DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Palestina, intifada, palestinska stvarnost...

Ići dole 
+13
daljinski
debilko
AstrinaKomsinica
pesma
Auror@
cojle
slatkicass
Samouka
Astra
_Batonbreucki_
popovac
determinanta
zirafa
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptySre Sep 16, 2009 12:47 pm

First topic message reminder :

Палестина (историјски Канаан и Terra Sancta/Света земља, арапски فلسطين Filastīn, хибру ארץ ישראל Eretz Jisra'el) .

За хришћанство, ислам и јудаизам овај регион има изузетан историјски и религијски значај


Име Палестина потиче од имена народа Филистинци, који су се око 1175. године старе ере населили медитеранску област Канан. Асирски текстови из 8. века п. н. е. називају област данашњег појаса Газе, „Пилашту“. Грчки историчар Херодот (5. век п. н. е.) означавао је област уз обалу између Феникије и Газе „Сирија Палаистине“. Грчка реч Палаистине, у латинском је постала Palaestina.
После победе над 2. јеврејским устанком (132. - 135. година п. н. е.), Римски освајачи, т.ј. Цар Хадријан, су променили име провинције Јудеја у Сиријска Палестина и протерали Јевреје из Јудеје. Временом, Сиријска Палестина је чешће називана само Палестина. То је била једна од административно-политичких јединица Римског царства.
За време турске владавине палестинцима су обично означавани Јевреји који су ту живели, док су се Арапи називали арапи.
Од 1970-их, реч Палестинци се користи за означавање арапског становништва Палестине

[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio sonia dana Čet Okt 20, 2011 9:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptySre Mar 19, 2014 9:35 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]



Broj palestinskih izbeglica u svetu..
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyPet Jul 04, 2014 9:17 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE



Datum upisa : 12.04.2014

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyPet Jul 04, 2014 9:55 pm

Strašno... Dugo mi nije bilo jasno, zašto i kako je nastalo ovo ratno žarište, slušajući samo jednu stranu, onoliko koliko je "servirano" kroz medije. Moram napisati neku reč ovde, jer mi emocije i savest, ne dozvoljavaju da ćutim. Mrzim politiku i slabo pratim i ove ovde u Srbiji, ali je ovo nešto, što me indirektno boli, a objasniću i zašto.
U firmi, u kojoj sam radila, bio je zaposlen jedan Palestinac, najpre kao fizički radnik, a kasnije portir, iako je imao višu stručnu spremu, pristao je zbog nedovoljnog poznavanja jezika. Vremenom, kako smo počinjali pričati, počeo je donositi kafu popodne, dok sam radila prekovremeno i započeli smo i tu temu, naime, ja sam je započela, jer sam smatrala, da je bolje da čuje od mene, nego od drugih. Moja baba, sa majčine strane, razvela se i te davne 1948. godine, otišla sa novim mužem i dvogodišnjom ćerkom, polusestrom moje majke, za Izrael. Osim paketa stare garderobe, koje smo dobili par puta, nismo imali kontakta sa njima, a babina sestra, koja je ostala u Novom Sadu, dopisivala se i nekoliko puta bila u Izraelu. Htela sam da kažem kolegi, Rušhdiju, da je moja tetka, mamina polusestra, bila u vojsci i pucala na njegovu rodbinu, pre nego što nastavimo da pričamo. Tada mi je on rekao nešto, što nisam nikako mogla "izvući" od moje tetke, koju sam videla jednom u životu, kada je bila u kratkoj poseti. Čitav početak ove priče i žarišta, nastao je zahvaljujući Americi, zahvaljujći "apetitu" i želji da se "jednim potezom ubiju dve muve". Jevreji iz celog sveta, biće na jednom mestu, a Palestina će biti isparčana i sprečena da napreduje u bilo kom pogledu, dok Saudijska Arabija sa svojim izvorima nafte postaje večiti "vazal" Americi. Naravno da nisam ništa novo rekla sada, ali, ovako složeno u jednoj rečenici uz jedno pitanje koje sam postavila mojoj tetki, kada je bila (to je jedini put da sam je videla) i njeno odmahivanje rukom - Američka posla, a zatim ćutanje, daje mi ove emocije koje me podsete svaki put da neko od moje rodbine učestvuje na toj Golanskoj visoravni, na toj Gazi i osećaj moje indirektne veze sa dogadjajima. Za mene, to nije "tamo negde, na Bliskom Istoku"... 
Sa Rušhdijem se i dan danas, ponekad čujem telefonom, pitamo jedno drugo za zdravlje, za porodicu. Njegovi sinovi, Damir i Samir, sada su odrasli i oženjeni, a kako je njima kupovao pre Ramazanskog posta, Kinder(Bin)Ladu, tako je donosio i mom sinu. Majka i brat su mu u Siriji i video ih je jednom za 20 godina, koliko je ovde, a za ostale članove porodice, ne zna gde su...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyČet Okt 16, 2014 5:08 pm



Sada je svet vec zaboravio ono sto se desavalo u Gazi pre samo mesec, dva...Ovo na snimku je samo delic svakodnevice, u Gazi, na Zapadnoj Obali... Primera ima mali milion, i to je sustina.... Ko razume...
P.S. Aurora, hvala za pricu.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyPet Nov 14, 2014 11:15 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Mats Gilbert, Norvezanin, aktivista, ziva legenda. Covek, lekar, koji vec tridesetak godina odlazi u Gazu kad god tamo zatreba medicinska pomoc...
Nikada nije hapsen, osudjivan, politicki gonjen ili sl...Aktivan je samo u bolnici, operacionoj sali...
U zadnjem ratu je napokon dobio medijsku paznju.
Mnogo puta je operisao ratne rane, ali kako sam kaze, ovo sto se sada desavalo je bila katastrofa...Kad iskusni lekar zaplace- Sta da uradim, kad mi covek donese pola deteta,  bebu, i moli- spasite ga?!- bile su njegove reci u jednom obracanju javnosti, gde apeluje da ludilo jevreja prestane.
A onda su se sumnje obistinile-

Danas mu je izraelska drzava zabranila ulaz u Gazu , dozivotno ???!!!

Razlog navode- njegova sigurnost????!!!

Drzavni sekretar je pozvao jevrejsku ambasadu...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptySre Nov 19, 2014 10:06 am

Cinjenice o desavanjima u izraelsko - palestinskom sukobu  2014.:

-U aprilu  Izrael je prekinuo mirovne pregovore sa Palestincima nakon  sto je PLO potpisala  sporazum o pomirenju sa Hamasom, koji je za Izrael teroristicka organizacija .



-Ubistva tri mladih Izraelaca u blizini Hebrona u junu i Palestinca u Jerusalimu u julu doprinelo akutnoj situaciji...



-U julu i avgustu , Izrael je pokrenuo vojnu ofanzivu na oblast Gaze , koja je, prema UN podacima imala za rezultat 2 131 poginulih Palestinaca, i na izraelskoj strani ubijenih 66 vojnika i sest civila .



-Poslednji put sukob se pojacava  nakon napada jevrejskih fundamentalista  oko trga na Al - Aksa u Jerusalimu , Haram al -Sharif  i pretnjama da ce oni umarsirati tamo i tu poceti da mole ( klanjaju)  .



-U poslednjih nekoliko nedelja , Palestinci  su vise puta pregazili nasumicne pesake u Jerusalimu . Cetiri osobe su ubijene u tim napadima .



-11. novembar , mladi doseljenik u Zapadnoj obali i vojnik u Tel Avivu nožem ubio Palestinaca .



-U utorak je ubijeno najmanje cetiri osoba kad je  dvoje ljudi naoruzanih puskama i sekirama napalo sinagogu u Jerusalimu . Specijalna policija je ubila napadace. ( © NTB )




Sukob poprima sve vise, umesto politickog, religiozni oblik. To je jako opasno. Primirje koje su potpisali PLO i Hamas je sasvim bez osnova, i neslaganja su velika. Narod je revoltiran svakodnevnim, sistematskim  maltretiranjima od strane Jevreja , i time sto se nista ne preduzima, pa pokusavaju nasumicnim napadima  nesto resiti, sto dovodi samo do jos vecih sukoba.
Poslednji napad ( na sinagogu), PLO je osudio a Hamas je oznacio kao osvetu za smrt vozaca autobusa, Palestinca  koji  je obesen u ponedeljak. Jevreji, su zvanicno dali obavestenje da je u pitanju suicid, dok druga strana tvrdi da je napadnut od strane sest doeseljenika i ubijen tu na radnom mestu, u autobusu.  Vozaci autobusa su u strajku....

Svi nekako osecaju da je ova nadolazeca intifada...pocetak kraja...
( Ono sto se kuva na Sinaju, moze samo potvrditi slutnje...)
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra



Datum upisa : 26.09.2014

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptySre Nov 19, 2014 11:39 am

To što Izrael radi Palestincima, a svet to mirno posmatra je genocid na kvadrat.



Ovaj svet je odavno istrulio iznutra, sad još samo da ga avetinje sravne spolja. gcty
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptySub Nov 22, 2014 5:52 pm

pesma ::
To što Izrael radi Palestincima, a svet to mirno posmatra je genocid na kvadrat.



Ovaj svet je odavno istrulio iznutra, sad još samo da ga avetinje sravne spolja. gcty

To je mozda tacno. ali je isto tako tacno da se sve to moglo davno zavrsiti da su Arapi htjeli. Prema tome, da, zao mi je nevinih, naravno, ali treba da znamo da je citav scenario tamo samo to: scenario.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptySub Nov 22, 2014 7:37 pm

AstrinaKomsinica ::
pesma ::
Ovaj svet je odavno istrulio iznutra, sad još samo da ga avetinje sravne spolja.

To je mozda tacno. ali je isto tako tacno da se sve to moglo davno zavrsiti da su Arapi htjeli. Prema tome, da, zao mi je nevinih, naravno, ali treba da znamo da je citav scenario tamo samo to: scenario.



Nije mozda, nego je tacno. A ovaj deo nisam bas razumela - da su Arapi hteli?

Ako mislis na Palestince, oni su se tu najmanje pitali, od 1948. do danas, a ako mislis na ostale Arape, vraticeo se na ovo sto je @pesma napisala.
I da, mozda izdaleka izgleda kao da je SAMO scenario, ali ljudima koji tamo zive je to stvarnost, nazalost.

P.S. Sutra je obelezavanje desetogodisnjice smrti Jasera Arafata u Oslu ( sa malim zakasnjenjem, ali tako je organizovano )
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptySub Nov 22, 2014 7:44 pm

sonia ::
AstrinaKomsinica ::
pesma ::
Ovaj svet je odavno istrulio iznutra, sad još samo da ga avetinje sravne spolja.

To je mozda tacno. ali je isto tako tacno da se sve to moglo davno zavrsiti da su Arapi htjeli. Prema tome, da, zao mi je nevinih, naravno, ali treba da znamo da je citav scenario tamo samo to: scenario.



Nije mozda, nego je tacno. A ovaj deo nisam bas razumela - da su Arapi hteli?

Ako mislis na Palestince, oni su se tu najmanje pitali, od 1948. do danas, a ako mislis na ostale Arape, vraticeo se na ovo sto je @pesma napisala.
I da, mozda izdaleka izgleda kao da je SAMO scenario, ali ljudima koji tamo zive je to stvarnost, nazalost.

P.S. Sutra je obelezavanje desetogodisnjice smrti Jasera Arafata u Oslu ( sa malim zakasnjenjem, ali tako je organizovano )

I ti se vrati na ono sto sam rekla:) Da taj mali covjek zeli nesto da promijeni, ne bi uvike, ir edovno aminovao kretene koji ga vode.

Opet: zao mi je neduznih. Ali, sta se radi po tom pitanju?! Prvi Arafat je kumovao sa "komsijama" decenijama. Imao je sansu. Ne jednu. I sta bi?!
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptySub Nov 22, 2014 7:47 pm

Ja inače i tako mrim Jevreej, jel to spada u ovu temu.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptySub Nov 22, 2014 8:09 pm

AstrinaKomsinica ::


I ti se vrati na ono sto sam rekla:) Da taj mali covjek zeli nesto da promijeni, ne bi uvike, ir edovno aminovao kretene koji ga vode.

Opet: zao mi je neduznih. Ali, sta se radi po tom pitanju?! Prvi Arafat je kumovao sa "komsijama" decenijama. Imao je sansu. Ne jednu. I sta bi?!

U je'... Mali covek zeli nesto da promeni, pa menja...Gde to ima, majke ti?

I tu ''medijsku istoriju'' ne uzimaj zdravo za gotovo, molim te.  Pogotovu ne istoriju Bliskog istoka.

Sta se radi po tom pitanju?
Pa vidis, trebalo bi da se dozivi da bi se razumelo...Svakodnevno provociranje, maltretiranje, sistematski smisljeno ugnjetavanje...

Arafat je postao legenda i simbol palestinske borbe jos za zivota..A to sta su mu ''braca'' uradila kasnije od zivota je prica za sebe, i ne treba je pripisivati njemu...
Te sanse o kojima govoris, e to je vec holivud...da, ali ne sa njegove strane..I sta bi? Pa svi znaju..otrovan je na kraju...zar ne?
A pricu sa Hamasom smo vec gledali sa Talibanima, Al Kaidom, u egipatskom scenariju, libijskom, sad sa IS...


P.S. @debilko, nije tema mrznja prema jevrejima nego nepravda koja se cini palestinskom narodu.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptySub Nov 22, 2014 8:19 pm

sonia ::

Pa vidis, trebalo bi da se dozivi da bi se razumelo...Svakodnevno provociranje, maltretiranje, sistematski smisljeno ugnjetavanje...


Ja dozivjela :D A ti?!

Ma pusti bona tu pricu da je Hollywood sa tom konotacijom. Jasta je nego Hollywood, samo sto u tom svemu palestinske vodje nisu neduzne.

Ne bihd a ulazim u teme kako je Arafat umro, nisam kompetentna, ali za ono sto (ni)je uradio za vrijeme zivota, jesam. A nije bas uradio puno, no?! Msm. zemlja je oduzimana za njegove vladavine, narod ubijan svaki dan, a on je imao makar 3 sanse da stvori drzavu, ponovo. Zadnja sansa, dopusteno, je unistena od strane imbecila Bush-a, ali sta je sa onima prije?!

Necu da kazem da nije cinio i dobra djela, ali ono lose sto je napravio je takodjer nepobitno: stotine hiljada mrtvih.

A sto se tice medijske istorije, pa vidim kako narod nije "niposto podlozan" :D
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptySub Nov 22, 2014 8:40 pm

AstrinaKomsinica ::




Ja dozivjela :D A ti?!

Ma pusti bona tu pricu da je Hollywood sa tom konotacijom. Jasta je nego Hollywood, samo sto u tom svemu palestinske vodje nisu neduzne.

Ne bihd a ulazim u teme kako je Arafat umro, nisam kompetentna, ali za ono sto (ni)je uradio za vrijeme zivota, jesam. A nije bas uradio puno, no?! Msm. zemlja je oduzimana za njegove vladavine, narod ubijan svaki dan, a on je imao makar 3 sanse da stvori drzavu, ponovo. Zadnja sansa, dopusteno, je unistena od strane imbecila Bush-a, ali sta je sa onima prije?!

Necu da kazem da nije cinio i dobra djela, ali ono lose sto je napravio je takodjer nepobitno: stotine hiljada mrtvih.

A sto se tice medijske istorije, pa vidim kako narod nije "niposto podlozan" :D

Kazes da si dozivela. Ok, verujem ti.
Ja nisam, ako ne racunas sto su nam bombe padale one '99. ( najbliza na 3km,  zemlja se tresla danima, tri meseca u podrumima sa decom, na poslu u podrumu sa 80 histericnih pacijenata i sl... ) U Gazi nije bilo jevreja kad sam tamo zivela, ali sam dozivela njihovo maltretiranje prilikom prelaska granice ( stajala na poljani sa dvoje dece dok su nas drzali sa svih strana na nisanu, nazvana glupacom i idiotom od strane carinika a samo zato sto sam boravila jedan period tamo) i meni je to dovoljno za ceo zivot.
Ali pustimo mene sad. TI si dozivlea, kazes. I sta? Otisla si, htela, morala, nebitno...Otisla si.
A pitas li se sta oni da urade sto NE MOGU da odu nigde? Sto bukvalno zive u zatvoru od grada i nemaju gde?
Po tvome ispada da bi trebalo da svrgnu hamas, mozda ipromene veru, a ? Ako neprijatelja ne mozes pobediti, pridruzi mu se...Nije nego...

Kako sad da diskutujem sa tobom kad ti gledas sve to povrsno?
''Zemlja je oduzimana za vreme njegove vladavine, narod ubijan svaki dan''...Stotine hiljada mrtvih ( Palestinaca? ) ti stavljas na dusu Arafatu?''
I sto god da kazem ti ces tome dati konotaciju ''kako ona mrzi ameriku''. Primetila sam da taj stav vuces po postovima, i ne znam sto si time opterecena. Nikada ne generalizujem, i imam mnogo vise prijatelja tamo preko nego sto bi ti mogla i da pretpostavis, pa mi smesno..Americku administraciju i njihovu politiku ni Ameri ne vole, i ceo svet je svestan cemu su sve oni doprineli...Kad o tome govorim, uopste ne ciljam na teme licno, ponavljam ti, ne moras zauzimati takav stav, nema potrebe.
Holivud je inace sinonim za ludnicu u mom kraju...tek da se razumemo...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptySub Nov 22, 2014 10:24 pm

AstrinaKomsinica ::
sonia ::



Ne kontam smisao tvojih postova o Palestini, sem da pomislim na dupli standard :D

I koje je tvoje rjesenje za Palestinu?! Hajmo rusit Hamas, il je i tamo Srbija?! Stvarno ne kontam :D

trtrr 

Moje rjesenje je da se napokon Saudijci izvuku iz nojeve rupe, i pomognu. Jes' da je malo kasno, Amerika je preuzela ulaz u Aleksandriju, takod aje Egipat tOcno tamo gdje ga zele, a i Saudijci vala, vise vole dolarcice od svoje "brace" no?!

Sonja, Sonja, please, vrati se unazad, pa procitaj svoje, ne moje polako, na slogove, mozda, samo mozda ti se iskristalise :D


Palestinci su pogresili '48. i nisu prihvatili polovinu...A onda je stupila sila na scenu.

Izbombardovali su ih i saterali u oblast Gaze...Palestinske izbeglice se broje milionima, ako nisi znala...PLO je nastala u inostranstvu. Arafat je morao mudro da igra da bar nesto izbori ( sad bi se mnogo udaljila da detaljisem, ali sustina je na kraju dosla u vidu Oslo sporazuma...)  To sto jevreji svaki dogovor pogaze, znajuci da ce time izazvati bes naroda , a i koliku silu imaju, to je sustina neresivog problema...

Resenja za Palestinu nema.

Ako izbije nova intifada, bice to pocetak kraja...Ameri su napravili Hamas, Saudijci finansirali..isto kao i neke druge organizacije...Mnoga previranja su se od onda desila unutar same organizacije...
Ako sruse Hamas, ko da dodje na vlast? Al fatah , narodni front? Sta ce oni uraditi? Ko moze ista sada da uradi?
I ne drze Ameri Sinaji...celo arapsko prolece je strateski napravljeno...











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptySub Nov 22, 2014 11:36 pm





P.S. Sada se vodi akcija podrske Matsu Gilbertu...da se vratim na temu..za nastavak.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyPon Nov 24, 2014 11:39 am

Drugi put o Matsu Gilbertu...sacekacemo rasplet...Jevreji su promenili pricu, sad govore da on nije dobrodosao SAMO u Izraelu...

[You must be registered and logged in to see this image.]

- U centru zbivanja je trece najsvetije mesto za muslimane- Al Aksa ,  Haram al Sharif, Temple Skuare) .
I Jevreji i Palestinci su Semiti, ali imaju veoma malo toga zajednickog...
 Druga tacka je naseljavanje jevreja u okupiranooj zoni istocnog Jerusalima i na Zapadnoj obali. Ovo je jedan od najvaznijih prpepreka za mirno resenje sukoba.
Ljudi sa obe sukobljene strane su uplaseni...ekstremne grupe su sppremne na sve...
Ali i mrznja postoji, i nju ne treba mesati sa fanatizmom. Osveta. Akcije, i akcije ozmade, su karakteristike  ovog sukoba. A istorija se ne podudara...svaka strana ima svoju verziju price...
Natanjahu zahteva od Palestinaca ( koji zive izovlovano od ostatka sveta njegovom krivicom ) da priznaju drzavu Izrael, sto bi u praksi znacilo da su Palestinci gradjani drugog reda i samim tim bi to bilo stvaranje aparhejd drzave.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyPon Nov 24, 2014 7:25 pm

Posleskoro70 godina rata i borbe za drzavu koja im je oteta..........nea tog politicara ili vodje koji sme i zeli tako nesta.
Priznavanje Izraela bi bil isto kao i dasami podignu ogradu okorezervata u kojem zive.
Ali covek nesme javno nista da kaze protiv Jevreja jer je odma oznacen kao antisemitist. Pun mi ich je...........ne mrzim ih.........ali to sto rade nije ljudskii nemoralno je u svakom pogledu.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyČet Nov 27, 2014 1:26 pm

daljinski ::
Posleskoro70 godina rata i borbe za drzavu koja im je oteta..........nea tog politicara ili vodje koji sme i zeli tako nesta.
Priznavanje Izraela bi bil isto kao i dasami podignu ogradu okorezervata u kojem zive.
Ali covek nesme javno nista da kaze protiv Jevreja jer je odma oznacen kao antisemitist. Pun mi ich je...........ne mrzim ih.........ali to sto rade nije ljudskii nemoralno je u svakom pogledu.


uči

Nadovezacu se na ovo samo kratko.

NAKBA- ( arapski- alnkabah) - katastrofa- koristi se kao naziv za  proterivanje Palestinaca ( 1948. )
Za Izrael je to datum osnivanja drzave, dan kada je proterano skoro milion Palestinaca van granica svoje drzave.
Postoje razlicite varijante , ali je nekoliko neutralnih istoricara dokazalo da je sistematski vrseno etnicko ciscenje nad Palestincima po manjim gradovima i selima ( Deir Jasina itd...)

Ziveci u Palestini, cula sam vise puta iz prve ruke secanja na te dane...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyUto Dec 02, 2014 10:16 am

[You must be registered and logged in to see this link.]

Povodom obeležavanja UN-ovog Međunarodnog dana solidarnosti sa palestinskim narodom,Al Jazeera Media Network pokreće „Palestina remix", prvu interaktivnu web-stranicu te vrste na četiri jezika: engleskom, arapskom, bosanskom i turskom, uz slogan: „I vi možete ispričati priču".

Platforma „Palestina remix" pruža korisnicima priliku da gledaju dokumentarce te da odabirom rijei iz transkripta direktno pređu na taj trenutak u filmu, čime štede vreme prilikom pretrage. Korisnici mogu birati, kombinovati i sastavljati odlomke različitih filmova ili gledati cele filmove. Ova baza ne samo da pruža mogućnost pretrage transkripta unošenjem bilo koje riječi, imena, mesta ili koncepta već, kroz 84 sata materijala na četiri jezika, nudi mogućnost upoznavanja sa 250 osoba, 580 lokacija i periodom od 215 godina. Na stranici se nalaze i snimci Jerusalema, Gaze i drugih mesta koje su načinile bespilotne letelice, te rečnik pojmova koji su u palestinskim pričama uobičajene i u širokoj su upotrebi, ali nemaju jasnu definiciju. Neke se ponavljaju u brojnim filmovima "PalestineRemixa". Neke od njih se čine jasnima, ali ih je u stvarnosti potrebno definisati unutar palestinskog konteksta.

Palestina remix" korisnicima, između ostalog, omogućava pristup filmovima iz serijala „Palestina u fokusu" te im daje priliku da sastave priču putem inovativne i interaktivne alatke za remix. Korisnici svoj remix odmah mogu podeliti na različitim društvenim platformama. Web-stranica „Palestina remix" obiluje i velikim brojem interaktivnih karata te, pomoću hronološkog pregleda događaja, i omogućava korisnicima da shvate palestinsko pitanje.

„Bit ovog projekta nije samo ispričati priču o Palestini, već i stvoriti nove priče. Želimo vam pružiti nove načine da shvatite, ispričate i podelite priče o Palestini. Zato smo stvorili 'Palestina remix': kako bismo moć stvaranja priča preneli u vaše ruke", Rawan Damen, direktorka projekta.



[You must be registered and logged in to see this link.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyNed Dec 21, 2014 4:43 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]


Mats Gilbert ( 67 )  je izabran za coveka godine u Norveskoj. Cestitamo.


[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyČet Dec 25, 2014 8:52 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyNed Feb 22, 2015 9:40 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


Februara 2010. Amir ( 10 god. ) je uhapsen u Hebronu. Razlog hapsenja je - Gadjanje izraelskog vojnika kamenom ( ?! )
On je jedno dete iz mase koje neosudjeno provodi detinjstvo u izraelskom zatvoru...Mnogi od njih su u zatvorima zajedno sa odraslima...

 Foto: Alex Sheidegger










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptySub Apr 25, 2015 6:41 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Mohammed Abu Khudair (16) er blant de nye navnene på Israels minnevegg over falne soldater og terrorofre. Nå blir navnet hans fjernet etter ønske fra familien. Foto: Menahem Kahana / AFP / NTB Scanpix, privat

Muhamed Abu Khudair( 16 ) - stajalo je na zidu secanja na pale vojnike i zrtve terora u Jerusalimu. Na zahtev porodice, uklonjeno je...Decaka su zivog spalila 3  jevreja, i glovno okrivljeni je izjavio da se ne oseca krivim.
22. je bio dan secanja u Izraelu, danas su sukobi opet eskalirali, ubijen je jos jedan momak od 16 godina pri redovnoj kontroli na ulici...Bez posebnog povoda...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptySub Jul 04, 2015 10:45 pm

Situacija se zaostrava na granici prema Gazi. Hoce li IS napasti Hamas?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptySub Jul 04, 2015 11:16 pm

sonia ::
Situacija se zaostrava na granici prema Gazi. Hoce li IS napasti Hamas?
Hoće ,ako bude imao priliku . Ovi odsecaju glave ,dave ,pale ,siluju decu i prave ubice od njih .Nikakvog tu "muslimanskog bratstva" nema ,jer su gotovo sve žrtve ISIS-a ,sem onih par kidnapovanih novinara -muslimani . Ni "Hamas" im nije dovoljno islamski radikalan ,a to zaista niko ne može da kaže,i lično bih voleo da dođe do sukoba ,jer su borci Fataha ,pa i Hamasa malo veće baje od ovog surovog ,neljudskog ološa. 
Možda su oni i ona kap koja će preliti čašu ,a opet ,lično bih voleo da se Sarajet Matkalu i Izzedin al Kassam ,umesto da se bore međusobno, zajedno udare po skotovima u crnom .To bi bio veliki motiv za zajednički život u pojasu Gaze .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyNed Jul 05, 2015 12:46 pm

sonia ::
Situacija se zaostrava na granici prema Gazi. Hoce li IS napasti Hamas?
I da dodam gornjem postu . Jeste egipatska vojska spasila Sinaj ,ali uz pomoć eskadrile helikoptera "Apach".
Apači su idealno sredstvo za borbu protiv ISIS-a ,jer da se ne lažemo ,nemaju oni nikakvu organizovanu armiju sa logistikom ,nego im je prednost fanatičnost i mobilnost . Lansiraju rakete sa kamiona ,tuku PA topovima ,i onda nastupa fanatični bašibozluk .Prvi udari nanesu velike štete u ljudstvu ,a crne uniforme unesu paniku . 
Recept za ove je ,udari "Apachima" ,koji mogu da neutališu ciljeve jedan po jedan ,ako treba .Da sirijska i egipatska vojska ,ili kurdske "Pešmerge" imaju stotinak "Apača" ,ISIS ne bi stigao da se obnavlja sa borcima i tehnikom ,i pre ili kasnije ,koalicija će morati ovako da nastupa :
Vazdušni udari zapadnih saveznika + napad pešadije ,gde borci Fataha mogu da budu itekako korisni . 
Kažem Fataha ,jer se Hamasu i ne može verovati 100 % ,suviše imaju zajedničkih ideja sa ISIS .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyPon Jul 06, 2015 11:16 am

E pa, vidis, Ameri se ne odlucuju da napadnu Is. Sto? Nemaju dovoljno Apaca? Nije to u pitanju. Is je odlicno organizovana u Iraku i Siriji, i ceo svet zna da oni imaju tajnu podrsku upravo sa zapada kao i iz same KSA. Bez finansijske pomoci, koja podrazumeva i naoruzanje ne bi oni nista mogli...Drugo, pogledati ko cini njihovu vojsku. Ratnici ( citaj- ratni psi ) iz celog sveta...
 Bismalah ( citaj bism- i ime, Alah-  - dolar )...Govore o nekom islamu a krse sva njegova pravila...
Vidi, svet je pocetku bio protiv Hamasa, i jednim delom razumljivo, niko ne voli ekstremizam, ali je ta ista partija, sakupila dovoljno simpatija sirom sveta nakon zlocinackih napada jevreja na civile tokom poslednjih ratova u Gazi...
IS i Hamas nemaju nikakvih dodirnih tacaka, i to javno kazu i jedni i drugi, i dok im IS preti, Hamas jedino zeli da cuva svoje, i nema nikakve sire ambicije...
Borci Fataha su pomrli, ubijeni, ostali u izbeglistvu i sl...Mislim na prave borce...ovo sto ti nazivas tim imenom su kvazi-borci koji su se izgubili u pokusajima da naprave primirje sa Izraelom, a koji to ustvari i ne zeli, prodajuci zemlju i narod...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyPet Jul 10, 2015 9:53 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]


– Признајем, пристрасна сам. Отворено кажем: противим се израелској окупацији палестинских територија. Објективност је у новинарству прецењена и често је камуфлажа за одбрану моћних, док би новинари требало да контролишу и преиспитују моћ – каже новинарка либералног листа „Харец” Амира Хас, која се деведесетих јављала из Газе, а данас израелско-палестински сукоб прати из Рамале, на Западној обали.
..............................
– За две државе је потребна политичка воља, а Израел је све урадио да ту вољу упропасти. То је могуће једино ако се уклоне сва израелска насеља са Западне обале. Не ваљају ни израелска ни палестинска визија једне државе. У ствари, то и јесте једна, апартхејд држава у којој су Палестинци збијени по енклавама, док Израел контролише све ресурсе. Израелска десница ту једну земљу замишља са Палестинцима као петоразредним становницима, док Палестинци желе муслиманску Палестину са Јеврејима као религиозном мањином која ће бити толерисана у муслиманској земљи. Ми нисмо мањина, ми смо народ који има право на самоопредељење и живот у Израелу – каже Амира Хас.
.........................................................
О њима се често говори као о терористима, иако су они ти који живе под блокадом и окупацијом...
Израелци ће вам рећи да Палестинци убијају израелске цивиле, али прећуткују да и израелска војска убија палестинске цивиле. Али ми можемо да за њих тврдимо да су терористи јер смо јачи, имамо подршку Запада и одлучујемо шта је тероризам. Иако презирем самоубилачке нападе на израелске цивиле, одбијам да то назовем тероризмом све док истим именом не назовемо и оно што Израел ради Палестинцима.
...........................................
Зашто кажете да свет субвенционише израелску окупацију палестинских територија?
Зато што САД и ЕУ сваке године шаљу Палестинцима око две милијарде долара, колико је Светска банка израчунала да Палестинци годишње губе због израелских блокада и рестрикција, забране извоза и приступа Мртвом мору. Владе тих земаља не желе да Палестина експлодира и зато сипају новац Палестинској управи. Тим новцем Запад купује Палестинце, какав-такав мир и своју савест, јер не ради ништа да политички да примора Израел да престане да ради оно шта ради. Сигурно да не позивам да свет бомбардује Тел Авив, као што је бомбардовао Београд, али неке санкције мора да му уведе.

uči










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyČet Sep 10, 2015 7:20 pm

Godinu dana nakon poslednjeg rata....Izraelski Operation Protective Edge je trajala nesto vise od 50 dana. Maivna bombardovanja su za skor imala 2205 palestinske zrtve, 1483 mrtvih su bili civili, preko 500 su bila deca...
Na suprotnoj strani je ubijen 71 Izraelac, 66 od njih su bili vojnici...

U Gazi je bilo tri rata u poslednjih 6 godina....


Stanovnici zive odbrojavajuci vreme do sledeceg...
Najgore u tome prolaze deca, naravno...


U najnovijem izvestaju  Save the Children stoji da 90 odsto roditelja u pojasu Gaze kaze da njihova deca zive u stalnom strahu...boreci se sa fizickim i mentalnim problemima...


Od 2 miliona st. Gaze, polovina je mladja od 18.


UNRVA nema dovoljno novaca za otvaranje skola ove jeseni...To znaci da 240 000 skolske dece nemaju skolu ovog septembra.
Od oko 12 000 kuca koje su bombardovane, nijedna nije obnovljena.


Veliki problem je izraelska blokada. Izraelci ne dozvoljavaju da gradjevinski materijal stigne u Gazu. 
Nakon kontrarevolucije u Egiptu i odnos Kairo- Gaza nije dobar. Granicni prelaz Rafa je uglavnom zatvoren....
Gaza je najveci zatvor na svetu.
60 % omladine nema posla. Pesimizam je veliki...Pogodno tlo za ekstremizam?...



[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptySub Sep 26, 2015 9:24 pm

Trenutno je više od 5.500 Palestinaca u izraelskim zatvorima.
 Postoji praksa zatvaranja bez zvanicne optuznice na 6 meseci uz mogucnost produzavanja...






[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptySre Sep 30, 2015 10:41 pm

Palestinska zastava se danas prvi put zavijorila na zgradi Ujedinjenih Nacija . 
Simboličan čin koji neće puno toga promeniti u pojasu Gaze -ali velika stvar ,jer to formalno znači na neki način priznanje nezavisnosti Palestine . 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyPet Okt 09, 2015 11:11 pm

Opet je danas poginulo nekoliko Palestinaca...kljuca...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyPon Okt 12, 2015 11:46 am

Od pocetka oktobra ubijeno je preko 20 Palestinaca i 4 Izraelaca... 



NRK u emisiji gde veteran za Bliskoistocnu krizu otvoreno govori o tome kako izraeska vojska ubija novinare- Odd Karsten Tveit... 



[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyUto Okt 20, 2015 11:14 am

Ban Ki Mun otisao u Palestinu..Nakon tri nedelje, probudio se da vidi moze li se sta...Pricaju o zidu, ali...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyUto Okt 20, 2015 11:46 am

Nije mi jasno, šta Palestinci traže u Izraelu, zar nisu Izraelu prodali zemlju?

rasta
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyUto Okt 20, 2015 12:07 pm

John Doe ::
Nije mi jasno, šta Palestinci traže u Izraelu, zar nisu Izraelu prodali zemlju?

rasta

Delimicno si u pravu ( ono o prodaji, na neki nacin)...
Ono kao Srbi Krajinu Hrvatima?

Pogledaj zastavu Izraela i plavu boju...Donja je Nil, gornja je Eufrat...i zvezda na sredini...cisto...belo...
 ( mene ovo podseca na Veliku Albaniju...)

Al Aksa se podkopava...i manastiri na Kosovu ruse...

Politika, novac, oruzje, moc...
U Gazi umiru ljudi od gladi.
Znate li da oni godinama imaju struju samo nekoliko sati dnevno?I da skoro nikad ne znaju kad ce je imati?
Znate li da oni nemaju sume, i da spremaju hranu na gas? Gas im stize, pogodite odakle?
Lekovi, hrana?

O desavanjima van Gaze ( na Zapadnoj obali) drugi put cu pisati, a ko zeli, moze saznati puno...postoji medjunarodna organizacija nezavisnih advokata iz celog sveta koja se bavi ovom problematikom...Zaprepascujuce je kakav je to pres koji jevreji vrse na Palestince, danonocno, dovodeci ih u situaciju da eksplodiraju na najgori moguci nacin, i ubijaju nasumicno...
Koliko covek moze izdrzati? 
Tesko je razumeti da ti neko upadne u kucu dok spavas, a ti to i ne osetis? Da ti svakodnevno maltretira decu na putu do skole? Da te uhapsi bez razloga, prebije i posalje kuci?
Da dodje i srusi ti kucu koju celog zivota gradis, samo zato sto jeod danas tu zabranjena gradnja, njihovim zakonom?

Mozemo ovako do jutra...
Sto se tice palestinskih lidera, oni pravi su davno umrli, na ovaj ili onaj nacin...da, medju njima i oni koji nisu hteli ''da prodaju'' ( podele)...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyUto Okt 20, 2015 12:23 pm

Kol'ko znam, 12 ili 13 arapskih porodica je prodalo zemlju Izraelcima. Izrael se ekonomski, vojno, obrazovno, razvio, za razliku od Palestine. Izrael, s obzirom na ekonomsku moć, kao i sve ekonomski jake zemlje, diktira tempo. U nedostatku love, tu je atomska energija, s kojom Izrael raspolaže.

Priznaj, lakše će ti biti a Đura će ti oprostiti što te je tukao.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptySre Okt 21, 2015 11:52 am

John Doe ::
Kol'ko znam, 12 ili 13 arapskih porodica je prodalo zemlju Izraelcima. Izrael se ekonomski, vojno, obrazovno, razvio, za razliku od Palestine. Izrael, s obzirom na ekonomsku moć, kao i sve ekonomski jake zemlje, diktira tempo. U nedostatku love, tu  je atomska energija, s kojom Izrael raspolaže.  

Priznaj, lakše će ti biti a Đura će ti oprostiti što te je tukao.


rasta
Hahaha- Slusajte  druze, mozda ste dobili pogresan broj, al' ste dobili onog kog ste trazili. A sta, nije ti jasno? E bice ti jasno.


Nemam pojma odakle ti ovo, o privatnoj prodaji, i cudesnom razvoju...laicki zvuci malo, zaista.

Meni nikako nije jasna jedna stvar- Naime, jos nisam bukvalno naisla na Norvezanina koji ne razume palestinski konflikt sa javerejima, ali zaista je svima jasno, a nasi ljudi, samo iz razloga sto su Palestinci muslimani ( ?! )  inace, ne mogu naci drugi, uporno odbijaju da vide sta je pravi problem tamo.

Da bi razumeo danasnji konflikt moras se vratiti u 1880. prvo, a onda dalje u 1917. i 
li kako su Englezi , tj. njihov parlament odlucio da pomogne jevrejima.
Tako se doslo u situaciju da od 1933. godine krene ekstremno naseljavanje, a sve pod kontrolom Britanije, pa je umesto 56 000 jevreja, koliko ih je bilo 1917. god. u Palestini, 1948. bude 650 000 ( tada vec trecina stanovnistva Palestine) ! 
Podseca ovo na nesto? ...sto juznije, to tuznije?
O, da, i bombardovali su Palestinu, kad su se usprotivili...iste metode se svugde primenjuju, izgleda...
1948. 700 000 Palestinaca je izgubilo svoje domove! 500 sela je zauvek unisteno.
Vecina, tj. skoro svi su dobili dozivotnu zabranu da se vrate u Palestinu ( ?! )
David Ben Gurion
Etnicko ciscenje.
AL NAGBA...

Danas ima oko 5 miliona Palestinaca u izbeglistvu. Polovina ukupnog stanovnistva.
Jevreji su, vrati se na pocetak posta, dugo planirali osnivanje drzave,a i zna se kako su se tako brzo ekonomski razvili... Jedino za to im se moze skinuti kapa, trgovci su oduvek bili...Ostalo sve je za osudu...zlocini bez presedana.



P.S. U vatikanskim muzejima postoji soba, meni jako zanimljiva bila...


[You must be registered and logged in to see this image.]


I, da - '' oni sve rade javno, da ne bi bilo tajno''  ;)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptySre Okt 21, 2015 12:00 pm

P.S. Ako se ne vidi dobro na fotografijama, pise:
LA SIRIA-PALESTINA DAL PERIODO NEOLITICO AL BRONZO ANTICO I 8500 - 3000 A.C.
LA SIRIA -PALESTINA DAL BRONZO MEDIO ALL'EPOCA  ROMANA 2000 A.C - 394 A.D


Palaestina Prima...Bilad el Sham...

( istorija je fantasticna nauka )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptySre Okt 21, 2015 12:17 pm

Nemam ja problema sa Palestincima a još manje što su muslimani. Nemam problema ni sa čivutima ni sa katolicima a ni sa pravoslavcima a najmanje sa budistima i indijancima. Svi oni imaju dovoljno problema sasamim sobom. Ja im najmanje trebam.

Savet:
Pomiri se sa silovateljom i sačekaj svoj trenutak jer je trenutno pravda u njegovim rukama ili se opusti i uživaj.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyČet Okt 22, 2015 6:49 pm

Nisam mislila u tom smislu, pogotovu ne tebi licno,  nego obicno se pravi paralela muslimani vs oni drugi, pa nekako svi u isti kos, a nema veze sa zivotom...

A sto se tice saveta- Opusti se i uzivaj i ako si 'eban svaki dan, i to silovan? Tesko, druze...



[You must be registered and logged in to see this image.]


I dok je Merkelova danas potvrdila ogodovornost nacista za Holokaust, Natanjahu je optuzio jurusalemskog muftiju da je nagovorio Hitlera...misliiim...Sta on time pokusava? Da smiri strasti u regionu kao svaki odgovorni vodja? 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyČet Okt 22, 2015 8:18 pm

Kol'ko znam, Hića i Emirati il' već kako se zovu oni od dole su nešto šurovali, inače ne bi bilo ove fotke.

Sad samo očekujem argument: "fotomontaža", Gebelsove zezalice il' nešto slično.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyPet Okt 23, 2015 8:25 pm

John Doe ::
Kol'ko znam, Hića i Emirati il' već kako se zovu oni od dole su nešto šurovali, inače ne bi bilo ove fotke.

Sad samo očekujem argument: "fotomontaža", Gebelsove zezalice il' nešto slično.


rasta


Cak su i sami jevreji reagovali na ovu Natanjahovu nebulozu. 

Nije fotomontaza, ali je nesto slicno kao onaj njegov crtez bombe o Iranu.

Kao da ga je Sharon napravio i ''napravio'', tako vlada...

Pali vatru na Bliskom Istoku, ili sipa benzin na vec upaljenu?


[You must be registered and logged in to see this image.]
Foto: KENA BETANCURAFP
[You must be registered and logged in to see this link.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyPet Okt 23, 2015 8:34 pm

Na ovoj temi držimo "stranu" Palestincima ,ok ...
Ali se ne mogu zanemariti i žrtve sa "druge strane" . 
Danas su Palestinci bacili zapaljivu bombu na auto koji je vozila mlada žena ,sa dve kćerke u vozili ,u jevrejskom naselju na Zapadnoj obali ? 
Sve su povređene ,najviše 4 godišnja devojčica kojoj je izgorelo 35 % kože . 
To je samo jedan u nizu napada na civile i vojnike u poslednjih mesec dana . 
10 ljudi je ubijeno nožem ? 
Onda Izraelci pucaju i na napadače ,i na sve redom ,te je bilans palestinskih žrtava 48 mrtvih .
Za mesec dana . 
Dok god "Hamas" diktira takav način" borbe" -"odmazde" od isto takvih sa druge strane će biti krvave . 
I nikad kraja . 
Bolje rezultate bi sigurno dale umerene opcije ,koje bi bile sklonije pregovorima i kompromisima .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyPet Okt 23, 2015 8:55 pm

Pa u tome i jeste problem sto se ne vide svakodnevna maltretiranja ( fizicka i psihicka) koje jevreji sistematski primenjuju a upravo u cilju ( ma kako cudno zvucalo) upravo ovakve reakcije pojedinaca.
Narod bukvalno ''puca''.
Niko nista ne radi povodom svakodnevnih desavanja.
Pustimo jevreje i njihovu policiju, ali gde su bogate arapske zemlje, gde je palestinska vlast da nesto ucini, gde je policija, zakon...pravda?...Nema kraja...
Nema kraja, nema pomoci...oni hapse samo zato sto izgledas sumnjiv, iz istog razloga i biju, pucaju, zastrasuju, omladinu, decu, zene...
Ruse kuce...ponizavaju, gaze, tenkovima prelaze preko vocnjaka punih upravo zrelih maslina, spremnih za branje...Niko opet ne pomaze...Tu gde kuca tvoja bila, nice novo jevrejsko naselje ( naseljuju ga Eritrejci? ! )
...Nema pomoci, nema kraja...Ides u supermarket po namirnice, presretne te vojska na ulici ( na zapadnoj obali ih svuda ima), pregleda torbu, prospe, pogazi, ne nadje nista- marsh kuci...A kod kuce familija ceka...treba jesti, male plate...ko ih ima...
Deca od 11 god. i nadalje po zatvorima odrastaju, stare, nikad osudjeni ( ?!), nikad sudjeni!
...........................................
Nastavak ujutru...ili mozda nakon ponoci kad familije spavaju...cika, vriska, upali u neciju kucu, odovode ga...saslusavaju...pospanu decu sutiraju, upiru im puske u glave,stojeci pred njima u punoj ratnoj opremi...
.............................
[You must be registered and logged in to see this image.]


i...na strani smo mira...tek da se zna.

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptySub Nov 14, 2015 6:55 pm

Danas su  palestinski radikalni "Hamas" (koji i sam važi za radikalno islamski ) ,kao i njihovi politički protivnici "Islamski džihad" iz Gaze osudili teroristički napad u Parizu ,uz ocenu da se radi o besramnom ubistvu nevinih i ocenu da "terorizam nema veru" .
Izrazima saučešća francuskom narodu se pridružio i predsednik Abas .
Bravo ,Palestinci .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptySub Nov 14, 2015 8:33 pm

Danubius ::

Bravo ,Palestinci .


Kad si vec pomenuo...

Države koje su glasale protiv prijema Kosova u UNESCO:
Južna Afrika, Angola, Argentina, Jermenija, Belorusija, Bolivija, Bocvana, Brazil, Čile, Kina, Kipar, Kongo, Kuba, Ekvador, Eritreja, Španija, Etiopija, Ruska Federacija, Gruzija, Gvatemala, Ekvatorijalna Gvineja, Indija, Indonezija, Kazakhstan, Kirgistan, Liban, Maroko, Mauricijus, Mozambik, Meksiko, Mijanmar, Namibija, Nikaragva, Uganda, Palestina, Paragvaj, Filipini, Sirija, Moldavija, Demokratska Republika Kongo, Narodna Demokratska Republika Laos, Narodna Demokratska Republika Koreja, Republika Srbija, Slovačka, Južni Sudan, Šri Lanka, Surinam, Urugvaj, Venecuela i Zimbabve.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyPon Dec 28, 2015 9:57 pm

Dokumenti iz izraelskog ministarstva za gradjevinu i urbanizam otkrivaju  planove za gradnju  55 548 novih stambenih jedinica na okupiranoj Zapadnoj obali, istočno od Jerusalima, u oblasti poznatoj kao E1.
Dokumenti takođe otkrivaju da su planirana dva potpuno nova naselja, Givat Eitam južno od Vitlejema i Bitronot .
Planovi takođe uključuju "legalizaciju"  sest takozvanih ispostava, tako sto su zvanično dodate na listu naselja.
Izrael je osnovao vise od 120 naselja na Zapadnoj obali nakon sto je oblast okupirana tokom sestodnevnog rata 1967. godine- Izraelski Peace Now 
 Nacionalisticka desnica Izraela je takodje ''stvorila'' preko 100 ispostava. Većina danasnjih naselja je osnovana tako.
Prema zvaničnim podacima, na Zapadnoj obali sada zivi oko 700 000 doseljenika , oko 300 000 njih u blok- naseljima  okruzujuci  istocni Jerusalim.
Naselja su osnovana suprotno Cetvrtoj Zenevskoj konvenciji, koji u članu 49 navodi "okupacione snage nece deportovati ili prenositi delove sopstvenog civilnog stanovnistva na okupiranoj teritoriji."


[You must be registered and logged in to see this image.]
Foto- Reuters- Ronen Zvulum










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyUto Dec 29, 2015 8:54 am

Kad' Arapi naseljuju jEvropu, red je da neko naseli i arapsko govorno područje.

Tamte za Vamte


rasta
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyUto Dec 29, 2015 10:57 pm

John Doe ::
Kad' Arapi naseljuju jEvropu, red je da neko naseli i arapsko govorno područje.

Tamte za Vamte


rasta

Zapazi, molim te. Kokoska ili jaje? Neko? Eritrejci, recimo?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptySre Dec 30, 2015 9:00 pm

sonia ::



Zapazi, molim te. Kokoska ili jaje? Neko? Eritrejci, recimo?
"Hamas" se opet "pokazao" . Lepo je zabranio proslavu Nove godine u pojasu Gaze . 
Razlog -suprotno Islamu ,zapadni običaj . 
Ljudska prava ,građanske slobode ?  flipp stopmini
Nema ,rek*o Hamas ,a policija će da "postupa" ,ako nekome padne na pamet da ipak "slavi" .  :jelka :

Podržavam verska prava i slobode ,ali zaista ,zar ovi "radikalni " ne razmišljaju ,šta bi bilo da Zapad kaže ,na isti način -nećemo ništa "islamsko" ,pa zatvori džamije ,i ukine sve slobode koje građani islamske veroispovesti ,ipak ,uživaju ? 
Ovako je ipak (nevezano za Palestince ) totalno nelogično .U mnogim islamskim zemljama skoro pa ništa zapadno "ne može" ,taman i odeća bila u pitanju ,a očekuju se sva prava  i više od toga na tom istom Zapadu ?  fil










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptySub Jan 23, 2016 11:12 am

Jutarnja vest u novinama - Izraelci ubili 13 godišnju devojčicu 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Strašno ,ali u tekstu se kaže da je: 

Pripadnik obezbeđenja upucao je trinaestogodišnju Palestinku nakon što je pokušala da ga ubode nožem na ulazu u naselje na Zapadnoj obali ,saopštila je Izraelska policija . 


Vest su potvrdili i palestinski mediji ,namera napada je postojala ,kao i oružje ,samo su dodali opasku da je to "rezultat frustracije izraleskom okupacijom"
U poslednja 4 meseca Palestinci su gotovo svakodnedno pokušavali napade ubadanjem ,ubijeno je 24 Izraelca i 1 američki student . 
Izrael je ubio 102 ljudi koje je identifikovao kao "napadače" . 

I kako onda ovde biti pametan ,i "presuđivati" ko je "u pravu"  ? 
Krvoproliće nema kraja .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyPon Mar 28, 2016 11:23 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Za dva dana je Youm al ard - Land day , secanje na 1976.  a ovakve stvari se i danas 
( juce,koliko ) desavaju tamo...

[You must be registered and logged in to see this image.]


Navodno je trinaestogodisnja devojcica pokusala da nozem napadne vojnike
 ( neko vreme se govori o ''intifadi nozevima'' kao jedan vid protesta a sve radi skretanja paznje javnosti na ono sto se desava tamo )
 i oni su je ladno ubili! 
Ne uci vojska odbranu od napada nozem? I mi sto radimo na psihijatriji to ucimo, a o drugim sluzbama da ne govorimo...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyPon Mar 28, 2016 12:02 pm

sonia ::

Navodno je trinaestogodisnja devojcica pokusala da nozem napadne vojnike
 ( neko vreme se govori o ''intifadi nozevima'' kao jedan vid protesta a sve radi skretanja paznje javnosti na ono sto se desava tamo )
 i oni su je ladno ubili! 
Ne uci vojska odbranu od napada nozem? I mi sto radimo na psihijatriji to ucimo, a o drugim sluzbama da ne govorimo...
Nije navodno ,i palestinski izvori su potvrdili napad . "Intifadi noževi" jesu stvarnost ,ako želimo biti realni i pogledati hronologiju napada na izraelske vojnike tokom 2015 ,što jeste -jeste ,isto kao što je stvarnost da obučeni izraelski vojnik puca odmah ,po kratkom postupku ,bez razmišljanja o "prekomernoj sili" ,jer je izraelska vojna doktrina upravo na tome zasnovana .
 
Pitanje svih pitanja je KO to u pojasu Gaze napujda decu ,sredovečne žene ,pa i starce na ovakve samoubilačke napade ,koji ničemu ne vode ? 

Samo u septembru 2015 je ubijeno 11 Izraelaca u napadima nožem . Sve napade su počinili palestinski civili ,a među ranjenim Izraelcima je i dvoje staraca ,jedna 80 godišnja žena i jedan 70 godišnji muškarac . 
Nema  nikakvog smisla ,a još manje smisla ima da su ove "akcije" dovele do smrti 71 Palestinca ,od toga 45 direktnih napadača . 
Rafal ne bira ,niti ga je moguće kontrolisati ,i onda stradaju svi koji su u blizini . 
Po logici stvari ,šta znači ubistvo jednog vojnika ? Ništa ,a očigledno nekome nije stalo koliko će to palestinskih života da košta ,da bi se demonstrirao neki "otpor" . 
"Hamas" je militantno krilo "Muslimanskog bratstva" ,dakle ,radi se o radikalnim islamistima ,pod kontrolom isto takvih islamskih "sveštenika" koji otvoreno propovedaju zatiranje države Izrael i svih Izraelaca . Metoda "borbe" ovakvih je terorizam ,dakle atentati ,bombe i sl . To su pravi krvnici palestinske dece koja ginu u ovakvim napadima . 
Vojska uči "odbranu od noža" ,ali kada nož sevne -onda se svako brani onim sredstvom koje mu je pri ruci ,i automatski se povlači oroz ,nema vremena za razmišljanje . 
Kamo sreće da je u Gazi na vlasti PLO ,koji je još 1988 priznao suverenitet države Izrael ,sigurno ne bi bilo ovoliko nepotrebnih smrti . Dok god su radikalni islamisti na vlasti ,i isto takvi fundamentalni cionisti sa druge strane ,krv će teći i mira neće biti .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyPon Mar 28, 2016 12:22 pm

Danubius ::



 
Pitanje svih pitanja je KO to u pojasu Gaze napujda decu ,sredovečne žene ,pa i starce na ovakve samoubilačke napade ,koji ničemu ne vode ? 


Odgovor bi bio- to se ne desava u pojasu Gaze, gaza je ''oslobodjena'' u svom zatvoru koji su sazidali jevreji, vec na Zapadnoj obali, gde izraelska vojska danonocno maltretira ljude ( a to treba doziveti da bi razumeo) presretanjem dece iz skole, upadima u kuce u svako doba dana ili noci, rusenjem kuca da bi se gradile nove za jevreje, do fizickih maltritranja, zatvranja u zatvore bez mogucnosti da se zna i zasto si smesten tamo, a kud da se zalis ili da ti se sudi...

To su pravi razlozi zasto se omladina radikalizuje, a ne radikalne organizacije ( ako cemo pravo, ti su pod potpunom kontrolom - dokazuju i pretnje IS da ce napasti Palestinu ( ?! ) misle na pojas Gaze, a ne cisti deo Izraela, i to da taj IS jos nije ubio nijednog jevrejina ( a ubili su mnogo muslimana i hriscana...misli o tome...)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyPon Mar 28, 2016 1:08 pm

ISIS je pobio dovoljno jevreja, u Turskoj, Parizu, i Belgiji.U Gazi je zajedno sa Hamasom, i "islamskim djihadom.Na zapadnoj obali, izraelci drze cestovne blokade, dok je odrzavanje reda u rukama palestinske milicije.Islam je sam po sebi radikalan, a ubijanje jevreja je put do raja, ako imam kaze, ili neka druga licnost
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyPon Mar 28, 2016 2:27 pm

Pravi jevreji ne kazu cestovne, znaju da su u Turskoj, Parizu , Belgiji , Pakistanu, Nigerij, Iraku ginuli uglavnom nevini ljudi sasvim nezavisno od toga koje su vere ili nacije bili, znaju da se kaze dzihad Zapadna Obala , i kao sto rekoh vec, razmak posle tacke i ostale misterije univerzuma...

Prave jevreje postujem , ako izuzmem ono sto rade Palestincima , tj. celokupnu njihovu politicku aktivnost. Jednom pametan i radan narod, ali samo pravi jevreji, rekoh, a ne '' Eritrejci u jevrejskim naseljima''.
Ono sta rade jevreji na Zapadnoj Obali, ne mora niko od Palestinaca da govori,da se ne bi smatralo subjektivnoscu, ali, pisala sam vec o svetskom udruzenju advokata,sa sedistem u Australiji, koji su bili ocevici pa svoja iskustva i saznanja prenose ljudima sirom sveta, i to sve volonterski...Norvezani to jos bolje rade, oni ali necu o tome sada, da se vratim na ovo ''palestinske milicije''.
Palestinska policija je samo figurativna a to dokazuje cinjenica da ima jevreji otimaju ljude bez da oni mogu ista da ucine, ne moramo dalje...mada, primera ima u svakodnevnom zivotu koliko hoces.

Zadnju recenicu, ne znam, ima li smisla diskutovati- ''islam je sam po sebi radikalan ''... ''crnci su sami po sebi sluge''...

Da napravim jednu paralelu, za ljude koji nisu toku:
Dzihad islami je nesto kao Srpski radikali
Hamas je otprilike kao SNS
Abas i ''familija'' su zuti- citaj manekeni
A IS je sve samo ne islam- pre bih ja to nazvala sljam...ljudski...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 EmptyPon Mar 28, 2016 2:28 pm

P.S. Za jevreje znamo, to su oni sto su pobili sve Poslanike...ako treba da krenemo od pocetka sa objasnjavanjem  ne znam










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Palestina, intifada, palestinska stvarnost...
Nazad na vrh 
Strana 6 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Bilo bi vic da nije stvarnost:)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: REGIONI I POKRAJINE :: BLISKI ISTOK-
Skoči na: