DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
BOSNA I BOSANCI - Page 6 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
BOSNA I BOSANCI - Page 6 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 BOSNA I BOSANCI

Ići dole 
+26
Astra
Danubius
sonia
AstrinaKomsinica
Kijara-brm
promaja
ZoxZoja
Lakota
dusicaa
Gothic
Nono 64
Samouka
podbarac
Zana
Djoka20
doctorr67
Samhain
neiskusan
slatkicass
vulencedj
debilko
Lily
vasko1
Smiljan01
cojle
Aurora Borealis
30 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyČet Apr 22, 2010 7:47 pm

First topic message reminder :

Bosanci

BOSNA I BOSANCI - Page 6 35px-Coat_of_arms_of_Bosnia_and_Herzegovina.svgBiH portal

Odjeljak isključivo posvećen Bosni i Hercegovini

Bosanci su nacija i narod, a čiji pripadnici smatraju Bosnu i Hercegovinu
svojom domovinom. Bosanci su i glavni pojam za pripadnike stanovnika
zemlje Bosne i Hercegovine, što po
opredjeljenju može da uključuje današnje Bošnjake,
bosanske Srbe i bosanske Hrvate, kao i ostale stanovnike zemlje Bosne i
Hercegovine, kako u samoj Bosni, tako i u inostranstvu.
Ime se odnosi na sve stanovnike Bosne i Hercegovine, pripadnike zemlji
Bosni i Hercegovini, bez razlika u regionalnim, vjerskim ili nacionalnim
pripadnostima.
Mnogi građani Bosne i Hercegovine se nazivaju Bosancima uglavnom u
nezvaničnom govoru te tamo gdje je takvo opredjeljenje prihvaćeno kao
zvanično (u većini stranih država). Neki se čak izjašnjavaju ekskluzivo
kao Bosanci i često kad ne žele da izraze svoju etničku pripadnost (tj.
kao bosanski Srbi, bosanski Hrvati ili Bošnjaci) ili ako potiču iz
mješanog braka. Neki od primjera ljudi koji se izjašnjavaju kao Bosanci
su: Sergej Barbarez, Branko Đurić Josip
Katalinski i Danis Tanović.
Historija


Stanovnici srednjovjekovne Bosne su bili Bosanci. U srednjem
vijeku za stanovnike Bosne pominju se nazivi Bosanac i Bošnjanin
(Bosignanin).
Prije oko 100 godina riječ “Bošnjaci“ je imala isto značenje koje
riječ “Bosanci“ ima danas. Mnogi stanovnici Bosne su se nekad zvali
Bošnjacima uključujući katolike i pravoslavce međutim to značenje je u
međuvremenu zamjenjeno. Tokom austrougarske okupacije Bosne i Hercegovine
od 1878. do
1918.
godine administracija austrougarskog guvernera u Bosni i Hercegovini,
Benjamina Kallay-a je podržavala ideju zajedničke bosanske nacije
(bosanstva) koja je trebala da uključi bosanske katolike i bosanske
pravoslavce kao i bosanske muslimane.
Ideji su se oštro protivili Hrvati i Srbi ali
također i mnogi bosanski muslimani tog vremena pošto je ideja nastala u
vremenu kad su susjedne države jačale svoj nacionalni i etnički
identitet kroz proces stvaranja zasebnih nacionalnih država. Ovakva
politika je škodila bosanskom etničkom pitanju i zvaničnom korištenju
imena Bosanci. Bosanci se mogu uporediti sa stanovnicima Bosne i Hercegovine koji su se za vrijeme bivše Jugoslavije nazivali Jugoslavenima.
Jugoslaveni ipak su bili priznati kao narod u jugoslavenskim popisima
stanovništva dok Bosanci nisu nikad bili priznati kao narod od strane
Jugoslavije. Naime, oni su bili predstavljeni kao “regionalna
pripadnost“ po jugoslavenskim statistikama što se odnosi i na zadnji
popis stanovništva u Bosni i Hercegovini 1991. godine.
Ipak, format popisa u bivšoj Jugoslaviji je često bio predmet političke
manipulacije. Bosancima nije bilo dozvoljeno da se izjašnjavaju po
nacionalnoj pripadnosti kao Bosanci čak i nakon što su zatražili tu
opciju u ustavnim amandmanima iz 1947. i 1973. Naime
morali su se izjašnjavati kao “Srbi“ ili “Hrvati“ do 1963.
“neopredjeljeni“ ili “muslimani u nacionalnom smislu“ do 1973., i
“Muslimani“ (sa velikim M) do 1993. godine.
1993. godine ime Bošnjaci je vraćeno kao zamjena imenu Muslimani,
ali je bilo prekasno da taj naziv realistično uključi i Bosance
ne-muslimane kako su oni već bili naturalizovani Srbi i Hrvati u
stopedesetogodišnjoj nacionalnoj supresiji Hrvatske, Srbije i, na kraju,
Jugoslavije. Bosanska narodnost je bila pod napadom nacionalista sa
svih strana već više od 100 godina, a njeno poricanje postojanja se
često koristi od strane političkih stranaka koje pokušavaju da udalje
konstitutivne narode Bosne i Hercegovine jedne od drugih.










BOSNA I BOSANCI - Page 6 155klf10


Poslednji izmenio Danubius dana Sub Jan 23, 2016 11:15 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne



Datum upisa : 30.11.2012

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyPet Feb 07, 2014 9:17 pm


BOSNA I HERCEGOVINA

Noćna mora političke elite se dešava - narod se ujedinjuje!
Protesti nezadovoljnih radnika i građana u Tuzli proširili su se i na druge gradove. Svi oni na ulice su izašli jer nemaju od čega da žive.


I dok vlast tvrdi kako su oni izmanipulisani, čime aludira na to da u Bosni i Hercegovini niko ne zna razmišljati kao pojedinac nego kao stado kojem treba čoban, analitičari ocjenjuju da ovakve izjave predstavljaju strah postojećih vlasti. Njih brine da se socijalni bunt ne proširi, čime će priča o navodnoj nacionalnoj ugroženosti pasti u vodu, a time i oni koji je plasiraju više od 20 godina.

* ajd da jednom i Bosni svane pa nek ide sve niz vodu
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyPet Feb 07, 2014 9:57 pm

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyPet Feb 07, 2014 10:06 pm

Je, sto vise gledam, vise mi smrdi na tor stvarno. Grupica idiota pokrene paljenje zgrada, umjesto da mirno sklone smrad iz fotelja.

A u tom onaj sumar sjedi i objasnjava kako se boji "da se stanje iz ocigledno problematicne Federacije ne prosisri na prosperativnu Sumsku", odoh lijepo da se ranim tupim nozem.

Iskreno se nadam da narod nije jedno veliko govedo, taman fajn spremno za mesnicu.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyPet Feb 07, 2014 10:25 pm

:heart1: 

Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava



Datum upisa : 09.08.2009

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyPet Feb 07, 2014 10:53 pm

dusicaa ::
Ovo je čovek koji je zapalio Bosnu
 

Da se pomogne. Sve što treba. smehsmeh :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyPet Feb 07, 2014 10:57 pm

cojle ::
dusicaa ::
Ovo je čovek koji je zapalio Bosnu
 

Da se pomogne. Sve što treba. smehsmeh :rlol: 

Preklinjaces jadan da ti damo ponovo pasos, suti!  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyNed Feb 09, 2014 1:49 pm

Evo šta je poručio čovjek na čijem je autu razbijeno staklo:

(from Muharem): Draga omladino, neko mi je razbio kamenom staklo na autu, koje je bilo kod Doma Zdravlja. HALALOSUM! NEKA STE! Popraviće Muharem, al ne odustajte od sebe, ni od svojih prava! Ne dajte im da vas varaju kao što su mene izvarali! Imate punu podršku od mene i od svih građana BiH!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyNed Feb 09, 2014 1:51 pm

Izvjestaj porodilista u Sarajevu
Nocas rodjene 3 bebe
2 huligana i 1 huliganka
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyNed Feb 09, 2014 4:09 pm



 top88 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyNed Feb 09, 2014 5:24 pm

U Beogradu skup podrške protestima građana u BiH
Grupa građana koja podržava masovne građanske proteste u Bosni i Hercegovini najavila je danas da će 10. februara, u ponedeljak u centru Beograda, na Trgu republike organizirati protest solidarnosti.
Veličina slova: Smanji slova Povećaj slova

Protesti u Tuzli
Protest organiziraju građani koji su se okupili na grupi na Facebooku pod nazivom “Podrška narodu Tuzle iz Srbije”. U pisanom saopćenju dostavljenom medijima, navodi se da protesti u BiH na dramatičan način postavljaju pitanja koja se ućutkavaju godinama, piše Blic.
“Njihova spontanost, orijentacija na socijalne i ekonomske probleme i, istovremeno, jasna težnja da se distanciraju od nacionalnih i verskih sukoba, kao i od svih postojećih političkih partija pružaju po prvi put prostor mladim i uglavnom nezaposlenim ljudima da uzmu aktivno učešće u političkom životu,” stoji u saopćenju.
Dodaje se da je Tuzla podigla svoj glas i započela borbu za socijalna prava i prevazilaženje podjela.
“Najbolja solidarnost koju možemo da pružimo jeste da se i sami organizujemo i konačno na dnevni red postavimo pitanja dvodecenijske pljačke narodnog bogatstva putem ratova i privatizacija”, navodi se u saopćenju.

Skup je zakazan za 16 sati kod restorana Ruski car.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyNed Feb 09, 2014 7:54 pm

Pismo iz Mostara
"HTJEDOH I JA NEŠTO ANONIMNO I TIHO REĆI"

Ne znaju kako je to jedva skrpat pare od tri plaće da bi se uplatio semestar. Ne znaju kako boli imati tu pišanu diplomu i gledati djecu guzonja kako se zapošljavaju na njihova mjesta.
Veličina slova: Smanji slova Povećaj slova
Protesti Mostar

" Htjedoh i ja nešto anonimno i tiho reći.

Situacija u gradu sliči onima koje sam kao dijete gledala na televiziji s gađenjem, ali na kraju kad udarne vijesti završe, ja bih se vratila svom životu i na njih ne bih ni pomislila. Sada su vijesti počele objavljivati takve priloge o mom gradu.

Unatoč svemu, ponosim se što sam iz Mostara. Volim ovaj grad, jedino se tu osjećam kao kod kuće. Kad gledam ovakvu situaciju u Mostaru i ostalim dijelovima BiH, srce me boli. Priča se počela vrtiti oko huliganstva i vandalizma, bacajući u pozadinu ono što je stvarno bitno – NAROD JE GLADAN! Dobro, nisu svi. Neki se pored tog naroda vozaju u najskupljim autima i jedu u najskupljim restoranima. Njihova djeca se smiješe na slikama iz svih glavnih separea noćnih klubova sa cehom na stolu iznosa prosječne plate očeva i majki nas „običnih smrtnika“. Ta djeca su odgojena od takvih roditelja da ne znaju što je oskudica. Ne znaju kako je to raditi dok ti nadređeni visi nad glavom, a svaki mjesec hodočastiš k'o osuđenik na bankomat po plaću i sretan si ako i minus nije predubok.

Ne znaju kako je to poslat djecu u školu i sam sebe ubjeđivat „ma hajde, skrpat ćemo mi to“. Ne znaju kako je to jedva skrpat pare od tri plate da bi se uplatio semestar. Ne znaju kako boli imati tu pišanu diplomu i gledati djecu guzonja kako se zapošljavaju na njihova mjesta. Nisu oni crnčili na sto omanjih poslova da bi taj isti fakultet plaćali, a usporedno gulili guzicu kad dođu s posla krepani, u hladnoj sobi učeći i borili se za svaku ocjenu, jer, ne potiču iz mostarske elitne familije i nisu došli s „bijesnim“ autom, i jer nisu navikli da im mamica i tatica sve serviraju. Njihovi mamice i tatice ne znaju kako je to sjedit na poslu gdje te svi tlače i razmišljati hoće li se konačno ovaj mjesec moći kupiti topla jakna jer dijete pješači kilometrima u školu. A znate i sami, ima i gorih priča. Dok nam se političari skijaju, dobar dio sugrađana svoj obrok traži u kontenjerima. Ljudi su GLADNI!! Čovjek kad je gladan 3 sata, živčan je. A kakav je čovjek kad je gladan godinama?! Može li se tom čovjeku nastaviti mirno lagati iz fotelja, u uglancanim odijelima, obećajući da će bit akobogda? Političari, samo me zanima imate li neki način da izbijete glad iz čovjeka i riješite problem, jer vidim da ste izbili sasvim uspješno problem STIDA I SRAMA kod sebe! Sjedite u prvim redovima crkva i prvim safovima džamija, dok vam sugrađani žive u paklu. Ma boli vas bogata guzica za narod. Ali narod, narod se probudio! Ničija nije do zore sjala, pa da vidimo DOKLE ĆE VAŠA!?

Hoću i ja svašta nešto! Hoću da svi moji sugrađani imaju topal obrok svaki dan. Hoću da počnete cijeniti mlade ljude koji se trude u ovom gradu, koji na fakultetima donose dobre ocjene, koji dižu kulturni život Mostara. Hoću da počnete usmjeravati omladinu, jer dragi moji prestanite se zavaravati i svaljivati problem na huligane. Mladi ljudi u ovom gradu cijeli život gledaju kako im roditelji pošteno rade i za to jedino dobiju listu kroničnih bolesti. S druge strane gledaju one koji imaju 5 razreda osnovne, sjede u udobnim foteljama, ne prežu ni pred kim i ni pred čim da bi ih zadržali, imaju svoje vozne parkove, jedina briga je biranje destinacije za odmor i sve su to dobili jer su namazani u sto boja i nasilni na ovaj, ili onaj način. Niste im ponudili nagrade za uspjehe. O stipendiji se priča kao o jednorogu. Zatvorili ste im sva moguća radna mjesta. Osudili ste ih da krpaju i preživljavaju s roditeljima iz mjeseca u mjesec. To nasilje koje spominjete, sami ste stvorili. Prostrli ste – LEZITE!

O podjelama u svom gradu neću ni pričati. U gladi i siromaštvu, svi smo isti. Svi samo tražimo SVOJA OSNOVNA LJUDSKA PRAVA, a ako nas nećete tretirati kao LJUDE, onda se ne iznenađujte na ŽIVOTINJSKE POSTUPKE!

Lijep pozdrav svim ljudima dobre volje!"

Objavljeno na FB











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyNed Feb 16, 2014 2:49 pm

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Xpfc


Malo dijete mi je tu na Koševu u bolnici, nitko me ništa ne pita. Plaćam stanarinu, lomim prste, rovim po kontejnerima. Ako nisi u dva ili tri sata ujutro došao na kontejner, nećeš ništa ni nać', nema govora. Sada vješaju kese čistog i urednog hljeba pored kontejnera, a kerovi pojedu iz kontejnera ono malo mesa. Dijete mi ide tu u školu. Kad me ujutro pita da mu dam za užinu, kažem mu: "Odakle da ti dam? Ni u kući nemam ništa". Mjesecima tražim po Sarajevu posla, i kad ga nađeš ostanu ti dužni, ne daju ti plaću. Ovo je propast živa. Žalim samo one mladosti što su u ratu izginule. Ovi gore su se nakupili, bezbijedni su. A šta će ova sirotinja? Sve što vidite ovdje je božji socijalni slučaj! Intelektualci, državnici koji su trebali biti građanima uzor su se nahapali i uče nas, tjeraju i nas da krademo. Ja samo znam radit', ne znam ni ukrast' ni slagat'.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyNed Feb 16, 2014 3:06 pm

..jooooj Boze.. trtrr :dmmase: 
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyNed Feb 16, 2014 4:56 pm

Na svu zalost takvih primera ima jako puno i ne samo u Bosni . Jebo nas rat kad smo budale pa dozvoljavamo da saka debila tako manipulise narodom zarad svoje guzice .










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyPon Feb 17, 2014 12:12 am

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Zfgq

 smehsmeh smehsmeh smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptySub Mar 01, 2014 12:43 pm

Sretan Dan Drzavnosti mojoj prelijepoj domovini!  :heart1: 

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Bosna51
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyNed Mar 02, 2014 2:27 pm

NIKO NEMA TAPIJU NA BOSNU ,
NITI JEDNA NACIJA ,
NITI JEDNA VJERA,
NITI JEDAN KLAN,
NITI JEDAN TOR,
NITI JEDNA FAMILIJA,
NITI JEDAN COVJEK.,,,
A MNOGI SU SE UMISLILI DA JESU....
BOSNA IMA TAPIJU SAMA NA SEBE I NA NAS ....
A PONASAMO SE KAO GLADIJATORI U KALIGULINO VRIJEME U ARENI I UBIJAMO SAMI SEBE IZMEDZU NAS......
A RIJESENJE JE TAKO JEDNOSTAVNO ZA IZLAZAK IZ ZACARANOG KRUGA ARENE SMRTI I OCAJA.
UJEDINITI SE, SATRATI KALIGULU VAPIRA
I SLOBODA I PROSPERITET SU TU..........

BOSNA JE SVOJA I NICIJA VISE


 top88 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyNed Mar 02, 2014 2:33 pm

"SUBJEKT:: BIH!!!"turizam 2014

- LOKACIJA: Balkan, Europa

DRŽAVNI GRB: Pop igra šah na mjesečini; simbol triju jednakopravnih naroda ... BROJ STANOVNIKA: 3; dva mudraca Mujo i Haso, i jedna žena Fata, koja je često objekat seksualnog zlostavljanja. GLAVNI GRAD: Zajedničko, Kinesko, Neutralno, Tursko, Bosansko, Hrvatsko i Srpsko Sarajevo ZNAMENITOSTI: Medjugorje, Brus Li, piramide NAJPOPULARNIJI BOSANAC: Valter POPULARNI SPORTOVI: Pušenje cigara, građanski rat, korida, fudbal,...

RELIGIJA: Nema šta nema... a inace veruju u sveto trojstvo hrane, fudbala i dobre zajebancije
NARODI: Hrvati(30%), Srbi (60%), Muslimani (70%), Jevreji (5%), Bosanci (0%); Bosanci su se u vrijeme komunizma raselili po čitavom svijetu, u matičnoj zemlji ih praktično nema (osim u vicevima i u vrijeme turističke sezone), danas su poznati kao Dijasporovci.

BRUTO DRŽAVNI PRIHOD: 150 K.Maraka na stanovnika

GLAVNI PROIZVOD: Cigare, slab benzin, ugalj, piramida,....

NACINALNO JELO: burek, pita, cevapi!!!"
Valuta 1 km ....

 smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptySub Mar 08, 2014 2:02 am

Tito dragi, vene rezem hahahahahahahaha

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptySub Mar 08, 2014 4:00 pm

NA TRI SENATSKE RASPRAVE GOVORENO O BIHUstav BiH se mora mijenjatiJi: Mirni protesti građanaFOTO: SCREENSHOT

U četvrtak navečer po bh. vremenu, u Senatu Sjedinjenih Američkih Država održana su čak tri sastanka koja su na dnevnom redu imala i situaciju u Bosni i Hercegovini.

Zajednička nit svih tih saslušanja, kada je BiH u pitanju je američka briga za situaciju u našoj zemlji.

Istaknuto razočarenje

Senatori su istakli svoju "razočaranost i frustriranost" situacijom u BiH koja stabilno zaostaje za reformama u odnosu na zemlje iz susjedstva.

Na Komisiji o sigurnosti i saradnji u Evropi (Helsinška komisija), koju čine kongresmeni i senatori, debatirano je o situaciji na području zapadnog Balkana.

Među govornicima bio je i zamjenik pomoćnika državnog skretara SAD zadužen za ovaj dio Evrope Brajan Hojt Ji (Bryan Hoyt Yee).

- Cijela međunarodna zajednica bori se sada s nedostatkom napretka u BiH. On je još veći kada vidimo stanje u regionu. Građani BiH su opravdano ljuti i spremni su da se suprostave tome. Vidjeli smo proteste, oni još traju i nadamo se da će biti mirni. Građani od lidera traže da se slože, da se ustav promijeni, da se promijene uslovi rada. Neophodne su suštinske reforme ustava BiH. Dejton nije da traje zauvijek. On je napravljen da okonča rat i u dobroj mjeri je uspio. Međunarodna zajednica je sada suočena s time da pomogne vodstvu BiH da shvate i prihvate priliku, uz našu pomoć, i sustignu trend regiona koji napreduje k EU i NATO. Put za to ide kroz suštinske reforme. Imamo sada izbore i znamo koji je to izazov.
No, ovo vrijeme možemo koristiti da radimo s ljudima BiH, nevladinim organizacijama i političarima i pomognemo im da vide koje su to reforme koje trebaju provesti kako bi se krenulo naprijed - istakao je Ji.

On je pohvalio napredak Hrvaske, Crne Gore i Albanije, te posebno istakao historijske dogovore Srbije i Kosova. Time je samo dodatno potcrtao frustriranost stanjem u BiH.

Odgovarajući na pitanje kongresmena Adama Kinzindžera (Kinzinger) o lekcijama ustavnih promjena u BiH, Ji je kazao da je od suštinskog značaja da IC i građani BiH drže vođe odgovornim za donošenje teških odluka i promjena ustava.

- IC ne može biti zamjena za izabrane vođe. Mi ne možemo raditi umjesto njih. Ako nemamo podršku ljudi, učešće građana, nećemo uspjeti. Moramo imati EU jedinstvenu u naporima, šta god željeli uraditi. Bez toga ne možemo uspjeti.To je slučaj ne samo u BiH - istakao je Ji.


Fajon: Regionalna stabilnost

Tanja Fajon, poslanica Evropskog parlamenta iz Slovenije kazala je Helsinškom odboru da je stabilnost BiH od suštinskog značaja za mir i prosperitet cijelog regiona jugoistoka Evrope.

- BiH je bitna država, ali je ona etnički podijeljena. Dejton nije dao temelje za funkcionalnu demokratiju. Februarske demonstracije bile su i nasilne, a ljudi su tražili promjene. Ukupna situacija u BiH traži urgentna djela. Političari trebaju ozbiljnu promjenu u svom radu. Široka ustavna reforma u BiH nam je potrebna i ona mora biti prihvaćena od ljudi,
ne može se nametnuti iz vana. EU mora raditi s parternima u međunarodnoj zajednici. BiH mora imati poseban pristup, ne možemo se samo fokusirati na "Sejdic-Finci" i to postaviti kao preduslov za dalji naredak.

Možda trebamo razmisliti o drugačijoj politici u BiH i razviti novi poseban pristup ovoj državi tako što ćemo jasno kazati koje reforme ona mora provesti da bi se priključila EU - rekla je Fajon.

Tokom svjedočena Morin Elizabet Kormak (Ms. Maureen Elizabeth Cormack) pred senatskim odborom za Vanjske odnose, senatori su se zanimali za situaciju u BiH.

Oštriji pristup

Senator Kristofer Marfi (Christopher Murphy) pitao je da li u pristupu međunarodne zajednice treba biti više američkog angažmana i više "štapa nego mrkve".

- SAD ostaju snažno uz BiH i njene ambicije da se priključi evro-atlantskim sturkturama. Na tome radimo u tijesnoj saradnji s našim evropskim saveznicima. U Sarajevu je odličan predstavnik EU, u Briselu sarađujemo s izuzetnim timom Ketrin Ešton (Catherine Ashton) i njom lično. SAD imaju historijski duboke i snažne veze s BiH. Naše opredjeljenje je nešto što će u potpunosti ostati. Ako budem potvrđena, ustrajno ću raditi na tome. BiH je u regionu u kojem, ako ne bude provodila
neophodne reforme, riskira da bude izolirana - upozorila je Kormak.


Kormak: Savezništvo SAD

Ona je podvukla da će se SAD o svojim aktivnostima u BiH tijesno konsultirati s EU.

- SAD planiraju biti ključni partner u tom procesu - istakla je ona.

Odgovarajući pak o pitanju "štapa i mrkve", ona je odgovorila da su SAD jako razočarane da BiH nije bila u stanju poduzeti čak ni prve korake na putu k EU i NATO.

- I demonstracije su to pokazale. Ljudi su ljuti na vlast, traže osnovne stvari - posao i plaće. šta bi bilo to što će pokrenuti BiH na reformskom putu, pitanje je o kojem ću intenzivno razgovarati i s Senatom i s administracijom predsjednika Obame, kao i s evropskim saveznicima - istakla je Kormak.

BIH među sigurnosnim izazovima SAD

Na senatskoj raspravi o potencijalnim sigurnosnim izazovima SAD u ovoj godini, predstavljen je i izvještaj koji su sačinili predstavnici obavještajnih službi te zemlje.

U nekih 40 stranica procjene sigurnosnih rizika, na samom kraju, pomenute su BiH i Makedonija.

Kada je BiH u pitanju, navedeno je da su etničke podjele i nefunkcionalnost državne vlasti naše zemlje potencijalni sigurnosni izazovi za SAD. U drugoj rečenici tog paragrafa istaknuto je očekivanje da predstojeći opći izbori u BiH najvjerovatnije neće donijeti neophodnu promjenu kursa s nacionalizma prema istinskoj brizi za probleme običnih ljudi širom BiH.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyPon Mar 31, 2014 11:26 am

Bh Musliman napisa:

Ja sam Musliman ( NISAM BOSNJAK ) i pun mi je kufer dzamija , Muslimana i muslimana , brada , nindzi po gradu , Izetbegovica koji imaju para k'o govana, muftija koji nose Versaci od x hiljada, i na dzenaze dolaze u BMW x6 , a narod bukvalno sile da doniraju za Islamske centre ( jer ko ne da , nece u Dzennet ) …pun mi je klinac VELIKIH vjernika koji samo o vjeri pricaju i vjerske knjige citiraju a kradu od sirotinje , otimaju iz Merhammeta , iz narodnih kuhinja, sipaju gorivo na racun medzlisa a vikenduju po Vlasicu sa curicama od 18+/- 1godina. ….pun mi je, da se razumijemo i velikih Hrvata i velikih Srba , al' oni mi nisu na ocima pa mi puca k..... , …..60% stanovnika BiH gladni legnu u krevet , 90 % stanovnika deseti dan poslije plate nema marku u dzepu , 90% djece nikad nije vidjelo more ... o cemu pricamo mi jebo te. i prije se islo u mekteb , ko god kaze da se nije smjelo, LAŽE. Od kako je svijeta i vijeka vjera je bila individualna stvar, a danas ako nisi vidjen na dzumi , i to striktno u kadrovskim dzamijama, tesko da ces imati neko NORMALNO radno mjesto .. . '' gdje klanjaš dzumu ? '' U Potočkoj.'' !- ''E , to ti se ne pika, niko te ne vidi , moras doci tamo gdje se vidi.......????? Pa dokle tako jebotezivotdatejebo……
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptySre Apr 09, 2014 12:21 pm

EChe:

Kako nastaje treći entitet
....................................
DRAGAN ČOVIĆ potječe iz skromne radničke obitelji. Kao član SKJ/KPJ i polaznik visokih partijskih škola, odmah po završetku strojarskog fakulteta dobio je posao u mostarskom Sokolu. Izjašnjavao se kao Jugoslaven. Najčešće je pisao i potpisivao se ćirilicom. S porugom je govorio o vidiocima iz Međugorja. Kad se oženio, suprugu je, umjesto na bračno putovanje, odveo u Beograd u Kuću cvijeća. Početkom agresije na Hrvatsku radio je na održavanju i popravci JNA aviona i helikoptera koji su se vraćali sa borbenih zadataka protiv "odvratnog Tuđmanovog ustašoidnog režima"… A onda, iznenada, ničim izazvan, krajem 1992. godine postaje član HDZ-a i generalni direktor Sokola. Odjednom spoznaje da je vjernik, katolik, Hrvat, nacionalista…, te se priklanja ideologiji one skupine koju će Međunarodni tribunal u Hagu (29.5.2013.) osuditi radi "udruženog zločinačkog pothvata" i "dogovorenog etničkog čišćenja nehrvatskog življa". Kako svakodnevno počinje dolaziti u crkvu, prijatelji su ga morali intenzivno učiti da svećenika nije uputno pozdravljati sa "smrt fašizmu"; da u crkvi nije prikladno pjevati "Bilećanku" i "Ivo Lola još je živ"; da Isus nije bio član ni KPJ, ni HDZ-a; da talibani nemaju veze sa Isusovom smrću; da sveta vodica služi za posvećivanje, a ne za osvježavanje ispod pazuha; da "ormar" pored oltara nije WC, već mjesto za ispovijed… U svetim i povijesnim knjigama nije zabilježen tačan datum od kad je postao najveći dupelizac i intimus Milorada Dodika, ali se zna da je od tog dana zaboravio da su do prije ovog rata Hrvati živjeli i u Posavini, i u još nekim dijelovima BiH…
Čović posjeduje imovinu koja je mnogo veća od one koja se spominje u aferama Sanader i Vidošević, zajedno. Tako, pored ostalog, on i supruga u vlasništvu imaju:
- raskošnu obiteljsku vilu (2,5 mil €) u mostarskom naselju Bare na parceli površine 2000 m2, radi koje je promijenjen tok rijeke Radoblja kako bi protjecala pored imanja,
- stan u Mostaru (100 000 €),
- dva stana u Zagrebu (300 000 €),
- kuću u Podacama na Jadranu (320 000 €), uknjiženu na ime punca koji ima mirovinu od 300 KM (1170 kn),
- vikendicu (250 000 €),
- automobil Audi A8 W12 (140 000 €).
I sve to od samo dvije plaće.
Ljubav prema trećem entitetu Čović je stekao onog trenutka kad su mu rekli da Jasenovac za vrijeme Drugog svjetskog rata nije bio konc-logor nego mjesto za kulturološku naobrazbu Srba, Roma, Židova… u kojem je izvođena Mala Floramye, te da Heliodrom i Dretelj također nisu bili logori za muslimane nego mjesta na kojima je ovo "hrvatsko cvijeće" udomljavano kako se ne bi međusobno poubijali od prevelike želje da trajno nastane dno Neretve.
O, jebem te državo, zašto ljudi na Balkanu vjeruju da postoje pošteni lopovi i nevine kurve?
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyNed Maj 11, 2014 1:32 pm


Ugrožena stabilnost mosta na Drini?

SRNA - 11.05.2014 10:22
BANJALUKA - Projekat rekonstrukcije, koji provodi turska firma "Er Bu", ugrožava stabilnost višegradskog mosta na Drini, upozoravaju iz Udruženja za zaštitu Višegrada.Nabacivanjem kamena uz stubove, odnosno ispiranje tla između temelja osnove stuba ugrozilo je stabilnost višegradskog mosta, ističu u Udruženju za zaštitu Višegrada.
U Udruženju navode da je firma "Er Bu" iz Turske, koja je prošle godine započela rekonstrukciju mosta, nabacivanjem kamena uz stubove mosta smanjila protok vode između lukova mosta, piše današnji "Euro Blic".

"Time je ugrožena stabilnost mosta, jer se, u slučaju većeg povodnja, snaga vode usmjerava na više tačke mosta i prijeti da ga obori", pojašnjavaju u Udruženju.

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Vyus6s










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyNed Maj 11, 2014 1:42 pm


Pijani mladić uništio »krivi sat« u Banjaluci

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Eq5it4

BANJALUKA - Dvadesetčetvorogodišnji Banjalučanin Milan Stojanović uhapšen je u srijedu ujutro nakon što je uništio "krivi sat" na Trgu Krajine, simbol razornog zemljotresa iz 1969. godine.
"Krivi sat", čije kazaljke uvijek pokazuju devet časova i 11 minuta, vrijeme u koje se 27. oktobra 1969. godine desio zemljotres jačine šest stepeni po Rihteru, već godinama je glavno mjesto sastajanja Banjalučana.
U zemljotresu je tada poginulo 15 Banjalučana, a 1.117 ljudi je bilo teže i lakše povrijeđeno.










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyNed Maj 11, 2014 2:56 pm

podbarac ::

Pijani mladić uništio »krivi sat« u Banjaluci

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Eq5it4

BANJALUKA - Dvadesetčetvorogodišnji Banjalučanin Milan Stojanović uhapšen je u srijedu ujutro nakon što je uništio "krivi sat" na Trgu Krajine, simbol razornog zemljotresa iz 1969. godine.
"Krivi sat", čije kazaljke uvijek pokazuju devet časova i 11 minuta, vrijeme u koje se 27. oktobra 1969. godine desio zemljotres jačine šest stepeni po Rihteru, već godinama je glavno mjesto sastajanja Banjalučana.
U zemljotresu je tada poginulo 15 Banjalučana, a 1.117 ljudi je bilo teže i lakše povrijeđeno.

E to sam neki dan vidjela na vijestima. Pa mislim, stvarno!! Koliki kreten moraš biti da ti tako nešto smeta???!!!
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyPet Maj 16, 2014 6:53 am

Za svaku pohvalu .

BOSNA I BOSANCI - Page 6 5lz9k2










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyPet Maj 16, 2014 8:32 am

podbarac ::
Za svaku pohvalu .

BOSNA I BOSANCI - Page 6 5lz9k2

Ima jedna zemlja na Balkanu......

U ovakvim sam situacijama ponosna sto sam iz te zemlje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyPet Maj 16, 2014 1:25 pm

Moje misli su sa svim narodom koji je pogodjen ovom katastrofom:(
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptySub Maj 17, 2014 12:23 pm

Ma nek su oni "prekUce" upozoravali,,,,seljacino  trtrr 
Bem ti led, dok narod skapava, seronja se preserava po obicaju.

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyNed Maj 18, 2014 12:47 am

Proglas Srbima, Hrvatima, Bosnjacima... nemoj da bi slucajno sjeli u camac, ili uzeli pojas za spasavanje od nekog ko nije iz vase vjerske ili etnicke skupine. Pravoslavci i katolici neka plivaju prema crkvama, muslimani iskljucivo prema dzamijama. Najbolje je i da ne napustate svoje poplavljene stanove, dok vam se ne obrati neko iz SDA, SDS, SDP, SBB, HDZ itd. Ukoliko vas poplavi rijeka, koja izvire u drugom entitetu, odmah se pozovite na ugrozavanje vitalnog nacionalnog interesa, jer je to zavjera "njih" koji su i sebe namjerno potopili, samo da uniste "nas". Takodje, ako vam pomoc ukaze "kockasta glava", "dosljak" ili bilo ko ko nije gradska raja, odmah odbijte. Izdrzite jos malo, sad ce izbori, nemojte dozvoliti da vas ova vanredna sitnica smete sa pravog puta podijeljenosti, i da vas ovo ukazivanje pomoci i podrske jednih drugima zavara. To je samo privid, ubrzo cemo opet jedni drugima za vratove...










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyNed Maj 18, 2014 3:34 pm

Docep'o se ruljak "halekloptera"  trtrr 

Isto vrijedi i za one na drugoj strani: sad mi tata prica kako se onaj debilcic Izetbegovic vozika okolo, lino eto on "posjetio" krizna podrucja.

Jedno molim sve, i svugdje: molim vas ne saljite donacije bilo kojoj vladinoj organizaciji.

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyUto Maj 20, 2014 12:39 pm

Maj 20, 2014

Dan zalosti u cijeloj BiH.

Moje mislis su sa narodom u cijeloj Jugoslaviji.

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Condolence-card
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptySre Maj 28, 2014 10:55 pm

vrti 


Poslednji izmenio justicija dana Čet Maj 29, 2014 4:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyČet Maj 29, 2014 12:17 am

Dio monodrame Antona Drahta, "Ðe ti je Pita"




Pitaš kako sam dop'o zatvora u Amer'ci, jarane. Prijavila me u mene žena i djeca. Vjerov'o il' ne. To ti je bilo nekako... 'vako.

Zovu mene jedan dan iz škole, kažu, mali ti dobio sindrom. Od koga, reko', pizda im materina ona drogeraška, mora da su donosili inekcije u školu. Šta je fasov'o ? ADHD, kažu. Noge mi se odsjekle. Hoće l' preživjet', kukam ja po školi, đe je da ga vidim, na šta l' mi dijete liči?

Konačno ga dovedoše, njih petero, direktor'ca, garava k'o odžak, pa još neka debela rospija, valjda medecinska sestra, pa pol'cajac, pa vatrogasac, i još neki mali iz starijeg raz'da, neki naš iz Zen'ce, da mi prevodi, da bolje razumim, ko biva ja ne znam dobro engleski. Vidim ja mali mi zdrav i čitav, nije se osuo, ma k'o normalan. On ti, kaže debela, ima ADHD. Ma, šta vam je to, skoči' ja, govor'te više, ako Boga znate! To ti je, kaže ona garava, Attention Deficit Hyperactivity Disorder.

Okrenem se ja onom malom iz Zen'ce, šta, reko, ova kaca Boga ti laprda, čime se zarazio? Ma, veli, nije to zarazna bolest nego je Ekrem nemiran u školi, jurca po hodnicima, skače po klupama, zajebava svakog, hoće se i pomarisat'. Laknu mi nama'. Molim te, prevedi im da ništa ne brinu, izliječiću ga ja čim stignemo kući. Nećeš ga ti liječit', skoči ona debela, imala je brat bratu dvesto oka samo u guzicama, i još toliko u dva stomaka ispod stomaka. Imamo mi ovde lijekove, kaže, terapije, psiologe, sociologe, mi ćemo njega sredit'. Ništa vi ne brin'te, draga gospođo, znam ja, reko', jednu pravo dobru terapiju iz Bosne, naučio sam je od rahmetli babe, on od njegovog babe, i sve tako. Ooo, intrsting, kaze direktor'ca, ta terapija je kod vas u Bosni neka tradicija, s koljena na koljeno? Nije, reko', kod nas je to s bubrega na bubreg.
Ma nisu prošle ni tri hefte zove onaj mali iz Zen'ce. Šta je, reko', sad? Kakav je sad belaj? Sad je, kaže, u pitanju OTIZAM. Ma, kad se i u to uključilo pašče jedno?! A priprijetio sam mu da se mani politike i tih gluposti, komunizma, budizma, patriotizma, otizma, svega. Ko ga je na to nagovorio? Mora da je onaj Ćamilov taksirat Faruk. Nije to to, kaže, to ti je opasna bolest, bleji u prazno, gubi se, ne prati nastavu, potpuno odsutan i tako. A to je to, reko'. Opasna bolest, veliš. E ovog puta ću ga ja izliječit' za sva vremena i to od svih bolesti!
Tako ti je to u Amer'ci, moj jarane, sve je bolest. Ako ne hodaš kako oni misle da treba, ako ne pričaš, ne slušaš, ne spavaš, ne jedeš, svemu odma' daju ime, pa skraćen'cu i... nema ti više spasa. Od ljekara do ljekara, ne možeš ih se više nikad kutarisat'. Svaki dan u ap'teku k'o u menzu i uzimaš lijekove za sve moguće skraćen'ce - ADHD, MRSA, AIDS, AVNOJ, SUBNOR, KFOR, ma ima ih mali milion.
Iš'o ja na neke preglede i poslije zove taj famili hećim da hitno dođem kod njega. Moraš, kaže, odmah početi piti lijekove za ho'sterol. Što, bolan ? Ho'sterol ti je, kaže, 215. Pa, reko', i prošle godine mi je bio 215 pa si rek'o da mi je u granicama normale. E, kaže, to je bilo prošle godine. Sada su stručnjaci pronašli da je normala 200 a ne više 220, pa je tvoja situvacija sada kritična, hitno moraš početi pit' lijekove. Jeb'o mater te si ti normalan, reko'. Prije šes' mjeseci si mi sa istim nalazom rek'o da sam zdrav k'o dren, a sad ka'eš da sam u kritičnom stanju! Pa, ko je ovde lud, čovječe, ti ili ja! Stručnjaci su, kažeš, tako odlučili. Ma jebem ja i tebe i te tvoje stručnjake, mijenjate to svakih šes' mjeseci samo da bi ap'teke zgrnule pare, a i vi s njima. Neću ih pit' pa makar crk'o nama'. Nosi ih materi!
Mafija je to, jarane. U mene se žena bila u to ufurala, pila svaki dan po 28 lijekova. Samo vidiš po cijeli dan trza glavom nazad. Pa je poslije neko nagovori na onu makrobiot'ku. Ja, tog belaja. Počela da donosi neku travu u kuću, neku crnu rižu, oči joj se vako ukosile, neke smrdljive supe, istopila se, nemaš je zašto ufatit'. Navalila na mene svaki dan, pusti tu, kaže, kafu i cigaru, što će ti rakija, nije to zdravo. Meso, hljeb, baklave, tufahije, sve to treba izbacit'. Slušam je i ne
mogu da vjerujem svojim ušima. Čuj, izbacit' baklave i tufahije, pa čime ću se, reko', zasladit' poslije ručka? Treba, veli, da jedeš voće.
Voće? Ma, đe ti je to, reko'. Šljive brezukusne izgledaju k'o jab'ke, jab'ke k'o bundeve, kruške mirišu na banane, jagode imaju ukus trešanja, sve se izmiješalo, sve raste u svako doba godine, dana I noći, ma koje crno voće, nek' ti ga jede babo.
Vrnem se ja jedan dan iz fabrike gladan k'o vuk a na astalu u tanjiru nešto crno, tanko, ubuđano, uščulo se, Bože ubrani.
- Ðe ti je pita, reko' ?
- Ručak je na stolu, kaže. I pokazuje na ono.
- Šta ti je, reko, to ?
- To su, kaže, alge.
- Kakve alge?
- Japanske.
- Odakle ti to, reko'.
- Iz mora.
- Šta ima za jest'?
- Pa to, kaže.
- Šta to?
- Alge. One su vrlo zdrave.
- Pa ako su tako zdrave zašto nisi nikad vidila Japanca većeg od metar
i po? Moj Ekrem im može svima pitu s glave jest'.
- Al' su zdravi.
- Čuli ti šta te ja upita'? Ðe ti je pita?
- Šta će ti , kaže, pita, od nje se deblja. Pita se, kaže, neće više jest' u ovoj kući. Sir nije dobar za ho'sterol, meso se ne probavi ni za heftu, vruće tijesto.....nije više stigla reći ni je'ne, dofatio sam je za grlo i poč'o mastrafit'. Utrča mali onekle kad je čuo da ona zapomaže pa dofatih i njega, pa sve o jednom trošku. Oderem ih oboje od batina, onako po pe-esu, k'o što je rahmetli babo mlatio. Ruke su me zabolile.
Al' da vidiš sutra belaja. Vratio se ja s posla kad pred kućom čeka marica. Izađoše njih dvoj'ca, zabicili ko dva vola, opasali pendreke i pištolje oko sebe, jedan sav pjegav, žut i deb'o, a drugi isto deb'o al' crn k'o đavo.
- Jeste l' vi, kaže onaj žućo, mister Kazim Klika?
- Nismo, reko'.
- Kako, kaže, niste. Daj dokumente.
Dam mu ja vozačku
- Kako , kaže, nisi kad ovde piše Kazim Klika.
- Ne piše tu, reko', Kazim Klika, ti ne znaš čitat'.
- Nego šta piše?
- Pise Ćazim Klica.
- Pa, jestel' to vi , kaže?
- Jesmo. Izvol'te, šta treba?
- Jesi l' ti ovom malom otac? I pokazuje ne Ekrema.
- U mene žena kaže da jesam. Šta je ugursuz sad uradio? Razbiću ga!
- Nije, kaže, ništa uradio, nego otkud njemu masnice po cijelom tijelu?
- A tooo, bi mi lakše, sve je u redu, reko', te šljive sam mu ja napravio. Baš sam ga juče dobro izudar'o.
- Znači priznaješ da si ga tuk'o, uskoči onaj garavi.
- Čuj, tuk'o, ma odr'o od batina.
Nih se dvoj'ca zgledaše pa kaže onaj žuti, odma' ćete poći s nama.
Ðe, reko? Kod sudije, kaže, pa u zatvor. Optuženi ste da ste tukli dijete. Ma, šta je vama, jeste l' vi normalni, nisam ja tuk'o ničije dijete, samo sam izmastrafio mog Ekrema. Ko meni može zabraniti da bijem vlastito dijete kad god 'oću ? Bijem ga redovno, bije ga u mene žena, bije ga u mene amidža, dajdža, bijo ga je i Abaz, nastavnik matemat'ke, Zuko, nastavnik muzičkog, nena Fatima, rahmetli dedo
Huso, nema ko nije, i sad ti meni ka'eš da ga ja nemam pravo bit'! Pa ko će ga onda mlatit'?
- Ne treba niko da ga bije, kaže odžačar, s djecom treba razgovarat', lijepo im sve objašnjavat', biti s njima k'o drug. Ovo je Amer'ka, demokrat'ja, svako ima pravo da kaže i radi sta 'oće, i niko nema pravo da ga zato bije.
- Ma, sit sam ja te vaše demokrat'je, zato vam i jes' sve bankotiralo i cijeli ste dunjaluk pokrali i o jadu zabavili. Da se znao domaćin i ko koga treba da bije ne bi danas cijeli svijet bio na belaju.
- A dobili smo takođe i prijavu da ste silovali kamilu.
Ja se šokir'o!
- Kak'u ba kamilu, ko je silov'o kamilu, jes' ti ba normalan čo'eče?
- Vašu suprugu.
- Ma, misliš Ćamilu, jebem te nepismena. Ko kaže da sam je silov'o?
Kako mo'š silovat' vlastitu ženu? Kakvi ste vi hajvani, čo'eče Boži!
- Ona kaže da si je silov'o prošle sedmice.
- Ko je ba silov'o ? Ma, sama tražila!
- Jes' prva dva puta. A treći put joj, kaže, nije više bilo do tog'.
Ja se obeznanio. Umalo me nije šlag trefio. Šta da ti više pričam.











Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyČet Maj 29, 2014 12:29 am

Ovo je odlicno!  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyČet Maj 29, 2014 12:51 am

smehsmeh  smehsmeh  smehsmeh  smehsmeh  smehsmeh  :rlol:  :rlol:  :rlol:  :rlol:  :rlol:  :rlol: silovo camilu   smehsmeh  :rlol: 
jbt demokratija ...a dje pita  :durise3:  55555
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyČet Maj 29, 2014 1:41 am

Kamila je od svega najbolja hahahahahahahahahahaahah
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyČet Maj 29, 2014 12:18 pm

Tekst je pravo dobar ,baš ono kako i jest,,,,,balkan je to al zna šta je šta i ko je ko  top88  like 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyČet Maj 29, 2014 2:41 pm

Zadnji zidisaji sumske: Hvatajmo ih zive  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 



Skandal u Banjoj Luci: Neka je sretan put RK Bosni u ''njihovu državu''
četvrtak, 29 Maj 2014 08:51
View Comments


Rukometaši sarajevske Bosne poraženi su u petom kolu Lige 4 protiv Borca 30:27, a trener gostujuće ekipe Zuhdija Korkarić ogorčen je suđenjem.
On je nakon završetka utakmice na svom Facebook profilu napisao poruku koju vam prenosimo u cjelosti:

''Uz opštu i besramnu krađu sudijskog para Šatordžija - Pandžić i POZIV ZVANIČNOG SPIKERA PUBLICI da navijaju sa "HVATAJTE IH ŽIVE", što je domaća publika sa oduševljenjem prihvatila i neprestano skandirala posljednjih deset minuta utakmice".

Pored toga, na kraju utakmice smo od tog istog zvaničnog spikera ispraćeni sa "NEKA JE SRETAN PUT RK BOSNI U NJIHOVO SARAJEVO I NJIHOVU DRŽAVU".

Ipak nas je najviše razočarala činjenica da u Klubu sa imenom i tradicijom, kakvu ima RK Borac može postojati i egzistirati osoba kakva je DIREKTOR KLUBA NEBOJŠA GOLIĆ, čije ponašanje je za svaku osudu.

Iako sam u jednom momentu gotovo odlučio povući svoju ekipu u svlačionicu, za što su postojali apsolutno opravdani razlozi, iz poštovanja prema istinskim sportistima i sportskim radnicima u RK Borac, to nisam uradio'', napisao je Korkarić na svom Facebook profilu, a zanimljivo ovo je drugi skandal koji se veže uz tim iz Banja Luke nakon onoga poslije Konjuha.

U drugom meču večeri koji je pao u sjenu dešavanja u Banja Luci, Konjuh je savladao Čelik i tako ostao u utrci za prvaka države,. Stolari su slavili sa 33:30.


Konjuh i Borac imaju sada isti broj bodova po 12, i tako će posljednje kolo odlučivati o prvaku. Ukoliko Borac pobijedi Čelika u Zenici, to će značiti da su crveno-plavi odbranili titulu prvaka suverene, nezavisne i demokratske Bosne i Hercegovine.

scsport.ba
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptySub Jun 07, 2014 1:43 am

Sud BiH osudio je Edina Džeku, bivšeg pripadnika Armije BiH, na 12 godina zatvora zbog zločina u Trusini kod Konjica, počinjenog 16. aprila 1993. godine. Prvostepenom presudom Džeko je proglašen krivim za strijeljanje šest zarobljenih pripadnika Hrvatskog vijeća odbrane. Osuđen je i za ubistvo bračnog para Ivanković. Suđenje Džeki počelo je u ljeto 2012. godine, osam mjeseci nakon što je izručen iz Sjedinjenih Američkih Država.
Iz Suda BiH su, nakon presude svi izašli nezadovoljni. Edin Džeko zbog 12 godina zatvorske kazne za zločin u selu Trusina kod Konjica. Porodice žrtava jer smatraju da je kazna preblaga. "Ovo nije sud, ovo je parodija", kazala je Misela Jurčić, rođaka žrtava iz Trusine.
Džeko, nekadašnji pripadnik odreda Zulfikar Armije BiH, osuđen je zbog sudjelovanja u ubistvu šest zarobljenih pripadnika HVO-a. Za taj je zločin dobio deset godina. Za ubistvo dvoje civila osuđen je na sedam godina. Olakotne su okolnosti da je u vrijeme kada je zločin počinjen bio mlad, a i porodičan je čovjek - otac dvoje djece. Stoga mu je izrečena jedinstvena zatvorska kazna - 12 godina.
Sudsko Vijeće nije moglo zaključiti da je Džeko ubio 61-godišnju Katu Drljo. Također, usljed nedostataka dokaza oslobođen je optužbi za zatvaranje, fizičko i psihičko zlostavljanje te nečovječno postupanje i pljačku imovine na području Jablanice.
Pred Sudom BiH, između ostalog i za zločin u Trusini, sudi se bivšim pripadnicima odreda Zulfikar. U istoj grupi bio je i Zulfikar Ališpago. Kako je bivši komandant odreda Zulfikar teško bolestan, taj se postupak sada vodi odvojeno.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyPet Jun 13, 2014 12:58 am

BOSNA I BOSANCI - Page 6 103736267534096146820567










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyUto Sep 02, 2014 9:00 pm

"Ukradeno" sa FB zida moje prijateljice iz Bosne ... da nije tužno i istinito bilo bi smešno

BOSNA I BOSANCI - Page 6 190412172132465791581960










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptySre Nov 05, 2014 7:41 am











[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptySub Nov 15, 2014 12:22 am

BOSNA I BOSANCI - Page 6 139518275425129128982213










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyČet Nov 20, 2014 1:14 pm

Bosanka Senada Adžem prodaje nekretnine vrijedne stotine miliona dolara


Senada Adžem je bila 14-godišnja djevojčica kada je počela opsada Sarajeva. Njen otac je dvije godine poslije ranjen i nije se više mogao brinuti o porodici, te je Senada morala pronaći bilo kakav posao. Danas je ona veoma uspješna agentica za prodaju nekretnina, koja je svoju životnu priču ispričala za magazin Business Journals.

Prošle godine Senadu su The New York Times i Wall Street Journal proglasili nacionalnim ekspertom za prodaju nekretnina, s obzirom na to da je prodala domove u vrijednosti većoj od 200 miliona dolara. Ipak, njen životni put nije bio nimalo lak.

Za vrijeme rata u BiH pridružila se humanitarnim radnicima i pomagala u prevođenju i radu sa djecom koja su ostala bez roditelja. Tada je putem UNPF-a upoznala američkog ambasadora u BiH i za svoj trud dobila stipendiju kako bi studirala na Univerzitetu Graceland u Iowi.

Njena majka je, kako je Adžem ispričala za Business Journals, bila prestravljena idejom da njeno dijete, koje je tada imalo tek 18 godina, napusti porodični dom i ode tako daleko na studij. Senadi je bilo teško ostaviti oca koji je stalno išao na nove operacije, kao i majku i mlađeg brata. Ipak, to je bila prilika da studira, zaradi novac i da i njima pomogne da prežive u ratom uništenoj zemlji.

BOSNA I BOSANCI - Page 6 2lu2hif

Stigavši u Sjedinjene Američke Države bilo joj je teško prilagoditi se.

“Bila sam sumnjičava. Bacala sam se na zemlju i pokrivala glavu kad bih čula vatromet. Kasnije sam shvatila koliko su mi se svi smijali”, ispričala je Senada. Vrijedno je studirala i čudila se kolegama kojima su roditelji plaćali studij, a oni se provodili i uludo trošili novac.

“Znam da je to tipično za mlade širom svijeta, ali je meni bilo šokantno. Osjećala sam da mnogi od njih stvari uzimaju zdravo za gotovo”, kazala je.

Diplomirala je 1999. godine na Odsjeku međunarodnog biznisa i političkih nauka. Tokom studija ljeta je provodila stažirajući u Washington D.C.-u, jer je željela biti političarka. Međutim, tada je shvatila da diplomatija nije najunosnija karijera.

Zaposlila se u odjelu finansija u firmi Frankel Group, a svaki cent koji je mogla slala je svojoj porodici.

Njen otac je preminuo 2002. godine. Kazala je da je to bio najtužniji trenutak njenog života, ali da je shvatila da se on više ne pati. Nastavila je vrijedno raditi kako bi svom bratu omogućila da slijedi njene stope i dođe u SAD na studij. On je sada kompjuterski inžinjer u Miamiju.

Uskoro je Senada dobila poziv kompanije Trump International da se iz odjela finansija prebaci u odjel prodaje nekretnina. To je dovelo do preokreta u njenoj karijeri. Pronašla je svoj životni poziv.

“Kada ste toliko zadubljeni u posao i toliko uzbuđeni njime da ga želite jesti, živjeti i disati – onda vas posao za radnim stolom više ne ispunjava. Oblast prodaje nekretnina je nevjerovatna, uzbudljiva, teška, intenzivna i vrlo konkurentna”, kazala je Adžem, Bosanka koja je vremenom postala potpredsjednica Trump Internationala i kreativna snaga koja je marketinški pratila razvoj kondominija slavnog Donalda Trumpa.

Ipak, 2006. godine odlučila je da je vrijeme za promjene. Preselila se u grad Fort Lauderdale na Floridi i zaposlila u carstvu prodaje luksuznih nekretnina Corcoran.

“Prvi ugovor koji sam sklopila bio je vrijedan 6,5 miliona dolara i sjećam se da sam poludjela kada sam vidjela šesticu, peticu i toliko nula. Nakon mjesec sam se navikla na takve brojeve i bilo mi je lako kupcima reći da neko imanje košta naprimjer 7,5 miliona dolara”, ispričala je.

Kaže da je nakon odrastanja u ratu bila oduševljena što se bavi poslom u kojem se gradi i dograđuje.

Nakon pet godina u Corcoranu preselila je u New York City i pridružila se Douglas Ellimanu, najvećoj kompaniji u poslovima posredovanja pri prodaji nekretnina na području New Yorka i četvrtoj po veličini u SAD-u.

Kompanija je, impresionirana Senadinom reputacijom i snalažljivošću, otvorila svoj ured na Floridi. Sada imaju više ureda u toj saveznoj američkoj državi, a Adžem je direktorica prodaje luksuznih nekretnina.

U julu 2012. prodala je najveći kondominij u St. Regis Bal Harbouru za nevjerovatnih 24,6 miliona dolara, a godinu prije postavila je rekord u cijeni kvadrata za penthouse Boca Raton u okrugu Palm Beach.

“Volim pomicati granice. Volim biti osoba kojoj klijenti vjeruju i pomoći im da dobiju novi dom. Znam koliko će mi ljudi biti zahvalni i kako će veliki utjecaj moj posao imati na njih. Volim taj dio svog posla”, poručila je Senada u razgovoru za Business Journals.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyČet Nov 20, 2014 5:39 pm

... šJutra je Dejtondej... paaa, proslavićemo...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyPet Nov 21, 2014 4:32 pm

... oni rade za Dejtondej...

BOSNA I BOSANCI - Page 6 10678759_10202118251637281_4372961328139517006_n
rasta
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptySub Nov 22, 2014 6:46 pm

Astra ::


BOSNA I BOSANCI - Page 6 2lu2hif


Hem lijepa, hem pametna :D uzuz9 top88
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyUto Nov 25, 2014 12:24 am

BOSNA I BOSANCI - Page 6 25jghe0
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyUto Nov 25, 2014 6:13 pm

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Dan-drzavnosti

srce Srećan vam praznik :))))










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyUto Nov 25, 2014 6:55 pm


Dobrog li auuuta sunce ti 'ebem .
BOSNA I BOSANCI - Page 6 6fm49k










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyČet Nov 27, 2014 10:46 pm

BOSNA I BOSANCI - Page 6 1920315_10203095116444272_3753795521747987776_n

BOSNA I BOSANCI - Page 6 900975











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyPet Nov 28, 2014 7:16 pm

Zaboravih cestita svojoj prvoj domovini praznik:)

E pa sretno, i da joj Bog da bolju pamet muncat
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyNed Nov 30, 2014 1:33 pm

BOSNA I BOSANCI - Page 6 2b84637bd42783828e75bbd8c6c6e48f

Leo Ajkic  ( http://no.wikipedia.org/wiki/Leo_Ajkic )  , Bosanac, iz Mostara... TV reporter...
 mislim da sam pisala o njemu i na temi Skandinavija, ono kad je u emisiji uzivo bacio macku sa terase, na zaprepascenje voditeljke i cele nacije. Prijavljen je policiji, drustvo za zastitu zivotinja ga je ganjalo i sl...
Covek lepo pita da li je to njena macka, ona kaze nije, komsijina je. Uostalom , postoji link, islo je na nac. tv.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Kad ga voditelj neke druge emisije pita sta je bilo sa mackom, on kaze, kako je doslo opet, masuci repom- Ne znam, valjda je htela opet da je bacim zlz Macke imaju 9 zivota, zar ne?

Momak, ima dobar humor, onaj nas, balkanski, i jos ga miksa sa ovdasnjim forama, tako da je svima zanimljiv.
Sada je napravio serijal, 6 epizoda, o najboljim festivalima na svetu, tj. najzanimljivijim. Otvoreno, iskreno, pozitivne i negativne strane, njegovim humorom isarane.


Sezona 1 - Guca


[You must be registered and logged in to see this link.]










BOSNA I BOSANCI - Page 6 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyČet Feb 26, 2015 1:17 am

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyPet Feb 27, 2015 6:06 pm

OTVORENO PISMO BAKIRU IZETBEGOVIĆU, DRAGANU ČOVIĆU I MILORADU DODIKU

link

BOSNA I BOSANCI - Page 6 2iw4qvd

Gonite se do vraga i poreska uprava, i zavod za zdravstvenu zaštitu, i porezi na dohodak i doprinosi na platu, doprinosi za nezaposlene, opšta naknada za vode, naknade za elementarne nepogode, doprinosi za invalide i osobe pod rehabilitacijom, fond solidarnosti, i troglavo predsjedništvo i SDP, HDZ, SNSD, SDA, SDS, SBiH! Neka se goni i Kemal Kozarić sa svojom Centralnom bankom Bosne i Hercegovine iz koje su pare iznosili kao iz prčvarnice! Sve i svi se gonite do sto vragova!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyPon Mar 16, 2015 7:59 pm

Da svisneš od muke , toliko truda ode za momenat .











[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyPet Jun 19, 2015 3:24 pm

BOSNA I BOSANCI - Page 6 11390062_485153274986403_3900606044207551769_n
Uz ovu fotografiju stoji i komentar autora "Proslava mature u Drvaru u Bosni i Hercegovini: Oni nisu učeni da mrze jedni druge".
 
Na ovoj fotgrafiji poziraju maturatnti srednjih škola u Drvaru, generacija 2014/2015. i to učenici iz Ekonomske škole, smer trgovac, konobari i iz Gimnazije, opšti smer.
 
Ova fotografija je nastala u Bosni i Hercegovini a na njoj deca poziraju sa zastavama dveju komšijskih država. Ovaj njihov čin uliva nadu u bolju budućnost za sve nas u ovom regionu.

......
Patrioti i domoljubi ,nacionalisti i "desničari" -  flipp   jesvala aplauseee










BOSNA I BOSANCI - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 EmptyNed Avg 16, 2015 12:07 pm

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
BOSNA I BOSANCI
Nazad na vrh 
Strana 6 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Bosna bez viza?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: BOSNA i HERCEGOVINA-
Skoči na: