DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Azilanti i ostali MIGRANTI....

Ići dole 
+33
rouzvel
Okano
podbarac
Kijara-brm
promaja
el_vibrador
savo
Kica/Praja
Diplomirani Duduk
Gothic
Danubius
bosankaa
pesma
daljinski
brunolino
Astra
MadamX
ZoxZoja
Sibila_
Nut
debilko
brdjanin
dusicaa
slatkicass
Lakota
cojle
sonia
Tattoo
montoya
Lily
Smiljan01
AstrinaKomsinica
Milojica
37 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyPon Nov 07, 2011 8:31 am

First topic message reminder :

POVOD ZA SKUP „KO JE SLEDEĆI“ SILOVANJE BRITANKE

AZILANTI, VRATITE SE ODAKLE STE DOŠLI!




Ponedeljak, 7. Novembar, 2011.|


Oko dve hiljade građana Banje Koviljače protestovalo u centru grada zahtevajući da se imigranti odsele iz njihovog mesta






Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 112140


BANJA KOVILJAČA - Idite kući!
Ovo je juče skandiralo oko dve hiljade građana Banje Koviljače koji su
na protestu u centru grada tražili da se azilanti, kojih prema procenama
policije ima oko 2.500, odsele iz njihovog mesta.

Skup simboličnog naziva „Ko je sledeći“ počeo je u minut do 12 i tom prilikom je zatraženo i izmeštanje Centra za azil.
- U ovoj ustanovi ima mesta za 100 imigranata, a njih je više od 2.500,
mahom iz Afrike i Azije. U Banji ima ukupno 6.000 stanovnika - ogorčeno
je izjavio jedan od učesnika protesta.

Podsetimo, povod za protest je to što su petorica imigranata iz
Avganistana osumnjičeni da su pre nekoliko dana silovali britansku
državljanku.

Lokalne vlasti su se nekoliko puta obraćale premijeru Mirku Cvetkoviću
za pomoć, a ministar Ivica Dačić rekao je pre nekoliko dana da će
policija učiniti sve da obezbedi javni red i mir u banji.
----------
Ima ovde dosta istine -turističko mesto svakako nije mesto za smeštaj azilanata ,a i ovo silovanje se desilo , no.....ovaj slučaj će vrlo rado da iskoriste razni desničari i neonacisti za "pogrom" nad ipak velikom većinom nesrećnika koji su pobegli iz svojih zemalja ispred nekog progona ,ili u nadi za bolji život .
To se nikako ne sme dozvoliti . Hiljade naših ljudi su azilanti po svetu ,i u istoj su situaciji kao i ovi .
Ima i veća glupost -smestili su ih i u neko selo u Banatu ,tek tamo je stanovništvo u strahu od ljudi koji govore stranim jezikom, i većinom su i druge rase .


Poslednji izmenio Danubius dana Pon Okt 12, 2020 3:46 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži

AutorPoruka
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyNed Avg 30, 2015 12:45 pm

Danubius ::


E ,tu se debelo slažem ,paralela sa "kosovskim izbeglicama" je umesna . Da se ne lažemo ,jedan broj je zaista imao razloga da beži ,ali jeste postalo očigledno kada se broj popeo na milion da se radi o "organizovanom " spektaklu za svet . 
....................................................
Uporedjivati kosovkse izbeglice i ovo je vise nego neumesno. Celo Kosovo nema 2 miliona stanovnika, Sirija ima 10x vise, a jos bitnije, ne zaboravite da u Iraku, Iranu, Pakistanu i dan danas pucaju bombe svakodnevno, da se ljudi ubijaju ( ili je stampa na to zaboravila, , nije vise aktuelno...) pa i odatle ljudi stizu, beze....

Suviše je veliki broj ,i suviše je novca tu uloženo da bi bilo slučajno . 

Naravno d anije slucajno, velike sile i dan danas ulazu novac ( u naoruzanje, recimo) 

Država mora da ima strategiju ,a očigledno je da je nema . 

EU jos nema strategiju. A nasa je da ce ovo biti prilika da postanemo deo iste :D


Nije paranoja ,nego racionalno razmišljanje kojega se konačno dosetilo i Ministarstvo zdravlja ,nakon izveštaja anagažovanog medicinskog osoblja na terenu . 
Hepatitis A ,Denga groznica ,tifus i malarija su endemske bolesti u zemljama iz kojih migranti dolaze . 
Dakle ,trebamo infektologe sa iskustvom(kad je u Srbiji iskorenjena malarija ,u predprošlom veku )  i laboratorije prilikom pregleda tih ljudi . Svaka epidemija počinje od jednog jedinog "nosioca" .

Naravno da Ministarstvo zdravlja trebalo adekvatno situaciji da reaguje, ali taj jedan nosioc je mogla biti i doktorica koja radi u okviru organizacije Lekari bez granica, da je pre prvih simptoma doputovala kuci, mada bi trebalo da su oni prvi obavesteni i zasticeni zdravstvenim protokolom.
Nazad na vrh Ići dole
daljinski




Datum upisa : 26.06.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyNed Avg 30, 2015 1:20 pm

Slazem se da tamo i danas rat i teror jos uvek traju ali to nije od juce.I pre je bilo izbeglica iz tih zemalja ali nikad ih niije bilo toliko odjedanput. Zato je za meine ta usporedba i te kako relevantna. Palestinci ratuju sa Izraelom 70 godina pa nikad nije bilo odjedanput 500 000 palestinskih izbeglica.
A sto se tice paranoje nisam mislio na bolesti nego na strah od tamnoputih bradatih stranaca koji govore neke cudne jezike.
Ja sam mislio da je obrazovanje u Srbiji ipak bilo na nekom nivou i da su ljudi upoznati bar malo sa stranim kulturama. Sad vidim da se varam i da je primitivizam preuzeo kormilo.
Jer da nema primitivizma bilo bi makar malo ljudskosti pa bi pomogli tim ljudima makar sa malo vode i hrane.
Ne dao vam bog da se nadjete na njihovom mestu jer sigurno ste culi onu "Dabogda imao pa nemao".
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda



Datum upisa : 20.12.2011

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyNed Avg 30, 2015 1:45 pm

Kroz Srbiju je poslednjih meseci prošlo više od 90.000 migranata. Zadržavaju se ovde svega nekoliko dana, dok se ne prebace u zemlje EU, tačnije, još uvek najviše u Mađarsku. Šta će biti, videćemo!

Oni za  nas nisu azilanti jer ne traže azil od Srbije, odnosno svega stotinak je do sada zatražilo azil, prema zvaničnim podacima. Oni su izbeglice koje traže udomljenje u zemljama EU poptu Nemačke, Francuske, Britanije, Švajcarke pa i Norveške, kako nedavno čuh. Prema njima u zvaničnom stavu države, a tek ne u građanstvu, nema netrpeljivosti, mržnje...Naprtov!  Ispad gradonačelnika Kanjiže neću ni komentarisati, jer je za svaku osudu.  Prvi koji su im pritekli u pomoć i izrazili solidarnost upravo su bili građani i Centar za zaštitu i pomoć tražiocima azila (APC/CZA) ( koji ima i lekare u svom timu), kao i Crveni krst Srbije ( bez velike medijske pompe). Naravno, uvek ima onih koji će se na tuđoj muci okoristiti te i kod nas na njima pojedinci dobro zarađuju. A njima, a tek onima koji se bave ilegalnim prebacivanjem, trebalo bi da se pozabave državni organi. Policija. Sud...

Tek pošto se javnost digla, kao i u slučaju majske poplave, oglasio se državni vrh, ali, po mom ličnom utisku, opet zarad slikanja i prikupljanja poena pred očekivane izbore. Što se državnih aparata tiče, neorganizovani su još uvek. Za to vreme građani skupljaju pomoć preko DM, u svojim gradskim zajednicama, onako isto humano kako su to činili uvek.

Srbija ima izbeglice unazad 25 godina, a niko ko je nasilno oteran sa svog praga ne može biti manje bitan ili da mu je bolje, nego onome ko dolazi u talasu... Sve je to tragedija, u kojoj strada čovek.

Imam prilike da ih viđam u Beogradu, ne retko stanem i popričam, a za razliku od pre dva meseca, sada su porodice veoma brojne i zaista je bolno gledati ih kako leže u parku, deca ne znaju šta ih je snašlo, spavaju na zemlji... Nikog normalnog to ne ostavlja ravnodušnim. Oni nisu divljaci, niti su nasilni, na bilo koji način. Govorim generalno.

Izbeglice iz arapskih zemalja kod nas su prisutni već godinama, njih zovemo azilantima, mada opet nije poznat podatak koliko je njih zatražilo azil. Ali zbog njih smo više puta bili na ivici da nas skinu sa bele šengen liste. Od strane te EU! I sada ta ista EU nema muda da Mađarskoj naredi da ukloni zid, nemaju ideju kako će prihvatiti te ljude, nego ih dave po moru, tuku i silom trpaju u vozove samo da ih sklone što pre...a da ih ne prime na neke severnije teritorije. Tamo gde već decenijama žive njihovi rođaci.
Dobro, sada se to u evropskom parlamentu konačno otvara i priznaje kao problem, samo, ne vidim da imaju ozbiljne namere da stvar ubrzaju.

A otkuda ovaj milionski talas? Da li je neko to pogurao, sa zapadne obale, da li je smišljeno da destabiliše Evropu, možda ćemo i saznati, a možda i ne, samo zima ide!

Srbiji nema niko ništa da zameri.  Ali, ovim ljudima treba krov, grejanje, hrana... Čak i uz neku enormnu finansijsku pomoć, koja je nemoguća, mi nismo u stanju da o njima brinemo na način kako se to deklaracijama o ljudskim pravima traži. I da ni jedan papir to ne traži, mi vidimo i živimo s njihovom tragedijom, a mogućnosti su nam ograničene.

...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyNed Avg 30, 2015 2:47 pm

Tolike su zatvorene fabriike....bar imaju svjetlo i WC,zasto se ne stave privremeno duseci na pod....tako je bilo u Banjaluci kad je dosao prvi veliki val izbjeglica iz Hrvatske....ne mora se graditi odmah moderan centar za prihvat.....ta djeca spavaju pod vedrim nebom,a toliko objekata je zakljucanih.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda



Datum upisa : 20.12.2011

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyNed Avg 30, 2015 3:15 pm

U Preševu su, za sada, smešteni pod šatore i imaju neke elementarne uslove za život, uz stalno obezbeđenje i lekarski nadzor.
U Beograd dolaze s namerom da se samo dalje ubace u neki prevoz do Subotice i Kanjiže. ZAto i sede u parku kod Autobuske. Nisu oni neupućeni, svesni su da im Srbija ne može pružiti neku dugoročnu egzistenciju, nema posla. Zato, valjda i ne traže azil, samo dozvole boravka i proputovanja. Ako se zaista oteža prelaz preko Mađarske onda će im i zadržavanje biti duže. Nije lako smestiti ih u samu prestonicu, to ipak ne rade ni druge zemlje, a njima se ne ide odatle.
U Kanjiži i Subotici imaju prihvatne centre, opet sa elementarnim uslovima, no, broj se ne smanjuje, stalno se povećava, a pomoć koju daje UNHCR nije dovoljna.
Mi ipak govorimo o siromašnoj i iscrpljenoj Srbiji koja se i sama bori sa svojim problemima i nezaposlenima, socijalnim urušavanjem... I pored toga mislim da smo humaniji od mnogih zemalja i da je ovde mnogo manje i pojedinačno ispoljenog antagonizam prema njima.
Ako nam se nametne da ih držimo duže, verovatno će im se osposobiti neki od tih napuštenih objekata. I ovo nije uopšte neka pohvala državnom aparatu, već upravo toj građanskoj inicijativi i apelu da im se pomogne, pod čijim pritiskom i deluju institucije sada.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyNed Avg 30, 2015 3:30 pm

Bez obzira sta ko pise bilo ovdje ili po FB,ja znam da naseg srca nema na daleko i da se niko iz tih "zapadnih" zemalja ne moze pohvaliti da bi potpunom strancu dao casu vode i uzdam se u to....ovakva najezda bi prosla mozda mirnije u jednoj Svici ili Danskoj....jer bi im odmah obezbjedili smjestaj i hranu,ali sam narod nece ni glavu da okrene u tom pravcu,vec u suprotnom,vecinom sa gadjenjem.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda



Datum upisa : 20.12.2011

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyNed Avg 30, 2015 3:36 pm

Astra ::
Bez obzira sta ko pise bilo ovdje ili po FB,ja znam da naseg srca nema na daleko i da se niko iz tih "zapadnih" zemalja ne moze pohvaliti da bi potpunom strancu dao casu vode i uzdam se u to....ovakva najezda bi prosla mozda mirnije u jednoj Svici ili Danskoj....jer bi im odmah obezbjedili smjestaj i hranu,ali sam narod nece ni glavu da okrene u tom pravcu,vec u suprotnom,vecinom sa gadjenjem.

Upravo o tome pričam. Zato i pišem ovde, jer srećem te ljude i vidim šta se za njih čini. Jedno su političari i njihovo samoreklamerstvo.
Mi ih ne odbacujemo, ne zgražavamo se, duboko saosećamo sa njihovom nesrećom, i od svoje sirotinje odvajamo.
Tuga je to, ta dečja lica,poraze me svaki put kad nam se pogledi sretnu.
Pomislim samo na svoju decu...Užas!
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda



Datum upisa : 20.12.2011

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyNed Avg 30, 2015 9:14 pm

"Ljudske figure nalik na duhove pognutih glava, s bebama u naručju i zavežljajima hrane i odeće, često u svitanje polako idu duž autoputa između austrijske granice i grada Pasaua."

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyNed Avg 30, 2015 10:39 pm

OK, vezali ste svoja zapažanja za promociju vlasti ali malo vas govori o pravoj stvari i šta leži iza toga. Nisam paranoik ali da ne sluti na dobro, ne sluti. Drkaju vam emocije sa malom decom, sa SCANIA kamionima koji dobro dihtuju i da ne nabrajam.
Osnovna stvar je što je jako malo stvarnih izbeglica, azilanata, migranata il' već šta su... OK, živite u tome da su na proputovanju i da će otići daleko od nas, jeste da će neki i ostati al' je i to OK.
Jedno jutro ćete se probuditi a prst će vam biti u noši... vama ili vašoj deci...
No, navikli smo mi da nam naši stari, vazda ostavljaju nerešena sranja a nismo sredili sranje od Kosovskog boja na ovamo...
... mis'iiim...


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyPon Avg 31, 2015 7:48 pm

John Doe ::
 
Osnovna stvar je što je jako malo stvarnih izbeglica, azilanata, migranata il' već šta su... 
I ko malo mućne glavom ,sabere  2 i 2 ,i malo razmisli odakle i kako ,a i ukaže na osnovnu stvar -halo....i ja bi rado živeo u Nemačkoj ili Švajcarskoj ,ali zato ne prelazim granice sa celom familijom kao ilegalac ,pa kad stignem ,tražim tamo "prava" -odmah se proglasi "nečovekom" i "fašistom " ? 
Gledajmo to ovako ,poređenja radi ,oko "zidova" .Dođe vam neko na vrata vaše kuće ,i traži ovo ili ono .Date mu ...ali sutra ih dođe 20 ? Pa kada nemate ili ne želite da ih "ugostite" ,50 ljudi vam uđe u kuću i tamo "kampuje" i ponaša se kao da je kuća njihova, još vas vređa i "postavlja uslove" . 
Kada zaključate kapiju posle par dana -onda ste fašista i nečovek ? 
Danas je Austrija uvela strožiju kontrolu na granici ,zbog onog slučaja davljenja migranata u hladnjači ,i napravila se kolona duga 30 km ? 
Austrijska Slobodarska Partija Kristijana Štrahea (koga ja ne podnosim i smatram ih "ekstremnom desnicom" ,tj fašistima ) traži da se i Austrija ogradi zidom na granici . Austriji se zaista ne može pripisati da nije primila ogroman broj izbeglica iz ex YU ,i "ekonomskih migranta" ,i sasvim je normalno da se zapitaju -dokle ,bre ,dok ne postanu manjina u sopstvenoj zemlji ?










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyPon Avg 31, 2015 7:54 pm

halo....regularno ne mozes doci i zaposliti se ,dovesti familiju....lakse se napatiti i dokopati se zapada....to je logika,pa koji god da su razlozi,a sigurno je da se uz stvarne izbjeglice uvlace i oni koji bi iz cista mira u obecanu zemlju.
I toga je uvijek bilo,prva sma ja ilegalno usla,poslije molbi i iscrpljenih mogucnosti da me prime legalno....sta sad,ides na rizik i eto,ja uspjela i mnogi.
I u nasem ratu je bilo onih koji su rizikovali,onih koji su cuvali zidove radije neg zivot,koji su se nadali da ce to brzo proci,ko je skonto da moze da se docepa zapada na laksi nacin,nego papirima....to je tako i ponavlja se stalno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyUto Sep 01, 2015 8:54 am

Kupiš pasulj, na oko lep, jednak, zdrav... Dođeš kući, prospeš na ploču i vidiš tek onda koliko ima škarta i kvareži... Tako je sa svim što se u gomili dobije.
Nego...
Ovo sam htela da vam pokažem :)

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Ceuta-migrant-car

[You must be registered and logged in to see this link.]










coni
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyUto Sep 01, 2015 10:40 am

Sibila_ ::
Kupiš pasulj, na oko lep, jednak, zdrav... Dođeš kući, prospeš na ploču i vidiš tek onda koliko ima škarta i kvareži... Tako je sa svim što se u gomili dobije.
Nego...
Ovo sam htela da vam pokažem :)

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Ceuta-migrant-car

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ako slučajno izostaviš jedan kvaran pasulj, zasraće ti celu čorbu. Ne mora da znači al' onom ko ga pronađe,sigurno će presesti.

Ok, švercuje se 1 (slovima, jedan) čovek.
Kod nas se švercuju, hiljade ljudi.

Plitko i kratkoročno razmišljanje, no, takvi smo mi. Sindrom "Memorija zlatne ribice" je zahvatila i intelektualu.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyUto Sep 01, 2015 11:05 am

Žao mi je što si tako jednodimenzionalno protumačio ovu vest. Ne radi se o jednom čoveku, radi se suštinski o užasima na koje ljudi pristaju da bi se spasili, izvukli, pobegli.
Ako me išta odlikuje to je pamćenje na duge staze :)
Metafora sa pasuljem je upravo ono što i ti insinuiraš, nekoliko postova unazad, da među ovim migrantima ima i onih koji su se planski ubacili od strane, možda i ISIS-a, od strane nekih drugih službi. da ima onih iz Alžira koji nisu ratom zahvaćeni, ali koriste situaciju da se dokopaju Evrope, iz razloga njima znanim...ali, to ne znači da su takvi u većini. Većina su ipak ovi što sve ostavljaju i beže na bezbednije.

Kakve to gorke zalogaje nama može da donese, ne mogu da projektujem. I rekla sam više puta, državni organi su ti od kojih ja kao građanin očekujem da me zaštite od tih kvarnih zrna, da ih otkriju, uhapse, procesuiraju, kako se to kaže.
Empatiju prema zaista unesrećenima i očajnima, ne mogu da ne osećam. Ako ću za to da platim cenu, pa...neće biti prvo plaćanje za poslednjih 25 godina. Ne mogu da zatrem čovečnost u sebi.

Postoji li drugi način da se sve ovo zaustavi i da se oni vrate odakle su došli?
Postoji, naravno! Ali, ko će zaustavili ISIS, ko će zaustaviti verske ratove? Oni koji ih podstiču? Sumnjam!
Da li se ja lično plašim?
U neku ruku, verovatno da! Samo, toliko sam već utrnula od stalnog straha da ne mogu da razmišljam godinama unapred.
Mogu samo da saosećam.
Pa, nazovi me kojim god imenom hoćeš :)

P.S. NHF, ovo je diskusija :)










coni
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyUto Sep 01, 2015 11:26 am

Nisam mislio da te vređam, nego, komentarišem sa moje tačke gledišta.
Znaš, kada je na ovim prostorima bio rat, ljudi su se borili za svoja ognjišta (kako ko).
Jednostavno, NE verujem im!
Ne verujem iz prostog razloga, zato što je ovaj scenario, deža vu. Rimejk nekog filma.
E, sad... da objašnjavam, nema svrhe.  Uvek će postojati nešto što će me dirnuti na emocionalnom planu a to ne želim, jer imam suviše godina da bih ostatak trošio na nekog tamo tuđeg a imam tamo nekog svog, kome treba, ako ništa drugo, da obezbedim mir a kako je krenulo sa nasiljem, za mir ćemo se morati boriti.
Objasnio sam na onoj temi o "čoveku" da nisam čovek prema svakom, dokle god imam pravo izbora.
U ovom slučaju sam izabrao prema kome ću biti čovek a prema kome ću biti ravnodušan.
Ne zanimaju me i ne interesuje me njihova tužna priča.
Neću odmoći ako mi se slučajno nađu na putu al' da se trpam tamo gde mi nije mesto, neću.
Objasnio sam i hronološki moje viđenje cele situacije, te bih stavio tačku na moje izlaganje po pitanju ove teme.
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyUto Sep 01, 2015 2:04 pm


Dragi JD, nisam ni shvatila kao vređanje, napisah na kraju da je ovo samo diskutovanje.
I mislim da ću se i ja povući malo sa ove teme, a što se emocija tiče, sasvim te podržavam. I sama ih čuvam za odabrane. Da ne budem krivo shvaćena, samo saosećam, bez utrpavanja...i pratim situaciju, upravo zato da znam kako se na mene i moje odražva.

rukuju se










coni
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyUto Sep 01, 2015 6:57 pm

Ja problem azilantske krize dozivljavam kao globalni.


Danas sam citala o dva sasvim pristupa  u Svedskoj.
 Vecina drzava bukvalno uce jedne od drugih na konkretnim primerima, kako se snalaziti, posto se situacije menjaju drsticno u kratkim vremenskim razmacima.

Naime, u jednoj oblasti narod je bas negativistican po pitanju pridoslica, i sa strahom razmatra sta i kako dalje. Stranci opet govore o svojim problemima integracije...
Druga oblast, 36% glasackog tela su stranci. Starosedeoci su resili ''problem'' u biblioteci :) Naime, svaki novi stanovnik ove oblasti, radi lakseg snalazenja, uspostavljanja odnosa, implementacije, moze ''iznajmiti'' domacina :) koji ce mu pomoci u tome, a opet, sa druge strane, imati priliku da upozna te ljude blize i samim tim shvati zasto su oni uopste dosli  tu gde jesu.

P.S. Gledajuci vesti na tv-u i slusajuci komentare poslednih mesec dana, skontah da ce , ako nista drugo, a ono svi nauciti gde je Srbija :) da nismo Azija i da nismo deo Rusije :D










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyUto Sep 01, 2015 9:34 pm

sonia ::


P.S. Gledajuci vesti na tv-u i slusajuci komentare poslednih mesec dana, skontah da ce , ako nista drugo, a ono svi nauciti gde je Srbija :) da nismo Azija i da nismo deo Rusije :D
To zaista jeste velika korist u globalnom smislu ,što se Srbija zaista u svetu gleda kao zemlja koja najhumanije prima izbeglice (migrante ,azilante ,ili šta već jesu ) 
Ali ....ne može se isključiti mozak, pa zapitati ......zašto ih  ne primaju Katar ,Bahrein ,Emirati,Saudijska Arabija , Kuvajt itd...zemlje koje su im bliže u svakom smislu ,a dovoljno bogate i velike da bez problema prime i pet puta više ljudi ? 
A što se tiče "široke ruske duše" ........Rusija neće primiti nijednog migranta na svoju teritoriju -jasno je to dala na znanje .










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptySre Sep 02, 2015 12:25 am

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 2jg4cvn
Ivan Jovic
Pre neki dan stajao sam u Hilandaru pred Trojeručicom. Zagledao sam se u njen potamneli lik i setio se da je i ona došla iz Sirije, odakle danas dolazi reka ljudi potamnelih lica. Davno, početkom osmog veka, stajala je ova ikona u ličnom paraklisu Svetog Jovana Damaskina, u Damasku. Njeno je putešestvije, tokom vekova, bilo dugo i čudesno. Danas je ova Sirijka najpoštovanija ikona u Srba. Bilo bi dobro da je se setimo kad se zagledamo u njene zemljake koji prolaze kroz naše dvorište. Vernici među nama mogli bi da kažu: "Pomozi im, Bogorodice, Trojeručnom ikonom tvojom!" Nevernici među nama mogli bi da pomisle kako su duboke i tajanstvene naše kulturne veze sa tim ljudima koje gledamo kao tuđince. Svi bismo mogli da uvidimo kako nas mnogo više stvari kao ljude povezuje, no što nas razdvaja. Samo je pitanje perspektive.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptySre Sep 02, 2015 3:30 pm

Astra ::
 Nevernici među nama mogli bi da pomisle kako su duboke i tajanstvene naše kulturne veze sa tim ljudima koje gledamo kao tuđince. Svi bismo mogli da uvidimo kako nas mnogo više stvari kao ljude povezuje, no što nas razdvaja. Samo je pitanje perspektive.
Pitanje perspektive je upravo ono što mene brine . 
Danas je željeznička  stanica u Budimpešti morala biti zatvorena zato što su stotine migranata pokušali silom da uđu u vozove za Nemačku i Austriju .

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 9601-pe%C5%A1ta1_0300_800x800

 Neki dan se zbog kontrola napravila kolona od 30 km na Austrijskoj granici . 
Mi za sada nemamo takve probleme ,sem što prostitutke iz "Picinog parka" žestoko protestuju što im se i stare mušterije ne usuđuju da uđu u park zbog mnogobrojnih migranata .Kažu da ,potraje li ovo ,neće imati šta da jedu .
Ali već noćas je zabeležen i prvi napad -četvorica nepoznatih su pokušali opljačkati Iračana ,a kad nisu uspeli ,onda ga su ga prebili i dobio je 4 uboda nožem . 
Ovo je slika sa stanice u Đevđeliji . 

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 7365-03_d444_800x800

Zaista se pitam ,šta će se desiti ako budemo uskoro i kod nas gledali ovakve slike ,koje ruku na srce ,ozbiljno remete normalan život ,saobraćaj i kulturne norme koje su kod nas stvar civilizacije ? 

-----
Što se tiče "trojeručice" ,ona je bila lično vlasništvo Jovana Damaskina ,prevodica i savetnika za hrišćanska pitanja kalifa Damaska Valida .To dovoljno govori o tadašnjoj toleranciji Arapa muslimana koji su vladali Sirijom u VIII veku . 
No ,u isto vreme , pojavio se pokret "ikonoborstva" (kasnije nazvan i "ikonoborni jeres" ) u Vizantijskom carstvu ,dakle ,u istočnoj hrišćanskoj crkvi ,  čija je suština izbacivanja svih "ikona" ,tj namera da se poštuje zapisano u"Dekalogu" i  "Starom Zavetu " ,Ne gradite hramova ,ne klanjajte se kipovima ".Jedini dozvoljeni simbol je bio -krst . 
Zapadna hrišćanska crkva nikada nije bila zahvaćena ovim pokretom ,oni su i slikali i oslikavali bez problema . 
Dakle -hrišćani su ,a ne muslimani "prognali " ikone ,sa objašnjenjem da je Bog nevidljiv,te neopisiv ni rečima ni bojama . 
Tačnije ,"istočna crkva" što bi bio danas pandan "pravoslavnoj crkvi" . 
Preskočiću celu priču o "čudu isceljenja odsečene ruke" i objašnjenje "prerade" pomenute ikone u tom pravcu . 
Oko ikona se vodila polemika čitav vek u hrišćanskom svetu ,a u istočnom delu su obarani i postavljani patrijarsi zavisno od toga koja "struja" je imala većinu . 
Da ne tupim ...upravo oni koji su izbacili i "trojeručicu" i sve ostale ikone ,promenili su "pravilnik" i do dana današnjeg poštuju "slike" kao najveće svetinje . 
Sem ovih istorijskih činjenica ,ja zaista ne vidim nikakvu "kulturnu vezu" između nas i Sirijaca ,ali se svakako slažem da  pravilo "svi smo mi ljudi ,bez obzira na rasu ,veru i naciju" mora da se razvija i poštuje maksimalno ,bez potrebe da se poziva na religiozne izmišljotine .










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptySre Sep 02, 2015 3:56 pm

Posto pamtis dobro,prisjeti se sankcija Srbije i vozova za Makedoniju...identicna slika,vidjela sam svojim ocima....ljudi su visili sa vrata,samo da odu do Makedonije po hranu,gorivo,a vecina je bogami svercala i preprodavala po ulici....mnogo poznate scene nekad i sad....za sve sto napisete protiv izbjeglica,mogu vam dati primjer isti takav na nama.Ako ne mozete pomoci,nemojte im stajati na muku.Slusam ja malo i na svicarskim vijestima,gledam kako se probijaju...pa ne uspijevaju,prodje im samo dijete i pozele mu sretan put....nek je bar jedna glava spasena.
Zalosno i prezalosno da neki nemaju ni malo empatije.
I opet cu ponoviti....ne zelim nikome da dozivi sudbinu prognanog,izbjeglice,migranta....zovite kako hocete,to su ljudi koji mole tudjina da ih nahrani jer njegov narod mu je oduzeo hranu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptySre Sep 02, 2015 7:55 pm

Ima i ovoga....ahahaah

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 2je8ayq
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptySre Sep 02, 2015 9:23 pm

Astra ::

I opet cu ponoviti....ne zelim nikome da dozivi sudbinu prognanog,izbjeglice,migranta....zovite kako hocete,to su ljudi koji mole tudjina da ih nahrani jer njegov narod mu je oduzeo hranu.
Ne želim ni ja . Samo -izbeglica i migrant uopšte nije isto . 
I niko ih sigurno ne tera ,napada ,vređa niti je iko ostao žedan ili gladan . 
Ali da SILOM želiš isključivo u Nemačku -e za to bi valjda ,trebalo pitati i Nemce ? 
A i nas -želimo da budemo "tranzit centar" za takve ? 
Danas je navodno otkriven diplomatski skandal gde je ambasador "nama prijateljske arapske zemlje" obezbeđivao pasoše svoje zemlje građanima Iraka ,Sirije ,Avganistana , Egipta uz "simboličnu nadoknadu" od 2000 $ nagore "po glavi" ,te je samo ove godine inkasirao 800 000 $ od te "humanosti" . Lepo dotični dolete ,pokupe pasoš i pa,pa .....Deutshland . 
U lancu su još bili i izvesni verski glavari iz "humanitarnih organizacija" koje deluju  u Srbiji ,a preispituje se i uloga pojedinih srpskih diplomata koji izdaju "srpske vize" an gro . 
Tako da ,svakog izbeglicu treba tako i tretirati ,a ove što dolete avionom, ili dođu taksijem ,pa sa lažnim pasošima "izbegnu" u Nemačku ,vratio bih ekspresno tamo odakle su došli . Čak ni u Austriji ne žele da ostanu ,a kamoli u Grčkoj ,Mađarskoj ,to nije EU ? 
I mi živimo kao psi u Srbiji ,imali smo i ratove ,inflaciju  ,sankcije , politička previranja , i sad imamo opšte siromaštvo -pa nismo  nasrtali  na granicu Švajcarske u hiljadama . 
Ne želim biti zlurad ,ali ....nijedna od pomenutih zemalja iz kojih ovi migranti dolaze ,nije ni deklarativno ponudila pomoć desetinama hiljada naših izbeglica -slali su nam samo "mudžahedine" . 
Oko 2000 migranata je organizovalo "protestni miting" na železničkoj stanici u Budimpešti ,treba li da ih puste da se penju na vagone za Nemačku ,kao  u Indiji ? 
Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Bud_migranti_protest_0209

Samo u augustu je u Mađarsku ušlo 50 000 migranta ? Pa pobogu ...treba sada da stanu vozovi ,ili voze isključivo njih za Nemačku ,pri tome većina sa lažnim i bez ikakvih dokumenata ?
Radi se o tome da ovi ljudi odbijaju da budu prevezeni u kamp u Debrecenu ,da bi se organizovali lekarski pregledi ,identifikacija,sprovele higijenske mere  i organizovao prevoz u manjem broju -njima se žuri ,sada i odmah ,ko se usuđuje da ih zaustavlja ? 
Pa valjda za putovanje po Evropi trebaju važeći dokumenti i Šengen viza,za sve nas  ? Hajde da i ja pocepam  dokumente ,pa se lepo zaputim ,predstavim kao Sirijac ,jedno dve nedelje se ne brijem da bi bilo uverljivije ,i neka se Angela Merkel nadalje brine za mene ?










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptySre Sep 02, 2015 9:40 pm

Astra, ja razumem šta ti želiš da kažeš. Ipak mislim da se vi koji ste 90-tih izbegli u Srbiju, ne možete porediti sa ovim azilantima, migrantima.
Mislim da vas je veći deo Beograđana dočekao lepo, i da niste imali problema ovde.

Azilanti, migranti, prvo ne govore našim jezikom, a mnogi od njih se prave da ne znaju ni engleski.
Ja gajim empatiju prema majkama sa decom. Pitam se, zašto među tim muškarcima nema starijih ljudi? Uglavnom su to vojno sposobni, mladi ljudi.

Prema njima gajim sumnju, i ne gajim neku veću empatiju. Zašto dolaze sa lažnim pasošima? Da li među njima ima terorista?

Mnoga me pitanja muče, ali više ne mogu da se ponavljam na ovoj temi. Nadam se da razumete šta želim da kažem.










[You must be registered and logged in to see this link.]     vrti
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyČet Sep 03, 2015 9:54 pm

Znam da je ceo svet danas potrešen slikom onog trogodišnjeg detenceta koje se udavilo ,pa možda i nije najbolji dan za neke istine ,ali ......
U Mađarskoj cele porodice legnu na prugu ,pa pobogu mogu li se i trebaju tako zaustavljati vozovi ,a da se ne lažemo -ljudski su primljeni ,no oni ne žele u prihvatne centre .
Onaj slučaj napadnutog i izbodenog migranta ima i drugu stranu .Po rečima konobara sa splava ,momak tamo izlazi već dva meseca ,u tkzv "nargila bar " ? Da li je to siroti migrant ? 
Policija sada proverava celu priču ,ko su u stvari napadači ? 
Šta će biti ako se budu primenjivali zakoni EU ,pa mi lepo dobijemo nazad 100-150 000 migranata ,šta ćemo onda -hoćemo li i mi ekspedovati u Makedoniju u koju ne žele ,ili ćemo im reći "Dobrodošli u Srbiju " a oni nas počnu napadati i demonstrirati ,zaustavljati saobraćaj i ostalo ,kao da smo mi krvi što ne mogu ravno u Berlin ? 
Najveća istina je ova jednostavna karikatura -i to jeste veliko pitanje "migrantske krize" 

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 11947560_1092222170823106_476810539209381936_n










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyPet Sep 04, 2015 12:09 pm

Pravi azilanti su sretni kad dodju u neku drzavu i dobiju azil jer su proganjani u svojoj i takvi ne postavljaju pitanje koja je to drzava. Isto vredi i za prave izbeglice koji su sretni da su izvukli zivu glavu pa da su u neznam kojoj drzavi.
Ovo sto se danas vidi je bezobrazluk i nema nista zajednickog sa izbeglicama. Zahtevati samo odredjenu drzavu i praviti demonstracije, gladovati ako ne dobiju sto hoce je vrhunac . Takve treba ladno vratiti odakle su dosli i to bez milosti. I to samo zato jer time unistavaju nadu onima koji zaista nemaju vise kud.
Ocito neznaju da kad dobijes azil u bilo kojjoj drzavi EU mozes posle kud oces.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyPet Sep 04, 2015 7:11 pm

Iskreno, žao mi je djece. Stvarno mi je njih žao jer se njima manipuliše samo tako. Žao mi ih je jer su mali, slabi, niko ih ništa ne pita...Međutim, ovo što danas vidimo, ovo je sve samo ne bijeg od rata. To je takav bezobrazluk, necivilizovanost, takva samoživost i bahatost i ne znam kako bi još sve to nazvala. Razumijem da da postoje odredišta koja su im cilj, ali neki zakoni se moraju poštovati, ako svaki od nas mora dati svoje lične podatke, otisak prsta, zašto bi oni bili pošteđeni toga? Ko su oni da za njih ne važe propisi?? Nažalost, na ovom forumu ima ljudi koji su bježali od metka, noža....ali gdje god da su došli ispoštovali su proceduru, prihvatali zakone i pravila zemlje u kojoj se nalaze. Pa ljudi moji osnovna je kultura kad nekog telefonom nazoveš da se predstaviš i kažeš šta i ko ti treba. Ja ne znam koliko je tih "izbjeglica" trenutno u pokretu, ali da li to znači da kad oni ostvare ono što su zamislili da će i ostali koji sanjaju o "obećanim zemljama" krenuti njihovim stopama? Šta je to onda? Šta možemo da očekujemo tada?
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptySub Sep 05, 2015 12:14 am

OVO MORAM KOPIRATI_SVAKA CAST AUSTRIJANCI

Blizu 2.000 ljudi pridružilo se jutros austrijskoj građanskoj inicijativi pokrenutoj putem Facebooka koja poziva na formiranje konvoja privatnih vozila da idu po izbjeglice u Mađarsku i dovedu ih do Austrije.

“Isteklo je vrijeme da se upućuju pozivi Evropskoj uniji i političkim zvaničnicima, sada treba da djelujemo”, napisali su aktivisti na stranici “Konvoj Budimpešta-Beč”, koja je jutros imala 2.000 virtuelnih učesnika. Prvi konvoj bi trebalo da krene u nedjelju ujutro iz Beča i da doveze “koliko god je moguće više izbjeglica iz Budimpešte u Beč i odatle, ako je moguće u Njemačku”, navodi se na tom websiteu.

Organizatori su naveli da reaguju na odluku mađarskih vlasti da ove nedjelje obustave željeznički saobraćaj sa zapadnom Evropom, uključujući i za izbjeglice sa važećim kartama.

Četvoro austrijskih građana osumnjičenih da su htjeli da prevezu izbjeglice u Austriju privedeni su danas u Budimpešti, a za taj prestup može da se dobije do pet godine zatvora u Mađarskoj.

Šef mađarske diplomatije Peter Sijarto, je pošto je intervenisao njegov austrijski kolega Sebastijan Kurc, rekao da će aktivisti biti odmah pušteni. “Te osobe će biti puštene. Mi se nalazimo u vrlo teškoj situaciji, nisu nam potrebni ljudi koji dolaze da se zabavljaju da još pogoršavaju situaciju”, rekao je Sijarto iz Brisela.

Austrijsko ministarstvo unutrašnjih poslova je odvojeno juče podsjetilo da pomaganje ilegalnoj imigraciji predstavlja prestup za koji se plaća kazna od 5.000 eura u toj zemlji. Inicijativa “Konvoj Budimpešta-Beč”, navodi da su predvidjeli pravnu pomoć za učesnike. Oni navode kao presedan to što je prošle nedjelje austrijska željeznička kompanija OBB iznajmila voz za izbjeglice.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyNed Sep 06, 2015 1:20 pm

Ova fotografija je obišla ceo svet .
Dakle ...trudna žena sa malim detetom leži na pruzi ,strašno . 

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Madjarska-azilanti-migranti-emigranti-imigranti-izbeglice-voz-policija-3-620x350
Samo nisu rekli , a to je istina ,da ju je tamo ,pred lokomotivu , gurnuo rođeni muž .
Ortak je ocenio da je ,citiram "smrt bolja od ovog potucanja" ,kako je rekao u kamere svetskih medija . 
Ta porodica je pobegla iz Damaska ,i sigurno će dobiti azil .
Da li je ucena način ,ima li kakve veze da li ćeš stići u Berlin danas ,ili za tri dana ? 
Šta može Nemačka da očekuje ,ako je ova gospođa već trudna ,a ima jedva jednogodišnje dete u naručju ? Pa još bar petoro dece u sledećih 5 godina . 
I još nešto ,bez ikakve averzije prema izbeglicama -čisto zdravorazumsko razmišljanje .
I mi smo imali hiljade izbeglica i "izbeglica" . 
"Izbeglice" su stigle skupim automobilima ,džepova punih para ,koji dan ranije pre "talasa" . 
Prave izbeglice su došle bez igde ičega ,na traktorskim prikolicama . 
Tako da ,ovi što pristižu avionom ,ili oni što imaju da plate po 5000 eu po članu porodice ,ne treba smatrati izbeglicama .










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyNed Sep 06, 2015 3:28 pm

Danubius ::
Ova fotografija je obišla ceo svet .
Dakle ...trudna žena sa malim detetom leži na pruzi ,strašno . 

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Madjarska-azilanti-migranti-emigranti-imigranti-izbeglice-voz-policija-3-620x350
Samo nisu rekli , a to je istina ,da ju je tamo ,pred lokomotivu , gurnuo rođeni muž .
Ortak je ocenio da je ,citiram "smrt bolja od ovog potucanja" ,kako je rekao u kamere svetskih medija . 
Ta porodica je pobegla iz Damaska ,i sigurno će dobiti azil .
.

Kakvo izrugivanje smrti kroz lazne pokusaje suicida..Zapravo ne zna se sta je ovo..osmisljeni zlocin ,homicid,preko najblizih clanova porodice da bi se na najbolji nacin docaralo bekstvo od neizdrzive realnosti..

A,zasto nije ''tata i muz'' legao na prugu..ha  h a...???Ovo mi lici na ''sektasku zrtvu''radi visih ciljeva..Ovo nije samo izrugivanje smrti kao najvisoj instanci zivota,vec destruktivni pokusaj isceniranog homicida kroz unapred osmisljenu krivicu svih onih koji su u blizini..ili cak i sire od toga..Kakav jadan pokusaj  potiskivnja egzistencijalnog straha u nameri da se svet okrivi za licno propadanje i pasivno zlostavljanje ..

Zamislite primer da u jednom preduzecu na kraju radnog vremena nezadovoljni radnik legne ispred izlaznih vrata, tako da niko ne moze da izadje jer njegovo telo blokira jedini izlaz... Na prvi pogled on ne radi nista jer ,samo ''lezi''. Kada drugi pokusaju da ga silom uklone i oslobode vrata, u svesti posmatraca nastaje slika u kojoj su oni ti koji su losi jer su nasilni, dok je on njihova zrtva... U stvarnosti on je pasivno nasilan, dok su drugi aktivno nasilni...

hm..










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 XhTq33I
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyNed Sep 06, 2015 3:31 pm

Vidjela sma snimak,i otac je legao preko njih,sto ne opravdava ovakve scene za javnost.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyNed Sep 06, 2015 4:12 pm

Treba pomoci, ipak su to ljudi od krvi i mesa.

Recimo da sam se ja rodio u Siriji i ja bi sad bio Azilant. A bio bi svatkome zahvalan na pomoci.
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyNed Sep 06, 2015 5:14 pm

Austrijanci danas pokazali Humanost na delu prema Azilantima. top88
link [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyNed Sep 06, 2015 6:26 pm

Astra ::
Vidjela sma snimak,i otac je legao preko njih,sto ne opravdava ovakve scene za javnost.
Video sam i ja .12 policajaca je bilo potrebno da ih sklone ,neke svetske novine su doneli te snimke pod naslovom "Krajnja nehumanost ,policijska brutalnost" a gospodin je sve vreme vikao na ženu na arapskom da ne mrda . U islamu je reč muškarca svetinja ,pa nije mrdala ,a kako će policija trudnici da otima dete iz ruku ,ili da je silom podiže ,a da to paparaci i takvi novinari ne iskoriste protiv njih ? 
Zaboravlja se kod tih "potresnih slika" da po zakonima nijedne zemlje niko nema prava da zaustavlja ili ometa saobraćaj ,to je regulisano zakonom ,baška ne osoba koja je u tu zemlju ušla nezakonito i odbila pomoć i smeštaj (radi se o grupi koja je silom pokušala ući u voz ,pa kad nije uspela ,onda ga je ovako htela zaustaviti ) 

I još nešto ...lako su svi "humani" i divni ,kada te sad već desetine i stotina hiljada ne nameravaju da se nasele u njihovoj zemlji . 
Samo 450 "migranata" je ostalo u Austriji -8000 je iz te grupe stiglo u Berlin . 
Ovakav postupak samo daje "zeleno svetlo" hiljadama sa Arapskog Poluostrva i "roga Afrike" da krenu na Nemačku .
Treba biti human i objektivan ,a ne licemerno  human ,u sebi misleći "Dragi naši ,mi ćemo vas nahraniti i dati prevoz , samo vi idite dalje,daleko vam lepa kuća,neka se Merkelova češe sa vama  " . 
I još nešto ...mnogi od nas bi (i nije to ništa čudno ) otišli da žive i rade u nekoj od prebogatih arapskih zemalja ,pa ide li to tako ?
Ne ide ...prime samo one koji imaju kvalifikacije koje im trebaju (pa se dolazi po "pozivu" )  , znaju engleski jezik ,i naravno -imaju uredne dokumente .Porodice gotovo i ne dolaze u obzir .
I kad smo tamo -moramo se držati "njihovih običaja" ,inače ode i glava u pojedinim zemljama . 
Baš me zanima šta bi bilo da "nas" jedno 5000 stignemo na granice Saudijske Arabije ? 
Šta mislite ,da li bi nas primili hlebom i solju ? Ja mislim da bi nas okrenuli da se vratimo odakle smo došli . 

Pazite šta vam kažem -za 5-10  godina ovi sadašnji" migranti" će već imati čopor svoje dece ,i od "države" tražiti sva "prava" ,od "marama" u školama ,do džamije i "islamskog centra" .










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyNed Sep 06, 2015 6:28 pm

Gothic ::
Austrijanci danas pokazali Humanost na delu prema Azilantima. top88
link [You must be registered and logged in to see this link.]

Ovo nije humanost nego kršenje zakona (napisala gore Astra detaljnije). Kao i kršenje svih međunarodnih konvencija o izbeglicama. Na ime navodne humanosti se stvara presedan da ne moraju da se poštuju nikakvi zakoni niti procedure predviđene zbog bezbednosti domicilnog stanovništva ali i izbeglica/migranata. Da li ovo znači da sutra i ja mogu da legnem na šine u nekoj od EU zemalja i zahtevam poseban tretman?

Migranti ucenjuju, novine spinuju slikajući SAMO žene i decu a podaci koji se nekako provuku kažu da su najmanje 80% migranata muškarci starosti 20-40 godina.













Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyNed Sep 06, 2015 8:21 pm

U Kelnu će da spiče staru i trošnu katedralu i izgrade supernovu džamiju.
... ako...


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyPon Sep 07, 2015 4:57 pm

Invazija muslimana, bice opet rata narode. Kako Bog da, jebaj ga. 55555
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyPon Sep 07, 2015 5:20 pm

ZoxZoja ::


Migranti ucenjuju, novine spinuju slikajući SAMO žene i decu a podaci koji se nekako provuku kažu da su najmanje 80% migranata muškarci starosti 20-40 godina.



Novinari slabo slikaju ono što ostaje posle migranta 

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 11885201_436496623201656_4271320761104847313_nAzilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 11999092_436496706534981_3571588784378216329_n

Ima li smisla dovlačiti hranu i stvari za decu -koji oni bacaju ? Očigledno im ne treba . 
Svi znamo koje je rešenje za migrantsku krizu -mir u Siriji . 
Ako moćni Zapad ne želi migrante -sravnite ISIS u Siriji sa zemljom , organizujte privremenu vladu i demokratske izbore ,i stvar u redu . 
Rešenje je jednostavno -da nije Amerike kojoj odgovara da Evropa ima krize na svom tlu ,da nije Saudijske Arabije kojoj odgovara da je presečen regularni izvoz nafte iz Sirije i Iraka ,da nije Turske ,kojoj odgovara da Kurdi krvare tamo ,a ne bore se za svoju državu na delu Turske , da nije divne prilike da se razne radikalne islamske organizacije ovako rašire po svetu , i da nije još gomile interesa svetskih moćnika koje talasi migranta nimalo ne pogađaju.










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyUto Sep 08, 2015 3:38 pm

Pita Srbin migranta : 

" Je li bre ,brate ...imate li vi u Siriji rijaliti ,"Maldive" "Parove" ,Farmu" ? 

Nemamo, kaže Sirijac .

A imate li Vučića ,Tomu ,Dačića ,Vulina ? 

Nemamo ,opet kaže Sirijac .
"Pa jebote ....od čega onda bežite iz zemlje ?"  Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 900975










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyUto Sep 08, 2015 8:50 pm

Konačno je jedan bogati Arap ponudio da pomogne izbjeglicama sa Bliskog Istoka.

Egipatski milijarder Naguib Sawiris je 1.septembra na Twitteru objavio da je spreman kupiti ostrvo od Grčke ili Italije na koje bi se naselile izbjeglice i obezbijediti sva potrebna financijska sredstva kako bi to ostrvo učinio njihovim trajnim domom.

Čak je predložio da bi to ostrvo moglo postati nova država pod nazivom „Nada“, iako je sugerirao da bi ovo rješenje moglo biti "barem privremeno dok se izbjeglice ne budu mogle vratiti u svoje zemlje.“

Mada licno ne vjerujem da on moze samo tako da kupi cijelo ostrvo,finansijaski moze,ali pravno,ipak se pitaju Grci o tome.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptySre Sep 09, 2015 11:06 am

Mafija danas švercuje izbeglice, tretira ih kao oružje ili drogu, natrpa u kamione, pa teraj.... Unosnije je trenutno slagati izbeglice na gomilu kroz Balkan, nego švercovati oružje nadobudnim balkanikusima.

Na autobuskoj stanici u Be ge-u sirijskim izbeglicama se nudi prevoz ''bezbedno do Beča'' za 1.000 evra.

Ko je zakuvao ratove u Siriji, Iraku, taj bi trebao da ponudi svoja ostrva za ove migrante. Ujka Sem bi mi se na ovo napisano samo nasmejao, ali njegova izrondjana gospodja majka Europa ima da ćuti i šipu i dalje. Tako joj i treba kada podržava kriminalca sina, decoubicu, silovatelja sveta Bliskog Istoka, kome se diže na naftu.

''Što te ne ubije, to te ojača'' draga gospojo Europo. Ovi migranti te možda uguše za koju godinu, ali o tome sada nije reč.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptySre Sep 09, 2015 5:28 pm

pesma ::


Na autobuskoj stanici u Be ge-u sirijskim izbeglicama se nudi prevoz ''bezbedno do Beča'' za 1.000 evra.

7000 -10 000 eu košta bezbedno i udobno putovanje iz Sirije do neke evropske zemlje . 
All inclusiv ,uključujući let avionom do Grčke ili Turske ,noćenje u hotelima , krijumčara koji te prevozi sopstvenim vozilom (automobilom ,ne hladnjačom ) + lažni pasoš i lična karta neke Evropske države . 
Kada se stigne na željenu granicu ili državu duboko u Evropi ,bacaš lažnjake i prijavljuješ se uredno policiji kao "migrant" ili "azilant" . 
Na ovaj način ,procenjuje se da je već oko 80 000 ljudi dobilo azil u raznim zemljama ,i dobar deo njih su ,kakva slučajnost iz glavnih gradova svojih zemalja i iz imućnih porodica . 
Ovi nesrećnici koji se dave u moru ili po hladnjačama imali su samo 700 -1500 eu ,i shodno tome i takav "prevoz" i "garancije" .










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyČet Sep 10, 2015 7:29 pm

Ono što mene posebno nervira su lešinarski mediji ,koji od svega prave "priču" ,pa i od običnih ljudskih ,ili neljudskih gestova . 
Snimateljka iz Mađarske koja je saplela migranta koji drži dete ,je dobila otkaz . I  to nije jedino što će joj se desiti ,jer su organizacije za ljudska prava podnele prijavu uz optužbu "zločin iz mržnje" ,za čega se dobija u Mađarskoj 1-7 godina . Pravo joj budi . 

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Maxresdefault10

Opet ,svet je obišla slika srpskog policajca koji grli dete (što je ,naravno ,ljudski gest koji se očekuje od svakoga ) Vučićeva propagandna mašina je od toga napravila spektakl . 
(Kad smo kod "spinovanja" ,primećujete da je detence istog uzrasta  i ima istu majicu kakvo je imalo ono nesrećno detence koje se udavilo ,Ajlan ?Sliku ste videli ,da je ne stavljam ,suviše je strašna ) 

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Srbija-policajac-1

Na slici je policajac Redžep Arifi ,Albanac iz Preševa . 
Čoveku ,koji je uradio što bi svako ,napravili su cirkus -slikali ga sa ministrom policije ,obećali nagradu ........
Čovek je rekao što jeste -tamo svakog dana stigne 2-3000 migranata ,učinilo mu se da je dečakova majka jako umorna ,i samo je uzeo dečaka da se ona malo odmori (ovim ne želim da umanjim dobre namere čoveka ) 

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Redzep-arifi-stefanovic-foto-tanjug-tanja-valic-1441894869-737721

Ok, zbog Redžepa smo zaista u očima sveta viđeni kao humani i demokrate ,što je tačno ono što praktično i jeste (zasad) a poklapa se sa željama "vlasti" ,no ....
Iste te novine koje veličaju gest ovog dobrog čoveka ,već dva dana donose naslove kako pokvareni Albanci ,baš iz tog Preševa (Bujanovca ,Medveđe ) spremaju da naprave "odcepljenje " tih opština od Srbije u subotu ....sve uz fotografije boraca UČK i ANA (Pokvareni plan ekstremista -Albanci u subotu kreću u rat za Jug Srbije ) 
Kao što je dete -dete ,pa bilo Sirijsko ,Afričko ili Američko ,tako smo i svi mi prvo građani Srbije ,pa onda ono što smo po naciji . 
Jedini sud koji je validan ,da li neko poštuje Ustav i zakone Republike Srbije ili ne -pa bio bilo šta po veri i naciji ,ako je građanin ove zemlje .
Takav sud se mora primeniti na migrante . 
Izvoli pokaži dokumente ,daj otiske prstiju na proveru ,poštuj proceduru ,smeštaj i sve ono što ova zemlja traži od tebe ,bićeš dobrodošao ,i poželeće se srećan put ,ako si u "prolazu" . 
Ali da silom ulaziš ,odbijaš svaku identifikaciju ,zaustavljaš saobraćaj ,ne želiš  u smeštaj koji ti je obezbeđen ,nego prljaš grad ,guraš se i tučeš po stanicama i plašiš svet -to nijedna država ne bi smela da dozvoli . 
Nekog reda mora biti -inače nastupa anarhija ,a u anarhiji i stihiji se uvek kriju  teroristi i zločinci ,tako najlakše prođu ,i ne treba biti naivan i automatski abolirati ako takav ima uz sebe ženu i dete . I Osamu su branile njegove žene -oružjem .










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyPet Sep 11, 2015 7:05 am

pesma ::


''Što te ne ubije, to te ojača'' draga gospojo Europo. Ovi migranti te možda uguše za koju godinu, ali o tome sada nije reč.
Anketa koju je uradila agencija "Slobodni mediji " donela je sledeće rezultate : 
84 % građana Srbije su protiv privremenog ili trajnog naseljavanja migranta u Srbiji 

Razlozi : 

53 % smatra da nemamo para za njih 
33 % smatra da "nije bezbedno" 
14 % je navelo "druge su vere " 

Naši domaći Indusi(Romi ) sem što se bave "tranzitom" migranata preko granice dosetili su se još jedne fore . 
Lepo se "umešali" među migrante ,i pravac Nemačka (do sada ,oko 80 slučajeva ) 
Samo ,Nemci nisu blesavi ,znaju oni takve "tražioce azila" ,pa su dobili "auf widersehen" .










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyPet Sep 11, 2015 2:45 pm

Pro et contra!
Uvek će biti.:)
Evo nešto iz prve ruke.
Komesarijat za izbeglice prošle je nedelje svoje povernike poslao na obuku u Preševo i okolinu, kako bi vrlo brzo počeli da dežuraju i pomažu u zbrinjavanju i evidentiranju svih migranata koji ulaze i prolaze kroz Srbiju.
Jedna poverenica ispričala mi je sledeće:
U preševskoj oblasti gde je prvi prijemni punkt u Srbiji, slike su poražavajuće. Toliko teške da im je neprijatno bilo čak i da ih fotografišu, čisto ono, koristeći kao materijal za izveštaje.
U objekte gde se obavlja njihova identifikacija prima se po 200 najviše odjednom, ali svi stoje u redu, čekaju strpljivo bez ijednog incidenta. Isto je tako i u kampu. Niko se ne opire niti pravi probleme, jer su krajnje ljudski dočekani i svesni da je to procedura koju moraju da prođu.
Njima je Srbija samo tranzitna zemlja. Isto je to i Mađarska i ne bi bilo incidenata da se nije počelo sa podizanjem zida, svojevrsnom represijom, otvorenom netrpeljivošću.
Sad, ko je sve među njima, zašto toliko mladih, šta im je krajnji cilj i zadnja namera...Ne bih da širim priču.

Mojoj sagovornici, koja ima decenijsko iskustvo sa izbeglicama, slike bosonoge dece na zemlji, ljudi napaćenih dugotrajnim putovanjem i strahom, stoje kao kost u grlu i vidno je potrešena.

Sad čeka raspored za Kanjižu jer će svi oni morati da se smenjuju na tim punktovima, na po pet dana, kako bi se što ekspeditivnije obavljali poslovi i ljudi zbrinjavali na human način, jer ide zima.
Ukoliko dobijem saglasnost od Komesarijata, verovatno ću poći s njom. To je i profesionalni izazov, ali i ljudska zainteresovanost.










coni
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyPet Sep 11, 2015 3:26 pm

Sibila_ ::
Pro et contra!
Uvek će biti.:)
Evo nešto iz prve ruke.
Iz prve ruke je i da se dešavaju svuda incidenti (što je i normalno , kada su ljudi razdraženi ,umorni , puno čekaju ) 
Navodno je grupa migranata kod Subotice pretukla motkama  nekoliko naših policajaca (kojima je zabranjeno da upotrebe silu ,a takođe i da daju izjave medijima ) 
Igre (i medijske i sve druge ) tek počinju -za vikend se očekuje 23 000 novih u Srbiji ,a Mađari su doveli još 3800 vojnika da rade na ogradi i obezbeđuju granicu . 

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 665538_madjarska-vojska--ap-6_ff

438 000 osoba sa Bliskog Istoka je do sada predalo molbe za azil u Zapadnoj Evropi ,a reka migranata samo nadolazi bez prestanka . Danska je odbila da ih primi ,Velika Britanija takođe (a EU ne sme da ih pritiska ,jer tamo traje kampanja "evroskeptika" za izlazak iz EU ) a zemlje "istočnog bloka" a nove članice EU ih dočekuju ovako (što je na kraju ,i istina ) 

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Bugarska-azilanti-foto-starecatcom-620x350










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyPet Sep 11, 2015 5:10 pm

Koga zanima ...:)

[You must be registered and logged in to see this link.]










coni
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyPet Sep 11, 2015 8:43 pm

2000 azilanata ( sto ih uporno nazivamo migrantima? )  svakodnevno pristize samo na jedno grcko ostrvo...
Preko 40 camaca svakog dana...

Preko fb stranice, u prevodu-  Kap u moru krenula je inicijativa za dobrotvorni rad u Grckoj. 

Jednostavno ne mozes na sve ovo gledati iz fotelje samo...

Njima treba pomoc u ljudstvu ( za prvu pomoc, urgentna stanja, psihicku pomoc ), lekovima, hrani...

Koleginica, medicinska sestra je na Levsosu...onaj osecaj kad si koncentrisan samo na profesionalnu pomoc, pa kad ti istekne smena, krenes na spavanje i zaustavis kola da se isplaces... Ovo znaju zdravstveni radnici...i oni koji su angaovani da pomazu ugrozenima.

Ljudi stizu umorni, preplaseni, izgubljeni...

Turisti ih pitaju za selfi ( ?! ) ...novinari jure dobru pricu, povoljan ugao za ekskluzivnu fotografiju...ne libe se da ih sapletu, bukvalno... ekstremisti pljuju...

Pitanje meseca- Odakle im smart- telefoni? 
Jedan momak lepo kaze- Nisam pobegao zato sto sam gladan, nemam para ili posla, bezim od rata...

Govorim arapski, trenutno bitno, prijavila sam se u obe organizacije koje vec godinama podrzavam ( i finansijski ). Crveni Krst Norge i Lekari bez granica, cekam...svejedno, Grcka, Italija, Makedonija, Srbija...pa i Madjarska ( koja se uz Makedoniju najvise obrukala na medjunarodnom planu...)

P.S. Dve zanimljivosti:
Jedan milijarder, ovaj put Skandinavac, nudi svoje milijarde kao pomoc, ali da se realizuje na podrucju drzava suseda Siriji...
U KSA postoji mesto koje moze prihvatiti 3 miliona izbeglica...stoji prazno i koristi se samo jednom godisnje!  

Sto kazu Norvezani, Saudijska Arabija je jedno sr. od drzave...


[You must be registered and logged in to see this link.]

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Sy35963b_doc6m7ezf8cveq6ltscjtl-zOZVCqayU2

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 978x










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyPet Sep 11, 2015 8:53 pm

sonia ::


Ljudi stizu umorni, preplaseni, izgubljeni...

Turisti ih pitaju za selfi ( ?! ) ...novinari jure dobru pricu, povoljan ugao za ekskluzivnu fotografiju...ne libe se da ih sapletu, bukvalno... ekstremisti pljuju...

Pitanje meseca- Odakle im smart- telefoni? 
Jedan momak lepo kaze- Nisam pobegao zato sto sam gladan, nemam para ili posla, bezim od rata...

Govorim arapski, trenutno bitno, prijavila sam se u obe organizacije koje vec godinama podrzavam ( i finansijski ). Crveni Krst Norge i Lekari bez granica, cekam...svejedno, Grcka, Italija, Makedonija, Srbija...pa i Madjarska ( koja se uz Makedoniju najvise obrukala na medjunarodnom planu...)
Svi koji zaista beže od rata , trebaju da dobiju azil , i svaku drugu pomoć . 
Ali ,kako ovo svariti ,i imati ljudsko saučešće (kojeg naravno ipak ima ,jer je dete u pitanju ) 

IRAČANKA KOJA JE BILA U ISTOM ČAMCU: Otac sirijskog dečaka Ajlana je krijumčar, sve vas je lagao link



Kako ćemo sa procenom da je najmanje 4000 pripadnika ISIS i drugih terorističkih organizacija "ušlo" u Evropu ?










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyPet Sep 11, 2015 9:03 pm

Danubius ::


Svi koji zaista beže od rata , trebaju da dobiju azil , i svaku drugu pomoć . 
Ali ,kako ovo svariti ,i imati ljudsko saučešće (kojeg naravno ipak ima ,jer je dete u pitanju ) 

IRAČANKA KOJA JE BILA U ISTOM ČAMCU: Otac sirijskog dečaka Ajlana je krijumčar, sve vas je lagao link



Kako ćemo sa procenom da je najmanje 4000 pripadnika ISIS i drugih terorističkih organizacija "ušlo" u Evropu ?


Sta je lagao? Nisu mu se deca udavila? Daj bre, slusala sam ga na arapskom...

Cuj 4000...cista budalastina...pa oni sveukupno ako broje 10 hiljada!
I sto da salju opasnim putevima, gde se zivoti gube , svoje ljude, ako danas mogu i putem interneta da regrutuju...
I sta mislis da rade sluzbe svih evropskih drzava, kuvaju makarone i cekaju da oni dodju? 
Aman, pa nije to bas tako...Tacno da su prosli granice, ali ta prica ima za pozadinu Dablin sporazum koji se pokazao nefunkcionalnim, pa su drzave kao Italija i Grcka najvise stradale, i na kraju je moralo ovo da se desi...Pusti ih dalje...Registracija je najmanji problem, veruj.

P.S. Vidi ovo u Meka danas...njih 60 poginulo od krana...vidi sad reakciju...










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptySub Sep 12, 2015 8:55 am

sonia ::



Sta je lagao? Nisu mu se deca udavila? Daj bre, slusala sam ga na arapskom...

Cuj 4000...cista budalastina...pa oni sveukupno ako broje 10 hiljada!
I sto da salju opasnim putevima, gde se zivoti gube , svoje ljude, ako danas mogu i putem interneta da regrutuju...
I sta mislis da rade sluzbe svih evropskih drzava, kuvaju makarone i cekaju da oni dodju? 
Aman, pa nije to bas tako...Tacno da su prosli granice, ali ta prica ima za pozadinu Dablin sporazum koji se pokazao nefunkcionalnim, pa su drzave kao Italija i Grcka najvise stradale, i na kraju je moralo ovo da se desi...Pusti ih dalje...Registracija je najmanji problem, veruj.

P.S. Vidi ovo u Meka danas...njih 60 poginulo od krana...vidi sad reakciju...
To što su mu se deca udavila ,ne menja činjenicu da se  bavio krijumčarenjem ljudi ,zar ne ? 
Nije imao sreće prilikom transporta ,udavilo se preko 2500 ljudi koje su prevozili krijumčari kao on . 

Službe "rade" naravno ....ali, kako da rade ,kada imaju od juče pobunu u kampu u Reski ,zbog "registracije" ? 
Mnogi ne žele da daju otiske prstiju niti da daju ikakvu identifikaciju . 
Čak i ako je ova fotografija montaža (a nije ) 

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 11958050_10205289754779698_6050288864361600140_o


,imamo na i ovom tlu ljude koji su učestvovali u ratnim dejstvima ,pa šta je bilo posle ? 
Ubistva ,samoubistva ,posttraumatski stres ,nasilje ,pljačke -sve ono što su "doneli" sa fronta decenijama se "izliva" i u Srbiji ,i u Hrvatskoj i u BIH. Rat tamo se ništa ne razlikuje ,možda je i suroviji i ostavio je sigurno posledice ,šta ćemo sa tim? 
Jedan saudijski milijarder  je juče obećao finansiranje 200 džamija u Evropi ,za potrebe migranata ? 
Kako izgleda danas Bosna ,sa 457 restauriranih i 365 potpuno novoizgrađenih džamija ? 
Šta je dobro donelo 50 000 "stanovnika" BiH iz arapskih zemalja ,sem "vehabija" i drugih ekstremista ,koji se ne libe da istaknu i zastavu ISIS ? 
Još jednom -SVI koji zaista jesu izbeglice -trebaju i moraju da dobiju azil .

SVI koji NISU izbeglice ,nego dolaze kao ekonomski migranti -ne treba automatski da dobiju azil . 

I Srbiji će samo Nemačka da "vrati" 28 000 takvih ,većinom Roma i Albanaca ,šta sa njima ? 

Ne bih želeo da se ostvari predviđanje grofa Kalegrija iz 1925 ,jesam za svaku multietničnost , ali nikako nisam za tihu okupaciju Evrope ,i ovakvu ,ipak ,nasilnu islamizaciju .
Valjda i Evropa ima pravo da brani svoj način života ,mir ,demokratiju i ekonomski prosperitet koji je ostvarila tokom XX veka. 

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Muslim_eu_blue-537x350
Što se tiče Meke ....što Saudijska Arabija ne pokaže "merhamet" pa primi migrante ? 
Imaju ceo grad šatora u Mini , koji se koristi samo tokom hodoćašća ,100 000 komada ,sve sa kupatilima i kuhinjama ,tamo mogu da smeste (provereno ) i 3 miliona ljudi ? 

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Profimedia-0068884826










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptySub Sep 12, 2015 8:07 pm

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 11987053_780051722107113_575659230697112052_n

Zbunjeni ste onim št se dešava sa izbeglicama i na Srednjem Istoku?
Da objasnim.
Podržavamo vladu Iraka u borbi protiv ID, ali je ID podržana od Saudijske Arabije koju volimo.
Ne volimo predsednika Asada u Siriji. podržavamo borbu protiv njega, ali ne i ID, koja se takođe bori protiv Asada.
Ne volimo Iran, ali Iran podržava Iračku vladu u borbi protiv  ID. Dakle, neki naši prijatelji podržavaju naše neprijatelje, a neki naši neprijatelji su naši prijatelji, a neki naši neprijatelji se bore protiv naših drugih neprijatelja, koje ne želimo da izgubimo, ali ne želimo da naši neprijatelji pobede naše neprijatelje.
Ako su oni koje želimo da porazimo već poraženi, mogli bi biti zamenjeni onima koje još manje volimo. I sve smo to započeli u nameri da iz zemlje isteramo teoriste koji i nisu bili tu dok nismo počeli da ih teramo.
Da li sad razumete?
Aubrey Bajley

:)










coni
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptySub Sep 12, 2015 9:19 pm

Sibila_ ::
Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 11987053_780051722107113_575659230697112052_n

Opšta zbunjenost vlada i u Evropi . 
Na hiljade ljudi u više evropskih gradova su organizovali skupove podrške migrantima . 
Najveći ,u Velikoj Britaniji ,koja ima izričito tvrd stav prema njima . 
Nemački levičari i građani su na hiljade izašli u Hamburgu kao odgovor na "miting" nekoliko stotina desničara -neonacista . 
Na oba skupa su zabeleženi sukobi sa policijom ? 
Vlade se hvataju za glavu ,građani traže dobrodošlicu za migrante , službe sigurnosti su očajne zbog situacije gde ne mogu da rade svoj posao , migranti samo nadolaze ,krijumčari i dalje rade svoj posao (i danas se udavilo četvoro dece ) ,sve to košta milione evra ,a tek će da košta ........što će izazvati nezadovoljstvo nezaposlenih i socijalno ugroženih slojeva u zemljama u koje migranti dolaze na desetine hiljada ,ekstremna desnica /neonacisti svuda "dižu glavu" .....
Opšta zbunjenost .










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyNed Sep 13, 2015 12:15 pm

Zapazih i ovo na FB . Ima logike ,ako želimo biti pošteni . 
Naravno da to ne bi trebalo da menja ništa u odnosu prema pravim izbeglicama ,ali ......
Ruku na srce -žena je u pravu . 

-----

Ксенија Остојић
2 сата · Novi Sad · 

Dobro jutro, za sve vas koji poredite, saosećate, žalite...
" 1. Српске избеглице нису имале медијску пропаганду иза себе. Слике деце се нису масовно користиле да широм света изазову максимално сажаљење према њима. Напротив, медијска пропаганда се користила против српских избеглица.
2. Српске избеглице нису остављале породице иза себе. Већина миграната су мушкарци. Себе спасавају а жене и децу остављају непријатељу?
3. Српске избеглице нису биле дезертери. Таласи избеглица изКрајине и са Косова уследили су тек након слома војске и државе. Зашто војно способни мигранти не остану да се боре против Исламске државе?
4. Српске избеглице су бежале у прву земљу. Мигранти се селе преко пола света..."
Itd,itd... 










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyNed Sep 13, 2015 1:17 pm

To je tako bilo jer je "Srbija bila krivac rata i samo Srbi su klali,mucili,silovali i sta sve ne".Iz ovog razloga sam i ja nepunih 11 godina bila bez statusa u CH,jer mi je muz taj Srbin koji ne zasluzuje azil...kojeg nikad nisam ni dobila.
S druge strane bilo je i te kako mnogo mladih muslimana sa teritorije Bosne,koji su dobijali skoro pa odmah azile.
Ja ne dijelim ljude po nacijama i vjerama,ali Srbi jesu bili mnogo diskriminirani kad god i gdje god su trazili status bar izbjeglice....sem u Francuskoj.
Ja sma cak  jednom dobila odbijenicu sa obrazlozenjem:Milosevic je u Hagu,mozete nazad!(iako sam ja iz Bosne a muz iz Hrvatske)
Pa nije mi on tata,bem vam sve vase.....i tako,Srbin je morao godinama boravka i stazom i naravno dokazom da se sam finansira da isposluje status u ovoj drzavi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyNed Sep 13, 2015 1:33 pm

Ja sam ovaj spisak (čitala sam i kompletan tekst) shvatila ne kao poređenje uslova koje današnji azilanti imaju na Zapadu već kao odgovor na pisanje srpskih novina i dela komentatora po istim. Jer stvorena je baš takva atmosfera da su ta dva jednaka.

Imače meni je do zore pritisak digao članak u Blic-u koji Orbana naziva fašistom. Samo zato što neće da dozvoli divljanje po sopstvenoj državi. Remećenje javnog reda i mira a pravljenje haosa u saobraćaju (blokiranje pruga, hodanje autoputem) je valjda upravo tošto se ne toleriše nikom u civilizovanim državama. Zašto bi migranti "mi hoćemo u Nemačku sad i odmah i pod našim uslovima" bili izuzetak. Da neki Mađar krene peške autoputem stigao bi u bajbokanu pre nego bi prešao 3 km peške. Po čemu je onda neki Sirijac koji je tu još i ilegalno bio povlašćen da mu se dozvoli da se ponaša kao razmaženo derište koje se valja u prodavnici jer roditelji ne žele nešto da mu kupe. A upravo tako, razmaženo i drsko se ponašaju na svom putu kroz Evropu.

Žao mi je ali moje sažaljenje svakim novim danom pada geometrijskom progresijom.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyNed Sep 13, 2015 1:40 pm

Astra ::

Ja ne dijelim ljude po nacijama i vjerama,ali Srbi jesu bili mnogo diskriminirani kad god i gdje god su trazili status bar izbjeglice....sem u Francuskoj.
Tačnije -građani Srbije . Ne prave oni razliku niti ih zanima -pokažeš pasoš ,i čim vide "Serbia" ,auf Widersehen . 
Policija u Minhenu apeluje da nema više ni resursa ni ljudi da zbrinjava migrante . 

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Tan2015-9-12_152327935_13

Samo u subotu je stiglo 12 200 ljudi ,od jutros 700 ...Već milion samo Sirijaca je u Evropi ,a gde su oni iz Iraka ,Avganistana ,Egipta i odakle sve ne dolaze ? Procenjuje se da se još 4 miliona zaputilo van granica ? 
Unutar Sirije je raseljeno 7,6 miliona -šta ako i oni krenu ovamo ? 
Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Migranti-u-Madjarskoj-Madjarska-2










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyNed Sep 13, 2015 2:18 pm

Zox,Blic dozvoljava sebi sve i svasta samo da digne citanost,a da je Orban pametan da ih tuzi,jer nazvati jednog vrhovnika bilo koje drzave fasistom je uvreda i to bez pokrica.

Dany,rekoh Srbi jer nije vazilo samo za Srbijance vec i za Srbe iz Bosne,a u mom slucaju i za Srbina iz Hrvatske.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 EmptyNed Sep 13, 2015 2:28 pm

Astra ::
Zox,Blic dozvoljava sebi sve i svasta samo da digne citanost,a da je Orban pametan da ih tuzi,jer nazvati jednog vrhovnika bilo koje drzave fasistom je uvreda i to bez pokrica.

Dany,rekoh Srbi jer nije vazilo samo za Srbijance vec i za Srbe iz Bosne,a u mom slucaju i za Srbina iz Hrvatske.

Blic a i ostali srpski mediji već danima prave ovu paralelu "mi smo dobri a Mađari zli". Mislim da su ovi migranti došli ko kec na desetku 3.14čkoustom kao deo predizborne kampanje u kojoj će se predstaviti kao superkalifastično dobar momak kome ceo svet tapše. Samo po onome što promakne cenzorima koji odobravaju komentare a i ono što čujem u živim razgovorima postoji dobar deo stanovništva Srbije koje se pita "gde je nama Orban"?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Azilanti i ostali MIGRANTI....
Nazad na vrh 
Strana 6 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Sledeći
 Similar topics
-
» OSTALI OBLICI BILIJARA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: