DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

  KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)

Ići dole 
+51
el_vibrador
Mima65
Gothic
bosankaa
Diplomirani Duduk
sunrise
MadamX
Astra
ZoxZoja
Kica/Praja
dusicaa
Kijara-brm
Danubius
Ladyintheblack
podbarac
Ivana_258
srculence
Lakota
brdjanin
Sikret
promaja
Zana
Sibila_
Samhain
lane
AstrinaKomsinica
sanjalica.ns
sonia
Orhideja
Andjelika
idemodalje
Sanjalica
Lily
Oci-ANDJELA
EPAL
Schveca
Kronos
anja007
RAKEL
komunikativn@
Luckasta
njushkalo_
montoya
babaaa
Storm_z
slatkicass
zvezdana
Crna_ovca
Silvy
doctorr67
Boban
55 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptySub Jan 26, 2008 2:23 pm

First topic message reminder :

Poznato je da su karijes i paradentoza najrasprostranjenije bolesti svet
ske populacije (oko 80% stanovnistva Zemlje pati od nekog oblika ovih bolesti)Kako je sa vama? Bojite li se zubara, trpite li radije bol, ili? Pisite slobodno, mozda mozemo pomoci ?  [You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji put izmenio Danubius dana Ned Avg 25, 2013 1:05 pm, izmenio ukupno 6 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
anja007




Datum upisa : 27.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyUto Sep 23, 2008 10:27 pm

Pa ne moz biti da je rutinska stvar, ako mi je on to snimao i ranije i pravio tretman korena.I tada je bilo vise naduveno a nije bilo te fistulke kako kazes.
Ja ne verujem da cu to otici od antibiotika, ali sutra cu otici kod dr.
Jedino se pitam dal da opet promenim doktora, jer ovaj mi vise nije simpatican?
Sta ti mislis?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyUto Sep 23, 2008 11:14 pm

Vidi Danyja gde otvorio tezgu..... :008yn9:
Nisam ni znao sa ovo mesto...? :008yn9: :011ag3:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyUto Sep 23, 2008 11:29 pm

anja007 ::
Pa ne moz biti da je rutinska stvar, ako mi je on to snimao i ranije i pravio tretman korena.I tada je bilo vise naduveno a nije bilo te fistulke kako kazes.
Ja ne verujem da cu to otici od antibiotika, ali sutra cu otici kod dr.
Jedino se pitam dal da opet promenim doktora, jer ovaj mi vise nije simpatican?
Sta ti mislis?
Meni ni jedan nije simpatičan, pa ih gledam svaki dan...najbolji stomatolozi kod mene su ljudi koji su blago rečeno, odvratni...ako te čovek prati , zna šta je radio do sada, ako menjaš , sledeći će diskretno , kao , primetiti da bi on još ovo i ono, i drugačije....a to ti baš ne treba
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
anja007




Datum upisa : 27.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptySre Sep 24, 2008 9:13 am

Ka5an Storm ::
Vidi Danyja gde otvorio tezgu..... :008yn9:
Nisam ni znao sa ovo mesto...? :008yn9: :011ag3:
Da znas da je poceo da tezgari:hahahha
Salu na stranu Danibus, ti znas da je moja doktorica umrla prosle godine, pa sam morala igrom prilika da menjam zubara.Secas se kad sam mu pricala: te ovako je moja doktorica, te ovo je rekla moja doktorica, te moja doktorica je...dok on na kraju nije otvorio usta i reko da ne pominjem vise moju doktoricu kod njega u ordinaciji jer je i on zubar.
Ba me nekako jeo blam, posle toga, naravno da se covek uvredio, ali jos uvek nemam poverenje u njega kao u svoju pokojnu doktoricu (bog da joj dusu prosti).....
A jos da ti kazem, pa ne boli me vise zub , sad nesto nemam neki osecaj da se upalio.Mozda i prodje tako ha, ili je prividno?
Dani odgovori mi brzo na pitanje da ne sacekam noc opet?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptySre Sep 24, 2008 9:18 am

HEHEHEH Anjuška se boji zubara -i traži razlog da ne ide ? Snimanje traje 30 sekundi, razvijanje najviše pet minuta Sve je bezbolno. Dakle, prošetaj, obavi, i znaš na čemu si. Najverovatnije i nije nešto opasno , i rešiće to antibioticima .Onda mirno možeš da ideš na fitnes, i trbušni ples -ovako, vidiš da razmišljaš, opterećuje te ? Also, idi kod zubara....
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
anja007




Datum upisa : 27.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptySre Sep 24, 2008 10:26 am

Danibus , sad sam ih zvala, i ta p-od sestre mi je rekla da ako je nesto vece ima da mi seku koren.
I jos mi je zakazala za petak.A ja upala u frku i tako sam joj svasta rekla na telefon, da je morala da me ubaci sada u pola dvanaest.Zamisli oni bi da ja umrem do petka, a nisu bili u stanju ni zub da mi ociste kako treba.
I sad mi je jos gore jel sam je napizdila , a za pola sata treba usta da otvorim toj istoj medicinskoj sestri da mi snima.
Valjda ce bog da mi pomogne....
Drzite mi palceve
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptySre Sep 24, 2008 10:31 am

Samo hrabro,mada je lakse roditi dijete nego otvoriti usta kod zubara! :348949:
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
anja007




Datum upisa : 27.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptySre Sep 24, 2008 10:32 am

Dobro si me utesila.Kad pomsilim kako se radjaju deca, zubar je boza.
Odoh tamo pevajuci....
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptySre Sep 24, 2008 11:40 pm

Citat :
Salu na stranu Danibus, ti znas da je moja doktorica umrla prosle godine, pa sam morala igrom prilika da menjam zubara.

Pa si sad došla kod Danyja..? :008yn9:
Odo' ja po popa,dok nije kasno... :008yn9: rabbit :008yn9:
Nazad na vrh Ići dole
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyČet Sep 25, 2008 1:01 pm

Ne treba , ne treba bila sam kod zubara.Preuzeo je stvar u svoje ruke, nema problema....
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyČet Sep 25, 2008 10:01 pm

anja007 ::
Ne treba , ne treba bila sam kod zubara.Preuzeo je stvar u svoje ruke, nema problema....


..,a u čijim mu je bila stvar..? :008yn9:
Nazad na vrh Ići dole
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyPet Sep 26, 2008 11:13 pm

U boxericama!
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyUto Okt 21, 2008 4:37 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyUto Nov 11, 2008 10:03 am

otvaraju ordinacije i za strane državljane
Stranci dolaze na lečenje

Autor: Hana Dunđerov | 08.11.2008. - 09:48
[You must be registered and logged in to see this image.]
NOVI SAD - Stomatološke usluge, plastične operacije, hirurške intervencije ili oftalmološki pregledi i usluge, karte su na koje će lekari igrati ne bi li privukli strance u zdravstvene ustanove, a Novi Sad nakon Beograda postao drugi centar takozvanog medicinskog turizma u zemlji. Spoj turizma i medicine, tvrde i lekari i gradski čelnici, gradu bi mogla da donese priličnu zaradu.

Klaster medicinskog turizma, koji radi pod pokroviteljstvom Ministarstva zdravlja, naredne nedelje provešće kroz novosadske ordinacije brojne strane stručnjake i pokušati da otkrije kojim bi medicinskim uslugama grad mogao da privuče strance.
Pojedine ordinacije u gradu već sada rade s pacijentima iz okolnih zemalja, pre svega Hrvatske i Republike Srpske, a na lečenje dolaze i državljani Slovačke, Češke, Mađarske, pa i iz Amerike. Trenutno, najviše stranaca dolazi po stomatološke usluge koje su tri do pet puta jeftinije nego u njihovim zemljama, a oprema i lekari jednako su dobri.
Van granica zemlje poznat je i Institut za kardiovaskularne bolesti, gde na lečenje dolaze najčešće gastarbrajteri, znajući da će ovde dobiti jednako dobru uslugu za duplo manje novca. Goran Trajkovski, zadužen u Institutu za odnose s javnošću kaže da ova ustanova. zahvaljujući svom imenu, već ima ugovore o partnerstvu sa Republikom Srpskom, a uskoro bi trebalo da zaživi i projekat "blizanačke bolnice" sa klinikom u Leku.
- Dolazak u Novi Sad na odmor obavezno iskoristim da posetim i zubara. Prošle godine savetovao sam prijatelja koji je imao velikih problema i morao je da pravi celu gornju vilicu da dođe iz Amerike ovde na godišnji i to da uradi, jer smo izračunali da bi ga ta usluga, sa sve putem i smeštajem u nekom prosečnom hotelu ipak izašla jeftinije - kaže Majkl Džared iz Bostona, inače suprug jedne Novosađanke.
Upravo okolnost da su ovde medicinske usluge neuporedivo, bar tri do pet puta, jeftinije nego u Americi i Britaniji, pa da su čak za petinu jeftinije nego u zemljama u okruženju koje godišnje zarade milione evra pružajući lečenje strancima, motivisala je ministarstvo i lekare da se bace na istraživanje potencijala Srbije u takozvanom medicinskom turizmu.
- Već prilikom ove prve posete očekujemo da će biti utanačeni, ako i ne sklopljeni, prvi partnerski ugovori. Novi Sad ima brojne ustanove koje ispunjavaju standarde, uključujući Institut u Sremskoj Kamenici i Klinički centar, ali za sada, u prvoj poseti, posetićemo samo privatne ordinacije i klinike koje ispunjavaju svetske standarde - najavljuje dr Marina Majković, sekretar Klastera za medicinski turizam.
A da u Novom Sadu ima usluga koje bi mogle da se pruže strancima, i mimo stomatologije i delokruga Instituta, potvrđuje i direktor Kliničkog centra Vojvodine Dragan Drašković.
Prema njegovom mišljenju, oblasti sa kojima bi pred inostrane pacijente mogla da izađe pokrajinska bolnica su plastična i rekonstruktivna hirurgija, oftalmologija, dijagnostika, ORL i opšta hirurgija. Za Klinički centar, koji zapošljava i stručnjake obučavane u inostranstvu i raspolaže dobrom opremom i komfornim smeštajem, to bi značilo dodatni priliv novca. Domaći pacijenti, tvrdi on, ne bi osetili promene. Strane pacijente lekari bi zbrinjavali u prekovremenim satima, a ne u redovno rado vreme.


ps U Subotici je ove nedelje počela da radi ordinacija sa laserskom stomatološkom stolicom-dakle, bezbolna .Cena je samo 30% veća od uobicajene stomatološke intervencije .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Oci-ANDJELA
Anđelina
Oci-ANDJELA


Datum upisa : 08.06.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptySub Nov 15, 2008 11:22 am

Bolesti usta i zuba

[You must be registered and logged in to see this image.]Karijes je jedno od naraširenijih oboljenja kod ljudskog roda. Karijes nastaje demineralizacijom gledji pod uticajem bakterija koje se hrane ostacima hrane koja se zadržava u ustima. Najpogodniji medijum za razmnožavanje bakterija u ustima su ugljeni hidrati i šećeri. Usled raspadanja hrane u ustima dolazi do snižavanja Ph vrednosti u ustima tj. u ustima preovladava kisela sredina. Kiseline iz usta demineralizuju zubnu gledj i tada se otvara put bakterijama koje počinju da se hrane organskom komponentom zuba sve dok ne dodje do odumiranja zubne pulpe a tada se proces nastavlja u koštanim strukturama iznad zuba. Proces se završava potpunim propadanjem zubne supstance. U kosti iznad zuba se stvara granulom ili cista ako je proces hroničnog toka a na kraju neminovno dolazi do oticanja, i vadjena zuba. Zbog svega ovoga je vrlo važno da se karijes otkloni u početnoj fazi kada se uz relativno malu intervenciju stavi plomba i proces se zaustavlja. Ukoliko dodje do oštećenje zubne pulpe ('živca') dolazi do akutnog zapaljenjnskog procesa ( pulpita) koji je praćen jakim bolovima i u ovoj fazi zub se još uvek može spasiti vadjenjem zubne pulpe i lečenjem zuba tj. opturacijom zubnog kanala. Ukoliko je proces hroničnog toka do bolova ili neće uopšte doći ili će bolovi biti niskog intenziteta i većina pacijenata se tada ne javlja kod stomatologa. Tada proces napreduje zubna pulpa odumire i proces se nastavlja u koštanim strukturama iznad zuba dolazi do nastanka granuloma ili ciste što je odbrambeni odgovor organizma na prisutne bakterije tj. infekciju. U retkim slučajevima u ovoj fazi može doći do izlečenja konzervativnim metodama a mnogo češće je neophodna hirurška intervencija tj. hirurško uklanjanje procesa koji je iznad zuba. Često proces toliko napreduje da se koštane i zubne strukture toliko razore da se ni jednom metodom ne može zub spasiti i tada je neminovno vadjenje zuba.
Koliko je bitno da stomatolog zna svoj posao toliko je bitno i da se koriste savremeni materijali u lečenju zubnih oboljenja i da se prati razvoj materijala koji se koriste za lečenje. Takodje je bitno da se ispoštuju sve procedure u radu sa savremenim materijalima. Trend današnjice je da se AMALGAMI ( ' sive plombe ' ) polako napuštaju i da se umesto njih koriste kompozitni materijali ( ' bele plombe ' ) . Danas na tržištu postoji veliki broj kompozitnih materijala kvalitetnih i manje kvalitetnih. Proizvodi eminentnih proizvodjača uglavnom zadovoljavaju sve zahteve koji se od plombe očekuju tj. da plomba može da podnese opterećenja koja trpi u ustima tokom dužeg vremenskog perioda i da zadovoljava estetske kriterijume i da tokom dužeg vremenskog perioda ne promeni boju. U stomatološkoj ordinaciji Car Dušan se koriste materijali za plombe eminentnih američkih proizvodjača KERR i DENTSPLY koje imaju sve osobine koje se danas od jedne plombe očekuju. Čvrstinu , dugotrajnost, postojanost boja ...
Možemo da zaključimo da je jedan od najbitnijih faktora u lečenju karijesa vreme javljanja pacijenta kod stomatologa. Karijes u početnoj fazi je lako sanirati i zaustaviti i zbog toga je neophodno da se pacijent javlja svom stomatologu na preglede jednom u 6 meseci...
Ja idem redovno kod svog stomatologa i nemam problema zasad :cheers:, sve sanirano na vreme :zubarv7:
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina
Oci-ANDJELA


Datum upisa : 08.06.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptySub Nov 15, 2008 11:24 am

[You must be registered and logged in to see this image.] dany, ev moji zubi :shock:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyČet Dec 04, 2008 4:33 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

pa vi sada vidite kakvi su ti zubari....... :evil:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyČet Dec 04, 2008 4:37 pm

Ovaj je slucajno zubar,takvih monstruma ima i drugih zanimanja............uzas!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyPon Dec 15, 2008 10:21 pm

Zbog zubobolje pucao u zubara



07. april 2008. 09:56 | Fonet | 0 [You must be registered and logged in to see this image.]
Jedan pedesetsedmogodišnji Rimljanin bio je toliko iznerviran što ga je neposredno nakon posete stomatogolu i dalje boleo zub da se vratio u ordinaciju u pucao u nogu zubaru.
Čovek je otišao kod zubara zbog jake zubobolje. Nakon tretmana koji ga je koštao više od sto evra, bol je bio sve jači. Pacijent je tada otišao do kuiće, uzeo pištolj, vratio se u ordinaciju i bez reči pucao stomatologu u nogu.
Policija je veoma brzo stigla na mesto dogadjaja i zatekla razjarenog pacijenta kako urla na lekara koji je ležao i držao se za krvavu nogu.
Revolveraš je uhapšen i optužen za pokušaj ubistva, a zanimljivo je da je utvrdjeno da čovek koji ga je lečio uopšte nije bio stomatolog.
On je prebačen u bolnicu, a kada ozdravi čekaće ga sudjenje zbog lažnog predstavljanja, nadrilekarstva i poreske prevare.



E pa meni je danas malo falilo za isto-mada je mladi kolega stomatolog, i to dobar stomatolog. Elem...iz čista mira , u roku od nekih sat-dva , natekne mi ginigiva kod donje desne šestice...Ali, kao da je neko pumpao .Naravno, na bilo koji dodir, zvezde sevaju...Rekoh, ok, kad odem na posao , tuširanje hidrogenom, antibiotici, i prolazi. Oko 14 već nisam mogao gledati od bolova, a otok je već bio vidljiv .Odem do ordinacije-pogleda(bolno, ali trpim) peripakalni apces U prevodu, upala , zagnojilo se okolo, naduvalo i sad nema gde da izadje . Treba trepanacija i drenaža. (u prevodu-ubodi i istisni. E sad kvaka 22-kada je u upali, anestetik ne pomaže . Kažem ja njemu, ok, zareži sklapelom, pa ok...ali on neće...Šta ako bude rez dubok, pa treba zašiti ili termokauterom zaustaviti krvarenje, tek onda će boleti...Sondom će on ....Kada je ZABIO SONDU u oteklinu....dakle, to je bio bol koji ne mogu opisati! Jos sam trgao malo glavu, tako da je zacepio tkivo....ok, proslo...Sad treba istisnuti......e tek kada je to uradio....imao sam osećaj da mi oko ispada iz duplje...Sad sam vam lepo pod 1000 mg antibiotika+2 analgetika(mix) i može se istrpeti....prokleti zubi ! :790114: :2guns: :confused:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyPet Feb 20, 2009 2:14 pm

Pogledajte ovaj slučaj! I šta da počnem sa ovim da bi ličio na čoveka ? cat

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyUto Feb 24, 2009 8:58 am

Kamenac i četkice krivci za parodontopatiju


Autor: E. B. | 24.02.2009. - 05:00
Mladi ljudi danas sve češće gube zube zbog bolesti zubnog mesa. Prvi znak bolesti je krvarenje iz desni. Ako se ne zaustavi na vreme, desni postaju crvene, otečene, a zubi se klimaju... Na kraju dolazimo do toga da rasklimani zub može samo da se izvadi.


- Parodontopatija može da se javi veoma rano, čak i u uzrastu od 11 do 13 godina. To je takozvana juvenilna parodontopatija. Agresivna parodontopatija se najčešće javlja u doba puberteta - objašnjava stomatolog dr Mihailo Bogdanov za „Blic“ i dodaje da statistika pokazuje da od ove bolesti tri puta češće oboljevaju žene.

Uzroci
Na nastanak ove bolesti najviše utiče loša higijena zuba, loše izabrane četkice za zube, nepravilno pranje zuba, zatim loše ura­đene proteze, kao i razne traumatske povrede.
Zatim tu su i loše navike kao što je stiskanje čvrstih predmeta zubima, škripanje zubima... Parodontopatija može biti uzrokovana i nastankom nekih sistemskih oboljenja kao što je dijabetes, a najčešće se pojavljuje u periodu pre ili nakon puberteta. Ako se oboljenje tada ne leči na vreme, pacijent do tridesete godine uglavnom gubi sve zube.

Šta je parodontopatija
Parodontopatija je patološki proces koji zahvata sve delove periodoncijuma, a to je vezivno tkivo oko korenova zuba smešteno između cementa i alveolarne kosti. Detaljnije bi to mogli da opišemo ovako – objašnjava dr Bogdanov:
- Između zuba i kosti vilice se nalaze kolagena, elastična i acidorezistentna vlakna, koja drže zub. Kada se ta vlakna usled različitih razloga koje smo naveli pokidaju, zub počinje da se klati.

Lečenje
U prvoj fazi lečenje se zasniva na uklanjanju dentalnog plaka i zubnog kamenca. U drugoj fazi lečenja moraju da se uklone parodontalni džepovi. To se izvodi kiretiranjem ili obradom džepova i proces se zove - režanj operacija. Ovo je inače najčešća metoda za lečenje.
Treća faza lečenja se primenjuje samo kod bolesnika kod kojih je došlo do pomeranja zuba. Obično se terapija završava stavljanjem zubnih proteza ili ugradnjom zuba, ne samo zbog lepog izgleda nego i zbog čuvanja organa za varenje.

Preventiva
Uklanjanje dentalnog plaka i kamenca se smatra najvažnijim zahvatom u lečenju obolelih od parodontopatije jer je on uzrok nastanka gingivitisa ili parodontopatije. On mehanički iritira gingivu i dovodi do upale. Zubni kame­nac treba uklanjati bar dva puta godišnje, a najbolje bi bilo četiri puta. Postupak uključuje i poliranje zuba i kontrolu plaka.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyNed Mar 01, 2009 3:10 pm

Naučnici prave zub u laboratoriji

Autor: P. Đ. | Foto:Northfoto | 01.03.2009. - 00:02
[You must be registered and logged in to see this image.]
Kada se jednom uništi, zubna gleđ ne može više da se obnovi. Naučnici sa Univerziteta Oregon SAD otkrili su, međutim, da je gen Ctip2 odgovoran za stvaranje ćelija koje proizvode zubnu gleđ i nadaju se da će im on pomoći da naprave zub u laboratoriji.

Proučavajući miševe zahvaljujući kojima su otkrili gen Ctip2, istraživači su shvatili da je on odgovoran za više funkcija. On ima ulogu u pravovremenom reagovanju imunog sistema, u razvoju kože i nerava, ali i u formiranju ameoblasta, ćelija zaduženih za proizvodnju gleđi.
– Pre ovog eksperimenta nismo ni naslućivali šta reguliše rast i formiranje zubne gleđi. Bili smo ushićeni kada smo shvatili da je Ctip2 ključan za ameoblaste, odnosno za njihovo funkcionisanje – kaže dr Krisa Kjusi, vođa istraživačkog tima Univerziteta u Oregonu.
Naučnici se nadaju da će uz pomoć tehnologije matičnih ćelija i kontrolisanjem gena uspeti da naprave ljudski zub veštačkim putem. Ako pronađemo način da u laboratorijskim uslovima uzgajaju ameoblaste koji proizvode zubnu gleđ, na pragu smo da trajno sačuvamo zube od obolevanja i popravki, smatra Pol Šarp, stručnjak za razvoj zuba na Stomatološkom institutu Kraljevskog koledža u Londonu.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyPet Mar 20, 2009 9:37 am

Majmuni uče mlade da čiste zube – ljudskom kosom /video/

Autor: Blic online | Foto:Ilustracija | 17.03.2009. - 09:24

Izgleda da je učenje potomaka kako da očiste svoje zube jednako važno majmunima kao i ljudima, piše BBC.

Pogledajte ovoooooooooooooooo: [You must be registered and logged in to see this link.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptySre Mar 25, 2009 2:16 pm

.. uhh.. imam zakazito u subotu kod moje zubarke.. pregled.. ::da
.. bude li me gnjavila, bice.. :svadja:
.. bude li me bolelo, bice.. :placko: :juri sekirom:
.. bude li sve ok.. bice.. :675231:
.. i naravno.. ako nema nikoga vise zakazanog idemo na.. :441684:
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyPon Mar 30, 2009 11:11 am

.. obaVitooo.. :381752:
.. naravski, nista nije bolelo... kad se ide na vreme..
.. i sad su svi zdravi.. :yahoo:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyPon Mar 30, 2009 11:15 am

Lily ::
.. obaVitooo.. :381752:
.. naravski, nista nije bolelo... kad se ide na vreme..
.. i sad su svi zdravi.. :yahoo:


I sad otprilike ovako izgledaš? Smej se smej, samo se smej look ? tongue

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyPon Mar 30, 2009 2:08 pm

... ijaaaoo.. ko ti je ta.. svega ti... jeste da se smeskam ali to sam i pre cinila..
.. no, s ovom fotkom cem da prestanem toj da cinim... :348949:

.. kude si ovu nas'o... svega ti???? :348949:
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyPon Mar 30, 2009 2:28 pm

kolika je tvrdocha bele plompe statichnog pritiska po mm2(granica izdrzljivosti),a kolika je prosechna tvrdocha zuba(gledji)?










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyPon Mar 30, 2009 2:32 pm

.. taja pobrko loncice.. tongue :joint:
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyPon Mar 30, 2009 2:39 pm

jok...."struchnjak" zna to:))










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyPon Mar 30, 2009 9:53 pm

Lily ::
... ijaaaoo.. ko ti je ta.. svega ti... jeste da se smeskam ali to sam i pre cinila..
.. no, s ovom fotkom cem da prestanem toj da cinim... :348949:

.. kude si ovu nas'o... svega ti???? :348949:


hehehe Pa znamo mi da si ti lepša od ove....al žena se lepo od srca smeje , sa 32 zdrava-i prirodna
To je samo pokazno..........ne poredim te Svaka sličnost sa našom Lili je isključena ! :348949:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptySre Apr 01, 2009 4:27 pm

.. nemo' me vise falis.. svega ti... :padapk8:

.. no si me sade zabrin'o bre.. sade brojim zubice.. :scratch:
Nazad na vrh Ići dole
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica


Godina : 48
Location : Tamo gde vecno sunce sja...
Datum upisa : 16.08.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyČet Apr 02, 2009 2:55 pm

Da li je moguće da se dete ovako oseća nakon zubarske intervencije? :cry:

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyUto Apr 07, 2009 9:13 pm

Fazon od danas : ulazi mladji Rom , sa vrata "Joj, doktore, boli, boli ........"
(nek mi braća Romi oproste , ali sa njima je ludnica.....kad ih nesto boli, to je kuknjava do neba, a najčešće je i cela familija u pratnji-i svi kukaju uglas)

Uglavnom, ovaj ga smesti u stolicu , zubi Hirošima , i kaže mu da pokaže koji boli. Ovaj pokaže jedan kutnjak sa rupeškom kao šaht . Pita ovaj njega "od kada vas boli?" Ovaj kaže : Jojjj, doktore...pa već dva dana "

"Pobogu, pa što niste uzeli neku tabletu , da se malo to smiri ? "

Ovaj kaže : "Ma uzeo sam, stavio sam u zub , BENSEDIN .....al* nije se smirio , doktoreeeeee"

OVO NIJE VIC.............mi smo umrli .Svasta smo čuli, ovo još ne :245916:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
idemodalje

avatar


Datum upisa : 08.04.2009

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyČet Apr 09, 2009 11:44 am

Zasto nebi ovarao, ljepo je onda u drustvu imati jednu ljepu afroamerikanku-zbog zubi a i nje same.
Nazad na vrh Ići dole
idemodalje

avatar


Datum upisa : 08.04.2009

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyČet Apr 09, 2009 11:48 am

Cudno dete, mislim da nes nije uredu sa njim.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyČet Apr 09, 2009 1:15 pm

:245916: :245916: :245916: :974438:
.. sa njima uvek komedije..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyUto Apr 14, 2009 7:28 pm

Slušajte šta je psihološki pristup pacijentu :par je ovakav-mladi zubar-stažista , i starija , iskusna sestra , koja poznaje ceo grad , i to ne samo žive-nego zna i gde kome ko leži i na groblju.

Elem....dodje jedna baba, i sad ova da je opusti , počne da čavrlja sa njom-kako joj ovaj, kako joj onaj,,,,Kad pomenu snajku, baba se smračila k*o Iranac u sinagogi.

Mladi doktor počne da radi (inače, i njegov otac je radio kod nas kao oralni hirurg, jadnik je umro preko noći, 1950 god, moždani udar, nikada nije bio bolestan, mali je nasledio crtu duhovitosti od njega) i sad baba treba da ispljune vata-rolnu iz usta , da mali nastavi.(Izgleda da mu se malo i gadilo da je sam izvadi, jer se zalepila )

"Pljunite bako".....kaže ovaj....a baba jedan mali pljuc, ništa....vatarolna ostane....
"Malo jače bako."....opet mali pljuc....ništa......ostala zalepljena......

Tako par puta......na kraju , kaže mali"Bako ,morate jače pljuniti.....hajte ovako....zamislite da je to neko koga jako ne volite, recimo vaša snajka....."


Kad je to rekao.....baba je "povukla "iz peta......kad je pljunula.....izlete vatarolna kao metak -jos je i od fontane odskočila.....

Eto , psihološki pristup......... :twisted:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyČet Apr 16, 2009 10:54 pm

Imamo jednog mladog kolegu koji toliko voli novac, da ga zovemo dr Kir Janja , ili dr Stipsić To još niste videli , verujte . Ima rotvajlera (za koga se žali da mnogo jede) i džukac dobije krpelja .Pošto je iscrpeo sva poznata sredstva-da ne plati -ipak je morao kod veterinara . Kad se vratio , bio je iskreno užasnut, ovako od prilike affraid , jer je morao platiti 1200 dinara za intervenciju .Ceo dan je drobio o tom "užasu i bezobrazluku"

No ne želim to reći . Došao neki pacijent po gotove proteze.E sad, mi koristimo izraz , kad je gotova ,"predati" . Kaže ovaj "Hoćemo li PRODATI ovome protezu"

Neće jezik-nego gde misli idu . Ako mislite , da sve vreme nije razmisljao kako da nadoknadi "štetu" -jeste !










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyPon Apr 20, 2009 9:54 pm

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyPon Apr 20, 2009 10:03 pm

Dodje neki dan naš majstor električar -slomio zube Ok, ajde daj.....

Čovek daje , ja uzmem , mislim donja .....kad bolje pogledam , imam šta videti .....gornja!

Nedostaje -SVE .....imaju samo zubi i nešto plastike -radi se o gornjoj totalnoj protezi....ja gledam u "ono " i ne verujem......


A ovaj kaže "Malo sam je doterao .....FLEKSOM ,,,i TURPIJOM!

Kako to on nosi , i na čemu stoji (gornja proteza stoji uglavnom principom vakuma, ploča pokriva nepce ) ...nemam pojma .....

Ne bi se čudio više i da je lepilom lepi...ali "Tigrom"....

(zaboravio sam to čudo snimiti )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptySre Apr 22, 2009 9:28 am

Fazon od juče-ali nisam napisao .

Došla jedna mlada mama sa dečakom, neke 4 godine , mali očešljan , skockan-mali čovek.Lepo "Dobar dan" sedi dete mirno, ništa ne govori , ne kmeči kao većina dece.

Za takve slučajeve imamo par igračkica , i damo malome -dobijemo "hvala lepo" i dete se u miru igra.Sedi za sestrinim stolom, ni ne znamo da je tu.

Mi se raspričali naveliko , nešto smo se zezali , smejali.......jednom iz pozadine glasić"Izvinjavam se........da li će neko od vas, imati malo vremena.....da me odvede da kakim?"

Paliiiii smooooo..............










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica


Godina : 48
Location : Tamo gde vecno sunce sja...
Datum upisa : 16.08.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyPet Apr 24, 2009 11:56 am

Crkoh ljudi od ovog članka!!! :padapk8: :padapk8: :padapk8:

"Uz mnoštvo drugih blagodati koje seks pruža čovjeku, oralni seks ženama čuva zube.


Učestala istraživanja pokazuju da seks smanjuje prekomjernu težinu, blagotvoran je za krvožilni sustav, oslobađa stresa i poboljšava imunitet, pišu 24sata.
No, pokazalo se kako je muško sjeme bogato mineralima kalcija i cinka i spriječava propadanje zuba. "

:padapk8: :padapk8: :padapk8:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyPet Apr 24, 2009 2:09 pm

Sanjalica ::
Crkoh ljudi od ovog članka!!! :padapk8: :padapk8: :padapk8:

"Uz mnoštvo drugih blagodati koje seks pruža čovjeku, oralni seks ženama čuva zube.


Učestala istraživanja pokazuju da seks smanjuje prekomjernu težinu, blagotvoran je za krvožilni sustav, oslobađa stresa i poboljšava imunitet, pišu 24sata.
No, pokazalo se kako je muško sjeme bogato mineralima kalcija i cinka i spriječava propadanje zuba. "

:padapk8: :padapk8: :padapk8:

Zanimljiva teorija-koju bi trebalo istražiti.

Eto, u cilju nauke, a kao i čovek iz struke, dobrovoljno se javljam da učestvujem u seriji eksperimenata , kao demonstrator.

Treba se žrtvovati radi novih saznanja :twisted: :D

Za zube ne znam , ali da je izvrsno za ten-to je naučno dokazano ! ::da










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyPet Apr 24, 2009 3:47 pm

:245916:
posto se javljas ko demonstrator...onda ce tvoji zubi biti izlozeni toj demonstraciji, swakako zato sto ti je to i struka:)))
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyPet Apr 24, 2009 9:18 pm

doctorr67 ::
:245916:
posto se javljas ko demonstrator...onda ce tvoji zubi biti izlozeni toj demonstraciji, swakako zato sto ti je to i struka:)))

rabbit demonstrator je onaj koji izvodi radnju.....Misliš da nisam predvideo nekog pametnjakovića/ićku?  KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 98966










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyPet Apr 24, 2009 9:22 pm

:joint:
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyUto Maj 26, 2009 5:17 pm

.. ups.. taman sam 'tela rec kako sam ja moje bas fino sredila.. no, ovde se traze nekakvi dobrovoljci e pa ondak je vreme za.. :mouse :
.. sto je sigurno, sigurno.. :348949:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyUto Maj 26, 2009 8:58 pm

Danas se desilo što se ama baš nikada nije desilo .
Koleginica dodaje špric sa anestetikom i upppsssss....ispadne , i zabije se pacijentu u ruku!
Mi stojimo i gledamo , a špric se ljulja , onako zabijen ceo santimetar , u podlakticu, kao u crtanom filmu ! Da je gadjala čoveka kao pikadom -ne bi se tako zabilo.

Naravno, posle par sekundi izvučemo , nije bilo ništa , jer nije pritisnut klip .Pacijent mladji čovek, samo se smejao . Ova, da umre od izvinjavanja .

Jadna žena -zida kuću,puna kuća majstora , klinac joj se sad dosetio da bi dalje u školu ,traži profesore za prijemni, traži vezu... ne zna šta će pre, nije ni čudo što nije "sva svoja "










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Andjelika

Andjelika


Godina : 41
Location : Beograd
Humor : zdrav seljachki, rekla bih...
Datum upisa : 16.05.2009

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptySre Maj 27, 2009 5:29 pm

ovako... imam jedan zub kome pre nekoliko godina izvadjen zivac.. gornja leva dvojka... u medjuvremenu, zub potamneo, sto uzivo i ne izgleda strashno, ali na slikama katastrofa.... uzmimo u obzir da se ja stalno smejem....
koji je tvoj predlog za resenje tog problema? ( osim da se ne smejem kad se slikam)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptySre Maj 27, 2009 7:13 pm

Andjelika ::
ovako... imam jedan zub kome pre nekoliko godina izvadjen zivac.. gornja leva dvojka... u medjuvremenu, zub potamneo, sto uzivo i ne izgleda strashno, ali na slikama katastrofa.... uzmimo u obzir da se ja stalno smejem....
koji je tvoj predlog za resenje tog problema? ( osim da se ne smejem kad se slikam)

Čim je živac izvadjen -zub je devitaliziran , znači mrtav i zato menja boju . Prognoze su sledeće :

kombinacija 1: možeš ga nositi tako i čekati kada će da pukne -a pući će, kao staklo, to je samo pitanje vremena . Pa dok stoji-stoji.

kombinacija 2- ostrugati ga , i prekriti ga keramičkom krunicom u boji koja se slaže sa ostalim zubima

kombinacija 3 - kada pukne ,upotrebiti preostao koren , u njega staviti livenu nadogradnju , pa na to krunicu (navlaku , kako se već gde kaže )

Moja iskustva su -isti slučaj, stajao je godinama tako (tamniji) dok nije pukao .Sad ima nadogradnju +krunicu i služi i dalje .

Najgore da za svaki devitalizirani zub nema nikakve garancije koliko će držati . Individualno je , kome koliko smeta , kada i da li će se odlučiti na neku od intervencija , ili ostaviti da "laje dok traje "

Meni je za takvu dvojku bio dovoljan gumeni bombon-nezgodan ugao žvakanja i krccccccc.....a pre toga je godinama stajao .Ne možeš biti pametan šta je bolje-odmah srediti ili ostaviti .Skoro da važi Marfijev zakon-ako ništa ne preduzimaš , nerviraće te godinama , ako želiš odmah nešto preduzeti-desi se da krcne i prilikom struganja .

Na tebi je -a stomatolog će rado da preduzme sve što želiš , jer ne mora da ti da nikakvu garanciju-a usluge će da naplati.

A za slike lako-photoshop sredi boju :twisted: :geek:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyPon Jun 01, 2009 9:23 am

Dany ...ovaj treba tvoju pomoc -:))[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyPon Jun 01, 2009 9:28 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyPon Jun 01, 2009 9:29 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptySre Avg 26, 2009 9:53 am

Zubar greškom izvadio ženi 13 zuba

Autor: Blic online | Foto:AFP-Ilustracija | 24.08.2009. - 12:46

Elizabet Smit iz Južne Karoline dobila je na sudu odštetu od dva miliona dolara, nakon što joj je zubar greškom izvadio 13 zuba, piše "Jahu Njuz".

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kako se navodi, Smit (28) je na klinici "Sekston Dental" u Florensi 2006. godine tražila da joj izvade tri zuba. Zubar je, međutim, kako stoji u tužbi koju je Smit podnela, izvadio svih 16 zuba njene gornje vilice.
Robert Rensom, jedan od advokata žene, rekao je da Smitova planira da što je pre moguće ode na operaciju vilice, koja će je koštati oko 80.000 dolara.
Advokat klinike Sonders Bridžis izjavio je da razmatra žalbu na odluku suda.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyČet Avg 27, 2009 8:57 am

Zbog besparice ljudi sve ređe idu kod zubara

Svakom četvrtom nedostaje više od deset zuba

Autor: I. Mišković i ekipa “Blica” | Foto: northfoto | 27.08.2009. - 05:00

Suočeni sa opštom besparicom, ljudi idu kod zubara samo kad baš moraju, a sve manje neophodne i skuplje intervencije ostavljaju za neka srećnija vremena, pa i ne čudi tužna slika stanja zuba srpske nacije. Prema aktuelnim podacima koje su prikupili i obradili lekari Instituta za javno zdravlja Srbije „Dr Milan Jovanović Batut, od ukupnog broja odraslih u Srbiji, svega 8,5 odsto njih ima sve zube, a četvrtini populacije (tačnije 26,6 odsto) nedostaje više od deset zuba.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Osim besparice, tu su i loše navike, pa istraživanje pokazuje da 60 odsto stanovništva kod nas ne pere zube svakog dana.
- Samo 40 odsto stanovnika pere zube jednom ili više puta dnevno. Takođe, iz godine u godinu smanjuje se broj odraslih koji odlaze kod stomatologa sa 36,8 odsto na 30,7 odsto. Treba reći da od tog procenta svega 15,1 odsto njih ide na kontrolu zdravlja usta i zuba. Znači, ne samo da je malo onih koji odlaze kod zubara već je i mali broj onih koji to čine zbog kontrole. Bezubim stanovnicima naše zemlje najčešće nije neprijatno da se zbog toga široko osmehuju. U svetu se kod stomatologa odlazi zbog parodontologije, karijesa, estetskih, a naročito funkcionalnih problema vezanih za gubitak zuba. U Srbiji se ide samo kad se mora - upozorila je u izjavi za „Blic” dr sc. med. Milica Šćekić iz „Batuta”.
Da srednji sloj i oni siromašniji odlaze kod zubara kad baš moraju potvrđuje i dr Vladana Ilić, stomatolog u beogradskom Domu zdravlja „Stari grad”. Ona kaže da se manjak pacijenata oseća posebno leti, ali i tokom jeseni, jer tada ljudi imaju dodatne troškove kao što je polazak dece u školu i spremanje zimnice.
- I zato opet nemaju para za zube. Iako su naše cene dosta niže u poređenju sa privatnim stomatološkim sektorom, pacijenti i dalje imaju problem da sakupe novac i saniraju zube. Zato smo im omogućili da plaćaju na rate čekovima i svim vrstama kreditnih kartica - kaže dr Ilić za „Blic”.
Doktorka naglašava da pacijenti u najvećem broju slučajeva ne vode računa o zubima, ne peru ih, imaju loše navike, štede na zubnim pastama i četkicama, a veliki problem je i što pored upozorenja stomatologa jednu četkicu za zube koriste godinama.
Da je posla manje nego što je bilo tvrde i privatni stomatolozi. Dr Miodrag Barjaktarević iz istoimene ordinacije u Beogradu kaže za „Blic” da pacijenti mahom odvajaju novac za najneophodnije intervencije. Sve što može da sačeka, to i odlažu. Ipak, kaže on, nije još zabrinjavajuće, mada običan čovek trpi koliko može i čeka bolje dane.
Broj stomatologa
Državni sektor 3.092
Privatni sektor 2.322
Nezaposleni u Bg. 550
Nezaposleni u Srbiji 861
*podaci Udruženja privatnih stomatologa

Cene stomatoloških usluga Novi Sad
Bela plomba 10-17 evra
Vađenje 10-20 evra
Lečenje 25-50
Krunica 65-120
*cene u evrima
- Normalno je da se cene razlikuju u privatnom i državnom sektoru, ali i među privatnim ordinacijama. Ista usluga na jednom mestu košta, primera radi, 5.000 dinara, a na drugom 15.000. To nije bez razloga, jer komfor i najsavremnija oprema i aparati koštaju - naglasio je dr Barjaktarević.
U oba sektora ističu da se ljudi teško odlučuju za hirurške intervencije, jer one dosta i koštaju. Najčešća i najnužnija je režanj operacija bolesnih desni, koja u domovima zdravlja košta 1.800 dinara po zubu, a kod privatnika od 5.000 dinara.
U Domu zdravlja u Nišu u poslednje vreme nabavljena je jako kvalitetna oprema. Grad je donirao dve nove stolice čija je vrednost 2,5 miliona dinara, a stigla je i potpuno nova aparatura.
- Kod nas je prvi pregled pacijenta besplatan, dok je pacijentima omogućeno da za protetičke radove plaćaju na tri ili pet rata, a razmatramo da im omogućimo i plaćanje na šest rata. Od februara je uvedena estetska stomatologija u kojoj se koriste kvalitetni materijali kao i u privatnim ordinacijama, tako da ni u čemu ne zaostajemo za privatnicima - kaže Jasmina Dimitrijević, pomoćnik direktora Doma zdravlja.
U privatnim stomatološkim ordinacijama kažu da raspolažu najsavremenijom opremom, a da razlika u cenama nije drastična.
U Kragujevcu su usluge vađenja, lečenja, ugradnje bele plombe, livene nadgradnje i ugradnje metalno-keramičke krunice na zubima u Zavodu za stomatologiju i ordinacijama u školama upola jeftinije nego kod ovdašnjih privatnika, pokazuje najnovije istraživanje „Blica”.

Zatvorene ordinacije
U Novom Sadu, prema nezvaničnim informacijama, u junu i julu kažnjeno je oko 150 privatnih zubara, a akcija inspektora doprinela je da se u gotovo sve ordinacije uvede fiskalna kasa. Na cene to nije bitnije uticalo osim u ordinacijama koje su držale ubedljivo niže cene. Pojedine ordinacije, kako se može čuti od zubara, stavile su ključ u bravu, ali prividno, tako što su se odjavile sa registra, ali su nastavile da primaju pacijente sa planom da se kroz nekoliko meseci ponovo legalizuju.
Cene u ordinacijama su za većinu Novosađana previsoke, jer se ozbiljnije intervencije, pogotovo protetičke, plaćaju po nekoliko stotina evra. Ipak, za Hrvate, pa i za Mađare, ove cene su niže, pa zubari često ugošćavaju pacijente iz obližnjih republika.
Najbitnije je prati zube uveče
Stomatološki pregled trebalo bi da otpočne majka sa bebom u stomaku, a posle rođenja deteta trebalo bi da to postane redovna zdravstvena obaveza. Nauka je dokazala da zubne bolesti uzrokuju mnoga teška oboljenja, a kod nas se zubi peru ujutro kada to u stvari predstavlja više estetsku potrebu nego zdravstvenu. Jutarnje pranje zuba nikada ne može da nadomesti štetu koja je nastala u toku noći ako se zubi ne operu pre spavanja. Najbolje je zube prati posle svakog obroka, ali to gotovo da ne postoji u srpskim porodicama.
Stanje u Srbiji
- samo 8,5 odsto Srba ima sve zube
- četvrtini nacije nedostaje više od deset zuba
- 60 odsto ne pere zube svakog dana
- 30,7 odsto odraslih odlazi kod stomatologa
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyPon Jan 18, 2010 9:17 pm

Dodje danas jedna mala Romkinja (scena se odigrava na DEČIJOJ STOMATOLOGIJI) u ordinaciju .
"Dobar dan , zub boli........."

Ok ....pogledam knjižicu , važeća , dete 15 godina , ok .......Mlada doktorka pogleda zub-nema druge , za vadjenje .......

"Jaoooooo, ja se bojim , moze li da bude tu neko samnom "? Moze , sto ne moze...I mala otvori vrata ,pozove nekoga ....i udje neki momčić.
Sad ja, da razbijem led , kažem....."Jel to brat ?"
"Nije...kaze mala"

"Pa jel onda momak ? " zezam se ja.
"Nije,,,,"

"Pa ko je onda , drug? "'

"NIJE " kaže mala--"To mi je MUŽ !"

Mi ostali pafffff.........


(pogledam karton, stvarno brisano prezime , pa pisano drugo )

Sad mi zbunjeni , pitamo maloga -pa jesi ti punoletan ?

Na to se javlja mala iz stolice "Kako nije , on je mnogo star , ima 22 godine !"










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptyPon Jan 18, 2010 10:50 pm

Pa sto vam je to bilo cudno.Decko i jeste star u odnosu na devojcicu od 15 godina.Razlika je ogromna kad gledas sa gledista 15-godisnjakinje.Sad da je ona 30 a muz 37 ne bi bilo problema, ali sa 15 joj nije mesto u bracnim vodama vec u pesku medj igrackama....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 EmptySub Jan 23, 2010 2:24 pm

Mlada koleginica se ubi da objašnjava deci koliko je važno da pravilno peru zube .
Pljačka trgovačke putnike za uzorke , sama štampa propagandni materijal , ne mrzi je da SVAKOM detetu održi isto predavanje, leči mlečne zube ........nema šta ne radi.

Juče, katastrofa .Dvoje dece zaredom došli sa koka kolom u dzepu .To joj bilo kao da su joj opsovali majku (kola je smrt za zube )

Ali glavna bila jedna mala Romkinja . Ova joj leči gornji sekutić već nedeljama , od krlje joj pravi modelaciju heliom u ustima (što ne bi ni rodjenoj majci niko radio ) i posle seanse od sat i po, kaze mala :
"Doktorice , oćeš kad sve ovo završiš , da mi metneš cirkon na taj ?? "
Ova pozelenela.....mislio sam da će zaplakati .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)
Nazad na vrh 
Strana 3 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Sledeći
 Similar topics
-
» PASTE ZA ZUBE
» NAMIRNICE KOJE KVARE ZUBE !

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: STOMATOLOGIJA/ZUBNA PROTETIKA-
Skoči na: