DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
UGLED BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
UGLED BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 UGLED

Ići dole 
+8
dusicaa
Draganna
determinanta
Danubius
@GaZdarica@
AstrinaKomsinica
Lily
Astra
12 posters
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

UGLED Empty
PočaljiNaslov: UGLED   UGLED EmptyPet Nov 18, 2011 8:28 pm

Ugled je ocjena drustva nase sopstvene vrijednosti? (kazu neki.)
Neki smatraju da sticu ugled vecom pozicijom u drustvu, recimo direktori, ministri,politicki funkcioneri.....zalosno je kad samo ovakve stvari cine ugled...........

A PO VAMA STO TO CINI UGLED JEDNOG OBICNOG COVJEKA?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lily
First Bride
Lily


Godina : 28
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

UGLED Empty
PočaljiNaslov: Re: UGLED   UGLED EmptyPet Nov 18, 2011 9:32 pm

Opste priznato, hteli mi to ili ne jeste da ko ima novac taj ima moc, a samim tim i ugled.. to je sadasnje stanje drustva.

Po meni ugled, postovanje i dostojanstvo ima ona devojka sto je vratila liku silan izgubljen novac (200.000 eura +500.000dinara), a od njega dobila 1000 dinara na poklon. Ona zasluzuje i postovanje i ugled!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

UGLED Empty
PočaljiNaslov: Re: UGLED   UGLED EmptyPet Nov 18, 2011 9:53 pm

Ugled = Integritet
E sad sto to kod nekih ima drugaciju definiciju = tough migg
Nazad na vrh Ići dole
@GaZdarica@

@GaZdarica@


Godina : 49
Location : malo Bosna, malo Vojvodina
Datum upisa : 21.07.2011

UGLED Empty
PočaljiNaslov: Re: UGLED   UGLED EmptyPet Nov 18, 2011 10:34 pm

Nađoh jednu poslovicu, pa ću je citirati kao definiciju:
"Varljiv je ugled koji nasleđujemo od roditelja i predaka. On brzo nestaje ako ga ne prati vlastita vrlina"...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

UGLED Empty
PočaljiNaslov: Re: UGLED   UGLED EmptySub Nov 19, 2011 7:56 am

UGLED bi trebao biti rezultat pozitivnih karakternih osobina jednog čoveka -poštenje ,iskrenost , poštovanje drugih ,učtiva komunikacija ,lična inteligencija i integritet ,pa i uspeh na društvenoj lestvici -ako je rezultat navedenog .
U našem društvu ,ugled znači samo jedno -NOVAC .
Ako ga imaš ,nije bitno da li si ga ukrao ,ili kakav si čovek -to sve pokriva.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Gost
Gost
Anonymous



UGLED Empty
PočaljiNaslov: Re: UGLED   UGLED EmptyNed Nov 20, 2011 3:04 pm

Ugled se danas retko koristi u opisu ljudi jer ne podrazumeva da je covek bogat, javno poznat i uspesan u poslovnom svetu. Mozda je moje shvatanje starinsko, ali to bi morao da bude covek posvecen svom poslu, koga niko ne kune i koji mirno spava i ne drhti kad mu neko zvoni i kad salje decu i unucice u skolu. Ima uglednih profesora, i lekara (redovnih i alternativnih), ima uglednih zena koje sjajno rade i prave svasta zlatnim rukama u svojim kucama i ugledne su medju musterijama (nedavno sam upoznala jednu takvu), mogla bih da razvijam temu ali nema potrebe. Ja zapravo mislim da su najugledniji i najbolji ljudi poptuno nepoznati javnosti a samo su poneki sticajem okolnosti budno praceni okom svih kao recimo Novak Djokovic koji je za mene veoma ugledan mladi covek.
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

UGLED Empty
PočaljiNaslov: Re: UGLED   UGLED EmptyNed Nov 20, 2011 4:29 pm

@GaZdarica@ ::
"Varljiv je ugled koji nasleđujemo od roditelja i predaka. On brzo nestaje ako ga ne prati vlastita vrlina"...
A ja ću citirati tebe. migg
Rekla bih da je ugled skup svega gore navedenog. Stiče se celog života, svog, svojih predaka, na kraju i svojih potomaka. Ako bi bilo ko iskočio iz ljudskih vrlina, "džaba si krečio". Ugled je sindrom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Gost
Gost
Anonymous



UGLED Empty
PočaljiNaslov: Re: UGLED   UGLED EmptyPon Dec 12, 2011 8:01 pm

..chist obraz,chvrsta rech,svoj stav=integritet
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



UGLED Empty
PočaljiNaslov: Re: UGLED   UGLED EmptyPon Dec 12, 2011 8:15 pm

Ugled za mene znači da uvijek ponovno mogu otvoriti vrata,na koja nisam dugo ulazila i da ću biti primljena s dobrodošlicom i osmjehom na licu.

Nazad na vrh Ići dole
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

UGLED Empty
PočaljiNaslov: Re: UGLED   UGLED EmptyNed Mar 25, 2012 6:19 pm

Astra ::
Ugled je ocjena drustva nase sopstvene vrijednosti? (kazu neki.)
Neki smatraju da sticu ugled vecom pozicijom u drustvu, recimo direktori, ministri,politicki funkcioneri.....zalosno je kad samo ovakve stvari cine ugled...........

A PO VAMA STO TO CINI UGLED JEDNOG OBICNOG COVJEKA?

Direktori , ministri , političari trebali bi biti ugledni po svojim osobnim karakteristikama pozitivnih crta osobnosti koje njihove dužnosti to i iziskuju . Svaka od navedenih dužnosti traži da ju obavlja ugledan ( moralan , pošten , obrazovan ) čovjek .
U stvarnosti to , tako nije . Zapravo je više nego obrnuto , pa je ugled istih i doveden u pitanje , degradiran .
Dakle , čovjek svojim osobinama , svojim osobnim vrijednostima , sposobnošću pozitivnog jelovanja i ponašanja stjeće ugled , a nikako samim položajem na koji je postavljen .
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

UGLED Empty
PočaljiNaslov: Re: UGLED   UGLED EmptyPon Okt 21, 2013 3:11 am

Ugled steknemo,naslijedimo,izborimo se za svoj komad neba i onda se desi nesto,i on je poljuljan.Mogu li nam djeca zaprljati ugled?
Da li je ugled lako lomljiv?
Da li je on moja svojina ili ga gradim za cijelu porodicu,za cijeli svoj narod?
Moze li dijete "zivjeti" od ugleda roditelja?
Ima li oko vas jos uvijek pravih uglednih ljudi?
Da li je novac i tu stavio svoje kandze?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

UGLED Empty
PočaljiNaslov: Re: UGLED   UGLED EmptyPon Okt 21, 2013 9:11 am

Ugled u Srbiji znači -imati novac .
Ako ga nemaš ,odmah si "neugledan" (kako i da budeš ,kada si skromno obučen, imaš eventualno skromna kola ,stan .....utopiš se u sivilo )
Nekada je ugled značilo -čovek ima razne moralne ili stručne vrednosti za poštovanje .
Danas su "ugledni domaćini" (narodni izraz ) ili "ugledni biznismeni" (izraz koji oni više vole ) oni koji imaju novac -čak i kada je potpuno jasno da potiče od kriminala ili prevare .
Niko ne pita kako si došao do fakultetske diplome ili imetka -ovima ostaje da svoj "ugled" samo proširuju . Ima tu još jedna specifična stvar u Srbiji .
Na svakog uglednog čoveka koji je poštovanje stekao poštenjem i radom -dolazi bar 5 njih koji čine sve da ga sruše i diskredituju .
Tako se pošteni ljudi ,stručnjaci od ugleda u svetu razvlače po tabloidima ,kleveću i pljuju i taj recept uvek uspeva .Narod više voli da ruši nekoga -nego da poštuje i priznaje nečiji ugled ,koji je ovaj stokom života stekao .I najsjajniji dijamant više nije tako sjajan ako ga baciš u septičku jamu -a to se radi .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

UGLED Empty
PočaljiNaslov: Re: UGLED   UGLED EmptyPon Okt 21, 2013 12:13 pm

Astra ::
Ugled steknemo,naslijedimo,izborimo se za svoj komad neba i onda se desi nesto,i on je poljuljan.Mogu li nam djeca zaprljati ugled?
Da li je ugled lako lomljiv?
Da li je on moja svojina ili ga gradim za cijelu porodicu,za cijeli svoj narod?
Moze li dijete "zivjeti" od ugleda roditelja?
Ima li oko vas jos uvijek pravih uglednih ljudi?
Da li je novac i tu stavio svoje kandze?
Ugled vise ne postoji. Pardon, izuzetak dokazuje pravilo.

Danas je "ugledan" onaj kojeg se boje, i to ne u smislu: jaooooo ima lovu, sav je bitan! Nego u smislu: ovaj mi moze procackat po savjesti sladoled 

Da je drustvo iole na nekom prihvatljivom nivou uglednog pojedinca, pa hajd, ali ovak0: who give's a fuck (s oprostenjem zlz )
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

UGLED Empty
PočaljiNaslov: Re: UGLED   UGLED EmptyPon Okt 21, 2013 2:03 pm

Mogu li nam djeca zaprljati ugled?- Nazalost da
Da li je ugled lako lomljiv?-Nekad dok su se cenile druge vrednosti nije bio. Danas jeste. Cim izgubis novac, izgubis poziciju a time i ugled.
Da li je on moja svojina ili ga gradim za cijelu porodicu,za cijeli svoj narod?- Ugledan covek i postaje ugledan tako sto se bori ( posteno) za svoja potomstva i za svoj narod.
Moze li dijete "zivjeti" od ugleda roditelja?- Jako kratko!
Ima li oko vas jos uvijek pravih uglednih ljudi?- Za srecu nadje se po koji.
Da li je novac i tu stavio svoje kandze?- [b]Za nesrecu jeste.
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

UGLED Empty
PočaljiNaslov: Re: UGLED   UGLED EmptyPon Okt 21, 2013 2:22 pm

Ja bih to "ugled" pogledao malo sa druge strane...
Šta znači biti ugledan?
Znači da te sredina proglašava takvim...da si svojim delanjem stekao povrenje ljudi da si pošten i radan i da bi svi trebali da se ugledaju na tebe. I to je ok, sasvim.

Meni je važnije od toga da ja budem svestan da svojim delima činim svet boljim. Moja želja bez predumišljaja da budem takav. Svestan izbor da želim da se pre svega mladji ugledaju na mene. Na stranu pare, na stranu uspeh. Treba biti "ugledan" svaki dan, svakim gestom, svakom rečju.
Svakodnevno sam pred očima stotine dece. Svaki moj mig i pokret možda "skenira" neko dete. E tu moraš biti "na muci junak"!
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

UGLED Empty
PočaljiNaslov: Re: UGLED   UGLED EmptyPon Okt 21, 2013 4:11 pm

Mudri cekaju pred pragom mocnih i nikako drugacije(Ksenovantova mudrost)
Tako je danas u Srbiji,a cini mi se i u svetu..

To ne samo da govori u prilog tezi da je Platonovo fantaziranje o mudracu-filozofu na celu drzave oduvek prihvatano sa dozom podsmesljivosti koja prati svaku utopiju, vec i da je koncept moci, odnosno "uticaja" kako se kod nas shvata,sustinski i strukturalno vrlo daleko od ideje ugleda, koji se stice polako i postupno, temeljeci se na autoritetu znanja, vestine ili vrline..  U miljeu tranzicije koja je duboko ukorenjena kod nas i ne nazire joj se kraj,kategorije drustvene moci i uticaja su se svile oko dve teme novca i politike..

Da nije tako, na listi uticajnih ljudi, osim poznatih, popularnih, bogatih, medijski prisutnih i onih koji raspolazu razlicitim vladavinskim instrumentima, nasli bi se i ugledni, oni koji imaju sta da kazu i koje bi svakako imao ko da cuje.  Na toj listi danas,skoro da nema profesora Univerziteta, knjizevnika ili uopste umetnika.

A,ugled,onaj pravi,  upucuje na kategorizaciju uzora ,na nesto sto treba slediti..

Covek, koji je shodno svojoj izvrsnosti u promisljanju, delanju ili komunikaciji, zasluzio postovanje u ocima drugih,kao da bledi ..Ipak..
Ugledni  znaju da su dobar glas, licni i profesionalni integritet, licno ispunjenje, kao i pozitivna "aura" kojom mobilisu svoje okruzenje, vredniji i trajniji od svake titule i svakog pojma uspeha, relativnog i krhkog ..

Uvek ce biti onih ,koji ce umeti takve da prepoznaju,iako na danasnjem nebu Srbije ,zna se ko cini ugledne ..

Ima nesto kao pitanje..

Sta je sa ugledom naseg foruma..???Ima li ga on uopste ..ili je to potpuno nebitno u atmosferi''opsteg neukusa'',moralnog kraha i duhovnog siromastva!
Sme li neko nesto da prozbori o ovom poslednjem pitanju?

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

UGLED Empty
PočaljiNaslov: Re: UGLED   UGLED EmptyPon Okt 21, 2013 4:30 pm

Ovdje smo svi punoljetni,pa i dva puta,znaci,na sve sto se desava mozemo da komentarisemo,mozda cak i djelujemo na nekoga,da stojimo iza onoga sto kazemo.Forum je kao svijet oko nas,ima i lose i dobre strane,ima negativnih likova i pozitivnih...odlucis se kuda ces i za kim,ili koga ces da citas a koga neces.
Forumu je cilj da se siri,ne smao clanstvom vec i raznolikim temama,a onda mora da se ponekad i proguta ponesto.Ne moze se svima sve svidjeti.Da li treba da cuva ugled time sto ce banovati svakog treceg clana zbog neprimjerenog izraza?
sa takvim stvarima se treba sam znati izboriti.Gubi li TV ugled,ako informise o pedofiliji,o kriminalu....to su samo teme,a ugled je nesto drugo.Po onome koliko nas je ,koliko trajemo,koliko nam zaviruju i sami gosti,rekla bih da ipak imamo neki ugled na ovom net nebu.
Djete ces kazniti sto je opsovalo,ali odrasloj osobi ne mozes suditi,mozes zamoliti,ali ne i mjesiti tijesto a ono vec pecen kruh...ne ide.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

UGLED Empty
PočaljiNaslov: Re: UGLED   UGLED EmptyPon Okt 21, 2013 10:30 pm

Nut ::

[You must be registered and logged in to see this image.]
You have got to be kidding me?! trtrr 

Nut, kad bi jos i ono malo pametnih sto je ostalo na ovom svijetu pocelo da polaze paznju na to sta oni iz tora "govore", i kako perceive njigovo bivanje,,,,e ode svEt u bendek ondaK jakog 
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

UGLED Empty
PočaljiNaslov: Re: UGLED   UGLED EmptyPon Okt 21, 2013 11:34 pm

AstrinaKomsinica ::
Nut ::

[You must be registered and logged in to see this image.]
You have got to be kidding me?! trtrr 

Nut, kad bi jos i ono malo pametnih sto je ostalo na ovom svijetu pocelo da polaze paznju na to sta oni iz tora "govore", i kako perceive njigovo bivanje,,,,e ode svEt u bendek ondaK jakog 
Ja o onome  gore recenom,sto spominjes, nisam  nista pisala..nego ja se mislim nesto drugo....Hoces li me ti ikada razumeti kako treba/Da pojasnim...sta god mi pricali ..iza ovih slova i nikova, disu neki ljudi..i koliko god se trudili da na  sve receno  reagujemo nezainteresovano u smislu ravnodusnosti  i ne pridavanju znacaja mislima ,sigurna sam  da nas stvari doticu,pomeraju..pa i vredjaju(danas se  to dogodilo ..na nekim temama..)Steta ,pa nisi bila tu..

Tako da mi,kao zivi stvorovi..imamo duse i osecanja ..i senzibilitet(doduse kako ko..)i reagujemo..a posebno jer vecina nas smo samo individue,a nikako ''licnosti''...
Trebali bi biti toliko snazni psihicki i duhovno visoko ,da bi smo  reagovali bojazljivo,blago i smerno..

Dakle ..stvari nas pogadjaju..to je prvo..

Sto s e tice ugleda ..foruma..mislim da GA ON IMA..IZ vise razloga..koja sad necu navoditi,jer se daju naslutiti..posebno  zbog toga ''sto licno ne bih bila ovde ,da je drugacije''(sta god neko mislio..)...
Forum ima neki poseban specifican smek...i kvalitetne postove ,ljude i stalno je aktuelan..Naravno o nekim losim stvarima ,necu sada..ali i to je forum..

Vise bih volela da je bilo komentara na celi post o ugledu ..a ,ne samo ovo zadnje pitanje..j...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

UGLED Empty
PočaljiNaslov: Re: UGLED   UGLED EmptyPon Okt 21, 2013 11:44 pm

Mozda nisi ti nista rekla,,,,ali je izbor slike rekao puno vise;)))))

Znas i sama da su to oni "skriveni" znakovi;))))))))

Mislim da sam dosta rekla o "ugledu" i kako je ta rijec shvacena, u masama;)

Ko je masi kad ugodio - pocev od ljubomore, preko one iskvarene zavisti, pa do jednostavne slabosti,,,,vrzino kolo. Pisac je htio da kaze da onaj koji se bakce terminom"ugled", pa u to ime djeluje,,,nema tu ni "U":)))) Mislim da mi je puno vaznije sto mislim sama o sebi, a ostali,,,,they'll get down with the program, eventually migg 

Dopada mi se ono o "individuama" i "licnostima", mada mislim da pomalo brkas pojmove,,,,ali to je druga tema,,,,:)

Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

UGLED Empty
PočaljiNaslov: Re: UGLED   UGLED EmptyUto Okt 22, 2013 12:27 am

AstrinaKomsinica ::


Dopada mi se ono o "individuama" i "licnostima", mada mislim da pomalo brkas pojmove,,,,ali to je druga tema,,,,:)

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ne znam na sta mislis..ako je ovo..sto si pisala..onda ne brkam samo ja nego masa poznatih strucnjaka iz psihijatrije  ipsihologije..
Dakle..individue smo svi..samo je poneko od nas licnost..jer sazrevamo celoga zivota..Procesi individuacije traju do smrti..(Vladeta Jerotic..Jung..i ostala bratija..)_
To sto ljudi cesto govore moja ,tvoja ..licnost..nema 'blage veze '' sa istinom..
Daleko smo mi od toga..ponesto naucimo,dusevno i duhovno se popnemo toliko'' visoko'', taman da mozemo reci da smo,eto, neko i imamo svoje mesto pod suncem..
Nasi karakteri su losi(ne mislim ni na  koga odredjeno..prosto na ljude..)dakle ,nasi karakteri su formirani..to je tacno ,ali sa velikim devijacijama..i oziljcima koje vucemo za sobom kako odrastamo i starimo..Vecina ,nikada ne ispravi te stvari..jer je to nesto jako osetljivo i treba vremena i truda ,volje..Naravno o sebi mislimo da smo najbolji,najjaci posebno kada je misao u pitanju..a zivimo ''potpuno izokrenuto''..Posebno uzurpirana rec''sloboda'',prava ljudi..a gde je tu odgovornost..
Covek  je potpuno slobodan kada je do kraja  odgovoran..Mi smo silom odgovorni uglavnom prema najblizima i sefovima na poslu (vecina ni taj segment zivota ne ispunjava)..sve ostalo ''bacamo u djubre''..Mi samo mislimo da zivimo slobodno..Mi smo stvoreni robovima  i povinujemo se uvek sredini i drustvu u kojem zivimo..itd..i td..
Mi smo slobodu,dakle, uzurpirali..i sva atipicna ponasanja i komunikacije pravdamo sa njom..naravno bez pokrica,I tako...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

UGLED Empty
PočaljiNaslov: Re: UGLED   UGLED EmptyUto Okt 22, 2013 12:47 am

Ok, hajde da se "uhvatim";)))))

I znajuci recimo definicije psihoanaliticara, ti si izabrala da kazes da ce "licnost" da reaguje bojazljivo.

Zasto?! Bojazljivost nije odlika licnosti, nego straha, a strah je odlika ma ni individue, nego nedefinisanog karaktera, koji ce pozeljeti da prvo sazna sta ce drugi pomisliti, pa tek onda da "vidi" isplati li se stagod reci;)

Licnost, je definisana i te kako. Nema strah, nego "obzir", sto je totalno drugaciji pojam.

E sad kako se to odrazava na ugled?! Bas u toj slobodi, koju isto tako bacas u smece, kao i licnosti. Zasto?!

Da, slobodan covjek je odgovoran, ali cemu ismijavanje onih koji to nisu?! Ljudi su kukavice po default, i treba da predju tezak put da bi i pomislili o slobodi.
Oni koji su slobodni imaju obzira prema onima koji to nisu, dopusteno, ako su nesvjesno okovani. Ako neko bira lance zarad nedostatka volje i karaktera da ih skine, i to je druga tema,,,,bistrili smo davno.

Dakle, taj crni ugled - da li si svjesna svoje licnosti?! Ako da, da li te istinski zanima sta ja mislim o tome?! Ako si sama svoj najveci kriticar, znaces i da ce te neko kao ja postovati, i da ces imati "ugled" (koja overrated rijec!).
A ako ne, so?! Kako to utjece na tebe sto recimo neces uzivati ugled kod mene?! Sta analiza, ej?!;)))))))

Licnost aposlutno ne zanima, jer zna. A sloboda uma dopusta izlazak iz tora umnog robovanja, pa onda zna i jos ponesto, mada ce zauvijek da pita: A zasto?!

Ma ljubim Kona tebe takvu slatku! jakog 
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

UGLED Empty
PočaljiNaslov: Re: UGLED   UGLED EmptyUto Okt 22, 2013 1:32 am

AstrinaKomsinica ::
Ok, hajde da se "uhvatim";)))))

I znajuci recimo definicije psihoanaliticara, ti si izabrala da kazes da ce "licnost" da reaguje bojazljivo.

Zasto?! Bojazljivost nije odlika licnosti, nego straha, a strah je odlika ma ni individue, nego nedefinisanog karaktera, koji ce pozeljeti da prvo sazna sta ce drugi pomisliti, pa tek onda da "vidi" isplati li se stagod reci;)

Licnost, je definisana i te kako. Nema strah, nego "obzir", sto je totalno drugaciji pojam.

E sad kako se to odrazava na ugled?! Bas u toj slobodi, koju isto tako bacas u smece, kao i licnosti. Zasto?!

Da, slobodan covjek je odgovoran, ali cemu ismijavanje onih koji to nisu?! Ljudi su kukavice po default, i treba da predju tezak put da bi i pomislili o slobodi.
Oni koji su slobodni imaju obzira prema onima koji to nisu, dopusteno, ako  su nesvjesno okovani. Ako neko bira lance zarad nedostatka volje i karaktera da ih skine, i to je druga tema,,,,bistrili smo davno.

Dakle, taj crni ugled - da li si svjesna svoje licnosti?! Ako da, da li te istinski zanima sta ja mislim o tome?! Ako si sama svoj najveci kriticar, znaces i da ce te neko kao ja postovati, i da ces imati "ugled" (koja overrated rijec!).
A ako ne, so?! Kako to utjece na tebe sto recimo neces uzivati ugled kod mene?! Sta analiza, ej?!;)))))))

Licnost aposlutno ne zanima, jer zna. A sloboda uma dopusta izlazak iz tora umnog robovanja, pa onda zna i jos ponesto, mada ce zauvijek da pita: A zasto?!

Ma ljubim Kona tebe takvu slatku! jakog 
Kono..odlican post....ali nemoj bukvalno..

Bojazljivo..govorimo o ljudima..znaci..ziv covek ima mana ''makar bio i licnost''..u tom kontekstu..mada si ti u pravu kada ''ravno'' gledas evo suvisne reci..ali ja sam je namerno ''prilepila '' ovde..jer svako ima mana pa i ta 'licnost;''..

Strah,je takodje crta u karakteru svih, PA I LICNOSTI..SVI S E BOJIMO,KAKO GOD BILI ZRELI.. samo sto smo zreliji n e idemo u snazne strahove..znaci patoloske ..naravno da ce se individua vis e plasiti.a, naravno da cemo biti obzirniji,kao licnosti..

Hej Kono svakoga zanima..licnost POSEBNO ...jer su oni otvoreni za sve novo..i uvek uce..zato se penju stalno stepenicama gore...

Svejedno..ovo si sve divno napisala.posebno..mi se dopada onaj deo//

Citat :
Dakle, taj crni ugled - da li si svjesna svoje licnosti?! Ako da, da li te istinski zanima sta ja mislim o tome?! Ako si sama svoj najveci kriticar, znaces i da ce te neko kao ja postovati, i da ces imati "ugled" (koja overrated rijec!).
A ako ne, so?! Kako to utjece na tebe sto recimo neces uzivati ugled kod mene?! Sta analiza, ej?
Imala bih tu sto sta pisati..ali me Astra sa muzikom..pa mi leti glava ''kao u isterivacu djavola'' na sve strane..

Sjajan ti je post...
jakog jakog 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

UGLED Empty
PočaljiNaslov: Re: UGLED   UGLED EmptyUto Okt 22, 2013 10:59 am

Mene su ucili da ugled stices sam.Da je istorija tvoje porodice nesto sto ide iza tebe,ali te ne odredjuje.Skloni smo da coveka vezujemo i za pretke i za potomke,onako nejasno,ali umemo kad je u pitanju pojedinac i da lepo to razgranicimo.Zato mislim da nas licni ugled ne zavisi ni od dece ni od roditelja.A ni od novca.Znam ih dosta kojima novac apsolutno ne moze da popravi ugled.
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 65
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

UGLED Empty
PočaljiNaslov: Re: UGLED   UGLED EmptyČet Sep 18, 2014 4:51 pm

Smatram, da se reč "ugled" često zloupotrebljava, zavisno od okruženja i društva u kome se osoba kreće, posla kojim se bavi i načinom razmišljanja. Tako, recimo, zloglasni kriminalac, neuhvatljivi lopov, ubica, može imati ugled u sferama svojih kriminalnih "kolega". Mnoge izraze, ljudi su skloni, da "rastegnu", da ih prilagode sebi, opravdaju sebe i svoj način života. Stvarno, može biti svestan svog ugleda, čovek koji ga je izgubio, koji se "srozao" iz bilo kakvih razloga, koji je stavljen na nekakav "stub srama", pa je svestan, da je izgubio ugled. Pri tome, zapitam se često, gledajući nekog "uživaoca" tog ugleda, kako se "šepuri", sa svojim egom, koji samo što ne eksplodira, ima li svrhe u tom i takvom ugledu? Prazan i "sirov" čovek, ostaje uvek takav, negujući samo ona prijateljstva i okružujući se samo onim ljudima, koji ga podržavaju. 
Reč ugled, zavisno opet od okruženja, može imati za sobom niz elemenata koji ga izgradjuju, čine i dopunjuju, pa tu dolazi i sve nabrojano u prethodnim postovima - porodica, mentalitet, sposobnost sticanja, nivo morala...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





UGLED Empty
PočaljiNaslov: Re: UGLED   UGLED Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
UGLED
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: