DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?

Ići dole 
+39
Black Wizard
nepogoda
Mima65
Blebetalo
daljinski
podbarac
bosankaa
Danubius
ZoxZoja
Sibila_
Diplomirani Duduk
Astra
Kijara-brm
Kica/Praja
pesma
carpathia
lollypop
Auror@
Bokssha
Samhain
allure
brunolino
Harite
drdoktor
AstrinaKomsinica
Crna_ovca
EAGLE
Helena Trojanska
njushkalo_
Klosarka
sonia
cojle
zirafa
Ivana_258
Amisela
popovac
Lily
sanjalica.ns
determinanta
43 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptyNed Mar 14, 2010 5:13 pm

First topic message reminder :

Sve je više društava za zaštitu životinja ,što u zemlji
koja ima narodne kuhinje za gladne i pola stanovništva ispod granice
siromaštva , ponegde izazove žučne polemike .
Šta mi mislimo o tome
-plemeniti gest , potreba ,ili moda kojom želimo dokazati da smo na
nivou "kulturnih zemalja "?



Nije u okviru teme direktno, ali sve je više "ljubitelja" pasa, mačaka i čega sve još ne , koji ulažu milione u azile i ostale stvari , a ne smeta im neko gladno dete na ulici . Slažem se da je i životinja biće , ali nikada neću shvatiti da je nekom neka džukela preča od nekog deteta .
Farmaceutska industrija neka proba "pomade "na dobrovoljcima , uostalom , ima dovoljno "mazalica" i bez novih , ali sprečavati razvoj nekog leka samo zato što će to koštati života dva majmuna i stotinjak pacova , je suludo .
Ko god šta kaže , ne verujem da je neko namerno okrutan prema životinjama . Po toj logici, hajde da ne jedemo ni meso -jer za to ubijamo životinje . Dok se ne nadje opet neki borac protiv okrutnosti prema ribama i kupusu i krompiru -jer su i biljke žive . Glupost. Da se tako razmišljalo , još uvek bi umirali od najbezazlenijih bolesti.










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 155klf10


Poslednji put izmenio Danubius dana Čet Jan 05, 2023 1:20 pm, izmenio ukupno 5 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
zirafa
Vitez od reči



Datum upisa : 29.03.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySub Avg 07, 2010 1:45 pm

Misliš oštenio...Ako je av-av....A ako je na dve noge...E boga mi,ti sitno ujedaju..
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava



Datum upisa : 09.08.2009

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySub Avg 07, 2010 1:47 pm

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Medium_full LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 84005_ginter_if

SODŽ - seoska kuca i gradska džukela - DODŽ

Brojna društva i ustanove su angažovane na pružanju usluga i pomoći gradskim džukelama. Mada su od rođenja ulične skitnice i uživaju brojne privilegije ... od neograničenog broja kontejnera za ishranu do slobodnog izbora najlepše guze koju će capnuti.
Naravno, za javno ispoljen stav ne bi trebali snositi sankcije jer su najčešće reagovali u samoodbrani ili su bili isprovocirani... ali i tada ih očekuje nagrada - azil kao sigurna kuća za stare dane.
A seoske kuce? LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 356467
Zla sudbina im je odredila mesto pod ambarom da laju sa pristojne udaljenosti i krug za šetnju u domašaju kolskog lanca.
Džologanju za poslasticu imaju kad i gazda, za slavu il preslavu a noćnu stravu razbijaju vukući golem panj po dvorištu.
U ime pravde tražim od humanih aktivista sa foruma pisma podrške, APEL najširoj javnosti i akciju - SOS za SODŽ!!! LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 900975


Poslednji izmenio cojle dana Sub Avg 07, 2010 1:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ivana_258
Seven of nine



Datum upisa : 27.06.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySub Avg 07, 2010 1:54 pm

Apel:

Nahranite SODŽ!

Sklonite s' ulica DODŽ!
Nazad na vrh Ići dole
zirafa
Vitez od reči



Datum upisa : 29.03.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySub Avg 07, 2010 2:11 pm

Vi samo apelišite a oni nek ujedaju i nek se pare...Kad mogu bre indijanci u rezervat,što ne mogu kučići...Al ko će da zatvopri oni seljaci što i donose u grad i oni nesvesni vlasnici što ih puštaju jer su im dosadili...
Nazad na vrh Ići dole
Amisela
Komšinica preko plota



Datum upisa : 04.08.2009

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySub Avg 07, 2010 2:15 pm

Sto ste se urotili protiv jadnih bespomoćnih stvorenja,i oni imaju pravo na zivot.Nije kriv sto je rodjen kao pas ili macka,jer ima ljudi koji ujedaju gore od njih. LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 693924


Poslednji izmenio Amisela dana Sub Avg 07, 2010 2:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ivana_258
Seven of nine



Datum upisa : 27.06.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySub Avg 07, 2010 2:17 pm

Dajte da uvedemo kontrolu rađanja!
Lepo im kažemo, ''može svaki par samo po jedno'', pa da vidimo!
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna



Datum upisa : 06.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySub Avg 07, 2010 2:19 pm

Ako neko narušava prirodni balans ove planete, to sigurni nisu psi! Ljudi to rade! Ua!
Mene je ugrizao jedan gradski, ali zbog toga ne mrzim te životinje. Naprotiv.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
zirafa
Vitez od reči



Datum upisa : 29.03.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySub Avg 07, 2010 2:29 pm

El imo 32 zuba..
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava



Datum upisa : 09.08.2009

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySub Avg 07, 2010 2:37 pm

determinanta ::

Mene je ugrizao jedan gradski...

A seoski? LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 749514
Nazad na vrh Ići dole
zirafa
Vitez od reči
zirafa


Godina : 68
Datum upisa : 29.03.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySub Avg 07, 2010 2:44 pm

Brate Cojle...Izgleda da je slabo ujeo...Ne poznavaju mu se zubi. LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 944472 LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 944472 LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 944472 LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 944472
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptyČet Sep 09, 2010 8:31 pm

Žena i dečak preživeli dramu u parku na Bežanijskoj kosi


Izujedao je čopor pasa dok je spasavala dete
G. Avalić | 09. 09. 2010. - 00:02h | Foto: D. Milenković | Komentara: 409
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 72281_1010hronikaujedpsafotodmilenkovic_f
Beograd - Čopor pasa lutalica izujedao je juče usred dana Ljubicu M. (59) u Ulici Nede Spasojević na Bežanijskoj kosi, dok je od pomahnitalih životinja spasavala dvoipogodišnjeg dečaka kog je čuvala. Ljubica je zadobila ujede po nogama i zadnjici.
U pomoć napadnutoj ženi prva je pritrčala komšinica koja obično hrani pse lutalice

Ljubica je u 14 sati izvela sina njenih prijatelja u park iza zgrade i pustila ga na travu da se igra, kada je primetila čopor od šest, sedam lutalica kako kreću prema detetu. Uplašena, skočila je prema dečaku i sekund pre nego što su mu lutalice prišle, zgrabila ga u naručje.


- Kučići su odjednom pojurili prema nama i dete se jako uplašilo. Uhvatila sam ga, pomislila sam da ćemo uspeti da im pobegnemo, ali nismo. Napali su me i počeli da me ujedaju - kaže Ljubica još uvek vidno potresena.


Dok su psi skakali na nju, Ljubica nije ispuštala dete, štiteći ga od razbesnelih pasa.


- Mislila sam da nećemo da se izvučemo, da neće prestati da me ujedaju, nikada nisam doživela nešto slično. Bilo je strašno - priča Ljubica. Kaže da je počela da zapomaže i da su na njene krike mnoge komšije izašle iz stanova. Vreme je bilo od presudnog značaja. U pomoć napadnutoj ženi prva je pritrčala komšinica koja obično hrani lutalice ispred zgrade i koja je pse i oterala.


- S njom se stalno svađamo zbog tih kučića. Pokušavali smo na razne načine da joj zabranimo da ih hrani, kako se ne bi okupljali ovde, ali ništa. Možda sad napokon prestane - kaže jedan komšija.


Na poziv komšija, ubrzo se ispred zgrade pojavila Hitna pomoć, čiji su lekari pregledali napadnutu Ljubicu. Konstatovano joj je nekoliko ozbiljnijih ujeda i predloženo da je prevezu u Urgentni centar kako bi joj dali injekciju tetanusa i sanirali povrede. Ljubica, međutim, nije mogla da ostavi dete koje čuva, već je s povredama ostala ispred zgrade da sačeka njegove roditelje.


- Dečak je preplašen i ne želim da ga još traumiram. Sad će da stignu njegovi roditelji, pa ću da odem u bolnicu. Imam strahovite bolove i pantalone su mi skroz pocepane, ali se najviše bojim da se dete istraumiralo za ceo život - kaže Ljubica.


Stanari ove ulice kažu da odavno imaju probleme sa psima koji su napali Ljubicu.
- U poslednje tri godine skoro da nije prošao dan da nekoga nisu napali. Bilo je najmanje 50 napada. Zvali smo "Zoo higijenu", nekoliko puta. Jednom su glavnu ženku u čoporu odveli na tri dana, sterilisali je i vratili nazad na ulicu - kažu žitelji ulice. Oni navode i da je sterilizacija pasa potrebna, ali da ne rešava njihov problem.


- Ovi psi su jezivi. Pojeli su nam i sve mačke u kraju. Gledali smo kako bukvalno rastržu mačke - priča Ljubičina komšinica.


Ona kaže i da troje ljudi u kraju ove pse hrane svaki dan, da su im nekoliko puta pravili i kućice koje su ostali ljudi koji žive u okolini rušili. Do danas ovi psi su spavali u kućici od naslaganih drvenih paleta koju su juče iz besa zbog napada na Ljubicu komšije zapalile.


- Spalili smo pre deset minuta kuću. Žena koja ih hrani je pobegla u stan jer smo i nju napali. A ima još jedan veliki čopor ovde u blizini, pored Bežanijskog groblja. Ne znamo više gde da prođemo da ih zaobiđemo - priča zabrinuti poznanik povređene žene.


Elvir Burazerović iz "Orke" kaže da je u poslednje dve godine broj ujeda porastao za 25 odsto zbog loše strategije rešavanja ovog problema.


- Trebalo bi uhvatiti sve pse, proceniti kakav im je temperament, a onda one bolesne i agresivne ukloniti sa ulice.


Prethodno napali još jedno dete
Isti psi koji su napali Ljubicu i dvogodišnjeg dečaka, prethodno su juče ujutru napali dete koje se igralo iza zgrade, a kasnije i jednu ženu koja je prolazila ulicom. Oni, srećom, nisu povređeni jer su ih od pasa spasli prolaznici.










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptyČet Sep 09, 2010 10:31 pm

Mislim da nasa drzava nema uslova, finansijskih narocito, da moze da prati savremen svet i ''trendove'' oko zastita zivotinja.
Protiv sam svakog nasilja na zivotinjama, ali sto rece moj komsija:
- Uspavajte ih!
Drustvo za zastitu zivotinja- Sterilisacemo ih!
Moj komsija- Ma ne plasim se ja da ce da me 'ebu, nego da me ne izujedaju!
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 356467










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptyPet Sep 10, 2010 1:29 am

sonia ::
Mislim da nasa drzava nema uslova, finansijskih narocito, da moze da prati savremen svet i ''trendove'' oko zastita zivotinja.
Protiv sam svakog nasilja na zivotinjama, ali sto rece moj komsija:
- Uspavajte ih!
Drustvo za zastitu zivotinja- Sterilisacemo ih!
Moj komsija- Ma ne plasim se ja da ce da me 'ebu, nego da me ne izujedaju!
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 356467


hahhahahahhaha..jeste šašav... smehsmeh










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Klosarka
Dama ispod mosta
Klosarka


Location : Planeth Earth
Humor : Ako se namesti...
Datum upisa : 06.02.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptyPet Sep 10, 2010 10:15 am

Ma kakva crna plemenitost ili moda.... pranje para... definitivno!

sminka rtrtr coni :presk: hula parfem vrti
zubbb
Nazad na vrh Ići dole
njushkalo_
Glavni opservator
njushkalo_


Location : daleko od tebe
Datum upisa : 27.12.2007

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptyPet Sep 10, 2010 10:23 am

El sa bonux , ariel , aće ? 55555
Nazad na vrh Ići dole
Ivana_258
Seven of nine
Ivana_258


Godina : 52
Location : Beograd
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptyPet Sep 10, 2010 10:25 am

S' aće, naravno!
Nazad na vrh Ići dole
Klosarka
Dama ispod mosta
Klosarka


Location : Planeth Earth
Humor : Ako se namesti...
Datum upisa : 06.02.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptyPet Sep 10, 2010 10:26 am

njushkalo_ ::
El sa bonux , ariel , aće ? 55555

Ručno prijatelju... ručno... i nešto elektronski ... :inf:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptyPon Dec 20, 2010 11:36 am

Očajan potez zaštitnika životinja

Pustiće na ulicu 700 gladnih pasa iz azila


LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 101570_vojpsi2--branka-bojanin-foto-b-vuckovic_f


Dragan Šolaja | 20. 12. 2010. - 00:02h | Foto: B. Vučković |
SUBOTICA - Članovi Društva za zaštitu životinja „Prijatelj” iz Subotice više ne znaju kako da pomognu psima koji se nalaze u azilu u Titogradskoj ulici MZ Makova sedmica. Članovi društva juče su saopštili da su iscrpli sve mogućnosti i više nemaju čime da hrane 700 pasa. Istovremeno su optužili Upravu grada da im ne pomaže, da su psi gladni, te će biti prinuđeni da ih sutra u podne puste na ulicu.
„Prijatelji“ nemaju više čime da hrane pse u azilu

Odgovarajući na primedbu predstavnika Gradske uprave da bi takav potez bio neodgovoran i neprimeren, te da bi bili ugroženi mnogi Subotičani, Branka Bojanin iz društva „Prijatelj” kaže da je takav potez jedino rešenje, jer više nema novca za funkcionisanje azila.


- Imamo dve opcije: ili da pustimo da 700 pasa umre od gladi u azilu ili da ih pustimo na ulicu. Struju nismo platili, bunar za vodu je zaleđen, a radnici od jula nisu dobili platu - dodaje Bojanin.


Članovi društva „Prijatelj” kažu da je iz Gradske uprave bilo nagoveštaja da će dobiti pomoć, ali ništa konkretno nije urađeno. Zato podsećaju nadležne da je prošle godine usvojen Zakon o dobrobiti životinja u kome jasno stoji da su lokalna samouprava, građani i udruženja dužni da brinu o životu i zaštiti zdravlja i dobrobiti životinja.


S druge strane, iz Gradske uprave podsećaju da je lokalna vlast donela odluku o zbrinjavanju napuštenih pasa i da je to u nadležnosti JKP „Čistoća i zelenilo”, koje ima svoj azil. U saopštenju načelnice Gradske uprave Marije Ušumović-Davčik, navodi se da je za finansiraje azila potrebno 4,2 miliona dinara, a grad nema toliko novca. „Lokalna samouprava nema zakonsku obavezu da rešava finansijske probleme udruženja građana. Obratili smo se Policijskoj upravi i Veterinarskoj inspekciji. Puštanjem 700 pasa bila bi ugrožena bezbednost velikog broja građana”, navedeno je u saopštenju načelnice.



Premeštanje pasa
Prema nezvaničnim informacijama, u Gradskoj upravi planiraju da deo pasa iz azila društva „Prijatelj” smeste u gradski azil o kome računa vodi „Čistoća i zelenilo”.
- U tom azilu se trenutno nalazi 347 pasa i osam mačaka i on je već pretrpan. Ne pada nam na pamet da im dozvolimo da naše pse prebace tamo, jer su uslovi nehumani - kaže Branka Bojanin.


Subotičani.....saučešće .










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptyNed Dec 26, 2010 5:18 pm


ZABORAVLJENA MILA

Nedelja, 26. Decembar, 2010.| Autor: KATARINA MARTIĆ

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 35572


U aprilu ove godine cela Srbija je ustala zbog keruše kojoj je monstrum odsekao sve četiri šape. Osam meseci posle Mila, zaboravljena od svih, živi ostatak svog psećeg života u veterinarskoj ambulanti na periferiji Beograda

BEOGRAD - Nesigurnim hodom u čarapicama za bebe Mila mi prilazi... Sav strah ovoga sveta kao da se smestio u njene oči. Ali ipak mi prilazi. Četiri odsečene šape i srčani udari koji je pretrpela dok joj je nepoznati monstrum sekao jedan po jedan ud ipak nisu bili dovoljni da izgubi poverenje u ljude!

Pružam joj ruku, a ona meni jedan od četiri patrljka na kojima jedva održava težinu napaćenog tela.
- Nije se još navikla na proteze. Čim ih stavimo, pokušava da ih otrese. Lakše joj je bez njih, ali moramo da je naviknemo. Drugačije ne bi mogla da izađe napolje - objašnjava mi njen veterinar Bratislav Stanković iz Veterinarske ambulante „Beograd“, u kojoj je Mila smeštena.

- Ti treba mene da mrziš! Mi smo ti to uradili - šapućem joj, dok se ona kao malo dete igra s mojim šalom... Blic fotoaparata je plaši i ona instinktivno uvlači glavu u rukav moje jakne. Tek kad je koleginica sklonila „napravu“, Mila se malo opustila i njuškom počela da mi pokazuje svoje igračke.

- Priznajemo. Razmazile smo je! Tokom oporavka je navikla da stalno neko bude uz nju, pa, iako nas ne osuđuje, tiho cvili kad ugasimo svetlo i krenemo kući - pričaju dve devojke koje su tokom oporavka bdile nad kerušom. Dok mi veterinar objašnjava kako funkcionišu Miline proteze, ona zubima skida jednu po jednu čarapicu sa patrljaka. Grlo mi se steže... Pokušavam da slušam veterinara, ali mi pažnju odvlače unakaženi ekstremiteti, na kojima su rane još uočljive.

- Majku vam j.bem... - izgovaram tiho tu psovku, valjda prvi put u svom životu.
- Koža je pokrila kosti, ali ih hodanjem ozleđuje - objašnjava doktor dok joj navlači čarape. Mila ih ponovo skida i okreće mu leđa. Naljutila se. Sreća pa je ne drži dugo... Ubrzo se okreće i u zubima mi donosi omiljenu igračku, gumeno pače. Kažem doktoru da bi možda za nju bilo bolje da je napolju.

- Morate da shvatite da je ona invalid. Nikad neće biti u stanju da potrči, a u dvorište ide samo kad treba da obavi nuždu - objašnjava mi Stanković i dodaje da je životni vek njihove ljubimice neizvestan. Posle svega kroz šta je prošla, traume su ostale, a slaba fizička aktivnost utiče na zdravlje. Sada je zdrava, ali zbog više infarkta moraće da pije lekove do kraja života.

Moram da napustim milu Milu. Urednik urla s druge strane linije, treba da se radi još jedna tema.
- Zbogom. Nadam se da ćeš naći nekog ko te zaslužuje - govorim joj dok odlazim. Mila ustaje, prati me na svojim bolnim patrljcima, gleda nas psećim očima punim nade.
- Ne, Mila. Ti ostaješ - govori joj veterinar.
Kljakajući, ona odlazi do svog ćebenceta i gleda me, poslednji put. Spušta pogled i njene pseće oči padaju na tkaninu...


Preživela nemoguće!

Da vas podsetimo: ispod parkiranog automobila Milu su sa sve četiri odsečene šape 14. aprila ove godine pronašli stanari beogradskog naselja Medaković 2. Prema rečima veterinara koji ju je zbrinuo, sakaćenje je urađeno najmanje nedelju dana ranije. Veterinar iz te ambulante tada je izjavio da za 25 godina, koliko se bavi veterinarskim poslom, nije video nešto tako monstruozno i da su psu šape odsečene vrlo precizno, oštrim predmetom, te da to nije mogla da izvede jedna osoba, već je morala da ima pomoć.
- Upalu kostiju i žuči, oštećenje srca, zapaljenje pluća, dehidrataciju - sve to je preživela Mila zbog „dela“ monstruma, a, uprkos svemu, volju za životom, igranjem i ljudima nije izgubila - sa uzdahom kaže veterinar Stanković.
Počinioci ovog gnusnog čina još nisu pronađeni.

Udomite je!

Posle ogromne medijske pompe i interesovanja javnosti za Milinu sudbinu, danas su je svi napustili. Osim veterinara i dve negovateljice, niko se ne raspituje i ne posećuje je.
- U početku su svi zvali, nudili dom, ali kako je vreme prolazilo, tako je i želja za pružanjem pomoći prolazila. Danas imamo samo jednu osobu iz zemlje koja zadovoljava uslove da je udomi. Nadamo se da se i ona neće predomisliti - objašnjava dr Stanković i dodaje da Mila nije zahtevan pas i da joj za sreću treba samo malo ljubavi i pažnje. Početkom 2011. godine veterinari će obaviti još jedan kardiološki pregled, posle kog će Mila svojim prisustvom moći da uveseli neku porodicu.

E to smo MI ....i prema životinjama i prema ljudima
A gde su sada svi ti silni ljubitelji i zaštitnici životinja ?
povraćka










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptyNed Feb 06, 2011 12:26 pm


HOROR U LOZNICI: NA ULICAMA SPALJENI I RASPORENI PSI!

Nedelja, 6. Februar, 2011.| Autor: KATARINA MARTIĆ


LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 43280


Ulice Loznice podsećaju na koridore pakla - po njima leže leševi pasa, rasporeni, spaljeni, otrovani. Udruženja za zaštitu životinja optužuju preduzeće „Naš dom“, ovi tvrde da im udruženja smeštaju

LOZNICA - Horor!
Na ulicama Loznice leže mrtvi psi - otrovani, spaljeni i rasporeni!
Društva za zaštitu životinja optužuju JKP „Naš dom“, zaduženo za prihvatanje i sterilizaciju pasa, da ubija životinje i tako rešava problem kontrole broja životinja.

- Drastičan primer je peto proglašenje besnila za 15 meseci, a svako traje tri meseca. Ubijaju se isključivo psi, iako su prenosioci besnila sve toplokrvne životinje - kaže za Kurir Rada Živanović, predsednica Udruženja za zaštitu životinja „Lunja“. Ona tvrdi da je „Naš dom“ posao dobio bez tendera.
- Pse ne sterilišu, već ih ponovo puštaju u grad, a zatim ih opet hvataju i eutanaziraju. Tako svaku uslugu od grada višestruko naplate. Za jednu noć pored prihvatilišta bude otrovano i po 12 pasa - priča Rada.

Danica Đurić, pomoćnica direktora JKP „Naš dom“, tvrdi da im „društva smeštaju jer imaju želju da preuzmu posao.“
- Pse eutanaziramo kad se proglasi besnilo, što je normalno. Ostale mrtve pse nam podmeću ti iz društva kako bi nas predstavili kao ubice - rekla je Đurićeva.

Ona je potvrdila da su posao dobili bez tendera, ali u tome ne vidi ništa sporno jer su „registrovani za tu vrstu usluga“.
- Ima dosta pasa lutalica i mnogi ljudi ih ubijaju, da im ne izujedaju decu. Posle ispada kako smo ih mi ubili - kaže Đurićeva.

Na pitanje zašto puštaju pse, a da ih prethodno ne sterilišu, ona odgovara da veterinari ne mogu da operišu kad je veoma hladno, jer nemaju uslove za držanje pasa u postoperativnom stanju.


Napuštene pse šalju u laboratorije!





- Grad Loznica je doneo protivzakonitu odluku da pse i mačke (ako ih vlasnik ne preuzme iz prihvatilišta) daju u naučno-istraživačke laboratorije, što je Zakonom o dobrobiti životinja, po članu 42, tačka četiri, zabranjeno - tvrdi predsednica Udruženja „Lunja“.
- Nismo prekršili zakon, i to je sve što imam da vam kažem - prokomentarisala je komunalni inspektor Zorica Tešić, koja je učestvovala u izradi odluke.

Pročitajte ceo tekst -pa onda presudite .
55555










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySre Feb 23, 2011 2:43 pm

Sad došao sa posla i moram ovo ispričati .Dakle , odavno me nije nešto ovako potreslo .Prizor sledeći:
Najstrožiji centar grada , šetalište , a na travnjaku ispred Vojvodjanske banke se ubijaju čopori pasa .Bukvalno-ubijaju . Dva-tri polulabradora su zgrabili neko manje kuče , i bukvalno ga raskidaju , a u tu gomilu se zaleće bar još 15 drugih pasa! Cičanje, urlici , lajanje....ljudi idu sa posla , deca idu iz škole ...strašno .I niko ne može da reaguje , jer nema neku motku ili tako nešto . Brutalni prizor koji deca iz nižih razreda osnovne škole gledaju i premiru od straha . Verujte , ja koji sam u dva rata bio , i svašta čuo i video ,i sada mi je ta slika u glavi.
A sve te džukele navlače u centar grada jedna naša dečija doktorka , i jedan udareni penzioner Za njima idu jer ih oni hrane , i naravno....to su predsednik i podpredsednik Društva za zaštitu životinja .
Pa ako im je toliko stalo -neka ih drže i vode kući! Oni su i odgovorni za prijavu medjunarodnim institucijama , pa se sada nadležne gradske inspekcije vade na to da "ne smeju " ništa "nehumano" da preduzmu !
Neki dan, kad sam bio u banci , isto se tako čuli pomahnitalo lajanje i urlici čopora , i čovek koji radi na šalteru kaže da su izgrizli neku ženu neki dan pred njihovim očima !
Da li zaista trebamo da trpimo čopore divljih zveri u sred grada ,treba li da raskinu neko dete - jer nisu to nikakvi "ljubimci " nego podivljale zveri ,u ime neke "humanosti" ? Ma rešiti po kratkom postupku ,a ako se utvrde vlasnici -kazniti da tri kredita moraju dići da plate , pa će biti manje "ljubitelja životinja" od čije "ljubavi" se ovo mora trpeti .
Nije mi jasno kako se gradjani više ne samoorganizuju , pa neka dodje Brižit Bardo lično da se žali , ako hoće ! Ja ozbiljno razmišljam da sam rešim "krug" Doma zdravlja , verujte da nije nimalo svejedno kada izrone par takvih čudovišta iz mraka rano ujutru pred firmom , a da ne pričam da koleginicama otimaju kese iz ruku sa doručkom , više puta se desi da bace i pobegnu kada nasrnu na njih dok se vraćaju iz pekare . Kod god želi neka kaže da nisam human -u ovom slučaju nisam !










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptyČet Feb 24, 2011 9:34 am

Tvoj gnev je potpuno opravdan, ali smo svi mi krivci, jer da se napiše po koja prijava nadležnima, pa da oni koji su doživeli određen stres ili neprijatnost podnesu sudu tužbu, da vidiš kako bi grad brzometno rešio problem. Pišem ovo jer sam i sama bila žrtva napada psa koji ima vlasnika, ali koji ga je pustio da trčkara ispred kuće dok je g-din na poslu!
Zbog propusta vlasti ljudi se moraju samoorganizovati, a to, neminovno, vodi u anarhiju. Posle se pitaju ko je kriv! Idioti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Helena Trojanska
Slatkiš iz Neoplante
avatar


Godina : 53
Location : Novi Sad
Humor : da,uvek!!!
Datum upisa : 05.02.2011

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptyČet Feb 24, 2011 2:10 pm

determinanta je potpuno u pravu,ljudi na žalost moraju sami da idu u hajku na krvoločne pse. Ja sam pre 3 godine imla nepriliku sa lutalicom.Sreća moja što sam na putu do posla jela sendvič i kad sam ga bacila,izgladneli pas se bacio na hranu,a mene je ostavio na miru. Ali meni ljudi nisu jasni? Zašto uzeti psa pa ga posle izbaciti na ulicu? Nije to igračka! Ja bih pse čipovala,a neodgovorne vlasnike kažnjavala! Ja imam 2 psa, jedan od njh je iz azila, i 3 mačke.Sve moje živuljke su u dvorištu,redovno ih hranim,pojim i pelcujem. Prošlog proleća sam imala 3 odrasle mačke i 6 mačića i podelila sam ih.A mogla sam ladno da ih ostavim ispred nečije kuće,pa da ljudii imaju problema sa mojim mačkama. To se tako ne radi. Ja volim životinje,ali ipak su mi bitniji ljudi što je valjda i normalno! muncat
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptyČet Feb 24, 2011 7:19 pm

determinanta ::
Tvoj gnev je potpuno opravdan, ali smo svi mi krivci, jer da se napiše po koja prijava nadležnima, pa da oni koji su doživeli određen stres ili neprijatnost podnesu sudu tužbu, da vidiš kako bi grad brzometno rešio problem. Pišem ovo jer sam i sama bila žrtva napada psa koji ima vlasnika, ali koji ga je pustio da trčkara ispred kuće dok je g-din na poslu!
Zbog propusta vlasti ljudi se moraju samoorganizovati, a to, neminovno, vodi u anarhiju. Posle se pitaju ko je kriv! Idioti.
Evo kako je izgledao ulaz na dečiju danas -i to posle nekoliko rasterivanja . Bilo ih je bar 15 , jedno 5-6 nekih polu labradora !
Pa da li treba bolesna deca i roditelji da strepe od ovoga ?
Da bi perverzija bila veća -pomenuh onu doktorku koja tu radi i predsednica je "drustva za zaštitu " Ta ljubiteljka životinja je jutros došla u bundi od lisice do peta !
Ali šta da kažeš ...zaista ozbiljno mislim , ako ovo zateknem i sutra , lično ću se pobrinuti za to .Injekcija ima , Pivara truje pacove kumarinom , ne može biti jači otrov , a i mesara je preko puta . Humano da humanije ne može biti . Kako su juče raskidali onog psa, (jer je to isti čopor, i nije jedini ) tako će i sutra neko dete ovde . Ja to ne bih želeo da vidim . Žao mi je , ali izmedju života psa i sakaćenja deteta , biram dete , pa neka misli šta ko hoće .

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Dsc000302r











LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptyČet Feb 24, 2011 7:33 pm

determinanta ::
da oni koji su doživeli određen stres ili neprijatnost podnesu sudu tužbu, da vidiš kako bi grad brzometno rešio problem.

Pre dve do tri godine,momka koga poznajen je ujeo pas lutalica tu u blizini limanskog parka ...
Otišao je kod lekara a potom kod advokata i tužio grad.Dobio je spor i dobio je odštetu!
Na žalost ovo je redak primer ali kako reče determinanta ...

Svojoj ćeri sam kupio suzavac u spreju pa sad,pas lutalica na putu iz škole ili kakvo drugo pseto ...
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptyČet Mar 03, 2011 7:09 pm

Iako Veterinarska ustanova "Veterina Beograd" od 2008. godine sprovodi strategiju "uhvati,steriliši i pusti" ,proteklih godina broj nevlasničkih pasa u prestonici je udvostručen.Grad je tokom samo 2010. godine platio 11 760 030 dinara (oko 113 hilj.eura) za naknadu štete izazvane ujedima pasa lutalica.

NAJOZBILJNIJI NAPADI U 2010.GODINI

* FEBRUAR
-Rotvajler napao devojčicu
-Pas napao dete na Miljakovcu
-Pas napao dete u OŠ "Rade Drainac"
-Pas ujeo ženu u Učiteljskom naselju
* MART
-Pas ujeo ženu
* APRIL
-Čipor pasa napao majku sa detetom na Zvezdari
* JUN
-Četiri psa napala ženu na Dunavskom keju
* AVGUST
-Psi napali muškarca u Palmira Toljatija
*SEPTEMBAR
-Psi izujedali ženu na Labudovom brdu


LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Psige

"U toku 2009. protiv grada su podnete 184 tužbe zbog ujeda pasa lutalica a ukupna vrednost predmeta spora iznosi oko 60 miliona dinara."-kaže Strahinja Sekulić,gradski javni pravobranilac.

Na beogradskim ulicama je 2009.bilo između 4500 i 4800 pasa lutalica,no sada ih ima znatno više,kažu u nadležnom sektoru službe za komunalno stambene poslove
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptyPet Mar 04, 2011 9:43 am

Nezabeležen pokolj na farmi u blizini Bača
Čopor pasa zaklao 38 ovaca
SLOBODAN MIRIĆ | 04. 03. 2011. - 00:02h |

BAČ - Čopor pasa lutalica zaklao je 38 ovaca na farmi Bogdana Dobrijevića, svega kilometer od naselja Mali Bač. Desetak ovaca je ranjeno dubokim ugrizima i nekima od njih život je ugrožen. Celo stado je pod stresom, a zanimljivo je da su majke spasle jagnjad jer od dvadesetak jaganjaca nijedno nije stradalo.

U pokolju nije stradalo nijedno jagnje: Farma ovaca Bogdana Dobriejvića
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 122022_vojkerovi01010-bac-psi-masakrirali-ovce_f
Šteta se procenjuje na oko 15.000 evra jer se radi o najkvalitetnijim rasama ovaca. Masakr se dogodio u sredu u sred dana, kada je farmu ograđenu žicom na tri sata napustio čobanin Predrag Dukić. Kad se vratio imao je šta da vidi. Više od pola ovaca u jednom od boksova ležalo je u krvi, a pobesnela tri psa su jurišali na one koje su još bile žive. Kada je povikao na pse, oni su zarežali i na Dukića koji je a dohvatio motku i počeo da udara po ogradi. Tek tada su psi preskočili ogradu i pobegli u polje. Iza sebe su ostavili pravi masakr.


- Preživele ovce su bile u šoku, potpuno izgubljene, ali su bile pribrane da ispod svojih runa sakriju mladunčad - kaže Dukić, profesionalni čobanin koji je zapazio da su psi mešanci srednje veličine i žućkaste boje.


Dukić brine o celom stadu od 380 ovaca razmeštenih u nekoliko štala. Od ovog stada živi šestočlana porodica Dobrijević, Bogdan sa suprugom i četvoro dece, a drugu imovinu nemaju. Od štete koja mu je napravljena teško će se oporaviti jer, kaže, cene su niske, hrana skupa.


- Polje je puno pasa lutalica koji napadaju i stoku i ljude, ali ovako nešto se nije desilo nikada u ovom kraju. Dolazila je policija, neki inspektori, pravili zapisnike, ali niko mi nije rekao šta ja treba da radim, ko će mi nadoknaditi štetu - kaže kroz plač Bogdan Dobrijević.


Njegove ovce su u štalama sa otvorenim vratima tako da mogu kad hoće da izađu napolje u tor ograđen žicom visine oko 1,2 metra.


- Niko nije došao da izrazi solidarnost, nema nikoga od toliko službenika koji su zaduženi za poljoprivredu – kaže očajni paor koji je bez ostao bez zarade najmanje dve godine. Ovce nisu osigurane zbog ionako velikih troškova i male dobiti.


Direktor Veterinarske stanivce u Baču Dragan Vulin rekao je da su psi lutalice veliki nerešen problem.


- Ovih dana obavlja se obavezna sistematska vakcinacija pasa protiv besnila koja košta 500 dinara. To je velikom broju građana mnogo i zato otvaraju vrata kapija i isteruju pse koji nalaze spas u polju gde nalaze hranu na neuređenim mrciništima – kaže Vulin.
Zbog toga je opasno pešačiti dalje od naselja, a ni u naseljima nije bezbedno.


- Donosimo zakone koje ne možemo sprovesti, idemo ispred uslova koje imamo. Nemamo hvatače pasa, nemamo prihvatilišta, nemamo dovoljno hrane za pse, i eto problema koji se ovaj put obio o glavu jednom vrednom stročaru i čestitom domaćinu. Da li će mu neko pomoći? Iskreno da vam kažem, to je sada neobavezna stvar, puka dobra volje nekog ministra ili ministarstva. A ako se bude tužio sa državom to će biti proces na dugom štapu - zaključio je Vulin.

U mom gradu se ovako nešto dešavalo više puta -i ništa se ne preduzima .










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptyPet Mar 04, 2011 10:05 am

Za sve loše što se događa na ovoj planeti, krivac je čovek. Ne poštuje prirodu, pa nam je posle đavo kriv.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptyPet Mar 04, 2011 10:09 am

Da ne citiram ceo Denijev post ...

Lično smatram da je ovaj događaj idealna prilika da se,barem na lokalnom nivou,stvari dovedu u red.Udruženja lovaca imaju godišnje akcije na štetočine,dakle u nadležnosti je lokalnih vlasti odobrenje za "napraviti reda u svom ataru".Ako bi se to pokrenulo na teritoriji opštine Bač,verujem da bi se tim primerom,vrlo brzo,povele i druge opštine.
Znajući Bogunovića ne bih se iznenadio da izdejstvuje nešto slično.
U međuvremenu ostaje nam da se nadamo da će se zakonodavac dovesti pameti pre nego što se desi nešto zaista tragično.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySre Apr 27, 2011 10:27 am

EAGLE ::
Da ne citiram ceo Denijev post ...

Lično smatram da je ovaj događaj idealna prilika da se,barem na lokalnom nivou,stvari dovedu u red.Udruženja lovaca imaju godišnje akcije na štetočine,dakle u nadležnosti je lokalnih vlasti odobrenje za "napraviti reda u svom ataru"
----------
U međuvremenu ostaje nam da se nadamo da će se zakonodavac dovesti pameti pre nego što se desi nešto zaista tragično.

Psi napali troje dece
| 25. 04. 2011. - 00:02h |

KULA - Psi lutalice, koji se godinama nalaze u centru i parku u Kuli, napali su troje mališana. Prvo je jedan pas nasrnuo na šestogodišnju devojčicu koja se igrala ispred kuće, a onda je za njom ušao u dvorište, oborio je i ujeo je za uvo, pa su je lekari morali da šiju ranu. Potom su u dva odvojena napada stradala dva dečaka od devet godina. Jednog od njih pas je iznenada napao u centru mesta......

U Kuršumlji, Nišu i Beogradu nema vakcine protiv besnila

Beta | 27. 04. 2011. - 00:09h |

KURŠUMLIJA - Sedmoro građana koje je danas u centru Kuršumlije ujeo pas lutalica nisu dobili vakcinu protiv besnila, jer je domovi zdravlja nemaju, rekli su agenciji Beta neki od njih, tvrdeći da su zvali "mnoge" domove zdravlja i da im je rečeno da nemaju tu vakcinu.......


LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 136703_vojpsi1-ujedi-psa-decak-p.v.-foto-rivanoska-8_f

Nikada nisam za to da se "pravda uzima u svoje ruke " , pa i ako su životinje u pitanju.
Ali izmedju dece i pasa ....smatram da gradjani moraju sami nešto da učine -ako su "vlasti nemoćne ", zbpg kojekavih "zakona o zaštiti" i "društava ljubitelja"
"Neko" je to uradio , u slučaju čopora koji su napadali decu i roditelje ispred "dečije" u mom gradu-i sada je mir . spite
Pasa ima ....dete je samo jedno svakom roditelju.










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySre Jul 27, 2011 3:41 pm

Aleksandar Mekvin ostavio 50.000 funti svojim psima



I. H. | 27. 07. 2011. - 10:16h
| Foto: AP |


Testament modnog kreatora Aleksandra Mekvina,
koji je prošle godine izvršio samoubistvo, nedavno je otkriven, a
ispostavilo se da je on veliki deo nasledstva ostavio svojim psima.



LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 12314_aleksandar-mekvin1-ap_f

Aleksandar Mekvin je obožavao pse i mačke



Tri psa pokojnog dizajnera Aleksandra Mekvina neće morati da brinu o
hrani i udobnom mestu za spavanje, jer im je gazda u testamentu prepisao
deo nasledstva. Minter, Đus i Kalum su sada bogatiji za 50.000 funti.



U jednom intervjuu 2009. godine, Mekvin je objasnio da svoje kućne
ljubimce smatra članovima porodice. "Moji psi su jedini na svetu kojima
zaista verujem", rekao je tad.





Međutim, modni kreator se nije pobrinuo samo za svoje životinje,
već i za one koje nisu bile te sreće da pripadnu bogatom gazdi - on je
ostavio 100.000 funti prihvatilištima za pse i mačke.

----------


Bolje da je ostavio nekoj sirotoj deci , budala LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 643337










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySre Jul 27, 2011 3:44 pm

Danubius ::
Aleksandar Mekvin ostavio 50.000 funti svojim psima



on je
ostavio 100.000 funti prihvatilištima za pse i mačke.

----------


Bolje da je ostavio nekoj sirotoj deci , budala LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 643337


Kreten....Neko ce mi reci kako mu je bas bilo stalo do pasa.Ok je voleti zivotinje ,ali je ovo po meni preterivanje
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySre Jul 27, 2011 3:59 pm

Moja prijateljica radi na sterilizaciji pasa lutalica, sve to radi iz ljubavi prema zivotinjama, prvo su to bile par maca, a onda sve vise i vise macki i pasa tako da je kucu u Futogu skoro pretvorila u prihvatiliste. U toj kuci niko ne zivi a njih dve neizmenicno su s njima, hrane ih i lece, potom udomljavaju!

I zaista sve je to lepo, ali ipak smatram da ih ima i previse na ulicama, jer ima ljudi koji kad im ljubimac dosadi ili ne mogu dalje da se brinu za njih, puste na ulicu! Tako im je lakse, a ne razmisljaju da mogu dobiti besnilo i ujesti nekoga- e pa za to ih vec nije briga. To je zalosno!

Mnogi uzimaju ljubimce radi fenserice, a kad im vise nije do toga- ajd napolje iz stana/kuce!

Mene je napao besan doberman i jos uvek mi nije jasno koja me je srecna zvezda sacuvala od ujeda.. ali taj strah jos uvek osecam i zato se klonim svih pasa, posebno ako su visoki.. ostao mi je taj strah.. a kako li je tek deci koja prezive napade i ujede besnih pasa?! Strasno!
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySre Jul 27, 2011 4:04 pm

Lily ::


ali taj strah jos uvek osecam i zato se klonim svih pasa, posebno ako su visoki.. ostao mi je taj strah..

Ne boj se Lily....ja sam ofca slamka

P.S. Kad otvaras prihvatiliste? :zlz:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySre Jul 27, 2011 9:19 pm

Plemenitost:)
Nisu zivotinje krive sto smo mi gori od njih.
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySre Jul 27, 2011 9:27 pm

AstrinaKomsinica ::
Plemenitost:)
Nisu zivotinje krive sto smo mi gori od njih.
Slazem se :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptyPon Avg 08, 2011 3:40 pm

PREŽIVEO UJEDE RAZJARENIH „KUĆNIH LJUBIMACA“

NAPAD PASA: PITBULOVI MI KIDALI MESO!


Šest komšijskih životinja počelo da kidiše na Mišu Kostića (30) kad je ušao u zajedničko dvorište u Zemunu

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 79512

BEOGRAD - Pakao u dvorištu!
Miša Kostić (30) preživeo je u noći između subote i nedelje pakao kad
ga je na kućnom pragu napalo i izujedalo šest pitbulova! Napad
razjarenih životinja dogodio se kad je Miša ušao u zajedničko dvorište u
ulici Đorđa Čutukovića u Zemunu.

- Zatvarao sam kapiju i odjednom je jedan pas počeo da reži i laje.
Pokušavao sam da ostanem smiren, ali kad je šest pitbulova potrčalo ka
meni, pomislio sam da će me rastrgnuti! Počeli su da me ujedaju, krv je
lila na sve strane, a životinje su mi otkidale delove mesa! Vikao sam na
sav glas ne bi li me neko čuo. Najzad je izašao komšija Živorad,
vlasnik pasa. Uspeo je da ih smiri - ispričao je Kostić.

Zbog ujeda pasa, Miša je s teškim povredama odmah prebačen u Zemunsku
bolnicu. Tamo su mu lekari konstatovali duboke ujede i razderotine, a
dobio je i četiri kopče na desnoj nozi.

- Ovaj put sam prošao sa četiri kopče na nozi. Ne smem ni da pomislim
šta bi se desilo da me neka od tih zveri dohvatila za vrat - rekao je
Miša.

(D. T.)



Vlasnik: To su mirni psi

- Ja ne znam šta da kažem. Ovako nešto se još nije desilo. Ovi psi su
mirni, nikad nikog nisu napali. Uredno ih vakcinišem i brinem se o
njima. Uradiću sve što treba, ali, nažalost, vreme ne mogu da vratim -
rekao je Živorad Č., vlasnik pasa.


----------


Ovaj me oduševljava ..."to su mirni psi " Pitbulovi , rasa krvoslednik, pas koji je genetski stvoren da napada i ubija ???
Kojem bolesnom umu trebaju takve životinje u kući?

Umesto da kreteni zabrane te rase , i kraj sa ovakvim stvarima .

I tako se drže za borbe i dilere droge -nisu to "čuvarkuće" .










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptyPon Avg 08, 2011 4:21 pm

Crna_ovca ::


Ne boj se Lily....ja sam ofca slamka

P.S. Kad otvaras prihvatiliste? :zlz:

Hahahahahaa.. da ne bude.. Ovco, Ovcice, jagnjesce moje!!! smehsmeh smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySre Avg 24, 2011 3:23 pm

Stravično

PAS UNAKAZIO DETE!




 Sreda, 24. Avgust, 2011.|

Autor: Slavica Tomčić


Dvogodišnjeg Vasilija Savića iz Surčina napao komšijin
stafordski terijer i izujedao ga. Inspekcija ni posle 10 dana nije
izašla na teren







LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 85138

BEOGRAD - Vrištao je dok ga je komšinica držala u naručju na travi!
Vidno potresena za Kurir priča Anka Savić, majka dvogodišnjeg Vasilija
na koga je 12. avgusta nasrnuo komšijski pas, stafordski terijer, i
iskidao mu delove kože na glavi i po torzu. Osim užasnih rana, dečak je
pretrpeo traume za ceo život, a majka kaže da ne može da veruje da
veterinarska inspekcija ni posle 10 dana nije izašla na teren i utvrdila
da li bi kuče trebalo uspavati.

Otac Rade kaže da se pas otkinuo s lanca i jurnuo na dečaka, koji je protrčao iza kuće u zajedničko dvorište.

- Pretpostavljam da se Vasa uplašio i krenuo da beži, pa ga je pas
čeljustima zgrabio za potiljak. Sreća u nesreći je što ga nije zgrabio
za lice, jer bi ga unakazio za ceo život.
Majka kaže da se sve dogodilo u nekoliko sekundi.

- Čula sam sina da vrišti u zajedničkom dvorištu i, kada sam dotrčala,
ugledala sam komšinicu kako ga drži u naručju na travi. Kuče je i nju
oborilo na zemlju jer je pokušala da zaštiti dete. Zgrabila sam Vasu i u
šoku mu vratila parče otkinute kože na glavu, dok mi je krv lila po
rukama. Otrčala sam do drugog komšije, koji nas je prevezao do Dečje
klinike u Tiršovoj, gde je Vasa iste večeri operisan - kaže za Kurir
Anka i dodaje da zbog straha ne sme više peške da prolazi ulicom.

Otac povređenog mališana kaže da je vlasnik psa veterinarskoj
inspekciji odmah prijavio šta se desilo, ali da oni još nisu došli.











Nismo dobili prijavu

U Veterinarskoj inspekciji Beograd kažu da nisu izašli na teren jer im događaj niko nije prijavio.

- Po informacijama koje smo od vas dobili, izvršili smo uvid u prijave
dobijene od Infektivne klinike u Beogradu i utvrdili da nam ova prijava
nije ni prosleđena. Procedura za prijavu je znatno ubrzana - kažu u
inspekciji i dodaju da se pas mora staviti pod nadzor u izolovan prostor
i podvrgnuti kliničkom pregledu.

- Pas koji je vakcinisan i koji nema simptome koji bi postavili sumnju
na zaraznu bolest besnilo ne treba da se eutanazira, osim na zahtev
vlasnika - kažu u inspekciji.

Vlasnik staforda: Dečak je iznenadio psa!

Petar Ješanović, vlasnik psa, kaže da je dečak iznenadio psa i da se on zbog toga otrgao s lanca.

- Niko ne treba da navrće vodu na svoju vodenicu niti da traži da se
pas uspava. Treba da dođe veterinarska komisija, koja će utvrditi šta se
i kako dogodilo. Pas je po čitav dan u boksu i samo ga uveče, kad dođem
s posla, vezujem na lanac - kaže Ješanović, čije dvorište nije ograđeno
sa svake strane.


-----------


Pogledajte dete -i pogledajte psa .....
Sta kaze vlasnik...dete je iznadilo psa ?



Evo, ovako izgleda staford terijer



LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Z


Pas koji je nastao ukrštanjem buldoga i put bula -genetski stvoren isključivo za borbu .

Iznenadio bih ja njega da celog života plaća za svinjarije svog "ljubimca" ....*eble ih dzukele . Meni apsolutno to nije jasno Borbe pasa su zabranjene .zar nije logično zabraniti i držanje borbenih pasa ????
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySre Avg 24, 2011 3:31 pm

Zna se gdje se ovakvi psi uzgajaju..."individualni" vlasnici cak ne mogu dobiti osiguranje za kucu ovdje.
Tragicno je sto uvijek, bas uvijek jadne zivotinje ispastaju zbog idiotluka ljudi. Cuj cuvati buldoga na lancu ispred kuce?! A brnjica?! Go figure.

Strada dijete zbog ludaka.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySre Avg 24, 2011 3:35 pm

Daj malo "upbeat"....

Dosli gosti!

[img]LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Dscf0023gh [/img]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySub Avg 27, 2011 11:53 am

AstrinaKomsinica ::
Zna se gdje se ovakvi psi uzgajaju..."individualni" vlasnici cak ne mogu dobiti osiguranje za kucu ovdje.
Tragicno je sto uvijek, bas uvijek jadne zivotinje ispastaju zbog idiotluka ljudi. Cuj cuvati buldoga na lancu ispred kuce?! A brnjica?! Go figure.

Strada dijete zbog ludaka.








NEMA PRIJAVE, PAS MOŽE DA UJEDA!




Subota, 27. Avgust, 2011.|


Iako je Vasilija (2) staford unakazio, na Infektivnoj klinici smatraju da nema potrebe za prijavom






LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 86292


BEOGRAD - Ako pas nije besan, može da ujeda?!
Veterinarska inspekcija Beograd nije izašla na teren da utvrdi kako je
pre 15 dana komšijski staford terijer izujedao dvogodišnjeg Vasilija
Savića iz Surčina, jer, kako tvrde - nema osnova!

- Iz Infektivne klinike nismo dobili prijavu, iako su oni dužni da nam
je pošalju mejlom u roku od 15 minuta po prijemu pacijenta. Na osnovu
prijave, istog dana izlazimo na teren i ako utvrdimo da pas nije čuvan,
uslovno i da dvorište nije ograđeno - podnosimo prijavu sudiji za
prekršaje - kaže za Kurir Dušan Ljuština, šef Veterinarske inspekcije
Beograda. Kako kaže, u Infektivnoj klinici su mu rekli da je načelnica
dr Biljana Bojić, iako je bila dužna to da učini, svojevoljno odlučila
da ih o ovom slučaju ne obavesti.

Načelnica prijemnog odeljenja u Infektivnoj klinici dr Bojić kaže za
Kurir da slučaj nije prijavila „jer se to ne radi ako je pas
vakcinisan“.










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySub Avg 27, 2011 2:04 pm

Danubius ::


Načelnica prijemnog odeljenja u Infektivnoj klinici dr Bojić kaže za
Kurir da slučaj nije prijavila „jer se to ne radi ako je pas
vakcinisan“.

PARDON?!?!?!!? affraid
Mijenjajte zakon! Iako obozavam pse, slazem se sa zakonom da onaj koji ugrize, odmah ga uspavaju.
Wow....
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySub Avg 27, 2011 2:25 pm

Platio bi taj meni i uspavati psa i odstetu...buduci da sma i ja vakcinisana,mozda bi ujela i gazdu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySub Avg 27, 2011 2:37 pm

hahahahaha znam zenu koju je ujela jedna....morala se stvarno vakcinisati poslije toga, kazu da je ljudski ugriz najotrovniji:))))
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySub Avg 27, 2011 2:44 pm

Bogami da je moje dijete ovako zakrpano,ne garantujem da ne bi bilo krvoprolica,pored takvog zakona.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySub Avg 27, 2011 2:47 pm

Americka Demokratija i zakoni imaju jednu prednost: stavis natpis "no trespassing", ko nepozvan udje - ooops, koknut iz samoodbrane :pušač:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySub Sep 10, 2011 7:55 am

HOROR U UŽICU

RAZJARENI PSI IZUJEDALI DETE!

Subota, 10. Septembar, 2011.|

Sandru Jadžić (9) oblivenu krvlju jedan pas vukao za
nogu dok je drugi pokušavao da je ujede za vrat. Sa dubokim ranama
prebačena u bolnicu


LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 91346

UŽICE, BEOGRAD - Grizu koga stignu!
Devetogodišnja Sandra Jadžić iz Užica jedva je preksinoć preživela
napad dva napuštena psa vučjaka, koji su nju i njenu drugaricu Milicu
Lazić napali dok su se vraćale iz škole. Posle napada razjarenih
životinja, Sandra je izujedanih ruku, sa dve duboke rane na nogama,
prebačena u bolnicu, u kojoj joj je ukazana pomoć.

Malaksalo, krvlju obliveno dete iz čeljusti kerova spasle su dve komšinice koje su slučajno naišle putem.

- Oblivena krvlju ležala je na putu, jedan pas vukao ju je za nogu,
drugi je pokušavao da je dohvati za vrat... Još jedna devojčica stajala
je sa strane i prestravljeno dozivala u pomoć... Komšinica i ja
odlomile smo granu i počele iz sve snage da tučemo pse...

Bukvalno su cepali kožu detetu... Jedva smo ih oterale - ispričala je Snežana Radosavljević.

Milica Lazić kaže da je pas preskočio ogradu i iz čista mira skočio njenoj drugarici Sandri za vrat.

- Oborili su je na ulicu... Zapomagala je dok su je psi grizli,
ujedali, ja sam plakala, zvala pomoć - vidno potresena priča Milica dok
povređena Sandra pokazuje povrede. Njena majka Antonela kaže da je
Sandra cele noći zbog pretrpljenog šoka imala noćne more.

- U snu je buncala, govorila da će je rastrgnuti, pojesti... zar
životinje treba nekog da rastrgnu da bi neko reagovao - potreseno priča
Antonela.

Traumu je pretrpeo i Bogdan P. iz Beograda. Njega je u dvorištu OŠ
„Pavle Savić“ u Mirijevu napao pas za vreme časa fizičkog vaspitanja.

- U domu zdravlja su mi rekli da je moj sin četvrta žrtva napada pasa lutalica tog dana - priča otac Zoran.

Z. Šaponjić - D. Tadić

Uhvaćeni vučjaci

Ljudi iz šinterske službe iz Požege uhvatili su juče u naselju dva
vučjaka koja su napala devojčice i još pet pasa lutalica. Prilikom
hvatanja naročito agresivni bili su vučjaci, koji su pokušavali da ujedu
radnike.

- Zar je trebalo nešto ovako da se desi pa da dođu šinteri i uhvate pse koji ovuda lutaju u čoporima - kažu u ovom naselju
------------
Stoti put ....džukela ili dete ????

Ja zaista ne mogu da razumem ta "udruženja" i "ljubitelje" ?
Oni pomažu da se ovakve stvari dese ..humano, nehumano....ali se to mora ukloniti sa ulica jednom zauvek ...posle ćemo biti humani ,pasa se radja u svakom leglu po više komada -dete nosi traumu i bude unakaženo za čitav život !










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptyPet Sep 30, 2011 10:04 am

Luksuz za kučiće i mačiće u Dubaiju



Z. N. - 30. 09. 2011. - 08:57h
| Foto: Urbantailsdubai.com


U prelepom Dubaiju, oazi luksuza, odnedavno mogu da
uživaju i životinje, jer je otvoreno prvo odmaralište za kućne ljubimce,
i to pravi hotel sa sedam zvezdica "Urban Tails".
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 87777_1_af
Ukoliko je i vaš ljubimac umoran, i želite da mu priredite pravi
luksuzan i glamurozan odmor, onda je "Urban Tails" pravi izbor, ali tek
sledeće godine, obzirom da je rezervisan za celu prvu sezonu.





LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 87778_2_af
Hotel sa sedam zvezdica ima 70 soba za pse i 40 za mačke, a pun je
kamera kako bi njihovi vlasnici mogli u svakom trenutku da znaju šta
njihov ljubimac radi.





LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 87776_3_af
Ovde im se potpuno ugađa - slušaju klasičnu muziku, imaju klima-uređaje
i plazma televizore u svim sobama, kako bi bili okruženi zvukovima koje
čuju i kod kuće.








Hotel za kućne ljubimce je bio ideja Irkinje Aiden O’Mara,
obzirom da psi i mačke nisu poželjni na plažama i u parkovima u Dubaiju.



Pseći život ,aaa ? LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 915553










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySre Okt 05, 2011 3:34 pm

MALIŠANA JELI PSI, OČAJNA BAKA SE OBESILA




Utorak, 4. Oktobar, 2011.|

Autor: Novinske agencije






LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 99634

MOSKVA- Velika tragedija odigrala se u subotu ujutro u ruskoj regiji
Kemerovo, kada su dva psa – pitbul i stafordski terijer, na smrt
izujedali dečačića u trenutku kada ga baka nije čuvala.

Odmah potom očajna baka sama je sebi presudila.



Nesrećna žena unela je telo svog unuka u kuću, te se zatim zbog tuge i očaja obesila.



Ostavila je i oproštajno pismo u kojem je od dečakovih roditelja
zatražila oproštaj, a za smrt dečaka okrivila je sebe jer ga nije
pazila.



Lokalni mediji pišu kako nije poznato zašto su psi napali dečaka, a pomahnitali kućni ljubimci su uspavani.



Nije poznato gde je, u vreme tragedije, bila dečakova majka Tatjana.

------
Pitbul i staford terijer ...pa koliki kreten moraš biti da takve rase uopšte držiš ???
ŠTA još treba da se desi -pa da konačno zabrane te rase ,kome to treba ,sem dilerima droge i onima što organizuju borbe ???










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySre Okt 05, 2011 4:53 pm

Sta su uspavana dva psa u odnosu na dva zivota unuceta i bake....jel to rjesava problem?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySre Okt 05, 2011 8:41 pm

Danubius ::
Luksuz za kučiće i mačiće u Dubaiju



Z. N. - 30. 09. 2011. - 08:57h
| Foto: Urbantailsdubai.com


U prelepom Dubaiju, oazi luksuza, odnedavno mogu da
uživaju i životinje, jer je otvoreno prvo odmaralište za kućne ljubimce,
i to pravi hotel sa sedam zvezdica "Urban Tails".
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 87777_1_af
Ukoliko je i vaš ljubimac umoran, i želite da mu priredite pravi
luksuzan i glamurozan odmor, onda je "Urban Tails" pravi izbor, ali tek
sledeće godine, obzirom da je rezervisan za celu prvu sezonu.





LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 87778_2_af
Hotel sa sedam zvezdica ima 70 soba za pse i 40 za mačke, a pun je
kamera kako bi njihovi vlasnici mogli u svakom trenutku da znaju šta
njihov ljubimac radi.





LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 87776_3_af
Ovde im se potpuno ugađa - slušaju klasičnu muziku, imaju klima-uređaje
i plazma televizore u svim sobama, kako bi bili okruženi zvukovima koje
čuju i kod kuće.








Hotel za kućne ljubimce je bio ideja Irkinje Aiden O’Mara,
obzirom da psi i mačke nisu poželjni na plažama i u parkovima u Dubaiju.



Pseći život ,aaa ? LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 915553

Obozavam Dubai! I idiote koji ga vode :sick: Sljedece ce biti da kucni ljubimci dobiju pravo glasa, naravno svi sem zena :329340:
Nazad na vrh Ići dole
drdoktor

drdoktor


Datum upisa : 03.01.2011

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySre Okt 05, 2011 8:52 pm

Konacno da i zivotinje dobiju svoja prava koja su im nepravedno oduzeta.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySub Okt 15, 2011 6:58 pm

Pas izujedao devojčicu i vlasnicu



Izvor: Blic


Beograd -- U beogradskom naselju Zemun Polje, jutros
oko 11 časova pas je napao devojčicu i ženu. Grupa građana najavila
protest zbog "medijske hajke" na pse lutalice.

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 1810289454e7b4b165a7ba832087333_orig

Dr
Nada Macura, portparolka beogradske Hitne pomoći, kaže da je žena, u
pokušaju da devojčicu odbrani od psa, zadobila četiri ugriza leve
podlaktice.


Emina Gvozdanović (45), inače vlasnica psa mešanca, vodila je kuče na povocu sa kojeg se ono otrgnulo i napalo Anu Belak (15).


"Poziv smo primili u 11.29 sati. U Ulici Andrije Habuša, kod
broja 35, zbrinuli smo ženu sa povredama nadlaktice, od ujeda psa, i
prevezli je u Infektivnu kliniku“, kaže Macura.
Čopor od sedam pasa napao ženu na Zvezdari
Još
jedan napad pasa dogodio se juče, ovaj put u beogradskom naselju
Zvezdara. Prema informacijama iz policije, u Pančinoj ulici, kod broja
1, u blizini OŠ "1.300 kaplara", sedam pasa lutalica napalo je Draganu
Dimitrijević (36) nanevši joj lakše telesne povrede. Ona je zadobila
ujede po rukama i nogama, a rane su joj zbrinute u KBC "Zvezdara".
Devojčica je, kako je rekla, privatnim automobilom prebačena u Institut za majku i dete u Novom Beogradu.

U beogradskoj policiji je potvrđeno da je pas napao devojčicu nanavši joj povrede u predelu leđa, nogu i ruku.

Portparol Instituta za majku i dete dr Radoje Simić potvrdio je da je
15-godišnja devojčica primljena u tu zdravstvenu ustanovu.

"Ima
rane po ruci i kolenu koje su joj ušivene. Reč je o lakšim telesnim
povredama i ona će biti puštena na kućno lečenje, uz terapiju
antibioticima“, rekao je dr Simić.
Sutra protest zbog medijske hajke na pse


Ispred Skupštine grada Beograda sutra će biti održan protestni
skup “samoorganizovanih građana” koji žele da izraze revolt zbog
“medijske i šinterske hajke” na napuštene pse, najavio je organizator.

“Tražimo da se prestane sa medijskom histerijom i da se radi na
sprovođenju Zakona o dobrobiti životinja, kao i promovisanju odgovornog
vlasništva koje propagira i Uprava grada”, navedeno je u saopštenju
organizatora dostavljenog medijima.

Kako se dodaje, “ljudske
greške ne smeju se obijati o leđa” napuštenim psima, niti onima kojima
se lepi etiketa agresivnih rasa.

Zahtevamo od Grada i
Sekretarijata za komunalno-stambene poslove da zaustave “šintersku
hajku” na napuštene pse i od nadležnih da rade svoj posao - u praksi
sprovode Zakon o dobrobiti životinja.

Samoorganizovani građani
su uputili apel medijima da prekinu “hajku na napuštene pse i rase
označene kao agresivne” i shvate koliku odgovornost imaju, navodeći da
“pozivanje na linč nije novinarstvo”.
----------
Medijska hajka ? Šinterska hajka ? Daj bože da svaki grad ima 10 šintera ,a ne da se ne može proći ulicom od čopora !

Ovi nisu normalni . Pa šta još treba da se desi -da ubiju neko dete ?










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySub Okt 22, 2011 7:16 am

determinanta ::

"Maltezer je mali pas za pratnju sa bogatom,
svilenom belom dlakom koja pada do zemlje sa svih strana. Dlaka je
jednoslojna, bez poddlake, i ne bi trebalo da bude ni talasasta ni
kovrdžava. Trebalo bi da bude sjajna, gusta, teška dlaka od oko 22cm.
Boja joj je čisto bela,do boje slonove kosti.
"

Nisam znao ,zaista . Poznajem dve osobe koje imaju maltezere i nijedan nije beo ? A budi sigurna da sam dobro zapamtio dosadne dlakave smorove (i stavio sliku na jednoj od tema "najbolji vokali " -da sad ne crtam tačno gde ) Moguće ...ali ove koje sam ja video nisu imali ni B od beloga -nego su više braon-žućkasti.
Apropo teme....dok džukele ne izujedaju ženu nekog gradonačelnika ili političara -neće se ništa preduzeti ,izgleda .

ps Tvoji Subotičani na Prozivci se samoorganizovali ...trpeli dotle dok više nisu smeli da sidju do kontejnera po zgradama -a onda rešili stvar za jednu noć. LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 539287









EDUARDO U STRAHU

EDUARDOVU ŽENU IZUJEDALI PSI LUTALICE!




Subota, 22. Oktobar, 2011.|

Autor: Sportska rubrika


Suprugu fudbalera Partizana napao čopor lutalica






LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 106486

Dokle više!
Čopor pasa lutalica napao je pre nekoliko dana suprugu Partizanovog
fudbalera Eduarda Pašeka, posle čega je završila na VMA. Brazilka je
džogirala u blizini Brankovog mosta kad je naletela na pse koji su
krenuli ka njoj. Zveri su je izujedale po nogama, pa je hitno prebačena u
bolnicu, gde joj je ukazana pomoć, a nekoliko dana je morala da ide na
previjanje.

- Supruga je trčala u blizini tržnog centra „Ušće“, slušajući muziku,
pa nije primetila kako joj nekoliko pasa prilazi s leđa. Napali su je i
izujedali po nogama. Ljudi iz Partizana pomogli su nam i zahvalan sam im
na tome - kaže Eduardo.

Ceo incident se dogodio uoči Partizanovog treninga, a gospođa Pašeko je
odmah pozvala Eduarda da ga obavesti šta se dogodilo. U Humskoj su
odlučili da Brazilca oslobode obaveza kako bi bio uz suprugu, a čak je
jedan od članova medicinskog osoblja srpskog šampiona otišao s njima do
Vojnomedicinske akademije kako bi im pomogao pri sporazumevanju. Nakon
ukazane lekarske pomoći Eduardova supruga je puštena kući, a na
previjanje je išla u sportski centar crno-belih u Zemunu.










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Harite
White Angel
Harite


Godina : 47
Datum upisa : 02.11.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptyUto Okt 25, 2011 11:38 pm

Nezavisne novine:
Konj luta Sarajevom i jede smeće iz kontejnera
SARAJEVO-X.COM - 25.10.2011 19:53
SARAJEVO - Konj već nekoliko dana luta ulicama Sarajeva i jede smeće iz kontejnera.
Iznenađeni i zabrinuti stanovnici Trebinjske ulice u naselju Buća potok su javili da životinja, očito nenaviknuta na gradsko okruženje, pokušava preživjeti tražeći hranu u kontejnerima zajedno s psima lutalicama.
Stanovnici ne znaju odakle je konj došao, ali pretpostavljaju da je ili pobjegao od vlasnika ili je namjerno ostavljen na ulici.

Ovde izgleda cekaju da se desi neka tragedija pa da onda reaguju?!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySre Okt 26, 2011 12:01 am

Harite ::
Nezavisne novine:
Konj luta Sarajevom i jede smeće iz kontejnera
SARAJEVO-X.COM - 25.10.2011 19:53
SARAJEVO - Konj već nekoliko dana luta ulicama Sarajeva i jede smeće iz kontejnera.
Iznenađeni i zabrinuti stanovnici Trebinjske ulice u naselju Buća potok su javili da životinja, očito nenaviknuta na gradsko okruženje, pokušava preživjeti tražeći hranu u kontejnerima zajedno s psima lutalicama.
Stanovnici ne znaju odakle je konj došao, ali pretpostavljaju da je ili pobjegao od vlasnika ili je namjerno ostavljen na ulici.

Ovde izgleda cekaju da se desi neka tragedija pa da onda reaguju?!

To je prvi identifikovan, hahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySre Okt 26, 2011 12:17 am

hoce li mene ko zastititi...??? smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 EmptySre Okt 26, 2011 12:19 am

Ti si medjed, ooops pardon, onaj Kijarin medo, muahahahahahahha
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» ZMIJE vs OPASNOST
» RASE PASA
» DNEVNI LISTOVI (Srbija)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: PRIRODA I ŽIVI SVET :: MAJKA PRIRODA I NJENI ODGOVORI :: ŽIVOTINJSKI SVET-
Skoči na: