DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

  KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)

Ići dole 
+51
el_vibrador
Mima65
Gothic
bosankaa
Diplomirani Duduk
sunrise
MadamX
Astra
ZoxZoja
Kica/Praja
dusicaa
Kijara-brm
Danubius
Ladyintheblack
podbarac
Ivana_258
srculence
Lakota
brdjanin
Sikret
promaja
Zana
Sibila_
Samhain
lane
AstrinaKomsinica
sanjalica.ns
sonia
Orhideja
Andjelika
idemodalje
Sanjalica
Lily
Oci-ANDJELA
EPAL
Schveca
Kronos
anja007
RAKEL
komunikativn@
Luckasta
njushkalo_
montoya
babaaa
Storm_z
slatkicass
zvezdana
Crna_ovca
Silvy
doctorr67
Boban
55 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptySub Jan 26, 2008 9:23 am

First topic message reminder :

Poznato je da su karijes i paradentoza najrasprostranjenije bolesti svet
ske populacije (oko 80% stanovnistva Zemlje pati od nekog oblika ovih bolesti)Kako je sa vama? Bojite li se zubara, trpite li radije bol, ili? Pisite slobodno, mozda mozemo pomoci ?  [You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji put izmenio Danubius dana Ned Avg 25, 2013 8:05 am, izmenio ukupno 6 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 18.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyPet Okt 14, 2011 3:38 am

Svež fazon ....
Dodje jedna mama kod šefa (ortodont ) sa klincem da se uzme otisak za aparatić .
Sve se dešava rano ujutru .
Ovaj uzme otisak -i kako skida kašiku sa masom -ima šta videti ...jelovnik ,ostaci hrane .
On pobesneo ,i ospe na majku : "Ja ovo ne mogu da pošaljem tehničaru,ako je već dete doručkovalo ,valjda treba oprati zube..... "
Majka pridje, stručno pogleda i kaže uvredjeno "Izvinite -ali dete NIJE DORUČKOVALO !
Ovo je od juče ,od večere ! ! "

(valjda žena zna šta je dete večeralo ) [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyPet Okt 14, 2011 3:46 am

krsti se .. e vala svega ima!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 21.01.2011

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyČet Okt 27, 2011 5:41 pm

Hej Sefe, imam pitanjce.
Da li je preporucljivo "otvoriti malo" zlijebove na kutnjacima (?!?!?!), i staviti sealer, zastitu, eto da bi se "sprijecilo" da se ne pojavi karijes kasnije. Moj cika Zubo se penzionisao, na moju duboku zalost, a mislim da novi tim ima samo jednu stvar na pameti - lovu. Malo mi ovo zvuci sumnjivo; ne znam zasto dirati glazuru, i uopce ista kad se za sve ovo vrijeme nije pojavio karijes.
"Unaprijed zahvalna":))
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 18.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyNed Okt 30, 2011 3:22 pm

AstrinaKomsinica ::
Hej Sefe, imam pitanjce.
Da li je preporucljivo "otvoriti malo" zlijebove na kutnjacima (?!?!?!), i staviti sealer, zastitu, eto da bi se "sprijecilo" da se ne pojavi karijes kasnije. Moj cika Zubo se penzionisao, na moju duboku zalost, a mislim da novi tim ima samo jednu stvar na pameti - lovu. Malo mi ovo zvuci sumnjivo; ne znam zasto dirati glazuru, i uopce ista kad se za sve ovo vrijeme nije pojavio karijes.
"Unaprijed zahvalna":))
To se zove "preventivno zalivanje fisura" i radi se kod dece , obično čim izadju bočni zubi . Nema tu "struganja" ,to je kiselina koja mikro -nagrize i nanese se zaštitini "film" preko fisura ,da omogući bolje pranje zuba, tj da se hrana ne zadržava u "žljebovima" . Takva zaštita traje dve godine .
Ne znam odakle mu ideja da to radi sada....ali je potpuno bezopasno i korisno -više ću staviti na novu temu (čudi me da nisam ? ) pa ćeš tamo imati opširnije .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
lane




Datum upisa : 15.03.2011

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyNed Okt 30, 2011 4:44 pm

Kako vaditi mliječne zube kod djece?

probala sam s koncem, ali meni to ne ide, konac se prosto izvuče sa zuba.
Prošli put, vodila sam je kod zubara, izvadio joj je zub nevoljno, kaže: sami to morate!

Ali, kako sama, BOJIM SEEEE affraid

fala 52s
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 21.01.2011

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyNed Okt 30, 2011 6:34 pm

Danubius ::
AstrinaKomsinica ::
Hej Sefe, imam pitanjce.
Da li je preporucljivo "otvoriti malo" zlijebove na kutnjacima (?!?!?!), i staviti sealer, zastitu, eto da bi se "sprijecilo" da se ne pojavi karijes kasnije. Moj cika Zubo se penzionisao, na moju duboku zalost, a mislim da novi tim ima samo jednu stvar na pameti - lovu. Malo mi ovo zvuci sumnjivo; ne znam zasto dirati glazuru, i uopce ista kad se za sve ovo vrijeme nije pojavio karijes.
"Unaprijed zahvalna":))
To se zove "preventivno zalivanje fisura" i radi se kod dece , obično čim izadju bočni zubi . Nema tu "struganja" ,to je kiselina koja mikro -nagrize i nanese se zaštitini "film" preko fisura ,da omogući bolje pranje zuba, tj da se hrana ne zadržava u "žljebovima" . Takva zaštita traje dve godine .
Ne znam odakle mu ideja da to radi sada....ali je potpuno bezopasno i korisno -više ću staviti na novu temu (čudi me da nisam ? ) pa ćeš tamo imati opširnije .

Pa to i mene cudi, jer znam da se radi kod manje djece. Ali ne, ona hoce da "otvori" zlijebove brusilicom, sto u mom prevodu veli da napravi nesto cega nema. Mislim da je samo patka, ali nakon ovoga, mislim da cu otkazati posjetu. Hvala!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 18.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptySub Dec 24, 2011 8:00 am

Za naše mlade momke...kojima se ovo može desiti ("naše" su "ispravile" zube odavno, ako su mislile ) [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samhain




Datum upisa : 21.11.2011

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Razni "saveti" u vezi zubobolje i osetljivih desni     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyUto Mar 06, 2012 10:33 am

Kravlje srce leči osetljive zube

Lekari tvrde da su našli trajno rešenje za ljude koji pate od osetljivosti zuba zbog povlačenja desni. Reč je o svojevrsnoj zakrpi za desni koja se pravi od tkiva kravljeg srca.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Više od polovine odraslih ljudi u Velikoj Britaniji pati od povlačenja desni poznatog i kao gingivalna recesija koju uzrokuju starost, bolesti desni, trošenje zuba i preterano četkanje.

Tokom vremena koren zuba koji je mnogo osetljiviji zato što na površini nema gleđ, biva sve više ogoljen.

Do sada su zubari savetovali pacijentima da koriste mekše četkice i paste za osetljive zube, kao i da izbegavaju kiselu hranu, ali takve mere mogu samo da spreče pogoršavanje simptoma – desni ne mogu ponovo izrasti.

U nekim slučajevima, zubari stavljaju punjenje u ravni desni, ali to zahteva brušenje zdravog zuba i dalji rad ukoliko plomba ispadne.

Ipak, prošle godine zubari su počeli da nude navlake napravljene od doniranog ljudskog tkiva ili tkiva uklonjenog sa nepca pacijenta.

Kada se jednom presade, krvni sudovi penetriraju u kolagen tkiva i desni ponovo počinju da rastu.

Sada tim nemačkih i švajcarskih istraživača istu tehniku izvodi uz pomoć tkiva kravljeg srca, što ovaj zahvat čini mnogo dostupnijim.

Istraživači predvođeni lekarom dr Šaramom Ganatijem sa Univerziteta u Frankfurtu i stomatologom dr Markusom Šlijem, kažu da novi metod rezultira snažnijim desnima čvršće pripijenim uz zub koje u potpunosti prekriju ogoljeni koren u polovini slučajeva.

Iako je potrebno još istraživanja na ovom polju, autori studije smatraju da ovakav metod može doprineti mnogo lakšem životu pacijenata.

Studija je objavljena u žurnalu „Medicina glave i lica“ (Head and Face Medicine).
Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda



Datum upisa : 20.12.2011

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyUto Mar 06, 2012 11:11 am

PARODONTOPATIJA...ŠTA KAŽU ISTRAŽIVANJA U SRBIJI

Problem sa nekim oblikom parodontopatije ima više od 70 odsto građana Srbije, saopštio je predstavnik farmaceutske kompanija "Dr Thesis" u Srbiji Milan Popović.

Ta kompanija je sprovela anketu o higijeni zuba na uzorku od oko 300 Beograđana oba pola u kojoj je više od 80 posto ispitanih znalo šta je parodontopatija, ali ne i da problemi počinju već u pubertetu.


OProblem sa nekim oblikom parodontopatije ima više od 70 odsto građana Srbije

Specijalista parodontologije i oralne medicine Nataša Nikolić navela je da se većina ljudi javi zubaru u uznapredovalom stadijumu i dodala da je uzročnik i karijesa i parodontopatije dentalni plak, koji se isključivo uklanja pranjem zuba.

Kompanija "Dr Thesis" je saopštila da rezultati ankete ukazuju da je neophodna intenzivnija edukacija građana u vezi sa održavanjem oralne higijene, pogotovo u oblasti higijene mlečnih zuba i korišćenja fluora.

Specijalista dečje i preventivne stomatlogije Ivana Radović je na panel-diskusiji "Zdravlje zuba u Srbiji" istakla da sa pranjem zuba kod dece treba početi odmah po nicanju i to pastom sa fluorom.

"Prema novom Protokolu o primeni fluorida u područjima u kojima nema fluora u pijaćoj vodi, tabletice fluora se preporučuju od druge godine i to samo kod karijes rizičnih pacijenata, dok se kod svih ostalih preporučuje pranje pastom odmah po nicanju", rekla je Ivana Radović.

Ona je istakla da se učestalost parodontopatije u Srbiji uklapa u svetsku sliku, ali da svest ljudi treba od malena da se podigne na viši nivo u čemu najveću ulogu imaju roditelji.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyUto Mar 06, 2012 11:16 am

Samhain ::
Kravlje srce leči osetljive zube


Za ovo čujem prvi put ? Nije mi jasan mehanizam prihvatanja "stranog tkiva" ? Jer desni su prokrvljene, inervisane ....nije to kao kad se uzme pa ubrizga silikon recimo .
No u svakom slucaju svaki napredak pozdravljam ...jer sam u ugroženoj grupi .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyČet Mar 15, 2012 8:45 am

U Amazoniju po lek za zubobolju

Agonija zbog bola u zubu svakog bi naterala da po lek ide gde
god da je potrebno. Međutim, šta ako je rešenje za vaše muke put u
kišne šume Amazonije?



[You must be registered and logged in to see this image.]

Retka crveno žuta biljka u Amazonu nudi efikasnije otklanjanje bola od postojećih lekova i tretmana, tvrde naučnici.

Drevni biljni lek je tako moćan da čak može da zameni anesteziju u
nekim procedurama a idealan je prirodni lek za bolove prilikom nicanja
zuba kod beba.

Antropolog na Kembridž univerzitetu dr Fransoa
Barbira Fridmen naišla je na neobičnu cvast pre oko 30 godina kada je
živela sa misterioznim peruanskim plemenom poznatom po praktikovanju
šamanizma.

Tokom putovanja patila je od strašnih zubobolja, a nakon što su joj šamani dali lek, bol je gotovo trenutno iščezao.

Godinama kasnije, ponudila je Kembridžu da donese uzorke amazonskih lekova i dodala biljku Acmella oleracea na listu.

Koristeći ekstrakte te biljke, istraživači su napravili gel koji
blokira receptore bola u nervnim završecima koji bi mogao da se nađe na
tržištu već za dve godine.

Preliminarni rezultati pokazali su da otklanja bol tokom vađenja zuba ako se na nese ispod linije desni.

gel se smatra i efikasnim anestetikom prilikom brušenja ili poliranja zuba.

Neformalna testiranja koja je sproveo jedan peruanski stomatolog,
pokazala su da ekstrakt biljke leči čireve u ustima i olakšava bol kod
nošenja proteza, bolesti desni i vađenja zuba. Uz to, nema nikakve
neželjene nuspojave.

Dr Fridmen koja planira da podeli svaki
profit od prodaje gela sa Kešva Lamas zajednicom u Peruu kaže: “Ovak lek
za zubobolju znači da je injekcijama i anesteticima u stomatologiji
možda došao kraj”.

Ova doktorka koja planira još jedno
putovanje u Amazon kaže da je tako prirodan preparat idealan za
otklanjanje bola prilikom nicanja zuba kod beba.

Očekuje se da će narednim testiranjima biti pronađena formula kojom bi bilo pojačano dejstvo i produženo trajanje gela.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyČet Mar 15, 2012 9:57 am


Vrlo zanimljiv post, Dani, samo je pitanje kada će tako nešto da se nadje na širokom tržištu, a tek kod nas...??!!!
U svakom slučaju mnogo je prijatnije biti namazan gelom pre intervencije, nego primati injekciju u desni, od koje satima imaš neprijatan osećaj da si sav deformisan.
A tek bebama koliko bi to olakšalo zaista tegoban period nicanja zuba?! Ko to nije prošao sa detetom ili decom ne zna koliko je traumatično.

Čim saznaš da se pojavilo kod nas, obavesti nas!!! Da baš ne idem u Amazoniju sad... :)))










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyČet Mar 15, 2012 12:35 pm


[You must be registered and logged in to see this link.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyNed Apr 29, 2012 5:34 am

Zubarka bivšem dečku povadila sve zube


Ana Mekovijak je prvo onesvestila nesrećnika, a potom mu na miru vadila zub po zub

[You must be registered and logged in to see this image.]


VARŠAVA - Osvetnica!
Ana Mekovijak, zubarka, osvetila se svom bivšem
dečku tako što mu je izvadila sve zube. Pošto ga je zaboleo zub Merek
Olzevski potražio je pomoć od bivše devojke, koju je ostavio samo
nekoliko dana pre toga.
Osvetnica ga je uverila da će ga rešiti zubobolje pa mu je dala
toliku dozu sedativa da se nesrećnik onesvestio i ona je mu je na miru
povadila sve zube, piše Dejli mejl.
Kada je došao svesti, bezdušno mu je rekla da mora da
potraži pomoć specijaliste jer je tokom intervencije došlo do
komplikacija. Nesrećnog Mereka je posle toga napustila njegova nova
devojka.

Poljak je potražio pravdu na sudu, a zubarka se branila time da je pokušala da bude profesionalac ali da su je obuzele emocije.
Ako je proglase krivom zubarka bi mogla da dobije i do tri godine zatvora
-------
Naravoučenije : ne zaj....se sa zubarkom ! [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyPet Avg 10, 2012 1:21 pm

poshto nema posebno mesto za anegdote a da nisu u vezi sa chika zubom,ja cu ovu turiti ovde..

Jedan moj poznanik svira u bendu koji ljeti nastupa na terasama i zabavlja turiste . Prošle godine na jednoj od gaža je bila odlična atmosfera i ekipa se rasplesala . U jednom momentu prišla mu je neka cura iz Novog Sada i pitala ga :'' Jao , dečki , što ste dobri . Znate li da svirate onu lepu dalmatinsku pesmu ''Kad padne miš u granje'' ?
Ovaj je blijedo pogledao i zapitao :'' Nemam pojma , a kako ide melodija ?'' Ova je počela pjevušiti :'' Kad padne miš u granje , i cela varoš spi , behari dok mirišu…''
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyPet Sep 07, 2012 8:02 am

Sad bi se ubila,pored teme i specijaliste,ja trpim 3 dana bol,ne pitam nista....i posto mrzim one koji cvile za sve....ne odem ni zubarki da kazem za problem....mislim,tako treba.
E sad se iskomplikovalo...upala uz vilicnu kost....to mi je danas strugala....ljudi moji,lakse se dijete radja....
Ubuduce ima za svaku glupost da vristim prije vremena.....svima se rugam da su hipohondri,a meni bi valjalo da sam jednom bila takva,usparala bi ovaj bol od kojeg se vide sve zvijezde u sred bijela dana.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyPet Sep 07, 2012 8:08 am

Hm ,sumniva ova Astra,onaj tamo piše o uznemiravanju na radnom mestu ,ovu naprasno zabolela vilica---vidim u kugli ovoj Astri put kod jednog stomatologa koji je u velikoj gužvi danas ...hm,baš me čudi 55555
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyPet Sep 07, 2012 8:09 am

Astra ::

E sad se iskomplikovalo...upala uz vilicnu kost....to mi je danas strugala....ljudi moji,lakse se dijete radja....
A ja mislio da poznaješ forum da poslednjeg slova ? Pa temu imamo sto godina ?
Pojasni malo šta se desilo ? Šta ti je tačno rađeno , i ovo "upala" i "struganje " ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyPet Sep 07, 2012 8:12 am

Sedaj u avion ,evo šalje Deni i doleći oma....[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sikret

Sikret


Location : dreamland :)))
Humor : :D
Datum upisa : 02.08.2012

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyPet Sep 07, 2012 8:17 am

Danubius ::
Astra ::

E sad se iskomplikovalo...upala uz vilicnu kost....to mi je danas strugala....ljudi moji,lakse se dijete radja....
A ja mislio da poznaješ forum da poslednjeg slova ? Pa temu imamo sto godina ?
Pojasni malo šta se desilo ? Šta ti je tačno rađeno , i ovo "upala" i "struganje " ?


Alveolit.Ali nije spomenula da je vadila zub.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyPet Sep 07, 2012 8:28 am

Zub je popravljen i pukao je,ostao korijen i da izvadila sam taj ostatak zuba i znam da ima tema i ima Dany...ali ja sam isla na to da je to normalno da boli....objasnila mi je nekako,da krv nije iscurila i zacepilo se i stvorilo upalni proces i sad tako oteceno,znam da sam osjetila da grebe po vilicnoj kosti,sto je zaista jako bolno,da je morala pauzu napraviti,sad lijeci antibiotikom i ne moze nista dalje da radi...a ja htjela ici svojoj curi,nazad u Ch....sad moram ostati bar do ponedjeljka,na kontrolu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sikret

Sikret


Location : dreamland :)))
Humor : :D
Datum upisa : 02.08.2012

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyPet Sep 07, 2012 8:32 am

Astra to je Alveolit.To se desava kada krvni ugrusak se ispere i ulaze bakterije u casicu zuba.I tada se alveola ili ti casica zuba upali I onda dolazi do toga.Ide kiretaza rane sa anestezijom da se alveola napuni krvi i da se ponovo stvori ugrusak
Kod nas u Srbiji se stavlja Alveozil u ranu i menja se na dva dana i + antibiotici + analgetik nesto protiv bolova.To boli gore nego zubobolja.Znam kako ti je strasno.
Pazi da ti ne ispadne ugrusak
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyPet Sep 07, 2012 8:56 am

Secret....e bas to....cim sam dosla kuci,ja uzela cetkicu i sve to lijepo ocistila....hahahah i tako sam zeznula stvar.
Dala mi je spricu...usne utrnule,ali rana ...ma ziva rana....bez dejstva anestezije.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 21.01.2011

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyPet Sep 07, 2012 8:58 am

Astra, bar tu imas kadulje, mlak caj, pa ispiraj. Pomaze.
Nazad na vrh Ići dole
Sikret

Sikret


Location : dreamland :)))
Humor : :D
Datum upisa : 02.08.2012

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyPet Sep 07, 2012 9:09 am

Astra ::
Secret....e bas to....cim sam dosla kuci,ja uzela cetkicu i sve to lijepo ocistila....hahahah i tako sam zeznula stvar.
Dala mi je spricu...usne utrnule,ali rana ...ma ziva rana....bez dejstva anestezije.


Ma nemoze Astrice da utrne zbog jake upale.Vrn jezika malcice utrne i pola usne i dalje nista.Ali opet bolje nego ne daj boze tako nesto da se radi bez anestezije.
Sad cuvas ugrusak.Pazis da se ne ispere.Ako ti se opet ispere morace ti ponovo kiretirati ranu sto ti kazes strugati kost.Ugrusak je jako bitan on stiti ranu od bakterija jer svi znamo da usta su puna bakterija.A gingiva desni treba da zarastu ako nemas ugrusak to nece moci.A od ugruska postaje kostana masa koja ispunjava alveolu ili ti tu casicu gde je zub stajao.
Ljubim te.Znam sta sve trpis
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyPet Sep 07, 2012 9:12 am

Dobro da si mi rekla....sad sma rucala i htjela ici da to oribam opet cetkicom....ahahhaha,aj cuvacu ,pa sta bude....ahhah,jel smijem veceras normalno da to operem cetkicom,ne salim se,da znam,jer ne daj boze jos jednom da moram ono da trpim.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sikret

Sikret


Location : dreamland :)))
Humor : :D
Datum upisa : 02.08.2012

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyPet Sep 07, 2012 9:23 am

Astra ::
Dobro da si mi rekla....sad sma rucala i htjela ici da to oribam opet cetkicom....ahahhaha,aj cuvacu ,pa sta bude....ahhah,jel smijem veceras normalno da to operem cetkicom,ne salim se,da znam,jer ne daj boze jos jednom da moram ono da trpim.

Bolje nemoj.hahaha Jer vidim koliko si pedantna opet ces isprati.
E da su svi takvi kao ti sto se pranja zuba tice mi bi ostali bez posla hahah
Svaka cast Astra skidam kapu musketar ruza
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyPet Sep 07, 2012 9:28 am

Astra ::
Secret....e bas to....cim sam dosla kuci,ja uzela cetkicu i sve to lijepo ocistila....hahahah i tako sam zeznula stvar.
Dala mi je spricu...usne utrnule,ali rana ...ma ziva rana....bez dejstva anestezije.
E baš sve ovo što ti Secret rekla . Alveolit .Sestro slatka -pa svaki zubar kaže -ne ispirati nisačim , nikakve kamilice ,slane vode i druge budalaštine ,ni dirati ranu ,a zube prati normalno .Jesti normalno -samo ne previše vrelo ili hladno ,pa nećeš koru hleba mrviti na rani???

Pa odakle ti ideja da čačkaš po tome ??? Za 4 godine od kada sam na dečijoj -nijedan alveolit nismo imali ,čak ni kod malih Cigančića od kojih se očekuju da trpaju ruke u usta ,pa zagade prljavim rukama .
Sama si napravila infekciju sebi,draga moja .
Gospođi smetao miris krvi iz uguška pa čačkala -kao da ne zna da svaka rana isto zarasta bila u ustima ili na doopetu ??? Ugrušak ,krasta ,zarastanje .
Pa neka su te kiretirali ,šta će ...sad čačkaj i "travu" (alvožil) sa jodoformom ,što ti staviše ,neka te nervira i iritira miris -ne bi li opet prokrvarilo i otvorila put infekciji ? [You must be registered and logged in to see this image.]
Meni to sumnjivo ...biće da si se htela ljubiti ,pa zato čačkala da doteraš "dah" [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyPet Sep 07, 2012 9:44 am

Šta sam vam reko ,odma bi da se žvale nesvest
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptySub Sep 08, 2012 6:42 pm

hahahah ,nasmijaste me...sve je sad ok,pijem antibiotike....vece tablete nisam u zivotu vidjela,iz dva puta jedva prolete niz grlo,ali ne boli ni malo,nadam se da ce da bude ok i da u ponedjeljak moze da mi stavi zub pa da idem mojoj kuci....a nadam se da i s tim nece biti komplikacija....nemam vise vremena da cekam ovdje ...ono moje uporno unuce navalilo da ide van...pa moram malo da zaprijetim,da shvati d anije jos vrijeme....ljubim vas i za strucne savjete i smjesne komentare.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptySub Sep 08, 2012 6:48 pm

Astra ::
hahahah ,nasmijaste me...sve je sad ok,pijem antibiotike....vece tablete nisam u zivotu vidjela,iz dva puta jedva prolete niz grlo,ali ne boli ni malo,nadam se da ce da bude ok i da u ponedjeljak moze da mi stavi zub pa da idem mojoj kuci....a nadam se da i s tim nece biti komplikacija....nemam vise vremena da cekam ovdje ...ono moje uporno unuce navalilo da ide van...pa moram malo da zaprijetim,da shvati d anije jos vrijeme....ljubim vas i za strucne savjete i smjesne komentare.

ne daj se..još malo....(ne gutaj tablete dok gledaš sa balkona [You must be registered and logged in to see this image.] )
eto odeš na odmor i nadrapaš.:(((((

bebara čeka tebe ,neće ona van ....veruj.. [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sikret

Sikret


Location : dreamland :)))
Humor : :D
Datum upisa : 02.08.2012

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyPet Okt 12, 2012 1:56 pm

Anegdota se odigrava u stomatoloskoj ordinaciji na severu Backe (na tom delu Backe postoji odredjeni dijalekt u govoru koristi se ikavica kod odredjenog broja stanovnistva I specifican nacin izrazavanja )
Volim da se salim sa pacijentimaDa ih opustim jer vecina se boji stomatologa... pa ih jos nekada ima i bolove itd Pa da ih doceka jos i azdaja...bilo bi strasnoooPacijenti se opuste i nemaju fobiju.Elem,da se ja vratim anegdoti

Ulazi baka u stomatolosku ordinaciju zeli da napravi proteze I gleda me i odmerava Ja joj se nasmesim i lepo je pozdravim.
Baka: Jeeel deeeteeee ko ti je tako liiipee zube napravio ?Kao da su pravi biseri
Ja: Moj tata bako hahaha
Baka:A jeeel ... jel radi On joooosssss
Ja:Ne znam bako hahah moram da ga pitam hahah
Baka:Pitaj diiite...piiitaj

(Poenta je da ja imam svoje zube sve haha)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyČet Okt 18, 2012 12:29 pm

Sad gledam najavu jedne emisije o profesionalnim oboljenjima ("Provereno" HTV ) i tamo u najavi kažu,da među najugoženijima od pojave grbe je moja struka ???? (zbog dugotrajnog sedenja ,nepravilnog položaja tela )
Pa nije dosta što ogluvimo(buka) , oćoravimo(precizan rad pod lupom i jakim veštačkim svetlom) ,dobijemo silikozu pluća(metalna i akrilatna prašina ) ,Parkinsona (od vibracija nasadnika) ,hemoroide(sedenje ) .....sad i GRBU ?
E ,vala.......... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyNed Okt 28, 2012 5:07 pm

Nikad čuo....ali možda posluži nekome .
::::::::::::::::::::

DOK NE STIGNETE DO ČIKA ZUBE: Rešite se zubobolje za samo pet minuta

Istraživanje
sprovedeno u Kanadi pokazalo je da je zubobolju moguće otkloniti ili
barem ublažiti bez potrebe da uopšte otvaramo usta


[You must be registered and logged in to see this image.] Sve što vam je potrebno jeste kockica leda, koju ćete staviti na pregib između palca i kažiprsta, a zatim lagano trljati po tom području dlana pet do sedam minuta.

Baš to područje na dlanu je mesto na kojem se nalaze završeci živaca povezani sa centrom za bol u mozgu, koji kontrolišu stepen bola u rukama i glavi. Trljanje ledom blokira te centre, a 90 odsto ispitanika koji su učestvovali u istraživanju potvrdilo je da im je ta tehnika ublažila zubobolju.

Naravno, ovo je samo kratkoročno rešenje da se ublaži bol dok ne uspete da zakažete termin kod svog stomatologa.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyUto Nov 06, 2012 5:50 pm

Elem ,pošto je mlada zubarka sa kojom radim debelo [You must be registered and logged in to see this image.],naša trogodišnja saradnja se prekida za desetak dana ,ide na trudničko ,i pošto je tako kako je kod nas ,ne zna se ništa ,odem u laboratoriju da pogledam svoj radni sto -gde ću se verovatno vratiti (ni sam ne znam kao šta ,jer postoje razna nagađanja ,nebitno za priču )
Kad ja radim za njim -on izgleda ovako :
[You must be registered and logged in to see this image.]

U mom odsustvu ,koristi ga moja draga koleginica -i sad izgleda ovako:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Kako ono -žene su pedantne ? Aha...... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyUto Nov 06, 2012 5:51 pm

Ja mislim da ovo znači da žena RADI...za razliku od nekih... smehsmeh











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyUto Nov 06, 2012 5:55 pm

bosankaa ::
Ja mislim da ovo znači da žena RADI...za razliku od nekih... [You must be registered and logged in to see this image.]

ono je bilo za slikanje.... [You must be registered and logged in to see this image.]..ju..što smo BREzobrazne...


ne bi bilo loše ,da se vratiš na staro radno mesto...
bar si voleo taj posao:)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyUto Nov 06, 2012 5:56 pm

Kijara-brm ::
bosankaa ::
Ja mislim da ovo znači da žena RADI...za razliku od nekih... [You must be registered and logged in to see this image.]

ono je bilo za slikanje.... [You must be registered and logged in to see this image.]..ju..što smo BREzobrazne...



Samo iskrene Kijara gib5
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyUto Nov 06, 2012 5:57 pm

bosankaa ::
Kijara-brm ::
bosankaa ::
Ja mislim da ovo znači da žena RADI...za razliku od nekih... [You must be registered and logged in to see this image.]

ono je bilo za slikanje.... [You must be registered and logged in to see this image.]..ju..što smo BREzobrazne...



Samo iskrene Kijara [You must be registered and logged in to see this image.]
...tačno...
ma doteraće gazda sve to u red...:))










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyUto Nov 06, 2012 6:04 pm

Ako zapne,šalji mu teta Mariju...nema tu ni 15 minuta posla migg

Joj šefe izvini za spam,ali ovo je garant virus od Kone. Nisam ja spamer bre cherry











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptySre Dec 05, 2012 2:32 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednjih nekoliko meseci na licu Šaka Polumente nema onog osmeha na
koji smo navikli. Naravno, razvuče on usne, ali krije donju vilicu,
pošto na njoj nema zuba. Kad ga idući put vidite nasmejanog od uveta do
uveta, znajte da taj osmeh vredi 15.000 evra!


Popularni
pevač rešio je da, po uzoru na svetske zvezde, napravi čuveni
„holivudski osmeh“. Reč je o skupocenom sistemu protetike s
najkvalitetnijim porcelanom i doživotnim vekom trajanja. Zato se i
isplati trpeti bol i biti krezav neko vreme.
::::::::
Što meni ovaj nije pao ŠAKA . [You must be registered and logged in to see this image.]Za te pare bi ga napravio da bude k*o Šakil O Nil...ma kao Šakira ,ako treba . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyPet Dec 07, 2012 10:28 am

Uđe danas naša čistačica ,izraz lica kao da su joj saopštili da joj je 13 godišnja ćerka trudna sa crncem ,drži se za stomak (ima žena čir ) i pita :
Imaš možda jedan sanitar ?
Ja se zablenem ...."Nemam bre ,šta će to meni ?"
Na to ona ....pa da ,tebe nikada ne boli stomak ......
Onda ja ukapiram....
"Pa kad me boli ,ja uzmem ranisan ......"
"Ajmmeeeee ,a šta sam ja rekla ?" [You must be registered and logged in to see this image.]
Sanitar sestro,sanitar ..... [You must be registered and logged in to see this image.]
Ko ne zna ....sanitar je sredstvo za čišćenje wc
Ranisan je lek za bolove u želucu .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyPet Dec 07, 2012 10:31 am

Danubius ::
Uđe danas naša čistačica ,izraz lica kao da su joj saopštili da joj je 13 godišnja ćerka trudna sa crncem ,drži se za stomak (ima žena čir ) i pita :
Imaš možda jedan sanitar ?
Ja se zablenem ...."Nemam bre ,šta će to meni ?"
Na to ona ....pa da ,tebe nikada ne boli stomak ......
Onda ja ukapiram....
"Pa kad me boli ,ja uzmem ranisan ......"
"Ajmmeeeee ,a šta sam ja rekla ?" [You must be registered and logged in to see this image.]
Sanitar sestro,sanitar ..... [You must be registered and logged in to see this image.]
Ko ne zna ....sanitar je sredstvo za čišćenje wc
Ranisan je lek za bolove u želucu .
hahahaha..jadna žena..kud je boli..još se za***avaš.... [You must be registered and logged in to see this image.]
ja to ne bi kazla...OVDE.. [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptySre Dec 12, 2012 1:33 pm

Koleginica (stomatolog ) i njen muž(lekar )rade u dva grada ,smene se poklopile nekako ,i šta će ...morali da nađu nekoga da u nekom međuvremenu (par sati) dok neko od njih ne dođe čuva njihovu malu ćerkicu .
Dete je mislim nekih 4-5 godina . Koga da nađu -komšinica ,izbeglica iz Like ,nekih 60 -65 godina . Dete se lepo slaže sa "bakom" sve u redu.

E sad ,neki dan imali neku posetu ,tipa primarijus njegove klinike sa ženom ,još neke kolege ....dakle ,važna polu-poslovna poseta . Svakako je potrebno ostaviti "utisak" .
Kao i svi roditelji ,normalno ,pohvale se detetom -bistra ,već dobro vlada kompjuterom ,ide na engleski .....
I sad potpuno zaborave na dete ,i nastave svoj razgovor .On priča o nekom posebno teškom slučaju ,sve sa latinskim nazivima ,kolege prate ..a na to će mala ,ničim izazvana -Tata ,a đe je zapelo ?
(dete sluša ,razume da nešto ne ide ,pa pita )
Oni se prave da nisu čuli ....i nastavi razgovor ,sve do srećnog rešenja intervencije .Taman on objašnjava kako je skoro prevideo neki očigledan znak ,bitan za dijagnozu .......kad će mala :
" E ,jeba ga ti, đe ne viđe..."

Da se kladimo da "baka " više neće da čuva dete ,nego će da nađu nekog drugog ? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptySre Dec 12, 2012 2:27 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]ahahahahahahaha...nije dete krivo...
bravo malena..nek si naučila naški-domaći... [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptySre Dec 12, 2012 2:33 pm

Danubius ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednjih nekoliko meseci na licu Šaka Polumente nema onog osmeha na
koji smo navikli. Naravno, razvuče on usne, ali krije donju vilicu,
pošto na njoj nema zuba. Kad ga idući put vidite nasmejanog od uveta do
uveta, znajte da taj osmeh vredi 15.000 evra!


Popularni
pevač rešio je da, po uzoru na svetske zvezde, napravi čuveni
„holivudski osmeh“. Reč je o skupocenom sistemu protetike s
najkvalitetnijim porcelanom i doživotnim vekom trajanja. Zato se i
isplati trpeti bol i biti krezav neko vreme.
::::::::
Što meni ovaj nije pao ŠAKA . [You must be registered and logged in to see this image.]Za te pare bi ga napravio da bude k*o Šakil O Nil...ma kao Šakira ,ako treba . [You must be registered and logged in to see this image.]

..kod nas kazu:"plati pa klati"..on ce bar za svoje pare dobiti shta je hteo a ja platih a boli me non stop...
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyČet Dec 13, 2012 4:46 pm

Danubius ::
Koleginica (stomatolog ) i njen muž(lekar )rade u dva grada ,smene se poklopile nekako ,i šta će ...morali da nađu nekoga da u nekom međuvremenu (par sati) dok neko od njih ne dođe čuva njihovu malu ćerkicu .
Dete je mislim nekih 4-5 godina . Koga da nađu -komšinica ,izbeglica iz Like ,nekih 60 -65 godina . Dete se lepo slaže sa "bakom" sve u redu.

E sad ,neki dan imali neku posetu ,tipa primarijus njegove klinike sa ženom ,još neke kolege ....dakle ,važna polu-poslovna poseta . Svakako je potrebno ostaviti "utisak" .
Kao i svi roditelji ,normalno ,pohvale se detetom -bistra ,već dobro vlada kompjuterom ,ide na engleski .....
I sad potpuno zaborave na dete ,i nastave svoj razgovor .On priča o nekom posebno teškom slučaju ,sve sa latinskim nazivima ,kolege prate ..a na to će mala ,ničim izazvana -Tata ,a đe je zapelo ?
(dete sluša ,razume da nešto ne ide ,pa pita )
Oni se prave da nisu čuli ....i nastavi razgovor ,sve do srećnog rešenja intervencije .Taman on objašnjava kako je skoro prevideo neki očigledan znak ,bitan za dijagnozu .......kad će mala :
" E ,jeba ga ti, đe ne viđe..."

Da se kladimo da "baka " više neće da čuva dete ,nego će da nađu nekog drugog ?
[You must be registered and logged in to see this image.]

Pa pošto su htjeli da prođu jeftinije,te uzeli IZBJEGLICU koja ne zna rečenicu da sastavi (pa čuj...šta i očekivati od izbjeglice) ... jeba ga ti...eto im ga .

E ovo "izbjeglice" me uvijek žacne...Vjerujem da bi se dijete daleko ljepše izražavalo...onako ... "na nivou" ... da su plaćali komšinicu "Sosu" ... a ovako...od izbjeglice se ne može ništa dobro naučiti.

Mislim da tekst ne bi izgubio smisao i da se preskočio taj "bliži" opis izbjeglice iz Like musketar
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyČet Dec 13, 2012 5:35 pm

bosankaa ::


Pa pošto su htjeli da prođu jeftinije,te uzeli IZBJEGLICU koja ne zna rečenicu da sastavi (pa čuj...šta i očekivati od izbjeglice) ... jeba ga ti...eto im ga .

E ovo "izbjeglice" me uvijek žacne...Vjerujem da bi se dijete daleko ljepše izražavalo...onako ... "na nivou" ... da su plaćali komšinicu "Sosu" ... a ovako...od izbjeglice se ne može ništa dobro naučiti.

Mislim da tekst ne bi izgubio smisao i da se preskočio taj "bliži" opis izbjeglice iz Like [You must be registered and logged in to see this image.]

A od kada je to pogrdan izraz ? To je zvaničan izraz -bar kod nas u Srbiji ,izbeglica ,prognanik -dve razne kategorije .
Izvini ali nisam znao da je to -uvredljivo ?
I nadalje ti komentar uopšte nije na mestu .Jer konkretno ,ako baš želiš znati -dotični se prezivaju Ćopić ,dakle baka im je zemljakinja Ličanka ,kao i njihovi roditelji koji su došli kolonizacijom 1945 iz iste te Like .
Ne znam koliko ti je kao Bosanki poznato -ali i tamo ,i u mom gradu se baš tako izražava i dan danas kod starijih sugrađana .
Druga baba mog deteta je isto Ličanka i od njega čujem neke takve i slične izraze ,no naravno da sa godinama deca u školi nauče šta je za korišćenje u izražavanju ,a šta nije .Misliš da sam ikada rekao mom detetu -e tvoja baba Savka priča gluposti ,primitivna je i ne zna se izraziti ? Nisam sigurno -isto smo se smejali kada baba kaže "kunj" za konja ili šta slično .Moj otac nikada nije izbacio "viđere" -jer je srpski naučio od Ličana -jednostavno mu se zadržalo u govoru .
Ovde se radi o malom detetu koje ne zna razliku,jer još nije imalo srpski jezik i književnost -i baš to je bila poenta priče ,uz onaj deo kako "gospoda doktori" prođoše baš kada su se hteli malo praviti "otmeni" .
Dakle ,niti su oni pravili neku selekciju -niti sam ja ijednom rečju rekao da se to "ne bi desilo " da su uzeli neku "starosedelačku" guvernantu ,niti je to bila ikakva aluzija ,najmanje zlobna .
A ako baš hoćeš ..upravo dobar deo ljudi koji je došao iz Hrvatske žive puno bolje nego mi ,pokupovali su kuće i kola koja mi možemo samo da sanjamo ,zimuju i letuju -i puno su "otmeniji" od nas ovdašnjih po svemu -jer mi ne možemo "skoknuti dolje" do Dubrovnika i sl jer niti imamo "putovnicu" niti "mirovinu " u visini naše dve plate .
I veruj da se oni sami nazivaju "izbeglicama" u svakoj prilici-i niti oni niti mi nalazimo u tom izrazu išta uvredljivo .

Bliži opis je bio neophodan da se može dočarati atmosfera događaja,naročito nekome kome taj mentalitet i izražavanje nije blisko -kao nama koji živimo sa njim -i ništa drugo .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyPet Dec 14, 2012 10:32 am

Namestili nama u laboratoriji novi kao sigurnosni sistem alarma ako dođe do isticanja plina (jer smo imali taj problem ) 6000 evrića koštalo ,senzori u svakom uglu ,rotaciona sveta ,zvučni signal ......
Lepota jedna -ali ne radi . Par dana kad su nam kao stavljali nove cevi davili smo se od plina ,negde curi -a on ,ni da se oglasi?
Ali zato kad se radi sa alkoholom -svira kao lud . Jesi li samo otvorio bocu -pišti uši probija ,i ne može se isključiti .A mi stalno trebamo alkohol ...
Dosadilo koleginici i ona baci peškir onako u besu na senzor-a on umuknuo?
Onda smo ukapirali ...lepo peškir preko njega ,pa ok .
Nego...kako je bilo ranije u stomatološkoj službi -poneki zubari ne bi ni smeli ući u laboratoriju -pištalo bi čim kroče . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyPet Dec 28, 2012 7:31 am

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyČet Jan 24, 2013 2:44 pm

Dođe danas naša "nova" zubarka (inače retko super žena ,ortodont je ,i nema neko iskustvo sa protetikom ,no uvalili joj i to ,i to dva dana nedeljeno -selo) ,prevrće očima i nosi okludator sa protezama ,dve totalne (tkzv "proba postave " )a prati je neki "ruralni lik" .Mislim se ...šta koji vrag hoćeš sad ,baš zato što ne zna,postavio sam "školski" .

Elem ...ženi neprijatno vidljivo ,ali kaže "Sve ok ....ali pacijent želi da mu se malo spuste "trojke" (očnjaci ) "I dalje prevrće očima ,da ovaj ne vidi -to na našem jeziku znači "smor od pacijenta "

Ok, ako je samo to ..u ovoj fazi se i rade korekcije ,zubi su u vosku ,zato i služi proba ,no ja da se odmah ogradim -skinem protezu ,stavim na sto ,dakle "protetska ravan" .Stoje svi kako treba ,"lege artis"

Znammmm......kaže ona ,sad već molećivo ....ali pacijent želi ......

Mislim se ja -želim i ja svašta ,ali ok.....spustim ja za milimetar ,po meni već "vise "
Ovaj proba....gleda u ogledalo .......hoće još . Ja još malo .......

Pa tako još 2-3 puta .....još,još.........

Kao ......ima* sam ja take* svoje .....kaže on .

(imao sam i ja bisere....pa sad vidi kakvi su ,mislim se ja )

Sad već meni puno ,ni psu ne vise tako očnjaci ,čitavih 3-4 mmm van zubnog niza i kažem ,pošto ova ćuti :

Čoveče ,pa vidiš li na šta to liči ?

A ovaj ni pet ni šest -Pa dobro je sad .......mene inače zovu Mile Drakula !
Kad smo se mi počeli smejatiiiiiiiiiii............. [You must be registered and logged in to see this image.]
Uze nam misao ! [You must be registered and logged in to see this image.]

E vala ,sad ćeš i biti Drakula ,kad su "tvoji "bili takvi ,boli me uvo ,ako tebi paše .

Svašta smo imali ....traže da se "krive" ,traže belje nego što treba ,traže veće i manje, traže zlatne krune u proteze -ovo još nismo imali .

A na kraju ,ispada da je bio u pravu-samo je hteo svoj "prirodni imidž"

ps (ako pristane ,slikaću da vidite kad bude gotovo ,na šta to liči ! ) [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sikret

Sikret


Location : dreamland :)))
Humor : :D
Datum upisa : 02.08.2012

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyČet Jan 24, 2013 3:22 pm

Vec vidim kako izgleda [You must be registered and logged in to see this image.]

Ma znas moto pacijent je uvek u pravu .Sta te briga ne nerviraj se oko toga.On zeli tako nekamu.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyČet Feb 07, 2013 4:40 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sikret

Sikret


Location : dreamland :)))
Humor : :D
Datum upisa : 02.08.2012

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyČet Feb 07, 2013 4:52 pm

Danubius ::
[You must be registered and logged in to see this image.]


hahahah :rlol: :rlol: Osta ti bez posla uz ovu pastu hahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyČet Feb 07, 2013 6:19 pm

Danubius ::
[You must be registered and logged in to see this image.]


sve se bojim da ja ne budem avant [You must be registered and logged in to see this image.]...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptyNed Feb 24, 2013 1:44 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptySub Mar 16, 2013 6:53 am

Oštre zube da
bi bile lepše!

Autor: B.Ć. | 15.03.2013 - 07:50:00h |

U nekim selima u Indoneziji postoji specifičan ritual za
ulepšavanje, naime ženama se testerom oštre zubi kako bi dobili uzak i
specifičan oblik.


[You must be registered and logged in to see this image.]


Oštrenje zuba | Foto: Screenshot "Youtube"


Ovo predstavlja ideal lepote i veruje se da su žene sa takvim zubima
lepše. U selu Mantavian supruga načelnika sela izbegla je taj ritual
kada je bila mlada, međutim kao supruga moćnog čoveka u selu ona je bila
prinuđena da ispuni tu obavezu i postane žena koja ima "naoštrene"
zube. Pogledajte kako izleda ovaj ritual "ulepšavanja":










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptySub Mar 16, 2013 11:12 am

Kod njih garant nema orala
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 EmptySub Mar 16, 2013 1:40 pm

Astra ::
Kod njih garant nema orala
Da znaš da sam i ja odmah na to pomislio ? [You must be registered and logged in to see this image.]
Ili se računa kao posebno hrabar muškarac koji se usudi tražiti "oral" ,pa ako "preživi " onda "heroj" a ako ne ,peva sopran ? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





 KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)     KOD ČIKA ZUBE  (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti  ......)  - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)
Nazad na vrh 
Strana 5 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Sledeći
 Similar topics
-
» PASTE ZA ZUBE
» KONAC ZUBE KRASI-koristite li ga ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: STOMATOLOGIJA/ZUBNA PROTETIKA-
Skoči na: