DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SILOVANJE - Page 6 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SILOVANJE - Page 6 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 SILOVANJE

Ići dole 
+32
Astra
ZoxZoja
brdjanin
promaja
Gagica78
Lakota
debilko
zoran1970
Ivana_258
Gothic
dusicaa
Danubius
sonia
tok tuk tok
el_vibrador
Tarja
Tattoo
AstrinaKomsinica
podbarac
emanuella
sabljar
Samhain
Samouka
bokki78
komunikativn@
brunolino
doctorr67
Kica/Praja
Lily
svilanaasvaltu
montoya
slatkicass
36 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SILOVANJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 6 EmptyNed Avg 10, 2008 12:19 pm

First topic message reminder :

Силовање је злочин присиљавања особе на сексуални акт са тешким физичким и емоционалним последицама.U zavisnosti od načina i starosti silovane osobe, za ovo krivično delo je predvidjena po nasim zakonima kazna od 1 -10 godina .Često se misli da su većinom silovanju izložene žene , no jednako su izloženi i deca , pa i muškarci , dakle silovatelj ne mora obavezno biti muskarac. Silovatelji , zajedno sa pedofilima, se smatraju najnizom karikom zločinaca, pa su posebno izloženi preziru i agresiji ostalih zatvorenika čak i u zatvorima. Šta vi mislite, koja bi bila primerena kazna za ovaj zločin ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Gost
Gost




SILOVANJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 6 EmptyUto Jan 19, 2021 9:54 am

Danubius ::
Eugen Grafvajer ::


Što se tiče ovog slučaja, sumnjam da će se bilo šta dokazati.
Mogu se kladiti da će ovoga da brane Toma Fila ili Borivoje Borović ,a da će one koje su se usudile da progovore posle toliko godina biti vučene po blatu od strane medija .Isti ti koji danas priču o "monstrumu" će vrlo lako sutra da satanizuju žrtve -ne bi bilo prvi put .

Neće morati niko da ga brani. Mediji su prenaduvali i doneli konačnu odluku a to se obara na keca. Ako i bude suđenja (predpostavljam da će nešto izleteti, u međuvremenu), propratiće se u nekom pasusu na 10oj strani a galamdžije će ispred suda, dizati buku i širiti transtarente. Prvda za ovog, pravda za onu, bla, bla. Memorija zlatne ribice će podsvesno, spakovati ceo događaj u folder," ko ga jebe" a onda će se pojaviti neki novi skandal sa novim akterima gde će se ponovo pojaviti Đilasovih 617.000.000 evrića i naravno, IZBORI.

Aktuelno silovanje je dobra podloga da se na vreme otkrije zločin. Osvešćivanje od ćutanja i skrivanja stvari pod tepih se mora zaustaviti.

Za sada liči na sud Poncije Pilata: "Narode, koga da oslobodimo a koga da razapnemo?"
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




SILOVANJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 6 EmptySub Jan 23, 2021 8:14 pm

U normalnim uslovima očekivati je da tužilaštvo odradi veoma opsežnu optužnicu koja bi mogla biti potvrđena na sudu. Nije stvar samo u tome što je silovanje odnosno zlostavljanje prijavljeno nakon devet godina. Preveliki broj svjedoka odnosno oštećenih u igri. Njihove izjave u tužilaštvu bi se morale uzimati maksimalno oprezno i biti apsolutno nepristrasan. Iz mase primjera sam imala priliku gledati koliki je teret na leđima kada se radi pod pritiskom javnosti, a u ovom slučaju taj pritisak je ogroman. Ni jednog jedinom momenta ne smatram da te žene lažu, ali mislim da su sva ova pojavljivanja u medijima zapravo kočnica cijelom slučaju. Kod samog suđenja, ako njih 20 dođe sa istom pričom, ako se procijeni da postoji obrazac ponašanja silovatelja, teško da će se izvući. Takođe, tih 20-ak žrtava moraju imati svjedoke koji su primijetili promjene na njima. Opet kažem, to su normalni uslovi.
Ne ide to baš tako jednostavno. Evo sad sam odlučila da kažem da me neko silovao prije devet godina. Mora neko iz mog okruženja da je primijetio na meni barem uznemirenost, potištenost, uplašenost. Ima načina, ali se zaista mora opsežno raditi.
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

SILOVANJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 6 EmptyNed Jan 24, 2021 6:35 pm

Smešno mi je ovo, više puta silovana. A pri tome, nema ništa od toga, da je probala da više ne dolazi pa joj je eventualno prećeno. Znači, stalno dolazila sama i dobrovoljno. Zatim upisala i sestricu u tu školu. A tek ove podrške, kao da su režirane u Holivudu. Ona afera sa Monikom Levinski. Čuvala uzorak sperme 10 godina. Pa znači to je krivično delo, planirana ucena nekoga. Ovakva silovanja štete mučenicama koje stvarno dožive silovanje. A ima devojaka poput one kojoj je Zdravko posvetio pesmu, koja se bacila sa 6-og spratga i poginula da ne bi bila silovana. Sad očekujem zbog broja prijava da Miku na kraju sude za genocid.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




SILOVANJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 6 EmptyPon Jan 25, 2021 10:37 am

debilko ::
Smešno mi je ovo, više puta silovana. A pri tome, nema ništa od toga, da je probala da više ne dolazi pa joj je eventualno prećeno. Znači, stalno dolazila sama i dobrovoljno. Zatim upisala i sestricu u tu školu. A tek ove podrške, kao da su režirane u Holivudu. Ona afera sa Monikom Levinski. Čuvala uzorak sperme 10 godina. Pa znači to je krivično delo, planirana ucena nekoga. Ovakva silovanja štete mučenicama koje stvarno dožive silovanje. A ima devojaka poput one kojoj je Zdravko posvetio pesmu, koja se bacila sa 6-og spratga i poginula da ne bi bila silovana. Sad očekujem zbog broja prijava da Miku na kraju sude za genocid.

Da, silovana više puta??? Redaljka ili s' vremena na vreme?
Aj što se ona nije bunila, gde su joj bili roditelji? Nisam pravnik ali zbog ćutanja, Ona je saučesnik u silovanju. 9 godina je dala prostora, nasilniku za delovanje. Koliko god ženski mozak drugačije funkcioniše, meni, kao muškarcu, cela priča ne pije vodu. Apsolutni sam protivnik silovanja.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

SILOVANJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 6 EmptyPon Jan 25, 2021 6:38 pm

Istorija silovanja u Srba (današnja kolimna )


piše :Svetislav Basara 


Mika, pa Mika, silovanja pa silovanja, mora da je matorom pokvarenjaku Basari nečista savest čim se ovoliko bavi silovanjima - zacelo će tako pomisliti neprejebivci čim vide da se mini-serijal o seksualnom zlostavljanju protegao i na četvrti nastavak.
I znate šta - neprejebivci će mimo običaja biti u pravu. Iako nikoga nikada nisam silovao, imam i ja deonicu u paketu akcija nečiste kolektivne savesti. (Sad će neprejebivci graknuti - eh, nije silovao, ali samo zato jer nije imao priliku, da je imao školu glume, bi.)
[You must be registered and logged in to see this image.]
Da bi pisac pojasnio šta hoće da kaže, moramo se osvrnuti na (još nenapisanu) istoriju seksualnog nasilništva u Srba. Ovo što ću ispričati nije fikcija, nego sažetak naučnog (etnografskog) istraživanja iz tridesetih godina prošlog veka.
Sve do tih godina - a vrlo verovatno i kasnije - u pojedinim delovima Srbije (lokacije poznate redakciji) „na snazi“ je bio običaj da srpski domaćini žene sinove uzrasta 12-13 godina za neveste otprilike istih godina.
Pa šta - reći će neko - mladi su, nek se vole, bolje da se žene nego da skitaju i besposliče. Na prvi pogled baš lep običaj. Ali, viđi sad vraga. Budući da mladoženje po prirodi stvari nisu bili dorasli seksualnim rabotama, mlađahne snajke je - dok sinovi ne bi stasali - redovno guzio tatko. Iz takvih odnosa (nasilničkih, treba li uopšte reći) rađana su deca koja su svom formalnom ocu bila braća, dok im je biološki tatko istovremeno bio i deda.
Etnograf je, kako bog naučne skrupuloznosti i zapoveda, „intervjuisao“ jednog od mladoženja, pitao ga je da li mu to smeta. Ma jok, odgovorio je mladoženja, kad oženim sina, i ja ću guziti njegovu ženu.
Govorimo, dakle, o tridesetim godinama prošlog veka, u kojima je napred opisana patrijarhalna praksa bila društveno prihvatljiva pojava; ničega tu nije bilo ispod „državnog radara“. Nikakve tu moralne panike nije bilo. Vredi, međutim, pomenuti da je u prvoj polovini moj omiljeni srpski tirjanin knjaz Miloš efikasno iskorenio rodoskvrnuće tako što je na čuvenu kragujevačku krušku ispovešao tridesetak bludnih očeva koji su silovali rođenje ćerke. (Sad će pravednici da graknu - to, Bas, Mikija na vešala.)
Bilo bi pogrešno iz ovog kratkog pregleda istorije silovanja zaključiti - a sigurno će biti onih koji će graknuti da upravo to insinuiram - da su Srbi genetski ili istorijski predisponirani za seksualno nasilništvo. Daleko od toga. Nasilništva, uključujući i seksualna, duboko su ukorenjena u ljudskoj prirodi, toliko duboko da se praktično može reći da su neiskorenjiva. Ali da su zato suzbivljiva, tj. kontrolabilna, ukoliko Blicov „državni organ“ neprestano nadzire zbivanja u javnom prostoru, privatni je izuzet od tog nadzora, tu organ treba da radi isključivo po pozivu. I, naravno, ukoliko žrtva stisne muda da pozove 192.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




SILOVANJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 6 EmptySre Jan 27, 2021 9:57 pm

Kako god da je bilo, da su te mlade zene koje Miku optuzuju za silovanje deset godina dobrovoljno pristajale na seks (naravno ako pri tom zamemarimo sto su maloljetne, pa je to cak i uz njihov pristanak krivicno djelo), samo jedno NE koje nije prihvaceno je ipak silovanje.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

SILOVANJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 6 EmptySre Feb 03, 2021 4:45 pm

justicija ::
Kako god da je bilo, da su te mlade zene koje Miku optuzuju za silovanje deset godina dobrovoljno pristajale na seks (naravno ako pri tom zamemarimo sto su maloljetne, pa je to cak i uz njihov pristanak krivicno djelo), samo jedno NE koje nije prihvaceno je ipak silovanje.

S. P. (41) iz Kovina, uhapšen je juče zbog sumnje da je u prošlom periodu silovao svoje dve maloletne ćerke, a njega je policiji prijavio upravo njegov tast.
Silovanja su počela kada su devojčice imale oko 9 godina ,i to dok mu je žena bila u porodilištu (imaju sedmoro dece )
Sada devojčice imaju 15 i 16 godina ,i jedna je navodno trudna .Ćutale su iz straha -jer je pretio da će ih ubiti ako ikome išta kažu .
40 godina zatvora ?
Ma šteta i metka ,parče konopca bi bilo dovoljno . Isti taj konopac bi se mogao upotrebiti i za druge njemu slične ,nikakva šteta .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

SILOVANJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 6 EmptySre Feb 03, 2021 4:53 pm

Tako to biva kad djeca nemaju povjerenja ni u majku......strasno, kakvi su to mozgovi, monstrumi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Samouka
PrEkoBrojNa



Datum upisa : 24.05.2011

SILOVANJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 6 EmptySre Feb 03, 2021 8:33 pm

Kad moze svoje rodjeno da siluje, sta bi tek tudjem detetu radio. Monstruma bih obesila ili ga zatvoriti sa najtezim robijasima da ga siluju svakoga dana dok ne krepa.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SILOVANJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 6 EmptyČet Feb 04, 2021 12:06 pm

Zanimljivo je kako "pravi hrišćani" imaju ideje za kazne. zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SILOVANJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 6 EmptySub Mar 27, 2021 12:57 pm

Verovatno ste pratili slučaj Lečić .
Režimski tabloidi su podigli neviđenu halabuku ,čoveka pljuju po ulici , glumice i glumci se utrkuju ko će dati ružniju izjavu ,matično pozotište ga je suspendovalo ,i šta ?

Lečić je dobrovoljno otišao u policiju ,7 sati je davao izjavu ,dobrovoljno otišao na poligraf -i prošao na svim pitanjima ?
Postavlja se pitanje -a ko mu je onda "napakovao" ?
Pa,nemojmo zaboraviti da je Lečić još od 90 tih u demokratskoj opoziciji ,što je i danas ,dakle...nije teško zaključiti da iza svega stoje isti oni koji "pakuju Đilasu" Mauricijus .
Prvo -nevin si dok ne budeš osuđen (pravosnažno)
Drugo -istraga i sudski procesi se vode u nadležnim državnim ustanovama .
Treće -ni tužilaštvo ,ni policija nisu pokrenuli nikakvu istražnu radnju .
Komenatrisali su "slučaj" i Kurta i Murta ,sve do Vučića i kompanije-javno .
Da sam na Lečićevom mestu-sve bi ih tužio po raznim osnovama (na čega ima potpuno zakonsko pravo) i uzeo bih im milione odštete .
To neće naravno pomoći ,jer je čovek satanizovan i vučen po blatu ,bez ijednog dokaza -sem "reči" Danijele Štajfeld (koja se prisetila posle 12 godina ,posle slučaja "Antić" -koji je neuporediv)
Najveći smrad je Šešelj (portparol vladajućih -svakodnevni gost režimskih televizija ) koji je izneo najlicemerniju teoriju koju ste ikada čuli -da Lečiću smešta CIA ,a da je bivši momak Danijele Štajfeld "agent" ?
Pobogu -baš Amere zanima minorni "lider" minorne opozicione stranke u Srbiji ?
Tako da , pokaže li se da je čovek nevin (a valjda "poligraf" znači nešto i u njegovom slučaju -ako je značio za razne kriminalce i ubice ) tužio bih sve redom za sve .Pa i za "mentalno silovanje" .


Poslednji izmenio Danubius dana Sub Mar 27, 2021 10:07 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Samouka likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

SILOVANJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 6 EmptySub Mar 27, 2021 7:54 pm

Kada je Goran Jevtiç, glumac.. iznudjivao polne radnje od momka u Somboru (momak ga je istog dana prijavio) javno mnenje, tabloidi i ostala menazerija nije ovoliko arlaukala. Ali ovo je Lečić iz suprotnog tabora i daj da ga unistimo. Po Vučicu poligraf je pokazatelj istine, valjda kad je samo njegovo dupe u pitanju, dok se sada sumnja kako glumac ima sposobnosti da nadjebe poligraf zato jer je glumac.

Da se razumemo, gde ima dima ima i vatre. Verovatno je bila neka seks varnica, dobila je onu stvar i nista vise od toga pa sujeta radi svoje, jos ako je bila i zaljubljena a zeljna karijere jer do danas i ne cusmo za tu personu onda je osveta. Jebi ga, ja mislim da se silovanje odmah prijavljuje... ne znam ne bila u kozi zrtvama ali da cutim tolike godine i onda odjednom..... Ma da, lepo ja kazem da prijavim Zdravka Colica kako me je silovao pre 4o godina...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SILOVANJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 6 EmptyNed Mar 28, 2021 7:38 am

Samouka ::
Po Vučicu poligraf je pokazatelj istine, valjda kad je samo njegovo dupe u pitanju, dok se sada sumnja kako glumac ima sposobnosti da nadjebe poligraf zato jer je glumac.

Ma da, lepo ja kazem da prijavim Zdravka Colica kako me je silovao pre 4o godina...

Na psihopate, poligraf ne deluje jer su psihopate ubeđeni u "svoju" istinu.
Psihopata nije vidljiv golim okom.
Ako želiš  svertlo reflektora na sebi, optuži još par poznatih faca. Zdravko je već na zalasku pa nađi nekog aktuelnog.
zubic zubic zubic zubic


Poslednji izmenio Eugen Grafvajer dana Ned Mar 28, 2021 4:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SILOVANJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 6 EmptyNed Mar 28, 2021 4:16 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Samouka likes this post

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sponsored content





SILOVANJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   SILOVANJE - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
SILOVANJE
Nazad na vrh 
Strana 6 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: KRIMINALISTIKA :: KRIMINALISTIKA-
Skoči na: