DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Godina manje ~ više BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Godina manje ~ više BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Godina manje ~ više

Ići dole 
+7
dejan
sanjalica.ns
rouzvel
Kijara-brm
Danubius
Astra
Draganna
11 posters
AutorPoruka
---
Gost
Anonymous



Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptyČet Sep 11, 2008 12:44 pm

Proslava rodjendana, sa filozofskog gledišta, je godina više ili godina manje!?
Šta zapravo slavimo, ako izuzmemo dan kad smo došli na svet?
Brojimo godine "na više"; Zašto ih ne bi brojali "na niže"!?

Sećam se, ima tome davno, gledao sam na TVu intervju sa glumcem (ne mogu sad da se setim kako se zove?), koji je rekao nešto šta mi se veoma svidelo (ne znam da li je to njegova ideja, ili je negde pročitao, nije ni bitno) svidela mi se smisao,a poenta je bila;
Šteta što život ne počinje smrću, pa onda živimo život unatrag,
(odnosno ono šta nam se sa ovog stanovišta čini unatrag),
pa onda mladost, tinejdžerske godine, detinjstvo, radjanje, i na kraju sam čin vodjenja ljubavi.

Da li su naše godine godine života manje ili više!? :raz6:
Nazad na vrh Ići dole
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptyUto Feb 23, 2010 8:25 pm

Na žalost , a možda i ne ... Ne živimo unazad , što se tiče brojanja godina i fizičkoga starenja vezano s tim ... To unatrag , ipak nije moguće ... :)
Samo je u mislima moguće postaviti , sve naopako ... :)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptyUto Feb 23, 2010 8:32 pm

Pa da se zna da svako zivi recimo 80 godina tacno,moguce da bi se i oduzimalo,a ovako,jos ih dodajemo, i prilike su da tehnologija i nauka uopste nikad nece uspjeti izracunati kad je kraj necijeg postojanja i takav sistem racunanja ce da ostane i dalje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptyUto Feb 23, 2010 9:26 pm

Da li su naše godine godine života manje ili više!?

Filozofska dilema tipa "da li je čaša polupuna ili poluprazna " .
Ne znam kako bi to izgledalo , i malo mi je nelogično , jer se ne radi samo o broju godina , pa unazad .Šta je sa životnim iskustvom i nekim normalnim fazama ljudskog života koje nikako ne mogu ići unazad ?
Prvi put moram reći da ne razumem temu -i da mi je pomalo glupa , nedorečena , nejasno postavljena .
Tačno je i jedno i drugo u toj rečenici ,pa šta ? Rodimo se , živimo i umremo , unazad ili unapred , nema tu nikakve "duboke filozofije" Svima je isto.
Možemo razglabati o tome kako se neko može osećati mlad i sa 80 , ali proces starenja tela nema veze sa duhom .Samo dodjemo na ono "Srce hoće , a dupe klokoće" Kako bi isključili proces pamćenja?
Sve mi se čini da je postavljač teme hteo reći nešto mnogo pametno, a ni sam ne zna šta.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptyUto Feb 23, 2010 9:28 pm

Danubius ::
Da li su naše godine godine života manje ili više!?


Možemo razglabati o tome kako se neko može osećati mlad i sa 80 , ali proces starenja tela nema veze sa duhom .Samo dodjemo na ono "Srce hoće , a dupe klokoće" Kako bi isključili proces pamćenja?
Sve mi se čini da je postavljač teme hteo reći nešto mnogo pametno, a ni sam ne zna šta.

Mlad sa 80?[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptyUto Feb 23, 2010 9:36 pm

Kijara-brm ::


Mlad sa 80?[You must be registered and logged in to see this image.]
Duhom....Koliko si puta videla neku bakutu ili deda koji su lucidni, odlično ih sluzi pamćenje, prate sve što se dešava u svetu , duhoviti su kao 20 godišnjaci?
Duhom mlad.....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptyUto Feb 23, 2010 10:28 pm

Postavljac je zelio da bude simpatican nekome ko se petlja sa psihologijom,zar se ne sjecas,pa otuda tema,ali kad je vec pokrenuta a ne obrisana,kao nejasna,mozemo i ne njoj da odspamujemo masu toga.
Neko je sa 80 zivlji nego neko sa 30 recimo,to je istina,zato vise vrijedi vise ono kako se osjecamo od perioda kojeg smo zivjeli.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
rouzvel
Black Magic Woman
rouzvel


Godina : 66
Location : Beograd
Datum upisa : 23.02.2010

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptyUto Feb 23, 2010 10:34 pm

Sa ovim se apsolutno slažem, ima starih koji su mlađi u svakom pogledu od nekih sa 20.
Ja ne brojim godine ni na više ni na manje. Jednostavno nemam vremena za to, a i čemu to?
One će i onako da dođu i prođu bez obzira da li ih ja brojim ili ne Godina manje ~ više 111827
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptyUto Feb 23, 2010 10:37 pm

Kad su jednom covjeku prilikom razgovora u kojem se on predstavio da ima 55 godina,neke dame rekle da odlicno izgleda i da mu ih ne bi nikako dale,on je odgovorio,PA NISAM VAM NI TRAZIO.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
rouzvel
Black Magic Woman
rouzvel


Godina : 66
Location : Beograd
Datum upisa : 23.02.2010

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptyUto Feb 23, 2010 10:40 pm

Astra ::
Kad su jednom covjeku prilikom razgovora u kojem se on predstavio da ima 55 godina,neke dame rekle da odlicno izgleda i da mu ih ne bi nikako dale,on je odgovorio,PA NISAM VAM NI TRAZIO.

Sjajno!
Moram to da zapamtim jer mi četo to govore smehsmeh










Istraživanje paranormalnih pojava kod muškog roda
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptyUto Feb 23, 2010 10:56 pm

Odgovor na ovo pitanje zavisi od našeg stava prema životu, tj. odnosa optimizma i pesimizma. Neko se raduje svakom novom danu i srećan je što ima privilegiju da postoji, dok neko drugi jednostavno životari i "krade Bogu dane". Zato i postoji ova filozofska dilema.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptyUto Feb 23, 2010 11:08 pm

Astra ::
Postavljac je zelio da bude simpatican nekome ko se petlja sa psihologijom,zar se ne sjecas,pa otuda tema,ali kad je vec pokrenuta a ne obrisana,kao nejasna,mozemo i ne njoj da odspamujemo masu toga.
Neko je sa 80 zivlji nego neko sa 30 recimo,to je istina,zato vise vrijedi vise ono kako se osjecamo od perioda kojeg smo zivjeli.
Daaaa,,,sad se setih . [You must be registered and logged in to see this image.]

Ja se trenutno osećam kao da mi je 80 ..... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptyUto Feb 23, 2010 11:15 pm

DANUBIUS

Ja se trenutno osećam kao da mi je 80 ..... [You must be registered and logged in to see this image.]


Cuj trenutno,od kad te znam tako se osjecas,nemoj da dolazim u Apatin da te razbudim,trgni se malo,eto i visibabe izbile...proljeceeeee!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptyUto Feb 23, 2010 11:22 pm

Danubius ::
Kijara-brm ::


Mlad sa 80?[You must be registered and logged in to see this image.]
Duhom....Koliko si puta videla neku bakutu ili deda koji su lucidni, odlično ih sluzi pamćenje, prate sve što se dešava u svetu , duhoviti su kao 20 godišnjaci?
Duhom mlad.....

Nisam videla takve.Tešiš sebe..da ćeš takav biti u 80-im..? [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptyUto Feb 23, 2010 11:25 pm

Astra ::
Postavljac je zelio da bude simpatican nekome ko se petlja sa psihologijom,zar se ne sjecas,pa otuda tema,ali kad je vec pokrenuta a ne obrisana,kao nejasna,mozemo i ne njoj da odspamujemo masu toga.
Neko je sa 80 zivlji nego neko sa 30 recimo,to je istina,zato vise vrijedi vise ono kako se osjecamo od perioda kojeg smo zivjeli.

Nema šanse da se meri uopšte duh osobe sa 80 i osobe sa 30.. [You must be registered and logged in to see this image.] .
Pa gde neko može biti sa 80 vedriji od mene..?Ili da se bolje oseća..
sad sa 50 da,ali 80 definitivno ne..
Iako ja neću prebaciti ni do 50..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptyUto Feb 23, 2010 11:31 pm

Eto pokazala si ovom recenicom
Iako ja neću prebaciti ni do 50..

A ovdje ima djedova,tresu mu se skije,bre na ramenu,ne znam kako ih nosi,ali ode da se spusti jer planira da zivi zdravo jos godinica a ne da kaze necu ja pregurati ni jos 5,veci su optimisti i to ih drzi
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptySre Feb 24, 2010 12:01 am

Bukvalno rečeno.. ..Ali ne mogu meriti 30 sa 80 nikako..
Samo nek se spuštaju...
Da li je to hir ,da se pokažu,pa se posle izlome.Jao gde ću ja sa 80...Šta mi je to trebalo ili nisu svesni da to i nije za jednog 80-ogodišnjaka..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptySre Feb 24, 2010 12:01 am

Možda ću biti vedrog duha i u 80-toj....ali da se ne lažemo, godine nose svoje...ne razmišlja čovek jednako i sa istom vedrinom i optimizmom u svim razdobljima svog života;o fizičkoj sposobnosti i da ne govorimo....ali to je život, trudimo se da ga provedemo što kvalitetnije po sopstvenim nahođenjima.... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptySre Feb 24, 2010 12:20 am

Normalno da se ne mogu fizicki porediti oni stari sa mladima,ali kazem da cesce imaju veci optimizam od mladog svijeta,i upravo pricam o psiholoskoj strani svega,ovdje bas,najvise putuju u starosti,imaju volju da zive,da vide jos nesto,a nasa omladina,pa cesto gledam,zemlja place pod njima,nemaju volje da hodaju,mada nije to uopsteno za sve,ja samo zelim reci da su duhom nekad zivahniji,a drugo je sad sto im tijelo ne dozvoli,ali vidi se da vole zivot.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptySre Feb 24, 2010 12:58 am

Naravno,mislim da je takvo ponašanje starijih ljudi jedna sasvim normalna pojava,oni su odigrali svoju glavnu životnu ulogu i normalno je da ostatak života žele da provedu kako im i dolikuje, svesni da je kraj sve bliži trude se da uzmu sve što se još uzeti može, dok mladi ljudi razmišljaju na sasvim drugačiji način...
E, sad, nije dobro što nam je omladina ili bar dobar deo nje tako pesimističan danas, ali s obzirom u kakvom haosu živimo nije ni čudo...nekada smo mnogo manje imali, ali smo bili sretniji i zadovoljniji...čini mi se. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dejan

dejan


Godina : 45
Location : Beograd
Humor : :)))))
Datum upisa : 16.11.2009

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptySre Feb 24, 2010 9:00 am

uh ja se zabrojao kod dvadeset i prestao da mislim na sve to,tako je lepse :geek:
Nazad na vrh Ići dole
rouzvel
Black Magic Woman
rouzvel


Godina : 66
Location : Beograd
Datum upisa : 23.02.2010

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptySre Feb 24, 2010 9:02 am

Kijara-brm ::

Nema šanse da se meri uopšte duh osobe sa 80 i osobe sa 30.. [You must be registered and logged in to see this image.] .
Pa gde neko može biti sa 80 vedriji od mene..?Ili da se bolje oseća..

Odmah da ti kažem da ovde nisi u pravu :790114:

Nema tome godinu dana kako sam bila sa sinom na previjanju u domu zdravlja kad ulete jedna mala ženica, sva vrckava i nasmejana kao da ima 20 godina. Ma leprša ljudi moji nemogu da vam opišem.
Tog momenta izlazi doktor iz ordinacije i ona sva vesela pita:
- Doktore jel' sve u redu kod mene?
- Jeste, kaže on i ona odleprša sa jednim hvala na usnama koje je ostalo da lebdi još dugo posle njenog odlaska.

On stoji pokunjen i gleda za njom kao da mu je odnela sve snove. Mi svi u čudu šta se to sada desilo?
On nas pogleda sve redom pa onako više za sebe kaže:
- Kad god je vidim ja se ubijem u pojam.
- Zašto? Pita neko zainteresovano.
- Da li možda znate koliko ona ima godina?
Normalno niko nezna ......
- E pa ona ima 85 godina i kad god je vidim ja padnem u depresiju sa svojih 38 jer je ona u svakom pogledu mlađa od mene a i zdrava je ko dren.

Priznajem da sam i ja ostala bez teksta jer je ženica izgledala kao da ima jedno 50 ali da jako dobro izgleda za njih :agree:










Istraživanje paranormalnih pojava kod muškog roda
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptySre Feb 24, 2010 9:11 am

bitno je ziveti sa vremenom, pratiti trenove...kako ne bi postali "izlapetisi", i u tom smislu imash duha jer ti je poznato vreme sadashnje kao i prethodno, i to iskustvo nerma cenu.Nazalost kod vetjeg broja "fosilnih primeraka" vreme se zaustavilo na periodu do kog su radili...i sve se zasniva na tim pricama iz tog vremena..iako "udishu" vazduh iz sadashnjeg..ali nezele da prihvate sadashnje principe-standarde zivljenja.
Nazad na vrh Ići dole
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptySre Feb 24, 2010 9:30 am

Razlika je u našem fizičkom i duhovnom starenju. Jedno vrijeme oni idu ukorak jedno sa drugim ... Razvijemo se i sazrijevamo duhovno i fizički do određene dobi . U određenoj životnoj dobi fizički stanemo ili klonemo ali naš duh nema nikakve veze sa time . Ljudska duhovnost može biti samo snažnija ili jednako mlada i jaka . Upravo o tome govori i Rouzvelin post .
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptySre Feb 24, 2010 9:33 am

Draganna ::
Razlika je u našem fizičkom i duhovnom starenju. Jedno vrijeme oni idu ukorak jedno sa drugim ... Razvijemo se i sazrijevamo duhovno i fizički do određene dobi . U određenoj životnoj dobi fizički stanemo ili klonemo ali naš duh nema nikakve veze sa time . Ljudska duhovnost može biti samo snažnija ili jednako mlada i jaka . Upravo o tome govori i Rouzvelin post .

naravno, samo josh da dodam i da nismo svi isti, tako da neko ostaje "ogranichen" u nekoj dobi i tu mu se pricha zavrshava a opet neke individue prate sva desavanja i kompletno su u trendu(duhovnom) bez obzira na godine starosti,
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptyPet Mar 05, 2010 6:04 pm

Ovo je jednačina sa dve nepoznate.
Početak=0
Život=X
Smrt=Y
Matematički i zdravologički mora se krenuti od poznate nam vrednosti, a to je početak.
Pitanje je da li će nam X ili Y biti determinanta. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Tarja

Tarja


Godina : 36
Datum upisa : 14.01.2013

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptyPon Feb 25, 2013 4:48 pm

Ne svijda mi se ideja ( makar i u masti ) da se moze slaviti tj brojati unazad. Sta bi se tad slavilo? Ovako slavi se razvoj, napredak u svakom pogledu...Blizenje nekom cilju, konacnom ispunjenju misije ( ovo shvatimo metaforicki )...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptyPon Feb 25, 2013 6:39 pm

--- ::


Da li su naše godine godine života manje ili više!?
Manje ili više -svejedno,kada nas na kraju čeka smrt.
Čovek je jedino svesno živo biće koje broji godine ,i svestan je da ima "rok trajanja" ,neumitnosti nestanka .
Životinje su mnogo srećnije -one žive i nisu svesne da će umreti ,ne broje godine i ne opterećuju se svojim starenjem i razmišljanjem dokle će živeti .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 43
Datum upisa : 17.02.2010

Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više EmptyPon Feb 25, 2013 6:42 pm

Ništa manje,samo više :trava :

Neko spomenu 80 ljeta...pa zamisli krenem od 80 pa unazad...ovako brate od početka pa do bar 95... 15 godina mnogo znači ...ihhh šta ja sve u tih 15 godina mogu uraditi Godina manje ~ više 111827


Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Godina manje ~ više Empty
PočaljiNaslov: Re: Godina manje ~ više   Godina manje ~ više Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Godina manje ~ više
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Jedno slovo manje
» Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata)
» Poznata muzika -na manje poznatim instrumentima ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: