DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Azilanti i ostali MIGRANTI....

Ići dole 
+33
rouzvel
Okano
podbarac
Kijara-brm
promaja
el_vibrador
savo
Kica/Praja
Diplomirani Duduk
Gothic
Danubius
bosankaa
pesma
daljinski
brunolino
Astra
MadamX
ZoxZoja
Sibila_
Nut
debilko
brdjanin
dusicaa
slatkicass
Lakota
cojle
sonia
Tattoo
montoya
Lily
Smiljan01
AstrinaKomsinica
Milojica
37 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyPon Nov 07, 2011 8:31 am

First topic message reminder :

POVOD ZA SKUP „KO JE SLEDEĆI“ SILOVANJE BRITANKE

AZILANTI, VRATITE SE ODAKLE STE DOŠLI!




Ponedeljak, 7. Novembar, 2011.|


Oko dve hiljade građana Banje Koviljače protestovalo u centru grada zahtevajući da se imigranti odsele iz njihovog mesta






Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 112140


BANJA KOVILJAČA - Idite kući!
Ovo je juče skandiralo oko dve hiljade građana Banje Koviljače koji su
na protestu u centru grada tražili da se azilanti, kojih prema procenama
policije ima oko 2.500, odsele iz njihovog mesta.

Skup simboličnog naziva „Ko je sledeći“ počeo je u minut do 12 i tom prilikom je zatraženo i izmeštanje Centra za azil.
- U ovoj ustanovi ima mesta za 100 imigranata, a njih je više od 2.500,
mahom iz Afrike i Azije. U Banji ima ukupno 6.000 stanovnika - ogorčeno
je izjavio jedan od učesnika protesta.

Podsetimo, povod za protest je to što su petorica imigranata iz
Avganistana osumnjičeni da su pre nekoliko dana silovali britansku
državljanku.

Lokalne vlasti su se nekoliko puta obraćale premijeru Mirku Cvetkoviću
za pomoć, a ministar Ivica Dačić rekao je pre nekoliko dana da će
policija učiniti sve da obezbedi javni red i mir u banji.
----------
Ima ovde dosta istine -turističko mesto svakako nije mesto za smeštaj azilanata ,a i ovo silovanje se desilo , no.....ovaj slučaj će vrlo rado da iskoriste razni desničari i neonacisti za "pogrom" nad ipak velikom većinom nesrećnika koji su pobegli iz svojih zemalja ispred nekog progona ,ili u nadi za bolji život .
To se nikako ne sme dozvoliti . Hiljade naših ljudi su azilanti po svetu ,i u istoj su situaciji kao i ovi .
Ima i veća glupost -smestili su ih i u neko selo u Banatu ,tek tamo je stanovništvo u strahu od ljudi koji govore stranim jezikom, i većinom su i druge rase .


Poslednji izmenio Danubius dana Pon Okt 12, 2020 3:46 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Gost
Gost




Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyPon Sep 28, 2015 10:31 am

Danubius ::

Ja govorim o našim novinama i medijima ,dakle ,iz Srbije ,tamo je sumnjivo ćutanje i skretanje na Hrvate ,svetske novine i mediji su i dalje puni izveštaja o migrantima ,što ne nameravam da "prenosim" . A svi okolo ,zaključno sa BiH su u strahu da "ruta" ne skrene kod njih ,tačno ?

Govoriti (pisati), nije isto što i prepisivati (copy- paste) al' nema veze, nećemo sad' o tome.
BiH je jasno stavila do znanja, 5000 i šlus. Izbegličke kampove je smestila u tripizdince (geografski pojam) i zaista, lepo sredila da bi se i sama Merkelova postidela.
Geografski, BiH je omeđena Drinom i Savom a mostova ima, kol'ko ima, te je lako kontrolisati granicu a btw, u prilog nedolaženja ide i odnos Federacije i Srpske, još nisu sanirali prošlogodišnje poplave a očekuju se nove. Sve u svemu, o'de se 'leba neće najest'.
poyy
rasta
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav



Datum upisa : 02.08.2010

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyPon Sep 28, 2015 10:32 am

Nisam nešto bog zna kako zainteresovan po ovoj temi al reko da postavim onako par laičkih pitanja ,možda mi posle i bude jasnije štošta...
-Kao prvo,da li su ovo izbeglice ili emigranti?Za 95 znam da su bile izbeglice...
-Da li su one seobe Albanaca (odjednom)bile samo opitni balon kako će da reaguju recimo Srbi ,pošto će da budu na tom putu
-Zašto su Madjari ostali nekažnjeni za bodljikavu žicu.
-Da li ovo ponašanje Hrvatske ima neke veze sa Madjarskom,da li će uskoro i Rumunija da diže ogradu
 Da se razumemo,nemam ništa protiv tih ljudi ,samo mi nije jasno ponašanje naših suseda ,ovih oko nas ,polako al sigurno i smišljeno nas izoluju i prave rezervat....malo mi čudno da se neko bavi emigrantima a oni nemaju u planu da borave ovde ....biće da je šargarepa opet upalila
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra



Datum upisa : 26.09.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyPon Sep 28, 2015 10:37 am

Šta će izbeglice u pola šest u Sarajevu? Nije im toliko loše da idu u BIH. BIH i vrane cik cak preleću.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyPon Sep 28, 2015 10:49 am

promaja ::

-Da li su one seobe Albanaca (odjednom)bile samo opitni balon kako će da reaguju recimo Srbi ,pošto će da budu na tom putu.



Seobe k'o seobe, te mislim da se tim Albancima što su otišli i Albanci raduju.



Citat :
-Zašto su Madjari ostali nekažnjeni za bodljikavu žicu.


Da i tebi neko preskače među tvog dvoriša, 'de 'oće i ti bi dig'o plot a na to met'io žicu. Imaš kapiju pa uđi 'de je i red.



Citat :
-Da li ovo ponašanje Hrvatske ima neke veze sa Madjarskom,da li će uskoro i Rumunija da diže ogradu


'rvati su sami sebi skočili u usta. Prvo, dođite, sve je spremno a nakon dva dana, PRC Milojko a usput okrivili vasceli komšiluk. No, što bi naš narod kaz'o: "Lošem kurcu i dlaka smeta." Što se mene tiče, mogu i Talijani dignit' ogradu.


Citat :
 Da se razumemo,nemam ništa protiv tih ljudi ,samo mi nije jasno ponašanje naših suseda ,ovih oko nas ,polako al sigurno i smišljeno nas izoluju i prave rezervat....malo mi čudno da se neko bavi emigrantima a oni nemaju u planu da borave ovde ....biće da je šargarepa opet upalila


Ovo me podseća na uboge i nesrećne, koje Bog iskušava.

AMIN

rasta
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra



Datum upisa : 26.09.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyPon Sep 28, 2015 11:11 am

John Doe ::

Da i tebi neko preskače među tvog dvoriša, 'de 'oće i ti bi dig'o plot a na to met'io žicu. Imaš kapiju pa uđi 'de je i red.
Ne daju ni da im se priviri preko ograde u dvorište, pa dignu ogradu od četiri metra u vis prema Srbiji, zeznuli i Albance, i ''besu'' imaju kao oni ''čuvaju evropsko hrišćanstvo''. Baš oni. Sa žicom, vojskom i kerovima.

Citat :
"Lošem kurcu i dlaka smeta."
Mađarskom ? NaraFski,  kad su gradili ogradu prema Srbiji, svidelo im se, razmišlja naglas Pišta bači da sve razvuče na ''širi nivo'',  i na rumunsku stranu, a i hrvatsku ako ustreba, slovensku stranu. Krenuli radovi...

Pišta bači pati od žicomanije, to će teta Merkelova morati da leči jakim EU lekovima(zavrni fondove teto!), karantin je već podignut. Svakakvih ludaka ima po toj EU, ne dao nam bog da tamo uđemo, nećemo izaći iz tog karantina nikada!!!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyPon Sep 28, 2015 11:28 am

pesma ::
John Doe ::

Da i tebi neko preskače među tvog dvoriša, 'de 'oće i ti bi dig'o plot a na to met'io žicu. Imaš kapiju pa uđi 'de je i red.
Ne daju ni da im se priviri preko ograde u dvorište, pa dignu ogradu od četiri metra u vis prema Srbiji, zeznuli i Albance, i ''besu'' imaju kao oni ''čuvaju evropsko hrišćanstvo''. Baš oni.

Citat :
"Lošem kurcu i dlaka smeta."
Mađarskom ? NaraFski,  kad su gradili ogradu prema Srbiji, svidelo im se, razmišlja naglas Pišta bači da sve podigne na ''širi nivo'',  i na rumunsku stranu, a i hrvatsku ako ustreba, slovensku stranu. Krenuli radovi...

Pišta bači pati od žicomanije, to će teta Merkelova morati da leči jakim EU lekovima(zavrni fondove teto!), karantin je već podignut. Svakakvih ludaka ima po toj EU, ne dao nam bog da tamo uđemo, nećemo izaći iz tog karantina nikada!!!

Lisbeth, mislim da Orbana boli patka za packe od EU a žica nije podignuta za Srbe, nego za one koji nelegalno prelaze granicu, no, ne s'vaĆaš al' ne'a veze.
Što se mene tiče, mislim da su Madžari navikli da budu izolovani.
U svakom slučaju, karantin je potreban za one koji misle da karantin nije potreban.
Svest ljudi nije dovoljno razvijena da bi shvatila pojam utopije.
Prvo trebaju naučiti hodati, govoriti, primati govor, pisati, čitati (to pogotovo), pojam demokratije i da ne nabrajam.
Kada se sve to desi i kada ne budemo usko gledali, možemo razgovarati.

poyy
rasta
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav



Datum upisa : 02.08.2010

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyPon Sep 28, 2015 11:29 am

Seobe k'o seobe, te mislim da se tim Albancima što su otišli i Albanci raduju.
-Hm,raduju se samo mi objasni po kom si to kulinarskom receptu zaključio.Da li znači i ovi emigranti spadaju u taj koš ,znači svi se raduju kad odu takvi
Da i tebi neko preskače među tvog dvoriša, 'de 'oće i ti bi dig'o plot a na to met'io žicu. Imaš kapiju pa uđi 'de je i red.

Pa svuda ulaze kako znaju i kako mogu ,nije Madjarska jedina zemlja u koju tako ulaze ,a i na vratima su dobili lep doček...
Ovo me podseća na uboge i nesrećne, koje Bog iskušava.

Mene uopšte ne podseća već samo opominje ,jer ja ne pamtim šta to dobro dobih od tih dušebrižnika koji i sami sad polako priznaju sve ono što su radili protiv ove zemlje a njoj pripisivali sve i svašta.Reče neko -dok je ovaca biće i novaca-velika su iskušenja tu
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyPon Sep 28, 2015 11:45 am

@Promaja
Lepo sam kaz'o da "mislim", znači, nisam tvrdio. Raduju se Albanci što im' rođaci otišli u beli svet. :rlol:

Vidiš, lično ne bi' dozvolio da mi iko gazi oranje, te bi' njivu branio svim sredstvima. Ako ti voliš da ti gaze, nek' ti gaze.
To što i' puštaju 'de 'oće, nek i' puštaju al' preko moje zemlje, neće. Red mora da se poštuje.
Ako ja poštujem tvoju kuću, poštuj i ti moju.
Human ću biti kol'ko mogu il' neću. Moje lojtre, moj tavan.

Pa, sad... uvek su me više brinuli dušebrižnici, no, oni koji su mi direktno želeli zlo.
Negde sam objasnio diplomatiju i zavlačenje prsta u guzicu.
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra



Datum upisa : 26.09.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyPon Sep 28, 2015 11:50 am

John Doe ::


... a žica nije podignuta za Srbe, nego za one koji nelegalno prelaze granicu, no, ne s'vaĆaš al' ne'a veze.
Naravno da nije, to se nama sa srpske strane samo tako čini, mLogo visoka ograda, iz ljubavi prema EU..., al' eto, da vidimo koliko će biti visoka i široka ograda prema Hrvatskoj, Sloveniji, Rumuniji, pa da uporedimo. Odasvud naviru ti prokleti migranti u Mađarsku, u nameri da joj unište hrišćanstvo... Onda ćemo dalje komentarisati Pištinu žicomaniju.

To da Mađarsku boli za EU, ništa čudno za čuti. Žurili su da uđu unutra, a sada, kada nije ispalo onako kako su se nadaali, boli ih briga... Ko SFRJ da gledam kad pogledam ovu EU, svi bi nešto hteli, niko ništa ne poštuje.

Citat :
Što se mene tiče, mislim da su Madžari navikli da budu izolovani.
Ima raznih Mađara... Mađarska država nikada nije bila izolovana, Srbi vole Mađarice...

Citat :
U svakom slučaju, karantin je potreban za one koji misle da karantin nije potreban.
Da, slažem se. Karantin jeste potreban za bolesnike. Epidemija žicomanije ne treba da se širi EUropom, kolevkom kulture i civilizacije.  Teta Merkelova, srećno ti bilo sa svim tvojim ''Pištama''...

Citat :
Svest ljudi nije dovoljno razvijena da bi shvatila pojam utopije.
Potcenjuješ ljude, pa upravo ti ljudi su stvorili utopističke ideje ! Ima ih i zapadno društvo koliko i bilo koji levičar... Kompleksna tema...

Citat :
Kada se sve to desi i kada ne budemo usko gledali, možemo razgovarati.
Misliš, kad sklonimo ograde i granice najpre u glavama, osvestimo se i uvidimo ko zaista jesmo, za granične prelaze ćemo posle lako? Slažem se.


Poslednji put izmenio pesma dana Pon Sep 28, 2015 11:55 am, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyPon Sep 28, 2015 11:52 am

Da ,sve što si ti napisao i ja isto mislim ,samo se neslažem sa tobom ono sa rodjacima al svi imamo svoja vidjenja.
Lepo je videti kad država misli na svoje dvorište,jebi ga ko je nama kriv kad nismo navikli na ograde i zidine do nebesa.Čudi me kako narod ne primećuje da smo ujedno Farma koju kontroliše Veliki brat....
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyPon Sep 28, 2015 12:26 pm

promaja ::
Da ,sve što si ti napisao i ja isto mislim ,samo se ne slažem sa tobom ono sa rodjacima al svi imamo svoja vidjenja.
Lepo je videti kad država misli na svoje dvorište,jebi ga ko je nama kriv kad nismo navikli na ograde i zidine do nebesa.Čudi me kako narod ne primećuje da smo ujedno Farma koju kontroliše Veliki brat....

Rođake sam pomenuo, jer mi ništa drugo nije palo na pamet a ne bavim se teorijama zavere, jer ćemo ionako igret' kako drugi zasvira. 'vamo, sami biramo one, koji će nam naručivat' pesme.
JebeŽga, navikli smo na ograde, što smo sami dizali, što su nam dizali al' mi se čini za ove nismo imali novaca, s druge strane, malko smo se i pripitomili (kako ko).

Ne treba da te čudi, Veliki brat, vazda ubaci koju kerefeku da se narod zanima pa smetne s uma da ga posmatraju.

rasta

Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyPon Sep 28, 2015 8:09 pm

Možete svirati q*rcu pesmu, smehsmeh
al Mađarska je uređena država a Orban premijer za poštovanje.

Šta je to protivpravno učinila Vlada Mađarske u odnosu na migrante a da to ne spada u legitimne mere države sa uređenim pravnim poretkom? 99i

Očigledno je da liberalni koncept globalnog poretka po USA obrascima, nailazi na otpore u "Evropi nacija" kao znatno primerenijem modelu uređenja odnosa na Starom kontinentu.

Verujem i nadam se da je zona saradnje od Lisabona do Vladivostoka mogući odgovor na sve subverzije Amera.
Žao mi je i sudbine ljudi sa kriznih žarišta Avganistana, Iraka, Sirije, Libije, Jemena...Somalije... ali su oni svi zajedno samo kolateralna šteta isceniranih i dirigovanih kriza kojima se upravlja iz Vašingtonske imperije zla.

I da se razumemo, cenim komšije koji ograđuju i avliju i bašČu kao prave i uzorne domaćine.
Ko bi da uđe neka viče, AL ZAVIDA! Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 900975












Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyUto Sep 29, 2015 1:39 pm

cojle ::
Možete svirati q*rcu pesmu,  smehsmeh
al Mađarska je uređena država a Orban premijer za poštovanje.
Desnopopulistička Orbanova retorika se naraFski sviđa desničarima. U Orbanovoj vladavini vide ''primer za poštovanje''. Baš bi izvoleli imati takOve desničare kod sebe na vlasti, vole čvrstu ruku firera, zavide mu na Jobiku, ih, da im je Jobika malo više... dm2

Citat :
Šta je to protivpravno učinila Vlada Mađarske u odnosu na migrante ...
Evropski standardi i obaveze država članica, dablinski sporazum, evropska komisija, evropski parlament u kom se razgovara o važnim pitanjima po tu zajednicu...

Šta to beše zajednica Pišta Bači ?

Citat :
Očigledno je da liberalni koncept globalnog poretka po USA obrascima,  nailazi na otpore u "Evropi nacija" kao znatno primerenijem modelu uređenja odnosa na Starom kontinentu.
Nije to toliko očigledno koliko desničari misle. ''Evropa nacija'' može da se poštuje i bez primene prekomerne sile na graničnim prelazima prema izbeglicama, bez žičanih ograda u ''Evropi bez granica''.  

Citat :
Verujem i nadam se da je zona saradnje od Lisabona do Vladivostoka mogući odgovor na sve subverzije Amera.
Šta to beše Lisabonski sporazum gos'n Orban, jeste čuli za njega? Šta to beše solidarnost Pišta ? Potraži reč u rečniku, možda pomogne, il' se raspitaj kod teta Merkel...

Rusija i Nemačka kao nosilac evropske ideje fino ekonomski sarađuju, sad samo da ostali shvate poentu i prestanu da glume nacionalna ludila i stvaraju krizu... Da Orban u EU parlamentu ne doživljava samu EU kao '' Sovjetski Savez koji ne može naređivati Mađarskoj šta da radi '', saradnja između EU i Rusije bi mogla biti mnogo uspešnija.
Citat :
... kriza kojima se upravlja iz Vašingtonske imperije zla.
I moskovske takođe, da ne zaboravimo da postoji više ''centara zla'' na ovom svetu. Brrrr...

Oko rešenja sirijske krize postoji spor između SAD i Rusije, igraju se sa Asadom, dva moćna bilmeza zaposlela tuđu kuću... Američki predsednik Barak Obama je protiv njegovog uključenja u rešenje, dok je ruski predsednik Vladimir Putin stao iza Asada. Rešenjem sirijske krize, rešiće se i kriza sa izbeglicama koje stižu u EU. Interesi ovih ''rogatih'' sila su imperativ, šta ih briga za humanitarnu krizu koju su izazvali, 4 miliona ljudi zbog njihovih igara moći se iselilo iz Sirije.

''Žicomanija'' od koje pati Pištika je boles' koja u krizi zna biti prelazna k'o kuga(Hitler Bači je imao i od nje rikno). Sva sreća što od Pištinih pristalica isključivo ne zavisi sudbina sveta, oni bi ceo svet opasali logoraškim ogradama i dinamitom, išparatali parcele u troduplo po propisu, da mogu... Dalje se maršira...

Citat :
I da se razumemo, cenim komšije koji ograđuju i avliju i bašČu kao prave i uzorne domaćine.
Ko bi da uđe neka viče, AL ZAVIDA! Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 900975
Ovo mi se dopada, trebalo je davno primeniti ovaj ''recept'' na Vojvodini, al' što 'no vele, nikad nije kasno da se ljubi strasno, da divanimo malo o samoopredeljenju, pokrajina je mrtva, živela republika, ... Dalje se šeta..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptySre Sep 30, 2015 9:41 am

Citat :
'Žicomanija'' od koje pati Pištika je boles' koja u krizi zna biti prelazna k'o kuga(Hitler Bači je imao i od nje rikno). Sva sreća što od Pištinih pristalica isključivo ne zavisi sudbina sveta, oni bi ceo svet opasali logoraškim ogradama i dinamitom, išparatali parcele u troduplo po propisu, da mogu... Dalje se maršira...

Ovo mi se dopada, trebalo je davno primeniti ovaj ''recept'' na VojvodiniOvo mi se dopada, trebalo je davno primeniti ovaj ''recept'' na Vojvodini

À propos žice.
... mis'iiim...
Nema potrebe da imenujem autora al' nek' se odluči, Za ili Protiv. Ovako stvara konfuziju sama sJebi i nama jer kol'ko sam s'vatiJo, ako komšija digne ogradu, nije OK al' ako ja dignem ogradu, onda je sasvim legitimno.
poyy
rasta
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptySre Sep 30, 2015 10:20 am

Sam' da ti Lisbeth nešto (NE)pojasni:

Ne vredi da ti pojašnjavam ''jazavca pred sudom'',  da se satirAm objašnjavajući vlastitu ironiju, npr. da ispričam naučno-fantastičnu sagu ''Republika Vojvodina'' sa Sosom i Lalom kao glavnim likovima ? Nema šansone, samo ukazujem na to da su granice glupost, kad se dva put razmisli, to se vidi.

Dok se gađam političkim pojmovima, želim skrenut' pažnju na to koliko su granice iluzija na koju se primaju oni koje su izmaštali kartografi - ti koji zaista misle da postoje granice žive u njihovoj mašti. One u stvarnosti ne postoje, no...

Čačkam beogradski centralizam tamo gde je najtanji, tražim mesto gde bi se zabio glogov kolac državi, u centralizam treba gađati, ''klin se klinom izbija''. Čisto da se vidi koliko je sve to lažno. Nisam očarana granicama, naprotiv, glasam za linije.

Granice stvaraju privid razdvojenosti,  baziraju se na izmišljenim razlikama da bi izazvale konflikt, povele rat. Tvrdnja da je "krajnja stvarnost jedinstvo suprotnosti" znači da u krajnjoj stvarnosti nema granica. Nigde. Dakle, vreme je za buđenje.

A onda mi još govore ''znaš, ''Veliki brat'' to sve gleda''. Da gleda, pa što onda i dalje uporno nasedate na njegov scenario, ljudi, zašto se toliko bojite sebe?

(Sizif bi mi pozavideo na upornosti kojom slikam ''širu sliku'' smehsmeh .)

I azilanti, migranti, izbeglice su samo ljudi, ljudi.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptySre Sep 30, 2015 10:45 am

U svemu tražiš  konflikt, zbog svog mišljenja, smatrajući da je jedino ono ispravno, ne uvažavajući drugo.
Konflikta nikada ne bi bilo da poštujemo tuđe.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptySre Sep 30, 2015 11:13 am

John Doe ::
U svemu tražiš  konflikt, zbog svog mišljenja, smatrajući da je jedino ono ispravno, ne uvažavajući drugo.
Konflikta nikada ne bi bilo da poštujemo tuđe.

Moje mišljenje je moje mišljenje, a mišljenje kao mišljenje, uvek je konfliktno sa drugim mišljenjem, čak i kada postoji promil šanse da mislimo slično. Zato su reči moćnije od mača, zar ne?

To što tako ubedljivo iznosim svoj stav, i argumentujem ga, imam svoje viđenje situacije, ne bi trebalo da te uzdrma, pa da sam sebe ubeđuješ da ''mislim da sam jedino ja u pravu''. Univerzalne ideje koje iznosim i za koje se zalažem, verovao ili ne, zastupa veliki broj ljudi na svetu, svako na svoj način - u suštini svi mi pričamo različite priče koje se negde poklapaju. A opet ''my way'' ...

Znači, ako ti ili ja doživljavamo tuđe mišljenje kao suprotstavljanje sopstvenom - vidimo u tome konflikt. Pitanje je samo kako ćemo iz svega toga izaći. Kao pobednici ili kao poraženi. A može da bude i drugačije, svako sam bira način kako će ono što pročita da shvati.

Sami sebi stvaramo (ne)istomišljenike, ne bi trebalo da ih doživljavamo kao neprijatelje. Ja tako ne funkcionišem.

Ovaj razgovor i ovako nije za ovu temu, al' eto... Da se kaže...

I da, to oko poštovanja tuđeg mišljenja si u pravu. Seti se toga svaki put kad kreneš da omalovažavaš sagovornika direktno, lično, radio si to ''iks puta'' do sada.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptySre Sep 30, 2015 11:24 am

Izvini ali nisi iznela ni jedan argument, osim što si propagirala svoje ideje i svoje viđenje a tu i tamo se pozivala na razne dokumente, koje su manje-više svi izgazili..
Utopija nije argument.
Prvo. Individualno branim svoje interese.
Drugo. U dogovoru sa kolektivom, branim kolektivne interese.
Utopijski, delimo sve na ravne časti.
E pa neće da može.

Ova prepiska je  itekako vezana za ovu temu, jer obuhvata sve aspekte različitosti.

Budalaštine me inspirišu da budem... zao?


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptySre Sep 30, 2015 11:29 am

U svakom sranju ima i nešto što se vraća počiniocu. Halalimo Madjarskoj desnici što nas ograđuje od Evrope, imamo koriidor preko Temišvara :)
Bez sve šale kako će da nam traže onih čuvenih 16 opština sa severa Bačke i Banata, kad su se sami ogradili od toga ?! Još samo da neutrališemo ove Čankove čvarkoljube što bi republjik od Vojvodine i eto nam mira u kući za generacije koje dolaze.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptySre Sep 30, 2015 11:38 am

Kica/Praja ::
U svakom sranju ima i nešto što se vraća počiniocu. Halalimo Madjarskoj desnici što nas ograđuje od Evrope, imamo koriidor preko Temišvara  :)
Bez sve šale kako će da nam traže onih čuvenih 16 opština sa severa Bačke i Banata, kad su se sami ogradili od toga ?!  Još samo da neutrališemo ove Čankove čvarkoljube što bi republjik od Vojvodine i eto nam mira u kući za generacije koje dolaze.

Ne mogu se složiti sa tvojim mišljenjem, jer se i ovde provlači MadŽarsta utopija. 'teli bi oni Vojvodinu al' PRC.
Drugo. Nisu se MadŽri ogradili od nas, nego su 'teli da usposteve red, prilikom prelaska nji'ovu teritoriju. Ako si ti, kao građanin Sbije, mog'o uz uredne papire da prelaziš, kad god di 'teo i na mestima 'de je to predviđeno, onda Madžari sigurno nisu zbog tebe postavili drot.
Vojvođani ne traže republiku, nego autonomiju al' u pravom smislu a to je da raspolažu svojim finansijama.
Čanak mi je zabavan a to ne znači da mi je drag.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptySre Sep 30, 2015 11:59 am

Citat :
"John Doe"
Izvini ali nisi iznela ni jedan argument,
Argument ne može biti ''moj'', on je dokaz da je nešto istinito, potkrepljeno dokazima, zato i ne može biti subjektivan već OBJEKTIVAN.

Citat :
osim što si propagirala svoje ideje i svoje viđenje a tu i tamo se pozivala na razne dokumente, koje su manje-više svi izgazili..
Ako smo i dalje u temi o izbeglicama(a čini mi se da nismo, bavimo se sa mnom, o zašto mi je to poznato?) naravno da sam propagirala SVOJE(univerzalne) ideje, kao i ti svoje. Nisu ih ''svi odbacili''. Nekima je pravo nešto realno, a ne utopija.

Citat :
Utopija nije argument.
Nasilje nije odgovor. Poštovanje ljudskih prava i potpisanih ugovora su stvari elementarne kulture - a ne utopija.

Citat :
Prvo. Individualno branim svoje interese.
Drugo. U dogovoru sa kolektivom, branim kolektivne interese.
Utopijski, delimo sve na ravne časti.
E pa neće da može.
Takođe branim svoje interese na svaki mogući način, ali ne gledam na život, svet i ljude ograničeno, upravo gledam onako kako si ovde napisao da treba gledati(šalio si se?) ''u dubinu i širinu''. Smem to jer mi pravda i jednakost pred zakonom(pod nebom) nisu totalno utopijski pojmovi - tu i tamo se potrefi da se nešto od toga ostvari. Upornost se isplati ?

Da, zaista verujem u to da na kraju tunela postoji svetlo, verujem u Hrista, ne u hrišćanstvo, i verujem u to da ljudskost nije utopijski pojam. Ubi me, al' tako je. Ja sam vernik, ali ne lažni već pravi. Luda žena u tranziciona vremena. Svako verovanje jeste utopijsko ?
Šta još ostaje ljudima nego da veruju ?
Nada i vera su srž ljudske duše. Imam dušu i zbog toga se ne kajem.

Ko je od ljudi napravio balvane?

I izbeglice su ljudi od krvi i mesa. EU je naseljena muslimanima, ima ih 45 miliona na tlu majčice Evrope. Dakle, no sikiriki, niko neće da vas tera da se klanjate i sunetite decu. Bar za sada. Religije su bullshit - argument pride tome je sve ovo što se događa po svetu.

Citat :
Vojvođani ne traže republiku, nego autonomiju al' u pravom smislu a to je da raspolažu svojim finansijama.
Uh, uh, uh, to tako više ne govori ni Čankov LSDV, i oni su shvatili poentu. Međutim, neki koji se bave raspodelom novca ''na ravne časti'' hoće nekakvu autonomiju koje neće biti jer sve traže kobajagi, njanjavo, ni tamo ni ovamo, mlako, bez čvrstog stava... E tek je to utopija. Ili nije ?


Poslednji put izmenio pesma dana Sre Sep 30, 2015 12:03 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptySre Sep 30, 2015 12:01 pm

Ne traže svi Vojvođani to što pominješ ali neki kao oni u nedelju traže republiku.
Mađari su simbolično podigli ogradu i to će ostati i kad se ograda izfroncla na komade.

Jel znate za fazon kad se ulazi u Mađarsku ? Već par puta me njihov policajac pita da li imam vizu mada su vize ukinute 2009. Prvo sam pomislio da je neispavan pa ne vidi koji pasoš imam. Drugi treći put mi je postalo sumnjivo. Proletos sam išao busom za Beč i na Horgošu udje policajka i pita na srpskom ko nema vizu. Na moje iznenadjenje neki momci iz Novog Pazara se jave. Prodjemo mi granicu i kad smo stali negde kod Budimpešte da odmorimo ja pitam momke šta će im viza kad imaju srpske pasoše, a oni kažu da je to lozinka za davanje 20 eura da zaborave da ti udare ulazni pečat, tako da možeš ostati duže u Nemačkoj ili Austriji, Danskoj, jer ne znaju kad si ušao.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptySre Sep 30, 2015 12:44 pm

Lisbeth, ne možeš citirati pola rečenice i nemoj izvlačiti iz konteksta, jer sam u toj rečenici, celoj,  napisao svoje shvatanje, tvojih dosadašnjih postova.

Moje shvatanje i moj stav, prema  ljudskim pravima.
Ljudska prava postoje, dok se ne krše zakoni. Čim nekome uskratiš ili dirneš ljudska prava, odnosno, zakon, u bilo kom obliku, za tebe ljudska prava više ne postoje jer po zakonu te zemlje, ujedno i štitiš ljudska prava građana, te zemlje. Na meni samo ostaje da te kaznim ili oprostim.

Još smo uvek među azilantima il' već šta su.

Nasilje je izazvalo nasilje i kršenje zakona. Haos stvara haos.
Ako ti nije jasno, objasniću ti.
Azilanti il' već šta su, pokušali su nasilno i mimo graničnih prelaza da pređu u drugu zemlju. Svojim ponašanjem su prekršili zakone  te zemlje. To zaista ne vredi komentarisati i pozivati se na ljudska prava. To što su druge zemlje, tolerisale takvo ponašanje, ne znači da i dotična zemlja mora.
Kako su razumeli Slovence kad su im rekli: "Fuck off"?
U međuvremenu, svi su postavili uslove, pod kojima se može ući u drugu državu, bez dokumentacije. To su, uzimanje ličnih podataka na negleduš, provera i popisivanje.
Izvini ako se ni to ne poštuje, onda nemamo o čemu da pričamo.
Nisam dovoljno hrišćanin ako ne dozvoljavam da mi u avliju uđe ko i kada hoće i gde mu padne napamet?
Što se mene tiče, ako je samo to u pitanju, brišite me iz redova hrišćana.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptySre Sep 30, 2015 1:21 pm

Ništa nisam izvlačila iz konteksta, razumela sam da mi spočitavaš da nisam navela '' validne argumente'' u postovima - smatram da jesam, pominjući sporazume EU koje su potpisale sve te države (od Grčke, preko Italije do Mađarske, Češke...) koje sad stavljaju ad acta potpisano i glume državnike,  tako prave još veći haos, u ionako velikoj krizi sa ovim nesretnicima koji beže iz sopstvene zemlje zbog bezdušnih kabadahija koji i rođenu majku procenjuju kroz barel nafte i uticaj u određenom geopolitičkom regionu. Kapitalizam svira svoju pesmu.

Žica je podignuta odmah po kršenju dablinskog sporazuma(koji obavezuje zemlje članice da prime zahteve azilanata) od strane Mađarske, ''sretna'' okolnost u svemu tome je da se Mađarska graniči sa Srbijom koja nije član EU, pa evropska komisija nije  imala pravnog leka da spreči podizanje žičanog zida. Ali sa kršenjem sporazuma će ići drugačije, Mađarska bi zbog davanja lošeg primera ostalima morala(i trebala) da bude finansijski kažnjena i da joj se zabrani pristup evropskim fondovima.

Pristupom u EU, Mađarska se obavezala da ''svoju avliju'' deli sa ostalim članicama EU(nema pasoša), i da će poštovati sporazume koje je potpisala, a tiču se ''dođoša'' - evropski sporazum o izbeglicama. Lepo se vidi kako brakovi iz interesa na ništa ne liče na ovom primeru.

Tako da... Ovo ''pogranično pitanje'' samo u mađarskoj verziji događaja ima veze sa ''odbranom kućnog praga i hrišćanstva'', inače se tiče poštovanja sporazuma(zakona) koje su sami potpisali.

Citat :

Što se mene tiče, ako je samo to u pitanju, brišite me iz redova hrišćana.
Kako stvari stoje, po onome kako se danas shvata hrišćanstvo, ti si pravi hrišćanin(i još pola pride), zato nemoj da brigaš. Za takvog jednog bi sto muslimana streljali ''branioci stoletnih ognjišta i hrišćanske časti'', samo da ga prime u svoje redove.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptySre Sep 30, 2015 1:41 pm

pesma ::


Pristupom u EU, Mađarska se obavezala da ''svoju avliju'' deli sa ostalim članicama EU(nema pasoša), i da će poštovati sporazume koje je potpisala, a tiču se ''dođoša'' - evropski sporazum o izbeglicama. Lepo se vidi kako brakovi iz interesa na ništa ne liče na ovom primeru.

Naravno da je poštovala dogovor sa članicama EU i to niko ne spori. Spori se (među nama),  odgovor Madžara na nejezdu iizbeglica il' već šta su.
Izbeglice?
Prvo i prvo, prestali su biti izbeglice sa ratnih područja, čim su prešli na teritoriju gde se ne vodi rat.  Znači, ne govorimo o izbeglicama.
Azilanti?
Zna se koja je procedura za dobijanje azila.
Migranti?
OK, priznejem migrante, sve dok se pridržavaju zakona i običaja zemlje u koje idu i kroz koje prolaze..
Brak?
Kol'ko sam informisan, nisu ni tol'ki silni brakovi u pitanju.

Đe je BA zapelo?
O kome pričamo?


rasta
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyČet Okt 01, 2015 11:23 am

John Doe ::

Naravno da je poštovala dogovor sa članicama EU i to niko ne spori.
Ne poštuje sporazume, i to joj osporavaju nadležni iz EU. One sporazume koje je ista ta Hungary potpisala.

Citat :
  Znači, ne govorimo o izbeglicama.
Znači, govorimo o izbeglicama i o emigantima. Sam Viktor Orban(čuveni sada, nažalost) ih je tako nazvao, dok je objašnjavao da ''Mađarska ima nameru da zaustavi slobodno propuštanje preko Mađarske izbeglica koje putuju ka Nemačkoj i Austriji''.

Citat :
OK, priznejem migrante, sve dok se pridržavaju zakona i običaja zemlje u koje idu i kroz koje prolaze..
O.K.
Nebitno kako to ti ili ja prihvatamo, činjenice govore da izbegli sa ratnih područja migriraju ka EU. Evropa se našla u obruču ratova od kojih će ljudi da beže kako bi spasili goli život. Ovakva doza cinizma i ravnodušnosti se od nekih iz EU mogla očekivati, mene recimo Mađari uopšte nisu iznenadili - večito u senci Nemaca i Austrijanaca, osećaju se inferiorno, kompleksi čine svoje, desničari im na vlasti, treba praviti haos i istaći se... Kao što Hrvati budalasaju na granici sa Srbijom, takođe se tu radi o nacionalnim kompleksima narodnih izabranika sa hrvatske strane. ''Žicomanija'' je istorijski potvrđena bolest.

Citat :
O kome pričamo?
O EU, izbeglicama, i rešenju ove situacije. Evropa mora da izabere u koga da ''puca'', ili u one koji su napravili ovaj haos, a to je SAD na prvom mestu, a uz njih odmah idu i Rusi koji glume mirotvorce dok zakuvavaju situaciju, skupljaju geopolitičke poene kao i sve ratne hijene na ovoj situaciji u Siriji; ili da ospe ''paljbu'' po žrtvama - izbeglim migrantima i udovolji nacionalnim strastima nekih njenih članica koje pate od ksenofobije.

Ovakve geopolitičke igrarije ne može da reši ni jedna nacionalna država pri EU pojedinačno, to je posao za EU, ali prethodno mora da svoj imidž  ''multikulturalne zajednice'' odbrani u vlastitom dvorištu. Situaciju radikalizuju najviše evropski desničari iz bivšeg istočnog bloka(vid' ..k ... Kuzmana ?)sa svojim ''konačnim rešenjima'' ovog problema - podići zidove, ograditi se od svega onoga što se dešava na Bliskom Istoku ?

Evropska komisija razmatra mogućnost da se obavezna kvota za migrante za članice EU zameni uplatama za rešavanje migrantskih problema. Pri tom se to prikazuje kao briga za Mađarsku, Poljsku, Češku, SlovačkU... Privremeno. Dobra inicijativa, svakako stavlja van igre ovog Orbana koji je umislio da je nekakav državnik svetskog kalibra, glumi Putina bez pokrića, smejurija...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyČet Okt 01, 2015 12:06 pm

Sve u svemu, kako god okreneš, izbeglice il' već šta su, najebali su.
Dablinski sporazum podrazumeva, ako nekome odbiju azil, vraćaju ih u zemlju EU u koju su prvu ušle. Tako da je Grčka najebala k'o žuti a sve je zakuvala Merkelova, između ostalog zbog OXY pa im dala kredit, koji Grci, nema šanse da vrate al' će zato vršiti uslužnu delatnost. Zbog toga se Orban lepo ogradio i lagano češka muda. Ako ti nije jasno, prouči Dablinski sporazum.
Od silni' stotine 'iljada, kol'ko i' je prešlo, EU će zadržati, po Dablinskom sporazumu, samo one za koje misle da su podobni a ostali, raus, odakle ste došli.
Jedi se kol'ko 'oćeš i propagiraj utopiju a što se tiče azilanata il' već šta su, od mene toliko.
Od sada ću samo da se zajebavam i podjebavam.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyČet Okt 01, 2015 12:43 pm

Misliš na sporazum o readmisiji ?

U dablinskom sporazumu, koliko znam stoji da se zahtev azilanta može vratiti na obradu u prvu zemlju koja ih je uvela u registar i dala im azilantski status - eto razloga više da se izbegli ne žele popisati u Mađarskoj, jer tamo ne žele da ostanu, žele u Nemačku i sl. Izbegli se plaše pravnih začkoljica (gde je pečat ?), i ne treba ih zbog toga kriviti, svi znamo šta je birokratija.

Ma, ne jedim se toliko koliko ti možda misliš da se jedim, ne znam jeste da je situacija mučna... Čim počnemo da razmišljamo dublje od površine, moramo misliti na silne nesreće...

Najjednostavnije rečeno: Izbeglice neće biti vraćane u Srbiju, pa čemu onda toliko ksenofobije među srbijanskim narodom ? Sami sebe unapred osuđujemo, a tek što znamo da se sažaljevamo i glumimo ... To nervucka zdrav razum i logiku...

Grčka i treba da fasuje, stalno se izvlači. Rusija ''mirotvorka'' primila oko hiljadu i petsto izbeglih iz Sirije, baš ''pomažu'' sirijskom narodu, ubilo se. Da ne govorimo da ne primaju ni Čerkeze koji su poreklom iz Rusije.

Teško će se ovaj rat u Siriji zaustaviti. A dok taj pogrom ne stane, svako normalan bi odande(pa i iz šireg regiona Bliskog Istoka) pobegao. Tamo se ne zna ko koga, odnosno, svi se ubijaju međusobno. Više od 240.000 poginulih u toj jadnoj zemlji je dovoljan razlog da se odande ode.


Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyČet Okt 01, 2015 12:53 pm

Ruje krenule da piče po ID uz Amerov, Ejmen.
Nije ksenofobičnost u Srbiji, nego te kopkala žica što su je postavili Čangoši.
Kol'ko sam primetio med' pučanstvom, žicu su pozdravili sa Ваистину жица.

Ваистину жица


rasta
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyPet Okt 02, 2015 12:26 pm

a, ko u svakoj priči, sitna boranija ga na.ebe...radi koga i čega, Bog te pitao...naravno kao u ovoj situaciji, loši se prikače na ove što su sve izgubili i imamo što imamo...neki dan je u KASSEL-u izbila masovna tuča između njih 400, Afganistanci i Pakistanci radi ručka, kad je jedan balo jednog od 80g gurnuo itd. više sati je policiji trebalo da ih smire itd. nigdje Sirijca tu...
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyPet Okt 02, 2015 1:49 pm

Како то да баш нико нема никакве документе, јел то могуће ?










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyPet Okt 02, 2015 2:03 pm

Nisi bio u toj kozi,pa ne mozes ni znati...........ja znam da sam isto sjebala dokumente koji nisu isli u moju korist....prvo pratis zakon pa se onda tako postavis da budes TI na dobitku a ONI manje dokaza da te vrate,a to svi rade.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyPet Okt 02, 2015 2:24 pm

Јасно је да то намерно раде, нису им се свима изгубила документа у бежанији.
Европа сама плаћа цену својих "слободарских" закона о Азилу. Ако долазиш из државе у којој је
наводно тоталитарни режим, имаш право да тражиш азил и нагледаш се сунца слободе.
Асад је убедљиво победио на изборима али су га прогласили за диктатора из неких других разлога. Ето им га сад, ми смо и онако с..бани на дужи период, азиланти су нам само зрно у мору песка проблема










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyPet Okt 02, 2015 8:04 pm

cojle ::


I da se razumemo, cenim komšije koji ograđuju i avliju i bašČu kao prave i uzorne domaćine.
Ko bi da uđe neka viče, AL ZAVIDA! Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 900975
pesma ::

Ovo mi se dopada, trebalo je davno primeniti ovaj ''recept'' na Vojvodini, al' što 'no vele, nikad nije kasno da se ljubi strasno, da divanimo malo o samoopredeljenju, pokrajina je mrtva, živela republika, ... Dalje se šeta..

LAŽNOALTERNATIVAC, šta je to? booored
Korisni idiot koji je umislio da je borac protiv sistema a u stvari radi za njega nesvesno.
On/ona se bori protiv Novog svetskog poretka tako što podržava imigraciju i LGBT ideologiju, a protivi se patrijarhatu i nacionalizmu.
On/ona je protivnik bogataša i zagovornik pravednije raspodele, a po mnogo čemu Sorošev istomišljenik.
On/ona je protivnik Amerike i želi njen poraz ali je prihvatio i poverovao u svaku američku laž vezanu za ex yu prostor, od "Jogurt revolucije kao čina u kome je brutalno ukinuta autonomija Vojvodine" do "genocida" u Srebrenici.
I izgleda otprilike hipsterično. 99i
Odaju ih ironija, apatija i nostalgija. Hipsteri sebe nazivaju pripadnicima alternativne, kontra-kulture i teže da vežu za sebe pojmove neponovljivosti, svakodnevne nemarnosti uz generalnu društvenu osvešćenost, unikatni stil i opšti kul. Neizbežna relikvija  su im naaočari debelih okvira, ali ne nužno sa staklima, sve rad ličnog imidža.

Zabrinuti su za stanje planete, no registrovane količine plastičnih okvira za naočare su samo značajno doprinele povećanju  količina đubreta na istorijskim smetlištima. Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 900975











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptySub Okt 03, 2015 11:49 am

Ne treba svakom dati da surfa po netu, xaxaxaxa kod tebe cojle stalno Vukajlija na prepisivačkom repertoaru. Bog' te ne vid'o, zar nije lakše da daš link i gotova stvar ?

A onda pređeš na B92, pa ponovo bez linka prepišeš ceo četvrti pasus.

Anarhista sam(možda i nisam ?), tako da hipstere kao podkulturne nabudžene trendsetere ne doživljavam kao problem ali ni kao rešenje situacije u kojoj se svi globalno nalazimo. Ne trčkaram za brendovima, ne volim šoping centre, niti se šunjam po ćorsokacima. Ne hipsterišem nikako.

Ali ironišem i satirišem, šta ću kada imam sa čim/kim/koga/šta. Takav mi horosko woooop !

Npr. kad pročitam kako '' Rusija pomaže Siriji'' , dođe mi da stavim cvike ko Rip Kirbi (hipster?) i istražim ko je tu zbunjen, lud, ima li uopšte realnih u tom razbucanom autobusu nacionalne kompanije ''Ko to tamo peva'' sa tradicijom dugom par vekova, kad mogu da misle da se podržavanjem jedne svetske vojne sile može promeniti bilo šta na bolje, bilo gde na tržišnom svetu, ili zadržati status quo kod kuće pod hipotekom ?

Onda mi nadođe brže od kiselog testa želja da promenim okvir, recimo stavim na nos cvike onog ludo and genijalnog tipa Woody Allena, i predložim ti da pitaš sve ono što do sada nisi znao o trpanju u glavu od strane vlasti i države, ono što nisi smeo(hteo) da slobodno pitaš  ? Izvoli i pitaj, opusti se i uživaj bez prepisivanja.

A posle neko ovde proziva Danubiusa što postavlja tekstove iz novina i sa portala. On bar navede izvore, ne krade tuđe pasuse. Ko krade taj i laže ? A možda jednostavno nema hrabrosti da misli svojom glavom ? Razumem taj strah, strašna stvar.

Izbeglice a ne ... 99i

''Ko peva zlo ne misli, ko misli nije mu do pesme'' ili jeste ???  Khm, osećam se k'o azilant...

kada77
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptySub Okt 03, 2015 1:20 pm

pesma ::


Npr. kad pročitam kako '' Rusija pomaže Siriji'' , dođe mi da stavim cvike ko Rip Kirbi (hipster?) i istražim ko je tu zbunjen, lud, ima li uopšte realnih u tom razbucanom autobusu nacionalne kompanije ''Ko to tamo peva'' sa tradicijom dugom par vekova, kad mogu da misle da se podržavanjem jedne svetske vojne sile može promeniti bilo šta na bolje, bilo gde na tržišnom svetu, ili zadržati status quo kod kuće pod hipotekom ?

Rusija pomaže Asadu ,a prkosi Americi . Umesto da zadive svet zajedničkom borbom protiv svetskog zla ,ispalo je da su Rusi krenuli ,pa sklanjaj se ko može ,"saveznici" ili ne . Koliko sam ja razumeo ,oni su opalili po Al Nusri (koji nisu nikakvi anđeli ,nego sirijski ogranak Al Kaide ) koji se u ovom trenutku  bore protiv ISIS ? 
Čak bih i to razumeo ,neselektivno uništavanje svih islamističkih radikalnih grupa ,ali ovako izgleda da pomažu isključivo Asadu ,umesto da se zajednički pozabave ISIS-om , pa opet zajednički ,obezbede uslove za opšte demokratske izbore . 
Ako narod opet izabere Asada ,ok.
Što se tiče ideje o "pomorskom prstenu" za zaustavljanje trgovine ljudima i masovnih migracija ,da su to uradili ranije ,ne bi ni imali "migrantsku krizu" . Isto važi i za logore u Libanu i Turskoj . Da je tamo rečeno -imate ovde sve ,na sigurnom ste i zbrinuti ,pa lepo da se sačeka kraj rata ,da se steknu uslovi da se vratite . Ali ne ...ovako kako je sada ,na milioni Sirijaca se osećaju "pozvani" a njima se prikače i na stotine hiljada drugih koji žele u "obećane zemlje" .










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptySub Okt 03, 2015 3:16 pm

Rusija pomaže Asadu jer Ameri pomažu pobunjenike, u sve se mešaju ''zabrinute'' komšije Iran i Turska - strateška igra dve moćne svetske sile na račun zemlje u kojoj se ''vojna olimpijada'' održava, sa pokrićem: svi se bore protiv ''islamske države''.  

''Igranka bez prestanka'' koju niko ne može zaustaviti je oterala u izbeglištvo četiri miliona ljudi iz Sirije, koji traže mir što dalje od rata, u Evropi. Ko da im zameri ?

Zaboravljamo da su nemiri u Siriji započeli onog trenutka kada se narod pobunio protiv Asadovog režima, nestašica hrane i posla, suša, borba sunita i šita... Asadov tiranski režim je razlog za pobunu, tu su Ameri da sve dodatano (de)stabilizuju deja vu taktikom(prave teroriste protiv kojih se kasnije bore), sa Turskom koja trebi Kurde pod NATO zastavom, Rusija sa Iranom ''čuva demokratiju'' i vojne finansije u Siriji ...- recept za katastrofu Sirije se zgotovio u par godina.

Kako sve te ''ale'' staviti za pregovarački sto i zaustaviti ludilo ? Kako smiriti Putinove strasti a u isto vreme ne stati Obami na kurje oko ?

Ko bi iole normalan želeo da u tome učestvuje, makar bio i Sirijac ?
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptySub Okt 03, 2015 3:25 pm

kad sve sabereš i oduzmeš to svo sranje, ta sva muka je po običaju radi VELIKIH apetita...čudno je da Sirijcima odjednom dodije ona vlast itd. sekularna država, žene imaju ista prava itd. nego zna se, gulaš od CIA+KGB i svatko tura mirodžije na svoj način...rezultat je gulaš koji šlipa i kusa Europa...nisu Sirijci otišli za Moskvu ili Newyork...i neće sigurno...onda su se "napaćeni"ini priključili...Grci otvorili vrata da se konačno "NAZI" Njemačkoj osvete...i sad SRB, HR, SLO, MAC šlipajte tu juhu...
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptySub Okt 03, 2015 3:42 pm

Narod se pobunio protiv tiranina Asada ?!! Zar taj narod nije glasao za tog istog čoveka ?! Odakle nama pravo da iz daljine odredjujemo ko jeste tiranin a ko nije ?! Erdogan je dobar dok je uz nas, ako se predomisli postaće naravno najcrnji diktator. To vreme je prošlo, naviknite se na to što pre to bolje, bolje ćete razumeti svet. Zar još neko veruje u jednostrano medijsko bombardovanje kome je svet izložen posklednjih decenija. Ili ćemo početi da sarađujemo kao ljudi uvažavajući jedni druge ili nas neće biti.

Vidim neki Sirijac u Beogradu oplakuje celu svoju masakriranu porodicu samo nekiloko sati posle počinjanja Ruskog vojnog angažmana u Siriji, možda i pre. Za tako nešto se čeka potvrda najmanje pola godine a nekada i više godina. Mog rodjaka su ubili u Dvoru na Uni prilikom Oluje, punih 6 godina se vodio kao nestao. B 92 odmah zna, posle par minuta. Svaka čast.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptySub Okt 03, 2015 4:41 pm

Kica/Praja ::
Narod se pobunio protiv tiranina Asada ?!! Zar taj narod nije glasao za tog istog čoveka ?!
Glasali smo i mi za Miloševića, pa...

Vrati se u 2011. godinu, seti se da je mnogo ljudi(pominje se njih 200.000) izašlo krajem te godine na demonstracije protiv Asadovog režima. Kako se on sa njima obračunao je takođe poznato.
Citat :
Odakle nama pravo da iz daljine odredjujemo ko jeste tiranin a ko nije ?!
Taj čovek je nasledio vlast od svog oca koji je na vlast došao vojnim pučem; nije ni kralj, ni šeik, njegova dinastija Sirijom vlada 45 godina ! Jel' treba još nešto dodati na to ?

Sirijci koji se bune protiv njegovog režima koji na demonstrante šalje tenkove kažu da je tiranin.

Sve da nemamo pravo da komentarišemo jer ne živimo u Siriji, možemo poslušati Sirijce.

Današnji svetski mediji spinuju vesti po svom nahođenju, ali ne živimo baš u vreme Tjudorovih da se nešto tako krupno kao demonstracije velikog broja ljudi protiv vlasti mogu pomešati sa poslepodnevnom šetnjom posle obilnog ručka velike grupe ljudi po gradovima širom Sirije, tokom čitave 2011. godine pa nadalje u 2012 .godini, do danas...

Citat :
Ili ćemo početi da sarađujemo kao ljudi uvažavajući jedni druge ili nas neće biti.
Ovo je istina. I da ne tretiramo izbeglice kao elementarnu nepogodu već kao ljude u nevolji kojima treba pomoć. Nikada se ne zna kada će i nama zatrebati ista...

Citat :
Vidim neki Sirijac u Beogradu oplakuje celu svoju masakriranu porodicu samo nekiloko sati posle počinjanja Ruskog vojnog angažmana u Siriji, možda i pre.
No comment - nisam iz Sirije, ne znam.

Citat :
B 92 odmah zna, posle par minuta. Svaka čast.
Svi to tako rade, ko prvi nešto objavi - njemu ekskluziva.

Gledala sam pre neki dan onaj film ''Nightcrawler'', udarne vesti su rezervisane za masakre. Nesreće prodaju novine, serijske ubice dižu tiraž, slike ratnih stradanja i izbeglica na drumu nam stvaraju nemir i grče želudac - bojimo se za sebe gledajući u njih. Kao ljudi smo pali na dno.
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptySub Okt 03, 2015 6:07 pm

Kod mene rade 2 Sirijca. Baka im je odavde pa su imali gde da se sklone. Oni su došli pre koju godinu, odlični su radnici i brzo su naučili naš jezik mada su imali neke osnove. Imaju još 2 sestre, tu su im i mama i tata. Ne možemo suditi našim merilima da li je neko diktator. Kod njih je normalno da sin nasledi oca, ako dobro vlada. Živeli su dobro, u sređenoj državi mnogo bolje nego mi. Onda su počeli da ih buše kao i mnoge države u regionu. Demonstracije su organizovali plaćenici sa strane. Ovo što su napravili od Sirije je priznaćeš mnogo gore od onoga pre. Oružanu pobunu su započeli i sada vode nesirijsci, fanatici i plaćenici sa Balkana, iz Turske, sa Kavkaza, Pakistana, Arabije...Sirijcima je bilo mnogo bolje bez njih.
Nisam bio u Siriji ali slušam Sirijce. Imaš pozdrave od Kaisa i Danija.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptySub Okt 03, 2015 6:26 pm

No comment - nisam iz Sirije, ne znam.

najbolji komentar koji sve govori

B 92 odmah zna, posle par minuta. Svaka čast. Svi to tako rade, ko prvi nešto objavi - njemu ekskluziva.

Zaboravljate koja "nevladina org." financira iste...kako nece znati?

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptySub Okt 03, 2015 8:16 pm

Slobodno me optužite za bezdušnost ,ali ne mogu da ne  komentarišem ovaj slučaj . 
Čovek se zove Abdul Kadir Azizi i tvrdi da ima 110 godina (što verovatno nije tačno ,no ima ih dovoljno -kada mu je ovo 60 godišnja ćerka . 

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 673962_izbeglica-110-godina-star-foto-german-police_ff

Usput je slep i gluv , i stigao je sa 9 članova svoje porodice (4 generacije ) 
Ponavljam -optužite me za bezdušnost ,ali se zaista pitam -kako je 10 članova jedne porodice iz Baglana (a to je oblast koju kontrolišu talibani) uspelo da stigne do Nemačke ,kada je poznato da to po "glavi" košta 2-4 000 eu ? 
Koliko vremena treba da oni (bar mlađi ) nauče jezik i osposobe se za neki posao ,i uopšte ,uklope u neki normalan život na "zapadu" ? Jer dolaze iz oblasti gde i bez talibana vlada strogi šerijat ,a sever Avganistana i za avganistanske prilike se smatra siromašnim i zaostalim ? 
Zaista se Nemačka usrećila sa ovakvim tipom "migranata" ,tako da zaista ona teorija "jeftina a kvalifikovana radna snaga" ,što se provlači po pojedinim medijima ,zvuči besmisleno (što i jeste )










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptySub Okt 03, 2015 8:26 pm

Ja stvarno ne znam zasto svi vi mislite da ce svi azilanti i "azilanti" i izbeglice da ostanu tu gde su.
Cim jedna drzava postane "sigurna" izbeglice i odbijeni azilanti se vracaju nazad
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptySub Okt 03, 2015 8:42 pm

daljinski ::
Ja stvarno ne znam zasto svi vi mislite da ce svi azilanti i "azilanti" i izbeglice da ostanu tu gde su.
Cim jedna drzava postane "sigurna" izbeglice i odbijeni azilanti se vracaju nazad
To i jeste "kvaka 22 " u svemu . U Iraku i Avganistanu se zvanično ne vodi rat ,a tačno se zna koje oblasti su na udaru talibana ,odnosno ISIS .Isto važi i za Siriju -ni tamo se ne ratuje svuda (pa opet veliki broj migranta dolazi iz Damaska ?) 
Šta će biti ako EU počne da odbija zahteve za azil ,pa počne da ih vraća u zemlju odakle su i došli ,par stotina hiljada u Srbiju ,koja je "sigurna zemlja" ? Ne može se isključiti taj scenario ,jer nam upravo vraćaju 28 000 Roma i Albanaca sa Kosova ,"lažnih azilanata" .










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptySub Okt 03, 2015 8:54 pm

Ako nisi znao do juce su Srbija,Crna Gora, Makedonija i Kosovo bile nesigurne zemlje. EU (Nemacka) je donela odluku da se iste proglase za sigurne i traze da se napravi lista sigurnih zemalja koja ce vredeti za celu EU (sto jos nije slucaj).
Malo mesas pojmove jer to sto vracaju Rome i Albance rade zato sto su oni drzavljani Srbije. Isto tako to znaci da nema sanse da bilo cijeg stranog drzavljanina vrate bas u Srbiju.
Svi koji budu priznati kao izbeglice ili odbijeni za azil ostaju tu gde jesu dok se ne smiri situacija u njihovoj zemlji.
Dakle nema rekla kazala, pise u Kuriru , cuo sam i sl. Sve se radi po zakonu pa iako to vama izgleda drugacije.
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptySub Okt 03, 2015 9:53 pm

pesma ::
Ne treba svakom dati da surfa po netu, xaxaxaxa kod tebe cojle stalno Vukajlija na prepisivačkom repertoaru. Bog' te ne vid'o, zar nije lakše da daš link i gotova stvar ?

Očigledan dokaz da si ušla i u enciklopediju:
"Korisni idiot koji je umislio da je borac protiv sistema..." 99i

pesma ::

Anarhista sam(možda i nisam ?)

Ali ironišem i satirišem, šta ću kada imam sa čim/kim/koga/šta. Takav mi horosko woooop !

Onda mi nadođe brže od kiselog testa ... A posle neko ovde proziva Danubiusa.
A možda jednostavno nema hrabrosti da misli svojom glavom ? Razumem taj strah, strašna stvar.

Pre svega se opredeli šta si... ON ili ONA. Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 933166
I ne nadolazi ni kiselim testom na Sv. Danubiusa Milopizdog.sad2
Zar zaista misliš da nema muda i da ne misli svojom glavom? smehsmeh :rlol:

Po temi...  sviraš q*rcu pesmu.
Davno je Pišta razumeo da se Evropa na Tisi čuva, od najezde sa Stambola.
I zato samo belosvetske lude mogu podržavati nekontrolisanu invaziju migranata i potencijalnih džihadlija.    Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 900975











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyNed Okt 04, 2015 11:48 am

Kica/Praja ::

Nisam bio u Siriji ali slušam Sirijce. Imaš pozdrave od Kaisa i Danija.
Pozdravi i ti njih, srećna sam što su oni srećni Sirijci u Srbiji. :c925:

Citat :
Pre svega se opredeli šta si... ON ili ONA.
O ho ho ho ho, al' smo bezobrazni, pesma je pesma, TA pesma - pokazna zamenica, drugi razred osnovne škole. Ne znam šta o tome piše u Vukajliji, ti ćeš već nešto adekvatno kopirati. tongue

Citat :
Zar zaista misliš da nema muda i da ne misli svojom glavom?
Opet si nešto pogrešno prepisao, pomešao slova, ubacio muda... Strah te odaje... Ne boj se, misli kako hoćeš, samo nemoj toliko krasti tuđu intelektualnu imovinu, razmisli malo o autorskim pravima koja štiti Zakon. Da ne govorimo dalje, dovoljno je rečeno.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyNed Okt 04, 2015 11:53 am

daljinski ::
 Isto tako to znaci da nema sanse da bilo cijeg stranog drzavljanina vrate bas u Srbiju.
Svi koji budu priznati kao izbeglice ili odbijeni za azil ostaju tu gde jesu dok se ne smiri situacija u njihovoj zemlji.
Aha ...samo što migranti nisu svi Sirijici ,nego državljani drugih zemalja u kojima nema šta da se "smiri" jer se ne ratuje . 
Čak i sa drugih kontinenata ,sa roga Afrike . Kako da budu priznati kao "izbeglice" ili "azilanti" -na osnovu toga što žele da imaju evropski standard ? Pa to i mi želimo ,da tražimo azil? 
Takvi se vraćaju u zemlju odakle su došli ,a mnogi od njih su "registrovani" u Srbiji ,i sa tim "papirima" idu dalje . Sigurno će ih pre nama ekspeditovati ,nego što će da se zameraju nekoj od zemalja EU ,jer mi dočekujemo raširenih ruku ,čime se sami hvalimo . 
Ali ok ...ako je "zakon" takav ,mi nemamo ništa protiv da ostanu u EU dok god žele . 
Šta će biti ako je zaista tačno da su Rusi izazvali paniku u redovima ISIS ,pa i oni postanu "migranti" ,dođe u Evropu na hiljade bivših boraca ? 
Pošto su i Bugare pritisli ,50 kompanija je pokazalo dobru volju da zaposli migrante . Poslovi koji se nude nisu previše kvalifikovani ,ali je plata pristojna (1000-1200 leva , 615 eu otprilike ) 
Samo 5 % "migranata" se izjasnilo da bi neki od tih poslova prihvatili . 
Daleko je bolje primati "socijalu" , dečije dodatke i ostalo (što je skoro duplo )  u nekoj od bogatih zemalja EU ,i ne raditi ništa ,zar ne ?










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyNed Okt 04, 2015 12:54 pm

Ni u CG se ne ratuje pa je dosada vredela za nesigurnu zemlju isto kao i Srbija. Zato nemci i zele jedinstvenu listu sigurnih zemalja.
A sto se tice onih koji bi ostali u Srbiji da zive....pa mozes misliti da im je voda dosla preko nosa ako su se odlucili za tako nesta.
A to sto Bugari zaposljavaju izbeglice nije dobrovoljno nego diktatura EU (citaj Nemacka i Francuska) .
Eto to znaci biti clan EU.....ima da radis onako kaok kazu jaki inace nema para , nema robe i sl.
Mada realno koliko Srba prihvata isto takve poslove u Srbiji?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyNed Okt 04, 2015 3:34 pm

daljinski ::

A to sto Bugari zaposljavaju izbeglice nije dobrovoljno nego diktatura EU .
Mada realno koliko Srba prihvata isto takve poslove u Srbiji?
Pa to sam i rekao -da su ih pritisli . 
Poslovi koji se nude su -vozač,krojač ,zavarivač, poslovi u poljoprivredi . 
Platu od 630 eu u Srbiji nema ni lekar specijalista ,tako da bi 90 % Srba oberučke prihvatili takve poslove . 
Kod nas je "dnevnica" u poljoprivredi oko 1000 rsd ,što je nekih 8 eura . 
U EU je satnica prosečno 24 eu .
Ako nećeš da radiš ,a imaš decu ,Nemačka je prava stvar za tebe . Po važećem zakonu ,dobijaš nekih 400 eu "socijale"  ,plaćen stan i troškove ,i to -dugoročno . Isto toliko dobiješ i "dečijeg dodatka" ,a postoje i rani drugi dodaci na koje nezaposleni i siromašni sa više dece imaju "pravo" . Zato i ima na desetine hiljada "lažnih azilanata" -i bez ovog talasa sa Bliskog Istoka i Afrike -. 
U ovo se uklapaju svi "migranti" (a koriste i drugi .Što bi radili ,kada ih "sleduje" 70 % poslednje plate ,onda radije neće da rade )










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 155klf10


Poslednji izmenio Danubius dana Ned Okt 04, 2015 3:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyNed Okt 04, 2015 3:37 pm

Lazu te Dany da je tolika satnica u EU....ja tvrdim da je laz,a potvrdice i drugi koji su u EU.
A onda,malo se tu poredi i standard,jer 10 eu nije isto u CH ,u Srbiji ili Rusiji....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyNed Okt 04, 2015 3:53 pm

Astra ::
Lazu te Dany da je tolika satnica u EU....ja tvrdim da je laz,a potvrdice i drugi koji su u EU.
A onda,malo se tu poredi i standard,jer 10 eu nije isto u CH ,u Srbiji ili Rusiji....

Potpisujem. ..i samo zbog sefa moram da spamujem. ..

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 8zofue











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyNed Okt 04, 2015 4:12 pm

Astra ::
Lazu te Dany da je tolika satnica u EU....ja tvrdim da je laz,a potvrdice i drugi koji su u EU.
A onda,malo se tu poredi i standard,jer 10 eu nije isto u CH ,u Srbiji ili Rusiji....
Nije isto ,jer su troškovi života veći -ali je "satnica" toliko .

Ako lažu ovi -lažem i ja  99i 

 Prema istraživanju njemačke agencije "Destatis", prosječna cijena rada za jedan sat u privatnom sektoru u EU prošle godine iznosila je 24,40 eu
(Banjalučke Nezavisne  ) 


Sa cenom radnog sata od svega 2,2 evra, svrstali smo se na neslavno dno evropske lestvice po primanjima. Našem zaposlenom treba dva dana da zaradi satnicu Francuza

(Večernje Novosti  ) 

Rezultati analize cijene rada u Europi Instituta za ekonomska istraživanja (IW) u Kölnu : 

Većina razvijenih zemalja koje su stare članice EU-a sat rada plaća bruto od 20 do 35 eura, a među novim je članicama najveća satnica u Sloveniji − 2,55 eura, te u Češkoj − 8,8 €.

Industrijske tvrtke u Belgiji i Njemačkoj lani su plaćale radnike u prosjeku 35-36 eura za sat rada, uključujući i sva porezna i socijalna izdvajanja. Najskuplja je u Europi za poslodavce bila Norveška, gdje se sat plaća 40,3 eura. Najmanje među svim zemljama EU-a zapada radnik u Bugarskoj (2,15 eura) i Rumunjskoj (3,5 eura za sat), dvjema najsiromašnijim, najnovijim članicama Unije (od 2007.).
(Slobodna Dalmacija )



bosanka ::

Potpisujem. ..i samo zbog sefa moram da spamujem. ..

Službena valuta u Austriji je Evro, ili skraćeno EUR.


 Prosječna neto plata po stanovniku u Austriji iznosi 4.310 EUR. Najmanje plate imaju čistačice i spremačice (1.300 EUR), medicinske sestre i bolničari (1.667 EUR), voditelji, umjetnici i zabavljači (2.000 EUR), kuhari, konobari i turistički vodići (2.088 EUR), pravnici (2.200 EUR), radnici u telekomunikacijama (2.433 EUR), oglašivači i grafički dizajneri (2.495 EUR). Prosječne srednje plate imaju arhitekte (2.950 EUR), informatičari (3.035 EUR), učitelji, nastavnici i profesori (3.100), inženjeri (3.206 EUR), građevinski radnici (3.311 EUR), recepcioneri i sekretarice (3.500 EUR), radnici tehničkih službi (3.618 EUR) i bankari (3.744 EUR). Najbolje plaćena zanimanja su svakako ona najpoželjnija, a to su rad u avio kompanijama (3.981 EUR), rudari (4.225 EUR), računovođe (4.894 EUR), farmaceuti (5.133 EUR), menadžeri (7.320 EUR).
----
Ovo je sa sveznan .com ,stranica koja se bavi isključivo  prosečnim platama u svetu . 
Ako oni lažu -lažem i ja . 99i  
Prosečna satnica u Austriji je 29 eu ,u proizvodnji 32 eu ,a u Beču -34 eu (neto iznosi ) 
Najmanja satnica u Austriji je u Burgenlandu ,gde iznosi 25 eu. 










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyNed Okt 04, 2015 4:28 pm

Ja i dalje garantujem da je laz i to velika....kao sto je u CH zagarantovani minimalac 3500,a mnogi rade za mnoooogooo manje.
Real i statistike koje ne znam ko i na kome prave nemaju dodirne tacke.
Meni trebaju 3 sata rada za kilo junetine,a koliko sati ti radis za kilo mesa?
Nisam u EU,ali ima ih dovoljno koji jesu pa nek ti kazu kakve su plate i satnice.

Na standard i vrijednost novcanice mislim ovako.....kad ja zaradim ,recimo tih 25 eura na sat,meni ostane za hranu za cijelu porodicu max 700eura....onih 4500 se izgube moj prijatelju,na sve i svasta sto se obavezno placa....a Evropa je jos i slabija sa zaradama.
Nego,ovo je tema za izbjeglice a ne oekonomija EU.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyNed Okt 04, 2015 4:33 pm

Sefe, sve si to fino pronasao, kopirao. ..samo se nisi informisao da na neto platu radnika, porez se placa 110% Finanzamtu, KK, Pensionver.
Sto znaci da jedan radnik koji radi po kolektivnom ugovoru od 1380  ,kosta firmu na godisnjem nivou 46 000 € (sa taksom za Urlaubskassu).
Mnogi dodju ovdje sa istim misljenjem kao sto ti imas, ali vrlo brzo pokupe svoje krpice i vrate se odakle su dosli, jer ocekuju previse.

Slobodno ove postove prebaci na drugu temu, pa cemo nastaviti. .. slikacu ti svoj  m.Lohn da se uvjeris.











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyNed Okt 04, 2015 4:41 pm

Kod mene Bosno 125% Gemeindesteuer,plus Kanton und Bundes....nego nemam ja zivaca za ove teme,svakako niko ne vjeruje.
Ostavim nek misle da se beru devize sa najveceg oraha...ahahahah

Da sam imala uslove da ostanem u svom rodnom gradu,nikad ne bih dosla ovamo...unaprijed odgovor na pitanje a sto sam ovdje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyNed Okt 04, 2015 9:30 pm

cojle ::

Pre svega se opredeli šta si... ON ili ONA.

pesma ::

O ho ho ho ho, al' smo bezobrazni, pesma je pesma, TA pesma - pokazna zamenica, drugi razred osnovne škole. Ne znam šta o tome piše u Vukajliji, ti ćeš već nešto adekvatno kopirati.  

S osobitim zadovoljstvomm, pesma nas je sačuvala njojzi fala: musketar
[You must be registered and logged in to see this link.]

"Nauko XXI veka ćuti, slušaj i uči.

Samo jedan stih, jedan kratki stih je dovoljan da neku pesmu učini besmrtnom.

Upravo to imamo u ovoj pesmi nad pesmama! Ona otvara i druge dimenzije. Metafizičku i kosmičku na primer, ali i ne mora da otvara sad.
Nego bre, hoću da kažem, čista avangarda u svakom smislu. Pomerila je granice u ne samo muzičkom svetu. Ovo je daleko više od toga. Dala je odgovor na jedno od najvažnijih pitanja u istoriji ljudske vrste.
Umetnost još jednom pokazuje svoju bitnost, značaj i važnost za čovečanstvo.  99i

“Ti imaš ćerku ona je žensko“  jwwwwww

Toliko. Idemo dalje."

Il azilant? smehsmeh  :rlol:











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 EmptyPon Okt 05, 2015 1:51 am

Astra ::
Lazu te Dany da je tolika satnica u EU....ja tvrdim da je laz,a potvrdice i drugi koji su u EU.
A onda,malo se tu poredi i standard,jer 10 eu nije isto u CH ,u Srbiji ili Rusiji....

Slažem se. Hrana je možda skuplja a skuplji su i stanovi kod vas.

Ipak, kad uporedimo sve vas koji živite u EU ili u nekim još boljim zemljama, i nas koji smo na ivici siromaštva, očigledno je da bolje živite.











[You must be registered and logged in to see this link.]     vrti
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 9 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Azilanti i ostali MIGRANTI....
Nazad na vrh 
Strana 9 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Sledeći
 Similar topics
-
» OSTALI OBLICI BILIJARA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: