DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?

Ići dole 
+19
Gothic
rouzvel
zoran1970
Okano
Samouka
montoya
dusicaa
Lakota
MayaMau
AstrinaKomsinica
ZezaM
Kijara-brm
slatkicass
EAGLE
svilanaasvaltu
debilko
bosankaa
drdoktor
Danubius
23 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptySre Sep 15, 2010 1:34 pm


Kriza srednjih godina: mit ili činjenica?


"Na pola našeg životnoga puta, u mračnoj mi se šumi noga stvori, jer s ravne staze skrenuvši zaluta."
Dante Alighieri

Dobre i loše vijesti
Svatko od nas je bar jednom u životu čuo priču o muškarcu u četrdesetima koji je odbacio svoju životnu družicu poput vrućeg kestena da bi "odmaglio" s upola mlađim komadom od sebe. Ovaj se prizor, kojim najčešće opisujemo previranja, promjene i nestabilnost srednje dobi, zapravo ne događa baš često. Ono što je, naprotiv, vrlo često, jest to da se u srednjoj dobi dožive neki simptomi krize, u blagom ili pojačanom intenzitetu. Ti simptomi, unatoč uvriježenom mišljenju, pogađaju i muškarce i žene.

Kako prepoznati krizu?

Pitanja koja se najčešće javljaju i obilježavaju početak transformacije koja se događa tijekom srednje dobi mogu biti:

Tko sam ja?
Što moj život do sada govori o meni?
Jesu li moje oduke u prošlosti bile dobre?
Jesam li napravila sve što sam mogla?
Što želim učiniti s ostatkom života?
Koliko je pametno sada napraviti neke promjene i koliko bi me to "koštalo"?


Ako prolazite krizu srednjih godina moguće je da ćete osjećati ili prolaziti kroz nešto od sljedećeg:

• Vidite svoj život ispraznim i zamornim. Sve Vam se čini besmislenim. Rijetko Vas što može razveseliti. Ono što Vas je ranije veselilo i ispunjavalo Vas sada Vam je dosadno.
• Dogodila Vam se važna životna promjena nakon koje osjećate da ništa više nije isto. Životna promjena može npr. biti smrt voljene osobe, otkaz na poslu ili neka druga promjena vezana uz posao, razvod braka, odlazak u mirovinu. Preispitujete vrijednosti ili osjećaje koje nikada prije niste dovodili u pitanje.
• Povukli ste se od prijatelja i obitelji. Sve teže dijelite svoje misli i osjećaje s drugim ljudima. Osjećaj izolacije može biti praćen osjećajem da život “nije bio fer” prema Vama.
• Zapeli ste u jednom načinu življenja i ponašanja koji Vam je prije bio ugodan, ali Vas više ne čini sretnim.
• Uznemireni ste i često Vam se mijenja raspoloženje. Osjećate da niste u stanju donositi odluke, preopterećeni ste i tjeskobni. Gode Vam štetne navike kao što su ispijanje alkohola, prejedanje, pušenje jer time privremeno "anestezirate" napetost i neugodne osjećaje.
• Stalno se osjećate nezadovoljno, bez obzira na uspjehe koje postižete. Teško primate komplimente jer se mučite s niskim samopoštovanjem.
• Teško se nosite s promjenama na vlastitom tijelu koje dolaze s godinama. Izgubili ste povjerenje u vlastitu snagu i sposobnosti. Osjećate se nevoljeno i usamljeno. Osjećate da niste napravili važne stvari u životu koje ste htjeli, a vrijeme Vam izmiče.
• Osjećate intenzivnu potrebu da napravite neke drastične promjene u životu, prekinete odnose koji su postali rutina, raščistite život, uništite ono što ste godinama gradili kako bi mogli početi ispočetka.
• Počeli ste se bojati nečega što Vas nikada prije nije strašilo. Bojite se budućnosti. Počeli ste osjećati ljubomoru prema partneru ili zavist prema kolegama s posla za koje Vam se čini da su prošli u životu bolje od Vas.
• Imate česte fizičke smetnje kao što su glavobolje, bolovi u želucu ili u trbuhu, problemi s hranjenjem, problemi sa spavanjem ili seksualni problemi.

Dakle......vidimo li se tu ?
cyclops










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptySre Sep 15, 2010 1:38 pm

Jeza me uhvatila kada sam ovo čitao.

Sve mi tako poznato, da je zastrašujuće.

No prvi znak kod stvari psihe da "nešto imate " je -negiranje .E pa ja upravo to radim.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
drdoktor

drdoktor


Datum upisa : 03.01.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Kriza srednjih godina   KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyPon Jan 03, 2011 2:40 pm

Pitanja koja se najčešće javljaju i obeležavaju početak transformacije koja se događa tokom srednjih godina mogu biti:

Ko sam ja?
Šta moj život do sada govori o meni?
Jesu li moje oduke u prošlosti bile dobre?
Jesam li napravio/la sve što sam mogao/la?
Šta želim učiniti s ostatkom života?
Koliko je pametno sada napraviti neke promene i koliko bi me to "koštalo"?

Ako prolazite krizu srednjih godina moguće je da ćete osećati ili prolaziti kroz nešto od sledećeg:

• Vidite svoj život ispraznim i zamornim. Sve Vam se čini besmislenim. Retko Vas šta može razveseliti. Ono što Vas je ranije veselilo i ispunjavalo sada Vam je dosadno.
• Dogodila Vam se važna životna promena nakon koje osećate da ništa više nije isto. Životna promena može npr. biti smrt voljene osobe, otkaz na poslu ili neka druga promena vezana uz posao, razvod braka, odlazak u penziju. Preispitujete vrednosti ili osećanja koje nikada pre niste dovodili u pitanje.
• Povukli ste se od prijatelja i porodice. Sve teže delite svoje misli i osećanja s drugim ljudima. Osećaj izolacije može biti praćen osećajem da život “nije bio fer” prema Vama.
• Zapeli ste u jednom načinu življenja i ponašanja koji Vam je pre bio ugodan, ali Vas više ne čini sretnim.
• Uznemireni ste i često Vam se menja raspoloženje. Osećate da niste u stanju donositi odluke, preopterećeni i depresivni. Prijaju Vam štetne navike kao što su ispijanje prekomerne količine alkohola, prejedanje, prekomerno pušenje jer time privremeno "anestezirate" napetost i neugodna osećanja.
• Stalno se osećate nezadovoljno, bez obzira na uspehe koje postižete. Teško primate komplimente jer se mučite s niskim samopoštovanjem.
• Teško se nosite s promenama na vlastitom telu koje dolaze s godinama. Izgubili ste poverenje u vlastitu snagu i sposobnosti. Osećate se nevoljeno i usamljeno. Osećate da niste napravili važne stvari u životu koje ste hteli, a vreme Vam izmiče.
• Osećate intenzivnu potrebu da napravite neke drastične promene u životu, prekinete odnose koji su postali rutina, raščistite život, uništite ono što ste godinama gradili kako bi mogli početi ispočetka.
• Počeli ste se bojati nečega što Vas nikada pre nije plašilo. Bojite se budućnosti. Počeli ste osećati ljubomoru prema partneru ili zavist prema kolegama s posla za koje Vam se čini da su prošli u životu bolje od Vas.
• Imate česte fizičke smetnje kao što su glavobolje, bolovi u želucu , problemi s hranjenjem, problemi sa spavanjem ili seksualni problemi.

Sta mislite kada pocinje? Kako je prevazici? Okrenuti se i otici?
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyPon Jan 03, 2011 2:49 pm

auuu liebe drdoktor...mene hvata kriza srednjih godina...rekla bih KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  900975
Citajuci ovo onako u naletu...morala sam samo toliko da prokomentarisem...eto mene svakako opet na temu kad cu napisati zasto se tako osjecam :))

Pohvaljujem temu ocene











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
drdoktor

drdoktor


Datum upisa : 03.01.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyPon Jan 03, 2011 2:59 pm

bosankaa ::
auuu liebe drdoktor...mene hvata kriza srednjih godina...rekla bih KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  900975
Citajuci ovo onako u naletu...morala sam samo toliko da prokomentarisem...eto mene svakako opet na temu kad cu napisati zasto se tako osjecam :))

Pohvaljujem temu ocene

Bolje sto pre, da bi smo mogli da pocnemo sa fazom oporavka, a i jednog zivotnog ciscenja. :čisti:
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyPon Jan 03, 2011 3:03 pm

Sve što mislim o sebi sam interpretirao kroz moj nick.
A sad,što se tiče te krize,malo detaljnija definicija.Da je nisam ja već prošao.
Hahaha,bilo neprimetno verovatno.Nisam je ni osetio.A ne smatram sebe toliko važnim da bih obraćao pažnju i analizirao promene koje se događaju u mom mozgu.
Neka bog poživi bitne ljude u ovoj zemlji,Borisa,Tomu,Voju,Velju.Nemoj oni da nam slučajno kriziraju,svi će mo najebati.
A mi obični miševi,živimo ovaj život,i što manje o njemu razmišljamo,sve je lepši.Od danas do sutra.Ko zna šta nosi sutrašnji dan.
A sinoć je bilo jedno divno veče upravo na ovom mestu.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
svilanaasvaltu

svilanaasvaltu


Datum upisa : 09.01.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyPon Jan 03, 2011 11:56 pm

Vrlo hrabro doktore.15 post i hop,lecenje od krize identiteta.
Kolko imate vi godina,od cega patite,sta vas proganja....lezite doco,hocete jastuk?
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyUto Jan 04, 2011 12:19 am

Svila svaka čast na postu..


Nego Dr..Drugo je dati nekome savet,preporučiti nešto,a sad lečiti ?Zar ti izgledamo kao neko ko je bolestan?
Ovde imamo još dva Dr..Teta Nut i sonija koja je baš radila u poznatoj bolnici,pa nas nije pretresala ni posle skoro 4 godine koliko je ovde.Samo davala sugestije,savete,što je ok.

Možda i jesmo bolesni,jer visimo mnogo ovde(pojedini).No,taj problem ako neko ima,neće ga istresti na forum,nego otići psihijatru koji je specijalista.I sve ostaje između pacijenta i lečnika..
Nisam protivik teme,ali daj sugestiju,ali ne preispitivanje forumaša.Ipak smo mi forum druženja,a ne zdravlja.. :hellooo:

Krize i resecije i ostalih pizdarija je svima preko glave. Ne moramo još i ovde da se kriziramo:D










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyUto Jan 04, 2011 11:27 am

Budi pametan Dock,zatvori temu pre nego što te stvarno ispluju. :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyUto Jan 04, 2011 11:41 am

Tema već postoji i spojena je sa docc-ovom .

Ne razumem zašto se tako uzbudjujemo ? Možda zato što nas ima poprilično koji tu spadaju ? Pa šta...poznato je da se neki muškarci uopšte ne snalaze kada to vreme stigne , kao i žene kada stigne menopauza .
Govoriti o tome je sasvim u redu - i sve nas čeka , pre ili kasnije .Zašto ne saznati i biti pripremljen na vreme ?
JA sebe pronalazim u mnogo toga , pa ne primam to kao da mi je neko rekao da imam polnu bolest .
Spopadoste čoveka kao da vam je pomenuo mamu u bezobraznom kontekstu . fiju










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyUto Jan 04, 2011 11:44 am

Danubius ::
Tema već postoji i spojena je sa docc-ovom .

Ne razumem zašto se tako uzbudjujemo ? Možda zato što nas ima poprilično koji tu spadaju ? Pa šta...poznato je da se neki muškarci uopšte ne snalaze kada to vreme stigne , kao i žene kada stigne menopauza .
Govoriti o tome je sasvim u redu - i sve nas čeka , pre ili kasnije .Zašto ne saznati i biti pripremljen na vreme ?
JA sebe pronalazim u mnogo toga , pa ne primam to kao da mi je neko rekao da imam polnu bolest .
Spopadoste čoveka kao da vam je pomenuo mamu u bezobraznom kontekstu . fiju

Izvini drugo je dati neku sugestiju,a sad ići redom i ko ima problem ,lečiti ga ovde.Baš nije na mestu..
A, od volje ti..Ako želiš biti pacijent,samo lezi i čekaj dalje uputstva.. :okkk:










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyUto Jan 04, 2011 11:46 am

Ja je još ne osećam, što napisa debilko, da je nisam preskočila u snu 55555

A da li kriza kad recimo podješ u špajz po nešto i ne znaš šta si hteo, pa kad se vratiiš u prostriju odakle si krenuo, ti se setiš migg
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyUto Jan 04, 2011 11:56 am

Danubius ode moj post u propast ...gdje bas sad nadje da spajas teme 600

Ali hajde sada ukratko...Cemu ove burne reakcije na temu???Pa kome se ne svidja ,ne zalazi tu i gotovo...
Mozda se covjeku ne svidjaju teme tipa moda,sminkanje,nokti,cvijece,kuhinja...pa nece se nikom obratiti,narocito ne takvim "tonom"...jednostavno ce zaobici ono sto mu se ne svidja i ide dalje.
DRugo...zar uvijek moramo biti tesku "bukvalisti" ...kao sto ste u ovom slucaju "lijecenja"...

Ovo je tema otvorena za diskusiju,a i sve da hocete lijecenje,es tut mir leid,ali nemoguce beljenje

Ovdje se mnoge teme ne prihvataju ili se tumace na sasvim pogresan nacin...

No,drdoktor,zanemari sve protivnike teme i idi dalje ...a bilo bi super da se ukljuce i Nut i sonia.












Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
drdoktor

drdoktor


Datum upisa : 03.01.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptySre Jan 05, 2011 12:56 am

Nije mi namera da bilo koga analiziram ili lecim, vec da razgovaramo. Sto se tice mojih godina, imam 36. Sto znaci da i pored svog znanja koje imam, sam potencijalni krizicar, da se nasalim.

Razgovaramo, zar je to lose. Svako ima neko iskustvo, prosao je, prolazi, procice, ovo sve mogu da ponovim i u zenskom rodu, da ne bude politicki nekorektno, ako zelite.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptySre Jan 05, 2011 1:00 am

drdoktor ::
Nije mi namera da bilo koga analiziram ili lecim, vec da razgovaramo. Sto se tice mojih godina, imam 36. Sto znaci da i pored svog znanja koje imam, sam potencijalni krizicar, da se nasalim.

Razgovaramo, zar je to lose. Svako ima neko iskustvo, prosao je, prolazi, procice, ovo sve mogu da ponovim i u zenskom rodu, da ne bude politicki nekorektno, ako zelite.

Ajde ok..Samo nemoj bukvalno..
I da nekoga uplašiš... tooo










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptySre Jan 05, 2011 1:09 am

bosankaa ::
Danubius ode moj post u propast ...gdje bas sad nadje da spajas teme 600
..


No,drdoktor,zanemari sve protivnike teme i idi dalje ...a bilo bi super da se ukljuce i Nut i sonia.


A,Nut..nikako...ja samo mogu da se ukljucim..tj.''ufatim''..u kolo...i nikako drugacije eventualno da odplesem valcer,tango...i jos neke igre... uostalom covek je u svojoj biti i homoludens..prema tome dabome...
A,krize...ja sam stalno u kriziiiiiiii.....
Savremeni svet je izvrnut naopacke..pa vise mladi kriziraju.,a,ja se u kasnim dvadesetim osecam jos uvek mlada...tako da pre se moze govoriti o krizi mladih godina nego srednjih...
i PST..''. Nemoj nekome da padne slucajno napamet da me kritikuje''jer,..ja sam jos uvek u piubertetu..osecam to u noznim prsticima...
sssss vrti

:zvezz:
Nazad na vrh Ići dole
drdoktor

drdoktor


Datum upisa : 03.01.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptySre Jan 05, 2011 1:13 am

Kijara-brm ::
drdoktor ::
Nije mi namera da bilo koga analiziram ili lecim, vec da razgovaramo. Sto se tice mojih godina, imam 36. Sto znaci da i pored svog znanja koje imam, sam potencijalni krizicar, da se nasalim.

Razgovaramo, zar je to lose. Svako ima neko iskustvo, prosao je, prolazi, procice, ovo sve mogu da ponovim i u zenskom rodu, da ne bude politicki nekorektno, ako zelite.

Ajde ok..Samo nemoj bukvalno..
I da nekoga uplašiš... tooo

Obecavam da necu. Samo, mozda malo, ali nepuno.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptySre Jan 05, 2011 1:23 am

slatkicass ::
Ja je još ne osećam, što napisa debilko, da je nisam preskočila u snu 55555

A da li kriza kad recimo podješ u špajz po nešto i ne znaš šta si hteo, pa kad se vratiiš u prostriju odakle si krenuo, ti se setiš migg
Nije to kriza srednjih godina .To je Altzheimer . KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  98966 smehsmeh










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptySre Jan 05, 2011 11:25 am

Danubius ::
slatkicass ::
Ja je još ne osećam, što napisa debilko, da je nisam preskočila u snu 55555

A da li kriza kad recimo podješ u špajz po nešto i ne znaš šta si hteo, pa kad se vratiiš u prostriju odakle si krenuo, ti se setiš migg
Nije to kriza srednjih godina .To je Altzheimer . KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  98966 smehsmeh

affraid kuca na vratima... ali ja ne otvaram nikako! :lonac:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Je li kriza srednjih godina ipak samo mit?   KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyPon Mar 12, 2012 3:37 pm

Živjele četrdesete i pedesete! Nova knjiga
uglednog britanskog znanstvenika raskrinkava mit o krizi srednjih godina
i tvrdi je sredovječnost zlatno doba svake osobe. Ne plašite se, stoga,
debljanja u struku, dlaka koje rastu na čudnim mjestima, pa čak ni
potrebe da kupite bijesni automobil. Ako se približavate srednjim
godinama, uskoro počinje jedna od najuzbudljivijih faza u vašem životu






Nedugo nakon što je proslavio svoj 41. rođendan, britanski autor i ugledni zoolog dr. David Bainbridge
učinio je nešto za čim je čeznuo osam godina: kupio je sportski
automobil Lotus i time izazvao čuđenje svojih kolega s Cambridgea, piše Daily Mail.
Nitko se poznatom znanstveniku i ocu troje djece nije usudio predbaciti
da je kupio brzi automobil zbog krize srednjih godina. No dr.
Bainbridge otvorio je tu temu sam: 'Kriza? Što je kriza srednjih
godina?' i počeo secirati naše predrasude. U svojoj novoj knjizi o
srednjim godinama Bainbridge objašnjava: 'Nisam kupio automobil kako bih
ublažio tjeskobu zbog svog tjelesnog ili duševnog propadanja, niti se
bojim nadolazeće smrti, niti želim zavoditi mlade žene koje bi navodno
trebao privući bucmasti muškarac u svijetloplavom automobilu. Kupio sam automobil jer sam ga htio', kaže Bainbridge i tvrdi da je činjenica što je tada bio na opasnom početku srednje dobi puka slučajnost.

Ne samo da je kriza srednjih godina kod muškaraca velik mit,
ta se dob nepravedno smatra strašnom rupom između mladosti i starosti.
Dr. Bainbridge želi da o srednjim godinama govorimo kao o specijalnom
dijelu svog života, a oslanjajući se prvenstveno na zoologiju i
evoluciju, proveo je više godina proučavajući fenomen srednje dobi.

rva stvar koju moramo uočiti jest da su ljudi jedina stvorenja na
planetu koja imaju izrazitu srednju dob, no postavlja se pitanje kako
ćemo prepoznati da nije samo riječ o degradaciji tijela i uma? Dr.
Bainbridge tvrdi da postoji obilje dokaza koji pokazuju da se naše
tijelo između 40. i 60. godina još uvijek razvija. Dakle, ne plašite se
širenja struka, dlaka koje rastu na čudnim mjestima, pa čak ni potrebe
da kupite skupi automobil. Ako se približavate srednjim godinama, uskoro
počinje jedno od najuzbudljivijih doba u vašem životu.

Zašto seks postaje bolji
Ljudi srednjih godina seksaju se češće nego što mladi ljudi misle da
stariji rade. U jednom je američkom istraživanju 73 posto muškaraca i
žena u dobi od 57 do 65 godina izjavilo da još uvijek imaju redovite
seksualne odnose. Mnogi sredovječni ljudi seksualno su aktivniji nego kad su bili mlađi te često izražavaju veće zadovoljstvo svojim seksualnim životom.

Na prvi pogled to nema smisla budući da naša osjetila, kao što su dodir,
okus i miris, slabe sa starenjem pa su seksualne informacije koje
dobiva mozak slabije. Također je neosporno da nas je priroda, nakon što
je izgubila interes za nas kao potencijalnim roditeljima, učinila manje
privlačnima. Koža nam se bora, debljamo se, rastu nam dlake iz ušiju…
Ništa od toga, međutim, nije jako važno našim partnerima.

Da bi kompenzirao promjene u našim tijelima, kaže dr. Bainbridge, naš mozak se u srednjim godinama priprema da nam naši dugogodišnji partneri izgledaju privlačniji nego što doista jesu. Objašnjenje je u evoluciji budući da parovi imaju dodatnu motivaciju da ostanu zajedno sve dok su im djeca ne odrastu.

Sreća je biti u paru
Gotovo 90 posto ljudi u brak uđe do svoje 49. godine. Postoji mnogo
dokaza koji pokazuju da brak pomaže spriječiti depresiju i općenito čini
ljude sretnijima. Tijekom odraslog života, postotak muškaraca koji su u
braku ili u vezi bilježi stalan porast, dok je kod žena vrhunac u
srednjim godinama - između 45 i 55 godina. Ta razlika ima dva glavna
uzroka: žene će vjerojatno nadživjeti svoje muževe i manje je vjerojatno
da će se ponovno vjenčati nakon razvoda ili perioda žalovanja.

Oba će spola s godinama uočiti mnoge pozitivne osobine svojih partnera,
čak i nakon mnogo godina braka. To uključuje toleranciju, lojalnost te
uzajamno davanje i uzimanje. Mladima ovo možda zvuči bolno dosadno, ali
velik broj zrelih osoba osjeća najveće romantično uzbuđenje u
pedesetima. Čak i sredovječni parovi koji izgledaju kao da ne
komuniciraju dovoljno jedni s drugima često imaju odličan odnos, jer je
njihova podsvjesna komunikacija toliko dobra da jednostavno ne trebaju
puno trošiti riječi.




[You must be registered and logged in to see this image.]

Seks s godinama postaje bolji


Gleda mlađe, ali vas neće napustiti

U biološkom smislu sredovječne muškarce još uvijek privlače mlade žene zbog njihovog potencijala da imaju djecu.
Zato će se društvo manje namrštiti na pedesetogodišnjaka koji će oženiti
30-godišnju ženu nego na 50 godina staru ženu koja će se udati za 20
godina mlađeg muškarca. Dakle, moglo bi se pretpostaviti da je
sredovječni muškarac biološki predodređen da pobjegne s mladom ženom: on
još uvijek može biti otac, što je, uostalom, njegov biološki raison
d’etre.

Srećom, naše genetsko nasljeđe kompenzira ovaj nagon za otpuštanjem kočnica
kod većine sredovječnih muškaraca. Nije riječ o tome da njihov mozak ne
zna cijeniti nedvojbene čari glatke kože mlade žene iz koje pršte
hormoni, sredovječni muškarci jednostavno više ne djeluju po svojim
primarnim nagonima. Naime, muškarac je već puno uložio u svoj brak, i to
ne samo u materijalnoj vrijednosti: on je otac djece, najnemoćnije
vrste od svih sisavaca i njegov je mozak programiran da želi ostati uz
njih i pomoći u njihovom odgoju.

Čak i ako muž ili žena uđu u preljub, sredovječne su
veze iznenađujuće robusne. Istraživanja su pokazala da su preljubi
rijetko jedini uzrok razvoda, a često pružaju manje emocionalno
zadovoljstvo od samog braka.

Zanimljivo, jedno novo istraživanje sugerira da bi bilo mudro da se
fertilne mlade žene klone sredovječnih muškaraca, jer njihova sperma
koja stari nije najpoželjnija: sredovječni muškarci imaju tri puta veću
vjerojatnost da začnu dijete koje će razviti shizofreniju nego muškarci
mlađi od 25. I druge bolesti, poput epilepsije, bipolarnog poremećaja i
Alzheimera, povezuju se s starijim očevima. Još niste uvjereni?
Istraživanja pokazuju da djeca starijih roditelja imaju slabije
rezultate u kognitivnim testovima.

Mit o krizi srednjih godina
U našem politički ispravnom, postfeminističkom svijetu ipak postoji jedna skupina ljudi koja se može izrugivati bez straha od posljedica: sredovječni muškarci.
U TV-komedijama i reklamama prikazani su kao nespretni slonovi usred
emocionalne krize, dok su njihove žene mudre i artikulirane. Međutim,
među psiholozima vlada trenutni konsenzus da je kriza srednjih godina
mit.

Taj je mit populariziran sedamdesetih godina i ocrtava se najčešće karikaturalnom slikom muškarca koji se plaši starenja, jadno se trudi da zasluži pažnju mlađih žena i ima ludu želju da se upušta u dječje aktivnosti.

No brojke govore drugačije: samo jedan u deset muškaraca prolazi kroz
intenzivna emocionalna previranja u ranim srednjim godinama i većina tih
kriza ima vanjski uzrok, kao što su bračni problemi ili gubitak posla,
te ne postoji jasna veza s njihovim godinama. Među muškarcima koji
vjeruju da su prošli psihološku krizu srednjih godina više od polovice
misli da im se to dogodilo prije 40. ili nakon 50. godine.

Ipak, neki se muškarci mijenjaju nakon 40. godine – odijevaju se od
glave do pete u kožu i kupuju bijesne automobile. Pa zašto to rade?
Vjerojatno zato što si sada mogu priuštiti stvari koje su oduvijek
željeli.

'Što god neki ljudi misle', kaže dr. Bainbridge, 'svijet nije pun
sredovječnih muškaraca kojima je automobil falični simbol i koji jure
proganjajući dvadesetogodišnje ljepotice.'

Gnijezdo je napokon prazno. Jupiii!
Suprotno generalnom mišljenju, manje je vjerojatno da ćemo patiti od
depresije u srednjoj dobi nego u bilo kojem drugom trenutku u našim
životima. Stopa anksioznih poremećaja također pada u ovoj životnoj fazi,
a manje je vjerojatno i da će se shizofrenija razviti u ovoj dobi.

Neke su studije otkrile da je naš osjećaj dobrobiti i zdravlja veći
tijekom srednje dobi nego u bilo kojoj drugoj fazi odraslog života. Um
sredovječnih ljudi izbjegava stres i njime upravlja bolje nego u nekim
drugim fazama života. S 40 godina, većina nas konačno nauči kako
izbjeći destruktivnu samokritiku i usmjeriti emocije na svrhovit, fokusiran i učinkovit način. Postajemo otok stabilnosti u vrtlogu ljudskog života.




[You must be registered and logged in to see this image.]

Preljubi su rijetko jedini uzrok razvoda, a često pružaju manje emocionalno zadovoljstvo od samog braka

Čak su i naši osobni odnosi puno stabilniji. No što se događa kad djeca
napuste kuću? Ne postoji li vjerojatnost da patimo od sindroma praznog
gnijezda? Malo vjerojatno. Istraživanja otkrivaju kako nema jasne
korelacije između djece koja napuštaju dom i depresije u sredovječnih
roditelja. U nekim slučajevima odlazak djece učvršćuje brak, a neki
stručnjaci čak opisuju sindrom praznog gnijezda kao potpuni mit.

Postajemo mudriji
Sredovječni muškarci i žene na vrhuncu su svojih intelektualnih
sposobnosti, koje u prosjeku počinje opadati tek nakon 65. godine, a
većina psihologa vjeruje da se ljudski um i dalje razvija u srednjim
godinama. Više je istraživanja pokazalo da su osobe u dobi od 40 do 60
godina prolazile bolje od mlađih u testovima koji su uključivali
verbalne vještine, prostornu percepciju, matematiku, zaključivanje i
planiranje.

Postoje i jasni dokazi da su te promjene povezane s činjenicom da se
bijela masa mozga, koja povezuje različite dijelove mozga, zapravo
povećava u srednjim godinama. Čini se da čak počinjemo razmišljati
drugačije u srednjim godinama. Ukratko, kaže dr. Bainbridge,
sredovječni mozak koristi fleksibilno rezoniranje i najmoćniji je stroj u poznatom nam svemiru.

No što je s našim kratkoročnom memorijom koja opada nakon 50. godine? To
nije važno, kaže Bainbridge, jer su ti trenuci obično privremeni.
Daleko je važnije da dugoročna memorija - repozitorij svih naših mudrosti i iskustva
- obično neoštećeno preživi srednje godine. Postoji još jedna ozbiljna
razlika između mladog i sredovječnog mozga: stariji nisu tako brzi. No
Bainbridge vjeruje da stariji kompenziraju nedostatak brzine time što su
posebno vješti da vide drvo u šumi.

Eksperimenti pokazuju da sredovječne osobe mogu čuvati veću seriju
informacija te ih analizirati u kontekstu umjesto da ih zbunjuju
detalji. Sredovječne osobe također imaju snažne stavove o raznim
pitanjima. Mladi ljudi možda misle da ste samo stari i hiroviti, no
istina je da jednostavno nastavljamo uspješan hod ljudske vrste, kaže
dr. Bainbridge za Daily Mail.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyPon Mar 12, 2012 3:38 pm

Što smo morali naučiti o ljubavi do starosti



Ako ste do šezdesete dogurali u stabilnoj vezi,
onda doista znate što je ljubav. Čarobne riječi su tolerancija,
kompromis, privrženost i povjerenje






Postoje sretnici među nama kojima nitko živ ne bi dao njihove stvarne
godine. No ipak, kada vam netko kaže 'pa vi uopće ne izgledate kao da
vam je toliko-i-toliko', možete zaključiti da ta osoba ima predrasude o
vašim godinama. Evo, recimo, kad napunite šezdeset i nešto. To je
desetljeće života u kojem, po definicijama Svjetske zdravstvene
organizacije, počinje starost. No rijetki su šezdesetgodišnjaci (i
šezdesetgodišnjakinje) koji će reći da se osjećaju staro.

Nije istina da se, kada napuniš šezdeset, odjednom osjetiš staro', piše Ann Brenoff, urednica Huffington Posta.
U seriji tekstova o tome kako izgledaju iskustva o ljubavi u različitim
desetljećima života, njoj je dopao zadatak da podijeli iskustva koje je
prikupila kao šezdeset-i-nešto godišnjakinja. 'Nisam izgubila
znatiželju u dvadesetima, ambiciju u tridesetima, samopouzdanje u
četrdesetima. I imam najozbiljniji plan lijepo živjeti i u devedesetima,
kao što su uspjele sve žene u mojoj obitelji prije mene. A prednost i
ljepota sedmog desetljeća jest da doista imate mudrost koju možete
podijeliti kada se govori o ljubavi. Osobno, šezdesete su me zatekle na
dobrom mjestu, u krevetu koji dijelim s muškarcem kojeg volim svaku noć.
To ne znači da sam stručnjak za pitanja veza i srca, ali ukazuje da sam
naučila osnovne stvari potrebne da bih s nekim dijelila život. Evo
glavnih.'

Ne možete promijeniti ljude, ali možete promijeniti kako se prema njima odnosite
Moj je suprug fantastičan čovjek s puno, puno osobina koje bih voljela
promijeniti. Uvijek ostavlja vrata perilice za suđe otvorena, u pravilu
neće primijetiti da pas grebe po ulaznim vratima, ako se zagledao u neki
sport na televiziji. Čarape redovito ostavlja nasred poda u kupaonici.
Njegove iritantne mane i moje prigovaranje doveli su nas do točke kada
smo otišli na savjetovanje psihologu; očekivala sam da će taj korak
pokazati koliko sam bila u pravu i koliko je njegovo vladanje krivo.
Međutim, izašla sam s tretmana sa spoznajom da se najbolje usredotočiti
na osobine koje su te navele da se zaljubiš u voljenu osobu, a one manje
lijepe ostaviti po strani. Sada sama i bez prigovaranja zatvaram vrata
perilice, sama vodim psa u šetnju, pokupim čarape i bacim ih gdje im je
mjesto. Cijenim to što je uopće voljan prati suđe, što pristaje na psa
premda je alergičan na njegovu dlaku, što uopće nosi čarape…

Veze su kao ča-ča ples: nitko ne vodi cijelo vrijeme
U dobrom braku, vodstvo se izmjenjuje. Čarobna riječ je kompromis. Nitko
nije uvijek u pravu. Nitko nije uvijek u krivu. Za svađu je uvijek
potrebno dvoje, ali dovoljna je jedna osoba da popravi zategnutu
situaciju.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Za svađu je potrebno dvoje, ali dovoljna je jedna osoba da popravi zategnutu situaciju


Privrženost ima mnoge oblike

Fizička privrženost ima plime i oseke, ali emocionalna privrženost ono
je što par čini snažnim. Moj suprug i ja radili smo zajedno prije negoli
smo počeli izlaziti i vjenčali se. Najbolji smo prijatelji, najbolji
partneri, zajedno smo podigli dvoje fantastične djece. Poznaje me
dovoljno dobro da zna da kod mene ljutnju u pravilu slijede suze.
Nasmijava me kada sam tužna. Drži mi stranu čak i kada zna da sam u
krivu. On je moj plišani medo. I poludjet će kad ovo pročita.

Bez povjerenja, nemate ništa
Imam prijateljicu koja stalno provjerava svog muža. Misli da ima
ljubavnicu. Kopa mu po džepovima ne bi li našla račune hotela i
restorana. Teško da bih tako mogla živjeti.
Vjernost i povjerenje temelj su svake veze. Mislim da se ljudi koji žive
u otvorenim brakovima samoobmanjuju, a oni koji varaju partnere
podmukle su kukavice. Ako vam je brak načet, popravite ga. Ako ne
možete, zaključite ga. I onda možete krenuti u novu romansu – ali ne
prije toga.

Radite kompromise, ali ne na svoju štetu
Kad sam bila mlađa, redovito sam odabirala krive partnere. U međuvremenu
sam shvatila da je svatko tko od mene traži stvari koje se protive
mojim etičkim načelima – kriva osoba za mene. Ne moramo o svemu misliti
isto. Ali slijedite svoj instinkt. Ako vam se čini da je nešto krivo,
nemojte to činiti. Tko god od vas traži drukčije, nije pravi čovjek za
vas. Kompromisi su neizbježna pretpostavka svake veze. Ali morate znati
gdje im je granica.

Voljeti nije dovoljno: morate to i pokazati
Moj suprug i ja svako se jutro budimo s mišlju kako da učinimo jedno
drugo sretnima tog dana. Kad se vratim s posla, često me čeka cvijeće.
Ja, pak, ne čekam njegov rođendan da mu spremim omiljeno jelo. Ako on
pere suđe, ja ga brišem. Ako izgubi mobitel, ja mu ga pomažem pronaći.
Kad mojem autu treba promijeniti ulje, on preuzme brigu. Ljubav se rađa
bez našeg truda i zasluge. Ali samo o nama ovisi hoćemo li je naučiti
pokazati.

O braku treba brinuti

Ponekad se čini da u našim užurbanim i kompliciranim životima najviše
pažnje pridajemo problemima. Prečesto u dugim brakovima, čini se da ne
razgovaramo ni o čemu, osim o problemima. Ako čovjek nije oprezan, sve
što je lijepo, izblijedi. Ono što uvijek treba imati na umu jest: brak
je prioritet. Sve drugo je manje važno. Jako volimo našu djecu i uživamo
provoditi vrijeme s njima. Ali jednako tako važno je da smo ponekad
sami. Ponekad izađemo na večeru ili se na putu [color:c531=#018D25 !important]kući
nađemo kod klupe u parku, pa ostatak puta prošećemo zajedno. Često
posudimo film pa se smjestimo pred televizor i zajedno ga gledamo. U
takvim situacijama zaključamo sva vrata i uputimo djecu da smiju
pokucati samo ako krvare, netko je prestao disati ili nekome gori kosa.

Vaša odlučnost da održite brak jednako je važna kao i s kime ste u braku

Nije lako biti u braku, nemojmo se zavaravati. Odabir pravog partnera
velik je dio posla, ali nije sve. Jednako kao što odlučite dijeliti
život s određenom osobom, morate donijeti odluku da je opstanak i
dobrobit vašeg braka vaš prioritet. Morate smatrati da ne možete van iz
sobe dok ne riješite problem: i kada ste u gadnim sukobima, nema uzmaka.
Zamislite da su vrata zaključana. I to ograničenje slobode zapravo je
dobra stvar.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZezaM
Prisutan Duhom
ZezaM


Datum upisa : 18.12.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyPon Mar 12, 2012 4:03 pm

A sto volim ove copy - paste poruke na postovima u pm :zlz:

Nije mit...evo ja na primer...sa 46 godina jos uvek sam u dobroj fizickoj kondiciji, relativno zdrav, sluze me sva osetila manje vise...ali...

Ponekad se zapitam da li sam to jos uvek ja..iskustvo sticano godinama i napor da se odrzim jos uvek spremnim za sve verovatno utichu na psihu..sto u smislu fizichke spreme, sto psihichkog stanja koje je nesumnjivo promenjeno kao i ono fizichko. Znam ja i svestan sam da se neko mog godista oseca i izgleda kao deda a ja eto ne, ali sve chesce se chovek zapita u ovim godinama, kad krece taj sunovrat u nemoc i i gubitak snage. Retko ce to neko da prizna ali da...razmisljamo mi muskarci o tome...ne samo hocemo li uspeti da impresioniramo sexualnog partnera, nego i o tome koliko nam je kao muzjaku opao uticaj u choporu...

Lichno mislim da je neko mushko i muzjak sve dok se oseca tako (pod tim podrazumevam sve ono sto chini jednog muskarca) i dok mu zdravstveno stanje to dozvoljava i isto tako sam svedok mnogih "mocnih" ne samo zbog materijalnog statusa vec sto su takvi bili i ostali zbog svoje harizme...

I da me se ne shvati pogresno...nije ovo lament nad "godinama proslim" vec jedan osvrt na temu, onako...iz prve ruke :zlz:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyUto Maj 21, 2013 1:17 am

Kriza srednjih godina je mit izmišljen u SAD-u 60-ih godina


Najveći paradoks s krizom srednjih
godina što, prema uvjerenjima, nastupa upravo u razdoblju u kojemu se
ljudima stabilizira osobnost te vlastite vrijednosti i ciljevi


Otkaz na poslu i ljubavnica u novom kabrioletu glavne su odlike krize
srednjih godina, ali američki psiholozi tvrde da je to mit i da može
biti samo dobra tema za roman ili film. Ne postoji predodređeno vrijeme u
životu za krizu, a duboki poremećaji i problematična ponašanja nisu
uopće vezana za dob, upozoravaju psiholozi.

- Kriza se može pojaviti u bilo kojoj
dobi, a najčešći njezini razlozi su prepreke u karijeri, bolest ili smrt
bliskih ljudi - objašnjava psihologinja Margie Lachman.
Razlog
zašto se kriza srednjih godina smatra mitom je upravo u godinama u
kojima bi trebala nastupiti. Tada se zapravo stabilizira osobnost,
osobni ciljevi i vrijednosti. U tim godinama ljudi su najbolji
stručnjaci sami za sebe i znaju što je najbolje za njih, a što ne.
Istovremeno stvaraju interakciju s drugima različitih dobi i odaju dojam
da mogu učiniti sve što žele, a na to mnogi gledaju kao na krizu dok je
to zapravo samo prava briga o sebi.
U nekim kulturama pojam krize
srednjih godina ne postoji, dok se u zapadnima tako obično opisuju
muškarci između 40. i 65. godina starosti, koji se odlučuju na promjene u
svom životu. Pojam je 60-ih godina 20. stoljeća uveo Elliott Jaques za
ljude koji se bore s depresijom i tjeskobom zbog toga što stare. Izraz
je vrlo brzo prihvaćen jer su se u te karakteristike svi uklapali, ali
danas ga se ipak ne može primjeniti na većinu muškaraca.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyUto Maj 21, 2013 12:40 pm

Kijara-brm ::
Kriza srednjih godina je mit izmišljen u SAD-u 60-ih godina



Ma nemoj?! Svaki drugi 50togodisnjak (koji je u mogucnosti naravno) voza kabrioleta, i na sjedalu mu stihulja 30tak godina mladja,,,,,op trt
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyUto Maj 21, 2013 12:43 pm

AstrinaKomsinica ::
Kijara-brm ::
Kriza srednjih godina je mit izmišljen u SAD-u 60-ih godina



Ma nemoj?! Svaki drugi 50togodisnjak (koji je u mogucnosti naravno) voza kabrioleta, i na sjedalu mu stihulja 30tak godina mladja,,,,,op trt


... nemam kabrio pa moraju da sednu na nešto tvrdo... ok, otvorim prozor... malo je frka zbog vremešnih komšija al' jebiga... ko im štrika creva što su u srednjim godinama...


rasta
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyUto Maj 21, 2013 12:46 pm

John Doe ::
AstrinaKomsinica ::
Kijara-brm ::
Kriza srednjih godina je mit izmišljen u SAD-u 60-ih godina



Ma nemoj?! Svaki drugi 50togodisnjak (koji je u mogucnosti naravno) voza kabrioleta, i na sjedalu mu stihulja 30tak godina mladja,,,,,op trt


... nemam kabrio pa moraju da sednu na nešto tvrdo... ok, otvorim prozor... malo je frka zbog vremešnih komšija al' jebiga... ko im štrika creva što su u srednjim godinama...


rasta

Hajde suti, svi ste isti kad dodje do 5 kuka,,,,a vala ni nama nije mane;)))))) hahahahahahahaahah
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyUto Maj 21, 2013 8:07 pm

Nego šta je . Tvrdi se da muškarci sa 50 pobenave ,pa menjaju  "ljubavnice"  od 25 ,pa se seksaju kao nikada u životu (još i viagrom potpomažu )
Pa onda voze Ferarija  kabriolet ,Harlija ,pa izlaze po diskotekama ,i sve tako ....
Ama ništa od toga nije istina -ja sam svedok .
N-I-Š-T-A ! Nažalost........ [You must be registered and logged in to see this image.]
Jedino viagra dostupna u svakoj apoteci ,istina ...... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyUto Maj 21, 2013 8:15 pm

Ma jok, nikako, bas suprotno onako sto je vino starije to bolji ukus.

Jes da imam 40 i koju :zubi3: bolje zvuci, bas mi je drago. Kao mlad momak sam se ja uvjek okrecao za curama, e sada to oni rade.

Kriza nije u mojim ocima, samo promjena statusa. :329340:
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyUto Maj 21, 2013 8:17 pm

Danubius ::
Nego šta je . Tvrdi se da muškarci sa 50 pobenave ,pa menjaju  "ljubavnice"  od 25 ,pa se seksaju kao nikada u životu (još i viagrom potpomažu )
Pa onda voze Ferarija  kabriolet ,Harlija ,pa izlaze po diskotekama ,i sve tako ....[/img]

Uhvati me panika, onaj moj samo skita po ekskurzijam i po diskotekama, drži se one...''Kad s***š radi to što dalje od kuće da ti ne smrdi'' 55555 Zato se njemu nije svideo poso rukovodioca ... 1777

Danubius ::
Ama ništa od toga nije istina -ja sam svedok .
N-I-Š-T-A ! Nažalost........ [You must be registered and logged in to see this image.]
Jedino viagra dostupna u svakoj apoteci ,istina ...... [You must be registered and logged in to see this image.]

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  900975 KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  933166
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyUto Maj 21, 2013 8:21 pm

Dolinac ::
Ma jok, nikako, bas suprotno onako sto je vino starije to bolji ukus.

Jes da imam 40 i koju :zubi3: bolje zvuci, bas mi je drago. Kao mlad momak sam se ja uvjek okrecao za curama, e sada to oni rade.

Kriza nije u mojim ocima, samo promjena statusa. :329340:

Neka te Doli! smehsmeh smehsmeh smehsmeh












Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
MayaMau

MayaMau


Godina : 47
Location : Wonderland
Datum upisa : 22.04.2013

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyUto Maj 21, 2013 8:22 pm

Ma mi smo cudan narod skroz. Kad je nesto dobro,obicno kazu da to treba izmisliti. A mi se uhvatili krize. Ko nema je dovoljno na sve strane,pa izmisljamo i ovu-srednjih godina.

Izgovori,izgovori za sve one koji zele uraditi nesto sto nije moralno,pa se pravdaju krizom kao losom dijagnozom smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptySre Maj 22, 2013 1:23 pm

MayaMau ::


Izgovori,izgovori za sve one koji zele uraditi nesto sto nije moralno,pa se pravdaju krizom kao losom dijagnozom smehsmeh

I ne samo sto nije moralno, nego i nesto za sto nisu imali balls citav zivot, pa se ko ohrabre u odredjenim godinama:)))))))

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptySre Maj 22, 2013 3:10 pm

AstrinaKomsinica ::


I ne samo sto nije moralno, nego i nesto za sto nisu imali balls citav zivot, pa se ko ohrabre u odredjenim godinama:)))))))

Ma nemoj ...pa nisu se se sa 25 mogli švalerati sa "puno mlađom" ,na šta bi to ličilo -pedofiliju ? [You must be registered and logged in to see this image.]
Morali su sačekati određene godine ,kad to mogu . [You must be registered and logged in to see this image.]
Nego Kono...ovo o čemu pričamo ,kabrioleti i veliki motori ,to mogu Ameri u "srednjim godinama" . Šta Šareni vozi ,bona ? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyČet Maj 23, 2013 2:00 am

Danubius ::

Nego Kono...ovo o čemu pričamo ,kabrioleti i veliki motori ,to mogu Ameri u "srednjim godinama" . Šta Šareni vozi ,bona ? [You must be registered and logged in to see this image.]

Umal ne rekoh hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

Voza VW, doduse ima sun roof, al ga strah da mu tupe ne odleti kad otvori hahahahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyČet Maj 23, 2013 2:06 am

AstrinaKomsinica ::
Danubius ::

Nego Kono...ovo o čemu pričamo ,kabrioleti i veliki motori ,to mogu Ameri u "srednjim godinama" . Šta Šareni vozi ,bona ? [You must be registered and logged in to see this image.]

Umal ne rekoh hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

Voza VW, doduse ima sun roof, al ga strah da mu tupe ne odleti kad otvori hahahahahahahahaha

umal ja ne rekoh danas..ćutim... [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyČet Maj 23, 2013 2:08 am

Ha ya, cuj kakva su to pitanja zivota ti hahahahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyNed Avg 25, 2013 5:50 pm

Ima moj muz neki od ovih simptoma,ima ererere ..i sam je pre negde dohvatio neku knjigu da mi pokaze.Mada je on uvek pomalo bio letargican,sad kad ga uhvati,samo mi kaze-znas,to me kriza stegnula danas-..mada se pre negde zesce interesovao i o farbanju kose,pa kad sam mu predocila intervale za farbanje,odustao je ..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyNed Avg 25, 2013 5:54 pm

Promjena godine mogu krizu donjeti, ali i uspjeh i zadovoljstvo. Mislim da je ravnopravno podjeljeno.
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyNed Avg 25, 2013 6:11 pm

Procitah sve postove na temi, pa se pitam: da nisam i ja mozda prespavala te godine ? 55555 
Ja bih rekla da se i ta kriza verovatno ne oseti ( ili znatno lakse prevazidje ako se osete simptomi), zavisno od toga koliko ste zadovoljni onim sto ste do tad postigli.
Te, ako se osecate uspesnim, zadovoljnim,srecnim, onda cemu kriza ?!
No ostavljam mogucnost da je to ipak individualna stvar, te da je svako prezivljava na svoj nacin.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyNed Avg 25, 2013 6:52 pm

Pa sad,nije da bas oni nesto biraju krizu,kao sto ni mi neke stvari ne biramo..jednostavno je uslovljena hormonima,smenom generacija,,tu su spoljni znaci..itd..
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyNed Avg 25, 2013 8:34 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyNed Avg 25, 2013 10:08 pm

jao doco... bezb 
A koje su to pa sad srednje godine.Životni vek se produžio? muhaaa










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyPon Avg 26, 2013 11:20 am

Kijara-brm ::
jao doco... bezb 
A koje su to pa sad srednje godine.Životni vek se produžio? muhaaa
xaxaxaaaaaa:smehsmeh: smehsmeh smehsmeh 










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyPon Avg 26, 2013 11:47 am

[You must be registered and logged in to see this image.]


Odeća,vremenom poprima oblik tela...
Tako i naš um, poprima oblik misli ...


Šta predstavlja krizu srednjih godina???

Da li je to klimaks kod žene i muškaraca zatim ono kad stanete ispred ogledala i ne vidite više sebe, već neko novo biće za koje vam se čini da je prerano dobilo prve sede, bore, krofnice na kukovima i stomaku????
Kako se manifetuje kriza, da li smo sposobni sami da je primetimo ili treba neko drugi da nam kaže i ukaže na to kako "kriziramo"..?

I ako kriziraš, gledaj da ti bude lepo, šta drugo?rasta cola
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyPon Avg 26, 2013 11:49 am

montoya ::
Kijara-brm ::
jao doco... bezb 
A koje su to pa sad srednje godine.Životni vek se produžio? muhaaa
xaxaxaaaaaa:smehsmeh: smehsmeh smehsmeh 
šta se smeješ..proradila klima.? :zubi3:










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyPon Avg 26, 2013 11:55 am

ja ne kriziram , mozda kad mi kafe nestane ili cigara smehsmeh 

A jel to dokazano igde koje su to neke krizne godine? Mozda sam ih promasila ....
Ako gledam neku statistiku (koja se menja naravano uvek ) onda i ja sam u tim srednjim godinama.Recimo ovako sad imam 38 ako zivim do 76 onda mi je taman sredina zar ne ? A ako cu ziveti do 88 kao sto i planirm onda jos imam fore koju godinicu ...ali onda sta ja to sad zvim ako nije sredina ? Mozda je ovo replika puberteta smehsmeh 

Ne razmisljam o tome nikad, volim da zivim i volim zivot ma kakav god da je, moj je .A na meni je da li cu da zivim kao histericna gospodja koja kuka i izmislja gluposti samo da bi smorila svoju okolinu ili cu da se ponasam kao da me ta neka "kriza" promasila i uzivacu kad god mogu i kako god mogu u ovom svom zivotu koji svima nama je na kraju krajeva poklonjen !
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyPon Avg 26, 2013 11:59 am

Okano ::
ja ne kriziram , mozda kad mi kafe nestane ili cigara smehsmeh 

A jel to dokazano igde koje su to neke krizne godine? Mozda sam ih promasila ....
Ako gledam neku statistiku (koja se menja naravano uvek ) onda i ja sam u tim srednjim godinama.Recimo ovako sad imam 38 ako zivim do 76 onda mi je taman sredina zar ne ? A ako cu ziveti do 88 kao sto i planirm onda jos imam fore koju godinicu ...ali onda sta ja to sad zvim ako nije sredina ? Mozda je ovo replika puberteta smehsmeh 

Ne razmisljam o tome nikad, volim da zivim i volim zivot ma kakav god da je, moj je .A na meni je da li cu da zivim kao histericna gospodja koja kuka i izmislja gluposti samo da bi smorila svoju okolinu ili cu da se ponasam kao da me ta neka "kriza" promasila i uzivacu kad god mogu i kako god mogu u ovom svom zivotu koji svima nama je na kraju krajeva poklonjen !
Baš tako.  Ko ne ume da živi i uživa u životu on "krizira" još od puberteta pa do opela...
Svako vreme koje život donosi je prirodni tok kome se prilagodjavamo svako na svoj način, onako kako želimo i umemo.
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyPon Avg 26, 2013 12:11 pm

Okano ::
 

Ne razmisljam o tome nikad, volim da zivim i volim zivot ma kakav god da je, moj je .A na meni je da li cu da zivim kao histericna gospodja koja kuka i izmislja gluposti samo da bi smorila svoju okolinu ili cu da se ponasam kao da me ta neka "kriza" promasila i uzivacu kad god mogu i kako god mogu u ovom svom zivotu koji svima nama je na kraju krajeva poklonjen !
Amen sestro!
Neko "izabere" da mu ceo zivot prodje u "kriznim" godinama.
Nazad na vrh Ići dole
zoran1970
Mejac
Mejac
zoran1970


Godina : 53
Datum upisa : 03.09.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyPon Avg 26, 2013 12:20 pm

ko krizira nek vodi računa da u drugom životu ne reprizira smehsmeh a ko štrca nek dobro vodi računa kog bi da p... sssss  sexx 
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  EmptyPon Avg 26, 2013 12:33 pm

... nekada sam savijao čeličnu šipku oko kurca... ne mogu više... onemoćale ruke...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Do koliko godina smo mladi?
» KINESKA NOVA GODINA
» In memoriam-poznati SVET

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: