DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Potrebna doza cinizma? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Potrebna doza cinizma? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Potrebna doza cinizma?

Ići dole 
+14
debilko
lollypop
pesma
Svemimir
Lakota
Astra
dusicaa
Danubius
Sibila_
emanuella
Ivana_258
tvrtko
AstrinaKomsinica
Zana
18 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptySub Jun 23, 2012 8:52 am






"Da bi čovjek mogao da živi u ovom zvjerinjaku s majmunima, potrebna mu je ipak i usprkos svemu jedna prilična doza cinizma"
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptySub Jun 23, 2012 8:59 am

Cinizam je filozofski smer koji je sačuvan iz vremena Sokrata... na samom pochetku su cinici svoju filozofiju temeljili na uverenju, da je chovek deo prirode tj. jednostavno bice, koji za yivot i uzitke tostranske treba samo prirodu... znachi, ziveti jednostavno i skromno... tokom hiljade godina, filozofija cinizma se je promenila ali u sebi chuva dio svoje sushtine.
Dakle - cinizam 21. veka josh uvek zadrzava ljudski prezir do beskorisnih izuma koji nam pomazu da gubimo vrieme (otpor na razlichite tracheve, tupe emocije, politiku, religiju)... zbog neverovatne popularnosti ovih elemenata su cinici u danashnjem drushtvu oznacheni kao negativni ljudi koji ne poshtuju vrednosti i ukus drugih... da ne duziim, osim neposhtovanja nepotrebnih svakodnevnih sranja, cinici odrzavaju udaljenost od drushtva i sa vrlo razlichitim filozofskim mislima kopaju po kvazi komformnim sranjima...

Na kraju, cinik sam jer cijeli svoj zivot zelim ziveti u drushtvu koje ce cijeniti vrednosti koje su dostojne imena... imovina i novac su za mene sredstva potrebna za prezivljavanje, a ne postavljanje tih kao ciljeve i svrhu zivota.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptySub Jun 23, 2012 1:04 pm

Zana ::





"Da bi čovjek mogao da živi u ovom zvjerinjaku s majmunima, potrebna mu je ipak i usprkos svemu jedna prilična doza cinizma"

Ali onog zdravog, sa izbrusenim humorom;)))))) Amen!
Nazad na vrh Ići dole
tvrtko
Učenik škole života
tvrtko


Godina : 66
Location : kikinda
Humor : da
Datum upisa : 12.12.2011

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptySub Jun 23, 2012 1:58 pm

Zana ::





"Da bi čovjek mogao da živi u ovom zvjerinjaku s majmunima, potrebna mu je ipak i usprkos svemu jedna prilična doza cinizma"
znaci ima ih sa grane i sa zemlje nastali ako sam te uklavirio smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Ivana_258
Seven of nine
Ivana_258


Godina : 52
Location : Beograd
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptySub Jun 23, 2012 2:42 pm

Vidiš da mi je super, crkoh od smeha!
Nazad na vrh Ići dole
emanuella

emanuella


Godina : 50
Datum upisa : 08.04.2012

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptySub Jun 23, 2012 11:09 pm

volim cinizam :joint:
al tesko te neko shvati kad pises na taj nacin
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyNed Jun 24, 2012 12:09 am

Negde sam ovo pročitala:
Cinizam je pogled na svet u kome osoba ne uocava nikakve vrednosti izvan sebe, sve podvrgava sumnji i apsolutno je nepovjerljiva prema drugima. To je neka vrsta degeneracije zivotnog stava koji kaze "ja sam bolji od svih". Cinici su obicno razocarani u zivot.

Sad, možda nije sve tako, ali nisam cinik, po vokaciji, više onako honorarno nekad! :zubi3:

Više sam za ironiju, manje je negativna, a duhovitija forma za ismevanje i ispoljavanje neslaganja.











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyNed Jun 24, 2012 12:14 am

Sibila_ ::


Više sam za ironiju, manje je negativna, a duhovitija forma za ismevanje i ispoljavanje neslaganja.

Upravo sam tražio kako bih formulisao .Cinizam i jeste loše sročena ironija .
A jeste potrebna doza ,jer se nekima logično i na lep način ne može ništa dokazati -a kada ste cinični ,taj jezik razumeju .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptySre Mar 25, 2015 6:16 pm

Sibila_ ::
Negde sam ovo pročitala:
Cinizam je pogled na svet u kome osoba ne uocava nikakve vrednosti izvan sebe, sve podvrgava sumnji i apsolutno je nepovjerljiva prema drugima. To je neka vrsta degeneracije zivotnog stava koji kaze "ja sam bolji od svih". Cinici su obicno razocarani u zivot.




..sve receno :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptySre Mar 25, 2015 8:12 pm

Fala bogu na forumu je ne nedostaje.
Samo se pitam kakvi su ti ljudi u realu.Da li su tamo takvi.
Malo jučer. :948208144:

Ironija,nezadovoljstvo je čudo,pa klepaj onda po drugima kad ti se ukaže prilika.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptySre Mar 25, 2015 8:33 pm

AstrinaKomsinica ::
Zana ::





"Da bi čovjek mogao da živi u ovom zvjerinjaku s majmunima, potrebna mu je ipak i usprkos svemu jedna prilična doza cinizma"

Ali onog zdravog, sa izbrusenim humorom;)))))) Amen!
Aham... sve po zasluzi, mada radije primenjujem ironiju.
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyČet Mar 26, 2015 10:46 am

dusicaa ::

Aham... sve po zasluzi, mada radije primenjujem ironiju.
Praktikujem ironiju, sarkazam i cinizam - doziram tačno po meri, u gram, od recepta do recepta.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyČet Mar 26, 2015 2:25 pm

Cemu i cinizam i ironija...ne moze li se sve reci i na otvoren ,transparentan nacin,da se osjeti dobra namjera a ne zla u onome sto zelite reci.U pisanju je to lakse,dok u govoru se lako osjeti cinizam i ironija....zeljeli to ili ne...onaj ton nas odaje.
razumijem sve to u knjizevnom djelu,ali ne i u razgovoru obicnih smrtnika.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyČet Mar 26, 2015 5:45 pm

Koliko znam, cinizam se tretira i kao grublja verzija otvorenog iznošenja mišljenja. Tu ne vidim nikakvo zlo(vide ga oni koji vole da sakrivaju stvari, da ih nazivaju drugačijim imenima, pa ih zbunjuje ova očigledno provokativna otvorenost, ne znaju šta da misle o toj pojavi), iza svega - jer onaj koji je cinično izrekao šta misli, otvoreno je rekao šta mu je na pameti. Sve se da odmah shvatiti, žaoka istine uvek bocne pravo mesto.

Lično se cinično(sarkastično?) poigravam sa raznim ideologijama, sa javnim ličnostima koje stoje ispred nekih ideja sa kojima se ne slažem, smatram to legitimnim načinom raskrinkavanja kojekakvih trivijalnih gluposti kojima se naše društvo bavi, na zabavan način skidam famu sa ''nedodirljivih tema i ljudi'' na društveno-političkoj sceni. Naravno da je to neka vrsta književnog cinizma(ironije?), da ga nema, kritike nekih pojava i događaja nikoga ne bi zanimale. Ma kako to izgledalo bolno - mišljenje nekada ne treba umotavati u fine reči i izraze, jer se ionako mnogo toga izgovorenog ne shvata ozbiljno.

Nikada nisam cinična u razgovoru sa običnim ljudima iz mog okruženja, jesam direktna, jednostavno kažem šta osećam i mislim - tu nemam cinizma ni trunke.

Mada sam više sarkastična nego cinična, a više ironična nego sarkastična ili obrnuto. Khm dr. House, pomozi brate??[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyČet Mar 26, 2015 6:13 pm

..evo nesto malo o cinizmu..

Cinizam se obično definiše kao negativan stav pojedinca prema određenoj grupi vrednosti, ljudi ili društvu u celini. Taj negativni stav ogleda se u negativnim osećanjima (koja mogu varirati od blagog osećanja nelagodnosti do mržnje), uverenja da vrednosti, grupa ljudi ili društvo u celini imaju brojne nedostatke i njihovo stalno naglašavanje uz zanemarivanje dobrih strana, i tendencije da se oni stalno omalovažavaju i kritikuju.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptySub Mar 28, 2015 11:28 am

Tema je kratka direktna i jasna :


"Da bi čovjek mogao da živi u ovom zvjerinjaku s majmunima, potrebna mu je ipak i usprkos svemu jedna prilična doza cinizma"



U RL je mnogo lakse ne biti cinican. Ponekad je dovoljan samo pogled na doticnu osobu i time kazemo sve sto osecamo u datom trenutku. Steta je na takve trositi reci.
Ovako gde se sporazumevamo pisanom recju, prosto  cinizam, sarkazam ili ironija se moraju  koristiti kao  jedini razuman oblik odbrane od glupih, nametljivih i dosadnih ljudi.
I nemojte mi reci molim vas da u svakom od nas ne postoji doza cinizma, ironije i sarkazma? Problem nastupa ako je to u vecim kolicinama i ako se otrgne kontroli...
Ajte, mante se...ili ste ipak savrseni ?
Eto ja nisam....
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptySub Mar 28, 2015 11:35 am

Umijem biti i cinična i sarkastična i ironična, čak mogu dodati da ljudi koji me poznaju od prije imali su običaj reći da sam "majstor" kad to hoću, ali izbjegavam to. Ne osjećam se ja dobro kad sam takva i zato to izbjegavam. Dogodi se tu i tamo (uglavnom na poslu) da sam takva, ali redovno kad dođem kući poslije takvih situacija preispitujem se da li sam baš morala....nisam li to mogla drugačije ...


Poslednji izmenio justicija dana Sub Mar 28, 2015 1:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptySub Mar 28, 2015 12:31 pm

Naslov je -potrebna-,da se zadrzim na tome..verujem da je ponekad potrebna,al ,nikad je ne primenjujem nicim izazvana..bojim se da ne predje u patologiju.. :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptySub Mar 28, 2015 2:37 pm

cinizam se moze tumaciti i prevesti na vise nacina ali istina je da su ljudi koji imaju sposobnost takvog razmisljanja i izrazavanja u prednosti nad ostalima ( jedina je mana toga ako smo mi sami predmet necijeg cinizma). kada ovo kazem, onda mislim na situacije koje zahtevaju takvu sposobnost pojedinca za dobrobit samog sebe ili sireg drustvenog interesa.

pre svega su interesantniji u pricanju i pisanju a i puno lepse objasne upakirane stvari. oni ih ogule i malo se poigraju sa njima.

kada se cinizam pomesa sa ironijom i sarkazmom onda se dobije prototip.........cik pogodi tko je naklon
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptySub Mar 28, 2015 2:44 pm

Kriticki pogled na svet,drustvo, okruzenje nije cinizam.Biti 'veciti cinik' nije kompliment,bar ne u mom okruzenju..
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptySub Mar 28, 2015 2:57 pm

to je dar koji imaju pojedinci koji moze uciniti u datom momentu pozitivne stvari.

sve u zivotu mozemo posmatrati sa vise strana pa tako i neciji nacin izrazavanja. takav nacin razmisljanja nije svima urodjen pa ga neki onda krivo i percipiraju. sve ovisi tko je na kome nivou da bi uopste mogao shvatiti sto je pesnik zelio reci.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptySub Mar 28, 2015 3:02 pm

On nije nikome urodjen,vec stecen..a ovaj sarkazam u zadnjoj recenici nepotreban..
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptySub Mar 28, 2015 3:08 pm

zadnja recenica je opcenita i odnosi se na sve nas.............zao mi je ako je krivo tumacis.

svi mi imamo, manje vise, urodjene sposobnosti samo sto ih sa vremenom izvucemo na povrsinu i jos usavrsimo ili ih jos dublje zakopamao. to sada ovisi o vise elemenata.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptySub Mar 28, 2015 3:13 pm

Ti i ja svemire pricamo o jednom pojmu,uopsteno..i kad se tako prica,onda se obicno koristi trece lice kad se ne aludira na sagovornika...ja nisam cinik,naprotiv,osoba koja se trudi da u svakome vidi nesto dobro,mozda zvuci naivno,dok ne pokaze suprotno.Prihvatam da je ono gore samo lapsus ,bez hinjskog..
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptySub Mar 28, 2015 3:15 pm

Bogami kod nekih je cinizam urođen.Samo ne znam od koga su ih  pojedini nasledili -gledajući njihove roditelje koja su sušta suprotnost.
Roditelji skromni, a deca  sada već ljudi -savršeni.
Ja sam najbolji/najbolja u svemu.
Suprostavi se takvima lepim-dobićeš odgovor upakovan sa sve cinizmom,sarkazmom i ironijom.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptySub Mar 28, 2015 3:22 pm

reci mi kako bi ti napisala uopstenu recenicu, mislim tu zadnju.

htio sam reci da ovisi na kome smo nivou i da shvatimo pesnika.......

imam osecaj da se ovde cesto desava da se ljudi krivo razumeju. svidja mi se sto si reagirala da ispravimo nesporazum ali puno ga ima neispravljenog.

po meni je cinizam, kao i humor, urodjena sposobnost koju samo sa vremenom jos bolje netko izbrusi ili zatupi.
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptySub Mar 28, 2015 7:53 pm

Lakota ::
Naslov je -potrebna-,da se zadrzim na tome..
Laki, ja i jesam insistirala da se zadrzimo na tome i rekoh sto rekoh :)

Lakota ::
,nikad je ne primenjujem nicim izazvana..bojim se da ne predje u patologiju.. :948208144:

Misljenja sam da onom ko cinizam primenjuje nicim izazavan, treba pomoc eminentnog strucnjaka.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptySub Mar 28, 2015 7:57 pm

dusicaa ::


Misljenja sam da onom ko cinizam primenjuje nicim izazavan, treba pomoc eminentnog strucnjaka.

Tako je Duso!

Vi kako hocete,ali to je jeste za lijecenja....neki konflikt unutar tebe postoji,cim imas potrebu da budes cinican.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyNed Mar 29, 2015 9:54 am

dusicaa ::
Misljenja sam da onom ko cinizam primenjuje nicim izazavan, treba pomoc eminentnog strucnjaka.


sa ovim se slazem u potpunosti.

ima situacija kada, lepe reci i najbolja volja u najboljoj nameri, jednostavno ne dopiru do vijuga pojedinca ili mase.

u tom slucaju cinizam je jedan on nacina da se pokusa probiti barijera i da se dopre do tog nekog.

cinizam je vrlina i odlican alat u rukama znalca.

sve je to u interesu istine koju ponekada tesko priznajemo.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyNed Mar 29, 2015 3:58 pm

Svako ima pravo na svoj stav,shvatanje necega..ali da je cinizam vrlina,tesko,bar ga ja nikad na spiskovima vrlina nasla nisam..
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyNed Mar 29, 2015 5:26 pm

za mene je cinizam sposobnost predocenja stanja i istine na malo drugaciji nacin.

u nasem pismu postoje 30 slova i svi ih imamo na raspolaganju ali problem je, kod pojedinih ljudi ,da ih jednostavno ne umeju lepo ukomponirati.
neko tih 30 slova slozi na jedvite jade a netko se sa njima poigrava da su ljudi spremni dati i vlastite zivote.

tako i nacin izrazavanja nije svima dar nego muka i nauka.

ja licno uvazavam cinizam kao vrlinu ali to ne umanjuje tvoje misljenje i spoznaje.

ja sam ti malo drugaciji od vecine sto mozes zakljuciti i iz mog naziva......a i iz slike.......vidis da sve voim drzati pod kontrolom.........
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyNed Mar 29, 2015 6:58 pm

Svememir,ti se jako lijepo sluzis slovima,ne primjetim ni ironiju ni cinizam...kad covjek ZNA sa se izrazi i plus nema zelju da ponizi sagovornika,onda to izgleda bas tako.
Sve ovo si mogao na primjer reci i cinicnom notom,zar ne....ali cemu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyNed Mar 29, 2015 7:25 pm

dali da ovo shvatim kao skolski primer??????? top88
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyNed Mar 29, 2015 7:35 pm

Svemimir ::
dali da ovo shvatim kao skolski primer??????? top88

Moze bit i skolski,ali garantujem da nije cinican....ahahahhaha
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyNed Mar 29, 2015 7:39 pm

osecam njuhom demagogiju..... mahmah
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyNed Mar 29, 2015 8:02 pm

Svemimir ::
osecam njuhom demagogiju..... mahmah

O,zar ti licim na nekoga ko navlaci mase laznim izjavama lady
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyNed Mar 29, 2015 8:31 pm

mozda samo izjavama.........bez lazi :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyNed Mar 29, 2015 8:42 pm

Astra ::
Svememir,ti se  jako lijepo sluzis slovima,ne primjetim ni ironiju ni cinizam...kad covjek ZNA sa se izrazi i plus nema zelju da ponizi sagovornika,onda to izgleda bas tako.
Sve ovo si mogao na primjer reci i cinicnom notom,zar ne....ali  cemu.

Da, Astra me preduhitrila, isto pomislih i ja Svemimire. Mislim da nismo direktno razmijenili postove na ovom forumu, ali imala sam te prilike čitati, nisam primijetila da se nešto koristiš cinizmom, bar ne na konkretno ovoj temi. Ide tebi sasvim lijepo sa riječima i sasvim lijepo kažeš ono što hoćeš i bez cinizma (ili sam mož' biti ja glupava pa to ne kapiram).
Ali, da se ne bi udaljavala od teme...Ne kažem, nemamo svi iste poglede na svijet, ne cijenimo i ne volimo iste stvari pa tako i načine komunikacije, ostavljam svakome da komunicira sa drugim ljudima na način koji voli, umije i koji mu je blizak. Ja lično ne volim cinike, mogla bih slobodno reći i da izbjegavam takve jer se trudim da sam korektan sagovornik: slušam kad mi se govori, čitam kad mi se piše, pitam ako mi nešto nije jasno...smatram da u takvom razgovoru nema mjesta cinizmu, ironiji i sarkazmu. Ili možda nisam u pravu? lu6777
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyNed Mar 29, 2015 11:41 pm

Cinizam je neinteligentan način da nekog pokušaš poniziti kada nemaš argument da to učiniš inteligentno .
Sarkazam ,a naročito ironija je odbrambeni mehanizam kojim se normalni brane od cinika ,a sve u želji da  "uzvrate ", a ne spuste se na nivo cinika.










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Danubius dana Pon Mar 30, 2015 9:35 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyPon Mar 30, 2015 7:04 am

zahvaljujem jednoj i drugoj dami na lepim recima koje gode, lagao bih ne priznavsi to  mahmah

sa ovim zadnjim postom se ne slazem jer zasto nije inteligentno prikazati nesto ogoljeno do koske na drugaciji nacin.

evo malo cinizma koji sam pronasao u Jutarnjem listu a članak je napisao Dario Hrupec................definicija iz Bierceovog rječnika:

amater – javni napasnik koji je dobar ukus zamijenio vještinom, a ambiciju pobrkao sa sposobnošću.

cinik – podlac koji manjkavim vidom uočava stvari kakve jesu, a ne kakve bi trebale biti...

čitati – uhvatiti smisao nečega napisanog, ako ga ima. Obično ga nema.

homeopat – humorist u liječničkoj struci.

lud – pogođen visokim stupnjem intelektualne neovisnosti; neprilagođen standardima mišljenja, govorenja i djelovanja onih koji su stvorili usklađenu sliku o sebi; u sukobu s većinom; ukratko, neobičan...

povijest – izvještaj, uglavnom lažan, o događajima uglavnom nevažnim, koji su napisali vladari, uglavnom hulje, i vojnici, uglavnom budale.


meni je ovaj cinizam odlican ili mozda gresim?  

postoji i onaj sirovi cinizam koji proizlazi iz frustracija pa se zato mozda cinizam smatra kao los jer na zalost postoji jako puno frustra .

mozda nisam uverljiv al sam razuverljiv .............
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyPon Mar 30, 2015 9:45 am

Svemimir ::
zahvaljujem jednoj i drugoj dami na lepim recima koje gode, lagao bih ne priznavsi to  mahmah

sa ovim zadnjim postom se ne slazem jer zasto nije inteligentno prikazati nesto ogoljeno do koske na drugaciji nacin ?
Ne znam zašto se ne slažeš ? fikkk smehsmeh
Cinizam ti nije potreban ako imaš neoboriv argument -jednostavna konstatacija ti je dovoljna .
Tako i nikako drugačije ,molim lepo ,dokaz -tačka .
Cinik nema odgovor ,i zato se podštapa cinizmom ,skrećući sa teme .
Primer : obrazložiš nešto na nekoj temi ,podkrepiš dokazima koje ni najzadrtiji cinik ne može da pobije .
Onda cinik ,potpuno van teme ,daje odgovor koji je tipa : Pa da ,takvo mišljenje se i može očekivati od nekoga ko je takav i takav ...jedva dočekao da to upotrebi, jer je antiprotivan, ostrašćen .....bla ,bla, bla.....
Znači-ništa činjenica ,ništa razuman odgovor, nego cinična opaska kojom maltene tebe ,ispravnog -prikazuje kao cinika .
Istinu podkrepljenu validnim dokazom ne treba "zamotavati" u cinizam ,dovoljno je jaka sama za sebe .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyPon Mar 30, 2015 10:33 am

Danubius ::
Istinu podkrepljenu validnim dokazom ne treba "zamotavati" u cinizam ,dovoljno je jaka sama za sebe .
Kad si ti to Dany boy postao tako veliki optimista?  smehsmeh

Cinik ne pakuje istinu u ništa, naprotiv, nju pakuju licemeri u svašta.


Citat :
lud – pogođen visokim stupnjem intelektualne neovisnosti; neprilagođen standardima mišljenja, govorenja i djelovanja onih koji su stvorili usklađenu sliku o sebi; u sukobu s većinom; ukratko, neobičan...
Ciničan tip(kritičan prema svetu koji ga okružuje) toliko ciničan da živi u buretu, lud(?) da Aleksandru Velikom 'ladno sme reći: ''Skloni se sa mog sunca'', sa fenjerom u rukama kruži po gradu, gledaju ga znatiželjno i pitaju šta to radi, a on će njima:''Tražim iskrenog čoveka, još ga nisam našao.'' Kinik=Cinik. Diogen, luckasti čovek zbog koga cinizam jeste vrhunska filozofija mišljenja, kritike i života.

Ko kaže da nikada u životu nije bio ciničan - laže. Svaki put kada baca hejt na bilo koji način(humorističan ili ozbiljan) pa kritikuje društvene pojave bez uvijanja, oštro ukazuje na gluposti koje se svakodnevno dešavaju u društvu uigranih elita homo sapiensa sa estrade(kulturne, političke, muzičke, obrazovne, bilo koje) ciničan je, pa to mu je. I neka je.

Cinik ne mora biti inteligentan, u svojim kritikama može sasvim prosto i ogoljeno, bez dubine, da upre prstom u bilo koju budalaštinu okolo nas i zapljune je, i tako zaštiti sebe i svoj integritet jer se oseća ugroženim u društvu onih koji neguju gluposti kao svetinje.

Citat :
postoji i onaj sirovi cinizam koji proizlazi iz frustracija pa se zato mozda cinizam smatra kao los jer na zalost postoji jako puno frustra.
Koga idiotizam ne frustrira treba da se zapita za svoj opstanak, koga to još zmija nije ujela, pa se guštera nikada nije uplašio? Da ga vidim, ko to izmišlja?

No, ni u cinizmu, kao ni u bilo čemu ne treba preterivati - svet ionako ne možeš promeniti, tako što mu cinično pročačkaš rak-ranu nećeš rešiti njegove probleme, ali da mu se možeš nasmejati, i uvaliti hejt koji zaslužuje - možeš, smeš.

350 gr pesimizma, 500 gr skepticizma, kilogram i po sveže ubrane kritike iz glave, bara puna krokodila da u njoj bacaš hejt i na njega hvataš zle komentare. Svetski, a bušan, natrpano pretrpan snobovsko-robovski Titanik što vozi par milijardi zombija koje pertla ko kako stigne dok tonu - uslovi za rad svakog cinika su ispunjeni u svakom kutku sveta, bog ne samo da je imao smisao za humor kada je stvarao ovo mesto, bio je i preterano ciničan.

Moja, a njegova cinična parola:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Izvin' te me sada, odo' u svoje plastično bure da na miru ukiselim glavu cinizmom. Bolje cinik, nego pi... kao karakterna osobina.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyPon Mar 30, 2015 11:56 am

pesma ::


Cinik ne mora biti inteligentan, u svojim kritikama može sasvim prosto i ogoljeno, bez dubine, da upre prstom u bilo koju budalaštinu okolo nas i zapljune je, i tako zaštiti sebe i svoj integritet jer se oseća ugroženim u društvu onih koji neguju gluposti kao svetinje.

-----



Izvin' te me sada, odo' u svoje plastično bure da na miru ukiselim glavu cinizmom. Bolje cinik, nego pi... kao karakterna osobina.
Izgleda da se ne slažemo u definciji cinizma ,a ni u načinu upotrebe .

Primer :
Onaj mafijaški bos ,Crnogorac ,što je juče udao ćerku (svadba veka ) hvali se po novinama da je sve "koštalo samo 80 000 eu" (zahvaljujući mnogobrojnim prijateljima koji su ga "puno pomogli" )
Takoreći ,sve je prošlo "skromno" ,pa pobogu ,kad je ženio sina ,bilo je 2000 zvanica ,sada samo 750?

Ista osoba je celu noć "kitila" pevače (Ceca ,Lukas ,M.Ilić ,Sečivanovićka ) novčanicama od 500 eu ,a Lukas je dobio 2000 eu samo za jednu pesmu?
Zar to nije krajnje cinično ?

A baš nabrojani ,kada ih pozvala "porezna" kukali su kako "novine sve naduvaju",i da oni jadni ,u stvari -uopšte nemaju takve prihode ?
Pri tome ,Lukasu su dolazili 2-3 puta da plene imovinu na osnovu neplaćenih dugova ,samo što deo javnosti nije bio zgranut -pa ima malo dete ,nema smisla (pa se zaplena nije desila ,niti je on platio dugove od više desetina hiljada evra ) i na sve to......

Isti ti (Lukas ,Ceca i ostali ) posle toga, nas lepo pozdravili sa odmora na Tajlandu ,gde "dan" košta najmanje 2000 eu?

Za mene je  ovo -cinizam . I uopšte se ne smatram cinikom što to pominjem.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyPon Mar 30, 2015 12:21 pm

Sve to je licemerno i nepošteno, što pominješ. Po meni nije trunku cinično. Taj crnogorski Kapone mulja kao i svi drugi muljatori, ne znam ljude koji imaju puno, a ne bi utajili na porezu. Mafijaši koji šuruju sa mafijaškom državom mogu sve. Ništa cinično, sve regularno dvolično. Legalno prljavo.

Za mene je pravi cinizam samo ''Diogen cinizam''- žaoka kritike puca direkt u venu ovo košmarno, dvolično društvo, koje se kune u humanizam dok laže, krade, kurva se na svim nivoima dok glumi moralno-podobnu manastirsku ekipicu. Ciničan lik ovo društvo grogira bez milosti. Treba li prema čedomorcima imati empatije? Ciniku je borba na život i smrt između laži i istine baza razmišljanja, tu on nema kompromisa.

Biti cinik sa stilom nije ništa skaredno i nemoralno - tu karakteristiku cinizmu su udelili dvoličnjaci koji vole da zapljunu sopstveno intimno društvo al' iza leđa, ne shvatajući da tako pljuju sami po sebi, jer su i sami deo tog prljavog, neprirodnog cirkusa, danas se sa njim ljube, a sutra o njemu seruckaju na kvarno. To su ljige a ne cinici.

Cinci su ekscentrični, neshvaćeni likovi, sa ogromnom dozom nepoverenja prema drugim ljudima, iz tog razloga radije biraju samoću nego lažnu ušuškanost u masi lažnih ljudi. Cinik je skeptik na kvadrat. Život od nekog napravi marionetu, od nekog zombija, od nekog dvoličnjaka, od nekog cirkusanta spremnog da se na sve navikne, od nekog glumca, a od nekog cinika. Sve po potrebi - svako je od toga po malo, ponekada. C'est la vie.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyPon Mar 30, 2015 12:34 pm

Dany,prvo,nek ovo bude,molim te zadnji post na ovoj temi sa podacima mafije,pjevaljki i bosova,skupa sa vladom....ne moze u svaku temu...imas svoje svetinje i tamo kaci,jer kako da inace izbjegnem to sranje.
Cinizam kao pisana forma u obracanju "nekome tamo ko mozda zasluzuje" je ok....tu je doza ogorcenosti,frustracije i podlosti mozda i pozeljna,ali ja u prvom redu mislim na cinicno obracanje ljudima u svom okruzenju i smatram da tu nema mjesta cinizmu....jer onda je to podjebavanje....nema tu umjetnosti.Reci mi vukovski sta imas i odgovoricu ti tako isto...nisam ja nikakv lider stranke da moras da mi uvaljujes kajle.
Ako pricam sa komsijom,ne vidim nista pozitivno u cinizmu,na primjer,medjuljudski odnosi su daleko bolji kad se i svadjate otvorenim kartama,da vas "ceo svet" razumije.Kad osjetim taj cinizam u obracanju meni licno...za mene je to zavrsena prica,ne sto nisam inteligentna da ga shvatim,vec sto smatram da me zelis poniziti i uvrijediti i tu je kraj nase price i bilo kakvog kontakta.
Ovdje pricam o ozbiljnom razgovoru,ne o salama po temama,zezanju za siroke mase...znaci,mislim na ozbiljan licni kontakt.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyPon Mar 30, 2015 1:03 pm

Astra ::
Dany,prvo,nek ovo bude,molim te zadnji post na ovoj temi sa podacima mafije,pjevaljki i bosova,skupa sa vladom....ne moze u svaku temu...imas svoje svetinje i tamo kaci,jer kako da inace izbjegnem to sranje.
Cinizam kao pisana forma u obracanju "nekome tamo ko mozda zasluzuje" je ok....tu je doza ogorcenosti,frustracije i podlosti mozda i pozeljna,ali ja u prvom redu mislim na cinicno obracanje ljudima u svom okruzenju i smatram da tu nema mjesta cinizmu....jer onda je to podjebavanje....nema tu umjetnosti.Reci mi vukovski sta imas i odgovoricu ti tako isto...nisam ja nikakv lider stranke da moras da mi uvaljujes kajle.
Ako pricam sa komsijom,ne vidim nista pozitivno u cinizmu,na primjer,medjuljudski odnosi su daleko bolji kad se i svadjate otvorenim kartama,da vas "ceo svet" razumije.Kad osjetim taj cinizam u obracanju meni licno...za mene je to zavrsena prica,ne sto nisam inteligentna da ga shvatim,vec sto smatram da me zelis poniziti i uvrijediti i tu je kraj nase price i bilo kakvog kontakta.
Ovdje pricam o ozbiljnom razgovoru,ne o salama po temama,zezanju za siroke mase...znaci,mislim na ozbiljan licni kontakt.
Ja sam to naveo kao očigledne PRIMERE cinizma -i posebno to naglasio .

Primer sam uzeo iz "pisane forme" ,medija -i nisam kopirao tekst ,ni ilustrirao ,niti stavio link -nego naveo PRIMER cinizma ,po definciji,sa neophodnim ,minimalnim podacima ,da bi post imao svrhu i smisao .
Pre toga ,odgovorio sam i Pesmi i Smemiru -konkretno ,svojim rečima ,u okviru teme i dalje razrade dijaloga -po temi,te mislim da nema razloga da me "opominješ" zbog PRIMERA koje uzimam da obrazložim ,u ovom slučaju -cinizam.
PS.
Ne živimo u istom okruženju ,i shvatam da tebe u Švajcarskoj ili nekog drugog ne zanima šta se i kako dešava kod nas u Srbiji ,ali dozvoli da one koje zanima vode dijalog ,od za nas egzistencijalnim stvarima na način i na temama na kojima želimo da se oglasimo .
Za nas je to -stvarnost ,i to bljutava stvarnost.
Nije obavezno čitati ,niti odgovoriti ,niti iko ikoga sprečava da kreira drugačiju atmosferu ili da se vrte druge teme ,ništa lakše od toga ,ko želi.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyPon Mar 30, 2015 1:09 pm

Preporucujes da se zaobidju teme koje ne zelimo citati....eto ja preporucujem da se ne razvlace Cece na cijeli forum....ovo je dovoljan primjer cinizma,bez novinskih clanaka i izvjestaja.

ja jesam u Ch...ali vidim bogami da i veliki dio zivlja Srbije iritira ta negativna slika koja se potencira mjesecima na forumu o toj Srbiji.
Jos malo cinizma:
Upitaj se sto su svi svadjalacki raspolozeni,sto se prozivaju...iritirate vise svijim crnilom....cak i jedan Debilko ponekad odustane.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyPon Mar 30, 2015 1:36 pm

Astra ::

Ako pricam sa komsijom,ne vidim nista pozitivno u cinizmu,na primjer,medjuljudski odnosi su daleko bolji kad se i svadjate otvorenim kartama,da vas "ceo svet" razumije.Kad osjetim taj cinizam u obracanju meni licno...za mene je to zavrsena prica,ne sto nisam inteligentna da ga shvatim,vec sto smatram da me zelis poniziti i uvrijediti i tu je kraj nase price i bilo kakvog kontakta.
Ovdje pricam o ozbiljnom razgovoru,ne o salama po temama,zezanju za siroke mase...znaci,mislim na ozbiljan licni kontakt.
Sa komšijom ukoliko pričate o svojim običnim, životnim problemima na normalan način i ne može biti cinizma. Razumem o čemu pišeš Astra, ali to što ti nazivaš cinizmom nije cinizam, pre bi bila ironija ili sarkazam u pitanju. Ako neko želi da te ponizi može biti ironičan pa ti kao povlađivati. Može biti žešće sarkastičan pa te omalovažavati bezobrazno, ali se cinizam u osnovi nikada ne upražnjava ''jedan na jedan'' među poznanicima, rezervisan je za nepoznate.

Citat :
...ali vidim bogami da i veliki dio zivlja Srbije iritira ta negativna slika koja se potencira mjesecima na forumu o toj Srbiji.
Ovo se non stop povlači po forumu kao nekakav ''lajt motiv'' na ''sugestijama i primedbama...'', kao ''potencira se nekakva negativna slika Srbije'', ne, nego se priča REALNO o stanju u Srbiji, ili da se pravimo blentavi, glumimo gljive, smejemo se na gluposti k'o lud na brašno, tako budemo popularni na forumu i šire, možda bi trebalo da opljujemo ceo svet, a Srbiju zaobiđemo, eto, stručnjaci smo za nešto što ne znamo, a ovo što živimo da zaobiđemo, ne bi li se naše pisanje svidelo širokim srbijanskim masama ''optimista'' koji naginju ''lakim notama'', ne bi da zamaraju mozak?

Ne pretvaram se da sam nešto što nisam. Mislim da je takav i Dany, a i ti Astra, znači, različiti smo, to bi na svakom forumu bilo pozdravljeno kao kvalitet, a ovde se ljudima ''suptilno'' poručuje na kojim temama treba da pišu, a na kojima ne, jer eto, kao oni koji pišu o onome što smatraju bitnim šire negativnu atmosferu. Svašta se ovde može pročitati, nije cinično ali jeste površno i neobjektivno, al' totalno, ovo nije usko stručan forum, niti se zove ''Smej se, smej, samo se smej'', pa da ne sme da se piše ozbiljno o ozbiljnim temama, o životu u ozbiljnim vremenima.  Mene trenutno  ne zanimaju penzionerske teme, al' ima vremena, za dvadesetak godina ima da se kezim ko Alchajmer među ogledalima na sve, možda ne budem Srbiju znala naći ni na karti, a možda je i ne bude tamo.

I ja pišem, govorim isključivo svojim rečima. A kako drugačije? Nemam suflera.

Ne može se svima ugoditi, zato na prvom mestu ugađa se sebi, piše, čita i komentariše ono što se hoće.


Danubius, daj mi tu tvoju definiciju cinizma, da je komentarišemo. Ajde, haj'mo, daj je 'vamo! cincin
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyPon Mar 30, 2015 2:52 pm

svako ogranicavanje nije dobro pa tako ni sloboda misljenja i pisanja.
vidim da je Astra kao vatrogasac (u najboljoj nameri i zelji) ali ponekada je dobro da se  tlo i zapali da bi kasnije bilo rodnije i davalo bolji prinos.
Astra, pokusaj se opustiti i uzivati u razmeni misljenja jer se tako kristaliziraju stvari i nastaju dragulji.
ima nas koji volimo manje ili vise talasanje ali iz licnog iskustva priznajem da je bolje i sve zatalasati da sve sjedne na svoje ili nestane.  
ako u necemu postoji i najmanja trunka nedorecenosti , a osobe su nabrijane i koriste tudje slabosti,onda se iz toga moze izroditi cunami.

ovaj nas novokomponirani cinizam nema veze sa onim na koji ja mislim a vidim da se i pesma slaze sa istim.
ja ga poznam sa ulice, posla, prijatelja,okruzenja i na kraju krajeva ovog hebenog Titanika( o kojem pesma pise) i koji tone i tone.
i umesto da svi pocinjemo krpati rupe i bacati vodu van..........ne, nama je bitnije bojati ga i postavljati novi interijer.........e dali je to cinizam ili ironija, mozda komedija ili tragedija.........

Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? EmptyPon Mar 30, 2015 3:42 pm

Sve je u redu pesmo dok ne prigrabis jedino za sebe pojam'realno'.Moje realno i tvoje se razlikuje.I obe imamo pravo da tvrdimo da je nas pogled ispravan.Sve dok one koji imaju drugacije 'realno' ne smatramo imbecilima.Dozvoljavamo to deklarativno,ali cinicno im porucimo sta su oni.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Potrebna doza cinizma? Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Potrebna doza cinizma? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Potrebna doza cinizma?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI i druge vrste )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: