DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?

Ići dole 
+42
Time
Kica/Praja
el_vibrador
Lujkaa
dusicaa
Okano
Astra
Danubius
pesma
ZoxZoja
Lakota
Ladyintheblack
debilko
promaja
Auror@
brdjanin
Lena **
montoya
Gothic
Sibila_
Tarja
MadamX
Tattoo
sanjalica.ns
sonia
Djulieta
podbarac
Zana
doctorr67
brunolino
allure
ZezaM
smile^^
AstrinaKomsinica
Lily
determinanta
lollypop
Orhideja
Vangelis
anja007
veccana44
Crna_ovca
46 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPet Jul 10, 2009 7:06 pm

First topic message reminder :

Kineske prodavnice se nalaze širom sveta , što i nije neko čudo , ali su od početka 90 tih prepravile i Srbiju-i to do najmanjeg mesta .

Na njih se žale privatnici , koji drže sličnu (isto švercovanu )robu, pre svega, tekstil , rasisti i nacionalisti tvrde da su pretnja za domaću proizvodnju , neki je smatraju nekom vrstom buvljaka ili vašara , neki vole, neki mrze -ali svi kupujemo kod njih.
Kinezi imaju čarobnu reč-jeftino je !

Šta mi mislimo o ovoj pojavi -za ili protiv?

[You must be registered and logged in to see this image.]

smehsmeh smehsmeh smehsmeh gorepost










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji put izmenio Danubius dana Uto Jan 05, 2016 5:33 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyUto Mar 04, 2014 9:32 am

KAD KINEZI OMANU: Dres Partizana sa natpisom FK Crvena zvezda

 gorepost  tongue  :zubi3: 


Fudbal 19:26, 03.03.2014.


Dres je crn i sa grbom kluba iz Humske, ali sa imenom najvećeg rivala
[You must be registered and logged in to see this image.]
Odavno je poznato da su navijački rekviziti izvor zarade, kako klubova, tako i trgovaca koji se na različite načine utrkuju da naprave "originalnu kopiju", koja će se jeftinije prodavati. 

U jednom tržnom centru, pojavila se majica sa grbom Partizana i natpisom na grudima "FK Crvena zvezda". Prema natpisima na Fejsbuku, dres je majstorstvo kineskih trgovaca, koji su očito pomešali grbove i imena dva najveća srpska kluba. Za sada nema informacija kako se to odrazilo na profit onih koji to pokušavaju da prodaju. 

Ovo nije prvi put da trgovci koriste navijački "rat" i parole dva kluba. Pre nekoliko godina, pristalice Partizana imale su slogan: "Mnogo smo jaki", a odgovor trgovaca prišiven mavijačima Crvene zvezde, pojavio se ekspresno u vidu parole "Mnogo smo jači".
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Okano
Somborska Ruža



Datum upisa : 06.01.2012

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyUto Mar 04, 2014 10:38 am

Danubius ::
KAD KINEZI OMANU: Dres Partizana sa natpisom FK Crvena zvezda

 gorepost  tongue  :zubi3: 


Fudbal 19:26, 03.03.2014.


Dres je crn i sa grbom kluba iz Humske, ali sa imenom najvećeg rivala
[You must be registered and logged in to see this image.]
Odavno je poznato da su navijački rekviziti izvor zarade, kako klubova, tako i trgovaca koji se na različite načine utrkuju da naprave "originalnu kopiju", koja će se jeftinije prodavati. 

U jednom tržnom centru, pojavila se majica sa grbom Partizana i natpisom na grudima "FK Crvena zvezda". Prema natpisima na Fejsbuku, dres je majstorstvo kineskih trgovaca, koji su očito pomešali grbove i imena dva najveća srpska kluba. Za sada nema informacija kako se to odrazilo na profit onih koji to pokušavaju da prodaju. 

Ovo nije prvi put da trgovci koriste navijački "rat" i parole dva kluba. Pre nekoliko godina, pristalice Partizana imale su slogan: "Mnogo smo jaki", a odgovor trgovaca prišiven mavijačima Crvene zvezde, pojavio se ekspresno u vidu parole "Mnogo smo jači".

 smehsmeh smehsmeh smehsmeh smehsmeh e ya ovo bi debilko poludeo sigurno jaooooo upiskicu se  :rlol: ali sta hocete pa sta oni znaju , moze i crna zveda da bude  smehsmeh smehsmeh smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 05, 2014 12:17 am

Sta dobijes kad narucis haljinu kod Kineza

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lakota
- slučajna prolaznica-



Datum upisa : 11.07.2013

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 05, 2014 10:06 pm

..pa i neeeema neke razlike  smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 05, 2014 10:08 pm

Lakota ::
..pa i neeeema neke razlike  smehsmeh 
ima i to ogromne u materijalu.kako nema razlike.hehehe
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Okano
Somborska Ruža



Datum upisa : 06.01.2012

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 05, 2014 10:17 pm

Astra ::
Sta dobijes kad narucis haljinu kod Kineza

[You must be registered and logged in to see this image.]

 smehsmeh cipka je tu , ajde nemoj da sitnicarite sad toliko  :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 05, 2014 10:19 pm

Misliš plastika.Bem ti to negde grebe..peče..ko staklena vuna...  :zubi3: .
Ideš ulicom topiš se i bazdačiš na plastiku na cirka 100 m.  smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Okano
Somborska Ruža



Datum upisa : 06.01.2012

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 05, 2014 10:28 pm

Kijara-brm ::
Misliš plastika.Bem ti to negde grebe..peče..ko staklena vuna...  :zubi3: .
Ideš ulicom topiš se i bazdačiš na plastiku na cirka 100 m.  smehsmeh

Pa obuci nesto ispod pa nece da grebe  smehsmeh 
i ismislili su i parfeme pa se kamufliraju misrisi ...kod nas kod Kineza sve se oseti an naftalin ahahahahahah jbt
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 05, 2014 10:32 pm

Okano ::
Kijara-brm ::
Misliš plastika.Bem ti to negde grebe..peče..ko staklena vuna...  :zubi3: .
Ideš ulicom topiš se i bazdačiš na plastiku na cirka 100 m.  smehsmeh

Pa obuci nesto ispod pa nece da grebe  smehsmeh 
i ismislili su i parfeme pa se kamufliraju misrisi ...kod nas kod Kineza sve se oseti an naftalin ahahahahahah jbt
hahahaha hvala Vi...
pazi naftalin.a  živote... dm5 ...
znači ima i moljaca. ima se svega..  dm2 .
bogato ,nema šta:D
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 05, 2014 10:32 pm

Okano ::
...kod nas kod Kineza sve se oseti an naftalin ahahahahahah jbt
Ja bih dodala da se u nasim *brendiranim* buticima oseca na Kinu  smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 05, 2014 10:35 pm

Dusice u pravu si , udjes i Kinez im iz oka viri ....tztztztzt a cene svetske  smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 05, 2014 10:35 pm

dusicaa ::
Okano ::
...kod nas kod Kineza sve se oseti an naftalin ahahahahahah jbt
Ja bih dodala da se u nasim *brendiranim* buticima oseca na Kinu  smehsmeh 
mogu samo reći omg... smehsmeh .
bilo kuda Kina svuda...  :zubi3:










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyUto Maj 06, 2014 5:28 pm

Nemam ništa protiv Kineza i kineskih radnji. Evo za moj mini biznis dobar deo "opreme" ću nabaviti kod njih. Silikonski kalup 150-250 dinara. Istina nije neki kvalitet ali moje informacije kažu da traju oko godinu dana kad se intenzivno koriste. Da naručim neki sa zapada (isto kineski samo kvalitetniji) platiću zavisno od modela 10$ pa naviše. Nije baš mala razlika u ceni ako računam da će mi trebati više tih kalupa različitih oblika. A kalupi se računaju u "potrošni materijal".










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 64
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyUto Maj 06, 2014 8:46 pm

Što se tiče kupovine, često naletim na kvalitetne i lepe stvarčice, nešto od garderobe i obuće, koja se u buticima prodaje po trostrukoj ceni, naidjem i na te sitnice, koje koristim u mojim aranžmanima i korpicama, kao što Zox kaže, a imaju i velik izbor materijala i alata za mnoge vrste hobija (perlice, tanke žice...). Naleti se i na pravi "bofl", na gluposti, ali i na majice "Lisca"  tongue . 
Ono što mi najviše smeta i zbog čega uvek duboko udahnem, pre nego što udjem, to je smrad... Osim toga, ne jednom, naišla sam na njihovu "kulturu", kad Kinez kija i briše ruku o sebe, podriguje, ladno "pušta gasove"...  Najgori prizor mi je bio, kada sam došla do kase, lik jede štapićima, "vesla" iz svoje činije, a kako nije mogao da mi se obrati punih usta - pljune zalogaj nazad u činiju  cherry . Stalno im rade friteze, stalno nešto jedu i valjda "miris" tih njihovih začina, nadjača naftalin i sve ostalo po garderobi... Mi, koji pokazujemo toleranciju i luftiramo se posle, nazivamo ih -komšije, ali... 
Nadam se da se neće "odomaćiti" takvi običaji i da će vremenom maaalko da se prilagode na nas.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyUto Maj 06, 2014 8:56 pm

Zamisli uđeš a ono ubija naftalin..neka,hvala njima.Što se mene tiče mogu nazad,jer koliko čujem od nekih prijatelja koji ponekad uđu u kinesku radnju da su im cene kao i naše i sve teška kičerica...
( i da ,bazdači miris plastike   pacov )










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyUto Maj 06, 2014 8:59 pm

dusicaa ::

Ja bih dodala da se u nasim *brendiranim* buticima oseca na Kinu  smehsmeh 
Upravo tako . Kinez je rođeni trgovac koji zna da je bitna zadovoljna mušterija -jer će doći ponovo .
Naši "butikaši" kupe od kineza robu naveliko ,pa je provetre i prepeglaju ,stave lažnu etiketu nekog nepoznatog brenda (svaki Marko , Toma,Nikola  ima "svoju" ,Marco*s ,"TomaS ""Nicolas" ) i računaju da smo maloumni pa ćemo platiti 10 puta više jer nije "od kineza" nego "iz butika" .
Najbezobrazniji su oni sa patikama ,kod njih je sve "original" Nike i Adidas -samo bez ikakvog dokaza ,deklaracije ,bilo čega .Ali se butik zove "Planet Sport " , ejjjj ....
Pa pobogu ,daće vam kartonsku kutiju i plastičnu vrećicu sa logom "butika" ,valjda to garantuje originalnost i kvalitet ?
Kinez će vam uvek dati fiskalni račun ,i za 100 dinara ,jer ih inspekcije maltretiraju ,"naši" ,kad god mogu da izbegnu -neće.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 4:26 pm

aurora0405 ::
Što se tiče kupovine, često naletim na kvalitetne i lepe stvarčice, nešto od garderobe i obuće, koja se u buticima prodaje po trostrukoj ceni....

Aj' kaži gde je to, pa da i ja svratim... krsti se smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 64
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 4:33 pm

sanjalica.ns ::
aurora0405 ::
Što se tiče kupovine, često naletim na kvalitetne i lepe stvarčice, nešto od garderobe i obuće, koja se u buticima prodaje po trostrukoj ceni....

Aj' kaži gde je to, pa da i ja svratim... krsti se smehsmeh
Konkretno, desilo mi se da kupim patike u kineskom tržnom centru, po ceni od 1200 din. a u Apolo centru, potpuno iste, preko 5000.. Zaredjaj, pa uporedi, ako ne veruješ... Kad je sezona čizama, obidjem sve i vidim mnogo što-šta. Kupim ono što mi se dopadne, ali i uporedim cene. Nije retkost, da u kineskoj robnoj kući, naletim na "muru", "liscu"... samo treba imati malo moć zapažanja  :pušač:
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 4:34 pm

kod ,,BEBE" a sad ima i DUGA  dosta dobre i kvalitetne robe ...ti znaš gde je Temerin ,pa skokni  smehsmeh  :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 4:37 pm

Za kineske radnje važi isto što i za sekend hend (bem ga kako se to tačno piše mrzi me da googlam) a to je prenatrpanost. Mene to odbija što treba da potrošim sate u razgledanju da bih našla jednu stvar koja mi treba ili mi odgovara. Nisam tip koji može da satima rovi po policama i gondolama. Neki gen mi se pobrkao izgleda pa nemam tu tipičnu žensku osobinu. Ovo će me Kona jedina shvatiti.

Ipak postoji jedna stvar koju sam naučila iz iskustva. Ne moraju Kinezi OBAVEZNO da budu jeftiniji. Kad sam kupovala prve rolere bratičinama kod kineza par 2000 dinara u "redovnoj" tj našoj prodavnici igračaka 1350 par bio. Znači opet je potrebno vreme i razgledanje. Napominjem da su ove kupljene bile isti kvalitet (kineski naravno).










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 4:40 pm

Kod ovih što sam ja napisao imate i Kineske ali i firmirane robe koja tu bog zna kako stigne ...a radnja je sredjena bolje nego većina u N.Sadu ,pa B.G vise ovde najviše...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 4:43 pm

aurora0405 ::
quote]
Konkretno, desilo mi se da kupim patike u kineskom tržnom centru, po ceni od 1200 din. a u Apolo centru, potpuno iste, preko 5000.. Zaredjaj, pa uporedi, ako ne veruješ... Kad je sezona čizama, obidjem sve i vidim mnogo što-šta. Kupim ono što mi se dopadne, ali i uporedim cene. Nije retkost, da u kineskoj robnoj kući, naletim na "muru", "liscu"... samo treba imati malo moć zapažanja  :pušač:
mura i lisca u kinskom..???
to je neka njihova kopija..original neće tamo završiti
jedna lisca da završi u kineskom-nema šanse....
može pisati šta hoće-i beneton,ali nije beneton










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 4:46 pm

ha ha ha ,e moja Kijara,šta su sve nalazili kod Kineza pojedini kupci ,ti bi se raspametila... dm2
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 4:47 pm

Kijara a šta misliš gde se sve to šije nego u Kini, na Tajvanu i ostalim Vijetnamima. Bukvalno mašinu do mašine sede ljudi koji rade za zvanični brend i onaj što radi "kopiju". Nemoj da prepričavam kako su svojevremeno nemački brendovi za koje je Kluz radio završavali u našim trgovinama. Uzme se konac nijansu drugačiji nego po specifikaciji i to se naručilac posla proglasi neodgovarajućim. Dobijali smo kvalitetne stvari za male pare. Kinezi su to digli na mnogo viši nivo nego što su naši radili.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 4:51 pm

promaja ::
ha ha ha ,e moja Kijara,šta su sve nalazili kod Kineza pojedini kupci ,ti bi se raspametila... dm2

aha ali ne original nego bofl..
ma daj sad mi reci da kod vas ima i D&G ,Dior i kineskim  dm2 
ne verujem..to kod nas neće proći....
može kod šanera,ali kopija.i to se vidi...

hoću samo da kažem da to ovde ne sme i ne može ući u kinesku prodavnicu..
tamo i ne ulazim..ali ima onih koji idu..kažu ništa...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑


Poslednji izmenio Kijara-brm dana Pon Maj 12, 2014 5:00 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 4:57 pm

Ja ti kažem za ove dve radnje ,tu ima i kineske i firmirane i robe koja je stigla ko zna kako ...to zna ceo N.Sad i svi se ovde snadbevaju a pogotovo gazde butika ...ovde pokupuju i onda exluziva u njihovim buticima .....samo staneš ispred radnje i gledaš ko ulazi i kako izlazi...a veće zverke ni ne izlaze iz kola ,drugi pazare za njih...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 5:04 pm

promaja ::
Ja ti kažem za ove dve radnje ,tu ima i kineske i firmirane i robe koja je stigla ko zna kako ...to zna ceo N.Sad i svi se ovde snadbevaju a pogotovo gazde butika ...ovde pokupuju i onda exluziva u njihovim buticima .....samo staneš ispred radnje i gledaš ko ulazi i kako izlazi...a veće zverke ni ne izlaze iz kola ,drugi pazare za njih...

ajde neka bude kako ti kažeš..ali ja ti kažem da ovde nije ista situacija....
ni u kineskim ,ni u buticima...(bar ne u tržnim centrima ,moda in,versace..i ostalo)
u stvari mi ni nemamo iste tržne centre  
toliko   mahmah










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 6:08 pm

Kijara-brm ::

mura i lisca u kinskom..???
to je neka njihova kopija..original neće tamo završiti
jedna lisca da završi u kineskom-nema šanse....
može pisati šta hoće-i beneton,ali nije beneton

Naravno. Ima dobrih kopija NIKE patika i na pijaci za 2-3000 din, ali se po kvalitetu ne mogu porediti sa onima koje u prodavnici sportske garderobe koštaju od 12-15000 din. Ja probala pa se uverila.  zlz
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 6:18 pm

Sva firmirana roba dolazi iz Kine, jedan deo Tajland, Filipini i to sranje.
Kada rade za firme, Kinezi imaju pojačanu kontrolu, a dobiju i recimo "markice", "nitne" i te sitnice. To se isto događalo u Novom Pazaru. Radio sam sa njima za Rusiju pa znam. Dobiju rajfešluse, nitne i marku koju lepe. E sad, jedan broj preostane, pa oni izbace kao svoju robu i ona je ko original. Zatim stavljaju svoje nitne, koje ispadnu recimo posle određenog vremena, ili rajfešluse koji se pokvare i slično. Ali, ako se pažljivo bira, može se naći isti kvalitet kao u buticima.
Prema Kinezima sam imao averziju, ali kad sam se zajebo i istu stvar platio 5 puta više na durgom mestu, sada idem samo kod kineza.
Pri tome sam popričao sa kinezima i oduševio sam se. Jako slična psihologija našoj, tako da su mi mnogo bliži od svih ostalih naroda. Ako biram Kinez ili Nemac, uvek sam za Kineza jer mi je duhovno bliži.
Bojao sam se ranije, sada mislim da su nam oni spas od zapada.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 6:20 pm

A i kad su mi uginuli pikinezeri, počeo sam da odlazim u Kineske prodavnice iz emotivnih razloga.
Dva najveća prijatelja u životu su mi ta dva pikinezera. I kako onda da budem protiv kine, njihove pra domovine.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 6:40 pm

debilko ::
Ali, ako se pažljivo bira, može se naći isti kvalitet kao u buticima.
Prema Kinezima sam imao averziju, ali kad sam se zajebo i istu stvar platio 5 puta više na durgom mestu, sada idem samo kod kineza.

Butici više nisu ono što su nekada bili. U principu, lošija varijanta kineske robe koju plaćaš par puta skuplje.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 6:43 pm

fala bogu pa ima i kineskih prodavnica,gdje bi se sirotinja oblacila,snabdjela nekim stvarima za kucu...pa nemaju svi lovu za butike,posebno gdje je puno djece.

Ja volim kad odem dole da prosvrljam kroz njihove radnje..onako vise turisticki ali znalo je biti lijepih stvari.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 7:07 pm

Desilo se da sam naisao na jedan duks kod kineza i prosto nisam verovao koliki je , meni skoro velik . Redovan problem mi je sa brojevima , sve neki decji brojevi . Elem kod njih nasao em velik em lep em povoljna cena i ono naj bitnije uz sve to i dobar . Kako je on tamo zalutao 'bem li ga .










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 64
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 8:54 pm

debilko ::

Pri tome sam popričao sa kinezima i oduševio sam se. Jako slična psihologija našoj, tako da su mi mnogo bliži od svih ostalih naroda. Ako biram Kinez ili Nemac, uvek sam za Kineza jer mi je duhovno bliži.
Bojao sam se ranije, sada mislim da su nam oni spas od zapada.
Shvataju naš humor, za razliku od Nemaca i recimo Britanaca, čude se našim praznicima, ako u priči saznaju da se neko raduje neradnom danu...
U nekim stvarima su nam bliski, u nekim - ne...
 
Debi, pažljivo sa "exponiranjem" kućnih ljubimaca Kinezima, da ne bi počeli da ih štipkaju, razmišljajući kakvi su im fileti  smehsmeh .
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 9:13 pm

Odmah da kazem da svojim postom iznad,ne osudjujem ni one koji kupuju iskljucivo u buticima niti one koji moraju da pune kasu Kinezima....samo sam se osvrnula na cinjenicu da je mnogo siromasnih kojima su kineske prodavnice spas...posebno ako imaju pubertetlije koje vole da se obuku i promjene...za male pare mogu cak i modu da ganjaju.

Stara je izreka da svaka roba ima svoga kupca,a nismo nista ni bolji ni losiji ljudi ako navucemo skupe ili jeftine stvari.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 9:28 pm

Vidi Astra često to nema nikakve veze sa tim koliko novca imaš. Moja prijateljica fura svoj fazon i oblači se u indijskim prodavnicama. Neki poluhipi stil koji samo njihove stvari mogu da zadovolje. Kad je čovek vidi nekad nije siguran koliko li vredi njena odeća jer deluje i preskupo a opet i kao da je druga ruka. A ima para da kupi bilo koju "marku". Njoj je važniji stil koji gaji nego etikete. Inače postoji generalno taj stav da je kupovina kod Kineza neko poniženje ili šta već.

Ide mi na živaC to proseravanje "Kupujem samo firmiranu robu". Snobizam u svom najnižem obliku gde nemaš čim sebe da prezentuješ sem količinom novca koji si dao za neku krpu a koja realno ne vredi 10% onog što si za nju dao. Sve ostalo je plaćanje etikete. Poseban oblik ovog je kupovina deci Dolče&seljana odeće pa posle vikanje u parkiću "pazi da ne pocepaš te pantalone to sam platila 150 evra".










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 9:36 pm

ZoxZoja ::


Ide mi na živaC to proseravanje "Kupujem samo firmiranu robu". Snobizam u svom najnižem obliku gde nemaš čim sebe da prezentuješ sem količinom novca koji si dao za neku krpu a koja realno ne vredi 10% onog što si za nju dao. Sve ostalo je plaćanje etikete. Poseban oblik ovog je kupovina deci Dolče&seljana odeće pa posle vikanje u parkiću "pazi da ne pocepaš te pantalone to sam platila 150 evra".

Vidiš Zox,većina moje odeće je baš kao što ti kažeš firmirana.I to baš D& seljana,Versace,Dior.
Tako i kozmetika.
I po čemu sam ja lošija osoba od toga?Što mogu sebi to da priuštim.To nije snobizam i preseravanje.
Uopšte ne etiketiram ljude po garderobi.Ona je najmanje merilo.Važno da je čista .Bar sapuna ima.
Ako nema za parfem,i obični dezodorans je sasvim ok..
Važno je kakav si čovek...
Malo ti je prežestok post .Za neke i uvredljiv.
I šta koga briga šta nosi,ako može da si priušti sve dok je čovek kao i svi drugi...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 9:40 pm

Imaju i Kinezi markirane stvari.... smehsmeh , ali sigurno nemaju kvalitet. Znam odlično, jer pazarim svuda, samo zavisi šta gde kupujem.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 9:42 pm

sanjalica.ns ::
Imaju i Kinezi markirane stvari.... smehsmeh , ali sigurno nemaju kvalitet. Znam odlično, jer pazarim svuda, samo zavisi šta gde kupujem.
obožavam te bleso....  smehsmeh 










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack


Godina : 31
Location : Gdje ljubav putuje....
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 9:43 pm

Moram da se umesam i kazem da ovdje kod mene kineske trgovine nisu jeftine..Razlika sa firmiranom robom je veoma nebitna i mala...
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 9:47 pm

ZoxZoja ::

Ide mi na živaC to proseravanje "Kupujem samo firmiranu robu". Snobizam u svom najnižem obliku gde nemaš čim sebe da prezentuješ sem količinom novca koji si dao za neku krpu a koja realno ne vredi 10% onog što si za nju dao. Sve ostalo je plaćanje etikete. Poseban oblik ovog je kupovina deci Dolče&seljana odeće pa posle vikanje u parkiću "pazi da ne pocepaš te pantalone to sam platila 150 evra".

Zox, od boldovane recenice, meni se skupi zeludac. A po pravilu to govore upravo oni iz cijeg d***** praziluk visi!
Ja se ne slazem da su kineske prodavnice blagodet za one sa plicim dzepom. Naprotiv!
Oni placaju manje, ali izuzetno los kvalitet. Podere se jako brzo, pa su prinudjeni kupovati drugo i opet kupe kinesko i tako u nedogled. Kad saberu koliko su dali, ipak je to preskupo placeno.
Medjutim, u ovoj zemlji  ( ili da se ogradim u mom gradu) retki su butici gde ces kupiti artikal a da si siguran da je ono sto pise na etiketi tacno. Mnogi butici prodaju upravo kinesku robu po nekoliko puta skuplju nego sto je kod kineza. Ali, njihovi butici su nasminkani, namirisani...pa to treba platiti  gazdi dodatno napuniti dzep.
Neverovatno je koliko smo mi cudan narod?!
Bitnije im je da na duksu, trenerci pise Nike ili Adidas (to ce kupiti ubedjujuci sebe kako su *kupili* orginal) nego recimo Egzit, Fanatyk, Shuter,Kasker vrlo kvalitetne proizvode nasih proizvodjaca.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 9:50 pm

Vidi Kijara ne znam zašto si se pronašla u mom postu. Nikog nisam imenovala izuzev Astre a i to sam uradila da ne bih kopirala njen post u kom se oseti da joj je nekako neprijatno.

Ali sam zato ladno mogla da se nađem u tvom podcenjivačkom postu na temi "ko me je iznervirao" gde s nipodaštavanjem pozdravljaš sve nas koji nismu u "Jevropi", pa jel, pripadamo nižoj rasi. A to su svi članovi ovog Foruma iz Srbije, BiH, CG ...

Samo da ti kažem još jednu stvar. Tu "firmiranu" robu koju toliko skupo plaćaš proizvode DECA na Tajvanu koja su polurobovi. Kako bez odeće ne mogu da idem iz higijenskih, zdravstvenih i moralnih razloga radije ću nositi jeftinu kinesku bluzicu od 300 dinara nego onu od 300 evra koju je krvlju platilo neko dete.

Pozdrav sa Balkana koji je kolevka te Jevropske kulture










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 9:52 pm

Dusice,kad imas manje dijete,ono ce svakako da izraste iz te kineske haljinice ili helankica...sta znam,a doslo je vrijeme da ne mozes ni dati nikome od svog djetet iz cega je izraslo(znam odlicno sirotinju koja nece primiti "iznosanu" robu),pa za to sto ce da nosi 2 mjeseca,cemu davati novac za markirane stvari.
Imam u familiji clanove koji su mi narucivali za dvogodisnje dijete firmu jakne cipelice...pa sam ih odjebala bukvalno recenicom...ni moja djeca ne nose u tom uzrastu markirano,pa necu ni tvome da kupujem.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 9:58 pm

Možemo mi da pričamo šta hoćemo -u elektronici su Kinezi pojeli ceo svet ,pa i azijsku braću .
Da otvorite bilo koji brendirani komp -nagledali bi se delova "made in China" . 
Nisam stručnjak za cipele/patike ,pa ne znam pravi razlog (jer "na oko " se ništa ne vidi )  ,ali ima i tu jedna istina ,da ništa ,ali baš ništa (sem možda odlagališta životinjskih lešina ) ne smrdi tako kao kineske cipele /patike (i ženske !) posle kojeg sata nošenja .
Ako ste još ukombinovali sa kineskim čarapama ,pobićete sve u krugu od 10 metara ,samo li ih skinete .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 10:03 pm

E pa žene da i ja kažem koju, nevezano za to da li Kinezi plaćaju porez ili ne i da li su nelojalna konkurencija.

Kada su se pojavili pre, sad već dvadesetak godina sve je bila "bofl" roba. A onda su shvatili da pored toga moraju imati i nešto bolje...

Elem...kod njih treba znati kupovati. Uključiš čulo vida, mirisa i dodira i može da se nadje da valja. Imam nekoliko nepoderivih i bojoneskidajućih dukseva, kao i dve sjajne jakne, za koje nikad ne bi rekao da su kupljene u 70. bloku (kineskom tržnom centru) i 5-6 majica koje su isto "peri-deri". Naravno da je više robe sumnjivog kvaliteta, ali se ne stidim da zadjem i nadjem nešto što je dobro.










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 10:08 pm

E vidiš ,kako si se ti našla u mom postu tako i ja u tvom...
Svako ima svoje viđenje,ali kad neko baš zajaši na temu da je BAŠ on u pravu,nekad pustim,a nekad neću..
To što sam ja rekla Jevropa,svako bi svatio da ima razlike između kineskih prodavnica u Srbiji i Hrvatskoj.
Ono što kod na prodaju je čisti bofl..jer nećeš naći kvalitet.
Bar onaj ko je tamo kod nas kupovao nije našao ništa baš ekstra kvalitete...
Verujem da si kinezi jači kod vas po pitanju snabdevanja.
Kodnas su više stranci preuzeli tržne centre.
Izvini nikoga ja nisam podcenila.
Draga moja pišem na forumu koji je EX YU-A sve se svelo samo na jednu ek yu...
E tu bi mogla reći da je malo licemerno,ali opet mene to ne grebe,ubacim se gde znam,gde ne...zaoobiđem.Niti moja mora biti zadnja,niti pokušavam da se pravim najpametnijom..
I ne zna zašto pišeš u ime svih.Ko se našao javiće se...
A nema razloga jer dve smo različite države .Dosta slične,a opet različite
Ja se izvinjavam ako sam ikoga uvredila.Još jednom nisam bahata i ne ponižavam nikoga,a ni mene neće niko.
Još jednom važno je kakav si čovek,a ne šta nosiš..
Mnogo si drčna danas  .Očito se koplje lomi na meni,jer ovde si mene zaskočila,a na primedbama si isto..
Ali ok..Ni to mi ne smeta...:)
Idemo dalje..Slobodno skoči na mene,ja se ne ljutim...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 10:10 pm

brdjanin ::

Elem...kod njih treba znati kupovati. Uključiš čulo vida, mirisa i dodira i može da se nadje da valja. Imam nekoliko nepoderivih i bojoneskidajućih dukseva, kao i dve sjajne jakne, za koje nikad ne bi rekao da su kupljene u 70. bloku (kineskom tržnom centru) i 5-6 majica koje su isto "peri-deri". Naravno da je više robe sumnjivog kvaliteta, ali se ne stidim da zadjem i nadjem nešto što je dobro.
Ja ipak preporucujem da se culo mirisa ipak iskljuci  smehsmeh 
Brdski, posto sam u tom poslu, 90% nasih butiksa kupuju u tom istom bloku, tu istu robu i prodaju je za nekoliko puta skuplje ( bezobrazno skuplje) nego sto je prodaju kinezi.
A ovce su uvek za sisanje pa dok ima ovaca, bice i vune!
One Nike trenerke iz mog predhodnog posta NISU original, vec proizvedene u nekom novopazarskom podrumu, na crno ( zakonom je to zabranjeno) na veliko se prodaju max po 20 e a prodaju ih od 60 e pa navise.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 10:13 pm

Svi ste se vezali za odeću i obuću. Kineski dućani su kao rudnik u kom ima svašta. Recimo one raznorazne džidža midže za kujnu koje se upotrebe 2-3 puta godišnje (kreckava reckava ljuštilica za limun recimo) ali košta 100 dinara pa neka je u nekoj fioci.

Ramovi za slike su im recimo odlični. u zavisnosti od veličine 100-500 dinara što je sasvim pristojna cena za neki simboličan poklon. Da ne kažem da ko ima malo mašte i materijala može da ih pretvori u orginalan i jedinstven poklon.

Ovo su samo primeri kojih sam se setila onako "iz glave" a ima ih mali milion. Brdski reče da su dobar izvor za kreativne radionice (jel se sad tako zove likovno). Aurora je rekla isto to za svoj hobi/posao sa onim korpicama.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 10:15 pm

Čini mi se da nekako ne razumemo jedni druge. Ovo je tema o robi koja se prodaje po kineskim radnjama, a ne o kineskoj robi uopšte. Pa šta ste mislili gde se proizvodi firmirana garderoba? Ne u matičnim zemljama sigurno, već na Istoku gde je jeftina radna snaga. I kao takva, sigurno je kvalitetnija od bofl robe koja se nalazi u kineskim tržnim centrima ili manjim radnjama.
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPon Maj 12, 2014 10:15 pm

ZoxZoja ::

Ovo su samo primeri kojih sam se setila onako "iz glave" a ima ih mali milion. Brdski reče da su dobar izvor za kreativne radionice (jel se sad tako zove likovno). Aurora je rekla isto to za svoj hobi/posao sa onim korpicama.

Ne moš naslutiti kakve sve džidža bidže možeš naći...za male pare.










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyNed Maj 18, 2014 6:19 pm

Bravo, braćo Kinezi  like 

-----
Kinezi iz TC u Bloku 70 pomažu ugroženima

Srbija 14:53, 18.05.2014.


Kinezi su spremili robu u vrednosti većoj od 10 miliona dinara, a tu su ćebad jastučići jakne, majice, pantalone, cipele, čarape...za decu i odrasle
[You must be registered and logged in to see this image.]
Više od 500 Kineza koji rade u Tržnog centra u Bloku 70 prikupilo je danas pomoć u robi za ugrožene od poplava u Srbiji.
Kinezi su spremili robu u vrednosti većoj od 10 miliona dinara, a tu su ćebad jastučići jakne, majice, pantalone, cipele, čarape...za decu i odrasle.
Robu će najverovatnije sami odneti najugroženijima.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyNed Maj 18, 2014 7:22 pm

Bravo za Kineze , odreagovali samo tako [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyNed Maj 18, 2014 7:45 pm

..pa stigla depesa iz Kine,znate sta treba da radite..
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPet Maj 23, 2014 1:08 pm

Pominjan je na mnogim temama pa evo to je taj Kinez iz Mitrovice poznat i kao "Nula dinala"

Nula dinala  link 










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyNed Maj 25, 2014 10:50 pm

ZoxZoja ::
Pominjan je na mnogim temama pa evo to je taj Kinez iz Mitrovice poznat i kao "Nula dinala"

Nula dinala  link 
Ja više verujem  u iskrenost namere ove Kineskinje -nego kada ovaj papir drži Stanija ili Soraja.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kinezi dobro znaju šta su poplave ,jer su tamo ,u takvim slučajevima žrtve ogromne . Da ne kažem da kada partija odluči da negde gradi branu ,i treba joj akumulaciono jezero ,potope čitava sela i  gradove bez pardona . Narod je tamo kao jedan ,i ove masovke sa džakovima njima nije ništa novo  -tamo ,kad se pozove ,svi idu ,i pre nego što se pozove ,a ko neće da se evakuiše ,ili se strelja ,ili se ostavi da se udavi ,bez pardona .
Kinezi u Srbiji uopšte su se jako dobro pokazali tokom ove krize ,i znaju da im to narod neće zaboraviti , a hiljade ljudi će trebati sve i svašta za domaćinstvo ,jer su sve izgubili .I gde će to naći jeftinije nego igde ? Pa kod naših Kineza .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyČet Jul 24, 2014 4:46 pm

Da su Kinezi fenomen sam po sebi -znali smo .Ono ....da ih u jednoj prostoriji spava 50 ,da jedu u prodavnici (bog zna gde i kada obavljaju "one stvari" ) da su zadovoljni malim ,snalažljivi ....ali ovo još nismo videli  smehsmeh 
Pater familas čerupa patku u sred grada ,na šetalištu(  ispred prodavnice i verovatno će da sprema onu "pekinšku" ) 
Nije baš lepo ni higijenski -ali opet ,simpatično .Mnogo su im slatka dečica ,i lepo su prihvaćena ,naročito u zabavištu.

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Danubius dana Čet Jul 24, 2014 5:16 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyČet Jul 24, 2014 5:14 pm

hahaha ovi su gori nego džipsići...  trtrr ..
i to u sred grada..  :zubi3: .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptyPet Dec 12, 2014 3:22 pm

..moji kinezi su lose snabdeveni FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 686218 ili ja ne umem da objasnim sta mi treba..htela sam ono sto Dani rece da menja boje ljuta 2 samo slezu ramenima,a mrzi me da idem na buvljak..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 EmptySre Mar 25, 2015 9:16 pm

Lakota ::
..moji kinezi su lose snabdeveni FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 686218 ili ja ne umem da objasnim sta mi treba..htela sam ono sto Dani rece da menja boje ljuta 2 samo slezu ramenima,a mrzi me da idem na buvljak..
Naši Kinezi već prilično znaju jezik ,a rade i "naše" kod njih .
Nije baš sve bofl kod njih .Recimo ,oni "alarmi" na foto-ćeliju ,jednostavno i jeftino (svega 100 rsd ) ,ima prekidač i samolepivo je -dušu dalo za kapiju ili nus prostorije -dere se kao ludo ,tri baterije ,neuništivo ,i komšiluk bi čuo ako vam ko "provaljuje" .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?   FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ? - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
FENOMEN KINESKIH PRODAVNICA-opasnost ili korisna pojava ?
Nazad na vrh 
Strana 4 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Opticka pojava
» ZMIJE vs OPASNOST

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: SOCIOLOGIJA-
Skoči na: