DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Neumerenost... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Neumerenost... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Neumerenost...

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Gost
Gost
Anonymous



Neumerenost... Empty
PočaljiNaslov: Neumerenost...   Neumerenost... EmptySub Dec 04, 2010 11:08 pm

Muzika je ona predivna,dobro poznata, onima koji umeju da cuju... Jedna od stvari u kojoj ja ,preterujem...
Poslusaj ,prijatelju,pa reci:
''I ti volis puno da citas,pa gde smo zaista mi, koji volimo,koji prosto osecamo strast prema knjizi i citanju''?...ja ,sam bar povremeno u njenoj vlasti potpuno...

A,ljudi kao majstori u uzivanju(i ovde bi trebalo pokazati umerenost...)...mada citanje bi po meni ,bilo ono zadovoljstvo ,koje potice od zelja da se ispune duhovni prohtevi...sva druga su cini mi se negde na dnu lestvice...zapravo licno,muzika i knjige su moja velika slabost,(ma mogu ''mi ciniti sta pozele'')...

Vidis,koliko smo mi ljudi slabe licnosti,cesto dozvoljavamo sebi da nas ''smlati'',ili muzika,ili neka prica...stihovi,neke misli....

Znas ti onu bajku o ''Zemlji Dembeliji''..gde neumerenost rezultuje prezasicenoscu..''onome ko zaista slusa dobru muziku,kazu odpadaju usi,a onome ko neprestano filozofira prepuni se glava,pa zaboravi na zivot...

Hej , meni se to dogadja..ponekada zaista,preterujem,i trebala bih poslusati Sokrata koji trazi i preporucuje disciplinovanje u zeljama,i savetuje da se sto je manje moguce osvrcemo na ,ja cu reci, samo culne potrebe,mada on misli i na neke druge,naravno...

Ovo sada,zato sto za pravo uzivanje je potrebna prava mera i moramo se cuvati preobilja i gubljenja mere,pa makar to bila i muzika ili knjige...
Ako,zarad zadovoljstva ogranicimo svoje culne prohteve i upravljamo njima ,mi ih zapravo podizemo na visi nivo u kvalitativnom smislu...
Na taj nacin radosti zivljenja dobijaju jedan duhovni kvalitet...(dobra knjiga se vise ne shvata kao ''nacin da se utoli glad za znanjem'...)...

Ili to mozda ja ponekad zatrpavam svoje emocionalne probleme muzikom i knjigom..moguce..a vi...gde preterujete...u picu,jelu,narkoticima,sexu..muzici...ili knjizi kao ja.....
Nazad na vrh Ići dole
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

Neumerenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Neumerenost...   Neumerenost... EmptyNed Feb 13, 2011 11:29 am

Glazba je krasna za one koji ju umiju čuti ... lijepo si napisala ... Pisana riječ , također ...
Ne mislim da glazba može biti pretjerivanje ( u negativnom smislu ) ... Može li umjetnost ; glazba , slika , riječ ... biti pretjerivanje ? Izražavanje emocija putem glazbe ili pisane riječi može nas samo duhovno izraziti ili pak oplemeniti ... Slijedom toga glazbenici , pisci i ini umjetnici ... nikako ne pretjeruju u svom izričaju ... I kako u spomenutom odrediti pravu mjeru ... ?!
Svatko prolazi ponekad kroz emocionalni problem . Nitko nije imun na emocionalnu bol . I u tom smislu glazba ili dobra knjiga su svakako dobar ispušni ventil ...
Alkohol , narkotici , jelo , sex ... i pretjerivanje u istom su nešto sasvim drugo , jedna druga ( negativna ) kategorija ovisnosti , koju nikako ne bih izjednačila za potrebom čovjeka ka glazbi ili knjizi ...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Neumerenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Neumerenost...   Neumerenost... EmptyNed Feb 13, 2011 11:54 am

Neumerenost u bilo čemu nije dobra ...jer je onda to preterivanje , zatvaranje u samo jednu oblast, i na kraju i zavisnost koja stalno treba novi i jači poticaj . Konkretno u pomenutom...narod kaže "Zasviraj -pa za pojas zadeni " Svaka neumerena strast se ne završi dobro .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Neumerenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Neumerenost...   Neumerenost... EmptyUto Feb 15, 2011 8:01 pm

Ko ili šta je parametar? Ako se zarad zadovoljenja zapostave drugi, bitni i manje bitni životni aspekti, onda se može govoriti o preterivanju, ali ako vreme koje je samo moje "iskrckam" knjigom, muzikom, usuđujem se reći da se ne radi o preterivanju, bar ne o onoj vrsti koja bi druge ugrozila.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Neumerenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Neumerenost...   Neumerenost... EmptyNed Feb 20, 2011 10:06 am

determinanta ::
Ko ili šta je parametar? Ako se zarad zadovoljenja zapostave drugi, bitni i manje bitni životni aspekti, onda se može govoriti o preterivanju, ali ako vreme koje je samo moje "iskrckam" knjigom, muzikom, usuđujem se reći da se ne radi o preterivanju, bar ne o onoj vrsti koja bi druge ugrozila.


Znas ti onu bajku o ''Zemlji Dembeliji''..gde neumerenost rezultuje prezasicenoscu..''onome ko zaista slusa dobru muziku,kazu odpadaju usi,a onome ko neprestano filozofira prepuni se glava,pa zaboravi na zivot...


Ne moraš ugroziti druge -ali možeš sebe . Meni je poznato ovo što kažeš .No onda toliko potoneš u to -jer uvek ima nova knjiga i "ploča" da se polako zatvaraš u taj svet .Malo tu nose i godine -muzika koja se svira "napolju" ne prija ti uhu, zašto onda izaći , kada možeš da slušaš Bili Holidej kod kuće ? Danas , i sa savršenim zvukom ? Umesto da "gluvarimo" u nekom kafiću -radije pročitaš novi svetski besteler, zar ne ? I na kraju-tu je i čarobna kutija , tv, komp.......kako tu biti "umeren" , kada se novi svetovi otvaraju jednim klikom ? I svi su lepši i šareniji od svakodnevnog.
Umeren, čini mi se može biti samo neko ko ima maksimalno ispunjen život u smislu porodice,partnera ,posla ,pa praktično mu ne preostaje dovoljno vremena da se "udubi" Ostali....lako postanemo neumereni.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Neumerenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Neumerenost...   Neumerenost... EmptyPon Feb 21, 2011 9:24 am

Danubius ::
Umesto da "gluvarimo" u nekom kafiću -radije pročitaš novi svetski besteler, zar ne ?
Ne, i gluvarenje ima mesta u krckanju vremena. Red ovog, red onog. Tako sam došla do zaključka da na preterujem ni u čemu. [You must be registered and logged in to see this image.]
Ali, možda neko proceni da preterujem u tome što volim? Tu se vraćamo na početak. Ko i šta je parametar?
"Pravo" da procenjuju tvoje preterivanje imaju oni koji su "ugroženi" tvojim aktivnostima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Neumerenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Neumerenost...   Neumerenost... EmptyČet Mar 05, 2015 12:19 am

Neumerenost-preterivanje.
U ničemu ne treba preterivati.Hrani,alkoholu,seksu.
Svaka nemumerenost može preći u zavisnot.A to onda već ne vodi   dobrome ,ma  šta da je u pitanju.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Sponsored content





Neumerenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Neumerenost...   Neumerenost... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Neumerenost...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: