DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?

Ići dole 
+39
Black Wizard
nepogoda
Mima65
Blebetalo
daljinski
podbarac
bosankaa
Danubius
ZoxZoja
Sibila_
Diplomirani Duduk
Astra
Kijara-brm
Kica/Praja
pesma
carpathia
lollypop
Auror@
Bokssha
Samhain
allure
brunolino
Harite
drdoktor
AstrinaKomsinica
Crna_ovca
EAGLE
Helena Trojanska
njushkalo_
Klosarka
sonia
cojle
zirafa
Ivana_258
Amisela
popovac
Lily
sanjalica.ns
determinanta
43 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyNed Mar 14, 2010 5:13 pm

First topic message reminder :

Sve je više društava za zaštitu životinja ,što u zemlji
koja ima narodne kuhinje za gladne i pola stanovništva ispod granice
siromaštva , ponegde izazove žučne polemike .
Šta mi mislimo o tome
-plemeniti gest , potreba ,ili moda kojom želimo dokazati da smo na
nivou "kulturnih zemalja "?



Nije u okviru teme direktno, ali sve je više "ljubitelja" pasa, mačaka i čega sve još ne , koji ulažu milione u azile i ostale stvari , a ne smeta im neko gladno dete na ulici . Slažem se da je i životinja biće , ali nikada neću shvatiti da je nekom neka džukela preča od nekog deteta .
Farmaceutska industrija neka proba "pomade "na dobrovoljcima , uostalom , ima dovoljno "mazalica" i bez novih , ali sprečavati razvoj nekog leka samo zato što će to koštati života dva majmuna i stotinjak pacova , je suludo .
Ko god šta kaže , ne verujem da je neko namerno okrutan prema životinjama . Po toj logici, hajde da ne jedemo ni meso -jer za to ubijamo životinje . Dok se ne nadje opet neki borac protiv okrutnosti prema ribama i kupusu i krompiru -jer su i biljke žive . Glupost. Da se tako razmišljalo , još uvek bi umirali od najbezazlenijih bolesti.










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 155klf10


Poslednji put izmenio Danubius dana Čet Jan 05, 2023 1:20 pm, izmenio ukupno 5 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyPon Avg 10, 2015 7:40 pm

"Zaštitnici životinja ",naročito pasa ,došli su na genijalnu ideju da se čopori pasa lutalica ,u nedostatku azila i usvojitelja , sterilišu i puste nazad na ulice . 
E, onda se dešava ovo : 
---
Psi lutalice provalili su u volijeru prihvatilišta za fazansku divljač i u krvavom pohodu ubili gotovo 300 jedinki fazanske divljači u toku noći, sa petka na subotu, a preživelo je svega četiri. Lovci lovačkog društva “Miloš Petrović Lošo” iz Kljajićeva su fazane odneli u lokalnu kafileriju.
Obaveštene su nadležne institucije, koje su izašle na teren i napravile zapisnike.Pričinjena šteta se procenjuje na 300 hiljada dinara. -Da šteta bude veća, fazani uzrasta od 12 nedelja, su trebali biti ovih dana iznešeni u lovište, ali visoke temperature i nedostatak vode su sprečavale da se ovaj posao uradi-rekao je Miodrag Delić, upravnik lovišta “Zapadna Bačka” iz Sombora.
Prihvatilište za fazane je ove godine novoizgrađeno, i nalazi se u okviru lovačkog doma na obodu Kljajićeva oko kojeg je podignuta ograda, koja nažalost nije bila dovoljna da zaustavi pse lutalice u krvavom piru.
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Fazani-rastrgani-3
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyPon Avg 10, 2015 8:07 pm

Sećate se da sam ja zimus baš o ovome pisala. Napušteni psi su invazivna vrsta koja će napraviti dar mar po atarima i to naročito u Vojvodini. Brzi, lukavi, teritorijalni lovci predatori koji nemaju prirodnih neprijatelja a lovina nije navikla da se od njih adekvatno brani/skriva. Narušena ekološka ravnoteža i lanac ishrane zahvaljujući nečijoj gluposti koja se graniči s histerijom.

Žao mi je salonski ljubitelji/zaštitnici životinja ali ako nemate rešenje koje ne narušava bezbednost i ekološku ravnotežu onda se ne petljajte u ono o čemu pojma nemate. I "životinje" nisu samo psi i mačke već i fazani, zečevi, srneća divljač, lisice i lasice, stepsko kuče ...

Da se ne razumemo pogrešno ja životinje volim. Ali mi "ljubav" nije pomutila razum pa da ne vidim da je jedini način humana eliminacija lutalica. To po gradovima i selima. U ataru će to morati da odrade lovci i to puškama. Možda nehumano ali jedini način koji postoji. Ako neće da da ostanu i bez ovo malo fonda divljači. Ako se "ljubiteljima/zaštitnicima" ne dopada ovo rešenje onda nek o svom trošku zbrinu napuštene pse i mačke. I nek nadoknade štetu ovom udruženju jer 300.000 rsd baš i nije cifra koju bi trebalo "otpisati" zarad ljubavi prema gladnim lutalicama.

Još jedno rešenje, dugoročno, koje mi pada na pamet je obavezna sterilizacija ljubimaca. Ko hoće da izbegne ovo automatski dobija status "uzgaivačnica" pa shodno tome plaća i porez. Od kog će se ovakve štete kao gore opisana pokrivati. Samo lipši magare dok trava naraste.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySre Okt 14, 2015 3:32 pm

ZoxZoja ::
Sećate se da sam ja zimus baš o ovome pisala. Napušteni psi su invazivna vrsta koja će napraviti dar mar po atarima i to naročito u Vojvodini. Brzi, lukavi, teritorijalni lovci predatori koji nemaju prirodnih neprijatelja a lovina nije navikla da se od njih adekvatno brani/skriva. Narušena ekološka ravnoteža i lanac ishrane zahvaljujući nečijoj gluposti koja se graniči s histerijom.

Žao mi je salonski ljubitelji/zaštitnici životinja ali ako nemate rešenje koje ne narušava bezbednost i ekološku ravnotežu onda se ne petljajte u ono o čemu pojma nemate. I "životinje" nisu samo psi i mačke već i fazani, zečevi, srneća divljač, lisice i lasice, stepsko kuče ...
Samo šteta što ti "veliki zaštitnici" životinja ne shvataju da čine štetu svima okolo zbog svoje bolesne opsesije "ljubimcima" .
Tako možemo čitati potresan članak kako jedna žena prodaje stan da bi lečila svog ljubimca ,koji je usput ,jedno potpuno neizlečivo i neoperativno pseto (genetska stenoza zalistka aorte i pulmonalnih vena) . 
Voda ga po beogradskim klinikama ,putuje iz Jagodine ,nije zaposlena ,ali eto ,prodaje sve što ima ,od mašine za veš pa nadalje da "spasi Leu" ,jer je to "njen život ". Traži donacije po društvenim mrežama ,i učiniće sve za "lečenje" . 
Slobodno me optužite za bezdušnost ,ali je meni ovo -nenormalno . 
Što može ,može -što ne može ,ne može ,neće svet stati ako ugine jedan bolestan pas ,umiru i ljudi svaki dan ,i deca . 

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 679111_tanja-i-leajagodinaf.b._f
A ovi drugi "humanisti" što sterilizuju pse  lutalice ,pa puste na ulice samo prave čopore po gradovima koji napadaju sve redom .Tako od noćas Novi Sad više nema simbol grada -labudicu Bisu i njene labudiće iz Dunavskog Parka ,preklao ih  čopor lutalica -i to uopšte nije prvi put .
 
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Isa-bisa-novi-sad-dunavski-park-labudovi-foto-sladana-stojanovic-1444825113-761647
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySre Okt 14, 2015 3:57 pm

Jao,kako mi je zao labudova....gdje je sad drustvo za zastitu zivotinja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyPon Nov 02, 2015 9:56 pm

Danas je devojka iz Pančeva preživela napad staforda i pitbula (ima više od 30 ujeda)
Njeno kuče koje je šetala ,na povocu -nije ,njega su raskinuli . 
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Jovana-pas-napad-foto-mojatv-1446484188-775853
Komšija (koji je više puta prijavljivan ) je pustio svoje "ljubimce" da se "malo istrče" na ulici . 
Koji *ebeni Kinološki savez i Društvo ljubitelja pasa dozvoljava držanje ovih krvoslednih rasa po gradovima ,nije dosta bilo nesreća koje su ovakve  zveri izazvale ? 
Treba da raskinu još neko dete ,da bi se konačno nadležni dozvali pameti i rigorozno kažnjavali SVAKOGA ko izvodi psa bez korpe i povoca ,a ove vrste konačno zabranili ? 
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Jovana-pas-napad-foto-mojatv-1446484158-775849
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyPon Nov 02, 2015 10:13 pm

Ne znam gdje....jer slika i clanak su me pogodili da sam samo preletjela preko najbitnijeg dijela teksta....radi se o svinji,koja je oboljela od meningitisa...patili se s njom,lijecili i sad je ta svinja potpuno slijepa...maze ju i paze....svinjce im u toj nekoj klinici za zivotinje ljubimce,mezimce.....pitaju li se sta ima svinja od zivota ....sta ju tu pa humano....a tolika djeca bolesna...niko ih ne pazi i ne mazi...ma jebem ti vise i ljubitelje zivotinja kojima je krme ili hrcak...nema veze sta vaznije od djecijeg zivota.Pomalo mi se gadi sva ta ljubav.
Udomite psa,bez zadnjih nogu....namjestaju mu proteze,trenira da se snalazi na samo 2 noge...patnja...patnja za sve....sta je tu ljubav.Nadje psa,na nekom smetljistu....nema kozu,ljudi moji,sav je jedna ogromna krasta...ulazu,lijece....operisu....silna lova koja bi spasila srce neke majke da ne place na grobu svoga djeteta.
Volim i ja zivotinje....ali ovo danas je cisto proseravanje bez ikakvih prioriteta.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyČet Nov 26, 2015 6:42 pm

Demi Mur plaća akupunkturu za svoju čivavu 715 $ po tretmanu . 
Džukeli ništa ne fali ,nego akupunktura podstiče apetit i relaksira mišiće ? 
Pa nahrani neku decu za te pare ,glupačo ,*ebla te čivava.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySre Dec 02, 2015 7:10 am

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 280397_vojdjaci-zivorad-smiljanic_f
Živorad Smiljanić


Prvi čovek opštine Apatin i član SPS Živorad Smiljanić održao je skandalozan govor na sednici Skupštine opštine Apatin, kada je pse lutalice nazvao "džukelama" požalivši se na to rečima da "danas kera ne smeš da diraš, a čak ni da ga truješ".

"Džukele, lutalice smo nekada rešavali lovcima. Noću lovci pomlate te lutalice, a danas ne smeš kera da diraš... A ne smeš ni da ga truješ. A to je svuda ogroman problem, i to su nakaradni zakoni", dodao je predsednik opštine Apatin.

"Vodimo više računa o kerovima nego o ljudima, a ljudi umiru od gladi. Pričaju o azilima, a znate li koliko košta jedan azil?", rekao je Smiljanić pred odbornicima na sednici, dok su sve snimale kamerelokalne web televizije, 025info.
----
Skandalozno ? 
Od čopora  pasa roditelji moraju da brane decu koju vode u obdanište i zabavište ,kroz tkzv S blok stambenih zgrada se ne može proći ni pešice ni biciklom da ne strepite od napada ,a čopori napadaju i ljude koji izlaze iz pekara .
Sve se dešava u samom centru grada . 
Na periferiji čopori napadaju ljudima domaće životinje ,bukvalno -ulaze u kuće . 
Pred Domom zdravlja ,naročito pred pedijatrijom leži uvek 5-6 pasa (jer ih jedna lekarka ,"ljubiteljka" hrani ) 
Romi koji operišu po kontejnerima ,sa sobom dovlače takođe po nekoliko pasa ,koji se opet "raziđu" po gradu . 
Pa ,pre nego što se priča o "skandalu" ,pitam ja vas -da li su važnija deca ,ili čopori džukela ? 


Jeste ,izjava je "skandalozna" -ali i tačna . 
Lovci su efikasno rešavali ovaj problem u saradnji sa veterinarskom i sanitarnom inspekcijom .
A onda je jedan penzioner ,koji za sobom vuče i sam ceo čopor ,prijavio opštinu fondaciji "Brižit Bardo" i od tada svi građani trpe teror . Samo prošle godine je prijavljeno preko 300 napada sa ugrizima . 
To nije "skandalozno" ? Treba da se čeka dok čopor ne raskine nečije dete ? 
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Diplomirani Duduk




Datum upisa : 26.11.2015

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySre Dec 02, 2015 9:15 am

Poslednji tekst na mom blogu:

https://diplomiraniduduk.wordpress.com/2015/11/23/sta-nam-je-prece/

Da li je moguće da je lakše skupiti NOVAC za lečenje životinja nego POTPISE ZA LEČENJE LJUDI?!

Na više mesta (uključujući i moj profil na fb) podeljen je poziv za potpisivanje peticije da oboleli od MULTIPLE SKLEROZE mogu dobiti lečenje u (atomskoj) banji Gornja Trepča o trošku socijalnog osiguranja.
TO JE JEDINA BANJA KOJA IM POMAŽE! SVE OSTALE VIŠE ODMAŽU NEGO ŠTO POMAŽU!

Do sada je na peticiji prikupljeno SVEGA 329 potpisa!
Pazite SVEGA TRI STOTINE DVADESET I DEVET!

Ako još neko želi da potpiše treba da klikne na link http://www.peticije24.com/atomska_banja_besplatno_za_obolele_od_ms

Blogeri znaju postupak ali ću ga ipak ponoviti:
otvoriće se polje u koje treba upisati ime, prezime, mesto i elektronsku adresu (e-mail).
To je sve!
PODACI NISU VIDLJIVI DRUGIM POTPISNICIMA ILI KORISNICIMA!

Na adresu koju ste dali dolazi mail da potvrdite potpis. Niko drugi ne može potpisati u vaše ime.

Blog je pisan ranije a do objavljivanja ovog teksta prikupljeno je CELIH 458 POTPISA!

Izgleda da me neki ljubitelj životinja prijavio jer je u mom originalnom tekstu bila napomena da je za zaštitu pasa prikupljeno skoro 24 HILJADE POTPISA! Taj je deo izbrisan sa mog bloga.
Nadam se da me neće i ovde snaći ista sudbina
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Gost
Gost
Anonymous



LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySre Dec 02, 2015 1:03 pm

Ljubav prema životinjama, nije isto što i ljubav prema ljudima al' se potpuno isto odnosimo prema tome.
Ne volim gmizavce i insekte ali volim domaće životinje.
Ne volim Rome i Arape ali volim ljude bele kože.

@Duduk
Kol'ko vidim, banja je mufte za obolele od MS.
Drugo
Ok je pomoći obolelima od neke bolesti ali brate, nisam ja socijalna ustanova. Kakva je situacija u regionu, ceo dohodak svakog građanina bi se iskoristio za lečenje obolelih.
Kako napraviti razliku, kome je novac za lečenje više potrebniji?
Mirku od 5 godina, Slavici od 10 godina, Luki od 15 godina, Urošu od 20 godina i da ne nabrajjam.
Svakom, kome nisi udelio, osudio si ga na smrt!




Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySre Dec 02, 2015 5:00 pm

"Srpskonapredni "iz Apatina se smesta oglasiše povodom "skandalozne" izjave predsednika Opštine oko pasa lutalica sa "inicijativom " da se pravi "prihvatilište za pse " .
Ili evo u originalu : 
----
Psi lutalice godinama predstavljaju veliki problem za bezbednost građana opštine Apatin
Opštinski odbor SNS Apatin, kao jedno od rešenja problema pasa lutalica , predlaže osnivanje prihvatilišta za 70 pasa. Prihvatilište bi radilo po utvrđenom principu u skladu sa zakonskom regulativom. Uhvaćeni psi bi se čipovali , postavile bi im se ušne markice, obavili pregledi i vakcinacije. Bolesni psi bi bilo odvojeno lečeni, dok bi se zdravi podvrgli kastraciji ili sterilizaciji. Psi bi boravili u prihvatilištu sve do momenta udomljavanja. Na ovaj način, dugoročno bi se populacija pasa lutalica smanjila.
----
Samo su zaboravili jedan detalj -koliko to košta i ko da plati ? 
Poređenja radi ,u Kragujevcu je napravljeno prihvatilište za 250 životinja ,i to je koštalo 5,5 000 000 rsd . 
Pa da vas pitam ....nije li suma koja je potrebna za jedno prihvatilište ,dovoljna da se izgradi jedna škola ,zabavište , Dom zdravlja ? 
I šta je ipak preče -deca ,ili psi ?










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySre Dec 02, 2015 5:25 pm

A onda ubise u mozak ko ce da prihvati ovog jadnika....,FB mi je pun takvih dosadnjakovica.....volim zivotinje,bojim se podivljalih kucnih ljubimaca....uvijek glasam da se pomogne ljudima ,djeci,prvenstveno..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySre Dec 02, 2015 10:21 pm

John Doe ::
@Duduk
Kol'ko vidim, banja je mufte za obolele od MS.
Oboleli od ms imaju pravo na banjsko lečenje u drugim banjama - samo ne u Gornjoj Trepči a ona im jedino pomaže!
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyČet Dec 03, 2015 6:45 pm

Evo jednog primera . Čopor majmuna u nekom selu u Indiji ubio je lokalnog sveštenika ,koji je treća ljudska žrtva ove godine  ovog čopora .Iz nekih razloga ,sa krovova gađaju ljude ciglama ,ujedaju decu ...i ništa do sada nije preduzeto ? 



I sada su se javili "zaštitnici životinja " koji traže da se čopor pohvata i"humano preseli" na neko drugo mesto ? 
Ja nisam za ubijanje ili mučenje životinja ,ali su majmuni okupirali  ljudsko stanište -a ne obrnuto ,i ako već ubijaju ljude ...pa pobogu ,ima na stotine hiljada majmuna u Indiji -treba da ubiju još koga ??? 
Umesto da su ih očistili za pola sata običnom lovačkom puškom ,sahranjuju mrtve ? 
Pa neka ih "ljubitelji" nose svojoj kući .










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyPet Dec 04, 2015 6:56 pm

Žika Smiljanić definitivno neće biti predsednik opštine Apatin, kad  Apatin zajedno sa Srbijom uđe u EU, tako da može mu se da se psima obraća sa džukele! :brdski2:
Šalu na stranu ...
Činjenica je da mnogo toga moramo korigovati u ponašanju da bi nas Evropa prihvatila jer ona bolje od nas zna šta je humano :P. Nisam ni ja za ubijanje i maltretiranje životinja, ali ajmo o prihvatilištima!
Kad se otvore, to treba finansirati iz sredstava lokalnih samouprava u čijoj su nadležnosti. Treba obezbediti veterinarsku kontrolu, intervencije, saniranje povreda, oporavak i na kraju... na kraju psa koji se oporavio, sa sve markicom na uvetu, vratiti na mesto gde je pronađen. Bukvalno na isto mesto, zbog adaptacije. Ovako je meni objašnjen upravo propis o azilima za pse i onome što oni preduzimaju. Psi se ubijaju samo u dva slučaja: ako je agresivnost toliko izražena da ni jednom terapijom ne može da se smiri i ako je pas toliko bolestan da je evidentno da će uginuti. U ostalim uslovima je to nedopustivo i kažnjivo.
Psi u prihvatuilište dolaze i sa ogrlicama, tada se kontaktiraju vlasnici, ali verovali ili ne, vrlo često neće da dođu, jer su ih pustili na ulicu pošto više ne mogu da ih hrane.
Postoji mogućnost i usvajanja pasa, samo to je vrlo retka pojava.
Elem, Žika je u jednu ruku u pravu, efikasnije je bilo dok su to lovci ubijali po ulicama, ali jezivo brate!!
Ne odobravam, ne zbog EU, već što je živa duša. No, ni ovo nije rešenje! Na ulicama je opet toliko pasa da se ljudi ne osećaju bezbedno. Ne znaju da su psi uškopljeni, da su smireni...viču na njih, teraju ih, neretko i udare, a onda i pas opet pokaže odbrambenu ćud...










coni
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyPet Dec 04, 2015 7:25 pm

Moj otac je bio lovac. Jedan od tih koji su u "ona" vremena dobijali municiju i neke "bodove" u LD da "idu sokakom i tuku kere". Ali nemojte misliti da je to moglo pušku o rame pa aj po sokaku i pucaj kako ti se svidi. Radilo vrlo organizovano i kontrolisano. Prvo radilo se negde u ovo doba godine. Kad su ljudi već sa prvim mrakom u kućama. Kad ni teoretski ne može da se desi da negde zaluta i bude ubijena neka od životinja koja nije našla put do kuće sa pašnjaka. Danima i nedeljama su svi bili obaveštavani da "idu lovci u to i to vreme"- Što je značilo ne izlazi iz kuće bez preke potrebe i bez baterijske da bi te videli ... Već pre svanuća naš komunalac je prolazio konjskom zapregom i kupio leševe ubijenih pasa. Dok građanstvo ustane i krene za svojim dnevnim poslom tragovi bi nestajali. Leševi su po svim higijenskim propisima nošeni na određeno mesto gde su polivani krečom i zatrpavani.

Imala sma ja davno pre ove euforije o "zaštiti životinja" hipi fazu kad sam bukvalno napadala oca zbog tog što rade. I sad se sećam onog što mi je rekao. Možda ne doslovno ali suštinu sam zapamtila.

- Ti misliš da je meni lepo da ubijem kera? Pa i to je živa duša. Ali ako nema čoveka da brine o njemu on više nije domaća životinja nego će se pre ili kasnije pretvoriti u vuka od kog je i postao. A vuku nije mesto u selu. Tačka.

Društva za zaštitu životinja vide samo i isključivo pse lutalice i to u gradovima i brinu o njihovoj sudbini. Ali im na pamet ne pada da pomisle o ekološkoj ravnoteži koju njihovi "štićenici" čine u Vojvodini (neka me ostali isprave ako i drugi delovi Srbije imaju sličan problem). Atari su sve puniji čopora pasa koji rade baš ono što je moj otac onako "vidovito" predvideo. Pretvaraju se u divlje životinje. Predatore na vrhu lanca ishrane. Koji sem čoveka nema drugog neprijatelja. Ko će od tih "boraca za ljudska prava" da krene kroz naš atar i da uhvati, steriliše i čipuje kera koji ima sve odlike sojih davnih predaka? Neće ni jedan to je jasno svima. To će pre ili kasnije morati da odrade lovci. Šteta što je dignut onaj zid na mađarskoj granici pa se i Evropska nije srela na svojoj teritoriji sa po nekim čoporom koji ne bi baš zarezivao ljudske granice.

Azili za napuštene pse? Čik nek neka lokalna samouprava ne da odobrenje za otvaranje istog. Ima da o tome zaseda sva ona bolumenta dokonih birokrata u Briselu. A nigde nema tačno definisanih uslova za držanje desetina pasa na istom mestu. Jel neko od "zaštitnika životinja" probao da živi u komšiluku nekog takvog azila? Nije jer bi se verovatno naoružao i opasao dinamitom pa otišao u posetu istom. Igrom slučaja sam ove godine mesec dana (možda i koji dan duže) radila u Kelebiji. Neizdrživo je bilo slušati konstantni lavež iz "azila" koji čak nije ni legalan (tako kažu žitelji koji su radili sa nama). Mi smo bili udaljeni oko km a mogu da mislim kako je komšijama. Ima li neki propis koju količinu buke je dozvoljeno da proizvode psi u azilima. Meni je ono zvučalo kao neki osrednji rok koncert po količini buke. Da li bi neko od vas želeo da živi na "rok koncertu" non stop?

Što se tiče lutalica savršeno razumem gosn Žiku. Imao je praktično rešenje koje su mu izbili iz ruku. Ako udari na kerove rastrgnuće ga "evropejci" a ako iste te lutalice rastrgnu neko dete opet njemu na dušu sve ide. Rastrgnuće ga roditelji.

Društva za zaštitu životinja u Srbiji - Videla žaba da se konji potkivaju pa i ona digla nogu.











Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyPet Dec 04, 2015 7:34 pm

Neka je pas uskopljen...ja se i ne bojim da ce me jebat,vec ujest.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyPet Dec 04, 2015 8:25 pm

Sibila_ ::
Elem, Žika je u jednu ruku u pravu, efikasnije je bilo dok su to lovci ubijali po ulicama, ali jezivo brate!!
A ne ,to se radi kasnije noću ,kada građani spavaju . Ide sa lovcima ekipa iz "komunalnog" ,odstrel , vreća ,vozilo . 
Za noć se očisti grad ,a ubijene životinje se uredno odnesu na "stočno groblje" i zakopaju ,sve po propisima za "životinjske leševe" . 
Godinama ,tokom "komunizma" i SFRJ se tako radilo ,i niko se nije bunio ,niti je koga zanimalo . 
Ulice su bile sigurne ,a (konkretno u mom gradu ) je postojao i tkzv "šinteraj" . 
Doduše ....svašta se mirno moglo u to vreme ,pa i ostavljati kapija otvorena ,ili nezaključan bicikl ili auto .I još nešto je bilo drugačije -pas se držao u svojoj kući ,nije se paradiralo sa njim (pušten sa povoca i bez korpe ) niti su se dovodila kučišta na plažu i druga javna mesta . I najobičniji "dodž" se računao za "kućnog ljubimca" ,sa naglaskom na "kućni" . 
Sada je važnije da se vidi ko ima "borbenijeg" i skupljeg pedigriranog psa ,a "dodž" koji istim tima čuva kuću ,ako se slučajno "kači" sa "otmenim psom" ,ostari ili jednostavno dosadi -završi na ulici . 
Što na Zapadu nema tih problema ? Jer ima reda u svemu ,pa i u tome . 
Hoćeš psa ? Izvoli ,čipuj ,vakciniši ,evidentiraj (i dokaži da imaš uslove da ga držiš) 
Probaj da ga vodaš po ulici bez propisane opreme ,ili probaj da ne očistiš njegovo  shit3 sa trotoara . 
Probaj da ga puštaš na ulicu da slobodno luta . 
Tako te finansijski odrape da zapamtiš . 
Ali i tamo se dešava "napuštanje" ,pa se udomljavaju takve životinje ,a ako su bolesne ili stare -humano se "uspavaju" . 
I nema problema . 
Doduše ...predložih ja rešenje na "malom biznisu" ,ali niko mene ne sluša  smehsmeh

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 12112356_999894920077184_5645642825332239195_n










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyPet Dec 04, 2015 8:31 pm

Šefe drago mi je da se još neko seća tih vremena i da se isto radilo i u Apatinu koji je bio veći industrijski centar ali ni da moje selo nije zaostajalo. Jedino je nama tad "komunalno vozilo" bilo ekološko - špediter s jednim upregnutim konjem smehsmeh . Ali sve ostalo identično. Možda nehumano ali efikasno. Ali zato po nas u školu nisu dolazile mame i tate opremljene močugama da bi nas branile od čopora gladnih pasa.











Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySub Dec 05, 2015 9:49 am

ZoxZoja ::
Šefe drago mi je da se još neko seća tih vremena i da se isto radilo i u Apatinu koji je bio veći industrijski centar ali ni da moje selo nije zaostajalo. Jedino je nama tad "komunalno vozilo" bilo ekološko - špediter s jednim upregnutim konjem  smehsmeh . Ali sve ostalo identično. Možda nehumano ali efikasno. Ali zato po nas u školu nisu dolazile mame i tate opremljene močugama da bi nas branile od čopora gladnih pasa.

Evo ,iz današnjeg lokalnog lista ,kako izgledaju ulice -sve se vidi (klikni na sliku da uveća ) . 

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 2qs17hy

Treba li tu komentara ? A to je centar -na obodima grada je još gore .










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyNed Dec 06, 2015 2:50 pm

Zaštitili smo jedno svinjče od 137kg da ne umre od starosti.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySre Dec 16, 2015 2:55 pm

Tri gospođe (dve mlađe i jedna sredovečna ,inače ,vlasnice pasa ) potukle su se juče u parku u Nišu ,i to tako da očevici i policija kažu da je ličilo na prizore iz kung fu filmova ? 
Uzrok-svađa oko "ljubimaca" .
Rezultat - sredovečna žena je završila je u kliničkom centru sa povredama lica i glave koje su joj nanele dve mlađe . 
Moje mišljenje -ma  sexx vas kerovi ,budaletine ženske .










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySub Jan 23, 2016 12:40 pm

Pogledajte ovo....vlasnik i pas samo odsetase....uzas

https://www.facebook.com/130210893664724/videos/1134636199888850/
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyČet Mar 17, 2016 3:32 pm

Ove naslove moram kopirati 

OGROMNI KO VUKOVI Razjareni psi umalo rastrgli staricu (76)!

NAKON SERIJE STRAVIČNIH NAPADA: Počinje akcija hvatanja pasa na niškom groblju

Čopor brutalno izujedao studentkinju

I svakoga dana se može ovo čitati ,po celoj Srbiji . 
I po mom gradu ,u samom centru lutaju čopori i napadaju ljude ,a sve zahvaljujući "ljubiteljima životinja" koji sprečavaju svaku akciju hvatanja ili likvidiranja ove pošasti kao "nehumanu" . 
Ti dokonjaci idu okolo i paze da neko od besnih građana ne uzme "pravdu u svoje ruke" ,a građani se opet plaše prijave i ogromnih novčanih kazni .
Rezultat -čopori  zveri terorišu građane koji premiru od straha zbog dece . 

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Lutalice-bar02
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Sarajevo-za-manje-od-mjesec-dana-zabiljezeno-80-ugriza-pasa-lutalica_1412014997










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyPet Mar 18, 2016 9:09 am

Narod ima izreku: "Lako je tuđim qrcem gloginje mlatiti!"
Ovde je isti slučaj.
Kada bi ti "ljubitelji" azile, negu i odštetu plaćali iz svog džepa, naprasno bi zapevali drugu pesmu!
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyPon Jul 11, 2016 9:24 am

Vest koja je upravo stigla (ko zna koja po redu ) I niko ništa ne preduzima ,samo mirno "držite" i dalje pit bulove ? 
-----

UŽAS U NOVOM SADU Dva pitbula ubila čoveka
Stravična nesreća odigrala se rano jutros na Petrovaradinu, kada su dva psa, rase pit bul, pobegla iz dvorišta i zaklala komšiju.
Kako saznajemo, psi su izašli iz kuće R.M. i napala prvog komšiju Đ.M. (84), koji živi u kući pored.










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyPon Jul 11, 2016 9:36 am

Danubius ::
Vest koja je upravo stigla (ko zna koja po redu ) I niko ništa ne preduzima ,samo mirno "držite" i dalje pit bulove ? 
-----

UŽAS U NOVOM SADU Dva pitbula ubila čoveka
Stravična nesreća odigrala se rano jutros na Petrovaradinu, kada su dva psa, rase pit bul, pobegla iz dvorišta i zaklala komšiju.
Kako saznajemo, psi su izašli iz kuće R.M. i napala prvog komšiju Đ.M. (84), koji živi u kući pored.

Nije Nesreća, nego ubistvo. Vlasnika pasa treba krivično da odgovara.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyČet Avg 25, 2016 3:41 pm

Izvesni Zemunac ,MMA borac u suzama je tražio pomoć i nudio nagradu ko mu pronađe voljenog psa (rase  o kojoj se kaže : Cane Corso je izuzetan pas, ali nije za svakoga. On nije " cool pas da ga imate u svom dvorištu" niti "ego bilding" hladno oružije na kraju povodca.
Ovaj veliki, dominantni pas jake volje, predstavlja veliku odgovornost za vlasnika.
Radi se o tome da koga "poznaju" ,ne diraju ,ali koga ne ....raskinu . Zato se smatraju odličnim "čuvarima" i "zaštitnicima" .

https://www.facebook.com/dusan.dzakic.9/videos/1296080310404556/

Priča se završila hepiendom .Na fotografiji - emotivni  "gazda" i "slatki psić" 

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Dusan-dzakic-foto-fejsbuk-1472125600-977975










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyPet Avg 26, 2016 7:51 pm

Danas se na fb pojavio prilog u kome stoji pitanje "Da li divlje svinje imaju veća prava na zemlju od zemljoradnika" (ili slično) jer divlje svinje prave velike štete u poljima.

U komentaru sam napisao:
"Da li psi (čipovani ili lutalice) imaju veća prava na ulicu od ljudi?
Pitanje je isto."
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyPet Avg 26, 2016 8:20 pm

Diplomirani Duduk ::
Danas se na fb pojavio prilog u kome stoji pitanje "Da li divlje svinje imaju veća prava na zemlju od zemljoradnika" (ili slično) jer divlje svinje prave velike štete u poljima.

U komentaru sam napisao:
"Da li psi (čipovani ili lutalice) imaju veća prava na ulicu od ljudi?
Pitanje je isto."

Divlje svinje imaju sva prava na boravak u ataru kao svom prirodnom staništu. Ali kako je isti izvor egzistencije ljudima nađen je kompromis. Lovačko društvo koja gazduje na određenoj teritoriji dužno je da nadoknadi štetu koju divljač nanese poljoprivrednicima. Znači ono što divlje svinje izriju, pojedu i unište se prijavi i dobije se nadoknada. Isto je i u planinskim uslovima gde vukovi ii medvedi prave štetu stočarima. Mada mislim a nisam sigurna da tu štetu plaća Država a ne Lovačka društva jer su u pitanju zaštićene vrste.

A po "ljubiteljima" životinja psi lutalice imaju sva prava pa čak i pravo da se procesom dedomestifikacije pretvore u novu autohtonu divlju vrstu i da se ponašaju onako kako im propisuje njihov genetski kod.











Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyPet Avg 26, 2016 9:09 pm

ZoxZoja ::
Lovačko društvo koja gazduje na određenoj teritoriji dužno je da nadoknadi štetu koju divljač nanese poljoprivrednicima. Znači ono što divlje svinje izriju, pojedu i unište se prijavi i dobije se nadoknada. Isto je i u planinskim uslovima gde vukovi ii medvedi prave štetu stočarima. Mada mislim a nisam sigurna da tu štetu plaća Država a ne Lovačka društva jer su u pitanju zaštićene vrste.

To pravo postoji teorijski ali izgleda ne i praktično.
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyUto Sep 06, 2016 7:37 pm

Ovdje gdje zivim, jedno od prvih "pravila" koje sam naucila ..."postovati kucne ljubimce, vise nego im vlasnike"  :brdski2:
Vlasniku mozete svasta da kazete. .. da pljunete ili udarite. ..manja je kazna nego da to uradite njihovom ljubimcu.
Prije par veceri sam bila na jednom skupu. ..na trgu. ..
Nas 50tak. .. u toku je zabavno vece. .. lagana muzicka podloga. ..  Divne price o svakom dijelu grada. ..
Nedaleko od mene sjedi zena. ..dva kuceta pored nje. ..
U blizini zena sa djetetom od nekih 12-13 godina i od neke 2-3 godine. ..Ovo mladje poprilicno divlja ...Sve troje su tu. ..eto interesantno. ..sarenilo. ..muzika... Ali. ..osjecaja za druge nemaju...
Primjetila sam kako mali zadirkuje kucice. .. zadirkuje. ..onako bas grubo. Vlasnica istih ga opominje. ..ma jok. ..nista dijete, a nista i majka. ..prica na turskom sa tim starijim djetetom.
U momentu. ..drzi malog za ruku. ..on je vuce ka kucicima i kako prilazi, nogicom sutira kuce. Ona nista!  Ustaje vlasnica i pocinje da vice na nju. ..ova brblja na turskom. ..mali ponovo udara kuce. Zena refleksno ili sta. .. hladno lupi samar malom.
Svi smo u soku. ..Svi gledamo i ne reagujemo!
Ne znam ni kako reagovati. ..zao mi djeteta. ..Ako vec neko zasluzuje samar, to je majka. Dijete ne zna, ali ona vrlo dobro zna gdje je i da ne smijes pomaziti psa bez odobrenja vlasnika, a kamoli sta drugo.
Mali vristi. ..majka se dernja  (na turskom naravno ) ...
Zena joj govori da ce sacekati policiju...ako vec planira da ih zove. ..sto ova nije ucinila, a i kako kad rijec njemackog ne zna. Mi ostali. .. mozda ruzno, ali ostadosmo nijemi na sve. ..i vratismo se onome zbog cega smo tu.
Toliko o zastiti ljudi i zivotinja. ..ovamo kod mene. ..











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySre Sep 07, 2016 6:44 pm

bosankaa ::

Primjetila sam kako mali zadirkuje kucice. .. zadirkuje. ..onako bas grubo. Vlasnica istih ga opominje. ..ma jok. ..nista dijete, a nista i majka. ..prica na turskom sa tim starijim djetetom.
U momentu. ..drzi malog za ruku. ..on je vuce ka kucicima i kako prilazi, nogicom sutira kuce. Ona nista!  Ustaje vlasnica i pocinje da vice na nju. ..ova brblja na turskom. ..mali ponovo udara kuce. Zena refleksno ili sta. .. hladno lupi samar malom.
Da se razumemo ,ne podcenjujem nikoga ,ali ...mali se samo ponaša kao kod kuće u Anadoliji ,gde je kod daidže Ismaila video  koze u kući ,a o psima i mačkama da se i ne govori ,tamo ih sigurno "isprate" nogom u dupe .I đeda je video kako mlati magare ,verovatno ,i smatra to normalnim .
Kriva je naravno majka ,jer bar ona mora da shvati da kada si u Rimu -ponašaj se kao Rimljanin .
Ne opravdavam gospođu Hundlieber ,jer je dete valjda važnije od životinje ,ali ni ne zameram puno ,kodeksi ponašanja moraju važiti za sve . Ako se stoka mirno šeta ulicama Kalkute ,ne treba da se taj običaj uvodi u Pešti ,ako ima 10 Indijaca prisutno ,niti dete ne treba da vrši nuždu na ulici ,ako je tako naviklo u Ulan Batoru . 
No to je naravno drugi problem ,i različit od ovih naših . U Beču sigurno svaka gospođa pokupi  shit3 za svojim "ljubimcem" .
Kod nas "ljubitelji" toliko vole svoje ljubimce da im je ok da njihova mrcina šeta bez korpe i povoca ,da bi se "rastrčali" .










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySre Sep 07, 2016 7:08 pm

U vise navrata sam iznijela svoj stav i misljenje o kucnim ljubimcima. Nikad mi nece biti jasna ta ljubav. ..jaca i od roditeljske. Pisem konkretno za Bec. Zivotinje pa ljudi. ..cisto da se zna.
Situacija u kojoj sam se nasla jeste nezgodna ... Da je dijete bilo samo  ...ili da je slucajno naletilo i zakacilo kuce. ..sigurno bih reagovala i stitila dijete.
Ovako. ..svakodnevno se susrecem I grozim se na tu nekulturu. ..svejedno iz koje zabiti , grada, drzave dolaze. .. civilizuj se, ako vec tamo negdje nisi.
Nisam nacionalno nastrojena, ali ponasanje vecine Turaka ovdje je katastrofalno!
I sto je najgore, oni ne zele da se integrisu!
Necu dalje. ..jer je mimo teme. ..Eto cist primjer njijove  (ne)kulture  i nevjerovatne i meni po malo i sulude ljubavi prema zivotinjama.











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySre Sep 07, 2016 7:21 pm

Prvi put kad sam bio u Beču pa izašao ujutro ko pravi po leba video zapišane ulice . Oni koji su imali radnje vidim peru . Prvo sam pomislio da se puno pije piva pa se mokri ko gde stigne , jbt pa ovi gori od nas pomislih . Onda mi ćera objasni da je to od kučića . Leleee.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyPet Okt 14, 2016 5:09 pm

U Kolčesteru (Engleska ) "kućni ljubimac" ,staford terijer je usmrtio 4 mesečnu bebu ,a drugo dete staro 22 meseci i majku teško povredio . 
I neka mi neko objasni ,kome i zašto  trebaju takve rase pasa za "kućne ljubimce " ??? 
Ko normalan želi da mu se "deca igraju" i "odrastaju"  sa stafordom ,pit bulom , rotvajlerom , dobermanom ???

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Staford-pas-foto-profimedia-1461394201-892201










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySub Okt 15, 2016 2:31 pm

Danubius ::

Ko normalan želi da mu se "deca igraju" i "odrastaju"  sa stafordom ,pit bulom , rotvajlerom , dobermanom ???

Takvog normalnog  teško da ćeš naći. Uglavnom su to kompleksaši koji žele da ostave utisak da su bitni. Znaš ono: 'vodam ovo čudovište, ne može mi niko ništa, a ja mogu da zaebavam koga hoću'. To nisu obične, prosečne osobe, već ekstremi u psihološkom smislu. Ili jadare kojima fali samopouzdanja, ili pak poremećeni agresivni mozgovi.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySub Okt 15, 2016 2:38 pm

sanjalica.ns ::



Takvog normalnog  teško da ćeš naći. Uglavnom su to kompleksaši koji žele da ostave utisak da su bitni. Znaš ono: 'vodam ovo čudovište, ne može mi niko ništa, a ja mogu da zaebavam koga hoću'. To nisu obične, prosečne osobe, već ekstremi u psihološkom smislu. Ili jadare kojima fali samopouzdanja, ili pak poremećeni agresivni mozgovi.
Kakogod ....država ne preduzima ništa u vezi zabrane držanja krvoločnih pasa ,ulice su prepune čopora .
Neki dan je jedan stariji bračni par u Vršcu završio sa teškim povredama  .
Pas je napao ženu ,i izujedao je po grudima ,muž je pokušao da je spasi ,i sad su oboje  u bolnici zbog višestrukih ujeda. 
Da je pas malo više skočio pa joj dohvatio vrat -preklao bi ženu . 
I nikom ništa .....samo dnevna  novinska vest .Dok opet neki pas nekoga ne ubije (kao onog penzionera u Petrovaradinu nedavno) ,tri dana se priča o tome ,i nikom ništa . 

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 8330184193_ddb6e3c995_k-620x350










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySub Okt 15, 2016 3:06 pm

Danubius ::

I nikom ništa .....samo dnevna  novinska vest . 

U većini slučajeva čak ni to. U mom komšiluku pre nekih dve godine staford koji je istrčao iz otvorenog dvorišta klao je pudlu pred očima vlasnice. Pri pokušaju da odbrani svog psa žena je zadobila teže rane u predelu stomaka. I naravno, niko nije odgovarao, bez obzira na prijavu. Vlasnik staforda koji je držao psa van boksa u dvorištu sa otvorenom kapijom još se našao uvređen, kao šta ima da prolazi pored njegove kuće.

Takođe, u ulici mojih roditelja pitbul je usmrtio već dva komšijska psa, a niko ne sme da ih prijavi, kažu da toj familiji 'fali koja daska' i da se plaše za svoju bezbednost.

A tek ovi slučajevi gde su smrtno nastradali ljudi-jezivo, a što je najstrašnije- ne verujem da će se nešto zakonski učiniti po tom pitanju. Za ove komunalce je najbitnije da prate gde ti se pas pokenjao, a ne da li pas krvoločne sorte na njušci ima korpu.
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySub Okt 15, 2016 4:33 pm

Ovde dobijes manje robije ako osines gazdu ili ga ubijes nego psa da sutnes.
Dakle ako te ugrize pas batinu pa osini gazdu (dok je bez psa inace ces morati oboje)
Ne daj boze da mi takav ker izgrize ili ubije nekoga od mojih. Siguran sam da ni pas a ni cela porodica ne bi preziveli pa neka me onda apse.
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySub Okt 15, 2016 5:13 pm

daljinski ::
Ovde dobijes manje robije ako osines gazdu ili ga ubijes nego psa da sutnes.

Tako i treba. Nije životinja kriva što je takva kakva je. Rođenjem dobija određeni pedigre, a na vlasnicima je obaveza da takvu životinju odgajaju na odgovarajući način.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySub Okt 15, 2016 5:30 pm

sanjalica.ns ::


Tako i treba. Nije životinja kriva što je takva kakva je. Rođenjem dobija određeni pedigre, a na vlasnicima je obaveza da takvu životinju odgajaju na odgovarajući način.

Znaci, kad naidjes na psa koji laje na sve zivo, nije on kriv sto imitira gazdaricu.
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySub Okt 15, 2016 8:46 pm

ZIKO ::

Znaci, kad naidjes na psa koji laje na sve zivo, nije on kriv sto imitira gazdaricu.

Ne, to znači da ću tebi da nabavim jednog koji se češlja petardom da te podseti na neke lepe trenutke :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Blebetalo

Blebetalo


Datum upisa : 08.01.2011

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySub Okt 15, 2016 9:41 pm

Danubius ::

Ko normalan želi da mu se "deca igraju" i "odrastaju"  sa stafordom ,pit bulom , rotvajlerom , dobermanom ???

Ja sebe smatram poprilično normalnim ( što se na forumu baš i ne vidi smehsmeh  ),i mogu reći da sam kada su mi deca bila mala imao staford terijera kojeg smo dobili na nagradnoj igri preko radija. I mogu samo reći da je pas ono što vlasnik od njega napravi. Naša Megi je bila kao mače,umiljata i razmažena do bola. Toliko da su je dva puta krali. Drugi put je nisam pronašao,a bila je dve godine kod nas.I nikada se nije desilo da je zarežala na bilo koga,a kamoli da je nasrnula.
Drugi slučaj.
Brat od tetke ima staforda koji ponosno nosi ime Toša smehsmeh ...a ime mu baš pristaje :rlol:  Ima ćerku čiji je to pas i umiljat je i šašav.

Dakle opet ponavljam da je pas ono što vlasnik od njega napravi,a ne ono što je rasa odredila,i ne može se generalizovati i zbog slučajeva kao što je ovaj u Engleskoj osudjivati sve pse te rase.
Nazad na vrh Ići dole
Mima65

Mima65


Godina : 58
Location : Beograd
Humor : volim
Datum upisa : 08.08.2016

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySub Okt 15, 2016 10:31 pm

DPotpuno se slažem sa Blebetalom, apsolutno se na psa prenosi karakter i narav vlasnika kao i psihička stabilnost. Odnos ukućana u kojoj se pas nalazi, mirnoća, sve to jako utiče na vaspitanje psa. Svaka agresivnost kod pasa bilo koje pasmine se iskazuje kod neurotičnih, konfuznih, agresivnih vlasnika koji u većini slučajeva podstiču psa. Pas traži gazdu i potpuno mu veruje, samo profil vlasnika odredjuje profil psa. Negde mi je žao što se uključi u ovu temu, koju smatram neprimerenom, jer ovde globalizacija ne može biti prisutna. Puno normalnih ljudi poznajem i sa staforcima, dobermanima, rotovima.... koji imaju decu i nikakav problem. 
Ceo život živim sa psom pored sebe, puno vremena provodim u prirodi (parkovima) sa njom, verujte da kad naidje nekad neki lik sa psom koji je nepopularan i poznat ostalim "kučkarima", komentarišemo vlasnika, ne psa.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySub Okt 15, 2016 11:21 pm

Blebetalo ::



Dakle opet ponavljam da je pas ono što vlasnik od njega napravi,a ne ono što je rasa odredila,i ne može se generalizovati i zbog slučajeva kao što je ovaj u Engleskoj osudjivati sve pse te rase.

Mima65 ::
 Puno normalnih ljudi poznajem i sa staforcima, dobermanima, rotovima.... koji imaju decu i nikakav problem. 
Ceo život živim sa psom pored sebe, puno vremena provodim u prirodi (parkovima) sa njom, verujte da kad naidje nekad neki lik sa psom koji je nepopularan i poznat ostalim "kučkarima", komentarišemo vlasnika, ne psa.
Pre nego što počnemo razmenu mišljenja ,da se razumemo jedno -ja ne mrzim pse .Kao dete sam imao ogromnog vučjaka ,toliko velikog da sam ga jahao kao konja . Međutim ....jednom je pobegao ,i kada se vratio nije bio više "isti" .Režao je ,napadao ljude ,i posle par ugriza ,nije bilo drugog "otišao je na selo" ,kako su meni rekli . Naravno ,"uspavan je" . 
E sad ....kasnije je otkriven i mogući razlog "promene karaktera" .Neko ga je vezao tankom žicom ,koju niko nije primetio jer je bio ogroman ,i ta žica mu se urezala u vrat ,to smo čuli od veterinara . 
No, podsetio bih vas na onu narodnu -Nije keru verovati (a kasnije ću reći i zašto ) 
Ne odnosi se to na sve pse -moje negodovanje se odnosi na "krvoslednike" ,ako sam se dobro izrazio . 
Neka mi neko od ljubitelja pasa objasni -koja je logika uopšte stvarati "borbenog psa" ,tj živo oružje ,kome se veštački formirala čeljust ,muskulatura ,osobine ,silnim ukrštanjem sa jednim jedinim ciljem -da ubija ? 
Da ne nabrajam sve te pasmine ,svi ih znamo . 
Zašto "keru nije verovati" ,objasniću na istraživanju američke veterinarske asocijacije koja je pratila 20 godina izveštaje o napadu pasa sa smrtnom posledicom po čoveka ,i to izgleda ovako : 

- pitbul -  66 žrtava. 
-rotvajler – 39 žrtava
-nemački ovčar -17
-sibirski haski – 15
-mešanac vuka i psa – 14
-aljaski malamut – 12
-doberman – 9
-čau-čau – 8
-doga – 7
-bernandinac – 7

Primećujete obrazac ,koji psi se tu pojavljuju ?Primećujete li da je među ubicama ljudi i više nego simaptični čau-čau,gotovo pa ukrasni pas  ? Ili bernardinac -koji je sinonim za spasioca ljudi ? 

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 01_Chow_Chow-819x1024

Znajući ovo ,znajući koji psi ubiju ili rane čoveka (najčešće ) zar ne bi neki normalan zakon mogao da ograniči pravo posedovanja ,na recimo :
-nemački ovčar ,vojska ,policija ,lica kojima je to "radni pas" 
-Malamut ,Haski -lica kojima je to radni pas 
-Doberman ,rotvajelr i sl -radni pas za zaštitu lica i objekata od važnosti 
- Pit bul ,i slične vrste borbenih pasa -NIKO ,sem ovlaštenih institucija 

Sve druge vrste pasa ,od većih i težih -poseduju samo ljudi koji dostave dokaze o posedovanju uslova za držanje ,veterinarske potvrde ,obavezna potvrda o dresuri 
Svi drugi psi ,čuvarkuće ,kućni psi ,ukrasni -držati pod uslovima predviđenim i sadašnjim zakonima .
SVI PSI -čipovanje i vakcinisanje ,povodac i korpa .
SVI VLASNICI koji se ne drže zakona -drakonski kazniti ,zabraniti držanje doživotno . 
Lutalice -ili u azil ,ili "uspavati" ,ako nema drugog humanijeg rešenja .Psi nisu ugrožene vrste ,da bi uklanjanje nekih jedinki bio neki problem . 
I onda nema  ni napada ,ni smrti ili ranjavanja ,ni naplate štete građanima ,ni neke veće štete po populaciju pasa .
Nemoguće ? Vrlo moguće ,samo se treba uvesti red i zakon -kao i u svim drugim oblastima .










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
nepogoda

nepogoda


Datum upisa : 12.10.2016

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySub Okt 15, 2016 11:34 pm

ajme, ja roman ispisah malopre i ništa se nije pojavilo na temi lalal
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySub Okt 15, 2016 11:47 pm

sanjalica.ns ::
ZIKO ::

Znaci, kad naidjes na psa koji laje na sve zivo, nije on kriv sto imitira gazdaricu.

Ne, to znači da ću tebi da nabavim jednog koji se češlja petardom da te podseti na neke lepe trenutke :rlol:


Moze to za trenutke ali ne bih bas da se trosis previse. Posalji mi link pa cu sam da narucum. Sto lajavije, to bolje.
Nazad na vrh Ići dole
Blebetalo

Blebetalo


Datum upisa : 08.01.2011

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySub Okt 15, 2016 11:50 pm

Danubius ::

Neka mi neko od ljubitelja pasa objasni -koja je logika uopšte stvarati "borbenog psa" ,tj živo oružje ,kome se veštački formirala čeljust ,muskulatura ,osobine ,silnim ukrštanjem sa jednim jedinim ciljem -da ubija ? 

To ti nijedan pravi ljubitelj pasa ne može reći,jer niko od njih ne odgaja pse za borbu.

Danubius ::

Da ne nabrajam sve te pasmine ,svi ih znamo . 


Krave, mačke, konji, svinje, rakuni ubiju 655-oro ljudi godišnje.

Ko gaji krave,mačke,konje i svinje ako usmrte toliko ljudi ?

Reptili, gušteri i zmije koje nisu otrovne ubiju 77-oro ljudi godišnje.

Ovo valjda spada pod nesrećnim slučajevima ?

Ajkule ubiju 11 ljudi godišnje.

Kojih 11 ljudi je imalo tu potrebu da se kupa zajedno sa ajkulama,i kolika bi smrtnost od ajkula bila kada bi nam ajkule šetale ulicama,kada je ovakva statistika a nigde veze nas i ajkula sa prirodnim staništem

Danubius ::

Vrlo moguće ,samo se treba uvesti red i zakon -kao i u svim drugim oblastima .

A gde ti to vidiš red i zakon u ovoj državi,i u kojim to oblastima vlada red?
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyNed Okt 16, 2016 1:33 am

Svi koji misle da isključivo plemenitošću i jednim suptilnim odnosom prema psu mogu definisati njegov karakter grdno se varaju. Naime, postoji nešto što se zove genotip, tj skup svih nasleđenih osobina koji u interakciji sa okolinom kreira ponašanje pojedinca, kako kod ljudi, tako i kod pasa.

Za krvoločne pse je karakteristična prirodna, urođena agresivnost i potreba za dominacijom, i samo pravilan odgoj, dresura i čvrsta ruka mogu stvoriti psa poslušnog i potpuno odanog, ali isključivo svom gazdi. Za ostale takav pas predstavlja priličnu opasnost. Čak se za dobermane smatra da nakon osme godine života mogu doći u situaciju da napadnu i samog gazdu, iako nisu na vrhu liste najopasnijih pasa.

Tako da, ne bih se ja s' tim zaebavala, a vi kako hoćete...., ali ako već preferirate ovakve pse, onda im bar nataknite korpu i povodac i ne dozvolite da ih šetaju curice koje zajedno s' krevetom nemaju ni 30 kg trtrr
Nazad na vrh Ići dole
Mima65

Mima65


Godina : 58
Location : Beograd
Humor : volim
Datum upisa : 08.08.2016

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyNed Okt 16, 2016 9:32 am



Tako da, ne bih se ja s' tim zaebavala, a vi kako hoćete...., ali ako već preferirate ovakve pse, onda im bar nataknite korpu i povodac i ne dozvolite da ih šetaju curice koje zajedno s' krevetom nemaju ni 30 kg trtrr[/quote]


Apsolutno saglasna sa ovim delom teksata. top88


Ako ljudi i imaju želju da im pas bude od pasmina proglašenih i dokazano opasnih, jedino rešenje za to je kad se šeta da ima korpu na njušci, da je vlasnik dovoljno snažan da ga može obuzdati. mahmah
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyPon Okt 17, 2016 11:24 am

Blebetalo ::


To ti nijedan pravi ljubitelj pasa ne može reći,jer niko od njih ne odgaja pse za borbu.

Pa,tako se deklarišu oni koji ih "drže" i "dresiraju" 

Blebetalo ::


A gde ti to vidiš red i zakon u ovoj državi,i u kojim to oblastima vlada red?
Vlada ,vlada .Probaj da ne platiš porez ,ili voziš neregistrovano vozilo ,ili bilo šta slično(kao "običan građanin" ) -pa da vidiš kako se "poštuje zakon"  I do zatvora ćeš stići . spite
Mima65 ::





Ako ljudi i imaju želju da im pas bude od pasmina proglašenih i dokazano opasnih, jedino rešenje za to je kad se šeta da ima korpu na njušci, da je vlasnik dovoljno snažan da ga može obuzdati.   mahmah
Upravo to i kažem - samo treba da se poštuje zakon .
Drži ga u svojoj kući ,pa uživaj u njemu koliko hoćeš ,a ako ga vodiš među ljude -poštuj propise ,i onda nema problema .










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySre Dec 07, 2016 4:51 pm

U Šapcu je pas rase staford danas ušao u školsko dvorište i izujedao troje osnovaca po licu i nogama .

Deca su u bolnici ,a pas u "karantinu" (verovatno ga čuvaju da ga vlasnik preuzme ?)

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Pas-staford-foto-shutterstock-1463093478-905051










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptySre Dec 07, 2016 9:14 pm

https://www.facebook.com/welcome2thefuture/videos/1154159481287460/

i poslije ovoga odsetase sa svojim ljubimcem.....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyČet Dec 08, 2016 6:16 pm

Astra ::
https://www.facebook.com/welcome2thefuture/videos/1154159481287460/

i poslije ovoga odsetase sa svojim ljubimcem.....

kera ubiti a gazdu u zatvor strpati , jebem li mu mamicu ludu
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyNed Dec 18, 2016 11:01 am

Plemenita Seka Aleksić udomila je desetak pasa (slučajno i rasnih ) 
Ne da im je napravila kućicu -nego je to bukvalno prava kuća .
Njeni kerovi ,njeno pravo ,naravno -da preseravanju nema kraja .Dobili su i novogodišnje ukrase i svetla ? 
Gledajte i krstite se . 

(VIDEO) I NJENI LJUBIMCI SLAVE PRAZNIKE: Evo kako je Seka OKITILA kućicu za pse

A ovo je i poruka javnosti -moji kerovi žive bolje nego vi .










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyPon Jan 09, 2017 9:34 am

A sad nešto drugačije .
Jedna cura je prvo izazvala pažnju (i bes ) statusom na FB ...


Hipatija Teonova
у суботу
Sa danasnjeg slavlja: peceni pas. :) Prasetina mi ne odgovara, od kada sam probala pse, prasetinu vise ne jedem, jer je pas daleko ukusniji. <3 Ziveli braca Kinezi, znaju oni sta je dobro hehe... Mozda se to nekome ne svidja, ali to je moj licni izbor, svako jede sta mu prija, a sada prase cuvam kao kucnog ljubimca. Psa sam uzgajala posebno za ovu priliku i svi su odusevljeni, a iskreno, bio je mnogo ruzan samo bi se patio, niko ga ne bi voleo tako nakaradnog, vidi se po slici. Nego, bitno je da smo dobri ljudi i da se medjusobno volimo i postujemo, posebno na danasnji dan. Srecan vam Bozic ljudi, zivi bili. Isus se rodi. :) <3

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 15894500_1782181791999222_1739687338237879693_n
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 15896114_1782185755332159_6163725858405789093_o

...da bi svi koji su skočili na nju ,ukapirali prostim pogledom na njene druge statuse ,da cura u stvari ,zaista voli životinje ,i da ovim želi da ukaže na nešto drugo
:

Hipatija Teonova
пре око 4 месеца
Počinje roštiljijada, ponos Leskovčana! Hajmo sugradjani da podržimo smrt životinja, da uživamo dok zarijamo zube u njihove kancerogene leševe, gledamo sa osmehom na licu kako se nedužna, izmučena bica okreću na ražnju, obavezno uz turbo folk. Napravite najvecu pljesku i budite ponosni na svoju bezdušnost. Dobrodošli na najveći primitivizam godine.












LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyPon Jan 09, 2017 11:43 pm

Verovatno je veg(etarij)anka.

Pojedini među njima su doslovce nasilnici koji bi silom nametnuli svoj jelovnik celom čovečanstvu.

Izgleda da je i ova cura među nasilnicima - samo kad bi imala vlast ...
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 EmptyNed Maj 28, 2017 10:49 am

Građane Splita maltretiraju paunovi .Od jednog para koje je JNA držala na Gripama ,sada su se namnožili na  50 jedinki . 
Oni počinju da nesnosno krešta već u 03 ujutru ,a napadaju i vozila ,jer vide svoj odraz na njima ,pa krenu da se "tuku" . 
Grad je nemoćan da nešto učini ,nemaju zoo vrt , niko ne želi da ih uzme u svoje dvorište ,a lokalno društvo ljubitelja (zaštitinika ) životinja budno motri ,prebrojava ih i hrani . 
U Apatinu je bio slučaj trovanja paunova u parku Doma starih ,vinovnik nije pronađen ,ali je javna tajna da su to učinile komšije ,iz istih razloga koje muče Splićane . 
Da je ovo u Srbiji ,verovatno ni 100 "društava za zaštitu životinja" ne bi sprečili "humano rešavanje problema" . :brdski2:

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 DSC00484










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?
Nazad na vrh 
Strana 5 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» ZMIJE vs OPASNOST
» RASE PASA
» DNEVNI LISTOVI (Srbija)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: PRIRODA I ŽIVI SVET :: MAJKA PRIRODA I NJENI ODGOVORI :: ŽIVOTINJSKI SVET-
Skoči na: