DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li je Isus bio bijelac...??? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li je Isus bio bijelac...??? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Da li je Isus bio bijelac...???

Ići dole 
+6
ZoxZoja
EAGLE
Lily
sonia
determinanta
brunolino
10 posters
AutorPoruka
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptyPet Maj 06, 2011 7:12 pm

Sto vi mislite o tome da li je Isus bio bas bijelac...??? Sto ako je bio crnac...???
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptyPet Maj 06, 2011 7:31 pm

Nikako nije mogao biti belac , tj kako se već to stručno naziva Caucasian/White .
Iz prostog razloga što se rodio gde se rodio .U narodu u kom se rodio nema "belaca" . Ovo me je uvek nerviralo -stotinama godina na svim mogućim umetničkim prikazima Isus je pravi arijevac sa plavim očima -a okružen je tamnoputima ??? Samo malo pogledajte biblijske ilustracije ,umetnička dela kroz istoriju,kipove , freske...
To isto govori u prilog tezi da je crkva godinama sve prilagodjavala , izmedju ostalog i dominaciji bele rase.
Čak i danas mi je čudno kada vidim neku hrišćansku crkvu u Africi , gde su sveštenstvo i vernici crni -a sa crkvene ikonogarfije ih gleda belac ? Njima to ne može biti prirodno...no lako objašnjivo . Crkva je stari psiholog masa , i traži slepu veru -a šta bolje za vekovne robove , nego uterati strahopoštovanje preko "belog bwane" ?
Po nekoj logici....trebalo bi da je prilično tamnoput sa izraženim semitskim crtama -no nije .....bar većinom ono što se nama prezentuje.

Da li je Isus bio bijelac...??? Images?q=tbn:ANd9GcSKdZInPOxJv4EUhmUVz_Z7nJQ-bTqweXUUAgk_slbryOCVtjm8SA










Da li je Isus bio bijelac...??? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptyPet Maj 06, 2011 8:38 pm

i ja sam se to cesto pitao , dosta je kontroverzi oko njega...ono spomenes jel spavao sa Magdalneom , odmah te razapinju , pa covjek je valjda prosao kroz pubertet i ne vjerujem da je "nevin" razapet...sto se boje koze tice , mislim da nije bio cisti bijelac , nego covjek iz onog podneblja...tamnija boja koze...i mozda je bio i frajer , tko zna... migg jooj , sad kad mene razapnu... smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptySub Maj 07, 2011 11:57 am

Evo malog doprinosa temi (koja se izgleda obilazi u širokom luku ) Da li je Isus bio bijelac...??? 539287
Ovo je baš jedan od primera onoga o čemu ovde govorimo , a pošto je u pitanju Rembrant -predlažem da pogledate malo kako ga on vidi (i na sajtu Luvra )



Izložba "Isus Hrist u Rembrantovim očima"

Tanjug | 07. 05. 2011. - 10:29h
| Foto: AFP |

U čuvenom francuskom muzeju Luvr otvorena je izložba "Rembrant i ličnost
Hrista", na kojoj su predstavljeni pokušaji holandskog slikara da
pobegne od klašičnog predstavljanja Isusa Hrista i predstavi ga na novi način, preneli su španski mediji.

Da li je Isus bio bijelac...??? 140153_rembrandt_hf


Rembrantov "Isus na krstu" (kliknite na sliku da biste je uvećali)

Tokom 1920-tih istoričari umetnosti su, medju Rembrantovim
umetničkim delima, pronašli sliku sa ceduljom na kojoj je pisalo:
"Slika Isusa Hrista, onako kako je on stvarno izgledao", ali nisu na to
obraćali pažnju.

"Naišavši na sliku u arhivi Muzeja došli smo na ideju da
otvorimo izložbu i da kroz slike pokušamo da odgovorimo na pitanja
‘Kako je zaista izgledao Isus Hrist?’ i ‘Kako ga je, uopšte, bilo
moguće nacrtati?’", rekao je Blez Duko, jedan od organizatora izložbe i
kustos odeljenja flamanskih i holandskih slika u Luvru.

"Kontaktirali smo Muzeje umetnosti na Filadelfiji i u
Detroitu i prikupili oko stotinak slika, većinom Rembrantovih, ali i
njegovih učenika i savremenika. To su sve bili ljudi koji su tokom svog
života tragali za istinitim izgledom Isusa Hrista", objasnio je on.

Izložbu "otvara" Rembrantova slika "Hodočasnici u Emausu",
koju je naslikao u 23. godini. Na njoj je prikazan samo Isusov profil,
dok se iz pozadine širi svetlost.

"Ovo je početak misterije. Na neki način, Rembrant nam
‘poručuje’ šta će dalje uslediti, a to je potraga za istinitim izgledom
Isusa Hrista", rekao je Duko.

Da li je Isus bio bijelac...??? 140154_rembrant-afp_hs
Spomenik Rembrantu u Amsterdamu

Delimičan odgovor je u narednoj prostoriji u kojoj je slika
razapetog Hrista iz 1961. godine. Na njoj je prikazan čovek na čijem se
licu vide patnja, bol i mučeništvo.

Slab je i mršav, prava suprotnost Hristu kojeg su prikazivali
Rembrantovi prethodnici poput Rubensa – atletska građa, božanska lepota
čak i u času smrti.

Najznačajniji deo izložbe su slike koje predstavljaju
portrete Isusa Hrista, koji je ponizan, saosećajan, ugrožen i
neodlučan. Model Rembrantu je bio jedan Jevrejin, kome se ne znaju ime,
godine i profesija. Samo se zna da je živeo u jevrejskoj četvrti
Amsterdama, baš kao i slikar.

Blez Duko veruje da se na ovog mladića sa bradom i dugačkom
kosom odnosila cedulja na kojoj je pisalo da je to istinito lice Isusa
Hrista i koja je toliko zbunjivala istoričare umetnosti.

Izložba će trajati do 18. jula.










Da li je Isus bio bijelac...??? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptySub Maj 07, 2011 11:36 pm

Ne znam za Džizusa, ali sam sigurna da je Bog crnac! migg
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptyNed Maj 08, 2011 5:49 pm

Rembrantovi prethodnici poput Rubensa – atletska građa, božanska lepota
čak i u času smrti.

-ovo stoji , ko da je imao sixpack i bio u teretani prije razapinjanja...a , uz to nosio kriz...pa da mu je otac Rambo bio , ne bi izgledao tako...onda zanimljiva je stvar , ja nigdje nisam nasao da je njega tko potretisao ili naslikao onako kako je izgledao i ime tog umjetnika...nedavno gledam na jednoj slici , sjedi Isus na nekoj plazi , rasirio ruke...pitam se u sebi kako on moze na more , a ja ne mogu...??? i sve to oko njega mi je iskreno cudno , rodio se ,posato punoljetan itd. pa stanimo malo...ja ne znam da covjek moze od 0-18g da naraste u sekundi ili je onda postojao VDSL...sad kad mene razapnu... smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptyNed Maj 08, 2011 11:56 pm

Danubius ::
Nikako nije mogao biti belac , tj kako se već to stručno naziva Caucasian/White .
.......................................
Iz prostog razloga što se rodio gde se rodio .U narodu u kom se rodio nema "belaca" . Po nekoj logici....trebalo bi da je prilično tamnoput sa izraženim semitskim crtama -no nije .....bar većinom ono što se nama prezentuje.



Da li je Isus bio bijelac...??? 73257 Da li je Isus bio bijelac...??? 73257 Da li je Isus bio bijelac...??? 73257 Koliko mi to rasa imamo na svetu? Jevreji i Arapi su koja rasa?










Da li je Isus bio bijelac...??? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptyPon Maj 09, 2011 12:47 am

sonia ::


Da li je Isus bio bijelac...??? 73257 Da li je Isus bio bijelac...??? 73257 Da li je Isus bio bijelac...??? 73257 Koliko mi to rasa imamo na svetu? Jevreji i Arapi su koja rasa?
Kako se uzme....po boji kože , strogo gledajući antropološki 3 .Po drugim merilima, izdvaja se 5 .
Jevreji i Arapi, spadaju u kavkasku,naravno. No ne misliš da imaju malo više melanina nego ostali iz te grupe ? Nije li boja kože znatno tamnija ?
Ovde pričamo o prikazima Isusa na slikama, freskama itd...za očekivati je da ima malo tamniju kožu,i malo drugačije crte lica, nego što se prikazuje , zar ne ? To je tema........










Da li je Isus bio bijelac...??? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptyPon Maj 09, 2011 10:03 am

E pa sad i ova tema je diskutabilna poput one sa Magdalenom.. sve zavisi kako gledamo na to. Istorijski i realno gledajuci trebalo bi da ima slicnosti sa ljudima koji su rodjeni tada i u tom podneblju. Dok nam religija tj. crkva, kroz razna umetnicka dela, sugerise drugacije. Hmmm.. Zanimljivo pitanje! 55555
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptyPon Maj 09, 2011 7:38 pm

Danubius ::
sonia ::


Da li je Isus bio bijelac...??? 73257 Da li je Isus bio bijelac...??? 73257 Da li je Isus bio bijelac...??? 73257 Koliko mi to rasa imamo na svetu? Jevreji i Arapi su koja rasa?
Kako se uzme....po boji kože , strogo gledajući antropološki 3 .Po drugim merilima, izdvaja se 5 .
Jevreji i Arapi, spadaju u kavkasku,naravno. No ne misliš da imaju malo više melanina nego ostali iz te grupe ? Nije li boja kože znatno tamnija ?
Ovde pričamo o prikazima Isusa na slikama, freskama itd...za očekivati je da ima malo tamniju kožu,i malo drugačije crte lica, nego što se prikazuje , zar ne ? To je tema........




Zavisi ko kako tumaci naslov i podnaslov- pitanje...
Tema je Da li je Isus bio belac? Pitanje- Da nije mozda bio crnac? Da li je Isus bio bijelac...??? 356467


Druga stvar- Ljudsku rasu ( najispravniju podelu ) cine tri osnovne, velike grupe rasa:

Evropidi ( bela )
Negridi ( crna)
i Mongolidi (zuta)

Sve kasnije ''podrase'' , koje su stvorili, posledicno, etnolozi, istoricari, antropolozi i dr. naravno opravdano, dovode do toga da ljudi mesaju narod i rasu.
Narod nije rasa, ali ima rasne karakteristike, npr..
Razliciti faktori ( ratovi, migracije, mesoviti brakovi i sl. ) su doveli do toga da se rasne granice jako pomeraju, ali osnovna podela stoji.
Znaci, naciju i jezik mozemo da odbacimo, ali rasu ne. Biolosko poreklo je ono na cemu se rasa zasniva..
Nego, da ne skrecem sa teme, direktno, Isus je morao biti belac, nikako crnac, a sad sa kakvim morfoloskim, kulturnim i dr. obelezjima, drugo je pitanje...
Arijevac sigurno bio nije. ( i to je jedna od podpodela zar ne? ) Da li je Isus bio bijelac...??? 558763










Da li je Isus bio bijelac...??? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptyPon Maj 09, 2011 8:24 pm

sonia ::

Arijevac sigurno bio nije. ( i to je jedna od podpodela zar ne? ) Da li je Isus bio bijelac...??? 558763

DA!

To mi je davno,još kao klincu,kad sam počeo "misliti svojom glavom" bilo izvan pameti:na svim slikama/freskana/ikonama Ga predstavljaju plavookog,plavokosog,bledolikog lepotančića.
ALO,BRE!!Palestinac,galilejac,ribar,sin drvodeljin (i sam zanatlija) ...Pa morao je biti grub,crn i vetrovima i kamenom izvajan pa da mu je Bog i ujak i ćaća i stric!

Bez da je bio albino vunderkind ... :srrrr:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptyPon Maj 09, 2011 8:52 pm

sonia ::

Arijevac sigurno bio nije. ( i to je jedna od podpodela zar ne? ) Da li je Isus bio bijelac...??? 558763

EAGLE ::

ALO,BRE!!Palestinac,galilejac,ribar,sin drvodeljin (i sam zanatlija) ...Pa morao je biti grub,crn i vetrovima i kamenom izvajan pa da mu je Bog i ujak i ćaća i stric!

Bez da je bio albino vunderkind ... Da li je Isus bio bijelac...??? 593138

Pa i ja to tvrdim....ali dragim mantijašima to bas nije previše važno.
Biće da su parafrazirali ono "I stvori bog čoveka po slici svojoj..." u "I prikazasmo ga mi svetu -kako nama odgovara " Da li je Isus bio bijelac...??? 539287

Da li je Isus bio bijelac...??? Images?q=tbn:ANd9GcTWVoRXO_GlcWTVRttwlE0A7HUBa114U_K9JYXEBjSVTyzy4eOUmw

Da li je Isus bio bijelac...??? Gresni-isus

Da li je Isus bio bijelac...??? Images?q=tbn:ANd9GcTmBpLSd8t1nPGdCByJXhyYhP-sa35dF5da5Tb0X7VaxQFtMuOtCg
Da li je Isus bio bijelac...??? Images?q=tbn:ANd9GcQ1XkTqsT53zAo0QTAvu9qXkZipj4fnCzvHHTskfddjWyiR-xVvWQ










Da li je Isus bio bijelac...??? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptyPon Maj 09, 2011 9:29 pm


... osim ako se iza cele priče krije velika zavera da je na primer ON-ONA (Hrist-Marija Magdalena) jedna osoba !?!
Kada bismo pogledali rendgenski snimak onog,bojom pokrivenog prostora pored Hristovog lika na Leonardovom prikazu "Poslednje večere" ...
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptyUto Maj 10, 2011 12:39 pm

EAGLE ::

... osim ako se iza cele priče krije velika zavera da je na primer ON-ONA (Hrist-Marija Magdalena) jedna osoba !?!
Kada bismo pogledali rendgenski snimak onog,bojom pokrivenog prostora pored Hristovog lika na Leonardovom prikazu "Poslednje večere" ...

Pa tu su cak i tri price:
1. da je pored njega Marija Magdalena ( izvor: Da Vincijev kod)
2. da je to Sveti Jovan ( ono sto je poznato)
3. brat blizanac Isusov (???)

Ali zagolicalo je mastu, zar ne? migg

Sto se tice lika Isusovog.. te je plav, te svetlo smedj, te tamno smedj.. ajde ga sad znaj??? cherry
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptyUto Maj 10, 2011 12:40 pm

Mozda da se otvori i tema Tajna vecera- sta se desavalo i sta se jelo? tongue
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptyUto Maj 10, 2011 12:45 pm

Lily ::
Mozda da se otvori i tema Tajna vecera- sta se desavalo i sta se jelo? Da li je Isus bio bijelac...??? 217767
Naravno , kakvo pitanje....oš na "tabu" oš na "religija" oš na "kuhinja" od volje ti Da li je Isus bio bijelac...??? 539287










Da li je Isus bio bijelac...??? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptySub Sep 17, 2011 5:30 pm

Dolinac ::
Uglavnom tabane su bili 100% bijeli, za ono ostalo neznam.

Svaki covjek ga vidio sdrugog kutka, jedan pise dugu kosu, drugi do ramena itd.

de ne bubaj molim te...ti si ih mozda vidio (tabane)... smehsmeh

sreca pa te ne cuju svi... smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptyPet Feb 07, 2014 11:09 pm

Ne treba zaboraviti da je Hrišćanstvo u početku bilo samo jedna od sekti Judaizma (grubo govoreći) i da se držalo pravila Judaizma gde je bilo zabranjeno "činiti lika ili idola". Kad je Hrišćanstvo preuzelo primat kao relijija to je bilo prvenstveno u Evropi gde je dominantna rasa bela. Nikakvo čudo da su ga umetnici iz tog podneblja i te rase videli kao "najboljeg od svojih". Lično ne mislim da je tad postojala ikakva namera da se bela rasa favorizuje kao takva. Što je kasnije to zloupotrebljeno kao "dokaz" superiornosti bele rase nad ostalim je već druga tema.

Meni lično više smetaju kičerajske slike kojih ima na tone.

Koje rase je bio Isus? Pa ako je rođen tamo gde je rođen i u narodu u kom je rođen verovatno je imao karakteristike tog naroda.

Ono što treba da je suština je da je Hrist najbolji među nama ali ne po liku nego po delima.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptySub Okt 11, 2014 11:14 am

ZoxZoja ::

Ono što treba da je suština je da je Hrist najbolji među nama ali ne po liku nego po delima.
top88

Ikonopoklonstvo tj. idolopoklonstvo je po Bibliji smrtni greh - mislite o tome kada sledeći put stanete pred neku ikonu bilo kog tzv. sveca ili sliku koja prikazuje boga Isusa( što je po Bibliji strogo zabranjeno) i krenete da se krstite(što je opet paganština svoje vrste) - to što vam crkve i popovi pričaju druge priče.... Pa oni od toga fino žive, a vi nemojte dozvoliti sebi da budete ovca u doslovnom smislu te reči.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptySub Okt 11, 2014 2:54 pm

I u Kur*anu se spominje izvesni Isa Pejgamber (prorok) čiji dolazak se isčekuje .

Kada dode, ne moraju svi znati da je on Isa, a. s. Svjetlom imana prepoznat ce ga njegovi bližnji i ugledni vjernici. Inace, sasvim je ocito da ga nece svi prepoznati (Mektubat, str. 54).


KAKO MOŽEMO PREPOZNATI ISAA, A. S? link



Pošto je u islamu zabranjeno "živopisanje " likova boga i svetaca ,pogledajte kako je ipak predstavljen u ovom tekstu ? Pod uslovom da je Isaa -Isus (što cela priča implicira )



Da li je Isus bio bijelac...??? COME


Nekako se čini ,bar meni ,da su se protokom vremena gubile jevrejske crte i posvetljavao ten u prikazima Isusa kroz vekove .



Da li je Isus bio bijelac...??? Isus


Jer ,što je prikaz stariji ,karakteristike su uočljivije ,i realnije ,ako se držimo priče gde ,kada i kako se sve dešavalo .


Da li je Isus bio bijelac...??? Images?q=tbn:ANd9GcR_CYlPXvMJmI70uB08BZl5pAmY7G4jugH_f8GoiykIVjo_CWihXQDa li je Isus bio bijelac...??? Images?q=tbn:ANd9GcSAENNaZElm_k-zZ-ipYvHT3zjFT-j5Govmj1hYG63xRvjJWb7H5w
Da li je Isus bio bijelac...??? 2Q==Da li je Isus bio bijelac...??? 2Q==
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Gost
Gost
Anonymous



Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptySub Okt 11, 2014 5:54 pm

... neš' me ne zanima al' ako me već pitate, mislim da je biJo k'o i ostali čivuti...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptySub Okt 11, 2014 7:57 pm

pesma ::
ZoxZoja ::

Ono što treba da je suština je da je Hrist najbolji među nama ali ne po liku nego po delima.
top88

Ikonopoklonstvo tj. idolopoklonstvo je po Bibliji smrtni greh - mislite o tome kada sledeći put stanete pred neku ikonu bilo kog tzv. sveca ili sliku koja prikazuje boga Isusa( što je po Bibliji strogo zabranjeno) i krenete da se krstite(što je opet paganština svoje vrste) - to što vam crkve i popovi pričaju druge priče.... Pa oni od toga fino žive, a vi nemojte dozvoliti sebi da budete ovca u doslovnom smislu te reči.

Nije idolopoklonstvo ako smatraš da je neko bio dobar čovek. A po Bibliji tj Novom zavetu Hrist to jeste bio. Zašto bi bio greh ugledati se na njega?

Ako stanem pred ikonu kad se molim to ne znači da se molim tom parčetu drveta, platna ili hartije. Čak ne ni liku naslikanom na tom. Ikona je samo "podsetnik" na neke ljude ili događaje koji treba da nam ukažu na neke ljude ili događaje koji treba da nam pomognu u našem duhovnom razvoju. Da ne bi upale u raspravu o Ikonama koja se vodi već vekovima a koliko je meni poznato protivnici ikona su "nadglasani" odavno reći ću ti samo da ovo gore izneseno nije naučeno ni od jednog popa nego je plod mog ličnog razmišljanja i promišljanja i zdravog razuma koji mi Bog dao na slobodno korišćenje.

Ako nisi shvatila evo daću ti jednu paralelu. Odsele se deca daleko od roditelja, dobiju svoju decu ... baka i deda retko viđaju unuke pa kad dobiju neku njihovu fotografiju ljube je i privijaju na grudi. Da li oni "Obožavaju" parče fotopapira? Ne nego svoju tugu ali i sreću na taj način ispolje.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptySub Okt 11, 2014 10:18 pm

ZoxZoja ::
Nije idolopoklonstvo ako smatraš da je neko bio dobar čovek. A po Bibliji tj Novom zavetu Hrist to jeste bio. Zašto bi bio greh ugledati se na njega?
Upravo sam bila napisala da si u pravu- treba se ugledati na njega delima - lik je tu manje važan, znači, po ovom pitanju nemamo razlog za polemiku - mislimo isto.

Citat :
Ako nisi shvatila evo daću ti jednu paralelu. Odsele se deca daleko od roditelja, dobiju svoju decu ... baka i deda retko viđaju unuke pa kad dobiju neku njihovu fotografiju ljube je i privijaju na grudi. Da li oni "Obožavaju" parče fotopapira? Ne nego svoju tugu ali i sreću na taj način ispolje.
Obožavaju svakako i svoje unuke koji možda na njih i liče fizički - bar koliko ispoljavaju sreću i tugu....

Bog se fizički ogleda u svemu, ne samo u pojedinim od ljudi prozvanim svecima. No, neću ni ja da polemišem o ikonama.

A šta ako ti kažem da je Isus živ, da živi u srcu svakog hrišćanina Duhom?

Čemu onda podsećanje(podsećanje na koga?), kada pravi vernik svaki dan živi sa svojim spasiteljem, od jutra do mraka sa njim kontaktira direktno kroz molitvu, dobra dela, osećaj za druge ljude, kroz ljubav, milost, pokajanje i praštanje? Tu nema potrebe za bilo kakvim kipom, slikom ili tome sl. Bog je živ i sveprisutan, uvek i zauvek, zar ne?

To piše Biblija, to je Hrist obećao vernicima - nikada ih neće napustiti, sa njima je do svršetka sveta. I dalje....
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptySub Okt 11, 2014 10:31 pm

pesma ::
ZoxZoja ::
Nije idolopoklonstvo ako smatraš da je neko bio dobar čovek. A po Bibliji tj Novom zavetu Hrist to jeste bio. Zašto bi bio greh ugledati se na njega?
Upravo sam bila napisala da si u pravu- treba se ugledati na njega delima - lik je tu manje važan, znači, po ovom pitanju nemamo razlog za polemiku - mislimo isto.

Drago mi je da smo se u ovome složile. da li je Hrist bio belac ili ne, da li je rođen ov ili one godine, da li je ... bilo šta što nauka pokušava da dokaže ili opovrgne je manje važno od onog što čak i ateistima njegov primer treba da bude. Dobrotapre svega.

pesma ::
ZoxZoja ::
Ako nisi shvatila evo daću ti jednu paralelu. Odsele se deca daleko od roditelja, dobiju svoju decu ... baka i deda retko viđaju unuke pa kad dobiju neku njihovu fotografiju ljube je i privijaju na grudi. Da li oni "Obožavaju" parče fotopapira? Ne nego svoju tugu ali i sreću na taj način ispolje.
Obožavaju svakako i svoje unuke koji možda na njih i liče fizički - bar koliko ispoljavaju sreću i tugu....

Ali ne obožavaju to parče papira nego im je ono neka spona sa onim koje vole. Mislim da smo se i po ovom pitanju složile.

pesma ::
A šta ako ti kažem da je Isus živ, da živi u srcu svakog hrišćanina Duhom?

Nema potrebe da mi kažeš da je Hrist u svakom od nas i da je živ. To ili veruješ ili ne veruješ. Ako ne veruješ nema tog "dokaza" koji će te ubediti.

pesma ::
Čemu onda podsećanje(podsećanje na koga?), kada pravi vernik svaki dan živi sa svojim spasiteljem, od jutra do mraka sa njim kontaktira direktno kroz molitvu, dobra dela, osećaj za druge ljude, kroz ljubav, milost, pokajanje i praštanje? Tu nema potrebe za bilo kakvim kipom, slikom ili tome sl. Bog je živ i sveprisutan, uvek i zauvek, zar ne?


To piše Biblija, to je Hrist obećao vernicima - nikada ih neće napustiti, sa njima je do svršetka sveta.

Nesavršenstvo ljudske prirode jel to dovoljan odgovor. Da u meni ima vere koliko zrno maka planine bih pomerala.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptyNed Okt 12, 2014 12:53 pm

Naravno, nesavršeni smo, grešni, lako gubimo veru i nadu.... Jasno mi je to.

E sada dolazimo do Biblije koja brani vernicima u Jahvea (Hristovog oca kojem se on moli i uči ljude da se istom mole) da se mole, klanjaju pred bilo čijim kipom, slikom - strogo zabranjuje pravljenje idola, pa i samog lika boga(Hrista). U te zabranjene idole spadaju i ikone - sasvim logično - i tu rasprave nema - ili poštuješ božje zapovesti(hrišćanskog, islamskog i judejskog boga Jahvea) ili ih ne poštuješ.

Nije lako biti pravi hrišćanin - to je sigurno. Mnogi su pozvani, a malo njih izabrano.
Nazad na vrh Ići dole
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptySre Okt 22, 2014 2:03 am

Hm, da li je bio belac,,.?
A da nije mozda covjek nastao prije Isusa,,pa ga ovaj "konstruisao" po svojoj mjeri,,,
Imamo vise SVEMOCNIH, steta sto postoje rase, bar bismo s tim bili nacisto, a ovako konfuzija, ,,
A ko je onda uopste "stvorio rase", jesu one prije ili poslije Isusa,,
A da nije mozda bio Kinez, oni su najbrojniji,,
Po slikama vidimo da je bio zgodan,,,istraga je u toku,,
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptySre Okt 22, 2014 2:22 am

Da li je Isus bio bijelac...??? K1auc7
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? EmptySre Dec 16, 2015 7:39 pm

Dodatak mojoj (mislim ,i logičnoj teoriji ) na naučnoj bazi . 
Naučnik sa Mančesterskog Univerziteta ,prof.Ričard Niv ,inače forenzičar ,napravio je moguću rekonstrukciju Isusovog lica na osnovu lobanja iz tog perioda i podneblja , drevnih sačuvanih crteža i drugih autentičnih artefakata ,na kraju je dobio ovo što vidite . 
Ponavljam -isključivo naučnim metodama ,bez fikcije . 
E sad ...što to ruši vekovima izgrađivan imidž....druga priča . 











Da li je Isus bio bijelac...??? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Sponsored content





Da li je Isus bio bijelac...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je Isus bio bijelac...???   Da li je Isus bio bijelac...??? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li je Isus bio bijelac...???
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» ISUS IZ NAZARETA
» DA LI SE ISUS "muvao" sa MARIJOM MAGDALENOM ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: VRUĆI KROMPIRI :: GDE JE ISTINA?-
Skoči na: