DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Pokloni za bebice BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Pokloni za bebice BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Pokloni za bebice

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Pokloni za bebice Empty
PočaljiNaslov: Pokloni za bebice   Pokloni za bebice EmptySre Feb 10, 2010 12:43 am

Što poklonit bebi prilikom prve posete?

Novac? Robicu,dečiju kozmetiku?



I kada poći u prvu posetu novorođenčetu
?










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Pokloni za bebice Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokloni za bebice   Pokloni za bebice EmptySre Feb 10, 2010 2:44 am

Kod nas u Bosni je obicaj da se dijete daruje nekim odjevnim predmetom,ali obavezno ide u novcu pod jastuk,a to je u stvari sa posebnim znacenjem:

Da kupi sebi brata ili sestru....znaci simbolicno,pozelimo mladim roditeljima jos potomstva.
nadalje novac i jeste najadekvatniji jer beba prvih mjeseci tako raste da mnogobrojne stvari ne stigne ni obuci,a novcem ce majka da kupi kasnije kad mu bude trebalo,ili jednostavno utrositi na ono sto joj je tada bitnije.
Mada jako mi je ruzno da se dodje samo sa kovertom,bas neke papucice za bebu,neka sitnica su ipak prikladan poklon uz to.

Prvu posjetu je dobro da odrede sami roditelji,kad oni misle da je dobro,tako da mnogi sacekaju da prodje 40 dana ili bar mjesec i naprave festu za sve prijatelje.
Ovdje u CH je obicaj da se dodje u bolnicu,donese sta se predvidjelo na poklon djetetu i nema vise podsjete po kucama.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Pokloni za bebice Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokloni za bebice   Pokloni za bebice EmptySub Maj 28, 2011 12:46 am

Kad sam se porodila prvi put (u Bosni)...odmah nakon poroda,pocele su posjete.Oki je ono uza familija,ali sad ama bas svi da dodju...mislim da nije u redu.Kao prvo i majka i dijete trebaju malo odmora i majka treba da se oporavi.U bolnici non stop mi je neko dolazio.Doktor se vise poceo zezati da ce mi dati kljuc od sobe pa kad hocu da se odmorim...nema drugog nacina vec da se zakljucam haha
A i kad smo dosle kuci...onda je tek pocelo...jedni odu,drugi dodju...a meni ni do cega...

Ja kad idem nekom u posjetu...odem na koji minut u bolnicu (nakon sto se cujem sa majkom da je ok i da moze da podnese posjetu)...za mamu ponesem korpu sa koje kakvim djidja midjama ...cvijece,a za bebče igračku.
A onda dolaze babine...To sacekam da se majka oporavi i da prodje ona guzva...Tada bebi kupim nesto od garderobe,opet neku igračkicu i stavim parice pod jastuk (Astra je vec napisala...kod nas je takav obicaj)











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Pokloni za bebice Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokloni za bebice   Pokloni za bebice EmptyPet Apr 15, 2016 11:23 pm

Danas sam kupovala poklone za bebu. Arapkinje su to lepo smislile- svi dodjete istog dana , donesete poklone, dobijete posluzenje i to je to. Nema vazda kao kod nas, 40 dana mira nemas!
Nego, odavno nisam kupovala nesto za bebe, skoro da sam zaboravila koliko lepih stvarcica ima :)
Za devojcice posebno :)

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Pokloni za bebice Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokloni za bebice   Pokloni za bebice EmptySub Apr 16, 2016 11:18 pm

Kod nas je nekad postojao običaj koji se zove povojnica. To je u stvari slatka pita od tankih kora sa orasima, medom, suvim grožđem ... (na isti način se kod nas u Vojvodini pravi i česnica i materina pogača). Znači kad prođe šest nedelja tj četrdeset dana od porođaja starije rođake bivaju pozvane na ručak i da "vide bebu". Povojnicu obično mesi baka po majci ali se i sam običaj darivanja bebe zvao povojnica. Beba je darivana nečim "u robi" što znači odećom i novcem baš kako je Astra gore opisala. Danas ovog običaja nema već se pravi veća fešta za detetov prvi rođendan dok rodbina i prijatelji dolaze da vide bebu kad kome odgovara. Ali se uglavnom poštuje da sem najbližih ne smaraju i porodilju i bebu tih prvih šest nedelja.

Prija, snajkina mama, je svoj deci za prvi rođendan donela i povojnicu tj onu gore opisanu slatku pitu. Vrlo često je bio običaj da devojčice za povojnicu dobiju od bake i dede minđuše.











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pokloni za bebice Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokloni za bebice   Pokloni za bebice Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pokloni za bebice
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Nezaboravni pokloni
» Dan zaljubljenih i pokloni
» Kakvu nam poruku nose pokloni
» Pokloni stih, pesmu osobi iznad........

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: BEBIRON KLUB-
Skoči na: