DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

  Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???

Ići dole 
+29
Kica/Praja
Diplomirani Duduk
sanjalica.ns
Blebetalo
Oci-ANDJELA
ZoxZoja
Sibila_
sonia
Meluska
dusicaa
Gothic
promaja
MadamX
Astra
Solomon Grundy
lollypop
pesma
daljinski
Okano
podbarac
Lily
montoya
Lakota
rouzvel
doctorr67
brdjanin
Ziman
Samouka
AstrinaKomsinica
33 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyNed Jan 26, 2014 3:00 pm

First topic message reminder :

Skoro da je vec izvesno, da ce se vanredni Parlamentarni izbori raspisati za 16. mart og.
Sta mislite:
-trebaju li nam ?
-promenice se nesto na bolje ?
-ko gubi, ko dobija ?
-vase vidjenje koja politicka opcija ce *isplivati*?
-da li je Vucic bas toliko siguran u uspeh svoje partije ili se tu nesto drugo mulja, tj. neko drugi diktira ?
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyPet Mar 21, 2014 12:30 pm

Hahahhah, pa pogledaj šta su pred prošle izbore pričali Toma i Aca, a šta pričaju sada.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 09.02.2008

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyPet Mar 21, 2014 12:32 pm

debilko ::
Hahahhah, pa pogledaj šta su pred prošle izbore pričali Toma i Aca, a šta pričaju sada.

a ti im veruješ? (verovao si)?.... ja ih pamtim još iz Šešeljeve stranke.....vuk menja dlaku ali ne ćud.... vrag :329340:
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyPet Mar 21, 2014 3:22 pm

Ja ne verujem nikome, davno sam to naučio.
Ali za razliku od vas svih ostalih, nemam predrasuda.
Daj šansu svakom, dok se ne pojavi neko ozbiljan.
Ipak, ovde je na delu jedna velika prevara, a većina vas to prihvata i ne primećuje.
Govori se o ekonomiji, MMF-u i samo to. I svi već vide pare u svojim džepovima. Ako ih nemaju, bar da pričaju o parama.
To je najveća prevara u istoriji srpke politike.
Pare i hapšenja.
I jedno, i drugo je antihrišćanska pojava.
Glvna stvar koju jedna državna politika mora da forsira je duhovnost (tu ne mislim na onu Dverjansku samo već i na slobode svih vrsta), obrazovanje, tradicija, bezbednost, geopolitička situacija, vladavina prava, kultura.
Ekonomija to samo treba da prati. Jebeš zemlju gde se ekonomista izbacuje u prvi plan. On je samo servis države, izvlači iz ekonomskog programa maksimum, koji može u ovoj državi. A ne da se državne stvari podređuju ekonomiji. To je srpski rečeno PRODAJA, IZDAJA, tako je moglo i 1941-e i 1914-e i stalno kada nas je neko ugrožavao. Prosto potpisati kapitulaciju pa se okrenuti standardu ljudi i za taj potpis idejstvovati neki sitan novčić.
Danas svaki pijanac u Srbiji diskutuje o MMF-u.
Pa onda zamena teze, kao razmišljajte o svojoj deci.
O deci naravno treba razmišljati, ali pre svega kao nastavljačima loze srpske, loze predaka, a ne kao o nekom ko je rođen u inkubatoru, bez ikakvog poroda i bačen na ulicu da se snalazi. To je Amerikanizacija, jer su se upravo tamo skupili svi očajnici, koji nisu ništa predstavljali u svom okruženju pa krenuli u novi svet. Ovo je Srbija.
Pre svega, zadak svakog od nas je da se ponašamo dostojno srpskog imena i tradicije, pa tek onda dolazi u opticaj sve ostalo.
Naravno da sam za veći standard, ali samo ako on nje plod gaženja po grobovima predaka.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 09.02.2008

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyPet Mar 21, 2014 8:51 pm

debilko ::
Ja ne verujem nikome, davno sam to naučio.
Ali za razliku od vas svih ostalih, nemam predrasuda.
Daj šansu svakom, dok se ne pojavi neko ozbiljan.
Ipak, ovde je na delu jedna velika prevara, a većina vas to prihvata i ne primećuje.


Kako to? Pominjao si ministra za KiM , sve u superlativu a on je deo SNS, ranije bio SPS-JUL. Ko prihvata prevaru i veruje bilo kojoj stranci? Zna se ko je bio za EU od političara pre 1999, i posle 2000 god. SPS je prva legla na "rudu" zahvaljujući DS bloku. Radikali (Aca i Toma) su sve to bojkotovali, pretili da bi tek pre 3..4 godine videli da je vrag odneo šalu i okrenuli se Zapadu.Sad su veće "demokrate" od same DS, sve zarad vlasti.Sa ovakvom ubedljivom pobedom imaju priliku da se dokažu da su "ispravni", ali nemaju dovoljan broj odgovornih lica da kompletiraju vlast i sprovedu što su obećali.Imaju jedinstvenu priliku da se pokažu.Volio bi da grešim, ali nevidim nikakav boljitak od njih. :329340: 

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyPet Mar 21, 2014 11:52 pm

Koje društvene igre ovih dana igraju naši političari? Vučić je sebi kupio „Uradi sam“, Dačiću je poklonio „Ne ljuti se čoveče“, Jovanović igra „Vešala“, Đilas „Pikado“, Tadić „Džoker“, Drašković „Mice“, Dinkić „Riziko“, a Koštunica „Ruski rulet“!

Ljubenovic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptySub Mar 22, 2014 8:41 am

ZoxZoja ::
Koje društvene igre ovih dana igraju naši političari? Vučić je sebi kupio „Uradi sam“, Dačiću je poklonio „Ne ljuti se čoveče“, Jovanović igra „Vešala“, Đilas „Pikado“, Tadić „Džoker“, Drašković „Mice“, Dinkić „Riziko“, a Koštunica „Ruski rulet“!

Ljubenovic
Sad se igra igra "ko će se bolje uhlebiti " -lov na funkcije .
Goran Knežević (čovek zbog koga naša deca i dalje imaju 5,00 aflatoksina u mleku,suđen za malverzacije sa zemljištem  ) se pominje kao budući predsednik Skupštine .
Nebojša Stefanović ,čovek koga pamtimo samo po hvaljenju Vučića -biće novi ministar (ne zna se čega)
Ivan Tasovac ,sadašnji ministar kulture ,i mnogo isticana "vanstranačka ličnost "ispred SNS može da  se pakuje ,njemu bolje da bude "direktor filharmonije" -kako se već pušta probni balon u novinama .
Pa se mora naći i kakva funkcija za Velju Ilića , Karićku , Maju Gojković ,Vesića i druge "istaknute naprednjake" -koje smo godinama gledali na istima .
"Svom snagom u reforme " -to su "reforme " ?
13 miliona evra je koštao cirkus da Vučić i zvanično postane premijer a SNS prigrabi apsolutnu vlast . Sada ,kada su sve to dobili ,i dalje ne prestaje pljuvanje po novinama po ostacima DS ,ali i urušavanje SPS ,stalnim aluzijama na Dačića i njegov kabinet i njihove veze sa tajkunima i organizovanim kriminalom .
E ,ako zaista tu nešto urade ,to bi bilo pozitivno ,ali poznavajući SNS ...sve to je cirkus za narod ,i u cilju smanjivanja apetita SPS za unosnim funkcijama . Verovatno će se završiti sa -vi ne talasajte puno ,a mi ćemo vam već ponešto i dati (no to neće biti zlatne koke EPS -a i SrbijaGas-a)
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptySub Mar 22, 2014 10:30 am

Jbt, vi i dalje ne odustajete da komentarišete o SNS-u.
Tu nema ništa, čak ni spomenuti.
Čisto duplo-golo.
Što je najcrnje, u ovim komentarima, i vi koji ste normalni, podsvesno će te početi da ih gledate kao političare.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 09.02.2008

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptySub Mar 22, 2014 1:57 pm

debilko ::
Jbt, vi i dalje ne odustajete da komentarišete o SNS-u.
Tu nema ništa, čak ni spomenuti.
Čisto duplo-golo.


ti si za njih navijao, a sad kažeš da ih netreba spominjati... dm5 vrag 
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca



Datum upisa : 13.12.2012

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyČet Sep 03, 2015 6:38 am

Da ne otvaram novu temu. "Smeše" nam se izbori u januaru, i biće verovatno na svim nivoima.

Lokalni izbori za Beograd i bg opštine moraju da se raspišu po donošenju novog Statuta grada, što će se desiti do kraja godine.

Vojvodina takođe mora da ima izbore za novi parlament.

Zato mislim da će ih biti na svim nivoima.

Očekujmo do kraja godine razna sniženja hrane, benzina..i podizanje plata i penzije.

Predizborna kampanja av av već traje na TV Pinku. Počela odavno.

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyČet Sep 03, 2015 9:29 am

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyČet Sep 03, 2015 7:25 pm

Ova predizborna kampanja će biti prljavija od ijedne pre . 
Oprobane radikalske metode ,demagogija + zastrašivanje je već odavno na delu . 
Uostalom , već je odavno i počela  .Nažalost , opozicija uopšte ne postoji ,i neće igrati neku veću ulogu ,nažalost . 
Čopor hijena će se boriti za naklonost Premijera i njegovih ,a oni će pokušati da zavladaju i poslednjom mesnom zajednicom gde još nisu oteli vlast . 
Ako kažem da sve u stvari zavisi od nas ,i da je svaki glas važan ....zvuči mi potpuno utopistički ,kada vidim kakva je "atmosfera" u zemlji . Nimalo nisam optimista .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyČet Sep 03, 2015 7:29 pm

Zar je predizborna kampanja i prestajala???


Zoxy the neinformisana










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyČet Sep 03, 2015 8:26 pm

Danubius ::
Ova predizborna kampanja će biti prljavija od ijedne pre . 
Oprobane radikalske metode ,demagogija + zastrašivanje je već odavno na delu . 
Uostalom , već je odavno i počela  .Nažalost , opozicija uopšte ne postoji ,i neće igrati neku veću ulogu ,nažalost . 
Čopor hijena će se boriti za naklonost Premijera i njegovih ,a oni će pokušati da zavladaju i poslednjom mesnom zajednicom gde još nisu oteli vlast . 
Ako kažem da sve u stvari zavisi od nas ,i da je svaki glas važan ....zvuči mi potpuno utopistički ,kada vidim kakva je "atmosfera" u zemlji . Nimalo nisam optimista .

Andrej Vučić je preuzeo upravljanje SNS-om, saznajem iz dobro obaveštenih izvora :D
Ali, šalu na stranu, to je činjenica. Onda znate šta može da se očekuje? Njegov bata se bavi isključivo spoljnopolitičkim događajima, pa je njemu prepustio da sredi sosptvene redove i osvoji ili povrati vlast tamo gde je ona izgubljena. Takođe, imaju nalog da izađu iz svih lokalnih koalicija sa DS-om, za SPS još nije definisana strategija.
Momci sa tetovažama, u džipoima, uveliko krstare po mestima gde se odbornici kolebaju. Zastrašuju ih na sve moguće načine, a jedna od ključnih je gubitak posla koji su im, uzgred, oni i dali zarad podrške. Ne samo svojim članovima, već i onim preletačima.
DS odavno više nije pretnja, ali je još neizvesno šta će biti izborna volja u Vojvodini. Cilj SNS-a je apsolutna pobeda, bez koalicije sa bilo kim. Čak i da nemaju tih famoznih 51% podrške na koliko se procenjuje sada, prva sledeća stranka ima desetak odsto.
Šta s tim? To može biti zgodno tamo gde je tesna ili nepotpuna većina, pa uvek ti što jedva pređu cenzus ušićare pozicije u vlasti. I mirno otaljavaju mandat.

Propagandom kako se postižu istorijski uspesi upravo oni što se hrane farmom, Maldivima i sisama starleta, jesu najjače uporište SNS-a. I oni to znaju. Njima ne treba pametna i sposobna Srbija, njima treba poslušna Srbija.
Tu nedavno bilo je neko okupljanje Mense na Adi. To su naši najpametniji ljudi, reklo bi se. Ali, žalosno je bilo videti kako se grabe oko stola na kome je bio zajednički ručak. Ne kažem ja da je MENS-a sad naše uporište, nego kažem da je inteligencija gladna. S tim se ne ide u revoluciju.
Od svih koji mogu biti neka pretnja SNS-u još ostaju samo radikali. Ne mogu bitno procentualno da ih ugroze, ali mogu da se vrate u Skupštinu, pa i u Vojvodini.

Da se naježiš!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyČet Sep 03, 2015 8:36 pm

Sibila_ ::
...
Tu nedavno bilo je neko okupljanje Mense na Adi. To su naši najpametniji ljudi, reklo bi se. Ali, žalosno je bilo videti kako se grabe oko stola na kome je bio zajednički ručak. Ne kažem ja da je MENS-a sad naše uporište, nego kažem da je inteligencija gladna. S tim se ne ide u revoluciju.
Od svih koji mogu biti neka  pretnja SNS-u još ostaju samo radikali. Ne mogu bitno procentualno da ih ugroze, ali mogu da se vrate u Skupštinu, pa i u Vojvodini.

Da se naježiš!

Baš naprotiv Sibil. Sve revolucije do sad su izveli potlačeni i gladni. Od Spartaka pa do Francuske revolucije. Sita inteligencija nema nikakav motiv da išta menja. Kad kažem sita ne mislim bukvalno na hranu već na obezbeđenost više od minimuma egzistencije.
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyČet Sep 03, 2015 8:45 pm


Što bi rekao Dani, tu sam te čekala :D
Znala sam da će neko reagovati. Ali, draga moja Zoja, nije ovo vreme Spartaka i proletera, vrednosti su pomerene.

Šta ti vredi pamet kad si gladan? Čime i s kim da ideš u tu jebenu revoluciju? Pa, zar nije već suviše očigledno da smo zapali u apatiju, bezvoljnost, otaljavanje...
Laprdamo po društvenim mrežama, kao, bunimo se, pljujemo...a ono što nam nedostaje jesu mladi ljudi. Oni koji će biti ta snaga revolucije. Oni nisu zainteresovani, žele samo da pobegnu jer su prevareni, od onih pre i posramljeni ovima sada.
E, to meni ne da da verujem da se bilo šta može promeniti :)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyČet Sep 03, 2015 8:58 pm

Sibila_ ::

Što bi rekao Dani, tu sam te čekala :D
Znala sam da će neko reagovati. Ali, draga moja Zoja, nije ovo vreme Spartaka i proletera, vrednosti su pomerene.

Gllad je glad i u spartakovo vreme i pred Francusku revoluciju i danas. Hoćeš da kažeš da se današnja Srbija mnogo razlikuje od Francuske tad? Ni najmanje. Narod gladan a Marija Antoaneta im poručuje da jedu kolače. Samo je pitanje vremena kad će Mara na giljotinu.

Sibila_ ::
Šta ti vredi pamet kad si gladan? Čime i s kim da ideš u tu jebenu revoluciju? Pa, zar nije već suviše očigledno da smo zapali u apatiju, bezvoljnost, otaljavanje...

Sit nema razloga da se buni. Gladan ima. Ko, kad i sa kim? Ne znam veruj. Mi smo naše revolucije zabrljali do daske. U njihovu nemam pravo da se mešam. Moraju da je osmisle i sprovedu.  

Sibila_ ::

Laprdamo po društvenim mrežama, kao, bunimo se, pljujemo...a ono što nam nedostaje jesu mladi ljudi. Oni koji će biti ta snaga revolucije. Oni nisu zainteresovani, žele samo da pobegnu jer su prevareni, od onih pre i posramljeni ovima sada.
E, to meni ne da da verujem da se bilo šta može promeniti :)

Laprdali su i Mladobosanci po "društvenim mrežama" ondašnjeg vremena pa ukresaše đaci iskru posle koje svet više nikad nije bio isti kao pre. Skeptik sam i ja ali ako ne verujem u energiju koju nosi mladost i pamet pa u šta da verujem? U nas matore prdonje koji laprdamo ovde?
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyČet Sep 03, 2015 9:23 pm


Sumnjam ja da ti ne znaš koliko je čovek jeftin :)
Proda se za jednu dnevnicu mesečno. Ništa nije lakše nego kupiti glas.
I ta Francuska republika je trajala samo 72 dana. Šta nam je vredeo 5.oktobar?
Koliko god bili gladni gledaćemo da radimo što i svi oko nas, da se i mi prišljamčimo negde, ne bi li dobili posao.

Mladi nemaju iluzije da će revolucijom ovde nešto promeniti, jer će opet isplivati ista govna i uzeti vlast. A ne žele da čekaju da svi oni pomru. Odlaze!

To je mašinerija koje je toliko moćna da se ne može razbiti iskrenim namerama i željom za uspostvaljanjem normalnog društvenog uređenja u kome će se ceniti one prave vrednosti.
Joj, sve ti to znaš, ne moram da pričam...i ja kapiram tvoju želju da održiš nadu u sebi i oko sebe, samo, bojim se da nama nema promena dok i ovi ne odjašu svojih desetak godina...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyPet Sep 04, 2015 12:39 pm

a ono što nam nedostaje jesu mladi ljudi. Oni koji će biti ta snaga revolucije. Oni nisu zainteresovani, žele samo da pobegnu jer su prevareni, od onih pre i posramljeni ovima sada.
Sami ste ubrljali svoju buducnost i sadadsnjost pa bi da vam mladi vade kestenje iz vatre. Kako mizerno........mi smo ga usrali a vi ako ocete bolji zivot izborite se ...naravno mi cemo posle sa vama kad sve bude gotovo i ako uspe.
Najlakse je reci sistem je prejak, batinasi idu okolo, a sta ja tu mogu i sl.
Kad je trebalo birati izabrali ste coveka sa osam razreda skole da vam bude predsednik i sad kuknjava. Kazete nije bilo boljih......niste trebali ni za njega ako nije bilo boljih.
Ni sad nece biti boljih a vi cete ko i svi poslusni gradjani opet na glasanje.
E PA SA SRECOM VAM BILO I ZAPAMTITE DA MOZE BITI I GORE.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyPet Sep 04, 2015 1:02 pm

Malo karikiram...ali jedna dobra hajka po ulicama bi ubila dvije muhe....em bi pokrenuli masu da se bori za svoju buducnost a opet migranti bi vidjeli da nisu bas u mirnoj zemlji i da im je nesigurno tlo i za prolazak,pa bi zaobisli taj dio kontinenta.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyPet Sep 04, 2015 1:21 pm

daljinski ::
a ono što nam nedostaje jesu mladi ljudi. Oni koji će biti ta snaga revolucije. Oni nisu zainteresovani, žele samo da pobegnu jer su prevareni, od onih pre i posramljeni ovima sada.
Sami ste ubrljali svoju buducnost i sadadsnjost pa bi da vam mladi vade kestenje iz vatre. Kako mizerno........mi smo ga usrali a vi ako ocete bolji zivot izborite se ...naravno mi cemo posle sa vama kad sve bude gotovo i ako uspe.
Najlakse je reci sistem je prejak, batinasi idu okolo, a sta ja tu mogu i sl.
Kad je trebalo birati izabrali ste coveka sa osam razreda skole da vam bude predsednik i sad kuknjava. Kazete nije bilo boljih......niste trebali ni za njega  ako nije bilo boljih.
Ni sad nece biti boljih a vi cete ko i svi poslusni gradjani opet na glasanje.
E  PA SA SRECOM VAM BILO I ZAPAMTITE DA MOZE BITI I GORE.

Zašto pišeš u množini? Da li misliš da smo svi glasali za ove napredne neznalice?

Nije lepo da generalizuješ.

Mnogi moji rođaci, prijatelji, poznanici, i ja sama, nismo glasali za ovaj režim.

Na izborima neću glasati za te nepismene napredne neznalice.

Pesimista sam, ali ne mislim da su mladi krivi za ovu situaciju.

Da bi se nešto promenilo u Srbiji, potrebno je da se promeni svest naroda. Potrebno je uništiti strah koji vlada u narodu.

Glasaću protiv ove vlasti, svesna da kao pojedinac malo toga mogu da uradim. Ali, ja se ne plašim njih i batinaša...










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyPet Sep 04, 2015 2:04 pm

Kad kazem i ja sama VI ste glasali,dokazano je da je vecina to uradila,ne ulazim pojedinacno....jer VI ste krivi sto je ta vlast na vlasti....a iskreno,jos nikoga nisam cula da JESTE glasao za trenutne...pa od kuda oni gore.
Ne tvrdim da ti lazes sada,samo hocu reci da postoji taj sindrom...glasaju iz bilo kojih pobuda,a onda ih sramota priznati da jesu....toliko o ubjedjenju da su bolji.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyPet Sep 04, 2015 2:29 pm

Naravno Astra da ljudi iz različitih razloga glasaju za ovu vlast. Najčešće razmišljanje je "samo da ne bude gore".

Ali umesto tog VI može da se napiše "Ljudi u Srbiji su glasali". Ovako se vrši generalizacija.

Nadam se da me razumeš.

Ja sam sada skeptična po pitanju izbora jer mislim da ljudi koji razmišljaju kao ja, neće izaći na izbore jer nemaju za koga da glasaju. Tako će opet pobediti sns.

Treba da izađu svi koji su protiv ovog režima i da glasaju kao i pre- neko za DS, neko za LDP, neko za Patriotski blok...iako su možda sve te stranke slabe, slabe su jer su dobile malo glasova na prošlim izborima. Važno je da se glasa protiv režima, jer samo na taj način može nešto da se promeni.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyPet Sep 04, 2015 5:20 pm

Kako to "necu da glasam a opet ce pobediti isti"?Nemoze niko da pobedi ako vi tj.narod Srbije , ne izadje na glasanje.
I opet linija manjeg otpora...glasajte za sve druge samo ne za sns iako nema sanse da male partije pobede.
Kad se rasprodavalo sve i svasta a vi tj. narod Srbije ostajao bez posla, niste izasli na ulice.
Onima koji rade smanjivana je plata...niste izasli na ulice.
Doveden vam je Kralj, kojega vi tj. narod Srbije nije hteo, niste izasli na ulicu.
Rasprodaje se zemlja niste izasli na ulice.
Guraju vas u EU bez pitanja, niste izasli na ulicu.
ZNAS TI TJ. NAROD SRBIJE KADA CETE IZACI NA ULICU......ONDA KAD VISE NEBUDETE MOGLI PLACATI STAN I DADZBINE ALI TADA TO NECE BITI DOBROVOLJNO.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyPet Sep 04, 2015 6:59 pm

Astra ::
Kad kazem i ja sama VI ste glasali,dokazano je da je vecina to uradila,ne ulazim pojedinacno....jer VI ste krivi sto je ta vlast na vlasti....a iskreno,jos nikoga nisam cula da JESTE glasao za trenutne...pa od kuda oni gore.
Ne tvrdim da ti lazes sada,samo hocu reci da postoji taj sindrom...glasaju iz bilo kojih pobuda,a onda ih sramota priznati da jesu....toliko o ubjedjenju da su bolji.
Upravo tako ...."narod" je odlučio (*bem ja takav narod ,kao da su slepi kod očiju i bez grama logike ,da ne kažem ,mozga ) 
Džabe je što ja i meni slični uvek glasamo za LDP ili LSV ,pre svega zbog programa ,a drugi logičan razlog -sve ove smo već videli na vlasti ,hajde da vidimo i ove što nude "preokret" ? Mi smo uvek manjina . 
Tako da ,u sadašnjoj situaciji ,pri ovolikoj apatiji ,i potpunom nepostojanju bilo kakve političke ideje ili alternative ,bojim se da će ovaj ološ i sada nadmoćno pobediti .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyPet Sep 04, 2015 7:14 pm

daljinski ::
a ono što nam nedostaje jesu mladi ljudi. Oni koji će biti ta snaga revolucije. Oni nisu zainteresovani, žele samo da pobegnu jer su prevareni, od onih pre i posramljeni ovima sada.
Sami ste ubrljali svoju buducnost i sadadsnjost pa bi da vam mladi vade kestenje iz vatre. Kako mizerno........mi smo ga usrali a vi ako ocete bolji zivot izborite se ...naravno mi cemo posle sa vama kad sve bude gotovo i ako uspe.
Najlakse je reci sistem je prejak, batinasi idu okolo, a sta ja tu mogu i sl.
Kad je trebalo birati izabrali ste coveka sa osam razreda skole da vam bude predsednik i sad kuknjava. Kazete nije bilo boljih......niste trebali ni za njega  ako nije bilo boljih.
Ni sad nece biti boljih a vi cete ko i svi poslusni gradjani opet na glasanje.
E  PA SA SRECOM VAM BILO I ZAPAMTITE DA MOZE BITI I GORE.

Daljinski u pravu si. Usrali smo i šefa i stanicu. Prokockali smo tri prilike koje teško da će se tako brzo vratiti. Mislim na Slobu kao prvog, zatim na ebenu "plišanu (r)evoluciju" i lupanje u šerpe dok traje dnevnik i na Koštunicu koji je uspeo da umrtvi polet koji je Srbija imala. Takvi nismo zaslužili da nas se pita ni koliko je sati a kamo li neko ozbiljnije pitanje vezano za budućnost da nam se postavi.

Krivica koju sad tovarimo sami sebi na vrat je "svi su oni isti". Ubijamo i to malo energije koju bi ta deca možda imala utuvljujući im u glavu da nema svrhe boriti se. Matore prdonje bi trebalo sebi da priznaju da nisu počistili sva govna koja su zatekli nego su još dodali popriličnu gomilu novih. I još očekuju da ih neko sažaljeva zbog toga.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyUto Sep 15, 2015 7:09 am

Kako stvari stoje ,rezultat izbora će biti ovo 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Uz naravno ,veliku mogućnost da u Skupštinu uđe i fašistička koalicija predvođena Radikalima  (Obraz ,Naši ,Dveri  i deo DSS ) i "bananama" smanjeni uticaj SPS . 
Sem toga ,ja ne vidim ništa i nikoga ko bi ovo mogao da promeni ,nažalost .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyUto Sep 15, 2015 11:32 am

Danubius ::

Sem toga ,ja ne vidim ništa i nikoga ko bi ovo mogao da promeni ,nažalost .
Oni koji mogu nešto da promene, neka ne idu na izbore -  to bi bila jasna poruka kojom bi izrazli nezadovoljstvo postojećim stanjem.

Ljudi vole da misle da su bitni, da učestvuju u kreiranju svoje propasti. Tome služi demokratsko pravo izbora u tranzicionom društvu koje je pobrkalo lončiće.

Zašto nam je tako kako nam je?

Šanse su prokockane jer promena vlasti ne znači i promenu načina razmišljanja. Da, potrebne su nam promene, revolucija koja bi promenila stvari iz korena. Ko bi izveo takvu revoluciju?

Mladi ljudi su uvek samo ''topovsko meso'' svake revolucije, ''mozak'' za takvu jednu sveobuhvatnu operaciju ne može da se nadje medju svim politički aktivnim intelektualcima ovog umiruće-ataviranog društva  jer smo zatrpani zastarelim informacijama.

Dakle, potrebna nam je najpre informativna revolucija. Ali, već smo itekako medijski umreženi, rekao bi neko. Promene u masovnom komuniciranju(kulturno-obrazovni obrazac ponašanja društva) zavise od medija, a mediji su u rukama biznismena i političkih struktura koje sede u skupštini koji od politike prave spektakl.

Vrzino kolo političkog spletkarenja radi dobijanja poena i prebacivanja sa koloseka na kolosek, sa desnog na levi(pa u krug)  da javnost vidi medijski spektakl - kako učiniti da nam političari u Skupštinu Srbije ne barataju samo sas četiri padeži, da političari ne pokazuju da za njih politika znači konflikt i agresivnu borbu za (pre)vlast, bez lične odgovornosti, po svaku cenu?

Obrazujmo se, modernizujmo naučno-tehnološki, kultivišimo svoje atavizme, usredsredimo na bitno, na sadašnjost. Inače će posle svake ''revolucije'' da nam se dese neki ''legalisti'' poput Koštunice koji bi da krpe staro i uvaljuju narodu kao novo, da se ne baci.

Ovaj narod je navikao da preživljava toliko dugo da se i ne sećamo kako to izgleda kada se zaista živi? Danas se živi na kredit, od babine penzije, na odredjeno, ''ĆUTI, UVEK MOŽE I GORE''.

Posle preživljenog bombardovanja i sankcija, ratova, umemo još samo dobro da lamentiramo nad sudbom kletom. Ne treba posebno naglašavati da više od polovine gradjana Srbije živi na egzistencionalnom minimumu. Ko brine za kulturu?

Jedina ''kulturna dešavanja'' su nam mediji, tako prosečan gradjanin Srbije zadovoljava svoje kulturne potrebe. Glavni oslonci politike su: sport, muzika i pornografija. Svi znamo kako to ide, malo Djoković, malo Cicimici, malo silikoni, prodje još jedan dan... Puno novina, sve isto pišu, prividno imamo izbora: da biramo jedne te iste. Loše.

Očistimo amelj ispred kuće: stare strukture školstva i načina vladanja. Promena načina razmišljanja je početak svake istinske promene; ostalo će samo da legne na rudu.

Ko da čisti, da povede rat protiv našeg mentaliteta???

Džaba nam izbori kad nemamo koga da biramo; naopako interpretiramo modernizaciju i pogrešno shvatamo tradiciju.

Ne idite na političke izbore, namešteni su. Sami sebi smo ih smestili, svaku bivšu i buduću vlast, i Vučića, Dačića, sve one koji posle njih dolaze... Izbori nas neće rešiti bede.

''Mentalitet vlasti'' je naš mentalitet izguran na balkon, da ga vidimo u svoj njegovoj bahatoj gluposti - veliki deo populacije u Srbiji misli da treba da se vlada autokratski nad narodom koji je podanički raspoložen. Frustracije su odradile svoje, a one se teško leče.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyUto Sep 15, 2015 2:24 pm

SNS sprečio održavanje konferencije za novinare DS

Aktivisti SNS u Novom Sadu sprečili su predstavnike Gradskog odbora DS da održe konferenciju za novinare ispred Gradske kuće, što su demokrate ocenile kao "pokušaj sakrivanja bahatosti i nesposobnosti putem sile".

"Oni koji su pre tri godine silom oteli vlast u Novom Sadu sada silom pokušavaju da ućutkaju sve one koji ukazuju na njihovu nesposobnost, bahatost, nestručnost i neznanje zbog kojih Novi Sad već tri godine propada", saopštio je DS.

Prethodno, više od sto naprednjaka, obučenih u majice sa natpisom "Aleksandar Vučić - SNS" nije dozvolilo predsedniku Gradskog odbora DS Veljku Krstonošiću i drugim funkcionerima novosadskih demokrata da se obrate novinarima.

DS je navela i da se to dogodilo "na dan kada je SNS pre tri godine kupovinom i zastrašivanjem odbornika, pretnjama i ucenama kao trećeplasirana na izborima otela vlast".

"SNS je okupila nekoliko stotina svojih aktivista zaposlenih u novosadskim javnim preduzećima i gradskoj upravi, predvođenih šefom kabineta gradonačelnika Aleksandrom Petrovićem i fizički nasrnula na nekoliko ljudi iz DS Novi Sad", navodi se u saopštenju.

Demokrate navode i da je kofnerencija za novinare na Trgu slobode "bila uredno najavljena i prijavljena policiji", koja "nije reagovala niti sprečila ovaj incident, iako SNS nije prijavila nikakav skup".

"Ima simbolike u tome što se pravo lice SNS i potreba da silom ućutkaju svakoga ko se usudi da govori protiv režima Aleksandra Vučića pokazalo baš na Međunarodni dan demokratije", navodi DS.

DS ukazuje i da "najveće simbolike ima u tome što oni koji su silom došli na vlast, sada silom pokušavaju da se na njoj održe".

"Građani znaju da se nasilno ućutkivanje onih koji misle drugačije zove fašizam", naveo je DS, dodavši da "SNS mora da zna da i Novosađani i drugi građani Srbije vrlo dobro znaju kako da se protiv fašizma i fašista bore".

Tokom incidenta u Novom Sadu, naprednjaci su nosili parole i balone na kojima su bili ispisani najznačajniji rezultati gradske vlasti, kao što su "Izgradnja Bulevara Evrope", "Zajedno možemo više", istovremeno skandirajući demokratama "Lopovi, lopovi" i upućujući pogrdne reči na račujihovog lidera Bojana Pajtića.

Manje koškanje pristalica DS i SNS sprečila je policija, javio je repreter Tanjuga s lica mesta.

SNS: Hteli smo da razgovaramo; DS: Mržnja naprednjaka
Srpska napredna stranka saopštila je da su njeni aktivisti, koji su prekinuli održavanje konferencije za novinare Demokratske stranke u Novom Sadu, izašli da na "jedan kulturan i pozitivan način" razgovaraju s građanima. SNS je u saopštenju naveo da je DS danas "na svaki način" pokušao da predstavi sebe kao žrtvu, kako bi "pokupili po koji jeftini politički poen".

"Svaki pojedinac, svaka stranka ima legitimno pravo da se okupi na trgu, i dok SNS vodi gradsku administraciju, to pravo će svakome biti omogućeno", navodi se u saopštenju.
Dodaje se da su vrata kabineta gradonačelnika Miloša Vučevića "otvorena za sve građane".

"Vučević je danas pozvao predsednika Gradskog odbora DS Veljka Krstonošića da sednu i na civilizovan način porazgovaraju, jer se samo na takav način rešavaju problemi, a ne na ulicama, ali je Krstonošić odbio da sedne s gradonačelnikom, i nastavio sa započetom predstavom", piše u saopštenju.

Predsednik novosadskog odbora DS Veljko Krstonošić izjavio je da napad aktivista SNS na funkcionere DS-a predstavlja još jedno ispoljavanje mržnje "naprednjaka" prema političkim oponentima. Krstonošić je rekao da se sve to desilo na Međunarodni dan demokratije i ocenio da Srbiji preti urušavanje demokratskog poretka, jer sve što se danas desilo u centru Novog Sada "podseća na Nemačku iz tridesetih godina prošloga veka".

"Posle ovoga što se desilo na Trgu slobode, očigledno je da je DS glavni protivnik SNS-a. Ovo je najava veoma prljave kampanje na predstojećim izborima", rekao je Krstonošić.

Prema njegovim rečima, među aktivistima SNS-a koji su nasrtali ne samo na funkcionere DS-a već i na prisutne građane, bio je i šef kabineta gradonačelniak Novog Sada Aleksandar Petrović.

On je rekao da će DS razmisliti o podnošenju krivičnih prijava zbog današnjih dešavanja i novinarima pokazao dokument iz kojeg se vidi da je DS prijavio današnju konferenciju za novinare, koja je trebalo da se održi na Trgu slobode.


Da ne kažete da samo Dančo i Ona, čije se ime više ne pominje, znaju kopirati.
Slike nisam 'teo da kopiram, jer mi je bez veze.

SNS rek'o: "BU" a pederčići se razbežali.
- Tužićemo vas.-

Alo Novosadisti!
Pobijte govna i gotova stvar.


Poyy rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyUto Sep 15, 2015 2:39 pm

pesma ::



''Mentalitet vlasti'' je naš mentalitet izguran na balkon, da ga vidimo u svoj njegovoj bahatoj gluposti - veliki deo populacije u Srbiji misli da treba da se vlada autokratski nad narodom koji je podanički raspoložen. Frustracije su odradile svoje, a one se teško leče.
Već se polako vidi da "ušminkani evropejski radikali" koriste iste sisteme kao kad su su bili neprikriveni bradati radikali -nasilje . 
Danas u Novom Sadu je DS zakazao konferenciju za štampu ,gde je izložio nekoliko panoa sa "rezultatima Vlade" ,tj neispunenim obećanjima i drugim lažima . 
Smesta se pojavilo nekoliko stotina "srpskonaprednih" ("spontano" ,kako kaže licemerno SNS gradonačelnik ,sve sa majicama "Aleksandar Vučić) i fizički sprečili održavanje konferencije za štampu . 
Kako je moguće da u jednoj zemlji "grupa građana" spreči održavanje prijavljenog i odobrenog skupa jedne partije ,a da policija ne obezbedi organizatore i učesnike da daju izjavu novinama ? 
Moguće je u "srpskonaprednoj Srbiji" kojom vlada jedan čovek . 
A kampanja nije ni počela ? Šta će biti kad počne ,ono što smo viđali na lokalu ,pretnje ,pritisak ,batinanje i otmice predstavnika "opozicije" ? Sto posto -i još gore od toga . 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyUto Sep 15, 2015 3:15 pm

Danubius ::


Kako je moguće da u jednoj zemlji "grupa građana" spreči održavanje prijavljenog i odobrenog skupa jedne partije ,a da policija ne obezbedi organizatore i učesnike da daju izjavu novinama ? 
Moguće je u "srpskonaprednoj Srbiji" kojom vlada jedan čovek . 

Režim je totalitaran. Jednoumlje ponovo vlada u Srbiji. 

Ali, mora da se pronađe način da se oni pobede. Potreban je neki novi 5.oktobar. I da se udruži celokupna opozicija, bez obzira na ideološke i druge razlike. Važno je da ovi padnu, a posle ćemo razmišljati o razlikama i ostalom.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptySre Sep 16, 2015 9:48 am

MadamX ::
Važno je da ovi padnu, a posle ćemo razmišljati o razlikama i ostalom.
Boldovano je jako problematična fraza prosečnih srpskih političkih glasača. Glasanje protiv nekih, umesto da se glasa za nečije ideje i realne programe je totalno s..balo Srbiju. Ne znam šta hoću, ali ovog neću.

Antitalentovani političari za politiku, instruisani, politički nepismeni glasači - tu je  ''virus neuspeha'' koji je u zadnjih dva'es' godina parlamentarizma u Srbiji replikovao političare. Sve replikant do replikanta, isti do istog takvog, zato nama demokratija i ne treba - shvatamo je pogrešno. Svaki izbori nam izadju na ono ''tresla se gora, rodio se miš''. Sjaše Pera, uzjaše nas Djoka, pa u krug, neplanski, jašu od vanrednih izbora do vanrednih izbora. Situacija nam je stalno vanredna, večito se borimo za opstanak jer nemamo plan za bilo šta realno u politici i životu.

Jedina ''demokratska tekovina'' koju su nam političari uveli planski je partijska knjižica. Ko hoće da se zaposli, ima da je ima. Ostalo je vanredna lutrija.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptySre Sep 16, 2015 12:00 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptySre Sep 16, 2015 2:46 pm

Odličan ti plan J.D.. Ti k'o da si se u prošlosti bavio politikom. smehsmeh

''Da smenimo nesposobnu, izdajničku vlast'', bla, bla, truć, truć... Uvek ista priča. Svaki dan da izlazimo na izbore, opet neće u skorije vreme da nam bude bolje. Možda samo lakše utefterimo u mali mozak da je moguće promeniti Peru za Đoku - mada su i Đoka i Pera u našem slučaju slični. Jeste da nije svejedno, ali u slučaju srpskih političara, kanda i jeste. Manje više, sve se svodi na isto. Ne vidim razliku u tome krade li me Toma ili Žika, krije li Đoka bolje od Žike svoje malverzacije, nosi li Pera lepšu kravatu od Đoke, ko od njih trojice tj. četvorice  jbt  ima fakultet, a ko nema - ako me kradu, svi zajedno su lopovi. Ne kopčam se na leđa da verujem u reforme koje ne uključuju u sebe suštinske promene društva i njegovih vrednosti.

Ovaj Vučić prangija sve ostale političare samo tako - da mi ih nije žao, nije mi ih žao. Njegova funkcija Vođe mu to dozvoljava, i to je to. A narod kao narod, ni sam sebe ne razume, kult vođe voli, pa voli... Izbori, pa izbori...
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptySre Sep 16, 2015 7:37 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

"Dačić: Čujem, Mrko, bio si kod predsednika u Požarevcu.
Mrkonjić: Znaš ti mene, ne menjam se.
Dačić: Dobro, i šta ti je rekao predsednik?
Mrkonjić: E, rekao mi je: „Koliko vidim, moj Mrko, opet te je zeznuo Ivica Dačić.“
Dačić: Zezaj, zezaj, Mrko, ali ti znaš da se ja ne ljutim".

izvor:kurir.info

Mislim sta vise reci.Opet ce da se podeli vlast kako njima odgovara a narod se tu nista ne pita.
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptySub Sep 19, 2015 5:53 pm

Simptomaticno je za Srbiju da i kad neko izadje da protestvuje (DS Novi Sad, mladi u Bg i sl.) svi koji isto tako misle ne izadju da ich podrze nego "spontano" ostanu kod kuce da vide sta ce da bude.
Mozda je to i dobro jer bi u suprotnom doslo do gradjanskog rata a mozda je to upravo ono sto i treba da se desi?
Ja sam protiv Toga da se ideje izbore oruzjem ali vi srljate u robovlasnicko drustvo a koliko znam i robovi su se dizali na ustanak i pobunu. Ako sada propustite sansu da se bagra skine sa vlasti posle ce biti kasno.
Ukoliko svi vi koji ne mislite kao SNS ne date otvoreno podrsku drugima nema nista od promena.
U suprotnom slobodno se pridruzite paradi ponosa jer za drugo i niste
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptySub Sep 19, 2015 6:07 pm

Izgleda da je ovima iz SNS, zabranjeno da gčedaju Farmu, Big braDra, Parove i slično a ostale partije i narod su zauzeti time, Tarotom, Cecom, SPC-om ...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptySub Sep 19, 2015 7:14 pm

Sam' dokoni naivci sa verom u korumpiranu državu izlaze na izbore - i zeznu se. coni

Nema potrebe da bilo gde žurimo. Sve sa modernog zapada i njegovog ''slobodnog tržišta and demokratije'' nam polako gamiže pred vrata. Sa ili bez Vučića, robovi smo, manje više kao i svi ostali na svetu. Preko banaka do robovlasničkog dužništva. MMF grrrr...

Ideš na izbore da izaberš?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptySub Sep 19, 2015 8:03 pm

pesma ::
Sam' dokoni naivci sa verom u korumpiranu državu izlaze na izbore - i zeznu se. coni

Nema potrebe da bilo gde žurimo. Sve sa modernog zapada i njegovog ''slobodnog tržišta and demokratije'' nam polako gamiže pred vrata. Sa ili bez Vučića, robovi smo, manje više kao i svi ostali na svetu. Preko banaka do robovlasničkog dužništva. MMF grrrr...

Ideš na izbore da izaberš?

Jeste ,samo je kod nas ipak jako važno izaći  na izbore . 
Videlo se kako su prošli "beli listići" . 
Ako glasaš za manje zlo ,bar će imati ko da drži balans glavnom zlu ,ili ćemo bar imati tu iluziju . 
Pokazalo se da "nacionalisti" ,"desničari" "lažni socijalisti" "krupan kapital" dobija većinu ,jer ume da animira ,kupi ili zaplaši birače .
A kad su oni u većini -to onda ne valja . 
Mislim da je svima danas žao što je većina "biračkog tela" bila lenja da izađe na drugi krug predsedničkih izbora ,pa umesto da imamo bar kulturnog čoveka na čelu države ,sada imamo ovog morbidnog tupana koji nas svuda sramoti .
Jednoumlje je tu ,kult ličnosti je tu ,apsolutizam je tu ,demagogija je tu ......morali bi bar da izglasamo nekoga ko će im bar drmati kavez .Ali ...po prvi put -nema za koga ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyNed Sep 20, 2015 9:27 am

Citat :
Ako glasaš za manje zlo ,bar će imati ko da drži balans glavnom zlu ,ili ćemo bar imati tu iluziju .
Pokazalo se da "nacionalisti" ,"desničari" "lažni socijalisti" "krupan kapital" dobija većinu ,jer ume da animira ,kupi ili zaplaši birače .
A kad su oni u većini -to onda ne valja .
Mislim da je svima danas žao što je većina "biračkog tela" bila lenja da izađe na drugi krug predsedničkih izbora ,pa umesto da imamo bar kulturnog čoveka na čelu države ,sada imamo ovog morbidnog tupana koji nas svuda sramoti .
Jednoumlje je tu ,kult ličnosti je tu ,apsolutizam je tu ,demagogija je tu ......morali bi bar da izglasamo nekoga ko će im bar drmati kavez .Ali ...po prvi put -nema za koga ?

Nikada nije ni bilo, ako ćemo pošteno, uvek to ''manje zlo''....

Što si na kraj srca Dani boy, pa imamo onakve pretstavnike u parlamentu, kakav nam je narod, u globalu je tako. Većina naroda tzv. srpski domaćini, peku rakiju, prde i podriguju od teške hrane do podne, od podne bistre politiku i završavaju neki privatni fakultet jer su se uključili u rad svoje majke-stranke, valja imati ono važno drmrprofdipling sa sve master studijama -  isti su Toma Nikolć, a druga polovina svetski ljudi koji čitaju Maksa Vebera pa se zbog toga razumeju (kao) u ekonomiju, cenzuru i diplomatiju, voleli bi da imaju stilistu(ili ga već imaju), novoevropejci do koske, zalažu se za brze promene preko tuđih leđa, dok su se oni menjali dvadeset godina lagano - isti su kao Vučić.

Glasanje za ''manje zlo'', šta to zaista znači? Zlo je zlo - za njega ne treba glasati.

Evo, glumim da si me ubedio da glasam na izborima, pa mi preporuči sada, za koga da glasam? Da glasam za kulturne lopove tipa Tadić & kumovi ili ruralne džeparoše tipa Džidžabidža & rodbina ?

Uzmemo jednog akademika iz SANU i proglasimo ga doživotnim predsednikom, izaberemo nekog naočito obrazovanog, i gotova stvar - šta koji naš da se vucaramo po izbornimm mestima i trošimo pare iz budžeta kad nam treba samo jedan čovek da nas ne sramoti  na diplomatskim domenjcima ?

Da zadovoljimo demokratsku proceduru, mogli bismo na listićima imati samo jedno ime i prezime na deset mesta - nekog zaista kulturnog tipa koji zna da veže kravatu i koristi ekscajg na večeri kod ujka Sema, jel' to to? Zato da idem na izbore?

Ta mani se političkih izbora, od toga kosa otpada brže i sedi se, svi bivši političari nam sedi jbt, al' im je teško palo da vladaju... Jedino Vučić nije. Kao ti bivši/budući su bolji od ovih sadašnje/bivših = ne deluje mi tako.

Sistem ne valja, sistem je kriv, izbori unutar takvog sistema ne menjaju ono bitno - samo šminkaju postojeće, presipaju iz šupljeg u prazno. Ne idem na izbore jer neću da dam legitimitet lopovima iz bilo čijeg političkog tabora, sve je to ista banda.

Oko svake izborne kutije se sakupljaju muve zunzare... Poklanjam moje ''demokratsko pravo glasa'' nekome ko bi da glasa dvared za svog pulena, i usreći ga u narednih četiri, pet godina.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyNed Sep 20, 2015 10:47 am

pesma ::

Uzmemo jednog akademika iz SANU i proglasimo ga doživotnim predsednikom

Da zaposlimo zgodne frizerke, maserke, konobarice, starlete ...


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyUto Sep 29, 2015 9:54 pm

pesma ::


Nikada nije ni bilo, ako ćemo pošteno, uvek to ''manje zlo''....

Što si na kraj srca Dani boy, pa imamo onakve pretstavnike u parlamentu, kakav nam je narod, u globalu je tako. Većina naroda tzv. srpski domaćini, peku rakiju, prde i podriguju od teške hrane do podne, od podne bistre politiku i završavaju neki privatni fakultet jer su se uključili u rad svoje majke-stranke, valja imati ono važno drmrprofdipling sa sve master studijama -  isti su Toma Nikolć, a druga polovina svetski ljudi koji čitaju Maksa Vebera pa se zbog toga razumeju (kao) u ekonomiju, cenzuru i diplomatiju, voleli bi da imaju stilistu(ili ga već imaju), novoevropejci do koske, zalažu se za brze promene preko tuđih leđa, dok su se oni menjali dvadeset godina lagano - isti su kao Vučić.
Ja slutim i gore zlo . Kampanja zvanično nije ni počela -a Šešelj je posle gostovanja kod Miliomira Marića (u društvu učesnika rijalitija "Parovi" ) večeras ušao i u "Farmu" .
Dakle ...haški optuženik u društvu robijaša ,kurvi i estradnog šljama . 
Garant je najgledanija emisija -a oni koji prate rijalitije (dakle ,milionski auditorijum ,koji tamo i "glasa" ) je upravo najprizemniji i možda i najbrojniji deo "glasačkog tela" . 
A samo još radikalni  ultranicionalisti ,klerofašisti i šovinisti fale u Skupštini -a uz ovakvu "reklamu" ,preskočiće lako cenzus ta ekipa koju je "vojvoda" okupio oko sebe . 











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyUto Sep 29, 2015 11:09 pm

Danubius ::

Jednoumlje je tu ,kult ličnosti je tu ,apsolutizam je tu ,demagogija je tu ......morali bi bar da izglasamo nekoga ko će im bar drmati kavez .Ali ...po prvi put -nema za koga ?

Čuj, po prvi put...??!!! dm2  Realno, nikada i nije bilo za koga da se glasa. I ma koja garnitura da je dolazila na vlast, uvek je bilo prisutno jednoumlje, apsolutizam, a naročito demagogija koja je većini isprala mozak i onemogućila joj da objektivno sagledava situaciju. i zato vam toplo preporučujem da ne izlazite na bilo kakve izbore, jer se ništa novo neće desiti, sve je već viđeno-više puta. Zavalite se u svoje udobne fotelje i gledajte FARMU, bar je zanimljivija od skupštine i nacionalnog dnevnika.

Pazi majke ti, Šešelj u FARMI, svašta! smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyUto Sep 29, 2015 11:28 pm

Šešelj je naglo ozdravio i najavio ozbiljnu kandidaturu za novog koalicionog partnera vladajućim naprednjacima. Ako ste mislili da ne može gore sačekajte ulazak Šekija u novu vlast. Neki će se malo zgranuti kad on zaarlauče - Brisel ili smrt, kad smanji plate na pola i ukine penzije, ja ne. Mislim da ćemo s njim dotaći ono čuveno dno. Ko to preživi videće svetlo na kraju tunela. Ko ne preživi, ništa, vidimo se u čitulji.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyUto Sep 29, 2015 11:40 pm

Kica/Praja ::
Ako ste mislili da ne može gore....

Pa, ja mislim da će biti sve gore i gore, ko god vladao. Jer, u Srbiji važi pravilo da se za vlast bori prvenstveno zbog pljačke, umesto zbog unapređenja države. Ali, to je ono naše prokletstvo- uvek smo imali dobar narod, ali lošu vlast.
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptySre Sep 30, 2015 12:11 am

Vlast je uglavnom odraz stanja u narodu. Srbija nije usamljeno ostrvo. Svuda je loše i ide ka još gorem. Nije samo problem u nama ovde. Ceo svetski sistem vrednosti se opasno ljulja. Možemo samo da gledamo i navijamo da nas nesreća nekako zaobiđe ovaj put.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptySre Sep 30, 2015 12:40 am

Kica/Praja ::
Ceo svetski sistem vrednosti se opasno ljulja.

E, to si opasno u pravu! Evo samo jedan banalan primer: recimo ovi reality-ji koji se geometrijskom progresijom množe po tv kanalima sa nacionalnom frekvencijom i služe za zaglupljivanje širokih narodnih masa- nisu izmišljeni u Srbiji, već su 'odnekud' došli, a prisutni su i u mnogim drugim zemljama. Smislio ih je tamo neko, dovoljno pametan da zna kako se manipuliše ljudskom svešću i odvraća pažnja od bitnih životnih pitanja kako pojedinca tako i društva uopšte.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyČet Okt 01, 2015 1:45 pm

Potpisao u tri primerka.

Вучић прислушкује Пајтића? Иди бегај, баш ме нешто заболе... Па кад је било да власт не прислишкује опозицију? Никад.
А Тома је одржао врло добар говор у УН. Вучић се веома добро понео у овој избегличкој кризи и у сукобу (ако се то тако може назвати) са мороном Милановићем.
Нешто размишљам, они који су нас водили пре ових - били су ништа. Ови сада не ваљају, лоши су. По мом мишљењу, боље је да те воде они који не ваљају него они који су ништа. Од оних који не ваљају повремено се може очекивати да учине и нешто добро (кад се зајебу), а од оних који су ништа само се ништа може очекивати. Голо, бљутаво, килаво...
Па бих овом приликом топло препоручио овима сада да не прислушкују више оне бивше и да се према њима понашају исто као према хрватским властима: као да их нема. Јер нешто што је ништа, ништа и не може да им нашкоди.
Између лошег и ништа боље је изабрати лоше. Ко мора на изборе... Ја не морам.

By Klinac
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptySub Okt 10, 2015 8:54 am

John Doe ::
Potpisao u tri primerka.

Вучић прислушкује Пајтића? Иди бегај, баш ме нешто заболе... Па кад је било да власт не прислишкује опозицију? Никад.
Ne razumem potrebu SNS da koristi najbljutavije i lako dokazive laži ,a kampanja još nije ni počela ? 
Recimo ....moj grad je oblepljen plakatima "Pajtić -lopov" .
KO to kaže ,gde je neki DOKAZ ? Naravno da znamo ko je platio štampanje ,čiji aktivisti su lepili ,ali ......
Što ta ista "vlast" nema mooda da formira anketni odbor oko slučaja "prisluškivanje" ? "Većinom" (SNS ) odbijeno u Skupštini ? 
Pa Pajtić se "baškario na Brionima" ? Čovek demantovao i dokazao da nije -nikom ništa ? 
Kao u vreme kada je Vučić bio "ministar propagande" ,isto tako pišu SVI dnevni listovi -sve same laži ,koje su dovoljne da narod "zapamti" .Kada dođe na sud -onda se odugovlači ,gura po fijokama ,dok neka "pravda i istina" dođe -izbori prošli ,a lako će oni da plate "odštetu" ,koga briga za to onda . 
Ceo tim malih Gebelsa u radikalskom maniru radi na satanizaciji svakog eventualnog protivnika ,agitprop SNS samo fabrikuje . 
Nije mi jasno jedno ? Da li je ovaj narod zaista toliko glup ? 

Čak i u ovoj i ovakvoj ,SNS Srbiji ,sa SNS medijima ,ne može se sakriti da Dragica Nikolić nosi "*aljinice" od po 10 000 eu ,da SNS "upravlja" zapošljavanjem svojih i isključivo svojih "kadrova" (recimo ,u novoj fabrici kablova  "Jura" ,kandidatima nije dovoljna samo članska karta SNS ,nego treba da "doniraju" i po 500 eu ,što je više njih i prijavilo ,nedvosmisleno je dokazano da se spisak sa Biroa za zapošljavnje nosi u sedišta SNS na "trijažu " ) ,na naše oči se SNS -ovci enormno bogate ,zidaju "zadužbine" , bacaju bogatstva na starlete ,i niko ne pita "odakle" a još manje kaže DOSTA ? 
Ni "D" od bilo kakve demokratske opcije nema danas u Srbiji .Biće to izbori između "prikrivene desnice" i "ekstremne desnice" ,a razlika između takvih su samo nijanse .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyČet Okt 15, 2015 6:47 am

Ovi "amandmani" oko pristupnih dokumenta za EU ,vezani za Kosovo ,otvaraju nove mogućnosti oko izbora u Srbiji . Sad će sve "nacionalno desne" političke snage vrištati do neba izbornim sloganom -"Ne damo Kosovo -NE  EU " Tako da se lepo vraćamo na isti sistem kojim su "srpskonapredni" došli na vlast -"patriotizam" ,demagogija i velike reči koje će nas unazaditi (opet ) za sledećih 20 godina .
Zato se odjednom i čuje da "izbori nisu prioritet" ,od istih koji su do juče po svaku cenu to i hteli (čak i protivzakonito . 
Možemo se opkladiti da nas čeka Referendum ,koji ama baš ništa neće rešiti ,sem što će dati opravdanje onome ko već bude vladao ,da ostanemo "geto" Evrope .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyČet Okt 15, 2015 8:22 am

Danubius ::
Ovi "amandmani" oko pristupnih dokumenta za EU ,vezani za Kosovo ,otvaraju nove mogućnosti oko izbora u Srbiji . Sad će sve "nacionalno desne" političke snage vrištati do neba izbornim sloganom -"Ne damo Kosovo -NE  EU " Tako da se lepo vraćamo na isti sistem kojim su "srpskonapredni" došli na vlast -"patriotizam" ,demagogija i velike reči koje će nas unazaditi (opet ) za sledećih 20 godina .
Zato se odjednom i čuje da "izbori nisu prioritet" ,od istih koji su do juče po svaku cenu to i hteli (čak i protivzakonito . 
Možemo se opkladiti da nas čeka Referendum ,koji ama baš ništa neće rešiti ,sem što će dati opravdanje onome ko već bude vladao ,da ostanemo "geto" Evrope .

Ne moram biti "desno" orjentisan da bih rekao NE! S druge strane, iole normalnom čoveku su dojadili reznorazni ultimatumi. OK, daćemo Kosovo, šta je sledeće? 73,42% stanovništva u Srbiji, moraju biti gejevi, od odmah, svi moramo voziti levom stranom i pisati levom rukom. Na minus10, moramo obuti japanke i vikati u glas: "tralala."

NE ULTIMATUMIMA!


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyČet Okt 15, 2015 5:50 pm

John Doe ::



Ne moram biti "desno" orjentisan da bih rekao NE! S druge strane, iole normalnom čoveku su dojadili reznorazni ultimatumi. OK, daćemo Kosovo, šta je sledeće? 73,42% stanovništva u Srbiji, moraju biti gejevi, od odmah, svi moramo voziti levom stranom i pisati levom rukom. Na minus10, moramo obuti japanke i vikati u glas: "tralala."

NE ULTIMATUMIMA!


rasta
Srbija nema ama baš nikakvu jurisdikciju nad teritorijom Kosova bar 20 godina ,tako da što mi odavde vičemo "ne damo" nema ama baš nikakvog uticaja na događaje . Da li se već ratovalo za Kosovo ? Jeste ,i ? 
Sve što nisu pregovori ,lobiranje ,diplomatija , traženje saveznika na Zapadu je čista šteta i samo otežava život za ono malo Srba na Kosovu . Tako je svejedno šta piše u našem Ustavu ,kao nezavisnu državu Kosovo je priznalo preko stotinu država sveta ,među njima i najmoćnije ,i ,šta mi tu možemo ? 
Možemo da organizujemo Referendum i kažemo da ne damo Kosovo . Šta će to promeniti ?
 
Ono što je bitno za ovu temu -to je da se "Kosovo" i Srbi sa Kosova decenijama koristi kao "džoker" pojedinih partija tokom izbornih kampanja -i opet će . 

A usput ...koliko ja znam ,ti ne živiš u ovoj zemlji ,i svoju budućnost vidiš negde u Evropi, zar ne ? 

E pa ...sa par stotina ili hiljada kilometara ,iz jedne uređene i sigurne države je vrlo lako davati savete šta "treba " a šta se "ne sme" dati. 

Jer se tako ni Tuđmanu nije "davalo ni pedlja" ,pa su hiljade mladića ostavili živote ,da bi profitirale političke partije koje "nisu dale" -pa su prvi pobegli sve sa onim što su stigli napljačkati i tamo i ovde . "Gde su srpske zemlje -tamo su srpski radikali" ,sećate se toga ,i ,šta je bilo posle ? 
Tako i sada će "život dati ,a Kosovo nikada" -isti ti i slični njima . 
Naše živote ,i živote naše dece ,naravno. 
A popovi će naravno kaditi i blagosiljati taj "patriotizam",od koga se "patriote" bogate ,a posledice snosimo mi .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyČet Okt 15, 2015 6:05 pm

Vidi Dani ja se potpuno slažem s mišljenjem koje je je JD izneo. Petnaest godina "pregovaramo" sa tom istom "Evropom" i ni za jotu se nismo nigde pomakli. Isporučili smo kompletan državni i vojni vrh Hagu, nevezano krivi ili ne. Privatizovali smo sve što je moglo pa je sve to lepo danas otišlo u krasni. Dali smo MMF-u mogućnost da određuje ko, kad i gde može da radi ... A od "Evrope" smo dobili samo "Šengen" koji nam svako malo prete da će ga oduzeti. I koji iskreno rečeno ne znam ni koji će nam jer i ovako i onako retko ko ima sredstava da putuje.

Ne treba da budeš desničar da bi shvatio da nas niko ne ceni baš zato što su nam gaće skinute i guzica svima na "izvolte". Dovoljno je biti i najmanje politički pismen. Meni lično je više pum ***ac obećanja i naših "jEvropljana" svih boja i iste te licemerne jEvrope. Ne zovu magarca na svadbu kolo da vodi već vodu da nosi kako kaže stara narodna. E pa ovaj magarac bi da se konačno pojave čobani koji će njegovu štalu da srede pre nego je ponude da bude u sklopu neke veće avlije.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Solomon Grundy

Solomon Grundy


Datum upisa : 24.03.2013

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyČet Okt 15, 2015 6:34 pm

pa videli evropljani da mogu nas vozaju, znaju da nasim politicarima bitne samo pare, da pokradu sto vise dok su na funkcijama, narod cuti i trpi. i sto bi sad oni bili veci srbi od srba? pustaju politicare, podrzavaju ih tu i tamo, potapsu po ledjima dok ovi slusaju i njima dosta. sta cemo mi njima ovakvi u EU? pa mi ni sami sebe necenimo.

a koliko stranke dobijaju para za kampanje?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyČet Okt 15, 2015 6:38 pm

Danubius ::
John Doe ::



Ne moram biti "desno" orjentisan da bih rekao NE! S druge strane, iole normalnom čoveku su dojadili reznorazni ultimatumi. OK, daćemo Kosovo, šta je sledeće? 73,42% stanovništva u Srbiji, moraju biti gejevi, od odmah, svi moramo voziti levom stranom i pisati levom rukom. Na minus10, moramo obuti japanke i vikati u glas: "tralala."

NE ULTIMATUMIMA!


rasta


A usput ...koliko ja znam ,ti ne živiš u ovoj zemlji ,i svoju budućnost vidiš negde u Evropi, zar ne ? 

E pa ...sa par stotina ili hiljada kilometara ,iz jedne uređene i sigurne države je vrlo lako davati savete šta "treba " a šta se "ne sme" dati.
 


Jer se tako ni Tuđmanu nije "davalo ni pedlja" ,pa su hiljade mladića ostavili živote ,da bi profitirale političke partije koje "nisu dale" -pa su prvi pobegli sve sa onim što su stigli napljačkati i tamo i ovde . "Gde su srpske zemlje -tamo su srpski radikali" ,sećate se toga ,i ,šta je bilo posle ? 
Tako i sada će "život dati ,a Kosovo nikada" -isti ti i slični njima . 
Naše živote ,i živote naše dece ,naravno. 
A popovi će naravno kaditi i blagosiljati taj "patriotizam",od koga se "patriote" bogate ,a posledice snosimo mi .

DaleM, gde ja trenutno živim, kako planiram, svoj dalji život, nije tvoja briga. Moja deca žive u toj Srbiji a kol'ko mi je poznato, ja sam građanin Srbije, te itekako odlučujem o sudbini svoje zemlje.
Decu sam učio da ne budu poltroni i ulizice. Da imaju svoje stavove i da ih se ne odriču ni zbog drugog a ni zbog sebe.
Sećam se i radikala i socijalista i sviju. Ja ne volim popove ni radikale ali imam osećaj patriotizma.
Patriota sam i  nikada neću skidati gaće i njupati kofe govana za "Danke Deutschland."
Meni takva Evropa ne treba a ne bih je takvu ostavio svojoj deci.

Tebi, bon apetit.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyČet Okt 15, 2015 8:52 pm

John Doe ::



DaleM, gde ja trenutno živim, kako planiram, svoj dalji život, nije tvoja briga. Moja deca žive u toj Srbiji a kol'ko mi je poznato, ja sam građanin Srbije, te itekako odlučujem o sudbini svoje zemlje.
Decu sam učio da ne budu poltroni i ulizice. Da imaju svoje stavove i da ih se ne odriču ni zbog drugog a ni zbog sebe.
Sećam se i radikala i socijalista i sviju. Ja ne volim popove ni radikale ali imam osećaj patriotizma.
Patriota sam i  nikada neću skidati gaće i njupati kofe govana za "Danke Deutschland."
Meni takva Evropa ne treba a ne bih je takvu ostavio svojoj deci.

Tebi, bon apetit.

rasta
U ,super . A u koju i kakvu  Evropu bi eventualno otišao ,kad ne bi u ovu ? Koliko ja znam tvoj kulturološki milje ,nešto ne znam da celog života slušaš slepe guslare ,nego rock i blues  ,*oćeš Engleski ili Američki ,a biće da bi ti se više dopao Oktoberfest od vašara u Šapcu, zar ne ? Nosiš celog života farke ,patike ,od parfema nadalje sve je iz te "nedemokratske Evrope" ili mrske nam Amerike ,putovao si svuda okolo i video sveta -jesi se zato osećao da njupaš govna iz kofe ,ili ne daj Bože ,da prodaješ "dušu slovensku" ? 
Vozimo Yugo ,ebeš one Mercedese i Audije ,*aj da bojkotujemo ,eto nas "ucenjuju" ? 
Na stotine hiljada naših ljudi nisu ništa manje dobri ljudi ,ili manje vole svoj rodni grad i zemlju ,a rekli su "Danke Deustchland " (ili Ostereich ,Sverige itd...) što su im dali mogućnost da rade i zarađuju ,obezbedili im decu ,i na  kraju ,posle 5 godina im dali i državljanstvo .Pa sad oni lepo mirno žive ,dostojno čoveka ,i mogu sebi da dozvole i letovanje ,i zimovanje ,i kao kulturni i objektivni ljudi su rekli i Danke ,i danke schon .Teoretski -odeš negde u Evropu ,smestiš se ,dobiješ posao -i nećeš i decu "povući" čim ti se pruži prilika ,nego ćeš ih ostaviti u Srbiji ? Malo sutra -SVI su to uradili ,i ne samo sa decom ,nego i sa bližom i daljom rodbinom . 

Što se ultimatuma tiče ,biće da si zanemario nacionalnu istoriju ? 
Bili smo vazalna država 500 godina ,i da nisu potpisivani i prihvatani razni "hatišerifi" i harači ,obaveze ratovanja za "zavojevača"  ne bi bilo srpskog uva u Srbiji danas. 
I pre I svetskog rata ,Srbija je prihvatila 9 od 10 tačaka ultimatuma Austrougarske . 
Jesmo li potpisali i Trojni Pakt ? 
Jesmo li potpisali Dejton , Kumanovo ,a i podosta od Brisela ? 
Jesmo li pojeli  shit3 što NISMO potpisali recimo Z -4 ? 
Do čega je dovelo "bolje rat nego pakt ", i slične stvari ,i šta je sudbina nepotpisivanja raznih "ultimatuma" velikih ? 
(Možemo da mrzimo "velike" koliko hoćeš ,sanjamo osvete , ali ne treba biti suviše pametan pa priznati onu narodnu da "jači ker *ebe" . ) 
To da kasnije potpisujemo mnogo gore i teže stvari -e to je rezultat kroz istoriju . 


NIKO  nije rekao da TREBA potpisati (te su suvišne lekcije iz patriotizma )  ,ali ne treba odmah ni histerisati ,praviti predstave za narod ,i najvažnije :

   PO TEMI -NIKAKO se ne sme zloupotrebljavati u svrhe predizborne kampanje -a upravo će se to desiti,a za te obmanjivače će glasati upravo oni kojima se za tri dana "podgrejao patriotizam" sa tri teksta i dve izjave u novinama . 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyČet Okt 15, 2015 8:59 pm

Šefe opet si pobrkao lončiće. Stvar je u tome da ta jEvropa svojim ultimatumima ne nudi Srbiji ono što ona ima. Život sostojan čoveka. Već ucenjuje i traži ne nudeći ništa zauzvrat.

Normalno bi bilo da smo prvo sredili svoje dvorište pa tek onda kao koliko toliko ravnopravan partner otpočeli pregovore. Ovako to je obično silovanje u kom se još traži da uživamo.











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyČet Okt 15, 2015 11:06 pm

Danubius ::

U ,super . A u koju i kakvu  Evropu bi eventualno otišao ,kad ne bi u ovu ? Koliko ja znam tvoj kulturološki milje ,nešto ne znam da celog života slušaš slepe guslare ,nego rock i blues  ,*oćeš Engleski ili Američki ,a biće da bi ti se više dopao Oktoberfest od vašara u Šapcu, zar ne ? Nosiš celog života farke ,patike ,od parfema nadalje sve je iz te "nedemokratske Evrope" ili mrske nam Amerike ,putovao si svuda okolo i video sveta -jesi se zato osećao da njupaš govna iz kofe ,ili ne daj Bože ,da prodaješ "dušu slovensku" ? 
Vozimo Yugo ,ebeš one Mercedese i Audije ,*aj da bojkotujemo ,eto nas "ucenjuju" ? 

Na ovaj glamurozni nonsens, stvarno, nemam reči.
Ne mogu verovati da nisi čuo za reč, dostojanstvo ali ako je nisi shvatio, uzaludno bih ti je objašnjavao.
Farke, Starke, R&R i 'ajde, nije Mečka, no Mitsubishi, mi ipak nije vrhunac moći zapada. Bio sam na Oktoberu al' nisam bio u Šapcu al' biće prilike. Ko zna, možda mi se i dopadne. Ako si bio na oba, voleo bih da podeliš iskustva sa nama.
Baš zato što sam putovao, video sam da nije potrebno biti poltron da bi stigao do cilja.


Citat :
Na stotine hiljada naših ljudi nisu ništa manje dobri ljudi ,ili manje vole svoj rodni grad i zemlju ,a rekli su "Danke Deustchland " (ili Ostereich ,Sverige itd...) što su im dali mogućnost da rade i zarađuju ,obezbedili im decu ,i na  kraju ,posle 5 godina im dali i državljanstvo .Pa sad oni lepo mirno žive ,dostojno čoveka ,i mogu sebi da dozvole i letovanje ,i zimovanje ,i kao kulturni i objektivni ljudi su rekli i Danke ,i danke schon .Teoretski -odeš negde u Evropu ,smestiš se ,dobiješ posao -i nećeš i decu "povući" čim ti se pruži prilika ,nego ćeš ih ostaviti u Srbiji ? Malo sutra -SVI su to uradili ,i ne samo sa decom ,nego i sa bližom i daljom rodbinom .

Objašnjavili su ti kako to funkcioniše na zapadu al' ti samo vidiš odnos RSD i Eura. Do svega toga su morali doći radom a ne "ubijajući i crnčeći" u Srbiji u državnoj firmi od 7-15 i posle hrkajući na kauču jer su "smlavljeni".
Ne kažem da i ovde, zaista ginu za posao ali da nisu adekvatno ili nikako plaćeni za svoj posao ali je to druga priča. 

POSAO SE NE DOBIJA, NEGO, TRAŽI!


Citat :
Što se ultimatuma tiče ,biće da si zanemario nacionalnu istoriju ? 
Bili smo vazalna država 500 godina ,i da nisu potpisivani i prihvatani razni "hatišerifi" i harači ,obaveze ratovanja za "zavojevača"  ne bi bilo srpskog uva u Srbiji danas. 
I pre I svetskog rata ,Srbija je prihvatila 9 od 10 tačaka ultimatuma Austrougarske . 
Jesmo li potpisali i Trojni Pakt ? 
Jesmo li potpisali Dejton , Kumanovo ,a i podosta od Brisela ? 
Jesmo li pojeli  shit3 što NISMO potpisali recimo Z -4 ? 
Do čega je dovelo "bolje rat nego pakt ", i slične stvari ,i šta je sudbina nepotpisivanja raznih "ultimatuma" velikih ? 
(Možemo da mrzimo "velike" koliko hoćeš ,sanjamo osvete , ali ne treba biti suviše pametan pa priznati onu narodnu da "jači ker *ebe" . ) 
To da kasnije potpisujemo mnogo gore i teže stvari -e to je rezultat kroz istoriju . 

Znaš, nije isto da pojedeš kofu govana a posle te jebe ko stigne ili se boriš koliko možeš pa te jebe ko stigne.
Postoji razlika. Izbeg'o si kofu govana a rane se zaleče.



Citat :
NIKO  nije rekao da TREBA potpisati (te su suvišne lekcije iz patriotizma )  ,ali ne treba odmah ni histerisati ,praviti predstave za narod ,i najvažnije :

   PO TEMI -NIKAKO se ne sme zloupotrebljavati u svrhe predizborne kampanje -a upravo će se to desiti,a za te obmanjivače će glasati upravo oni kojima se za tri dana "podgrejao patriotizam" sa tri teksta i dve izjave u novinama . 

U kome ne postoji reč patriotizam, to vazda vidi kao novokomponovano.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyČet Okt 15, 2015 11:55 pm

Citat :
Jesmo li potpisali Dejton , Kumanovo ,a i podosta od Brisela ?
Potpisali smo Kumanovski sporazum, pa zato imamo pravo na 1000 vojnika na Kosovu. Treba obustaviti sve dalje razgovore dok se 999 vojnika ne vrati na Kosovo.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 EmptyPet Okt 16, 2015 12:04 am

I ja slušam r'n'r, ceo život, pušim marlboro, pijem koka-kolu. Ali te proizvode kupujem i ne trebaju mi ih doneti nato-vojnici.
Srbi koji su otišli da rade u inostranstvu, nude svoje usluge, dobijaju adekvatnu nadoknadu, ali to nema veze sa ulaskom Srbije u EU.
Ako tvoj sin recimo radi u firmi kod komšije, ne znači da ti treba sa njim da objedinjuješ stanove, probijaš zidove, a to sve po uslovima koje on diktira. Sin će ti raditi kod njega dok mu treba, obostrani interes. Nije ga primio iz ljubavi.
To sve što si Dani naveo nema zdrave logike. To nije objašnjenje zašto bi trebali ući u EU.
Mi možemo izabrati suživot sa bilo kim, sa kim bi smo mogli organizovati suživot, onaj koji nama odgovara. I za svoje novce kupiti od zapada ono što konzumiramo. Voziti auto koji želimo, jer je tržište otvoreno.
Da li vredi zbog niže cene prodati ponos, dostojanstvo, pristati na ucene. Neko to želi, neko ne želi.
Ja lično mislim da ni jedan uslov ne treba ni prihvatii u razmatranje.
Jedino ako oni nama daju uslove i mi njima takođe. Sve treba biti po reciprocitetu, inače, u pitanju je oblik ropstva i to je jasno pticama na grani.
Referendum o priključenju bi trebao da glasi DA LI PRIHVATATE ROPSTVO?
Jedino tako bi njegov ishod bio verodostojan.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





 Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???    Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet)  ??? - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???
Nazad na vrh 
Strana 4 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» IZBORI (REFERENDUMI ) u SRBIJI
» IZBORI MONTENEGRO
» Izbori u Hrvatskoj :)
» IZBORI U BIH -promene ili status quo ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: