DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?

Ići dole 
+3
AstrinaKomsinica
nada.nada
Danubius
7 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  EmptySub Feb 05, 2011 8:26 pm

Da li ste nekada učinili nešto čega se danas stidite,kajete, nešto što je bilo protiv vaših uverenja i životnih principa -a sve zbog neke vrste "koristi"?
Da li ste ogreznuli u neki porok,iskoristili nekoga ili neku situaciju - jednom rečju, kako narod kaže :da li ste nekada prodali "dušu" ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
nada.nada

nada.nada


Godina : 62
Location : Ne daleko
Humor : uvek iznenadenje
Datum upisa : 05.07.2010

Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  EmptySub Feb 05, 2011 8:43 pm

Jedan put sam prodala dusu i jos danas od toga patim i cekam dan kad cu moci to da popravim, ako mi Bog dadne vreme.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  EmptySub Feb 05, 2011 9:14 pm

Dosla sam blizu, ali sam bila prevelika mazga:)

Ipak, ako sam iskrena, bez razmisljanja bih prodala dusu za svoju djecu. Dakako, zelim da vjerujem da bi okolnosti morale da budu ekstremne: bolest i slicno.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  EmptySub Feb 05, 2011 9:15 pm

Jesam i ja -dva puta .
Prvo će izgledati smešno ,ali je bilo jako vazno, jer je do tada to bio sav moj zivot, ideologija, ubedjenje . Poznato je da sam vise godina svirao, i naravno -roker i nista vise .Par godina....dok se nije shvatilo da od toga nema nista, a najmanje novca .Onda je doslo polako "malo narodnjaka" pa sve vise ,,,,na kraju sam svirao samo svatove i po kafanama i restoranima Naravno-najcrnje narodnjake, većinom. "Takvo je bilo vreme " -nije opravdanje .
Čak sam javno rekao -neka me pljunu u lice ako me ikada vide da sviram narodnjake. E sada svako moze da me pljune u lice .

Za novac sam prodao svoj dečački i mladalački san i nema dana da se i danas ne setim i ne stidim toga .

Drugi put -brak .Ušao sam u brak sa osobom za koju nisam ama baš ništa osećao. "Rezerve " ,inflacija ,nestanak svega u čega sam verovao i čemu sam se radovao, neke godine...Dopustio sam sebi da me nabede-dobro izgleda, sposobna, dobra domaćica, vredna....
Dopustio sam sebi da utonem u glib malogradjanštine ,da postanem "muž" i "domaćin" po merilima zajednice koju duboko prezirem .Naravno...moralo je pući-ili bih ja pukao .Nisam siguran da nije ostavilo trajne posledice .
Zamalo sam relativno nedavno opet poklekao. No sam Bog mi je poslao "opomenu" na vreme .
NIKADA VIŠE neću dozvoliti sebi da prodam dušu ni za kakav novac, ženu ili bilo šta drugu. Ako nešto ne voliš...nema tu sreće .Nikada ,ma koliku "nadoknadu "imaš za to. Duša je ono što nas čini osobom.Ako to prodaš-onda ne vrediš više nego prazna ljuštura.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  EmptySub Feb 05, 2011 10:24 pm

Danubius ::
Da li ste nekada učinili nešto čega se danas stidite,kajete, nešto što je bilo protiv vaših uverenja i životnih principa -a sve zbog neke vrste "koristi"?
Da li ste ogreznuli u neki porok,iskoristili nekoga ili neku situaciju - jednom rečju, kako narod kaže :da li ste nekada prodali "dušu" ?
...
E sada,ako se ja ukljucim da ovde piskaram,desice se ''ovo..ono''...da ne kazem nesto gore...a,posto je Dani ovde pomesao neke stvari...
Tesko je danas odgovoriti na ova pitanja..ali ne mogu odoleti..
Prvo...ako se necega stidimo...to nikako ne znaci da smo ''prodali dusu''..stid je pre svega pozitivna kategorija...(objasnicu kasnije zasto...)Krivica je opet nesto drugo...Covek je ''jos od rodjenja kriv''...Uverenje,zivotni principi...u nekom momentu su verovatno ''bili pod obavezno''sto opet ne znaci da smo prodali dusu....korist..pa valjda radimo za sebe ..oduvek..tako nekako...

ogreznuti u poroku,iskoristiti nekoga ili neku situaciju..

''Prodaja duse''...(izbegnuta rec djavo...)da pisca posta ne proglasimo religijskim postovaocem....
Ali prodati dusu znaci ''naneti nekome zlo''..u bukvalnom smislu te reci(najcesce navesti na teska krivicna dela ,bilo da smo samo kreatori te destrukcije ili pak da se radi o autodestrukciji...)Doduse..zlo se moze nanositi na razne nacine ,iz raznih pobuda i kroz razlicite zivotne varijante..ali je los ishod neminovan i uvek osudjen na propast...

E,sada mene ovde najvise zanima stid ,iako to nije tema ,ali je spomenut u negat.konotaciji,cini mi se...a zasto sad o stidu..zelim..jer...covek danasnjice ne oseca vise stid,ili ako ga oseca to je sve manje..i samim tim postaje sve bestidniji...To mozemo proveriti gde god zelimo(ulica,parlament,televizija,kafic,''zuta stampa'' znaci svi mediji,u odnosima medju ljudima ..
Ako covek danasnjice ne oseca vise stid,suvisno je onda govoriti,da li oseca greh i krivicu..a ako svega toga nema ..onda ne postoji ni odgovornost..kao sto je zaista i nema...
Nekada su neodgovorni bili samo dusevni bolesnici i mala deca..Danas, skoro u svim slojevima drustva,neodgovornost je najvaznija karakterna crta....
Prema tome ,posto ne osecamo vise stid(barem vecina...),nismo gresni ,ni krivi ni zbog cega ...poroci,iskoriscavanje ljudi i situacija postaju prihvatljivi oblici ponasanja.. mi nismo nista prodali,a,najmanje dusu...

U pravoj stvarnosti,mi smo odavno demonizovali svoje bice,pobegli od svoje ljudskosti.... Sve one osobine koje su krasile licnost kao zelju i vrhunski cilj svake individue,na putu svog odrastanja,mi smo proterali, i razulareno uzivamo u bahatosti svoje nekontrolisanosti...

Odavno je ''Luci''...zaposeo nase duse ''igrajuci se s nama''..kao macka sa misevima...
Tako da sto god neko od nas ucinio..tesko da ce imati taj osecaj prodanosti..jer mi smo daleko pobegli od svoje sustine i nekakvih pravih vrednosti..

Licno...nisam iz tog sveta,mada poznajem mnoge koji to jesu..i cine svasta...
Ozeniti pogresnu zenu-ne znaci- ''prodati dusu''...mada ima sad ovde i ono ''UPS''Jjer sve zavisi od naseg senzibiliteta...(postoje ljudi i ovakvi i onakvi koji na razne nacine dozivljavaju stvari..i pragovi tolerancije kada su emocije u pitanju i senzibilitet su naravno razliciti...)

Osecati se makar postidjeno,predstavlja veoma retko osecanje blazenog zadovoljstva ,(nazalost davno izumrlog),sto kazuje da smo zivii probudjeni,ali nazalost ''sve je redje na nasem jelovniku''...

Krivi su oni drugi,jer je potrebno da se sete,da vide,da primete ..crvenilo...koje najcesce moze biti stid nekoj situaciji...

Onaj koji se stidi-je najveci...divna ljudska osobina...nazalost izvitoperena..stidimo se sto imamo male grudi...ili stanujemo na Karaburmi ,a,ne na Dedinju...ili gledamo rijaliti programe ,a,stid nas je da to priznamo(da priznamo da nemamo novca za konstruktivniju zabavu..niti licni zivot...)...

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  EmptySub Feb 05, 2011 10:45 pm

Na zalost,ne mogu da precutim na ovakvoj temi.
Prvo da se obratim Nut,koja prica o sramu kao pozitivnosti,sto i jeste,ukoliko ga posjedujemo,ali prodati dusu,je cin kada ne mislimo na sram,na zig koji cemo ponijeti,bar ne u tom trenutku...proizilazi,stidimo se,ali smo i te kako krenuli vrazjim stopama,istina,kako ko,neko iz koristoljublja(najcesce),neko zbog slave,neko u bijegu od bijede....ma razloga je hiljadu.Zelim reci,ako se stidis,ne znaci da nisi prodana dusa.

Ali prodati dusu znaci ''naneti nekome zlo''..u bukvalnom smislu te reci......rece NUT,nije tacno.
Prodajom duse zlo cinimo sebi,najmanje drugima,jer nasa dusa je otisla mozda u nepovrat,zar ce neko da pati zbog toga.
Jednostavan primjer,da se nadovezem i na post Astrine komsinice,dati i sebe i dusu zbog svoje djece....spremna sam bila i bicu,posebno u ratnom vihoru...samo ja bih poslije pomislila da je to mozda bilo i sramno i necasno,ali cemu stid i kajanje ako sam spasila djecu iz gladi,iz smrti...iz ralja rata.I opet,ko je tu ostecen...ma svi na dobitku,a oziljak stoji kao ponos....znajuci da sam u stanju i to za moju djecu,ne ,nema kajanja,divim se sebi,pa makar neko to i osudjivao.

Odavno je ''Luci''...zaposeo nase duse ''igrajuci se s nama''..kao macka sa misevima...
Tako da sto god neko od nas ucinio..tesko da ce imati taj osecaj prodanosti..jer mi smo daleko pobegli od svoje sustine i nekakvih pravih vrednosti..

Licno...nisam iz tog sveta


Kako je tebe zaobisao taj Luci...daj recept,pa da i ja ne budem iz tog svijeta,svjeta zaposjednutih.

Prodati sebe i dusu za materijalno blagostanje,za slavu,za titulu,to ne opravdavam,ali ne zelim nikome da ima bolesno dijete,da pliva izmedju zivota i smrti,da lebdi izmedju gladi i zedji....tad prodati dusu znaci zrtvu,a to ne moze svako i zato ovoga puta sebe smatram da nisam iz tog svijeta prodatih i zaposjednutih.

Nemojte se nadovezivati na moj post,u smislu prozivke jer sam rekla sta sam imala i ne zelim nikakve anekse da dopisujem.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  EmptySub Feb 05, 2011 10:52 pm

Astra@
Citat :
Na zalost,ne mogu da precutim na ovakvoj temi.
..

Niko i ne trazi da precutis...nego da te zamolim da se obratis Daniju jer on ce te usmeriti na moju bliznakinju koja ce odgovoriti...

''Nisi razumela moje postovanje..''..kada sam rekla da nisam iz tog sveta mislila sam na svet koji nema ni stida ni srama...

Prodati dusu dubinski moze da znaci stetu najvecu sebi,.ali najcesce njen izvrsilac to nikada ne sazna...

Ne podrazumevamo isto''prodati dusu..i otud nesporazum''...

Mene nije zaposeo..jer vecinu stvari koje druge zanimaju nisu u sferi moga interesovanja..dopusti da sam mozda drugacija....
i jos evo ovo..

Citat :
ali prodati dusu,je cin kada ne mislimo na sram...
...Samo oni koji ga nemaju..''necija je dusa sastavljen od konopaca,necija od paucine''-moja poznata recenica......(sto smo osetljiviji..vise se stidimo...)
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  EmptySub Feb 05, 2011 11:09 pm

Ja samo hocu da kazem da volim moju komsinicu! Nedostaje mi puno:(
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  EmptySub Feb 05, 2011 11:35 pm

PRODATI DUŠU -ne znači nužno neki veliki zločin ,ili odmah neka djavolska posla .Radi se o izrazu....

Jesam pomenuo neke poroke -kocka , droga , alkohol, šta već-i jeste se za to koristi izraz u pravom smislu reči .

U običnom životu se kaže nekome "prodana dušo" i kada počne da navija i za drugi klub ! Ili ako predje u drugu političku partiju .
Dakle ...kao postavljač teme , da pojasnim još jednom :
pitao sam da li ste se nekada osećali ili uradili nešto što ste doziveli kao izdaju svojih uverenja , svog načina zivota , prodali sebe za ljubav nekog drugog, uradili nesto što se kosi sa vama kao osobom-a iz neke koristi?
Još dadoh i lične primere....kada sam se ja tako osećao .
Malo ste mislim otišle obe u "stranu" , u manje bitno....
Djavo tu nema baš veliku ulogu , sem ako se radi o poroku i zločinu ,prodajemo mi dušu sami , nemojmo sve tovariti na rogatog .
Uostalom ....evo malo šale ,pa da nastavimo :

Prodati dušu đavolu

Iskoristiti kompletan limit kreditne kartice :lonac:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  EmptySub Feb 05, 2011 11:39 pm

djavolu sam dušu prodala
kad sam staro vino probala

:eee:










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  EmptyNed Feb 06, 2011 1:12 am

Jesmo li prodali dušu..izraz udomaćen kod nas
Svako od nas je sigurno i to puno puta kroz život i u životu učinio krivi korak,nešto zbog čega mu je poslje bilo neugodno..
Volimo,radimo,patimo,pišemo,živimo,igramo se,istražujemo..i griješimo,pravimo krive korake,za koje kad sve prođe i kad se osvjestimo možemo reći:"prodao sam dušu.."
Nije baš u skladu s temom,ali nije ni skroz naskroz izvan nje..
Kad sam bila cura,najveći štos je bio reći novom dečku da imate "sudar na uglu džamije"..
U Zagrebu je u to vrijeme ta Džamija na Trgu žrtava ..,nije bila mjesto za molitvu nije ni danas, bila je to jedna lijepa građevina -paviljon sa izložbenom postavom, okruglog oblika..
Staneš s druge strane ceste s prijateljicama i gledaš koliko puta će žrtva kružiti oko Džamije ..
Meni je to tada bilo jako smješno,a i mojim prijateljicama.
Niti jedna od nas nije ni mislila o osjećajima dečka koji kruži,ni na kraj pameti nam nije bilo da ćemo nekoga povrijediti..Danas mi je stvarno neugodno kad se toga sjetim,ali tada...I rekla sam nikad više,sad sam odrasla žena..etc.
No desilo se da sam to poželjla učiiniti i kao "odrasla "i na moj sadašnji "užas" i učinila.
Tek da vidim prolaze li stare fore,profesorici iz Matematike,o kojoj je niže dolje riječ,trebalo je nabaviti nešto iz Italije.
Sve sam ja učinila u redu i nabavila što je tražila,ali ... kad sam joj rekla gdje se trebamo naći prvo sam to rekla kao neku šalu da se nasmješi:naći ćemo se na uglu Džamije,ona je rekla dobro.Nisam je pustila puno da kruži,ali jedan krug..
Ona je rođena Zagrepčanka,nije mi palo napamet da neće skužiti foru,ali je nisam ponovno nazvala da joj velim,da ispravim rečeno...
Tad sam ja već imala u džepu fakultetsku diplomu,udata,"ozbiljna žena"..Tek kad sam vidjela njeno zbunjeno lice,posramila sam se poštenski,ispričala sam se,ma najradije bih sebe zmaltila,ali eto...i to sam ja.

Profesoru staviti kaugumu na stolac,a profesorici u kosu.
Ljeto,profesorica iz Matematike ima bijeli kostim,stolac namazan tankim slojem crne paste za cipele,
dovoljno obrisan da se ne vidi,ali od topline tijela kad se lijepo njena guza malo dulje zadržala,kostimić je bio samo za smeće ...
Meni ona jedinicu iz šesterostrane krnje piramide,meniii...
Nazvati nepoznatu osobu telefonom u "gluho doba noći"..pjevajući mu ili urlajući u pospano uho..ma imam toga za mali feljtončić..
Normalno da mi je danas neugodno i kad se sjetim svojih Gimnazijskih nepodopština,ali tada sam uživala čineći ih i smišljajući,a i moje društvo zajedno samnom.Izdajica među nama nije bilo.
To je moja baka nazivala prodati "dušu vragu za džabe",činiš nešto ružno drugome a od toga nemaš nikakve koristi.
Male sitne osvete i smijeh su nam bili jedina plaća i korist od svega navedenog.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  EmptyNed Okt 30, 2011 8:31 am

..samo kada su moji klinci u pitanju ne bih birala..tu nema razmishljanja,za njihovo dobro bih i dushu ,djavolu,prodala..
Nazad na vrh Ići dole
milenanik3

milenanik3


Godina : 64
Location : blizu onih koji me trebaju
Humor : srednja žalost ali obožavam smjeh
Datum upisa : 24.07.2011

Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  EmptyNed Okt 30, 2011 8:38 am

Danubius ::
Da li ste nekada učinili nešto čega se danas stidite,kajete, nešto što je bilo protiv vaših uverenja i životnih principa -a sve zbog neke vrste "koristi"?
Da li ste ogreznuli u neki porok,iskoristili nekoga ili neku situaciju - jednom rečju, kako narod kaže :da li ste nekada prodali "dušu" ?


Nikada ne bih,ni pod razno.Za nikoga i za ništa.
Pa jednu dušu imam.
"Šta će Ti ceo svet,ako dušu izgubiš?"
Taj stav me koštao u životu,ali nikada nisam požalila.Mirno spavam uvek.
:ptica 1 :
Nazad na vrh Ići dole
http://www.milenanik3
Gost
Gost
Anonymous



Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  EmptyNed Okt 30, 2011 9:02 am

Ako je neko proda i nema je vise. Ako prodas dusu svoju, onda ubij se.

Nikad i nikad se prodaje dusa.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  EmptyNed Okt 30, 2011 10:39 am

Već sam se na ovoj temi oglasila,ali više šaljivo ili narodski ..ali je tema prekompleksna i za odgovoriti jednom rečenicom je "preneizrečeno" ili volim taj svoj ili ..:)

Što se točno podrazumjeva pod prodati dušu?
Za mene prodati dušu znači učiniti drugome nepopravljivo zlo,da bih sebi pribavila nešto prolazno,netrajno.
Može li se ona "iznajmljivati"..sad ti malo dam dušu,pa se onda više ne igram pa daj mi ju natrag?
Onakooo malo "otkidati"..od punine uzmemo,pa malkice otkinemo za:
da ostanem u vlasti,na vlasti ili blizu vlasti,za komad tuđeg neba ,za karijeru,"slavu" ili položaj status u društvu,sredini koja me okružuje ili kojoj stremim ali ni u vlastitoj nutrini ne znam gdje mi je mjesto??
Ne, ne bih dušu ni prodala,ni "iznajmnjivala",a niti od nje "otkidala".
Ne bih,ni za djecu,a sve drugo bih učinila za svoju djecu.
Djeca imaju svoj put,i ono za što bi mi (ja) "prodali dušu za njih " je samo naše viđenje onog što njima treba u datom momentu da bi se spasili iz ili radi nečeg..
Prodati dušu,odnosno odreći se vječnosti,po meni znači odabrati mrak umjesto svjetla.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  EmptyNed Okt 30, 2011 1:09 pm

Zana ::
..samo kada su moji klinci u pitanju ne bih birala..tu nema razmishljanja,za njihovo dobro bih i dushu ,djavolu,prodala..

Izgleda Zana da "znas"...:)
Bila sam u situaciji kad je dijete u pitanju, i da, nudila sam dusu djavlu, a u isto vrijeme molila Boga.
Jos nisam upoznala osobu toliko "jaku" da u tim momentima zadrzi sva svoja uvjerenja. Ali sam upoznala tako mnogo ljudi koji za puno manje prodaju sve. Tragedija takvih je sto zive u denial.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  EmptyNed Okt 30, 2011 2:19 pm

Govorimo o prodati dušu,a ne tjelo ili učniti djelo da bi se spasio život djetetu od manijaka,ubojica,silovatelja..To nije prodavanje duše..
Što god majka ili bilo koji čovjek u takvoj situaciji učini i obeća da bi spasio samo jedan život je plus ili bogatstvo za dušu.

Točno sam obrazložila što za mene znači prodati dušu,pa da ponovim: Za mene prodati dušu znači učiniti drugome nepopravljivo zlo,da bih sebi pribavila nešto prolazno,netrajno.
Da ne bi tema ispala ko je veća majka ili rat smo doživjeli i proživjeli samo neki od nas..
Poznam i u praksi sam se srela sa roditeljima koji su "lagali ili prodavali dušu" da bi svoje punoljetno djete,djete ubojicu spasili nekoliko godina zatvora, koje je zvjerski mučilo drugo djete,mentalno retardirano djete..da ne duljim dalje.

Zato sam i navela da je prekompleksno da bi se na forumu odgovorilo samo sa jednom rečenicom.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  EmptyNed Okt 30, 2011 2:29 pm

Dusa moja! Nisam pisala nista u vezi onog sto ti velis, da ne bude zabune, cak ni o ratnim uvjetima, nego bas o situaciji kad je zivot djeteta u pitanju, iz cista mira.

A kad vec pominjes takve situacije, "pozajmljivanje" duse, pa srecemo to svaki dan, zar ne?! Mnogi od nas zele da zive u ubjedjenju da su ok, ali postupci govore drugacije.
Moj otac je uvijek govorio: uvijek vodi racuna o mislima koje ti se javljaju kad legnes. Spavamo li dobro, to je veliko pitanje za mnoge od nas:)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  EmptyNed Okt 30, 2011 2:38 pm

U pravu si komšinice naravno
Ja kad spavam spavam odlično što se "dušologije" tiče i budim se još bolje,niti sam se osvrnula na tvoj post,nego sam smatrala svoj nedorečenim.
No,kako si se ti direktno nadovezala, pišem a i onako nemam drugog posla...:)
Svako od nas ima ogledalo,ja kad se pogledam nađem sebi i po koji nedostatak,a u unutarnje tu sam skoro pa idealna :eee:
Jednako tako se držim i one kad u drugog uperiš prst u tebe su uperena tri,pa ne upirem,jel se opirem "napasti" ,a i pročitala sam svih sedam dijelova Harrya Pottera a i nastavk ću ako ga bude...:)



Poslednji izmenio Breza dana Pon Okt 31, 2011 12:14 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  EmptyNed Okt 30, 2011 2:49 pm

Breza ::

Svako od nas ima ogledalo,ja kad se pogledam nađem sebi i po koji nedostatak,a u unutarnje tu sam skoro pa idealna :eee:

hahahahaha Vala bas! Ja svako jutro poljubim onaj lik sto me gleda, hahahahaahah

Ali na ozbiljnu notu, jako je tesko razumjeti prodane duse, bar meni. A zanima me, kad ih sretnem pokusam da saznam sta ih to tjera...Mislim da si i ti slicna, koliko smo se upoznale do sad, das ljudima mogucnost, benefit of a doubt, ne znam kako drugacije da kazem.
I da li stvarno vrijedi preci preko svojih uvjerenja, to je ono sto me najvise zanima. Kazu da je radoznalost ubila macku:))))))
Ipak ne osudjujem, sigurna sam da svako ima svoje razloge.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  EmptyNed Okt 30, 2011 5:56 pm

AstrinaKomsinica ::
Zana ::
..samo kada su moji klinci u pitanju ne bih birala..tu nema razmishljanja,za njihovo dobro bih i dushu ,djavolu,prodala..

Izgleda Zana da "znas"...:)
Bila sam u situaciji kad je dijete u pitanju, i da, nudila sam dusu djavlu, a u isto vrijeme molila Boga.
Jos nisam upoznala osobu toliko "jaku" da u tim momentima zadrzi sva svoja uvjerenja. Ali sam upoznala tako mnogo ljudi koji za puno manje prodaju sve. Tragedija takvih je sto zive u denial.

..na zalost znam..a i sada bih dushu dala da skinu moje unukice sa veshtachkih pluca..mrvica od 650 grama se bori za zivot..ma dala bih zivot svoj za nju a ne samo dushu
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  EmptyNed Okt 30, 2011 6:50 pm

Zana ::


..na zalost znam..a i sada bih dushu dala da skinu moje unukice sa veshtachkih pluca..mrvica od 650 grama se bori za zivot..ma dala bih zivot svoj za nju a ne samo dushu
Ti maleni su borci ,daće Bog da bude sve u redu . Moj brat od tetke ,i moj kum su bili upravo te težine -i obojica su sad ljudine, ovaj drugi je završio DIF ,atleta , tako da,znam da je strašno sada , ali biće dobro . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  EmptyNed Okt 30, 2011 7:18 pm

Danubius ::
Zana ::


..na zalost znam..a i sada bih dushu dala da skinu moje unukice sa veshtachkih pluca..mrvica od 650 grama se bori za zivot..ma dala bih zivot svoj za nju a ne samo dushu
Ti maleni su borci ,daće Bog da bude sve u redu . Moj brat od tetke ,i moj kum su bili upravo te težine -i obojica su sad ljudine, ovaj drugi je završio DIF ,atleta , tako da,znam da je strašno sada , ali biće dobro . [You must be registered and logged in to see this image.]

Dan neka da Bog pa vas ova baba sve vodi na vecheru ima da igram shotu na stolu..samo bez podvirivanja moledem lepo
Nazad na vrh Ići dole
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack


Godina : 31
Location : Gdje ljubav putuje....
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  EmptyUto Nov 04, 2014 3:34 pm

Jos uvek nisam nista iz koristi radila,ali ko zna kakvo je vreme doslo nista nije sigurno top88
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  EmptySre Nov 05, 2014 12:53 pm

Ne, ali uzimam tudje povoljno smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?    Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li ste (ili bi) nekada prodali DUŠU ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» DAN MLADOSTI (ex Yu) ....bilo nekada .....
» KLEVETA -da li ste nekada bili oklevetani ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: