DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Tiranija lepote BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Tiranija lepote BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Tiranija lepote

Ići dole 
+6
Šmizla
Astra
Lakota
dusicaa
Samouka
AstrinaKomsinica
10 posters
AutorPoruka
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Tiranija lepote Empty
PočaljiNaslov: Tiranija lepote   Tiranija lepote EmptyPon Avg 12, 2013 6:10 pm

Svi imamo predrasude i sopstvene ideje o tome šta je lepo, a šta ne.

Znate ono kad sa drugaricama razmenjujete zgranutost što je onako smešna i nikakva cura smotala onako dobrog frajera. Šta li on vidi u njoj? Sigurno nešto što vi ne vidite.

Ako lepa žena, međutim, ima smešnog tipa, zaključak koji donosimo od prve je on ima pare.

Egocentrični smo i skloni da osudimo sve što se ne uklapa u naše sisteme vrednosti i naše standarde.

Na lepotu smo posebno osetljivi.

Naročito onda kad se trudimo da sakrijemo sopstvene komplekse. Tada mogućnost da opljunemo nekog ko nam izgleda smešno prosto leči rane.


U mom sistemu vrednosti jedino je neukus neoprostiv, a sve što je priroda iznedrila ima svoju lepotu. Patim od predrasuda vezanih za neukus i sklona sam da pakosno komentarišem.

Na koju foru sam ja arbitar ukusa? Nemam pojma, ali ne shvatam zašto neka vrlo debela žena obuče crne helanke i žutu tuniku, prepolovi stomak crvenim kaišem i popne se na crvene štikle. Vidi se da je razmišljala o detaljima i da nema komplekse.

Ali pobogu…

Bez kompleksa

Videla sam mnoge impozantne dame, koje je vrlo prijatno gledati. Lepe su, doterane i prikladno obučene, jer višak kilograma nije razlog da se ne osećate i izgledate lepo i seksi.

Ali napirlitana promašena kombinacija ima koliko hoćeš udvarača, za razliku ne samo od doterane korpulentne dame nego i od mene, koja nisam ni toliko krupna, ni napirlitana, a svakako nisam dama, koliko ni promašena kombinacija.

Možda su ti udvarači primitivci prostačkog ukusa, a možda napadan imidž smeta samo onim rđavima iz poslovice, kojima i dlaka smeta.

Pa, ukoliko nešto vređa moju vizuelnu inteligenciju, izbegavaću da ga gledam. A ako mi se sviđa neko ko ima dvesta kila i sladak mi je neko ko je, kad bolje pogledate, ružan, dovedite moj ukus u pitanje, ali ne prozivajte lepotu.

Naročito to nemojte činiti kad stanete pred ogledalo.


Aleksina Đorđević je matora ribetina. Zna sve i neće vam reći. Ne daje savete i ne proriče budućnost, osim ako je baš mnogo nervirate. Užasno komunikativna, a provokaciju smatra najzabavnijim oblikom komunikacije. Izvodi striptiz za pismene.


Dopao mi se ovaj tekst, pa ga kopirah da ga malo sagledavamo svako iz svog ugla.

Lepo je ono što se nama sviđa i što je nama lepo. Bilo bi lepo da smo sami malo lepši.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Tiranija lepote Empty
PočaljiNaslov: Re: Tiranija lepote   Tiranija lepote EmptyPon Avg 12, 2013 11:01 pm

Lijepo je lijepo:) Grijeh je ne priznati no!?

A kad je sljam u pitanju, radije cu skrenuti pogled, nego se nasladjivat,,,,ne volim vala ni da vidim kich, hoce nesto da mi bude.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Tiranija lepote Empty
PočaljiNaslov: Re: Tiranija lepote   Tiranija lepote EmptyUto Avg 13, 2013 6:08 pm

Priznajem da volim da pljucnem po neukusu a što se tiče izgleda evo banalnog primera sa estrade: Jova Radovanović (sedmorica mladih) ne spada u lepe ljude ali pleni harizmom, šarmom i samom pojavom. Toliko je drag da prosto poželiš da ga poljubiš onako lucprdastog i divnog.
A što se tiče samozvanih diva, pa kako ne pljunuti? Dobro je i da se ne ispovraćam.
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Tiranija lepote Empty
PočaljiNaslov: Re: Tiranija lepote   Tiranija lepote EmptyČet Nov 14, 2013 12:30 pm

Lepotu dozivljavamo individualno.
Moze mi neko biti lep ako ostatak sveta kaze da je ruzan. Ja tako vidim tu osobu i tacka.
Vise puta sam pisala da me privlaci osoba, njena harzima, sarm, lepota duse od fizicke lepote.
Kad je neukus u pitanju, e tu sam alergicna.
Prvo, mrzim kopiranja!
Ne podnosim kad jedna kupuje nesto sto onoj drugoj prelepo stoji i sto je u trendu.
Ne moze svako poneti isto isti odevni predmet.
Volim da vidim sklad boja, odmerenu duzinu suknje, dubinu dekoltea, pa i ako su te krpice kupljene kod kineza, nego kad se nabaca perje s brda s dola pa neka su to i najprestiznije marke i brendovi.
A tek sminka ????
Sto vise to bolje ?!? O Boze!
Gde su te "barbike" ucile  o estetici ?
Ocito na ulici, u kaficu, diskoteki ( danas folkoteci) sistemom copy paste trtrr
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Tiranija lepote Empty
PočaljiNaslov: Re: Tiranija lepote   Tiranija lepote EmptyNed Nov 17, 2013 6:11 pm

Strasno mi je sto je danas spoljni izgled i samo uklapanje u ono sto se trenutno smatra lepim bas moze svrstati u tiraniju.I svako iskakanje iz tog sablona tu osobu svrsatava u grupu za omalovazavanje.I opterecenost tim mi isto smeta.Nedavno slusam dve mlade koleginice,pricaju o trecoj koja prolazi hodnikom.Zakljucak je da nije lepa,ne radi na sebi,pogledaj joj butine,spojene,da bi se uklopila mora imati razmak izmedju butina ,to je lepo..
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Tiranija lepote Empty
PočaljiNaslov: Re: Tiranija lepote   Tiranija lepote EmptyNed Nov 17, 2013 6:22 pm

Meni te razdvojene butine vise dokazuju da se draga dama previse opkoracivala....ahahahModeli mi jesu najruzniji zbog te rupe...to nikad,ali nikad nije bio Faktor ljepote ni zgodnoce.Jadne bulemicne cure se samo tjese.
Tacno je da sve sto nije po standardu modela,biva odbaceno,ismijano...gledam ove emisije talenti i slicne...ako je predebela cura,djaba joj glas.
Postoji jedna emisija ovdje ju gledam na Njemackoj TV-Voice of Germany i odusevljena sam.Ziri,ali dokazani pjevaci su okrenuti ledjima i slusaju i tako glasaju...e to su pravi talenti u igri,a ne dekolte,minic dopicic ili napumpane usne.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Šmizla

Šmizla


Datum upisa : 07.10.2013

Tiranija lepote Empty
PočaljiNaslov: Re: Tiranija lepote   Tiranija lepote EmptyNed Nov 17, 2013 6:26 pm

Niti sam lepa, niti sam zgodna i jednostavno volim da vidim lepo i ukusno obučenu, lepo našminkanu žensku osobu.
Ne zavidim ni mrvicu, blago njoj kad ima na čega da se "nadogradi" i šta da "ukrasi" .
One koje nemaju ukusa, (što je opet nemerljivo jer pojam imati ukusa ili ne, je individualan) samo registrujem sa osmehom i ulepšaju mi dan smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Tiranija lepote Empty
PočaljiNaslov: Re: Tiranija lepote   Tiranija lepote EmptyNed Nov 17, 2013 9:59 pm

Šmizla ::
Niti sam lepa, niti sam zgodna i jednostavno volim da vidim lepo i ukusno obučenu, lepo našminkanu žensku osobu.
Ne zavidim ni mrvicu, blago njoj kad ima na čega da se "nadogradi" i šta da "ukrasi" .
One koje nemaju ukusa, (što je opet nemerljivo jer pojam imati ukusa ili ne, je individualan) samo registrujem sa osmehom i ulepšaju mi dan smehsmeh
Nemoj sad tako..Nisi lepa..nisi zgodna..
Svaka žena je lepa na svoj način..Ne mora biti izgled u pitanju..
Evo npr.ja sam simpatična... :zubi3: ,ali volim da vidim lepe ,doterane žene..koje drže do sebe.Ne moraju da nose skupocenu garderobu,ali važno da je znaju lepo iskombinirati..
Kičerice je uvek bilo.Bože moj-očito ne znaju za bolje.. ,a ni ne trude se.Nemam pojma..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Tiranija lepote Empty
PočaljiNaslov: Re: Tiranija lepote   Tiranija lepote EmptyNed Nov 17, 2013 10:03 pm

Model lepote je trend...
Pa zar dvadesetih godina nisu bile lepe prilično debeljuškaste žene?

Meni je lepa žena ona koja je svesna sebe...kako mana tako i vrlina.
I ona koja ume da probudi lepo u meni...










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Tiranija lepote Empty
PočaljiNaslov: Re: Tiranija lepote   Tiranija lepote EmptyNed Nov 17, 2013 10:36 pm

Možda sam staromodna (a jesam), možda ne pratim trendove (a ne pratim) možda nemam ukusa (a za današnju modu definitivno nemam) ali meni je ružno kad vidim ove "sise kataloški broj 8, usta br 14, dupe 22 ..." i sve nakvarcovane da izgledaju kao neuspeo kolač. O odeći d ne trošim reči jer važno je da je "trendi" i da je "skupo" a kako stoji to nije bitno.

Ako bih birala nekog kao uzir to bi bila jedna moja profesorka iz gimnazije. Uvek klasično obučena ali žena za kojom bi se svako okrenuo jer samim stavom je privlačila pogled pa si tek onda primetio da je i klasično lepa i zgodna žena. A druga bi bila jedna moja prijateljica koja je u nekom svom fazonu koji bi se najbliže mogao nazvati "hipi stil". Ali ona to toliko uspešno uklapa i nosi da ne možeš da joj nađeš zamerke.











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Tiranija lepote Empty
PočaljiNaslov: Re: Tiranija lepote   Tiranija lepote EmptyPon Nov 18, 2013 9:32 am

Sve je stvar ličnosti.
Kada sam na ulici srela Biljanu Vilimon nisam mogla da verujem koliko dobro izgleda u onom svom free style fazonu. Njoj upravo to pristaje jer ume da nosi! Inače me je na TV-u jako iritirala...

A Zoya me seti na jednu profesorku geografije. Zvali su je Šrafcigerka. No, to nije bio pežorativ. Suprug i ona bili su vitki i visoki, on je sam dizajnirao tašne. cipele, pa čak i odeću za njih i važili su za najelegantniji par. I sve je ostalo nepromenjeno od davnih 50-tih pa sve do 90-tih, kad je preminula. Uživala je veliki ugled medju kolegama, djacima, sugradjanima, zbog svog držanja i toga što nije robovala trendovima, već se dosledno držala onoga što je smatrala lepim. E to, kad imaš svoj stil, koji postane deo tvoje ličnosti, to te čini posebnim.

Što mudro reče Koko:
Da bi bili nezamenljivi, uvek morate biti drugačiji!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Tiranija lepote Empty
PočaljiNaslov: Re: Tiranija lepote   Tiranija lepote EmptyUto Nov 19, 2013 1:49 pm

Nije ljepota samo individualna stvar. Postoji ona klasicna ljepota za koju ne mozemo nego da je priznamo:) Doduse malo je takvih danas na svijetu.

Od "napucanosti", nafrakanosti, moramo se dobro zagledati da nadjemo nesto pristojno. A onda su tu oni drugaciji:) Ne samo ljepotom i odijelom, nego sjajem koji salju svuda oko sebe:)

Poznajem par stvarno fizionomijom lijepih osoba (oba spola), ali ti se zivot ogadi kad ih pogledas, toliko ih je ugliness njihove naravi izvitoperila. I ko kaze da se to ne vidi, ima podobar problem. Sve se ocitava na licu:)

Ono sto je uvrijezeno u narod kao ttrenutni trend je glupost. Trend ulice, i nizeg sloja. Trend viseg sloja. Trend one manjine moderata. Bez veze. Bar danas se moze izabrati trend. I glupson ce po "trendu" zakljuciti kojem sloju pripadas.

Glasam za klasiku, jer je postala razlika:)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tiranija lepote Empty
PočaljiNaslov: Re: Tiranija lepote   Tiranija lepote Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tiranija lepote
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» TIRANIJA KLINACA
» Lepote Srbije

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: