DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 NAS I RUSA -200 MILIONA ?

Ići dole 
+31
Black Wizard
el_vibrador
Gothic
Diplomirani Duduk
savo
Kica/Praja
Nut
debilko
pesma
daljinski
Danubius
Astra
AstrinaKomsinica
dusicaa
cojle
Čiča
Marea
podbarac
montoya
Lily
doctorr67
promaja
Lakota
tok tuk tok
brunolino
Nono 64
Samouka
sanjalica.ns
Vangelis
sonia
njushkalo_
35 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyČet Nov 05, 2009 8:59 pm

First topic message reminder :

Još od vremena komunizma se provlači teza da su Rusi naši veliki prijatelji , zaštitnici , dobrotvori . Ne samo u samom narodu , nego i neke političke partije proturaju te teze, čak i sa nekim idejama "ujedinjenja" ?
Šta mi mislimo -da li je to kroz istoriju zaista tako , ili je to samo još jedna od naših mitomanskih priča u koju želimo verovati , da bi se osećali sigurnije ?










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji put izmenio Danubius dana Uto Nov 08, 2022 7:55 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
daljinski




Datum upisa : 26.06.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptySub Dec 06, 2014 3:35 pm

Hvala za prevod. Vidim da vrlo brzo ljudima lupas etikete...ako nije ova onda je druga.
Ja ne zelim da se vracam u proslost i da razmisljam dali su prvo nastali Srbi ili su to mozda bile amebe.
I tebi kao i Daniju: PRVO SE INFORMISITE SA VISE STRANA PA ONDA S***** (izvinjavam se na izraz)
Vama malim ljudima ocigledno nije jasno da cete biti progutani od jednih ili drugih ali vam nece biti nimalo bolje nego samo gore.
Ali sto kaze nas narod "Jebenom se kasno kajati"
Ajd mi sad zalepi etiketu....nema ich vise mnogo
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptySub Dec 06, 2014 3:35 pm

привет дорогая rusaofili, подумайте о ГУЛАГе, если нет, маленький человек теряется, когда империя поглотила и записал в примечаниях...

Ovo sve znaci u se i svoje kljuse....hvala

Nego primjedba,daljinski je cini mi se vise rusofil nego eurofil...ali svakom njegovo vidjenje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptySub Dec 06, 2014 3:41 pm

daljinski ::
. Treba otvoriti oci malo sire, procitati i nesto drugo pa stvoriti misljenje.
Do tada po Göbelsovoj teoriji i praksi
Osnova pomenute propagande je stalna demagogija ,zamena teza ,i pokazivanje na drugoga koji je "kriv" .
U slučaju "Srbija -Rusi" ili "Rusija -EU " se upravo to i radi .
Ako se pokaže prstom na EU ,eto oni su krivi što nema "Južnog toka" ,onda se "zaborave " sve činjenice ,iz osnove ove teme,koja je i suviše skrenula u "južni tok" .
Rusi su nas ,poslednjih decenija ,najmanje pomogli a maksimalno iskoristili ,tačnije -otvoreno opljačkali i "izdali" u svakoj prilici zarad nagodbe sa "velikima" . Tretiraju nas kao svoju poslednju koloniju  u Evropi .
Ne može se jednostavnije reći .
Čak i kada se radi o humanitarnoj pomoći -i toga je bilo ponižavajuće malo ,a kamoli  čega drugoga .

 Ni kroz istoriju nije bilo bolje (ko je zna)
No kome je važnije da ponavlja ideološke i propagandne parole o "bratstvu" i "vekovnom savezništvu" ,neće nikada prihvatiti ,pa makar koje brojke i činjenice mu se stavile ,njima će Rusi uvek biti "harašoj" ,taman i kada dolaze kao eksploatatori i okupatori (zamalo,1948 recimo)
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
daljinski




Datum upisa : 26.06.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptySub Dec 06, 2014 3:42 pm

Fino si to sve slozila Pesmo samo mi objasni sta ce ti Aleksandr Solzhenitsyn u postu ili sad neznas a nemoras ni znati.
Nazad na vrh Ići dole
daljinski




Datum upisa : 26.06.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptySub Dec 06, 2014 3:56 pm


Rusi su nas ,poslednjih decenija ,najmanje pomogli a maksimalno iskoristili ,tačnije -otvoreno opljačkali i "izdali" u svakoj prilici zarad nagodbe sa "velikima" . Tretiraju nas kao svoju poslednju koloniju  u Evropi .
Ne može se jednostavnije reći .
Čak i kada se radi o humanitarnoj pomoći -i toga je bilo ponižavajuće malo ,a kamoli  čega drugoga .

 Sto se tice pljacke i izdaje obrati se onome koga si izabrao da vodi drzavu pa sad u tvoje ime odobrava to isto.
I nemoj mi molim te ni ti ni ostali sad reci "Ja ga nisam birao"
Bio sam u Srbiji kada je T.Nikolic bio Kandidat.Pitam ljude dali ce stvarno glasati za coveka koji ima 8 razreda skole a oni svi kazu da.
Sve je bolje samo neka odu ovi koji su sad na vlasti.
Nikad se necete nauciti da nesto napravite sami ,bez tudje "pomoci" pa da niste ovisni .Neee lakse je cekati ko ce dati pare i obecanja a mi cemo se gospodarit.
Pre se govorilo da nas vode bivsi zatvorenici.Pogledaj ko vas sad vodi.......ljudi koji okrecu kapu kako vetar duva (citaj odakle pare stizu).
I dosta vise o tome krivi su nam ovi ili oni...krivi ste svi vi , samo vi, i niko osim vas
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-



Datum upisa : 11.07.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptySub Dec 06, 2014 5:42 pm

Tacno,krivi smo mi..moramo proci golgotu dok drustvo sazri,shvati na sta imamo pravo i kako da ta prava koristimo.Rekoh jednom,to ide sa smenom generacija.Inace,ko malo dublje prati istoriju,zna da smo uvek,ama uvek bili u ovakvom polozaju,tu se nista promenilo nije.Velike sile uvek svoje igre moci vode preko ledja malih naroda,oni se ili priklanjaju,cute,pokusavaju da se okoriste,ako mogu,makar saplitanjem komsije..Tako da se ovim igrama ja nimalo ne cudim.
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra



Datum upisa : 26.09.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptySub Dec 06, 2014 8:03 pm

daljinski ::
Hvala za prevod. Vidim da vrlo brzo ljudima lupas etikete...ako nije ova onda je druga.
Ebaji ga, kad kažem rusofil i evrofil ne mislim na nikog od vas odavde sa foruma - dakle, dok ne kažem ''daljinski, ti si to i to...'' nemo' ti da sve shvataš lično. To da se oni koji vole Ruse ili EU bez pokrića zovu rusofili ili evrofili nisam izmislila ja....... Tja... :vampire:
Citat :
Ja ne zelim da se vracam u proslost i da razmisljam dali su prvo nastali Srbi ili su to mozda bile amebe.
Nije ni tema....
Citat :
I tebi kao i Daniju: PRVO SE INFORMISITE SA VISE STRANA PA ONDA S***** (izvinjavam se na izraz)
Khm, khm, khm.... PONOVO mi o njasru, ebote ljudi, 'el' može da prođe bilo šta a da se ne hvatam za toalet papir?
Citat :
Vama malim ljudima ocigledno nije jasno da cete biti progutani od jednih ili drugih ali vam nece biti nimalo bolje nego samo gore.
Mali čovek nema problem sa tim što je mali ,kad zna ko je, šta je, odakle je i sa tim se miri. Problem prave oni nedo'ebani ''velikani''.
Citat :
Ali sto kaze nas narod "Jebenom se kasno kajati"
............... Ako ga 'ebu veliki oseća se lepše kanda, a narod u glas ništa ne govori....

Citat :
Ajd mi sad zalepi etiketu....nema ich vise mnogo
Nemam nameru išta da ti lepim. ble ble
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptySub Dec 06, 2014 9:09 pm

Citat :
Još od vremena komunizma se provlači teza da su Rusi naši veliki prijatelji , zaštitnici , dobrotvori . Ne samo u samom narodu , nego i neke političke partije proturaju te teze, čak i sa nekim idejama "ujedinjenja" ?
Šta mi mislimo -da li je to kroz istoriju zaista tako , ili je to samo još jedna od naših mitomanskih priča u koju želimo verovati , da bi se osećali sigurnije ?
Da se vratim na početak teme.
Rusi jesu naši veliki prijatelji, jer nema ništa što su nam učinili kao neprijatelji.
Da li oni i zašzo bi taarebali da nam pomažu, podržavaju i slično. Čine to koliko hoće, jer nam ništa od toga nisu dužni. Svaka pozitivna reč sa njihove strane je dobrodošla.
Negativnih nije nikada bilo.
Znači, svi uslovi da su nam super prijatelji.
I to je sve od njih za sada-
Ako Srbija želi pomoć, da to oni imaju kao neku moralnu obavezu i slčno, mora izneti tu tezu, pa naravno se jošviše približiti, ući u saveze. Onda postoji obaveza. Ovako, ništa.
Mrtvi hladni govore političare da hoće u EU, a problem je ako neko kaže da hoće u savezsa Rusijom.
Zbog čega.
Šta nam je uradila EU, a šta Rusi.
I sad će ponovo, Rusi su ovo napravili, ono.
Pitam ja vas.
Da li su nas bombardovali?
Da li su priznali Kosovo?
Da li pokušavaju da sude bilo kom Srbinu za rate zločine?
Zabole ih baš, i to je dokaz da su apsolutno na našoj strani.
Ali, nepristojno bi bilo očekivati bilo šat više
Jer mi priznajemo teritorijalni integritet Ukrajine.
Pa samo to ugrožava teritorijalni integritet Rusije. I ipak se ne bune. Ali vide. Znači, mi prema njima nismo ni najmanje fer. Oni za sada jesu- Ali ne treba ihkriviti bilo šta da se promeni.
Jer, mi im zabijamo prst u oko.
Neka Vučić priča da hoće da se priključi Rusiji, da donosi zakone koji treba da se usaglase sa Ruskim, pa se onda može meriti da li nam oni daju i šta nam daju.
Ovako, ni jednom rečju ni postupkom mi nista nismo aslužili od njih.
A daju i previše. Jer ni jednom rečju, mi im nismo pokazali veće prijateljstvo nego bilo ko drugi.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyNed Dec 07, 2014 6:56 pm

debilko ::

Rusi jesu naši veliki prijatelji

Trenutno su "nasi" najveci prijatelji :D Gorivo nije bilo ovako jeftino od kad smo im s*ebali East Block top88 rasta
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyNed Dec 07, 2014 7:13 pm

Astra ::
привет дорогая rusaofili, подумайте о ГУЛАГе, если нет, маленький человек теряется, когда империя поглотила и записал в примечаниях...

Ovo sve znaci u se i svoje kljuse....hvala

Nego primjedba,daljinski je cini mi se vise rusofil nego eurofil...ali svakom njegovo vidjenje.
Aha, sve ono po ruski znači upravo to. :gr: A može da znači i šta hoćeš.

Ono, da je daljinski evrofil zato što ne razume ruski je bila mala pošalica(pa sam pisala istu rečenicu na engleskom), jbt, zar moram to da nacrtam, da bi se shvatilo da znam da se šalim i na ovako bitnim trtrr lalal temama poput ''nas i Rusa 200 miliona'' dolara, da se pošalim sa našim prisajedinjenjem Rusiji(gubernija Serbija u majčici Rusiji, satelitski povezana?), da usaglasimo zakone sa ruskim, da dumamo po ruski, onda bi trebali razmišljati kao domaćini i ne poklanjati nikom ništa, pa ni Rusima NIS, a? Ni u babe nema za dž.

I jel' može da prođe sve bez Solženjicina, mis' mmmmm, stvarno ljudi...? zid :lonac:


Rusi su naši najveći prijatelji. Aha, zato od neprijatelja trebamo zaista da se čuvamo, jer kad su nam prijatelji ovakvi... affraid
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyNed Dec 07, 2014 7:27 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyNed Dec 07, 2014 7:48 pm

"SAD napada nezavisnost Mađarske"
IZVOR: TANJUG

Budimpešta -- Mađarska nacionalna nezavisnost je napadnuta, rekao je premijer Mađarske Viktor Orban komentarišući primedbe koje je izneo američki senator Džon Mekejn.

Orban je Mekejnove tvrdnje označio kao "ekstremističke", dodavši da senatorove tvrdnje "opisuju autora samog", prenela je mađarska novinska agencija MTI.

Republikanski senator rekao je u utorak da je Mađarska "veoma važna zemlja u kojoj se loše stvari događaju".
Mekejn je rekao u da je to "nacija koja je na ivici ustupanja svog suvereniteta neofašističkom diktatoru u krevetu sa Vladimirom Putinom".

I zašto bi jedan Srbin bio manji "rusofil" od Viktora Orbana? gorepost











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyNed Dec 07, 2014 8:03 pm

cojle ::

Mekejn je rekao u da je to "nacija koja je na ivici ustupanja svog suvereniteta neofašističkom diktatoru u krevetu sa Vladimirom Putinom".

Istina je uvijek bolna :D :D :D
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyNed Dec 07, 2014 8:08 pm

Šta je ovo, jel to drug Tito rekao da su studenti u pravu?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyNed Dec 07, 2014 8:35 pm

AstrinaKomsinica ::

Istina je uvijek bolna

Orban je Mekejnove tvrdnje označio kao "ekstremističke", dodavši da senatorove tvrdnje "opisuju autora samog", prenela je mađarska novinska agencija MTI. rukuju se











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyNed Dec 07, 2014 8:36 pm

cojle ::
AstrinaKomsinica ::

Istina je uvijek bolna  

Orban je Mekejnove tvrdnje označio kao "ekstremističke", dodavši da senatorove tvrdnje "opisuju autora samog", prenela je mađarska novinska agencija MTI. rukuju se

A jok, trebao je priznat?! hahahahahahahahahaha Idi bre na "Cenzuru" hahahahahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyPon Dec 15, 2014 4:54 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ako je ovo fotomontaža, samo da vam kažem da sam lično probao u praksi i deluje isto kao na slici :rlol:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptySre Dec 17, 2014 8:12 am

I šta Debilko, vozio si tu rusku podmornicu po drumovi, skršio merdžu? smehsmeh

Šta Rusi danas voze, merdže, jel' tako - tako je drugarice pesma.  [You must be registered and logged in to see this image.]

A kako Rusi voze? Tako da je bolje da idu peške. Uvek su bili značajni kao pešadija.
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptySub Dec 20, 2014 9:35 am

Citat :
Rusi su nas ,poslednjih decenija ,najmanje pomogli a maksimalno iskoristili ,tačnije -otvoreno opljačkali i "izdali" u svakoj prilici zarad nagodbe sa "velikima" . Tretiraju nas kao svoju poslednju koloniju u Evropi .
Ne može se jednostavnije reći .
Čak i kada se radi o humanitarnoj pomoći -i toga je bilo ponižavajuće malo ,a kamoli čega drugoga .
I ako je sve tačno, upravo ovo pisanje je još jedan dokaz, da su nam Rusi zaista braća. Možda loša braća, ali braća.
Jel odakle u vama uopšte ideja da su oni dužni nama da pomažu.
Koliko vidim, niko ne piše gde su nas Nemci izdali, zašto nam nisu pomogli, jer je i prirodno da sa te strane ne očekuješ pomoć. Od neprijatelja.
Menjaju se teze i upravo je to ono, što pokušavaju sludeti narod svetski moćnici. Ovo je najprljavija zapadna propaganda koja vređa elementarnu ljudsku inteligenciju.
Rusi su naša braća, nemamo drugu, možda Grčka. Tu se da raspravljati.
A u odnosu na ostale, rasprava o Rusima je unutar porodični dijalog između pravoslavne i slovenske braće-
I nije slučajno komunizam upravo u praksi najpre počeo da se ostvaruje u Rusiji.
Jer samo kod nas i u Rusiji narod je pravdoljubiv, željan jednakosti, protiv elite i materijalnih vrednosti, a slon duhovnim vrednostima.
Komunizam je ideologoija, koja direktno proizlazi iz osnovnih načela pravoslavlja.
Mogu se komunisti i crkva boriti za prevlast, ali učenje je isto. Vrednosti su iste.
Nema Vatikana u zalatu, nadbića poput Pape i slično. Nema gay parada i drugih gluposti i lažnih sloboda.
Pa čak i u robovlasničkom društvu, da se sloboda ogledala u karanju u bulju, i te kako bi robovlasnici davali robovima po guzi, a ovi bi billi srećni i slobodni. Ali ni tada, to nije bila nikakva sloboda. To je nametnuto iz bolesnog Američkog mozga, bludnika, razvratnika, hoštaplera koji su se skupili, pobili stanovnike jednog kontinenta, primili kriminalce iz celog sveta i sa njihovim krvavim plenom vladaju svetom, pokazujući moć novca i materijalnog.
Ali to neće proći.
Raspao se Vavilon, Rim, raspašće se i ovaj surogat od Amerike i Evrope kao njihovih dupelizaca.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptySub Dec 20, 2014 11:08 am

Pomoć Nemačke vlade Srbiji = 157 miliona eura razvojne pomoći, toliko smo dobili od Nemačke u protekloj godini. Ta se pomoć ogleda u donacijama i mekim zajmovima, u periodu od 2000. do 2013. godine, za razvojnu saradnju Srbije i Nemačke ukupno je izdvojeno više od 1,45 milijarde evra pomoći.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Neznanje i zablude o ''pravoslavnoj braći'' haraju po Srbiji...

Inače EU non stop donira Srbiju, samo malo bolje treba pogledati ko nam gradi šta po državi, od čijih para se nešto kupuje itd. A ne... khm....  Milijarde su stigle u Srbiju iz EU, a od Rusa.... Ni boršč.

Citat :
Komunizam je ideologoija, koja direktno proizlazi iz osnovnih načela pravoslavlja.
O ne pravoslavlja, nego hrišćanstva uopšteno. Da je komunizam isto što i hrišćanstvo, sem što umesto imaginarnog boga(iza kojeg se krije crkvena elita i vlada zemljom) na presto stavlja običnog čoveka(iza kojeg se kriju ''važni drugovi i drugarice'') sam davno tvrdila, pa me nakrivo gledali. Sve dobre ideje pokvare loši ljudi, ideje se ne kvare same.

I šta to govori o toj ideologiji?
Da je odlična, postavlja ljude u ravnopravan položaj, ''Liberté, Égalité, Fraternité'' među onima koji rade da uživaju polodove svog rada, i budu vlasnici svih dobara. Stvara zajedništvo među svim ljudima, ne pravi veštačke elite(kojima se klanjaju slabići i kukavice, izgubljeni ljudi).

A ko je ukakio komunizam do balčaka? Upravo prvo njegovi dični nosioci - baćuške Rusi. To kazuje istorija, jedno je fenomenalna teorija - drugo krvava ruska gulag praksa.

Popovi i komunistički komesari su jednaki - sa tim mogu da se složim jer je skroz istinito. Pa čemu onda klanjanje jednima, podržavanje jednih, a pljuvanje po drugima kad su isti? Iz gluposti, neznanja, inata, zablude...?

Smešne izjave, ko na smehotresnoj olimpijadi da sam, pa čitam svašta...  smehsmeh

Zato što glupost vlada svetom, sve propada, sve će propadati i dalje - al' baš sve - i svi, jer smo povezani u jedan sistem. Ljudi su stoka koju lako uteraš u tor jer je plašljiva i podložna manipulaciji, podvikneš pa je povedeš preko brda, do prve provalije, ''objasniš'' im da treba da skoče, a oni skaču, zagrljeni ko braća poderanih gaća, za svoju ''braću'', nije nego, sve je to samo proizvod straha.

Trolovi vladaju svetom ideja, uništavaju u praksi svaku ljudskost i milosrđe. Ne bi to mogli da nemaju zabludele sledbenike. Sve je to istorija ''snimila'', sada se vrte samo reprize.

Ovo mi se dopada, malo kulturne razmene nije na odmet...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptySub Dec 20, 2014 12:34 pm

Ova slika mi se svidja mnogo...pa da ju iskopiram...sama nek stoji

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptySub Dec 20, 2014 3:12 pm

Astra ::
Ova slika mi se svidja mnogo...pa da ju iskopiram...sama nek stoji

[You must be registered and logged in to see this image.]


Često se kaže da jedna slika govori više od hiljadu reči


Stara kineska poslovica glasi „slika govori više od hiljadu reči“ i ona reprezentuje superiornost vizuelne repezentacije. Istina ove poslovice je testirana kroz istraživanja koja pokazuj da će slika ne samo isprovocirati i zainteresovati čitaoca veoma lako, već će mu ostati u memoriji dug period nakon što je uočio











[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptySub Dec 20, 2014 9:56 pm

Super je ovo, ali da se pored uporedno postavi slika, koliko je ko srušio i uništio u Srbiji.
Rusi su i tu nula, tako da nema razloga za doancijama.
Koliko bi trebalo zahtevati na ime odštete tokom bombardovanja.
Da li smo dobili bar delić toga?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyPon Dec 22, 2014 10:45 am

Bombardovali nas jer su se srpski nacionalisti združeni sa srpskom državom zaigrali etničkog čišćenja po KIM, proterivali civile albanske nacionalnosti i tako, a ti civili krenuli put EU... - to je NATO-u bio dovoljan razlog da krenu na Jugoslaviju, ne samo Srbiju.

A Rusija se pretrgla da pomogne braći iz Srbije tokom bombardovanja 1999 godine, stavila veto na isto? Aha, ali malo morgen, nije joj bilo u interesu tada da tako reaguje, nije ni mogla, niti je smela, htela to....

Ima jedna zanimljiva anketa rađena među ruskim građanima:

Na pitanje - ko su Rusiji prijatelji - skoro polovina ruskih ispitanika je odgovorila - Belorusija. Na istoj listi među prvih deset nema Srbije, ali još više iznenađuje činjenica da se u vrhu ruskih prijatelja, nalazi- Nemačka, ne Srbija.

Rusija nije ni dužna da ikom pomaže kad krene u samoubilačke ratne pohode, dovoljno se žrtvovala u drugom svetskom ratu za Evropu, a nije dobila za svoje žrtvovanje ni čestito hvala(moje mišljenje)!

Oni koji su vojno porazili Jugoslaviju '99 godine nisu morali da doniraju pinčike u bilo šta u Srbiji, ali, eto...

PS

Podatak za monarhiste, da brže shvate ovu činjenicu o rusko-nemačkom prijateljstvu: Ne mali broj ruskog plemstva su rodile Nemice tako da su Rusi i Nemci u krvnom srodstvu vise nego Rusi i Srbi.
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyČet Apr 02, 2015 3:20 am

Ne volim ovakve teme..tj politiku..jer je to uglavno ''prosipanje iz supljeg u prazno''..ali evo nesto sada iz prve  ruke.pa koristim ovaj zadnji post sa veliko nadom da ce biti izignorisan -dakle da se nece odgovarati na njega..

evo..
Citat :
Bombardovali nas jer su se srpski nacionalisti združeni sa srpskom državom zaigrali etničkog čišćenja po KIM, proterivali civile albanske nacionalnosti i tako, a ti civili krenuli put EU... - to je NATO-u bio dovoljan razlog da krenu na Jugoslaviju, ne samo Srbiju.
..

Ovo nije glavni razlog bombardovanja..vec  pronalazenje,ako bas mora neke ,olinjale i ojadjene drzave u posrnucu, po mogustvu   ''pravoslavne ''..jer je ona druga mnogo veca,nedostupna, pa se ne moze ....dakle..iznalazenje tamo nekoga za odstrel, i ''patolosku zabavu''pojedinaca, gde bi se ''trebao sruciti'vec dotrajao materijal u oruzju a i isprobanju  onog ''zabranjenog''....

A taj nacionalizam koji s e toliko pripisivao,a i danas Srbiji se spocitava ..je daleko zastupljeniji..recimo u Francuskoj(Pariz..)..gde sam  licno prisustvovala ''zestokoj akciji''zandarma i policije na jednog Crnca,koji se deklarisao  kao  Afrikanac..''Covek je jedva zivu glavu izvukao..zbog toga sto nije rekao da je Francuz''..


Citat :
A Rusija se pretrgla da pomogne braći iz Srbije tokom bombardovanja 1999 godine, stavila veto na isto? Aha, ali malo morgen, nije joj bilo u interesu tada da tako reaguje, nije ni mogla, niti je smela, htela to....

A Rusija i da je htela ,u ta vremenana  pomoci Srbiji niposto   nije mogla, jer se ''pijani i drogirani Jeljcin''nikako nije dao otrezniti u datom trenutku..Tako oslabljena  i raspustena Rusija u ta vremena, sa posrnulom ekonomijom i razvratom na celu drzave,  nije zelela  misliti na druge... Jeljcin,onako podbuo i ,zakrvavljenih ociju, u sam cas bombardovanja .jedino nas je udostojio svojih ''laznih i pateticnih reci''o sramnom zapadu i negovoj  kampanji sve po obecanjima da ce poslati slavne Kozake  da ratuju za nas..I sam dolazak Cuvenog Patrijarha ruskog..je bio jedna ''uspavljujuca tableta srece'' za narod, koji je vec odavno posrnuo..i mora da plati..

Ima jedna zanimljiva anketa rađena među ruskim građanima: ::
Ima jedna zanimljiva anketa rađena među ruskim građanima:

''Zaista su mi sve ankete,objavljene veoma sumnjive''.........
.

Da ne bih sada citirala citav pasus..E sada ovo ,onako iz prve ruke..prilicno sam  obisla Rusiju i bivsi SSSR..Vise meseci pa i neku godinu moze se reci..dakle-Moskva,Kijev,Dbilisi,Soci,Baku,Kisinjev,odesa,Kislavock,Taskent..i jos mnogo toga..dakle Moskva..gde god bile radjene te ankete..netacne su..i svecano izjavljujem ,provereno, da Rusi jako vole Srpski narod..i uvek je pedju prvima u toj ljubavi(ovo je glavni razlog postovanja na ovoj temi. ..)..

Politika je naravno opet nesto drugo..jel je valjda normalno da ''prvo gledamo sebe'' jer ako to cinimo..imacemo malko vremena i za druge..

Zivim u Beogradu u mozda najlepsem delu grada..gde su okolo ambasade i strana predstavnistva. ..na par metara od mene.. a i cesti su bili moji gosti..uglavnom iz zapadnih zemalja..MRZE CEO SVET..PA NARAVNO TAKO I NAS..misle da vole sebe..to je najtuznije od svega  u kakvim zabludama zive....Kolovodje su Englezi..sve sve..ali sto su ''neuredni,zapusteni-higijena i ostalo''..mene je sokiralo..i to ljudi na veoma visokim funkcijama..recimo Tina kejni-direktor britanske avio komp./je bila mlada lepa zena (cudno lepa za Britaniju ..)Ali tako ''aljkava i prljava'' da je to za nepoverovati..

''Licno,zamalo,da je prebijem''....

Ps'Naravno,mrze ceo svet..nas posebno..takva blaziranost,hladnoca, ravnodusnost je za duboko zaljenje''..........

Zamalo da zaboravim..


.

Ne znam za koga je ovo podatak..ali provereno takodje(Pola familije mi je u Americi-nazalost..)
Velika vecina danasnjih ''destruktivnih'' amerikanaca su poreklom nacisti.iz Nemacke ..pa  hladnog srca,prazne duse, unistavaju svet  i pojedinim drzavama spremaju pogrom..
Ne znam ,kakva je ovo ljubav..i ko koga voli..
Ima nesto u tim nemackom narodu.. hvala










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyČet Apr 02, 2015 6:56 am

Slažem se sa celim postom iznad, osim ovo poslednje, gde mislim da Irska stoka vodi glavnu reč u militantnoj politici amerike.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyČet Apr 02, 2015 6:58 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Šta ima lepše od ovoga, nije mi jasno da još uvek ima onih koji vole Holiwud i kičericu sa zapada.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyČet Apr 02, 2015 6:59 am

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyČet Apr 02, 2015 7:04 am

Sivkov: Samo dve rakete i nema Amerike!


Ruski analitičar i potpredsednik Akademije za geopolitiku Konstantin Sivkov pozvao je Moskvu da nuklearnim raketama gađa Nacionalni park Jelouston i rased San Andreas, ističući da bi to bi to bilo dovoljnoda SAD budu zbrisane sa lica zemlje.
Screen shot 2011 10 18 at 9.22.45 PM Sivkov: Samo dve rakete i nema Amerike!
Sivkov je ovo poručio u autorskom članku za ruske novine VPK, rekavši pritom da bi američka agresija na Rusiju, iziskivala da „potpuno uništenje protivnika“.
„Geolozi veruju da supervulkan ispod Jeloustona može da eksplodira svakog trenutka. Postoje znaci pojačanih geoloških aktivnosti na tom području. Dakle, bilo bi dovoljno uputiti relativno malu bojevu glavu, do jednog megatona, koja bi započela erupciju. Posledice po SAD bi bile katastrofalne – zemlja bi jednostavno nestala“, rekao je Sivkov.
Stručnjaci tvrde da bi erupcija supervulkana u Jeloustonu odnela milione života, a veći deo SAD-a prekrila vulkanskim pepelom. Prema nekim analizama, ta erupcija bi mogla da ugrozi i čitavu planetu.
Šta ne pokrije vulkan – odneće cunami
Sivkov je takođe rekao da geografski položaj Rusije štiti tu zemlju od cunamija, jedan ozbiljan bi mogao da se napravi specijalno za Ameriku.
„Još jedna slaba tačka Amerike, mogao bi da bude rased San Andreas – pukotina dugačka 1.300 kilometara između pacifičke i severnoameričke tektonske ploče. Detonacija nekoliko nuklearnih glava na tom mestu, pokrenula bi lavinu katastrofa kao što je cunami koji bi potpuno uništio infrastrukturu Sjedinjenih Američkih Država“, rekao je on.

Možda ovo i nije provereno, ali bar malo da se radujem i nadam. Toliko su zla naneli i permanentno nanose, da bi red bio da ih stigne Božija kazna.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyPon Jul 06, 2015 9:24 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyPon Jul 06, 2015 9:52 am

debilko ::
Sivkov: Samo dve rakete i nema Amerike!


Ruski analitičar i potpredsednik Akademije za geopolitiku Konstantin Sivkov pozvao je Moskvu da nuklearnim raketama gađa Nacionalni park Jelouston i rased San Andreas, ističući da bi to bi to bilo dovoljnoda SAD budu zbrisane sa lica zemlje.
Baš je pametan .Istu zamisao je imao i Hitler za Englesku ,samo nije stigao da razvije rakete V 2 ,pa je besomučno bombardovao engleske gradove .Ali se tu zaj....to je ujedinilo Engleze u odbrani zemlje više nego svi apeli parlamenta . 
Opet smo sebi stavili kamen oko vrata ,trenutnim moljakanjem Putinu da stavi veto na britansku "Rezoluciju o Srebrenici" . 
Moska ,naravno ,pokušava da ucenjuje i izvuče najveću korist iz situacije . Iz čak i ne tako davne istorije (90 tih) znamo da Rusija nikada to nije učinila kada nam je bilo potrebno .Možda će sada da bude drugačije ,jer i sama Rusija ima putera na glavi ,ali nema jasnog odgovora .
To je nateralo i Vučića da izjavi da ukoliko se to ne desi -bar će Srbija znati da može da se osloni jedino sama na sebe ,i pored toliko deklarisanih "prijatelja" na čelu sa Rusijom . 
Iako ga ne volim , mora se priznati da je poseta Merkelove odličan potez ,to bi moglo da pošalje poruku Putinu ,da je bilo dosta takvog "prijateljstva" u kome samo Rusija gleda svoj interes .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyPon Jul 06, 2015 11:46 am

Dovoljno je sresti nekog Rusa bilo gde na kugli zemaljskoj pa se odmah oseti da smo prijatelji. Da ne govorimo kad kojim cudom otputujete u Rusiju, pa vidite nesto na licu mesta umesto kljukanja propagandom iz nekog, od pokvarenosti budjavog kabineta.

O X I


o X I



O X I

Merkelova je bivsa kao i klokan kome dolazi u posetu










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyPon Jul 06, 2015 11:53 am

Kica/Praja ::
 

Merkelova je bivsa kao i klokan kome dolazi u posetu
Jedino je veliki vođa Putin večan i besmrtan ?  smehsmeh smehsmeh smehsmeh

Videli bi koliko bi trajao ,da nema KGB koji sprovodi represiju nad medijima i opozicijom . Ali to nije ništa novo ,od Lenjina i Staljina pa nadalje "tajna policija" je ključ upravljanja Rusijom . 
Ne kažem , narod je svuda isti, i verovatno se "duša slovenska" prepozna ,ali ...činjenice govore drugačije o odnosu dva naroda kroz državne politike .Ne zarezuju nas nizašta ,sem ako nemaju neku korist . 
A što se tiče toga koliko nas "vole" -nema nas ni u 10 prvih naroda . Čak i Amere više gotive od nas -i to je neoboriva činjenica ,po anketi ruske državne televizije .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyPon Jul 06, 2015 12:10 pm

Ovo poslednje je takodje laz na koju nasedas i koja ti ocigledno prija. Samo jos fali da izlozis kako su nas Rusi silovali, plackali bombardovali, sejali karcinom, uvodili sankcije, kamatali i unistavali privredu i opsta dobra. Rang lista koju pominjes je laz, kao i prognoze eminentnih agencija pred referendum u Grckoj i o praznim rafovima prd kojima Grci placu i proklinju svoju sudbu.

Dani mislim da bi trebao malo da razmislis svojom glavom, pametan si covek. Zivis u Srbiji, nije bitno sta si po nacionalnosti, ovde zaradjujes i placas racune. Rezolucijom o Srebrenici se utire put da naraednih 100 godina placamo ratnu stetu, a to znaaci jos manje plate i vece namete. Muslimani jesu najvise najebali u poslednjem ratu i meni je istinski zao bog toga, jer imam i deo famijlije tamo medju njima i zbog pravde to kazem. S druge strane Srbi su daleko najstradalniji narod na ovim podrucijima. Masakrirani su u obadva svetska rata od predaka nasih dragih gostiju i prijatelja nase dobrotvorke kancelarke. E sad to je puj pike ne vazi, racuna se samo kad mi to kazemo da se racuna i jedni su mrtvi dostojni zaljenja a drugi nisu. E zbog toga ce da bukne pobuna kod svih pravdoljubivih ljudi i naroda, mozes da se kliberis koliko hoces.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyPon Jul 06, 2015 12:30 pm

Kica/Praja ::
Ovo poslednje je takodje laz na koju nasedas i koja ti ocigledno prija. Samo jos fali da izlozis kako su nas Rusi silovali, plackali bombardovali, sejali karcinom, uvodili sankcije, kamatali i unistavali privredu i opsta dobra.  Rang lista koju pominjes je laz, kao i prognoze eminentnih agencija pred referendum u Grckoj i o praznim rafovima prd kojima Grci placu i proklinju svoju sudbu.

Dani mislim da bi trebao malo da razmislis svojom glavom, pametan si covek. Zivis u Srbiji, nije bitno sta si po nacionalnosti, ovde zaradjujes i placas racune. Rezolucijom o Srebrenici se utire put da naraednih 100 godina placamo ratnu stetu, a to znaaci jos manje plate i vece namete. Muslimani jesu najvise najebali u poslednjem ratu i meni je istinski zao bog toga, jer imam i deo famijlije tamo medju njima i zbog pravde to kazem. S druge strane Srbi su daleko najstradalniji narod na ovim podrucijima. Masakrirani su u obadva svetska rata od predaka nasih dragih gostiju i prijatelja nase dobrotvorke kancelarke. E sad to je puj pike ne vazi, racuna se samo kad mi to kazemo da se racuna i jedni su mrtvi dostojni zaljenja a drugi nisu. E zbog toga ce da bukne pobuna kod svih pravdoljubivih ljudi i naroda, mozes da se kliberis koliko hoces.  
Rusi jesu masovno streljali , pljačkali i silovali po Vojvodini ,budi siguran .Mnoge knjige su o tome napisane ,imaš i onaj film "Granica" ,itd .
Nisu to ljudi izmislili ,iako sve vlasti to zataškavaju . Pročitaj malo knjige g prof dr Žiletića ,i drugih Srba koji imaju mooda da o tome pišu . 
Hoćeš reći da nas Rusi ne pljačkaju preko Gasproma ,NIS , rudne rente itd ? 
Pa njima je ,sem političke zavisnosti ,važnija dužnička ,ništa se ne razlikuju od "zapadnih prijatelja" .Kamataju ,ucenjuju i prisvajaju energetski sistem (poslednji korak je otimanje "Elektrovojvodine" ) 
Razmišljam svojom glavom ,i malo i znam istoriju . Rusi su nam bili "saveznici" kad im odgovara ,a kada im ne odgovara ,onda nas prodaju Zapadu za kikiriki . To su činjenice ,od Karađorđa do današnjeg dana . 
Pa zar se Putin nije pozvao na "pravo naroda Kosova da se odcepi" -čim mu je to bio izgovor za Krim ? To je tražio -priznali ste Albancima ,priznajte i Rusima na Krimu ,većini .Bolelo ga dupe za naš "teritorijalni integritet" . 
Za "rezoluciju" se slažem ,upravo je to cilj -ratna odšteta . Ako se uspelo diplomatski iskobeljati iz toga sa Hrvatskom ,treba gledati da se to uradi i sa slučajem Srebrenica . Masovni zločin umesto genocid je pravna formulacija koja nas spasava ,i to je priznato . 
Treba otići na komemoraciju ,a ne čekati hoće li se Putin smilovati . Time se pokazuje čast i skida ljaga sa celog naroda . 
I Vili Brant je kleknuo kada je trebalo pred žrtvam nacizma . Toma Nikolić ,koji nema mooda nizašta -sigurno to neće uraditi ,a imao bi zašto da se kaje ,da je čovek.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyPon Jul 06, 2015 1:55 pm

Citat :
I Vili Brant je kleknuo kada je trebalo pred žrtvam nacizma . Toma Nikolić ,koji nema mooda nizašta -sigurno to neće uraditi ,a imao bi zašto da se kaje ,da je čovek.
Ovo je neverovatno, a jel ima neko da se pokaje za zločine nad Srbima.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyPon Jul 06, 2015 2:02 pm

Rusi nas jesu politički par puta prodali, ali nikad bombardovali. E to je ta bitna razlika.
I nikad im na pamet nije palo da pucaju u Srbe ma šta se događalo.
Greše ljudi koji misle da su Rusi nama braća bez obzira na razvoj političke situacije.
Ali isto tako, greške kada bilo koga osim Rusa i Grka stave u isti koš u odnosu prema nama. To su prijateljski narodi koji po nekada učine nešto na šttetu Srbije kao i mi na njihovu, ali nikada neprijatelji.
Zato ih tako terba i tretirati.
Oni su povremeni prijatelji, svi ostali su nam povremeni dželati i neprijatelji,
Sve ruske žrtve i grobovi u Srbiji su nastale od nekog ko je došao da nas štiti, a ostali i ako imaju takve grobnice, dolazili su kao okupatori.
Ma to je kao 2 i 2, koliko god neko bio zaslepljen mržnjom, bolje da kaže da mrzi Srbi, nego da pokuštava izvlačiti nekiu logičnu paralelu koja ne postoji.
Kao da antilope dokazuju da su im podjednako jednaki lavovi, hijene i recimo žirafe.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyPon Jul 06, 2015 2:07 pm

Koji je ovo model propagande.
Najpre dokazuješ Dani da nam Rusi nisu baš tolika braća kolika treba da budu, ne radi to brat bratu. I slično.
A onda neke monstrume umešaš i bez ikakvog argumenta izvodiš zaključak da su oni isti ko rusi.
A pri tome svakodnevno prolaziš pored grobova-žrtava Nemačke, Hrvatske, Mađarske, Austro-ugarske agresije, te Britanskog, Nemačkog, Turskog i na prvom mestu Američkog bobmardovanja. Oni su nam toliki prijatelji, da kada smo bili i najveći saveznici (1945), dobili smo od njih kao nagradu bombe, a od Rusa njihove kosti i groblja njihovih oslobodioca.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyPon Jul 06, 2015 11:59 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nad Rusima ili tacnije gradjanima Sovjetskog saveza je 1941 - 1945. izvrsen najveci pokolj u istoriji ikada. Horde ubica iz svih tako demokratskih i blazenih zemalja Nemacke, Holandije, Svedske, Finske, Belgije, Rumunije, Madjarske, Hrvatske, Bugarske... nisu brali ljubicice pred Moskvom, Volgogradom, Donjeckom, Harkovom, Odesom, nego su zverski ubijali vojnike i civile i vesali ih uz pruge i puteve. Po podacima ujedinih nacija to je 20 miliona ljudi, pola su civili, a oko milion i po bili su deca do 8 godina. Ja sam iz Vojvodine ako ne smatrate Srem i Rumu losim delom Vojvodine. Odlicno znam kako je narod odusevljeno izasao da doceka oslobodioce i bacao cvece na kolone gladnih i umornih sovjetskih vojnika. Bilo je silovanja i streljanja na severu i u madjarskoj i nemackoj ali je sve to decja igra sa pokoljem koji je taj narod istrpeo na svojoj kozi.

[You must be registered and logged in to see this image.]










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyUto Jul 07, 2015 12:06 am

Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyUto Jul 07, 2015 12:42 am

[You must be registered and logged in to see this image.]










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyUto Jul 07, 2015 5:16 am

Citat :
To je nateralo i Vučića da izjavi da ukoliko se to ne desi -bar će Srbija znati da može da se osloni jedino sama na sebe ,i pored toliko deklarisanih "prijatelja" na čelu sa Rusijom .
Iako ga ne volim , mora se priznati da je poseta Merkelove odličan potez ,to bi moglo da pošalje poruku Putinu ,da je bilo dosta takvog "prijateljstva" u kome samo Rusija gleda svoj interes .
Naravno, neka pošalje poruku Putinu da je upravo u pregovorima sa Merkelovom da Nemačaka postavi veto i pokaže da je veći prijatelj od Rusije.
I tako je Vučić mnogo puta naglašavao "prijateljski Nemački narod", mrtvi se prevrću u grobu.
Ili ako su Nemci baš toliki zagovornici borbe sa zločinima, neka nazovu onda pravim imenom streljanje đaka u Kragujevcu.
A da li je isti zločin streljanje 8.000 đaka, dece, ili 7.000 vojnika, zarobljenika?
Da li su Nemci vršili genocid nad Srbima, za Rome i Jevreje me baš zaboli. INteresuje me, da li se smatra da su Nemci izvršili genocid nad Srbima? Jer sada aktivno učestvuju u osudi navodnih srpskih zločina?
Da li osuđuju prethodno 2000 ubijenih Srba, ali ne vojnika, već civila oko Srebrenice, što niko ne poriče.
Gde je njihov uticaj u izručenju Nasera Orića Bosni?
Ma treba ima jebati mater svugde i na svakom mestu. Ma u sred Bograda, dočepati strane turiste i na kolac ih nabiti za primer da su ovde nepoželjni.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyUto Jul 07, 2015 5:17 am

A pre svega toga zabraniti engleski jezik u Srbiji.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyUto Jul 07, 2015 7:02 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptySre Jul 08, 2015 11:25 pm

Ствари у свету више никада неће бити исте

Бивши амбасадор Србије у БиХ Нинослав Стојадиновић сматра да је јединствен став Русије и Кине по питању резолуције о Сребреници показују да ствари у свету да никада више неће бити исте као пре годину или две.

"Свет ће у најмању руку бити биполаран, а САД, Русија, ЕУ и Кина мораће о свему да се договарају. Никада више једна суперсила неће одлучивати о свему, као што је од распада СССР доскора био случај", објашњава Стојадиновић, додајући да је резолуција била заправо перфидан покушај Велике Британије да се Република Српска представи као геноцидна творевина, па самим тим и укине, а БиХ унитаризује.

Душан Пророковић из Центра за стратешке алтернативе тврди да га уопште не чуди што је Кина тражила одлагање седнице.

"Велике силе, као што су Русија и Кина, имају потребу да се супротстављају САД. У исто време Америци је у интересу да прави контролисани хаос на Балкану", закључује Пророковић.

Политички аналитичар Бранко Радун сматра да Лондон и Москва одмеравају снаге преко наше државе.

"Резолуција је монета за поткусуривање којом се служе Лондон и Москва. Циљ Лондона и Вашингтона јесте био да се смање ингеренције Републике Српске, а могуће је и да су хтели да од наше државе траже да породицама настрадалих исплатимо материјалну одштету. Срећом, то им није прошло", каже Радун.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptySre Jul 08, 2015 11:32 pm

debilko ::


"Велике силе, као што су Русија и Кина, имају потребу да се супротстављају САД. У исто време Америци је у интересу да прави контролисани хаос на Балкану", закључује Пророковић.

Политички аналитичар Бранко Радун сматра да Лондон и Москва одмеравају снаге преко наше државе.

"Резолуција је монета за поткусуривање којом се служе Лондон и Москва. Циљ Лондона и Вашингтона јесте био да се смање ингеренције Републике Српске, а могуће је и да су хтели да од наше државе траже да породицама настрадалих исплатимо материјалну одштету. Срећом, то им није прошло", каже Радун.
Ne laje kera sela radi ,nego sebe radi . Mogao bi neko da sutra ubaci rezoluciju o Avganistanu ,Čečeniji ili Ukrajini ,apropo Rusa . I za ovu je trebalo 20 godina da se Englezi iznenada "prisete " . 
A nama to neće biti džabe -umeće Rusi da naplate "prijateljstvo" ,kao uvek .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyPet Jul 24, 2015 11:13 pm

Nisam znao za ovu izreku ,upravo sam je čuo na tv ,a izgovorio je ona spodoba "Zmaj od Šipova" (koji se javno ekponira kao "rusofil" ) 

"Teško onome koga drugi žene ,Kina hrani ,a Rusija brani. " 

Ako jedan takav to citira ....onda stvarno bi već i najzagriženiji rusofili morali  da shvate.

A evo još jedne "zanimljivosti" 
ISIS masovno regrutuje Ruse, a evo i zašto link

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyPon Avg 03, 2015 10:25 pm

Bez namere da započinjem (uzaludnu ) raspravu na ovoj temi ,ovo ipak  moram da stavim . 
Ja lično sve vreme ovo pričam ,ali su ovde zaista nabrojani konkretni primeri kroz istoriju. 

SVE RUSKE IZDAJE SRBIJE: Da li smo stvarno braća ili im služimo kao kusur? (FOTO)
link
Dakle -neoborivi argumenti ,datumi ,istorijske činjenice . 

Lupio sam se po prstima i na vest da je g Putin priznao  Kosovske pasoše  ,čime praktično i priznaje "Republiku Kosovo" (što nije prvi put ,praktično je to uradio i kod pozivanja na prava kosovskih Albanaca na odcepljenje ,tj izvlačenjem analogije sa Krimom ) 
Tako da ovo stavljam samo principijelno i informativno ,ne nameravam da "dokazujem" . 
Činjenice i ne treba dokazivati.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyNed Avg 16, 2015 11:38 am

Neverovatno ,kako se u ekonomskim krizama ,smesta pojavljuju " nacionalni naučnici" koji dokazuju ovo i ono ,a da ljudi ne primećuju (ili se prave da ne primećuju ) koliko su te teorije identične sa onima koje su donele zlo celom svetu u ne tako dalekoj prošlosti ? 

Milanović, antropolog: SRBI I RUSI SU ARIJEVCI POTEKLI SA BALKANA PRE 12000 GODINA ( 1. DEO)

link

I onda se ovakvim stvarima aplaudira ,a "fašizmom" proglašavaju sasvim druge stvari ? 
Ako smo zaboravili 40 te prošlog veka ,valjda nismo zaboravili i 90 te ,naopako ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyPet Okt 23, 2015 8:22 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptySre Okt 28, 2015 4:45 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Malo morgen ...što bi rekao pokojni Sloba . 
Skupo ćemo mi to platiti .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptySre Okt 28, 2015 6:47 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nisam ni ja mogao da odolim. Moj brat iz Rume, Dejan Berić u Novorusiji. Djevuška je takođe naša










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyPon Apr 04, 2016 9:07 pm

Verovali ili ne ,u Srbiji ima registrovane 4 Ruske stranke koje imaju nameru učestvovati na izborima. 

To su Stranka Rusa Srbije koju zastupa Dragan Cvetković, Srpsko-ruski pokret čiji je zastupnik Slobodan Dimitrijević, obe iz Beograda, dok se Slobodan Nikolić vodi ispred Ruske stranke sa sedištem u Šapcu ,i Jedinstvena Ruska Stranka (Zoran Marić ,Novi Sad )
Po poslednjem popisu u Srbiji živi tek nešto više od 3247  Rusa (što znači da su toliko malobrojni da ne mogu imati ni status nacionalne manjine ) a privremena dokumenta poseduje još oko 1800 ruskih građana ,koji su ovde "poslom"
Dakle -vrlo čudna pojava ,da "ruske" partije osnivaju Srbi ,a da pri tome nemaju nijednog Rusa u članstvu ,kamoli u "rukovodstvu" stranke ?
Jedino političkim analitičarima ova pojava nije čudna .Pravi razlog je da se te stranke pokušaju  na prevaru registrovati kao "manjinske " ,a manjinskim strankama treba daleko manji procenat potpisa za registraciju ,kao i daleko manje glasova za "cenzus" ulaska u Skupštinu .
Pošto iza tih stranaka,kao "osnivači"  stoje prilično kontraverzne osobe ,namera je da se prišljamče nekoj od "koalicija" i tako steknu materijalnu i drugu korist za sebe .
Naravno ....i trenutak im nije loš ,jer je "rusofilija" trenutno u porastu popularnosti nakon posete Putina i "aktiviranja" ruskih ambasadora oko unutrašnjih poslova Srbije (što je nonsens ,a neće biti jedini nonsens ako im i ovo "prođe ",jer "čelnici stranka" naravno da šuruju sa Ruskom Ambasadom i "službama " -što nije za podceniti .Rusi već poseduju praktično energetske resurse Srbije ,i mogu sa njima šta god hoće .)
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyUto Apr 05, 2016 12:01 pm

kod drzava ne postoje emocije i vole nas/ne vole nas, postoje samo interesi. Prema interesima se tako i ponasaju, ako treba da nas vole - volece nas. ako ne - bombardovace nas. Tako da je ova diskusija po malo deplasirana. Nas su Nemci dva puta okupirali, a sada smo dobri, i josh ih molimo da otvaraju pogone kod nas, kako bi se nekako ubacili u taj njihov lanac prerade i spasili se propasti.
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyUto Apr 05, 2016 1:19 pm

Rusi vole Srbe i obratno. To može osetiti svako ko negde sretne Ruse ili slučajno otputuje u Rusiju.
Tačno je da je politika jedno, a ljubav drugo ali ako malo mrdnete dupe od lap topa i raznih "istorijskih činjenica" i genijalnih analiza kad su nam ovi uradili ovo, a oni ovo, videćete da je tačno da se Rusi i Srbi vole. E sad što neki tu vide neku opsnost to je već druga priča.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyUto Apr 05, 2016 1:36 pm

Nije tema da li Rusi nas vole nego otkud toliko Rusofilstvo danas u Srbiji. Malo je glupo citirati samog sebe ali mislim da sam u ovom postu rekla koji su istorijski ali i današnji uslovi za to. Rusofilstvo nema nikakve veze s novcem, bombardovanjem od 99-te, gasom ili bilo čim dnevno-političkim. To je emotivna kategorija i jačaće što više budemo propadali.

Dakle ono što sam napisala ranije. I danas mislim isto.


ZoxZoja ::
Nema prijateljstva i bratstva u politici. Postoje samo interesi velikih koji gutaju male. Ili im igrom slučajnosti daju neke pogodnosti jer to tako odgovara velikim. Nije tu Rusija nikakav izuzetak. Već sam polemisala s Debijem na nekim temama o tome. Ruski interes na Balkanu je Bugarska i to je tako već više od 200 godina (bukvalno čitava novija istorija Srba).

Ta veza i opsednutost Rusijom kod Srba ima svoje istorijsko uporište ako ne i opravdanje. Treba znati da Srbi nisu imali svoju državu već su živeli u dva Carstva koja suštinski nikad nisu prihvatili kao svoje. Austro-Ugarsku (katoličku) i Otomansku imperiju (islamsku). Verska odrednica Srba kao pravoslavaca u ove dve Carevine bila je bitna jer ih je sprečavala u ikakvom društvenom napretku. Mada su u Austro-Ugarskoj ipak imali bolje uslove za ekonomski napredak.

Kad je došlo do demilitarizacije Potisko-pomoriške granice Srbi gube dotadašnju kakvu takvu samostalnost i imaju dva izbora. Postati kmetovi ugarskog plemstva ili otići i biti raja turskih subaša. Jedan deo se odlučuje za treću soluciju tj seobu u Rusiju kao jedinu pravoslavnu državu koja tad postoji. To što su se kroz dve generacije potpuno utopili u ruski korpus stanovništva je nešto o čemu možemo da pričamo. Jedan od izuzetaka je bio Velikokikindski dištrikt koji je dobio samostalnost i bio pod direktnom upravom Beča tj nezavistan od Ugarskog dela carstva. Mada bilo je tu žestokih otpora ugarskog plemstva pa i vrlo krvavih bitaka da se Dištrikt rasturi i stanovništvo pokmeti.

Danas imamo vrlo sličnu situaciju kao naši preci pre 250 godina. Državu imamo a kao i da je nemamo. Pogubili smo ratove, privreda nam je uništena. Velika carstva (EU i SAD) nam postavljaju uslove koji su nekad vrlo, vrlo ponižavajući. Ne čudi onda što se veliki deo Srba okreće jedinoj alternativi koju ima a to je Rusija. Nema to veze s objektivnim političkim promišljanjem običnog sveta. To je više emotivna reakcija na trenutnu situaciju.

Lično volim rusku književnost, muziku, po neki film ali ruskoj politici ne verujem. Ovu rečenicu bih napisala i da je tema EU, SAD ili bilo ko drugi. Pristalica sam stava koji su gajili moji preci iz Dištrikta. U se i u svoje kljuse. Radom i mudrim potezima izvući najviše što se može iz trenutne situacije.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyUto Apr 05, 2016 4:13 pm

Kica/Praja ::
Rusi vole Srbe i obratno. To može osetiti svako ko negde sretne Ruse ili slučajno otputuje u Rusiju.
Tačno je da je politika jedno, a ljubav drugo ali ako malo mrdnete dupe od lap topa i raznih "istorijskih činjenica" i genijalnih analiza kad su nam ovi uradili ovo, a oni ovo, videćete da je tačno da se Rusi i Srbi vole. E sad što neki tu vide neku opsnost to je već druga priča.

dobro, OK, ali sta imamo mi od te ljubavi?
Mislim mi koji smo iza lap topa i moramo da prezivimo nekako ovaj dan?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyUto Apr 05, 2016 8:17 pm

Kica/Praja ::
Rusi vole Srbe i obratno. To može osetiti svako ko negde sretne Ruse ili slučajno otputuje u Rusiju.
Tačno je da je politika jedno, a ljubav drugo ali ako malo mrdnete dupe od lap topa i raznih "istorijskih činjenica" i genijalnih analiza kad su nam ovi uradili ovo, a oni ovo, videćete da je tačno da se Rusi i Srbi vole. E sad što neki tu vide neku opasnost to je već druga priča.
Politika nema veze sa "ljubavlju" ,i ne treba se vraćati decenije unazad "šta je ko kome učinio " (mada Vojvodina dobro pamti Ruske "oslobodioce" ) ,slažem se . 

Ali........ šta će veće "opasnosti" ,od činjenice  da Rusi poseduju ono što niko nije smeo da poseduje -naše energetske resurse ,da ne pominjem "rudnu rentu" ,koja je smejurija .To se zove "neokolonijalizam ",zar ne ?  I sad nam mirno prodaju najprljaviji gas u Evropi ,po najvećoj ceni u Evropi ,od čega je deo i naš vlastiti . 
Nemam ja ništa protiv Rusa ,ali imam protiv takve "ljubavi" ,gde oni nas pljačkaju ,a mi im se klanjamo . 
Imam protiv da se ambasador Konuzin meša u unutrašnje poslove Srbije ,i vređa nas u vlastitoj zemlji . 
Imam protiv da se otima plata i penzija ,a pravi farsa od "vojne parade" koja košta teške milione da se zabavi Putin .
I naravno ...imam protiv da nam Putin malo -malo pa preti ,a čim je njemu zatrebalo oko Krima ,pozvao se na pravo Albanaca na odcepljenje kao primer ,i time se direktno  wc na sve ono što je govorio ranije . 
Više ima Srba u Rusiji nego Rusa u Srbiji ,i to nekoliko puta ,pa nikome ne pada na pamet da osniva "stranku manjine" .
Ne bi ni probali ,zbog visokog stepena "političke demokratije" koja vlada tamo .  NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 111827

Volim i ja Šveđanke ,pa neću osnivati političku partiju "Srpsko Švedske ljubavi" .  :brdski2:

A pre svega ,ako voliš svoju zemlju ,nećeš nosati sliku predsednika druge zemlje ,zastavu i ostalo ,sa željom da "dođu na vlast" ,makar kolika ta "ljubav" bila  (koju usput ne deli velika većina naroda ove zemlje ,nego većinom "desničari" )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 EmptyNed Apr 10, 2016 11:16 am

Kica/Praja ::
Rusi vole Srbe i obratno. To može osetiti svako ko negde sretne Ruse ili slučajno otputuje u Rusiju.
Tačno je da je politika jedno, a ljubav drugo ali ako malo mrdnete dupe od lap topa i raznih "istorijskih činjenica" i genijalnih analiza kad su nam ovi uradili ovo, a oni ovo, videćete da je tačno da se Rusi i Srbi vole. E sad što neki tu vide neku opsnost to je već druga priča.
Čudno mi da nisi rekao svoje mišljenje na moju osnovnu dilemu -da li je normalno da jedna politička stranka naroda koji ne živi u ovoj zemlji ,učestvuje na izborima i aspirira da učestvuje u krojenju  političkog  života druge zemlje ,sve sa likom predsednika druge zemlje kao nosioca kampanje ? 
A to da se volimo ,je više nego jasno (i pomalo "bolećivo" ) 

RIK je utvrdio da su potpisi za listu "Jedinstvene ruske stranke " falsifikovani ,i umesto da se primeni zakon ,koji je jasan , dobili su jedno "no, no....nije to lepo" i mogućnost da danas do ponoći "isprave" ???
Baš me zanima da li bi takav tretman dobila bilo koja stranka iz Srbije ,ili bi bili diskvalifikovani koliko odmah i krivično gonjeni (kako zakon predviđa )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
NAS I RUSA -200 MILIONA ?
Nazad na vrh 
Strana 6 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Dobijete 10 miliona $ -pod uslovom da....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: