DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Palestina, intifada, palestinska stvarnost...

Ići dole 
+13
daljinski
debilko
AstrinaKomsinica
pesma
Auror@
cojle
slatkicass
Samouka
Astra
_Batonbreucki_
popovac
determinanta
zirafa
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptySre Sep 16, 2009 12:47 pm

First topic message reminder :

Палестина (историјски Канаан и Terra Sancta/Света земља, арапски فلسطين Filastīn, хибру ארץ ישראל Eretz Jisra'el) .

За хришћанство, ислам и јудаизам овај регион има изузетан историјски и религијски значај


Име Палестина потиче од имена народа Филистинци, који су се око 1175. године старе ере населили медитеранску област Канан. Асирски текстови из 8. века п. н. е. називају област данашњег појаса Газе, „Пилашту“. Грчки историчар Херодот (5. век п. н. е.) означавао је област уз обалу између Феникије и Газе „Сирија Палаистине“. Грчка реч Палаистине, у латинском је постала Palaestina.
После победе над 2. јеврејским устанком (132. - 135. година п. н. е.), Римски освајачи, т.ј. Цар Хадријан, су променили име провинције Јудеја у Сиријска Палестина и протерали Јевреје из Јудеје. Временом, Сиријска Палестина је чешће називана само Палестина. То је била једна од административно-политичких јединица Римског царства.
За време турске владавине палестинцима су обично означавани Јевреји који су ту живели, док су се Арапи називали арапи.
Од 1970-их, реч Палестинци се користи за означавање арапског становништва Палестине

[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio sonia dana Čet Okt 20, 2011 9:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyPon Maj 31, 2010 7:38 pm

Danubius ::


Istraga će verovatno pokazati šta se tačno desilo. Izrael ima svakako pravo da pregleda teret koji ulazi u njihove teritorijalne vode , i da se ne lažemo -pod firmom "humanitarna pomoć" se dovozi svašta .Videli smo to na primeru dogadjaja u ex Yu .
Malo je i čudna reakcija "posade" -ne vidim razlog za to,ako nešto ne kriješ? Zavisi od izvora , priča se razlikuje u onome ko je koga napao-a ko se branio .
Što se Irana tiče-oni ni ne kriju,čak je i njihov predsednik javno rekao da Izrael treba zbrisati sa lica zemlje .

Zaista bi bilo vreme , za dobrobit oba naroda , da smanje pre svega teritorijalne zahteve i prestanu razgovarati oružjem -dok god se i u jednom i u drugom narodu ne marginalizuju militantna "krila" , ovakve stvari će se dešavati i dalje -i nikada kraja tome .


Koja, crna, istraga?!- Kadija te tuzi , kadija ti sudi?!
Incident se dogodio u MEDJUNARODNIM VODAMA, sto znaci da Izraelski napad jeste klasican piratski atak na brod , koji je prevozio humanitranu pomoc, i na kome nije bilo Palestinaca, vec Evropljana, medju njima i visokih zvanicnika!
Cudna reakcija, kazes?! Izrael ima pravo, velis, da stiti sebe, a ostali nemaju?!!!
Ko se branio, a ko napao? Oni su bili na moru, i pokusavaju vec danima pregovorima da stignu do kopna! Zasto Jevreji nisu dozvolili da brodovi pridju kopnu i pod NJIHOVOM kontrolom izadje humanitarna pomoc za te ljude koji tamo bukvalno umiru zbog nedostatka osnovnih namirnica?!
Za kraj, lepo si rekao, nikad kraja tome. Okreni malo AL JAZERA kanal, pa pogledaj sta je direktan izvestaj. Bice ti jasnije, mozda...
I samo jedno hipoteticko pitanje, nije upuceno nikome direktno, ali,
DA LI MOZES MIRNO GLEDATI DA TE NEKO ISTERA IZ KUCE, RUSI TI KUCU, OTIMA TVOJE, UNISTAVA TI SVE STO CELOG ZIVOTA STICES, PA MA KOJA PARTIJA, POLITIKA ILI STA ZNAM BILO PRISUTNO TAMO, A TI DA MIRNO GLEDAS, OSTANES MIRAN?! NE MOZES SADA, NE MOZES ISTOM MEROM, ALI BORICES SE, POKUSACES, AKO NE ZBOG SEBE , A ONO ZBOG DECE SVOJE, DA DOKAZES DA NEPRAVDA VLADA OVIM SVETOM, PA MAKAR TE I TERORISTOM ZVALI TI ISTI TERORISTI!?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyPon Maj 31, 2010 8:03 pm

sonia ::


koji je prevozio humanitranu pomoc, i na kome nije bilo Palestinaca, vec Evropljana, medju njima i visokih zvanicnika!

Cudna reakcija, kazes?!

Okreni malo AL JAZERA kanal, pa pogledaj sta je direktan izvestaj. Bice ti jasnije, mozda...

Prvo ...reagujes emotivno , jednostrano i pristrasno -što ti naravno ne zameram, nego razumem . Ja ,kao recimo, neutralni posmatrač se zaista pitam -pogotovu ako su u pitanju "stranci" -što bi noževima i sekirama branili teret sa kojim nemaju ama baš ništa ,dakle , životima ??? Nije to malo čudno -ako se zna da sa izraelskim komandosima nema zezanja ???
Opet bih se isto zapitao -da li narod koji je preživeo holokaust ima sklonosti da na isti način muči druge narode ? Meni je cela priča jednostavno nejasna , i znajući da je Mosad obično dobro obavešten -sumnjam da bi i Izrael išao na tako ogroman medjunarodni incident bez razloga ? Samo da bi mučio gladju Palestince ?
Nemoj misliti da branim ili sam naklonjen Izraelu ,no vojska koja tačno zna , pa iz aviona pogodi kola sa nekim članom Hamasa , a ne ide na to da ubije još par stotina ljudi, i vojska koja je čuvena po munjevitim akcijama po ,bez uvrede -terorističkim bazama , svejedno čije su , opet mislim da ne bi izazivala gnev celog sveta takvim činom .Ne moram biti u pravu -samo logično razmišljam .Za mene ovaj slučaj ima suviše nepoznanica da bih imao stav .
Ali da mi kazes da gledam Al Džaziru ?? Pa daajjjjj....ta stanica je gotovo glasnogovornik Al Kaide , soniaaaaa.....da se ne lažemo.
To je zadnji medij kome bi išta poverovao -čak manje nego CNN.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyPon Maj 31, 2010 8:21 pm

DanubiusPrvo ...reagujes emotivno , jednostrano i pristrasno -što ti naravno ne zameram, nego razumem . Ja ,kao recimo, neutralni posmatrač se zaista pitam -pogotovu ako su u pitanju "stranci" -što bi noževima i sekirama branili teret sa kojim nemaju ama baš ništa ,dakle , životima ??? Nije to malo čudno -ako se zna da sa izraelskim komandosima nema zezanja ???
Opet bih se isto zapitao -da li narod koji je preživeo holokaust ima sklonosti da na isti način muči druge narode ? Meni je cela priča jednostavno nejasna , i znajući da je Mosad obično dobro obavešten -sumnjam da bi i Izrael išao na tako ogroman medjunarodni incident bez razloga ? Samo da bi mučio gladju Palestince ?
Nemoj misliti da branim ili sam naklonjen Izraelu ,no vojska koja tačno zna , pa iz aviona pogodi kola sa nekim članom Hamasa , a ne ide na to da ubije još par stotina ljudi, i vojska koja je čuvena po munjevitim akcijama po ,bez uvrede -terorističkim bazama , svejedno čije su , opet mislim da ne bi izazivala gnev celog sveta takvim činom .Ne moram biti u pravu -samo logično razmišljam .Za mene ovaj slučaj ima suviše nepoznanica da bih imao stav .
Ali da mi kazes da gledam Al Džaziru ?? Pa daajjjjj....ta stanica je gotovo glasnogovornik Al Kaide , soniaaaaa.....da se ne lažemo.
To je zadnji medij kome bi išta poverovao -čak manje nego CNN.[/quote]


Svako normalan morao bi da reaguje emotivno na ovako sto, kao prvo!
Nisam jednostrana i pristrasna, samim tim ako uzmemo cinjenicu da nisam pristalica Hamasa.
A tvoja neutralnost je jos malo pa k'o da ti je Saron deda! [You must be registered and logged in to see this image.]

Komandosi su isred noci upali na brod! Sta je trebalo ljudi da rade?! Da podmetnu cela ili da pokusaju da se odbrane onim sto im se naslo pri ruci?!
Izvini na ovome, ali boldovana recenica je cista nebuloza , ako se samo setimo sta su jevreji radili proteklih godina na ocigled celog sveta !
Muce ih gladju?! Srusili su 25000 kuca! Drze zatvorene milion ipo stanovnika na prostoru koji je ispod svakog nivoa uslova za zivot! Ne dozvoljavaju ni musica da udje ili izadje ako oni ne dozvole! Da ne govorim o struji , koja je misaona imenica tamo, i jos toga , sto bi mogla da nabrajam da jutra!


Sa Izraelskim komandosima nema sale! Slazem se, sila Boga ne moli... Samo, znaj, to je jednom plasljiv narod, i sami su to sebi ucinili, da se sada boje i svoje senke! Mene je njih zao, ...ti ja takav zivot!

Drugo, boli njih uvo i sto su povredjeni Belgijanci, Norvezani, ili vec ko, dok Ameri cute, a cutace...
Neka i ceo svet bude protiv, a jeste!
[You must be registered and logged in to see this image.] I trece, sto se tice Al Jazire, Arapi kazu da je uz jevreje i amere, dok ovi kazu da je uz talibane, sto samo potvrdjuje da je objektivna i neutralna! Daje izvestaje sa lica mesta, i uspeva tamo gde drugi ne mogu da stignu. Svaka cast za njih.
P.S. Ne lazemo se, samo su nam stavovi potpuno razliciti, a tako valjda i treba da bude , da bi polemika isla dalje..Uostalom ti si severnjak a ja sa juga, a to nikad nije bilo isto...
Ostaj pozdravljen sada...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyPon Maj 31, 2010 9:36 pm

sonia ::


Svako normalan morao bi da reaguje emotivno na ovako sto, kao prvo!
Nisam jednostrana i pristrasna, samim tim ako uzmemo cinjenicu da nisam pristalica Hamasa.
A tvoja neutralnost je jos malo pa k'o da ti je Saron deda! [You must be registered and logged in to see this image.]

Komandosi su isred noci upali na brod! Sta je trebalo ljudi da rade?! Da podmetnu cela ili da pokusaju da se odbrane onim sto im se naslo pri ruci?!
Izvini na ovome, ali boldovana recenica je cista nebuloza , ako se samo setimo sta su jevreji radili proteklih godina na ocigled celog sveta !
Muce ih gladju?! Srusili su 25000 kuca! Drze zatvorene milion ipo stanovnika na prostoru koji je ispod svakog nivoa uslova za zivot! Ne dozvoljavaju ni musica da udje ili izadje ako oni ne dozvole! Da ne govorim o struji , koja je misaona imenica tamo, i jos toga , sto bi mogla da nabrajam da jutra!


Sa Izraelskim komandosima nema sale! Slazem se, sila Boga ne moli... Samo, znaj, to je jednom plasljiv narod, i sami su to sebi ucinili, da se sada boje i svoje senke! Mene je njih zao, ...ti ja takav zivot!

Drugo, boli njih uvo i sto su povredjeni Belgijanci, Norvezani, ili vec ko, dok Ameri cute, a cutace...
Neka i ceo svet bude protiv, a jeste!
[You must be registered and logged in to see this image.] I trece, sto se tice Al Jazire, Arapi kazu da je uz jevreje i amere, dok ovi kazu da je uz talibane, sto samo potvrdjuje da je objektivna i neutralna! Daje izvestaje sa lica mesta, i uspeva tamo gde drugi ne mogu da stignu. Svaka cast za njih.
P.S. Ne lazemo se, samo su nam stavovi potpuno razliciti, a tako valjda i treba da bude , da bi polemika isla dalje..Uostalom ti si severnjak a ja sa juga, a to nikad nije bilo isto...
Ostaj pozdravljen sada...
A što ovo voleeemmmm.... [You must be registered and logged in to see this image.]

Prvo ....emocije su jedno -trezveno rasudjivanje drugo . Oko ozbiljnih stvari kao što je politika se razgovara hladne glave -inače se ode u ostrašćenost.
Nadalje -rekoh da ne "navijam" , mada mi to spočitavaš , a blizu smo generacijski , pa ćeš se sigurno prisettiti da je Palestina tradicionalni prijatelj Jugoslavije još od pokojnog Arafata -e pa vidiš , i na studijama , a i danas se družim sa Palestincima (troje ih radi kod nas ) a Izraelca ni jednog još nisam upoznao ??? To mi malo liči na one reakcije od pre , kada ja kažem da je Srebrenica zločin , i to odmah izazove histeriju kod nekih članova .
Kažeš...protiv Hamasa si...pa taj isti Hamas je na vlasti na Palestinskim teritorijama, zar ne ? Ko je glasao za njega ? Da se ne lažemo-ni Al Fatah ranije nije imao mnogo različite metode borbe , samo je tamo ipak razum preovladao .
Da se vratimo malo unazad -ko je koga stalno gadjao iz pojasa Gaze raketama, što čini i danas , kad mu se pruži prilika ? Odakle dolaze bombaši -samoubice u Izraelske gradove ? Ko je pobio Izraelske sportiste 1972 u Minhenu ? Itd, itd...tako da se ne treba mnogo čuditi što se Izrael brani kako zna i ume .
Kažeš "plašljiv narod "??? Ti ne bi bila, kada si kroz celu istoriju izložena pogromima, kada je samo u holokaustu pobijeno par miliona , kada živiš na teritoriji okružen samim neprijateljima ?? Za mene je to jako hrabar narod, i jako vredan narod -kada su od onog komada pustinje što su im Englezi bacili svojevremeno napravili ovo što jesu .
No, na temu .....napad na konvoj.
Ako upadne gomila naoružanih -ne isučeš nož i vičeš "banzai" ako nemaš debeo razlog da gineš-nego se predaš.Ako to ne uradiš-sleduje ti metak , i to je tako svugde u svetu . Ako se predaš . nadas se ostati živ i uzdaš u Ženevsku konvenciju. Malo sam sada procunjao -problem je bio u tome da Izrael nije dozvolio ulaz stranim brodovima u svoje teritorijalne vode -na čega su se kapetani tih brodova oglušili. To je pravo svake države . Mogli su ih jednostavno potopiti da su hteli , zar ne -to je medjunarodno pomorsko pravo .
Ne kažem da Izrael mazi Palestince -ali hajdemo ovako ...Koliko Palestinca radi u Izraelu ? Kakva je reakcija Palestinaca na izraelske kuće tamo ? Pa da nema vojske , gorele bi iste noći .Zašto su digli onaj zid ? Zato što se dopremalo oružje, zar ne ??Itd, itd...da ne tupim . Ne razlikuje se mnogo nastup ni jednih ni drugih.
Dok se Palestina ne reši Hamasa a Izrael svojih "ortodoksa" na vlasti-ništa od mira, ni "suživota" .
Al Džazira....tv koja emituje ekskulzivno obraćanja Osame Bin Ladena , koga ne možemo ipak ubrojati u nikakve "borce za slobodu" , i tv koja je svakako "baklja svetilja šerijatskog islama" ...pa kako bre ona može biti objektivna??? Naravno da može kod talibana -kad znaju da će da izveštava u njihovu korist , jer je bliska njihovim principima .
I na kraju "sever -jug" teorija. Mi smo bili -i još uvek jesmo jedna zemlja, zar ne ? Ako je iko bio blizak antimiloševićevskom Novom Sadu-onda je to bio svakako tvoj Niš, zar ne ? Iste muke nas muče ...kao i onda , a to je centralna vlast u Beogradu . A oni koji pujdaju "jug" da ako može otme od "severa" ili "sever" da "otkači" jug koji ih" eksploatiše" ...pa oboje smo suviše inteligentni da bi nasedali na to , zar ne ? [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyPon Maj 31, 2010 11:24 pm

Danubius ::


A što ovo voleeemmmm.... [You must be registered and logged in to see this image.]

Prvo ....emocije su jedno -trezveno rasudjivanje drugo . Oko ozbiljnih stvari kao što je politika se razgovara hladne glave -inače se ode u ostrašćenost.
Nadalje -rekoh da ne "navijam" , mada mi to spočitavaš , a blizu smo generacijski , pa ćeš se sigurno prisettiti da je Palestina tradicionalni prijatelj Jugoslavije još od pokojnog Arafata -e pa vidiš , i na studijama , a i danas se družim sa Palestincima (troje ih radi kod nas ) a Izraelca ni jednog još nisam upoznao ??? To mi malo liči na one reakcije od pre , kada ja kažem da je Srebrenica zločin , i to odmah izazove histeriju kod nekih članova .
Kažeš...protiv Hamasa si...pa taj isti Hamas je na vlasti na Palestinskim teritorijama, zar ne ? Ko je glasao za njega ? Da se ne lažemo-ni Al Fatah ranije nije imao mnogo različite metode borbe , samo je tamo ipak razum preovladao .
Da se vratimo malo unazad -ko je koga stalno gadjao iz pojasa Gaze raketama, što čini i danas , kad mu se pruži prilika ? Odakle dolaze bombaši -samoubice u Izraelske gradove ? Ko je pobio Izraelske sportiste 1972 u Minhenu ? Itd, itd...tako da se ne treba mnogo čuditi što se Izrael brani kako zna i ume .
Kažeš "plašljiv narod "??? Ti ne bi bila, kada si kroz celu istoriju izložena pogromima, kada je samo u holokaustu pobijeno par miliona , kada živiš na teritoriji okružen samim neprijateljima ?? Za mene je to jako hrabar narod, i jako vredan narod -kada su od onog komada pustinje što su im Englezi bacili svojevremeno napravili ovo što jesu .
No, na temu .....napad na konvoj.
Ako upadne gomila naoružanih -ne isučeš nož i vičeš "banzai" ako nemaš debeo razlog da gineš-nego se predaš.Ako to ne uradiš-sleduje ti metak , i to je tako svugde u svetu . Ako se predaš . nadas se ostati živ i uzdaš u Ženevsku konvenciju. Malo sam sada procunjao -problem je bio u tome da Izrael nije dozvolio ulaz stranim brodovima u svoje teritorijalne vode -na čega su se kapetani tih brodova oglušili. To je pravo svake države . Mogli su ih jednostavno potopiti da su hteli , zar ne -to je medjunarodno pomorsko pravo .
Ne kažem da Izrael mazi Palestince -ali hajdemo ovako ...Koliko Palestinca radi u Izraelu ? Kakva je reakcija Palestinaca na izraelske kuće tamo ? Pa da nema vojske , gorele bi iste noći .Zašto su digli onaj zid ? Zato što se dopremalo oružje, zar ne ??Itd, itd...da ne tupim . Ne razlikuje se mnogo nastup ni jednih ni drugih.
Dok se Palestina ne reši Hamasa a Izrael svojih "ortodoksa" na vlasti-ništa od mira, ni "suživota" .
Al Džazira....tv koja emituje ekskulzivno obraćanja Osame Bin Ladena , koga ne možemo ipak ubrojati u nikakve "borce za slobodu" , i tv koja je svakako "baklja svetilja šerijatskog islama" ...pa kako bre ona može biti objektivna??? Naravno da može kod talibana -kad znaju da će da izveštava u njihovu korist , jer je bliska njihovim principima .
I na kraju "sever -jug" teorija. Mi smo bili -i još uvek jesmo jedna zemlja, zar ne ? Ako je iko bio blizak antimiloševićevskom Novom Sadu-onda je to bio svakako tvoj Niš, zar ne ? Iste muke nas muče ...kao i onda , a to je centralna vlast u Beogradu . A oni koji pujdaju "jug" da ako može otme od "severa" ili "sever" da "otkači" jug koji ih" eksploatiše" ...pa oboje smo suviše inteligentni da bi nasedali na to , zar ne ? [You must be registered and logged in to see this image.]



Hhahaha, bas me nasmeja:
- Politika ili bilo sta drugo, ja sam takva, samo strasno! [You must be registered and logged in to see this image.]
- Izrael se brani! [You must be registered and logged in to see this image.]
-Hrabar i vredan narod, od komada pustinje..bla, bla...ceo svet im daje pare do dana danasnjeg, a kakav su narod to je opste poznato..
-Protiv sam fasizma , ali trebalo je da Staljin odlozi Berlin jos malo [You must be registered and logged in to see this image.]
- Uzdas se u Zenevsku konvenciju! [You must be registered and logged in to see this image.]



Od silne tragedije ti napravi komediju ovde, nego pola dvanaest je, pa nisam u fazonu da politiziram sada, odgovoricu ti detaljnije sutra, a sad ...opet boldovan tekst [You must be registered and logged in to see this image.]
-
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava



Datum upisa : 09.08.2009

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyUto Jun 01, 2010 12:08 am

Hamas je legitimni predstavnik Palestinskog naroda a marionetski režim na Zapadnoj obali je američki vazal.
Dakle, državni terorizam kome pribegava Izrael ima američko pokriće te su u pozadini prepada na misiju pomoći Gazi i palestinske marionete iz Al Fataha.
Suštinski konflikt ima internacionalnu dimenziju i ima obeležja sukoba snaga nacionalne samobitnosti i imperijalnih globalista.
Pravedna borba Hamasa je medijskom propagandom nametnuta kao ekstremizam a cionistička agresija podržana licemerstvom globalističkih struktura.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyUto Jun 01, 2010 12:38 am

Ova tema dobija neobican tok..Cetnici na strani Hamasa?! [You must be registered and logged in to see this image.]


Jutro je pametnije od veceri, o ovome cu da mislim sutra, sad sam previse zbunjena da bi mogla o tome... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava



Datum upisa : 09.08.2009

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyUto Jun 01, 2010 12:46 am

sonia ::
..Cetnici na strani Hamasa?! [You must be registered and logged in to see this image.]

Naravno ... narodi celoga sveta moraju da se solidarišu i udruže u borbi za slobodu!
Smrt globalizmu ... sloboda narodima! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna



Datum upisa : 06.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyUto Jun 01, 2010 4:56 am

Danubius ::
Opet bih se isto zapitao -da li narod koji je preživeo holokaust ima sklonosti da na isti način muči druge narode ?
Znaš li da su najmonstruozniji zločinci u svom detinjstvu bili maltretirani?
Čudna ti je nedoumica!
Nego da krenemo od činjenica koje su nam poznate:

-Izrael jeste pod zaštitom Amerike, u tolikoj meri kao da je njeno istureno odeljenje. Sve po sistemu "tante za kikiriki": Mi vama slobodu da živite na našoj teritoriji i držite američku ekonomiju, vi nama perfektnu poziciju za kontrolisanje istoka.
-spominju se sekire i noževi, što valjda implikuje da "posada broda" nije imala drugačije naoružanje i da su se poslužili onim što im je bilo dostupno
-u sukobu ginu slabiji, a ko je u navedenom incidentu poginuo?

U konkretnom događaju mi ne znamo najbitniju "sitnicu", a to je: Da li su brodovi isključivo prevozili humanitarnu pomoć. Dok se to ne sazna, ne može se reći koja strana je u pravu, pa je svaka dalja diskusija izlišna.

No, istina, možemo da sagledavamo u kontekstu, bez obzira na ishod istrage: "U konkretnom slučaju, ko je na dobitku?".
Danubius, šta misliš?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyUto Jun 01, 2010 9:35 am

UN je doneo deklaraciju kojom oštro osuđuje izraelski napad i postaviće nezavisnu komisiju radi utvrđivanja istine, posebno oko broja žrtava. Turska tvrdi da žrtava ima mnogo više. Na sednici Saveta UN, Amerika se oštro protivila usvajanju takve deklaracije, dok je Turska, kao predlagač, bila najglasnija u odbrani svojih stavova.
Protesti protiv ovakve reakcije Izraela su bili širom sveta.
Ovo je ukratko poslednja vest.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
popovac

popovac


Godina : 55
Location : Trebinje
Humor : znam i ozbiljan se nasmijati
Datum upisa : 26.04.2010

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyUto Jun 01, 2010 10:37 am

Reče ti da je Izrael pod kontrolnom zaštitom Amerike ,pa je razumljvo sa pozicije sile ,njihovo ponašanje . Savjet Bezbednosti je poligon gde se "Trampe" INTERESI ,a mnogo manje zaštitnik ugroženih i obespravljenih naroda . Tako je to i to tako traje od samog početka .Nešto u što se danas zaklinju ,sura je mrtvo slovo na papiru .Izrael to koristi svojski imože što god hoće ,siguran da će i to proći "demokratsku " proceduru .To su činjenice a sve ostalo je u sveri nagađanja .
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyUto Jun 01, 2010 3:23 pm

Izraelski komandosi pucali u samoodbrani?



Srna | 31. 05. 2010. - 16:55h
| Foto: AFP | Komentara: 287




Izraelska
mornarica objavila je snimak na kojem tvrdi da se vidi kako su
izraelski komandosi, koji su izvršili upad na brod sa humanitarnom
pomoći za Gazu, bili napadnuti noževima i palicama, i po njenim
izvorima neki specijalci su skočili preko ograde da bi se spasili.
[You must be registered and logged in to see this image.]Izraelski vojnici evakuišu ranjenike



Prema poslednjim informacijama, izraelski komandosti ubili su tokom intervencije 19 aktivista, a nekoliko desetina ranili.





Izrael trenutno ometa elektronske signale i cenzuriše medije, pa
je teško doći do informacija iz nezavisnih izvora o događajima na
brodu.


Izraelski vojni portparol rekao je da su neki komandosi bili
opremljeni puškama koje ispaljuju kuglice sa bojom, ali da ovo
nesmrtonosno oružje nije bilo dovoljno da se zaštite od aktivista
naoružanih palicama.


"Imali su i pištolje sa bojevom municijom kao rezervu, da bi se odbranili", rekao je portparol.



Jedan od komandosa rekao je novinarima da se spustio konopcem iz
helikoptera na jedan od šest brodova u konvoju i da ga je istog
trenutka napala grupa ljudi.


"Tukli su nas metalnim palicama i noževima. U jednom trenutku na nas su pucali i vatrenim oružjem", rekao je ovaj specijalac.



Rojtersov kamerman stacioniran na izraelskom mornaričkom brodu
Kidon rekao je da su komandosi koji su nadgledali operaciju bili
iznenađeni snagom otpora propalestinskih aktivista.


Jedan od specijalaca izjavio je da su nekim vojnicima skinuti
šlemovi i oprema, te da su mnogi bačeni sa palube na niži nivo, odakle
su skočili u more da bi se spasili.


"Skočili su na mene, udarali me palicama i bocama i ukrali mi
pušku. Izvukao sam pištolj i nisam imao izbora osim da pucam", rekao je
jedan od učesnika akcije.
Video na :

[You must be registered and logged in to see this link.]
Ambasador Izraela: Neprijateljska priroda organizatora konvoja
Ambasador Izraela u Srbiji Artur Kol izjavio je danas u Beogradu da će
Savet bezbednosti UN morati da uzme u obzir "neprijateljsku prirodu"
organizatora konvoja brodova koji je trebalo da dopremi pomoć
Palestincima u Gazi i činjenicu da na brodu nije bila humanitarna
pomoć.

"Konvoj nije napadnut i bio je sve samo ne humanitarni.
Izrazel za više od 100 brodova daje dozvolu za prolaz. Ali ovaj brod
nije bio humanitarni. Cilj je bio da se razbije blokada obale i to je
bilo protiv međunarodnog prava", rekao je Kol televiziji Foks povodom
jutrošnje izraelske vojne akcije.

Navodeći da Gazu kontrolišu snage koje su terorističke i
koje vode rat protiv države Izrael, Kol je istakao da Izrael zbog toga
mora da vodi računa šta ulazi u Gazu i ne sme dozoliti "da hiljade i
hiljade oružja ulazi".

On je rekao da Izrael žali što je došlo do ljudskih žrtava.
"Pet
brodova je presetnuto na miran način, ali na jednom je bila
organizovana neprijateljska zaseda, vojnici su napadnuti noževima i
vatrenim oružjem. 12 izraelskih bojnika je sada u bolnici", naglasio je
izrealski ambasador.

On je podsetio da terorističke napade izvode ekstremni
Palestinci Hamasa, ali da Izrael ne želi konfrontaciju već želi da se
dođe do mirnog rešenja situacije.

"Mi smo sada u direktnim pregovorima sa palestinskim
vlastima i nadamo se da će se ti razgovori završiti uspešno. Napadom je
pokušano da se ti pregovori zaustave i ako to uspe to će biti uspeh
terora", ocenio je Kol.


U incidentu u Sredozemlju 19 poginulih, 26 ranjenih

Izraelska vojska napala turski konvoj pomoći za Gazu



N. Vlačo | 01. 06. 2010. - 00:02h
| Foto: FoNet, AFP | Komentara: 12




U
napadu izraelske vojske na šest brodova natovarenih humanitarnom pomoći
za Palestince u Gazi, koji se desio u Sredozemnom moru u noći između
nedelje i ponedeljka, poginulo je najmanje 19 osoba, od kojih je
devetoro turske nacionalnosti, a 26 ljudi je ranjeno.
[You must be registered and logged in to see this image.]Turski brod „Mavi Marmara“ predvodio konvoj



Oružani sukob, nalik na scene iz akcionih filmova, izbio na brodu
„Mavi Marmara“, za koji izraelska vojska tvrdi da pripada turskoj islamističkoj
organizaciji Fond za humanitarnu pomoć (IHH) i da nije nosio
humanitarnu pomoć, već tovare oružja.





„Pokret za slobodnu Gazu“ koji je organizovao flotilu saopštio
je da je među 700 putnika brodova u konvoju bilo državljana 15 zemalja,
uključujući i Srbiju. Prema saznanjima „Blica“, radi se o državljaninu
Srbije sa Kosova. Ministarstvo spoljnih poslova Srbije objavilo je da
među poginulim putnicima, prema raspoloživim podacima, nije bilo
državljana Srbije.

Savet bezbednosti UN trebalo je sinoć u Njujorku da održi
hitnu sednicu zbog izraelskog napada na brodove koji su prevozili
humanitarnu pomoć. Sastanak je trebalo da bude održan u formi javne
rasprave, a Turska je tokom jučerašnjeg dana objavila da ona insistira
na ovoj sednici. Cilj flotile, koja je krenula sa Kipra, bio je da
probije izraelsku pomorsku blokadu Gaze koja je otpočela 2007. nakon
što je vlast na toj palestinskoj teritoriji preuzeo radikalni
islamistički pokret Hamas.

Na video snimku sa turskog broda prikazan je upad
izraelskih specijalaca iz vazduha i iz patrolnih čamaca, zatim sukob sa
ljudima na brodu, kao i ranjenici koji leže na palubi. Tri izraelska
patrolna broda isplovila su u nedelju uveče iz izraelske luke Haifa da
bi presrela brodove sa humanitarnom pomoći. Izraelska mornarica
objavila je snimak na kojem tvrdi da se vidi kako su izraelski
komandosi, koji su izvršili upad na brod sa humanitarnom pomoći za
Gazu, bili napadnuti noževima i palicama, i po njenim izvorima neki
specijalci su skočili preko ograde da bi se spasili.

„Izraelske pomorske snage naišle su na nasilan otpor,
uključujući i oružanu vatru, kada su mirno pokušale da presretnu
prohamasovsku flotu u ponedeljak rano ujutro“, navela je Ambasada
Izraela u Srbiji i dodala da je „desetak Izraelaca u bolnici, neki u
kritičnom stanju“.

Među putnicima ko­n­voja bila su tri nema­čka parlamentarca
i dva palestinska poslanika iz Kneseta, izraelskog parlamenta, kao i
švedski pisac Hening Mankel.


Tako da svaka priča ima dve verzije....zavisno od toga ko je priča....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyUto Jun 01, 2010 5:28 pm

Danubius ::
Tako da svaka priča ima dve verzije....zavisno od toga ko je priča....
Ja sam predložila da se diskusija preusmeri na nivo "ko dobija ovakvim činom?", jer je veliko pitanje da li će se bilo koja istina uopšte i saznati.
Izrael je na dobitku, jer je sprečio da Palestina dobije pomoć, pa je logično zaključivanje da su oni osmislili način kako da to spreče.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyUto Jun 01, 2010 10:56 pm

determinanta ::

No, istina, možemo da sagledavamo u kontekstu, bez obzira na ishod istrage: "U konkretnom slučaju, ko je na dobitku?".
Danubius, šta misliš?
Jasno je ko je -ekstremisti sa obe strane kojima odgovara da pregovori koji su u toku propadnu . Najviše ekstremni islamisti koji bi rado stavili šapu na buduću Palestinu ,pa će sada da imaju kao "izgovor" za razne "odmazde" -u ime Palestinaca .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyPet Jun 04, 2010 2:36 pm

Novi brod stiže sutra
„MV Rejčel Kori“, novi brod
sa humanitarnom pomoći za Gazu, trebalo bi da doplovi do palestinske
teritorije sutra ujutru ukoliko dobije dozvolu izraelskih vlasti.
Benjamin Netanjahu, premijer Izraela, izjavio je da izraelske trupe
nisu imale drugog izbora osim da napadnu brodove u ponedeljak. „Dužnost
Izraela je bila da spreči Iran i druge da prokrijumčare rakete i drugo
oružje Hamasu u Gazu. To nije bio brod ljubavi, već brod mržnje“, kazao
je Netanjahu misleći na turski brod „Mavi Marmara“.
U Turskoj je juče
sahranjeno devetoro poginulih u izraelskom napadu.

A šta se desilo na brodu , KO su bili "putnici "i ostalo-da ne tupim, izjava našeg reportera koji je bio tamo :

[You must be registered and logged in to see this link.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyUto Jun 08, 2010 11:09 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]




Danas sam bila na jednom mirnom protestu - Bojkotuj Izrael, koji organizuju svi gradovi u Norveskoj. Ja se zaista divim ovim ljudima ovde! Oni jesu drugi svet, oni nemaju skoro nikakav razlog da budu na icijoj strani. Ali, oni imaju toliko razvijenu svest za pravdu i istinu da je to zapanjujuce!
P.S. I ovaj brod , o kome se govori gore, je takodje vracen. Gledala sam ja izvestaj jednog Bosanca i jedne Sirijke koji govore o tome sta su prosli, i ostalo mi je uupecatljivo kad zena kaze: Ubili su momka , koji je inace iz Amerike, metkom u celo, a nikakav otpor nije davao, niti je kakvo oruzje imao kod sebe!
I opet, zasto su odbili jevreji da medjunarodna komisija ispita sta se zaista desilo?! Ma dajte... Ko ne razume sta se ovde dogadja, ili je glup ili ne zeli
da zna. Osim toga, ubili su jos 6 Palestinaca u dva dana, a o njima niko i ne govori! Nekoliko manje -vise mrtvih koji se bore za svoj prag, sta je to za one koji imaju moc... Gazite...!
BOJKOT IZRAEL










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyUto Jun 08, 2010 11:13 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyUto Jun 08, 2010 11:52 pm

Primetio sam da smo (sam ) otisao(li) na ovaj poslednji slučaj -a u stvari vrlo malo znamo o samoj dubini problema ? Tj udaljili se od teme-a približili sukobu u raspravi . Pa zato molim postavljača teme da je malo usmeri u istorijskom pravcu da bolje shvatimo uzroke i posledice -a ja ću da umuknem -do daljnjeg. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyNed Jun 13, 2010 3:10 pm

Šef Arapske lige Amr Musa - koji boravi u prvoj poseti Gazi od kada je pokret Hamas preuzeo vlast , pre tri godine - pozvao je izrael da ukine blokadu Gaze.


"Ova blokada, kojoj smo tu da uputimo izazov, mora da bude prekinuta i pozicija Arapske lige je u tom smislu jasna," rekao je g. Musa palestinskim liderima koji su ga dočekali na graničnom prelazu Rafa.

BBC-jev bliskoistočni dopisnik kaže da ova poseta pojačava međunarodni pritisak na Izrael da okonča blokadu Gaze.

Naš dopisnik kaže da pojava g. Muse u Gazi predstavlja svojevrsno pružanje ruke Hamasu - islamističkom pokretu od koga se Arapska liga do sad držala naglašeno podalje.

Zvaničnici kažu da je cilj ove posete i da oživi napore u pravcu pomirenja dveju suparničkih palestinskih frakcija - Hamasa i Fataha.

Do posete g. Muse dolazi dve nedelje nakon izraelskog napada flotilu brodova sa humanitarnom pomoći Gazi, tokom kojeg je poginulo devet propalestinskih aktivista.







Arapska ligu ligu vode vlade arapskih zemalja, i lideri cute. Najveci, tj. najbogatiji imaju druge interese... Zato ce Amr Musa da se vrati odakle je dosao, on je ipak Egipcanin, a Mubarak zna se kako se odnosi prema Palestini. Ameri ga kloniraju, izgleda [You must be registered and logged in to see this image.] il' mu se zadnjica zalepila na fotelji?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyNed Jun 13, 2010 3:15 pm

sonia ::
, a Mubarak zna se kako se odnosi prema Palestini. Ameri ga kloniraju, izgleda [You must be registered and logged in to see this image.] il' mu se zadnjica zalepila na fotelji?
Nije to valjda onaj Hosni Mubarak ? Pa taj se još sa Titom družio????










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyNed Jun 13, 2010 3:45 pm

Danubius ::
sonia ::
, a Mubarak zna se kako se odnosi prema Palestini. Ameri ga kloniraju, izgleda [You must be registered and logged in to see this image.] il' mu se zadnjica zalepila na fotelji?
Nije to valjda onaj Hosni Mubarak ? Pa taj se još sa Titom družio????


Deda mu neki faraon bio sigurno. Oni su vecni [You must be registered and logged in to see this image.] ( kakve mumije vladaju milionima, strasno). Nego, ponovice oni , kad ne daj Boze, umre Mubarak, isti scenarijo kao Sirija. Sina mu vec spremaju za mesto predsednika... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyNed Jun 13, 2010 4:32 pm

sonia ::



Deda mu neki faraon bio sigurno. Oni su vecni [You must be registered and logged in to see this image.] ( kakve mumije vladaju milionima, strasno). Nego, ponovice oni , kad ne daj Boze, umre Mubarak, isti scenarijo kao Sirija. Sina mu vec spremaju za mesto predsednika... [You must be registered and logged in to see this image.]
-ali ne mogu da odolim . Ma to je recept izgleda koju su provalili totalitarni režimi.
Kako "konzervisati "vodju i u poznim godinama ? Kastro, Gadafi ....ni vraga im ne fali -a dedaci !
E ako ne upali....ajde plan B -preuzima žena , sin, brat....da ne nabrajam gde sve ...
Ma i nama se moglo desiti da mali Marko bude El prezidente....za malo.......no ko jos zna , imaju oni "fanova" dosta [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyNed Jun 13, 2010 6:11 pm

Danubius ::
sonia ::



Deda mu neki faraon bio sigurno. Oni su vecni [You must be registered and logged in to see this image.] ( kakve mumije vladaju milionima, strasno). Nego, ponovice oni , kad ne daj Boze, umre Mubarak, isti scenarijo kao Sirija. Sina mu vec spremaju za mesto predsednika... [You must be registered and logged in to see this image.]
-ali ne mogu da odolim . Ma to je recept izgleda koju su provalili totalitarni režimi.
Kako "konzervisati "vodju i u poznim godinama ? Kastro, Gadafi ....ni vraga im ne fali -a dedaci !
E ako ne upali....ajde plan B -preuzima žena , sin, brat....da ne nabrajam gde sve ...
Ma i nama se moglo desiti da mali Marko bude El prezidente....za malo.......no ko jos zna , imaju oni "fanova" dosta [You must be registered and logged in to see this image.]



Ne mogu ni ja.Kasno Marko na Kosovo stize, al' zato Seki ima sinova, masala! Neka su mu zivi i zdravi. [You must be registered and logged in to see this image.] Bice dana za megdana [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyNed Jul 11, 2010 2:10 pm











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyNed Jul 11, 2010 2:19 pm

Abas: Novi pregovori sa Izraelom bili bi uzaludni



Beta | 11. 07. 2010. - 11:55h
| Foto: Reuters | Komentara: 0




Palestinski
predsednik Mahmud Abas izjavio je danas da bi ponovno pokretanje
direktnih pregovora sa Izraelom pod postojećim uslovima bilo uzaludno.
[You must be registered and logged in to see this image.]Abas: Nema pregovora dok Izrael ne obustavi izgradnju jevrejskih naselja



SAD vrše pritisak na palestinske vlasti da nastave pregovore sa
Izraelom, prekinute 2008. godine. Abas je, međutim, uporan u odluci da
ne nastavi pregovore dok izraelski premijer Benjamin Netanjahu ne
pristane na obustavu izgradnje naselja i nastavak direktnih razgovora,
a ne njihov ponovni početak.

Netanjahu nije prihvatio nijedan od tih uslova. On je naredio
ograničavanje izgradnje novih naselja, ali ne i potpuno zamrzavanje
gradnje.


"Ako Izraelci kažu: 'Hajde da počnemo pregovore od nule', to je uzaludno i beskorisno", rekao je kasno sinoć Abas.



Njegov savetnik Jaser Abed Rabo objasnio je da se Palestinci
neće vratiti za pregovarački sto, ukoliko ne bude određen okvir i
vremenski rok za razgovore.

Ne valja....ni jedni ne popuštaju , predugo ovo već traje....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyPon Jul 19, 2010 3:23 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyPon Jul 19, 2010 10:08 pm

Čitam danas da je Hamas zabranio ženama da koriste nargile(u pojasu Gaze , tako glasi vest ) , u smislu, to je suprotno muslimanskim običajima .
Budu li i ovde napravili "versku miliciju " da maltretira žene ,po ugledu na Iran , tj , dopuste li da gospoda Imami počnu da "prave reda " -neće valjati.
Nadam se da se Palestinke neće dati zaj..... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyPon Jul 19, 2010 10:09 pm

Gde to procita, zivota ti? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyUto Jul 20, 2010 12:15 am

sonia ::
Gde to procita, zivota ti? [You must be registered and logged in to see this image.]
Današnji "Blic " Sad cu da vidim ima li i u on line izdanju .Znaju dosta toga da preskoče -no mogu da snimim sutra iz novina direkt.


U medjuvremenu pronašao i na drugim mestima .Evo:


  1. Dnevno.hr
    - Ženama zabranjeno pušenje nargila u Pojasu Gaze


    -
    [ Translate this page ]19 srp 2010 ...
    Multimedijalni novinarski portal. Vijesti, Hrvatska, svijet, kronike i
    revije., To naš narod pokazuje u lošem svijetlu iu suprotnosti je sa ...
    [You must be registered and logged in to see this link.]zenama_zabranjeno_pusenje_nargila.../74855.html
    - 14 hours ago
    [You must be registered and logged in to see this image.]Get
    more results from the past 24 hours

  2. Ženama
    zabranjeno pušenje nargile
    u javnosti — Vijesti — Libela


    -
    [ Translate this page ]Ženama
    zabranjeno pušenje nargile
    u javnosti. (Foto: adiamondinsunlight.wordpress.com).
    Islamistički pokret Hamas zabranio je Palestinkama pušenje mirisnog ...
    [You must be registered and logged in to see this link.]zenama-zabranjeno-pusenje-nargile-u-javnosti/
    - 13 hours ago
    [You must be registered and logged in to see this image.]Get
    more results from the past 24 hours

  3. Source.ba
    - Žene ne smiju pušiti nargile


    -
    [ Translate this page ]17 srp 2010 ...
    Žene ne smiju pušiti nargile. U pojasu Gaze, gdje
    vlast drži pokret Hamas, ženama je zabranjeno da puše
    nargile
    na javnim mjestima, ...
    source.ba/clanak/9640499/.../Žene%20ne%20smiju%20pušiti%20nargile
  4. Source.ba
    - Žene ne smiju pušiti nargile


    -
    [ Translate this page ]18 srp 2010 ... U pojasu Gaze, gdje vlast drži
    pokret Hamas, ženama je zabranjeno da puše nargile na
    javnim mjestima, uz ocjenu da se time "uništavaju ...
    [You must be registered and logged in to see this link.] - CachedShow more results from
    [You must be registered and logged in to see this link.]



  5. MOJE
    Vijesti | Vijesti | Svijet | Hamas zabranio zenama pusenje ...


    -
    [ Translate this page ]18 srp 2010 ...
    Hamas zabranio ženama pušenje nargile u javnosti ... i
    posjećuju restorane i kafiće u kojima se ne služi alkohol, koji je
    strogo zabranjen. ...
    mojevijesti.ba/.../hamas-zabranio-zenama-pusenje-nargile-u-javnosti
    - Cached
  6. Vesti
    online / Vesti / Svet / Hamas: Žene ne smeju da puše
    nargilu
    !


    - [ Translate this page ]18 јул 2010 ...
    Hamas Žene ne smeju da puše nargilu! U pojasu Gaze
    gde vlast drži pokret Hamas zabranjeno ženama da puše
    nargile
    na javnim mestima uz ocenu ...
    [You must be registered and logged in to see this link.]Zene-ne-smeju-da-puse-nargilu
  7. Dnevni
    Avaz - Hamas zabranio ženama da puše na nargilu
    u javnosti


    - [ Translate this page ]Policija je
    odlučila da zabrani ženama da puše na nargile
    u javnosti jer se to protivi ... i kafiće u kojima se ne služi
    alkohol, koji je strogo zabranjen. ...
    [You must be registered and logged in to see this link.]nargila_duhan_zene_zabrana.html
    - Cached
  8. Pošalji
    prijatelju - Aktualno hr - Varaždin - Međimurje ...


    -
    [ Translate this page ]Ženama
    zabranjeno pušiti nargile
    u javnosti. 19.07.2010 11:02:51.
    Islamistički pokret Hamas zabranio je Palestinkama pušenje mirisnog
    duhana u nargilama u ...
    aktualno.hr/.../13045_Zenama+zabranjeno+pusiti+nargile+u+javnosti.html
    - 11 hours ago
    [You must be registered and logged in to see this image.]Get
    more results from the past 24 hours

  9. Srbija,
    PoslednjaVest.com :: Hamas: Žene ne smeju da puše nargilu
    ...


    - [ Translate this page ]18 јул 2010 ...
    U pojasu Gaze, gde vlast drži pokret Hamas, zabranjeno ženama
    da puše nargile na javnim mestima, uz ocenu da se time
    "uništavaju brakovi i ...
    [You must be registered and logged in to see this link.]zene-ne-smeju-da-puse-nargilu.html
  10. Press
    Online :: Hamas zabranio ženama pušenje nargila u javnosti


    -
    [ Translate this page ]18 јул 2010 ...
    Vlasti u pojasu Gaze koju drži pokret Hamas zabranile su ženama
    da puše nargile na javnim mestima, uz ocenu da se time
    uništavaju brakovi i ...
    pressonline.rs/.../Hamas+zabranio+ženama+pušenje+nargila+u+javnosti.html
    - Cached










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptySub Jul 24, 2010 2:06 pm

DECA IZ GAZE - SVETSKI REKORDERI U SIMULTANOM DRIBLOVANJU

Petak, 23. Juli, 2010.|

Autor: Agencija TANJUG (0)

[You must be registered and logged in to see this image.]
GAZA - Više od 7.000 palestinske dece iz pojasa Gaze
driblovalo je u četvrtak košarkaškim loptama pet minuta kako bi postigli
novi svetski rekord, izjavio je lokalni predstavnik humanitarne
organizacije Ujedinjenih nacija za palestinske izbeglice na Bliskom
istoku (UNRWA).

Pokušaj obaranja rekorda obavljen je na jednoj aerodromskoj pisti
nedaleko od grada Gaze, na jugu te male teritorije, a šef UNRWA Džon
Ging je kazao da će se kroz nekoliko dana znati da li su deca izborila
ulaz u Ginisovu knjigu rekorda, čime bi bio potisnut rekord postignut
2007. godine u Indijani u SAD, prenose strane agencije.

Pokušaj obaranja rekorda organizovan je u okviru letnjih kampova
Ujedinjenih nacija za decu u kojima se trenutno nalazi oko 250.000
mališana iz pojasa Gaze. Ta deca su prošle godine postigla svoj prvi
svetski rekord simultanim puštanjem preko 3.000 papirnih zmajeva, čiji
će broj pokušati da nadmaše iduće sedmice, naveli su u UNRWA.


[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyNed Jul 25, 2010 3:56 pm

-Samo nam deca i daju nadu da svet moze biti bolji... [You must be registered and logged in to see this image.]

-A sto se tice onog pusenja u javnosti ( nargila), starno bi bilo da se to desilo u Libanu il' Egiptu, ali u Gazi to i nije bilo polularno u javnosti, sem po hotelima na obali mora...Tako da... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyNed Jul 25, 2010 4:28 pm

sonia ::
-Samo nam deca i daju nadu da svet moze biti bolji... [You must be registered and logged in to see this image.]

-A sto se tice onog pusenja u javnosti ( nargila), starno bi bilo da se to desilo u Libanu il' Egiptu, ali u Gazi to i nije bilo polularno u javnosti, sem po hotelima na obali mora...Tako da... [You must be registered and logged in to see this image.]

...treba pokazati ženama ko je gazda ...a i oniom razmaženim strankinjama/strancima gde su došli Samo efendije mogu da puše nargile gde hoće -za žene je da im ih pripreme, zapale, prinesu -i izgube se ...da oni mirno mogu da posmatraju strankinje u minićima [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyPet Jul 30, 2010 4:45 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyPet Jul 30, 2010 5:48 pm

Islamistički pokret Hamas koji upravlja palestinskim pojasom Gaze naložio je prodavnicama veša da pokažu više pristojnosti .
Nedelju dana nakon što je ženama zabranjeno da na javnom mestu puše nargile,policija je i prodavnicama ženskog donjeg veša naredila da iz izloga uklone lutke i fotografije rublja .


....i polako i sigurno, svi u burke . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
popovac

popovac


Godina : 55
Location : Trebinje
Humor : znam i ozbiljan se nasmijati
Datum upisa : 26.04.2010

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyPet Jul 30, 2010 6:25 pm

Нека ми буде допуштено ,припишите то мојем не зању ,али од Ислама у оваквој експанзији може се очекиват и много више !


Poslednji izmenio popovac dana Pet Jul 30, 2010 11:42 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyPet Jul 30, 2010 10:34 pm

Danubius ::
Islamistički pokret Hamas koji upravlja palestinskim pojasom Gaze naložio je prodavnicama veša da pokažu više pristojnosti .
Nedelju dana nakon što je ženama zabranjeno da na javnom mestu puše nargile,policija je i prodavnicama ženskog donjeg veša naredila da iz izloga uklone lutke i fotografije rublja .


....i polako i sigurno, svi u burke . [You must be registered and logged in to see this image.]


Nisam pobornik radikalnog islama, daleko od toga, ali dodnjem vesu i nije mesto u izlozima. U vremenu kad se sve vise gubimo sto se tice morala, opravdavam nesto ovakvo, pa makar doslo i od strane Hamasa.
Postoje mesta na svetu gde ne stoji ves u izlogu nego i gole zene, ppp... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptySub Jul 31, 2010 9:58 am

Izraelski avioni bombardovali pojas Gaze, devet ranjenih



Tanjug | 31. 07. 2010. - 09:24h
| Komentara: 0




Izraelski
borbeni avioni bombardovali su sinoć ciljeve u pojasu Gaze nakon što je
tokom dana jedna raketa, ispaljena s te palestinske teritorije,
eksplodirala u stambenoj zoni luke Aškelon.

Palestinski očevici su rekli da su čuli nekoliko
eksplozija u gradu Gazi i da izraelski avion leti, a naknadno je
saopšteno da je devet Palestinaca ranjeno. Izraelska vojska nije za
sada komentarisala vazdušne udare.

Izrael se juče žalio UN na raketnu i minobacačku vatru iz pojasa Gauze na južnu izraelsku teritoriju.
U
pismu generalnom sekretaru UN Ban Ki-munu izraelska ambasadorka u UN
Gabrijela Šalev je navela da "nedavni napadi na jug Izraea iz pojasa
Gaze ozbiljno narušavaju međunarodno pravo" i da bi se "morali osuditi
u međunarodnoj zajednici".

Ona je istovremeno najavila da će "u odgovoru na
eskalirajuću pretnji terorizma Izrael iskoristiti pravo na samoodbranu"
i da će "nastaviti da preduzima sve neophodne mere da brani svoje
građane".

Ambasadorka je ocenila je da ti napadi ističu opasnost koja preti iz pojasa Gaze pod kontrolom islamističkog Hamasa.
U
eksploziji rakete tipa "kaćuša", koja je juče ujutru pala u izraelsku
luku, nije bilo žrtava, ali je pričinjena materijalna šteta.

"Nema sumnje da je to najozbiljniji incident od operacije
'Čvrsto olovo'", rekao je gradonačelnik Aškelona Beni Vakin za Radio
Izrael, misleći na tronedeljnu ofanzivu izraelske vojske na pojas Gaze,
započetu krajem decembra 2008. godine.

Rakete tipa "kaćuša" ...igre bez granica .Rusi daju šakom i kapom otpisane stvari iz svog arsenala , ne bi li stalno održavali napetost , Hamas bez veze gadja naseljena mesta , i onda Izrael u svom stilu zvekne munjeviti napad u znak odmazde ....i tako se lepo nastavlja sukob koji ničemu ne vodi, sem što stradaju civili ....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptySub Jul 31, 2010 12:54 pm

Danubius ::
Rakete tipa "kaćuša" ...igre bez granica .Rusi daju šakom i kapom otpisane stvari iz svog arsenala , ne bi li stalno održavali napetost , Hamas bez veze gadja naseljena mesta , i onda Izrael u svom stilu zvekne munjeviti napad u znak odmazde ....i tako se lepo nastavlja sukob koji ničemu ne vodi, sem što stradaju civili ....
I vrapcima na grani je jasno da se na tom polju igra simultanka, a glavni igrači, fol, ostaju skriveni-Ameri i Rusi, koji jedini objektivno imaju interes da se "to tamo" nikada ne smiri.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptySub Jul 31, 2010 2:00 pm

Danubius ::
Izraelski avioni bombardovali pojas Gaze, devet ranjenih



Tanjug | 31. 07. 2010. - 09:24h
| Komentara: 0





Izrael se juče žalio UN na raketnu i minobacačku vatru iz pojasa Gauze na južnu izraelsku teritoriju.
U
pismu generalnom sekretaru UN Ban Ki-munu izraelska ambasadorka u UN
Gabrijela Šalev je navela da "nedavni napadi na jug Izraea iz pojasa
Gaze ozbiljno narušavaju međunarodno pravo" i da bi se "morali osuditi
u međunarodnoj zajednici".

....



Znaci, ne mogu da verujem!
ONI traze osudu medjunarodne zajednice za jednu raketu?!
O, zemljo, otvori se! Pa ceo svet je njih osudio, sto pobise onoliku decu, pa nikom nista, a ONI traze osudu za jednu raketu, koja je zavrsila na nekoj poljani! [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyPet Avg 13, 2010 8:05 pm

Медији: Нетанијаху нуди повлачење са 90 одсто Западне обале


Израелски премијер Бењамин Нетанијаху припремио је план да га представи Палестинцима на директним преговорима, у коме нуди повлачење са до 90 процената Западне обале, искључујући источни Јерусалим, преносе израелски медији писање арапског листа „Ал-Шарк ал-Авсат”.
Нетанијахуов кабинет је, међутим, одмах порекао ове извештаје, означивши их неоснованим. Лист који се издаје у Лондону позива се на добро обавештене изворе у Рамали на Западној обали који кажу да ће Нетанијахуов план бити у форми новог привременог споразума сличан првом мировном споразуму Осло из 1993. године, који је назван тако по норвешксој престоници, где се тајно преговарало.
Исти извори наводе да је Нетанијаху обавестио представнике земаља Запада, с којима се недавно састајао, да тренутна ситуација није погодна за постизање коначног мировног споразума између Израела и Палестинаца и да он планира да представи другачији план који ће бити право искушење за Палестинце.
План подразумева евакуацију око 50.000 јеврејских насељеника из великог броја јеврејских насеља. Извори на које се позива лист, такође наводе да понуда одговара ставу исламистичког Хамаса који би пристао на ново израелско повлачење, а да се не захтева одрицање Палестинаца од остатка окупиране територије.
Нетанијаху је наводно раније нудио Абасу 60 процената Западне обале, што је палестински лидер одбио.
У међувремену је израелски премијер схватио да ће Палестинци одбити сваки стални спразум који предвиђа да добију мање од читаве територије Западне обале, укључујући и размену територија и зато ће пристати на привремени договор.
Извештај арапског листа је објављен у тренутку када ЕУ најављује да ће палестински председника Махмуд Абас по свој прилици ових дана пристати на директне преговоре.
Велике силе тренутно припремају саопштење који ће бити основа тих преговора, јављају светске агенције.
Ако обе стране пристану, преговори би могли почети већ овог месеца. Абас је почетком ове недеље наговестио да ће ући у преговоре лицем у лице ако буду засновани на саопштењу четворке блискоисточних моровних (САД, УН, ЕУ и Русије) посредника од 19. марта.
У том документу се позива на замрзавање изградње јеврејских насеља на Западној обали, постизање мировног споразума у року од 24 месеци и стварање палестинске државе на основу граница које су постојале пре шестодневног рата када је освојен појас Газе и Западна обала с источним Јерусалиомм Израелски медији објавли су да је Нетанијаху већ одавно спреман на директне преговоре али постављања без предуслова.
Такви преговори су у застоју још од краја 2008. године, када је почела тронедељна израелска офанзива на појас Газе. Абас је у међувремену пристао да индиректни преговори посредством САД почну у мају, али нису дали конкретних резултата.

Танјуг
објављено: 13.08.2010. 18:01










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptySub Avg 28, 2010 4:26 pm

IRIB - Izraelski premijer Benjamin Natanjahu je predložio da se dvaput mjesečno sastaje sa predsjednikom Palestinske samouprave, Mahmudom Abasom, nakon što 2. septembra budu počeli direktni pregovori, prenosi AFP. Šef vlade je o ovom prijedlogu obavijestio nekoliko svojih ministara i istakao da je za uspjeh pregovora bitno da se odvijaju između lidera i u najvećoj mogućoj diskreciji, kazao je jedan izvor koji je želio da ostane anoniman. Natanjahu je počeo formirati ekipu pregovarača koji treba da započnu direktne pregovore, navodi se u saopćenju iz njegovog ureda. U saopćenju se navodi da je Natanjahuov cilj da formira ekipu koja će moći pod njegovom kontrolom voditi brze, ozbiljne i produbljene pregovore.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyUto Avg 31, 2010 11:17 pm

Hamas preuzeo odgovornost za ubistvo četvoro Izraelaca


Beta, AP | 31. 08. 2010. - 20:45h izmena vesti 22:14h

Vojno krilo islamističkog Hamasa preuzelo je večeras odgovornost za oružani napad na jedno vozilo nedaleko od Hebrona na Zapadnoj obali, u kome je poginulo četvoro Izraelaca, uključujući trudnicu, uoči obnove mirovnih pregovora u glavnom gradu SAD.

Izraelski ministar odbrane Ehud Barak upozorio je da će Izrael "naplatiti cenu" onima koji su počinili taj zločin.



"To je očigledan pokušaj terorista da sabotiraju nastojanja da se postigne diplomatski proces i nanese šteta šansama za pregovore koji počinju Vašingtonu", naveo je Barak u saopštenju.


Barak je posle razgovora o incidentu sa šefom izraelske armije i šefom bezbednosne službe preneo izraelskom premijeru Benjaminu Netanijahuu šta se dogodilo, a Netanijahu je bio u avionu na putu za SAD.


Portparol Hamasa u pojasu Gaze Sami Abu Zuhri izjavio je da njegova organizacija pohvaljuje napad i da ga smatra prirodnim odgovorom na zločine okupatora.


Američki Stejt department nije osudio ubistvo Izraelaca, ali ga je označio tragedijom.



"Ne znamo dovoljno o okolnostima i svi smo uveliko svesni da može biti spoljnih događaja koji mogu imati uticaj na atmosferu i aktere u regionu koji bi mogli da pokšaju da sabotiraju proces", rekao je portparol Stejt departmena Filip Džej Krouli.


I šta reći na ovo ? Ovako glupi potezi Hamasa uvek izazovu vatreni odgovor Izraela koji je višestruko jači .I nikada kraja...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyČet Sep 02, 2010 9:46 pm

Abas i Netanijahu sastajaće se svake dve nedelje


Tanjug | 02. 09. 2010. - 17:53h izmena vesti 20:39h | Foto: Reuters | Komentara: 1

Izraelski premijer Benjamin Netanijahu i palestinski predsednik Mahmud Abas saglasili su se u Vašingtonu da danas obnovljeni mirovni pregovori mogu da se okončaju u roku od jedne godine i da je cilj pregovora da se razreše sva ključna pitanja. Dve strane su se dogovorile da se, u okviru produktivnog razgovora, ponovo sastanu 14. i 15. septembra u regionu i da nastave da se sastaju potom svake dve nedelje, saopštio je danas američki izaslanik za Bliski istok Džordž Mičel.
Netanijahu, Klintonova i Abas


On je na konferenciji za novinare rekao da još nije doneta odluka gde će biti sledeći sastanak, ali je najavio da će on i američka državna sekretarka Hilari Klinton učestvovati u razgovorima.


Otvarajući prve direktne pregovore između Izraela i Palestinaca u poslednjih 20 meseci, Klintonova je istakla da su u pregovorima ključna pitanja teritorije, bezbednost, Jerusalim, izbeglice i jevrejska naselja, prenele su svetske agencije.


Problem jevrejskih naselja na okupiranoj teritoriji

S obzirom da ne predstavlja ceo palestinski narod i da se islamistički Hamas koji vlada pojasom Gaze protivi svakom kompromisu s Izraelom, Abas ima malo prostora za manevar. On je jedva je pristao na pregovore, najaviši da će se povući ako se nastavi podizanje kuća za Jevreje kada istekne desetomesečni moratarijum na izgradnju u jevrejskim naseljima na okupiranoj teritoriji. Netanijahu je s druge strane suočen s pritiskom jevrejskih naseljenika koji traže nastavak izgradnje i najavljuju da će i pre isteka roka okončati moratorijum. Oni prete i da će zbaciti Netanijahuovu vladu ako se širenje naselja ne nastavi.

"Time što ste danas došli ovde, svako od vas je preduzeo važan korak ka oslobađanju vašeg naroda od stega istorije, koju ne možemo da izmenimo i kretanju ka budućnosti u miru i dostojanstvu, koju samo vi možete da stvorite", rekla je Klintonova na početku razgovora između izraelskog premijera Benjamina Netanijahua i palestinskog predsednika Mahmuda Abasa.



Ona je apelovala na dve strane da učine kompromise kako bi postigle sporazum u roku od jedne godine, prenele su svetske agencije. Istakla je da je administracija američkog predsednika Baraka Obame tome posvećena, ali da je posle čitavih decenija neuspelih pokušaja glavni teret na Netanijahuu i Abasu.


Netanijahu je govoreći posle američke državne sekretarke istakao da zadatak neće biti nimalo lak.



"Istinski mir, trajni mir će biti postignut samo uz zajedničke i bolne koncesije s obe strane. Narod Izraela i ja, kao njegov premijer, sam spreman da idem tim putem i da pređem dug put - dug put za kratko vreme - da postigem istinski mir koji će doneti našem narodu bezbednost, prosperit i dobre susede", kazao je izraelski premijer.


Abas je ponovio poziv Izraelu da okonča širenje jevrejskih naselja na okupiranoj Zapadnoj obali i blokadu pojasa Gaze. "Pozivamo izraelsku vladu da krene napred sa svojom obavezom da okonča sve aktivnosti u naseljima i potpuno digne embargo nad pojasom Gaze," rekao je Abas.


Američki zvaničnici se nadaju da će se nakon ovog prvog sastanka održati serija sastanaka, od kojih će naredni biti već sredinom septembra.


* Prethodni pregovori "licem u lice" suspendovani su krajem 2008. godine

Veruje se da će se Netanijahu i Abas sastati s Barakom Obamom krajem ovog meseca na marginama zasedanja Generalne skupštine UN u Njujorku. Obama se u sredu sastao odvojeno s bliskoistočnim liderima, apelujući da ne dopuste da im "umakne" šansa za stalni mir.



On je izjavio sinoć, pre večere u Beloj kući, na kojoj je bio domaćin Netanijahuu, Abasu, egipatskom predsedniku, jordanskom kralju i izaslaniku četvorke mirovnih posrednika Toniju Bleru, da je bliskoistočni mirovni sporazum u američkom nacionalnom interesu i da on je optimista uprkos preprekama i novom talasu nasilja na Zapadnoj obali. Upozorio je ipak da se ovaj trenutak mogućnosti neće možda ponovo uskoro ukazati.


Skeptici kažu da će ohrabrenje za dijalog od strane Klintonove biti jedino dostignuće sastanka u Stejt departmentu. Obama, međutim, veruje da će se postići više ako su lideri spremni da preduzmu rizike zarad mira.


Samim bliskoistočnim liderima izgleda nije preostalo ništa drugo već da pokušaju da dobiju trku s protivnicima mirovnog sporazuma.

To breeeeee....i ne treba ih pustiti od stola dok ne dodju do nekog rešenja više !










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyPet Sep 03, 2010 6:31 pm

Ne mislim da postoji iko ko veruje da ce ovi sastanci nesto resiti. Kao sto su mnogo puta do sad propali, propasce i sada, a razlozi su prosti: Prvi uslov ( kao da je on u poziciji da postavlja uslove) Abas, a to je prestanak izgradnje jevrejskih naselja na plaestinskim teritorijama, jevreji nece prihvatiti. Naime u septembru istice rok za odmrzavanje tog dogovora koji je i stigao dotle- zamrznuti grdnju na jedan period! Znaci, nema nista od toga. Druga stvar,Abas i njegova vlada nemaju nikakav uticaj u pojasu Gaze, gde su problemi i najveci!
Natanijahova vlada se isto tako ljulja pod pritiskom ekstremista, pa ni on nece moci nista da utice na tom polju, a kamoli kad je u pitanju okupirani deo Jerusalima, ili status Palestinaca ostalih u delu Palestine koji pripada Izraelu.
Obama nece imati uspeha u ovim pregovorima, kao sto ga nije imao ni njegov sirom sveta omrazeni predhodnik, i samo ce ovim pitanjem dovesti sebe u jos goru poziciju, koja je nakon pocetne euforije, i dosla polako na svoje mesto.
A tvrdnji da od pregovora nece biti nista, doprinosi i prisustvo dva zapadnjacki orjentisana suseda ( Jordanca i Egipcanina) koji nemaju podrsku ni sopstvenog naroda!
Opet, i legitmno izabrana vlast u pojasu Gaze, nije na tim pregovorima, sto takodje znaci- pisi propalo. Nema medjusobnog priznavanja, nema ni dogovora, vec naprotiv sve veci ekstremizam sa obe strane, na zalost.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyPet Sep 03, 2010 9:15 pm

sonia ::
. Nema medjusobnog priznavanja, nema ni dogovora, vec naprotiv sve veci ekstremizam sa obe strane, na zalost.[/color]
Teško je tu biti pametan . No teško je i reći da Hamas na vlasti donosi nesto dobro .Meni to liči na ono ludilo kod nas kada je Srpska Radikalna Stranka imala(skoro legitimno ) vlast . Ne znam samo zašto SAD ne zategne malo kod Izraela , da smanje doživljaj sa gradnjom naselja . Mali ustupak moze napraviti veliki pomak u pregovorima Ovako -status quo .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyPet Sep 03, 2010 9:27 pm

Danubius ::
sonia ::
. Nema medjusobnog priznavanja, nema ni dogovora, vec naprotiv sve veci ekstremizam sa obe strane, na zalost.[/color]
Teško je tu biti pametan . No teško je i reći da Hamas na vlasti donosi nesto dobro .Meni to liči na ono ludilo kod nas kada je Srpska Radikalna Stranka imala(skoro legitimno ) vlast . Ne znam samo zašto SAD ne zategne malo kod Izraela , da smanje doživljaj sa gradnjom naselja . Mali ustupak moze napraviti veliki pomak u pregovorima Ovako -status quo .

E, tu je cela fora! Zategli bi oni da mogu! Al' preko bare jahudi drmaju jace nego na istoku! Pre ce ujka Sem da pobeli, nego sto je ovi da ustupe! Hamas jeste ekstreman, i slazem se da ne donosi boljitku, ali sve je to vrzino kolo, tako da ovaj film sto gledamo, prerasta u seriju koja nema kraja, na zalost, opet kazem... Na zalost onog obicnog coveka, koji zeli da zivi normalan zivot..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyPet Sep 17, 2010 6:56 pm

Politika | 15.09.2010
Kreativna rješenja za Bliski Istok!?

Izraelsko-palestinska pregovaračka turneja se nastavlja. Nakon Šarm el Šeika, razgovori se nastavljaju u Jerusalimu. Američka vlada, kao inicijator razgovora, zatražila je od obje strane da pronađu kreativna riješenja.

„Palestinski predsjednik Mahmud Abas i izraelski premijer Benjamin Netanjahu su prvi put razgovarali o ključnim pitanjima bliskoistočnog konflikta: budućim granicama palestinske države, statusu Jerusalima i palestinskim izbjeglicama", izjavio je američki izaslanik za Bliski istok Džordž Mičel (George Mitchell). On je od izraelskog premijera zatražio da produži zabranu izgradnje jevrejskih naselja na Zapadnoj obali.


„Naš stav prema naseljima je poznat i ostaje nepromijenjen. Kao što je nedavno rekao predsjednik Barak Obama, sasvim je normalno da se produži zabrana izgradnje naselja jer je činjenica da razgovori idu u konstruktivnom pravcu."

I dalje je pod velom tajne, šta je to što je konstruktivno u razgovorima i zašto su se Abas i Netanjahu neplanski sastali dva puta. SAD bi u Šarm el Šeiku mogle spriječiti da palestinski predsjednik Mahmud Abas i njegova delegacija napuste razgovore. Oni su ranije najavili prekid pregovora, ukoliko izraelski premijer ne produži zabranu igradnje naselja.

Skepsa u Izraelu

Shaul Arieli, bivši brigadni general u Gazi i vođa pregovaračke delegacije u vrijeme kada je premijersku dužnost obavljao Ehud Barak, dosta kritički posmatra Netanjahuovu pregovaračku strategiju.


„Benjamin Netanjahu razgovara sa Mahmudom Abasom samo kada on to hoće. Ukoliko razgovori trebaju biti nastavljeni onda se automatski smanjuju šanse za postizanjem nečeg konkretnog. Ovo nisu pravi pregovori."

Prema ispitivanju javnog mnjenja izraelskog lista „Jedioth Achronoth“, preko dvije trećine Izraelaca je također skeptično. 71 posto stanovništva ne vjeruje da će razgovori dovesti do potpisivanja mirovnog sporazuma. Četvrtina stanovništva vjeruje u pozitivan ishod razgovora.


Skepticizma ima na obadve strane, i potpuno je opravdan.  

 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
_Batonbreucki_

avatar


Datum upisa : 13.09.2010

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyPet Sep 17, 2010 9:30 pm

Palestina.Mislim da je prvo problem sto u Palestini muslimani preko svojih radikalnih struja pokusavaju stvoriti i traze teritorije gdje bi osnova uredjenja
te drzave se zasnivala na šerijatu..Šerijat je vrsta zakona na osnovama
vjerske zajednice ili sto je pisano u svetoj knjizi(vjerskoj knjizi).Znaci to je
prvi i osnovni problem u vracanju teritorija koje traze palestinci...Znaci ako bi bilo drugih vjera na toj teritoriji (zidova)normalno da je problem tog
novog drzavnog uredjenja na tom dijelu teritorije...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyPet Sep 17, 2010 10:20 pm

_Batonbreucki_ ::
Palestina.Mislim da je prvo problem sto u Palestini muslimani preko svojih radikalnih struja pokusavaju stvoriti i traze teritorije gdje bi osnova uredjenja
te drzave se zasnivala na šerijatu..Šerijat je vrsta zakona na osnovama
vjerske zajednice ili sto je pisano u svetoj knjizi(vjerskoj knjizi).Znaci to je
prvi i osnovni problem u vracanju teritorija koje traze palestinci...Znaci ako bi bilo drugih vjera na toj teritoriji (zidova)normalno da je problem tog
novog drzavnog uredjenja na tom dijelu teritorije...


Ne bi se slozila da su PRVI problem radikalne struje. Mozda trenutno one jesu, ali problem je poceo mnogo pre, negde '48.
Oduzeta palestinska teritorija, kao i trenutno najveci zatvor na svetu, su mnogo veci problemi, a radikalna vlast moze lako da se promeni, ako se ta OGROMNA pitanja rese. Narod nema drugu alternativu, na zalost, pa se okrece radikalnim metodama, iz proste zelje za opstankom...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
_Batonbreucki_

avatar


Datum upisa : 13.09.2010

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptySub Sep 18, 2010 12:15 am

Svatam sta mi pokusavas reci...ali ko ce danas dati palestincima da upravljaju
jos dijelom teritorije gdje ce ostati i druge vjere i narodi...Znaci u ovom
danasnjem vremenu sa palestinskom malo radikalnijom politikom oni ne mogu dobiti da upravljaju teritorijom koju zele...
Problem je jer jos nisu sposobni i spremni da prvo rasciste sa svojim ekstremima u svojim redovima...onda tek mogu traziti od medjunarodne zajednice povrat neki teritorija Palestine....

Naravno da mi je zao u svakom slucaju zrtava tog nenormalnog
dugogodisnjeg rata izmedju palestinaca i zidova...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptySub Sep 18, 2010 7:21 pm

Hm..Palestinci pokusvajau vec vise od pola veka da vrate svoje teritorije, znaci trenutna vlast sa tim nema veze. Drugo, na teritoriji Gaze zive i hriscani, potpuno u istim uslovima kao i muslimani. Komsije se posecuju, postuju jedni druge, i o netoleranciji tog tipa, tamo nema govora! Sto se tice jevreja, naravno da niko i ne ocekuje da oni mogu ziveti medju ljudima koji su zbog njih izgubili svoje domove, slobodu...i mnogo vise od toga, sto se materijalno i ne moze izracunati..
Zato, a sigurna sam i da veci deo svetske populacije se slaze samnom, za ono sto rade jevreji Palestincima, nema nikakvog opravdanja, a ponajmanje to moze da bude sacica ekstremista, koji su tu i stigli kako su stigli ( o tome sam vec pisala).










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptySub Sep 18, 2010 7:38 pm

sonia ::
, a ponajmanje to moze da bude sacica ekstremista, koji su tu i stigli kako su stigli ( o tome sam vec pisala).
Hm...pa nije baš da "ponajmanje može "
Na vlasti je Hamas ,velikom većinom, a oni su-da se ne lažemo , fundamentalistički ekstremisti . Pisali smo već o onom slučaju uklanjanja lutaka iz izloga...neka to bude nevažno .Ali šta sa onim, recimo, ako se bude oštro poštovao šerijat? Pa dobićemo druge Talibane .
Šerijat zabranjuje i rukovanje muškarca i žene , ako nisu u bližem srodstvu, zar ne ? Pa odeća...pa sve ostalo .
Ja mislim da mladi Palestinci ,naročito oni koji su širom sveta , ne zamišljaju tako svoju dugo čekanu državu , nego kao jednu modernu republiku . To će biti problem kao sada u Iranu ,što su izgleda (za sada ) u krvi ugušili . Hoću reći da je moguć unutrašnji sukob, kakav je već bio ,kada je Hamas nasilno zbacio Fatah.
No da ne idemo toliko hipotetički unapred.
Ja zaista mislim da je Hamas i pravljenje islamističke Palestine problem .
Jer 'amelijjat istishadijje' (šehidske akcije-čitaj, bombaši samoubice )se smatra kao šerijatski opravdano sredstvo borbe .Koliko još mladih Palestinaca treba da izgine , a da pri tome izazovu, sem žrtava ,samo odbojnost sveta prema njima ?
A Hamas to sprema i blagosilja....da se ne lazemo.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptySub Sep 18, 2010 7:44 pm

Srpski pisem, pa me tako i citajte, molicu...
Nisam rekla da hamas na vlasti znaci boljitak za Palestince, ali NIJE hamas razlog za ono sto se tu desava. Pocelo je to, kao sto rekoh, mnogo pre, i glavni krivci se znaju! Vestacka tvorevina, silom napravljena drzava, proterivanjem na milione ljudi van zemlje ili na krajnji jug (ako ne zelis pod tudjom vlascu, mada ima i onih koji su tako odlucili), pitanje je gde treba traziti izvor svih problema...
Sve nastalo nakon toga, je samo proizvod!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptySub Sep 18, 2010 8:21 pm

sonia ::
Pocelo je to, kao sto rekoh, mnogo pre, i glavni krivci se znaju!

Pa ako Jevreje pitaš , počelo je zaista mnogo, mnogo pre...još tamo negde od srednjeg veka, kada je narod Izraeljev proteran iz zemlje Palestine gde je do tada ziveo. I to tako temeljito,da se morao rasuti po celom svetu da spasi zivu glavu od svojih arapskih komsija .
Pa ih nista bolje kroz istoriju nije ni tamo docekalo ,sem pogroma i kocentracionih logora . Onoj šačici sto su preziveli , su se Englezi smilovali i dali parče pustinje, istina , na teritoriji nekadasnje Palestine ,da tamo zive kako znaju. No ne na odusevljenje opet Arapa...koji bi, da se ne lazemo , rado da ih tu nema .
Tako da uslovno mozemo reci da su Jevreji dosta puta kroz svoju istoriju bili "gori Palestinci od Palestinaca"
Tako ako se vratimo u daleku istoriju , problem je počeo proterivanjem Jevreja...kao da i onda i sada nisu mogli da zive jedni sa drugima, ili bar jedni pored drugih u miru .
A krivci su oni što svesno izazivaju sukob u novijoj istoriji.E ti se itekako znaju,to su oni što prodaju oruzje i jednoj i drugoj strani ,a ceh plaća narod u pojasu Gaze i na obodima Izraela.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
_Batonbreucki_

avatar


Datum upisa : 13.09.2010

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptySub Sep 18, 2010 8:44 pm

Palestincima se nanosi jedna velika nepravda prije svega ratna od strane
Izraela...Medjutim palestinci nisu sami sposobni da vode drzavu koju traze.

U svakom slucaju zao mi je palestinaca...al samo im Bog moze pomoci da
jednom svate ko su ,sta su,kako trebaju da imaju svoj komad teritorije
kojim ce upravljati u vlasti a da su zadovoljni svi stanovnici unutar te drzave.

U svakom slucaju njihov cilj ne opravdava nacin na koji to pokusavaju ostvariti.Prije svega nacin ostvarenja cilja mora biti takav da zadovolji norme medjunarodnog prava ...
jer i odluke u korist palestinaca zavise od medjunarodnih faktora...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptySub Sep 18, 2010 8:49 pm

Danubius ::


Pa ako Jevreje pitaš , počelo je zaista mnogo, mnogo pre...još tamo negde od srednjeg veka, kada je narod Izraeljev proteran iz zemlje Palestine gde je do tada ziveo. I to tako temeljito,da se morao rasuti po celom svetu da spasi zivu glavu od svojih arapskih komsija .
Pa ih nista bolje kroz istoriju nije ni tamo docekalo ,sem pogroma i kocentracionih logora . Onoj šačici sto su preziveli , su se Englezi smilovali i dali parče pustinje, istina , na teritoriji nekadasnje Palestine ,da tamo zive kako znaju. No ne na odusevljenje opet Arapa...koji bi, da se ne lazemo , rado da ih tu nema .
A krivci su oni što svesno izazivaju sukob u novijoj istoriji.E ti se itekako znaju,to su oni što prodaju oruzje i jednoj i drugoj strani ,a ceh plaća narod u pojasu Gaze i na obodima Izraela.

Boldovano potpisujem, a za ostalo...
Po toj logici, Srbi, aj da ne idemo dalje, bi trebalo da se pokupe, pa aj natrag na Ural, ili vec koja im se teorija nastanka bude dopala, pa trazi svoje! Cvrc, nije nego..

''С друге стране, тешко је одредити етнички састав овог новонасталог елемента у Ханану. Уз Израелце, ту су још увек и [You must be registered and logged in to see this link.], док обалне и низијске делове насељавају [You must be registered and logged in to see this link.], а можда и други “Народи с мора”.'' ( Wikipedia)

Niko onda nije ni slutio na sta ce da izadje sukob ovih ''plemena'' koji su naseljavali put izmedju Mesoptamije i Egipta..
Rimljani su takodje umesali svoje prste...
Postoje mnogi podaci koji dokazuju da jevreji i nisu bili toliki pacenici kao sto ih svet( ili njihov lobi prikazuje), jer ja ne verujem da neko ko je toliko patio kroz istoriju moze da bude tako nemilosrdan! Pa nisu Palestinci krivi za holokaust, i sta ja znam vec! Engleska je imala svoju racunicu u svemu tome, tako da ta prica o samilosti ne pije vodu.
Naravno da su Arapi za to da jevrejske drzave tamo nema, a logika je prosta: dosao neko, setio se nakon bog zna koliko godina, da mu je poreklo otuda, isterao narod iz kuca, izbombardovao one koje se bune, uzeo sta mu odgovara, i ne prestaje to da radi vec pola veka! Pa stavi se u poziciju da sad neko dodje i kaze- izlazi iz kuce moj cukun tu ziveo?! Bunis se, imamo mi metoda, ih!?
Resenje je moglo mnogo mirnije da bude, bez ove beskonacne situacije, koja ne ide nikome na ruku, sem..onima iz bolda.... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptySub Sep 18, 2010 9:06 pm

_Batonbreucki_ ::
Palestincima se nanosi jedna velika nepravda prije svega ratna od strane
Izraela...Medjutim palestinci nisu sami sposobni da vode drzavu koju traze.

U svakom slucaju zao mi je palestinaca...al samo im Bog moze pomoci da
jednom svate ko su ,sta su,kako trebaju da imaju svoj komad teritorije
kojim ce upravljati u vlasti a da su zadovoljni svi stanovnici unutar te drzave.

U svakom slucaju njihov cilj ne opravdava nacin na koji to pokusavaju ostvariti.Prije svega nacin ostvarenja cilja mora biti takav da zadovolji norme medjunarodnog prava ...
jer i odluke u korist palestinaca zavise od medjunarodnih faktora...

Odakle vam pomisao da Palestinci nisu sposobni da vode sami svoju drzavu?
Narod Palestine ima veoma visok procenat visoko obrazovanih ljudi, i ako je to sad umanjeno, a razlog cu navesti kasnije, i ne slazem se da takav narod ne moze sam da vodi svoju drzavu.
Drugo, ne verujem da postoji ijedna drzava na svetu gde su svi stanovnici zadovoljni... [You must be registered and logged in to see this image.]
Koja medjunarodna prava da oni treba da zadovolje, kad su im osnovna oduzeta ( pravo na zivot i slobodu)?!
Medjunarodni faktor, onaj sto pokusava ( kao) da izmiri situaciju, nema nikakvog uticaja na jevreje, tako da je to samo vrzino kolo..
Sloboda, mogucnost za normalan zivot, pravo na kretanje, ucenje, razvoj, to je ono sto njima treba, a narod ce onda znati ko ce da ga vodi, a to sigurno nece biti sadasnja vlast, koja je i dosla onda kad narod nije vise imao kud, vec u otpor koliko se moze..jadna im majka...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptySub Sep 18, 2010 9:12 pm

O kršenju i uskraćivanju prava na obrazovanje na okupiranim
palestinskim područjima, i dalje iz Poglavnja 4 studije o izraelskoj okupaciji, kolonijalizmu i aparthejdu Occupation, Colonialism, Apartheid? A re-assessment of Israel's practices in the occupied Palestinian territories under international law:


Napadi na obrazovne ustanove


Izraelska je vojska između 1988. i 1992. zatvorila sveučilište Birzeit na Zapadnoj obali i sve druge palestinske obrazovne institucije, uključujući škole i dječje vrtiće. Palestinci su se nastavili obrazovati održavajući nastavu u privatnim domovima, uredima, crkvama, džamijama i društvenim centrima, no izraelska je vojska često upadala na tu nastavu i uhićivala prisutne učenike, studente i nastavnike.


Od početka druge Intifade, u rujnu 2000, palestinske su škole i sveučilišta izloženi vojnim napadima. Prema podacima palestinskog ministarstva prosvjete i visokog obrazovanja, u razdoblju između 2000. i 2005. godine oko 300 škola i 8 sveučilišta bilo je izloženo granatiranju, pucanju ili drugim napadima izraelske vojske. U Pojasu Gaze su u periodu između 2000. do 2004. djelomično ili u potpunosti uništene 73 obrazovne ustanove.

Ove su napade neki učenici i studenti platili životima i trajnom invalidnošću. ... U ožujku 2003. 12-godišnja je djevojčica pogođena metkom u glavu u okolici Khan Younisa dok je sjedila u svojoj klupi; ranjena djevojčica je ostala slijepa. 01. lipnja 2004. izraelski je tenk pogodio dva 10-godišnja dječaka u UNRWA-inoj osnovnoj školi za dječake Al-Umariye u Rafahu. 07. rujna 2004. 10-godišnju djevojčicu koja je sjedila u svojoj klupi u UNRWA-inoj osnovnoj djevojačkoj školi u logoru u Khan Yunisu izraelski je metak pogodio u glavu i ubio. 03. listopada 2004. izraelska je vojska srušila zidove u tri škole u izbjegličkom logoru Jabaliyah u Pojasu Gaze, za vrijeme dok su djeca još bila na nastavi i potom je te škole pretvorila u vojni položaj svojih tenkova. 15. listopada 2004. vojska je ustrijelila i ubila dijete koje je sjedilo u učionici u školi s koje se vije UN-ova zastava. 12. prosinca 2004. izraelska je vojska otvorila vatru na jednu školu pri čemu je ranjeno sedmero djece mlađe od 9 godina. 31. siječnja 2005. vojska je ponovo otvorila vatru i napala osnovnu školu u Rafahu, a ovaj je put u napadu ubijeno jedno 11-godišnje dijete. Jedno je dijete u istom napadu ranjeno u dvorištu škole.

Tijekom 2006. izraelska je vojska napadima i uhićenjima prekidala nastavu u 18 škola u Jeninu, Tulkaremu, Nablusu i Jerihonu. Vojska je također napala Politehničko sveučilište u Hebronu i djevojačku školu u selu Anata kod Jeruzalema. U lipnju 2006. izraelski je borbeni zrakoplov F-16 bombardirao Islamsko sveučilište u Gazi. Prema podacima palestinskog ministarstva za visoko obrazovanje u izraelskim je napadima u razdoblju od 2000. do 2008. godine na sveučilišnoj imovini počinjena materijalna šteta od 7 888 133 američka dolara.

Većinu 2003. hebronsko su sveučilište i Politehničko sveučilište Palestine bili zatvoreni zahvaljujući izraelskoj vojnoj naredbi, čime je na dulje od 6 mjeseci obustavljeno obrazovanje više od 6000 studenata. Praksa zatvaranja obrazovnih ustanova se nastavlja, a samo u travnju 2008. izraelska je vojska nakon brojnih napada zaprijetila da će zatvoriti 14 škola i sirotišta koje na području Hebrona pohađa oko 7000 palestinske djece. U srpnju 2008. je na temelju optužbi za povezanost s Hamasom napadnuta i pretresena, te potom zatvorena Islamska djevojačka škola u Nablusu.

Od rujna 2000. Izrael je uhitio i pritvorio gotovo 6000 djece. Samo tijekom 2007. godine uhićeno je 700 djece kojoj tijekom perioda koji su provela u zatvoru nije bio dostupan nikakav oblik obrazovanja. Navodni prekršaji zbog kojih Izrael palestinske maloljetnike trpa u zatvore kreću se od bacanja kamenja tijekom prosvjeda protiv aparthejdskog Zida do povezanosti s Hamasom i poticanja na prosvjede.

Zahvaljujući izraelskoj Vojnoj naredbi br. 132, prema kojoj Palestinci postaju odrasli s navršenih 16 godina života, samo palestinskim zatvorenicima mlađim od 15 godina u izraelskim zatvorima treba omogućiti obrazovanje. S druge strane, izraelskim se maloljetnim zatvorenicima nudi mogućnost da svoje obrazovanje u zatvoru nastave na hebrejskom jeziku, u skladu s izraelskim nastavnim planom i programom, sve dok ne navrše 18 godina, dok je tek nekolicini palestinskih maloljetnih zatvorenika mlađih od 16 godina pružena ista prilika (iako su oni često prisiljeni učiti na hebrejskom, stranom jeziku koji slabo poznaju). Međutim, većina palestinske djece koja su zatvorena u izraelskim zatvorima i pritvornim centrima uopće nema pristup nastavi ni obrazovnim materijalima.

U razdoblju od 2003. do svibnja 2008. iz političkih je razloga uhićeno 349 studenata Sveučilišta Birzeit i oko 80 studenata Sveučilišta An-Najah u Nablusu, a mnogima od njih uskraćeno je pravo na pristup odvjetniku i na posjete. U studenom 2004. uhićeno je četvoro studenata iz Gaze koji su studirali na Sveučilištu Birzeit i, iako nisu ni za što optuženi, onemogućeno im je da se vrate na svoje sveučilište i nastave studij.

Izraelske vlasti sve ove mjere nastoje opravdati izgovarajući se na sigurnost, no u praksi one ukazuju na politiku rasnog ugnjetavanja. Često nasilno uplitanje u pravo Palestinaca da pohađaju obrazovne institucije stvorilo je štetne uvjete za sve Palestince koji se nastoje obrazovati na okupiranim palestinskim područjima i zapravo predstavlja kolektivnu mjeru koja Palestincima kao skupini priječi pristup obrazovanju. Diskriminacijska politika koja židovskim učenicima i studentima na istom teritoriju daje veća prava i povlastice dokazana je uspostavom i održavanjem odvojenih škola u židovskim naseljima koje mogu pohađati isključivo Židovi i koje nisu izložene nasilnim napadima vojske, već ih subvencionira izraelska vlada.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 EmptyUto Nov 23, 2010 6:35 pm

Glasanje o okupiranim teritorijama

Izraelski parlament treba da glasa o zakonskom predlogu koji bi mogao da još više oteža sklapanje mirovnog sporazuma sa Palestincima ili Sirijcima.
Parlament bi danas trebalo da glasa o zakonskom predlogu koji bi otežao izraelskoj vladi da predaje okupirane teritorije u Istočnom Jerusalimu i na Golanskoj visoravni. Za usvajanje tog zakonskog predloga potrebna je dvotrećinska većina. Vraćanje pomenutih okupiranih teritorija smatra se ključnim za mirovne pregovore sa Palestincima i Sirijcima.
Ukoliko većina ne bude postignuta, o svakom potezu za povlačenje moraće da se glasa na nacionalnom referendumu koji bi morao da bude održan u roku od šest meseci nakon sporazuma o povlačenju.
Do glasanja će doći samo dan pošto je palestinski predsednik Mahmud Abas rekao da se neće vratiti pregovorima, ukoliko Irael ne obustavi izgradnju naselja na celokupnoj teritoriji koju Palestinci žele za svoju državu, uključujući okupirani Istočni Jerusalim.
News.com










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Palestina, intifada, palestinska stvarnost...   Palestina, intifada, palestinska stvarnost... - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Palestina, intifada, palestinska stvarnost...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Bilo bi vic da nije stvarnost:)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: REGIONI I POKRAJINE :: BLISKI ISTOK-
Skoči na: