DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 NAS I RUSA -200 MILIONA ?

Ići dole 
+31
Black Wizard
el_vibrador
Gothic
Diplomirani Duduk
savo
Kica/Praja
Nut
debilko
pesma
daljinski
Danubius
Astra
AstrinaKomsinica
dusicaa
cojle
Čiča
Marea
podbarac
montoya
Lily
doctorr67
promaja
Lakota
tok tuk tok
brunolino
Nono 64
Samouka
sanjalica.ns
Vangelis
sonia
njushkalo_
35 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 EmptyČet Nov 05, 2009 8:59 pm

First topic message reminder :

Još od vremena komunizma se provlači teza da su Rusi naši veliki prijatelji , zaštitnici , dobrotvori . Ne samo u samom narodu , nego i neke političke partije proturaju te teze, čak i sa nekim idejama "ujedinjenja" ?
Šta mi mislimo -da li je to kroz istoriju zaista tako , ili je to samo još jedna od naših mitomanskih priča u koju želimo verovati , da bi se osećali sigurnije ?










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji put izmenio Danubius dana Uto Nov 08, 2022 7:55 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 EmptySre Nov 09, 2022 8:48 am

Danubius ::
Rusi su upravo "otkrili" i Suboticu .
Cena zakupa stanova je otišla do 950 eu -a po podacima agencija koje prodaju,iz Subotice  -40% je skočila prodaja ,i  to isključivo -Rusima .
Jer naši građani ne mogu to da plate .Spasiba ,braćo Rusi .

Pogrešnim ljudima se zahvaljuješ. Prvo to su ljudi koji su pobegli od rata, mobilizacije i nemogućnosti da rade (uglavnom IT sektor). Mogli su i da traže izbeglički status i da se uvale Srbiji na budžet i da ih boli djon od leve cipele. Nisu. Pošteno traže traže stanove, boravišne dozvole, otvaraju račune u bankama ... Problem su ratni profiteri oji su nanjušili krv i sad kreću kao pirane da napadaju.

Cene zakupa se formiraju sistemom Marko naplatio ovolio pa ću i ja Janko. Bez obzira što Marko ima lux robu a ja babin stan koji još ima tapete iz 76.

Problem zakupa/izdavanja stanova nije rešen još iz vremena SFRJ. Stanodavac najčešće ne želi ugovor, davanje prebivališta zakupcu ... plaćanje poreza Državi na prihod od nekretnine ... Zakupci pristaju na ovo jer tako dobiju manju kiriju ali izgube sve drugo. Nemaš prebivalište tj adresu dete ne može u vrtić jer zakonski ne živi tu kao primer samo.

Neću da pričam o Nemačkoj, Švedskoj ili Švici jer tamo nisam živela i ne znam kako funkcioniše sistem. Ali znam šemu u Mađarskoj. Imaš radni ugovor na osnovu og se prijaviš Imigracionom gde ti naprave boravišnu dozvolu (kolokvijalno vizu) i uz istu ti daju belo kartonče koje se (po Vuku) zove lokcim. To ti je adresni karton koji dobijaš na osnovu ugovora sa stanodavcem (u mom slučaju to bi bio podzakup jer je stan zakupila Agencija za koju radim). Da li ima muljanja? Sigurna sam da ima ali nije dominantan oblik poslovanja u ovoj oblasti.

Dakle ne "spasiba Rusi" već jebem ti mater Državo koja najobičnije stvari ne umeš da rešiš.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 20.12.2007

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 EmptySre Nov 09, 2022 5:24 pm

ZoxZoja ::
Da li ima muljanja? Sigurna sam da ima ali nije dominantan oblik poslovanja u ovoj oblasti.

Dakle ne "spasiba Rusi" već jebem ti mater Državo koja najobičnije stvari ne umeš da rešiš.

Samo da dodam..Možeš ti da prijaviš bilo koga na adresu u Srbiji..da kažeš "Zivi kod mene , ustupio sam prostor" i da se ne prijavljuje novac za to. Kome je potrebna prijava...studentima, ili radnicima... stanodavci u BGD uglavnom izlaze u susret. Problem je u većini slučajeva nešto drugo. u 65% vlasnik stana na papiru nije vlasnik koji ga koristi... Korisnik istog ne može da omogući tu prijavu. problem su neresene imovinsko pravne radnje oko same imovine iz "n" razloga.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 EmptySre Nov 09, 2022 5:40 pm

doctorr67 ::
ZoxZoja ::
Da li ima muljanja? Sigurna sam da ima ali nije dominantan oblik poslovanja u ovoj oblasti.

Dakle ne "spasiba Rusi" već jebem ti mater Državo koja najobičnije stvari ne umeš da rešiš.

Samo da dodam..Možeš ti da prijaviš bilo koga na adresu u Srbiji..da kažeš "Zivi kod mene , ustupio sam prostor" i da se ne prijavljuje novac za to. Kome je potrebna prijava...studentima, ili radnicima... stanodavci u BGD uglavnom izlaze  u susret. Problem je u većini slučajeva nešto drugo. u 65% vlasnik stana na papiru nije vlasnik koji ga koristi... Korisnik istog ne može da omogući tu prijavu. problem su neresene imovinsko pravne radnje oko same imovine iz "n" razloga.

Odlazimo u off topic ali jbg tako se podesila priča. Naš zakon dozvoljava da stanodavac (davalac adrese) najebe kao žuti. Podstanari napravili dugove i nestali u nepoznatom pravcu. Izvršitelji kucaju na vrata i plene ne pitajući ko je vlasnik. Za njih je adresa na kojoj treba da plene dužnik nebitno čije je vlasništvo. Možeš da se žališ ali to ne odlaže plenidbu i prodaju. Ovo je još dodatno zakomplikovalo ovo pitanje. A nema želje da se reši.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 20.12.2007

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 EmptySre Nov 09, 2022 5:50 pm

ZoxZoja ::


Odlazimo u off topic ali jbg tako se podesila priča. Naš zakon dozvoljava da stanodavac (davalac adrese) najebe kao žuti. Podstanari napravili dugove i nestali u nepoznatom pravcu. Izvršitelji kucaju na vrata i plene ne pitajući ko je vlasnik. Za njih je adresa na kojoj treba da plene dužnik nebitno čije je vlasništvo. Možeš da se žališ ali to ne odlaže plenidbu i prodaju. Ovo je još dodatno zakomplikovalo ovo pitanje. A nema želje da se reši.

Znaš kako... Danas je sve rizik...počev od jutra kad izađeš na ulicu, preti ti opasnost sa svih strana. Olovka u banci (pošti) vezana je kanapom...ovo pišem figurativno.
Zakupac stana prilikom ulaska u isti dužan je da ostavi "kauciju" od minimum visine 1 mesečne kirije.. koja mu se vraca nakon izlaska iz stana. Ukoliko je ostavio štete iza sebe , predviđeno je da se sa tim novcem to dovede u red. Sad u 21 veku sve je digitalizovano i putem NETa može da se provere sve uplate računa (struja, info stan... telefon, voda) , tako da neke bojazni oko "neizmirivanja" računa svedene su na minimum. Stanodavac treba da se bavi izdavanjem i da ima komunikaciju redovnu sa stanarima, koji će mu prilikom plaćanja same kirije predati plaćene račune. Snanodavac je u obavezi da "odrzava" sve vezano za tekuće odrzavanje i ispravnost svih uređaja u stanu. U koliko toga nema.. moguća je priča koju si pominjala u predhodnom postu..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 EmptySre Nov 09, 2022 6:34 pm

doctorr67 ::
ZoxZoja ::


Odlazimo u off topic ali jbg tako se podesila priča. Naš zakon dozvoljava da stanodavac (davalac adrese) najebe kao žuti. Podstanari napravili dugove i nestali u nepoznatom pravcu. Izvršitelji kucaju na vrata i plene ne pitajući ko je vlasnik. Za njih je adresa na kojoj treba da plene dužnik nebitno čije je vlasništvo. Možeš da se žališ ali to ne odlaže plenidbu i prodaju. Ovo je još dodatno zakomplikovalo ovo pitanje. A nema želje da se reši.

Znaš kako... Danas je sve rizik...počev od jutra kad izađeš na ulicu, preti ti opasnost sa svih strana. Olovka u banci (pošti) vezana je kanapom...ovo pišem figurativno.
Zakupac stana prilikom ulaska u isti dužan je da ostavi "kauciju" od minimum visine 1 mesečne kirije..  koja mu se vraca nakon izlaska iz stana. Ukoliko je ostavio štete iza sebe , predviđeno je da se sa tim novcem to dovede u red. Sad u 21 veku sve je digitalizovano i putem NETa može da se provere sve uplate računa (struja, info stan... telefon, voda) , tako da neke bojazni oko "neizmirivanja" računa svedene su na minimum. Stanodavac treba da se bavi izdavanjem i da ima komunikaciju redovnu sa stanarima, koji će mu prilikom plaćanja same kirije predati plaćene račune. Snanodavac je u obavezi da "odrzava" sve vezano za tekuće odrzavanje i ispravnost svih uređaja u stanu. U koliko toga nema.. moguća je priča koju si pominjala u predhodnom postu..

Kad je već off topic, da pripomognem!
Ja ne znam da li ijedan stanodavac plaća porez na dohodak od iznajmljivanja stana. Kao neko ko je u porodici imao profesionalca za oblast poreza sa sigurnošću vam mogu reći da se taj dohodak itekako oporezuje. Ne bi mi mrsko pa sam i zavirila kako je to regulisano zakonom u Srbiji i bila sam u pravu. Primjera radi na 100 evra stanarine trebalo bi se platiri nekih 15 evra poreza, koji naravno niko ne plaća, a istini za volju ni država se nešto nije pretrgla da to traži, a izvodljivo je itekako otkriti ko iznajmljuje nekretnine. Osim toga, niko od stanodavaca ne pravi ugovor, a ugovor sve može lijepo definisati i time bi se mogle izbjeći neprijatnosti za obje strane. Osim toga, kad se sklopi ugovor, onda je to već područje obligacionih odnosa, a ta oblast je itekako regulisana zakonom. Tako da, ima rješenja, samo treba država da funkcioniše.
Na kraju da se ponovo upitamo: da li se sarkastično zahvaljujemo braći Rusima ili je to onako baš iz srca? Ko tu profitira?
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 20.12.2007

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 EmptySre Nov 09, 2022 7:35 pm

justicija ::

Kad je već off topic, da pripomognem!
Ja ne znam da li ijedan stanodavac plaća porez na dohodak od iznajmljivanja stana. Kao neko ko je u porodici imao profesionalca za oblast poreza sa sigurnošću vam mogu reći da se taj dohodak itekako oporezuje. Ne bi mi mrsko pa sam i zavirila kako je to regulisano zakonom u Srbiji i bila sam u pravu.

Gore u nekom postu sam objasnjavao probleme oko prijave i oko vlasništva, a sve to dodatno pravi zbrku da bi bilo regulisano zakonski.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca



Datum upisa : 13.12.2012

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 EmptyUto Dec 13, 2022 4:43 am



Ujedinjenje Rusije i Srbije

- sada, pre odlaska na spavanje ne mogu da pronađem prave reči i da napišem dobar post...ako je ovo tačno, biće s t r a š n o!
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 09.02.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 EmptyUto Dec 13, 2022 4:57 pm

MadamX ::


Ujedinjenje Rusije i Srbije

- sada, pre odlaska na spavanje ne mogu da pronađem prave reči i da napišem dobar post...ako je ovo tačno, biće s t r a š n o!

To nije realno niti se graničimo sa Rusijom. Jedina teoretska mogućnost bi bila da Rusi isteraju sa Kosova NATO i tamo se nastane. Takva opcija ne zanima Ruse niti bi bili u stanju da to učine tek tako.Parole su izvedene iz možda želje ili postaknute dešavanjima u Ukrajini i na severu Kosova. Kad se završi rat u Ukrajini, ukoliko Rusija odnese pobedu, može biti napravljeno strateško partnerstvo, pod uslovom da Rumunija i Bugarska ne budu više članice NATO, a samim tim i EU će nestati. Sve ovo je poput naučnofantastike ali danas je sve moguće. Da mi je neko pre dve godine rekao da će Ukrajina biti "preorana" bez struje i da će biti 500 000 mrtvih Ukrajinaca ne bi nikako poverovao...ali eto danas je taj jeziv epilog na sceni.

MadamX and ZoxZoja like this post

Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca



Datum upisa : 13.12.2012

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 EmptySre Dec 14, 2022 1:16 am

Vest o ovom ujedinjenju pojavila se u svim tabloidima - Vučićevim medijima.

Ovo sa ujedinjenjem je glupost. Mislim da je to priprema građana za definitivno neuvođenje sankcija Rusiji.

Što se sankcija tiče, treba da se uvedu za državni vrh Rusije i za njihove tajkune. Žao mi je ako se uvedu i za običan narod.

Ali..ako ne uvedemo sankcije ( a verovatno se neće uvoditi ) ostaćemo ostrvo..usamljeno..opustošeno krađom sns dna, ogrezlo u kriminal, korupciju..ostrvo siromašnih ljudi koji su u većini..

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 EmptySre Dec 14, 2022 3:53 pm

MadamX ::
Vest o ovom ujedinjenju pojavila se u svim tabloidima - Vučićevim medijima.

Ovo sa ujedinjenjem je glupost. Mislim da je to priprema građana za definitivno neuvođenje sankcija Rusiji.

Što se sankcija tiče, treba da se uvedu za državni vrh Rusije i za njihove tajkune. Žao mi je ako se uvedu i za običan narod.

Ali..ako ne uvedemo sankcije ( a verovatno se neće uvoditi ) ostaćemo ostrvo..usamljeno..opustošeno krađom sns dna, ogrezlo u kriminal, korupciju..ostrvo siromašnih ljudi koji su u većini..


A sankcije će donijeti prosperitet???

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 EmptySre Dec 14, 2022 4:40 pm

MadamX ::
Vest o ovom ujedinjenju pojavila se u svim tabloidima - Vučićevim medijima.

Ovo sa ujedinjenjem je glupost. Mislim da je to priprema građana za definitivno neuvođenje sankcija Rusiji.

Što se sankcija tiče, treba da se uvedu za državni vrh Rusije i za njihove tajkune. Žao mi je ako se uvedu i za običan narod.


Ali..ako ne uvedemo sankcije ( a verovatno se neće uvoditi ) ostaćemo ostrvo..usamljeno..opustošeno krađom sns dna, ogrezlo u kriminal, korupciju..ostrvo siromašnih ljudi koji su u većini..


Sankcije su samo izgovor  kad te sateraju u ćošak kao šlag na tortu.. To nema blage veze sa samim tim pojmom. Sankcije nemaju nikakvu težinu  da sam sebi time ih uvedeš. Amerika nije uvela sankcije Rusiji oko energenata, a tera Evropu da se ograniči od Rusije. Amerika kupuje od Rusije sve energente pa lepo transportuje to u neke Evropske zemlje i prodaje po duplo višoj ceni. UK i SAD su uništile severni tok 2 da se Nemačka ne bi snabdevala sa gasom..Sve sankcije koje su uveli prema Rusiji se krše, jer nažalost zbog svih energenata Evropa je zavisna od te Rusije.  Opet, oko ujedinjenja Srbije sa Rusijom to je možda nečija pusta želja, ali od toga nema ništa. Srbija jedino može da se uzda u Rusiju za neku konkretnu pomoć vezano za opstanak. Sa Kosovom je napravljen presedan i SAD sa svojim vazalima hoće pre završetka rata u ukrajini da završe sa Kosovom i predaju ga Šiptarima i da stave tu tačku.
Nažalost..kroz svu istoriju ovde su se lomila koplja između istoka i zapada i mi smo čista koletaralna šteta jer smo mali i malo nas ima i većinom Hrišćani i pravoslavne vere .










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 EmptySre Dec 14, 2022 6:56 pm

Sve što se dešava u Stbiji i o čemu se prdi u madijima je vezano za Kosovo. Šibicar samo tako zna da radi.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 10 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
NAS I RUSA -200 MILIONA ?
Nazad na vrh 
Strana 10 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 Similar topics
-
» Dobijete 10 miliona $ -pod uslovom da....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: