DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Nasilje nad ženama - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Nasilje nad ženama - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Nasilje nad ženama

Ići dole 
+32
Okano
Black Wizard
promaja
Diplomirani Duduk
Danubius
Kica/Praja
el_vibrador
podbarac
Nut
sunrise
dusicaa
bosankaa
Sibila_
zoran1970
Gothic
carpathia
boban111
montoya
Marea
Astra
ZoxZoja
pesma
debilko
lollypop
Lakota
AstrinaKomsinica
Kijara-brm
sonia
Ivana_258
tvrtko
Djoka20
allure
36 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyNed Mar 18, 2012 12:51 am

First topic message reminder :

Nasilje nad ženama






[You must be registered and logged in to see this image.]



S kime ulazimo u partnerski odnos i s kime
sklapamo brak je osobni izbor, no nitko ne odabire zasnivanje odnosa u
kojemu će biti svakodnevno, tjedno, mjesečno izložen nasilju.





Oba partnera mogu biti izložena nasilju u obitelji. Žena je deset puta češće žrtva nasilja nego muškarac.
I danas ćemo često naići na stav kako je žena sama odgovorna za
doživljeno nasilje u obitelji i kako je na njoj da sama riješi njihov
obiteljski problem.

Što je nasilje?

Prema procjenama brojnih organizacija svaka 5 žena koja živi u vezi je najmanje jednom preživjela tjelesno nasilje.

Nasilje je svaka upotreba sile, zastrašivanje i manipuliranje drugom osobom s ciljem da se ta osoba kontrolira.

Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji prepoznaje četiri oblika nasilja u obitelji:

Tjelesno nasilje

Tjelesno nasilje Zakon definira kao primjenu fizičke sile bez obzira je li za posljedicu imala tjelesnu ozljedu ili ne.
U tjelesno nasilje ubraja i tjelesno kažnjavanje i ponižavajuće postupanje prema djeci u odgojne svrhe.
Važno je napomenuti da Obiteljski zakon prepoznaje dužnost roditelja da
pravodobno obavijesti nadležne institucije o svakom postupanju prema
djetetu koje narušava djetetovu dobrobit pa tako i o nasilnom ponašanju
partnera/ice prema djetetu. U slučaju da roditelj to ne učini sud će
roditelju oduzeti pravo da živi s djetetom i odgaja ga ili će roditelja
lišiti roditeljske skrbi.
Djeca mogu biti izložena nasilju bilo da su žrtva nasilja i bilo da su
svjedoci nasilja koje se događa među roditeljima, ili drugim članovima
obitelji.

Psihičko nasilje

Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji definira psihičko nasilje kao
svaki oblik prisile koja je prouzročila osjećaj straha, ugroženosti,
uznemirenosti ili povrede dostojanstva. Ovdje je uključeno i verbalno
nasilje, verbalni napadi, vrijeđanje, psovanje, nazivanje pogrdnim
imenima ili grubo verbalno uznemiravanje. Moguće je biti izložen
psihičkom nasilju preko svih sredstava za komuniciranje (mobilna
komunikacija, telefonski pozivi...) ili preko elektroničkih i tiskanih
medija ili na drugi način. Prijetnje, uvrede, vrijeđanje, psovanje može
biti preneseno i putem treće osobe.
Izoliranje osobe ili ugrožavanje slobode kretanja Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji definira kao uhođenje i uznemiravanje.

U 83% slučajeva žene je silovao muškarac koga poznaju i kome vjeruju.
20% su to njihovi dečki, a 33% njihovi muževi i izvanbračni partneri.

Spolno nasilje i spolno uznemiravanje

Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji ne definira posebno ovaj oblik nasilja.
Seksualno uznemiravanje je svako neželjeno seksualno ponašanje druge
osobe pri kojem ne dolazi nužno do fizičkog dodira ali koje ponižava,
sramoti te ugrožava dostojanstvo osobe na temelju spola. Ono se može
događati u različitim oblicima ponašanja od nepoželjnog fizičkog
kontakta - glađenje, štipanje, iskazivanje primjedbi, viceva i
dobacivanja te podsmjehivanjem i zviždanjem.

Ekonomsko nasilje

Ekonomsko nasilje podrazumijeva oštećenje ili uništenje osobne i
zajedničke imovine. Isto tako ekonomsko nasilje je i zabrana ili
onemogućavanje korištenja osobne i zajedničke imovine ili pokušaj da se
to učini te oduzimanje prava ili zabrana raspolaganja osobnim prihodima
ili imovinom stečenom osobnim radom ili nasljeđivanjem. Ovdje je
uključeno i onemogućavanje zapošljavanja ili rada, prisiljavanje na
ekonomsku ovisnost, uskraćivanje sredstava za održavanje zajedničkog
kućanstva i skrb o djeci ili drugim uzdržavanim članovima zajedničkog
kućanstva.

U slučaju počinjenja nasilja u obitelji prema počinitelju nasilja mogu se izreći:

* zaštitne mjere
* novčana kazna
* kazna zatvora

Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji propisuje sljedeće zaštitne mjere:

* obveza psihosocijalnog tretmana,
* zabrana približavanja žrtvi nasilja u obitelji,
* zabrana uznemiravanja ili uhođenja osobe izložene nasilju,
* udaljenje iz stana, kuće ili nekoga drugoga stambenog prostora,
* obvezno liječenja od ovisnosti,
* oduzimanja predmeta koji je namijenjen ili korišten u počinjenju prekršaja.

Tko su sve članovi obitelji?

Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji popisuje što je nasilje u
obitelji, osobe na koje se odnose odredbe Zakona te vrste sankcija za
počinitelje nasilja u obitelji.

Odredbe Zakona o zaštiti od nasilja u obitelji odnose se na:



ženu i muškarca u braku, te njihovu djecu

ženu i muškarca u izvanbračnoj zajednici te njihovu djecu
srodnike u ravnoj lozi (roditelji, djeca, baka, djed, unuci, praunuci...)
srodnici u pobočnoj lozi zaključno s trećim stupnjem (brat, sestra,
dijete i brat i sestra roditelja - ujak, ujna, teta tetak, djeca
roditelja i djeca brata i/ili sestre roditelja - sestrična, bratić)
osobe koje imaju zajedničku djecu (bez obzira jesu li živjeli ili žive li zajedno)
srodnici po tazbini u bračnoj i izvanbračnoj zajednici (brat i sestra muža i žene - šogor, šogorica)
skrbnika/cu i štićenika/cu
udomitelja/icu, korisnika/cu smještaja u udomiteljskoj obitelji i članove njihovih obitelji dok takav odnos traje.


Odredbe Zakona se odnose i na ženu i muškarca koji su živjeli zajedno u
bračnoj ili izvanbračnoj zajednici, njihovu djecu i onda kada su
prekinuli bračnu ili izvanbračnu zajednicu ukoliko je povod njihova
sukoba bračni ili izvanbračni odnos.




Autor: Alisa Kosić - socijalna radnica










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/

AutorPoruka
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 12:38 am

E ja stanujem pored osnovne škole.
Svakodnevno oko moje terase se klinci obračunavaju, vode ljubav, svađaju.
Lično sam video, nasilnici su najpopularniji među ženskom populacijom. Jure ih ko lude.
Nisam nikad spadao u nasilnike pa mi je bilo to i krivo. Što mi je neko zbog surovosti i nasilništva preoteo ribu.
I naravno da sam uživao kada sam je prvi put video sa flekom ispod oka.
Poslušajte Bubu Erdeljan od Đoleta, pa će vam sve biti jasno o čemu pričam.
Ja sam uvek protiv nasilja u braku, nasilja na stadionima, nasilja nad pederima, ceo život svoj se mešam i sam najebem često da to sprečim, a ovde ispadam najveći zagovorinik toga.
A sad ću vam reći zbog čega.
Razlikujem se od vas jer nisam režimlija.
Vi bi sve da vam regulišu zakonom.
Gde ima previše zakona, tu nema slobode.
Sve te stvari se regulišu samosvešću, društvenim životom, socijalnim rešenjima, prosto, narod sam mora to da reguliše, a ne sve da se servira.
A zapad pominjem što to sve važi za priglupe zapadnjake, koji nisu sposobno da žive kao ljudi već ko biljke.
E tu treba čuvare i policajce u škole.
Najmanji incident se proglašava za skandal.
Umesto da se deca vaspitavaju, da se druže, da budu svesni ako povrede drugoga, da će i sami biti povređeni, kroz jedno životno iskustvo. Moja generacija se vaspitavala tako. I mi smo bili mnogo zdraviji od onih sa zapada, koji su nekoliko časova dnevno provodili kod psihologa, pedagoga, psihijatra.
Sada hoće i nama to da nametnu.
Pa ćaletom kaiš je melem za dušu u odnosu na psihičko maltretiranje psihologa kod koga su današnja deca upućivana svakodnevno.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 12:46 am

To sto ti fantaziras ima jos u plemenima...zakon je uveden i pravila,svuda na svijetu...svuda.pa ne moze bit da Srbija jedina pametna i hoce da igra na kartu svijesti...a ima je u 3 lepe....nema svijest ni da u nestasici ne kupi svo ulje d ai komsija ima,a da ce imati svijest o tako krupnim stvarima.
ja te shvatam,zena iskonski,trazi jakog muskarca,zastitnika...ali da nju zastiti od nekoga a ne da nju tuce...i taj nagon je i nesvjesno utkan u danasnju zenu...nece ni jedna kancelarijskog tuntlu i potrcka...zeli nesto silovnije,sto se zna borit.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 1:07 am

E to je to.
Loše vaspitavate decu.
Muškarac zaštitnik je muškarac kome snaga leži u topuzu. A svaka batina ima dva kraja. Pa kad se okrene, onda treba da reaguje NATO pakt i da spašava.
Umesto da deca od roditelja dobiju savet da se vezuju za pametne, fizički slabe, ali po karakteru jake osobe, ona počinju treažiti sebi neke muškarčine koje niko iz okoline ne sme poledati.
Glupo je biti pored pravog muškarca a ne oprobati ukus onoga što je kod njega najlepše, aperkate, krošee ili direkte.
Nazad na vrh Ići dole
Marea




Datum upisa : 25.09.2014

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 1:20 am

Nasilje nad zenama, hm hm, kod nas jos uvijek na zalost zakon tu i nije jak,,
Dok na zapadu to zaista funkcionise, i to je prvo sto sam ovdje primijetila. Svaka im cast na tome,,
Jedan kreten pijani ili trijezni hoce nad zenom (svojom) da se .urci, a tudju bi da .ebe, ovdje ce Bogami da ostane bez svega sto je u zivotu stekao,,pa ako mu se ISPLATI samo nek' izvoli,,
Jedino je problem sto postoje zene (i ovdje) koje ne prijavljuju slucaj u startu, vec kad uzme maha, ali svejedno maksimalno su zasticene, cak iako nisu ekonomski nezavisne, sto je uvijek jedan od razloga (kod nas) sto zena trpi nasilje, ovdje se socijalno odlicno pobrinulo i za to,,,
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 1:23 am

Ja odgajam da postuju dusu a ne sake...ali pricam sta je kroz vjekove bilo i taj gen se nekako nastavlja u slabijoj snazi ali tu je.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 1:28 am

Nema se para Marea šta ćeš.
Nego čudi me da se čak i ti pozivaš na zakone. Ubi te život u Italiji.
A šta je sa promenom svesti. Zar nije to jedina prava promena koja se može smatrati pozitivnom.

Nazad na vrh Ići dole
Marea




Datum upisa : 25.09.2014

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 1:31 am

Nit' me ubi, nit' me miluje,,opet predrasude te guse,,,
Da, Svijest jeste ono najbitnije,,,ali kako da je probudis ako sudis drugima?
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 1:33 am

21.10.2014
Predsjednik Sabora Josip Leko također je izrazio nadu da će Hrvatska uskoro potpisati spomenutu konvenciju u koju su " ugrađeni najbolji modeli i praksa pojedinih europskih država u reguliranju tog vrlo značajnog društvenog problema".

Hrvatska mora što prije ratificirati Konvenciju Vijeća Europe o sprečavanju i borbi protiv nasilja nad ženama i nasilja u obitelji, zaključak je Konferencije posvećene toj konvenciji održane u Hrvatskom saboru.

Ukazano je na ružne statistike prema kojima su tijekom posljednjih desetak godina 300 žena ubili njihovi supruzi, partneri, sinovi ili članovi obitelji. Taj je trend u padu, naglašeno je, ali samo prošle godine ne na taj način život izgubilo 11 žena, a u prvom polugodištu ove godine tri žene.

Predsjednik Sabora Josip Leko također je izrazio nadu da će Hrvatska uskoro potpisati spomenutu konvenciju u koju su " ugrađeni najbolji modeli i praksa pojedinih europskih država u reguliranju tog vrlo značajnog društvenog problema".

- Mijenjamo, ažurirajmo i dopunjavajmo naše zakone te ih efikasno provodimo, a to je i prilika da se propitamo o učinkovitosti pravosuđa kada se radi o sankcioniranju takvih kaznenih djela i društveno opasnog ponašanja – kaže Leko koji naglašava kako društvo mora zabrinuti podatak da je nasilje nad ženama najrašireniji oblik kršenja ljudskih prava u svijetu.

Nasilje je zlo i sramota onoga tko zlo primjenjuje, a ne žrtve tog zla te to treba osvijestiti – složio se i predsjednik RH Ivo Josipović upozorivši kako je nasilje nad ženama duboko ukorijenjeno u hrvatskom društvu, ali i svijetu. Brine ga što se ne smanjuje broj silovanja koje je teško dokazati, posebice zato što žene zbog srama i predrasuda društva ne prijavljuju nasilnike.

- U doba rata posebno je bilo dramatično nasilje nad ženama, a po prvi se puta na području bivše Jugoslavije silovanje pojavilo kao sredstvo borbe i kao način kako kroz taj strašni čin voditi rat i provoditi etničko čišćenje – primijetio je Josipović.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 1:34 am

debilko ::
Nema se para Marea šta ćeš.
Nego čudi me da se čak i ti pozivaš na zakone. Ubi te život u Italiji.
A šta je sa promenom svesti. Zar nije to jedina prava promena koja se može smatrati pozitivnom.


Debs ti pričaš o evoluciji svesti a to je spor proces ako nije i nemoguć. Nema tog ko će se odreći sile/vlasti dobrovoljno. A naročito ako mu ne preti kazna za isto. Samo zato što zakoni koje hoćemo su se pokazali efikasnim ili bar dovoljno efikasnim kod onih koje ti ne voliš n znači da sad mi treba da izmišljamo toplu vodu & rupu na saksiji. Nije stvar u zakonima to čak i imamo nego u njihovom neprimenjivanju i u nedostatku pratećeg sadržaja a to je socijalni program za žrtve, zapošljavanje i ekonomsko osamostaljivanje. Pogledaj šta je struka (Justicija) napisala o tome.
Nazad na vrh Ići dole
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 2:20 am

Pa to sto zakon postoji a ne sprovodi se, to je ta SVIJEST,,i ona jeste najvaznija,,,
Banalan primjer,,ako je po zakonu da se moras vezat' u autu ili ne bacat ' smece na ulici, dzaba ti zakon, ako sam nemas SVIJEST o tome,,,i zato je meni super, lijepo UDARIS PO DZEPU takvima ( "neSVJESNIMA), i nekim cudom proradi im, al' na zalost samo na materijalnoj osnovi, moralna je i dalje klimava,,,
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 12:33 pm

Najveci problem balkanskih zena sto trpe nasilje je odgoj!
Mnoge majke ( na svu srecu ne sve) vaspitavaju cerke, da je normalno da se postuje MUSKARAC i da cusku tu i tamo, treba da proguta, predje preko toga, jer boze moj i nju je njen muz udario, pa nista. Eto tolike su godine zajedno proveli! Nije dala da se brukaju, a tako je radila i njena mama, baba, pa treba i cerka ?!?!
Posto je promena svesti dug proces, zakon je taj koji treba da se pobrine, da sankcionise, pa ce se tako, mnogo brze i svest menjati.
Koliko znamo primera kad  se podnese za razvod braka, a jedan od razloga je nasilje da ce i socijalna sluzba i sudstvo insistirati na pomirenju i davanju druge sanse ?
Ako zena pristane, muskarac nema sankcija. Nista se nije desilo, do sledece prilike ?!
E, da postoji zakon i da se zna koliko samar kosta, mnogi drcni muskarci bi razmislili pre nego podignu ruku na zenu.
Sto se mene tice ( pisala sam vise puta) na mene bi samo jednom mogao podici ruku i nikad vise.
Ni kazna koju bi eventualno platio, ni materijalna situacija, ni deca...ne bi bili razlog da ostanem da zivim sa takvim covekom!
Nazad na vrh Ići dole
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 4:34 pm

Dusicaa, Bravo, tako bi trebalo svaka zena da razmislja,,
I da, slazem se i sa ovim prvim dijelom posta,,,Bruka je, mora nesto i da se trpi,,,trpili su i oni, ali niko te nece pitati,,,Hej, da li si srecna, mozes li dalje,,itd..jer Ne to je manje vazno od bruke i tradicije,,no to je tipicno balkanski,,,sreca pa je to samo MRVA u Univerzumu...svejedno nije fer prema cak i samo jednoj zeni bilo kakvo nasilje,,,
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 6:22 pm

Djelimično se slažem sa dušicom i ostalima koji tvrde da je problem odgoj žena. Mislim da je veliki problem takođe i odgoj muškaraca. Kao što se hiljade malih djevojčica vaspitava da budu poslušne i pokorne, da pretrpe batine, pijanstva, psihička, seksualna zlostavljanja isto tako imamo prisutne i hiljade malih dječaka koje vaspitavaju da je normalno da ovo naprijed nabrojano rade svojim ženama ili djevojkama.

Inače, dodala bih i to da nasilje u porodici (u ovom slučaju nad ženama) postoji i na zapadu. Kroz svoj bivši posao sam imala prilike razgovarati sa ljudima koji nisu sa ovih prostora i koji se istom problematikom bave na zapadu (Njemačka), nasilje nije usko vezano sa stepenom obrazovanja. Vjerujte, uopšte nije rijetkost da nasilje trpe i univerzitetski profesori, menadžeri kao što to trpe polupismene i nepismene žene. Ali ono što je evidentno je to da su te zemlje ekonomski stabilnije, da je država jača, da ima šta da ponudi onima kojima je ta pomoć zaista potrebna.
Kod nas to izgleda ovako: dođe žrtva u centar za socijalni rad, požali se na maltretiranje, traži pomoć a onda socijalni radnik ode u porodicu, porazgovara sa nasilnikom, zaprijeti mu, on obeća da je bio u pitanju izolovani slučaj, da se neće ponoviti itd.itd. Kad nakon sedam dana ponovo socijalni radnik ode da obiđe porodicu onda ona nesretnica sa početka priče počne da moli da više ne dolazi jer nakon što je prošli put socijalni radnik bio i upozorio nasilnika ovaj je sačekao da ostanu sami prebio je najžešće do tada. Na moje pitanje socijalnom radniku zašto je nije odveo od nasilnika on mi je odgovorio pitanjem: a kuda ću sa njom i djecom? Pa u sigurnu kuću pobogu!! No, onda dobijem odgovor da ona tamo može biti najviše mjesec dana a poslije toga nema kuda.... šta reći...

Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 6:41 pm

Justi, slazem se u potpunosti da se decaci tako vaspitavaju. No posto su zene te koje trpe ( uglavnom), smatram da je greska majki u odgoju cerki. One ne uce cerke da se suprostavi tako odgojenom muskarcu, nego da ga trpi i da smatra kako to nije nista.Prosto ne mogu da shvatim da neko ko je sve to prosao aminuje takvo ponasanje i kaze da istrpi, a ne da se suprostavi. One, koje su to prosle, znaju da onaj ko jednom podigne ruku i udari zenu, ucinice to svaki put kad on misli da treba, a to je pocesto u vecini slucajeva.
I da, sa ostatkom tvog teksta se slazem sasvim.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 6:49 pm

Na prethodnim stranama sam pisala o tim matricama ponašanja koje i muška i ženska deca dobijaju što vaspitanjem a što prostim okruženjem gde ej "normalno" da neko nekog bije, podcenjuje, vređa ... Ne zaboravite da fizičko nasilje prati još gore psihičko. "Glupačo glupa" "Ti mi pa nešto znaš" "Ćuti kad ja govorim" ... Hvaljenje jednog deteta za ono što bi trebalo da se podrazumeva ili omalovažavanje drugog čak i kad je najuspešnije. Ovo čak ne mora ni da su deca različitog pola. Onom podcenjivanom ostaje u podsvesti da je manje vredno, da nikad neće zadovoljiti ničije standarde i onda izraste u savršenu žrtvu. Ili nasilnika koji se sveti za sva poniženja koje je kao dete preživeo.

Edukacija, zakonske mere, socijalni programi ali pre svega menjanje sebe mic po mic. Pa možda tamo negde u budućnosti svedemo nasilje u porodici na "podnošljivu" meru. Jer potpuno neće nestati tog smo na žalost svi svesni.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 6:53 pm

Nešto razmišljam Dušo, ne sjećam se da sam sa mamom vodila razgovor na temu šta da radim ako kraj sebe imam nasilnika, ali se sjećam da je tata imao običaj reći: treba otvoriti četvere oči kad imaš namjeru da s nekim počneš zajednički život, lako je budalu naći, ali budala hoće i bubrege da ti odbije. Nikad nije rekao šta treba da se radi u takvoj situaciji, nekako se sve priče svodile na to da se sasvim izbjegne takva situacija. No, jedno sigurno znam: jednom bi me mogao iznenaditi ali nisam siguran kako bi jutro dočekao....ako bi ga dočekao!
Nazad na vrh Ići dole
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 9:10 pm

Naravno da postoji nasilje (nad zenama) i na Zapadu, ma na cijeloj kugli zemaljskoj, no pitanje je kako sankcionisati,,,o tome govorimo,,
Jako je bitno i to da se mijenjamo, da jedna zena shvati svoje BICE, i da nema niko pravo, ali bas niko,,da je maltretira,,,NE POSTOJI, ne moze, ne smije, ,,
Znam, mnogo je lakse savjetovati nego biti u takvoj situaciji, ali treba i mora da se PROBUDI svijest,,korak po korak,,,i mediji bi mogli tj trebalo bi malo vise da se potrude oko takvih stvari, vise emisija na toj temi, recimo da budu gosti zene koje su spremne da otvoreno pricaju o tome, a prosle su kroz pakao itd,,,
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 9:24 pm

Odlična ideja Marea. Samo ima jednu falinku. Koliko nasilnika će gledati takve emisije? Ili će dopustiti svojim žrtvama da ih gledaju?

Da napravim jednu paralelu. Koliko vozača će poštovati ograničenje brzine ako ne postoji zaprećena kazna za prekoračenje? NI JEDAN. Isto je i sa nasiljem u porodici. Dok ne prorade mehanizmi kazne i zaštite nema te svesti koja će evoluirati samo zato što će neko da priča o tome.

Moram da se osvrnem na još jedan vid nasilja nad ženama i decom. Neplaćanje alimentacije i nikakvi mehanizmi da se taj problem reši. Lepo daš otkaz, radiš kao taksista divljak, menjaš auta, ideš na letovanja ali zvanično ti si bez prihoda i niko ti ništa ne može. Ili treba Policija da dođe po tebe da bi potpisao SVOM detetu papire za odlazak na ekskurziju u inostranstvo ... mogu da vam do jutra nabrajam primere ovakve psihotorture nad onim koje su se izvukle iz kandži fizičkog nasilja. Nastavlja se psihičko naročito preko dece. Sudski postupci se otegnu kao gladna godina i većina žena nema ni volju da ih pokreće. Zašto? Zato što zna da je Sistem neefikasan.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 9:34 pm

Zox, u ovom slucaju sam vise mislila na one zene koje nemaju hrabrosti da prijave slucaj,,,pa recimo ako bi se to u medijma vise potenciralo mozda bi neka i SKICNULA ono barem dok je muz (citaj nasilnik) na posao,,,barem da joj zasija lampica u glavi, od nekud da se pocne,,,
Ovo kazem jer na zalost ZNAM da ima mnoogo zena koje CUTE iz straha,,,a ako bi iole na neku PODRSKU naisle dovoljna im je jer su ZATVORENE i umno i fizicki,,,
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 9:40 pm

Medijska kampanja može da bude deo rešenja ali ne prvi. Prvi je da Sistem funkcioniše. Pročitaj šta sam napisala na prošloj ili pretprošloj strani kako funkcioniše Sistem u Srbiji. Ili da ponovim. Policija ne može da reaguje dok se "nešto" ne desi a to je najčešć ubistvo. Mora da nasilniku kaže KO GA JE PRIJAVIO bilo da je to žrtva ili neko od komšiluka. Tužilaštvo i Sud reaguju kao mrtav konj i slučaj se tegli u beskraj a žrtva mora da živi s nasilnikom za to vreme. O kaznenoj politici je Justi pisala. Olakšavajuća okolnost "hranilac porodice". Pa onda manja kazna ili uslovna i spirala se dalje vrti dok neko ne bude mrtav. Ili žrtva ili nasilnik ubijen na spavanju. Ili prođe život u tome a deca iz takvog braka nastave "svetle tradicije" koje su usvojile kao model života.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 9:44 pm

Marea ::
Zox, u ovom slucaju sam vise mislila na one zene koje nemaju hrabrosti da prijave slucaj,,,pa recimo ako bi se to u medijma vise potenciralo mozda bi neka i SKICNULA ono barem dok je muz (citaj nasilnik) na posao,,,barem da joj zasija lampica u glavi, od nekud da se pocne,,,
Ovo kazem jer na zalost ZNAM da ima mnoogo zena koje CUTE iz straha,,,a ako bi iole na neku PODRSKU naisle dovoljna im je jer su ZATVORENE i umno i fizicki,,,
I pored poraznih statistika kad je u pitanju nasilje nad ženama ,to je samo vrh ledenog brega .
Neuporedivo je veći broj žena koje nikada to ni ne prijave ,nego čak i opravdavaju siledžiju ,ili kako narod kaže "kriju svoju sramotu" .
Deo to ne radi i zato što nema poverenja u institucije (opravdano)
Izađe policija ,i umesto da privede skota ,"smiri stanje " i ode -a kreten onda nastavi koliko sutra .
Žena sa takvim iskustvom neće ih više ni zvati .
Pa kod nas su žene prebijane i u samim "sigurnim kućama" -jer one nemaju nikakvo fizičko obezbeđenje ?
Kada se i dođe do neke "institucije" većina tih žena je već potpuno sluđena i bez trunke samopoštovanja ,i nije retko   da povuku optužbe i vrate se nasilniku (svejedno ,fizičkom ili psihičkom ) na prvo lažno "obećanje" i "pokajanje"
A kasnije ih je sramota da i sebi priznaju ,kamoli nekom drugom ,čak ni roditeljima -radije trpe sve ,pa i batine .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 9:50 pm

Pa upravo zato i kazem,,,bilo bi okey, (ovdje to slusam i gledam svako malo), da postoji program od recimo 2 do tri sata, gdje se o tome OTVORENO govori, i gdje pricaju zene IZ ISKUSTVA, zene koje su imale strah, nesigurnost, pa ipak su sve to prevazisle i uspjele,,
Jer postoje i takve,,,
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 9:59 pm

Postoje jer ipak postoji i Sistem koji im je to omogućio. Mi prvo moramo Policiju da "ubedimo" da "par šamara" jeste nasilje i da oni nema šta procenjuju jel žrtva to "zaslužila" ili ne. Niti da glume mirovno veće već da rade po slovu Zakona. A to je nasilnika u bajbokanu. Pa onda tužilaštvo i sud. Oduzimanje imovine u korist žrtve recimo bi bila mera koja bi bila delotvorna i to jako. Pa ti braćala moj silni idi pod prvi most pa se tamo bahati. Kad tri žene budu imale ovakvu podršku Sistema u roku od odmah onda će moći da pričaju o tome. Ovako to su izolovani slučajevi onih koje su nekako uspele da se izvuku a pitaju se šta dalje kad ne mogu više da budu u Sigurnoj kući.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 10:03 pm

Pa da, o tome sam pisala ranije,,,to je TO,,
No, Debilko se odmah pobunio, kako to sad zakoni, sta je sa SVIJESCU,,,fuj taj Zapad i tako to,,ma uzas,,,
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 10:04 pm

ZoxZoja ::
O kaznenoj politici je Justi pisala. Olakšavajuća okolnost "hranilac porodice".

Ne, ne! To nikako nije olakšavajuća okolnost. Ma kako svima vama to djelovalo ružno i ma koliko se zgražavali - jako je teško donijeti odluku kako kazniti takvog nasilnika. S jedne strane imaš povrijeđenu osobu (žrtvu) koja nema od čega živjeti, nema kuda otići, a s druge strane imaš nasilnika koji treba biti kažnjen a između njih dvoje čitav sistem koji ne funkcioniše.

Inače, kod 90 % žrtava je prisutan veliki stid zbog sopstvenog položaja. Osjećaju se posramljeno i najčešće i ne žele da pričaju o tome i radije trpe. Stid je u najvećem broju slučajeva razlog zašto se ne obrate prijateljima, familiji, komšijama....
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 10:07 pm

ZoxZoja ::
Mi prvo moramo Policiju da "ubedimo" da "par šamara" jeste nasilje i da oni nema šta procenjuju jel žrtva to "zaslužila" ili ne.

Ovo me podsjetilo na jednog nasilnika koji je prilikom davanja iskaza na sudu izjavio da nije vršio nasilje. Na pitanje da li je istina da je šamarao ženu u prisustvu maloljetnog djeteta odgovara:"To jesam, ali ja sam tukao svoju ženu a ne tuđu! To nije nasilje".
Nazad na vrh Ići dole
zoran1970
Mejac
Mejac
zoran1970


Godina : 53
Datum upisa : 03.09.2011

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 11:29 pm

od 100 jabuka u korpi,uvek se nađe jedna ubuđala,,,,,,,
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyPon Okt 27, 2014 11:53 pm

Marea ::
Pa da, o tome sam pisala ranije,,,to je TO,,
No, Debilko se odmah pobunio, kako to sad zakoni, sta je sa SVIJESCU,,,fuj taj Zapad i tako to,,ma uzas,,,
Pa šte je tu problem da se menja svest.
Nego tu treba napraviti korenitu promenu.
Ovako je lakše. Propišeš zakon pa kažnjavaj.
To njie ništa.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 9:39 am

debilko ::
...
Pa šte je tu problem da se menja svest.
Nego tu treba napraviti korenitu promenu.
Ovako je lakše. Propišeš zakon pa kažnjavaj.
To njie ništa.

Debi daj predlog KAKO. Lako je reći treba da se menja svest bez konkretnog objašnjenja kako to uraditi. Ti prvi si ovde na ovoj temi rekao da je to tradicija, da nećeš mrske EU zakone i običaje koji ne dozvoljavaju da se nad nekim vrši nasilje (može po neki šamar ženi šta ima veze - to si otprilike rekao). Prosvetli nas kako se to i na kom štekeru klikne pa homo Balkanikus prestane da smatra ženu i decu svojom imovinom i prestane da ih tretira gore od stoke.

Dok nam vi visokomoralni menjači svesti ne date razrađen koncept kako se od nasilnika prave sveci ja sam još uvek za zakonsku prisilu. Ništa tako ne boli kao kad siledžija dobije po njušci. Bukvalno i figurativno - zakonske kazne naročito finansijske.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 9:54 am

ZoxZoja ::


Dok nam vi visokomoralni menjači svesti ne date razrađen koncept kako se od nasilnika prave sveci ja sam još uvek za zakonsku prisilu. Ništa tako ne boli kao kad siledžija dobije po njušci. Bukvalno i figurativno - zakonske kazne naročito finansijske.

Istini na volju.....same birate "siledzije" sem opcije da vas neko ne napastvuje na sred ulice što je def. presedan . Razmišljam o temi "siledzijstvo" u braku...pa neke cure u fazi zabavljanja su živele u mraku.... muncat










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 10:00 am

Nasilnika koji je u braku, finansijske kazne ne pogađaju uopšte.
Trpi porodica.
Ako već mora, odvedu ga i dobro izmlate u stanici milicije.
Međutim, onaj slogan "Vreme je za bebe".
E to treba uobličiti.
Pa bebe da imaju samo oni koji će o njima voditi računa, a ne oni kojima radi životinjski instikt o produženju vrste.
Uticati na ljude, da su deca obaveza, ali ih treba vaspitavati od malih nogu. Život posvetiti deci, a posebno ih odvraćati od nasilnika.
Možda dok su mali, ne dozvoliti da potpuno samostalno biraju društvo.
Sve učiniti, da nasilnici prosto ne mogu da nađu budalu koja će poći sa njim u suživot, brak.
I upozoriti, ako ideš, nema ko da te štiti, ima da te mlati svaki dan.
A ovako, žene postaju egzibicionisti. Tako sam na ličnom primeru doživeo, da žena koja ima decu, ali i dalje nosi miniće, sa oduševljenjem priča (blizak rod). "Išli mi autobusom, jedan me tamo gleda. Ja namerno neću da se pomerim, vidim da me guta pogledom. I onda ovaj moj kad je skočio, pa......", a dok to priča, vidim da svršava.
E onda, pošto sam se ja usprotivio tome, ispalo je da sam šonja, pizda itd.
Međuti, u sledećih godinu dana, najmanje pet puta sam je video sa naočarima za sunce, petučenu.
Na kraju je pao i razvod, tužbe, deca između oca i majke.
Tu je koren problema.
Kada bi svako znao, da ako se pobije zbog devojke, ostaće bez nje, jer će joj pasti u očima, toga ne bi bilo. A onda bi bio veoma dugačak i taj most do šamara suparnice. Ovako, njih dvoje, kao vole se, zaljubljeni, ona mu očarana vida rane iz tuče, koju je zbog nje izveo.
Ne može se zakon promeniti, a da se očekuje da čarobni štapić reši sve. Osvojio si devojku što si izbio nekome zube, slomio par vilica, ona izazivala okolinu, saučestvovala u njihovom prebijanju, a onda proradi zakon, i preko noći, akcija prerasta u melo-dramu. To prosto ne može.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 10:01 am

montoya ::
ZoxZoja ::


Dok nam vi visokomoralni menjači svesti ne date razrađen koncept kako se od nasilnika prave sveci ja sam još uvek za zakonsku prisilu. Ništa tako ne boli kao kad siledžija dobije po njušci. Bukvalno i figurativno - zakonske kazne naročito finansijske.

Istini na volju.....same birate "siledzije" sem opcije da vas neko ne napastvuje na sred ulice što je def. presedan . Razmišljam o temi "siledzijstvo" u braku...pa neke cure u fazi zabavljanja su živele u mraku.... muncat

Divota od života. Sama je kriva što dobija batine. Sama je kriva što je silovana, ko je terao da obuče minić. Sama je tražila da dobije otkaz kad je pametnija od šefa ... NIKO NEMA PRAVA DA BIJE BILO KOGA.

Monti imaš ćerku. Hoćeš li kad dođe s modricom pod okom reći "Sama si birala" (daleko bilo)? Ili ćeš otići i umlatiti skota? Sem ako nije od TEBE videla da je normalno da žena ima masnicu pod okom koju joj je partner napravio.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 10:06 am

I ovo nisam pisao neku bajku, već prosto svi slučajevi iz okruženja su takvi.
Priznajem zakon, samo ako je u pitanju bio neki klinac, intelektualnog tipa, koji nije mrava zgazio, nije nikad nikog udario u životu, pa onda u braku podivljao.
A ovako, pišete ovde o nasilniku, a nasilnik je izbor žrtve. Žrtva je možda u svoje vreme sekla vene sebi zbog tog nasilnika da je ne ostavi.
Da bi zakon važio, žena bi najpre morala da ispriča svoju priču. Kako su se upoznali, da li je neko primorao na brak, da li je on bio sklon nasilju pre braka. Pa ne može neka nastrana mazohistkinja (a bogami toga ima na pretek), da zajebava ceo državni aparat i da joj zidaju sigurne kuće i plaćaju obeznbeđenje, jer je svršavala dok je gledala krv.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 10:13 am

[quote="ZoxZoja"]
Monti imaš ćerku. Hoćeš li kad dođe s modricom pod okom reći "Sama si birala" (daleko bilo)? Ili ćeš otići i umlatiti skota? Sem ako nije od TEBE videla da je normalno da žena ima masnicu pod okom koju joj je partner napravio.[/quote]

Lepo ti veliš, ali mi nepotrebno opaske deliš...U životu se svašta dešava...ali ako se sam čuvaš manje su šanse da ti se desi neko takvo "gorko" iskustvo.
Nemogu da ti unapred kažem šta bi uradio da mi neko pipne ćerku...ali tvrdim: biće da ga živog nema.Poenta mog iskaza je da se bira partner koji u biti nije siledzija, da se dobro razmisli ko zapravo stoji iz "don žuana" -pregledati ga sa svih strana.To nije lako, ali jednostavno takav propust može biti poguman.Opravdanje kad se iskaže u ovom obliku: "znaš on nije bio takav kad smo se zabavljali", nije opravdanje, jer osim toga svako u sebi nosi bitne karakteristike koje se mogu naslutiti kao mogućnost.Ko nema sposobnost da procenjuje izbor, neka mu je bog u pomoći... trtrr lalal










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 10:14 am

debilko ::
Nasilnika koji je u braku, finansijske kazne ne pogađaju uopšte.
Trpi porodica.
Ako već mora, odvedu ga i dobro izmlate u stanici milicije.
Međutim, onaj slogan "Vreme je za bebe".
E to treba uobličiti.
Pa bebe da imaju samo oni koji će o njima voditi računa, a ne oni kojima radi životinjski instikt o produženju vrste.
Uticati na ljude, da su deca obaveza, ali ih treba vaspitavati od malih nogu. Život posvetiti deci, a posebno ih odvraćati od nasilnika.
Možda dok su mali, ne dozvoliti da potpuno samostalno biraju društvo.
Sve učiniti, da nasilnici prosto ne mogu da nađu budalu koja će poći sa njim u suživot, brak.
I upozoriti, ako ideš, nema ko da te štiti, ima da te mlati svaki dan.
A ovako, žene postaju egzibicionisti. Tako sam na ličnom primeru doživeo, da žena koja ima decu, ali i dalje nosi miniće, sa oduševljenjem priča (blizak rod). "Išli mi autobusom, jedan me tamo gleda. Ja namerno neću da se pomerim, vidim da me guta pogledom. I onda ovaj moj kad je skočio, pa......", a dok to priča, vidim da svršava.
E onda, pošto sam se ja usprotivio tome, ispalo je da sam šonja, pizda itd.
Međuti, u sledećih godinu dana, najmanje pet puta sam je video sa naočarima za sunce, petučenu.
Na kraju je pao i razvod, tužbe, deca između oca i majke.
Tu je koren problema.
Kada bi svako znao, da ako se pobije zbog devojke, ostaće bez nje, jer će joj pasti u očima, toga ne bi bilo. A onda bi bio veoma dugačak i taj most do šamara suparnice. Ovako, njih dvoje, kao vole se, zaljubljeni, ona mu očarana vida rane iz tuče, koju je zbog nje izveo.
Ne može se zakon promeniti, a da se očekuje da čarobni štapić reši sve. Osvojio si devojku što si izbio nekome zube, slomio par vilica, ona izazivala okolinu, saučestvovala u njihovom prebijanju, a onda proradi zakon, i preko noći, akcija prerasta u melo-dramu. To prosto ne može.

Debi slažem se da je porodica koren svega. Ali ovo što ti pričaš da treba raditi i kako vaspitavati decu su normalne, svesne i odgovorne porodice. One i nisu problem. Problem su one gde otac tuče majku a vrlo često i decu. Po nekad će se desiti da takav siledžija ne da na svoju ćerku i da će umlatiti onog ko digne ruku na nju. Ali u većini slučajeva ga baš briga jer mu je normalno da žena bude tučena. Majke koje trpe nasilje, da kažem manje nasilje (nema manjeg ili većeg ali moram nekako to da obrazložim) će ne jednom reći ćerkama da je normalno dobiti šamar jer ručak nije dovoljno slan.

Pričamo o takvim porodicama gde je nasilje "prirodno" stanje. Fizičko a još češće psihičko. Ja tražim da se leče posledice zakonskim merama. Ali i kao preventiva jer kad komšija popije debelu kaznu zatvora, kad mu imovina bude oduzeta i data ženi i deci onda će se dvojica zamisliti. A kad krenu da misle možda nešto i shvate. Baš kao što kad dete kazniš ono nauči da se neke stvari ne rade.

Nisam za batine kao kaznenu meru (odvedi ih u stanicu policije i prebij kao mačke) jer će taj čim dođe kući prebiti ženu da joj se osveti što je ON dobio batine. I to duplo od onog što je on popioa nije mogao ništa jer su panduri bili jači i brojniji.

Problem je što nema ko da pokrene društvenu akciju (jel se to tako zove) koja će biti uobličena, kompletna i gde će reklamni plakati, tv emisije i slično pratiti zakonske odedbe i rad socijalne službe. Začarani krug koji probijamo mi ovakvim pričama pa nadam se jednom i uspemo da nešto uradimo.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 10:19 am

Citat :
NIKO NEMA PRAVA DA BIJE BILO KOGA
E, to je zadatak roditelja. Da objasni ženskom detetu da niko nema pravo da bije nikog, pa da ne pomišlja bilo kakve kombinacije sa onima koji to čine.
To je stvar vaspitanja.
Pitajte žensko dete još u osnovnoj školi, koji frajer je najpopularniji u odeljenje, ko joj se sviđa, pa će te videti. Raspitajte se ko je on. Videćete, da se u glavnom proslavio što je izmaltretirao nekog iz odeljenja, ili iz drugog odeljenja, druge smene, druge škole. A što je bio okrutniji, popularnost mu je veća. Živim pored škole, znam, slušam priče klinki ispod prozora, njihovo ushićenje, kako je ovaj krvav ležao, a ovaj ga šutirao.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 10:20 am

debilko ::
Citat :
NIKO NEMA PRAVA DA BIJE BILO KOGA
E, to je zadatak roditelja. Da objasni ženskom detetu da niko nema pravo da bije nikog, pa da ne pomišlja bilo kakve kombinacije sa onima koji to čine.
To je stvar vaspitanja.
Pitajte žensko dete još u osnovnoj školi, koji frajer je najpopularniji u odeljenje, ko joj se sviđa, pa će te videti. Raspitajte se ko je on. Videćete, da se u glavnom proslavio što je izmaltretirao nekog iz odeljenja, ili iz drugog odeljenja, druge smene, druge škole. A što je bio okrutniji, popularnost mu je veća.
Živim pored škole, znam, slušam priče klinki ispod prozora, njihovo ushićenje, kako je ovaj krvav ležao, a ovaj ga šutirao.

istina... top88










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 10:26 am

montoya ::
ZoxZoja ::

Monti imaš ćerku. Hoćeš li kad dođe s modricom pod okom reći "Sama si birala" (daleko bilo)? Ili ćeš otići i umlatiti skota? Sem ako nije od TEBE videla da je normalno da žena ima masnicu pod okom koju joj je partner napravio.[/quote]

Lepo  ti veliš, ali mi nepotrebno opaske deliš...U životu se svašta dešava...ali ako se sam čuvaš manje su šanse da ti se desi neko takvo "gorko" iskustvo.
  Nemogu da ti unapred kažem šta bi uradio da mi neko pipne ćerku...ali tvrdim: biće da ga živog nema.Poenta mog iskaza je da se bira partner koji u biti nije siledzija, da se dobro razmisli  ko zapravo stoji iz "don žuana" -pregledati ga sa svih strana.To nije lako, ali jednostavno takav propust može biti poguman.Opravdanje kad se iskaže u ovom obliku: "znaš on nije bio takav kad smo se zabavljali", nije opravdanje, jer osim toga  svako u sebi nosi  bitne karakteristike koje se mogu naslutiti kao mogućnost.Ko  nema sposobnost da procenjuje izbor, neka mu je bog u pomoći... trtrr lalal

Zar stvarno misliš da devojka od 18-20 godina ili mlađa ima sposobnost da zaslepljena hormonima pravilno procenjuje. A da ne kažem da je dominantan model "pa on me voli zato me je ošamario pto me Mika gledao". Ili obrnuto. Normalno je ošamariti devojku zato što je Mika gleda ili joj dobacuje. Onda frajeru moj silni idi pa s Mikom raspravi to gledanje.

Da ne citiram post evo odgovor Debiju. Daću mu samo primer moje drugarice. Momak sa kojim se zabavljala je bio sasvim običan, normalan tip. Nikad glas nije povisio na nju a ne da ju je udario. Čak ni informacije do kojih smo dolazile (momak je iz drugog mesta bio) nisu davale nikakvu naznaku da je nasilnik. Onda je počelo prvo šamar. Pa vređanja, pa šamari ... i sve to u nekom dužem vremenskom intervalu da je moglo da deluje i kao izolovani slučajevi. DOk jednog dana nije eskaliralo u takve batine da je krv iz nosa kupila u dečijoj peleni. Ona je imala sreće da su joj otac i majka normalni i da su joj otvorili vrata. I pozvali Policiju kad je nasilnik došao da "vrati kući svoju ženu".

Ne sporim da nema žena koje uživaju u tome što se oko nje "kolju" dva bilmeza. ALi takve su retkost. Većina je sluđenih jadnica koje čak i ne znaju da je to što im se dešava nešto loše. Zato što su učene "ćuti i trpi".










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 10:37 am

Citat :
kad mu imovina bude oduzeta i data ženi
Ovo ne može, jer žena ne može dobiti nagradu što se udala za nasilnika i pokupila mu imovinu.
Možda da se oduzme i njemu i njoj, pa kad deca postanu punoletna, dati deci.
Nije on ženu tada prvi put pretukao, da bi ona bila žrtva. Ona je ponavljam, izabrala batine dobrovoljno, a još sad i da bude nagrađena za to.
Mora i žena znati, da ako je njen izbor mogući nasilnik, da će najebati i ona i on. I da beži od takvog pre braka. To je jedina pravda u pravom smislu te reči. A deca da ne trpe zbog toga. Pogotovu ako je žensko dete, da pazi s kim se hvata, da i ona kao i njena mama ne dobije batine i ne ostane bez ičega.
A šta reći još o dečijem razmišljanju, krimos, samo da ga obrlatim, posle ga prijavim i uzmem mu odštetu. To je danas vrlo popularno.
Citat :
Po nekad će se desiti da takav siledžija ne da na svoju ćerku i da će umlatiti onog ko digne ruku na nju.
Po načinu pisanja, ovo je za tebe ok.
E vidiš, nije.
Ako se oslanjaš na zakon, onda nema to da ti štitiš svoju ćerku, već zahtevaš sudski proces.
A ti bi prva popizdela, da ti neko siluje ćerku, a ti na sud. On ti se kezi i smeje kad prolazi pored tebe, a ti ga ne diraš jer je to stvar suda.
E upravo zato ja nisam kategorično za zakon, već neka mlati svako svakog, a ljudi će se već nekako snaći u tim okolnistima. A ne da se oslanjaju na zakon.
Kod mene u školi je ranije bio pravi "Texas". I svi smo znali da je normalno da te jači čekaju, pa smo se i sami organizovali, pazili, obilazili, družili se i bili složni, da bi se odbranili.
Sada decu sokole da to sve zakon radi.
Pravi se stotine afera po novinama, po policijskim stanicama, a onda jedno sitno maltretiranje preraste u ozbiljan slučaj, pa se završi pištoljima. I kad ispituješ to, a ja sam ispitivao jer sam u školskom odboru, ispostavilo se da dotični pucač mogao biti zaobiđen, ali objašnjenje žrtve je da je zakon na njenoj strani, da su roditelji rekli da slobodno prođe pored i da mu prkosi, odgovaraće ako učini nešto.
Jel to zdravo društvo.
Išao sam u školu. Čovek bio dve godine ispred nas, maltreitirao nas. Niko nije pomišljao da zove policiju. Već smo ga tako umlatili, ali ne mi već svako pronašao nekog svog, da se ovaj nije setio višenikog da maltretira. I sve se završilo čak bez ukora. Niti smo mešali u to profesore.
A bilo je bogami situacija, gde smo bežali kroz prozore. Nije to mnogo lepo, ali očvrsne i nas same, da znamo kako se u životu valja probijati. A pre svega, tera te da se sa normalima udružiš i zaštitiš na taj način. Ne možeš drkati ispred kompa ceo dan, već po malo i tražiti prijatelje, pa ćeš slobodno šetati jer imaš odgovor na maltretiranje.
O tome upravo peva vaš omiljeni Balašević u stotine svojih pesama. E to je bilo vreme, i zato sam protiv promene.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 10:47 am

Citat :
Zar stvarno misliš da devojka od 18-20 godina ili mlađa ima sposobnost da zaslepljena hormonima pravilno procenjuje.
Nema sposobnosti, ali tu je roditelj. Stvar roditlja je da se bori sa njenim hormonima. Ako vlasnici pasa ne spavaju noćima kad im kuja ima teranje, i obuzdavaju ih. Ne može neko pustiti ćerku da je kroz život vode hormoni.
Naravno da je to opravdanje ako se desi, ali stvar roditelja je da učini sve što može.
Citat :
Ne sporim da nema žena koje uživaju u tome što se oko nje "kolju" dva bilmeza. ALi takve su retkost.
E nisu retkost. Devedeset posto je toga.
A ono za šamare, kod prvog mora biti kraj. Sve dalje je saučešće u sopstvenom prebijanju.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 11:01 am

debilko ::
...
E upravo zato ja nisam kategorično za zakon, već neka mlati svako svakog, a ljudi će se već nekako snaći u tim okolnistima. A ne da se oslanjaju na zakon...

Ova rečenica mi naročito upala u oči. Evo iskonstruisaću ti situaciju po njoj.

Moja Julka (67 godina) i ja (skoro 47) živimo same. Dve žene. Bez vatrenog oružja u kući. Znači svaki bilmez kome se digne može da nam upadne u kuću, prebije nas, siluje pa čak i ubije (eventualna pljačka ovo malo sirotinje što imamo da ne računam) jer je jači od nas. A nema ni teoretske šanse da se trgne pre nego što će to uraditi jer nema Zakona kao pretnje. Ti bi kad pročitaš članak u novinama o takvom događaju koji mi se desio rekao verovatno: "Ko ih 'ebe kad im je muž/otac umro a one ni jedna ne znaju tekvondo, ne sede čitav dan i noć s otkočenom sačmarom i ne umeju da se brane!!!"

Debi veličina čoveka i veličina društva se meri time kolika je spremnost ali i efikasnost da zaštiti nemoćne i slabe u svom okruženju. Čak kad ti ni ne znaju da im je zaštita potrebna. To je ta svest o kojoj pričaš a upetljavaš se kao pile u kučinu pokušavajući da žrtvu prikažeš kao krivca.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 11:15 am

ZoxZoja ::

Debi veličina čoveka i veličina društva se meri time kolika je spremnost ali i efikasnost da zaštiti nemoćne i slabe u svom okruženju. Čak kad ti ni ne znaju da im je zaštita potrebna. To je ta svest o kojoj pričaš a upetljavaš se kao pile u kučinu pokušavajući da žrtvu prikažeš kao krivca.
 fejs

Ali i ovo ima svoju težinu, u mnogim situacijama...:

Debili ::
Stvar roditlja je da se bori sa njenim hormonima. Ako vlasnici pasa ne spavaju noćima kad im kuja ima teranje, i obuzdavaju ih. Ne može neko pustiti ćerku da je kroz život vode hormoni.
Naravno da je to opravdanje ako se desi, ali stvar roditelja je da učini sve što može.
like
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 11:36 am

ZoxZoja ::


Zar stvarno misliš da devojka od 18-20 godina ili mlađa ima sposobnost da zaslepljena hormonima pravilno procenjuje.

Naravno, upravo to i mislim....u suprotnom treba da imaju sreću kako ne bi isprobali to "gorko" iskustvo....
Bolje sprečiti nego lečiti.Što se tiče "monstruma" za njega bi trebalo da se bavi društvo u kom živi, nažalost to na ovim prostorima nedeluje adeqvatno... krsti se










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 11:53 am

Pravite kardinalnu grešku na ovu temu. Prvo merite sve prema sebi i svom odnosu prema drugima. I smatrate da nasilje eskalira odjednom.

O prvom pokušavam da vam dokažem (i ne samo ja) da su matrice ponašanja gde je nasilje duboko ukorenjeno stare previše. Deo "folklora i tradicije" su. Po stoti put vem ponavljam mantru koju majke izgovaraju "trpele smo baba i ja treba i ti". To je ono sa čim mora društvo, svesni deo društva, da se bori. Da objašnjava do besvesti da trpeti nije normalno.

Drugo. Nasilje je, uglavnom, postupan proces. Prvo kreće psihičko, nastavlja s eomalovažavanjem, vređanjem i kad na kraju krenu šamari i batine to je samo logičan završetak. Većina već u vezu ili brak dolazi "pripremljena" jer su je omalovažavali roditelji da je glupa, nesposobna ... ili prostim favorizovanjem drugog deteta ili dece. Najčešće sina ali nije redak slučaj da je sestra ta koja je lepa, pametna, sposobna za razliku od ove o kojoj pričamo.

Tu svoj doprinos prvo mora da da škola, zdravstvo, televizije (proterati raznorazne Kristijane) iz emisija. Školstvo i zdravstvo moraju na prvi znak zlostavljanja da reaguju i prijave isto. Zu na scenu stupa prvo Centar za socijani rad (koji se sad uspešno ne meša u svoj posao), onda Policija, Tužilaštvo i Sud ako ostalo ne da rezultate. Poblem je isuviše kompleksan da bi ga svalili samo na jedan faktor i da bi odgovornost bila samo na roditeljima. Jer roditelji su vrlo često baš ti prvi zlostavljači. I očevi i majke.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 12:01 pm

Citat :
Po stoti put vem ponavljam mantru koju majke izgovaraju "trpele smo baba i ja treba i ti".
Poštujem to što majke izgovaraju, pa ako se nešto treba menjati, moraju prvo one da se promene.
A ne neko da menja zakone kako je u drugim zemljama.
Svako ima priliku da ako mu se ovde ne sviđa, ode u drugu zemlju.
Svako može menjati i u svojoj zemlji, ali sporiti sa ovakvim mišljenjima i ubediti one koji tako misle. Znači, baviti se društvenim radom i nametnuti argumente da se mišljenje promeni.
A do tada, svaka promena zakona je jedan vid okupacije.
Namežeš zakon koji važi u drugoj zemlji, a da građani ove zemlje ne misle tako.
Protiv sam toga.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 12:22 pm

debilko ::
Citat :
Po stoti put vem ponavljam mantru koju majke izgovaraju "trpele smo baba i ja treba i ti".
Poštujem to što majke izgovaraju, pa ako se nešto treba menjati, moraju prvo one da se promene.

A kako da ih menjaš sem "nasilno" tj zakonskim sankcijama jer one smatraju da je to što pričaju u redu a evidentno je da nije.


debilko ::
A ne neko da menja zakone kako je u drugim zemljama.
Svako ima priliku da ako mu se ovde ne sviđa, ode u drugu zemlju.

A šta ako ja kažem da vi koji bi da budete kromanjonci odete iz moje države? Zašto bi odlazili oni koji hoće nešto bolje? Ima država gde je javno kamenovanje žena normalna pojava. Idit vi tamo onda.

debilko ::
Svako može menjati i u svojoj zemlji, ali sporiti sa ovakvim mišljenjima i ubediti one koji tako misle. Znači, baviti se društvenim radom i nametnuti argumente da se mišljenje promeni.
A do tada, svaka promena zakona je jedan vid okupacije.
Namežeš zakon koji važi u drugoj zemlji, a da građani ove zemlje ne misle tako.
Protiv sam toga.

Upravo to i pokušavam. Da argumentima ubedim prvo tebe (a ima vas još nije da vas nema) pa onda da delujem dalje. Što se tiče "tuđih" zakona imam jednu paralelu. Zašto koristiš Pitagorinu teoremu kad nije naša autohtono srpska? Zašto dopuštaš takvu matematičku okupaciju naše nauke?

Ako je neko našao rešenje za neki problem i to dosta efikasno rešenje zašto bi ja onda izmišljala toplu vodu. A što s e"mišljenja" građana ove države tiče misle isti svakave nebuloze pa to ne znači da su u pravu.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 1:21 pm

Da ne citiram Debilka,negdje je spomenuo da zene vole nasilnike,kao klinke uzivaju jer se neki momak potukao zbog njih,e pa i to je nas balkanski sindrom i jos nekih zemalja,ali u jednoj"naprednoj" CH,govorim,jer tu zivim i vidim,prednost imaju romanticari i njezni muskarci koji cijene zenu.
Moj sin od vrtica kupuje ruze curicama i danas ga skoro svaka zeli za momka....

[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Astra dana Uto Okt 28, 2014 1:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 1:33 pm

Debilko totalno si se pogubio,,,
Vjerovatno sve to o cemu ti pises, pricas, HEROJI iz skole, ulice, sela ili grada,,maa za sve to je kriva EU,,,jbt. da postojimo samo mi ( Srbi,, i istok), sigurno ne bi bilo nasilja,,jok moree, krivi ovi tamo,,
Saberi se, i pokusaj da ukapiras da SVIJEST ne znaci osuda drugih, i da ne znaci da je tvoja teorije TACNA (niti moja) svijest znaci GLEDATI U SEBE, ako tako nesto uspijes, a nije lako, a neko dodje pa ti odvali samarcinu jer eto TAKO TREBA, a ti SLUCAJNO znas da nisi zasluzio,,i da nisi KRIVA ZRTVA, vec da je NASILNIK u losem stanju unutar sebe a ne TEBE,,,
Dakle, postoji zakon,,,dalje od mene 100 metara u krugu,,i da, tvoja imovina ( ne rekavsi tebi) bice moja,,s kojim pravom.? Pravom KAZNE, da ponovo steknes drugi dom a za to nemas dovoljno zivota, i da tako BIJEDAN ostanes SAM i zivis sto duze,,glodas kosti i radujes se kisi jer je jedini nacin da se okupas,,,
Super stvar, takvi se obicno na kraju i PROBUDE,,,cak se dogadja i PROSVETLJENJE, tako da im smrt ne predstavlja apsolut' nis',,,
Meni se to dopada,,, dm5
Uzas zar ne? kafa
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 3:09 pm

Jeste,Debi se pogubio na ovoj temi,zamotao se ko pile u kucinu smehsmeh ,sve jedna recenica protiv druge,a s druge strane mi..hehehe.. :smtzle:

Moram da vam kazem u vezi te mantre koju pominjete,nije vise ni presudna ni prisutna,kao sto je bila u vreme naseg odrastanja,naprotiv.Mnoge majke se ubise da otrgnu cerku od jednog siledzije dok ona to gleda kroz stihove turbo folka,gde su takvi proglaseni za prave muskarce..
Porazavajuce je na mene delovala anketa sa tinejdzerima,gde su muskarci upravo nasilje smatrali za sasvim opravdano ponasanje..Nisu tu mama i tata presudni,pre bih rekla odsustvo mame i tate..
Nazad na vrh Ići dole
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 3:38 pm

I da onda ide ono,,,

" i opet si pogresio
I opet me povredio
U glavi isti pritisak
Na desnom dlanu rdjav znak
Pa kaze;
Da li to ljubav pravi od nas slabice
Il eto samo tako izgleda
Al kad te sretnem meni treba pice
U oci da te pogledam,,
Lakota, skroz si u pravu,,
Nazad na vrh Ići dole
zoran1970
Mejac
Mejac
zoran1970


Godina : 53
Datum upisa : 03.09.2011

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 5:34 pm

žene treba ebati i tući smehsmeh a zašto tući??? pa da se bolje ebu sledeći i sledeći itd. put smehsmeh smehsmeh
ALOOOOOOOOOOOOO žene samo se zaebavam smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 6:14 pm

Evo moj originalni predlog.
Žena koja potraži pomoć od sigurne kuće i socijalnog radnika, treab da joj se pomogne, ali da joj se do kraja života oduzme pravo glasa.
Jel pokazala je kako zna da bira, pa zašto posle svi da trpimo nasilnike u vlasti.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 6:48 pm

Pa ti si birao zenu i prezadovoljan si,a sa vladom,ne vjerujem da si....Znaci,ja sam prvi put birala loseg muza,nemam pravo poslije razvoda da se opet udam jer cu isto birati....koja je to logika.

A i iskustvom nesto naucis u zivotu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 9:22 pm

ZoxZoja ::
Pravite kardinalnu grešku na ovu temu. Prvo merite sve prema sebi i svom odnosu prema drugima. I smatrate da nasilje eskalira odjednom.

O prvom pokušavam da vam dokažem (i ne samo ja) da su matrice ponašanja gde je nasilje duboko ukorenjeno stare previše. Deo "folklora i tradicije" su. Po stoti put vem ponavljam mantru koju majke izgovaraju "trpele smo baba i ja treba i ti". To je ono sa čim mora društvo, svesni deo društva, da se bori.

Nema kardinalne greške (opaska ti nije na mestu), svako od nas polazi od samog sebe i sve MERIMO PREMA SEBI (i ti tako isto).Nasilje ne eskalira odjednom, nasilnik se rađa sa tom "etiketom" samo je pitanje kad će to iskazati. To je problem društa, ali pošto društvo nema dovoljno sluha da to stavi na dnevni red svakog dana , sve su učestaliji napadi na slabiji pol.
Iz tog razloga tvrdim da žensko treba da koliko je moguće da se sama čuva i neulazi u komfrontaciju sa likovima sumnjivog ponašanja, bez obzira da li ima manje ili više godina od pomenutih u gornjem postu. mahmah










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Okt 28, 2014 11:18 pm

Okey, ali ma koliko zensko treba da se cuva kako kazes, opet moze da se desi da joj izbor bude ovaj iz price,,,A kako to.? Pa tako sto nijedan nasilnik to nije u startu (psiholoski dokazano), vec cak i mnoogo kasnije, ono cime ga je priroda "obdarila" (nasilnik) izlazi na povrsinu polako polako ali sigurno,,
Dakle, nasilnik VJESTO KRIJE ali ne moze dovijeka,,
Imamo i one za koje odmah znamo da jesu to, i takvih se svakako zena moze kloniti, ali takvi su vec DIJAGNOZA, a ovi prvi su OPSNIJI, oni cak znaju da budu i FINI van svojeg doma i dvorista,,,
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyČet Okt 30, 2014 11:42 pm

montoya ::
ZoxZoja ::
Pravite kardinalnu grešku na ovu temu. Prvo merite sve prema sebi i svom odnosu prema drugima. I smatrate da nasilje eskalira odjednom.

O prvom pokušavam da vam dokažem (i ne samo ja) da su matrice ponašanja gde je nasilje duboko ukorenjeno stare previše. Deo "folklora i tradicije" su. Po stoti put vem ponavljam mantru koju majke izgovaraju "trpele smo baba i ja treba i ti". To je ono sa čim mora društvo, svesni deo društva, da se bori.

Nema kardinalne greške (opaska ti nije na mestu), svako od nas polazi od samog sebe i sve MERIMO PREMA SEBI (i ti tako isto).Nasilje ne eskalira odjednom, nasilnik se rađa sa tom "etiketom" samo je pitanje kad će to iskazati. To je problem društa, ali pošto društvo nema dovoljno sluha da to stavi na dnevni red svakog dana , sve su učestaliji napadi na slabiji pol.
Iz tog razloga tvrdim da žensko treba da  koliko je moguće da se sama čuva i neulazi u komfrontaciju sa likovima sumnjivog ponašanja, bez obzira da li ima manje ili više godina od pomenutih u gornjem postu. mahmah

Grijesis Doco:) Nasilnik se ne radja, psihopata da. Zox je apsolutno u pravu: kako mamica odgoji, tako ce bit, i musko i zensko.
Dopusteno, ne odgaja samo mama, ali je njen utjecaj najjaci. Sooooo, bolest drustva prenesena kroz glupavu glavu majke koja ne da ne zna bolje, nego iz licne mizerije nece bolje, pa uci djecu da budu imbecili, rezultira sa krugom "trazili ste-gledajte".

Najgora moguca varijanta je zena koja je "fasovala" u zivotu, i dalje, bjesomucno uci sina da bude pedercina, a kcer da bude zrtva. I treba je onda, macolom.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Nov 25, 2014 7:27 am

Danas je Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama
Nizom manifestacija danas će biti obeležen Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama, uoči koga je rečeno da je u porodičnim svađama od početka godine ubijena 21 žena.
Danas je Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama
Potpredsednica vlade Zorana Mihajlović će tim povodom otvoriti konferenciju ''''Nasilje u porodici sa aspekta relevantnih institucija'''' u Pres centru Tanjuga.

Na konferenciji koju organizuje Savetovalište protiv nasilja u porodici govoriće koordinatorka Savetovalištva Vesna Stanojević, predsednik Udruženja prekršajnih sudova Srbije Zoran Pašalić, sudija Drugog osnovnog suda u porodičnim sporovima

Sanja Bukva, Mikaina Stevanović iz Gradskog centra za socijalni rad, načelnik javnog reda i mira Policijske uprave Beograda Milan Stanić i advokatica Savetovališta protiv nasilja u porodici Tijana Kostić.

izvor tanjug/press
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Nov 25, 2014 7:30 am

Maksimalno rigorozne kazne, brzi sudski procesi, zabrana prilaska, samo su neke od mera koje moraju biti reakcija države i društva, poručila je ministarka energetike Zorana Mihajlović uoči Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama. I sve je to pohvale vredno i ne bi bilo sporno, da se u praksi ne dešava nešto sasvim drugačije. Donosimo vam potresnu ispovest Beograđanke, žrtve porodičnog nasilja...
[You must be registered and logged in to see this image.]
Danas je Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama | Foto: Shutterstock
- Živela sam u vanbračnoj zajednici, godinama trpela batine i posle jednog zverskog batinjanja rešila sam da podignem krivičnu prijavu. Tužilaštvo je to okarakterisalo kao mučenje i zlostavljanje - počinje priču ova nesrećna žena koja je iz straha od bivšeg partnera želela da ostane anonimna.


Sve više žalbi na nadležne


Povodom Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama, zaštitnik građana, Saša Janković upozorio je da na njegovu adresu stiže sve veći broj pritužbi na rad policije, centara za socijalni rad i ustanova zdravstvene zaštite. On je istakao da institucije, u skladu sa svojim nadležnostima, treba da sprovode kontinuiranu obuku svojih zaposlenih u cilju prepoznavanja slučajeva nasilja i brzo i efikasno postupanje po prijavi nasilja.

- Počeo je da me prati i proganja, a policija bi na svaki moj poziv dolazila bez trunke interesovanja. Savetovali su me da je najbolje da nađem dečka koji će ga prebiti i naučiti pameti. Kada me je ponovo pretukao, i kada smo oboje završili u policijskoj stanici, inspektor je bio toliko drzak da me je pitao: „Kad ćete da se pomirite i da prestanete da ciganišete? - navodi naša sagovornica i nastavlja.

- Po ko zna koji put sam davala izjavu u stanici policije, dok su inspektori gledali TV potpuno nezainteresovani. Policajci koji su uzimali izjavu imali su neumesne primedbe tipa: „Šta si uradila tom momku da ga tako zaludiš?“.
Govorili bi mi da ne mogu ništa da učine, jer proganjanje nije krivično delo, i da mogu da intervenišu tek pošto me on udari, i to pod uslovom da imam svedoka, jer je u suprotnom njegova reč protiv moje. Rekla sam im da ću kupiti suzavac, jer ne znam kako da se zaštitim od nasilnika, na šta su oni odgovorili da će meni pisati krivičnu prijavu ako to uradim - objašnjava nesrećna žena koja od bivšeg partnera svakodnevno prima stotine uznemirujućih telefonskih poziva i pretećih poruka.

- Dobio je zabranu prilaska, a zatim i pritvor. Međutim, od izlaska me ponovo proganja imam i svedoke, ali mi u policiji kažu da nema razloga za privođenje, jer iako je prekršio zabranu prilaska, nije mi pretio ili me udario - završava svoju priču ova žena koja je, kako kaže, odavno izgubila veru u pravdu i nadležne institucije.

Godinu dana „po hitnom postupku”


Zanimljivo je da je od trenutka podnošenja krivične prijave do prvog pojavljivanja naše sagovonice kod tužioca prošlo čak tri meseca, iako se nasilje u porodici vodi po „hitnom postupku“. Toliko se bave nama žrtvama nasilja da je prošlo skoro godinu dana dok je slučaj završio pred sudom. Moj utisak je da žena koja reši da prijavi nasilnika prepuštena nezainteresovanoj policiji i sporom sudskom sistemu, pa me ne čudi podatak koliko je žena ubijeno samo u ovoj godini - zaključuje ona.

Skandalozno

Koordinatorka sigurne kuće Vesna Stanojević navodi da je slučaj naše sagovornice, ako je istinit, skandalozan. „Ona mora da se skloni od nasilnika, ako nema gde pozivam je da dođe kod nas u sigurnu kuću. Što se tiče postupaka policijskih službenika, preporučila bih da ih prijavi unutrašnjoj kontroli koja će preduzeti neophodne mere“.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 EmptyUto Nov 25, 2014 12:02 pm

POTRESNA ISPOVIJEST
Tatjana Jurić: Partneri su me zlostavljali
Na današnji dan, 25. studenoga, obilježava se Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama, a tim je povodom voditeljica Tatjana Jurić s javnošću podijelila svoja gorka iskustva sa zlostavljačima kojih je i sama bila žrtva, baš kao i vrlo bliska osoba iz njezine obitelji

Svaka treća žena u Hrvatskoj doživi neki oblik nasilja od partnera, a od posljedica zlostavljanja svake godine u našoj zemlji život izgubi između 22 i 45 žena. Dio crnih statistika svojedobno je bila je i voditeljica Tatjana Jurić koja je to iskustvo odlučila podijeliti javno, putem društvene mreže. U razgovoru za tportal kaže nam kako se na to odlučila vjerujući da je to najmanje što može učiniti.

'Napisala sam to iskreno, iz srca. Jednostavno sam se okuražila danas na Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama. Sjetila sam se svoje sestrične koja je srećom preživjela, ali i svog iskustva pa sam vidjela crne statistike, onda sam jednostavno shvatila da najmanje što mogu je podijeliti svoje iskustvo, da moramo svi progovoriti i učiniti to javnim. Ne šutjeti. Jer i šutnja ubija', objasnila je Tatjana Jurić.

Njezinu objavu o zlostavljanju donosimo u cijelosti:

'Samo je jednom jedan muškarac podigao ruku na mene. Pokušao podići. Još čuvam fotografije masnica koje mi je zadao u prvom naletu. Bio mu je to prvi i zadnji put; pokazala sam mu vrata jer - žrtva ne pristajem biti. Sva je odgovornost na nasilniku, da. Ali na svakoj je ženi odgovornost da kaže: e nećeš! Drugi je muškarac moj tadašnji preplašeni poziv u pomoć potpuno ignorirao. U mojim očima, baš zbog (te) ignorancije, ovaj je drugi za mene možda i gori (zlostavljač) od prvog koji je krenuo silom. Ne znam. Uostalom, danas su i jedan i drugi - posve nevažni.

Ali, znam ovo: drage moje žene, ako imate tu sreću pronaći u svome partneru divnog i toplog, zrelog i staloženog muškarca, koji vas iskreno voli kao što i vi volite njega, koji vas tretira kao damu jer to i jeste, čuvajte ga! Ali čuvajte ga samo i jedino pod tih uvjetima. Ako ne - pokažite mu vrata. Zaboravite: nemam gdje, nemam s čim, nemam kako, tu su djeca. Vrata! Doviđenja! Ne čekajte da vas ubije!

U mislima na moju sestričnu koja je od svog partnera dobila dva metka u glavu pred djetetom i na vlastito iskustvo slabih muškaraca koji se prave frajeri, a sve su samo to ne! Ne budite žrtve!

Istina je brutalna, da, ali jedino nasilje možda i gore od onoga koje ostavlja modrice jest - šutnja. Nasilje šutnjom i okretanjem glave - ubija podjednako kao i šamar, ruka, remen, metak ili... 'stepenice'! Prokažite zlostavljače! Jače smo od njih! 25. 11. Međunarodni Dan borbe protiv nasilja nad ženama.'
[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





Nasilje nad ženama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nasilje nad ženama
Nazad na vrh 
Strana 3 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» NASILJE nad DECOM
» NASILJE na ulicama Srbije ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: KRIMINALISTIKA :: KRIMINALISTIKA-
Skoči na: