DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? Empty
PočaljiNaslov: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? EmptyPet Jul 10, 2009 7:06 pm

Kineske prodavnice se nalaze širom sveta , što i nije neko čudo , ali su od početka 90 tih prepravile i Srbiju-i to do najmanjeg mesta .

Na njih se žale privatnici , koji drže sličnu (isto švercovanu )robu, pre svega, tekstil , rasisti i nacionalisti tvrde da su pretnja za domaću proizvodnju , neki je smatraju nekom vrstom buvljaka ili vašara , neki vole, neki mrze -ali svi kupujemo kod njih.
Kinezi imaju čarobnu reč-jeftino je !

Šta mi mislimo o ovoj pojavi -za ili protiv?

[You must be registered and logged in to see this image.]

smehsmeh smehsmeh smehsmeh gorepost

Poslednji put izmenio Danubius dana Uto Jan 05, 2016 5:33 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? EmptyUto Jul 14, 2009 12:39 pm

Upravo dolazim iz jedne ....

Našao univerzalni punjač za mobilne ...genijalna stvarčica , desetak nastavaka, pasuju za sve moguće telefone (i one koje je i Bog zaboravio)

250 dindži......što se mene tiče, Kinezi , dobro došli slamka
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca

Datum upisa : 21.12.2007

PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? EmptyUto Jul 14, 2009 12:41 pm

E sad koliko ce da traje to je drugo pitanje...ali vazno je da je jeftino
Nazad na vrh Ići dole
veccana44

veccana44

Godina : 58
Datum upisa : 07.12.2007

PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? EmptyUto Jul 14, 2009 2:02 pm

Ja licno volim da zavirujem u njihove radnje,da kupim bilo sta ako mi se svidi.Jednom sam kupila kod njih 6 tasni Luj Viton po tri evrica a iste te torbe su se prodavale po butika od 60 do 100 evrica.U svakom slucaju neka ih tu,ne mogu nikako ja mislim da naskode nasoj tekstilnoj industriji.Na primer Tifany iz Cacka,je takav bred po meni da mu niko ne moze parirati,a ne Kineske radnje,kvalitet je kvalitet sad sta gdje kupujete i za koju priliku odabir je nas i tu nema kokkurencije,zakoni trzista se moraju postovati....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? EmptyUto Jul 14, 2009 2:25 pm

Čudnovato je da moja iskustva sa kineskom "elektronikom " su baš loša.....stone lampe, čak i one baterijske , sa akumulatorom na punjenje-par mi se upalilo , bukvalno su gorele FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? 153448

Opet....dobar deo kompova , kojima sam gledao u "iznutricu ", sva je od Made in China elemenata ...i rade kao sat!
Nazad na vrh Ići dole
anja007

anja007

Datum upisa : 27.01.2008

PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? EmptyUto Jul 14, 2009 2:29 pm

Meni je pricala kuma da njena drugarica radi na ispitivanju radioaktivnosti robe.Navodno je utvrdjeno da je kineska roba radiokativna pa neke zene izbegavaju tamo da kupuju robu.
Skoro sam pricala sa sestrom , i ona mi kaze da je kod nas bukvalno sve konesko, pocev od butika do kineskih robnih kuca.S tim sto sam recimo gledala tasnu u Kragujevcu u jednom butiku za 50e a takva ista kosta u otvorenoj robnoj kuci kineza u kg recimo 1000din, tj 10e.
Pa sad ko voli neka izvoli...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? EmptyUto Jul 14, 2009 9:49 pm

Kod nas, kada je bio onaj SARS aktuelan , tačno je bio bojkot kineskih prodavnica-iako kod njih rade naše žene, i iako ih gnjave inspekcije , zaključno sa sanitarnom ,
Čak je bilo i grafita mržnje........da bi se na kraju pokazalo da ih piše sin vlasnika lanca sličnih prodavnica isto takve švercovane robe

Ima par porodica u mom gradu , deca idu u školu.....a samo jedan slučaj smo imali , u Domu zdravlja, Kineza sa hlamidijom......da bi se pokazalo da je dobio od jedne "naše"
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? EmptyUto Jul 14, 2009 10:21 pm

Ima onaj vic,krompir je nastao da ima sirotinja sta da guli,a tako su i kineske radnjice upravo mjesta gdje i sirotinja moze da se obuce i sreca pa ima i toga,jer gledala sam po prodavnicama,buticima,cijene garderobe su neprihvatljive i za neke zapadne dzepove a da ne pricam za radnicke tamosnje, kvalitet jeste bolji,sigurno,ali toliko bolji i nije.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? EmptySre Jul 15, 2009 9:46 am

Ono što nikako ne kupujte kod Kineza -su patike !

Mogu na oko da izgledaju kako god hoćete i da piše na njima Nike ili bilo šta.
Ne znam u čemu je caka -ali posle prvog oblačenja , toliko smrde da je to i vlasniku nepodnošljivo .

Inače , Kinezi prvo nauče psovke , a i mi od njih isto .....tako da se :sex1: kaže "ćomi ćomi" -ako nekom zatreba . :ironic:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? EmptyČet Okt 08, 2009 7:04 pm

Sad već sasvim odgovorino tvrdim-ne kupujte kineske stone lampe .
Malopre mi se jedna pred nosom zapalila -prvo varničenje , pa onda i plamen -iz čista mira. Sreća da sam bio tu-i sreća da nije kratki spoj zveknuo i komp i tv-jer su na istom razvodniku.

To je treća koja gori .....dakle , nije slučajno !
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

Godina : 46
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? EmptyČet Okt 08, 2009 7:09 pm

hahahahaa, pa shto kupujesh kod kineza kad znash da nije kvalitetno....romantiku hocesh da pravish sa kineske lampe? [You must be registered and logged in to see this image.]

evo ti poklon iz Ikea....da se ne ''upalish'' [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 40
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? EmptyČet Okt 08, 2009 7:15 pm

Jednom sam kod nas bila u China shop..Ma daj,pa i oni su se razbahatili i digli cene kao u mnogim drugim radnjama i buticima.I brate šire se ko gripa..
O kvaliteti ne bi ,jer mi ne pašu oni plastični mirisi čim uđeš u njihovu radnju... [You must be registered and logged in to see this image.]

A ebala te romantika uz kineske lapme..Da zapališ bre i sebe i dotičnu.Ili se nemrete upaliti,pa vam to pomoćno sredstvo i stimulacija.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? EmptyČet Okt 08, 2009 7:17 pm

Jeste shefe, ..... te romantika [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? EmptyČet Okt 08, 2009 7:28 pm

VAS DVE ste EHO jedna drugoj po temama ? [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? EmptyČet Okt 08, 2009 7:29 pm

[quote="danubius"]VAS DVE ste EHO jedna drugoj po temama ? [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.][/quote

pa kad se nameshtash tako fino..... [You must be registered and logged in to see this image.] lampo
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? EmptyČet Okt 08, 2009 7:31 pm

[quote="sonia"]
danubius ::
VAS DVE ste EHO jedna drugoj po temama ? [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.][/quote

pa kad se nameshtash tako fino..... [You must be registered and logged in to see this image.] lampo
Ma nemoj? Pa ko se ne bi namestio ? Dve zgodne -jedna crna , druga plava, san svakog muškarca [You must be registered and logged in to see this image.]

Nije takva vrsta lampe -obična , stona,za čitanje ...čak mi nije jasno ŠTA ima u njoj da izgori , toliko je jednostavna ???
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? EmptyČet Okt 08, 2009 7:34 pm

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] izem ti romantiku gde moram strepeti od požara..

Pa šta bi mi kad sve vidimo,pa moramo da bacimo koju pametnu... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? EmptyČet Okt 08, 2009 7:37 pm

[You must be registered and logged in to see this image.] [quote="danubius"]
sonia ::
VAS DVE ste EHO jedna drugoj po temama ? [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.][/quote

Ma nemoj? Pa ko se ne bi namestio ? Dve zgodne -jedna crna , druga plava, san svakog muškarca [You must be registered and logged in to see this image.]

Nije takva vrsta lampe -obična , stona,za čitanje ...čak mi nije jasno ŠTA ima u njoj da izgori , toliko je jednostavna ???

hahahahaha, kakav lik.... [You must be registered and logged in to see this image.] i , ono bash se upalila? [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous

PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? EmptyČet Okt 08, 2009 7:40 pm

Ma ima ih ko zutih mrava, samo sto im je roba mnogo kvalitetnija u velikim gradovima (Beogradu) nego u provinciji. Tako su se strateski rasporedili.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? EmptyČet Okt 08, 2009 7:43 pm

Janko ::
Ma ima ih ko zutih mrava, samo sto im je roba mnogo kvalitetnija u velikim gradovima (Beogradu) nego u provinciji. Tako su se strateski rasporedili.

Ovaj moj zemljak neki mnogo ozbiljan dechko..... Janko, vidish da nam se shef upalio [You must be registered and logged in to see this image.] mislim njegova lampa [You must be registered and logged in to see this image.] mani kineze sad [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? EmptyČet Okt 08, 2009 7:43 pm

[quote="sonia"][You must be registered and logged in to see this image.]

hahahahaha, kakav lik.... [You must be registered and logged in to see this image.] i , ono bash se upalila? [You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.] zamisli da smo blizu te lampe... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous

PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? EmptyČet Okt 08, 2009 7:45 pm

LOL jbg nisam pazljivo citao. Nije mi samo jasno od cega se upalio: Kineza, lampe ili vas dve?
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? EmptyČet Okt 08, 2009 7:48 pm

LOL jbg nisam pazljivo citao. Nije mi samo jasno od cega se upalio: Kineza, lampe ili vas dve?

hahahahha, sve mu se s'kupilo...hahahaahha, shefe, shefe [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? EmptyČet Okt 08, 2009 7:49 pm

Kijara-brm ::

[You must be registered and logged in to see this image.] zamisli da smo blizu te lampe... [You must be registered and logged in to see this image.]
Izgorele bi kao dva noćna [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? EmptyČet Okt 08, 2009 7:49 pm

[You must be registered and logged in to see this image.] ne znam ..Al izgleda nam se i ti Janko upalio..To prelazno sa Danija.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? Empty

Nazad na vrh Ići dole

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 13Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: SOCIOLOGIJA-
Skoči na: