DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Alkoholizam - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Alkoholizam - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Alkoholizam

Ići dole 
+10
Sibila_
Danubius
MadamX
Auror@
dusicaa
montoya
jutarnja izmaglica
Kijara-brm
SunStorm
sonia
14 posters
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Alkoholizam - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 EmptyPon Dec 07, 2009 5:28 pm

First topic message reminder :



Alkoholizam je bolest koja nastaje zbog nekontrolisane i redovne upotrebe alkoholnih pića.
Alkoholičar je osoba koja nije u stanju da kontroliše pijenje alkohola. Takva osoba ima poteškoća u porodici, na radnom mestu i u sebi samom.

Faze u alkoholizmu:
-chovek pije alkohol
-alkohol pije alkohol
-alkohol pije choveka

Koja su vasha iskustva u vezi ove problematike? Koliko je alkoholizam rasprostranjena u nashoj okolini?
Kako se ponashati prema osobama sa ovim problemom?
Ima li pomoci za njih?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Alkoholizam - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 EmptyPet Sep 11, 2015 2:45 pm

Nije teško pronaći sebe u ovoj Peđinoj ispovesti . 
Alkohol je glupa navika ,folklor ,  balkansko qrčenje ,koje vrlo lako preraste u bolest zavisnosti (koja se obično ,negira ) 
Jedna od najboljih stvari koje sam uradio u životu je što sam to sr...nje izbacio iz upotrebe ,i toga se držim godinama (i ni najmanje mi ne nedostaje ) 
Više me ni ne "ogovaraju" o raznim prilikama kada je pijenje obavezno (vidi pedera ,nije muško,šta se folira  ) Može se sasvim normalno živeti bez mamurluka ,žgaravice i pravljenja budale od sebe ,povraćanja,teturanja  i pijanog baljezganja . 
Bezalkoholno pivo zadovolji formu ,a da postoji bezalkoholno vino -i to bi pio .
Što se tiče alkoholnih pića -ja sam svoje za života popio (a nije da nije bilo impresivnog "minulog rada" )  drink2
----

Peđa B. Đurović


Nisu svi rastanci tužni i teški - Oda Vinjaku
Naše druženje počelo je, kao i kod većine adolescenata, da bih se pokazao muževnijim, starijim, i verovatno iz želje da fasciniram (žensko) društvo na žurci. Mladalačke gluposti i proseravanja. Odmah posle srednje škole sledi odlazak u JNA, i tamo je već postala stvar prestiža. Ako ne piješ rakiju, onda si pičkica koju će zajebavati, tako da sam - a da sam ne znam kako sam uopšte mogao da svarim miris karamela - znao da ustanem u 4 ujutro, jer u to vreme je stizao autobus iz Makedonije, pa ko god dolazi sa redovnog ili vikend odsustva donosi bar litar mastike. Ako se ne zatekneš u momentu kada rakija uđe u jedinicu, kasnije se nećeš ovajditi. Kasnije je sve išlo svojim tokom, s tim što se nikada nije moglo reći da u svojim alkoholisanjima preterujem. Znali smo da se zapijemo, da osvanemo, ali sve su to bila sporadična dešavanja, bez ikakvih naznaka da bi iz toga mogao da se izrodi problem. Jebeš muškarca na Balkanu koji se bar 3-4 puta mesečno ne obloče. Još ako isto toliko puta prevrne nešto tuđe, eto njemu etikete najfrajera. 

Imao sam neka pravila u konzumiranju alkohola. Nikada, i to znači nikada, nisam pio brlje, pogotovo ne one sumnjivog porekla. Pa čak ni veselih devedesetih, kada su se na beogradskim pijacama prodavale "domaće rakije" (a zapravo su to bili otrovi, smućkani u obližnjim javnim toaletima, dve kesice "koncentrata" na kanister od 25 litara vode, i eto radosti za pijance). Ako nije bilo dobre rakije, ili još bolje Vinjaka (mada smo odavno prestali da persiramo jedan drugom, te je on postao Tinjak), birao sam opciju da ne pijem. Vina i piva sam trošio tek da o'ladim tabarku (copyright za izraz: čika Paja iz Progresa), ili kada su velike vrućine. Sve vreme aktivnog konzumiranja alkohola aktivno sam i vozio, jedno vreme čak i kao profesionalni vozač, i to smatram svojim velikim grehom, i to je možda najveći razlog iz kog ova beleška nastaje. Želja mi je, naime, da pomognem svakome ko ima problem sa kojim ne ume da se suoči, jer cenim da je mnogo lakše kada vidiš da nisi jedini, i da postoje i priče sa srećnim krajem. Imao sam neku ludu sreću da ne izazovem nijednu saobraćajnu nesreću, a i sa patrolama saobraćajne policije sam imao mnogo više sreće nego pameti. Za sve te godine aktivnog pijenja i vožnje u pijanom stanju, dozvola mi je uzeta samo jednom, ali budući da je auto koji sam vozio bio registrovan na MUP Srbije, i da sam u tom trenutku radio u Vladi Srbije, nije teško zaključiti da je već sledećeg dana vuk pojeo magarca. Verovatno sam i "dozvolio" da budem zaustavljen zbog toga što sam bio siguran da će se sve rešiti pokazivanjem službene legitimacije. 

Vremenom je organizam počeo da se prilagođava količinama unetog alkohola, i da stvara određenu vrstu imuniteta. Postalo je sve teže doći u stadijum opijenosti, i za to su počele da bivaju potrebne sve ozbiljnije količine alkohola. Dešavalo mi se da mi se od velike količine pića nenormalno prispava, pa nije bio redak slučaj da naslonjen na ruku odkunjam partiju za stolom, a onda nastavim dalje kao da krećemo iz početka, ali mi se nikada nije desilo da se saplićem u hodu, da povraćam, da (previše) lupam gluposti... Mislim da ne postoji nijedan konobar koji je pomislio "Jao, samo da mi ovaj ne dođe ponovo!", čini mi se da sam i u najpijanijim stanjima uspevao da sačuvam crtu pristojnosti. I što je još važnije, nikada nisam ispoljio agresiju, iako sam bezbroj puta bio u prilici da upotrebim fizičku silu. Ovoliki koliki jesam, sa preko dva metra i sigurnih 150 kg, izazivao sam pažnju gde god da se pojavim. Koliko je samo bilo pijanih "junaka" koji su pokušavali da šilje onu stvar na meni, i da dokazuju hrabrost tako što će me prebiti, poniziti, isprovocirati, ili šta već. Sa ponosom mogu da kažem da nijedan nije uspeo u provokacijama, i da je svaki verbalno smešten baš tamo gde pripada. Zajedno sa njima, međutim, poražen je bio i moj organizam, kome je postalo malo litar žestokog pića u kućnoj varijanti, pa onda nemerena količina napolju, i obavezna flaša koja se kupi na povratku kući, tek za slučaj da se ne zaspi odmah. I stvari su polako počele da gube svoj smisao. Ako piješ, to valjda radiš da bi se napio, i da bi iz tebi poznatih razloga promenio stanje svesti. Bilo da je to želja da sagledaš sebe i svoje okruženje nekim drugim (hrabrijim) očima, bilo da je u pitanju želja da pobegneš od nekog problema (svesno to nikada nisam radio, kao što nisam ni utapao tugu u čaši, ali ni tražio povod za veselje). Ja sam u nekom trenutku došao u fazu da pijem abnormalne količine alkohola, a bez pravog efekta. I počeo sam da vezujem serije. Prvo po 2-3 dana, pa onda 5, pa na kraju 7 ili 10 dana bez prestanka. Ono famozno "popravljanje" ujutro, što je samo uspostavljanje ravnoteže, a onda je dalje sve rutina. Sve je to počelo da košta, što zdravstveno, što finansijski. 

U tom periodu otac mi je bio već ozbiljno bolestan, i vrlo često smo boravili po klinikama i bolnicama. Meni čak ni po zakrvavljenim očima čovek nije mogao da vidi da sam pripit ili pijan, takva mi je genetika, ali je sigurno da sam svakome bazdio na alkohol. To je bio okidač. Upitao sam sebe da li mi je potrebno da se medicinsko osoblje zgražava i da iza mojih leđa šapuće "Vidi ovog, pijan vodi bolesnog oca po lekarima", a neposredni povod da stavim prst na čelo bio je događaj od 31.12.2008. godine. Prešao sam preko železničke pruge u momentu kada su (polu)branici bili spušteni. Nije bilo voza, i realno se nisam izložio riziku, ali je to svejedno idiotizam. Zaustavila me je policija, koja je sve videla, i samo je sreća odlučila da u patroli bude moj dobar drug (po čaši). Iskritikovao me je, onako muški, pa možda čak i očinski, i valjda mi je pokrenuo tom pričom blokirane točkiće u glavi. Dovezao sam se do kuće, pogledao se u retrovizor, pitao sam sebe da li je meni to sve potrebno, i kratko i jasno zaključio da nije. Od te večeri nisam okusio ni kap alkohola, a što je mnogo važnije za celu ovu priču, nisam osetio potrebu. Imao sam samo jedan krizni momenat, u danu kada mi je umro otac. Vratio sam se kući iz bolnice, i dočekale su me majka i sestra upitno me gledajući pogledima punim nade, i pitajući kako je. Kada je trebalo da prevalim preko usta da je umro, osetio sam jaku potrebu da strusim u sebe vinjak, pa da onda kažem. Sticajem srećnih okolnosti, tu mi je bio drugar, pa sam piće nasuo njemu i prosto sam ga naterao da ga eksira. Kako se on stresao od Vinjaka, tako je i kroz mene prošla ona dobro poznata munja, i smogao sam snage da bez drame saopštim da se otac predao. 

Ovu belešku nisam napisao da bih privukao pažnju, još manje da bih dao priliku dežurnim hejterima da me ispljuju. Napisao sam je u želji da pomognem svakome ko se eventualno suočava sa istim ili sličnim problemom. Sve dok ne priznate sami sebi da imate problem, i da je potrebno da preduzmete nešto po tom pitanju, problem će biti tu. Onog trenutka kada dođete do te spoznaje, sve je u vašim rukama, i nemojte da vas zamlaćuju lekovima, terapijama, odlascima na lečenja. Recite sebi da ne želite - ako zaista ne želite - i prestanite da pijete. Ili nastavite, ako mislite da bez alkohola ne možete. A može svako. Ako mogu ja, može svako ljudsko biće na planeti. 

Što reče jutros jedna moja prijateljica - živi bili i trezni ostali! 'Ajd u zdravlje! 
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda



Datum upisa : 20.12.2011

Alkoholizam - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 EmptyPet Sep 11, 2015 2:55 pm

Istinit slučaj jednog notornog alkosa:

Za njega je važilo da je budala još dok je bio mlad. Ali, ono, bio je pust, nekad neotesan, a inače rođen sa predispozicijom da fizičkim izgledom zaista može da osvoji sve i svaku. No, odao se piću vrlo rano. Još u ono vreme kada to i nije bilo tako dostupno 24 sata po pumpama i prodavnicama. Ipak, jednom prilikom, dovede curu kući, roditelji otišli negde, pa on da iskoristi. Krene maženje, peting, te on dobije želju da proba i vezivanje. Cura pristane, on je veže za krevet, ali kako mu je baš tad proradila i potreba za alkoholom, on nju, ni manje ni više, ostavi tako vezanu za krevet i odjuri da kupi piće.
Ali, trgne jednu s nogu, pa još jednu, pa...zaređa i oždere se, zaboravi na vezanu curu. Tako mrtav pijan zaspi u nekom jarku.
Ujutru dođu roditelji kući, nađu curu već skoro kolabiranu, vezanu za krevet i naravno, pozovu policiju, u strahu. Dalje je jasno da je slučaj brzo rasvetljen...
On se nekoliko godina kasnije oženio baš finom curom, ali poroci ga nisu napuštali. I ženica se vrlo brzo razboli, umre od raka pre 30. godine i ostavi dvoje male dece.
Naš "junak" tek se tad propije i ne trezni se godinama. Ni senka od onog lepog momka koji je jedno vreme bio. A vrhunac svega je što je pre par godina pokušao da siluje taštu. Naravno, samo pokušao, pošto su mu moći onemoćale :D
Crno humorno!
Deca su odrasla uz babu, samonikla skoro i sa teškim osećajem srama koji im otac priređuje na svakom koraku :)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Alkoholizam - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 EmptySub Mar 26, 2016 1:20 pm

Evo šta alkohol učini od čoveka .
Nekada veliki fudbaler  Pol Gaskonj -Gaza 

[You must be registered and logged in to see this image.]

...i sada ,potpuno uništen od alkohola . 

[You must be registered and logged in to see this image.]

A nema ni 50 godina !
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Diplomirani Duduk




Datum upisa : 26.11.2015

Alkoholizam - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 EmptySub Mar 26, 2016 6:58 pm

Nije mi jasno:
- kad je radostan - pije što je radostan,
- kad je žalostan - pije što je žalostan,
- kad srećan - pije što je srećan,
- kad je nesrećan ...
nikad kraja!

U takvom okruženju stvarno nije teško postati alkoholičar.
Odnos vlasti prema alkoholizmu je posebno pitanje - nimalo pohvalno za vlast.
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Alkoholizam - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 EmptySub Mar 26, 2016 7:05 pm

Svuda po EU je zabranjeno javno pusenje(i sire),iako napusen covjek nece napraviti zbog cigare kriminalno djelo,a alkohol je uzrocnih mnogih nesreca i kriminala,a dozvoljen je svuda.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Diplomirani Duduk




Datum upisa : 26.11.2015

Alkoholizam - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 EmptySub Mar 26, 2016 9:52 pm

Astra ::
Svuda po EU je zabranjeno javno pusenje(i sire),iako napusen covjek nece napraviti zbog cigare kriminalno djelo,a alkohol je uzrocnih mnogih nesreca i kriminala,a dozvoljen je svuda.

Nije uporedivo!
Pušenje je samo po sebi nasilje nad nepušačima!
To što ga zakon tako ne zove i uobičajeno je, ne menja suštinu.

"Istina o pušenju i pušačima"

"Pitanje za pušače"
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Alkoholizam - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 EmptySub Mar 26, 2016 10:39 pm

Ove masovne zabrane su diskriminacija pusaca....mi nemamo pravo ni na jedan restoran,piceriju....nizi smo od bilo koje "specijalne" vrste populacije.
Ali alkos moze da se valja,da ga jos pokupe komiranog,smjestaj u policiji,sutra kad se otrijezni,aj cao...hvala vam.sad zele da uvedu zakonom da mora i da plati tu noc provedenu u stanici na otreznjavanju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne



Datum upisa : 30.11.2012

Alkoholizam - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 EmptyNed Mar 27, 2016 5:56 pm

Pronađite se , ja sam Epsilon-alkoholičar  smehsmeh

   Alfa-alkoholičar koristi alkohol, da bi se u konfliktnim situacijama     osjećao bolje, ovisan o alkoholu, ali ne gubi kritičnost i kontrolu
Beta-alkoholičar (prigodni pijanac) uvjetovan je osobito sociokulturološkim razlozima.
Gama-alkoholičar strastveno je željan pića, psihički je ovisan o alkoholu, izgubio je kontrolu kritičnosti pri piću
Delta-alkoholičar (alkoholičar iz navike) nastaje u određenim socioekonomskim i kulturnim uvjetima, kod delta-alkoholičara psihički činioci nemaju značenja
Epsilon-alkoholičar je povremen -periodičan, "kvartalan" oblik sklonosti alkoholu.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag



Datum upisa : 15.12.2016

Alkoholizam - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 EmptyPet Mar 24, 2017 7:01 pm

Pravi alkos neće nikad sam da zatraži pomoć. I to je činjenica. Umreće a neće ni pokušati da se izleči jer je za njega to normalna pojava a ostali koji su konstantno trezni za njega su bolest
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Alkoholizam - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 EmptySub Maj 11, 2019 1:31 pm

Black Wizard ::
Pravi alkos neće nikad sam da zatraži pomoć. I to je činjenica. Umreće a neće ni pokušati da se izleči jer je za njega to normalna pojava a ostali koji su konstantno trezni za njega su bolest
A kako ovo objasniti ? Žena je više nego kompetentna -i živi dokaz ?  zubic

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Alkoholizam - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 EmptySub Maj 11, 2019 2:13 pm

Da je pila 2l vode dnevno kako preporucuju,zivjela bi do 114 garant.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Alkoholizam - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 EmptyUto Okt 01, 2019 11:51 am

Ima istine ,zar ne ?

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Alkoholizam - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 EmptyČet Mar 25, 2021 11:39 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Alkoholizam - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 EmptySre Maj 01, 2024 12:19 pm

Ovo sam  mogao i na "smešne slike" .
No može i ovde . smehsmeh

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





Alkoholizam - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alkoholizam   Alkoholizam - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Alkoholizam
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» ALKOHOLIZAM (u porodici )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: