DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
"Sreca prati hrabre"-verujete li? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
"Sreca prati hrabre"-verujete li? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 "Sreca prati hrabre"-verujete li?

Ići dole 
+8
Tarja
MadamX
sanjalica.ns
Sikret
AstrinaKomsinica
Danubius
podbarac
dusicaa
12 posters
AutorPoruka
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

"Sreca prati hrabre"-verujete li? Empty
PočaljiNaslov: "Sreca prati hrabre"-verujete li?   "Sreca prati hrabre"-verujete li? EmptyPet Jan 18, 2013 8:00 pm

....verujete u ono "Sreca prati hrabre",u poslu,uopste u zivotu ?

Da li riskirate ili idete na siguricu ?
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

"Sreca prati hrabre"-verujete li? Empty
PočaljiNaslov: Re: "Sreca prati hrabre"-verujete li?   "Sreca prati hrabre"-verujete li? EmptyPet Jan 18, 2013 8:11 pm

U današnje vreme laži obmana teško je reći , ipak verujem.
Zavisi od situacije , trenutno se opredeljujem .










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

"Sreca prati hrabre"-verujete li? Empty
PočaljiNaslov: Re: "Sreca prati hrabre"-verujete li?   "Sreca prati hrabre"-verujete li? EmptyPet Jan 18, 2013 8:41 pm

"Ko reskira ,profitira "? Del Boy ,filozof iz Pekama

Ne prati sreća hrabre ,hrabri nastradaju .Prati lukave ,proračunate ,prevarante -njima se obično posreći .
Treba razlikovati i hrabrost ,kada ,kako i za šta .
Nije "hrabro" imati sklonost ka hazardu ,a ići na "sigurno" ...to je već .biti proračunat.
Treba imati hrabrosti nešto uraditi ako postoji bar mala realna šansa za uspeh ,a "sreća" je tu najmanji faktor ,ako ne računamo na tu sreću da neko ume da prepozna neki potencijal u vama ,pa vam omogući ili pomogne .
Pre bih rekao da sreća prati budaletine .Ma koju ludost napravili, često se izvuku nekažnjeno,ili dobiju ono što realno nikako nisu zaslužili.
Ja svakako spadam u one koji nemaju sreće ,niti sam ikada dobio nešto u životu "na sreću" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

"Sreca prati hrabre"-verujete li? Empty
PočaljiNaslov: Re: "Sreca prati hrabre"-verujete li?   "Sreca prati hrabre"-verujete li? EmptySub Jan 19, 2013 3:52 am

Sreca prati hrabre:) Vjerujem u to,,,ne u smislu kako to Robin gleda, to je vise onako nesto "pod utiskom",,,,

Vjerujem da nas hrabrost, uzimanje rizika, pametnih rizika, ne proracunatih, nego logicnih, onih koji nas izdvajaju iz box, vjerujem da nas to pravi sretnima:)

Ko se kad osjetio sretnim radeci iz dana u dan iste stvari, praveci iste greske, i ocekujuci drugacije rezultate?! To je kukavicluk na granici sa ljenosti.

Kad uzmemo rizik, svjesni svojih mogucnosti, znamo da cemo biti sretni i u slucaju poraza, jer smo probali, a da nismo, zalili bi citav zivot.

DakleM, hrabri jesu sretniji:)
Nazad na vrh Ići dole
Sikret

Sikret


Location : dreamland :)))
Humor : :D
Datum upisa : 02.08.2012

"Sreca prati hrabre"-verujete li? Empty
PočaljiNaslov: Re: "Sreca prati hrabre"-verujete li?   "Sreca prati hrabre"-verujete li? EmptySub Jan 19, 2013 7:52 am

Da naravno da su hrabri sretniji Ako stalno pod nekim adrenalinom imuni su na bol.
Licno ja bolje rasudjujem pod adrenalinom i u "opasnim" situacijama mozak mi radi trista na sat i tada sam naj mirnija i najstalozenija.I nista nemoze da poremeti tu ravnotezu.
Dosta sam bila hazarder u zivotu.Nekada sam dobila ali vise puta sam "pukla" ali kako Kona kaze ako ne reskiras ne mozes ni da dobijes.
E .... postoji i ona nepredvidiva solucija sreca.Odnosno koliko je covek u datom momentu otvorio vrata sreci.Ja sam negde tada zaturila kljuceve od vrata i naravno sreca je tada otisla drugome.
Ta osoba sada koja je imala spremne kljuceve i pustila srecu da udje teska je na milione.
Ali probala sam i ne kajem se.Start i sanse su bile iste ... ali znate kako je zena uvek trazi kljuceve.Od onda nemam problema vise sa kljucevima uvek znam gde su,ali sreca vise nece pokucati dvaput na ista vrata i taj momenat je nestao.Svako ima svoju sansu u zivotu e sad da li ce je iskoristiti ili ne to zavisi od nje same.
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

"Sreca prati hrabre"-verujete li? Empty
PočaljiNaslov: Re: "Sreca prati hrabre"-verujete li?   "Sreca prati hrabre"-verujete li? EmptySub Jan 19, 2013 3:58 pm

nestasna ::
....verujete u ono "Sreca prati hrabre",u poslu,uopste u zivotu ?

Da li riskirate ili idete na siguricu ?

A šta je u životu sigurno ; baš ništa! Čak ni to da ćete se sutra probuditi ; sve je moguće i ništa nije nemoguće, neizvesnost vreba sa svih strana... I zato smatram da treba biti hrabar, rizikovati, pokušati iskoristiti svaku priliku koja se ponudi, pa kako bude...., nikad se ne zna šta nosi dan, a šta noć. Ali se ne slažem sa tim da sreća prati hrabre, ona je naklonjena onima koji su 'rođeni pod srećnom zvezdom' , hrabrost samo daje šansu za sreću.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

"Sreca prati hrabre"-verujete li? Empty
PočaljiNaslov: Re: "Sreca prati hrabre"-verujete li?   "Sreca prati hrabre"-verujete li? EmptySub Jan 19, 2013 5:05 pm

Ne znam da li sreća prati samo hrabre..sreća je nešto što dolazi i odlazi..i sve zavisi iz kog ugla posmatramo taj pojam sreće.

Što se rizika tiče, volim da rizikujem u skoro svim oblastima života.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Tarja

Tarja


Godina : 35
Datum upisa : 14.01.2013

"Sreca prati hrabre"-verujete li? Empty
PočaljiNaslov: Re: "Sreca prati hrabre"-verujete li?   "Sreca prati hrabre"-verujete li? EmptyUto Jan 22, 2013 2:56 pm

Ne mislim da je to neko pravilo...

Rizik kao rizik...Hm...Nesto ne bih cesto, zaista mora biti izuzetna situacija, pa da rizikujem za nesto...
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

"Sreca prati hrabre"-verujete li? Empty
PočaljiNaslov: Re: "Sreca prati hrabre"-verujete li?   "Sreca prati hrabre"-verujete li? EmptySre Apr 08, 2015 8:38 pm

Ja sam malko vise ziheraski tip. Nekako volim da sagledam situaciju sa svih strana i iz svih uglova.
Da saberem, oduzmem, pomnozim i podelim...
No umem ja i reskirati.
Zapravo mislim da sam u svakom momentu svesna svojih mogucnosti te da se time rukovodim. Ako nesto presecem, onda idem do kraja i obicno u tome imam uspeha.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

"Sreca prati hrabre"-verujete li? Empty
PočaljiNaslov: Re: "Sreca prati hrabre"-verujete li?   "Sreca prati hrabre"-verujete li? EmptySre Apr 08, 2015 8:44 pm

Nisam nikad bila osoba koja ide na rizik...jednostavno moram imati jedan dobar procenat vec u djepu...rukavu....da bi se upustila u nesigurno.
Znamd a sma mozda i propustila dosta toga zbog ovakvog stava,ali se bojim totalnog gubitka.Pa i za odlazak u cH,da muz nije bio hrabar,ne znam da bih se pomakela s mjesta...meni je tad bilo dobro tamo gdje sam bila....poslije se pokazalo da ipak nije tako dobro.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

"Sreca prati hrabre"-verujete li? Empty
PočaljiNaslov: Re: "Sreca prati hrabre"-verujete li?   "Sreca prati hrabre"-verujete li? EmptySre Apr 08, 2015 9:08 pm

Neozbiljno je uleteti u bilo šta bez ikakve procene ,ili bar izvesnog procenta "šanse" (koji bar mora biti 50:50 %) To bi bio razumljiv i prihvatljiv rizik ,sve što nije iole racionalno je čist hazard . 
Uzdati se "u sreću" nije ozbiljno .
Neko ima tu "žicu" za hazard ,neko ne (ja nemam definitivno )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

"Sreca prati hrabre"-verujete li? Empty
PočaljiNaslov: Re: "Sreca prati hrabre"-verujete li?   "Sreca prati hrabre"-verujete li? EmptyČet Apr 09, 2015 1:52 am

Jednom sam reskirala i više nikad.
Od tada ipak dobro sagledam situaciju sa svih strana -dobro odmerim pa odlučim.

Mada ako je tačno,a tako nekako ispada.Dok je mama bila davno u bolnici-romkinja koja je ležala do nje gledala joj u dlan i rekla da ima dvije kćerke .Jedna je crna,druga je plava.Jedna je rođena pod srećnom zvezdom i sve će joj ići od ruke.Druga je rođena pod nesrećnom i ceo život će je nešto kočiti.(tačno sestri sve nešto uzočin)
Tako i jeste.

Nije da verujem u to,ali tako ispada.Ako je sudeći po tome,mogu ladno da se upustim u sve moguće rizike. smehsmeh
Ne,baš sve :p










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

"Sreca prati hrabre"-verujete li? Empty
PočaljiNaslov: Re: "Sreca prati hrabre"-verujete li?   "Sreca prati hrabre"-verujete li? EmptySub Apr 09, 2016 4:57 am

U svakom dobrom poslu(isplativom),rizik mora da postoji..to iz licnog iskustva...a i kada se rizikuje, to ponekada na kraju deluje prilicno magicno..Ako je dobra i korisna stvar u pitanju,odgovorno tvrdim da ''neko gore''pripomaze...i uvek s eostvari//..

sigurica je otaljavanje zivota ..i plivanje u plitkoj mutnoj bari..neinteresantna prica..opravdavam je samo ako je dobro ''potpaljena''strahom..onda je prilicno realna i jedino moguca..

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

"Sreca prati hrabre"-verujete li? Empty
PočaljiNaslov: Re: "Sreca prati hrabre"-verujete li?   "Sreca prati hrabre"-verujete li? EmptySub Apr 09, 2016 12:01 pm

Sreca je skup povoljnih okolnosti u datom momentu a kaze se ko niije lud nije ni hrabar. Kombinacija te dve stvari ,opet u povoljnom momentu, donosi povoljan rezultat.
Na kraju se sve svede na slucajnost.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



"Sreca prati hrabre"-verujete li? Empty
PočaljiNaslov: Re: "Sreca prati hrabre"-verujete li?   "Sreca prati hrabre"-verujete li? EmptyPet Jul 15, 2016 11:22 am

daljinski ::
Sreca je skup povoljnih okolnosti u datom momentu a kaze se ko niije lud nije ni hrabar. Kombinacija te dve stvari ,opet u povoljnom momentu, donosi povoljan rezultat.
Na kraju se sve svede na slucajnost.


Ne verujem u slučajnost.
Za sve smo sami odgovorni, kako za uspeh, tako i za neuspeh. Kako sijemo, tako ćemo i da žanjemo.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





"Sreca prati hrabre"-verujete li? Empty
PočaljiNaslov: Re: "Sreca prati hrabre"-verujete li?   "Sreca prati hrabre"-verujete li? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
"Sreca prati hrabre"-verujete li?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Verujete li u snove?
» Da li verujete u Demone?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: