DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!

Ići dole 
+14
Kijara-brm
dusicaa
Tarja
surčinac
Samouka
Tattoo
AstrinaKomsinica
Uther Pendragon
Galeb
šećerlama
Danubius
Tea 1
svilanaasvaltu
REVELIN
18 posters
AutorPoruka
REVELIN

REVELIN


Location : nedostižna
Humor : osmehom razbijam.... valove
Datum upisa : 27.08.2010

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyNed Nov 28, 2010 4:24 pm

Citat :
Perfidnost ili zlobnost označava djela neke osobe ili grupe koja namjerno iskorištava povjerenje ili lojalnost jedne osobe ili grupe osoba, da bi primjerice u vojnim sukobima ili u poslovnim odnosima stekli prednost.

Odgovarajuće radnje sa svrhom svjesnog stvaranja takvog povjerenja često je bitan dio perfidnosti i kao takav je perfidan akt.

Zavaravanje kao oblik prevare se razlikuje od perfidnosti uglavnom u po iskorištavanju povjerenja.

Pojam podlost ima vrlo slično znajenje kao perfidnost.

Perfidnost kao sredstvo ratovanja tjekom oružanog sukoba s ciljem ubijanja, ranjavanja ili zarobljavanja protivnika je prema Međunarodnim humanitarnim pravom zabranjeno i predstavlja ratni zločin.

Kao perfidni akt je zlouporaba povjerenja neprijatelja u situacijama kad bi prema pravilima međunarodnog humanitarnog prava imali pravo na zaštitu.

Vikipedija
Nazad na vrh Ići dole
http://sestreposrcu.serbianforum.info/portal.htm
REVELIN

REVELIN


Location : nedostižna
Humor : osmehom razbijam.... valove
Datum upisa : 27.08.2010

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyNed Nov 28, 2010 4:26 pm

U uvodnom postu je data definicija perfidnosti.Pojam koji je vezan za etički kodeks ponašanja u medjuljudskim i partnerskim odnosima .
U svakodnevnom životu koristimo ga na razne načine ,i argumentovano i emocionalno obojeno.Kako vidite perfidnost i na koji način se odnosite prema njoj ?
Nazad na vrh Ići dole
http://sestreposrcu.serbianforum.info/portal.htm
svilanaasvaltu

svilanaasvaltu


Datum upisa : 09.01.2008

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyNed Nov 28, 2010 4:56 pm

Postoje ljudske i zivotinjske karakteristike,koje krase ili prljaju ;telo,um i delo,bilo kod humanih bica bilo kod zivotinja?!
Jedna od njih jeste zloba.
Ona,sama po sebi kao i svaka mana moze biti manje ili vise izrazena,odnosno manje ili vise eksponirana.
Inteligentna zloba odvodi u lukavost ili perfidnost,dok primitivna,odvlaci u podmuklost.
Obe odisu neukusom,predstavljaju karakternu crtu koja se dobija rodjenjem,stice kao moguci odbrambeni mehanizam ili oponira ,imitira,shodno razvoju drustva ili politikanstva u cemu se najvise i najjasnije i iskazuju.
Licno,
u zivotu, nisam ili jos preciznije receno-iskazano,nikada razumevala zlobu,lukavost,perfidnost ,podmuklost cak i kada je to bilo potrebno .
Potrebno iz razloga da se od takvih ljudi sklonite ili ne pripadate njihovom taboru.
Kod ljudi to prepoznajem na kilometar,gotovo da sam senzor za takve osobe.
Snjima[jedem,pijem,boravim,radim]ali ih ne svrstavam u kategoriju prijatelja.
U slucaju da su mi "promakli" i ja ih otkrijem,postajem uzasno neprijatna i odlazim sa mesta boravista po cenu ne znam sta da mi znace.
Primeceno je da osobe [jake duhom]ili gotovo primitivno-glupe,ne pate od ovih karakternih crta u vecoj meri.
ps;sve ovo napisano,jeste iskljuciivo i jedino moj stav o tome,sto ne znaci da sam u pravu ...naravno.
Nazad na vrh Ići dole
Tea 1

Tea 1


Datum upisa : 31.07.2010

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyNed Nov 28, 2010 5:27 pm

Samo se klonim...al osjećam jaku nelagodu kraj takvih osoba.Na taj način veličaju svoj ego i dosta ljudi imaju oko sebe.Prema pristalicama i poslušnima su dobre...jer će imati koristi od njih.Prema onima koji nisu u njihovom taboru znaju biti baš pritajeno ljubazne ...a iza leđa mutiti.To su baš osobe koje su isfrustrirane.Nekima je to dio ličnosti.

Imala sam priliku...na žalost i takve upoznati.Nekih se klonim...a s nekima čekam i strusnem direkt kad mi prekipi.Obično su tada plašljive...smire situaciju...a sutradan su opet pune lažne ljubaznosti.Pošto ja nisam u nikakvim grupama i ne volim se priklanjat i ulizivat ničijim stavovima,a uz to da se moji stavovi ne cijene...onda imam problema sa takvizim ljudima.Taj direkt i kad se naljutim...puno mi energije oduzima...puno emocija.Nije lako kad si nesvrstan u životu. :)
Nazad na vrh Ići dole
REVELIN

REVELIN


Location : nedostižna
Humor : osmehom razbijam.... valove
Datum upisa : 27.08.2010

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyNed Nov 28, 2010 9:22 pm

Slažem se Tea,najteže je biti svoj i mati izgradjen sopstveni vrednosni sistem i boriti se za njega u okružernju u kojem to nije ni malo lako ,jer se uglavnom ljudi nešto svrstavaju ili povode za ličnostima koje su na bilo koji način jače od njih.
Ja volim biti nesvrstana,to mi je valjada relikt vremena u kojems aam rodjena i odrasla :).
Perfidnost je osobina koja se teško može dugo vremena kriti,jer je toliko snažana da je kod ljudi uglavnom medju dominantnima.Model po kojem funkcionišu,i primenjuju ga neovisno o tome da li je cilj koji žele ostvariti mali ili veliki,tako da predpostavljam da se vrlo brzo iskaže.
Perfidnost je po meni karakteristika jako inteligentnih ljudi,možda se i varam,ali logika mi nalaže takav stav.Ne verujem da su ljudi niskog intelektualnog nivoa sposobni za smišljanje i osmišljavanje zloće koja iz perfidnosti proizilazi,tako da mi to ide jedno s drugim.Za takav način ostvarivanja cilja uvek je potrebno imati pione koji s evuku na šahovskoj tabli i odradjuju *prljave* poslove za *glavu* projekta koji perfidnošću treba da ostvari cilj.
Nazad na vrh Ići dole
http://sestreposrcu.serbianforum.info/portal.htm
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyNed Nov 28, 2010 9:42 pm

Perfidnost ili zlobnost označava djela neke osobe ili grupe koja namjerno iskorištava povjerenje ili lojalnost jedne osobe ili grupe osoba....

Definicija je mnogo otišla u neke vode koje imaju malo veze sa svakodnevnim životom . Perfidna osoba nije obavezno i zlobna ,čak može biti i potpuno slučajno da ispadne tako, a ne kao plod neke smišljene želje da se naudi , nego kao plod nepromišljenosti i zanemarivanja posledica .
No u svakom slučaju se radi o izneverenom poverenju, reakciji koja je iznenadna i ubitačna -jer je "žrtva" uopšte ne očekuje sa te strane ?

No ako neko svesno i sračunato radi nešto za čega su poznate posledice i šteta , a primarni motiv je sujeta , ljubomora , netrpeljivost prema trećoj osobi -bez obzira kakvu štetu će to izazvati osobama koje na kraju budu "kolateralna šteta "-e onda već govorimo o perfidnosti.
Perfidnost i ucena obično idu ruku pod ruku , i perfidna osoba ne odmerava da li je nešto vredno toga ili nije pri postizanju svojih ciljeva .
Svesno će žrtvovati sve za to , i još će se isčudjavati zašto se to tako shvata ? Etički ? Pa živimo u vreme makijavelizma , cilj opravdava sredstvo...tako da dolazimo do apsurda da perfidnost i nije tako loša osobina . Ko je ima , ili ko je ume razviti .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
šećerlama

šećerlama


Datum upisa : 05.11.2010

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyNed Nov 28, 2010 10:10 pm



Preširok je pojam postavljen u postu da bi se pravedno moglo vrednovati ,. Nije perfidnost pojedinca u politici ili nogometu ili pak na ovom forumu ,sa istim učinkom ,a i sa istom količinom štete .Zato bi trebalo suziti područja da bi se stvorla prava slika, a ne uopštena . Ovo je moje mišljenje i stavljam ga na razmišljanje ostalim zainteresovanim za odgovore .
Nazad na vrh Ići dole
Galeb

Galeb


Datum upisa : 17.12.2011

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptySub Jan 28, 2012 8:39 pm

.meni je perfidnost nekako visi stepen podlosti...podao se radjas, a perfidan mozes i da postanes, to se uci i to dugo.....nekako je perfidnost -umetnost..ruzna umetnost, al ipak..sto bi se reklo dobro namazan svim kolomascama....i, naravno da je prisutna u svim sferama zivota..na moju srecu, nemam bas oko sebe takvih,jer ih u startu eleminisem....inace bi i ja na neki nacin postala perfidna jer bi morala da se borim sa perfidnoscu i podloscu..ima tu i tamo slucajeva, i ja se uglavnom zestoko nanerviram kada se susretnem sa tim, al ko sto rekoh, nije cesto.....mada po meni najgora perfidnost dolazi i javnih servisa TV i RTV,kao i dnevnih listova ..eeee te perfidnosti se treba narocito cuvati ...
Nazad na vrh Ići dole
Uther Pendragon

Uther Pendragon


Godina : 50
Location : lokacija super
Humor : kakav crni humor
Datum upisa : 03.02.2012

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptySre Feb 15, 2012 9:25 am

Perfidnost..gluma da prihvatis neciju perfidnost kao neprimetnu radi nekog viseg cilja..ili nizeg kako ko voli..perfiDNO
:sm4:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyPon Mar 12, 2012 7:35 pm

...n-ti stepen podlosti..mada glupe osobe retko mogu da dostignu taj nivo ipak ih se debelo klonim
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyPon Mar 12, 2012 10:54 pm

Biti perfidan znači prikrivati sopstvene zle namere tako što će se upakovati u "lažnu brigu ""iskreno saučešće" "glumljenu naivnost" itd. Poenta je da onaj koga želiš obmanuti i naškoditi mu to ne primeti pre nego što bude prekasno ,a ako primeti -ubedjivati ga da nisi dobro shvatio u stvari njegove dobre namere .
Veće zlo su prefidne osobe -nego one koje pokazuju odmah otvoreno neprijateljstvo .Sa njima se bar zna na čemu je čovek -perfidni su kao zmije ...suviše se zabaviš njihovim uvijanjem i šarenilom ,a kada zabiju otrovne zube -onda je prekasno .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Gost
Gost
Anonymous



Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyPon Mar 12, 2012 11:05 pm

Interesatno je da ta perfidnost nevidljiva, kad je vidis onda je kasno.

Kao drugo, prelazna je, znaci drustveni virus tako reci.

Mislim da je ljeciva ta bolest, samo je jako duga procedura.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyUto Mar 13, 2012 2:12 am

Ne slazem se Doli da je izljeciva bolest, na zalost,,,Citav zivot vidjamo, komuniciramo sa perfidnim osobama, i vrlo cesto nam se desi da naidjemo na one skolske primjerke, oni skriveni sto Robin pominje,,,,E takve najvise volim:) Uvijek me fasciniralo otkud dolazi boljka, sta im fali, sto ih cini nesretnima, i dosla sam do zakljucka da imaju taman toliko corbice u glavi da mogu da funkcioniraju kao paraziti, a nedovoljno da bi prosli kroz zivot samostalno:)

Moram da priznam, da iznimno uzivam u takvim osobama, zabave me na odredjeno vrijeme, a super stvar je sto ih onda odbacim bez griznje savjesti, kao i svako drugo smece:)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyUto Mar 13, 2012 11:46 am

AstrinaKomsinica ::
Ne slazem se Doli da je izljeciva bolest, na zalost,,,Citav zivot vidjamo, komuniciramo sa perfidnim osobama, i vrlo cesto nam se desi da naidjemo na one skolske primjerke, oni skriveni sto Robin pominje,,,,E takve najvise volim:) Uvijek me fasciniralo otkud dolazi boljka, sta im fali, sto ih cini nesretnima, i dosla sam do zakljucka da imaju taman toliko corbice u glavi da mogu da funkcioniraju kao paraziti, a nedovoljno da bi prosli kroz zivot samostalno:)

Moram da priznam, da iznimno uzivam u takvim osobama, zabave me na odredjeno vrijeme, a super stvar je sto ih onda odbacim bez griznje savjesti, kao i svako drugo smece:)


Mozda se nemoze svima pomoci, ali barem jedan dio. Psiholoski gledajuci je to privikavanje na zdrav drustveni zivot. Ljudi koji su perfidni, nisu se tako rodili, nego ih je drustvo,okolina,obitelj,politika itd.tako zarazili.

Mislim da ih nebi smijelo tako ostro kritizovati, vise im treba pomoci.Ljudima kojim potrebna pomoc,treba im se i pruziti. :bub:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyUto Mar 13, 2012 1:46 pm

Joj Doli, to dok si tako mlad:))) Ja sam garibima uvijek pomagala, jest na "moj" nacin, hahahahaha, al kad malo udjes u godine, brzo ti dosade;)))
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyUto Mar 13, 2012 1:53 pm

...mene ti perfidni prevedu zednu preko vode...Valjda se covek takav rodi,podmukao,zlobom zadojen,nezadovoljan sobom,opijen mrznjom..Ali njima samim treba ziveti sa onim sto jesu...Dozvolim im jednom da me nasankaju i "tapija",necu da ih vidim niti da kontaktiram vise sa njima.Takvim osobama nema mesta u mom zivotu.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyUto Mar 13, 2012 3:14 pm

Pa ako covjek jedan ima problema, bilo koji, bolest itd. Treba mu doci u susret.Inace nista bolji nismo, ako ih ostavimo u njihovoj tami i samoci.

:329340: To ti je ono kad nemaju tu software, hardware imao svatko od nas.E, sad treba samo imati volju program instalirati, to je to i nista drugo.

Truda,muka,vremena i strpljenja moras imati, da bi mogao pomoci,tj. instalirati taj program. migg
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptySre Mar 14, 2012 7:13 pm

Dol nekima ne vredi pomagati..ne samo to, nego ih treba pustiti da se utope..
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyNed Apr 08, 2012 7:51 am

Molidbeni doručak u Beloj kući i predizborne kampanje. Ima li boljih primera ovaploćene perfidnosti?
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyNed Apr 08, 2012 2:04 pm

Samouka ::
Molidbeni doručak u Beloj kući i predizborne kampanje. Ima li boljih primera ovaploćene perfidnosti?

Nema vala sestro! Nice to see you zateleban
Nazad na vrh Ići dole
Tarja

Tarja


Godina : 36
Datum upisa : 14.01.2013

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyPet Feb 22, 2013 9:11 pm

REVELIN ::
Kako vidite perfidnost i na koji način se odnosite prema njoj ?

Perfidnost vidim kao kratki, po moralnim nacelima nefer put ka necemu zeljenom. Ono sto moram istaci je da ja smatram da su samo inteligentne osobe sposobne za perfidnost, dakle potrebna je izvesna inteligencija u tome.
Odnosim se jednostavno najboljim oruzjem protiv perfidnosti, a to je direktnost i razotkrivanje.
Nazad na vrh Ići dole
surčinac
Samo Sanjar
surčinac


Godina : 61
Location : surcin
Datum upisa : 12.02.2013

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyPet Feb 22, 2013 9:21 pm

inteligentni ljudi nemaju potrebu za perfidnoscu,inteligencija je sama po sebi dovoljna da dovede inteligentnu osobu do odredjenog cilja
Nazad na vrh Ići dole
Tarja

Tarja


Godina : 36
Datum upisa : 14.01.2013

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyPet Feb 22, 2013 9:23 pm

Postoji vise vrsta inteligencije...Glupa osoba ne moze biti perfidna nikako.
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyPet Feb 22, 2013 9:31 pm

surčinac ::
,inteligencija je sama po sebi dovoljna da dovede inteligentnu osobu do odredjenog cilja
Jeste, ali sa dozom perfidnosti.
Nazad na vrh Ići dole
surčinac
Samo Sanjar
surčinac


Godina : 61
Location : surcin
Datum upisa : 12.02.2013

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyPet Feb 22, 2013 10:05 pm




Pojam podlost ima vrlo slicno znacenje kao perfidnost.

Zar inteligentna osoba kao Albert Anstajn,Nikola Tesla moze biti perfidna.
ili imati dozu perfidnosti?
Nazad na vrh Ići dole
Tarja

Tarja


Godina : 36
Datum upisa : 14.01.2013

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyPet Feb 22, 2013 10:09 pm

Ljudi inteligencija sama po sebi nije ni pozitivna ni negativna, kako mesate te stvari???

Od osobe zavisi da li ce svoju inteligenciju usmeriti na dobro ili na lose. U tom kontekstu je perfidna osoba inteligentna, ali je svoju pamet usmerila na negativan nacin.
Nazad na vrh Ići dole
surčinac
Samo Sanjar
surčinac


Godina : 61
Location : surcin
Datum upisa : 12.02.2013

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyPet Feb 22, 2013 10:09 pm

Tarja ::
Postoji vise vrsta inteligencije...Glupa osoba ne moze biti perfidna nikako.

koliko vrsta inteligencije imamo?
Nazad na vrh Ići dole
Tarja

Tarja


Godina : 36
Datum upisa : 14.01.2013

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyPet Feb 22, 2013 10:11 pm

Surcinac postoji logicka, emotivna, socijalna itd.

Ali to nije sustina. Sustina je da vi inteligenciju kao inteligenciju kakrakteriste kao pozitivno, a ona nije ni pozitivna ni negativna sama po sebi, vec zavisi od osobe i njenog karaktera.

Da ti karikiram: sam pistolj ne ubija, ali pritisak na obarac da.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyPet Feb 22, 2013 10:12 pm

Tarja ::
Perfidnost vidim kao kratki, po moralnim nacelima nefer put ka necemu zeljenom. Ono sto moram istaci je da ja smatram da su samo inteligentne osobe sposobne za perfidnost, dakle potrebna je izvesna inteligencija u tome.
Odnosim se jednostavno najboljim oruzjem protiv perfidnosti, a to je direktnost i razotkrivanje.
Jeste ...samo to glupacima nimalo ne smeta da misle da su jako "lukavi" ,tj perfidni ,a one kojima "prodaju priču" smatraju maloumnicima koji će da nasednu .
Ok, inteligencija ...ali se za perfidnost mora biti i malo "kvaran" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
surčinac
Samo Sanjar
surčinac


Godina : 61
Location : surcin
Datum upisa : 12.02.2013

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyPet Feb 22, 2013 10:21 pm

inteligentna osoba zna posledice a glupa nisam znao da ce da opali ako peitisnem obarac


Tarja ::
Surcinac postoji logicka, emotivna, socijalna itd.

Ali to nije sustina. Sustina je da vi inteligenciju kao inteligenciju kakrakteriste kao pozitivno, a ona nije ni pozitivna ni negativna sama po sebi, vec zavisi od osobe i njenog karaktera.

Da ti karikiram: sam pistolj ne ubija, ali pritisak na obarac da.
Nazad na vrh Ići dole
Tarja

Tarja


Godina : 36
Datum upisa : 14.01.2013

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyPet Feb 22, 2013 10:23 pm

Opet masis poentu.

I perfidna osoba zna posledice, da ih ne zna ne bi to cinila zar ne? Ne moze se biti perfidan iz nehata, vec sa umisljajem, da se tako izrazim.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptySub Feb 23, 2013 5:20 pm

Tarja ::
Ljudi inteligencija sama po sebi nije ni pozitivna ni negativna, kako mesate te stvari???

Od osobe zavisi da li ce svoju inteligenciju usmeriti na dobro ili na lose. U tom kontekstu je perfidna osoba inteligentna, ali je svoju pamet usmerila na negativan nacin.

ocene
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptySub Feb 23, 2013 8:43 pm

Ne može prostiji primer .
Koju god ženu pitate šta radi satima na Facebooku reći će "nevino" -Pa igram "Farmu" . A ono.... [You must be registered and logged in to see this image.]
Et*.... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptySub Feb 23, 2013 8:52 pm

Danubius ::
Ne može prostiji primer .
Koju god ženu pitate šta radi satima na Facebooku reći će "nevino" -Pa igram "Farmu" . A ono.... [You must be registered and logged in to see this image.]
Et*.... [You must be registered and logged in to see this image.]
ovo je bilo više nego zlobno...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptySub Feb 23, 2013 9:12 pm

Danubius ::
Ne može prostiji primer .
Koju god ženu pitate šta radi satima na Facebooku reći će "nevino" -Pa igram "Farmu" . A ono.... [You must be registered and logged in to see this image.]
Et*.... [You must be registered and logged in to see this image.]

OK zene,a sta muski rade na netu satima...pregledaju sportske aktivnosti....ko je perfidan...ne treba mu cak ni FB,okreni se oko sebe,ima i realnih farmica
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyNed Feb 24, 2013 1:38 am

Danubius ::
Ne može prostiji primer .
Koju god ženu pitate šta radi satima na Facebooku reći će "nevino" -Pa igram "Farmu" . A ono.... [You must be registered and logged in to see this image.]
Et*.... [You must be registered and logged in to see this image.]

Nope:) Ja ne igram farmu :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyNed Feb 24, 2013 3:34 am

AstrinaKomsinica ::
Danubius ::
Ne može prostiji primer .
Koju god ženu pitate šta radi satima na Facebooku reći će "nevino" -Pa igram "Farmu" . A ono.... [You must be registered and logged in to see this image.]
Et*.... [You must be registered and logged in to see this image.]

Nope:) Ja ne igram farmu :zubi3:

Priznaj onda sta radis na Fb al molim te ....nemoj perfidna da budes. smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyNed Feb 24, 2013 2:27 pm

Astra ::
AstrinaKomsinica ::
Danubius ::
Ne može prostiji primer .
Koju god ženu pitate šta radi satima na Facebooku reći će "nevino" -Pa igram "Farmu" . A ono.... [You must be registered and logged in to see this image.]
Et*.... [You must be registered and logged in to see this image.]

Nope:) Ja ne igram farmu :zubi3:

Priznaj onda sta radis na Fb al molim te ....nemoj perfidna da budes. smehsmeh

Eno hajd vidi hahahahahahahaahhahahaahhaahahahah
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyNed Apr 28, 2013 4:27 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Perfidnost je humanost koja se sastoji u posmatranju patnje.


Svaka slučajnost sa belim mantilima je namerna!!!

Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyUto Apr 30, 2013 11:13 am

Samouka ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

Perfidnost je humanost koja se sastoji u posmatranju patnje.


Svaka slučajnost sa belim mantilima je namerna!!!


Sasvim te razumem :)

Za mene je perfidnost jednostavnije rečeno lukavost umešana s licemerjem da bi se ostvarili sopstveni interesi, bez obzira da li se pri tom koriste prijatelji ili neprijatelji!
Jer perfidan u suštini i nije prijatelj, on samo koristi druge, kao vešt manipulator :)
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyUto Apr 30, 2013 11:31 am

Da, uvek je u pozadini interes! Sve češće, nažalost, jedan od važnih aktera igre je novac veličanstveni, koji kao da stimuliše perfidnost do savršenstva.
Novac= novokomponovani hormon perfidnosti
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyUto Nov 26, 2013 5:07 pm

Meni je to jako slicno manipulaciji.Neko te cinjenjem ili neceinjenjem navede da uradis ono sto ne zelis...u stvari ono sto ta osoba ocekuje.E to mi je perfidno..


Poslednji izmenio Lakota dana Uto Nov 26, 2013 5:14 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyUto Nov 26, 2013 5:09 pm

Perfidno je unapred smišljeno a pokvareno....
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! EmptyUto Nov 26, 2013 11:42 pm

[quote="REVELIN"]
Citat :
Perfidnost ili zlobnost označava djela neke osobe ili grupe koja namjerno iskorištava povjerenje ili lojalnost jedne osobe ili grupe osoba, da bi primjerice u vojnim sukobima ili u poslovnim odnosima stekli prednost.

Odgovarajuće radnje sa svrhom svjesnog stvaranja takvog povjerenja često je bitan dio perfidnosti i kao takav je perfidan akt.

Ah, kako prikladno za momenat rasta 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!   Etičko pitanje - šta je perfidnost ?! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Etičko pitanje - šta je perfidnost ?!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pitanje dana
» Vazno pitanje...
» Pitanje dana
» U startu me iznervira pitanje......

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: