DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?

Ići dole 
+19
Gothic
rouzvel
zoran1970
Okano
Samouka
montoya
dusicaa
Lakota
MayaMau
AstrinaKomsinica
ZezaM
Kijara-brm
slatkicass
EAGLE
svilanaasvaltu
debilko
bosankaa
drdoktor
Danubius
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptySre Sep 15, 2010 1:34 pm

First topic message reminder :


Kriza srednjih godina: mit ili činjenica?


"Na pola našeg životnoga puta, u mračnoj mi se šumi noga stvori, jer s ravne staze skrenuvši zaluta."
Dante Alighieri

Dobre i loše vijesti
Svatko od nas je bar jednom u životu čuo priču o muškarcu u četrdesetima koji je odbacio svoju životnu družicu poput vrućeg kestena da bi "odmaglio" s upola mlađim komadom od sebe. Ovaj se prizor, kojim najčešće opisujemo previranja, promjene i nestabilnost srednje dobi, zapravo ne događa baš često. Ono što je, naprotiv, vrlo često, jest to da se u srednjoj dobi dožive neki simptomi krize, u blagom ili pojačanom intenzitetu. Ti simptomi, unatoč uvriježenom mišljenju, pogađaju i muškarce i žene.

Kako prepoznati krizu?

Pitanja koja se najčešće javljaju i obilježavaju početak transformacije koja se događa tijekom srednje dobi mogu biti:

Tko sam ja?
Što moj život do sada govori o meni?
Jesu li moje oduke u prošlosti bile dobre?
Jesam li napravila sve što sam mogla?
Što želim učiniti s ostatkom života?
Koliko je pametno sada napraviti neke promjene i koliko bi me to "koštalo"?


Ako prolazite krizu srednjih godina moguće je da ćete osjećati ili prolaziti kroz nešto od sljedećeg:

• Vidite svoj život ispraznim i zamornim. Sve Vam se čini besmislenim. Rijetko Vas što može razveseliti. Ono što Vas je ranije veselilo i ispunjavalo Vas sada Vam je dosadno.
• Dogodila Vam se važna životna promjena nakon koje osjećate da ništa više nije isto. Životna promjena može npr. biti smrt voljene osobe, otkaz na poslu ili neka druga promjena vezana uz posao, razvod braka, odlazak u mirovinu. Preispitujete vrijednosti ili osjećaje koje nikada prije niste dovodili u pitanje.
• Povukli ste se od prijatelja i obitelji. Sve teže dijelite svoje misli i osjećaje s drugim ljudima. Osjećaj izolacije može biti praćen osjećajem da život “nije bio fer” prema Vama.
• Zapeli ste u jednom načinu življenja i ponašanja koji Vam je prije bio ugodan, ali Vas više ne čini sretnim.
• Uznemireni ste i često Vam se mijenja raspoloženje. Osjećate da niste u stanju donositi odluke, preopterećeni ste i tjeskobni. Gode Vam štetne navike kao što su ispijanje alkohola, prejedanje, pušenje jer time privremeno "anestezirate" napetost i neugodne osjećaje.
• Stalno se osjećate nezadovoljno, bez obzira na uspjehe koje postižete. Teško primate komplimente jer se mučite s niskim samopoštovanjem.
• Teško se nosite s promjenama na vlastitom tijelu koje dolaze s godinama. Izgubili ste povjerenje u vlastitu snagu i sposobnosti. Osjećate se nevoljeno i usamljeno. Osjećate da niste napravili važne stvari u životu koje ste htjeli, a vrijeme Vam izmiče.
• Osjećate intenzivnu potrebu da napravite neke drastične promjene u životu, prekinete odnose koji su postali rutina, raščistite život, uništite ono što ste godinama gradili kako bi mogli početi ispočetka.
• Počeli ste se bojati nečega što Vas nikada prije nije strašilo. Bojite se budućnosti. Počeli ste osjećati ljubomoru prema partneru ili zavist prema kolegama s posla za koje Vam se čini da su prošli u životu bolje od Vas.
• Imate česte fizičke smetnje kao što su glavobolje, bolovi u želucu ili u trbuhu, problemi s hranjenjem, problemi sa spavanjem ili seksualni problemi.

Dakle......vidimo li se tu ?
cyclops










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyNed Avg 25, 2013 10:08 pm

jao doco... bezb 
A koje su to pa sad srednje godine.Životni vek se produžio? muhaaa
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 09.02.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPon Avg 26, 2013 11:20 am

Kijara-brm ::
jao doco... bezb 
A koje su to pa sad srednje godine.Životni vek se produžio? muhaaa
xaxaxaaaaaa:smehsmeh: smehsmeh smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa



Datum upisa : 24.05.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPon Avg 26, 2013 11:47 am

[You must be registered and logged in to see this image.]


Odeća,vremenom poprima oblik tela...
Tako i naš um, poprima oblik misli ...


Šta predstavlja krizu srednjih godina???

Da li je to klimaks kod žene i muškaraca zatim ono kad stanete ispred ogledala i ne vidite više sebe, već neko novo biće za koje vam se čini da je prerano dobilo prve sede, bore, krofnice na kukovima i stomaku????
Kako se manifetuje kriza, da li smo sposobni sami da je primetimo ili treba neko drugi da nam kaže i ukaže na to kako "kriziramo"..?

I ako kriziraš, gledaj da ti bude lepo, šta drugo?rasta cola
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPon Avg 26, 2013 11:49 am

montoya ::
Kijara-brm ::
jao doco... bezb 
A koje su to pa sad srednje godine.Životni vek se produžio? muhaaa
xaxaxaaaaaa:smehsmeh: smehsmeh smehsmeh 
šta se smeješ..proradila klima.? :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Okano
Somborska Ruža



Datum upisa : 06.01.2012

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPon Avg 26, 2013 11:55 am

ja ne kriziram , mozda kad mi kafe nestane ili cigara smehsmeh 

A jel to dokazano igde koje su to neke krizne godine? Mozda sam ih promasila ....
Ako gledam neku statistiku (koja se menja naravano uvek ) onda i ja sam u tim srednjim godinama.Recimo ovako sad imam 38 ako zivim do 76 onda mi je taman sredina zar ne ? A ako cu ziveti do 88 kao sto i planirm onda jos imam fore koju godinicu ...ali onda sta ja to sad zvim ako nije sredina ? Mozda je ovo replika puberteta smehsmeh 

Ne razmisljam o tome nikad, volim da zivim i volim zivot ma kakav god da je, moj je .A na meni je da li cu da zivim kao histericna gospodja koja kuka i izmislja gluposti samo da bi smorila svoju okolinu ili cu da se ponasam kao da me ta neka "kriza" promasila i uzivacu kad god mogu i kako god mogu u ovom svom zivotu koji svima nama je na kraju krajeva poklonjen !
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Samouka
PrEkoBrojNa



Datum upisa : 24.05.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPon Avg 26, 2013 11:59 am

Okano ::
ja ne kriziram , mozda kad mi kafe nestane ili cigara smehsmeh 

A jel to dokazano igde koje su to neke krizne godine? Mozda sam ih promasila ....
Ako gledam neku statistiku (koja se menja naravano uvek ) onda i ja sam u tim srednjim godinama.Recimo ovako sad imam 38 ako zivim do 76 onda mi je taman sredina zar ne ? A ako cu ziveti do 88 kao sto i planirm onda jos imam fore koju godinicu ...ali onda sta ja to sad zvim ako nije sredina ? Mozda je ovo replika puberteta smehsmeh 

Ne razmisljam o tome nikad, volim da zivim i volim zivot ma kakav god da je, moj je .A na meni je da li cu da zivim kao histericna gospodja koja kuka i izmislja gluposti samo da bi smorila svoju okolinu ili cu da se ponasam kao da me ta neka "kriza" promasila i uzivacu kad god mogu i kako god mogu u ovom svom zivotu koji svima nama je na kraju krajeva poklonjen !
Baš tako.  Ko ne ume da živi i uživa u životu on "krizira" još od puberteta pa do opela...
Svako vreme koje život donosi je prirodni tok kome se prilagodjavamo svako na svoj način, onako kako želimo i umemo.
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي



Datum upisa : 02.12.2012

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPon Avg 26, 2013 12:11 pm

Okano ::
 

Ne razmisljam o tome nikad, volim da zivim i volim zivot ma kakav god da je, moj je .A na meni je da li cu da zivim kao histericna gospodja koja kuka i izmislja gluposti samo da bi smorila svoju okolinu ili cu da se ponasam kao da me ta neka "kriza" promasila i uzivacu kad god mogu i kako god mogu u ovom svom zivotu koji svima nama je na kraju krajeva poklonjen !
Amen sestro!
Neko "izabere" da mu ceo zivot prodje u "kriznim" godinama.
Nazad na vrh Ići dole
zoran1970
Mejac
Mejac



Datum upisa : 03.09.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPon Avg 26, 2013 12:20 pm

ko krizira nek vodi računa da u drugom životu ne reprizira smehsmeh a ko štrca nek dobro vodi računa kog bi da p... sssss  sexx 
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPon Avg 26, 2013 12:33 pm

... nekada sam savijao čeličnu šipku oko kurca... ne mogu više... onemoćale ruke...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPon Avg 26, 2013 6:32 pm

Vidim puno vas ima,,,,trtrr smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPon Avg 26, 2013 9:44 pm

AstrinaKomsinica ::
Vidim puno vas ima,,,,trtrr smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Ima vas ima... kada77 

Idi bre.Rešila sam se klimakteričnog komšiluka...
Nadam se da neću biti kao pojedinci..
Baš mi je lepo..i trudiću se da mi uvek bude tako.SA SVE BIG SMAJLIJEM OD SRCA.. wsmile










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPon Avg 26, 2013 11:03 pm

Kijara-brm ::

Baš mi je lepo..i trudiću se da mi uvek bude tako.SA SVE BIG SMAJLIJEM OD SRCA.. wsmile
Ha ya;))))))))))))) Ne znam bome, kad mene dekne, ima da neko pogine hahahahahahahahahahahahahahaahah
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPon Avg 26, 2013 11:54 pm

AstrinaKomsinica ::
Kijara-brm ::

Baš mi je lepo..i trudiću se da mi uvek bude tako.SA SVE BIG SMAJLIJEM OD SRCA.. wsmile
Ha ya;))))))))))))) Ne znam bome, kad mene dekne, ima da neko pogine hahahahahahahahahahahahahahaahah
znam ko.komšiluk prvi...pa Sotona...
dok nas ne dekne..dotle ćemo uživati...:)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
rouzvel
Black Magic Woman
rouzvel


Godina : 66
Location : Beograd
Datum upisa : 23.02.2010

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyUto Avg 27, 2013 6:34 am

Kažu da u tim kriznim godinama, da ne kažem u tom klimaksu, žene propadnu fizički a muškarci psihički.
Iz mog primera, a i primera čoveka koji tog momenta bio pored mene mogu reći da je to apsolutno tačno!

Ja sam godinu dana mislila da ću da umrem, kažu da sam čak bila na ivici toga oni koji se u to razumeju, al' sam to prebrodila i krenula dalje sa još većim elanom da iskoristim to još malo što mi je ostalo. Druga strana nije bila tako pametna pa je svoje psihičke probleme mislila da će rešiti uz ženu koja je mlađa 17 godina. Sad bi to da porekne i povrati se jer ne da je sredio svoje probleme nego je na ivici nervnog sloma. Kome moliću lepo sada takav oronuo, lažljiv, nestabilan i nikakav treba? :durise3:










Istraživanje paranormalnih pojava kod muškog roda
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyUto Avg 27, 2013 8:10 am

rouzvel ::
Kažu da u tim kriznim godinama, da ne kažem u tom klimaksu, žene propadnu fizički a muškarci psihički.
Iz mog primera, a i primera čoveka koji tog momenta bio pored mene mogu reći da je to apsolutno tačno!

Ja sam godinu dana mislila da ću da umrem, kažu da sam čak bila na ivici toga oni koji se u to razumeju, al' sam to prebrodila i krenula dalje sa još većim elanom da iskoristim to još malo što mi je ostalo. Druga strana nije bila tako pametna pa je svoje psihičke probleme mislila da će rešiti uz ženu koja je mlađa 17 godina. Sad bi to da porekne i povrati se jer ne da je sredio svoje probleme nego je na ivici nervnog sloma. Kome moliću lepo sada takav oronuo, lažljiv, nestabilan i nikakav treba? :durise3:
Takav sad ne treba nikome.Neka si ti sredila svoj život i krenula dalje...:)))










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
rouzvel
Black Magic Woman
rouzvel


Godina : 66
Location : Beograd
Datum upisa : 23.02.2010

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyUto Avg 27, 2013 8:53 am

Kijara-brm ::

Takav sad ne treba nikome. Neka si ti sredila svoj život i krenula dalje...:)))
 jakog  ruza










Istraživanje paranormalnih pojava kod muškog roda
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyUto Avg 27, 2013 1:41 pm

rouzvel ::
Kažu da u tim kriznim godinama, da ne kažem u tom klimaksu, žene propadnu fizički a muškarci psihički.
Iz mog primera, a i primera čoveka koji tog momenta bio pored mene mogu reći da je to apsolutno tačno!

Ja sam godinu dana mislila da ću da umrem, kažu da sam čak bila na ivici toga oni koji se u to razumeju, al' sam to prebrodila i krenula dalje sa još većim elanom da iskoristim to još malo što mi je ostalo. Druga strana nije bila tako pametna pa je svoje psihičke probleme mislila da će rešiti uz ženu koja je mlađa 17 godina. Sad bi to da porekne i povrati se jer ne da je sredio svoje probleme nego je na ivici nervnog sloma. Kome moliću lepo sada takav oronuo, lažljiv, nestabilan i nikakav treba? :durise3:
Hvala Bogu da si prebrodila.

Kazu da moze bit bas zeznuto. A i vidjela sam po mojoj mami, godzila! A zena uvijek fina, mirna bila,,,,

Srecom, ima raznoraznih prirodnih lijekova, pa se nadati,,,,
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyUto Avg 27, 2013 8:55 pm

AstrinaKomsinica ::

Srecom, ima raznoraznih lijekova, pa se nadati,,,,
Uz VEP život je lep.....trtrr tongue 99i zlz :mahhh: 










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyUto Avg 27, 2013 9:43 pm

AstrinaKomsinica ::
Srecom, ima raznoraznih prirodnih lijekova, pa se nadati
Bas to kada dodju neke godine prirodni Med i Orasi pa neka i namestaj ispasta...smehsmeh

[You must be registered and logged in to see this image.] 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyUto Avg 27, 2013 9:48 pm

Vas dvojica ste blesavi...Šta će ženi orasi i med.Vidim citirali ste konu,a ona spominje mamu... hahaha.
E jeste spaljeni.. 
Ostavite sebi to.. ironic3 ironic3 ironic3










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
zoran1970
Mejac
Mejac
zoran1970


Godina : 53
Datum upisa : 03.09.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyUto Avg 27, 2013 10:06 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptySre Avg 28, 2013 1:49 pm

Kijara-brm ::
Vas dvojica ste blesavi...Šta će ženi orasi i med.Vidim citirali ste konu,a ona spominje mamu... hahaha.
E jeste spaljeni.. 
Ostavite sebi to.. ironic3 ironic3 ironic3
Pa nasli se,,,u krizi trtrr smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 

A tacno se vidi ko je u kakvoj aahahahahahahahahahahahahahahahahaah
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPet Avg 30, 2013 9:56 am

rouzvel ::
Kažu da u tim kriznim godinama, da ne kažem u tom klimaksu, žene propadnu fizički a muškarci psihički.


Ja sam godinu dana mislila da ću da umrem, kažu da sam čak bila na ivici toga oni koji se u to razumeju, al' sam to prebrodila i krenula dalje sa još većim elanom da iskoristim to još malo što mi je ostalo.
Kome moliću lepo sada takav oronuo, lažljiv, nestabilan i nikakav treba? :durise3:
Pa zavisi ....ako je "pun kao brod" naći će se neka nova ,20 god mlađa kojoj će "trebati" .trtrr 
Nisam  žena  pa ne razumem zašto žene tako teško dožive menopauzu ,tj "krizu srednjih godina" ?
Ok, valunzi ,jako neprijatno ,suvoća intimnih predela (lako rešivo ) i šta još,ludovanje hormona ?
Zar nije daleko neugodnija svakomesečna bolna menstruacija koju dosta žena ima ?
Kakvi "žene propadnu fizički" ....ma procvetaju !










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPet Avg 30, 2013 10:57 am

Nisam bio uspešan u ratu sa ženama. Bio sam previše ozbiljan, a one previše uspešne u tome. Bile su mudrije od mene,a meni je bilo sve gore i gore, što sam ih više jebao i borio se sa njima, bilo mi je sve gore. - Bukovski


[You must be registered and logged in to see this image.]


Kod muškaraca je to valjda ovako:))) + razmišljanje koja ume da skuva domaću supu

smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPet Avg 30, 2013 11:05 am

Samouka ::




Kod muškaraca je to valjda ovako:))) + razmišljanje koja ume da skuva domaću supu

smehsmeh smehsmeh
Nije bitno da li ume..već da li hoće..i koliko je inspirativna i kreativna...ma šta god to značilo...:329340: trtrr multi 










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPet Avg 30, 2013 11:06 am

Samouka ::
Nisam bio uspešan u ratu sa ženama. Bio sam previše ozbiljan, a one previše uspešne u tome. Bile su mudrije od mene,a meni je bilo sve gore i gore, što sam ih više jebao i borio se sa njima, bilo mi je sve gore. - Bukovski

Kod muškaraca je to valjda ovako:))) + razmišljanje koja ume da skuva domaću supu

smehsmeh smehsmeh
smehsmeh smehsmeh smehsmeh 
:zubi3:  očito da je tako..kod većine...












Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPet Avg 30, 2013 11:07 am

montoya ::
Samouka ::




Kod muškaraca je to valjda ovako:))) + razmišljanje koja ume da skuva domaću supu

smehsmeh smehsmeh
Nije bitno da li ume..već da li hoće..i koliko je inspirativna i kreativna...ma šta god to značilo...:329340: trtrr multi 
Bio sam previše ozbiljan, a one previše uspešne u tome. Bile su mudrije od mene,a meni je bilo sve gore i gore, što sam ih više jebao i borio se sa njima, bilo mi je sve gore. -

Preskočio si čika Bukovskog
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPet Avg 30, 2013 11:14 pm

Izgleda da je mene pocela da hvata neka kriza...booored Nekada sam mogao 3X bez problema...A sada silom 2x i to sa pauzom...:durise3:
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPet Avg 30, 2013 11:17 pm

Samouka ::
montoya ::
Samouka ::




Kod muškaraca je to valjda ovako:))) + razmišljanje koja ume da skuva domaću supu

smehsmeh smehsmeh
Nije bitno da li ume..već da li hoće..i koliko je inspirativna i kreativna...ma šta god to značilo...:329340: trtrr multi 
Bio sam previše ozbiljan, a one previše uspešne u tome. Bile su mudrije od mene,a meni je bilo sve gore i gore, što sam ih više jebao i borio se sa njima, bilo mi je sve gore. -

Preskočio si čika Bukovskog
Čika Čarles..je pisao a nije q...o zavesu brisao :rlol: :rlol: :rlol: :329340: :mahhh: 










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPon Sep 02, 2013 12:34 am

Kao sto rekoh, tacno se vidi ko je u kakvoj,,,,msm krizi trtrr smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPon Sep 02, 2013 11:04 am

Srednje doba sada počinje u 53. godini
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nekada se mislilo da se u srednje doba ulazi u 41. godini, ali je najnovije istraživanje utvrdilo da danas srednje životno doba nastupa tek u 53. godini.
Uzrok za ovo "pomeranje" srednjeg doba za 12 godina jeste sve duži životni vek ljudi kao i zdraviji način života, zbog čega i granice između starih i mladih postaju sve manje vidljive.
Istraživanje koje je obuhvatilo 2.000 odraslih osoba pokazalo je da se osobom u srednjim godinama smatra ona osoba koja voli popodnevne dremke, bira komfor umesto stila i kuka kad se saginje. Drugi znaci su odlazak na krstarenje i biranje mirne večeri kod kuće umesto izlaska u provod.
Međutim, istraživanje je utvrdilo da skoro polovina osoba starijih od 50 godina oseća da još uvek nije ušla u srednje doba, dok više od 65 odsto njih misli da je danas razika između starosnih grupa veoma mala.
Svaki osmi ispitanik izjavio je da je mnogo teže danas definisati pojam "srednje doba" i da je sada sve pitanje stanja uma, a ne fizičke odrednice. Međutim, više od polovine ispitanika je izjavilo da "srednje doba" više ne postoji.
Dosta faktora, uključujući i aktivniji način života i zdrav život, utiču na promenu stava kod ljudi u vezi starenja.  Postalo je jasno da godine nisu te koje određuju koliko se mlado ili staro osećate.
Stručnjaci smatraju da "ljudi više ne gledaju na srednje godine kao na neku numeričku prekretnicu i da sebe ne smatraju starim kada napune 50 godina". Zdrav i aktivan život čini da se ljudi duže osećaju mladim, tako da je termin "srednje godine" postao sve manje značajan.
Istraživanje je pokazalo da ljudi tri puta češće smatraju da su ušli u novu fazu života kada napune 50 godina, a ne 30 ili 40. Čak 84 odsto ispitanika je izjavilo da starost nastupa onog trenutka kad počinjete da razmišljate o sebi kao o staroj osobi, kao i da je njihova sreća direktno povezana sa njihovim zdravljem. Istraživanje je takođe utvrdilo da se ljudi kada je u pitanju starenje najviše plaše bolest i gubitka pamćenja.
autor: VM izvor: DailyMail/Novi magazin


Nemoj neko da mi kaže baba slučajno :rlol: smehsmeh , tek sam zagrizla krizu (a i vizilka mi mora na remont pa slabije grizem).
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPon Sep 02, 2013 11:10 am

hahahaha kevo..pa ja neću dobaciti toliko... jbt 
da se ja držim za prvu varijantu..41-aaaaaa..pa da doživim krizu... muhaaa 










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPon Sep 02, 2013 11:12 am

Kijara-brm ::
hahahaha kevo..pa ja neću dobaciti toliko... jbt 
da se ja držim za prvu varijantu..41-aaaaaa..pa da doživim krizu...  muhaaa 
Ma nek si živa i zdrava! E'beš krizu čuvaj zdravlje i lepo raspoloženje.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPon Sep 02, 2013 11:12 am

Bem ti statistike,kako oni pomjeraju granice,ja vazda u nekoj krizi...aj sad da kriziram malo i u 53-oj.
Dok ja stignem do 56,opet ce da pomjeraju granice i ja ,blagos mene,nikad da izadjem iz tih kriza.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPon Sep 02, 2013 11:21 am

Astra ::
Bem ti statistike,kako oni pomjeraju granice,ja vazda u nekoj krizi...aj sad da kriziram malo i u 53-oj.
Dok ja stignem do 56,opet ce da pomjeraju granice i ja ,blagos mene,nikad da izadjem iz tih kriza.
Lako bi ja sa statistikom i sa pomeranjem te krizne granice, nego kako da pomerim krštenicu i dijagnoze smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPon Sep 02, 2013 11:29 am

Lako,operi sa vanish oxijem...izbjeli ju,ko nova.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPon Sep 02, 2013 11:32 am

Astra ::
Lako,operi sa vanish oxijem...izbjeli ju,ko nova.
hahahahahahahahahahha

Hvala ti ko sestri medicinskoj a Deni da mi zlokrpi vizilku i da se kriziram kao da imam 4o godina.

smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 65
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptySub Apr 12, 2014 12:31 pm

Hehe... (kiseli smešak) čitam i vidim uglavnom - strah STRAH i STRAH - od nepoznatog, od nepomenutog, od nečeg u čemu se ne snalazimo, a hteli - ne hteli, već se tu nalazimo. Sve je u glavi, a to će da kaže i svaki doca. Imamo MOĆ ODLUKE, a u to spada i odluka da budemo srećni ili depresivni. Daklem, ne krijem, ali se ni ne hvalim, gazim stojički ovu moju 54. godinu, a sve gore pomenuto sam pregrmela, što mi se ne vidi spolja. Upadnem u depru, ponekad, pa se čupam, jer nema niko drugi da me čupa. Univerzalni lek - rad, bilo kakav, odluka da neću da se samosažaljevam i odluka da dok dišem, imam šansu da budem i srećna. NE DAJ SE GENERACIJO!
                                               [You must be registered and logged in to see this image.]

  
BACITE ME MEDJU VUKOVE, VRATIĆU SE KAO VODJA ČOPORA
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptySub Apr 12, 2014 1:15 pm

aurora0405 ::
Univerzalni lek - rad, bilo kakav, odluka da neću da se samosažaljevam i odluka da dok dišem, imam šansu da budem i srećna. NE DAJ SE GENERACIJO!
                                               [You must be registered and logged in to see this image.]

  
BACITE ME MEDJU VUKOVE, VRATIĆU SE KAO VODJA ČOPORA
Bravo!
Juce mi na poslu dodje zena mladja dve godine od mene. Masna kosa, apa-drapa obucena, ispijena, tuzna...gleda me i pita:
*Kako te ne mrzi da si stalno doterana,vesela, nasmejana... zar ti ne dosadi ta svakodnevnica* ?
-Ne, dosadio bi mi takav odraz u ogledalu- rekoh joj bez pardona.
Imala sam osecaj da joj je dosta svega i da se predala. Oseca se staro,a  ima samo 48 godina!?!?!?
E pa ne dam se ja ! :prolece : :baba:
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 65
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptySub Apr 12, 2014 1:34 pm

Postoje negativne stvari, koje u datom momentu ODLUČIMO da pretvorimo u pozitivne - tuga, razočarenje, bes, inat... E baš taj BES, iskoristim da dignem glavu. Mi, žene, uvek imamo nešto ili nekog da volimo, pa ako ne zbog njih, onda zbog nas - da sebi popravimo moral. Kupiš neku sitnicu, da sebe obraduješ, našminkaš se, središ kosu, štikle - ako možeš... Ne kupuješ "babsku" garderobu i to je to... Digneš glavu i nabaciš osmeh - najjače oružje za sve nevolje... To što u sebi imaš gorčinu, i kojekakva srnj, ostaviš u 4 zida, u jastuk - jer negde moraš da izbaciš... 
 što se tiče  :heart1: , volim ovaj recept   lol! : 




[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPon Apr 14, 2014 1:08 pm

Kakva kriza?!
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPon Apr 14, 2014 1:33 pm

AstrinaKomsinica ::
Kakva kriza?!
Sta se ti trpas ???
Imas ti jos koraka i koraka do tad...
Obidji ovu temu, da ne ubrzas put  smehsmeh :ccc3: 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPon Apr 14, 2014 1:39 pm

dusicaa ::
AstrinaKomsinica ::
Kakva kriza?!
Sta se ti trpas ???
Imas ti jos koraka i koraka do tad...
Obidji ovu temu, da ne ubrzas put  smehsmeh :ccc3: 

Zeno sa'ce 47 u dobar cas, sva sam starka hahahahahahahahahah

Ma kakva kriza, samo se treba osjecat mlad i kvit:)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyUto Jan 05, 2016 7:05 pm

Ako ste oženjeni i u "krizi srednjih godina" -pazite da vam se ne desi ovo : 

Pre dva dana sam napunio 38 godina.
Bio sam vidno razočaran uvidevši da se moja žena i deca nisu setili mog rođendana.
Otišao sam na posao gde me dočekala sekretarica Lidija pevajući “Šefe srećan rođendan!!!”
Odlučila je da me časti ručkom u obližnjem restoranu, a nakon toga me pozvala kod sebe na čašicu vina.
Rekla je: “Samo minut dok se presvučem u nešto udobnije”.
A ja sam, vidno uzbuđen, uskliknuo: “Samo izvoli!”.
Lidija se vratila za 5 minuta iz spavaće sobe sa tortom u ruci, a iza nje su bili moja žena, deca, prijatelji i kolege s posla.
A ja... Ja sam sedeo na kauču potpuno iznenađen i go golcat. smehsmeh










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyNed Sep 04, 2016 3:34 pm

Taman sam se "naoštrila" da otvorim novu temu koja bi mogla da bude zanimljiva svima nama sa 40 i 50 plus, kad eto teme, već postoji.

Krajem jula sam napunila 44. " Načela si petu banku" kaže moja mama. A ja ćutim i razmišljam.

Osećam promene u sebi, i na sebi. Ne mogu da redovno beležim "one dane" jer nije više onako kako je bilo pre deset godina, uredno i na vreme.

Kilograme skidam, ali se nikada više neću vratiti na 50 koliko sam imala dugi niz godina.

Ima tu još fizičkih simptoma, vidljivih i nevidljivih :) Sve sami znaci da sam u krizi srednjih godina.

Psiha..auu..ne spavam noćima. I sva sam smušena, tačnije postajem zaboravna. I ono što ja zovem "depresivna epizoda", ne znači da me stvarno muči depresija. Loše sam raspoložena, razdražljiva, pre svega što sam nenaspavana. To su promene, ulazak u menopauzu, još samo jedna lab analiza da mi to potvrdi :) i znam šta mi je.

Muvaju me mlađi na Fejsu. Oni što vole starije. Odbijam, naravno.

I tako, mogla bih u nedogled da pišem šta me sve muči, šta mi se dešava, ali neću da davim.

Svesna sam svojih godina, ne krijem ih, i tražim način da prevaziđem ovu krizu, pitam se koliko će trajati.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 EmptyPon Sep 05, 2016 7:53 pm

Kriza srednjih godina je termin, koji se 70tih i 80tih godina,u Americi, odnosio na osobe ,koje su smatrale da su sa 45-50 godina, ostvarile sve sto se moglo ostvariti u svojoj karijeri, imaju reseno stambeno pitanje, materijalno su dobro stojeci, sigurni su u sebe, i svoje sposobnosti, i odlucile su da pocmu sa drugom karijerom, u kojoj misle da ce ostvariti isti uspeh, kao i u prvoj, tako da sa 70 mogu mirno igrati golf.Suprotno od ovih su oni nesigurni likovi koji u istim godinama tuzno proveravaju da li im se dize, koji pokusavaju da zavode puno mladje zene, ili besposlene domacice (ciji muzevi dobro zaradjuju), koje nakon 20 godina braka lutaju po facebooku i traze romanticnu ljubav svoga zivota.
U svakom slucaju je tesko primeniti koncept "krize srednjih godina" na osobe koje zive u Srbiji, jer posla ionako nemaju, ako i dobiju neko zaposlenje, bez obzira na struku, u svojim 30tim, sa 45 nisu ostvarili savrseno nista, perspektive su im nikakve, i bolje je reci da je u pitanju "kriza beznadja"
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?    KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
KRIZA SREDNJIH GODINA -kuc, kuc ,tu smo?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Do koliko godina smo mladi?
» KINESKA NOVA GODINA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: