DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Koliko košta ljudskost ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Koliko košta ljudskost ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Koliko košta ljudskost ?

Ići dole 
+6
debilko
Auror@
Astra
Kijara-brm
Lakota
dusicaa
10 posters
AutorPoruka
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyPon Apr 28, 2014 10:34 am

U temi "Misao dana" ostavih sledecu misao ( ne znam ko je autor iste)

"Covek u zivotu najskuplje plati jeftine ljude"

Sta mislite o tome?
Koliko puta i da li ste "placali" takve osobe ?
Sta je bio razlog "placanja" ?
Da li je to nada, zelja da ljudima damo sansu i da u njima pronadjemo bar mrvicu vrednosti ili nesto drugo ?
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyPon Apr 28, 2014 11:19 am

dusicaa ::
[color=#006633]U temi "Misao dana" ostavih seldecu misao ( ne znam ko je autor iste)
[b]"Covek u zivotu najskuplje plati jeftine ljude"

[b]Sta mislite o tome?

Analiticar u dusi;)))))) Sve gledam kroz business. Tako i ovo. I istina je apsolutna da nisam dovoljno bogata da zivim od snizenja. I ta se logika automatski prenosi i na okolinu;)

Jeftini ljudi, kao karakterna osobina, su ono sto pokrece svijet nas skupih;) Koristenje po potrebi, odbacivanje, uzimanje, biraj, sve je to dio terapije koju im mi dobri, merhametli, pruzamo nesebicno sa jedinom zeljom da im popravimo kvalitet zivota  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 

Jeftin covjek ti dodje ko gumica: sto ga vise handris, sve je manji, i manji, i manji  lu6777 migg 

p.s. I know, I know, I'm a bitch  zlz smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyPon Apr 28, 2014 11:41 am

Mislim da je to neminovnost.Oni obicno imaju sljastecu etiketu,cvrsto zalepljenu,ispod koje se kriju.Moramo zaista zapeti da je otkinemo i vidimo sta je ispod.Ponekad bude kasno,vec smo platili.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyPon Apr 28, 2014 2:38 pm

AstrinaKomsinica ::


Jeftini ljudi, kao karakterna osobina, su ono sto pokrece svijet nas skupih;) Koristenje po potrebi, odbacivanje, uzimanje, biraj, sve je to dio terapije koju im mi dobri, merhametli, pruzamo nesebicno sa jedinom zeljom da im popravimo kvalitet zivota  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 

Jeftin covjek ti dodje ko gumica: sto ga vise handris, sve je manji, i manji, i manji  lu6777 migg 

p.s. I know, I know, I'm a bitch  zlz smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: [/b][/b]

jbt ti ubiješ čoveka za čas...  pacov 

sad ću ja opet-DAJ SVAKOME ŠANSU DA U TVOM ŽIVOTU BUDE NAJLEPŠI.-nekad se desi da nekome damo i više šansi,jer uvek mislim/o ,ma u njemu/njoj ima nešto dobro(ne iz sažaljenja ,nego baš ljudski gledano)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyPon Apr 28, 2014 3:09 pm

Svako je dobar dok ne dokaže suprotno. Neki ljudi se prodaju za par hiljada dinara ili par šarenih sličica na netu svejedno. Sami sebi odrede cenu. Kao i u svakom dućanu kupuješ robu koja ti treba i koju možeš ili hoćeš da platiš.

Nije problem što neki ljudi imaju nisku cenu nego što je i moje poštovanje posle tog primereno ceni koju sam platila.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyPon Apr 28, 2014 3:55 pm

"Covek u zivotu najskuplje plati jeftine ljude"

Valjda sto se trudimo naci u njima nesto dobro,jer svako valjda ima neku vrijednost...pa onda ulazemo,cak godinama dok ne shvatimo da je cijena ipak previsoka,a istovremeno one dobre zapostavimo,jer se kod njih podrazumijeva da su dobri,da ce nas shvatiti da ce uvijek biti tu.Svi grijesimo i svako ima pravo na popravni,moje je geslo...ali sto Monty rece,ako ti se gumica istrosi prije olovke,nesto ne valja....e kad ostanemo bez gumice,onda smo svjesni da je djaba dalje pisati s ostatkom olovke.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 65
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyPon Apr 28, 2014 4:52 pm

Astra ::
"Covek u zivotu najskuplje plati jeftine ljude"
I umreću, popravit' se neću... Niti slušam šta mi drugi govore, niti obraćam pažnju na prve znakove, da nešto nije u redu... Kad tresnem glavom o zid, boli me, svaki put kad pomislim na to, koliko me je ko koštao. Uvek sam ljuta na sebe, a ne na druge, kad otkrijem šta se "valjalo iza brda". Ostaje mi jedino, za utehu, period koji je meni bio lep, bez obzira o čemu se to radilo i uvek ostavljam (budala) "otškrinuta vrata", jer se zanosim mišlju da će stići neko objašnjenje, izvinjenje, pa makar se i ne vratilo sve na isto.
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyPon Apr 28, 2014 6:30 pm

E o ovome ja pričam stalno i pogrešno sam shvaćen.
Svaki čovek je rođen dobar, ali uticaj sredine i inteligencija ga tokom života menjaju u jednom ili drugom pravcu. Sistem vrednosti sa kojim je okružen.
Roditelji imaju presudnu ulogu.
Slobodno mogu da kažem da današnji trendovi kvare ljude, da će sve više biti onih loših i sve manje onih dobrih.
Nekvalitetan socijalni život, ne kretanje sa društvom i više sedenja na netu, a posebno zaštita od roditelja socijalnh radnika i slično.
Imao sam primere jako loših mojih drugara recimo u školi. Ali nailazili su na prekore okoline do koje im ej bilo stalo. Čak su neki i bili izmlaćeni kad su to zaslužili. Danas bi bio skandal. Ranije, nisi smeo iako želiš da zajebeš druga. Jer ćeš dobiti batine, svi će te prezreti.
Danas se ide na roditeljsku ljubav koja nije uvek baš pozitivna u razvoju deteta. On će ga nagovarati da sedi kući za netom, da ne izlazi da ga ne navuku na drogu, da se pobije. I to će uništiti čovečanstvo.
Lako je tako vaspitavati decu.
Treba biti roditelj i pustiti dete u okruženje prepuno izazova, ali ga vaspitati tako, da ne nasedne ni na jedan. Pa čak i da nasedne, da se vidi da je stvar pogrešnog vaspitanja i da se to ispravlja, a ne da se sve objašnjava novim trendovima, država kriva i slično.
A druga stvar, danas je novac na prvom mestu. I to o nekoj dobroti i poštenju ne vredi ni govriti.
Preduslov za poštenje je, nematerijalistički sistem vrednosti, već duhovnost ispred svega. Ne mislim da religiju, već u tu duhovnost spada i subkultura poput zabavne muzike i slično.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyPon Apr 28, 2014 7:44 pm

U startu svi su dobri i svi imaju šansu (tako sam vaspitana). Kad se dogodi da ipak nisu dobri i povrijede me, naravno da budem ljuta i da me boli, ali se svaki put sjetim da sam im ja dala priliku da učine da se osjećam tako. Ne svetim se nikada, ne raspravljam se nikada, ne objašnjavam nikada...Pametnom nema potrebe ni pričati a budali džaba govoriti. Negdje duboko u sebi sam ubijeđena da su svi (pod uslovom da su rođeni zdravi) na ovaj svijet došli normalni, ali da ih je nešto u životu natjeralo da postanu takvi kakvi jesu. Pa onda ne čudi što kad me povrijede i kad me prođe taj bijes i tuga ipak tražim neko opravdanje za to što su mi učinili. Što reče aurora:"ostavim vrata odškrinuta", neka ih, možda shvate, možda dođe neko izvinjenje, a ako i ne dođe - šteta za njih. Ne uzvraćam udarce - po nečemu se moramo i razlikovati.  migg 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyUto Apr 29, 2014 12:27 am

justicija ::
U startu svi su dobri i svi imaju šansu (tako sam vaspitana). Kad se dogodi da ipak nisu dobri i povrijede me, naravno da budem ljuta i da me boli, ali se svaki put sjetim da sam im ja dala priliku da učine da se osjećam tako. Ne svetim se nikada, ne raspravljam se nikada, ne objašnjavam nikada...Pametnom nema potrebe ni pričati a budali džaba govoriti. Negdje duboko u sebi sam ubijeđena da su svi (pod uslovom da su rođeni zdravi) na ovaj svijet došli normalni, ali da ih je nešto u životu natjeralo da postanu takvi kakvi jesu. Pa onda ne čudi što kad me povrijede i kad me prođe taj bijes i tuga ipak tražim neko opravdanje za to što su mi učinili. Što reče aurora:"ostavim vrata odškrinuta", neka ih, možda shvate, možda dođe neko izvinjenje, a ako i ne dođe - šteta za njih. Ne uzvraćam udarce - po nečemu se moramo i razlikovati.  migg 

Amen sele:) Ne pada mi na pamet da se svetim onima koji nalaze za shodno da nekim pakostima pokusavaju da se odjecaju bolje:) Sjednem pa kontam kako to mora biti tesko, zivjeti na takav nacin, da te jedino nesto nisko i ruzno moze uciniti sretnim, zadovoljiti onu zec koju osjeca za ljubavi, a nje nema.
Kad kazem da prckam budale, prcka, ali nikad me niko nije vidio, niti cuo da sam nekog povrijedila necim sto znam da ga boli, i time se ponosim, jer sto kazes, to me pravi razlicitom od takvih :)
Ipak, zao mi bude, iskreno zao, i tu ponjavise mislim na real, net je zabava. Ali kad vidim osobu koju stvarno znam da se spusta na grane gdje svako pametan moze da vidi sta boli, lijepo meni slabo bude.
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyUto Apr 29, 2014 9:50 am

aurora0405 ::

I umreću, popravit' se neću... Niti slušam šta mi drugi govore, niti obraćam pažnju na prve znakove, da nešto nije u redu... Kad tresnem glavom o zid, boli me, svaki put kad pomislim na to, koliko me je ko koštao.


Necu se ni ja poraviti. I tako iz dana u dan, iz godine u godinu.
Ja imam jos veci problem. Nepogresivo procenim ljude u samom startu, ali im uvek dajem dodatnu sansu da se poprave.I tad znam da je to nemoguce, da se taj popraviti nece, jer je takvog kova, takav rodjen, mali, jadan, cinican, bedan, zeljan tudje nesrece i toga cini srecnim. Dzaba...ja opet trazim onu mrvicu dobrote u njemu i cekam da izadje na povrsinu.
A ko ceka, taj se i naceka.
Naravno, ne vucem ja to dugo. Sasecem, otkacim. spustim...ali dovoljno dugo da se svaki put iznova zapitam -zasto, ako si u startu znala da je takav ?!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyUto Apr 29, 2014 9:57 am

... kakav god bio, uvek na kraju dođe vreme za sravnjivanje računa... bolje da ti duguju, no da budeš dužan...

... sebe mogu samo da dam...


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyUto Apr 29, 2014 10:02 am

John Doe ::
... kakav god bio, uvek na kraju dođe vreme za sravnjivanje računa... bolje da ti duguju, no da budeš dužan...

...  sebe mogu samo da dam...


rasta

 :santa:  bas tako
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyUto Apr 29, 2014 10:04 am

John Doe ::
... kakav god bio, uvek na kraju dođe vreme za sravnjivanje računa... bolje da ti duguju, no da budeš dužan...

...  sebe mogu samo da dam...


rasta
Dok sam ja trazila smajli koji aplaudira, Astra napisa post zlz
Da se ne ponavljam, samo da se pridruzim  :santa: 
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyUto Apr 29, 2014 11:29 am

Citat :
Ne uzvraćam udarce - po nečemu se moramo i razlikovati.
 ocene 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 65
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyUto Apr 29, 2014 12:47 pm

John Doe ::
... kakav god bio, uvek na kraju dođe vreme za sravnjivanje računa... bolje da ti duguju, no da budeš dužan...

...  sebe mogu samo da dam...


rasta
Tačno tako ...
Sve što je emotivno, što je od mog srca, nikad ne računam i dajem uz osmeh, bez cilja da mi se uzvrati. Ako je u materijalnom, a bude i toga, onda me sramota da tražim sopstveno. 

"POVERENJE JE SKUP POKLON,
 NE OČEKUJ GA OD JEFTINIH LJUDI" 
a izgubiti poverenje u nekog, najviše košta - BOLI gadno  55555
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptySre Apr 30, 2014 11:29 pm

Ne kaže džabe narod -Što je dobro ,to je i skupo .
Ne postoji dobar ,kvalitetan proizvod ,a da je jeftin .
Ni ne može da bude ,da bi nešto bilo dobro i trajno ,mora  da bude od kvalitetnog materijala ,dakle ,i sa ljudima je tako .
Samo ...upotrebni predmeti moraju imati deklaraciju proizvoda ,sastav ,pa ko čita ,znaće šta da očekuje, ljudi je nemaju pa nas često zavara ambalaža .
Ono što nam na prvi pogled izgleda kao zlato ,često je običan ,ispoliran ,mesing ,ili čak i "pozlaćena" plastika koja pukne čim je pokušamo upotrebiti .
Zato nam se i desi u životu da počešće "preplatimo" i krvavo skupo platimo jeftinog čoveka .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyČet Maj 01, 2014 1:41 am

Justicija@
Citat :
Negdje duboko u sebi sam ubijeđena da su svi (pod uslovom da su rođeni zdravi) na ovaj svijet došli normalni, ali da ih je nešto u životu natjeralo da postanu takvi kakvi jesu
..
Ahhh..varas se ,draga moja..po najnovijim istrazivanjima.ne radjamo se ''sasvim normalni''..cak se i tvrdi da bolesni dolazimo na ovaj svet...A,sto postajemo ovo ili ono,je bas zbog toga , sto  smo ''takvi kakvi jesmo''..zloce od rodjenja..i ''bolesljivi'' jos u majcinoj utrobi..

Ps:Neverovatno,koliko svi mislimo da smo divni,a,neki tamo,drugi, zli i jeftini...Nista licno naravno!!!..samo pogledajmo malo i u svoja dvorista..svakakvog cemo smeca naci..Kada nastradavamo od drugih,to je zbog toga, sto u njima prepoznajemo deo sebeee...Neophodno je da ponekad i o tome razmisljamo..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyČet Maj 01, 2014 1:42 am

John Doe ::
... kakav god bio, uvek na kraju dođe vreme za sravnjivanje računa... bolje da ti duguju, no da budeš dužan...

...  sebe mogu samo da dam...


rasta
.

O..John..to se kaze..kakvi god bili , na kraju balade,nam se ispostavlja ''psiholoski racun''.. cola 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyČet Maj 01, 2014 1:58 am

Nut ::
.Kada nastradavamo od drugih,to je zbog toga, sto u njima prepoznajemo deo sebeee...Neophodno je da ponekad i o tome razmisljamo..

Nista prije ovog ne mogu da aminujem, djeca se sigurno ne radjaju bolesna psiholoski, makar ne na nacin na koji ti to poksuavas da kazes, da se sva radjaju "ostecena" necim.

Ali ovo zadnje, amen. Svi ljudi koji "vide" nesto aman lose upereno protiv sebe od drugih, aposlutno imaju izvor frustracija sami u sebi:)
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyČet Maj 01, 2014 2:06 am

AstrinaKomsinica ::
Nut ::
.Kada nastradavamo od drugih,to je zbog toga, sto u njima prepoznajemo deo sebeee...Neophodno je da ponekad i o tome razmisljamo..

Nista prije ovog ne mogu da aminujem, djeca se sigurno ne radjaju bolesna psiholoski, makar ne na nacin na koji ti to poksuavas da kazes, da se sva radjaju "ostecena" necim.

Ali ovo zadnje, amen. Svi ljudi koji "vide" nesto aman lose upereno protiv sebe od drugih, aposlutno imaju izvor frustracija sami u sebi:)

Ljudski "neprijatelji" nisu samostalne individue, već arhetipovi.
Kao što je otkrio Carl Jung (1875-1961), arhetipovi su nekolicina temeljnih modela
koji egzistiraju na nesvjesnom nivou i mogu izroniti u svjesnu razinu
ukoliko smo u stanju promatrati ih i prepoznati.
I najmonstruozniji i najstrašniji "neprijatelji" sastoje se u stvari
od velike količine različitih slika čije porijeklo vodi upravo do ove nekolicine modela.
S obzirom da takve slike nisu pod svjesnom kontrolom, ljudi imaju tendenciju
bojati ih se i boriti se protiv njih, odnosno potiskivanjem zanijekati njihovo postojanje.

                                                                                                   Giuliana Conforto : OrganicUniverse

Arhetipovi su kolektivni karmički obrasci upisani u kolektivno nesvjesno čovječanstva u obliku praslika, odnosno nesvjesnih predodžbi koje vrše snažan utisak i pritisak na ljudsku psihu. Na taj način arhetipovi predstavljaju specifične programe s kojima se svako ljudsko biće suočava, htjelo ono to ili ne, već od trenutka rođenja.

Arhetipovi  predstavljaju nevidljive filtere ljudskoj percepciji i odgovorni su za mnoge oblike idealizacije, idolatrije ili iluzije. Oni ponekad imaju toliku vlast nad ljudskim bićem i td..i td...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyČet Maj 01, 2014 2:09 am

Nut ::

Ahhh..varas se ,draga moja..po najnovijim istrazivanjima.ne radjamo se ''sasvim normalni''..cak se i tvrdi da bolesni dolazimo na ovaj svet...A,sto postajemo ovo ili ono,je bas zbog toga , sto  smo ''takvi kakvi jesmo''..zloce od rodjenja..i ''bolesljivi'' jos u majcinoj utrobi..


Nut volela bih da nam otvoriš temu i daš relevantne činjenice za ovo što tvrdiš. Kojim to metodama se meri zloća fetusa ili tek rođenog deteta. Koja je merna jedinica, koja kontrolna grupa je upotrebljena, na kojem uzorku je vršeno ispitivanje i sve što zahteva jedno relevantno istraživanje.

Inače sve ostaje slično verskoj dogmi o "prvorodnom grehu" i tome slično.

Izvini na iskrenosti ali ta tvrdnja da je tek rođena beba "oštećena" i "puna zloće" kod mene ne pije vode bez čvrstih dokaza.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyČet Maj 01, 2014 2:14 am

Nut ::


Ljudski "neprijatelji" nisu samostalne individue, već arhetipovi.
Kao što je otkrio Carl Jung (1875-1961), arhetipovi su nekolicina temeljnih modela
koji egzistiraju na nesvjesnom nivou i mogu izroniti u svjesnu razinu
ukoliko smo u stanju promatrati ih i prepoznati.

JaH, i kako to dokazuje da se djeca radjaju sa arhetipovima?!
Aposlutno netacno. Arhetipovi se usadjuju od strane drustva, roditelja etc.

Ma da je moj stari rekao, netacno je. I nigdje nije dokazano sto je jos bolje. Sve same pretpostavke.
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyČet Maj 01, 2014 2:28 am

Zox.@
Citat :
Nut volela bih da nam otvoriš temu i daš relevantne činjenice za ovo što tvrdiš. Kojim to metodama se meri zloća fetusa ili tek rođenog deteta. Koja je merna jedinica, koja kontrolna grupa je upotrebljena, na kojem uzorku je vršeno ispitivanje i sve što zahteva jedno relevantno istraživanje.

A..pa to bi trebalo da s e  obratis svima onima koji se time bave..moje polje delovanja je ''dilkanerija'' i te stvari..dusa,dusevno.. smehsmeh ...

Zox..neverovatno je sta ti pises..Curo..o tome imas svudaa toliko toga..ti kao da zivis na ''pustom ostrvu''..sad cu ja o fetusu..ma to je toliko ozbiljno ,da ne mogu i ne zelim,cak i da hocu,a necu,  sestro..nikako o fetusima.. dm2 


Citat :
Inače sve ostaje slično verskoj dogmi o "prvorodnom grehu" i tome slično

Mislis na prvobitni greh..kako sad to poveza,da mi je znati...!!

Citat :
Izvini na iskrenosti ali ta tvrdnja da je tek rođena beba "oštećena" i "puna zloće" kod mene ne pije vode bez čvrstih dokaza.

Ti si Zox,jedna mala zloca,znas li to..!! jakog ..Prvo ''ubodes'',pa onda izvini..i to nije prvi put,ali ..mhmmmmmm..je da kazemoooooo..''simpaticno''..

NIkako nisam  kazala da je beba ostecena(uuu..koji izrazzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz..)i puna zloce..ne tako grubo..bebice su pomalo ''nevaljale''od samog rodjenja..to moramo priznatiii..ali nista vise od toga..imaju tu klicu  , to je istina,ali ..kao i dobrote, naravno..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyČet Maj 01, 2014 2:40 am

Nut ::

Ahhh..varas se ,draga moja..po najnovijim istrazivanjima.ne radjamo se ''sasvim normalni''..cak se i tvrdi da bolesni dolazimo na ovaj svet...A,sto postajemo ovo ili ono,je bas zbog toga , sto smo ''takvi kakvi jesmo''..zloce od rodjenja..i ''bolesljivi'' jos u majcinoj utrobi..


Boldovano si ti napisala ne ja. Ja samo pokušavam da dođem do informacija odakle tebi takve ideje. I ne upućuj me na "relevantna istraživanja" i "brojnu literaturu" jer da sam htela da čitam te nebuloze ja bih se sama potrudila da dođem do njih. Ovo je tema o ceni ljudskosti a ja te zamolila da otvoriš novu temu i da ovo citirano obrazložiš. Relevntnim naučnim istraživanjima i svim onim što to podrazumeva inače ću ostati pri tvrdnji da su to samo prepakovane religijske tvrdnje.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyČet Maj 01, 2014 2:57 am

ZoxZoja ::
Nut ::

Ahhh..varas se ,draga moja..po najnovijim istrazivanjima.ne radjamo se ''sasvim normalni''..cak se i tvrdi da bolesni dolazimo na ovaj svet...A,sto postajemo ovo ili ono,je bas zbog toga , sto  smo ''takvi kakvi jesmo''..zloce od rodjenja..i ''bolesljivi'' jos u majcinoj utrobi..


Boldovano si ti napisala ne ja. Ja samo pokušavam da dođem do informacija odakle tebi takve ideje. I ne upućuj me na "relevantna istraživanja" i "brojnu literaturu" jer da sam htela da čitam te nebuloze ja bih se sama potrudila da dođem do njih. Ovo je tema o ceni ljudskosti a ja te zamolila da otvoriš novu temu i da ovo citirano obrazložiš. Relevntnim naučnim istraživanjima i svim onim što to podrazumeva inače ću ostati pri tvrdnji da su to samo prepakovane religijske tvrdnje.

Zao mi je Zox,sto ti sve shvatas na ''svoj nacin''..I nikako to nisu moje ideje ,nego vec uveliko prihvatljive ''istine''.o coveku,u delima i saznanjima eminentnih psihologa,psihijatara naucnih radnika..delima n a kojima s e baziraju najnovija napredovanja i istrazivanja  u proucavanju duse  i svih njenih aspekata..
Ako svu literaturu nazivas nebulozama,onda mi nemamo o cemu pricati..jer onda je sve nebuloza..a i samo nase postojanje i bitisanje u ovome svetu..
Nista nije apsolutno dokazljivo, niti potpuna istina.jer da nije tako, covek bi uvenuo..na svom putu zivota pre nego je i usao u njegovu sustinu ..Zivot krojimo onako kako znamo,a znamo o svemu ''malo''..A,ako sumnjamo u najznacajniju svetski priznatu pamet,onda sumnjamo u sve sto postoji...Nasa znanja i 'saznanja'' su bazirana na njihovim slovima..pa i azbuku je neko smislio,zar ne!!Pa onda i to cemo sada dokazivati..poreklo sta i kako,zbog cega..!Neke stvari JEDNOSTAVNO JESU,kao sto je ljubav  ljubav,a smrt,smrt..

Ponekad  preterujemo zaista i sumnjamo previse..

Citat :
inače ću ostati pri tvrdnji da su to samo prepakovane religijske .


Samo ti ostaj,tamo gde si se zatekla,to nije zbranjeno,a i meni je ,veruj mi ,nebitno!svako ima pravo da misli sta zeli,slobodni smo ljudi(samo to ima svoju cenu-STRAH..primarni.)
Inace ja sam tanka sa religijom..prilicno sam neupucena u te stvari..ok..ponesto znam,ali..religije, ja bas nesto ne poznajem.ne pratim...mada ih sve postujem..zapravo vernike da..religijske ljude bas i ne..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyČet Maj 01, 2014 3:03 am

Nut sve monoteističke religije tvrde da se rađamo grešni i da nas samo pripadnost njima može spasiti. Teza o prvorodnom grehu. Znači "najnovija" saznanja koja ti toliko veličaš su stara nekih 3-4000 godina. Stvarno nove teorije. Ni jedna društvena nauka nije egzaktna. Pitagorina teorema nije sigurna a na njoj nam počiva svet (da malo karikiram) a da je nauka o duši egzaktna. Prvo nije dokazano (naučno i nepobitno) da duša postoji pa tek onda da pričamo da se uprljana i zlobna već rađa.













Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyČet Maj 01, 2014 8:18 am

Nut ::
John Doe ::
... kakav god bio, uvek na kraju dođe vreme za sravnjivanje računa... bolje da ti duguju, no da budeš dužan...

...  sebe mogu samo da dam...


rasta
.

O..John..to se kaze..kakvi god bili , na kraju  balade,nam se ispostavlja ''psiholoski racun''.. cola 


... uvek govorim za sebe... ispravljaj nekog drugog...

... nego, kada ćeš TI progovoriti iz sebe a ne Jung... da l' si ikada pomislila da možda Kares i nije bio uvek u pravu???


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? EmptyČet Maj 01, 2014 10:37 am

Nut ::
Justicija@
..
Ahhh..varas se ,draga moja..po najnovijim istrazivanjima.ne radjamo se ''sasvim normalni''..cak se i tvrdi da bolesni dolazimo na ovaj svet...A,sto postajemo ovo ili ono,je bas zbog toga , sto  smo ''takvi kakvi jesmo''..zloce od rodjenja..i ''bolesljivi'' jos u majcinoj utrobi..

Ps:Neverovatno,koliko svi mislimo da smo divni,a,neki tamo,drugi, zli i jeftini...Nista licno naravno!!!..samo pogledajmo malo i u svoja dvorista..svakakvog cemo smeca naci..Kada nastradavamo od drugih,to je zbog toga, sto u njima prepoznajemo deo sebeee...Neophodno je da ponekad i o tome razmisljamo..

Ne znam za istraživanja, ja vidim stvari tako kako sam ih opisala. Tako sam vaspitana, to su napravili od mene, prvenstveno roditelji (hvala im do neba na tome što su bili i jesu takvi kakvi jesu) :) Nešto što je došlo skupa sa mnom na ovaj svijet kao dio mene vjerovatno je uticalo da sam takva kakva jesam.
I da, imam i ja svoje tamne strane (a ko ih nema?), trudim se da ih kontrolišem koliko je to moguće i da ne povređujem nikoga.
"Nikada ne čini drugome ono što ne bi željela da tebi učine!" To je rečenica koju pamtim od kada znam za sebe, trudim se da se toga pridržavam maksimalno, ali i ja sam samo čovjek  lu6777 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Koliko košta ljudskost ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko košta ljudskost ?   Koliko košta ljudskost ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koliko košta ljudskost ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ljudskost ili propisi(zakon)?
» POSESIVNOST -koliko ste posesivni ?
» TEMPERAMENT-koliko ste temperamentni ?
» Koliko ste hrabri
» KOLIKO STE NEVINE (I) ? :)))))

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: