DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
In memoriam-poznati SVET - Page 8 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
In memoriam-poznati SVET - Page 8 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 In memoriam-poznati SVET

Ići dole 
+46
Gothic
Astra
Mima65
ZoxZoja
Kica/Praja
Danubius
MadamX
brdjanin
CaC1
Nut
debilko
podbarac
Auror@
Lakota
Kijara-brm
el_vibrador
Samouka
Zana
EAGLE
ZezaM
Uther Pendragon
Galeb
Tattoo
allure
Samhain
Hestija
Sibila_
brunolino
drdoktor
cojle
sonia
Trojanka
TekstoviNet
AstrinaKomsinica
Najda M.
promaja
Krupljanka
Helena Trojanska
bosankaa
zirafa
LoverBoy
svilanaasvaltu
nada.nada
determinanta
Umetnik
Lily
50 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Umro je Ronnie James Dio,ex pevač Black Sabbath   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPon Maj 17, 2010 3:38 pm

First topic message reminder :

Ronnie James Dio, legendarni heavy metal pjevač koji je
zamijenio Ozzyja Osbournea u Black Sabbathu, umro je u 67. godini







Bio je i pjevač u grupi Rainbow i vlastitom bendu Dio, a
javnost je o smrti obavijestila njegova udovica Wendy Dio na njegovom
websiteu.

Nije objavljeno koji je uzrok Diove smrti, ali poznato je da je prošlog
ljeta bolovao od raka želuca. Prošao je sedam ciklusa kemoterapija i
njegova je okolina vjerovala da će se oporaviti od zloćudne bolesti.

'Moje je srce od danas slomljeno. Ronnie zna koliko ste ga voljeli i
cijenimo svu ljubav i podršku koju ste nam dali. Molimo da znate da vas
je volio i da će njegova glazba ostati uz nas zauvijek', napisala je
Wendy.

Dio je zamijenio Osbournea u Black Sabbathu 1979. godine, no izdržao je
s njima samo dvije godine (zajedno su snimili dva albuma, 'Heaven and
Hell' i 'Mob Rules'), vratio im se nakratko 1990. godine, a nakon toga
je osnovao bend Heaven & Hell, koji je bio svojevrsni Sabbath bez
Osbournea.




[You must be registered and logged in to see this image.]











Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/

AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptySre Apr 09, 2014 10:16 pm

OGLASIO SE I NJEN SUPRUG
Objavljeni detalji o iznenadnoj smrti Peaches Geldof

Nakon tragične smrti Peaches Geldof, policija je pretražila njenu kuću u Wrothamu i kako stoji u izvještaju nisu pronađene teške droge niti oproštajna poruka, a nije bilo ni vidljivih znakova ozljeda.
la je u ponedjeljak poslijepodne, samo nekoliko sati nakon što je na Instagramu objavila fotografiju na kojoj kao djevojčica pozira s preminulom majkom Paulom Yates.

Policija je pronašla mrtvo tijelo u njenoj kući u Wrothamu, Kent i nakon toga je priopćeno da je njena smrt 'iznenadna i neobjašnjiva'.

Neki mediji navode da je umrla prirodnom smrću.

Bob Geldof (62), otac preminule Peaches Geldof, u službenom je priopćenju izjavio: 'Peaches je umrla. Bol je preslaba riječ za ono što osjećamo. Ona je bila najdivljija, najduhovitija, najpametnija i najluđa od svih nas'.

Peaches je često govorila o tome kako se teško nosi s majčinom smrću. Njena majka Paula Yates se 2000. godine predozirala heroinom.

Peaches je sa suprugom Thomasom Cohenom imala dva sina.

Thomas je nakon njene tragične smrti u priopćenju izjavio: 'Voljet ćemo je zauvijek. Thomas, Astala i Phaedra Geldof-Cohen.'

Brojne slavne osobe iskazale su žaljenje zbog prerane i iznenadne smrti Peaches Geldof.

'Moje misli su uz obitelj Geldof. Nadam se da će žalovati u miru. Peaches, počivaj u miru, predivna djevojko', napisala je Lily Allen na svom Twitter profilu.

'Imao sam priliku sresti Peaches, bila je slatka, zabavna i draga osoba. Suosjećam s njenom obitelji koju je ostavila za sobom', napisao je Simon Coweell.

'Ne mogu vjerovati. I onda kad mislite da vam je sve jasno, neke stvari se ne mogu objasniti niti razumjeti. Dvoje prekrasne djece. RIP Peaches', napisala je pjevačica Ellie Goulding.


Fotografija koju je Peaches na Instagramu objavila nekoliko sati prije smrti[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPet Apr 18, 2014 6:52 am

Umro nobelovac Gabrijel Garsija Markes


Pop kultura 22:15, 17.04.2014.
Autor: Foto: Reuters,EPK



Markes, pisac "Sto godina samoće", najviše prevođenog i najčitanijeg dela na španskom jeziku, hospitalizovan je 3. aprila u Meksiko Sitiju
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nobelovac Gabrijel Garsija Markes umro je u 87. godini.
Markes, pisac "Sto godina samoće", najviše prevođenog i najčitanijeg dela na španskom jeziku, hospitalizovan je 3. aprila u Meksiko Sitiju zbog upale pluća, a stanje mu se posle nekoliko dana popravilo i pušten je iz bolnice.
Zloćudni tumor se proširio na njegova pluća, jetru i limfne čvorove jedino što su doktori mogli da mu pruže jeste palijativna nega, odnosno ublažavanje bolova. Sa tim su se saglasili članovi njegove porodice, a i članovi medicinskog tima koji su smatrali da bi s obzirom na poodmaklu životnu dob, još jedan ciklus hemoterapija bio samo dodatna patnja za Markesa, a verovatno ne bi dao neke posebne rezultate.
Garsija Markes bio je jedan od najpopularnijih pisaca španskog govornog područja i mnogi njegovu popularnost porede sa Markom Tvenom ili Čarlsom Dikensom.
Pisac "100 godina samoće" je 30 godina živeo u Meksiku
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPet Apr 18, 2014 7:05 am

...pukovniku (više) nema ko da piše... R.I.P.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPet Apr 18, 2014 9:36 am

MARKESOVO OPROŠTAJNO PISMO: Kada bi mi Bog podario komad života..


Naučio sam da čitav svet želi da živi na vrhu planine, a da ne zna da je istinska sreća u načinu savladavanja litica, piše u svojoj priči Markes
Nobelovac Gabrijel Garsija Markes umro je u 87. godini. Markes se smatra najpoznatijim piscem magičnog realizma, žanra koji rešava mitove, magiju i realnost, a koji se prepoznaje i u njegovoj priči "Oproštajno pismo".

"Spavao bih manje, a sanjao više...

Kada bi Bog za trenutak zaboravio da sam ja samo krpena marioneta, i podario mi komadić života, moguće je da ja ne bih kazao sve što mislim, ali nesumnjivo bih mislio sve što kažem. Stvari bih cenio, ne po onome što vrede, već po onome što znače. Spavao bih manje, sanjao više, shvatio sam da svaki minut koji provedemo zatvorenih očiju gubimo šezdeset sekundi svetlosti. Hodao bih kada drugi zastanu, budio se dok ostali spavaju. Slušao bih druge kada govore, i kako bih uživao u sladoledu od čokolade.

Kada bi mi Bog poklonio komadić života, oblačio bih se jednostavno, izlagao potrbuške suncu, ostavljajući otvorenim ne samo telo već i dušu. Bože moj, kada bih imao srce, ispisivao bih svoju mržnju na ledu, i čekao da izgreje sunce. Slikao bih Van Gogovim snom, na zvezdama jednu Benedetijevu poemu, a Seratovu pesmu bih poklanjao kao serenadu u času tkanja. Zalivao bih ruže suzama, da bih osetio bol od njihovih bodlji, i strastveni poljubac njihovih latica...Bože moj kad bih imao jedan komadić života...

Ne bih pustio da prođe ni jedan dan, a da ne kažem ljudima koje volim da ih volim. Uveravao bih svaku ženu i svakog muškarca da su mi najbliži i živeo bih zaljubljen u ljubav. Dokazivao bih ljudima koliko greše kada misle da prestaju da se zaljubljuju kada ostare, a ne znaju da su ostarili kad prestanu da se zaljubljuju. Deci bih darovao krila, ali bih im prepustio da sama nauče da lete. Stare bih poučavao da smrt ne dolazi sa starošću, već sa zaboravom. Toliko sam stvari naučio od vas, ljudi...

Naučio sam da čitav svet želi da živi na vrhu planine, a da ne zna da je istinska sreća u načinu savladavanja litica. Shvatio sam da kada tek rođeno dete stegne svojom malom šakom, po prvi put prst svoga oca da ga je uhvatilo zauvek. Naučio sam da čovek ima pravo da gleda drugoga odozgo jedino kad treba da mu pomogne da se uspravi. Toliko sam toga mogao da naučim od vas, premda mi to neće biti od veće koristi, jer kada me budu spakovali u onaj sanduk, ja ću na žalost početi da umirem..."

R.I.P
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
CaC1




Datum upisa : 08.01.2014

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPet Apr 18, 2014 2:49 pm

Poginuo Hose Čeo Felisijano

Portorikanska salsa legenda Hose Luis Čeo Felisijano poginuo je jutros u saobraćajnoj nesreći u Portoriku.
Felisijano (78) nastradao je kada je svojim jaguarom udario u banderu. Iz policije je saopšteno da pevač nije bio vezan dok je vozio, kao i da je u toku istraga da li je bio u alkoholisanom stanju.
Bio je član sastava Fania All Stars i imao je sopstvenu produkcijsku kuću. Dobitnik je latinskog Gremija za životno delo.

Pevački debi je imao 5. oktobra 1957. godine, istog dana kada se i venčao. Otpevao je pesmu "Perfidia", nakon čega je deset godina nastupao u sekstetu. Nakon toga je dve godine nastupao sa orkestrom Edija Palmijerija, ali ga je zavisnost od heroina umalo koštala porodice i života. Rešio je sam sebe da izleči, ali se kasnije ipak prijavio u centar za rehabilitaciju, a onda počeo da pomaže i drugim salsa pevačima da se "izvuku".

1972. godine se vratio na scenu sa albumom "Cheo", njegovim prvim solo albumom koji je probio sve rekorde prodaje na latinskom muzičkom tržištu. Sa ovog albuma su se izdvojile numere "Anacaona" i "Mi triste problema".

Osnovao je svoju muzičku kuću, i glumio oca Roberta Klementea u mjuziklu "Klemente".
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-



Datum upisa : 11.07.2013

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPet Apr 18, 2014 2:53 pm

Jel to ovaj sto ga Dani pomenu da je trebao da snimi duet sa D.Mirkovic?  55555 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPet Apr 18, 2014 6:47 pm

Lakota ::
Jel to ovaj sto ga Dani pomenu da je trebao da snimi duet sa D.Mirkovic?  55555 
Ne breeee,nije tajjjjj

 Jose Feliciano ,slepi kantautor i gitarista .Znaš ga sigurno po ovoj pesmi

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-



Datum upisa : 11.07.2013

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPet Apr 18, 2014 6:51 pm

..ahaaaaa,znam  top88 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Danas je preminuo.....   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyNed Maj 04, 2014 4:55 pm

Na ovoj temi cemo i dalje pisati ko nas je napustio,da ne bi za svaku osobu otvarali novu temu i zatrpavali pdf In memoriam.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPon Maj 05, 2014 2:49 pm

UMRO AUTOR NEVENA I POLETARCA: Preminuo Timoti Džon Bajford!


Pop kultura 14:00, 05.05.2014.
Autor: EPK,Wikipedia,Foto: Reuters





Britanski režiser, scenarista i glumac preminuo je danas u svojoj 73. godini života
[You must be registered and logged in to see this image.]
Timoti Džon Bajford, britanski režiser, scenarista i glumac preminuo je danas u svojoj 73. godini života.
On je veći deo svog radnog veka proveo u Srbiji.
Postao je poznat u Srbiji posle režiranja dečjih serijala "Neven" i "Poletarac".
Dobitnik je Povelje Zmajevih dečjih igara 2011. godine. Dobio je početkom 2013. nacionalnu penziju Republike Srbije.
Više godina je bolovao od raka, ali ga to nije sprečavalo da se bavi prevodilačkim radom. Dobitnik je priznanja "Stefan Prvovenčani" koje dodeljuju Raške duhovne svečanosti, 2013. godine.
------------

Počivao u miru ,obeležio je detinjstvo mnogim generacijama iz ex YU .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPon Maj 05, 2014 9:23 pm


ODLAZAK LEGENDE: Umro lutajući reporter Radovan Brankov!

[You must be registered and logged in to see this image.]

BEOGRAD - Dugogogodišnji novinar Radio Beograda i Radio-televizije Srbije i član Udruženja novinara Srbije (UNS) Radovan Brankov, umro je u Beogradu u 74. godini, saopštio je danas UNS.

Radovan Brankov rođen je 1939. godine u Vršcu. Prvi novinarski posao bio mu je u listu "Jež" odakle je prešao u Radio Beograd. Kao autor putopisnih reportaža proveo je najveći deo radnog veka.

Brankov je radio i na Studiju B, Pinku, Stankomu. Poslednjih godina na BN televiziji vodio je emisiju Reporter.

Dobitnik je brojnih novinarskih nagrada i priznanja, među kojima Godišnje nagrade Radio-televizije Beograd i nagrade na festivalu INTERFER.

Na konkursu reportaža i dokumentarnih filmova osvojio je nagradu "Grand produkcije".

Nosilac je Povelje branilaca Beograda.










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPon Maj 12, 2014 3:32 pm

Preminuo glumac Drago Malović, čuveni Radosav iz "Đekne"

Dnevni avaz |
Istaknuti crnogorski glumac, doživotni član Crnogorskog narodnog pozorišta, član Udruženja dramskih umetnika Crne Gore, Drago Malović, preminuo je danas u Podgorici, u 90. godini života. Malović je publici najpoznatiji po ulozi Radosava u kultnoj seriji "Đekna još nije umrla, a kad će ne znamo".
[You must be registered and logged in to see this image.]


Malović je počeo kao amater u čuvenom nikšićkom Kulturno-umetničkom društvu „Zahumlje“, da bi u prvoj profesionalnoj predstavi Nikšićkog pozorišta davne 1949. godine, već bio angažovan kao profesionalni glumac.

Malović iz tog nikšićkog perioda gde je morao da igra i mlade ljubavnike i mlade heroje, radeći sa tada vrhunskim rediteljima bivše Jugoslavije, konačno je sebe našao u nacionalnom repertoaru, a posebno crnogorskom.

U Nikšiću je stekao ogromnu popularnost igrajući Nikoletinu Bursaća, Vuka Bubala, a takođe igrajući i u tada vrlo modernim dramama koje su tek prodirale na jugoslovensku scenu, Judžina O' Nila, Šona O'Kejsija, Džordža Bernarda Šoa.

"Kao istaknuti glumac Nikšićkog pozorišta biva angažovan u Titogradskom narodnom pozorištu i tu počinje njegova blistava glumačka karijera. Treba istaći uloge u "Gorskom vijencu" i "Lažnom caru Šćepanu Malom", Petra II Petrovića Njegoša.



Vrhunac njegove pozorišne karijere bila je uloga oca u drami „Ognjište“ Žarka Komanina kojom je na Sterijinom pozorju zadivio jugoslovensku pozorišnu javnost, tako da je proslavljeni pozorišni kritičar javno postavio pitanje - kako da jedan tako briljantan glumac ne dobije Sterijinu nagradu, suprotstavljajući ga jednom od tada najpopularnijih jugoslovenskih glumaca koji je dobio Sterijinu nagradu”, piše u u saopštenju CNP-a.

Za svoga pozorišnog aktivnog djelovanja, za punih 40 godina koliko je trajao na sceni, što u nikšićkom, što u kragujevačkom pozorištu, odigrao je preko 200 uloga, a kruna njegove glumačke karijere bila je uloga Radosava u legendarnoj "Đekni", velikog crnogorskog reditelja Živka Nikolića.

Malović je glumio u nekoliko Nikolićevih uglavnom epizodne, ali upečatljive uloge.
Prvi je crnogorski glumac koji je dostigao opštenarodnu popularnost širom Jugoslavije i postao simbol crnogorske televizije.

Komemoracija će biti održana u utorak 13. maja, u Crnogorskom narodnom pozorištu u 10 sati.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyUto Maj 13, 2014 12:52 am

Počivao u miru...Radosave.. 


Đeknu sam gledala  top88











Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptySre Maj 14, 2014 11:55 am

Timoti Džon Bajford, Radovan Brankov i Radosav Malović, obeležili su jedno vreme, bezbrižno vreme detinjstva i rane mladosti.

Neka počivaju u miru.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 65
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyNed Maj 18, 2014 3:41 pm

Srpski književnik, akademik i bivši predsednik SRJ Dobrica Ćosić preminuo je jutros, 18. maja  2014. u svom domu u Beogradu u 93. godini.



[You must be registered and logged in to see this image.]

Ćosić je bio bio prvi predsednik Savezne Republike Jugoslavije od 1992. do 1993. U mladosti je bio komunista, a u Drugom svetskom ratu se borio u redovima partizana, što je kasnije bila inspiracija za njegov književni opus.
 Od kraja 1960-ih počinje da se suprotstavlja Titovoj politici, pre svega nezadovoljan ustavnim preuređenjem SFRJ, zbog čega je i postao jedan od najpoznatijih političkih disidenata.
 Protivnici su ga optuživali da je krajem 80-ih bio predvodnik i ideolog srpskog nacionalističkog pokreta i pristalica Slobodana Miloševića. Poštovaoci za njega kažu da je bio autentični i prvi lider opozicionog pokreta u našoj zemlji.
 Što se tiče njegovog književnog opusa i tu su mišljenja podeljena. Za jedne je bio najveći živi srpski pisac, za druge predmet oštre kritike.
 Prvi je dobitnik Ninove nagrade 1954. za roman "Koreni", a drugi put bio je njen lauerat 1961. godine za trilogiju "Deobe".
 "Ničemu život ne sme da bude cena", napisao je u čuvenom romanu “Vreme smrti”.
O njemu i njegovom delu napisano je više od 10 knjiga, a među autorima su Danilo Kiš, Slavoljub Đukić, Radovan Popović, Zoran Ćirić... U pogledu procene i ocene književni opus Dobrice Ćosića deli i publiku i kritiku po raznim pitanjima - od vrednovanja i mesta u srpskoj književnosti, preko rangiranja unutar opusa, pa nadalje. Slovi za jednog od najčitanijih pisaca, neke njegove romane prati epitet “kultni”, prisutan je u lektiri, dobitnik niza domaćih i stranih nagrada, neretko predmet oštrih kritika.
 U javnu, književnu orbitu vinuo se svojim prvim delom “Daleko je sunce” (1951.) koje je doživelo veliki uspeh. Godine 1954. Objavljuje “Korene”, roman koji je početak svojevrsne epopeje koju je Ćosić ispisao u svojim delima među kojima su ”Deobe” (1961), “Vreme smrti” (1972.), zatim osamdesetih godina “Vernik”, “Grešnik”, “Otpadnik”, devedesetih “Vreme vlasti”...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptySub Jun 14, 2014 3:59 pm

OTIŠLA LEGENDA DŽEZA: Pevač Džimi Skot umro u 88.


Imao je zdravstvenih probleme zbog bolesti genetskog nedostatka hormona i bio je pod stalnom pažnjom kućne medicinske sestre
LAS VEGAS - Džez pevač Džimi Skot umro je u 88. godini u svojoj kući u Las Vegasu, prenose agencije.N jegova supruga Džini je rekla da je njen suprug preminuo u snu.

On je imao zdravstvenih probleme zbog bolesti genetskog nedostatka hormona i bio je pod stalnom pažnjom kućne medicinske sestre.

Njegov povratnički album "All the Way" 1992. godine bio je prodat u samo 49.000 primeraka u SAD, ali je veliku popularnost uživao u Evropi i Aziji, posebno u Japanu.Nastupao je sa Eltonom Džonom, Lu Ridom, Stingom, a pojavio se u kultnoj seriji "Twin Peaks" reditelja Dejvida Linča.Najavljeno je da će biti sahranjen u Klivlendu.


[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
CaC1

CaC1


Datum upisa : 08.01.2014

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyČet Jul 17, 2014 7:51 pm

Preminuo Džoni Vinter, čuveni bluz gitarista
Vinter je preminuo u hotelskoj sobi u Cirihu, u toku velike turneje po Evropi
 .
Slavni bluz gitarista i muzičar Džoni Vinter preminuo je u Cirihu u svojoj 70. godini.
Njegovo telo pronađeno je juče u hotelskoj sobi u kojoj je boravio u okviru velike turneje po Evropi. Poslednji nastup imao je u austrijskom gradu Vizenu, proteklog vikenda.

Džoni Vinter najpoznatiji je po svojim solažama, a od šezdesetih godina prošlog veka smatra se za jednog od najcenjenijih bluz gitarista.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Rođen je u Teksasu, a sklonost ka muzici pokazao je još kao jako mlad. Već sa četiri godine umeo je da svira klarinet, a sa 11 ukelele. Potiče iz muzičke porodice, a još kao tinejdžer svirao je bluz sa velikanima kao što su Madi Voters i Bi Bi King.

Prvi album “The Progressive Blues Experiment” objavio je 1968. kada ga je na muzičku scenu uveo članak u magazinu “Rolling Stone” pošto su ga nazvali “najžešćom teksaškom rok ponudom uz Dženis Džoplin”. Isti časopis godinama kasnije uvrstio ga je u najbolje gitariste svih vremena.

Vinter je svirao klasike “Rollin and tumblin”, “Bad luck and trouble”, “Good morning, little schoolgirl”, a dobitnik je brojnih priznanja i nagrada.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyČet Jul 17, 2014 9:16 pm

CaC1 ::
Preminuo Džoni Vinter, čuveni bluz gitarista

[You must be registered and logged in to see this image.]

Počivao u miru .Zaista je sve manje originalnih blues gitarista , a Vintera (i brata ) ko je jednom video i čuo ,zapamtio je ,ako ni po čemu drugom ,po boji kose (bio je albino )
Sve je manje blues legendi uopšte u životu . cherry










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyČet Jul 31, 2014 10:56 am

Tri godine od pogibije Ljubiše Stojanovića -Luisa .
Sem porodice ,izgleda nikoga drugoga nije briga .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyUto Avg 12, 2014 8:28 am

Sumnja se na samoubistvo

Umro glumac Robin Vilijams!



Pop kultura 01:14, 12.08.2014. editirano: 01:28, 12.08.2014.

Autor: Agencija TANJUG,Foto: Reuters



Glumac je pronađen u svom stanu i nije davao znake života
[You must be registered and logged in to see this image.]
SAKRAMENTO - Poznati američki glumac i komičar Robin Vilijams pronađen je u ponedeljak mrtav u svom domu u Severnoj Kaliforniji i veruje se da je izvršio samoubistvo.
Iz odeljenja patologije je saopšteno da sumnjaju da je 63. godišnji Vilijams izvršio samoubistvo, a uzrok smrti je i dalje pod istragom.
Američki mediji navode da je Vilijamsa u stanu pronašla policija i da nije davao znake života, preneo je Rojters.
Vilijams će ostati upamćen po ulogama u filmovima "Dobar Vili Hanting", "Društvo mrtvih pesnika", "Dobro jutro, Vijetname", "Gospođa Dautfajer" i drugi.
Početkom jula, Vilijams je ponovo bio na rehabilitaciji iz preventivnih razloga.
U to vreme mediji su izveštavali da je poznati glumac primljen u Centar za rehabilitaciju Hazelden, u Lindstrenu, u saveznoj državi Minesota, gde je trebalo da provede nekoliko sedmica.
Glumac se bio dobrovoljno prijavio iz predostrožnosti da se ne bi ponovo odao porocima.
Njegov portparol je tada izjavio da Vilijams čini sve kako bi ostao trezan i poboljšao zdravstveno stanje.
Robin Vilijams je godinama bio zavistan od kokaina i alkohola, sve dok početkom 1980-ih nije rešio da prekine sa lošim navikama.
Uspeo je da ostane "čist" 20 godina, da bi 2006. ponovo poklekao.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyUto Avg 12, 2014 8:49 am

Pocivao u miru....legenda,divan glumac.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptySre Avg 13, 2014 8:34 am

U 90. godini
Preminula glumica Lorin Bekol, ikona Holivuda

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pop kultura 07:59, 13.08.2014.

Autor: Agencija BETA,Foto: Reuters



Filmska diva koja je slavu stekla u "zlatno doba Holivuda", umrla je u svojoj kući u Njujorku od posledica moždanog udara
[You must be registered and logged in to see this image.]
LOS ANĐELES - Holivudska zvezda i dobitnica Oskara, glumica Lorin Bekol, preminula je u utorak u 90. godini, preneli su danas američki mediji.
Filmska diva koja je slavu stekla u "zlatno doba Holivuda", umrla je u svojoj kući u Njujorku od posledica moždanog udara.
Lorin Bekol je na filmu debitovala sa 20 godina, uz Hemfrija Bogarta u filmu "Imati i nemati" iz 1944. Tokom više od pola veka, igrala je u više od 30 ostvarenje među kojima su klasici "Veliki san" i "Ki Largo". Ikona Holivuda bila je udata za dva oskarovca - Hemfrija Bogarta i Džejsona Robartsa.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptySre Avg 13, 2014 2:59 pm

Počivali u miru.
Lorin je dobacila dobre godine.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyNed Okt 26, 2014 12:35 pm

Još je jedino Erik ostao....

----

Umro Džek Brus, basista rok supergrupe “Cream”


[You must be registered and logged in to see this image.]

Džek Brus (Jack Bruce), svojevremeno basista rok supergrupe "Cream" u kojoj je svirao Erik Klepton (Eric Clapton), umro je u 71. godini, saopštila je njegova porodica, a prenose svetski mediji.

"Svet muzike biće siromašniji bez njega, ali on živi i dalje kroz svoju muziku i u našim srcima", navodi se u saopštenju koje prenosi Asošiejted pres.

Brusova publicistkinja Kler Singers rekla je da je Brus preminuo u svom domu u Safolku u Engleskoj.

Supergrupu "Cream", koja je postojala od 1966. do 1968. godine, činili su Brus, Klepton i bubnjar Džindžer Bejker (Ginger Baker), i ona važi za jednu od najvažnijih u istoriji rokenrola, piše "BBC".

"Cream" su za samo dve godine postojanja prodali 35 miliona primeraka svojih albuma. Njihov album "Wheels Of Fire" (1968) prvi je dupli album koji je dostigao platinasti tiraž u Velikoj Britaniji.

Grupa je za vreme svog postojanja snimila četiri albuma, a Brus je napisao i otpevao većinu pesama iz repertoara benda uključujući "Sunshine Of Your Love" i "I Feel Free".

Brus je izgradio reputaciju bluz i rok muzičara svirajući sa grupama Džon Mejels bluz brejkers (John Mayall's Blues Breakers) i Menfrid Man (Manfred Mann) pre no što se pridružio Kleptonu i Bejkeru.

"Cream" se raspao na vrhuncu popularnosti, a Brus, za razliku od Kleptona, nikada nije više imao tako komercijalan projekat kao što je bio ovaj bend. Svejedno, ostala mu je reputacija jednog od najboljih basista rokenrola.

"Cream" su se obnavljali dva puta, radi serije koncerata, poslednji put 2005. godine.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyUto Okt 28, 2014 1:15 am

ZBOGOM, OSCARE!
Modni svijet u suzama, preminuo jedan od najvećih svjetskih dizajnera
Svjetski poznati modni dizajner, Oscar de la Renta, preminuo je u dobi od 82 godine.

Oscar de la Renta, jedan od vodećih modnih dizajnera u svijetu, rođen u Dominikanskoj republici, 22. srpnja, 1932. godine, preminuo je 20. Listopada u svom domu u Connecticutu.

Njegovu smrt potvrdio je član obitelji koji se javio na telefon u njegovom domu no, više detalja nije htio otkrivati. Početkom 2011. godine Oscar je vodio borbu s karcinomom.

Tijekom godina stvaranja stekao je status američke ikone, zahvaljujući svojim kreacijama vjenčanica, večernjih haljina i haljina za crveni tepih. Probio se u sam vrh svjetske mode nakon što je 60-tih godina prošlog stoljeća radio haljine za Jacqueline Kennedy. Rođen je 22. srpnja 1932. u Dominikanskoj republici. Kada je navršio 18 godina otišao je u Španjolsku, na studij slikarstva, na Akademiji San Fernando u Madridu. Ubrzo je počeo surađivati s vodećim španjolskim modnim kućama, a njegovi su učitelji bili Couturier i Cristóbal Balenciaga. U Parizu je radio za modne kuće Lanvin i Arden, a 1965. počeo je raditi i za Jane Derby. Nakon njezine smrti, preuzeo je marku i počeo stvarati pod svojim imenom. Od 1993. do 2002. Radio je kolekcije za francusku modnu kuću Balmain, a 1977. Lansirao je svoj parfem, OSCAR. Za svoj rad dobio je mnogobrojne nagrade i priznanja.

[You must be registered and logged in to see this image.]











Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: In memoriam-poznati Montenegro   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptySub Nov 15, 2014 8:55 pm

Niggor: Ovo je moja priča o Monteniggersima


Ovog meseca se navršilo 15 godina od smrti Nebojše Saveljića

. Igor Lazić za MONDO priča svoju priču ... "Postigli smo vrhunac slave, sve ono o čemu smo maštali, a onda kao u nekom filmskom scenariju, u saobraćajnom udesu odlazi zauvijek"

Početkom meseca smo se prisetili "crnogorskih crnaca". Sada se jednog vremena i prijatelja kojih više, nažalost nema, priseća i Igor Lazić Niggor, koga smo zamolili da vam napiše reč-dve o Monteniggersima.
Ovo je njegova priča ...

"Zasigurno jedan period života koji je meni ostao u najljepšem sjećanju - kraj osamdesetih i početak devedesetih godina.  

Radovali smo se prostim stvarima, uživali u životu, a ponajviše u muzici. ja sam se tada vratio sa prekookeanskog broda, gdje sam godinu dana plovio po svijetu završavajući kadetski staž za budućeg oficira trgovačke mornarice.

Radovao sam se što ću ponovo vidjeti moje stare drugare i sa njima podijeliti iskustvo u proteklih godinu dana, pogotovo što sam iz Amerike donijeo pregršt dobre i nove muzike koja će nam kasnije poslužiti kao inspiracija za stvaranje benda.

Jednog dana došao sam na ideju da napravimo rep sastav, jer je tih godina ta muzika bila skoro nepoznanica na našim prostorima. U početku je skoro cijela ekipa htjela da bude u sastavu, maltene kao danas Beogradski sindikat, ali ja sam kao idejni vođa odlučio da samo nas četvorica bude u ekipi - Vasko Vujković, Duško Nikolić, Nebojša Saveljić i ja.

LINK  link


[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPon Dec 22, 2014 9:01 pm

Umro Džo Koker!
Tanjug | 22. decembar 2014. 19:31 > 19:33 | Komentara: 0
Slavni pevač Džo Koker umro je danas u 70. godini života posle duge i teške bolesti.


LONDON - Legendarni pevač Džo Koker umro je u 71. godini, saopštio je danas njegov agent.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Džon Robert Koker, pevač i tekstopisac iz Šefilda, u karijeri dugoj više od 40 godina, iznedrio je mnoge hitove, od kojih su najpoznatiji "You Are So Beautiful" i "Up Where We Belong".

Kokerov agent Beri Maršal je naveo da je pevač preminuo usled bolesti, ali nije precizirao koje.

Maršal je istakao da je Džo Koker bio "jednostavno jedinstven" i da će biti "nemoguće ispuniti prazninu koju je ostavio u našim srcima", preneo je BBC.

Koker je rođen 20. maja 1944. godine u Šefildu u Engleskoj.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPon Dec 22, 2014 9:08 pm

Nek mu je laka zemlja....zivjece on u svojim pjesmama jos mnoge godine...jer zaista je jedinstven.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPon Dec 22, 2014 10:36 pm

Lakota ::


LONDON - Legendarni pevač Džo Koker umro je u 71. godini, saopštio je danas njegov agent.
[You must be registered and logged in to see this image.]



Oni koji su savremenici Džoa Kokera ,dobro se sećaju 70 tih ,i kada je to preživeo ,nekako smo se navikli da je tu ,i gotovo besmrtan .
I pored svega ,glas mu nije stradao ,a ni prijatelji ga nisu ostavili .
70 godina je lepa starost za nekoga ko je zaista živeo rock*n*roll .
Počivao u miru.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPon Dec 22, 2014 10:46 pm



[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPon Dec 22, 2014 10:54 pm

U dugogodišnjoj karijeri snimio je više od 20 uspješnih albuma, a u Hrvatskoj je nastupao nekoliko puta. Posljednji nastup održao se u kolovozu 2013. godine u Puli.

POČIVAO U MIRU..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyUto Dec 23, 2014 5:45 am

Laka mu zemlja , volim ga slusati .










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyČet Jan 01, 2015 4:32 pm

Umrla prva filmska zvijezda koja je osvojila dva uzastopna Oscara

Njemačka glumica Luise Rainer, umrla je u Londonu u 104. godini, objavila je obitelj. Svijet je pamti po osvojena dva uzastopna Oscara te kao izvrsnu glumicu koja je mogla puno više od onoga što joj je filmska industrija dopustila pokazati.

Rođena Njemica, Luise Rainer odrastala je u Hamburgu i Beču, gdje ju je u kazalištu zapazio holivudski lovac na talente.

Nakon preseljenja u Ameriku, publika ju je vrlo brzo prihvatila i pretvorila u zvijezdu. Za relativno malu, ali impresivnu ulogu u filmu Veliki Zigfield, Rainer je 1936. godine dobila prvog Oscara za najbolju žensku ulogu, a već sljedeće godine, osvojila je drugog Oscara za ulogu u filmu Dobra zemlja. Time je postala prva filmska zvijezda s dva Oscara što je imalo čast samo još pet ljudi u povijesti američke filmske akademije.

Nažalost, vrlo brzo se razočarala u politiku filmske industrije radi koje nikako nije mogla dobiti zahtjevnije filmske uloge za kojima je žudjela. Godine 1938. napušta Hollywood te se vraća u Europu, a većinu života živjela je u Švicarskoj. Svoj glumački talent pokazivala je nastupima u kazalištu i na televiziji.











Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyNed Jan 11, 2015 4:53 pm

U 83 -ćoj godini umrla je jedna od najlepših žena sveta ,švedska glumica Anita Ekberg .
Počivala u miru.

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyNed Jan 11, 2015 5:03 pm

Kako je lepa.

Počivala u miru.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPon Jan 26, 2015 7:53 pm

Napustio nas je i Demis Roussos...pokoj mu dusi...veliki umjetnik.

Goodbye

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptySre Feb 18, 2015 12:18 am

Zvijezda sapunica umrla u 45. godini nakon borbe s rakom


Bila je poznata po ulogama u serijama 'Kradljivac srca' (Ladrón de corazones), 'Ljubav bez predaje' (El cuerpo del deseo) i 'Ljubav i grijeh (Pecados ajenos)
Meksička glumica i pjevačica izgubila je bitku s rakom dojke i jetre. Lorena Rojas u ponedjeljak je preminula u 45. godini. U njezinom domu u Miamiju uz nju su bili članovi obitelji. Rak dojke dijagnosticiran joj je 2008. godine. Prije dvije godine proširio se na jetru.
Izraze sućuti na društvenim mrežama izrazili su brojni njezini kolege, a među njima i poznate glumice Erika Buenfil i Gabriela Spanic.
Bila je poznata po ulogama u serijama 'Kradljivac srca' (Ladrón de corazones), 'Ljubav bez predaje' (El cuerpo del deseo) i 'Ljubav i grijeh (Pecados ajenos).
Što se tiče glazbene karijere, snimila je tri albuma.
U listopadu 2013. godine ispunila joj se najveća želja. Postala je majka. Zbog brojnih istraživanja i liječenja nije mogla zatrudnjeti, pa se odlučila na posvajanje. Za njezinu kći sada će se skrbiti Lorenina sestra Lorraine.
Lorena je bila poznata kao veliki borac jer i kad je saznala za bolest, nije hodala pognute glave već se svim silama borila.











Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPet Feb 27, 2015 9:12 pm

Čuveni američki glumac Lenard Nimoj (83), najpoznatiji po ulozi gospodina Spoka u serijalu “Zvezdane staze”, preminuo je u petak ujutro u svojoj kući u Los Anđelesu,od posledica opstruktivne bolesti pluća.

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPet Feb 27, 2015 9:14 pm

Astra ::
Napustio nas je i Demis Roussos...pokoj mu dusi...veliki umjetnik.

Goodbye

Ovo sam ispustio.
Uuuu, baš mi je žao










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPet Feb 27, 2015 10:59 pm

POSLJEDNJA MUDROST LEGENDARNOG GLUMCA Poruka prije smrti

Leonard je naime na Twitteru objavio svoju pjesmu 'Ti i ja smo naučili', a koja se nalazi u knjizi 'These Words Are For You'. Uz samu pjesmo objavio je sljedeći tekst: "Život je kao vrt. Možete imati savršene trenutke, no ne i očuvati ih, osim u sjećanju."

Iako je Nimoy bio najpoznatiji po ulozi Spocka, bio je umjetnik i daleko od kamere, te se bavio fotografijim, glazbom i poezijim. Objavio je velik broj kolekcija poezije, te je imao mnoge obožavatelje.

Počivao u miru.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyNed Maj 03, 2015 9:34 am

BERLIN - Jedna od najvećih balerina 20. veka, Ruskinja Maja Pliseckaja umrla je u Nemačkoj u 89. godini.
Rođena u Moskvi 25. novembra 1925. godine, u osamnaestoj godini postala je članica Baljšoj teatra za koji je nastupala do 1990. godine.



U bivšem Sovjetskom savezu dobila je 1964. godine najviše civilno priznanje - Lenjinovu nagradu. Od 1988. godine bila je umetnička direktorka Španskog nacionalnog baleta.

Igrala je, pored ostalog, u 800 predstava baleta "Labudovo jezero".

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPon Maj 04, 2015 10:02 pm

Nevjerojatan život Maje Pliseckaje, tragične sovjetske primabalerine  VIŠE  link

Zvijezda Boljšoj teatra, koja je ovaj vikend preminula u Münchenu, bila je kći narodnog heroja kojeg je Staljin smaknuo zbog veleizdaje. Desetak godina kasnije, Pliseckaja je morala redovito plesati pred čovjekom koji joj je tatu dao strijeljati, a mamu poslao u gulag, blisko se družila s Nehruom i Robertom Kennedyjem, a iz Moskve je otišla tek nakon kolapsa SSSR-a, unatoč činjenici da joj je KGB držao mikrofone i pod krevetom

[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyUto Maj 05, 2015 12:39 am

Kijara-brm ::
Nevjerojatan život Maje Pliseckaje, tragične sovjetske primabalerine  VIŠE  link

Zvijezda Boljšoj teatra, koja je ovaj vikend preminula u Münchenu, bila je kći narodnog heroja kojeg je Staljin smaknuo zbog veleizdaje. Desetak godina kasnije, Pliseckaja je morala redovito plesati pred čovjekom koji joj je tatu dao strijeljati, a mamu poslao u gulag, blisko se družila s Nehruom i Robertom Kennedyjem, a iz Moskve je otišla tek nakon kolapsa SSSR-a, unatoč činjenici da joj je KGB držao mikrofone i pod krevetom

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo je velika tuga..MAJA PLISECKAJA..

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPet Maj 15, 2015 1:55 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Riley B. King poznatiji kao B.B. King (Itta Bena, Mississippi, 16. rujna 1925. - Las Vegas, Nevada, 14. svibnja 2015.), bio je legendarni američki blues gitarist, pjevač i skladatelj.

Smatra se jednim od najvećih blues gitarista u povijesti, časopis Rolling Stone smjestio ga je na treće mjesto u svom popisu "100 najvećih gitarista svih vremena". Za svoju glazbu dobio je 14 nagrada Grammy, uključujući i onu za životno djelo 1987. godine.

B.B. King rođen je pod imenom Riley B. King, od oca Alfreda i majke Nore u Itta Beni, država Mississippi. U Memphis je prvi put došao 1946. godine, ali je otišao nakon nekoliko mjeseci. Vratio se nakon bolje pripreme, i radio kao pjevač na mjesnoj radio postaji. Također je radio i kao DJ, gdje je pokupio i nadimak 'Beale Street Blues Boy', što je kasnije skraćeno na "B.B.", odatle i njegov pseudonim. Nastupao od 1947. godine i do kraja života je prikupio preko 15.000 nastupa.

Tijekom 1950-ih proslavio se nizom hitova, a njegove prve snimljene pjesme producirao je Sam Phillips, kasnije osnivač izdavačke kuće Sun Records. Nakon 12 uspješnica, proširio se izvan bluesa na pop i r&b tržište obradom pjesme Roya Hawkinsa "The thrill is gone". Njegova slava nastavila se povećavati tijekom 1970-ih, 1980-ih,1990-ih i od 2000. na ovamo. Osim glazbene karijere, gostovao je i u nizu televizijskih emisija, (Princ iz Bel Aira, Bračne vode). Pojavio se i u filmu Blues Brothers 2000, kao pjevač i gitarist sastava 'Louisiana Gator Boys'. U tom filmu radio je sa nizom glazbenika, kao što su Eric Clapton i Bo Diddley, između ostalih. Njegov prvi rođak bio je slavni delta blueser Bukka White, a ujak mu je bio Sonny Liston.

Nije pio, niti pušio, bio je vegetarijanac, kockar, i bolovao je od dijabetesa tipa 2. Bio je angažiran u socijalnim pitanjima, te je nastupao za razne dobrotvorne svrhe. Ženio se dva puta, ali su se oba njegova braka raspala zbog njegovog posla. Ipak, govori se da je sa raznim ženama dobio 15-ero djece. Najvjerojatniji razlog tomu je taj što je svaka žena htjela da se odluči između nje i Lucille.

SLAVA MU !
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPet Maj 15, 2015 6:07 pm




Počivao u miru.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPet Maj 15, 2015 6:11 pm

Zbogom legendo.










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPet Maj 15, 2015 8:55 pm

Astra ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

Riley B. King poznatiji kao B.B. King (Itta Bena, Mississippi, 16. rujna 1925. - Las Vegas, Nevada, 14. svibnja 2015.), bio je legendarni američki blues gitarist, pjevač i skladatelj.
 Svi veliki bluzeri ,koji su još živi ,i svaki amater koji je ikada uzeo gitaru , svi su učili  od BB -ija .
Verovatno i sve buduće generacije bluzera .

Kao što kaže Podbarac -zbogom ,legendo .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptySub Maj 16, 2015 3:15 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptySub Jun 06, 2015 1:33 pm

Preminuo Pierre Brice, legendarni Winnetou

Francuski glumac Pierre Brice (86), poznat po ulozi popularnog indijanca Winnetoua, preminuo je u pariškoj bolnici.

Podsjetimo, u Hrvatskoj počinje snimanje nova tri filma o junaku iz romana Karla Maya. Od 1962. do 1968. na lokacijama u Hrvatskoj snimljeno je deset filmova o Winnetou, a oni su osobito u Njemačkoj postigli kultni status.

Snimanje novih filmova trebalo bi početi u kolovozu, a trajat će četiri mjeseca, na potezu od Učke i dijela Istre do Paklenice, kanjona Zrmanje i slapova Krke. Prvi dio nosit će naziv „Winnetou i njegov prijatelj Old Shatterhand" i on bi trebao „ispuniti nostalgiju prema romanima Karla Maya". Drugi dio, „Winnetou i blago Srebrnog jezera", bit će primarno zabava i pustolovina „na način Indiane Jonesa", a treći dio, „Smrt Winnetoua", još će jednom prikazati odlazak naslovnog junaka.

[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyČet Jun 11, 2015 6:40 pm

ZBOGOM, LEGENDO: Umro je sir Christopher Lee  LINK

Filmska legenda, koja je svoje najslavnije uloge odigrala u serijalima Drakula, Gospodar prstenova, James Bond i Ratovi zvijezda, umro je u bolnici nakon respiratornih problema. Imao je 93 godine.
Sir Christopher Lee proslavio se u pedesetima igrajući Draculu u nizu filmova. Nakon toga nastavlja niz u klasičnim hororima, uključujući i kultni The Wicker Man iz 1973. godine.
Godinu dana nakon toga, uloga glavnog Bondovog zlikovca Francisca Scaramanga donosi mu svjetsku slavu te se smatra jednim od najboljih glumaca tog vremena.
‘Novi val’ slave doživljava nakon uloge zlog čarobnjaka Sarumana u filmovima Gospodar Prstenova te Grofa Dooku u filmovima Ratovi Zvijezda.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPon Jun 22, 2015 9:50 pm

SLAVA JOJ

Umrla glumica Laura Antoneli



Autor: Beta | 22.06.2015 - 21:00:00h |

Italijanska glumica Laura Antoneli, poznata po saradnji sa najvećim italijanskim režiserima, ali i po škakljivim, erotskim ulogama i skandalu vezanom za drogu, umrla je danas u 74. godini u svom domu u Ladispoliju, na periferiji Rima. Telo glumice pronašala je kućna pomoćnica koja je odmah pozvala hitnu pomoć. Kako prenose italijanski mediji, uzrok smrti je srčani udar.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Laura Antoneli | Foto: Profimedia
Laura Antoneli rođena je 28. novembra 1941. godine u Puli, kao Laura Antonaz.
U Italiji je počela da glumi sredinom 60-ih godina prošlog veka, ali je prvi veliki uspeh postigla 1973. godine filmom "Malizia", Salvatorea Samperija.
Glumila je u filmovima Lukina Viskontija, Etorea Skole, Kloda Šabrola i drugih. Od 1965. do 1991. godine glumila je u ukupno 45 filmova.
Za film "Malizia" osvojila je nagradu Nastro d'Argento (Srebrna traka) Nacionalnog sindikata filmskih novinara Italije.
Šezdesetih godina bila je u dugoj vezi sa francuskim glumcem Žan-Polom Belmondom.
Povukla se iz javnosti nakon neuspele plastične operacije i pala u depresiju.
U aprilu 1991. godine doživela je još jedan udarac kada je policija u njenoj kući pronašla heroin.
Osuđena je na kućni pritvor, a nakon što je punih deset godina dokazivala nevinost, presuda je 2006. godine preinačena i isplaćena joj je odšteta.
Poslednji film u kojem je glumila bio je "Malizia 2000" iz 1991. godine.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPon Jun 22, 2015 9:55 pm

Za moju generaciju je film "Malizzia" i Laura Antoneli bila pojam erotike . 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ja sam imao 13 godina (film je iz 1973 ) i sećam se da se u redovima čekalo da se taj film pogleda .(I naravno, bio je zabranjen za "mlađe od 18 godina ) I naravno ....našli smo načina da "uđemo" -a nije bilo nimalo lako . 
Slava joj ,počivala u miru .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPon Jun 22, 2015 11:23 pm

Lepa i fotogenična.
Počivala u miru.












Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPet Jul 10, 2015 8:19 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Omar Sharif- (april 1932  Alexandria; † 10. Juli 2015  Kairo)

Omar Šarif je rođen kao Mišel Demitri Kalhub, u Egiptu, 10. aprila 1932. godine. Pohađao je Aleksandrijski univerzitet, a posle je diplomirao na Univerzitetu u Kairu i postao diplomirani matematičar i fizičar.

Glumačku karijeru započeo je 1953. godine. Bio je jedan od omiljenih glumaca širom sveta, pa i u Srbiji, a najpoznatiji je po filmovima “Lorens od Arabije” i “Doktor Živago”.

Bio je poliglota i tečno je govorio engleski, grčki i francuski, a pomalo se služio italijanskim i turskim jezikom. Glumio je u 118 ostvarenja.

[You must be registered and logged in to see this image.]

laka ti zemlja umjetnice i vjecna slava.


Poslednji izmenio Astra dana Pet Jul 10, 2015 9:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPet Jul 10, 2015 9:22 pm

Omar Sharif je bio veliki glumac, poliglota, tecno je govorio engleski, arapski, francuski, grcki i pomalo se sluzio italijanskim i turskim jezikom, inace Libanac ( Michel Demitri Chalhoub ),  po poreklu hrisacanin...Presao je u islam da bi ozenio najvecu i najlepsu glumicu svih vremena u arapskom svetu- Faten Hammama. 
Inace, i ona je umrla pocetkom ove godine...





[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
CaC1

CaC1


Datum upisa : 08.01.2014

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPon Jul 27, 2015 2:10 pm

Umrla ćerka Vitni Hjuston
Ćerka Vitni Hjuston, Bobi Kristina Braun preminula je u nedelju u 23. godini u bolnici u gradu Dulut u Džordžiji, šest meseci od kako je pronađena bez svesti u svom domu.

DULUT - Ćerka Vitni Hjuston, Bobi Kristina Braun preminula je u nedelju u 23. godini u bolnici u gradu Dulut u Džordžiji, šest meseci od kako je pronađena bez svesti u svom domu, prenose svetski mediji.

"Umrla je 26. jula okružena svojom porodicom. Napokon je pronašla mir u Božijim rukama. Zahvaljujemo svima koji su nam tokom poslednjih nekoliko meseci pružili puno ljubavi i podške", rekla je u nedelju predstavnik porodice Hjuston, Kristen Foster.

Tokom boravka u bolnici ustanovljeno je da su joj moždane funkcije skoro nepostojeće, pa je prebačena u ustanovu za palijativnu negu, gde je porodica svakodnevno bila uz nju.

Policija u Džordžiji će pokrenuti istragu o misterioznoj smrti ćerke slavnih muzičara, koja je bila jedina naslednica bogatstva njene majke, procenjenog na oko 20 miliona dolara.

Rođena je 4. marta 1993. godine, a imala je blizak odnos s majkom koja je preminula 2012. godine od posledica davljenja u kadi nakon uzimanja veće količine kokaina.

Bobi Kristina Braun je jedina ćerka čuvene pevačice i R&B pevača Bobija Brauna.



[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyPon Jul 27, 2015 2:14 pm

CaC1 ::
Umrla ćerka Vitni Hjuston
Ćerka Vitni Hjuston, Bobi Kristina Braun preminula je u nedelju u 23. godini u bolnici u gradu Dulut u Džordžiji, šest meseci od kako je pronađena bez svesti u svom domu.

Da stvar bude još jezivija ,pre nego što ju smestili u bolnicu ,pronašli su je isto u kadi ,kao i Vitni , i isto je u pitanju predoziranje . 
Počivale u miru ,obe .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyNed Okt 25, 2015 12:41 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 EmptyČet Okt 29, 2015 8:23 pm

Danas je ovaj svet napustila legenda srpske, jugoslovenske i svetske košarke. Upokojio se Ranko Žeravica. Nek mu je večna slava i hvala na svemu što je učinio za košarku.

[You must be registered and logged in to see this image.]











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati SVET   In memoriam-poznati SVET - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
In memoriam-poznati SVET
Nazad na vrh 
Strana 8 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni
» GDE i KAKO STANUJU BOGATI i "poznati"

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: IN MEMORIAM-
Skoči na: