DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

  KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)

Ići dole 
+51
el_vibrador
Mima65
Gothic
bosankaa
Diplomirani Duduk
sunrise
MadamX
Astra
ZoxZoja
Kica/Praja
dusicaa
Kijara-brm
Danubius
Ladyintheblack
podbarac
Ivana_258
srculence
Lakota
brdjanin
Sikret
promaja
Zana
Sibila_
Samhain
lane
AstrinaKomsinica
sanjalica.ns
sonia
Orhideja
Andjelika
idemodalje
Sanjalica
Lily
Oci-ANDJELA
EPAL
Schveca
Kronos
anja007
RAKEL
komunikativn@
Luckasta
njushkalo_
montoya
babaaa
Storm_z
slatkicass
zvezdana
Crna_ovca
Silvy
doctorr67
Boban
55 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptySub Jan 26, 2008 2:23 pm

First topic message reminder :

Poznato je da su karijes i paradentoza najrasprostranjenije bolesti svet
ske populacije (oko 80% stanovnistva Zemlje pati od nekog oblika ovih bolesti)Kako je sa vama? Bojite li se zubara, trpite li radije bol, ili? Pisite slobodno, mozda mozemo pomoci ?  [You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji put izmenio Danubius dana Ned Avg 25, 2013 1:05 pm, izmenio ukupno 6 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptyČet Feb 25, 2021 4:00 pm

Mladi kolega zubar ,ima natpis na vratima ordinacije od par stavki ,tipa "Molimo ,operite zube pre posete stomatologu" do onoga "Molimo da ne konzumirate beli luk ili alkohol pre..."
Idem ja neki dan od apoteke prema ulaznim vratima ,a na klupi sedi jedan Romale (koga sam video pre pola sata pred vratima odrdinacije ) i viče on zamnom :
Doktore,doktore !
Šta ću ,stanem ,i pitam -da ?
*el tako da kada se vadi zub -pre toga treba jesti ?
Naravno ,kažem ja -dobićeš anesteziju ,krvarićeš -taman treba da budeš praznog stomaka .
I onda ukapiram da lik jede pljeskavicu -smrdi luk na 5 metara ?
Tip baci papir ,i kaže -e sad idem da vadim . zubic
Rekoh -da nazovem ,da upozorim?
Ma jok...neka se "obraduje" zubic spite cat
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptyPon Maj 31, 2021 8:55 pm

Eto kako je srpska stomatologija bila napredna (već u XIX veku )

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pa se lepo kaže sestri -dajte pločicu i cevčicu ,i spremite jednu deblju "lajnu" .
Pa kad pacijent "šmrkne" -tek onda ide ono neugodno, klješta. zubic

A može se primetiti da je laboratorijski (tehnički) deo bio bar 3 puta skuplji od zubarskog
Nema više "starog vakta" i pravde . zubic
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptySre Dec 01, 2021 9:24 pm

Već smo navikli da nam pacijenti donose slike sa "prve pričesti" ili "male mature" -pa bi baš takve zube ,ali ovo od danas ...
Gospođa preko 65 (kategorija -ne plaća ništa) donela sliku izrezanu iz novina-samo dentinski niz ,recimo 5x1 cm . .Ona bi baš ovakve

[You must be registered and logged in to see this image.]
(nije originalna slika ,samo da ilustrujem)

Mi gledamo i ne verujemo ,ali pitam ja gospođu : izvinite ,gde ste ovo našli ,koje novine , kome je to tako rađeno ?
Ona ,mrtva *ladna ,kaže : Iz "Starsa" . Pa "Ceci" (Svetlana Ražnjatović) ?
Treba šta više reći ???
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptySre Dec 08, 2021 8:36 pm

"Ovo" nas je dočekalo jutros ?

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pas lutalica ,na prvom spratu ,ispred ordinacije ,u 07h ujutru ? 
Kako se samo popeo na prvi sprat ,kako je ušao ? 
Da bude luđe -boja krzna mu se sasvim utapa u boju poda ? 
Ja dođem na posao -žene vrišta ,ne smeju da prođu . 
Na hranu nije reagovao ,bilo mu toplo ,i samo se raširio i zaspao . 
Na kraju -zovi "kućnog majstora " koji ga je izneo napolje kao bebu .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptySub Dec 11, 2021 1:42 pm

Fakat i činjenica .Ovde se radi o privatnim ordinacijama (Srbija ) gde su cene višestruko veće i u odnosu na naš "društveni sektor" . Tako da "kajmak" skinu privatne ordinacije ,a nešto ostane i za nas "na crno" zubic
Mi radimo još jeftinije -a sve sa uvoznim ,najkvalitetnijim materijalom (i ne štedimo ,kao privatnici )
Uostalom -mi "društveni" smo oskosnica ,radimo i za privatne ordinacije ,nemaju oni neke posebne timove . Oni daju "glamur" -mi smo "patuljci" u senci ,koji odrade većinu toga.
----

Srbiju redovno, radi stomatoloških radova, posećuju judi iz Nemačke, Austrije, Švajcarske, ali i država iz komšiluka

BEOGRAD - Već godinama Srbija važi za stomatološki raj u kome cene pojedinih intervencija koje u inostranstvu mogu da koštaju čitavo bogatstvo, kod nas mogu biti i 5 puta jeftinije. Kako zbog niskih troškova koje će ovde imati, dosta ljudi iz dijaspore dolaze kod srpskih zubara i zato što su na dobrom glasu i kada je stručnost u pitanju, te kao takvi ispunjavaju sve kriterijume i pune ordinacije gastarbajterima i stranim državljanima.

Naša zemlja prepoznala je svoju prednost koju ima u odnosu na susede, pa su vremenom stomatolozi pronalazili načine kako da pridobiju svoje potencijalne pacijente iz drugih država.

Putem interneta informisanje o mogućem odnosu cene i kvaliteta nikada nije bilo dostupnije, pa Srbiju redovno, radi stomatoloških radova, posećuju judi iz Nemačke, Austrije, Švajcarske, ali i država iz komšiluka.

Koje su to intervencije zbog kojih stranci najčešće dolaze, kada ih preko godine ima najviše, koje su razlike u cenama kod nas i u inostranstvu, i da li su im nekada čak i one preskupe, u razgovoru za list objasnila je doktorka stomatologije jedne beogradske ordinacije Sanela Jovanović.

Prema njenim rečima, cena je svakako prirotetna stavka i primarni razlog svih onih koji dolaze da bi u našoj zemlji sredili svoje zube, međutim, nikako i poslednji.

- Pored same cene koja svakako privlači naše ljude i strance iz dijaspore, druga takođe dosta važna stvar zbog koje ih ima u tolikom broju jeste i kvalitet rada. Imamo mnogo slučajeva gde nam pacijenti govore kako su jako zadovoljni radom naših stomatologa i neretko čujemo rečenice poput: "Molim vas, odradite sve što možete za ovih par dana koliko smo tu, jer dolazimo tek za nekoliko meseci" - objašnjava Jovanović.

nače, intervencija koja u Srbiji košta 4.500, u inostranstvu iznosi 15.000 evra.

Koje su to razlike u cenama u odnosu na inostranstvo, sagovornica ističe da intervencije koje mi nudimo mogu da budu čak i do 5 puta jeftinije za razliku od drugih zemalja, te su tako, govori dalje naša sagovornica, radovi protetike koji kod nas koštaju oko 4.500, u stranim državama oko 15.000 evra.

- Intervencije zbog kojih stranci dolaze kod nas su apsolutno sve. Od vađenja zuba, ugradnje implantata, postavljanja mostova, čišćenja karijesa...A sve one su barem upola, ili 5 puta jeftinije. Za običnu popravku zuba u Srbiji treba da se iskešira od 2.000 do 3.500 dinara, dok za ugradnju plombe u inostranstvu treba izdvojiti čak 100 evra, ali često i više od te cifre, te je računica jasna i ne čudi zašto smo toliko popularni među stranim državljanima - navodi Jovanović i dodaje da je pored stranaca ipak više naših ljudi koji žive i rade na Zapadu, a ovde dolaze kod stomatologa.

Jul, avgust i decembar "krcati" su stranim pacijentima. Iako stranaca ima, kako dodaje, tokom cele godine, pikovi koje oni primećuju jesu vreme odmora ili velikih praznika, kada često dolaze porodično rešeni da za kratko vreme urade što više popravki.

- Jul i avgust su apsolutno najposećeniji meseci kada ordinacija bude krcata strancima, tačnije gastarbajterima. Međutim ništa drugačija situacija nije ni pred Novu godinu, pa nam je i decembar mesec kada je fokus na strane pacijente. Oni su već sigurni u spretnost i profesionalnost naših doktora, pa je sve što žele da se sve završi u predviđenom roku, što više nama pravi probleme, jer smo u većini slučajeva limitirani vremenom i radove koji zahtevaju proces moramo da završimo što pre možemo - govori naša sagovornica Jovanović.

I pored toga što dugo žive u inostranstvu, nepostojanje navike ali i svesti o važnosti oralne higijene i dalje je, objašnjava Jovanović, dosta prisutna i vidna kod svih onih koji dođu da im se odradi određeni zahvat, ali ipak, cena im gotovo nikada ne predstavlja problem.

- Nažalost, preventiva zuba kod Srba je oduvek bila jako loša. U poslednje vreme primećujemo da se situacija poboljšala i da iz estetskih razloga većina želi da ima besprekorno bele i čiste zube, ali i sada je dosta onih koji dolaze sa mnogo karijesa koje zahteva obilno saniranje. Cena svakako nije nešto na šta obraćaju pažnju, i ona uglavnom najviše nezadovoljstva stvara Srbima koji žive ovde, dok oni iz tuđine istu rado i bez oklevanja prihvataju - priča Jovanović.

Dentalni turizam

Iako stranci mogu stomatološku intervenciju primiti u bilo kojoj srpskoj ordinaciji, postoje i one koje su specijalno i jedino oformljene za rad sa inostranim pacijenatima, što se stručno naziva "dentalni turizam".

- U protekloj deceniji više nego ikada pre u našoj zemlji se razvila takva vrsta turizma. Naime, postoje ordinacije koje čak pružaju i hotelske usluge i smeštaj za ljude koji dođu da urade te velike i komplikovane radove kao što je ugradnja implantata ili izrada velikih mostova. Tim ljudima je pružena potpuna nega od samog preuzimanja sa aredroma, do smeštaja u hotele ili motele i završavanja svih intervencija za kratak vremenski period - ističe Jovanović.

Zarada u ovakvim ordinacija uvek je dobra, međutim, prošlogodišnja pandemija korona virusa nanela je dosta štete upravo njima, kada su mnoge ostale bez posla i zatvorile se.

- Korona virus je dosta uticao na ekonomiju i privredu na globalnom nivou, ali naravno i na stomatološke usluge. Mnogo stranaca, usled zatvorenih granica nije moglo da dođe u našu državu, i to je i te kako uticalo na oslabljen rad stomatologa. Veliki broj ordinacija je zatvoren, a i dosta naših kolega je u tom periodu dobilo otkaze. Situacija se, srećom, stabilizuje polako, rad se vraća u normalu, ipak godina za nama svakako je ostavila velike tragove, što samo govori koliko naša profesila u Srbiji živi od stranaca i koliko isti doprinose razvoju naše grane u medicini - zaključuje Jovanović.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptySub Dec 18, 2021 11:59 am

[You must be registered and logged in to see this link.]

spite spite spite
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptySub Jan 01, 2022 10:43 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptySub Jan 08, 2022 7:24 pm

Dođe Cig...(pardon ,Rom ) kod zubara -otvori usta ,kad ono svih 32 -zlatni zubi ?
Pita zubar -pa šta ćemo sada ?
Pa stavi mi alarm ,jbt ! zubic
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptyPet Mar 18, 2022 4:13 pm

Lepo meni kaže mladi kolega -ova tvoja (donja ) "šestica" ne izgleda nimalo dobro (a otišao sam jer mi se otvorila neka rupa ,tik uz desni ,rekoh -ispala plomba )
Kaže on -jok ,karijes V klasa ,na čega ja "lakonski" -neka stoji dok stoji .
Par dana kasnije počeo boleti -da bi se finalizovalo žešćim bolovima (kraj radnog vremena )
Uzmem ja 2 "Nalegestila" 500 mg Forte i ok ...do otprilike 19 h uveče .A
onda počeo rodeo ....svaka 2 sata po jedan "Brufen" od 500 .Malo prestane ,zaspem ,i za sat -2 -bol me probudi ? Tako da sam (suludo ) popio jedno 4 Brufena za noć .
Džaba -boli na dodir jezikom ?
Hajde -treba hladno .Uzmem ja sladoled ,oko 04 h ujutru -na prvu kašiku -oči mi ispale !
U 07h sam već bio prvi na stolici (uz opšte ,i moje mišljenje ,da anestetik neće delovati )
Međutim ...delovao je !
Mislio sam da neću preživeti ni dodir klješta ,no -"osetio jesam" ,ali i trenutno olakšanje kada je "izašao" .
U dva dela -jedan koren zagnojen do vrha ,drugi "precvikan" ?
I ne boleo ..."živac" je bio totalno "otvoren" ,na tom drugom korenu .
Završilo se lepo -nikakvi bolovi ,rana čista ,nema alveolita ,đubre izbačeno .
Ali...ima li takve budale ,koja radi na stomatologiji ,i ide kući sa akutnom zuboboljom ?
Verovatno -ne .
Ili je u pitanju bio kukavičluk ?
E pa -koštao je.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptyUto Maj 10, 2022 10:17 pm

U ponedeljak sam se odlučio za "radikalne "promene u ustima .
Nažalost je "paradentoza" uradila svoje ,"isplivali"su skoro 5 mm ,"vratovi " se vide ,i ekstremno je ružno (što su mogli da vide i forumaši tokom još onog "susreta" )
Tako da juče "odoše" leva "dvojka i trojka" ,danas "oba keca" -a sutra me čeka "desna šestica" (sve u gornjoj vilici )
Pa kada zaraste ,za par dana -pravim *si "holivudski osmeh" .
Fun fackt -gledam juče na "History" ,nešto o Egiptu .
I utvrdim da "mumije" od pre 3000 godina -imaju više "zuba u glavi" -nego sada ja ??? trtrr zubic

Al* *ću *si napravim -nema druge . cat cyclops










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptyUto Maj 10, 2022 10:24 pm

Koje poredjenje......pa Egipcani zivjeli po pedesetak godina pa dabome da su umirali sa zubima.🤣
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptySre Maj 11, 2022 12:25 am

Astra ::
Koje poredjenje......pa Egipcani zivjeli po pedesetak godina pa dabome da su umirali sa zubima.🤣
Manje ...i u srednjem veku je prosečna životna dob bila nekih 35 godina .
Fun Fackt -sve do XIX veka (kasnog) jedan od najvećih uzroka samoubistava je bila -zubobolja ?
To je neverovatan bol -"otvoreni živac" -u ravni je sa "žučnim" ili "bubrežnim" kolikama .A kada se uzme u obzir ondašnja "stomatologija" ?
U Viktoijanskim zapisima postoje brojni dokumeti (i grafike ) kako su pacijenti ,uz grozne bolove ,umirali nakon "intervencija"
Pa od posledica aleveolita ,sepse (nesterilni instrumenti ,obična "klješta" ,"vezivanje pacijenata ",itd )
I danas ,nažalost imamo primere endokarditisa (često mortalan ) izazvano "pokvarenim zubima" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptySub Jul 30, 2022 11:51 am

DA NE POVERUJEŠ ?  link


Ista zemlja ,isti materijal ,ista usluga -a tolika razlika u ceni ? 
Srbija...zemlja "čuda"










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptyNed Jul 31, 2022 2:42 pm

Predji u privatnike, jbga.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptyNed Jul 31, 2022 4:04 pm

Danubius ::
Astra ::
Koje poredjenje......pa Egipcani zivjeli po pedesetak godina pa dabome da su umirali sa zubima.🤣
Manje ...i  u srednjem veku je prosečna životna dob bila nekih 35 godina .
Fun Fackt -sve do XIX veka (kasnog) jedan od najvećih uzroka samoubistava je bila -zubobolja ?
To je neverovatan bol -"otvoreni živac" -u ravni je sa "žučnim" ili "bubrežnim" kolikama .A kada se uzme u obzir ondašnja "stomatologija" ?
U Viktoijanskim zapisima postoje brojni dokumeti (i grafike ) kako su pacijenti ,uz grozne bolove ,umirali nakon "intervencija"
Pa od posledica aleveolita ,sepse (nesterilni instrumenti ,obična "klješta" ,"vezivanje pacijenata ",itd )
I danas ,nažalost imamo primere endokarditisa (često mortalan ) izazvano "pokvarenim zubima" .

Sećam se jedne emisije sa Historija o Viktorijancima i belom šećeru. Bukvalno je bio statusni simbol. Čitav obrok napravljen od šećera. Slanina, jaja ... sve šećer. Nije ni čudo da su imali "epidemiju" karijesa.

Inače ja sam imala protezu ali nisam mogla da je nosim. Sad mi se zubi u gornjoj vilici razmakli i već vidim šta mi sledi. Ili nošenje onog čuda da ih "pokupim" pa onda proteza ili tvojim stopama pa baba-kreza ili nauči da ih nosiš. Bilo koja opcija da bude zovem da se dogovorimo.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptyPon Avg 01, 2022 4:06 pm

Preveo sa švapskog. smehsmeh  zubbb
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptyPon Avg 08, 2022 8:09 am

Preveo sa švapskog... smehsmeh
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptyPon Sep 05, 2022 11:46 pm

I čemu onda fakultet ?


VAĐENJE ZUBA


350 din -dva piva zubic (Jelen -naravno)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptyPon Sep 05, 2022 11:55 pm

[quote="Danubius"]I čemu onda fakultet ?


VAĐENJE ZUBA


350 din -dva piva zubic (Jelen -naravno) [/quote⁷]

MOZDA JE MLIJECNI
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptyUto Sep 06, 2022 12:43 pm

Astra ::


MOZDA JE MLIJECNI
[/quote]
Nije -mleka nema u Srbiji. Nestašica .Ali puni rafovi (našeg mleka ) u Beču i Nemačkoj (video slike sa FB)
Što se "teme" tiče ....nema više pravila .
Pljušti kiša ,40 +C...čekaonice pune na stomatologiji .
A što i ne bi -kada je u odnosu na "privatnike" -sve (skoro ) džabe .
7 pari proteza sam ostavio mladoj koleginici na praksi (doduše ,samo da "završi",sve probano) i otišao na bolovanje (psihijatrija ,"burn out" sindrom)
Baš me zanima ,kako će se (kada ja odem ) dve preostale koleginice "nositi" sa tolikim pritiskom .
Ordinacije zakazuju za 6 meseci i više ,i do 9 ....a samo da imamo po dvoje više (ordinacije i laboratorija ) nekako bi "stizali".Ovako.... dm5










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptySub Sep 17, 2022 1:34 pm

Otac i sin, bivši zubari iz Marseja, osuđeni su na pet i osam godina zatvora zbog nesavesnog lečenja jer su unakazili stotine pacijenata tako što su im godinama vadili zdravlje zube i stavljali proteze.

Sudija Selin Balerini rekla je da su Lionel Gedj i njegov otac Žan Klod Karno primenjivali "jedinstvene i sistematizovane tretmane” koji su "uništili” živote ljudima ostavivši ih "bez osmeha” i "sa nepodnošljivim bolom”.

Sudija je opširno obrazložila presudu navevši da je dužinu kazne odredio broj žrtava, broj godina tokom kojih su otac i sin radili - šest godina i ozbiljna šteta koju su naleli kako žacijentima tako i socijalnom osiguranju.

Pored toga, bivši zubari su zloupotrebili i okaljali respektabilan status hirurga.

Prema proračunu javnog tužilaštva u Marseju, Lionel Gedj, tada mladi stomatolog koji je živeo u siromašnim severnim delovima grada, je bez ikakvog terapijskog opravdanja izvadio 3.900 zdravih zuba od 327 pacijenata, isključivo sa ciljem da zaradi. Postavio je 28 puta više proteza od prosečnog francuskog zubara, procenilo je socijalno osiguranje.

---
Kud ne radim sa ovima .Bio bih milioner . ludismeh










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptyNed Sep 18, 2022 1:51 pm

Ako ste pročitali gornji post ....
*apsi sestro i mene! zubic o9o9

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptyČet Sep 29, 2022 10:11 am

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptyČet Sep 29, 2022 5:15 pm

Astra ::



Ovo je zezanje -ali nije daleko od istine (bar kada je "mobilna protetika" u pitanju ) Mnogo ljudi nema uopšte uslove (da se izrazim "narodski" ,"sasušene desni" ) ,onda pokretna sluzokoža ....
Nema šta da drži (sem dentalnog "lepila" ) Tu je ozbiljno jelo problem -i skoro da su zubi baš samo "za smejanje" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptyPon Nov 07, 2022 4:31 pm

Stomatološka ordinacija u nekoj od zemalja Južne Amerike :
BUENOS KARIJES . brdski










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptySre Nov 09, 2022 2:52 pm

Danas smo imali najstrašniju sliku od kada radim (a to je skoro 40 godina )
Deda ,83 godine ,došao da "radi zube"
Predhodno se trebalo "očistiti stanje" (imao neka 4 zalomljena korena )
Ništa posebno ,bajn poluga -izašlo bez problema.
I kada je bilo gotovo -deda kolabira ?
Ni to nije ništa posebno ...ide protokol Spusti stolicu ,vadi antišok terapiju ...
Ali-ne ?
Deda  se osvestio ,počeo da povraća ,i onda se "uneredio" ?
I onda opet -kolaps .Trese se kao da ima epi napad -i onda se "umiri" Kao da je mrtav ?
Ni po muke -da tu nije bila baba u "pratnji" .
Taman smo njega "vratili" -onda ona kolabira ? Samo se sručila sa stolice ?
Pena na usta ....
Šta smo mogli -zvali našu "hitnu" koja je došla za 2 minuta .
Reanimirali su ih oboje ....da tako kažemo -"srećno" se završilo .
Video sam svašta u "karijeri" -no ovo ipak -ne.
Nas 6 je bilo prisutno -ali ipak nemamo kiseonik ,one lopatice sa "električnim udarima"
Za tih 2 minuta dok nije došla "hitna" išli smo sa masažom srca ,veštačkim disanjem ....
I mi smo bili bledi kao krpe -skoro da je i nama trebala "prva pomoć"(istine radi )
Za 40 godina se nije desilo da nam je neko preminuo tokom intervencije -ali je ovo bilo jako blizu .
I to x 2 ?
Srećom pa se desilo u "zgradi" i "Hitna" ekipa je stigla brzinom svetlosti ,i naravno, preuzela reanimaciju.
Kao u filmovima -"lopatice" -odmakni se ....strujni udar (x2 ) Oboje su bili u stanju" -"jedva dišu"
Inače -ne znam kako bi se završilo .
Nikada  tako nešto nisam video -a kamoli "učestvovao"
Hitna ih odvezla kući ,ostavili su dve sestre da prate vitalne znake .
Nadam se da će sve biti u redu .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptySre Nov 09, 2022 3:15 pm

Ocito povezano sa strahom od zubara....jadnici....i ja se nadam da ce se brzo oporaviti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptyČet Feb 23, 2023 1:16 pm

Danas sam išla na brušenje i to bez anestezije. "Malo" je bolelo .Da kucnem  u drvce  u pon uveče na probu .I to samo gornje zube .Donji su odlični što znači da je ona cijena samo za gornje preskupa.Al ajde. Ja sam se već najela zubic .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptyČet Feb 23, 2023 3:53 pm

Kijara-brm ::
Danas sam išla na brušenje i to bez anestezije. "Malo" je bolelo .Da kucnem  u drvce  u pon uveče na probu .I to samo gornje zube .Donji su odlični što znači da je ona cijena samo za gornje preskupa.Al ajde. Ja sam se već najela zubic .
Brušenje se nikada ne radi bez anestezije (jedino ako si mazohista ?)  zubic
Pošto predpostavljam da se radi o cirkon keramici -računaj na "škripanje" dok jedeš ,a drugo ,još gore ...keramika je mnogo tvrđa od dentina ,te računaj da ćeš abradirati donje zube ,te već sada računaj i na keramiku za donje .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptyČet Feb 23, 2023 7:25 pm

Danubius ::
Kijara-brm ::
Danas sam išla na brušenje i to bez anestezije. "Malo" je bolelo .Da kucnem  u drvce  u pon uveče na probu .I to samo gornje zube .Donji su odlični što znači da je ona cijena samo za gornje preskupa.Al ajde. Ja sam se već najela zubic .
Brušenje se nikada ne radi bez anestezije (jedino ako si mazohista ?)  zubic
Pošto predpostavljam da se radi o cirkon keramici -računaj na "škripanje" dok jedeš ,a drugo ,još gore ...keramika je mnogo tvrđa od dentina ,te računaj da ćeš abradirati donje zube ,te već sada računaj i na keramiku za donje .
Anestezija pripremljena ali nije mi trebala.Zaista nije mnogo bolelo.
Ko ga šiša kad dođe vreme uradiću i donje .Ali lepi su i beli.
Jedino pazim kad jedem na toplo-  hladno.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptyPet Feb 24, 2023 9:45 am

Kijara-brm ::

Jedino pazim kad jedem na toplo-  hladno.
Ako je urađeno kako treba -ne bi smelo da reaguje na "toplo -hladno"
Predpostavljam da ti nisu "devitalizovali" zube (ostavili su "živac " ) ali ne bi smelo da osetiš "toplo-hladno"
A ako si preeživela "struganje " bez anestetika -svaka čast .Ili imaš visok prag bola -ili si mazohista . zubic










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptyPet Feb 24, 2023 8:02 pm

Ja imam izrazeno visok prag bola, potvrdjeno od dr ali zubi....em strah, em boli gore neg porod.....tu sam gora nego dijete.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptyPet Feb 24, 2023 8:05 pm

[quote="Astra"]

Ja imam izrazeno visok prag bola, potvrdjeno od dr ali zubi....em strah, em boli gore neg porod.....tu sam gora nego dijete.[/quote ]

Ama i ja ne mogu da verujem šta čitam?  Za mojih 40 godina "karijere" nikada nikome nije bIlo "strugano" bez anestetika.
Mi anesteziju (lokal ) dajemo  i za popravke ,za "vađenja" a kamo li za protetsku pripremu za protetsku nadogradanju ?
Ja to u životu nisam čuo.










[You must be registered and logged in to see this image.]

Astra likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptySub Feb 25, 2023 10:43 am

Aman čoveče.Popravljala sam zube bez anestezije. Umnjak sam vadila sa anestezijom i posle pola sata su mi oči ispadale.Očito je bio pod upalom jer sam otekla i pila sam antibiotik. I kad mi je jedan zub umrtvila nervicama isto bez anestezije oči su mi ispadale ali lakše je i njoj da zna dokle ide.
Nisam jedina koja ima tako visok prag boli.Pripremila je anesteziju i kad počne da boli da kažem i daće je oko zuba koji jako boli .Ali izdržala sam .Tamo 5,6 su me bolele ali kaže još malo kad si izdržala.

Prijateljica je isto brusila bez anestezije.


Jeste da sam se ukočila kao špaga od straha ali eto imam visok prag boli .Oduševila  se žena jer lakše je i njoj raditi .

Premazala mi  posle zube kremicom i kasnije popila brufen .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptyNed Feb 26, 2023 2:31 pm

Kijara-brm ::



Jeste da sam se ukočila kao špaga od straha ali eto imam visok prag boli .Oduševila  se žena jer lakše je i njoj raditi .

Premazala mi  posle zube kremicom i kasnije popila brufen .
Svaka čast .Nemam šta da  kažem više -ali,to strahovito boli?
Klanjamo se -milostiva .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptyNed Feb 26, 2023 7:58 pm

Danubius ::
Kijara-brm ::



Jeste da sam se ukočila kao špaga od straha ali eto imam visok prag boli .Oduševila  se žena jer lakše je i njoj raditi .

Premazala mi  posle zube kremicom i kasnije popila brufen .
Svaka čast .Nemam šta da  kažem više -ali,to strahovito boli?
Klanjamo se -milostiva .
Nemoj mi se klanjati nisam još ciknula . zubic
Objasnila sam ti private ceo posupak . Koji su me zubići boleli i pregurah .  ne znam










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptySub Mar 11, 2023 1:55 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


ludismeh










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 EmptyNed Mar 12, 2023 12:31 am

Danubius ::

Brušenje se nikada ne radi bez anestezije (jedino ako si mazohista ?)  zubic
Pošto predpostavljam da se radi o cirkon keramici -računaj na "škripanje" dok jedeš ,a drugo ,još gore ...keramika je mnogo tvrđa od dentina ,te računaj da ćeš abradirati donje zube ,te već sada računaj i na keramiku za donje .

I meni je prijateljica zubarka brusila zube za most bez anestezije, pre dosta godina.

Sećam se kratkog razgovora pre brušenja:

Ja: Anestezija?

Tetka zuba: A kako ćeš posle kafu bez cigare? Čika zuba stavlja kafu kad budemo pri kraju brušenja.

Ja: Bez anestezije molim brdski

I taj most je bio odličan punih 14 godina.

Ovih dana, tj mislim da će biti pre Uskrsa, konačno radim totalnu gornju..

Mislim da zubar iz kraja nije podigao cenu od pre par meseci. Gornja je 150 evra.

Zvaću da proverim i da mu kažem po deseti put da neću da mi popravlja vizil za 70-80 evra...to me ubeđuje već dugo..ja ne pristajem..










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 11 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)
Nazad na vrh 
Strana 11 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 Similar topics
-
» PASTE ZA ZUBE
» NAMIRNICE KOJE KVARE ZUBE !

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: STOMATOLOGIJA/ZUBNA PROTETIKA-
Skoči na: