DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Mala škola jezika -NORVEŠKI BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Mala škola jezika -NORVEŠKI BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Mala škola jezika -NORVEŠKI

Ići dole 
+4
determinanta
zirafa
Aurora Borealis
Danubius
8 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyČet Apr 15, 2010 11:13 pm

Za norveški , imamo čak dve profesorice -ida 1 i sonia .
Pa da i mi naučimo nešto....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyČet Apr 15, 2010 11:53 pm

hehee...ovo je dobro.....

for begynnelse-za pocetak

god kveld-dobro vece

går det bra med deg-kako si
Nazad na vrh Ići dole
zirafa
Vitez od reči
zirafa


Godina : 68
Datum upisa : 29.03.2010

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyČet Apr 15, 2010 11:55 pm

Ida el ima nešto lakše...Smlatio sam jezik dok sam pročitao samo...
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPet Apr 16, 2010 12:00 am

selvfølgelig-naravno

for deg-za tebe

hva du vil-sta zelis

hehehehe.....
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPet Apr 16, 2010 12:03 am

Eh, norveški mi totalno nepoznat. 'ću vas pratim.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPet Apr 16, 2010 12:04 am

determinanta ::
Eh, norveški mi totalno nepoznat. 'ću vas pratim.
Isto...deluje komplikovano [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPet Apr 16, 2010 12:14 am

takk skal du ha-hvala puno

norsk språk er ikke lett-norveski jezik nije lagan

men hvis du vil,du kan lære...ali ako zelis mozes nauciti
Nazad na vrh Ići dole
zirafa
Vitez od reči
zirafa


Godina : 68
Datum upisa : 29.03.2010

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPet Apr 16, 2010 12:16 am

A...Zato si ti sebi dala ime Ida(mož ovako) I da(mož i ovako)
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPet Apr 16, 2010 12:17 am

Ja cu da pokusam da ga predstavim tako da ne deluje strasno...
Nemaju padeze, glagoli im se ne menjaju po rodovima, za pocetak...
Imaju dosta reci koje su iste kao nase, ili slicne bar... ( drugi put o njima)


P.S. Ida je najsmesnija kad oce da prevede neku recenicu bukvalno, pa kad nastavnica kaze da to ne moze, a ona odsapuce- i to vam je neki jezik, kod nas u Bosni sve moze! )
[You must be registered and logged in to see this image.]


NÅ JEG MÅ GÅ [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPet Apr 16, 2010 12:17 am

Ta slova sa dodacima, kako se izgovaraju? Jače? Slabije? Recimo u mađarskom jeziku, obično slovo A se izgovara skoro kao O, zapravo namestiš usta kao da ćeš reći A, a kažeš O, a ono drugo A sa apostrofom se i izgovara kao A.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPet Apr 16, 2010 12:21 am

determinanta ::
Ta slova sa dodacima, kako se izgovaraju? Jače? Slabije? Recimo u mađarskom jeziku, obično slovo A se izgovara skoro kao O, zapravo namestiš usta kao da ćeš reći A, a kažeš O, a ono drugo A sa apostrofom se i izgovara kao A.

Lelee, samo vokale ne diraj! Tu je cela poenta! Hahhaha, da nas cujes samo! [You must be registered and logged in to see this image.]

æ- k'o ovca kad bleji
å-o
ø-namesti usta da kazes U aizgovori O
O-U
U-JU
I-I
E-E
Y-namesti usta za U a izgovori I
a-A

NAJLEPSE JE STO IZGOVARAJU SLOVO J ISTO KAO I MI! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPet Apr 16, 2010 12:26 am

heheh...pa da...å se izgovara kao o....u kao da ocete reci o....æ kao a ali ne kao kod nas...vec onako iz grla...o kao u....mada ne u svim rijecima...zavisi koje su rijeci u pitanju....nema pravila....kazu to jednostavno naucis tako....ako su recimo dva (lett)slova jedno uz drugo cita se brze.......

ehehe..Sonja...pa glupo mi kad ne mogu da kazem onako kako ja zelim...heh...kad kazem ono sto zelim na norveskom nije vise to sto sam htjela reci...
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPet Apr 16, 2010 12:27 am

ehehe..Sonja znala sam da ces ti to da kazes...
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPet Apr 16, 2010 12:29 am

zirafa ::
A...Zato si ti sebi dala ime Ida(mož ovako) I da(mož i ovako)



ma kod mene moze svakako.... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPet Apr 16, 2010 12:36 am

ida1 ::
ehehe..Sonja znala sam da ces ti to da kazes...


Neda Ida bosanski ni za celu Evropu, a kamoli Norvesku! [You must be registered and logged in to see this image.]
Ne mogu da se setim jedne recenice, ali kaze Ida- kako ces ti to njima objasniti, bona?! Nema boljeg od naseg jezika! Slazem se , naravno, nas je!
[You must be registered and logged in to see this image.]

Aj, laku noc, pa te cekam sutra na kafu, caj, ili vec... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPet Apr 16, 2010 12:43 am

heheh...znas ocu da kazem nekom da ga zelim i ne mogu...i kakav je to jezik.. [You must be registered and logged in to see this image.]

vazi mila....kako sam krenula da te posjecujem u zadnje vrijeme preskacem stepu...misici me bole i opet svaki dan kasnim nazad....vidimo se...kisss..
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPet Apr 30, 2010 1:29 pm

i dag er fint vær....danas je lijepo vrijeme
sola skinner..sunce sija
jeg var på skolen...bila sam u skoli
jeg lærer norsk språk...ucim norveski jezik
det er så kjedelig....to je tako dosadno
jeg savner Bosnia....nedostaje mi Bosna
i dag jeg skal gå på besøk...danas cu ici u posjetu
jeg ønsker til alle dere en hyggelig helg...zelim vam svima ugodan vikend
mange hilsener fra meg...mnogo pozdrava od mene....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPet Apr 30, 2010 9:40 pm

ida1 ::
heheh...znas ocu da kazem nekom da ga zelim i ne mogu...i kakav je to jezik.. [You must be registered and logged in to see this image.]

A ne kaže se to možda ovako : Jeg vil ha deg [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Amisela
Komšinica preko plota
Amisela


Datum upisa : 04.08.2009

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPet Apr 30, 2010 9:42 pm

Ma gde nadje norveski jezik.Moglo bi onda uciti i Madjarski,to nam je jezik drustvene sredine.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPet Apr 30, 2010 10:06 pm

Amisela ::
Ma gde nadje norveski jezik.Moglo bi onda uciti i Madjarski,to nam je jezik drustvene sredine.
Nikada ne znaš šta treba ...sonia i ida 1 su tamo -a i dosta Apatinaca .
Ima i to , na istoj temi ...samo ja koji bi trebao da znam -ne umem da pišem kako treba [You must be registered and logged in to see this image.] Sad ću pogledati, mislim da je determinanta to preuzela [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyNed Maj 02, 2010 10:30 pm

Danubius ::
ida1 ::
heheh...znas ocu da kazem nekom da ga zelim i ne mogu...i kakav je to jezik.. [You must be registered and logged in to see this image.]

A ne kaže se to možda ovako : Jeg vil ha deg [You must be registered and logged in to see this image.]


ti si to preveo onako kako sam ja radila na pocetku..bukvalno....ali ne mozes to tako da kazes....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptySub Maj 08, 2010 11:01 pm

ida1 ::


ti si to preveo onako kako sam ja radila na pocetku..bukvalno....ali ne mozes to tako da kazes....
Pa ne kažem ja -nego Google prevodilac [You must be registered and logged in to see this image.]
Zato i imamo vas dve "norvežanke" da nas uputite . [You must be registered and logged in to see this image.]
Bilo bi zaista katastrofalno da nekoj norvežanki umesto "dopadas mi se " saopštimo "želim te imati" Možda ne shvati kako treba ? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPon Maj 10, 2010 7:48 pm

A sad malo onih reci, bez kojih jezik i ne bi bio to:

- fy faen ( citaj: fi faan)


-helvette ( citaj: helvete)


Mislim, za ove dve bi nasa deca u Srbiji umrla od smeha koliko su ''jake'', al' Norvezani tako psuju! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptySre Maj 26, 2010 11:37 pm

Cas je u toku. Dobili smo zadatak da ponudjene prideve ubacimo u tekst koji sledi. Gledamo , Ida i ja, gledamo, i nikako da uklopimo.

Tekst ide :

Perica zovi u ........ gradu. Skolska zgrada je je...... Nastavnici su......


Ima toga jos, ali ne uklapa se : skupi, jeftini, zuti, zeleni, stari...o, daaa...


Zajednicki zakljucak:

Perica zivi u STAROM gradu. Skolaska zgrada je STARA. Nastavnici su STARI, i dalje... [You must be registered and logged in to see this image.]



gammel- star


P.S. Prve smo resile zadatak, kao i uvek! Tek da se zna ko je najbolji! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptySre Maj 26, 2010 11:42 pm

smehsmeh smehsmeh ..det er det....helt riktig.....men der er nok...nekako nam je izgleda taj pridjev posebno drag...... migg
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptySre Maj 26, 2010 11:48 pm

ida1 ::
smehsmeh smehsmeh ..det er det....helt riktig.....men der er nok...nekako nam je izgleda taj pridjev posebno drag...... migg



nå er nok ! ? [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptySre Avg 18, 2010 3:12 pm

Aurora, jeg glemte alt ! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptySre Avg 18, 2010 3:18 pm

hehheh.....og jeg også....men i morgen starter skolen.....æsj..... migg
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptySre Avg 18, 2010 3:20 pm

Aurora Borealis ::
hehheh.....og jeg også....men i morgen starter skolen.....æsj..... migg



Fy faen! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptySre Avg 18, 2010 3:30 pm

vet hun banneord....det er viktig..... :geek: ..ikke glemt... migg
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyČet Sep 23, 2010 6:31 pm

radimo mi danas neke zadatke....i sad k'o i obicno.....nama nesto nije jasno......kaze Sonja...gleda u onu do nas..... smehsmeh smehsmeh ...otmi joj ono.....i daj da vidimo..... smehsmeh smehsmeh


Er den di???? u prevodu znaci...Jel to tvoje????

Sonja to pita ovako.... smehsmeh smehsmeh ..cu izginem.....

Det er , for deg?????...to je, za tebe?????

smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPet Sep 24, 2010 6:58 pm

Aurora Borealis ::
radimo mi danas neke zadatke....i sad k'o i obicno.....nama nesto nije jasno......kaze Sonja...gleda u onu do nas..... smehsmeh smehsmeh ...otmi joj ono.....i daj da vidimo..... smehsmeh smehsmeh


Er den di???? u prevodu znaci...Jel to tvoje????

Sonja to pita ovako.... smehsmeh smehsmeh ..cu izginem.....


Det er , for deg?????...to je, za tebe?????

smehsmeh smehsmeh


CE izgines [You must be registered and logged in to see this image.]

Ja to bukvalno prevodim ( a to odkad se druzim sa Bosancima) [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyNed Jan 16, 2011 11:49 pm

Joj muke, u Norveskoj recenici mora da postoji subjekat. Tako meni u sastavu uvek fale zamenice koliko ti volja [You must be registered and logged in to see this image.]
Al' nikako mi ne zvuci da u jednoj recenici ponovim tri puta ONA, recimo...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptySre Maj 04, 2011 10:24 pm

E, evo uskoro ce 17. maj, jedan od najvaznijih, ako ne najvazniji dan u Norveskoj. Dok svi setaju ulicama na taj dan i nose zastavice, obicaj je da uzvikuju HURRA! ( onako tri puta).E sad, sta se dogadja kad stranci 'oce da budu kao Norvezani, a jadni, mnogo im tesko da savladaju samoglasnike!?Isocnjake i juznjake mozes lako da prepoznas po izgovoru ( U je uvek U, R i D se cuju jasno) ...


Prica ide ovako- Ide covek, nosi zastavicu i vice HURRA! [You must be registered and logged in to see this image.] A zene se okrecu, pa sve razlicito reaguju! [You must be registered and logged in to see this image.] E sad, postoji i rec HORA ( ne zaboravite da se u norveskom O cita kao U a U isto , samo sto napucis usne k'o da imas silikone [You must be registered and logged in to see this image.] )



Mala razlika , al' na ovaj dan fatalna! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptySre Maj 04, 2011 10:41 pm

smehsmeh smehsmeh ...ista stvar i sa kokk(kuhar) i kuk....Mala razlika u izgovoru ...I eto belaja.... smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPon Maj 23, 2011 9:58 pm

Utleninger i Norge:
- Vil du ha pølse med rumper(mener lumper), eller med brød ? -jobb i barnehage
( Hehehehe )- morala sam da prenesem i ovde sa fb-ka [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPon Maj 23, 2011 10:11 pm

sonia ::
Utleninger i Norge:
- Vil du ha pølse med rumper(mener lumper), eller med brød ? -jobb i barnehage
( Hehehehe )- morala sam da prenesem i ovde sa fb-ka [You must be registered and logged in to see this image.]

Kamo prevod?... beljenje
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPon Maj 23, 2011 10:18 pm

Aurora Borealis ::
sonia ::
Utleninger i Norge:
- Vil du ha pølse med rumper(mener lumper), eller med brød ? -jobb i barnehage
( Hehehehe )- morala sam da prenesem i ovde sa fb-ka [You must be registered and logged in to see this image.]

Kamo prevod?... [You must be registered and logged in to see this image.]


Reko mozda ces ti, ebati Crnogorku, sve moram ja! [You must be registered and logged in to see this image.] Elem,

Nudi ona decici virsle, pa ih pita: Hocete sa palacinkom ( lumpa) ili sa hlebom ( brød)?
A moja mala, umesto LUMPA ( palacinka) nudi deci RUMPA( GUZA) ! [You must be registered and logged in to see this image.]

Jos se cudi sto je deca cudno gledaju i redom kazu- Samo virslu, bez icega! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPon Maj 23, 2011 10:26 pm

Hahahhahaha, a ono sta sam rekla ili nisam rekla sefu to cu da precutim....hahahaha.....Da bog sacuva......Gledam ga i pitam se, Boze sta sam sad zabrljala.....hahahahahahaha.....
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPon Maj 23, 2011 10:30 pm

Aurora Borealis ::
Hahahhahaha, a ono sta sam rekla ili nisam rekla sefu to cu da precutim....hahahaha.....Da bog sacuva......Gledam ga i pitam se, Boze sta sam sad zabrljala.....hahahahahahaha.....


Hehhehe, je l' za kuvana jaja? [You must be registered and logged in to see this image.] Ajde, ajde, ispricaj! Al' sa prevodom ( cik ako smes! ) [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPon Maj 23, 2011 10:36 pm

sonia ::
Aurora Borealis ::
Hahahhahaha, a ono sta sam rekla ili nisam rekla sefu to cu da precutim....hahahaha.....Da bog sacuva......Gledam ga i pitam se, Boze sta sam sad zabrljala.....hahahahahahaha.....


Hehhehe, je l' za kuvana jaja? [You must be registered and logged in to see this image.] Ajde, ajde, ispricaj! Al' sa prevodom ( cik ako smes! ) [You must be registered and logged in to see this image.]

Hahhahahaha, nije bilo za jaja, vec za palceve, hhahah, ali se covjek preznojio a ja pojma nemam sta sam lose rekla.....Ali najsmjesnije je sta me pitao..hahahahahhaha...Kako neke jednostavne stvari nama drugima ispadnu nesto sasvim deseto.....A za jaja, ja tu rijeci kuhar preskacem....
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyPon Maj 23, 2011 10:43 pm

Ajd' da ne zbunjujemo vise ove ljude, nego da pisemo nesto pametno [You must be registered and logged in to see this image.]



Norvezani imaju ono mye ( kad govore o nebrojivim stvarima) i mange ( ono sto se broji, tj. moze izbrojati)


mye za secer, vodu i sl...

mange za novac, npr. [You must be registered and logged in to see this image.]





P.S. Nego ja sad zaboravila kako je pravilo u nasem jeziku za to?Ono lisce i sl.. Valjda to bese primer? [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Mala škola jezika -NORVEŠKI Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI EmptyUto Jul 19, 2011 3:04 pm

Ma kako sam odlično savladao norveški čudo jedno .

Evo intervjua norveskog novinara Krisa Karsa sa novim fudbalerom "Rosenburga "Isahom .

Sve ih razumem ! [You must be registered and logged in to see this image.]