DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
TIRANIJA KLINACA BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
TIRANIJA KLINACA BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 TIRANIJA KLINACA

Ići dole 
+8
sonia
Tattoo
Nut
Astra
bosankaa
Danubius
Okano
Kijara-brm
12 posters
AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyPon Feb 04, 2013 12:14 am

Jesu li djeca preuzela moć u kući?





[You must be registered and logged in to see this image.]


Permisivni i ultraliberalni odgoj predugo se zadržao
kao poželjna norma koja se provodi bez ograda. Ako ne za promjenu,
vrijeme je barem za osvješćivanje
Nakon stoljeća zabrana, današnje društvo zapalo je u sveopću
permisivnost. Jedan od društvenih fenomena koje je sa sobom donijelo
potrošačko društvo i izostanak jasnih ograničenja jest tzv. 'dijete
tiranin', koje zbog viška obožavanja i pažnje više ne podnosi nikakve
autoritete i odbijanja.

Francuski tjednik Le Nouvel Observateur posvetio je opsežni dosje toj temi.

Definicija kojom klinički psiholozi opisuju ovaj relativno novi fenomen
jest: 'Radi se o djetetu kralju, djetetu koje vole njegovi roditelji i
koje posjeduje sva materijalna dobra koja idu uz status roditelja. No
ima jednu dodatnu osobinu: preuzelo je moć u kući.'

To se odnosi kako na slučajeve neposlušnih trogodišnjaka koji spavaju i
jedu kako njima odgovara, tako i na adolescente koji više ni ne
razgovaraju s roditeljima i koji reagiraju nasiljem i na najmanje
ograničenje.

Dijagnoza psihologa Didiera Pleuxa jest ta da, dok šire tjeskobu oko sebe, ta se djeca istovremeno samouništavaju kroz svoj nabujali egocentrizam.

Ne žele autoritet

Izvori brzorastućeg fenomena datiraju prije kakvih četrdesetak godina.
Naime, danas u uredima dječjih psihologa u Francuskoj većinu slučajeva
čine upravo djeca kod kojih se bilježi visok stupanj netolerancije na
autoritet.

Dok u prvoj polovici dvadesetog stoljeća zbog niza obiteljskih,
profesionalnih i društvenih prisila na jedinku nije bilo mjesta za
ugađanje hedonizmu, u sedamdesetim godinama na Zapadu se dešava obrat
prema dominantnom načelu užitka, uz paralelan razvitak potrošačkih
navika, kulta isključivo individualnog i instantnog zadovoljstva.




Povećana potrošnja

Niz statistika govori u prilog tomu da su današnja djeca predmet svekolike, a ponekad i ekscesivne pažnje svojih roditelja.

Tako se dio kućnog proračuna namijenjenog kupnji igračaka udvostručio u
posljednjih pedeset godina, a u Francuskoj se za protekli Božić
izdvajalo 137 eura po djetetu (oko tisuću kuna), što je povećanje od 25
posto u odnosu na 2011.
godinu.

Nekadašnje albume fotografija zamijenili su elaborirani digitalni zapisi
tako da se, prema istraživanjima, oko četvrtine europske djece pojavi
na internetu prije samog rođenja, a oko 70 posto njih u dobi do dvije
godine.


Vrijednost industrije dječje odjeće procjenjuje se na oko četiri
milijarde eura (oko 30 milijardi kuna), a počinje slijediti ista pravila
marketinga kao i moda 'za odrasle' sa specijaliziranim magazinima, hit
komadima sezone, izraženom smislu za biranu vintage modu i kolekcije s
potpisima znanih dizajnerskih imena.



U slučajevima odgoja djece u posljednjih četrdesetak godina, valja
dodati i faktor često loše komunikacije razvedenih supružnika od koje
najviše strada upravo dijete.

Grešaka je bilo i među samim stručnjacima. Slavnu se izjavu psihoanalitičarke Françoise Dolto
'Dijete je osoba' danas treba očito revalorizirati. Naime, permisivni i
ultraliberalni odgoj, posebice nakon '68., predugo se zadržao kao
poželjna norma koju se provodi bez ograda.

U praksi psihologa tvrdi se da je danas lakše brinuti se o djetetu koje
je žrtva prejakog autoriteta, koje nije sigurno u samo sebe nego dijete
koje odbija bilo kakav autoritet. Takva djeca jednostavno nisu sretna,
jer nemaju nikakvu toleranciju na frustraciju koja je bitan proces
formiranja svake ličnosti.


Porazi roditeljstva


Dijete je danas rezultat veoma elaboriranog roditeljskog projekta. Stiže
kasno, u optimalnom trenutku za par. Često se danas radi o slučajevima
jedinaca koje roditelji od najranije dobi opterete raznoraznim
ambicijama i projekcijama tako da stres počinje prerano, objašnjava
jedna pariška pedijatrica.

U reportaži mnogo je svjedočanstava roditelja koji s jedne strane ne
prežu ni od čega da bi ugodili hirovima svoje djece (primjerice,
tematske rođendanske zabave koje je osmislio posebni animator koji je s
djetetom proveo nekoliko dana da 'osluhne' njegov univerzum), a s druge,
stalno imaju osjećaj krivnje da ne provode dovoljno vremena s njima
zbog vlastitog radnog rasporeda.

Upravo je ta hiperprotekcija djece često kontraproduktivna, tvrde
stručnjaci, kao i želja da im se maksimalno produlji djetinjstvo i da ih
se zaštiti od vanjskoga svijeta.


Liberalna iluzija


Psihoanalitičari govore o fenomenu 'produžetka roditeljskog ega' kroz
dijete pa dolazi do sljedećih pretjerivanja. Djetetu se permanentno
ugađa, što poklonima, što pohvalama, a često ga se precjenjuje i olako
proglašava 'genijem'.

Kao moguće rješenje ne predlaže se, naravno, povratak na staru, strogo
autoritativnu normu, već se ukazuje roditeljima na to da djecu trebaju
što ranije pripremiti i na zabrane i na prisile, da se riješe liberalnih
iluzija poput 'dijete i ja smo jednaki' te da svaki roditeljski zahtjev
ne treba biti popraćen višesatnim objašnjenjima.

Iako u Europi roditelji lakše priznaju pogreške u odgoju, u SAD-u su se,
u svom stilu, domislili tečajeva 'parentinga' (roditeljstva) kojima je
cilj vratiti kakav-takav balans u hiperprotektivni i ekscesivni odgoj
koji kao posljedicu ima emocionalno neuravnoteženu djecu.

Naslovnica magazina Time iz prošle godine s fotografijom majke koja doji
svoje trogodišnje dijete uz naslov 'Jeste li dovoljno dobra majka?' bio
je jasan signal da je vrijeme - ako ne za promjenu - onda barem za
osvješćivanje.
------------------------------------



PERMISIVNI odgoj je odgoj kojim se
mogu postići željeni rezultati. Tu se radi o razvoju mlade ličnosti na
demokratskim odnosima, poštovanju deteta, praćenju njegovih interesa,
samoodlučivanja, višesmernog komuniciranja,moralnoj podršci, pohvalama,
osećaju sigurnosti i podršci u njihovim inicijativama. Na ovaj način
djete se formira u pravu ličnost, širokih interesa i sklonosti,
uvažavanje samog sebe, altruizam, odgovornost, kritičnost, orjentacija
na dugoročne ciljeve. Učenik stvara samog sebe, a u tome ga još više
potiče odgajatelj nastavnik te mu omogućuju normalno delovanje i
stvaranje materijalnih i duhovnih vrednosti u društvu. Dete tako
postaje izgrađena, educirana i stvaralačka ličnost sa izgrađenim
vlastitim karakterom i stavovima.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyPon Feb 04, 2013 11:24 am

Nazalost, sve vise vidjamo ovakvih slucajeva.

Roditelje na terapiju. ASAP!
Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyPon Feb 04, 2013 12:00 pm

Sve je to sindrom i nuspojave toga da svi zele biti deo savrsenog sveta. Pa neka im.Svi bi da budu fensi roditelji i da se utrkuju ...

Kao prvo ja zbog svog deteta ne bih isla kod psihijatra niti psihologa. Zasto?
Pa prosto jer sam ih vaspitala , da u porodici uvazavamo svacije misljnje, ali odluku donose odrasli. Bez histerije i ispada nenormalnih. Ja sam vaspitana po nekim pravilima , koje delimicno naravno prenosim na decu. A to sto neki dozvoljavaju podizanje tona da ne kazem urlanja deteta na roditelje , ili ucenjivanje tipa pobeci cu od kuce, ubicu se , ubicu vas .....jedino je greska vaspitanja.Na vreme ako se stane na rep i pritegne kanap ono ohohoh prikoci mali ...ne bi dolazilo do tih situacija.Danas roditelji previse ugadjaju deci , kupujuci sve sto im padne na pamet jer to boz nece dete da me voli .Ih jebem ti taj izgovor! Ili ono :ma naravno da mozes da ides gde zelis, ili jel spavas kod druga ili drugarice? Nisam ni znala ajd kad stignes skokni i do kuce.......mislim sta je za rec?

Moja mala imala nekih 13 godina i posizila na mene jer sam joj rekla da ne moze da ide kod drugarice radni dan , jer se uci.Stala ispred mene i rekla ovako podizuci ton maltene urlajuci od suza: Pa ti mene u opste ne volis! Ma videces ti sad ....pobeci cu od kuce.....i uletela u sobu.
Prvo sam se zatekla , i bez urlanja i histerije da je napadam usla u spavacu sobu uzela iz ormana kofer i dosla do nje u sobu. Ona je divljala i dalje , plakala , gundjala , kolutala ocima...ja sam cutala.Otvorila sam njen orman i polako sam vadila stvari i stavljala u kofer. Videla sam da me gleda ,ali ja i dalje pa te iz fioke donji ves pa nekoliko carapa ....dok ona meni: Sta to radis? Ja nisam htela nista da kazem samo sam trpala i dalje stvari ....ona dosla pored mene : Mama sta to radis? a ja njoj : Vidi mila moja , posto ti znas da te ja ne volim ili da te nikad i nisam volela , onda nece biti problem ako odes tamo gde te vise vole od mene. Za mene ne brini , i ako ce mi srce puci ..kad se jednom predomislis i uvidis ono sto si danas rekla i uradila , ja cu te docekati isto kao i na dan kad si se rodila.A sad pomogla sam da ti spakujem stvari , samo se obuci i idi...otvorila sam joj vrata i iznela kofer u dnevnu. Ostavila sam je samu a ja otisla u kupatilo da se smirim da ne vidi suze koje mi metnula u oci.Preispitajuci sebe gde sam i jesam li pogresila. Bila je tisina. Posle 15 min usla sam u dnevnu kofera nije bilo , pa sam se usunjala u njenu sobu ...vadila stvari iz kofera i vracala u orman .Kad me primetila , samo je plakala , grlila ,ljubila i molila da joj oprostim jer nije tako mislila,nikad nece vise tako da se ponasa(i do dan danas nikad i nije ) .....zna da je volim iznad svega i da joj zelim samo dobro .

Bila je to dobra lekcija i za mene i za nju .To su ti dani kad se sve prelomi ili ostanes da stojis budes autoritet ili poklenes i za par godina nocu se strecas kad ce dete da te ubije?
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyPon Feb 04, 2013 12:21 pm

Znam za slučajeve gde derišta kreiraju život roditeljima ,emocionalno iznuđuju,ucenjuju ....
Kada im se to u lice kaže ,da onaj što se juče ispilio manipuliše sa njima,ja to suptilno kažem " Dopustiš li to da tako ide ,balavac/ica će ti naređivati šta smeš a šta ne već sa 9 godina" odgovor koji se dobije je ,otprilike ,"Oni su mali...žrtvujem se za njih" Napominjem -ne radi se o sitnim kapricima ,nego o veoma važnim stvarima u životu ,kao što su medjusobni odnosi supružnika ,gde će i kada ići ,itd...Postanete živa igračka i rob deteta ,i strepite od "scene" koju će derište da priredi ako nije po njegovom ?
Pa ,kod mene ,to niti je moglo -niti će moći .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyPon Feb 04, 2013 12:53 pm

Okana ti imaš sreću...Tvoje dete je odmah svatilo da mu želiš dobro..
Nisu sva deca ista..Gomilu primera ti mogu navesti i opisati.Današanja deca znaju za prava,ali za obaveze ne...

Roditelji su zaokupljeni poslom,tako da jako malo vremena imaju za decu..U školi imaju sva moguća prava.I kako odgojiti današnje dete u velikom ili malom gradu?
..
Prvi problem..Dete ne ispunjava svoje osnovne obaveze kod kuće..U školi popušta,izostaje.Ponašanje prema roditeljima prelazi sve granice da im roditelji ne mogu ništa.Jako dobro su današnja deca upoznata sa pravilima-samo ona koja njima odgovaraju..
Da malo skratim.Roditelji pokušavaju na sve moguće načine da dopru do svoga deteta.Ne ide.Sramota ih je potražiti pomoć socijalne skrbi.Šta će reći komšije,rodbina..Kako će ih gledati na poslu.
Problem postaje sve veći.Dete mulja,petlja,ne znate s kim se druži,jer to su godine kad već problem prelazi u maloletnu delikvenciju.Potkradaju vas,dolaze nakon dva,tri dana kući.Obično vikendom.
Roditelji i dalje ne traže pomoć,niti zovu policiju,jer dete se javi na mobitel.Što znači da ste u kontaktu sa njim.
Stanje se sve više pogoršava,kad vi ne možete više da podnosite tu neizvesnost kad će doći jući,da li će doći..
Što se tiče droge.Dostupna je na svakom ćošku..

Roditelji greše što u današnje vreme čim ne mogu da reše prvi problem ne obrate se službi za pomoć.Nije sramota kao što mnogi misle,jer najgore je što svi oko vas znaju šta se dešava ,a vi ste jedini koji ne znate..
Svaki roditelj koji se nađe u takvoj situciji,obavezno neka poztaži pomoć u centru za socijalnu skrb..Naravno javiti se i školoskom psihologu.Oni će obaviti razgovor sa vama da vide koliki je problem,i da li dete želi da sarađuje.Ima dece koja neće.
Tu već dolazi do toga da li će dete smestiti u neku od ustanova,kao što je dom..
U slučaju da dolazi do verbalnog okršaja što nemalo dece danas upražnjava,socijalna skrb prijavljuje policiji.Jer jednom ako digne ruku na vas..dignuće i drugi put.Sa vašim detetom i vama obaviće razgovor policijski djelatnici koji su odlični stručnjaci,i verujte nije sramota.Oni će vašem detetu objasniti da su oni tu da pomognu,jer vi ne možete rešiti sami problem.U tom slučaju s njihove strane se obavlja razgovor,ali sledi kazna,ako je došlo do tuče.Ostalo je na centru..U svakom slučaju saslušajte i vi šta će vam djelatnici policije reći.Ne dozvolite da vam dete završi u belom roblju(preko Bosne)ne mojte ga terati od kuće,da vidi kako su ga i prijatelji napustili.S tim nećete dobiti ništa..Samo dete na ulici je u opasnosti.Niste ni svesni kakvoj..
S njima je dobro uvek ostati u kontaktu,jer će vas uputiti kod odličnih psihologa..možete i sami da odaberete.Ništa nije strašno.Malo više će nadgledati vaše dete,uputiti ga pored škole u neke aktivnosti..Obično će vam prijatelji reći,čisto ispiranje mozda..Netačno..Vi se borite za vaše dete..
Što znači da će uvek biti pod nadzorom,dok se ne dođe do nekih rezultata.
U svakom slučaju dobro je da znate s kim se vaše dete druži,da li primećujete da je agresivno,da li kad dođe kući samo spava.Sve promene na vašem detetu su jako bitne.
Centar isto može da vas uputi na besplatno testiranje na droge(ne bojte se da će to ući u dosije vašeg deteta).U svakom slučaju možete i sami testirati dete
na 5 vrsta droga.Danas je to dostupno u apotekama..Samo na žalost jednokratni su,i mislim da košta negde oko 20 evra.

Kao roditelj,vaša obaveza je,ako se dete želi školovati,a padne godinu,pa nastavi dalje.Vi po zakonu morate do 27 godine da se skrbite o njemu,ako se želi školovati.
I ono što ću vam još reći..Nemojte napuštati vaše dete,i ako je probalo travu .Vašem detetu je potrebna pomoć.Ono je izgubljeno.Mada je vama u to momentu jako teško,i ne možete dalje.Zato je pomoć tu.
Ovo je samo mali deo onoga o čemu bi mogla da pišem,mada nije moje područje,(saradnja sa kolegama iz centra i drugih oblasti)
Mada ima mnogo rupa u zakonu..
Neki se roditelji boje da će im oduzeti deci,neki da će se rešiti dece.Nije baš tako...
Uvek se gleda da se nađe neki kompromis i rešenje koje je najbolje za obitelj i dete...

Ovo je situacija o problematičnoj deci.E sad druga stvar je kad je porodica u globalu problematična.Tu su već druge mere...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyPon Feb 04, 2013 10:36 pm

Batina je iz raja izasla, kazem ja jakog
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyPon Feb 04, 2013 10:56 pm

AstrinaKomsinica ::
Batina je iz raja izasla, kazem ja [You must be registered and logged in to see this image.]
a deca onda zaprete...
( PLAVI TELEFON ili 01/ 48 33 888 )










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyPon Feb 04, 2013 11:06 pm

Kijara-brm ::
AstrinaKomsinica ::
Batina je iz raja izasla, kazem ja [You must be registered and logged in to see this image.]
a deca onda zaprete...
( PLAVI TELEFON ili 01/ 48 33 888 )

Nisam nikad lemala djecu, ali i da jesam, kad bi mi jednom zaprijetila necim, do tad bi zivIla :329340:

Imam zero toleranciju za preseravanja i disrespect, i to ide obostrano. Ako postujes svoju djecu, i odgajas ih u humanom duhu, no problemo:)
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyPon Feb 04, 2013 11:19 pm

Meni se čini da se danas sve nekako veliča i samim tim i dolazimo do svih tih problema.

Bože moj...pa svi smo nekad bili djeca...svi smo prošli kroz pubertet...jesmo li bili baš uvijek dobrice?Je li nas baš nikad nisu nervirali roditelji?Je li se baš nikad nismo rasplakali zbog neke njihove odluke?Je li ih nikad nismo slagali?Nismo probali cigare?Alkohol?Nismo kasnili kući?

Sve smo mi to prošli sa roditeljima i oni s nama.
I za divno čudo...niko od naših roditelja se ne obrati psihologu niti zakuca na vrata bilo kog savjetovališta (a nije ih ni bilo u ovolikom broju?)
Sve se riješavalo U KUĆI!
Istina...ranije smo imali više respekta prema starijima,a o roditeljima da ne pričam,ali to je isto stvar vaspitanja i ništa drugo.

Kad budem imala više Zeita napisaću jedan slučaj iz mog okruženja šta je dijete u stanju uraditi i sebi i roditeljima,a koliko roditelji mogu biti jaki...iako im se srce kida...

Ja sam uvijek za to...ako dijete ne reaguje na riječi...na batine će sigurno TIRANIJA KLINACA 902410 pa izvoli milo moje 52s











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyPon Feb 04, 2013 11:23 pm

AstrinaKomsinica ::
Kijara-brm ::
AstrinaKomsinica ::
Batina je iz raja izasla, kazem ja [You must be registered and logged in to see this image.]
a deca onda zaprete...
( PLAVI TELEFON ili 01/ 48 33 888 )

Nisam nikad lemala djecu, ali i da jesam, kad bi mi jednom zaprijetila necim, do tad bi zivIla [You must be registered and logged in to see this image.]

Imam zero toleranciju za preseravanja i disrespect, i to ide obostrano. Ako postujes svoju djecu, i odgajas ih u humanom duhu, no problemo:)

Problem je tu da se rešava...Očito kad roditelji svate da ne mogu sami da se izbore,potraže pomoć...
Kod nas je situacija drastična sa mladima.Ja ne mogu da krivim roditelje da su samo oni krivi.Ako ne dobijaju povratnu informaciju od deteta..Prinuđeni su da potraže mišljenje stručnjaka.Gde je problem i kolika je težina..
Situacija je sve teža,dece žele više.Roditelji nemaju mogućnosti.Problemi se gomilaju iz raznih situacija.
No ajde da ja ne dobim..
Ko zna kakav ću ja roditelj biti jednog dana...

Na žalost bosanka batinama se ništa ne dobija.Premazana su ta deca danas.Poznaju zakon u meri kojoj njima odgovara..U školi imaju sva prava..

U moje vreme ,koliko znam nije bilo ovako..Poštivali smo roditelje.Probali smo alkohol,cigarete,ali smo znali za svoje obaveze.No,na žalost danas je srećan ko ima odličan odnos sa svojim detetom..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyPon Feb 04, 2013 11:32 pm

Po mom mišljenju...pomoć treba tražiti ukoliko je dijete krenulo lošim putem (čitaj droga,alkohol)...a ako dijete malko "histeriše" ...a za to nam ne treba pomoć "stručnjaka" ... Ko je veći stručnjak za moje dijete od mene?

Ovdje za svaku glupost dijete i roditelje šalju kod psihologa,što je po meni sasvim blesavo i upravo što napisah u predhodnom postu...od muve naprave magarca...veličaju i ni iz čega ispadne veliki problem.
A da...dijete nikako ne smijete tući...oduzeće vam dijete sad pa sad...
I na kraju...ko je kriv što su nam djeca takva?











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyPon Feb 04, 2013 11:44 pm

Ja sam u prvom postu i pisala o deci koja su krenula lošim putem.

Na žalost,toga je sve više kod nas...
Droga,alkohol...potkradanja ..

U kvartu gde sam pre živela, znači bilo je užas...Jako mnogo takve dece...
Skoro je umrla devojčica koja je već bila na heptanonu.Imala je samo 12 godina...
Inače devojčice su ovde veći problem po statistici nego dečaci...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyPon Feb 04, 2013 11:53 pm

Podjimo od pretpostavke,da je znatno manje problematicne djece u porodicama gdje majke ne rade puno radno vrijeme i imaju vremena da ODGAJAJU dijete i stvore prijateljski odnos,nego tamo gdje roditelji lete za novcem,djeca su prepustena vrticima,tetama sumnjivog morala i gnjeckavim babama koje su zaboravile kako su to radile prije 30 godina.
Onda im treba savjetovaliste....ajde molim te...svako dijete moze da skrene s puta,ok,drustvo,uopste sredina....pa tad ne mozes sam da se boris sa problemom,alkoholizma,nasilnistva,droge,ali to sto ima pubertet pa kenja po kuci...dobije preko labrnji,pa kad bride,zapita se hoce li ponovo.
Djevojke su mi odrasle,jos imam sina da izvedem na pravi put...da mi je iz oka ispao,kad bi digao ruku na mene,dom bi mu bio odmah....nek proba tamo da se sili...ozbiljno govorim...to je zadnej,da me ne respektuje kao roditelja....pa ucim ga da starijoj osobi na ulici pomogne,a da se meni kurci po kuci...nece da moze-

Kako god dijete prijeti roditeljima otici ce,ubice se...tako i roditelji mogu ladno reci,ubicu te,dacu te...kera laje,vjetar nosi.
Izuzimam narkomane,oni mogu da se uhakaju i ovako iz cista mira...ali ako dodje do toga da mi je sin u toj fazi,a ja se pravila d ane primjetim i treba bre da se pobiju...sto prave djecu ako nisu u stanju da ih vaspitavaju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyUto Feb 05, 2013 12:27 am

Sve je to vrlo jednostavno, naravno kad nije rijec o djeci koja su pod utjecajem narkotika, etc.
Ovdje nema "batina", zakon ne dopusta, bla, bla,,,,Naravno, ko je lud da dijete razbije, takog i treba u corku, ali roditeljska iza usiju, po meni je ok.

Kcerka od nasih prijatelja, "jadna, neshvacena", u pubertetu, ode lijepo u skolu, napravi budalastinu, i da bi se izvukla, slaze psihologu da je roditelji maltretiraju. Jadna Peg, murija joj dosla na vrata, socijalno, aman, all 9 yards,,,,Helenese, zena se pametno sjeti, pa im predlozi da kazu maloj da nema problema, da ce Peg u zatvor, a da ce mala morati u prihvatiliste u kom su na zalost samo narkosi, i olos, na par sedmica, dok je ne udome,,,,NamaH je promijenila plocu.
E kad je sve proslo, pitam Peg, i sta si ti uradila?! Kaze nista. A moje dvije sjede, i njena. Rekoh: evo ih zivih ovdje, svezala bih ih u podrum, ne bi vidjela ni sunca ni mjeseca dok se meni ne cefne. A mala zjakica se rasplakala. Kaze Peg: nije ti ni ta losa:)))))
Naravno, ona je fina Amerikanka, nije me shvatla ozbiljno, a trebala je;)

Ne biram sredstva kad su njih dvije u pitanju. Garantujem da cu ih izvesti na pravi put.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyUto Feb 05, 2013 12:59 am

Hhaha sjetih se u pubertetu moja hoce privatnost,da se zakljuca u sobi....molim....jesam li ja zakljucana....niko nikome ne upada u sobu da ne pokuca ili javi se,a da mi se zakljucavas satima a ja zujim oko vrata,nece da moze...nego nemas slobodu...sad ces da vidis...ne smijes da ih zatvoris nikako...ima da budu otvorena 24 sata,shvatices da su tvoja vrata i bez kljuca ipak privatnost....i tako i bi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyUto Feb 05, 2013 1:02 am

Ma joj sjecas se moje Dinke, strajkuje gladju,,, pa stari mene uhvati: Idi reci sestri da mora jest, a ja odem vani hahahahahahahaah Boli mene sto Madjarska nema more;)))))
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyUto Feb 05, 2013 1:14 am

AstrinaKomsinica ::
Ma joj sjecas se moje Dinke, strajkuje gladju,,, pa stari mene uhvati: Idi reci sestri da mora jest, a ja odem vani hahahahahahahaah Boli mene sto Madjarska nema more;)))))


hahahahaha..koje si zlo bila.... [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyUto Feb 05, 2013 1:15 am

Sad sam sva fina lu6777
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyUto Feb 05, 2013 2:33 am

Tiranija klinaca..ci ni mi se da su deca samo sredstvo u rukama mocnika krupnog kapitala...ali..

AA..pa ovo je 21 vek i nasa planeta je konacno dobila naziv Baby planeta..Zasto.....Pa ..i sve u sluzbi savremenih tokova i zbivanja i globalizacije -pa tehnicko tehnoloski .. napredak neslucenih razmera..i nestvarni razvoj medija na svim nivoima ..
Pa onda teror- mladosti nad staroscu ..a najvaznije ..''ugrozena prava deteta''Rodis ga,cuvas,gajis,skolujes..pa kaznis..pa onda tebe zovu na odgovornost..i jos ti dete oduzimaju..sve u sluzbi 'postovanja decijih prava''..a onda modeli,manekeni.glumice.zvezdice..modelsice,sponzoruse..sve su mladje(devojcice od 9pa na-dalje..cak i mladje..)...vec duze zasle u decije doba ..rijaliti programi..gde se sminkaju,doteruju,oblace i uce komunikaciji ...ulicnih prodavacica ljubavi i lako kvarljive i upotrebljene robe..a sve ..podpomognuto porodicom..majkama ,ocevima i rodbinom..a ovi,opet, usled nemanja izlaza iz sumorne stvarnosti ...svojski navijaju za svoje buduce ''devojcice ''da odnesu pobedu na maskaradi zivota ..ali,ipak, svako doba trazi svoje..i onda..(pisala sam uglavnom o devojcicama...decaci pucaju jedni u druge..a i u roditelje...sve je vise primera...)

Duvan ,narkotici i alkohol..su samo ukrasi na velikoj predstavi koja vec odavno traje u svetu,pa tako i kod nas ..Ko tu onda koga vaspitava..ili terorise..a..uloge se sve vise mesaju..ne zna se ko je otac..majka...brat..sestra..sve u sluzbi profita naravno.kao i uvek sto je bilo u istoriji ..vreme je novac..zar ne...sve smo mladji na javnoj sceni.. nacrtani,obojeni..ukraseni lampionima surove realnosti bez truncice morala ..i zalosti sta se cini i trazi od dece...
Ko se suprostavi..svaka cast..ko iscupa svoje...treba mu hrabrost i snaga da se suoci sa tamnicarima globalnog sistema prodaje krkih decijih dusa ...koje nam se , ''putem kamera jos u utrobi oduzimaju''...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyUto Feb 05, 2013 2:57 am

Bas tako NUt,roditelj ne smije posteno da podvikne svom rodjenom,a s druge strane...muka mi i da pricam sta se radi sa djevojcicama,ovo sto si navela je smao mali dio,uz sve to ide jos i reklama i zarada...ma koji iskrivljen stav...bombarduje se djecu svakakvim sljamom,igrama perverznim i rusilackim i onda ne smijes mu cak ni staviti zabranu da to i gleda....danas je veliko umijece imati normalno dijete.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyUto Feb 05, 2013 3:03 am

Astra ::
Bas tako NUt,roditelj ne smije posteno da podvikne svom rodjenom,a s druge strane...muka mi i da pricam sta se radi sa djevojcicama,ovo sto si navela je smao mali dio,uz sve to ide jos i reklama i zarada...ma koji iskrivljen stav...bombarduje se djecu svakakvim sljamom,igrama perverznim i rusilackim i onda ne smijes mu cak ni staviti zabranu da to i gleda....danas je veliko umijece imati normalno dijete.

Tacno..veliko umece..zaista strasna su vremena..Nisam htela pisati dugacak post jer ljudi ne bi citali..inace se o ovome zaista moze pisati puno toga...pokusala sam delic ..ali mislim da je sustninski jasno o cemu se radi...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyUto Feb 05, 2013 10:15 am

PERMISIVNI odgoj je odgoj kojim se
mogu postići željeni rezultati. Tu se radi o razvoju mlade ličnosti na
demokratskim odnosima, poštovanju deteta, praćenju njegovih interesa,
samoodlučivanja, višesmernog komuniciranja,moralnoj podršci, pohvalama,
osećaju sigurnosti i podršci u njihovim inicijativama...

A šta ćemo, ako stvari stoje -ovako ?
Ovde ćemo dobiti malog tiranina i delikventa -no u ovom slučaju ,nije dete krivo ........

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyUto Feb 05, 2013 10:41 am

Razgovor i samo razgovor. Stalno pricati sa detetom, objasnjavati, pokusavati da se dopre do njega.
Nijedno odrastanje nije lako, mora tu biti i uspona i padova, na detetu je da pokusa da istera svoje, a na meni je kao roditelju da ga preduhitrim i urazumim.
Smatram sebe srecnom po tom pitanju, jer najveca mi je satisfakcija kad mi danas kaze da je imao predivno detinjstvo.
A bilo je i situacija na koje se danas smejemo.
Nesto smo se zestoko verbalno sukobili, vidim ja da on "budali", da ga uhvatilo ludilo i da ne zna kuda udara. I sad mi u hodniku, on rukom namerno udari u steker i slomi ga, otvori vrata i ladno izadje u grad.
Ja stojim, sva u cudu, i onda necete mi verovati ( nikad ga nisam ni tukla, on cak ni ne zna sta su batine), zovem ga, a posto je visi od mene, pokusavam da ga ohvatim za kosu, kosa mu kratka, onda skidam papucu i lupam ga sa njom po ledjima.
Oboje smo tad plakali, samo me je pogledao i rekao " Pusti me, vraticu se i bice sve ok."

Treba kao roditelj sve predosetiti, otvoriti cetvore oci, nadzirati, kontrolisati, a na detetu je da pokusa a vase je da odredite granice i objasnite mu dokle moze da ide.

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptySre Mar 20, 2013 10:51 pm

Astra ::
....danas je veliko umijece imati normalno dijete.

Potpisujem. I zato je odgovornost nas kao roditelja, ogromna...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyČet Mar 21, 2013 12:17 pm

Tattoo ::
Razgovor i samo razgovor. Stalno pricati sa detetom, objasnjavati, pokusavati da se dopre do njega.



Amen! I sto velis kad ustreba roditeljsku iza usiju, ne literalno, nego u stilu: koji dio rijeci "ne" ne razumijes ljubavi?! Sad ce tebi mama pojasni :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyČet Mar 21, 2013 12:25 pm

Tattoo ::
Razgovor i samo razgovor. Stalno pricati sa detetom, objasnjavati, pokusavati da se dopre do njega.
Tako je.Imam osecaj da sam ozvalavila od price. No ne prestajem ni sad i ako su vec veliki momci.Uvek se nadje poneka za dodati.
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyČet Mar 21, 2013 12:29 pm

Jedino sto se toliko unesete u taj razgovor(e), da vam promakne da je dete vec odraslo
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyČet Mar 21, 2013 12:32 pm

Moje su velike ,fala bogu i ostale normalne,al da nije bilo ostrine i priče ko zna gde bi ih nalazio danas i kakve .Vremena se menjaju al vaspitanje se prenosi .Zato ,ako već imate decu ,onda znajte da ih trebate i vaspitati a i sačuvati od drugih kojima to nikad u životu nije bilo bitno ,jer da su naučeni kad je trebalo ,teško da bi dolazilo do situacija koje niko ne želi. ruza


Poslednji izmenio promaja dana Čet Mar 21, 2013 12:32 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyČet Mar 21, 2013 12:32 pm

el_vibrador ::
Jedino sto se toliko unesete u taj razgovor(e), da vam promakne da je dete vec odraslo
Nije mi promaklo!Sve vreme ovog sveta sam im posvecivala i danas posvecujem. Doduse, veliki su pa sad oni meni posvecuju vreme ;)
Ponosna sam na svoje sinove i na ono u kakve ljude izrastaju bez ijednog poroka.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyČet Mar 21, 2013 12:32 pm

el_vibrador ::
Jedino sto se toliko unesete u taj razgovor(e), da vam promakne da je dete vec odraslo

Pa sta?! Smeta ton?! smehsmeh :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyČet Mar 21, 2013 12:36 pm

AstrinaKomsinica ::
el_vibrador ::
Jedino sto se toliko unesete u taj razgovor(e), da vam promakne da je dete vec odraslo

Pa sta?! Smeta ton?! smehsmeh :rlol:

Koliko mozes slusati zensku osobu......:)))))
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyČet Mar 21, 2013 12:38 pm

el_vibrador ::
AstrinaKomsinica ::
el_vibrador ::
Jedino sto se toliko unesete u taj razgovor(e), da vam promakne da je dete vec odraslo

Pa sta?! Smeta ton?! smehsmeh :rlol:

Koliko mozes slusati zensku osobu......:)))))

Pa ne znam bas,,,,moje klinceze kazu da ne valja kad ucutim,,, smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyČet Mar 21, 2013 12:40 pm

AstrinaKomsinica ::
el_vibrador ::
AstrinaKomsinica ::
el_vibrador ::
Jedino sto se toliko unesete u taj razgovor(e), da vam promakne da je dete vec odraslo

Pa sta?! Smeta ton?! smehsmeh :rlol:

Koliko mozes slusati zensku osobu......:)))))

Pa ne znam bas,,,,moje klinceze kazu da ne valja kad ucutim,,, smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol:

ona moja klinceza (24) je u fazi kuvanja i pecenja kolaca, pa sam ja pokusni kunic...:))
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA EmptyČet Mar 21, 2013 12:55 pm

el_vibrador ::
AstrinaKomsinica ::
el_vibrador ::
AstrinaKomsinica ::
el_vibrador ::
Jedino sto se toliko unesete u taj razgovor(e), da vam promakne da je dete vec odraslo

Pa sta?! Smeta ton?! smehsmeh :rlol:

Koliko mozes slusati zensku osobu......:)))))

Pa ne znam bas,,,,moje klinceze kazu da ne valja kad ucutim,,, smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol:

ona moja klinceza (24) je u fazi kuvanja i pecenja kolaca, pa sam ja pokusni kunic...:))

I moja (24) je u slicnoj fazi, samo sto sam ja podaleko:( Zavidim ti!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





TIRANIJA KLINACA Empty
PočaljiNaslov: Re: TIRANIJA KLINACA   TIRANIJA KLINACA Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
TIRANIJA KLINACA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tiranija lepote
» LEKTIRA-govorom Beogradskih klinaca

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: TINEJDŽER /ADOLESCENT KLUB-
Skoči na: