DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Dečiji biseri - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Dečiji biseri

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

Dečiji biseri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: DEČIJI BISERI   Dečiji biseri - Page 2 EmptyČet Dec 24, 2009 12:40 am

First topic message reminder :

Deca znaju biti jako duhovita, a njihovi nesvesni postupci vrlo simpatično smešni.

Naravno, ovde ćemo pisati i ono što je biser, a da nije smešno.

Moj mladji sin, otprilike 5-7 godina, ne sećam se tačno, gledajući na fotografiji dosta starijeg brata, ali mladjeg nego što je na fotografiji, kaže:

- Ja ću da porastem veliki kao F. kad je bio mali.

Odmah sam razumela njegovu misao.
-------------------------------------------

Deca u svojoj nevinosti, ili shvatanju sveta, umeju svašta da kažu
Da li se sećate neke takve dečije "provale" (zaključka ) koji vas je posebno nasmejao ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži

AutorPoruka
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 40
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 EmptyPet Maj 09, 2014 1:25 pm

AstrinaKomsinica ::
Ma garant mu neki metuzalem predaje hahahahahahahaha
Jedan/jedna od onih koji su za penziju,ali se bore za još koju godinu rada.. haha.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack

Godina : 28
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 EmptySub Avg 23, 2014 11:10 pm

Kada se dvoje zaljubljenih prvi put poljubi, odmah se obore i ne ustaju najmanje sat vremena, a i više.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 EmptyNed Avg 24, 2014 1:13 am

Moja starija bratičina je jedno vreme bila kazna Božija kad krene da zapitkuje. Ta količina zašto i kako je bila neopisiva. Kad bih ja kretala da stenjem od muke pokušavajući da završim objašnjavanje nekog pojma ili pojave moja mama bi se pakosno smejala i tvrdila da je to samo "pamti pa vrati" za sve ono što sam JA zapitkivala i "bila dosadna". Na kraju bih završavala razgovor pitanjem "Milice jel ti sad jasno?" i dobijala odgovor koji me je izuvao iz cipela "Jasno mi je ali ne razumem".

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 EmptyNed Avg 24, 2014 1:21 am

Sećam se jedne pesmice i danas..

Mama i tata igrali se nogama,da se nisu igrali ne bi mene imali:D
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 EmptyPon Nov 17, 2014 8:23 pm

Svi znate da unuku ucim odmah i nas jezik,ali danas sam zurila i kazem joj na njemackom,jer bolje i brze razumije:
Lia,gib deine Schuii,wir müssen gehen!
A ona mi odgovori:
Oma,cipele!

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 EmptyPon Nov 17, 2014 8:25 pm

Astra ::
Svi znate da unuku ucim odmah i nas jezik,ali danas sam zurila i kazem joj na njemackom,jer bolje i brze razumije:
Lia,gib deine Schuii,wir müssen gehen!
A ona mi odgovori:
Oma,cipele!
ahahaha Smeška je strašna.  :zubi3:

afu tinke :D
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 EmptyNed Jan 25, 2015 9:24 pm

Prisetili smo se danas nekih izjava naših klinaca ,kad su bili mali .
Ali pošto ja ne umem da bilo šta ispričam u tri reči....
Elem ,troje dece  (sada već punoletnih ) ,no u vreme kada sam bio neoženjen ,bilo je samo jedno dete u celoj porodici, bio je kraj 80 tih -dakle ,ono kratko vreme obilja .
Ujak imao para ,i nije štedeo na nećaci ,živela je kao mala princeza ,a od igračaka -sve što sam video ,kupio .
Došle i ružne 90 te ,inflacija ,ratovi -i još dvoje dece ,moj i sestrina mlađa ćerka . Ako je bilo novca ,nije bilo baš puno izbora po prodavnicama ,nije bilo ni osnovnih stvari ,kamoli igračaka .
No, u to vreme ,nekako ,pojaviše se Kinezi i doneli svoje šarenilo .Naravno ,i igračke .
Glavna stvar su onda bili Teletabisi ,a deca mala ,nekih 3 godine ,super ,kupim ja za oboje dece po jedan "komplet" onih povećih ,od jedno 30-40 cm. 

No, kineski teletabisi su izgledali baš ovako :

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

(biće da su bili namenjeni za arapsko ili afričko tržište ,istina da su bili nešto "tamnoputi" )

Donesem ja to klincima ....i moj se odmah počeo igrati ,sve još nabraja kako se zovu .
Mala -neće ,sve gura od sebe ........
Pita je moja sestra -Isidora ,pa što se ne igraš sa teletabisima ,vidiš kako se Miko igra ....
A mala ,na ivici plača kaže:

Nećuuuuuu,ovo nisu oni  teletabisi ,ovo su neki cigani!

Mi odlepili.... :rlol: :rlol: :rlol:

ps ujko se iskupio ....nedugo posle sam naručio da donesu iz Mađarske ,ali "caucasian white" ,i jesu ......i danas ih imaju, a oni nesrećnici su završili na kanti za smeće (i verovatno obradovali kakvo romsko dete )
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 EmptyNed Jan 25, 2015 10:10 pm

ahahaha pametnica mala.
Devojčici si  trebao kupiti barbiku:)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 EmptyPet Sep 25, 2015 11:45 am

Karmen lista slike i pokazuje Lii Tinu i kaze :Ovo je moja sestra!
Lia kaze : Imam i ja sestru!
Pa ko je tvoja sestra?
Moja Oma je meni sestra!

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
justicija

justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 EmptyPet Sep 25, 2015 11:47 am

Astra ::
Karmen lista slike i pokazuje Lii Tinu i kaze :Ovo je moja sestra!
Lia kaze : Imam i ja sestru!
Pa ko je tvoja sestra?
Moja Oma je meni sestra!
Lia genijalac! Nije mnogo ni slagala :))
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 EmptyUto Nov 17, 2015 2:27 am

Moram i ovdje da ispricam.
Lia ponedjeljkom ide u vrtic i tamo ima svoje drugare,pa je jednom ispricala kako ona ima baku koja se s njom uvijek igra kad mama radi.Ko zna sta je ispricala sve,kad je jedan maleni rekao:
Hocu i ja kod tvoje bake.
Ta ideja joj se nije ni malo svidjela....meni bi logicno bilo da je odusevljena da pokaze baku i dovede drugara,ali ne:

Lia je sad ljuta,on hoce da uzme moju baku.

.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2015 12:31 pm

Svaka familija ima neku sitnu manu po kojoj se poznaju. Tako mi B. imamo malo šušketavo S kad govorimo. Ko više ko manje ali imamo je. Moja starija bratičina, Milica, ljubi je tetka u svemu pa i u tome je morala da liči na mene. Da ne bi dočekali da logoped ima posla s njom ja joj smislim "vežbu" - Suva slama suvo seno. Lomila moja Milica danima jezik ali savladala i naučila da kontroliše to S. Javljaće joj se u životu kad god bude besna ili uzbuđena ali nikad toliko da bude nerazumljiva.

Ali nije to biser koji sam htela da opričam. Milicina godinu i po mlađa sestra Branislava je govor povukla na majčinu familiju pa je imala blago kotrljajuće R. Hajde da se detetu pomogne na isti način kao i sestri. Kaži Branislava riba ribi grize rep. Gleda mene moja Branislava onako malo iskošene glave. Vidiš lepo kako joj točkići u mozgu vrte ... i izjavi biser nad biserima - PITAJ MILICU ONA ZNA.

Ja ostanem u zabezeku ne znajući da li da se smejem ili da je tako pametnu izljubim. Možda s tri godine nije čisto izgovarala R ali je umela da se snađe kako ja ne bih sa svojim sadašnjim godinama :brdski2:

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_

Datum upisa : 20.12.2011

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2015 12:39 pm

Juče me nasmeja jedan mališa od 5 godine.
Pitam ga ima li drugare u vrtiću, kaže ima. Ja opet, šta se igraju, druže li se...? A on će meni:
Nemam vremena za drugare, moram da budem sa svojom devojkom!!
:brdski2: :brdski2:
Padoh!
Dolazi li to pubertet sad već u vrtić? :brdski2:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2015 1:00 pm

Ne dolazi pubertet sad tako rano. UVEK je dolazio već u vrtić. Ja i dan danas pamtim svoju tadašnju simpatiju. I još uvek se družimo. A najslađe je što kad prepričavamo te BISERE (Nikola alapačo koja ne zaboravlja) njegova žena se smeje do suza. Čak je jednom htela i da ga "bije" zbog tog što sam ja izrazila sumnju da me je "varao" zlz

Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_

Datum upisa : 20.12.2011

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2015 5:59 pm

ZoxZoja ::
Ne dolazi pubertet sad tako rano. UVEK je dolazio već u vrtić. Ja i dan danas pamtim svoju tadašnju simpatiju. I još uvek se družimo. A najslađe je što kad prepričavamo te BISERE (Nikola alapačo koja ne zaboravlja) njegova žena se smeje do suza. Čak je jednom htela i da ga "bije" zbog tog što sam ja izrazila sumnju da me je "varao" zlz

Ti si bila jako napredna, Zox :brdski2:
Imala sam ja simpatije, ali nikome nisam pričala, ni simpatija nije znala da mi je simpatija :brdski2:

A danas pročitala ovo:
Pitala tetka malu sestričinu- Zašto ti jedeš sa dve ruke?!
A ona joj rekla-Zato što imam dve ruke...
brdski

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2015 6:20 pm

Sibila_ ::
...

A danas pročitala ovo:
Pitala  tetka malu sestričinu- Zašto ti jedeš sa dve ruke?!
A ona joj rekla-Zato što imam dve ruke...
brdski

Sib ovo je baš to što mene uvek oduševi kod dece. Ta njihova jednostavna ali ubitačna logika.

Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja

Godina : 58
Datum upisa : 02.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 EmptyNed Dec 13, 2015 10:07 pm

Cekam topli obrok  
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 EmptyČet Jan 28, 2016 10:46 pm

LIA:Hocu kivi.
JA:Dobro,sad cu ti izrezati.
LIA:Al izrezi isto kao sto mama reze mango.
JA:Kako ja da znam kako tebi mama reze mango!
LIA:Pa isto kao kivi.

crkla sam od smijeha

.

Poslednji izmenio Astra dana Ned Apr 17, 2016 9:56 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa

Godina : 39
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 EmptySub Mar 12, 2016 11:14 am

Moje starije dijete, nazalost, sve rijedje prica nas jezik, tako i kad prica, grijesi. ..pa to je strasno!

O konjOVima sam vam pisala. ..

E o Španjetama nisam.
Elem. ..gleda me dijete i kaže:" Mama, ti meni ne izgledaš kao da si naša.Izgledaš kao da si Španjeta!"
Mama u blagom šoku i tješim se da ne mislimo na isto.
Vidi da mi nije jasno.Ispravlja se. ..
"Ne kaže se tako? Joj da! Izgledaš kao Špankinja!

E sad mi već nije dobro ...

Pitam je. ..šta da sam iz Poljske. ..kako bi to rekla?
"Pa to je bar lako. Poljkinja!

Da li da se smijem ili da plačem? !

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 EmptySub Mar 12, 2016 11:45 am

Bosno,moj savjet je da sa djecom u kuci iskljucivo govoris nas jezik....i tad ce biti fulanja u padezima,ali ih ispravljam ,mada bude to slatko i smjesno.....da ne pricam,kako je ovaj Svic pjevljiv neki jezik,pa i na nasem kad pricaju,kao da pjevkaju....ahahahah.

.
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 EmptySub Mar 12, 2016 12:16 pm

Astra, u kuci i pricamo samo nas, ali ona je dugo u skoli pa treninzi. ..cak i sa sestrom, cim su same, pricaju njemacki, jer im je lakse.
Jednostavno, veci dio dana je van kuce.
Za razliku od nje, maleno je dosta vise sa mnom i dosta bolje prica od sestre. Mada. ..i kod nje ce se to mijenjati, znam.

Nazad na vrh Ići dole
justicija

justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 EmptySub Mar 12, 2016 1:02 pm

Zemo, sijeci to u korijenu. Kakvo pričanje na treninzima njemački? Koliko sam ja shvatila to je ex YU, mirne duše bi mogli pričati srpskohrvatski. Knjige joj naše daj da čita. Radi šta znaš, ali ispravljaj to. Ako može moj zet Švicarac i njegova kćerka koja samo jednom godišnje dođe ovamo pričati bez problema, mogu i tvoje cure koje koliko sam mogla primijetiti počesto dolaze ovamo.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 EmptySub Mar 12, 2016 1:28 pm

bosankaa ::

Da li da se smijem ili da plačem? !
To je sasvim normalno .One su odrasle tamo ,od zabavišta nadalje njihov svet je na nemačkom ,i tako će i biti . 
Ne mogu one da imaju isti odnos prema jeziku ,nisu odrasle u Bosni . 
Ti ne primećuješ, ali i ti sama ,kada pišeš post ,nosiš "hose" ili tražiš "brille" ,nemački ti je svakodnevnica ,i to se jednostavno "uvuče " . Možeš da inzistiraš da nauče /sačuvaju znanje jezika ako pričaš isključivo srpski kod kuće ,ali računaj da kako rastu -sve će manje biti "kod kuće" ,i sve će manje hteti da idu "dolje" ,nego će ići sa svojim društvom na druge destinacije po svetu .
Iako budu "Austrijankinje" ,razumeće se one gde i sa kim treba ,nebitno da li se "frljaju sa padeži" .
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 EmptyNed Apr 17, 2016 9:40 am

Juče, moje maleno i ja smo imale dan samo za nas.
Ma sve je prštilo od ljubavi. Grlimo se, mazimo. ..pričamo koliko se volimo. ..
I kaže ona :"Ti si moja jedina i najbolja mama. "

Aha! E tu te čekam!
Inače, mama se na ljestvici ljubavi nalazi na trećem mjestu. ..oduvijek je tako.
Sa dedom  (koji je na prvom mjestu) i bakom  (na drugom) nikad se niko nije mogao miješati.
Rekoh. ..sad je prilika. ..
Pitam je. ..ko je najbolja mama na svijetu?
Misli. ..
- A je li se tu računaju baš sve mame?
Računaju, naravno.
Čekam. ..
- A je li se tu računaju i tvoji roditelji? Mislim baka?
Aha. ..i baka.
- Uh. ..A hajde ti prva reci.
Hoću. Reći ću.
Meni, najbolja mama na svijetu jeste moja mama.
Kako joj samo okice zasijaše. ..Taman pomislih. ..kad ona kao iz topa. ..
- Pa i meni najbolja mama na svijetu jeste tvoja mama!

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 EmptyPet Maj 20, 2016 7:49 pm

Pismeni sastav na temu "Život kao na filmu" ,napisao osnovac ,IV ti razred .
I dobio keca ? Ja bih mu dao peticu za kraj godine . 
Bravo mali ! 

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Dečiji biseri
Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: BEBIRON KLUB-
Skoči na: