DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?  - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?    KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?  - Page 3 EmptyPon Jul 16, 2012 4:54 pm

First topic message reminder :

Ima ona narodna da nesreća nikada ne dolazi sama ,i sve mi se čini da ima tu istine .
Kada vam "crkne" nešto od aparata u kući -izgleda da se može čekati šta je sledeće ?
Kod moje sestre u istom danu -mikser, ventilator i pegla . Iz čista mira .
Kod mene ,dan kasnije -prvo ventilator ,pa iz čista mira hladna voda u kupatilu jedva curi......Pozovem lika koji je pravio ,sve poskidamo od slavina ,bla bla-dijagnoza -negde začepljeno u cevima između bojlera i baterija .
Rešenje -nema .Razbijaj sve -pa nanonovo .
Već 2-3 nedelje tv mi se gasi iz nepoznatih razloga-i onda se ne može ponovo upaliti .Kad se isključi jedno 5 minuta -onda proradi,ili se tako pali sam od sebe i gasi -i to uvek u večernjim satima baš kad bih nešto i gledao .Inače- drnda ceo dan, ne gasi se ,ali kad treba ...onda tako .
Ne znam da li je to "treće" ili će biti još nešto ?

Dešavaju li se vama ovakve stvari -da se serijski kvare aparati po kući ,ili da havarije (struja ,voda i sl ) dolaze jedna za drugom -u kratkom roku ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa

Godina : 38
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?    KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?  - Page 3 EmptySre Avg 12, 2015 9:12 pm

Rekoh ja da sam baksuz?Rekoh!
Prvo sudopera... pa veš mašina...
E večeras sredih kafe mašinu...

Prvo sam čak riješila sama... za veš mašinu, hvala prijateljima za pomoć...Čitav problem je napravila kukica od zavjese...mis*im... dm5

E za kafe mašinu nema pomoći bez servisa... i da budem sretna ako mi priznaju garanciju,jer sam ja kriva, ako ne... ode 450 evrići iz džepa KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?  - Page 3 900975

A do skoro sam bila ubijeđena da čeg se moja ruka dohvati to i "pozlati" ... e sada čega se dohvatim, to i pokvarim zlz

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?    KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?  - Page 3 EmptyNed Apr 30, 2017 10:15 am

Prvo srušim keramički sat sa zida ,koji imam bar 20 godina .Ode popola.

Onda srušim sliku ,autoportert jedne moje bivše ,koji imam od 1985 ."Metalik" ram se raspao na 4 komada ,staklo sasulo...
Obe stvari -drškom od one četke za paučinu (došlo mi da temeljito prodžaram sve ćoškove ,a drška ima preko 2 m ,i eto ....)
Sad očekujem treće sr....
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 39
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?    KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?  - Page 3 EmptyNed Apr 30, 2017 3:07 pm

Danubius ::
Prvo srušim keramički sat sa zida ,koji imam bar 20 godina .Ode popola.

Onda srušim sliku ,autoportert jedne moje bivše ,koji imam od 1985 ."Metalik" ram  se raspao na 4 komada ,staklo sasulo...
Obe stvari -drškom od one četke za paučinu (došlo mi da temeljito prodžaram sve ćoškove ,a drška ima preko 2 m ,i eto ....)
Sad očekujem treće sr....

Šta obaraš sa motkom od 2 m po  kući .  nesvest
Uzmi običnu metlu pa opleti. A i nedelja je pa sutra nastavi.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac

Godina : 64
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?    KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?  - Page 3 EmptyNed Apr 30, 2017 3:20 pm

Ma ti si amater , juče probam klimu i vidim da traži komplet servis , jutros ustanem kad bojler kaplje , rikno kazan , od pre neki dan daljinski od TV radi kako on hoće , bira mi kanale nit da me pita , sve u svemu ode 140 evrića dok prođe praznik , bem ti jutro i kad sam ustao   smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?    KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?  - Page 3 EmptySub Sep 23, 2017 10:21 am

Prvo mi iz nepoznatih razloga "otkaže" jedini slobodan šteker u sobi ? "Ispitivač" svetli -struje nema ,šta god uključim -ne radi . Ni po muke da se odšrafi i pogledaju kontakti ...da nije zverski zašrafljen za lamperiju i još dodatno zablindiran lajsnama (baš zato da se ne bi "mrdao" )
*ajd ok ...padne mi na pamet da malo "protresem "posteljinu (što mi inače ne pada na pamet ) Malo energičnije cimnem jorgan ,daljinski odleti i raspadne se u komadiće ?
Šta je sledeće ,nr 3 danas ?
(*bem ti dan ,kada tako počne )
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac

PočaljiNaslov: Re: KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?    KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?  - Page 3 EmptySub Sep 23, 2017 10:48 am

Jorgan ??? štaš radit kad dođe zima ?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?    KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?  - Page 3 EmptySub Sep 23, 2017 10:56 am

podbarac ::
Nije dobar izraz .Mislim da se "to" zove "štep deka" .Tanko nešto .Pa čim sam mogao tako snažno "razmahnuti" da se daljinac raspe u komadiće ,onda znaš .  ne znam
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa

Godina : 38
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?    KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?  - Page 3 EmptySub Sep 23, 2017 11:07 am

Šefe, kOnda si ustao na lijevu nogu... Ne barći u struju...ne uzimaj pos'o električaru...
(Mada...ja (električar?) bih prvo pomislila da nema jedne faze ... smehsmeh  ) ...
A daljinac...kod Kineza i miran...
Ne kvari si dan "havarijama" .
Kafica i polako...

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?    KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?  - Page 3 EmptySub Sep 23, 2017 11:43 am

podbarac ::

Kod mene je jorgan 12 mjeseci u godini....sta se cudis.

.
zvezda 1 zvezda 1 zvezda 1
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac

PočaljiNaslov: Re: KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?    KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?  - Page 3 EmptySub Sep 23, 2017 11:47 am

Teb vala ništa , da kažeš da je zemlja ravna ploča ja se neb čudio.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?    KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?  - Page 3 EmptySub Sep 23, 2017 12:07 pm

bosankaa ::
Šefe, kOnda si ustao na lijevu nogu... Ne barći u struju...ne uzimaj pos'o električaru...
(Mada...ja (električar?) bih prvo pomislila da nema jedne faze ... smehsmeh  ) ...
A daljinac...kod Kineza i miran...
Ne kvari si dan "havarijama" .
Kafica i polako...
Ima sve faze ,svi osigurači rade ,i sve drugo radi . 4 "ispitivača" sam promenio ,svi pokazuju različito ? Ima -nema struje . Verovatno je slab ili isčupan kontakt ,što me ne uzbuđuje posebno .Ono što me nervira je da moram odvrnuti bar 8 šrafova koje sam zverski stegao -baš da se to ne dešava . Daljinac sam naravno ,našao ,toga ima uvek po fijokama .Jest* da je "Pilot" ali radi . 
Nameravam voditi klinju da malo vozi (položio je testove sa 99% tačnih ) ,šta da očekujem ? Da iščupa menjač,odvali karter  ili tako nešto ,da bi se "namirila trojka" ?  muncat
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 39
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?    KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?  - Page 3 EmptySub Sep 23, 2017 2:23 pm

Danubius ::
Prvo mi iz nepoznatih razloga "otkaže" jedini slobodan šteker u sobi ? "Ispitivač" svetli -struje nema ,šta god uključim -ne radi . Ni po muke da se odšrafi i pogledaju kontakti ...da nije zverski zašrafljen za lamperiju i još dodatno zablindiran lajsnama (baš zato da se ne bi "mrdao" )
*ajd ok ...padne mi na pamet da malo "protresem "posteljinu (što mi inače ne pada na pamet ) Malo energičnije cimnem jorgan ,daljinski odleti i raspadne se u komadiće ?
Šta je sledeće ,nr 3 danas ?
(*bem ti dan ,kada tako počne )
Paz* da ti ne prosvetliš.Kada nešto ne ide,odustaneš pa drugi dan nastaviš.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer

Datum upisa : 22.03.2017

PočaljiNaslov: Re: KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?    KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?  - Page 3 EmptyUto Jan 30, 2018 10:05 am

KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?  - Page 3 Duxhtt10
KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?  - Page 3 Duxhtu11KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?  - Page 3 Duxhzl10
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?    KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?  - Page 3 EmptySub Maj 19, 2018 11:03 am

Jutros ,da krenem na predavanja ,a ono prednja desna guma leži do daske ,ma do felne ? Da nisam oko 02 ujutru "prolazio" pored auta (u dvorištu ) i sve bilo u redu -reč ne bih rekao .
Ovako ...nekako sam stavio rezervnu ,i idem da tražim kakvog vulkanizera . I naravno ,pitam se -šta je sledeće ? Jer je jedna ringla kod keve ,iz čista mira , počela nešto da "zuji",sad me sestra zvala . I to ona najveća ,na kojoj se kuva. Taman mi još kakav kratki spoj na instalaciji treba.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?    KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?  - Page 3 EmptyNed Jun 24, 2018 9:54 pm

Krenem juče u grad -auto se dere kao lud . Ništa ...odem ,obavim ,parkiram kući i hajde da vidim . Kada se dernja -mora da je nešto sa auspuhom  ? Pogledam ispod -nego šta je -raspao se po sredini . Pozovem mog majstora ,pogleda on-ma ništa ,*ajd samnom ,treba samo cev "nastaviti" ,zna on ko to radi . Odemo kod lika ,daj na "kanal" ,odreže on parče cevi ,proširi na nekoj mašini ,nareže ,sve ok ,no kada je bolje pogledao ...nije samo to . Neka "glavna izduvna grana" samo što nije progorela .Pa u "loncu" izgoreli prigušivači .Poenta -sada mi je samo jedna "kratka cev" stara -sve sam drugo morao novo staviti . Ili nisam -pa očekivati da progori za par dana ili nedelja . 

Nadalje -krenem da kuvam ,da uključim apsirator -jok .Samo zuji ,ventilator ne "vuče" . Ok, idem sutra da kupim drugi. Ovaj sam baš ja kupio ,kad su moji imali 40 ili 45 godina braka ,odslužio .

Nije se to ni završilo ,dolazi keva da prebacim stvari u moj frižider ,jer njen "samootapajući" sad procuri svakih 4-5 dana .Znači ,kad budem išao po aspirator ,kupi i novi frižider ,jer ovo "topljenje" svake nedelje se zaista ne može više trpeti . 
Tri havarije ....valjda je dosta za neko vreme ?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?    KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?  - Page 3 EmptyPon Dec 09, 2019 11:06 am

Srećan Božić -riknula veš mašina .
Pukao kajš .Kajševi su 500-600 rsd ,dakle ,smešno-no, sad treba naći "pravi" ,jer je mašina nemačka ,"Privileg" ,što baš nije mnogo uobičajeno u Srbiji (a ima i "godina" )
Druga stvar ,koju mi majstor reče -lupaju malo ležajevi ,Pogledam na netu -ležajevi 150-200 rsd ?
Tako da mi se može desiti da zbog 10 eura "delova" ostanem bez dobre mašine.
E, u tri lepe..... suicid
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?    KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?  - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole

KUĆNE HAVARIJE -obavezno x 3 ?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: KULTURA STANOVANJA-
Skoči na: