DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Put do sreće BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Put do sreće BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Put do sreće

Ići dole 
+3
Xenia
Vangelis
doctorr67
7 posters
AutorPoruka
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće EmptyPon Okt 26, 2009 9:24 pm


"Samo slobodan čovek može biti potpuno srećan, a na tom putu znanje je najbolji saveznik." (N.N.)

Možda i nije važno doputovati do sreće, a opet moći biti srećan. Dostojevski je ovako razmišljao: Nije sreća živeti u sreći, već u težnji da se ta sreća dostigne", i nije pogrešio.





Ako čovek ima svoje zašto? u životu, onda će se pomiriti gotovo sa svakim kako.
Formula moje sreće: jedno Da, jedno Ne, prava linija, cilj…
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće EmptyPon Okt 26, 2009 9:42 pm

doctorr67 ::
Formula moje sreće: jedno Da, jedno Ne, prava linija, cilj…

Šta podrazumeva tvoje NE? Ne misliš li da će ono oslabiti tvoje DA? [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće EmptyPon Okt 26, 2009 9:46 pm

Kornelija ::
doctorr67 ::
Formula moje sreće: jedno Da, jedno Ne, prava linija, cilj…

Šta podrazumeva tvoje NE? Ne misliš li da će ono oslabiti tvoje DA? [You must be registered and logged in to see this image.]

kod mene su sve stvari jasne nepostoji kao odgovor "mozda" to je pod NE, a kad kazem DA to je 100%...govorim o ozbiljnim stvarima...a kad je sala u pitanju onda je swe dozvoljeno...., znachi..naravuchenije tachno znam sta hochu i sta nechu i tako se izrazavam.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće EmptyPon Okt 26, 2009 9:54 pm

doctorr67 ::

kod mene su sve stvari jasne nepostoji kao odgovor "mozda" to je pod NE, a kad kazem DA to je 100%...govorim o ozbiljnim stvarima...

Postoji li 100% tamo gde ne govorimo o egzaktnim stvarima? Zar ne trebamo računati na faktor iznenadjenja?

Citat :
znachi..naravuchenije tachno znam sta hochu i sta nechu i tako se izrazavam.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Svi mi znamo šta hoćemo, samo je pitanje koliko smo spremni da to i ostvarimo, tačnije koliko smo spremni na iznenadjenja a samim tim i na novonastalu situaciju koja nas može sprečiti u cilju.

Nemalo puta, baš to što smo hteli, nismo ostvarili. Gde to smestiti? Neki medjuprostor mora da postoji.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće EmptyPon Okt 26, 2009 9:57 pm

iznenadjenja poput smrtnog slucaja se nerachunaju, razna kasnjenja zbog ovog ili onog nepostoje, sto znachi to se sve predvidi unapred i ophodish se sa tim.Da li si nekad prevazishla svoje mogucnosti?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće EmptyPon Okt 26, 2009 10:13 pm

Da, ali ti si rekao nema "možda", a evo vidiš da ga ima, i to je baš to nepredvidivo. Neću kasniti ja, ali će neko drugi. Nije sve do nas bez obzira što se samo nas tiče.

doctorr67 ::
Da li si nekad prevazishla svoje mogucnosti?

Ne jer je to nemoguće! Čovek može samo da prevazidje svoja očekivanja.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće EmptyPon Okt 26, 2009 10:23 pm

tvoje mogucnosti su zapravo tvoja ochekivanja...zar ne???jer ti zapravo i neznas kolike su ti mogucnosti te se zato kazu ochekivanja ili moguchnosti..
Mozda nepostoji opet naglasavam, jedino splet okolnosti koji nerachunam moze sa DA prechi u NE...ali je to razumljivo.Bitan je cilj, i ako si zacrtao/la da ga i ostvarish pod bilo kojim uslovom..tu nema alternative i nema povlachenja..o tome govorim...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće EmptyPon Okt 26, 2009 11:14 pm

doctorr67 ::
tvoje mogucnosti su zapravo tvoja ochekivanja...zar ne???

Ne! Ne možemo uvek znati dokle možemo ići. Ako ponavljamo put do istog cilja, onda možemo znati i kakve su nam mogućnosti. U protivnom, mi očekujemo, ali ne znamo koliko ćemo se dati do ostvarenja cilja. Preostaje nam samo procena.

Citat :
jer ti zapravo i neznas kolike su ti mogucnosti te se zato kazu ochekivanja ili moguchnosti..

Lepo i sam pišeš. Ne znam uvek kolike su mi mogućnosti. Čovek kroz život peče tu školu i često omaši. Mudarom jednom dosta.

Citat :
Mozda nepostoji opet naglasavam, jedino splet okolnosti koji nerachunam moze sa DA prechi u NE...ali je to razumljivo.

Doco, to jedino je vrlo važno i ne sme se zanemariti.

Citat :
Bitan je cilj, i ako si zacrtao/la da ga i ostvarish pod bilo kojim uslovom..tu nema alternative i nema povlachenja..o tome govorim...

U svemu je dobro znati ga zacrtati prema sopstvenim sposobnostima kojima je prethodilo iskustvo, ali isto tako, računati na nepredvidivo.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće EmptyPon Okt 26, 2009 11:16 pm

Kornelija ::
doctorr67 ::
tvoje mogucnosti su zapravo tvoja ochekivanja...zar ne???

Ne! Ne možemo uvek znati dokle možemo ići. Ako ponavljamo put do istog cilja, onda možemo znati i kakve su nam mogućnosti. U protivnom, mi očekujemo, ali ne znamo koliko ćemo se dati do ostvarenja cilja. Preostaje nam samo procena.

Citat :
jer ti zapravo i neznas kolike su ti mogucnosti te se zato kazu ochekivanja ili moguchnosti..

Lepo i sam pišeš. Ne znam uvek kolike su mi mogućnosti. Čovek kroz život peče tu školu i često omaši. Mudarom jednom dosta.

Citat :
Mozda nepostoji opet naglasavam, jedino splet okolnosti koji nerachunam moze sa DA prechi u NE...ali je to razumljivo.

Doco, to jedino je vrlo važno i ne sme se zanemariti.

Citat :
Bitan je cilj, i ako si zacrtao/la da ga i ostvarish pod bilo kojim uslovom..tu nema alternative i nema povlachenja..o tome govorim...

U svemu je dobro znati ga zacrtati prema sopstvenim sposobnostima kojima je prethodilo iskustvo, ali isto tako, računati na nepredvidivo.

Da li si ti spremna na sve to?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće EmptyPon Okt 26, 2009 11:33 pm

doctorr67 ::
Da li si ti spremna na sve to?

Jedino tako moram, mogu, želim.
Nazad na vrh Ići dole
Vangelis

Vangelis


Location : Gazimestan...
Datum upisa : 20.10.2009

Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće EmptyPon Okt 26, 2009 11:44 pm

:joint: Ne moze da skodi... Ako ne skodi znaci da koristi...
Nazad na vrh Ići dole
Xenia

Xenia


Godina : 46
Datum upisa : 25.09.2009

Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće EmptyUto Okt 27, 2009 12:05 am

Citat :
Dostojevski je ovako razmišljao: Nije sreća živeti u sreći, već u težnji da se ta sreća dostigne"


Gde je onda tu sreca ako vecno tezim i nikad ne stizem jer ako sam ju stigla,znaci zivim u sreci,a po Dostojevskom,to i nije sreca.

Izvinjavam se,ova recenica je cista nebuloza,iako ju je izgovorio jedan Dostojevski,ne znaci da ima smisao,jer i nema,nesto blesavije jos nisam odavno procitala od pismene i nadarene osobe,kako mu se to omakelo,to je po meni cisto sutanje recima,eto da se nesto kaze.

Ovo nije upuceno tebi Kornelija,vec Dostojevskom.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće EmptyUto Okt 27, 2009 12:22 am

Xenia ::
Gde je onda tu sreca ako vecno tezim i nikad ne stizem jer ako sam ju stigla,znaci zivim u sreci,a po Dostojevskom,to i nije sreca.

Dostići sreću nije mali zadatak. Korak po korak i tako do sreće. Svaki korak bliži sreći i sam je sreća.

Citat :
Izvinjavam se,ova recenica je cista nebuloza,

Teško da je Dostojevski ikada izgovorio nebulozu.

Citat :
Ovo nije upuceno tebi Kornelija,vec Dostojevskom.

Svejedno kome je, ionako držim da je Dostojevski potpuno u pravu, ali prihvatam tvoj različiti stav, mada ti toplo preporučujem da o tome malo dublje razmisliš kada ćeš se uveriti da je to vraški tačno.
Nazad na vrh Ići dole
Xenia

Xenia


Godina : 46
Datum upisa : 25.09.2009

Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće EmptyUto Okt 27, 2009 10:58 am

A da ti razmislis!
Ako je izaslo iz usta Dostojevskog ne znaci da je tacno i da svi treba da prihvate tu recenicu kao teoremu.

Kornelia:
Dostići sreću nije mali zadatak. Korak po korak i tako do sreće. Svaki korak bliži sreći i sam je sreća.

Sve to zavisi u cemu vidimo srecu,ja se obradujem prvom leptiru kojeg ugledam posle snega,a za to ne treba da idem nikuda niti da se trudim,sreca je za mene kad imam rucak danas a imacu ga i sutra,pa ni to ne zahteva neki sizfov trud.
Znaci sve lezi u tome sta te cini sretnom.
Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer
PJER


Datum upisa : 13.10.2008

Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće EmptyUto Okt 27, 2009 11:03 am

Xenia ::
A da ti razmislis!
Ako je izaslo iz usta Dostojevskog ne znaci da je tacno i da svi treba da prihvate tu recenicu kao teoremu.

Kornelia:
Dostići sreću nije mali zadatak. Korak po korak i tako do sreće. Svaki korak bliži sreći i sam je sreća.

Sve to zavisi u cemu vidimo srecu,ja se obradujem prvom leptiru kojeg ugledam posle snega,a za to ne treba da idem nikuda niti da se trudim,sreca je za mene kad imam rucak danas a imacu ga i sutra,pa ni to ne zahteva neki sizfov trud.
Znaci sve lezi u tome sta te cini sretnom.



Upravo tako.... :thb:
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće EmptyUto Okt 27, 2009 11:17 am

Sreca to je mnogo veliko i tesko gradivo.....trazimo je ceo zivot,nalazimo
i kada je nadjemo uvijek nam po malo izmice.No sreca je u malim stvarima jer ''Kako je malo potrebno da budemo srecni ,a kako nam bas to malo nedostaje''....zar ne?????????
Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer
PJER


Datum upisa : 13.10.2008

Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće EmptyUto Okt 27, 2009 11:44 am

Da u malim stvarima.. ...i da bas uvek nam to malo fali.....
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće EmptyUto Okt 27, 2009 4:45 pm

PJER ::
Da u malim stvarima.. ...i da bas uvek nam to malo fali.....

Kreni da koračaš ka sreći i neće ti zafaliti ni malo.
Nazad na vrh Ići dole
Xenia

Xenia


Godina : 46
Datum upisa : 25.09.2009

Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće EmptyUto Okt 27, 2009 6:09 pm

Pjer,uzmi i carobni stapic,za slucaj da ipak ne stignes do te srece do koje je dovoljno samo da koracas,a ona te ceka tu iza coska.
I onda pade u vodu veliki Dostojevski,jer po njemu ne treba da se radujes toj sreci iza coska,vec da ides dalje,sreca je samo u trazenju a ne i u nalazenju.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće EmptyUto Okt 27, 2009 8:58 pm

@Xenia

Filozofska misao Dostojevskog se mora filozofski posmatrati da bi se razumelo šta je time hteo reći, a onda je situirati u život. Vrlo je duboka i smislena njegova misao o sreći.
Nazad na vrh Ići dole
Xenia

Xenia


Godina : 46
Datum upisa : 25.09.2009

Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće EmptyUto Okt 27, 2009 10:20 pm

Budi sigurna da je receno vrlo jednostavno i ne treba duboka filozofija da bi se shvatilo sta je smisao recenice i dalje tvrdim da je to rekao samo tako da se nesto kaze,cistu glupost,ili mislis da se jednom Dostojevskom to ne moze omaknuti.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće EmptyUto Okt 27, 2009 10:21 pm

Kornelija ::
@Xenia

Filozofska misao Dostojevskog se mora filozofski posmatrati da bi se razumelo šta je time hteo reći, a onda je situirati u život. Vrlo je duboka i smislena njegova misao o sreći.

Čovjek je nesrećan zato što ne zna da je srećan.

Eto , to je rekao Dostojevski o sreći .Vrlo logično i filozofski . Ali je to rekao Dostojesvski-sme li se sumnjati u to , ili analizirati?

A ovo su crtice iz njegovog života:

Godine 1860 se vraća u Sankt Peterburg, gde započinje nekoliko neuspešnih književnih časopisa sa svojim bratom Mihailom. Dostojevski biva izuzeno potresen smrću žene 1864, i odmah zatim smrću svoga brata. Bio je u lošoj finansijskoj situaciju, a morao je da izdržava i udovicu i decu svog brata. U to vreme je potpnuo utonuo u depresiju, kockajući se, često gubeći i zadužujući se.

Dostojevski je uhapšen i zatvoren 23 aprila 1849 pod optužbom da je učestvovao u revolucionarnim aktivnostima protiv Car Nikolaja I. 16 novembra iste godine je osuđen na smrt zbog delanja protiv vlasti u sklopu intelektualnog kruga, tzv. Kruga Petraševskog. Posle lažnog streljanja gdu su mu vezane oči i kada je ostavljen na hladnom vremenu da čeka na hitac od strane odreda za streljanje, Dostojevski je pomilovan na prisilni rad u Katorga radnom kampu u Omsku u Sibiru. Tokom ovog perioda povećao se broj epileptičnih napada za koje je imao genetsku predispoziciju.

Godine 1854 je pušten iz zatvora da bi služio u Sibirskom regimentu. Dostojevski je proveo sledećih pet godina kao poručnik u sedmom bataljonu koja je bila stacionirana u tvrđavi u Semipalatinsku u današnjem Kazahstanu.

Dostojevski je imao problem s kockom. Tako je i jedno od njegovih najpoznatijih dela Zločin i kazna napisano u rekordno kratkom roku i brzo objavljeno da bi uspeo da isplati kockarske dugove, a pošto ih je otplatio ponovo je ostao gotovo bez novca. U isto vreme je napisao i knjigu Kockar da bi zadovoljio ugovor sa svojim izdavačem.

Dostojevski je u ovo vreme putovao u zapadnu Evropu. Tamo je prvo pokušao da obnovi ljubavnu vezu sa Apolinariom Suslovom, dosta mlađom studentkinjom, ali je ona odbila da se uda za njega. Još jednom mu je slomljeno srce.

Dakle....meni ovo deluje kao neko ko je imao zaista srećan život , i ko zaista zna šta je sreća . Da ne spominjem da je odrastao u porodici gde mu je otac bio takav pijandura i nasilnik -da su ga njegovi kmetovi ubili tako što su mu sipali votku u grlo dok se nije udavio. Jedno srećno detinjstvo .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Gost
Gost
Anonymous



Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće EmptySre Okt 28, 2009 8:11 pm

danubius ::

Čovjek je nesrećan zato što ne zna da je srećan.

Eto , to je rekao Dostojevski o sreći .Vrlo logično i filozofski . Ali je to rekao Dostojesvski-sme li se sumnjati u to , ili analizirati?

A ovo su crtice iz njegovog života:

(crtice)

Dakle....meni ovo deluje kao neko ko je imao zaista srećan život , i ko zaista zna šta je sreća . Da ne spominjem da je odrastao u porodici gde mu je otac bio takav pijandura i nasilnik -da su ga njegovi kmetovi ubili tako što su mu sipali votku u grlo dok se nije udavio. Jedno srećno detinjstvo .

[You must be registered and logged in to see this image.] No comment! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće EmptySre Okt 28, 2009 8:39 pm

Kornelija ::


[You must be registered and logged in to see this image.] No comment! [You must be registered and logged in to see this image.]
Pa ne znam šta te buni ? Tema je "Put do sreće " i ti navodiš Dostojevskog kao nekoga ko je vrlo dubokumno pisao o sreći.

Ja samo smatram da niko ne može da piše o nečemu što ne poznaje .

Pa ceo njegov život je bila jedna nesreća za drugom-od detinjstva nadalje.
Gde mu je sreća u ljubavi ? Šutnule su ga sve koje je voleo , na kraju je oženio daktilografkinju !
U životu ? Pa nije imao ni zdravlje , bio je težak epileptičar , robijao je u Sibiru , ogrezao u najtežim porocima .

Pa vidi šta je pisao : "Idiota" "Braću Karamazove ""Zločin i kaznu " "Bedne ljude" "Ponižene i uvredjene" "Zle duhove" "Zapise iz mrtvog doma" , "Kockara " -sve dela koja odišu srećom i srećnim dogadjajima ???

I sad on treba da mi da forumulu za sreću ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Tarja

Tarja


Godina : 36
Datum upisa : 14.01.2013

Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće EmptyPon Feb 25, 2013 4:37 pm

Gost ::
"Samo slobodan čovek može biti potpuno srećan, a na tom putu znanje je najbolji saveznik." (N.N.)

Možda i nije važno doputovati do sreće, a opet moći biti srećan. Dostojevski je ovako razmišljao: Nije sreća živeti u sreći, već u težnji da se ta sreća dostigne", i nije pogrešio.

Slazem se...Covek je vec srecan kada zna sta ga cini srecnim...Najteze je ne znati sta zelimo, sta nas ispunjava...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Put do sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Put do sreće   Put do sreće Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Put do sreće
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: