DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru

Ići dole 
+13
AstrinaKomsinica
Lakota
Gothic
Tarja
determinanta
svilanaasvaltu
Sanjalica
doctorr67
Bole__Ser.
sonia
Danubius
Vangelis
Kijara-brm
17 posters
AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptySub Okt 31, 2009 11:31 pm

U svakodnevnom govoru reči "filozofija" i "filozof", a posebno glagol
"filozofirati", često imaju negativno značenje nekoga tko "lebdi u
oblacima", koji "puno mudruje" (a bez razloga i rezultata) i sl.

Filozofi naravno to ne vole, ali ponekad takva upotreba reči izražava opravdanu zamerku apstraktnosti njihovih špekulacija.

Ipak, češće se odnosi na olako nabacivanje "mudrostima", što nije delatnost pravih filozofa.


Volite li filozofirati i kako vam ide ?










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Vangelis

Vangelis


Location : Gazimestan...
Datum upisa : 20.10.2009

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptySub Okt 31, 2009 11:35 pm

Auuuuu Ostao mi jos diplomski... Da objektivno subjektivnim potrebama realnosti pridodan subjektivnu vrednost objektivnim pojavama u svetu oko sebe,subjektivno pretvorenog u objektivnu realnost subjektivnog poimanja stvarnosti... wc
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptySub Okt 31, 2009 11:51 pm

Zlobnici bi rekli da volim , no ja ne mislim tako .Filozofija daje suviše mogućnosti za teoretisanje i apstrakciju . Ja više volim logiku i činjenice .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptySub Okt 31, 2009 11:57 pm

Ne volim folozofirati,ni filozofe.Reci direktno šta imaš,a ne daviti..i biflati sa izrazima za koje nemaš/nema pojma..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptySub Okt 31, 2009 11:58 pm

A vi ste nashli u dva minuta do 12 da filozofirate? [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptyNed Nov 01, 2009 12:11 am

sonia ::
A vi ste nashli u dva minuta do 12 da filozofirate? [You must be registered and logged in to see this image.]
mi divanimo.Još nismo prešli na filozofiju... [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Bole__Ser.

avatar


Datum upisa : 18.06.2009

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptyUto Nov 24, 2009 5:56 pm

Danubius ::
Zlobnici bi rekli da volim , no ja ne mislim tako .Filozofija daje suviše mogućnosti za teoretisanje i apstrakciju . Ja više volim logiku i činjenice .

Pa i to je filozofija " Aristotel " [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptyUto Nov 24, 2009 6:28 pm

b itno je da se okreche, makar filozofiranje bilo na "tapetu"...posto je swe vishe
virthuelnosti i nerealnostiu nasem okruzenju , jedino nam ostaje da i "virthuelno prichamo" ili ti filossofiramo:))
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptyUto Nov 24, 2009 6:47 pm

Filozofija je jedna pozitivna grana,filozofiranjem cemo doci do necega,a sutati se filozofskim izrazima,da bi protivnika,tacnije sagovornika ponizili,napravili glupim,jadnim,to je vec ta negativnost filozofiranja.Znaci svi mozemo da se sutamo izrazima,svi smo toliko uceni da znamo i sta znace,ali ako nam je cilj da time pokazemo kako nas sagovornik "nema pojma" onda je to podlo i upravo sam cesto puta shvatila da takvi suplji filozofi najcesce nemaju pojma o cemu pricaju.
Moj moto je pricaj jednostavno,da te razumije i neskolovan covjek,jer kad takvom krenes da prosipas neke "izraze" ispadnes sam glup.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptyUto Nov 24, 2009 7:07 pm

Astra ::
Filozofija je jedna pozitivna grana,filozofiranjem cemo doci do necega,a sutati se filozofskim izrazima,da bi protivnika,tacnije sagovornika ponizili,napravili glupim,jadnim,to je vec ta negativnost filozofiranja.Znaci svi mozemo da se sutamo izrazima,svi smo toliko uceni da znamo i sta znace,ali ako nam je cilj da time pokazemo kako nas sagovornik "nema pojma" onda je to podlo i upravo sam cesto puta shvatila da takvi suplji filozofi najcesce nemaju pojma o cemu pricaju.
Moj moto je pricaj jednostavno,da te razumije i neskolovan covjek,jer kad takvom krenes da prosipas neke "izraze" ispadnes sam glup.


Takvih je najviše.Prosipa,pa se prospe,i to u p.m.. [You must be registered and logged in to see this image.] ..da se onesvestiš.. [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptyUto Nov 24, 2009 7:10 pm

Takve obozavam da preuzmem pa da se onda oni onesvescuju.....dok ne priznaju da im je dopizdilo,da prestanem. smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptyUto Nov 24, 2009 7:14 pm

Astra ::
Takve obozavam da preuzmem pa da se onda oni onesvescuju.....dok ne priznaju da im je dopizdilo,da prestanem. smehsmeh

[You must be registered and logged in to see this image.] Ma nisam mislila na tebe,Nego one što drobe..satima ..Pa jbt..nikad kraja..a oči ispadaju.Priča tri sata,na kraju iz toga izvučem jednu rečenicu.A mili bože..sidu dobijem od takvih... [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptyUto Nov 24, 2009 7:17 pm

Nisam se ni pronasla u tome,samo komentarisem da takve daveze volim ja da krenem daviti dok oni ne poplave,da vide kako je to,a to moze svako,makar i ne razumije svaku rijec,jer za opkladu,ne razumije ju ni navodni filozof,hehehehe.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptyUto Nov 24, 2009 7:19 pm

Astra ::
Nisam se ni pronasla u tome,samo komentarisem da takve daveze volim ja da krenem daviti dok oni ne poplave,da vide kako je to,a to moze svako,makar i ne razumije svaku rijec,jer za opkladu,ne razumije ju ni navodni filozof,hehehehe.


E baš tako..Samo ga prekineš,nema pojma gde je stao... [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptySre Nov 25, 2009 6:26 pm

To rade obicno osobe koje zele da istaknu svoje poznavanje retorike,jedino sto nemaju osejcaj za mjeru pa pretjeraju.(udave)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica


Godina : 49
Location : Tamo gde vecno sunce sja...
Datum upisa : 16.08.2008

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptySre Nov 25, 2009 6:38 pm

Moj tata je imao obicaj da filozofira u svakodnevnom govoru. Tu osobinu sam najvise kod njega voljela, da u obicnom razgovoru nacnemo planetarne teme. Inace nije bio raspolozen za ozbiljne razgovore, pa sam ga morala uhvatati na svakodnevicu, kako bih pitala i naucila nesto bitno. Posebno ako je bio pripit bilo je otkrovljenje s njim razgovarati.
Popili bi jednu rakiju, slozili lepu salatu i ispricali bi se, onako filozofski.

Nedostaje mi bas takvo filozofiranje u svakodnevnom govoru - s njim.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptySub Jul 17, 2010 4:15 pm

Manje filozofije, vise konkretnih cinjenica.
Nazad na vrh Ići dole
svilanaasvaltu

svilanaasvaltu


Datum upisa : 09.01.2008

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptySub Feb 26, 2011 9:16 pm

Filozofija jeste majka mudrosti.Ona uci,poducava i vrednuje .
Filozofija obicnog coveka "narodnog" jeste sagledana u jednoj jedinoj recenici koju ja prihvatam kao aksiom a ona glasi :"NIKAD
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptyUto Mar 01, 2011 9:04 am

Žao mi je što se oblast filozofije koristi u negativnom kontekstu, a sve da bi diskreditovali sagovornika skloni smo reći "on filozofira" i to deluje kao "odjebi, bre".
Filozofiranje, u pravom smislu te reči, bi moralo značiti mudrost sagovornika. Nažalost, živimo u vremenu gde si sve znaju. Malo juče!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptyUto Mar 01, 2011 6:09 pm

Srela sam veoma razlicite ljude u zivotu, po izgledu, boji koze, vere, nacije, inteligencije, obrazovanja...
Svi oni imaju neku filozofiju, zivotnu, trenutnu, ili vec...
Neki filozofiraju (u negativnom smislu), sve znaju ili bar misle, i primetim li da je tako, zaobilazim ih u sirokom luku.
Drugi to rade poucno.
A tu postoje dve vrste ljudi - jedni su jako skolovani, imaju znanje koje umeju da upotrebe, i uzivanje je slusati takve ljude, diskutovati sa njima...
- drugi mozda cak nemaju ni dva razreda skole, ali zivotno iskustvo im je neprocenjivo, i takve obicno mozes sresti na selu, umeju da posavetuju, ali i da iskritikuju kada treba, bez zle namere, i posebno je zadovoljstvo uciti od njih! Znanje koje tesko da iz knjiga moze da se stekne..

Nego, da ne '' filozofiram'' vise...
Kratko- filozofsko razmisljanje samo ako zelimo nesto da analiziramo, dajuci mu na snagu kontrastom, slicnoscu, ali primerom... A ako ne umemo da razlikujemo bitno od nebitnog filozofiranje dobija negativnu konotaciju...
Nazad na vrh Ići dole
Tarja

Tarja


Godina : 36
Datum upisa : 14.01.2013

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptyPet Feb 22, 2013 9:31 pm

Volim da filozofram, ali bas zato sto ljudi najcesce to dozivljavaju negativno, filozofiram u sebi, odnosno razmisljam cesto o pitanjima filozofije. Nemam nazalost puno prilika da sa nekim filozofiram, poslednji put bilo je to sa mojim profesorom filozofije.

Ah da i pitanje sta je za nas filzoofiranje...Ono sto i sama rec kaze ljubav prema mudrosti...Ljubav, cak nekad i potreba, o razmisljanju, preispitivanju svega, analiziranju i sl....
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptyPet Feb 22, 2013 9:34 pm

Nikada nisam razumeo Filozofe,uvek sam mislio da jedno govore a drugo rade. :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptyČet Dec 05, 2013 4:06 pm

Ne ide mi nikako,mrsko mi je to.Obicno se trudim da sto manje reci upotrebim i kazem sta mislim.I nerviraju me-filozofi-..Imam drugaricu koja na najobicnije pitanje odrzi referat u kojem ispreskace pet tema i na kraju ne odgovori.Cak i kad ne zelim da odgovorim na neko pitanje,to zaista i kazem..
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptyČet Dec 05, 2013 10:40 pm

Ah obozavam! Al kratko i "slatko" :zubi3: smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptyČet Dec 05, 2013 11:15 pm

Mrzim kad se neko suta izrazima i sam ne zna sta znace,bitno da zvuci bombasticno.
Filozofiranje smao po sebi nije lose ako je zanimljiva tema,ali u svakodnevnom razgovoru ne volim,a imam jednu ovdje ...hoce se sto bi reko nas narod,pa kad krene da pametuje,a ja jos pomno slusam i klimam glavom,nek sama sebi djeluje jos pametnija.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptyČet Dec 05, 2013 11:51 pm

Najbolje obožavam filozofe koji o svakoj temi znaju sve što treba da se zna a nekad i tri činjenice više.
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 65
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptyNed Sep 14, 2014 7:14 pm

Filozofiranje nije samo upotreba stranih reči u govoru, nego odraz i nečije netolerancije. Argumentovana rasprava ili objašnjavanje sopstvenog stava, mora da ima odredjene granice, kada se ućuti, napusti se rasprava i stavi tačka - ćutanjem. Mišljenje da samo JA znam PRAVU istinu, da sam nenad*ebiva, čini me oholom i nadmenom, što u sagovorniku može izazvati čak i ljutnju. 
Jel' sad već puno filozofiram? E jbg...  smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptyNed Sep 14, 2014 7:20 pm

Zadnje vrijeme sam bas trenirala malo filozofiranje....ali da zainteresujem aktere za nesto posebno,pa sam se i sebi cudila kako sam uspjela kroz to i samu sebe zainteresovati i iskreno svidjelo mi se.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 65
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptyNed Sep 14, 2014 7:33 pm

Astra ::
Zadnje vrijeme sam bas trenirala malo filozofiranje....ali da zainteresujem aktere za nesto posebno,pa sam se i sebi cudila kako sam uspjela kroz to i samu sebe zainteresovati i iskreno svidjelo mi se.
E, to je POZITIVNO, filozofiranje  smehsmeh . Ume to da ponese, pa nakon nekog vremena, dodješ u situaciju, da sama sebe pogladiš po glavi i kažeš: "Jooj, kako je ovo pametna glava!"  :zubi3:
Drugo je kad se pretera i kad krene u negativnom smislu, kad "upljujem" sama sebe i pomislim: "E, budalo, šta si se petljala uopšte u tu temu?" 
trtrr
Nazad na vrh Ići dole
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack


Godina : 32
Location : Gdje ljubav putuje....
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptyNed Sep 14, 2014 9:14 pm

Niti volim,niti znam da filozofiram....
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptyPon Sep 15, 2014 1:44 am

Imam jednu- "recimo drugaricu"..TEŠKI FILOZOF...ili šta već jeste..
To je jedina osoba koju kad vidim,skrenem u drugu ulicu,nazat u auto,ako smo u tržnom centru skrenem u prvi butik.
smehsmeh  Mama  na početku nije  znala o čemu se radi.Ženi nije jasno idemo na jedno mesto,ja samo šmugnem.
Onda sam joj objasnila.A naravno moja mama -dežurna dobrica,ima živce za svakoga.Imam i ja,ali za ovi ne.
Jesam nešto spomenula,odmah me prekinula i počne priču ,kruži kao kiša oko Niša.Udahne vazduh i nastavlja dalje.To su filozofiranja pametovanja ,samo ne znam šta laje toliko iz nje.
Spomenem nešto drugo.Evo je opet.Ima ona more primera i opet filozofija do beskonačnosti.Par puta me smorila da me nesvest uvatila jer sam pokušala pažljivo da je slušam,ali u nijednoj njenoj filozofiji nisam čula kraj. trtrr .
Ja sam nešto tela reći,pa očito nisam.Ali važno da ona voli pričati o svim temama,ali nigde suštine.
Bruka,ali došlo je dotle da moram da se sakrivam kad ju vidim.A tek kad nazove.Ista priča.Nikad kraja,U uvek je puna neke priče.Njoj nije važno da li je to neko njenih godina ili stariji.Ili voli filozofirati ili je toliko komunikativna.Nisam se ni potrudila da je razumem.Mnogo je teška.

Ja sam od onih koja kaže u par rečenica šta ima,ili često ostanem nedorečena.
Čitajte ljudi između redova.Neki su naučili,a neki jo nisu.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru EmptySre Mar 25, 2015 6:08 pm

Danas sam bila -zrtva- jedne takve osobe..ove virtualne,to se jos moze preskociti,ali u stvarnom zivotu,auuh breeee!! affraid
A pocelo tako bezazleno,od obicne case stigli smo do smaka sveta i ljudske propasti,kako je sve to povezano i koliko samo pitanja i odgovora tu stoji .. booored
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty
PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» TURSKE SERIJE
» Nekoliko korisnih saveta za "mlade mame"
» DNEVNI LISTOVI (Srbija)
» Put u pakao poplocan je "dobrim namerama"!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: