DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
 Djeca vide sto odrasli ne vide BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
 Djeca vide sto odrasli ne vide BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

  Djeca vide sto odrasli ne vide

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

 Djeca vide sto odrasli ne vide Empty
PočaljiNaslov: Djeca vide sto odrasli ne vide    Djeca vide sto odrasli ne vide EmptyPon Jul 06, 2015 11:03 am

Ovu temu otvaram,jer me zanima jedna pojava koju ne mogu da objasnim sebi,pa mozda kroz diskusiju dodjemo do nekih odgovora.
Naime,nije mi prvi put da se srecem sa pojavom da dijete ukazuje na neke stvari,koje mi odrasli ne mozemo da vidimo.
Dacu primjer koji dozivljam trenutno sa Liom,pa sad,da li je djecija masta u pitanju ili neka percepcija....nesto drugo,ne znam.
Pricala sma vec da smo bili na nekoj svirci,muzika rock,Lia se odusevila muzikom,zeli da ostanemo i slusamo....uvjezbavaju se pjevacice i sviraci i sve je super,zeli u prvi red da se probijemo....medjutim na binu izlazi zgodna i lijepa zena,pocne da pjeva i Lia se prepadne.Mala je,ne zna da objasni tacno,ali ponavlja da ta teta ima zle oci i zeli da slusa i dalje ali da odemo malo dalje od tete.Drugi primjer:
Idemo u sred dana putem,nista cudno,Lia se igra,pjeva,vesela je a onda odjednom ne zeli da ide dalje tom cestom,jer na ulici je nesto crno.Nema sile da se ide dalje,morali smo nazad.

Zaista me zanima,sta to djeca vide a mi odrasli ne vidimo?
Jeste li se vi susretali sa ovakvom pojavom?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

 Djeca vide sto odrasli ne vide Empty
PočaljiNaslov: Re: Djeca vide sto odrasli ne vide    Djeca vide sto odrasli ne vide EmptyPon Jul 06, 2015 1:17 pm

Verovatno je Smeškica htela dati do znanja na neki svoj dečiji način da se boji.
Očito je muzika bila glasna,a šta je videla na cesti, nije umela da objasni jer još je mala.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

 Djeca vide sto odrasli ne vide Empty
PočaljiNaslov: Re: Djeca vide sto odrasli ne vide    Djeca vide sto odrasli ne vide EmptyPon Jul 06, 2015 1:29 pm

Nije tu u pitanju da deca vide nesto sto mi ne vidimo, vec deca reaguju onako kako osecaju. 
Npr. odrasli ce sedeti u drustvu nekoga i voditi razgovor i ako mu taj neko ne odgovora, nekad cisto iz kurtoazije, nekad zato sto moraju, posto to tako funkcionise u svetu odraslih, nazalost. 
Deca ne, igramo se dok je ok, kad nije dobijes plez, shljis po nosu, ili lutku po glavi i odoh dalje.
Ako se uplasi, nece tamo ici, ako je umorno, nece nastaviti...
Deca su divna, prosto, jednostavno, naivno, cisto, detinje lepo nam ukazuju na svet oko nas...
Odrasli gube taj osecaj socijalizacijom, a gube ga lagano, odrastajuci...
Zato nije naodmet ponekad poslusati decu... a narocito decu nase dece  srce










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

 Djeca vide sto odrasli ne vide Empty
PočaljiNaslov: Re: Djeca vide sto odrasli ne vide    Djeca vide sto odrasli ne vide EmptyPet Jul 31, 2015 5:42 pm

I deca na tom uzrastu od 3-4 godine kažu šta misle.
Njima još nije nametnuta moralna norma "nije lepo reći" ili "nije pristojno".
I još nešto...njihov mozak još nije opterećen ukalupljenim mišljenjem i shvatanjem sveta oko njih. Emocionalni razvoj je još u povoju. Tako da su vrlo emotivno izražajni, čak i kada to nespretno kažu.










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 Djeca vide sto odrasli ne vide Empty
PočaljiNaslov: Re: Djeca vide sto odrasli ne vide    Djeca vide sto odrasli ne vide EmptyPet Jul 31, 2015 6:28 pm

Deca svet vide svojim očima ,a pošto su deca ,naravno da ga i ne shvataju,jer im intelekt još nije dovoljno razvijen ,niti imaju iskustvo sećanja na "već viđeno " . 
Zato imaju iracionalne  strahove od stvari koje ne poznaju ,kao što se iz istog razloga izlažu opasnostima . Dete će se rasplakati od straha od Deda Mraza ili klovna ,ali će neustrašivo istrčati na ulicu punu saobraćaja . Puno stvari ne znamo o njima ,recimo ,šta su pokupili iz crtanih filmova ,i koje sećanje će upotrebiti u realnom životu . 
Moj je ,kao mali ,bezbolkom jurio mačke ,jer je video da to Džeri radi Tomu ,a bežao je uvek od lokalnog sveštenika ,jer je tvrdio da je to Smigl (iz gospodara Prstenova ) Nesrećni čovek nije lepotan ,ali ni toliko ružan ,džabe ....čim ga vidi ,bežžžž.... 
Tako da ne mislim da deca imaju "natprirodne moći" ,nego neke impresije jednostavno vide na svoj način ,i shodno tome se i ponašaju .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





 Djeca vide sto odrasli ne vide Empty
PočaljiNaslov: Re: Djeca vide sto odrasli ne vide    Djeca vide sto odrasli ne vide Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Djeca vide sto odrasli ne vide
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» DECA MONSTRUMI -da li treba da odgovaraju kao odrasli?
» Kako NAS vide stranci
» Kako vas vide drugi znaci?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: