DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE

Ići dole 
+8
Ladyintheblack
Vangelis
Xenia
doctorr67
Kijara-brm
montoya
Danubius
Astra
12 posters
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyČet Dec 03, 2009 11:28 pm

Jeste li bili u situaciji da ste sa partnerom(kom) i da svi vide da nije za vas a vi jedini ko mazga tvrdite da jeste,jer vas je ocarala,slatkorjecivoscu,sexom,umiljatoscu....nebitno.....vi njoj vjerujete i nikome drugome.
Treba li nekad poslusati i okolinu,savjet prijatelja?
Treba li oslusnuti i njenu(njegovu)okolinu,sta se prica......?
Ako se nije vama desilo,mozda znate nekoga kome jeste!
Izgradili ste cvrsto misljenje o nekome i onda se probudite i vidite ili saznate da to uopste nije ta osoba iz vasih snova!

ili

Danubius ::
Ne mislim naravno na neko religijsko "prosvetljenje" ,nego ....pokušaću da objasnim . 
Dugo imate neko mišljenje o nečemu ili nekome ,smatrate da je tačno ,apsolutno ne sumnjate u to ,i onda ....
Svejedno da li postoji neki "okidač" ,neki događaj ,ili nečija sugestija ,kako narod kaže - jednostavno vam "pukne pred očima" ,i shvatite da uopšte niste bili u pravu ,da uopšte nije tako kako ste mislili -jednostavno istu stvar vidite sasvim drugim očima . 
Svejedno da li je to razočarenje za vas ,ili pozitivno -da li vam se desilo da doživite "prosvetljenje" ,da vam "pukne pred očima" ?


Poslednji put izmenio Astra dana Sre Avg 19, 2015 12:06 am, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyČet Dec 03, 2009 11:33 pm

Naravno da treba .
Prvo , oni koji nepristrasno gledaju sa strane , imaju realnu sliku .
Onaj ko je emotivno naklonjen , je uvek nerealan .

Narod je sklon da priča svasta , ali ako za nekoga vise ljudi kazu isto , a zaista nemaju potrebe da izmisljaju -onda je to istina koju treba prihvatiti , mada zbog svog "stanja" to ne prihvatimo dok nam se ne obije o glavu -iako smo dobronamerno upozoreni.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyČet Dec 03, 2009 11:37 pm

Problem je sto ljudi ne govore previse dok ste s tim nekim,kad se desi kraj,onda sve istine isplivaju i tek onda shvatite kako ste idealizovali nekog kretena.
Stara izreka je da zena uvijek sve zadnja sazna.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyČet Dec 03, 2009 11:43 pm

Astra ::
Problem je sto ljudi ne govore previse dok ste s tim nekim,kad se desi kraj,onda sve istine isplivaju i tek onda shvatite kako ste idealizovali nekog kretena.
Stara izreka je da zena uvijek sve zadnja sazna.
Izreka glasi "prevareni uvek sve poslednji sazna "

Nije precizirano za nikakve žene -uostalom , vi ste velemajstori za varanje . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyČet Dec 03, 2009 11:47 pm

Pa dobro,sta cjepidlacis,i muz uvijek zadnji sazna......

Ali iskreno,koliko smo spremni vjrerovati prijateljima,komsijama,rodbini kad nekoga volimo,a oni nam krenu prezentirati njegovu proslost.
Sad,svi idemo od onoga,to je bilo,sad se volimo,bice drugacije...obecao je nesto drugo....ma kako god,mnogo njih ne prihvata i ne cuje glasine,a mnogo njih se i cuva da se ne cuje bas od njih da nesto znaju...da ne daj Boze budu krivi ako se sve to raspadne.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyČet Dec 03, 2009 11:53 pm

jbg...nivo zastite "ega" je na takvom nivou da pre nego shto me "iko" bitan vidi sa tom"novom"zenskom osobom, kompletiram komplet sliku sa svih strana o njoj.
Nista me nemrzi i dokon sam da istrazim bash sve sto me zanima u kratkom vremenu.Posle tih 10ak informacija odluchujem sve ostalo.Mozda izgleda blesavo
ali netrpim nedoumice....










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyPet Dec 04, 2009 1:18 am

Ne slušam priče okolo. NEGO-UPOZNAJ PA SAZNAJ..Ljudi se svuda trpaju,samo da zagorčaju drugima..Mnogo puta sam se uverila.Ono što vidim sama,i procenim,to je to..Ostalo je nebitno..
A da vidim nekoga drugoga u ŠTETI.Nikad ne bi rekla.Ko sam ja da nekome sudim.Sutra mogu da se pomire,i gde sam ja.Nema šanse...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyPet Dec 04, 2009 1:28 am

Bio sam u situacij da sam bio u zabludi, ali ne volim da mi drugi sole pamet i mešaju se u vezu. Draže mi je i da pogrešim ali da to bude moja greška, nego da se upravljam po savetima drugih.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyPet Dec 04, 2009 4:01 am

Danubius ::
Naravno da treba .

[You must be registered and logged in to see this image.]
Citat :
Prvo , oni koji nepristrasno gledaju sa strane , imaju realnu sliku .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Citat :
Onaj ko je emotivno naklonjen , je uvek nerealan .

[You must be registered and logged in to see this image.]
Citat :
Narod je sklon da priča svasta , ali ako za nekoga vise ljudi kazu isto , a zaista nemaju potrebe da izmisljaju -onda je to istina koju treba prihvatiti ,

[You must be registered and logged in to see this image.]



Citat :
mada zbog svog "stanja" to ne prihvatimo dok nam se ne obije o glavu -iako smo dobronamerno upozoreni.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Danubius ::


Nije precizirano za nikakve žene -uostalom , vi ste velemajstori za varanje . [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyPet Dec 04, 2009 4:05 am

montoya ::
...ali netrpim nedoumice....

Takodje ni ja ne trpim pa te moram priupitati. Da li si ti momak ili oženjen čovek? Ne moraš mi javno odgovoriti, ne moraš ni preko pp. Ma ne moraš mi uopšte odgovoriti, ali me makar slaži. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyPet Dec 04, 2009 8:50 am

Navodim jedan izuzetno zanimljiv primjer iz moga zivota:

Kad sam se zabavljala sa prvim muzem,njegovoj mami se nisam svidjala,ne sto ja nisam valjala vec sto je vec bila nasla neku dobru miradziku,koja je sa sela,ima traktore i krave,roditelje u Njemackoj,a ja sirota bez roditelja,nisam bas bila dobra partija za snajku.
Ona tako meni odrzi predavenje kako je njen sin sve samo ne normalan i dobar....i iznabraja ona tu meni sve moguce mane i nestasluke moga tada dragoga.
Sad ja,znajuci da mu dovodi u kucu buducu koju mu je namjenila,za koju on nece ni da cuje,ni da se pozdravi,jer mene je zaista volio,ja pomislim,kako za mene ne valja aza tu Auslendersku kcer valja.....ipak je on divan i tu se ja (ne samo zato) odlucim udati za njega,da bi kasnije shvatila da je vecinu stvari moja svekrva bila u pravu i kamo srece da sam ju poslusala.
Ona je mozda imala drugi cilj,ali me i upozoravala,sto ja nisam zeljela cuti.
Sada mi je utjeha sto iz tog braka imam dvije predivne kcerke,mozda da nisu njegove,ne bi bile tako lijepe,ko zna,ali one su olicenje svega dobroga iako su iznikle iz lose veze
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyPet Dec 04, 2009 8:55 am

Kornelija ::
montoya ::
...ali netrpim nedoumice....

Takodje ni ja ne trpim pa te moram priupitati. Da li si ti momak ili oženjen čovek? Ne moraš mi javno odgovoriti, ne moraš ni preko pp. Ma ne moraš mi uopšte odgovoriti, ali me makar slaži. [You must be registered and logged in to see this image.]

ozenjen i zivim u braku sasvim ok...pa to sve "ptice" na grani vetj znaju....ali i dalje netrpim nedoumice sta god da je u pitanju.Nemam razloga lagati ni za sta.Neznam otkud tolika sumnja u iskaz??? [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyPet Dec 04, 2009 11:18 am

doctorr67 ::
Neznam otkud tolika sumnja u iskaz??? [You must be registered and logged in to see this image.]

Na osnovu svega što si pisao u postu na temi o ljubavi. Ako si pisao šta je bilo, onda si morao pisati u prošlom vremenu i nedoumice ne bi bilo. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyPet Dec 04, 2009 11:44 am

Kornelija ::
doctorr67 ::
Neznam otkud tolika sumnja u iskaz??? [You must be registered and logged in to see this image.]

Na osnovu svega što si pisao u postu na temi o ljubavi. Ako si pisao šta je bilo, onda si morao pisati u prošlom vremenu i nedoumice ne bi bilo. [You must be registered and logged in to see this image.]

izgleda da i ovde na forumu morash na igrama krajnje voditi rachuna o "izrazavanju" vezano za "gramatiku", kao da smo na chasu Srpskog jezika....










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Xenia

Xenia


Godina : 46
Datum upisa : 25.09.2009

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyPet Dec 04, 2009 11:51 am

Mnogi bi rekli,pogledaj mu porodicu i znaces,ali ja jos uvek mislim da od kurve majke ne mora da bude i kurva kcer,kao ni od oca alkoholicara ne mora i sin da bude pijanac,a mozda bi trebalo zaviriti malo u porodicu,ako nista drugo,tu se vidi odnos medju clanovima,postovanje roditelja,prevezanost za maminu suknju,razmazenos od strane roditelja,pa sutra treba i ja da mu vezujem cipele ili donosim gace u kupatilo dok se on tusira.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyPet Dec 04, 2009 12:05 pm

montoya ::
izgleda da i ovde na forumu morash na igrama krajnje voditi rachuna o "izrazavanju" vezano za "gramatiku", kao da smo na chasu Srpskog jezika....

Koliko vidim, mi smo na temi "Ljubav" a ne "Igre".

Na časovima srpskog jezika smo učili pravila pisanja kako bismo posle škole ta pravila i primenjivali. [You must be registered and logged in to see this image.]

Molim bez zamerke na moj prethodni stav, baš kao što ni ja ne zameram kako ko piše.
Nazad na vrh Ići dole
Xenia

Xenia


Godina : 46
Datum upisa : 25.09.2009

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyPet Dec 04, 2009 12:08 pm

Evo ja,kad bi cula tipa da potpuno nepravilno govori,mislim da bi mi bilo dosta,ne treba mi misljenje okoline,basta.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyPet Dec 04, 2009 12:15 pm

Kornelija ::


Koliko vidim, mi smo na temi "Ljubav" a ne "Igre".

sve je u zivotu igra....a ti lepo sve u zivotu sto si uchila izvoli pa primeni....
[You must be registered and logged in to see this image.]










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyPet Dec 04, 2009 12:38 pm

montoya ::

sve je u zivotu igra....a ti lepo sve u zivotu sto si uchila izvoli pa primeni....
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ne učimo da bismo samo znali, veća da bismo to znanje i primenili, jasno. Monty, ne zayebavaj se sa mnom, biću prezahtevna, a ti onda možeš zbrisati glavom bez obzira.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyPet Dec 04, 2009 12:40 pm

Xenia ::
Evo ja,kad bi cula tipa da potpuno nepravilno govori,mislim da bi mi bilo dosta,ne treba mi misljenje okoline,basta.

S ovim se potpuno slažem, a mišljenje okoline me nikada nije doticalo osim u jednom slučaju kada je to bio čist poromašaj.
Nazad na vrh Ići dole
Vangelis

Vangelis


Location : Gazimestan...
Datum upisa : 20.10.2009

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyPet Dec 04, 2009 1:02 pm

Astra ::

Treba li nekad poslusati i okolinu,savjet prijatelja?
Treba li oslusnuti i njenu(njegovu)okolinu,sta se prica......?

Po toj logici ja bih trebao da se zamonasim... moli
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyPet Dec 04, 2009 1:11 pm

Vangelis ::
Astra ::

Treba li nekad poslusati i okolinu,savjet prijatelja?
Treba li oslusnuti i njenu(njegovu)okolinu,sta se prica......?

Po toj logici ja bih trebao da se zamonasim... moli

A jel okolina prica o NJOJ ili o TEBI?

Ako je o tebi,odes do susjednog grada i tamo ufatis neku koja jos nije cula price, smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Vangelis

Vangelis


Location : Gazimestan...
Datum upisa : 20.10.2009

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyPet Dec 04, 2009 1:16 pm

Astra ::
Vangelis ::
Astra ::

Treba li nekad poslusati i okolinu,savjet prijatelja?
Treba li oslusnuti i njenu(njegovu)okolinu,sta se prica......?

Po toj logici ja bih trebao da se zamonasim... moli

A jel okolina prica o NJOJ ili o TEBI?

Ako je o tebi,odes do susjednog grada i tamo ufatis neku koja jos nije cula price, smehsmeh smehsmeh smehsmeh

Ja bio u Smederevu pre neki dan... Kod njene sestre... Da cujem sta se prica...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyPet Dec 04, 2009 1:20 pm

Vangelis ::
Astra ::
Vangelis ::
Astra ::

Treba li nekad poslusati i okolinu,savjet prijatelja?
Treba li oslusnuti i njenu(njegovu)okolinu,sta se prica......?

Po toj logici ja bih trebao da se zamonasim... moli

A jel okolina prica o NJOJ ili o TEBI?

Ako je o tebi,odes do susjednog grada i tamo ufatis neku koja jos nije cula price, smehsmeh smehsmeh smehsmeh

Ja bio u Smederevu pre neki dan... Kod njene sestre... Da cujem sta se prica...

Ako je sestra ko i moja svekrva(bivsa) ,moze da bude svakakve podloge,a opet ako se vole pa ju seka pokriva....ma svakako si nadrljao,ne slusaj nikoga,uzmi sve sto ti zivot pruza....mislim nju i sa trnjem ako ga ima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Vangelis

Vangelis


Location : Gazimestan...
Datum upisa : 20.10.2009

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyPet Dec 04, 2009 1:23 pm

Ako ima trnja cemo ga potkresemo... migg
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyPet Dec 04, 2009 1:27 pm

Ma ljubav cini cuda,pod uslovom da jedna od strana nije azdaja....a trnje,malo boc-boc i nema ga vise.
Na stranu salu,dobro je malo se i zezati,ali ne zanosite se NIKAD da mozete odraslu,formiranu licnost da mijenjate,jer vuk dlaku mijenja,ali cud nikada,p i ako se dese neke promjene,male,trgnit ce van to kad tad na nos....vrate se one stare osobine,cim pocne ljubav da blijedi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyPet Dec 04, 2009 2:23 pm

Ako se neka osoba ponaša po ustaljenom šablonu -onda je ona jednostavno takva . Ako se odbije dobar procenat "dušebrižnika" koji su zlonamerni , još uvek ostaje procenat za koga bi se trebalo predpostaviti da su dobronamerni .
E ako i ti kažu isto......treba razmisliti , pre nego se dokaže na vlastitoj koži.
Svaka škola se plaća , no ne treba dozvoliti sebi da se ponavlja razred .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyPet Dec 04, 2009 3:11 pm

Danubius ::
E ako i ti kažu isto......treba razmisliti , pre nego se dokaže na vlastitoj koži.

Malo je samo razmisliti, potrebno je i iskusiti i posmatrati jer samo tako se može doneti zaključak. Okolina je najčešće nepouzdana naročito ako procenjuje čoveka koji se puno ne otkriva.

Iz ličnog iskustva, samo na ovom prostoru (forumu), znam da sam u pravu.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyČet Feb 23, 2012 9:28 am

..ischitah ovo shto ste napisali i nekako se slazem u mishljenju sa vecinom,ako postoji vishe ljudi koji isto govore o nekome, treba obrtatiti paznju ali ima tu i druga strana medalje..kada mi se sestra od strica zabavljala sa sadashnjim muzem,kompletna familija je htela da se obesi..bio je bez posla,voleo zene i kafane,troshio i svoje i tudje..kada su se venchali tip se skroz promenio,valjda je istutnjao kao momak i zaista imaju dobar brak,da je poslushala priche i savete,zaista dobronamernih ljudi,ne bi sada bila srecna...
Nazad na vrh Ići dole
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack


Godina : 31
Location : Gdje ljubav putuje....
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyPon Nov 10, 2014 11:16 pm

Bas neku vece sam se sa mamom sporeckala oko tog...

Pa on je ovakav,ne cenite,nije dobar za tebe i tipicne price svake majke...
Ja joj lepo objasnim sve,a ona dete drago ti se nikad neces opametit...
I eto ona ostaje pri svom,a ja znam da on nioje takav kakvim ga ona zamislja...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyPon Nov 10, 2014 11:25 pm

Astra ::
Jeste li bili u situaciji da ste sa partnerom(kom) i da svi vide da nije za vas a vi jedini ko mazga tvrdite da jeste,jer vas je ocarala,slatkorjecivoscu,sexom,umiljatoscu....nebitno.....vi njoj vjerujete i nikome drugome.
Treba li nekad poslusati i okolinu,savjet prijatelja?
Treba li oslusnuti i njenu(njegovu)okolinu,sta se prica......?
Ako se nije vama desilo,mozda znate nekoga kome jeste!
Treba,treba ,treba i treba .
Svakako obratiti pažnju ,niko ne kaže da treba apriori prihvatiti .
Ako prema nekome imaš neku emociju -gotovo je sigurno da nemaš realnu sliku o njemu .
I desilo mi se -ne jedanput (a možda sam mogao izbeći ,samo da nisam mislio da "znam bolje" )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyUto Nov 11, 2014 2:29 am

Ladyintheblack ::
Bas neku vece sam se sa mamom sporeckala oko tog...

Pa on je ovakav,ne cenite,nije dobar za tebe i tipicne price svake majke...
Ja joj lepo objasnim sve,a ona dete drago ti se nikad neces opametit...
I eto ona ostaje pri svom,a ja znam da on nioje takav kakvim ga ona zamislja...

Boze,sva su djeca ista...a kasnije shvate da mame imaju zivotno iskustvo i da znaju da procijene covjeka i jednom ces da i ti shvatis da je mama bolje vidjela....mladi ne zele da vide mane...samo vrline...a i jednom ruzom pokrije sranje od juce...ti zaboravis a mama ne....razmisli malo o rijecima majke,nemas boljeg prijatelja od nje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyUto Nov 11, 2014 1:57 pm

Astra ::

Treba li nekad poslusati i okolinu,savjet prijatelja?
Treba li oslusnuti i njenu(njegovu)okolinu,sta se prica......?

Ne treba slusati sta se prica, ali cinjenicno stanje izneseno od nekog ko vas stvarno voli, i brine za vas, je neprocjenjivo:)
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptySub Avg 01, 2015 1:53 pm

Bez obzira kliko volimo i koliko mislimo da je nas izabrani savrsen, treba poslusati (cuti) i misljenje drugih. Naravno, pri tom mislim na misljenja ljudi koji nam znace i za koje znamo da nam zele dobro.
Ljubav je slepa, pa vam i laz izgleda kao istina.
Imam primer iz vrlo bliske rodbine. Videla sam da je slepa od ljubavi, a da taj i nije neka cvecka, sem sto fizicki izgleda savrseno.
Isprica ona meni njegovu proslost (propali brak i dvoje dece iz tog braka, koja zive s majkom), saslusah je pa onda rekoh svoje misljenje ( trazila ga je, jer joj znaci). Rasclanih sve na proste sastojke, iskreno, realno. Nista nije mogla da ospori, niti da protivureci. Samo me je nemo gledala...i uradila po svome.
Posle 9 meseci zabavljanja, vencala se 17.01 ove godine, ostavila ga 28.04 iste godine. 25.08 je konacna rastava braka.
Sad vidi da me je trebalo slusati, ail kasno. Svaka se skola placa. Sad je samo problem, sto se posle ujeda zmije, plasis i gustera.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptySub Avg 01, 2015 2:59 pm

U manjim sredinama se obično kaže da se pazi iz kakve je dotični emotovni partner "kuće" i "familije" .99% nas će smatrati da je to apsolutno nevažno . 
Bar 50 % će se uveriti na teži način ,da je ipak trebalo bar da razmisli o tome .
Ne udajemo/ženimo se za familiju ,nego za osobu ,i valjda mi znamo da dotični/na nije takav ? 
No, sasvim je normalno da svako želi da nametne okvir u kome je sam odrastao ,ako ga smatra "ispravnim" ,i tu počinju problemi ,naročito ako se pojavi "savetnik" . 
Imam primer u porodici ,gde se par odlično slaže i "poznaje" ,ali ...čim se vrati sa "edukacija" od majke ,osoba se menja za 180 stepeni ,i počinju primedbe i novi "pravilnik" . 
Gotovo je neprepoznatljiva ,uopšte nije osoba koju "poznaje" ,a vrlo je nezahvalno konstatovati da se zna "odakle vetar duva" ,jer se  to onda tretira kao "lična uvreda" . 
Svi mi idealizujemo partnera ,emocije nisu posao ,ali ,kao kod posla ,treba uzeti u obzir "informacije sa terena" i jako dobro osmisliti "studiju izvodljivosti" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: PROSVETLJENJE ("puklo mi pred očima " )    Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyUto Avg 18, 2015 10:26 pm

Ne mislim naravno na neko religijsko "prosvetljenje" ,nego ....pokušaću da objasnim . 
Dugo imate neko mišljenje o nečemu ili nekome ,smatrate da je tačno ,apsolutno ne sumnjate u to ,i onda ....
Svejedno da li postoji neki "okidač" ,neki događaj ,ili nečija sugestija ,kako narod kaže - jednostavno vam "pukne pred očima" ,i shvatite da uopšte niste bili u pravu ,da uopšte nije tako kako ste mislili -jednostavno istu stvar vidite sasvim drugim očima . 
Svejedno da li je to razočarenje za vas ,ili pozitivno -da li vam se desilo da doživite "prosvetljenje" ,da vam "pukne pred očima" ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyUto Avg 18, 2015 10:55 pm

Postavila sam i pisala na temi,samo ne znam naziv, upravo o ovome....ja znam kakav je on(ona) a drugi mi pokusavaju reci da sam u zabludi....sta onda...poslusati ili ignorisati.

Mislim da je to to

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyUto Avg 18, 2015 11:28 pm

Ne baš da mi je promenilo mišljenje za 180° ali dešavalo se ne jednom da korigujem mišljenje o nečemu ili nekom. Uglavnom su to bile "kockice koje su nedostajale" a ne pucanje pred očima. Ako se ipak setim nečeg podeliću sa vama vrlo rado.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptyUto Avg 18, 2015 11:42 pm

Jeste puklo i meni i to ne jednom. Nekad pozitivno nekad negativno , mada vise mi pukne ono negativno da sam ubedjena da nekog dovoljno dobro poznajem i na kraju se sokiram. Tad sam na sebe najvise besna. Jer bilo da su mi govorili da otvorim oci a ja ubedjivala sve njih da grese. Ljudski je gresiti naravno to uvek sebi govorim a u sebi se iskidam kako sam mogla biti samo takva budala .....
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptySre Avg 19, 2015 6:50 am

Okano ::
Jeste puklo i meni i to ne jednom. Nekad pozitivno nekad negativno , mada vise mi pukne ono negativno da sam ubedjena da nekog dovoljno dobro poznajem i na kraju se sokiram. Tad sam na sebe najvise besna. Jer bilo da su mi govorili da otvorim oci a ja ubedjivala sve njih da grese. Ljudski je gresiti naravno to uvek sebi govorim a u sebi se iskidam kako sam mogla biti samo takva budala .....
Da ,potpuno je nerazumno što smo tvrdoglavi i nesposobni da bar razmotrimo ono na čega nam neko drugi ukaže . 
Čak i kad nam se pred nos tresnu neoborivi dokazi ,skloni smo skeptično prihvatiti ,čak i dotičnog malo uzmemo u razmatranje kao "zlobnog" ,umesto da sagledamo i iz tog ugla ,a ne samo iz ugla ličnog ubeđenja . 
Treba možda dan -dva da apsolviramo sami sa sobom ,ali kad "pukne pred očima" ,onda ipak ,shvatimo da lična emotivna naklonost ili simpatija nije merilo ljudskih kvaliteta neke osobe . Kao i svako "nasilno buđenje" ,neprijatno je ,ali treba biti realan .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptySre Avg 19, 2015 8:03 am

Izbrisao sam svoj komentar jer ne pripada ovoj temi.
Postoji ova tema a Dani je otvorio drugu sa totalno drugim pitanjem.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptySre Avg 19, 2015 11:56 am

Tema se svodi na isto....vjerujes nekome,smatras ga idealnim,ili obratno,osjetis samo odbojnost i onda ti neka situacija ili savjet otvore oci i vidis da nisi bas u pravu,da si bio slijep kod ociju....da li je u pitanju partner,brat,prijatelj ili komsija....zar mjenja stvar.
Naravno,glupo se ovdje ogranicavati na net poznanstva,jer tu uvijek postoji mogucnost greske veca nego u realu,pa je i tema predvidjena za stvarni zivot.
Prosvjetljenje dolazi i u ljubavi ali i unutar porodice....a tek u vezama sa vanjskim svijetom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE EmptySre Avg 19, 2015 7:50 pm

U životu sam sve iskusio na svojoj koži a šro se tiče "dobronamernih" saveta, nisam ih slušao. Možda sam po neki put trebao al' da sam se jednom priklonio tuđem savetu, priklonio bih se i drugi, treći, četvrti put...
Prosvetljenje sam doživeo ne zbog drugog, jer drugi uvek i ubrzo prikažu svije pravo lice, nego na sopstvenom iskustvu. Živeo sam kako sam živeo i posle jednog događaja sam u pola sekunde, shvatio pravo stanje i smisao SVOG života.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE   Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?
» Znam ja nas...*ebo ti nas ...
» NAJBOLJE GITARE SVETA
» Odgovor znam...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: