DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???

Ići dole 
+7
Tattoo
Sibila_
promaja
neiskusan
cojle
Najda M.
Danubius
11 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 EmptyUto Mar 08, 2011 7:18 pm

First topic message reminder :

Prošlo je 20 godina od tada , i u svetlu dogadjanja u arapskom svetu...Da li smo već onda mogli ići do kraja , pa i pred tenkove ?
Da li bi se neke stvari možda drugačije odvijale ,da li bi se sprečili ratovi i sve drugo što je usledilo ?
Šta je slomilo plišanu revoluciju ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda



Datum upisa : 20.12.2011

SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 EmptySub Mar 09, 2013 11:09 am

A da li si se zapitao kako je došlo do toga da se vrate isti oni?
Šta su to uradili i nisu uradili oni koji su nam obećavali bolji život pre 20 godina?
Naravno, nije ovo ništa lično tebi Dani, samo jeedan razočarani stav nekoga ko je verovao da će posle 20 godina živeti u Srbiji, biti bar normalno!
A i danas deca masovno odlaze, nezaposlenost veća nego ikada, samoubistva i ubistva na sve strane.
Zašto?!
Zato što je vlast i moć pojela "decu revolucije!"

Lepo je nositi sat od 20.000 e, znam, ali to je trebalo zaraditi!!!
(kao Čeda prim.prev)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 EmptySub Mar 09, 2013 11:59 am

Sibila_ ::

Zašto?!
Zato što je vlast i moć pojela "decu revolucije!"

Lepo je nositi sat od 20.000 e, znam, ali to je trebalo zaraditi!!!
(kao Čeda prim.prev)

Dok god pola Srbije kao papagaji ponavljaju ono što im se protura kao psihološka poruka kroz medije (Čeda narkoman ,Čanak autonomaš ,žuti ovo i ono ) do tada neće razmišljati svojom glavom ,pa se prisetiti da su se upravo braća "patrioti" i "socijalisti" debelo napljačkali u ovoj zemlji ,i dok god se gledaju samo nečiji satovi i džipovi ,a ne imovinske karte onih koji prstom pokazuju na ove prve ,biće tako .Narod kome je dovoljno baciti "parolu" i koji je navikao slediti najglasnijeg čobana ,a ne pamti šta je taj isti koliko juče imao i rekao -i ne može da ništa promeni .

Amnezija ,histerija i demagogija ,uz populističko podilaženje je nepogrešiv recept koji traje ovde bar 30 godina ,i bez po muke se postiže da najgori postaju najbolji ,a oni normalni i pošteni bivaju satanizovani i bacani pred rulju .
Na vukove je povika ,a hijene ,šakali i lešinari meso jedu .

(i ovo nije ništa lično ,samo sam razočaran tolikim stepenom amnezije i elementarne gluposti koja se danas može sresti samo u retkim preostalim totalitarnim društvima )
Mi "slavimo" Uga Čavesa ,i sve one što "ne priznaše Kosovo " kao braću rođenu ,a ne vidimo da se radi o zemljama koje imaju kod sebe skoro pa isti problem sa nekom pokrajinom koja traži odcepljenje ,pa je to jedini razlog,a ne neko "prijateljstvo" ,i zabijamo glavu u pesak praveći se da ne vidimo da je to isto Kosovo već priznalo 3/4 zemalja sveta bez pardona .
Neće nama svet propisati koliko otrova sme biti u mleku ,možemo mi i deset puta više ,ako nas volja .
Srbija se saginjati neće ,pobedili smo NATO ,Kosovo je srpsko ,ješćemo korenje -na to smo se vratili -sa istim onima na čelu koji su nas onda do ovoga doveli .
I da podsetim ...neposredni uzrok 9 marta 1991 je bilo traženje ostavke Dragoljuba Milanovića ,tadašnjeg direktora Tv Bastilje .
Tv Bastilja i danas stoji ,Mianović je slobodan čovek ,amnestiran ,a na čelu TV je isti onaj Slobin i Koštuničin Gebels Tirnanić ,i ne samo on ,nego i druge Slobine "novinarske perjanice" kroje javno menjenje ,kao Drecun na primer .
Sitnica ....ali narod kome se 20 godina mogu reprizirati iste serije ,i pri tome da još to i plaća haračom ,to nije narod ,nego stado ovaca ,koje i treba musti i šišati ,i tako će da samo mekeću ,koga briga ,dva psa i jedan čoban bez problema satera to u tor .
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Tattoo




Datum upisa : 24.10.2011

SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 EmptySub Mar 09, 2013 12:51 pm

Svi ovi likovi sa slike imaju korenje vec 20 i nesto godina u ovoj zemlji. I mislim da ce oni jedini sve preziveti.
Slepo se verovalo da ako se odreknemo svega sto je srpsko da ce sva vrata biti sirom otvorena.
Nisam ni protiv Evrope, ali vise ni na cije lazi ne nasedam.

Smatram sebe budalom, nisam iskoristila inflaciju za vreme rata, nisam bila clan DS tj prosle vlasti, gde se opet moglo na malverzacije obogatiti. Ovakve kao ja treba u korenu satrti . Ni za sta ja nisam.
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava



Datum upisa : 09.08.2009

SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 EmptySub Mar 09, 2013 1:11 pm

Tattoo ::
Ovakve kao ja treba u korenu satrti . Ni za sta ja nisam.

E. nikad' se ne zna kada ćeš se ostvariti. smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo




Datum upisa : 24.10.2011

SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 EmptySub Mar 09, 2013 1:20 pm

cojle ::
Tattoo ::
Ovakve kao ja treba u korenu satrti . Ni za sta ja nisam.

E. nikad' se ne zna kada ćeš se ostvariti. smehsmeh

I treba me zajebavati.
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava



Datum upisa : 09.08.2009

SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 EmptySub Mar 09, 2013 1:36 pm

Tattoo ::


I treba me zajebavati.

Tattoo izvini, zaista mi TO nije bila namera. Šalim se po malo i na svoj račun jer Tvoj komentar zapravo pogađa u bit, manje-više skoro sve nas. Svi se mi na neki način preispitujemo.
Koliko puta sebe prekorim i za "9 Mart" i za "Petooktobarsku revoluciju" - "Al' si bio lud!?" booored
I platio sam bome debele cehove svojoj naivnosti i veri u pravdu i poštenje. Ali i ne žalim.
'Ebeš čoveka bez ideala!
A sve dođe na naplatu pa i patnje i stradanja.
Naoružani sa novim iskustvima ali i svesni svoje usamljeničke misije ne moramo odustati od sebe ali ćemo ubuduće delovati mnogo praktičnije. I korisnije, sebi i drugima.
Otkrićemo i neke nove vrednosti koje do tada nismo zapažali.

Zato iz ličnog iskustva kažem... ko zna zašto je TO dobro. SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 900975
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 EmptySub Mar 09, 2013 2:01 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Srećan 9-i mart
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav



Datum upisa : 02.08.2010

SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 EmptySub Mar 09, 2013 2:19 pm

Ja samo na sve ove postove mogu da se zapitam--da li na sledećim izborima trebam da glasam za DS,DSS,LDP,SPO,DZVMO,DVMPN..više ne umem ni napisati jbt.Kad se vrate ,onda će da pljuju po ovima ,kako su nas ovi unazadili ,ubili ,da smo već mogli biti ko MONAKO..i truć,truć..Da li neko ima amneziju ili ne ,vreme pokaže dal ranije il kasnije .Ja samo ne mogu da shvatim DS I te nazovi poštenjačine -kako bre ulazite u koaliciju sa SPS ILI PALMOM a borili ste se protiv njih ,kad ste bili na vlasti mogli ste sve da otkrijete al niste -ZAŠTO-da li je Karić,Šarić,Mišković...sve je bilo u Srbiji,zašto niste hapsili nego ste ih postavljali na mesta gde vam mogu davati reket....pričate o Đinđiću i njegovoj vladi -nema njega,a ta vlada je i dalje tu kako ja znam ,šta se kunete u Đindjića a radite sa kriminalcima ,ko ima amnezijuovde.Za mene ste isti ,čak i gori od najgorih jer ste 12 godina lagali i pljačkali a sad pljujete po ovima koji su isti ko i vi samo što je blesavi narod sad dao malo oni da uživaju a ne vi .
Deni ,bode me svaki sat,kola,diploma...laž je laž bio Čeda il Toma,nema razlike ....razlika je samo ko će za koga da glasa,a to smo ti i ja i slični nama...pa što onda amnezija,ti misliš da si ti nešto pametniji što si glasao za Čedu ,ajde kaži šta je to kod njega pošteno a kod ovih nije...on čova radi u 3 smene ,nosio gajbice sa Markom,prvi milion je tako zaradio ,ja prevrno kubika i kubika preko ruku pas nemogu kupiti ni sat od 2hiljade dinara....Samo da ostanem na temi -9 mart-da se nije desio ,desio bi se možda 10 april...dani ,godine ,sve se nekad dešava na neke dane tako da je uradjeno ono što je i zacrtano ...i dalje će ići kako je zacrtano
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava



Datum upisa : 09.08.2009

SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 EmptySub Mar 09, 2013 10:25 pm

promaja ::
ja prevrno kubika i kubika preko ruku pas nemogu kupiti ni sat od 2hiljade dinara....

Imam "Insin" budilnik (ne navijaj do kraja, zbog Federa) pa eko zatreba eto... jakog
I ne možeš zamisliti šta si samo propustio u "dešavanjima"... revolucionarke su najvatrenije! SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 900975
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 EmptyNed Mar 09, 2014 12:11 pm

Toliko godina kasnije imamo situaciju u Srbiji da su na vlasti oni protiv kojih je narod ustao 1991 .
Nešto "originala" a nešto i "podmlatka" tadašnjih "nacionalnih" tribuna Miloševićeve i Šešeljeve politike i sada "vodi" državu ,i dalje je pljačka i i dalje živimo ne puno bolje ,ako ne i gore nego tada .
Oni koji su vodili "opoziciju" -ili su ubijeni ,ili umrli ili nestali ,a neki se "priklonili" uz skute Vladajućih .
Nemamo izgleda ni čega da se sećamo -sve je isto ,i sve je bilo uzalud .
Crveno -crni su pobedili (iako sada nose druge boje )i to je stvarnost.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 EmptyNed Mar 09, 2014 12:18 pm

Danubius ::

Nemamo izgleda ni čega da se sećamo -sve je isto ,i sve je bilo uzalud .
Crveno -crni su pobedili (iako sada nose druge boje )i to je stvarnost.

nažalost, ali to je istina...Narodu je zaista plitka pamet, te zaboravljaju ko je ko na političkoj sceni, a veruju u propagandu i laži, pa mu je onaj Šekijev mali opet draži... vrag 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 EmptyNed Mar 09, 2014 12:39 pm

doctorr67 ::


nažalost, ali to je istina...Narodu je zaista plitka pamet, te zaboravljaju  ko je ko na političkoj sceni, a veruju u propagandu i laži,  pa mu je onaj Šekijev mali opet draži... vrag 
Beograd je tada bio "zatvoren" obručima policije ,svi slobodni mediji ugušeni ,pa se ipak 100 000 ljudi probilo do Trga slobode.
A vidi danas -ova šačica ,i Vuk koji se drugi put prodao zarad malo vlasti .Tužno .
Srbija opet u jednoumlju i u klanjanju kultu ličnosti  jednog čoveka .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 EmptyNed Mar 09, 2014 1:21 pm

Tri grobara Srbije - Milošević, Drašković i Koštunica. Ljudi koji su za 10 godina tri puta profućkali najveću energiju koju je Srbija ikad imala.











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 EmptyNed Mar 09, 2014 1:32 pm

Danubius ::

Srbija opet u jednoumlju i u klanjanju kultu ličnosti  jednog čoveka .


Nisam siguran u ubedljivu pobedu SNS , čak šta više može se desiti čudo da neće moći formirati vladu ni sa SPS, već je još faliti neki %.
Naravno, sve to ukoliko na izbore izađe min. 60% birača.
U svakom slučaju i ako pobede(SNS) njihova vlast neće dugo opstati jer im sledi pakao u klinču sa preuzetim obavezama .
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 EmptyPon Mar 09, 2015 12:52 pm

Posle 24 godine ,možemo samo da konstatujemo Srbiju siromašniju nego ikada ,van EU ,Kosovo sa nerešenim statusom ,vlast onih protiv kojih se borilo 1991 , cenzuru medija , vlast jednog čoveka i stranke ,i državnu pljačku enormnih razmera .
Narko karteli su živi i zdravi ,umesto JSO tu je Žandarmerija ,policija i sudstvo su i dalje korumpirani, a umesto jedne "Tv Bastilje" sad ih ima nekoliko .
I nema više nikoga ko bi pokušao da se bori protiv toga.











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 EmptyPet Avg 18, 2017 9:50 pm

Poslednji put sam pisao na ovoj temi 2015 (vidi gore ) Od tada,sve je isto i još gore ,jer izgleda da više nema ni nade ,a kamoli neke zdrave snage ,stranke ,lidera ,da je bar ponovo probudi ?
Sve je isto kao 1991

[You must be registered and logged in to see this image.]

Samo nema više Zorana ,a ostali su se listom prodali ,ni D od "Deposa" više ne postoji . Nekadašnji " tribuni" u koje smo verovali ,danas su milioneri koji kolabiraju sa onima protiv kojih su se 1991 borili .
Ili je i to bila zabluda ,a mi smo narod koji će poverovati u najbanalniju laž ,i damo se gaziti od režima kao da nismo osobe ,nego plastelin ?
Izgleda da je tako .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 EmptySub Mar 03, 2018 9:32 am

9.marta 1991 je narod bar pokušao da pokaže da nisu ovce ,a režim bio prisiljen da se sa njim obračuna policijom ,pendrecima ,vodenim topovima i na kraju -izveo je tenkove . 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Nije se uspelo ništa promeniti , još čitavih 9 godina su ljudi slani u ratove,vladala je beda i kriminal ,lideri opozicije su hapšeni i prebijani, ali je ipak došao 5 oktobar 2000 ,i neka nada . 
Ubistvom Zorana Đinđića je ta nada nestala ,i postalo je jasno da su na vlast došli upravo oni protiv kojih se narod borio i 1991 i 2000 -te . Nigde u istoriji nije zabeležena tako jeftina "ideološka" prevara kojoj bi neki narod -naseo ,i nigde u istoriji se nije desilo da neko preko noći "obrne ćurak" ,a narod mu poveruje . 
E jeste -u Srbiji . 

Nema tu više ni ideologije ,ni vođe ,ni energije ,niti ičega što ovaj narod može da izvede na ulice. Nikakvo poniženje ,nikakav tračak zdravog razuma ,ljudske časti -ništa sem apatije u Srbiji ne postoji .Srbija je odabrala liniju manjeg  otpora -Srbi beže iz Srbije ,da se nikada više ne vrate . 
Koliko će trajati da se Srbija "isprazni"? 
Pa ,možda će to videti već naša deca .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 EmptySub Mar 03, 2018 6:43 pm

Danubius ::
9.marta 1991 je narod bar pokušao da pokaže da nisu ovce ,a režim bio prisiljen da se sa njim obračuna policijom ,pendrecima ,vodenim topovima i na kraju -izveo je tenkove . 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Nije se uspelo ništa promeniti , još čitavih 9 godina su ljudi slani u ratove,vladala je beda i kriminal ,lideri opozicije su hapšeni i prebijani, ali je ipak došao 5 oktobar 2000 ,i neka nada . 
Ubistvom Zorana Đinđića je ta nada nestala ,i postalo je jasno da su na vlast došli upravo oni protiv kojih se narod borio i 1991 i 2000 -te . Nigde u istoriji nije zabeležena tako jeftina "ideološka" prevara kojoj bi neki narod -naseo ,i nigde u istoriji se nije desilo da neko preko noći "obrne ćurak" ,a narod mu poveruje . 
E jeste -u Srbiji . 

Nema tu više ni ideologije ,ni vođe ,ni energije ,niti ičega što ovaj narod može da izvede na ulice. Nikakvo poniženje ,nikakav tračak zdravog razuma ,ljudske časti -ništa sem apatije u Srbiji ne postoji .Srbija je odabrala liniju manjeg  otpora -Srbi beže iz Srbije ,da se nikada više ne vrate . 
Koliko će trajati da se Srbija "isprazni"? 
Pa ,možda će to videti već naša deca .

E, tu je zafalilo muda, isterati stvari do kraja. ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 EmptyNed Mar 10, 2019 10:40 am

Eugen Grafvajer ::

E, tu je zafalilo muda, isterati stvari do kraja. ludismeh
Posle bitke su svi generali ,i nije falilo "muda" ,nego se htelo izbeći krvoproliće .Iz današnje perspektive ,i krvoprolića koje je nastalo u sledećim godinama pod istim režimom -trebalo je ići do kraja ,po svaku cenu. 
Ne treba zaboraviti da je Milošević imao pod svojom kontrolom medije, vojsku, policiju ,DB ,i nije oklevao da ih upotrebi -po svaku cenu,a tadašnje opozicione vođe su imale potpuno oprečne stavove u tome "šta treba uraditi" .
Ono što je zastrašujuće ,i današnji "Milošević" takođe ima pod svojom kontrolom sve oružane formacije ,i medije i ne samo to : stvara sebi i "partijsku vojsku" ,što je daleko lošija situacija nego onda . 
Narod je podeljen na one koji su sve ovo već jednom proživeli ,i mlade koji što pre žele iz zemlje , bajke režima ,strah i korupcija još uvek daju rezultate . Uvek se,jer više nemamo koga da mrzimo i sa kim da ratujemo ,može upotrebiti Kosovo ,te Srbija sad živi opet pod geslom -dobro je ,nismo gladni ,samo da rata ne bude ,mogli bi doći i neki gori ,a deca će valjda da odu na vreme ,te nema dovoljno narodnog gneva koji bi masovnošću oterao "režim" . 
A Srbi moraju da imaju "vođu" ,koji će da "povede" -to od ubistva Đinđića više nemamo . 
Možemo mirno reći -sve je isto ,samo Zorana više nema .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 EmptyPon Mar 11, 2019 11:59 am

Danubius ::
Eugen Grafvajer ::

E, tu je zafalilo muda, isterati stvari do kraja. ludismeh
Posle bitke su svi generali ,i nije falilo "muda" ,nego se htelo izbeći krvoproliće .Iz današnje perspektive ,i krvoprolića koje je nastalo u sledećim godinama pod istim režimom -trebalo je ići do kraja ,po svaku cenu. 
Ne treba zaboraviti da je Milošević imao pod svojom kontrolom medije, vojsku, policiju ,DB ,i nije oklevao da ih upotrebi -po svaku cenu,a tadašnje opozicione vođe su imale potpuno oprečne stavove u tome "šta treba uraditi" .
Ono što je zastrašujuće ,i današnji "Milošević" takođe ima pod svojom kontrolom sve oružane formacije ,i medije i ne samo to : stvara sebi i "partijsku vojsku" ,što je daleko lošija situacija nego onda . 
Narod je podeljen na one koji su sve ovo već jednom proživeli ,i mlade koji što pre žele iz zemlje , bajke režima ,strah i korupcija još uvek daju rezultate . Uvek se,jer više nemamo koga da mrzimo i sa kim da ratujemo ,može upotrebiti Kosovo ,te Srbija sad živi opet pod geslom -dobro je ,nismo gladni ,samo da rata ne bude ,mogli bi doći i neki gori ,a deca će valjda da odu na vreme ,te nema dovoljno narodnog gneva koji bi masovnošću oterao "režim" . 
A Srbi moraju da imaju "vođu" ,koji će da "povede" -to od ubistva Đinđića više nemamo . 
Možemo mirno reći -sve je isto ,samo Zorana više nema .

Nema revolucije bez krvi! Inače,dobijaš isto ono,što si već imao. Ni Tito nije odradio posao do kraja. Zato imamo ustaše četnike neonaciste.. zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 EmptyPon Mar 11, 2019 10:41 pm

Eugen Grafvajer ::


Nema revolucije bez krvi! Inače,dobijaš isto ono,što si već imao. Ni Tito nije odradio posao do kraja. Zato imamo ustaše četnike neonaciste.. zubic
Tu se (verovatno ,generacijski ,i iskustveno -slažemo) No opet ...bilo je par "plišanih" i "obojenih" revolucija ,pa je "prošlo" .
Bilo bi dobro da to može tako i kod nas ,i suviše krvi je bilo. No, slažem se -ovi će braniti svoje fotelje i napljačkane pare svim sredstvima ,i nimalo im neće smetati i more krvi.
Ideja "tkzv opozicije" je masovni protest 9 .maja ,simbolično na Dan pobede nad fašizmom u II svetskom ratu . Tačnije -ako u BG "šeta" i po 80 000 ljudi ,skoro pa redovno ,onda je logično da ako dođu ljudi iz unutrašnjosti ,onda imamo cifru od 300-500 000 ljudi ,što je dovoljna kritična masa za nešto tipa "5 oktobar" .
Ako uspe ,onda se valjda naučilo da je nužnost lustracija ,punjenje zatvora i demontiranje sistema iz korena ,što onda nije urađeno . Jer ako se to ne uradi -dobićemo što smo imali ,i to je dokazano .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 EmptyUto Mar 09, 2021 9:58 am

30 godina kasnije -gde smo ?
Vuk Drašković/ Danica -u koaliciji sa Vučićem ,primaju ogromne prihode koje im SNS dao .
Pola DS -u koaliciji sa Vučićem ,sede na funkcijama koje im je SNS dao .
Dačić i kompanija -u koaliciji sa Vučićem ,sede na unosnim funkcijama koje im je SNS dao .
Šešelj se ne skida sa režimskih SNS televizija .
Medijski mrak je potpun -sve pripada SNS .
Policija ,BIA ,Vojska -sve pripada SNS .
Zorana Đinđića su ubili -do danas nijedan "nalogbodavac " nije odgovarao .
Većina vođa DOS je izdala ,i prodala se što je još gore .
Dobili smo jednopartijsku državu i "velikog Vođu" -sve je isto ,i još gore .
Sve je bilo uzalud .

[You must be registered and logged in to see this image.]

ps.a ako neko sumnja da bi danas Vulin minuta oklevao da izvede policiju na narod ,ili Stefanović vojsku -debelo se vara .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 EmptyUto Mar 09, 2021 11:22 am

Нисмо тада знали да ништа не зависи од нас. Све је режија. И ко искочи из тога, просто нестане.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 EmptySre Mar 10, 2021 8:31 am

Preko cetnickih ideja do kOmunistickih povlastica. Jebo ga onaJ debilasti prestolonaslednik sto nam ga je dovukao. Sizofreni prevrtljivac sa obogacenom Danicom . Od tog 9. marta samo je Dana imala koristi 800 ooo primanje u NIS.u... i to kao invalidski penzioner.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???    SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
SEĆANJA-9 mart 1991 -da li smo mogli do kraja ???
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?!
» 24. mart 1999.
» 8 Mart - dan zena...
» ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: