DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 NAS I RUSA -200 MILIONA ?

Ići dole 
+31
Black Wizard
el_vibrador
Gothic
Diplomirani Duduk
savo
Kica/Praja
Nut
debilko
pesma
daljinski
Danubius
Astra
AstrinaKomsinica
dusicaa
cojle
Čiča
Marea
podbarac
montoya
Lily
doctorr67
promaja
Lakota
tok tuk tok
brunolino
Nono 64
Samouka
sanjalica.ns
Vangelis
sonia
njushkalo_
35 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyČet Nov 05, 2009 8:59 pm

First topic message reminder :

Još od vremena komunizma se provlači teza da su Rusi naši veliki prijatelji , zaštitnici , dobrotvori . Ne samo u samom narodu , nego i neke političke partije proturaju te teze, čak i sa nekim idejama "ujedinjenja" ?
Šta mi mislimo -da li je to kroz istoriju zaista tako , ili je to samo još jedna od naših mitomanskih priča u koju želimo verovati , da bi se osećali sigurnije ?










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji put izmenio Danubius dana Uto Nov 08, 2022 7:55 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptySre Okt 28, 2015 4:45 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Malo morgen ...što bi rekao pokojni Sloba . 
Skupo ćemo mi to platiti .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kica/Praja
El virtuoso



Datum upisa : 04.12.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptySre Okt 28, 2015 6:47 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nisam ni ja mogao da odolim. Moj brat iz Rume, Dejan Berić u Novorusiji. Djevuška je takođe naša
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyPon Apr 04, 2016 9:07 pm

Verovali ili ne ,u Srbiji ima registrovane 4 Ruske stranke koje imaju nameru učestvovati na izborima. 

To su Stranka Rusa Srbije koju zastupa Dragan Cvetković, Srpsko-ruski pokret čiji je zastupnik Slobodan Dimitrijević, obe iz Beograda, dok se Slobodan Nikolić vodi ispred Ruske stranke sa sedištem u Šapcu ,i Jedinstvena Ruska Stranka (Zoran Marić ,Novi Sad )
Po poslednjem popisu u Srbiji živi tek nešto više od 3247  Rusa (što znači da su toliko malobrojni da ne mogu imati ni status nacionalne manjine ) a privremena dokumenta poseduje još oko 1800 ruskih građana ,koji su ovde "poslom"
Dakle -vrlo čudna pojava ,da "ruske" partije osnivaju Srbi ,a da pri tome nemaju nijednog Rusa u članstvu ,kamoli u "rukovodstvu" stranke ?
Jedino političkim analitičarima ova pojava nije čudna .Pravi razlog je da se te stranke pokušaju  na prevaru registrovati kao "manjinske " ,a manjinskim strankama treba daleko manji procenat potpisa za registraciju ,kao i daleko manje glasova za "cenzus" ulaska u Skupštinu .
Pošto iza tih stranaka,kao "osnivači"  stoje prilično kontraverzne osobe ,namera je da se prišljamče nekoj od "koalicija" i tako steknu materijalnu i drugu korist za sebe .
Naravno ....i trenutak im nije loš ,jer je "rusofilija" trenutno u porastu popularnosti nakon posete Putina i "aktiviranja" ruskih ambasadora oko unutrašnjih poslova Srbije (što je nonsens ,a neće biti jedini nonsens ako im i ovo "prođe ",jer "čelnici stranka" naravno da šuruju sa Ruskom Ambasadom i "službama " -što nije za podceniti .Rusi već poseduju praktično energetske resurse Srbije ,i mogu sa njima šta god hoće .)
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
savo




Datum upisa : 21.03.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyUto Apr 05, 2016 12:01 pm

kod drzava ne postoje emocije i vole nas/ne vole nas, postoje samo interesi. Prema interesima se tako i ponasaju, ako treba da nas vole - volece nas. ako ne - bombardovace nas. Tako da je ova diskusija po malo deplasirana. Nas su Nemci dva puta okupirali, a sada smo dobri, i josh ih molimo da otvaraju pogone kod nas, kako bi se nekako ubacili u taj njihov lanac prerade i spasili se propasti.
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso



Datum upisa : 04.12.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyUto Apr 05, 2016 1:19 pm

Rusi vole Srbe i obratno. To može osetiti svako ko negde sretne Ruse ili slučajno otputuje u Rusiju.
Tačno je da je politika jedno, a ljubav drugo ali ako malo mrdnete dupe od lap topa i raznih "istorijskih činjenica" i genijalnih analiza kad su nam ovi uradili ovo, a oni ovo, videćete da je tačno da se Rusi i Srbi vole. E sad što neki tu vide neku opsnost to je već druga priča.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyUto Apr 05, 2016 1:36 pm

Nije tema da li Rusi nas vole nego otkud toliko Rusofilstvo danas u Srbiji. Malo je glupo citirati samog sebe ali mislim da sam u ovom postu rekla koji su istorijski ali i današnji uslovi za to. Rusofilstvo nema nikakve veze s novcem, bombardovanjem od 99-te, gasom ili bilo čim dnevno-političkim. To je emotivna kategorija i jačaće što više budemo propadali.

Dakle ono što sam napisala ranije. I danas mislim isto.


ZoxZoja ::
Nema prijateljstva i bratstva u politici. Postoje samo interesi velikih koji gutaju male. Ili im igrom slučajnosti daju neke pogodnosti jer to tako odgovara velikim. Nije tu Rusija nikakav izuzetak. Već sam polemisala s Debijem na nekim temama o tome. Ruski interes na Balkanu je Bugarska i to je tako već više od 200 godina (bukvalno čitava novija istorija Srba).

Ta veza i opsednutost Rusijom kod Srba ima svoje istorijsko uporište ako ne i opravdanje. Treba znati da Srbi nisu imali svoju državu već su živeli u dva Carstva koja suštinski nikad nisu prihvatili kao svoje. Austro-Ugarsku (katoličku) i Otomansku imperiju (islamsku). Verska odrednica Srba kao pravoslavaca u ove dve Carevine bila je bitna jer ih je sprečavala u ikakvom društvenom napretku. Mada su u Austro-Ugarskoj ipak imali bolje uslove za ekonomski napredak.

Kad je došlo do demilitarizacije Potisko-pomoriške granice Srbi gube dotadašnju kakvu takvu samostalnost i imaju dva izbora. Postati kmetovi ugarskog plemstva ili otići i biti raja turskih subaša. Jedan deo se odlučuje za treću soluciju tj seobu u Rusiju kao jedinu pravoslavnu državu koja tad postoji. To što su se kroz dve generacije potpuno utopili u ruski korpus stanovništva je nešto o čemu možemo da pričamo. Jedan od izuzetaka je bio Velikokikindski dištrikt koji je dobio samostalnost i bio pod direktnom upravom Beča tj nezavistan od Ugarskog dela carstva. Mada bilo je tu žestokih otpora ugarskog plemstva pa i vrlo krvavih bitaka da se Dištrikt rasturi i stanovništvo pokmeti.

Danas imamo vrlo sličnu situaciju kao naši preci pre 250 godina. Državu imamo a kao i da je nemamo. Pogubili smo ratove, privreda nam je uništena. Velika carstva (EU i SAD) nam postavljaju uslove koji su nekad vrlo, vrlo ponižavajući. Ne čudi onda što se veliki deo Srba okreće jedinoj alternativi koju ima a to je Rusija. Nema to veze s objektivnim političkim promišljanjem običnog sveta. To je više emotivna reakcija na trenutnu situaciju.

Lično volim rusku književnost, muziku, po neki film ali ruskoj politici ne verujem. Ovu rečenicu bih napisala i da je tema EU, SAD ili bilo ko drugi. Pristalica sam stava koji su gajili moji preci iz Dištrikta. U se i u svoje kljuse. Radom i mudrim potezima izvući najviše što se može iz trenutne situacije.
Nazad na vrh Ići dole
savo




Datum upisa : 21.03.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyUto Apr 05, 2016 4:13 pm

Kica/Praja ::
Rusi vole Srbe i obratno. To može osetiti svako ko negde sretne Ruse ili slučajno otputuje u Rusiju.
Tačno je da je politika jedno, a ljubav drugo ali ako malo mrdnete dupe od lap topa i raznih "istorijskih činjenica" i genijalnih analiza kad su nam ovi uradili ovo, a oni ovo, videćete da je tačno da se Rusi i Srbi vole. E sad što neki tu vide neku opsnost to je već druga priča.

dobro, OK, ali sta imamo mi od te ljubavi?
Mislim mi koji smo iza lap topa i moramo da prezivimo nekako ovaj dan?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyUto Apr 05, 2016 8:17 pm

Kica/Praja ::
Rusi vole Srbe i obratno. To može osetiti svako ko negde sretne Ruse ili slučajno otputuje u Rusiju.
Tačno je da je politika jedno, a ljubav drugo ali ako malo mrdnete dupe od lap topa i raznih "istorijskih činjenica" i genijalnih analiza kad su nam ovi uradili ovo, a oni ovo, videćete da je tačno da se Rusi i Srbi vole. E sad što neki tu vide neku opasnost to je već druga priča.
Politika nema veze sa "ljubavlju" ,i ne treba se vraćati decenije unazad "šta je ko kome učinio " (mada Vojvodina dobro pamti Ruske "oslobodioce" ) ,slažem se . 

Ali........ šta će veće "opasnosti" ,od činjenice  da Rusi poseduju ono što niko nije smeo da poseduje -naše energetske resurse ,da ne pominjem "rudnu rentu" ,koja je smejurija .To se zove "neokolonijalizam ",zar ne ?  I sad nam mirno prodaju najprljaviji gas u Evropi ,po najvećoj ceni u Evropi ,od čega je deo i naš vlastiti . 
Nemam ja ništa protiv Rusa ,ali imam protiv takve "ljubavi" ,gde oni nas pljačkaju ,a mi im se klanjamo . 
Imam protiv da se ambasador Konuzin meša u unutrašnje poslove Srbije ,i vređa nas u vlastitoj zemlji . 
Imam protiv da se otima plata i penzija ,a pravi farsa od "vojne parade" koja košta teške milione da se zabavi Putin .
I naravno ...imam protiv da nam Putin malo -malo pa preti ,a čim je njemu zatrebalo oko Krima ,pozvao se na pravo Albanaca na odcepljenje kao primer ,i time se direktno  wc na sve ono što je govorio ranije . 
Više ima Srba u Rusiji nego Rusa u Srbiji ,i to nekoliko puta ,pa nikome ne pada na pamet da osniva "stranku manjine" .
Ne bi ni probali ,zbog visokog stepena "političke demokratije" koja vlada tamo .  NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 111827

Volim i ja Šveđanke ,pa neću osnivati političku partiju "Srpsko Švedske ljubavi" .  :brdski2:

A pre svega ,ako voliš svoju zemlju ,nećeš nosati sliku predsednika druge zemlje ,zastavu i ostalo ,sa željom da "dođu na vlast" ,makar kolika ta "ljubav" bila  (koju usput ne deli velika većina naroda ove zemlje ,nego većinom "desničari" )
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyNed Apr 10, 2016 11:16 am

Kica/Praja ::
Rusi vole Srbe i obratno. To može osetiti svako ko negde sretne Ruse ili slučajno otputuje u Rusiju.
Tačno je da je politika jedno, a ljubav drugo ali ako malo mrdnete dupe od lap topa i raznih "istorijskih činjenica" i genijalnih analiza kad su nam ovi uradili ovo, a oni ovo, videćete da je tačno da se Rusi i Srbi vole. E sad što neki tu vide neku opsnost to je već druga priča.
Čudno mi da nisi rekao svoje mišljenje na moju osnovnu dilemu -da li je normalno da jedna politička stranka naroda koji ne živi u ovoj zemlji ,učestvuje na izborima i aspirira da učestvuje u krojenju  političkog  života druge zemlje ,sve sa likom predsednika druge zemlje kao nosioca kampanje ? 
A to da se volimo ,je više nego jasno (i pomalo "bolećivo" ) 

RIK je utvrdio da su potpisi za listu "Jedinstvene ruske stranke " falsifikovani ,i umesto da se primeni zakon ,koji je jasan , dobili su jedno "no, no....nije to lepo" i mogućnost da danas do ponoći "isprave" ???
Baš me zanima da li bi takav tretman dobila bilo koja stranka iz Srbije ,ili bi bili diskvalifikovani koliko odmah i krivično gonjeni (kako zakon predviđa )
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyPon Apr 11, 2016 11:34 am

Čovek za šankom pokušava da zapodene razgovor:
- Volite li Amerikance?
- Ne volim!
- Volite li Francuze?
- Ne volim!
- Volite li Nemce?
- Ne volim!
- Volite li Ruse?
- Ne volim!
- Koga onda volite?
- Volim svoje prijatelje!
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyPet Apr 22, 2016 4:46 pm

U carskom gradu Kazanju ,ruski gardisti salutiraju zastavi Kosova . 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Razlog -takmičarka Kosova Maljinda Kelmendi je osvojila titulu prvaka Evrope u džudou (prvenstvo se tamo održava ) 
Ne treba mešati sport i politiku naravno .....ali se ne može ne konstatovati ,da je Rusija ,kao domaćin ,dozvolila reprezentativkama Kosova da se bore pod "svojom" zastavom i himnom (a nisu morali ,u sličnim slučajevima se koristi zastava i himna svetske federacije iz tog sporta ) 
I šta god mi pričali o Kosovu ,i "podršci" Rusije ......svakoga dana se možemo uveriti da u stvari ,sem deklarativno ,ne postoji ,i da Kosovo dobija svaki čas po jedan bod na tabeli "nezavisnost" . 
Trebalo nam je biti jasno već kada se Putin lično pozvao na "pravo na samoopredeljenje" Krima po "kosovskom modelu ".










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyPet Apr 22, 2016 5:04 pm

Ja nisam iz Srbije, ja sam iz Republike Srpske i ne znam objasniti zašto, ali ja jesam rusofil. Oduvijek sam to bila. Nekako ih doživljavam bliskim. Možda je tome razlog što volim rusku umjetnost, možda što su to nekada bili "drugovi partizani", možda i zbog tog ruskog jezika koji sam učila u školi...ne znam objasniti, ali prosto nekako su mi bliski.
Što se tiče eksploatacije? Tačno je, ali da nisu oni bio bi neko drugi, a ne domaći sigurno. Uvijek nas je neko eksploatisao, zašto bi sada bilo drugačije?
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyPet Apr 22, 2016 11:10 pm

Sedimo drug i ja u kafeu na Kitajskom goradu u Moskvi. 3 devojke ne  skidaju poglede sa nas. Ja ga pitam u čudu šta se događa, a on mi kaže da će sad nešto da preduzmu. Mislio sam da se zeza, kad ti jedna priđe i pita kojim to jezikom govorimo. Kad smo razjasnili stvar pozvale su nas da im se pridružimo za njihovim stolom. Razmena brojeva telefona, mejlova, dalji izlasci, njihovi dolasci ovamo sve je išlo kao na traci. Njima su još majke govorile da su Jugosloveni najbolji ljudi i muškarci...

O tom iskorišćavanju naših bogatstava od strane Rusa , a naročito nafte, ne smem mnogo da komentarišem jer će možda neko ozbiljan pročitati i momentalno umreti od smeha.

Jednostavno ljubav postoji, možda i nije na nekim realnim osnovama ali postoji i to svako ko želi može da se uveri. Ko neće ne mora. Koliko je to dobro i na šta će sve to izaći Bog sveti zna.
Ja sam pre da umrem u pokušaju ljubavi nego da umrem u "racionalnom" tumaranju za maglovitom sigurnošću poslovnih odnosa i poslovnog načina života.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptySub Apr 23, 2016 1:26 am

justicija ::
Ja nisam iz Srbije, ja sam iz Republike Srpske i ne znam objasniti zašto, ali ja jesam rusofil. Oduvijek sam to bila. Nekako ih doživljavam bliskim. Možda je tome razlog što volim rusku umjetnost, možda što su to nekada bili "drugovi partizani", možda i zbog tog ruskog jezika koji sam učila u školi...ne znam objasniti, ali prosto nekako su mi bliski.
Što se tiče eksploatacije? Tačno je, ali da nisu oni bio bi neko drugi, a ne domaći sigurno. Uvijek nas je neko eksploatisao, zašto bi sada bilo drugačije?
Kakva bre eksploatacija, jel ste vi normalni. Glupi Čanak lupio i smeje vam se u lice kad sad pričate o tome. pa šta sve nismo učili i izmišljali kako imamo bogatstva i to. Setite se kako se lagalo u bivšoj Jugoslaviji. Ali niko nikad nije pominjao naše naftne resurese. Pa svi prema satelitskim snimcima imaju naftu, ali na kom nivou. Da li bi iko normalan tu naftu vadio? Ja ne mogu da verujem da o tome neko ozbiljno govori. Mnogo su ozbiljnija Teslina tajna oružja- A i prilikom bilo kakve pljačke, u pitanju su naši koji sklope dil sa Ruskim bogatašima. Isto tako i naši kupuju njihovo, namešteno sve i dele lovu. To rade svi, to nema veze sa nekim nacionalnim.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptySub Apr 23, 2016 1:28 am

Danubius ::
U carskom gradu Kazanju ,ruski gardisti salutiraju zastavi Kosova . 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Razlog -takmičarka Kosova Maljinda Kelmendi je osvojila titulu prvaka Evrope u džudou (prvenstvo se tamo održava ) 
Ne treba mešati sport i politiku naravno .....ali se ne može ne konstatovati ,da je Rusija ,kao domaćin ,dozvolila reprezentativkama Kosova da se bore pod "svojom" zastavom i himnom (a nisu morali ,u sličnim slučajevima se koristi zastava i himna svetske federacije iz tog sporta ) 
I šta god mi pričali o Kosovu ,i "podršci" Rusije ......svakoga dana se možemo uveriti da u stvari ,sem deklarativno ,ne postoji ,i da Kosovo dobija svaki čas po jedan bod na tabeli "nezavisnost" . 
Trebalo nam je biti jasno već kada se Putin lično pozvao na "pravo na samoopredeljenje" Krima po "kosovskom modelu ".
Šta je naš savez uradio povodom učešća Kosova. Ne mogu oni da određuju ko će učestvovati ako naši ćute. Kao kada bi se kod nas pojavio Nezavistan Krim gde se Rusi složili, a mi ga proterujemo. Svašta










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptySub Apr 23, 2016 1:35 am

Ali godina čiatm i pratim ove teme i ni jedan jedini normalan razlog nisam čuo od protivnika Rusije. Sve same gluposti i izmišljiotine. Evo ja da vam navedem sada jedan primer gde bih se lsožio. Dolazak ovoga zamenika Dume na predstavljanje SNS-a je direktna svinjarija. Pored toliko pro-ruskih stranak, oni podržavaju SNS. To je skandal. To je ruska kurvinska politika sa kojom se ne slažem i ludeo sam zbog nje još 90-ih godina. Ali je to da leko od nekog antisrpkog akta. Prosto, prodaju svoje obožavaoce na ovim prostorima. Ali to upravo ide u prilog ovima koji u protiv Rusije, da se opamete i da vide da je jedina normalna politika danas u svetu Ruska, čast i Kinezima naravno, Indiji, pa ajde da kažem i Iranu, Koreji, Kubi. To je sve prosperitet, na žalost. To je kultura i civilizacija. Gde je ekomija i pohlepa za novcem u drugom planu. Kome god ekonomija dolazi na prvih deset mesta u političkom programu je prodana duša, antihrišćanin, jer je trčanje za novcem porok. Ona je samo nužno zlo, da se ipak izvuče maksimum, ali samo uz poštovanje svih navika, loših i dobrih, tradicije, vere, običaja. E onda u svojim kabintima ekonomisti čine šta se može učiniti. I ni jednu lošu naviku ne treba menjati zarad bilo kakvog novca. Jer je to prodaja svoje tradicije.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyPon Maj 02, 2016 10:29 am

Nakon što su nam preuzeli energetske resurse zemlje , učvrstili se kao decenijski vojni liferanti Srbije ,Rusi su na velika vrata ušli i u srpsku Skupštinu ,i to -direktno . 
Rusija ima 4 poslanika -3 sa liste SNP (koalicioni partner SNS ) Nenada Popovića i jednog "manjinskog" (što je posebna pravna sprdačina ) 
Dodajmo tome i tri velike "proruske "grupacije SRS ,Dveri /DSS , SPS i gomilu rusofila "solista" koji to i ne kriju ,svejedno da li su direktno ili indirektno "oko vlasti" -Toma Nikolić , Marijan Rističević ,Miroslav Lazanjski , Vojislav Šešelj ,Dragan J. Vučičević ....
Ne treba zaboraviti ni da SPC naveliko duva u ruske diple ,što nije nimalo za podcenjivanje u sferi političkog uticaja , meni se čini da smo polako došli u sličan položaj kao Čečeni .
Samo što Vučić nije Kadirov ,i srpska politika je formalno okrenuta EU ,pa će tu da bude problema ,i to debelih ,sve mi se čini .
Trebalo bi da svi pamtimo kako se ponašao Konuzin ,a biće i da novi ambasador Čepurin nema bitno drugačiji stav (čim je potrčao da čestita Šešelju uspeh na izborima ) 
[You must be registered and logged in to see this image.]

...sve mi se čini da će biti problema ,i to debelih ,i u spoljnoj i u unutrašnjoj politici Srbije -nama po leđima .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptySub Maj 07, 2016 6:30 pm

Posle višemesečnog kukanja i davanja obećanja ,izgleda da će se Rusi smilovati i dozvoliti uvoz 5000 "Fijata" iz Kragujevca bez carine .
Ali ....kvaka 22 je da Srbija mora recipročno da uveze 5000 "Lada" iz Rusije .

Šta je onda korist za nas ? 
Hajde iskreno ....kada ste poslednji put videli neku "Ladu Samaru" ,ili "Aleka" na putu ,a masovno su uvezeni krajem 80 tih i početkom 90 tih ? 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ili "Ladu 1300" ,"Ladu 1500" ? (što lopću benzin ,skoro 10 l na 100 km) 
Drugih  vozila tog godišta (Nemačkih  ,recimo ) ima na hiljade na našim putevima .
"Fijat Krajsler" jeste naš najveći izvoznik ,ali količina izvezenih ,a naročito u zemlji prodatih automobila drastično opada ,i nije tajna da vlasnici razmišljaju o preseljenju fabrike u Brazil. 
Koliko će izvoz ovih 5000 komada pomoći ,stvarno deluje smešno ,jedino ako se ne desi da Rusi polude za ovim tipom vozila ,što je teško očekivati ,ali je za očekivati da se "Fijatu" neće svideti konkurencija u vidu recipročnog broja jeftinijih ruskih automobila ,na tržištu koje jedino takve možda može i da kupi .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptySub Maj 07, 2016 6:54 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nadam se da se šališ da nam nude te modele iz 70 i neke, jer ako misliš ozbiljno... cherry










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptySub Maj 07, 2016 7:37 pm

Kica/Praja ::
[You must be registered and logged in to see this image.]


Nadam se da se šališ da nam nude te modele iz 70 i neke, jer ako misliš ozbiljno... cherry    
Ma ne breeeeee ...nego sam se osvrnuo na prošlost ,imam prijatelje koji su vozili "Samaru" i "Aleka" ,i to ih nove kupili recimo 1989 ,1990 ,pa su odavno završili u starom gvožđu. Nemam poverenja u ruske "limuzine" ,bolji su u "terencima" ,"Uaz" ","Gaz" pa i "Lada Niva" se još voze u "Srbijašume" i sl ,to su tenkovi a ne auta ,neuništivo (i oni imaju onu manu ,da lopću gorivo i ulje ,ali društvena firma ,pa nema problema ) 
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Nove Lade" naravno izgledaju besprekorno ,ništa lošije od nekog korejskog ili japanskog automobila ,ali mislim da će naš prosečan kupac radije kupiti "stranog "polovnjaka ,ne zato što ne voli Ruse ,nego zato što postoji tradicija i dokaz kvaliteta . 
Putevi kod nas su puni starijih "Golfova" ,"Mercedesa" ,pa i "Audija " ,cena im je znatno niža od nove "Lade" ,a kada je novo u pitanju ,bar u "moj kraj" ,ima puno "Hjundaija" ,"Dačija" ,"Škoda" .Kad Rusi primete da im "Lade" nešto ne idu ,bojim se da će brzo biti "njet" i za "Fijata" iz Kragujevca .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyPon Maj 30, 2016 11:56 am

Cena trešanja na našim pijacama iznosi ogromnih 400 rsd (poređenja radi ,koliko 3 kg banana ) 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Uzrok nije loš rod ,ni što su "rane " ,nego braća Rusi .
Cena na kvantašima je bila 80-120 ,dok se nisu pojavili braća Rusi koji otkupljuju ogromne količine ,te je i cena na "veliko" skočila na 150 -180 .
Pošto braća Rusi imaju magacine i hladnjače ,a i keš ,tako smo došli do toga da nam oni diktiraju cene naših trešanja u maloprodaji,i tako smo došli do tih 400 rsd .
Spasiba ,baćuške .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyPet Jun 03, 2016 9:24 am

Seljacima super!
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyPet Jun 03, 2016 10:27 am

Prema mojim saznjanjima Putin je jako nezadovoljan svojim ljudima na Balkanu i uskoro će doći do velike rokade. Neki junoša po imenu(tačnije prezimenu) Fomenko će u Beogradu preuzeti vođenje ruske politike i ekonomije, ovog za svet ipak veoma važnog regiona. Taj junoša od nepunih 30 leta je jedan od 30 novih lidera koje Kremlj gaji, kojima je Džim Keri nedavno odao sve počasti na posvećenosti. stručnosti i patriotizmu. Rusija je naime u poslednjih desetak godina investirala u region preko 20 milijardi dolara ali to se gotovo ne vidi. Nezadovoljan je i radom ambasada i domaćih ljudi koji se biraju i postavljaju da rade u kompanijama. Fomenko će svakako na ključna mesta postaviti svoje, potpuno nove  ljude.  Novi paket od 10 milijardi je spreman. Poslovi će se zbog  protivljenja amerike i eu obavljati preko Slovenačkih firmi (koje će omasiti brke za posredovanje) a to će Putin lično dogovoriti u narednoj poseti Ljubljani. Govori se o projektima autoputeva, kao onom od Zenice do Šamca, pruge od Bg do Soluna i pokretanja proizvodnje za proizvode koji će se izvoziti u Evroazijsku uniju.

Živi bili pa vidjeli što bi reko Walter.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptySub Jun 04, 2016 11:15 am

Danubius ::
Cena trešanja na našim pijacama iznosi ogromnih 400 rsd (poređenja radi ,koliko 3 kg banana ) 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Uzrok nije loš rod ,ni što su "rane " ,nego braća Rusi .
Cena na kvantašima je bila 80-120 ,dok se nisu pojavili braća Rusi koji otkupljuju ogromne količine ,te je i cena na "veliko" skočila na 150 -180 .
Pošto braća Rusi imaju magacine i hladnjače ,a i keš ,tako smo došli do toga da nam oni diktiraju cene naših trešanja u maloprodaji,i tako smo došli do tih 400 rsd .
Spasiba ,baćuške .

A jbg, problem kad kupuju, problem kad ne kupuju. Najbolje da niko ništa iz inostranstva ne kupuje tad bi bilo džaba!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptySub Jun 04, 2016 11:31 am

justicija ::



A jbg, problem kad kupuju, problem kad ne kupuju. Najbolje da niko ništa iz inostranstva ne kupuje tad bi bilo džaba!
Problem je da svi kod nas kupuju jeftino -a onda prodaju nama skupo .Nije to od juče ,sećaš se slovenačkog "Fruktala" ? 
Rusi neka izvoze ,nije problem -nego oni prodaju nama "naše" ,ili odnesoše sve (rude ,recimo ,za džabaka ) 
Evo sad i ove "evroazijske unije" ,i šta je rezultat ? 
Ok ,kupiće par stotina "Fiata" -ali mi ima da kupimo isto toliko "Lada" . Uvek uslovljavaju ,ucenjuju ,a bogami i pljačkaju ,a mi emotivno postavimo dupe ,zbog "prijateljstva dva naroda" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptySub Jun 04, 2016 11:57 am

Niko nas nije natjerao niti da im prodamo niti da im poklonimo. Sve to sami radimo. Niko nas ne tjera ni da kupimo njihovo. Samo postoje onih "7 karakteristika savremenog svijeta" (učio si o tome sigurno iz marksizma ili sociologije), e pa jedna od njih je i "neekvivalentna razmjena". Velike ribe jedu male, to je jednostavno tako svuda u svijetu. Kao što već više puta rekoh: kada novac priča, sve drugo ćuti. Ako nisu Rusi, jesu neki drugi.
Kod nas prije par godina je ušao Rus sa kešom doslovce u džepu. 50.000 evra, sa namjerom da kupi paradajz. Nije odmah bila sva količina koju je htio, pa je htio dok čeka na to otići do Srbije da i tamo kupi neke proizvode. Na izlazu iz BiH mu pronađu taj novac koji opet nije prijavio pri ulasku i eto ti prekršaja. Dovedu ga kao stranca na sud zbog prekršaja, sudija mu namjerava izreći uslovnu kaznu jer nije čovjek do sada kod nas imao prekršaja, ali se novac treba oduzeti ili naplatiti kazna. Pred sud je došlo barem 20 poljoprivrednika da moli i kumi sud da mu ne oduzimaju novac nego da izrekne kaznu koju će oni platiti. Mi svi šokirani a onda jedan od njih priča: već tri godine taj čovjek kupi sav paradajz od nas, da njega nema mi bi načisto propali. Dali bi ga u bescijenje i mnogi bi zbog kredita i kuće i imanja izgubili.
Btw. što se tiče "Fruktala" ja nisam imala taj problem. Bio njihov pogon kod nas, radili smo tamo preko omladinske i proizvodi su nam bili u prodaji po stvarno malim cijenama brdski
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptySub Jun 04, 2016 2:04 pm

Rusi džukele kupuju kod nas i još plaćaju odmah i to gotovim novcem. Kome god to smeta samo po sebi, treba malo da se zapita o svojoj trenutnoj psihičkoj formi.

Povezivati to sa navodnom ljubavlju je isto nebuloza. Imamo solidne poljoprivredne proizvode, koji još nisu toliko zatrovani i što se ne plaća carina na to u Rusiji.

Početkom prošlog veka smo imali carinski rat sa Austrougarskom. Naši ljudi iz Amerike su pronašli način da izvozimo tamo preko solunske luke, uglavnom šljive i svinjetinu. Dobro bilo seljacima, državi, posrednicima a ni kupcima nije bilo loše. Aman ljudi šta je u tome sporno ?!


Trešnje naravno nisu 400 dinara već 150 - 200 što nije malo ali kome je mnogo neka posadi voćnjak. Bar zemlje ima dovoljno, pa onda kad mu dođu neki divlji Kozaci ne proda kad požele da kupe, nego podeli gladnoj raji.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptySub Jun 04, 2016 2:33 pm

Kica/Praja ::
Rusi džukele kupuju kod nas i još plaćaju odmah i to gotovim novcem. .

Nema niko ništa protiv toga -ali ima da drže monopol,diktiraju cene , i prodaju nama bukvalno "naše" ,po zelenaškim cenama (prerađena ruda ,čelik, gas , poljoprivredni proizvodi ) Da ortaci izvezu maline ,trešnje ,višnje ,pa naprave sokove ,ili šta već ,pa nam prodaju ,ok ....to je onda naš problem ,što mi to sami ne radimo .I izvoz ,nema problema -neka nose ,što više to bolje .
Ali su oni došli sa gotovim novcem ,pokupovali magacine i hladnjače ,pa lepo nabiju cenu i prodaju .
Država ne daje subvencije ,nema para da otkupi ,i onda dobro prođe samo proizvođač ,a ne obični potrošači ili domaće tržište .
Pametan si čovek ,ne možeš ovo da ignorišeš ,zar ne ?

Kica/Praja ::


Početkom prošlog veka smo imali carinski rat sa Austrougarskom. Naši ljudi iz Amerike su pronašli način da izvozimo tamo preko solunske luke, uglavnom šljive i svinjetinu. Dobro bilo seljacima, državi, posrednicima a ni kupcima nije bilo loše. Aman ljudi šta je u tome sporno ?!
Sporno je što tržište EU ,i neka buduća domaća prerađivačka industrija ,računa na te resurse . Ne možeš se "pridruživati " EU ,a onda biti "laufer" koji će ispod tezge da omogući Rusima da se snabdevaju za kikiriki svim i svačim ,naročito ako ta EU drži sankcije Rusima zbog Ukrajine . To nekako dođe kao ono kada smo mi imali sankcije ,a onda nam domaće "patriote" uvozile nelegalno i prodavale  gorivo i ostalo po zverskim cenama . Postoji i neka poslovna lojalnost i kodeksi ,naročito prema onima koji nas godinama potpomažu novčano, i  sa kojima imamo najveću spoljnotrgovinsku razmenu (Nemačka ,recimo)
Naročito ako smo od istih tih Rusa poslednjih decenija dobili  flipp ,i prodali su nas ,ili politički ucenjivali na svakom koraku .
I to se ne može ignorisati ,zar ne ?

Kica/Praja ::

Trešnje naravno nisu 400 dinara već 150 - 200 što nije malo ali kome je mnogo neka posadi voćnjak. Bar zemlje ima dovoljno, pa onda kad mu dođu neki divlji Kozaci ne proda kad požele da kupe, nego podeli gladnoj raji.
Trešnje jesu bile 400 rsd -priložio sam fotografije sa pijace i članak . Ako lažu dnevne novine -lažem i ja .

Možda nisu toliko u Beogradu ,ali su svuda u unutrašnjosti cene veće (danas ,250 rsd ,i to one sitne "ptičarke" ) Možda tu cenu ne diktiraju Rusi ,nego domaći nakupci koji takođe kešom otkupe sve ,pa drže monopol. Ali je Rus u boljoj situaciji -ima više keša ,ima magacine i hladnjače ,domaće jajare na sitnije otkupe pa razvoze po Srbiji ,i moraju da prodaju što brže . 
Za "domaće" postoje i insprekcije ,i porezi ,Rujane niko ne dira .Kad si čitao da je zaplenjeno ili naplaćeno nešto po tom osnovu nekome ? Ko kontroliše poslovanje "Gasproma" ,a zna se šta se tamo radi ? 
Trešnje nisu bitne -ovde se radi o pljački stotina miliona evra -pa su nedodirljivi ,kao i "njihovi ljudi" tipa Bajatovića i ekipe iz SNS i SPS . 
Lepo ,voćnjak ,imao sam ja . Plati prskanje ,kultiviranje ,navodnjavanje ,orezivanje , branje ,poreze -ostaje ti nula i manje od nule .
Zato voćnjaci u Srbiji nestaju ,ili se prostiru na stotine hektara ,a vlasnici su tajkuni ,koji imaju gde da plasiraju ,diktiraju cenu ,a poreze ne plate .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptySub Jun 04, 2016 2:57 pm

Dani, ne vredi tebi. Ti si jedan od onih kome su Rusi krivi i za klimu i za zimu, jer tobože preko njih dolazi hladan vazduh. Jači si i od Jelene Milić (ona bar dobija za to dobre novce) ona isto priča da su nam Rusi odneli našu naftu i čelik, našta se svako ko je iole upućen smeje do suza, ipak ona još nije primetila da su nam trešnje skupe zbog Rusa i da im treba zabraniti da kupuju kod nas da bi neko u eu bio zadovoljen.

Kad smo već kod ulaska u eu od toga nema ništa. Bićemo kao region kao neki pridruženi član. (Bosna, Kosovo, Crna Gora, Makedonija i Srbija) a i to će trajati dok se sve ne raspadne. Javiću ti kad se to desi. Bože zdravlja mrdaćemo još










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptySub Jun 04, 2016 5:15 pm

Kica/Praja ::
Dani, ne vredi tebi. Ti si jedan od onih kome su Rusi krivi i za klimu i za zimu, jer tobože preko njih dolazi hladan vazduh. Jači si i od Jelene Milić (ona bar dobija za to dobre novce) ona isto priča da su nam Rusi odneli našu naftu i čelik, našta se svako ko je iole upućen smeje do suza, ipak ona još nije primetila da su nam trešnje skupe zbog Rusa i da im treba zabraniti da kupuju kod nas da bi neko u eu bio zadovoljen.

Kad smo već kod ulaska u eu od toga nema ništa. Bićemo kao region kao neki pridruženi član. (Bosna, Kosovo, Crna Gora, Makedonija i Srbija) a i to će trajati dok se sve ne raspadne. Javiću ti kad se to desi. Bože zdravlja mrdaćemo još
smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Ne vredi ni tebi . brdski
"Rudna renta "je za braću Ruse bednih 7 % (najniža u  Evropi ,među najnižima u svetu ,inače je 20-30 % ) 
Udeo rudarstva u BDP Srbije je samo  2 % ,a po analizi naših nadležnih organa (a istraživanje je platila Kanada ) imamo potencijala za još najmanje 5 rudnika ,što je u parama potencionalna vrednost nekih 5 milijardi $ (i bar 5000 radnih mesta ) 
.Šest puta je menjan "zakon u rudarstvu" samo u poslednje tri godine ,i nijednom nije usklađena rudna renta sa onima u okruženju i Evropi . 
A zbog koga ? Zbog "baćuški",koji po sadašnjem stanju stvari ,mirno mogu da stave šapu i na pomenutih novih 5 rudnika ,pa da i dalje eksploatišu za sitniš. Naftu i gas nam već inače "drže" .
Nadalje ,naš glavni  uvozni artikli su energenti , čelik ,šavne cevi i slični proizvodi sumnjivog kvaliteta ,i od koga ? 
Od Rusije i Kazahstana -sa kojima imamo i najveći trgovinski deficit ,dakle od onih sa kojima smo upravo ušli u "uniju" . 

Uostalom ...evo ti jedne tabele uvoza -izvoza Srbija -Rusija ,pa će ti sve biti jasno 

[You must be registered and logged in to see this link.]

Šta misliš ,zašto onoliko Vučić grebe za "Željezaru Smederevo" i moljaka Putina za "Fiat" ? 
I šta misliš zašto "tvrdi pazar" i pokušava da izgura SPS iz Vlade ? 
Što se opet posle izbora išao "lečiti" u Moskvu ? 
Pa da bi smanjio ruski uticaj u ekonomiji i politici i nekako se iskobeljao iz čeličnog stiska "braće" ,iako se formalno ljubaka sa Putinom .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptySub Jun 04, 2016 7:01 pm

Vidim ja Dani da si ti preveliki stručnjak za rudarstvo i energetiku, tako da osustajem od nadmetanja znanjem iz tih oblasti. Čudi me samo da si postao vučkov fan. On se kao bori za nešto i još zbog toga ide u Moskvu, umesto da im odavde pošalje aferim da neće više dopustiti pljačkanje Srbije.
Čovek bre spava u kasarni da bi uštedeo, a ti ga nabedi da samo zbog jedne poruke o razvodu putuje u Moskvu.

Nego ne upitah te o Orbanu i njegovoj borbi. Da li je i on poludeo pa želi da sarađuje sa svima u čemu Mađarska ima interes ? Nismo van teme pošto i Srbi i Mađari mogu da stanu u tu kvotu od 200 milki.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptySub Jun 04, 2016 7:54 pm

Kica/Praja ::

Nego ne upitah te o Orbanu i njegovoj borbi. Da li je i on poludeo pa želi da sarađuje sa svima u čemu Mađarska ima interes ? Nismo van teme pošto i Srbi i Mađari mogu da stanu u tu kvotu od 200 milki.
E to baš i ne pratim ,sem ono malo  oko žice i migranata -što previše i ne zameram . Koliko se meni čini ,i tamo neki "desničari" na vlasti ili oko vlasti ,a čini se da su Vučko i Orban veliki jarani ? 
Što se Rusa tiče ,mislim da ih zaobilaze u širokom luku ,suviše je sveža još "ljubav" ,dokazivana tenkovima iz 1956 (2500 ubijenih ,13 000 ranjenih ,200 000 izbeglica ) 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyČet Jun 09, 2016 9:13 pm

ŠTO, BRE, BRAĆO? Rusi ne vole Srbe


Najveći neprijatelji Rusije, smatraju obični Rusi, su SAD, Ukrajina i Turska, dok prijateljskim zemljama smatraju Belorusiju, Kazahstan i Kinu.




Međutim, Srbi se ne kotiraju kako bi želeli - njih na listi uopšte nema.

„Braća Rusi“ nas ne drže baš previsoko u svom srcu, ili bar ne toliko koliko bi dobar deo srpske javnosti želeo, pokazuje anketa sprovedena od 20. do 23. maja  2016 . među 2.400 ljudi širom Rusije. Belorusija, Kazahstan i Kina su tri zemlje koje Rusi smatraju najvećim prijateljima.

U analizi Centra za istraživanje javnog mnjenja „Levada“, stoji da se Srbi i Srbija na prijateljskom delu liste kotiraju negde kao i Venecuelci - oko dvanaestog mesta.

----

Ovo nije prva takva analiza ,i svaka pokazuje isto. 

Kada te neko ne voli ,i to jasno kaže ,valjda bi bilo normalno uzvratno takođe držati takvog na distanci ? Ali jok .........

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptySre Jun 22, 2016 2:07 am

— Срби, колико вас је?
— Нас и Руса 200 милиона!
— А без Руса?
— Како без Руса? Ми њих саме не остављамо!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptySre Jun 22, 2016 11:33 am

Astra ::
— Срби, колико вас је?
— Нас и Руса 200 милиона!
— А без Руса?
— Како без Руса? Ми њих саме не остављамо!

smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: dm2 rasta










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptySre Jun 22, 2016 8:14 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyČet Jun 23, 2016 12:51 pm











Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyUto Jun 28, 2016 10:31 am

Naslovi u novinama "Putin nam šalje helikoptere" ,i sl . 

Time se spinuje javnost da nam Rusi poklanjaju vojne helikoptere kojima ćemo znatno podići "borbenu gotovost" . 

Istina je sledeća -Srbiji , Mi 17 koji je vojno-transportni helikopter , Rusija nam PRODAJE 2 po ceni od 22 miliona $ . 
Tim helikopterima je potrebna i posebna logistika i servis ,koji mi nemamo ,i istine radi -ne znam da li je "uključeno "u cenu . 
Onaj MI 17 koji je pao je bio tehnički najispravniji i najopremljeniji ,pa zbog nedostatka gorepomenutog ,videli smo kako se završilo . 
Poređenja radi ,Hrvatska je još 2007 nabavila 10 ovakvih letelica , i sa otpisom klirinškog duga prema Ruskoj Federaciji ,koštalo ih je 65 miliona $ ,dakle ,6,5 miliona po letelici -full,sve sa raketnim lanserima na njoj . 
Rusi su im napravili i trenažni centar za ovaj tip helikoptera ,u Krapinskim Toplicama sa 2 "3D" simulatora (najveći u Evropi ) 
Dakle ,sama nabavka ne znači ama baš ništa ,jer ovaj Mi 17 V-5 je daleko iznad svih modela koje smo imali u Vojsci Srbije ,te ne samo da nemamo visokostručno obučenu posadu ,nego ni logistiku u sistemu PVO .Ako smo i imali pilote za MI 8 -oni ne mogu da se jednostavno stave u MI 17 ,pa vozi,sistem upravljanja je nebo i zemlja . 
Kakogod ...ukoliko je na vreme urađena obuka i logistika ,ovi helikopteri će spasiti puno života u Srbiji ,ali što se tiče neke "vojne" upotrebe....21 zemlja ih ima u sastavu svog ratnog vazduhopolovstva ,sem Kine (ima svoju liniju sklapanja ) i Indije ,radi se o zemljama koje se ne mogu baš pohvaliti nekom "vojnom silom" (Čad ,Istočni Sudan ,Peru ,Somalija ,Meksiko i sl) tako da u vojnom smislu ,za Srbiju to ne znači ama baš ništa ,sem "žvake za narod" o "bratskoj Rusiji " koja nas je i ovaj put "bratski "odrala . 
A kad smo već kod avijacije i braće Rusa .....šta bi sa onim MIG 29 (4 komada ) koje smo trebali dobiti po nikada povoljnijoj ceni ,"samo za nas" ? 
Njičevo ,etetot maketa ,pa se sigrajte ? 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyUto Jun 28, 2016 1:41 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyČet Jun 30, 2016 8:57 am

Posle kongresa "Jedinstvene Rusije" Vladimira Putina ,gde su "gosti" bili 4 partije iz Srbije ,pojavila se vest u sredstvima javnog informisanja da "Putin traži da se paralelno sa predsedničkim izborima održi i referendum o ulasku Srbije u EU i NATO" 
Putin to nije glasno izgovorio ,ali je umesto njega to izgovorio Sergej Željeznak ,predsednik Dume ,i visoki fukcioner njegove partije .  
Za svakoga bi to bilo flagrantno mešanje u unutrašnje poslove jedne suverene zemlje ,no to domaćim rusofilima nimalo ne smeta -jer u reč isti predlog zastupaju DSS i "Dveri" ,kao i one "proruske partije" u Srbiji ,unazad neko vreme ,a intenzivno ,baš nekako posle povratka iz Moskve . 
Izgleda da nećemo puno čekati da neki novi Konuzin javno proziva Srbe da su kukavice i sl ,i usred Srbije kreira unutrašnju i spoljnu politiku ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyČet Jun 30, 2016 6:25 pm











Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyČet Jun 30, 2016 6:42 pm



Nema vise nista od NATO-a u Srbiji.Ruska aviacija koja je bila najvljena za dolazak kod nas krajem septembra ubrzala je taj proces i vec su veliki broj Ruskih helikoptera stigli na Beogradski aeorodrom a sa njima ko zna sta jos. :brdski2:
Nazad na vrh Ići dole
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyPet Jul 01, 2016 9:48 am

znaci hipoteticki, ako "pukne", prvi udar je na aerodromu Beograd!
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyPet Jul 01, 2016 1:56 pm











Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyPet Nov 25, 2016 4:22 pm

Putin i braća Rusi braći serbskoj "poklanjaju" 6 lovačkih aviona "MIG 29 " Spasiba ....da nije klauzule ,da se "moraju remontovati u Rusiji" . 
Radi se o davno rashodovanim aparatima koji i posle remonta koji košta ogromnih 50 miliona dolara (i to bez oružja ,što cenu diže na 70 miliona ) ,mogu da se koriste samo 5 godina .
Dakle ,Volođa i baćuške nam u stvari za "poklon" skupo prodaju svoj vojni otpad ! 

Računica je jasna (a potvrdili su je naši vojni stručnjaci ,čak i jedan rusofil i režimska ulizica kao Lazanjski .Čak i on kaže da bi bilo bolje da na NATO pokloni 12 F-16 ,čak i ako mi platimo remont ,mnogo više bi se isplatilo ,a borbeni efekti bi bili nemerljivi . Nov košta oko 30 miliona $ ) Takav polovan MIG se može kupiti kao polovan za cenu ispod 20 miliona dolara -u ispravnom stanju ,bez remonta ,bilo gde u svetu . 
Za cenu "ruskog poklona"(50 -70 miliona $ ) Srbija može da kupi 2-3  letelice novije generacije ,ispravne i naoružane -bilo gde . 
Da tuga bude veća : 

Pet "Migova 29” srpskog vazduhoplovstva remontovano je u Rusiji od 2008. do 2010. godine. Cena tog posla bila je 2,7 milijardi dinara, odnosno oko 27 miliona evra, prema tadašnjem kursu. Resursi četiri letelice tog tipa (peti se srušio u julu 2009, nedugo po povratku sa remonta) ističu 2018. godine.


Dakle -baćuške su nas opljačkale ,napravile budalama ,nameravaju da to rade i dalje -a mi treba da im aplaudiramo i ljubimo dupe -jer to naša Vlada tako *oće ???

Čak i sa ovim "danajskim poklonom" ne bi imali ni jednu eskadrilu -jer je za to potrebno 12 letelica ,a i da imamo ,MIG 29 je odavno zastareo . 

Poređenja radi ,Hrvatska razmišlja o gašenju "ratnog zrakoplovstva" ,no ipak je kupila od Ukrajine 12 MIG 21 BIS /UMD u savršenom stanju ,a okrenula se flotili borbenih helikoptera kojih ima oko 35 ,i to najsavremenijih (imaju 5 BEL Kiowa Wariora ) 

Ionako ih boli dupe ,mogu da računaju na "kišobran NATO " u slučaju nekog sukoba . 
Kako smo se mi proveli na nebu sa "našim" (od braće Rusa ) MIG -ovima ,i PVO iz istog izvora -videlo se .
Sve što se diglo u nebo ,uništeno je za par minuta da nisu ni znali odakle su pogođeni ,a sve što se "upalilo" sa zemlje ,takođe . 
Jedini uspeh je obaranje "stelta" pod prilično sumnjivim okolnostima (smatra se da je putanja dojavljena ,a pucano "naslepo" -i pogođeno ) 

Mi imamo par"borbenih helikoptera "  krševa još iz doba SSSR proizvedenih 1981 ,a transportni ,onaj jedan jedini upotrebljiv XT 48 se srušio 2015 kod Surčina ,jer nije sposoban za noćni let ,usmrtivši tom prilikom elitnu posadu ,medicinski tim i bebu koju su prevozili ,7 mrtvih . 

Dakle ,ovako nam "pomažu" i "poklanjanju" braća Rusi ,a ko to ne vidi ,zaista se treba zapitati šta nije u redu sa zdravim razumom .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyPet Nov 25, 2016 6:55 pm

Citat :
Nepostojanje spoljno-političke startegije ali ni konsenzusa o strategiji spoljno-
političkog delovanja onemogućava konzistentnu i predvidljivu bezbednosnu
politiku. Rezolucijom iz 2007. godine samo-proglašena ali ne i definisana
vojna neutralnost je poslužila kao izgovor za odricanje odgovornosti od
formulisanja celovite politike koja predviđa ključne vrednosti, pretnje po
te vrednosti i sredstva kojima će se one braniti. Razvoj spoljno-poliitčkog i
bezbednosnog dualizma u saradnji i sa NATO i sa Rusijom, uz nedvosmislenu
ambiciju pristupanja EU kao prvom cilju spoljne politike, omogućio je
političkim akterima da u floskulu „vojna neutralnost“ unesu sadržaj koji im
odgovara.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Uskoro cemo videti/procitati kojem savezu ce se Srbija pridruziti
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptySre Feb 01, 2017 8:57 pm

Domaći rusofili su pali u totalnu ekstazu -pored Rusa koji su nam "poklonili" 6 MIG 29 ,eto i braće Belorusa ,te nam oni "poklonili" takođe 6 komada ( u istom stanju ,naravno )
Pa će nam dati BUK (raketni sistem) ,pa će nam (pro)dati i helikoptere .....
U silnoj ekstazi ni ne primećuju kakav je to "Danajski dar" ?
Da ne tupim o stanju tih aviona ,koji su bez (preskupog )remonta -neupotrebljivi . I da jesu smesta operativni -mi nemamo pilote ,mehaničare ,logistiku za njih .
Svaki borbeni avion treba da ima 2-3 kompletne posade . Svaki pilot takvog aviona mora da prođe obuku koja traje godinama i košta stotine hiljada eura (jer moraju da imaju bar 200 sati leta i odgovarajuću obuku za upotrebu naoružanja aviona )
Mi sve to -nemamo ,ni pilota ,ni goriva za tako nešto  ,ni projektila  ,ni rezervnih delova a ni para .
I da imamo para -sve to moramo da kupimo od Rusa ,i da platimo instruktore i obuku -opet ,Rusima .
Raketni sistem BUK košta između 60 i 350 miliona dolara ,a šta mislite koliko košta samo jedan od projektila koji ispaljuje ?
Dakle -mi nemamo para za "municiju" ,nemamo ljude koji znaju da rukuju tim sistemom ,i nemamo ono osnovno -radarske sisteme koji su neophodni da bi tako nešto moglo da funkcioniše . Nemamo PVO koji bi taj sistem "branio" i davao "logistiku" ,jer je NATO operušao i ono malo što smo imali koliko odmah .
I da imamo para -opet sve to moramo da platimo i kupimo od Rusa .
Dakle ,spasiba braćo Rusi na ovom velikom poklonu ,koji ćemo skupo i preskupo platiti ,a koji će nama objektivno služiti samo da se narod obmanjuje kako smo "velika sila" a političari slikaju pored te gvožđurije i kupe glasove od tih što u to veruju .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyČet Feb 02, 2017 9:14 pm

Skupo je oruzje posebno PVO i avijacija gde god ga nabavili. Ako nam nametnu trku u naoruzavanju eto nama bankrota vrlo brzo
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyČet Feb 02, 2017 9:49 pm

Piter, najlepši grad na svetu



[You must be registered and logged in to see this image.]










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyČet Feb 02, 2017 10:12 pm

Kica/Praja ::
Piter, najlepši grad na svetu



[You must be registered and logged in to see this image.]
Hoćeš reći -Sankt Petersburg (nemački i originalni naziv ,1703-1914 ,kad je ime promenjeno u rusifikovano ,Petrovgrad )  smehsmeh 

Da se ne lažemo ,sve predivne zgrade ,koje i danas postoje ,i simbol su carskog Pićera ,projektovali su i izgradili -stranci . 
Nemci ,Holanđani ,Italijani ,Francuzi ,itd .Nažalost -na krvi ruskog mužika ,koji je kao stoka i rob doteran tamo da kuluči od baćuške cara Petera ,a svoje kosti tamo ostavi po procenama između 30 i 40 000 njih ,slava Gospodi .  NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 599
(ovo istine  radi ,ne nameravam da osporavam ili izazivam svađu)  :brdski2:

Da je baš najlepši ,i nije ,u širem smislu, jer se smatra jednim od najzagađenijih u Rusiji  ,ali se mora priznati da spada u arhitektonski i istorijski zaista najimpresivnije gradove sveta ,nema zbora ,slažemo se potpuno .
Samo Ermitaž je čudo samo po sebi ,a gde je sve drugo . 

E sad u vezi teme ,"nas i Rusa "........smatra se da ima oko 15 000 građana Srbije koji rade u Rusiji ,uglavnom "na crno" ,i na građevinskim radovima .
 Nažalost ....najviše primera najsurovije eksploatacije ,prevara , zloupotreba prema našim građanima koji tamo rade beležimo ,od svih zemalja ,baš u Rusiji . I to je činjenica ,nimalo nas ne tretiraju kao "braću slavjansku pravoslavnu" ,nego isto kao što tretiraju i sve druge najamnike koje nevolja natera da rade tamo gde ni baćuške ,(kojima se svašta može osporiti ,ali ne i da ne rade kao stoka za male pare u najgorim uslovima )-neće .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyNed Apr 23, 2017 11:22 am

Evo još jednog dokaza "bratske ljubavi" .
Spasiba ,"Gazprom" i braćo Rusi .

NIS UNIŠTAVA SRPSKA NAFTNA POLJA Koriste metod zabranjen u svetu, kojim se GUBI NAFTA i ZAGAĐUJE VODA

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ali ,samo vi nama dajte par otpadnih MIG-ova ,i mi srećni i klanjamo se do zemlje .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyPon Apr 24, 2017 12:33 am

Sve što su nam Rusi dali u zadnje vreme je quratz. Ali mi se čak i ne bunimo ....
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptySre Maj 24, 2017 3:13 pm

Black Wizard ::
Sve što su nam Rusi dali u zadnje vreme je quratz. Ali mi se čak i ne bunimo ....

Mene najviše oduševljava ta majmunska ljubav prema Rusima i Majci Rusiji .Da zanemarimo sve ono što su nam "braća" uterivala tokom istorije ,i što rade i danas ,ali šta god radili ,Rusi nama uvek braća rođena i pozitivci ?
Iako treba biti priličan moron pa zaboraviti pakt sa Hitlerom ,komadanje Poljske ,okupaciju cele Istočne Evrope posle II svetskog rata (zamalo i nas ) Čečeniju ,Ukrajinu itd ..ali su Rusi "dobri momci" koji se ne mešaju u unutrašnje poslove drugih zemalja ,a ostali imperijalističke kapitalističke svinje ?

Rusi okupiraju Avganistan -bravooooo !
NATO i Ameri okupiraju Avganistan -uaaaaa,fuj !

Rusi bombarduju po Siriji grupe koje se bore protiv Asada i Kurde -bravoooo !
NATO i Ameri bombarduju ISIS u Siriji -uaaaaa,fujjjj ?

Nemci (nacisti ) su krenuli od Berlina pa stigli do Moskve ,okupirajući teritorije ,usput pljačkajući,paleći, ubijajući i silujući -to je tačno .
Rusi (da kažemo ,komunisti ) su krenuli iz Moskve ,pa stigli do Berlina ,okupirajući teritorije ,usput pljačkajući ,paleći ,ubijajući i silujući -i to je tačno,zar ne ? Ako niko drugi -Vojvodina to dobro pamti .

U čemu je onda razlika ?

Nemce podsvesno mrzimo čak i više od pola veka kasnije ,kada su nam prijatelji ,više od ikoga su nam dali humanitarne i druge pomoći ,imamo najveću trgovinsku razmenu ,na stotine hiljada naših građana živi i radi tamo za novac koji ovde ne bi zaradili za tri života .

Ruse obožavamo ,iako su nas i politički "prodali" ,jadno se pokazali u nekom "humanitarnom smislu" ,ucenjuju nas,kupuju budzašto našu hranu i vraćaju našu robu kad god im padne na pamet ,otimaju nam rudna bogatstva ,otimaju naše energetske resurse ,prodaju za skupe pare njihov vojni otpad ,a zanemarljiv broj naših građana živi i radi tamo ,pola njih bude prevareno ,gladno i jedva se vrate bez prebijene pare ?

Ja zaista ne razumem tu "majmunsku ljubav" ,zasnovanu na propagandi i "skaskama" ,kad čak i istorija i stvarnost potpuno demantuje "uzvratnu ljubav" baćuški prema nama ?
To je neki sado -mazo odnos ,šta li ?











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptySre Maj 24, 2017 6:21 pm

Šefe evo da ponovim "analizu" rusofilstva koju sam dala pre tri godine na ovoj istoj temi. Možda glupo citirati samog sebe ali još gluplje je iznova pisati post koji već postoji. Rusofilstvo nije ni politička ni ekonomska kategorija kod Srba. Ona je istorijsko-emotivna i kao takvu je treba i posmatrati. To što neko zloupotrebljava osećanja za svoju političku promociju je druga priča. I treba je baš tako i posmatrati - kao dnnevno-političko spinovanje.

ZoxZoja ::
Nema prijateljstva i bratstva u politici. Postoje samo interesi velikih koji gutaju male. Ili im igrom slučajnosti daju neke pogodnosti jer to tako odgovara velikim. Nije tu Rusija nikakav izuzetak. Već sam polemisala s Debijem na nekim temama o tome. Ruski interes na Balkanu je Bugarska i to je tako već više od 200 godina (bukvalno čitava novija istorija Srba).

Ta veza i opsednutost Rusijom kod Srba ima svoje istorijsko uporište ako ne i opravdanje. Treba znati da Srbi nisu imali svoju državu već su živeli u dva Carstva koja suštinski nikad nisu prihvatili kao svoje. Austro-Ugarsku (katoličku) i Otomansku imperiju (islamsku). Verska odrednica Srba kao pravoslavaca u ove dve Carevine bila je bitna jer ih je sprečavala u ikakvom društvenom napretku. Mada su u Austro-Ugarskoj ipak imali bolje uslove za ekonomski napredak.

Kad je došlo do demilitarizacije Potisko-pomoriške granice Srbi gube dotadašnju kakvu takvu samostalnost i imaju dva izbora. Postati kmetovi ugarskog plemstva ili otići i biti raja turskih subaša. Jedan deo se odlučuje za treću soluciju tj seobu u Rusiju kao jedinu pravoslavnu državu koja tad postoji. To što su se kroz dve generacije potpuno utopili u ruski korpus stanovništva je nešto o čemu možemo da pričamo. Jedan od izuzetaka je bio Velikokikindski dištrikt koji je dobio samostalnost i bio pod direktnom upravom Beča tj nezavistan od Ugarskog dela carstva. Mada bilo je tu žestokih otpora ugarskog plemstva pa i vrlo krvavih bitaka da se Dištrikt rasturi i stanovništvo pokmeti.

Danas imamo vrlo sličnu situaciju kao naši preci pre 250 godina. Državu imamo a kao i da je nemamo. Pogubili smo ratove, privreda nam je uništena. Velika carstva (EU i SAD) nam postavljaju uslove koji su nekad vrlo, vrlo ponižavajući. Ne čudi onda što se veliki deo Srba okreće jedinoj alternativi koju ima a to je Rusija. Nema to veze s objektivnim političkim promišljanjem običnog sveta. To je više emotivna reakcija na trenutnu situaciju.

Lično volim rusku književnost, muziku, po neki film ali ruskoj politici ne verujem. Ovu rečenicu bih napisala i da je tema EU, SAD ili bilo ko drugi. Pristalica sam stava koji su gajili moji preci iz Dištrikta. U se i u svoje kljuse. Radom i mudrim potezima izvući najviše što se može iz trenutne situacije.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyČet Jun 22, 2017 10:56 pm

Ruska "Duma" je usvojila zakon koji omogućava skrivanje informacija o  prihodima državnih funkcionera ,patrijarha i njihovih porodica. Pod tim podacima podrazumevaju se računi u banci, informacije o nepokretnostima, uključujući i one u inostranstvu.

Mi to doduše imamo ,jer se te informacije ionako lažiraju i kriju ,i za to ne snose zakonske posledice ali ,šta mislite koliko će trajati dok ovu tekovinu ruske demokratije i kod nas ne pretoče u zakon ?

Koliko na prvoj Skupštini -i "za "će glasati i vlast i opozicija .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyNed Jun 25, 2017 6:17 pm

Ruske investicije u Srbiji iznose 4 milijarde eura . 
Lepo -ali samo na oko . 
90 % tih investicija su u pogone za eksploataciju ,preradu i transport nafte i gasa . Dakle ,Rusi ulažu u sredstva preko kojih nama prodaju energente za teške pare . 
Preostalih 10 % se odnosi na sektor finansija (u Srbiji deluju 4 ruske banke ,kod kojih se građani Srbije zadužuju ) 800 miliona eura je "zajam" za revilatizaciju železnice (Vidi li neko neki napredak ? Usput sam nam uvalili njihove lokomotive i vagone ) itd..
Poenta svega je da mi u Rusiju izvozimo rudu ,voće ,povrće i drugu hranu vrhunskog kvaliteta i kako god postavili stvar -stalno smo u deficitu sa njima ? 
Čak je posle Sporazuma o slobodnoj trgovini naš izvoz znatno porastao (skoro 10 % )  ,a korist od toga je nula ,tačnije ,podeblji "minus" . 

E takvi su Rusi nama "prijatelji" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptySre Jun 28, 2017 6:48 pm

Nisu li se ono Palestinci ,Kurdi i Sirijci kleli u "majčicu Rusiju" i "moćno vojno savezništvo sa bratskom Rusijom " ? 
Ne radimo li mi isto ,apropo "migova" ,vojne parade  ,Šojgua i otvorenog "rusofila" na poziciji Ministra vojnog ? 
Da ne završimo i mi kao oni ? 
Samo pitam ....meni to ,nekako ispada -logično ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyPet Jun 30, 2017 1:50 pm

Dobra tema, i hvala Bogu što ima Rusa pa možemo otvoriti ovakvu temu.Da li su nam prijatelji, da li gledaju više svoj nego naš interes. Da, o tome se da raspravljati.
Za razliku od ovoga, neko streljanje đaka u Kragujevcu ne dozvoljava uopšte postavljati Nemce u sličan kontekst, ili bombardovanje Beograda 1945, 1991 od strane Amerikanaca i Engleza takođe ne trpi normalne forumske diskusije. Nema naroda osim Rusa, gde možemo pričati o njihovim "delima", ili "nedelima", a da ne zgazima na grob neke nedužne žrtve, deteta, i slično.
Zato, evo i doprinos ovoj temi da se oživi, jer je jedinstvena. Da li su nam prijatelja ili ne, svako ima svoje mišljenje. Ali ako bilo koga drugog spomenete u takvoj dilemi, to nije slobodno mišljenje već dijagnoza.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 EmptyPet Jun 30, 2017 1:57 pm

Gde si Debs nema te ko Rusa od 45-te? Beš ovakvu temu ako treba da sama divanim s Danijem. Već vas dvojica na ovoj tem daje izglede da može da se digne temperatura na Forumu za dodatnih par stepeni.

Rusofilstvo je emotivna kategorija i oni koji sve mere kamionima, milionima i šleperima to neće shvatiti u sledeća tri života. Najgori kad su Rusi još uvek za tri koplja šiju komplet germansku alijansu.











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 7 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
NAS I RUSA -200 MILIONA ?
Nazad na vrh 
Strana 7 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Dobijete 10 miliona $ -pod uslovom da....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: