DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SILOVANJE - Page 5 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SILOVANJE - Page 5 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 SILOVANJE

Ići dole 
+32
Astra
ZoxZoja
brdjanin
promaja
Gagica78
Lakota
debilko
zoran1970
Ivana_258
Gothic
dusicaa
Danubius
sonia
tok tuk tok
el_vibrador
Tarja
Tattoo
AstrinaKomsinica
podbarac
emanuella
sabljar
Samhain
Samouka
bokki78
komunikativn@
brunolino
doctorr67
Kica/Praja
Lily
svilanaasvaltu
montoya
slatkicass
36 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyNed Avg 10, 2008 12:19 pm

First topic message reminder :

Силовање је злочин присиљавања особе на сексуални акт са тешким физичким и емоционалним последицама.U zavisnosti od načina i starosti silovane osobe, za ovo krivično delo je predvidjena po nasim zakonima kazna od 1 -10 godina .Često se misli da su većinom silovanju izložene žene , no jednako su izloženi i deca , pa i muškarci , dakle silovatelj ne mora obavezno biti muskarac. Silovatelji , zajedno sa pedofilima, se smatraju najnizom karikom zločinaca, pa su posebno izloženi preziru i agresiji ostalih zatvorenika čak i u zatvorima. Šta vi mislite, koja bi bila primerena kazna za ovaj zločin ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyPon Jun 02, 2014 9:37 pm

Sa 8 godina rađaju decu..Pa i same su deca.
Uopšte sve te devojčice.Da li je to tako zaostalo?-ali je prestrašno.
Sama trudnoća,porođaj,ljubav prema detetu,vaspitanje.... affraid 
Nemam reči...  
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyPon Jun 02, 2014 10:41 pm

dusicaa ::
Ne znam gde bih okacila ovaj link, ali mislim da je ova tema sasvim prigodna.
Citajuci tekst imala sam blage nesvestice i tonu neverice  affraid affraid affraid affraid affraid

Kad dete rodi dete link

Ovo jeste stvarno da ti se zeludac okrene...sa 5 godina zatrudnila,sa 6 vec majka....sve je otislo u vrazju mater....to je do juce bila mislika ,danas stvarnot.
jadna djecica
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyČet Jul 10, 2014 12:12 am

DALA I KONTRADIKTORNE IZJAVE?
Taksist osumnjičen za silovanje pušten, Irkinji izmjereno 1,4 promila
Hvarski taksist kojeg je u ponedjeljak ujutro prijavila 21-godišnja Irkinja da ju je silovao dok ju je vozio iz diskoteke u hotel pušten je u četvrtak ujutro na slobodu.
Protiv njega kazneni postupak traje, ali istražni sudac Stanko Grbavac ga je pustio da se brani sa slobode te nije uvažio zahtjev tužiteljstva da se taksistu odredi pritvor zbog utjecaja na svjedoke i mogućnosti da ponovi isto kazneno djelo, javlja Slobodna Dalmacija.

Kontradiktorne izjave Irkinje?

Mlada turistkinja se u ponedjeljak ujutro odmah zaputila prema hvarskoj policijskoj postaji nakon navodnog silovanja a ubrzo je tog jutra taksit i uhićen te je bio lišen slobode sve do četvrtka ujutro. Oštećenu je odmah ispitala policija.

Tijekom ispitivanja u policiji je navodno dala dvije kontradiktorne izjave u opisu samog silovanja, a u krvi je imala 1,4 promila alkohola u krvi.

Tužiteljstvo će ispitati Irkinju

Jakša Cvitković splitski odvjetnik brani taksistu za ovo kazneno djelo je rekao:

"Moj klijent tu curu nije nikada vozio u svom automobilu, pa su tako i priče o navodnoj vožnji iz diskoteke u hotel totalna neistina. On nju nikada nije vozio niti je imao ikakav kontakt s njom i ona je njega prvi put vidjela u PP Hvar nakon što je prijavila navodno silovanje" , kaže Cvitković ne želeći ulaziti u detalje ove priče koja još nije gotova.

Irkinja je tijekom dolaska u policiju imala natučeno koljeno te prljave podlaktice i stopala. Tužiteljstvo će ispitati oštećenu Irkinju i njene prijateljice.

Slobodna Dalmacija/Danas.hr
09.07.2014.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyPon Nov 03, 2014 9:49 pm

Od ovoga mi se zavrne stomak u sekundi



Ana Kardel ispričala je pred TV kamerama potresnu priču o tome kako ju je silovao sadašnji dečko njene mame Mark Mekdanijel, kada je imala samo 8 godina.

Ali to nije ono najgore što je ova devojka proživela.

"Najgore od svega je što nakon zločina njega nije tužila moja mama nego baka. Mama nikada nije pokazala da mi veruje da se to zaista dogodilo. Pamtim čak kada mi je rekla: ‘Zašto mi priređuješ sve ovo?’“, ispričala je Ana i dodala:

"Jako me boli što je mama pustila tog čoveka blizu mojih maloletnih sestara nakon onoga što je meni uradio. Ja bih ga gledala sa gađenjem, pljunula bih ga i oterala“.

Da stvar bude bizarnija njena mama je stala u odbranu svog dečka rekavši da se se on pokajao i da je ona samo htela da mu pomogne da se vrati normalnom životu nakon izlaska iz zatvora.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyPet Nov 21, 2014 4:19 pm

Treba li mijenjati zakon i omogućiti kemijsku kastraciju za već osuđivane silovatelje i pedofile za koje je velika vjerojatnost da će opet silovati i(ili) seksualno zlostavljati djecu? Je li kastracija kod višestrukih silovatelja jamstvo da opet neće napasti žrtvu? I kako se odnositi prema zahtjevima osuđenih osoba da se sami podvrgnu kastraciji?

Ta pitanja se nameću nakon što je u Slobodnoj Dalmaciji objavljeno da je zadarski silovatelj i pedofil (38) uputio već ranije Upravi za zatvorski sustav zahtjev da mu plati kemijsku kastraciju. Svoj je zahtjev obrazložio time da kad iziđe iz zatvora želi nastaviti živjeti normalnim životom i misli da je kastracija jedini način za to, jer u mjestu gdje živi nitko ne želi s njim razgovarati, a majke ispred njega sklanjaju djecu.

Inače, osuđen je zbog silovanja supruge i njezina 15-godišnjeg brata, a zahtjev za kastracijom mu je odbijen te je upućen na psihoterapiju.

Odvjetnik Veljko Miljević ističe da se kastracija, ako je netko spreman podvrći joj se, ne kosi sa slobodama i pravima.

- Takvi ljudi imaju grižnju savjesti zbog onoga što nose u sebi i zato što će opet doći u situaciju da naprave kazneno djelo, pa su neki od njih voljni dobrovoljno pristati na kemijsku kastraciju - kaže Miljević
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyPet Nov 21, 2014 4:20 pm

Korisna mjera

Što se tiče prisilne kemijske kastracije, ima razloga i za i protiv, no Miljević smatra da multidisciplinarni tim u diskusiji treba dati odgovor na to pitanje.

- Kastracija u nas nije uvrštena u sigurnosne mjere koje sud može izreći, iako imamo zakonski temelj da je se uvrsti u sigurnosne mjere zbog ljudi s utvrđenim psihičkim stanjem za koje postoji velika opasnost da će opet silovati i tako činiti teška kaznena djela. Nečija sloboda uvijek je ograničena pravima drugih osoba. Ne može biti veće pravo silovatelja od prava djece koja su mu bila žrtve. Što ćete nekoga tko je šest puta silovao pitati hoće li se dobrovoljno kastrirati - kaže Miljević i dodaje da treba pitati liječnike ugrožava li kastracija nečije zdravlje i život i ako je odgovor ne, a njome se osuđenik lišava nečega što ga tjera na kaznena djela, u tom je slučaju kastracija korisna mjera.

Od europskih zemalja, kemijsku je kastraciju pedofila ozakonila Poljska. U Americi se primjenjuje kemijsko liječenje pedofila injekcijama koje smanjuju spolnu želju.

No, tamošnja su istraživanja pokazala da ako takvo liječenje odnosno kemijska kastracija nisu dragovoljni, povećavaju agresivnost silovatelja.

Sutkinja za mladež zagrebačkog Županijskog suda Lana Petö Kujundžić je protiv kastracije.

- Medicinska je struka pokazala da je agresivnost ta koja nekog nagoni na kaznena djela, a kastracijom nećemo spriječiti agresivnost, jer nije nužno da će silovatelj silovati samo spolnim organom. Zato sam protiv kastracije jer ona neće riješiti problem, jer će počinitelj moći silovati i na neki drugi način, ako već ne može spolnim organom. Zalažem se za psihosocijalni tretman pedofila i silovatelja, koji će shvatiti da to više ne smiju činiti i koji će biti pod nadzorom struke - kaže sutkinja Petö Kujundžić.

I bivša dječja pravobraniteljica Ljubica Matijević Vrsaljko protiv je kastracije te kaže da je to gruba intervencija u nečije zdravstvene potencijale, a zbog preveniranja kaznenih djela.

- Ja sam za oštro kažnjavanje pedofila i silovatelja, za nadzor takvih počinitelja i za registre, ali nikad ne bih potpisala niti lobirala i provodila kastraciju.


Blokirani muški hormoni

U medicinskom smislu, kastracija muškaraca podrazumijeva blokiranje djelovanja testosterona, muškog spolnog hormona koji luče muški spolni organi odnosno testisi. Endokrinolog Zavoda za endokrinologiju Interne klinike KBC-a Zagreb dr. Zlatko Giljević kaže da se kastracija može učiniti na dva načina.

– Do tzv. kemijske kastracije dolazi uzimanjem antiandrogenih lijekova koji blokiraju djelovanje muških spolnih hormona. Kemijska kastracija može biti privremena odnosno dok muškarac uzima lijekove nema ni djelovanja testosterona. A kada se prestane s uzimanjem lijekova hormoni i njihova funkcija se normaliziraju. Druga je metoda trajna jer se radi o kirurškoj kastraciji odnosno o operacijskom uklanjanju testisa ili, stručnim jezikom, o orhidektomiji. Jasno je da uklanjanjem testisa nema više ni muških spolnih hormona, pa muškarac, među ostalim, gubi spolnu želju i nagon, gubi mišićnu masu, počinje se debljati – objašnjava dr. Giljević.

Ističe da se u medicini kastracija, kirurška ili kemijska, koristi kod dijela muškaraca koji obole od karcinoma prostate koji je hormonski ovisan.

Naime, rast zloćudnoga tumora prostate može biti povezan s djelovanjem muških spolnih hormona, pa se u dijela pacijenata blokiranje funkcije testosterona može koristiti i kao učinkovita terapija.

Preuzeto sa [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost




SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyPet Nov 21, 2014 6:52 pm

Koliko sam ja shvatila hemijska kastracija je trajna samo dok kažnjenik koristi lijekove koji blokiraju proizvodnju muških polnih hormona, tako da nisam ja baš sigurna da je pouzdana kao metoda. Kako u gornjem tekstu objašnjava doktor taj oblik kastracije je učinkovit samo dok kažnjenik koristi te lijekove. Moja pretpostavka je da se vjerovatno podrazumijevalo da kažnjenici nakon izlaska iz zatvora koriste te lijekove, međutim, zar se zaista očekuje od osobe koja je sposobna silovati nekoga da će uredno koristiti pomenute lijekove? Ja bome ne očekujem od takvog da je poslušan po tom pitanju, tako da mislim da to i nije najbolje rješenje.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyPet Nov 21, 2014 7:04 pm

I ja dijelim tvoje misljenje,a drugo,kod siledzija nije ispoljen samo sexualni nagon...onda bi nasli neku koja ce ih zadovoljavati,vec nasilno ophodjenje sa zrtvom,znaci,takav i bez ev.potencije moze da nastavi sa silovanjem i pedofilijom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptySub Nov 22, 2014 7:10 pm

Jedini lijek za silovatelja je da postane necija bitch u zatvoru:) Da vidi kako Musa dere jarca lu6777
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyUto Jun 02, 2015 12:46 pm

"Od 14. godine me je silovao nekoliko puta. Majka je cijelo vrijeme znala za to, ali nije reagirala. Ponekad nas je namjerno same ostavljala u kući dok je navodno odlazila da čuvati ovce. Bio je prema meni grub i bahat, prijetio je da ću zažaliti ako nekom prijavim", ispričala je za Blic 22-godišnja D.P. koju je očuh godinama silovao, piše Blic.



Slučaj je prijavila kada više nije mogla izdržati teror u kući.

"Počela sam se zabavljati s jednim dečkom iz Pirota, boravili smo kod njega nekoliko dana, a očuh je zbog toga bio ljubomoran. Počeo me je uznemiravati, slao mi je poruke dok sam bila kod dečka. Dečko se zbog toga ljutio i nije mi dopustio da više budem kod njega, pa sam se morala vratiti obitelji. Više nisam mogla izdržati i sve sam odlučila prijaviti", očajna je 22-godišnjakinja.

'Osjećala sam se užasno'

Sva u suzama otkrila je da je njena majka nekada svjedočila silovanjima.

"Nekoliko puta je gledala dok me siluje. Smijala mi se. Osjećala sam se užasno", ispričala je nesretna djevojka.

Bračnom paru, očuhu i majci djevojke, tužiteljstvo u Pirotu odredilo je 48-sati pritvor.

Nisu morali ni taj pritvor....objesi gamad!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyUto Jun 02, 2015 3:55 pm

Od 14-te pa do 22-e je čekala da ga prijavi,a onda pravo novinarima.Hm.
Pritvor im je određen dok se ne utvrdi istina.Da li je bilo silovanja ili ne ili je maloletnici dosadio život na selu.
Svašta tu može biti.

U svakom slučaju da su uradili tako nešto žalosno je što kod nas nema adekvatne kazne za takve psihopate.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sunrise
NaughtY
sunrise


Godina : 38
Location : Tu negde...
Humor : A sta je to :))
Datum upisa : 15.04.2013

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyUto Jun 02, 2015 4:00 pm

I mamu i tatu, na sred grada vesanje.... sta drugo...

imam musko dete, ali da majka gleda tako nesto ili dozvoli muzu isto to, pa zapalila ih bih...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyUto Jun 02, 2015 4:16 pm

Kijaro,hvala bogu nisam bila silovana,ali pokusavam da razmisljam kako je takvim djevojkama....strah,ucjena...slicno kao kod nasilja u porodici....zrtvi se nametne misao da je sama kriva za to sto joj se desava....nepovjerenje...kad majka ne preduzima nista,kako da ocekuje od stranih osoba....pa tako prodju godine dok ne odluci da je dosta i rizikuje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyUto Jun 02, 2015 4:37 pm

Astra,obratila sam pažnju na ovaj članak ,mnogo toga se tu ne podudara.

A da se meni tako nešto desilo..(mada znam da niko nema  pravo nikome da sudi i uzima pravdu u svoje ruke ),imala bi toliko snage da im presudim kasnije oboma jer nijedan sud im neće dati adekvatnu kaznu za nasilje/življavanje

Bilo meni,bilo kome drugome,jer verujem da je to pakao. :(((((((










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyUto Jun 02, 2015 4:58 pm

I ja vidim nepravilnosti u smislu...ja bih napravila drugacije,sto jos uvijek ne govori da se silovanje nije desilo.
Zanima me,ti si na neki nacin strucna u toj oblasti,sta je po tebi sumnjivo u toj prici.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyUto Jun 02, 2015 5:15 pm

Astra ::
I ja vidim nepravilnosti u smislu...ja bih napravila drugacije,sto jos uvijek ne govori da se silovanje nije desilo.
Zanima me,ti si na neki nacin strucna u toj oblasti,sta je po tebi sumnjivo u toj prici.

Nisam ja stručna i toj oblasti.

Devojka će morati proći celu proceduru da se vidi da li zlostavljanja uopšte bilo.
Prvo -Kako je imala hrabrosti odmah dati izjavu za novine.
I još nešto me čudi,ako je neko  seksualno zlostavljan toliko godina ,uopšte pomišlja na vezu,a u toj vezi je verovatno i bilo odnosa.
Malo je tu podataka,ali istina će izaći na videlo .


I još nešto- momku je dosadilo što je očuh uznemirava telefonom.Niti je stao uz nju i to potvrdio niti je negirao.
Da ne grešim dušu,ali se bojim da ne bi bilo da je dobrovoljno bila pa joj dosadilo,i onda je krenulo uznemiravanje.
No,sad samo postoji izjava devojke.
Ne bih da nagađam ali ovo su samo činjenice. 
Sve opcije postoje.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyČet Feb 04, 2016 3:47 pm

Ovaj tekst moram kopirati ,da se vidi o čemu se radi . 
Dakle ,ortak ima mišljenje da je žena koja je pristala da ,recimo dođe da "sluša ploče " kod vas ,automatski pristaje i na  sexx . Imate pravo i da primenite "ubeđivanje" ako se slučajno "predomišlja"  casa
Biće da jedan deo muškaraca viče "Darijuše ,majstore " ? 
-------
LEGALIZACIJA SILOVANJA 
Zagovornici legalizacije silovanja najavljuju skup u Beogradu u večernjim satima 6. februara na Trgu republike. Piše dnevni list Blic.
Reč je o sledbenicima američkog blogera i ženomrsca Darjuša Valizadeha, koji traži legalizaciju silovanja na privatnom posedu. Prema njegovom shvatanju, žena pristankom da uđe u nečiji stan pristaje na seks.
Skupovi su najavljeni u 43 države. Pobornici njegove ideje organizovani preko interneta će se na datim lokacijama raspoznavati po lozinci „Znate li gde je pet šop„, a potom nastaviti skup u nekom od ugostiteljskih lokala.
Srpskoj policiji skup nije prijavljen, ali, kako nezvanično kažu u MUP-u, svakako neće dozvoliti okupljanje koje nije u skladu sa Ustavom i zakonima Srbije.
Tanja Ignjatović iz Autonomnog ženskog centra ističe da je to zastrašujuće.
– Tako bi mogla da se traži zabrana kažnjavanja svih vidova nasilja u privatnom prostoru – kaže Ignjatovićeva.
Ko je Darjuš Valizadeh?
Darjuš Valizadeh (37) je Amerikanac jermensko-iranskog porekla. Njegov blog obiluje stavovima da su žene niža bića od muškaraca, da ne treba da rade, kao i da odluke u njihovo ime treba da donose muškarci. Australija mu je zbog toga uskratila vizu, a gradonačelnici više kanadskih gradova poručili su da nije dobrodošao.
(izvor blic.rs)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyUto Feb 16, 2016 12:34 am

HOROR U SRBIJI: Muškarac (53), bivši legionar, silovao djevojčicu oboljelu od raka
26/01/2016

Bivši profesionalni vojnik u Legiji stranaca Radovan V. (53) iz Jagodine, osumnjičen da je silovao maloljetnu I.S. (16) oboljelu od karcinoma, kojoj su doktori davali samo 1% šansi da preživi, na saslušanju u policiji priznao je zločin!



Majka ove djevojčice dobila je kćerkin ginekološki nalaz, koji je potvrdio njene sumnje da je I.S. žrtva se*sualnog zlostavljanja i da se Radovan V. na njoj iživljavao više od sat vremena!
– R.V. nije čovjek, on je monstrum! Moja kćerka je otišla do njega da joj pogleda laptop, a on ju je silovao. Znao je da je dijete bolesno od raka, da je ometena u razvoju i da sam mu vjerovala jer je naš komšija i prijatelj. On je i mog sina učio automehaničarskom zanatu. Vjerovala sam mu kao čovjeku. Kad sam doznala šta se dogodilo, otišla sam kod njega i on mi je priznao da ju je silovao. Nije znao da kaže zbog čega i samo je plakao – priča šokirana majka.

Ona dodaje da se čitav život borila za kćerkin život i navodi da je njena djevojčica više provela u Dječjoj bolnici u Tiršovoj nego kod kuće. Doktori su ovoj devojčici operisali maligni tumor, koji se nalazio između rebara i koji je bio težak 1,5 kilograma!

– Živimo u siromaštvu, ali ja sam se trudila da mom djetetu priuštim sve što bi je učinilo srećnom. Zajedno se borimo da prebrodimo njenu bolest, ali i ometenost u razvoju. Sada kada pričam s njom, prijeti mi da će se zbog svega ubiti jer ne može da zaboravi detalje silovanja. Pričali su s njom i doktori i psiholozi, ali ona ne izlazi iz krize. Nema volju za životom – jedva završava rečenicu majka tinejdžerke.

R.V. je lišen slobode prošle nedjelje pod sumnjom da je 13.01. ove godine silovao komšinicu I.S., oboljelu od raka i zaostalu u razvoju.

I.S. je prošle nedjelje trebala ići na 15. hemoterapiju po redu, ali je to odbila jer zbog silovanja nema snaga da se više bori.

– Rekla mi je da je sve boli i da ne može da ide ponovo kod doktora. Njoj je u decembru 2014. dijagnostikovan agresivni Juving-Askin sarkom. Rak joj je “pojeo” dva rebra i redovno je odlazila u bolnicu u Beograd na hemoterapiju, zbog koje je izgubila kosu – objašnjava majka.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyUto Feb 16, 2016 12:39 am

Metak u čelo.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyUto Maj 31, 2016 7:52 pm

DROGE ZA SILOVANJE

Šta su droge za silovanje?

Pod nazivom droge za silovanje se najčešće podrazumevaju psihoaktivna sredstva koja mogu izazvati sedaciju (smirivanje) uz hipnotički učinak (pospanost). Dodatno svojstvo tih sredstava je da izazivaju gubitak pamćenja (amneziju) za period koji je nastao odmah nakon konzumacije-uzimanja. Naročito je opasno ako se kombinuju s alkoholom, jer osim pojačane pospanosti, može doći i do poremećaja disanja i ostalih vitalnih funkcija, pa i do smrti usled predoziranja

Šta je Rufi?

Rufi je ulično ime za lek Rophynol, odnosno Flunitrazepam, sedativ 10 puta jači od Valijuma. Ova supstanca se primenjuje u lečenju insomnije (nesanice), a razvijena je od strane farmaceutske kompanije Roche početkom sedamdesetih godina prošlog veka. Na tržištu se prvi puta pojavio 1975. godine, a legalno se prodaje u zemljama Evrope, Afrike, Azije, Latinske Amerike, u SAD nije legalno dostupan. Flunitrazepam spada u grupu lekova poznatu pod nazivom benzodiazepini koji imaju anksiolitički, hipnotički, miorelaksantni i antikonvulzivni učinak, a tokom dugotrajne primene flunitrazepama može se razviti tolerancija i fizička i psihička zavisnost. U kombinaciji s alkoholom učinak flunitrazepama se pojačava.
Prve zlouporabe flunitrazepama zabeležene su u osamdesetim godinama prošlog veka, a flunitrazepam se upotrebljava sam ili u kombinaciji sa ostalim drogama. Osim silovatelja koriste ga i pljačkaši da bi uspavali svoje žrtve, a često ga upotrebljavaju alkoholičari i zavisnici o heroinu. Uzima se oralno, udisanjem i pomoću injekcije.

Dejstvo Rufija

Širom sveta flunitrazepam, tj. Rufi je sinonim za drogu za silovanje. Naime silovatelji koriste flunitrazepam kao sredstvo za omamljivanje svojih žrtvi tako što ga ubace u piće žrtve, pa žrtva nakon njegove konzumacije nije u stanju pružiti otpor jer gubi sposobnost rasuđivanja i ima smanjene motoričke sposobnosti. Ono što pogotovo kvalifikovalo Rufi za ovakvu primenu jeste posle većih doza može nastupiti i anterogradna amnezija - nemogućnost pamćenja događaja odmah nakon konzumacije supstance.

Rufi se često koristi u kombinacijom sa alkoholom I drugim drogama. Ponekad se uzima da bi se pojačao heroinski "haj", ili ublažio doživljaj spuštanja nakon kokainskog ili krek vrhunca. Ukoliko se koristi sa alkoholom, Rufi izaziva stanje dezinhibicije i amneziju.
Učinak flunitrazepama počinje 20-30 minuta nakon njegove primene, a maksimalnu koncentraciju dostiže unutar 2 sata. Učinak flunitrazepama može trajati 8 do 12 sati. Metabolit flunitrazepama, 7-amino-flunitrazepam može se otkriti u urinu unutar 5-14 dana nakon uzimanja, zavisno od metode detekcije, a u kosi i do mesec dana nakon uzimanja.

Oko minuta nakon primene ženska osoba kojoj je podmetnut Rufi može da se oseća omamljena I dezorijentisana, istovremeno joj je i jako vruće i jako hladno i ima nagon na povraćanje. Može da doživi poteškoće u govoru i kretanju. Nakon dejstva uglavnom nema sećenja na ono što joj se događalo za vreme dejstva supstance.

Nuspojave udružene s primenom flunitrazepama su pospanost, umor, glavobolja, vrtoglavica, noćne more, suva usta, mišićna slabost, smetenost, ataksija, hipotenzija, rebound insomnija, anterogradna amnezija, manija, halucinacije, a po život opasne nuspojave su respiratorna depresija, koma i retka jetrena i bubrežna disfunkcija. Kod predoziranja flunitrazepamom javljaju se sledeći simptomi - pospanost, smetenost, oslabljena koordinacija, nejasan govor, koma i respiratorna depresija. U lečenju intoksikacije flunitrazepamom primenjuju se suportivne mere kojima se nastoji smanjiti dalja apsorpcija (ispiranje želudca, primena aktivnog ugljena, laksativa) uz praćenje vitalnih funkcija, a kao specifični antidot primenjuje se anagonist benzoidiazepinskog veznog mesta flumazenil (Anexate, Lanexat, Romazicon).

Primena flunitrazepama je kontraindikovana kod trudnica i dece, kod bolesnika s teškom hroničnom hiperkapnijom, miastenijom gravis, glaukomom, teškom respiratornom insuficijencijom, sleep apnejom ili jetrenom insuficijencijom i kod osoba koje su alergične na flunitrazepam ili neki od benzodiazepina. Flunitrazepam se legalno prodaje kao film-tableta od 1 mg i rastvor za inekcije. Tableta od 1 mg je zeleno-maslinaste boje, duguljastog oblika, s utisnutim brojem 542, sadrži boju pa kada se tableta ubaci u piće tableta poplavi i sporo se otapa te je vidljiva. Ta nova tableta flunitrazepama u primeni je od 1998. godine kao odgovor kompanije Roche na sve veću zloupotrebu flunitrazepama, a zamenila je stare tablete od 0,5 mg, 1 mg, 2 mg i 4 mg, koje su bile bele, okrugle, lako topljive, bez boje, ukusa i mirisa.

Šta je GHB?

GHB (gamahidroksibutirat), koji je takođe poznat kao droga za silovanje, spada u kategoriju depresora nervnog sistema. Nema boju i miris pa ga je lako ubaciti u piće potencijalne žrtve. Različita imena za GHB su i G, Liquid, tečni ecstasy. GHB je razvijen ranih šezdesetih godina kao ljudski anestetik, ali je napušten zbog neželjenih nuspojava. Osamdesetih se koristi kao sredstvo za uspavljivanje i pri body buildingu, a devedesetih počinje njegova upotreba kao rekreacionog psihoaktivnog sredstva.

Što se samog izgleda tiče, GHB je praškastog oblika bele boje, a može biti i bezbojna tečnost koja se često oboji radi kamuflaže. Osim toga, GHB može biti aktivan sastojak nekih tableta ili kapsula. 1 gram GHB praha može se razrediti već u 1 ml vode.

GHB (gama-hidroksibutirat) je sintetički proizvod, vrlo sličan inhibitoru, neurotransmiteru (GABA) koji nalazimo u nervnom sistemu. GHB i GABA deluju na iste receptore u mozgu, a najčešće se proizvodi mešanjem gama-butirlaktana i jake baze kalijum ili natrijum hidroksida.

Način upotrebe GHB-a




Uzima se oralno i najčešće se stavlja u alkoholno piće, a njegovo delovanje povezano je sa fizičkim predispozicijama konzumenata, njegovom eventualnom tolerancijom i, naravno, s konzumiranom količinom droge.


Zbog samog izgleda i brzine delovanja GHB je vrlo pogodan za podmetanje u piće. U SAD-u ga zato nazivaju 'date rape drug' - drogom za silovanje.




Dejstvo GHB-a

Dejstvo GHB-a najčešće počinje 10 do 20 minuta posle uzimanja. Traje do 11 sati. Najjače se oseća 1 do 2 sata nakon uzimanja.
GHB može izazvati laganu psihičku zavisnost kod redovnih korisnika. U literaturi su navedeni slučajevi sindroma odvikavanja u trajanju od nekoliko dana kod korisnika koji su GHB koristili svakodnevno.

Delovanje GHB-a slično je kod malih količina kao delovanje alkohola. Dolazi do poboljšanja raspoloženja, smanjenja društvene inhibicije i motoričkih sposobnosti. Veće količine mogu prouzrokovati vrtoglavicu, teškoće u fokusiranju pogleda, promene raspoloženja, pričljivost, želju za plesom, pojačanje erotiskih nagona, ali i mučninu i slabost. Zbog načina na koji deluju uzete u manjim količinama, ove droge u žargonu nazivaju se još i "droge ljubavi". Upravo to izuzetno pogoduje silovateljima jer često imaju svedoke da je žrtva pristala ili se ponašala kao da podstiče seksualni odnos sa silovateljem. Prevelike količine mogu prouzrokovati slabost, teturanje, nesvesticu, jaku vrtoglavicu, povraćanje i nemogućnost orijentacije. Većim konzumiranjem javljaju se glavobolje, šizofrene reakcije, potpuna fizička nemoć, povraćanje, problemi s disanjem, amnezija i na kraju stanje kome ili dubokog sna.




Osoba koja uzme preveliku dozu GHB-a može se naći u stanju privremenog sna iz koga ju je nemoguće probuditi. Za vreme stanja dubokog sna koje može trajati od tri do četiri sati vrlo često su zabeleženi slučajevi seksualnog zlostavljanja, ali i slučajevi otmica, krađa i prevara.

GHB se najlčešće sipa u obojena pića (štok-kola na primer) i koktele. Opasnost ovakve kombinacije velika je, jer je vrlo tanka granica između doze koja pobuđuje zadovoljstvo i overdose. Nemoguće je tačno kontrolisati i znati jačinu nabavljenog rastvora GHB-a, i zbog toga dolazi do predoziranosti.

U urinu se GHB može otkriti 4 do 5 sati od upotrebe injektiranjem i 10 do 20 sati od upotrebe oralno.


Kako izbeći podmetanje droga za silovanje u piće:
ne verujte nikome
ne uzimajte piće od nepoznatih osoba
uzmite piće koje je zatvoreno u boci ili limenki
ako ste se tokom zabave odvojili od svog pića, uzmite novo
ne pristajte na to da vam iko bilo šta sipa u piće uz nagovor da ćete se zbog toga osećati lepše i slično


Izvor:
[You must be registered and logged in to see this link.] stetoskop. info [You must be registered and logged in to see this link.] cybermed.hr
Dr Stevan P.Petrović: Droga I ljudsko ponašanje
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyUto Maj 31, 2016 8:39 pm

Ponašanje žrtve silovanja i reakcija napadača


            Žrtve  silovanja rijetko napad prihvataju pasivno. One se opiru prije i tokom samog  silovanja, ili i prije i tokom čina. Otpor koji žrtva pruža napadaču može biti  povezan sa starošću žrtve, njenom fizičkom snagom, samopouzdanjem.
            Glavni  faktor koji određuje otpor žrtve je ponašanje samog napadača. Isto tako, i  postupci napadača su određeni ponašanjem žrtve. Mogu se razlikovati četiri  vrste otpora koji pružaju žrtve:
 
            taktika traženja pažnje podrazujmeva žrtve koje  viču, deru se, vrište. Ove taktike najprije bivaju provedene od strane žrtve.  Odgovor napadača na verbalno protestiranje žrtve je pokušaj da je ubijedi da  situacija nije tako bezizlazna kako se može činiti, ali silovatelj može  pribjeći i fizičkom nasilju kako bi ušutkao žrtvu. U ubjeđivanju žrtve,  silovatelj nekad dio odgovornosti može prebaciti na samu žrtvu zločina. Ove  taktike su se pokazale uspiješnim samo na javnim mjestima. U drugim  okolnostima, silovatelji ih ignoriraju;
     
 
            nekooperativne taktike mogu uključivati odbijanje  žrtve da skine odjeću sa sebe, ili u onemogućavanju da penis penetrira u  vaginu. Ove taktike ne prouzrokuju mnogo problema silovateljima, koji ili  razderu odjeću žrtvi ili je fizički povrjeđuje dok ona sama ne pristane da  skine odjeću. Što se tiče same penetracije, silovatelj može nastaviti čin bez  pomoći žrtve, tako što olakša penetraciju svojom pljuvačkom koju nanese na vaginu  prstima;
     
 
            psihološke taktike podrazumjevaju zastrašivanje  silovatelja, pokušaj da se on urazumi, ili se pokuša zadobiti njegova  naklonost. Neki naučnici ističu ove taktike kao najbolje za spriječavanje  silovanja;
     
 
            fizički otpor podrazumjeva fizičke radnje koje  mogu, nažalost uglavnom nakratko, spriječiti silovatelja u njegovoj nakani. Žrtva  može prekrižiti noge, pokušati odgurnuti napadača, ugristi ga i slično.  Međutim, pružanje fizičkog otpora prilikom silovanja može često imati i  suprotan efekat. Neki napadači postanu više uzbuđeni kada se žrtva opire i  pruža otpor, navodeći da im nije interesantno kada se žrtva ne bori. Ova  činjenica još jednom ističe da užitak silovanja ne leži u seksualnom  zadovoljenju nego u dokazivanju snage.


      Upotreba fizičke sile i oružja prilikom silovanja


            Zastrašivanjem  žrtve je čest način osiguravanja izvršenja silovanja. Silovatelji umeću strah  kod žrtava tako što im prijete na razlilčite načine, fokusirajući se na žrtvinu  socijalnu i fizičku ranjivost. Kako bi pojačali efekte prijetnji koje izlažu  žrtvama, neki silovatelji mogu pokazivati i upotrijebiti oružje. Time se  dokazuje muževnost i snaga, još jednom. Time što žrtvi pokaže sposobnost  rukovanja snažnim oružjem, silovatelj ilustrira dominaciju nad ženom.
            Mnogi  silovatelji se ne zadržavaju samo na prijetnjama, nego zapravo provode okrutno  nasilje nad svojim žrtvama. Uobičajeno grubo ponašanje je grubo nasilno  ukljanjanje odjeće žrtve, za koju je pokazivanje njenog nagog tijela  silovatelju stravično i izvor je velikog poniženja. Dodatna poruka ovog čina je  pokazatelj da je napadač odlučan u ispunjenju svog cilja. Upotreba fizičkog  nasilja napadača nakon seksualnog odbijanja žrtve ne služi samo kao otklanjanje  njegove ljutnje. Fizička sila također poručuje žrtvi da, bez obzira šta ona  činila, silovatelj je i dalje «muškarac» koji je fizički i seksualno  dominantan.
 
            Fenomen  grupnog silovanja podrazumjeva više izvršioca čina ili prisiljavanje muža ili  momka žrtve da gleda silovanje. Grupno silovanje sa svojim karakteristikama ima  dva cilja, to je da učini od muža ili momka dijelom silovanja, jer mogu samo  pasivno gledati, i drugo, služe za demonstaciju velike snage silovatelja u  odnosu na druge muškarce, pošto žrtvin momak ili muž ne može osigurati  sigurnost i kontrolirati njegovu ženu.


      Upotreba psihičkog nasilja


            Fizičko  nasilje silovatelja nije jedino koje može nanijeti bol žrtvi. Verbalno  zlostavljanje takođe može biti jednako stravično. Vrijeđajući rječnik kojim se  silovatelj obraća žrtvi najčešće je ponižavajući. Njegove riječi degradiraju  njeno doživljavanje same sebe, ženu stavljaju u ulogu seksualnog objekta,  lišena je prava na osjećanja, ponižena.     Također  silovatelji nerjetko napadaju na žrtvin socijalni ugled tokom verbalnog  zlostavljanja i zastrašivanja.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyUto Maj 31, 2016 8:47 pm

ZoxZoja ::
Metak u čelo.
Verovatno ste čitali za ono u Brazilu ,tinejdžerka koju su drogirali i nad njom se iživljavalo njih 30 .
Ne bi se ni saznalo ,da se jedan od skotova nije pohvalio na netu ,pa stavio snimak . 
Hapšenja su u toku ,i možda ne mora metak u čelo ,ali hemijska kastracija i višegodišnja robija sa prisilnim radom bi bila prava stvar (da se ja pitam)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyUto Jun 20, 2017 10:45 pm

Zanimljiva ideja nekoga ,kazna za silovatelje .  like

[You must be registered and logged in to see this image.]

Postoji jedan zatvor ,mislim u Boliviji ,koji je potpuno "autonoman" unutar zidina .Osuđenici tamo žive sa porodicama ,dakle i sa decom ,i sami organizuju kompletan život unutar zidina .Praktično ,to je jedan grad ,a stražari su van zidova ,jedina njihova obaveza je da paze da neko ne pobegne .
U svakom trenutku tamo ima preko 200 dece ,koja  sticajem okolnosti ,praktično žive okruženi i silovateljima ,i pedofilima ,i ubicama .
Samo ...u tom zatvoru ima jedan nepromenjiv zakon  .Ogrešiš li se o bilo čije dete ,smesta te udave u jezeru koje se nalazi u okviru zatvora . Nema priče ,zatuku kao besno pseto . 
I taj zakon funkcioniše ,posle 2-3 "slučaja" godinama ranije ,sada nema problema .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyUto Jun 20, 2017 10:56 pm

Dobar zakon. Jedino, aj' budi siguran da budala neće napastvovati nečije dijete. Najmanje što se može uraditi takvom je stvarno da ga se zadavi!
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyUto Jun 20, 2017 10:58 pm

Kakav je to zakon.
Kakav porodični zatvor.
Ne mogu da zamislim da ovako neko bude silovan pa su neke blage kazne,a ne daj bože da se desi nekom mome.
Nema štrika.Zatući odmah. Upropastiš nečiji život i uživaš sa svojom porodicom(samo izolovan).
Bolesno.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptySre Jun 21, 2017 1:17 am

Danubius ::
Postoji jedan zatvor ,mislim u Boliviji ,koji je potpuno "autonoman" unutar zidina .Osuđenici tamo žive sa porodicama ,dakle i sa decom ,i sami organizuju kompletan život unutar zidina .Praktično ,to je jedan grad ,a stražari su van zidova ,jedina njihova obaveza je da paze da neko ne pobegne .
U svakom trenutku tamo ima preko 200 dece ,koja  sticajem okolnosti ,praktično žive okruženi i silovateljima ,i pedofilima ,i ubicama .
Samo ...u tom zatvoru ima jedan nepromenjiv zakon  .Ogrešiš li se o bilo čije dete ,smesta te udave u jezeru koje se nalazi u okviru zatvora . Nema priče ,zatuku kao besno pseto . 
I taj zakon funkcioniše ,posle 2-3 "slučaja" godinama ranije ,sada nema problema .

Postoji sličan zatvor u Meksiku (La Mesa), korišćen je u filmu "Get The Gringo". Ista pravila važe za sve zatvorenike. Mogu da dovedu svoje porodice da žive sa njima bez problema. Ali i svi koji nemaju gde da žive mogu da se usele da tu žive ako plate mesečne troškove. Vrlo zanimljivo je da niko nije pokušao da pobegne odatle sem u dva slučaja.

Činjenica je da to tamo prolazi. Verujem da bi moglo ikod nas. Takođe su stražarske kule na sve četiri strane sveta oko "zatvora".

A što se primera kazne tiče, ja sam saglasan. Pusti glodare da im požderu alat pa da vidim ko će od njih onda da siluje i dalje :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyPon Okt 02, 2017 10:50 am



Monstrum iz Zadra godinama je silovao kćer. Tri puta je zatrudnjela, dva puta je pobacila. Svima u sudnici ledila se krv u žilama dok su se čitala monstruozna zvjerstva koje je 51-godišnjak radio svojoj obitelji

Pročitajte više na: [You must be registered and logged in to see this link.] - 24sata.hr
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyPon Okt 02, 2017 7:11 pm

Strašno! Prestrašno! Sve moguće institucije koje su imale dodira sa porodicom su zatajile. Nemam riječi.
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyPon Okt 02, 2017 7:22 pm

Strašnije mi je i od nekih ubistava , kazne su smešne , ubiti monstrume al ih prvo mučiti do besvesti .










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyPon Okt 02, 2017 7:25 pm

Nemam snage ni da čitam. Samo na naslov imam jedan komentar - METAK U ČELO.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyPon Okt 02, 2017 8:44 pm

Ovakvi ne zaslužuju ni porodicu. Un buco in fronte! Iliti što reče Zoja, jedini lek za ovakve
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyPon Okt 02, 2017 8:48 pm

Prestrogi ste. Posle Nemačke i Švedska je omogućila brak pedofila i žrtve, sve je to ok, samo se opustite, a kad se opustite to ionako nije više silovanje










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyPon Okt 02, 2017 9:09 pm

ZoxZoja ::
..... imam jedan komentar - METAK U ČELO.
Nikako nisam pristalica smrtne kazne (o čemu smo pričali naširoko na temi o tome ,pa da se ne ponavljam zašto i kako ) No, ovakve stvari me čine vrlo fleksibilnim da učinim presedan ,te se slažem sa Zoxy.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyPon Okt 02, 2017 9:17 pm

Kica/Praja ::
Prestrogi ste. Posle Nemačke i Švedska je omogućila brak pedofila i žrtve, sve je to ok, samo se opustite, a kad se opustite to ionako nije više silovanje

Netacno.....zrtva mora biti punoljetna i dobrovoljno u sexualnim odnosima sa roditeljem a na zalost, ovaj zakon je na snazi odavno u srbiji i ne smatra se krivicnom djelom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyUto Okt 03, 2017 5:02 pm

Astra ::
Kica/Praja ::
Prestrogi ste. Posle Nemačke i Švedska je omogućila brak pedofila i žrtve, sve je to ok, samo se opustite, a kad se opustite to ionako nije više silovanje

Netacno.....zrtva mora biti punoljetna i dobrovoljno u sexualnim odnosima sa roditeljem a na zalost, ovaj zakon je na snazi odavno u srbiji i ne smatra se krivicnom djelom.

Srbija je uvek išla ispred vremena u seksualnim slobodama. Kod nas je u pripremi nacrt zakona da se eventualna smrtna kazna ubicama povratnicima, izvrši seksualnim putem. Samo opušteno, jer kad se opustite to ionako više nije silovanje.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptySre Okt 04, 2017 7:02 pm

'MOJ SE ŽIVOT RASPAO'
POTRESNA PRIČA TINEJDŽERICE 'Silovala su me dva policajca, utrpali su me u maricu i iživljavali se na meni 45 minuta, a onda me izbacili na cestu' VIŠE

Tinejdžerica iz njujorškog kvarta Brooklyn tvrdi da su je dva policijska detektiva silovala nakon što su je priveli zbog posjedovanja droge, piše New York Daily News.

"Moj se život raspao. Silovanje me uništilo", poručila je mlada djevojka preko svog odvjetnika Michaela Davida. "Uhvati me panika svaki put kada vidim policajca."

--------------------------------------
Ne znam,ali začudio me KIćin pogled na silovanje.Možda ja grešim.  Ova devojka bez obzira da li je dilala drogu ili se drogirala niko nema pravo da se iživljava na njoj.Na bilo kome.

I uvek će policajac biti u pravu- Prema visokopozicioniranim izvorima u policiji, Martins i Hall su kolegama rekli da je djevojka pristala na seks.
Strašno.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptySre Okt 04, 2017 9:16 pm

Ma bre Kijara pišem ironično. Vidiš da je sve otišlo u 3 p.m. Ko može da odobrava silovanje ?!?
Kad sve ljudske i moralne vrednosti odu u ambis, silovanje mozga ili silovanje genitalija se svodi na isto.
Sve se svodi na čisto iživljavanje nagonskih potreba pod vidom slobode. Nastrani su ponosni i ne samo to nego još i ismejavaju ove što bi da decu prave dvoje različitog pola. Pedofilija, incest i sve drugo se polako dovodi u sferu multikulturalnosti, pa će tako jednom i silovanje.
Naravno da sam protiv svega toga.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptySre Okt 04, 2017 11:40 pm

Kica/Praja ::
Ma bre Kijara pišem ironično. Vidiš da je sve otišlo u 3 p.m. Ko može da odobrava silovanje ?!?
Kad sve ljudske i moralne vrednosti odu u ambis, silovanje mozga ili silovanje genitalija se svodi na isto.
Sve se svodi na čisto iživljavanje nagonskih potreba pod vidom slobode. Nastrani su ponosni i ne samo to nego još i ismejavaju ove što bi da decu prave dvoje različitog pola. Pedofilija, incest i sve drugo se polako dovodi u sferu multikulturalnosti, pa će tako jednom i silovanje.
Naravno da sam protiv svega toga.  
Sve je u redu Kićo . :)


(Tnx na objašnjenju-pročitala .Sad mi je "mnogo" toga jasnije   migg  )










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyČet Okt 05, 2017 8:06 am

Kica/Praja ::
Ma bre Kijara pišem ironično. Vidiš da je sve otišlo u 3 p.m. Ko može da odobrava silovanje ?!?
Kad sve ljudske i moralne vrednosti odu u ambis, silovanje mozga ili silovanje genitalija se svodi na isto.
Sve se svodi na čisto iživljavanje nagonskih potreba pod vidom slobode. Nastrani su ponosni i ne samo to nego još i ismejavaju ove što bi da decu prave dvoje različitog pola. Pedofilija, incest i sve drugo se polako dovodi u sferu multikulturalnosti, pa će tako jednom i silovanje.
Naravno da sam protiv svega toga.  

I meni je Kića digao pritisak svojim postom. Sreća pa sam se setila KO piše. Pre 3-4 godine bih mu glavu otkinula zbog istog. Ovako sam shvatila njegovu ironiju.

U pravu si Kićo. Incest, pedofilija i mnogo šta drugo se danas podvode pod "multikulturalnost" A nisu normalni. Izjednačavanje nasilja sa "kulturnim obrascem ponašanja" je ono što će našu "civilizaciju" dovesti do propasti. Pre ili kasnije. Baš kao što je i Rim propao.











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptySub Okt 07, 2017 9:16 pm

ZoxZoja ::
ono što će našu "civilizaciju" dovesti do propasti. Pre ili kasnije.

Zar nije već propala?? Pogledaj oko sebe. Sve ono što nisi mogla ni da zamisliš da će da se dešava, dešava se kao potpuno normalna stvar
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptySub Okt 07, 2017 9:46 pm

Ne volim ove teme jer niko se postaviti u ztrvinu kozu ne moze ...

Na moju nesrecu i cerka je bila zrtva manijaka a na srecu do silovanja nije doslo jer napao na prometnoj ulici uvece oko 20h gde se jos kretali povremno ljudi ..
Ono sto smo tad svi prozivljavali u kuci mesecima je neopisivo. Docikavala sam je gde god isla a mracak poceo da pada , vatala je panika u svakoj senci koji bi se pojavio na ulici ,zakljucavala bi se u sobu na ceo dan, nocima nije smela da zatvori oci jer cim zatvori on bi se pojavljivao ... dogurali smo tako daleko da smo zavrsili kod spihologa , na cajevima za spavanje i vecitog ubedjivanja da nije svaki muskarac u kapuljaci potencionalni napadac. Prijavili smo manijaka , odlazili na policiju davalai izjave, ne jednom isla na prepoznavanje i ako ga vec prepoznala sve je gurnuto pod tepih posto doticni gospodin od 30 godina bogatas sa mafijama u rodbini ... precesljala sam krivicni zakon , ljudska prava , mogla sam doktorirati vec ali na nasu zalost zakoni nisu pisani za zrtve ... tacke se pobijaju odma narednom i bez da ste krenuli u bilo sta vec ste izgubili ...

Lik je napao 14 devojcica te godine uzrasta izmedju 14 i 20 godina , skor svaka prijavila (tako nam policajac rekao) ali dzaba sve dok se nije zajebao i napao cerku skolskog policajca ... onda se digla fama , frka i buka . Odma sud , pa sve nanovo taman kad se sve zaboravilo pa isli torturu korak po korak ispocetka ...

Odma da kazem jer smo culirazne komentare koje su nas mnogo bolele a ismo mogli uticati na to .
Tipa : Sigurno je sama to trazila, vidi se kako je lepa ... ili mora da je obukla dopicnjak ... ili ... da ne nabrajam .

Zli jezici , mali umovi , nagadjanja ...
Ako je neka lepa zasto mora odma da bude kurva, silovana , izazivacica ili bilo sta ? Znaci lepota je prokletsvo ili ne sme niko da bude lep/a jer je to njegov greh ????

Ne nije imala ni dopicnjak (ne nosi ni leti a kamo li zimi ) bila je zima jos , imala je na sebi farmerice, polu kaput, kapu , veliki sal , cizmice , rukavice , i vracala se sa autobuske stanice u 20h !

Sad je to iza nas, sud zacutao on i dalje radi u kaficu gde i radio , jednom sam otisla da ga vidim ... prilazi maldim devojkama , merka ih onda u sanku s a kolegom komentarise , podrugljivo se smeje ...
Mogla sam ga zubima rastrgati od besa ali nisam ... zasto ? Razmislite ... to su ljudi kojima se sve moze a ja sam niko ...
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptySub Okt 07, 2017 10:44 pm

Ne znam šta bi ti kazala.(proklestvo sredine u kojoj živiš od starne ljudi koji su samo spremni za osudu)
Očito ima dobru "zaleđinu" jer više devojaka je napao.
Važno da je malena dobro i ne ponovilo se nikada.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptySub Okt 07, 2017 10:59 pm

Oki ne mogu da zamislim kroz šta ste prošli porodično i tvopja devojčica posebno. Ne dao mi Bog ni da ikad razumem. Pre mnogo godina imali smo manijaka/polupedofila u selu. Napadao je devojčice tek zašle u pubertet. Fetiš su mu bile njihove jedva vidljive grudi. Prijavljivan i večiti odgovor "Ne možemo ništa dok nešto ne uradi". To "nešto" je verovatno bilo siluje i ubije neku od žrtava. Onda je prešao granicu. Napao je dve devojčice čijoj braći se to nije dopalo. Dečaci uzrasta jedva 16 godina su rešili da uzmu zakon i pravdu u svoje ruke. Da zaštite njih dve ali i sve druge potencijalne žrtve. Prvo su misteriozno prestale da rade ulične svetiljke u okolini kuće gde je dotični živeo. Onda se jedno jutro samo čula priča kako je ŽŽ dobio batine. Dobre batine da je u bolnici završio. Njegov otac čiji ga je uticaj sitnog aparatčika dobrog sa "drugovima" do tad štitio naišao je na nepremostivi zid ćutanja. Svi smo znali ko je i zašto to uradio. Kladim se da je i tadašnja "narodna milicija" znala. Ali su "uzalud" tragali za počiniocima. A na pitanje "pa šta da radim s njim" dobio je odgovor "pa leči ga tamo gde si i sebe i gde ti je otac bio lečen". Jer dotična familija je imala dugu istoriju "nečiste krvi". Danas je ŽŽ u duševnoj bolnici iz koje neće nikad ni izaći. Jer godinama je postajao sve nasilniji i nasilniji. Tog oca koji ga je štitio napao je i istukao ne jednom.

Nisam za zakon ulice. Nisam za linč. Ali kad zakažu zakon i pravo onda pravda mora da potraži drugi način da bude zadovoljena. Takav nasilnik poznaje samo jedan jezik. Jezik nasilja i dok ga sam ne iskusi neće stati. Dok neka devojčica ne plati glavom njegovu osionost. Koga noć pojede tog jutro ne poznaje.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptySub Okt 07, 2017 11:10 pm

Hvala vam ....
No kad sam vec po ko zna koji put posetila policijsku stanicu na moje milionito isto pitanje kako mu ne mogu nista ako znaju ko je i sta radi , odgovor je ovakav bio:
Gospodjo zakon nam je vezao ruke, mi mozemo uzeti vasu prijavu i proselditi a po zakonu sve dok ne nanese ozledu koja se vidi on nije ucinio nista pogresno.

Znaci pazi ovako , on moze da te prati, uhodi , uteruje strah svaki dan a da pri tom ispada da on samo seta i nista ne radi drugo, on moze da te gura, pocupa odecu sa tebe, sramoti , maltretira verbalno , moze da te mazi , pipka i sve je to ne kaznjivo !

Takav je nas zakon usrani.
A pitam se gde je onda strah zrtve, dusevni kolaps i bol koji trpe ?
Ovo je bolesna drzava sa bolesnim zakonima i jos bolesnijim vodjama ...
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptySub Okt 07, 2017 11:41 pm

Oki upravo to je ono "ne možemo ništa dok nešto ne uradi" od pre sto godina. Pa jebem vam mater valjda treba da zaštitite žrtve i od psihičke torture. Tu jedino pomaže isto prirediti nasilniku.Pratiti ga otvoreno, zijati u njega, očešati se u prolazu ... ma jebati mu majku nasilničku negde u mraku dok ne prizna kad je prvi put mamu za sisu ujeo. Pa onda opet.

Poštujem tvoje poštovanje zakona i rešenost da da ideš legalnim putem. Ali ne dao Bog nekom da stavi ruku na moje devojke s najvećim zadovoljstvom ću ga robijati.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyNed Okt 08, 2017 12:30 am

Do tad sam mislila da je gradjanska duznost postovati zakon , ali niko ne postuje i nazalost uvek sitna buranija najebe ... Zox ja se plasim da kad bih ja solo nesto poduzela on bi se okomio na moju decu jos vise , ja jesam lavica ali sam vagala i posledice ... dolijace on vec nekom pa ce naplatiti i moj deo na kraju krajeva nicija do zore nije gorala ....

Ali da sam sluslaa srce tad mislim da bi ga iskidala ...
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyPon Jan 18, 2021 7:54 pm

Ovih dana je vrlo aktulan slučaj Miroslava Mike Aleksića ,poznatog učitelja glume sa FDU ,koga je naša glumica Milena Radulović optužila da ju je silovao u više navrata u vreme dok je imala 17 godina (znači ,pre nekih 9 godina ) Njoj su se pridružile i druge studentkinje (njih još 5) te je dotični uhapšen ,i tereti se za ukupno osam krivičnih dela silovanja i sedam krivičnih dela nedozvoljene polne radnje, na štetu šest oštećenih, od kojih je jedna maloletna.
Potpuno se slažem ,da ako je to počinio,zaslužuje ovo "raspinjanje" po novinama ,ali ?
Pitam se kako će te devojke to i dokazati -jer je nemoguće uobičajenim medicinskim metodama dati krunske dokaze ?
Vrlo je moguće da bude *ladno oslobođen , i to po zakonu, zbog nedostatka dokaza.
Sve se svodi na "reč protiv reči" ,i ja tu ne vidim pravni način da ga osude ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyPon Jan 18, 2021 9:11 pm

Danubius ::
Ovih dana je vrlo aktulan slučaj Miroslava Mike Aleksića ,poznatog učitelja glume sa FDU ,koga je naša glumica Milena Radulović optužila da ju je silovao u više navrata u vreme dok je imala 17 godina (znači ,pre nekih 9 godina ) Njoj su se pridružile i druge studentkinje (njih još 5) te je dotični uhapšen ,i tereti se za ukupno  osam krivičnih dela silovanja i sedam krivičnih dela nedozvoljene polne radnje, na štetu šest oštećenih, od kojih je jedna maloletna.
Potpuno se slažem ,da ako je to počinio,zaslužuje ovo "raspinjanje" po novinama ,ali ?
Pitam se kako će te devojke to i dokazati -jer je nemoguće uobičajenim medicinskim metodama dati krunske dokaze ?
Vrlo je moguće da bude *ladno oslobođen , i to po zakonu, zbog nedostatka dokaza.
Sve se svodi na "reč protiv reči" ,i ja tu ne vidim pravni način da ga osude ?

Ne bih nikoga da osuđujem. Ako je neko preživeo silovanje i nakon 9 godina to prijavi, bez obzira na sve moguće traume, malko mi smrdi cela priča. Mislim da je podloga priče da je nešto drugo u pitanju.
Ne odobravam bilo kakve nasilne radnje. NE, uvek znači NE.
Što se tiče ovog slučaja, sumnjam da će se bilo šta dokazati.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyUto Jan 19, 2021 9:19 am

I danas mi smrdi priča. Podseća me na šešeljevo mahanje papirima sa dokazima. da li su zatvorili školu? Da li su ga uhapsili? Čudno, nije pomenut Đilas! Ljubitelji Fame, Parova, Sapunica i ostalih senzacija i šokantnih stvari, vape za nekim dešavanjima
Trenutno su aktuelni, frilenseri, Jovanjica, spomenik, gondola. Krušik je pomalo pao u zaborav, kao i nesreća na naplatnoj rampo, oliver se više i ne pominje.
Koliko košta neki skandal čime će se Glasačka marva zabaviti?
Pazi sada ovu teoriju:
Časove je počinjao sa molitvom!!!!
Ko ti garantuje da se u celoj priči neće pojviti i Grigorije dizeldorfski.
smrdi mi priča, smrdi.

Ovo nije nije post koji opravdava nasilje i odbrana neke ličnosti. Ako je istina, neka trune doživotno!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyUto Jan 19, 2021 9:37 am

Eugen Grafvajer ::


Što se tiče ovog slučaja, sumnjam da će se bilo šta dokazati.
Mogu se kladiti da će ovoga da brane Toma Fila ili Borivoje Borović ,a da će one koje su se usudile da progovore posle toliko godina biti vučene po blatu od strane medija .Isti ti koji danas priču o "monstrumu" će vrlo lako sutra da satanizuju žrtve -ne bi bilo prvi put .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyUto Jan 19, 2021 9:54 am

Danubius ::
Eugen Grafvajer ::


Što se tiče ovog slučaja, sumnjam da će se bilo šta dokazati.
Mogu se kladiti da će ovoga da brane Toma Fila ili Borivoje Borović ,a da će one koje su se usudile da progovore posle toliko godina biti vučene po blatu od strane medija .Isti ti koji danas priču o "monstrumu" će vrlo lako sutra da satanizuju žrtve -ne bi bilo prvi put .

Neće morati niko da ga brani. Mediji su prenaduvali i doneli konačnu odluku a to se obara na keca. Ako i bude suđenja (predpostavljam da će nešto izleteti, u međuvremenu), propratiće se u nekom pasusu na 10oj strani a galamdžije će ispred suda, dizati buku i širiti transtarente. Prvda za ovog, pravda za onu, bla, bla. Memorija zlatne ribice će podsvesno, spakovati ceo događaj u folder," ko ga jebe" a onda će se pojaviti neki novi skandal sa novim akterima gde će se ponovo pojaviti Đilasovih 617.000.000 evrića i naravno, IZBORI.

Aktuelno silovanje je dobra podloga da se na vreme otkrije zločin. Osvešćivanje od ćutanja i skrivanja stvari pod tepih se mora zaustaviti.

Za sada liči na sud Poncije Pilata: "Narode, koga da oslobodimo a koga da razapnemo?"
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptySub Jan 23, 2021 8:14 pm

U normalnim uslovima očekivati je da tužilaštvo odradi veoma opsežnu optužnicu koja bi mogla biti potvrđena na sudu. Nije stvar samo u tome što je silovanje odnosno zlostavljanje prijavljeno nakon devet godina. Preveliki broj svjedoka odnosno oštećenih u igri. Njihove izjave u tužilaštvu bi se morale uzimati maksimalno oprezno i biti apsolutno nepristrasan. Iz mase primjera sam imala priliku gledati koliki je teret na leđima kada se radi pod pritiskom javnosti, a u ovom slučaju taj pritisak je ogroman. Ni jednog jedinom momenta ne smatram da te žene lažu, ali mislim da su sva ova pojavljivanja u medijima zapravo kočnica cijelom slučaju. Kod samog suđenja, ako njih 20 dođe sa istom pričom, ako se procijeni da postoji obrazac ponašanja silovatelja, teško da će se izvući. Takođe, tih 20-ak žrtava moraju imati svjedoke koji su primijetili promjene na njima. Opet kažem, to su normalni uslovi.
Ne ide to baš tako jednostavno. Evo sad sam odlučila da kažem da me neko silovao prije devet godina. Mora neko iz mog okruženja da je primijetio na meni barem uznemirenost, potištenost, uplašenost. Ima načina, ali se zaista mora opsežno raditi.
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyNed Jan 24, 2021 6:35 pm

Smešno mi je ovo, više puta silovana. A pri tome, nema ništa od toga, da je probala da više ne dolazi pa joj je eventualno prećeno. Znači, stalno dolazila sama i dobrovoljno. Zatim upisala i sestricu u tu školu. A tek ove podrške, kao da su režirane u Holivudu. Ona afera sa Monikom Levinski. Čuvala uzorak sperme 10 godina. Pa znači to je krivično delo, planirana ucena nekoga. Ovakva silovanja štete mučenicama koje stvarno dožive silovanje. A ima devojaka poput one kojoj je Zdravko posvetio pesmu, koja se bacila sa 6-og spratga i poginula da ne bi bila silovana. Sad očekujem zbog broja prijava da Miku na kraju sude za genocid.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyPon Jan 25, 2021 10:37 am

debilko ::
Smešno mi je ovo, više puta silovana. A pri tome, nema ništa od toga, da je probala da više ne dolazi pa joj je eventualno prećeno. Znači, stalno dolazila sama i dobrovoljno. Zatim upisala i sestricu u tu školu. A tek ove podrške, kao da su režirane u Holivudu. Ona afera sa Monikom Levinski. Čuvala uzorak sperme 10 godina. Pa znači to je krivično delo, planirana ucena nekoga. Ovakva silovanja štete mučenicama koje stvarno dožive silovanje. A ima devojaka poput one kojoj je Zdravko posvetio pesmu, koja se bacila sa 6-og spratga i poginula da ne bi bila silovana. Sad očekujem zbog broja prijava da Miku na kraju sude za genocid.

Da, silovana više puta??? Redaljka ili s' vremena na vreme?
Aj što se ona nije bunila, gde su joj bili roditelji? Nisam pravnik ali zbog ćutanja, Ona je saučesnik u silovanju. 9 godina je dala prostora, nasilniku za delovanje. Koliko god ženski mozak drugačije funkcioniše, meni, kao muškarcu, cela priča ne pije vodu. Apsolutni sam protivnik silovanja.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptyPon Jan 25, 2021 6:38 pm

Istorija silovanja u Srba (današnja kolimna )


piše :Svetislav Basara 


Mika, pa Mika, silovanja pa silovanja, mora da je matorom pokvarenjaku Basari nečista savest čim se ovoliko bavi silovanjima - zacelo će tako pomisliti neprejebivci čim vide da se mini-serijal o seksualnom zlostavljanju protegao i na četvrti nastavak.
I znate šta - neprejebivci će mimo običaja biti u pravu. Iako nikoga nikada nisam silovao, imam i ja deonicu u paketu akcija nečiste kolektivne savesti. (Sad će neprejebivci graknuti - eh, nije silovao, ali samo zato jer nije imao priliku, da je imao školu glume, bi.)
[You must be registered and logged in to see this image.]
Da bi pisac pojasnio šta hoće da kaže, moramo se osvrnuti na (još nenapisanu) istoriju seksualnog nasilništva u Srba. Ovo što ću ispričati nije fikcija, nego sažetak naučnog (etnografskog) istraživanja iz tridesetih godina prošlog veka.
Sve do tih godina - a vrlo verovatno i kasnije - u pojedinim delovima Srbije (lokacije poznate redakciji) „na snazi“ je bio običaj da srpski domaćini žene sinove uzrasta 12-13 godina za neveste otprilike istih godina.
Pa šta - reći će neko - mladi su, nek se vole, bolje da se žene nego da skitaju i besposliče. Na prvi pogled baš lep običaj. Ali, viđi sad vraga. Budući da mladoženje po prirodi stvari nisu bili dorasli seksualnim rabotama, mlađahne snajke je - dok sinovi ne bi stasali - redovno guzio tatko. Iz takvih odnosa (nasilničkih, treba li uopšte reći) rađana su deca koja su svom formalnom ocu bila braća, dok im je biološki tatko istovremeno bio i deda.
Etnograf je, kako bog naučne skrupuloznosti i zapoveda, „intervjuisao“ jednog od mladoženja, pitao ga je da li mu to smeta. Ma jok, odgovorio je mladoženja, kad oženim sina, i ja ću guziti njegovu ženu.
Govorimo, dakle, o tridesetim godinama prošlog veka, u kojima je napred opisana patrijarhalna praksa bila društveno prihvatljiva pojava; ničega tu nije bilo ispod „državnog radara“. Nikakve tu moralne panike nije bilo. Vredi, međutim, pomenuti da je u prvoj polovini moj omiljeni srpski tirjanin knjaz Miloš efikasno iskorenio rodoskvrnuće tako što je na čuvenu kragujevačku krušku ispovešao tridesetak bludnih očeva koji su silovali rođenje ćerke. (Sad će pravednici da graknu - to, Bas, Mikija na vešala.)
Bilo bi pogrešno iz ovog kratkog pregleda istorije silovanja zaključiti - a sigurno će biti onih koji će graknuti da upravo to insinuiram - da su Srbi genetski ili istorijski predisponirani za seksualno nasilništvo. Daleko od toga. Nasilništva, uključujući i seksualna, duboko su ukorenjena u ljudskoj prirodi, toliko duboko da se praktično može reći da su neiskorenjiva. Ali da su zato suzbivljiva, tj. kontrolabilna, ukoliko Blicov „državni organ“ neprestano nadzire zbivanja u javnom prostoru, privatni je izuzet od tog nadzora, tu organ treba da radi isključivo po pozivu. I, naravno, ukoliko žrtva stisne muda da pozove 192.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptySre Jan 27, 2021 9:57 pm

Kako god da je bilo, da su te mlade zene koje Miku optuzuju za silovanje deset godina dobrovoljno pristajale na seks (naravno ako pri tom zamemarimo sto su maloljetne, pa je to cak i uz njihov pristanak krivicno djelo), samo jedno NE koje nije prihvaceno je ipak silovanje.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptySre Feb 03, 2021 4:45 pm

justicija ::
Kako god da je bilo, da su te mlade zene koje Miku optuzuju za silovanje deset godina dobrovoljno pristajale na seks (naravno ako pri tom zamemarimo sto su maloljetne, pa je to cak i uz njihov pristanak krivicno djelo), samo jedno NE koje nije prihvaceno je ipak silovanje.

S. P. (41) iz Kovina, uhapšen je juče zbog sumnje da je u prošlom periodu silovao svoje dve maloletne ćerke, a njega je policiji prijavio upravo njegov tast.
Silovanja su počela kada su devojčice imale oko 9 godina ,i to dok mu je žena bila u porodilištu (imaju sedmoro dece )
Sada devojčice imaju 15 i 16 godina ,i jedna je navodno trudna .Ćutale su iz straha -jer je pretio da će ih ubiti ako ikome išta kažu .
40 godina zatvora ?
Ma šteta i metka ,parče konopca bi bilo dovoljno . Isti taj konopac bi se mogao upotrebiti i za druge njemu slične ,nikakva šteta .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptySre Feb 03, 2021 4:53 pm

Tako to biva kad djeca nemaju povjerenja ni u majku......strasno, kakvi su to mozgovi, monstrumi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 EmptySre Feb 03, 2021 8:33 pm

Kad moze svoje rodjeno da siluje, sta bi tek tudjem detetu radio. Monstruma bih obesila ili ga zatvoriti sa najtezim robijasima da ga siluju svakoga dana dok ne krepa.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





SILOVANJE - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
SILOVANJE
Nazad na vrh 
Strana 5 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: KRIMINALISTIKA :: KRIMINALISTIKA-
Skoči na: