DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 NAS I RUSA -200 MILIONA ?

Ići dole 
+31
Black Wizard
el_vibrador
Gothic
Diplomirani Duduk
savo
Kica/Praja
Nut
debilko
pesma
daljinski
Danubius
Astra
AstrinaKomsinica
dusicaa
cojle
Čiča
Marea
podbarac
montoya
Lily
doctorr67
promaja
Lakota
tok tuk tok
brunolino
Nono 64
Samouka
sanjalica.ns
Vangelis
sonia
njushkalo_
35 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyČet Nov 05, 2009 8:59 pm

First topic message reminder :

Još od vremena komunizma se provlači teza da su Rusi naši veliki prijatelji , zaštitnici , dobrotvori . Ne samo u samom narodu , nego i neke političke partije proturaju te teze, čak i sa nekim idejama "ujedinjenja" ?
Šta mi mislimo -da li je to kroz istoriju zaista tako , ili je to samo još jedna od naših mitomanskih priča u koju želimo verovati , da bi se osećali sigurnije ?










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji put izmenio Danubius dana Uto Nov 08, 2022 7:55 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPet Okt 31, 2014 10:51 pm

cojle ::
ZoxZoja ::


2. Znate li ko će platiti najveću cenu smanjenja isporuke gasa?

- VOJVODINA.

Jakako, ima bukovina da se ceni. smehsmeh :rlol: :rlol:

Da smo se držali one stare da od bukve ne biva violina sad nam ne bi bukovina određivala cenu :pušač:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPet Okt 31, 2014 10:56 pm

Rusi zavrnuli gas na Putinovo naređenje ,tj smanjili isporuku za skoro 30 % ,hajde ok ...da se kaže ,dužni smo ,pa nas "pritiskaju" .
Ali od sutra POSKUPLJUJE gas za domaćinstva (cifre se ne podudaraju u medijima ,od 1,4 do 3,6 %) 
Ili u proseku 4, 4 % .
Pa vi lepo izračunajte koliko ćete plaćati grejanje gasom .
A ko li nam ono ,u Srbiji ,prodaje gas? Pa Gasprom ,dakle ,opet Rusi .
Napraviš "nestašicu" -pa onda ga sutra "poskupiš" ,ista ekipa .
E to je već zaista odvratno .
Da ne kažem ,da od kada se Rusi brinu za "naš gas " -stalno poskupljuje ?
Ako ne bolujete od amnezije ...samo u 2013 je gas poskupljivao najmanje tri puta

31 01 2013 -8,6 %
31 07 2013 -1,4%
31 08 2013 -4,4 %
Hvala braćo Rusi ,i za ovu najnoviju brigu za nas . Toplo nam oko srca ,kad god nas se setite.
Pri tome ,cena gasa na svetskom tržištu nije rasla ni za cent u 2013 . 
Pa ,kada Srbija plati i dobar deo "Južnog toka" ,poskupećemo opet ,za troškove "održavanja" .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPet Okt 31, 2014 11:01 pm

To se Šefe zove MONOPOL. Ruse tj Gasprom tj NIS-Gas bih smatrala idiotima da ne iskoriste ono što mogu. Baš kao i EPS i kao PTT i kao "notari" koji će za godinu dana biti milioneri i kao Miško & com. Nema tu ruske krivice. Krive su naše bukve kojima dadosmo Državu na upravljanje. I krivi smo mi bukve što lajemo po FB, Twiteru i Forumima umesto da zalajemo pred Nemanjinm.
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava



Datum upisa : 09.08.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPet Okt 31, 2014 11:09 pm

Danubius ::

Ali od sutra POSKUPLJUJE gas za domaćinstva (cifre se ne podudaraju u medijima ,od 1,4 do 3,6 %) 
Ili u proseku 4, 4 % .

Nikako račun da savlada. 99i  smehsmeh :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPet Okt 31, 2014 11:10 pm

ZoxZoja ::
To se Šefe zove MONOPOL. Ruse tj Gasprom tj NIS-Gas bih smatrala idiotima da ne iskoriste ono što mogu. Baš kao i EPS i kao PTT i kao "notari" koji će za godinu dana biti milioneri i kao Miško & com. Nema tu ruske krivice. Krive su naše bukve kojima dadosmo Državu na upravljanje. I krivi smo mi bukve što lajemo po FB, Twiteru i Forumima umesto da zalajemo pred Nemanjinm.
Aaaa ,nemoj tako....za poklanjanje NIS -a Rusima je isto kriva "bivša vlast"
Nikako ova -od koje još ne čusmo koliko je koštao slet sa tenkovima u Putinovu čast ?
Nema tu ruske krivice ,nikako .Misliš -mi se natrćili ,pa oni šta će ,uteruju,kad je već dupe na "izvolte"  ?
Jer meni to nekako tako izgleda .
Sad ćemo im prodati i Telekom ,pa ćeš da vidiš "pošto impuls" . multi
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Čiča




Datum upisa : 26.10.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPet Okt 31, 2014 11:11 pm

Video sam stašnu pojavu među Srbima u svim krajevima bivše Jugoslavije.Ta pojava ide iz krajnosti u krajnost. Ili smo umislili da smo neko i nešto, ili da uopšte nismo bitni. Istina je potpuno drugačija. Mi kao narod sa svojom istorijom i na ovim prostorima postojimo i opstajemo vekovima, uprkos mnogim stradanjima ratovima i osvajanjima. Da smo niko i ništa bili bi zbrisani, da smo neko i nešto bilo bi nas najmanje 20 miliona. Kroz istoriju se provukuje ta crta neodlučnosti, a to se videlo dok smo bili pod vladavinom Obrenovića. Htela nas je i Rusija i Austrougarska. Šta smo mi radili, to jest, šta su radili naši vladar. Ostavili su nas na vetrometini velikih sila. Današnja vlast to isto radi,ostvlja nas na vetromeini svetskih dešavanja.
Nazad na vrh Ići dole
Čiča




Datum upisa : 26.10.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPet Okt 31, 2014 11:20 pm

Danubius ::
Rusi zavrnuli gas na Putinovo naređenje ,tj smanjili isporuku za skoro 30 % ,hajde ok ...da se kaže ,dužni smo ,pa nas "pritiskaju" .
Ali od sutra POSKUPLJUJE gas za domaćinstva (cifre se ne podudaraju u medijima ,od 1,4 do 3,6 %) 
Ili u proseku 4, 4 % .
Pa vi lepo izračunajte koliko ćete plaćati grejanje gasom .
A ko li nam ono ,u Srbiji ,prodaje gas? Pa Gasprom ,dakle ,opet Rusi .
Napraviš "nestašicu" -pa onda ga sutra "poskupiš" ,ista ekipa .
E to je već zaista odvratno .
Da ne kažem ,da od kada se Rusi brinu za "naš gas " -stalno poskupljuje ?
Ako ne bolujete od amnezije ...samo u 2013 je gas poskupljivao najmanje tri puta

31 01 2013 -8,6 %
31 07 2013 -1,4%
31 08 2013 -4,4 %
Hvala braćo Rusi ,i za ovu najnoviju brigu za nas . Toplo nam oko srca ,kad god nas se setite.
Pri tome ,cena gasa na svetskom tržištu nije rasla ni za cent u 2013 . 
Pa ,kada Srbija plati i dobar deo "Južnog toka" ,poskupećemo opet ,za troškove "održavanja" .
Ako je gas poskupeo, ne znači da su ga Rusi poskupeli.. tongue
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPet Okt 31, 2014 11:27 pm

Procenti u novinama i na netu su LAŽ. Stari račun kaže 40.87 din/kub. Obaveštenje dobijeno pre neki dan kaže 44.16 din/kub. Kad sam ja išla u školu to je bilo povećanje od 10% (deset posto) nepunih. Kojim matematičkim magijama nađoše da je to onih 1.4-4.4% bih volela da znam. Predamnom je račun za prošli mesec kao i OBAVEŠTENJE koje nam je Srbijagas dostavio. Nemam skener a fotoaparat mi nije kod kuće pa ne mogu da vam dokumentujem, molim verovati na reč.

Čiča to što sam realna i što vidim da je Srbija uništena samo govori da nemam ružičaste naočari i da ne patim od megalomanije. Hoćeš da kažeš da nismo pogubili sve ratove, da nema stotine hiljada Srba koji su izbegli? Da nema desetine ako ne i stotine hiljada Srba koji su otišli da se ne vrate? Strašna je stvar kad Srbi ne vide koliko su potonuli i ne pokušavaju da isplivaju nego žive u iluzijama da su neko i nešto a nemaju leba da jedu. A decu školuju da bi ih poslali u Norvešku ili Kanadu (ako imaju sreće).

Kažeš bili smo za vreme Obrenovića, tačno bila je Srbija to što kažeš. Ali su SRPSKI oficiri ubili svog Kralja i Kraljicu i doveli Karađorđeviće koji su nas svojom pogubnom politikom, megalomanijom i svojeglavošću uvukli u propast. Srbija je državnosti ekonomski prosperitet stekla pod Obrenovićima. Sve posle 1903-e je vodilo u propast koja i danas traje.


Poslednji izmenio ZoxZoja dana Pet Okt 31, 2014 11:29 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava



Datum upisa : 09.08.2009

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPet Okt 31, 2014 11:28 pm

Čiča ::

Ako je gas poskupeo, ne znači da su ga Rusi poskupeli.. tongue

Poskupeo tranzit preko Mađarske. krsti se
Nazad na vrh Ići dole
Čiča

Čiča


Datum upisa : 26.10.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptySub Nov 01, 2014 1:08 am

ZoxZoja ::


Čiča to što sam realna i što vidim da je Srbija uništena samo govori da nemam ružičaste naočari i da ne patim od megalomanije. Hoćeš da kažeš da nismo pogubili sve ratove, da nema stotine hiljada Srba koji su izbegli? Da nema desetine ako ne i stotine hiljada Srba koji su otišli da se ne vrate? Strašna je stvar kad Srbi ne vide koliko su potonuli i ne pokušavaju da isplivaju nego žive u iluzijama da su neko i nešto a nemaju leba da jedu. A decu školuju da bi ih poslali u Norvešku ili Kanadu (ako imaju sreće).

Kažeš bili smo za vreme Obrenovića, tačno bila je Srbija to što kažeš. Ali su SRPSKI oficiri ubili svog Kralja i Kraljicu i doveli Karađorđeviće koji su nas svojom pogubnom politikom, megalomanijom i svojeglavošću uvukli u propast. Srbija je državnosti ekonomski prosperitet stekla pod Obrenovićima. Sve posle 1903-e je vodilo u propast koja i danas traje.
Ova greška se ponavlja vekovima,i koštala nas je ko zn koliko miliona Srba, a mi nikako da ukapiramo o čemu se radi. Ubili smo mi i Cara Dušana i dva Obrenovića i Karađorđa i Čiču i Đinđića i mnogo njih koji su mogli da naprave nešto od Srbije. Ali ne, nama je uvek neko drugi kriv za naše promašaje.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptySub Nov 01, 2014 11:46 am

Čiča ::
ZoxZoja ::


Čiča to što sam realna i što vidim da je Srbija uništena samo govori da nemam ružičaste naočari i da ne patim od megalomanije. Hoćeš da kažeš da nismo pogubili sve ratove, da nema stotine hiljada Srba koji su izbegli? Da nema desetine ako ne i stotine hiljada Srba koji su otišli da se ne vrate? Strašna je stvar kad Srbi ne vide koliko su potonuli i ne pokušavaju da isplivaju nego žive u iluzijama da su neko i nešto a nemaju leba da jedu. A decu školuju da bi ih poslali u Norvešku ili Kanadu (ako imaju sreće).

Kažeš bili smo za vreme Obrenovića, tačno bila je Srbija to što kažeš. Ali su SRPSKI oficiri ubili svog Kralja i Kraljicu i doveli Karađorđeviće koji su nas svojom pogubnom politikom, megalomanijom i svojeglavošću uvukli u propast. Srbija je državnosti ekonomski prosperitet stekla pod Obrenovićima. Sve posle 1903-e je vodilo u propast koja i danas traje.
Ova greška se ponavlja vekovima,i koštala nas je ko zn koliko  miliona Srba, a mi nikako da ukapiramo o čemu se radi. Ubili smo mi i Cara Dušana i dva Obrenovića i Karađorđa i Čiču i Đinđića i mnogo njih koji su mogli da naprave nešto od Srbije. Ali ne, nama je uvek neko drugi kriv za naše promašaje.

Gde vidiš grešku u mom pisanju? Nisam optužila nikog sa strane za ono što se Srbiji danas dešava. Naravno da su dešavanja u Srbiji i odraz onog što se u svetu dešava jer Srbija je na planeti Zemlji a ne izolovana na Marsu. Ja govorim o pogrešnim procenama tog stanja koje su u novijoj istoriji učinili oni koji su Srbiju vodili. Od Drugog balkanskog rata do Kosova. Istorija Srbije je istorija pogrešnih političkih odluka zbog kojih nas i nema 20 miliona koje pominješ.

Hoćeš da mi kažeš da nije bio avanturizam i megalomanija stvarati Kraljevinu SHS? Pa iz te megalomanije Karađorđevića (Aleksandra prvenstveno) su došle sve kasnije veće ili manje nevolje koje i danas živimo.

Hoćeš da kažeš da megalomanija Miloševića (Mire pre svega) nije dovela do ovog što sad imamo? Pa zahvaljujući toj megalomaniji danas nemamo ništa.

Istorija je lepa nauka ali od nje žive samo profesori iste. Mi ostali bi umesto istorijske megalomanije pre trebalo da se bavimo tim kako da nešto uradimo da nam bude bolje. Pre svega ekonomski bolje.

Da se vratim na temu a to je srpsko-rusko prijateljstvo. Kad je iko sem floskula o bratstvu, slovenstvu, pravoslavlju ... dao neki konkretan predlog kako to prijateljstvo i materijalizovati na korist Srbije? Šta sem jabuka izvozimo u Rusiju? A i to nam malo malo pa vrate jer ne zadovoljava standarde. Fiatova vozila koja je naš vrli predsednik vlade pominjao? Pa od kad je Fiat srpska firma? Zavili smo u Kragujevcu tri šrafa i sad je to naš proizvod!!! Ili to neko radi u korist italijanske privrede a na štetu naše?

Kratko i jasno ništa MI ne radimo da poboljšamo svoj položaj. Ni u odnosu sa Rusijom niti sa Zapadom. Sedimo i durimo se kao razmaženo derište koje smatra da je najlepše, najpametnije i najbolje i da svi treba da kleče pred nama. Sanjamo megalomanske snove koji nemaju nikakvog uporišta u današnjici.











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptySub Nov 01, 2014 1:15 pm

Ovo jeste spam ali prosto moram reci!
Cojle, obozavam te! smehsmeh
Zaista steta sto si malo prisutan na stranicama DF.

I jos zelim da kazem kad sam videla nick *Čiča* i susrela se sa njegovim prvim postovima, pomislih, evo jos jednog koji ce nam soliti pamet. Medjutim, citajuci ga iz posta u post, primecujem da nije tako i da ume on itekao lepo da misli i pise, samo kad hoce zlz
A po temi
Tacno je da u trgovini nema prijateljstva. Brat je brat ali sir za pare.
Medjutim i tu postoji nesto sto se zove ljudskost.A ovim zavrtanje slavina gasa, Rusi su pokazali da to nisu.
Ne, ne mislim ja da bi nam zapad oprostio dug. No sigurna sam da nam ne bi uradili ovo i na ovakav nacin. Papreno bi oni to naplatili to znam, ali bi imali gasa.
No okreni obrni, sve ce to ici preko nasih ledja. Kroz slavine krajnjeg potrosaca, teci ce mesavina primesa gasa i vazduha, okretati brojcanike na nasim satovima, a mi cemo platiti.
I treba nam tako! Kad smo ovce, neka nas sisaju.
Sta jos treba da urade, pa da se okupimo ispred Nemanjine?
Ovih dana smo bili svedoci sta su  uradili Madjari kad im je Vlada htela uvesti porez na internet. Kod nas bi o tome pisale novine, raspravljalo se na Fb i Forumima, porez bio uveden i mi bi smo ga placali.
No, to smo mi krivi i tako nam treba bas!
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptySub Nov 01, 2014 1:23 pm

Dušice a da ti nastaviš da ovako "spamuješ" i dalje? Slažem se sa svakom tvojom napisanom. Naročito o onom delu o našem novom članu Čiči. Očekujem ga i na ostalim "vrućim" temama jer volim dobru polemiku.

Opsednutost Rusima je odraz naše političke nezrelosti i infantilnog očekivanja da će neko drugi da reši naše probleme. Druga strana te medalje je "kad uđemo u EU teći će med i mleko".

Što se tiče "humanosti Zapada" i da nam oni ovo ne bi uradili tu imam argument od jedne reči: SANKCIJE. Iste su bile uvedene i na lekove pa su ljudi bukvalno umirali u nedostatku istih. Ili na isporuke ruskog gasa pa smo imali i 12-18 sati bez istog u toku grejne sezone.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptySub Nov 01, 2014 1:35 pm

Drugo su sankcije Zox!
To je bilo oruzje, kojim se zapad sluzio u borbi protiv rezima Milosevica.
Tu nije bilo milosti i nisu se mogli praviti izuzeci.
Znam, znam...opet je ispastao jadni narod, ali svaki ustupak bi Milosevicu dao krila.
Znate, ja ne volim ove teme. Retko u njima pisem. Malo su mi mnogo, svakodnevno u zivotu, pa bi radije na forumu da se igrami smejem zlz
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptySub Nov 01, 2014 1:43 pm

Znam Dušice. Ali uvek ispašta običan čovek. Nova cena gasa i manja isporuka istog neće pogoditi ni Vladu ni Skupštinu niti ikog takvog. Baš kao i sankcije pogodiće MENE i TEBE. Zato ja pišem na ovakvim temama. Pokušavam da bar malo svojoj duši olakšam kad kažem. Ako usput bar nekom dokažem da moramo da se okrenemo sebi i da sami nešto učinimo to je neočekivani dobitak.

Neće Rusija rešiti moje probleme. Rusiji je Srbija ovakva kakva je odlična moneta za potkusurivanje sa Zapadom (jel ja to počinjem da patim od megalomanije?). Ali ovde mislim na našu (i narod i političari) nekritičku opsednutost Rusijom. Sami smo im namestili to da mogu kad hoće da mahnu Evropi (i SAD) još jednim potencijalnim žarištem. Zašto da ne iskoriste ako mogu.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptySub Nov 01, 2014 1:55 pm

Ja u svojoj okolini mogu na prste jedne ruke da nabrojim zaljubljenike u Rusiju,mislim da opcinjenost naroda bas i nije neka opcinjenost.Pre mi se cini da je jedna struja u vlasti opcinjena njom,a bila je i u prethodnoj,inace ne bi imali onako stetan ugovor oko gasa i nafte..Pogledajte dokle ide taj animozitet recimo Alekseja Milera,ne sumnjam da zbog njega Zoorana Mihajlovic nije mila na doceku,sve zbog onih kritika upucenih na racun tog sporazuma..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptySub Nov 01, 2014 2:06 pm

Čiča ::

Ako je gas poskupeo, ne znači da su ga Rusi poskupeli.. tongue
Cenu gasa diktira onaj ko ga ima onima koji su zavisni od njega.
U slučaju Evrope ,a i šire -to je Rusija ,isto kao što i Arapi poskupe "barel nafte" kad im padne na pamet ,pa pričaju pričice o "kursu dolara" i sl.

ZoxZoja ::
. Kad sam ja išla u školu to je bilo povećanje od 10% (deset posto) nepunih.
Kako god bilo -"ruski" ,tj "naš " plin poskupljuje od trenutka kada su ga Rusi preuzeli ,i to je jedina činjenica relevantna za ovu temu .
cojle ::


Poskupeo tranzit preko Mađarske. krsti se
Pa ne znam tačno ,ali se logički mogu i složiti.
Zahvaljujući premijeru Orbanu ,državna gasna kompanija MOL je izašla iz projekta "Nabuko" (gasovod koji pravi EU ,da bi se oslobodila zavisnosti od ruskog gasa ) i smislili su da se priključe na "Južni tok" -koji je još na dugačkom štapu ,sem varenja dve  cevi za slikanje ,ni kod nas nismo videli ništa dalje .
Ima tu dva licemerna poteza ruske strane . Gazprom ima  čak sa 50 % učešća (ostatak daje Nemačka ,Francuska i Italija ) ,dakle istovremeno bi da "uteraju" Evropi ,ali su ostavili i rezervnu varijantu ,da se na kraju nagode ,sad ,da li za  "Nabuko" ili "Južni/Severni tok,uglavnom ,ostaju svakako u igri.
U međuvremenu ,  silom nameću malim zemljama kao što smo mi ,da taj projekat plaćaju i sprovode ,a može se desiti da uopšte i ne bude potreban ,jer je  Evropa shvatila šta se radi ,pa lepo ,kao i Amerika traži alternativne izvore .Moglo bi se desiti da se Rusija nađe sa debelim viškom gasa koji neće imati kome prodati ,niti gde sprovoditi -sem zemljama koje su  u ropskom odnosu kad su energenti u pitanju u odnosu na njih.
Mađarska je požurila sa okretanjem leđa Evropi , šurovanjem sa Rusima -a cenu toga plaćamo, opet mi ,Srbija .
Mogla bi da plati i Hrvatska ,jer Mađarska ,kao akcionar MOL sa nekih 25 % ,namerava da proda INU (vlasnički paket od 49 %) upravo ruskom Gaspromu -i onda eto monopola u celom regionu .
Onda će i direktno Rusi diktirati sve ,i uslove i cenu,još više nego sada .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptySub Nov 01, 2014 2:09 pm

..i odnosi se na ceo nas region,videh i Blicu..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyNed Nov 02, 2014 12:19 am

Lakota ::
..i odnosi se na ceo nas region,videh i Blicu..
PA ako jedan "Kurir" ,koji je oduvek bio rusofilski ,stavi ovo na "naslovnu"

[You must be registered and logged in to see this image.]

i još više nego pojasni i tekstom

Spasiba, braćo: Gnevni Rusi prete energetskom krizom PUTIN SRBIMA ZAVRNUO GAS: Smrzavaćemo se ako ne damo 200 miliona dolara!
link

...onda zaista priče "ma obožavaju oni nas ,nego, eto posao ...tu nema prijatelja" uopšte ne pije vodu .
Pljačkaju nas bezočno,i kad se neko nađe da kaže "ej, hajde da to malo smanjimo" onda dolazi najprljavija ,pre svega politička ,pa zatim i ekonomska ucena .
Pokazali su pravo lice ,i treba biti priličan mazohista da se i dalje podmeće shacke i još i "podmazuje" da bolje uđe -jer smo veliki "prijatelji" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Čiča

Čiča


Datum upisa : 26.10.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyNed Nov 02, 2014 12:11 pm

ZoxZoja ::

Čiča to što sam realna i što vidim da je Srbija uništena samo govori da nemam ružičaste naočari i da ne patim od megalomanije. Hoćeš da kažeš da nismo pogubili sve ratove, da nema stotine hiljada Srba koji su izbegli? Da nema desetine ako ne i stotine hiljada Srba koji su otišli da se ne vrate? Strašna je stvar kad Srbi ne vide koliko su potonuli i ne pokušavaju da isplivaju nego žive u iluzijama da su neko i nešto a nemaju leba da jedu. A decu školuju da bi ih poslali u Norvešku ili Kanadu (ako imaju sreće).

Kažeš bili smo za vreme Obrenovića, tačno bila je Srbija to što kažeš. Ali su SRPSKI oficiri ubili svog Kralja i Kraljicu i doveli Karađorđeviće koji su nas svojom pogubnom politikom, megalomanijom i svojeglavošću uvukli u propast. Srbija je državnosti ekonomski prosperitet stekla pod Obrenovićima. Sve posle 1903-e je vodilo u propast koja i danas traje.
Niko od nas nema ružičaste naočare, svi vidimo stanje. Da li je to zbog megaloanije, Nebhi rekao da jeste. Da su vladari Srbije bili megalomani danas Srbski narod nebi živeo u tri države nego u jednoj, i teritorija Srbije bi bila mnogo veća. Opet da kažem, ne radi se o dinastijama već o pameti. I Karađorđevići su imali šansu da Srbiju dovedu do prosperiteta, ali nisu mogli da iznesu taj zadatak koji im je stavljen na teret.
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPon Nov 03, 2014 11:40 am

Vladari Srbije su bili nesposobni megalomani - u tome je bio i ostao srpski problem, kao i u odnosu prema ''majčici Rusiji'' koja se prema Srbiji nikada nije odnosila kao majka, pre liči na dalju muškobanjastu uniformisanu rođaku, brzo pamti, još brže zaboravlja tuđe interese - sračunata tetka koja nas očas omađija svojom gestikulacijom i mimikom - il' ona zna znanje, il' mi loše čitamo njene signale....
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPon Nov 03, 2014 11:54 am

pesma ::
Vladari Srbije su bili nesposobni megalomani - u tome je bio i ostao srpski problem, kao i u odnosu prema ''majčici Rusiji'' koja se prema Srbiji nikada nije odnosila kao majka, pre liči na dalju muškobanjastu uniformisanu rođaku, brzo pamti, još brže zaboravlja tuđe interese - sračunata tetka koja nas očas omađija svojom gestikulacijom i mimikom - il' ona zna znanje, il' mi loše čitamo njene signale....

Signali su cirilicom....obrati paznju...hahahhaha

Ja moram da ubacim jednu opasku...onako ovlas...sreca pa nisu vladari bili sposobni,kako rece Cica,da od 3 drzave naprave jednu veliku Srbiju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPon Nov 03, 2014 12:10 pm

Opaska ti je na mestu, ne dadoše im dušmani, nisu hteli da im izađu u susret i isele se miroljubivo , bez velike buke sa vekovnih srpskih ognjišta u p.m. A i imali su bolje saveznike od Rusa. Svi su bolji od Rusa.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPon Nov 03, 2014 12:16 pm

Ma ja cisto sto bi mi bilo zao sad da svi gladuju u jednoj drzavi....ahahah
(aj necu vise spamovati...ovo mi se omakelo)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPon Nov 03, 2014 12:21 pm

Kad vec karikirate na tu temu,da se ubacim,imali su oni drustvo u tim snovima i crtanjju mapa,sa slicnim idejama,a obicni zablesavljeni narod nije slusao jasne poruke isto obicnog naroda odavde koji im je porucivao ne ono -ostajte ovde- vec -ostajte tamo-... ererere
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPon Nov 03, 2014 12:28 pm

U pravu si Laki,i Tudjman je htio veliku Cro....otuda i Herceg Bosna i davanje putovnica Krajisnicima....ali ja ostah u temi...nas Srba....misljenja sam istog za bilo koji narod koji bi necije da proglasi vjekovno svojim i da otjera one koji zive generacijama tu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPon Nov 03, 2014 12:36 pm

E vidis,takve ideje me toliko cude da prosto ne mogu da verujem..pa danas nigde nema teritorije potpuno naseljene samo jednim narodom ..
Nazad na vrh Ići dole
Čiča

Čiča


Datum upisa : 26.10.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPon Nov 03, 2014 2:02 pm

Astra ::


Signali su cirilicom....obrati paznju...hahahhaha

Ja moram da ubacim jednu opasku...onako ovlas...sreca pa nisu vladari bili sposobni,kako rece Cica,da od 3 drzave naprave jednu veliku Srbiju.
Tačno da nisu bili soposbni da prihvate ono što im je nuđeno posle prvog svetskog rata. NAŽALOST. Čito sam knjigu od Pavla Karađorđevića brata kralja Petra u kojoj piše da je 98% izvoza iz tadašnje Karljevine Jugoslavije išlo u Hitlerovu Nemačku. Najuže rukovodstvo trećeg rajha napada Hitlera zato što se Nemačka prema Kraljevini Jugoslaviji ponaša kao majka, i traže od Hitlera da napadne Jugoslaviju. Hitler od Jugoslavije traži prolaz prema Africi, a za uzvrat nudi Solun. Da smo tada uradili kako je od nas traženo bez obzira na Sloun, danas bi za saveznika imali Nemačku koja i te kako pomaže svoje saveznike i ne zaboravlja. Ali, Draža Mihajlvić po nagovoru Engleza pokreće Ravnogorski Pokret, prvi antifšistički pokret u Evropi i ulazi u rat sa Nemcima. Jugoslavija za 12 dana biva okupirana.Ravnogorski pokret postaje jedini antivašistički pokret u Jugoslaviji priznat od saveznika. Teheranskom konferencijom 1943 Englezi okreću leđa Mihajloviću i počinju da podržavaju Tita.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPon Nov 03, 2014 2:13 pm

Cica,zaboravio si u vrijeme okupacije Hitlera ,ko je odvodjen masovno u logore....cigani i Srbi,znaci da se tad prihvatio Solun,a dat prolaz,na mozda mirniji ali sa vecim zrtvama nacin bi bilo podavljeno sve sto je iole vrijedilo u srpskom narodu,prvo inteligencija,a poslije i sve ostalo.
bar ja tako gledam,jer Hitler bi bio prijatelj Hrvatima,kao sto se pokazalo i kasnije,ali ne i Srbima.
Ali ja priznajem da nisam vrsni istoricar i uvazavam misljenje onih koji su upuceniji u cinjenice.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPon Nov 03, 2014 2:17 pm

Čiča samo mala ispravka. Ravnogorski pokret je počeo posle okupacije a ne pre. Pre napada na Jugoslaviju bio je 27. mart i Puč koji su izveli oficiri i kojim je Kralj Petar II proglašen punoletnim. Inače slažem se da je isti bio u režiji Engleza kojima je trebalo usporavanje nemačke pomoći Italiji koja je tad bila u sukobu s Englezima na tlu Grčke. Englezima je od vitalne važnosti bilo da dobiju u vremenu da evakuišu svoje trupe u Afriku.

Izvinjavam se na skretanju s teme ali i ovo je deo naše mitomanije o Rusiji - Hitler je odložio napad na SSSR tj Rusiju zbog napada na Jugoslaviju. Ne, nego je pogrešna procena da treba pomoći Musoliniju u Grčkoj odložila taj napad. Mi smo se samo našli na putu nemačkoj vojnoj sili kojoj tad nije bilo ravne.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPon Nov 03, 2014 2:26 pm

Gospodine Čiča, ovo nije tema o četnicima ''antifašistima'' i njihovom ''antifašizmu'' već o ''velikim prijateljima'' Srba - Rusima. Čisto da se zna, kada insistirate: Teheranskom konferencijom koju ste pomenuli(ne znamo zašto, ali kad pomenuste...), i to da se zna, antifašistički svet se zvanično raskantao od četničkih fašista, otvorenih saradnika okupatora. Rusi su u to doba takođe bili saveznici Englezima i Amerima, naravno i partizanima, svima sem četnicima i ustašama - domaćim kvislinzima.

PS
Četnici '41 i '43 godine čine različite stvari na terenu, iz početnog bunta prema okupatoru '41, četništvo se tokom meseci i godina izrodilo u slugu okupatora. Jedna lasta ne čini proleće, četnik nije antifašista već antikomunista. Rusi su tada bili prijatelji Srbima komunistima, a ne Srbima nacionalistima.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPon Nov 03, 2014 3:56 pm

Lakota ::
E vidis,takve ideje me toliko cude da prosto ne mogu da verujem..pa danas nigde nema teritorije potpuno naseljene samo jednim narodom ..

Ima ceri, u Bosni se fajn postiglo trtrr "Milom" trtrr trtrr trtrr trtrr trtrr
Nazad na vrh Ići dole
Čiča

Čiča


Datum upisa : 26.10.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPon Nov 03, 2014 4:16 pm

Astra ::
Cica,zaboravio si u vrijeme okupacije Hitlera ,ko je odvodjen masovno u logore....cigani i Srbi,znaci da se tad prihvatio Solun,a dat prolaz,na mozda mirniji ali sa vecim zrtvama nacin bi bilo podavljeno sve sto je iole vrijedilo u srpskom narodu,prvo inteligencija,a poslije i sve ostalo.
bar ja tako gledam,jer Hitler bi bio prijatelj Hrvatima,kao sto se pokazalo i kasnije,ali ne i Srbima.
Ali ja priznajem da nisam vrsni istoricar i uvazavam misljenje onih koji su upuceniji u cinjenice.
Hitlera je interesovala Srbija kao najveća i najjača članica Kraljevine Jugoslavije, a ne Hrvacka. Da, ovo što kažeš da su se u konc logorimja odvodili najviše Srbi je tačno. Ali su bili odvođeni kada je Jugoslavija bila okupirana. Odvođeni su zato što su prvi pružili otpor nacistima.
Nazad na vrh Ići dole
Čiča

Čiča


Datum upisa : 26.10.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPon Nov 03, 2014 4:40 pm

ZoxZoja ::
Čiča samo mala ispravka. Ravnogorski pokret je počeo posle okupacije a ne pre. Pre napada na Jugoslaviju bio je 27. mart i Puč koji su izveli oficiri i kojim je Kralj Petar II proglašen punoletnim. Inače slažem se da je isti bio u režiji Engleza kojima je trebalo usporavanje nemačke pomoći Italiji koja je tad bila u sukobu s Englezima na tlu Grčke. Englezima je od vitalne važnosti bilo da dobiju u vremenu da evakuišu svoje trupe u Afriku.

Izvinjavam se na skretanju s teme ali i ovo je deo naše mitomanije o Rusiji - Hitler je odložio napad na SSSR tj Rusiju zbog napada na Jugoslaviju. Ne, nego je pogrešna procena da treba pomoći Musoliniju u Grčkoj odložila taj napad. Mi smo se samo našli na putu nemačkoj vojnoj sili kojoj tad nije bilo ravne.
Bio je u režiji Engleza. Kraljevina Jugoslavija je u Englesku izvezla punih ŠEST ĆURAKA, dok je kao što sam pre napisao, izvoz u faštističku Nemačku je bio 98%, dakle, sve što je proizvela Kraljevina Jugoslavija izvozilo se u Nemačku. Pišem samo o iskrenom prijateljstvu Engleza i o nesposobnosti naših da sačuvaju Kraljevinu Jugoslaviju od najveće vojne sile na svetu.Da se ne zaboravi, isti ti saveznici su nas bombardovali 1944 godine i to 11 puta.
Nazad na vrh Ići dole
Čiča

Čiča


Datum upisa : 26.10.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPon Nov 03, 2014 5:24 pm

pesma ::
Gospodine Čiča, ovo nije tema o četnicima ''antifašistima'' i njihovom ''antifašizmu'' već o ''velikim prijateljima'' Srba - Rusima. Čisto da se zna, kada insistirate: Teheranskom konferencijom koju ste pomenuli(ne znamo zašto, ali kad pomenuste...), i to da se zna, antifašistički svet se zvanično raskantao od četničkih fašista, otvorenih saradnika okupatora. Rusi su u to doba takođe bili saveznici Englezima i Amerima, naravno i partizanima, svima sem četnicima i ustašama - domaćim kvislinzima.

PS
Četnici '41 i '43 godine čine različite stvari na terenu, iz početnog bunta prema okupatoru '41, četništvo se tokom meseci i godina izrodilo u slugu okupatora. Jedna lasta ne čini proleće, četnik nije antifašista već antikomunista. Rusi su tada bili prijatelji Srbima komunistima, a ne Srbima nacionalistima.
Nisi razumela poentu mog pisanja, verovtno zbog mržnje prema četnicima.
Ja upravo pišem o prijateljima Srba, ne o nacionalizmu. Englezi su ti koji su režirali ustanak kraljeve vojske protiv fašista, da bi im kasnije okrenuli leđa. Nemačka je uprkos Jasenovcu i otalim gorozotama ostala saveznik Hrvacke do današnjih dana. N.D.H. je bila fašistička tvorevina, ali je saveznici nisu bombardovali, dok je Srbija bila bombardovana 11 puta tokom 1944 godine od strane saveznika,koji su posle rata bili zakleti antikomunisti. Prilikom oslobađanja Beograda nije ni Engleska no Američka vojska došla da pomogne partizanima nego CRVENA ARMIJA.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPon Nov 03, 2014 6:32 pm

pesma ::
Vladari Srbije su bili nesposobni megalomani - u tome je bio i ostao srpski problem, kao i u odnosu prema ''majčici Rusiji'' koja se prema Srbiji nikada nije odnosila kao majka, pre liči na dalju muškobanjastu uniformisanu rođaku, brzo pamti, još brže zaboravlja tuđe interese - sračunata tetka koja nas očas omađija svojom gestikulacijom i mimikom - il' ona zna znanje, il' mi loše čitamo njene signale....

Najveci problem Srbije je sto se nikad nije "uzdala u se'...". Slicno mislim za Hrvatsku, i Bosnu. S tim sto su se Hrvatska i Srbija uvijek nekako oslanjale na strane sile, a Bosna je vjerovala u neko zajednistvo ex Yu republikica.

Jedina koja je tu opstajala sam, istorijski, je Bosna. Hrvatska je tek pod Tudjmanom dobila suverenu drzavu, i nikad im ne treba zamjeriti sto ga velicaju, bez obzira na njegove metode. Naravno, kritizirati treba, jer je to jedini nacin ozdravljenja bolesne mega-hrvatske politike, ali cinjenica stoji da se hrvatski narod polako lijeci.

Docim, u Srbiji prevladavaju dvije struje: napredna avangarda (koja je uvijek krasila Srbiju), i neandrtalski nacio manijaci, koji su vijekovima sputavali svoju rodjenu zemlju u napretku.
E sad, posto je istorijski trenutak takav da se narod pomamio za Milosevicevim apetitima, i podrzao iste, sad je vrijeme placanja cijene. Avangarda, kao napredna je uvijek pametno kuzila stvari, i pokusavala da obrazuje narod o biljitku. Ali, pored ogromnog nacio trenutka, podbocenog strahom o egzistenciji, slaba fajda.

Placanje cijene je dugorocan period. Bosna je u istoj ligi kao i Srbija. Placace jos desetljecima. A tu se onda radja paradox: vlada Srbije potpiruje ideju o nekom bratstvu sa Rusima, nekoj pomoci koja "dolazi vec vjekovima", a nikad da stigne, dok se Bosna nema u koga recimo pouzdati, pa postoji veca sansa da ce se narod osvijestiti, i izbaciti gamad koja ih pljacka. Bosnu pominjem samo kao paralelu.

Putin je najobicniji mafio-kriminalcic, koji je narodnu naivu i glupost jako pametno iskoristio. Boli njega briga za Rusijom, a kamo za Srbijom. Vise je Srbija dobila materijalne pomoci od EU, pa cak i Arapa, neg sto je od Srbije. Opet istorijski gledano.

So, suma sumarum: dok se narod ne probudi, i ne pocne nesto da radi po pitanju nacio raka koji ga unistava iznutra, nazalost, tu nema nade za boljitak.

Kao osoba koja nikog ne mrzi dajem si za pravo da kazem sto mislim u vezi ove teme. Jer, posmatrac sa strane vidi simptome. Bolestan se navikne na iste.

Kad bi svaka zrela osoba sjela i realno stavila na papir sve pogreske koje je Srbija uradila u zadnjih 100 godina, i kako su direktno utjecale na kvalitetu zivota, na jednu stranu, a na drugu sve pozitivne stvari, koja bi lista bila duza? To je jednostavan princip sumiranja pros and cons.

Dakle, prvi korak je suocavanje sa sopstvenim greskama. Dalje je sve lakse.

Opet ponavljam, da ne volim narod tu, nikad ne bih dala iskren sumarum, jer bih uzivala u tudjoj patnji. Ovako, svako onaj ko pomisli zlo, prvo neka se pogleda u ogledalo, i sam sebi cestita na doprinosu pada sopstvene zemlje.

Tu vise ni bajka o Rusima ne pomaze, samo sami sebi.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPon Nov 03, 2014 7:08 pm

AstrinaKomsinica ::
Lakota ::
E vidis,takve ideje me toliko cude da prosto ne mogu da verujem..pa danas nigde nema teritorije potpuno naseljene samo jednim narodom ..

Ima ceri, u Bosni se fajn postiglo trtrr "Milom" trtrr trtrr trtrr trtrr trtrr

... bolje "Milom", no s "Hilom"...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPon Nov 03, 2014 7:19 pm

John Doe ::

... bolje "Milom", no s "Hilom"...

rasta

Nije mi poznat oDraZ, je'l mislis na Hitlera?! :D
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPon Nov 03, 2014 8:04 pm

Čiča ::
Prilikom oslobađanja Beograda nije ni Engleska no Američka vojska došla da pomogne partizanima nego CRVENA ARMIJA.
Ti očigledno nisi čuo za podelu sfera uticaja i vojnog delovanja u to doba, naravno da je ruska armija došla da pomogne kod oslobađanja Jugoslavije od fašista, to je bio gepolitički deo njenog kolača - veliki su se tako dogovorili - međutim, Rusi nisu došli da pomognu četnicima fašistima već partizanima jedinim antifašistima u tom momentu u Srbiji i Jugoslaviji. Jedini četnici(bivši) mogući antifašisti su bili oni koji su prešli u partizane, predhodno ispitani jesu li ili nisu činili ratne zločine i raspoređeni po partizanskim jedinicama, sa sve zvezdom petokrakom na zastavi i čelu, oni iza a Tito napred, pa ti vidi gde je bio tada čiča Draža, gde je bežao, i od koga sa šubarom, kokardom i kamom, kojekuda, bez obzira ....
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPon Nov 03, 2014 8:28 pm

AstrinaKomsinica ::
John Doe ::

... bolje "Milom", no s "Hilom"...

rasta

Nije mi poznat oDraZ, je'l mislis na Hitlera?! :D

... 'eba'iga... nis' odavLe... more bit' da sam za'ebo pra(H)vopis... ja', biće da 'e to......


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Čiča

Čiča


Datum upisa : 26.10.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPon Nov 03, 2014 10:56 pm

pesma ::
Čiča ::
Prilikom oslobađanja Beograda nije ni Engleska no Američka vojska došla da pomogne partizanima nego CRVENA ARMIJA.
Ti očigledno nisi čuo za podelu sfera uticaja i vojnog delovanja u to doba, naravno da je ruska armija došla da pomogne kod oslobađanja Jugoslavije od fašista, to je bio gepolitički deo njenog kolača - veliki su se tako dogovorili - međutim, Rusi nisu došli da pomognu četnicima fašistima već partizanima jedinim antifašistima u tom momentu u Srbiji i Jugoslaviji. Jedini četnici(bivši) mogući antifašisti su bili oni koji su prešli u partizane, predhodno ispitani jesu li ili nisu činili ratne zločine i raspoređeni po partizanskim jedinicama, sa sve zvezdom petokrakom na zastavi i čelu, oni iza a Tito napred, pa ti vidi gde je bio tada čiča Draža, gde je bežao, i od koga sa šubarom, kokardom i kamom, kojekuda, bez obzira ....
Ko se dogovarao da se Beograd bombarduje 11 puta, i na čije insistiranje? Na N.D.H. fašističku tvorevinu nije pala ni jedna bomba. Zašto? Ko je zaštitio Zagreb od bombardovanja? Ovde nije reč o antifašistima, Draži i Titu, već prijateljima(neprijateljima)Srbije.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPon Nov 03, 2014 10:59 pm

Mislim da smo definitivno došli do zaključka da prijateljstva u politici nema. I da Srbiji (a i ostalim ex YU državama) treba svest da je u se i u svoje kljuse najbolja i jedina opcija koja se isplati. Uz ako se može nezameranje velikim i moćnim ma kako se oni zvali.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyPon Nov 03, 2014 11:24 pm

Čiča ::

Ko se dogovarao da se Beograd bombarduje 11 puta, i na čije insistiranje? Na N.D.H. fašističku tvorevinu nije pala ni jedna bomba. Zašto? Ko je zaštitio Zagreb od bombardovanja? Ovde nije reč o antifašistima, Draži i Titu, već prijateljima(neprijateljima)Srbije.
Ne znam odakle si izvadio tu cifru od 11 puta ,no nebitno . Obično se na "nacionalnim" sajtovima vrlo rado ističe bombardovanje Beograda od strane saveznika 1944 ,kao....eto kakvi su nam bili ti "zapadni" saveznici ?
Ne zaboravi da je Hitler bombardovao Beograd kao kaznu za odbacivanje (redovno potpisanog od strane Jugoslovenske vlade ) Trojnog pakta .
Pa nije se moglo očekivati da će bacati bombone ,kada počinje okupaciju jedne zemlje ?
Ali ni najveći rusofil ili mrzitelj zapada ne može da tvrdi da su saveznici bombardovali Beograd iz mržnje prema Srbima ,ma daj ?
Ako baš hoćeš ,50 000 Zagrepčana je uzelo učešće u antifašističkoj borbi 1941-45 ,od toga 15 000 Skojevaca ,cele jedinice domobrana su se predale još 1943 ,zajedno sa tehnikom ,dakle na hiljade , a ustaše pobegle puno pre ulaska partizana u grad .

Koji su vojni  razlog imali da bombarduju ?

U tom istom vremenu ,u Beogradu su bile koncentrisani ostaci najelitnijih nemačkih trupa i tehnike ,a kao što ti je poznato ,ni Englezi ni Ameri nikada nisu ušli u Srbiju kopnenim trupama .
Pa valjda su saveznici bombardovali da olakšaju stvar upravo za Ruse ,koji su dolazili sa tri strane ,kopnenim snagama?

Nadam se da nećeš sad pominjati i NATO bombardovanje (jer za to ima posebna tema ) a ako baš želiš -i tu su se Rusi pretrgli od "pomoći" .
Sem praznih reči ništa ,još uvek čekamo Crnomorsku flotu koja nam hita u pomoć . Poslali su nam one "deputate Dume" , Limonova geja i Žirinovskog fašistu ,da nas "bodre" ,hvala im na tome .Prvi su dojurili iz Bosne da "zaštite Srbe " -pa odmah zauzeli Trepču,i otišli čim su videli da nema ništa od nekog plena (a i kad su se Jeljcin i Klinton dogovorili za 5 minuta )
-------
Ali ova tema se ne bavi istorijom -nego današnjim stanjem .

A današnje stanje je takvo kakvo jeste -u svim nevoljama koje su Srbiju snašle ,zaključno sa Kosovom i ovim tranzicijama i pridruženjima ,veću pomoć nam je pružila EU i SAD ,od dragih ruskih prijatelja .Cifre su neumoljive ,a koliko nas zaista vole -videli smo i ovih dana .
U sredu će Vučić da moljaka Putina da nam šta udeli .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyUto Nov 04, 2014 12:36 am

John Doe ::
AstrinaKomsinica ::
John Doe ::

... bolje "Milom", no s "Hilom"...

rasta

Nije mi poznat oDraZ, je'l mislis na Hitlera?! :D

... 'eba'iga... nis' odavLe... more bit' da sam za'ebo pra(H)vopis... ja', biće da 'e to......


rasta

Boga mi bice da jeHsi smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol:

Omg, people, ovoliko kajli nema ni pod regalom hahahahahahahahahahahahahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Čiča

Čiča


Datum upisa : 26.10.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyUto Nov 04, 2014 10:22 am

Danubius ::
Čiča ::

Ko se dogovarao da se Beograd bombarduje 11 puta, i na čije insistiranje? Na N.D.H. fašističku tvorevinu nije pala ni jedna bomba. Zašto? Ko je zaštitio Zagreb od bombardovanja? Ovde nije reč o antifašistima, Draži i Titu, već prijateljima(neprijateljima)Srbije.
Ne znam odakle si izvadio tu cifru od 11 puta ,no nebitno . Obično se na "nacionalnim" sajtovima vrlo rado ističe bombardovanje Beograda od strane saveznika 1944 ,kao....eto kakvi su nam bili ti "zapadni" saveznici ?
Ne zaboravi da je Hitler bombardovao Beograd kao kaznu za odbacivanje (redovno potpisanog od strane Jugoslovenske vlade ) Trojnog pakta .
Pa nije se moglo očekivati da će bacati bombone ,kada počinje okupaciju jedne zemlje ?
Ali ni najveći rusofil ili mrzitelj zapada ne može da tvrdi da su saveznici bombardovali Beograd iz mržnje prema Srbima ,ma daj ?
Ako baš hoćeš ,50 000 Zagrepčana je uzelo učešće u antifašističkoj borbi 1941-45 ,od toga 15 000 Skojevaca ,cele jedinice domobrana su se predale još 1943 ,zajedno sa tehnikom ,dakle na hiljade , a ustaše pobegle puno pre ulaska partizana u grad .

Koji su vojni  razlog imali da bombarduju ?

U tom istom vremenu ,u Beogradu su bile koncentrisani ostaci najelitnijih nemačkih trupa i tehnike ,a kao što ti je poznato ,ni Englezi ni Ameri nikada nisu ušli u Srbiju kopnenim trupama .
Pa valjda su saveznici bombardovali da olakšaju stvar upravo za Ruse ,koji su dolazili sa tri strane ,kopnenim snagama?

Nadam se da nećeš sad pominjati i NATO bombardovanje (jer za to ima posebna tema ) a ako baš želiš -i tu su se Rusi pretrgli od "pomoći" .
Sem praznih reči ništa ,još uvek čekamo Crnomorsku flotu koja nam hita u pomoć . Poslali su nam one "deputate Dume" , Limonova geja i Žirinovskog fašistu ,da nas "bodre" ,hvala im na tome .Prvi su dojurili iz Bosne da "zaštite Srbe " -pa odmah zauzeli Trepču,i otišli čim su videli da nema ništa od nekog plena (a i kad su se Jeljcin i Klinton dogovorili za 5 minuta )
-------
Ali ova tema se ne bavi istorijom -nego današnjim stanjem .

A današnje stanje je takvo kakvo jeste -u svim nevoljama koje su Srbiju snašle ,zaključno sa Kosovom i ovim tranzicijama i pridruženjima ,veću pomoć nam je pružila EU i SAD ,od dragih ruskih prijatelja .Cifre su neumoljive ,a koliko nas zaista vole -videli smo i ovih dana .
U sredu će Vučić da moljaka Putina da nam šta udeli .
Postoje dokumenta, jeli, u kojima piše da je Beograd bombardovan 11 puta. Zato služe knjige da se iz nih nešto pročita i nauči. Isto tako postoji i internet. Ako je Beograd bombardovan zbog elitnih jedinica fašista, zašto je onda bombardovana Podgorica? U Podgorici nije bilo elitnih jedinica Nemaca,niti je crvena armija učestvovala u oslobađanju Podgorice. Zašto je bombardovan
Leskovac, neceš valjda da kažeš da su i tamo bile elitne jedinice fašista. Od 28.000 stanovnika, 6000 je izgubilo život. U oslobađanju Leskovca nije učestvovala crvena armija koliko je meni poznato, tako da razlog bombardovanja gradova Kraljevine Jugoslavije zbog crvene armije ne pije vodu.
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyUto Nov 04, 2014 12:41 pm

Ma da saveznici nisu mrzeli Srbe iz dna duše, i zato bombardovali Bg jedanaest puta?
Jedanaest puta da bombarduju Bg iz čiste mržnje prema Srbima iako u Srbiji nikada nisu živeli samo Srbi, da ruše Bg k'o da je Berlin iz emotivnih razloga?
Biće da je Bg u to vreme bombardovanja od strane saveznika bio ocenjen kao leglo fašista, saradnika okupatora, Nemci i njihovi poslušnici su tesno sarađivali tih dana, strateški je trebalo pokazati gde je kome mesto, zar ne? Za usporedbu, Zg je bombardovan od strane saveznika 61 put.

Zna se da su Rusi spasili Evropu i svet(ako ćemo pošteno) od Hitlera nesebičnim zalaganjem i žrtvovanjem Crvene armije; upravo zbog Hitlerove megalomanske želje da Rusiju baci na kolena i osvoji je(da se Staljin pitao, Rusija i Nemačka nikada ne bi ni ratovale).

Da se mi vratimo baćuškama Rusima i njihovoj veeelikoj ljubavi prema srpskom narodu.... Jeste da se  Rusi nisu pretrgli u pomoći ali nisu širili ni propagandu protiv Srbije - to se mora priznati. To je istina, kao što je istina da smo oduvek dobijali po tamburi(vaspitne mere...) i od Amerikanaca i od Rusa - kako nam se kada zalomi. Manite se dakle priče o bratskoj ljubavi kada govorite o političkim interesima velike sile kao što je Rusija.

''U se, na se, i poda se'' - to bi trebalo da nam piše na zastavi i grbu. Da konačno i mi shvatimo bitno.
Nazad na vrh Ići dole
Čiča

Čiča


Datum upisa : 26.10.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyUto Nov 04, 2014 5:41 pm

[quote="pesma"]/quote]
Ako je igde bilo fšista i njihovih poslušnika, onda je to bio Zagreb. Nije tačno da je Zagreb bio bombardovan 61 put od strane saveznika, nije bio bombardovan nijednom. Ali ovo nije tema o bombardovnaju saveznika, nego o prijateljima(neprijatrljima)Srba.
Znači, bombardovali su nas Englezi i Amerikanci,pogotovo Englezi koji ne nama, nego nikome na svetu nisu prijatelji. Njihova spoljna politika se bazira na ,,ZAVADI PA VLADAJ,,.Dali nas mrze, ne znam,ali znam da nas ne vole.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyUto Nov 04, 2014 7:19 pm

Čiča ::

Postoje dokumenta, jeli, u kojima piše da je Beograd bombardovan 11 puta. Zato služe knjige  da se iz nih nešto pročita i nauči. Isto tako postoji i internet. Ako je Beograd bombardovan zbog elitnih  jedinica  fašista, zašto je onda bombardovana Podgorica? U Podgorici nije bilo elitnih jedinica Nemaca,niti je crvena armija učestvovala u oslobađanju Podgorice. Zašto je bombardovan
Leskovac, neceš valjda da kažeš da su i tamo  bile elitne jedinice fašista. Od 28.000 stanovnika, 6000 je izgubilo život. U oslobađanju Leskovca nije učestvovala crvena armija koliko je meni poznato, tako da razlog  bombardovanja gradova Kraljevine Jugoslavije zbog crvene armije ne pije vodu.
Postoje dokumenta , ,naravno -zavisno ko ih je pisao .

Nije isto bombardovati namerno civilne i vojne ciljeve ,ni čitati neke relevantne vojne izvore ,ili "nacionalne" /emigrantske " publikacije"

Ako se gleda čisto matematički ,jeste  Beograd bombardovan i više od 11 puta , u periodu od 1941 -1999,tačnije ,1941 (Nemci-4 naleta ) 1944 (saveznici ,uglavnom Amerikanci ,10 naleta ) 1991 (NATO-veći broj naleta )

Ali  jeste glavni razlog (1944,Beograd)  bio oslabiti otpor Nemaca da bi Rusi mogli lakše ući u Vojvodinu i Srbiju .

Gađani su prevashodno vojni ciljevi (aerodromi ,skladišta , mostovi ,vojna  postrojenja ,štabne zgrade ,radari, itd ) i uopšte nije sporno da je bilo civilnih žrtava ,i to puno (u sva tri slučaja ) To je bio rat ,a onda ginu nevini.

Podgorica je ,zavisno od izvora ,bomabardovana između 70 i 84 puta ,a pošto si se uhvatio za saveznička bombardovanja ,da pojasnimo .

II svetski rat je bio borba protiv fašizma ,a Crna Gora pripojena fašističkoj Italiji . I posle pada Italije u Podgorici i Crnoj Gori su ostali da vladaju "federalisti" ,tačnije ,četničke jedinice + muslimanske fašističke formacije .

Bombardovali su saveznici ,to je dovoljan razlog, valjda ,iz vojne perspektive ? Crna Gora je najbliža Jadranu, Mediteranu ,a odande je dolazio jedan krak iskrcavanja saveznika (Sicilija ,itd) U NATO napadima je gađan podgorički aerodrom najviše.

U Leskovcu ,koji je bombardovan 1944 od saveznika (a to i jeste trenutak kada je Crvena Armija došla na granice nekadašnje Kraljevine Jugoslavije ) tamo su se nalazile  Nemačke ,Bugarske ,i četničke jedinice ,a to je i bio pravac snabdevanja fašističkog fronta ka Grčkoj ,Makedoniji ,Albaniji . 
Istoričari i vojni analitićari se i danas spore o vojnom značaju ,i nepotrebnim civilnim žrtvama -i to niko ne spori .
Da bi se o ovome pričalo ,treba malo bolje poznavati geopolitičku situaciju krajem II svetskog rata ,i namere saveznika nakon završetka .

Mnogo toga nije ispalo kako je zamišljeno ,ali ,koliko ja vidim po tvom pisanju -saveznici nas mrzeli više nego fašisti ,pa nas hteli zatrti bombardovanjima ? To naprosto nije tačno .

Saveznici su tokom II svetskog rata sravnili sa zemljom i mnoge druge gradove ,pre svega u Nemačkoj i širom Evrope ,i to možda i puno više nepotrebno (Dresden, recimo ) Na kraju ,Hirošima i Nagasaki ,da li je to bilo potrebno ? Sada znamo da nije .

Rusi nas naravno, nisu nikada bombardovali ,jer su svoju avijaciju koristili za druge ciljeve ,i nisu ni imali baza iz kojih bi to bilo moguće .
Nisu nas bombardovali ,ali ni nisu "branili" naše nebo.
No kako izgleda kada Rusi bombarduju ,videli smo u Avganistanu ,Čečeniji i drugde .
------
Ono što je bitno za TEMU :

Tokom cele istorije ratova u Srbiji (od Karađorđa nadalje ,I,II svetski rat ,NATO ) Rusi jesu bili formalno saveznici ,ali su u svim slučajevima gledali svoja posla i svoj interes . Da su posebno "pomagali" Srbiju ili se posebno "zauzimali" ,vala nisu .
Malo hrane i džebane, puno  blagoslova i bodrenja -i to je sve.


Ali jesu imali nameru da od cele ex Yu naprave svoju koloniju ,kao što su "prijateljski" okupirali pola Istočne Evrope .
Da nije bilo baš tih saveznika ,pre svega ,Engleske i Amerike,koji su dali odlučnu podršku Titu,  već 1948 bi se svirala "Kaljinka" po celoj Jugoslaviji -ali ovoga puta ,prisilno ,i možda se melodija ne bi menjala još par decenija ,kao što se desilo svim "prijateljima" u našem okruženju,pa se jedva (i oružjem) odbranili od "prijateljskog zagrljaja" Rusije (tada SSSR)
Tako i sada gledaju Srbiju kao  jedinu preostalu  "prorusku" zemlju u Istočnoj Evropi ,kao dobar vojni poligon zbog "ravnoteže" sa NATO ,i na kraju ,kao zemlju koju jedna ogromna Rusija lako može držati u ropstvu preko energenata -što je delimično i u toku .
A da su ludi za nama -vala, nisu . Samo onoliko koliko njima donosi neku korist ,političku i ekonomsku ,inače -boli ih uvo.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyUto Nov 04, 2014 7:50 pm

Čiča ::

Nije tačno da je Zagreb bio bombardovan 61 put od strane saveznika, nije bio bombardovan nijednom.
Četnički izvori oko ovog pitanja bombardovanja ZG ti nisu merodavni. U Zg spada i okolina centra grada Zg, ne samo trg Bana Jelačića.  ble ble

Citat :
Ali ovo nije tema o bombardovnaju saveznika, nego o prijateljima(neprijatrljima)Srba.
Kao što nije ni tema o četnicima, ali ti ih u sve mešaš bespotrebno i kontraproduktivno po iste fašiste.
Citat :
Znači, bombardovali su nas Englezi i Amerikanci,pogotovo Englezi koji ne nama, nego nikome na svetu nisu prijatelji. Njihova spoljna politika se bazira na ,,ZAVADI PA VLADAJ,,.Dali nas mrze, ne znam,ali znam da nas ne vole.
Znači, tema je ipak vezana za bombardovanje saveznika iz emotivnih razloga(nešto kao mržnja a nije to?) prema Srbima?dm2  Ponovo mešaš emocije gde im nije mesto.

Ako ti do sada nije jasno, da ti teta pesmica nešto objasni na brzom kursu spoljne politike: ''Zavadi pa vladaj'' je šema koju koriste velike sile od kada je sveta i veka da ovakve male, banana, boranija, klinčić državice poput Srbije drže pod kontrolom zarad pre svega ekonomskog interesa oko koga se između sebe lepo dogovore. U tome uspevaju jer  se mi kunemo u slobodarski duh mada nam je upravo onaj podanički duh većma izražen. Neki bi bili sluge zapadu iz interesa, drugi ruska gubernija zbog čiste čiste ljubavi- obe opcije su ništa drugo nego izraz tog podaničkog mentaliteta većine naroda u nas.

PS
Danubius, bravo za post! top88
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptyUto Nov 04, 2014 9:19 pm

pesma ::


Četnički izvori oko ovog pitanja bombardovanja ZG ti nisu merodavni. U Zg spada i okolina centra grada Zg, ne samo trg Bana Jelačića.  ble ble



PS
Danubius, bravo za post! top88
Pesmo, nemoj tako ...ovu temu su iscrpno obradili uvaženi autori sa još uvaženijih sajtova .

Зашто Хрватска није бомбардована? link

Ne znam da li se raketiranje Zagreba od strane Martićevaca (Orkan 84 ,kasetna municija ,7 mrtvih ,200 ranjenih ) računa u bombardovanje ?
Eto, da bude bar jedno ?
A besomučno bombardovanje hrvatskih /bosanskih gradova (hiljade mrtvih civila ) da ne računamo u to ,nego u "artiljerijske napade" ,računamo samo avijaciju ?
E tu su nam Rusi vala pomogli .Sve teško naoružanje ,je istina ,ruske proizvodnje .  Čime bismo ih tukli ,da nam Rusi nisu (pro)davali decenijama ?
Inače ...bombardovanje Zagreba je tražio đeneral Simović (srpska vlada u egzilu ) još 1941 ,a tadašnji ministar odbrane Engleske Idn ga je odbacio zbog procene da bi to više doprinelo propagandi  NDH ,nego što bi bilo koristi.


A ako ti još nešto nije jasno -pogledaj na šest DVD (sa istog sajta ,vidovdan.org,mada bi trebalo da ti bude jasno i iz "omota" )

[You must be registered and logged in to see this image.]

Usput ,po TEMI ,još malo "istina" o Rusiji (iz istog ugla)



  • Elena S.:: Re: Украјина и „Нови светски поредак”
  • dušan:: Re: Российская армия


Ili da skratim ...Čičin tekst o bombardovanju srpskih gradova od strane saveznika potiče sa sajtova bliskih "određenoj ideologiji" -što je Pesma odlično primetila . top88 top88
I nekako se ne slaže sa onim što pišu naša Vojna Enciklopedija ,a i druge (ciljevi ) Civilne žrtve, ponavljam -ne sporim (a ni oni)


Samo ....ne znam kako je ovo Čiča preskočio (sa istog sajta ) ,a što nije izražavanje velike ljubavi prema Rusiji ? tongue

Osvajanje Srbije na gusenicama T-34


 A onda je došla jesen 1944. Tito i komunisti kreću, uz pomoć sovjetskih tenkova i angloameričkih aviona, da osvajaju Srbiju......
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Onda " su oni što danas "obožavaju Rusiju"  bežali glavom bez obzira ka Austriji i Italiji da se predaju istim tim mrskim Englezima ,da nikako ne bi pali u ruke "braći slovenskoj" Rusima .
Ili ni ovo nije istorijska činjenica ? tongue










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptySre Nov 05, 2014 10:14 am

Da ne govorimo da je Vukovar bombardovan kao Staljingrad,  pre neku godinu,  kada su raznorazni ''antifašisti'' krenuli da oslobađaju neke gradove od njegovih građana, etnički čiste teritorije, teraju ljude u zbegove, prekrajaju karte, veeeeelika, baš veeeee ee lika karta, a porodica ti u zbegu - kakav rezultat ratovanja, majku ti poljubim!

Sl. Brod i Zadar su sinonim za saveznička bombardovanja tokom drugog svetskog rata. Sam Zg se i nije nalazio na glavnom komunikacionom čvorištu ali JESTE bombardovan. Beograd nije bio sinonim za antifašizam tih godina - i to je sigurno.


Oni što danas obožavaju Rusiju inače imaju ideologiju koju su onda oni Rusi oslobodioci gazili gusenicama(četnike i ustaše) pri oslobađanju Srbije i Jugoslavije. I neka su je gazili, ništa ne valja! Jedno veliko bravo za Ruse zbog toga. Rusi su mnogo više crveni nego što to ijedan četničić sebi može da objasni i razume, a kamoli prihvati. Oni svoj Dan pobede 9 maj nisu popljuvali, kao mi neke bitne datume iz istorije(izb risali dan ustanka i tako to, tome slično....), sve zarad revizionizma i revanšizma luzera četnika i njihovih sadašnjih naslednika te uboge ideologije krvi i tla koji na silu žele da ih neko vika antifašistima. Partizani i četnici se možda jesu izjednačili u nečijim glavama kao borci za slobodu - ali svakako da nisu isti - jedni su pobednici a drugi gubitnici drugog svetskog rata.
Nazad na vrh Ići dole
Čiča

Čiča


Datum upisa : 26.10.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptySre Nov 05, 2014 11:24 am

Ako se gleda čisto matematički ,jeste Beograd bombardovan i više od 11 puta , u periodu od 1941 -1999,tačnije ,1941 (Nemci-4 naleta ) 1944 (saveznici ,uglavnom Amerikanci ,10 naleta ) 1991 (NATO-veći broj naleta ) ::
Nemojmo da se bavimo matematikom jer će ispasti nesto treće. A treće je da je bombardovanje bilo kog grada ili države od strane vojnih sila nepotrebno. Bombarderi vojnih sila se bave matrmatikom jer su za njih žrtve samo brojevi, kolateralna šteta. Eto toliko za njih vredi ljudski život. Matematički, Beograd je bombardovan ne 11 puta nego 100 puta, ako uzmemo bombardovanje NATO 1999 koje ja nisam pomenuo nego ti plašeći se mog nacionalizma. Stičem utiska kroz tvoje pisanje da ti opradavaš bombardovanje saveznika, i da su za tebe kao i za saveznike civilne žrtve kolateralna šteta.
Nazad na vrh Ići dole
Čiča

Čiča


Datum upisa : 26.10.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptySre Nov 05, 2014 11:38 am

Podgorica je ,zavisno od izvora ,bomabardovana između 70 i 84 puta ,a pošto si se uhvatio za saveznička bombardovanja ,da pojasnimo . II svetski rat je bio borba protiv fašizma ,a Crna Gora pripojena fašističkoj Italiji . I posle pada Italije u Podgorici i Crnoj Gori su ostali da vladaju "federalisti" ,tačnije ,četničke jedinice + muslimanske fašističke formacije . Bombardovali su saveznici ,to je dovoljan razlog, valjda ,iz vojne perspektive ? Crna Gora je najbliža Jadranu, Mediteranu ,a odande je dolazio jedan krak iskrcavanja saveznika (Sicilija ,itd) U NATO napadima je gađan podgorički aerodrom najviše. ::
Malo si se zajebo sa ovim objašnjenjem, sam si upao u zamku.Ako je Crna Gora ovo što kažeš, šta je onda Hrvacka. Zašto Zagreb nije bombardovan, kao što si sam rekao 70 i 84 puta nego Podgorica koja je tada imala 15 000 stanovnika. Znamo iz udžbenika ja Podgorica nije primorski grad, prema tome, ova teorija ti ne pije vodu.
Nazad na vrh Ići dole
Čiča

Čiča


Datum upisa : 26.10.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptySre Nov 05, 2014 11:52 am

Da ne govorimo da je Vukovar bombardovan kao Staljingrad, pre neku godinu, kada su raznorazni ''antifašisti'' krenuli da oslobađaju neke gradove od njegovih građana, etnički čiste teritorije, teraju ljude u zbegove, prekrajaju karte, veeeeelika, baš veeeee ee lika karta, a porodica ti u zbegu - kakav rezultat ratovanja, majku ti poljubim! ::
Zašto ubacaš ovo o Vukovaru. Stičem utisak da nemaš argumenta za bombardovanje saveznika 1944 godine, pa skrećeš temu na ovaj rat.
Sl. Brod i Zadar su sinonim za saveznička bombardovanja tokom drugog svetskog rata. Sam Zg se i nije nalazio na glavnom komunikacionom čvorištu ali JESTE bombardovan. Beograd nije bio sinonim za antifašizam tih godina - i to je sigurno. ::
Zagreb nije bombardovan od straner saveznika, Zadar jeste, sravnjen sa zemljom. Čisto zbog kvaliteta rasprave koju vodimo, dobro bi bilo da navedeš datum bombardovanja Zagreba od strane saveznika da se razreši dilema da li je Zagreb kao fašistička tvorevina bio bombardovan od strane saveznika.
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptySre Nov 05, 2014 12:01 pm

Alo Podgorica, Zg jeste bombardovan! Rubni delovi grada Zagreba su takođe Zagreb, i to u više navrata.

Nikšić je bio prepun Nemaca, a CG četnika - svi su oni fašisti.

Ko je bio glavni te '44 godine u Podgorici?
Partizani kao jedini antifašisti na području Jugoslavije tog doba to nisu bili. Kolateralne štete u ratu je bilo svuda, ne samo u maloj CG. Rat nikome nije dobar drug.

Saveznici su preletali iz Italije ka rumunskim petrolejskim poljima i uz put bacali bombe na okupirane gradove u CG, neka bude po političkom osnovu, razbi im koncepciju, isteraj neprijatelja iz grada, šta je tu pa čudno? Jači bira ciljeve koje će gađati, nije ga briga za bilo čije emocije, kakve to uopšte ima veze sa Rusima, sem što su tim anglosaksoncima koji bombarduju Bg i Podgoricu saveznici???

Poznato je da je krajem 1944. godine iz okoline Podgorice na put ka Sloveniji pošlo oko 17.000 pripadnika četničkih snaga i civila, OD KOGA SU ONI BEŽALI?
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptySre Nov 05, 2014 1:28 pm

A ka'ke veze ima bombardovanje sa Rusima?! smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol:


Druze Tito, hvala ti ko bratu za ceTreS osmu :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptySre Nov 05, 2014 1:50 pm

AstrinaKomsinica ::


Druze Tito, hvala ti ko bratu za ceTreS osmu :zubi3:
top88
Jes' vala, za vsaku reč fala.... ZeabaT igrač bio taj Joža. Ne vole ga četnici a ni rusofili nešto...

A može biti da je on bio ruski agent? Antistaljinista....

Aaaaa bombardovanje sa Rusima ima li vezeeee? Paaaaaaa...... smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptySre Nov 05, 2014 1:50 pm

Kao Urednica ovog PDF-a molim sve učesnike u diskusiji na poslednje 2-3 strane da prestanu i da se vrate temi. Ako treba da prozovem i pojedinačno: Danubius, Pesma, Marea, Čiča i Kona ovo je tema o tome zašto su Srbi opsednuti Rusijom i Rusima i molim vas da se iste držite. Raspravu o Saveznicima (zapadnim jer u tom ratu na kom jašete su nam i Rusi bili saveznici) nastavite na temi koja će se tako zvati. Temu o Ravnogorcima imamo i to ne jednu pa raspravu o istim prebacite tamo. Vrlo rado ću čitati ali ne ovde. Ako ne umete da je nađete ima tema gde tražite pomoć pri pronalaženju ili pošaljite pp Kijari ona najbolje poznaje Forum

Svaki post koji bude iskakao van teme ću brisati bez obzira ko ga postavi. To je moje pravo i dužnost i mada nerado primenuću ga.

za uredniči tim PDF-a DRUŠTVO - POLITIKA

Zoxy










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji put izmenio ZoxZoja dana Sre Nov 05, 2014 1:53 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Čiča

Čiča


Datum upisa : 26.10.2014

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 EmptySre Nov 05, 2014 3:05 pm

Alo Podgorica, Zg jeste bombardovan! Rubni delovi grada Zagreba su takođe Zagreb, i to u više navrata. ::
Samo postavi datum kad je Zagreb bombardovan 1944 i nema problema. Dog god ne postaviš datum bombardovanja Zagreba, smatraću raspravu sa tobom gubljene vremena.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
NAS I RUSA -200 MILIONA ?
Nazad na vrh 
Strana 4 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Dobijete 10 miliona $ -pod uslovom da....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: