DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Serije- koje su vas odusevile BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

Serije- koje su vas odusevile

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Lily
First Bride
Lily

Godina : 23
Datum upisa : 12.09.2008

Serije- koje su vas odusevile Empty
PočaljiNaslov: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile EmptyČet Okt 20, 2011 7:37 pm

Premda smo okruzeni spanskim, turskim ili hiljadu puta repriziranim serijama, sigurno ste gledali neku sa drugacijom tematikom i odusevili se!

Slucajno sam naletela na seriju koja se trenutno emituje u Americi i u kratko vreme postala je HIT!

Serija se zove TERRA NOVA- novi svet i do sada je emitovano svega 5-6 emisija.

Radi se o buducnosti i svim problemima koje su postale realnot.. buducnost je nezamisliva, tehnologija vrhunska.. slede izabrani koji dobijaju sansu prolaskom kroz portal i vracanjem u proslost u potrazi za lepsim, laksim zivotom, to im je povratak nade u buducnost.. ali karta je u jednom pravcu.. pogledajte trejler..

Serija je stvarno dobra premda ponekad ima scena gde su previse opusteni s obzirom da su okruzeni reptilima.

Pogledajte ovaj trejler i navedite koje su to serije koje su vas odusevile!

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily

PočaljiNaslov: Re: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile EmptyČet Okt 20, 2011 7:47 pm

U dva dana pogledala sam 6 epizoda koje su emitovane i mogu se skinuti na netu, sada moram cekati da prodje emitovanje nove epizode u ponedeljak, pa do srede kad je dostupna na netu, a zatim do petka kada izlazi i srpski prevod. Koj ce to docekati.. ererere
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

PočaljiNaslov: Re: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile EmptyČet Nov 24, 2011 9:59 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Serija koja se u Srbiji emituje pod imenom "Štreberi" (mislim da je originalni naziv "Veliki prasak" ? )
Lude face i još lucidniji dijalozi .Meni je super .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Samhain

Samhain

Datum upisa : 22.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile EmptyČet Nov 24, 2011 10:18 pm

dok sam boravila kod rodbine u Sl. brodu, nisam mogla izbjeći 20:00h Nova TV i muklu tišinu ukućana kad počne serija "Ljubav i Kazna".. sva ženska populacija u mojoj okolini je sanjarila o Savašu.. a hebem li ga daj da ga i ja vidim i jgb.. od tad se i ja priljubim za ekran hahaha.. u švabiji nemam Nova TV, al zahvaljujući internetu.. i dalje mogu Savaša baliti x)

Citat :
(Ask ve ceza), 2009., Turska, serija
Redatelj: Kudret Sabanci
Glazba : Kıraç

Serija ‘Ljubav i kazna’ na male ekrane donosi sukob tradicionalnih vrijednosti nasuprot modernom svijetu. Radnja se događa između Istanbula i istočne turske pokrajine Van koja je dugi niz godina bila pod vladavinom Armenije. Serija zadire u svijet obitelji koje nerijetko pod krinkom tradicije i bogatstva skrivaju svoje kriminalne radnje.

Odlična glumačka ekipa predvođena je popularnim Muratom Yildrimon (Asi) i nagrađivanom glumicom Nurgül Yesilçay, a u seriji se posebno ističe uloga majke Šahnur koju je maestralno odglumila renomirana kazališna i televizijska turska glumica Tomris Çetin (1001 noć).

ULOGE :
Murat Yildirim ..... Savaš Baldar
Nurgül Yesilçay ..... Jasemin
Tomris Incer ..... Šahnur Baldar
Feride Çetin ..... Čiček Baldar
Gökçe Yanardağ…..Nazan
Kerem Atabeyoglu…..Pala
Cenk Ertan…..Bora
Nazan Kesal…..Sevgi
Erkan Bektaş…..Yavuz
Sinan Tuzcu…..Hakan

O RADNJI
Savaš Baldar (Murat Yildrim) živi u Italiji na prvi pogled sasvim običnim životom. No iza maske obrazovanog i osjećajnog mladića stoji čovjek koji zna da jednog dana mora zauzeti mjesto u najbogatijoj obitelji u pokrajini Van na istoku Turske. Njegova obitelj je tradicionalna i ‘vlada’ nad stanovnicima u Vanu, a njezino se poslovanje redovito povezuje s ‘mutnim poslovima’. Savaš je pak odmalena htio drugačiji život te je otišao studirati daleko od svog rodnog kraja.
Prelijepa Jasemin uzorna je djevojka koja radi u marketinškoj agenciji. Netom prije vjenčanja svog zaručnika uhvati u krevetu s najboljom prijateljicom. Očajna i bijesna zbog te situacije, ali i činjenice da nije nikada spavala niti s jednim muškarcem zbog obećanja ocu, Jasemin se uputi u Bodrum u obližnji bar. Igrom slučaja Savaš, koji se vratio u Tursku na vjenčanje svog brata, tu noć radio je kod prijatelja u istom baru. Jasemin odluči sa simpatičnim strancem provesti strastvenu noć na brodu. Ujutro, mamurna i očajna, Jasemin pobjegne od Savaša ne rekavši mu ni ime. Savaš je opčinjen Jasemininom ljepotom te je odlučan u namjeri da je ponovno sretne. On putuje u Van, a nakon vjenčanja Savaševog brata s lijepom Čiček, dolazi do velike obiteljske tragedije. Savašev otac i brat poginu u prometnoj nesreći, a Savaš se mora suočiti s činjenicom da je došlo vrijeme da postane glava obitelji.
Sada je Savaš primoran stati na čelo obitelji koju je izbjegavao zbog njezinih ‘mračnih veza’ i sklopiti dogovoreni brak sa šogoricom Čiček ne znajući kako na drugom kraju zemlje Jasemin očekuje njegovo dijete...

O GLUMCIMA
Murat Yildirim (Savaš)
-Rođen 13. travnja 1979. u Konyji, majka mu je Sirijka
-na tehničkom fakultetu Yıldız diplomirao je na odjelu strojarstva. Od 2008. godine oženjen je glumicom Burçin Terzioğlu
-Njegov otac učitelj dao mu je ulogu u školskoj predstavi, nakon toga glumio je 2003. u seriji 'Ölümsüz Aşk'
-svoju buduću suprugu upoznao je na snimanju serije 'Fırtına' 2006. godine. Nakon toga Murat ostvaruje glavnu ulogu u seriji 'Asi' i postaje popularan na cijelom Bliskom istoku, Rumunjskoj i Bugarskoj (2008. – 2009)
-Na filmu se pojavljuje 2006., a za ulogu u filmu 'Araf' osvaja i nagradu ‘Golden Orange’.
-2008. glumi uz bok Beren Saat u filmu ‘Pains of Autumn’ redatelja Tomrisa Giritlioğlua, a nakon toga uslijedila je uloga i u seriji 'Ljubav i kazna'
-zajedno s kolegicom iz serije Tubom, Murat je na 51. televizijskom festivalu u Monte Carlu bio prezenter na dodjeli nagrada
-turski predsjednik Abdulah Gul priredio za hrvatskoj predsjednika Josipovića primanje na kojem je bio i Murat. Tamo se upoznao s hrvatskim predsjednikom

Nurgül Yesilçay (Jasemin)
-Nurgül Yeşilçay je rođena u Afyonu 1976. godine
-Studirala je na ‘State Conservatoire of Anadolu University in Eskişehir’
-Nakon diplome imala je nekoliko velikih uloga na kazališnim daskama uključujući Ofeliju u ‘Hamletu’ te Blanche DuBois u ‘Tramvaju zvanom čežnja’
-Na velikom ekranu debitirala je 2001. godine u filmu ‘Şellale’/The Waterfall
-osvojila je nagradu za najbolju glumicu na 45. Antalya Golden Orange Film Festivalu
-dobitnica je mnogobrojnih nagrada ‘Golden Boll’, ‘Screen Actors Guild’, ‘Sadri Alisik Acting’
-ostvarila je zapažene uloge u mnogobrojnim serijama poput Asmali konak, Ezo Gelin.
-glumila je i u filmovima: Vicdan, Eğreti Gelin, Yasamin Kiyisinda
-lijepa glumica bila je u braku s Cemom Özerom te ima sina Osmana Nejata
-njeno prezime znači ‘Zeleni čaj’

Tomris Incer (Šahnur)
-rođena je u antalskom gradu Eskisehiru 16. ožujka 1948. godine
-odrasla je u Ankari
-pokojni suprug se zove Savaš Incer, a bio je glumac i fotograf
-ostvarila je mnogobrojne kazališne uloge u predstavama, za koje je nagrađena najvažnijim nacionalnim nagradama
-pomno je birala televizijske uloge te glumila u njih svega desetak, a među odabranima ulazi i uloga Savaševe majke Šahnur u seriji ‘Ljubav i kazna’
-na filmu najpoznatija je po ulozi Madame Eleni u turskom filmu ‘Tramvaj’
-u seriji ‘1001 noć' utjelovila je lik požrtvovne majke Nadide

O LIKOVIMA
Savaš je čovjek koji živi daleko od svoje obitelji i živi modernim životom. Nakon što mu u prometnoj nesreći poginu otac i brat, Savaš je prisiljen postati glava tradicionalne mračne obitelji. Pod velikim je utjecajem majke Šahnur koja inzistira da Savaš konačno shvati kako je dio tradicionalnog svijeta. Unatoč tome što se oženio šogoricom Čiček Savaš ne prestaje misliti na lijepu Jasemin koja mu je uzela srce za sva vremena.

Jasemin je prelijepa mlada djevojka koja živi modernim životom. Zaposlena je u marketinškoj agenciji te uskoro očekuje vjenčanje. No tada osjeti gorak okus života kada pronađe svog zaručnika Mehmeta u krevetu s najboljom prijateljicom. Zaručnik je optuži da je ona kriva za njegovu nevjeru, jer nije htjela imati odnose s njim prije braka zbog obećanja koje je dala ocu. Jasemin odlazi u Bodrum i provede noć strasti sa Savašem misleći kako je on konobar u lokalnom kafiću. Posramljena Jasemin odlazi od Savaša te uskoro saznaje da je trudna. Unatoč tome što se nakon toga ponovnu sretnu Jasemin odluči Savašu prešutjeti istinu.

Šahnur je na čelu jedne od najbogatijih obitelji u pokrajini Van. Tradicionalna i nemilosrdna Šahnur inzistira da se poštuju pravila njene obitelji te nerijetko opravdava i ilegalne radnje svoje obitelji. Kada sazna da je Savaš zaljubljen u ženu koja nije iz njegovog svijeta Šahnur će joj objaviti rat. Sklona je manipulacijama i igricama, nemilosrdna prema svima, a slaba joj je točka najmlađi sin Mustafa.

Čiček je prelijepa mlada djevojka koja je okovana ‘teškim lancima’ svoje tradicionalne obitelji. Ona je kći suparničkog plemena, Ahmeta Morana. Kako bi zakopali ratnu sjekiru između obitelji, Čiček je žrtvovana da postane nevjesta Savaševog brata kojeg prezire. Čiček je nježna, dobra, sramežljiva, studira za učiteljicu, voli djecu, a odrasla je uz oca tiranina. Kada joj pogine suprug, Čiček se zaljubi u Savaša iako je svjesna da joj njegovo srce nikada neće pripadati.

Nazan je Savaševa starija sestra. Njenog muža ubili su pripadnici Čičekinog plemena. Od kada je postala udovica ogorčena je na cijeli svijet. Poslušna je te se ponaša u skladu s obiteljskim očekivanjima.

Pala je Šahnurin mlađi brat koji je različit od svoje sestre. Ne petlja se u poslove obitelji koje su povezane s drogom. Poštuje svoju sestru Šahnur i Savaša.
Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile EmptyČet Dec 08, 2011 10:14 pm

Mir Jam sam chitala kao dete..poche serijal njenih knjiga i dopada mi se..prikazuje neko drugo vreme i neke druge vrednosti ,kada su chast i obraz mnogo znachili.
Trenutno ide"Nepobedivo srce"
[You must be registered and logged in to see this image.]..odlichna glumachka ekipa..vredi pogledati..da ,mogu se naci na tubetu
-------------------------------------------------------------------------------

Nova hit serija 'Stupovi zemlje'

Serija je naprosto -strašna .Krvava , brutalna ,i vrlo uverljiva.
Davno me nije nešto tako dojmilo .

Po knjizi Kena Foleta

Pročitajte cijelu priču:

• Provjerite zašto su 'Stupovi zemlje' bolji od Lige prvaka!

• TV spektakl o izdaji, nasilju i ljepoti na RTL-u
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

Godina : 46
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile EmptyČet Dec 08, 2011 10:44 pm

Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino

Godina : 107
Datum upisa : 12.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile EmptyČet Dec 08, 2011 11:23 pm

Dudek & Regica i and Presvetli i Tetek... :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 40
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile EmptyČet Dec 08, 2011 11:35 pm

ako neko zna bruno zna.... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile EmptyPet Dec 09, 2011 12:21 am

Like, a lot:)

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile EmptyPet Dec 09, 2011 12:21 am

Bonanza smehsmeh

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

PočaljiNaslov: Re: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile EmptyPet Dec 09, 2011 12:48 am

Astra ::
Bonanza smehsmeh

Je'l i to ima na turskom?! smehsmeh :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile EmptyPet Dec 09, 2011 12:52 am

Ah Kono,to bilo kad si se ti tek rodila...a sto je Joe bio sladak...hahaha
Bez zeze sad Mein cooler Onkel Charli je vrh,pratim svaku i padam od smijeha...samo ne znam kad ne bude vise Charlija hoce li to biti to....ne vjerujem.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

PočaljiNaslov: Re: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile EmptyPet Dec 09, 2011 12:56 am

Pa zato se i cudim zeno, to tata moj gledao:))) I sad gleda, hahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile EmptyPet Dec 09, 2011 12:58 am

Bonanza se davala prije zemljotresa..i ja sma bila klinka,ali se sjecam,a mogu mislit sad da mi prikazu jednu smao seriju d abi padala...kaubojci.

.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily

PočaljiNaslov: Re: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile EmptyPet Dec 09, 2011 9:04 am

Sjajno, dajte malo vise podataka o toj seriji, da je skinemo sa neta i pogledamo. Jos ako je komedija u pitanju, to mi je sada fah..[You must be registered and logged in to see this image.]

Tajin predlog mi deluje zanimljiv i dobar "Stupovi zemlje" ali posto je lepo naveo da ima i brutalnosti, onda cu je ostaviti za neki drugi put, sada takve scene ne mogu da podnesem, odmah narednu noc sanjam ruzno. [You must be registered and logged in to see this image.]

Terra Nova me je odusevila, sada je krenulo emitovanje i na TV FOX LIFE ali mi smo 10-tak emisija ispred, a i ne pratim ni nju vise, bas zbog strecanja i napetosti ponekih scena, pa se uznemirim.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile EmptyPet Dec 09, 2011 11:42 am

Lily,ne znam daju li na nasim programima Dva i po covjeka,sa Carli Sinom,ali provala ima,da se valjas od smijeha....serija traje vijecnost cijelu i nije povezana radnja da treba da se prati svaka....takve mrzim,koje te vezuju da si svaki dan u isto vrijeme pred TV.

[You must be registered and logged in to see this link.]

.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily

PočaljiNaslov: Re: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile EmptyPet Dec 09, 2011 1:27 pm

Da, ima.. cak su Charlija zamenuli sa Ashton-om Kutcher-om, ali to je novi serijal koji jos nije stigao do nas, tako da je i dalje Mr Sheen aktuelan.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily

PočaljiNaslov: Re: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile EmptyPet Dec 09, 2011 2:45 pm

Drago mi je da ti se svidja, mene je odusevila.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile EmptyPet Dec 09, 2011 3:34 pm

Lily ::
Da, ima.. cak su Charlija zamenuli sa Ashton-om Kutcher-om, ali to je novi serijal koji jos nije stigao do nas, tako da je i dalje Mr Sheen aktuelan.

Ni mi nemamo jos novog protagonistu,ali Kona u SAD ima i kaze da nije to to...ipak je Charli glavni...mada Alen je odlican glumac,Dzejka bi u krecanu...lud malac,ali smjesan skroz

.
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
John Doe

Godina : 58
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile EmptyPet Dec 09, 2011 6:52 pm

Odgled'o sve a danas pogled'o 8. od 8. serijala...

Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile EmptyPet Dec 09, 2011 6:54 pm

I ja ga pratim,bas mi je interesantan.

.
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
John Doe

Godina : 58
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile EmptyPet Dec 09, 2011 7:12 pm

... evo vam neki sajtovi odakle možete skidati filmove, muziku, serije...

... ovde možete naći prevode...

Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
brunolino

brunolino

Godina : 107
Datum upisa : 12.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile EmptyPet Dec 09, 2011 8:05 pm

Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo

Datum upisa : 24.10.2011

PočaljiNaslov: Re: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile EmptySub Feb 23, 2013 1:15 pm

Odgledala Bordzije (The Borgias)- Odusevljena
Sad zapocela The Tudors, o Henriju VIII, fantasticna serija takodje.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile EmptyPet Maj 24, 2013 9:31 pm

Odličan humor ,inteligentan ,aktuelan ,životan .Sramota je da se prikazuje samo na Tv Vojvodine ,a ne na nekoj nacionalnoj frekvenciji u udarnom terminu .
Dostojno i bolje od nekadašnjih "Naderalista" ,u rangu sa Monty Pytonom ,na naš način .
Za vas sam se potrudio pronaći većinu epizoda .
Da se upoznate sa protagonistima i zamisli na kojoj je napravljena
OVDE [You must be registered and logged in to see this image.]
101 -na epizoda -OVDE [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Serije- koje su vas odusevile   Serije- koje su vas odusevile Empty

Nazad na vrh Ići dole

Serije- koje su vas odusevile
Nazad na vrh 
Strana 1 od 5Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KULTURA :: FOTOGRAFIJA/FILM/TEATAR :: FILM & VIDEO &FILMSKE NOVOSTI-
Skoči na: