DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?

Ići dole 
+17
doctorr67
Jagodica
Kica/Praja
Okano
Sibila_
MadamX
ZoxZoja
brdjanin
Astra
sonia
Lakota
promaja
Danubius
Kijara-brm
AstrinaKomsinica
Lily
EAGLE
21 posters
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyPon Jan 03, 2011 2:30 pm

Izuzmite sadasnje mesto boravka...
Navedite razloge za i protiv...
Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? 356467
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyPon Jan 03, 2011 2:53 pm

Skandinavija je odlicno mesto za zivot tipa- 'ladno al' standard Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? 944472
Bez sale, drzave su odlicno uredjene, i deca imaju perspektivu, sto je najbitnije ...

Zato nikada ne bih zivela u Indiji, ma koliko bila sa jedne strane privlacna, ima toliko toga sto plasi u organizaciji njihovog zivota... Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? 356467
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyPon Jan 03, 2011 3:26 pm

"Svuda pod kapom nebeskom je zemlja Gospodnja" - kaže Biblija ...
Dom je tamo gde je porodica. - kažem ja ...
Mislim da bi,ako ne jedini a ono svakako primarni,normativ trebao biti : da se od pristojnog rada može pristojno živeti.
HOWGH!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyUto Jan 04, 2011 6:47 pm

EAGLE ::
"Svuda pod kapom nebeskom je zemlja Gospodnja" - kaže Biblija ...
Dom je tamo gde je porodica. - kažem ja ...
Mislim da bi,ako ne jedini a ono svakako primarni,normativ trebao biti : da se od pristojnog rada može pristojno živeti.
HOWGH!

Pozdravljam, ali ja sam zelela da tema ide konkretno- Destinacije, za i protiv! Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? 110879
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 28
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyČet Mar 24, 2011 1:34 pm

Hmmm.. ne privlace me zemlje bliskog istoka.. posetiti ili nauciti nesto vezano za njihovu istoriju, tradiciju, kulturu to DA, ali ziveti definitivno NE! Iz razloga sto nam se godinama predstavlja kao zemlje gde je zenska populacija ugrozena, bez mogucnosti za napredovanje, skolovanje, uvazavanje kao osoba.. ovo se posebno odnosi na zemlje gde zene nemaju pravo glasa, gde ih sunisu itd. To me odbija.. Neobican mi je i stil zivota..
Takodje u ovu kategoriju spadaju i sve siromasne zemlje gde narod umire od gladi.. tuzno je to, ali ziveti na takvom mestu je.. zaista nepozeljno!

Zanimljive su mi sve ostale zemlje.. bez razlike oko kontinenata. Svaka je zanimljiva na svoj nacin.. ali ako moram da se odlucim onda bi to bila.. bila.. neka zapadno- evropska zemlja sa fenomenalnim standardom ili zemlje gde vlada vecito prolece.. sta's vise.. milina bre!

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyČet Mar 24, 2011 2:20 pm

Mislim da je Bog planirao za mene da zivim negdje u toplijim krajevima:) Mada malo nesto koci!!!
Aruba, raj, i da, da malo budem lijena, za promjenu!
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyČet Mar 24, 2011 2:32 pm

Samo na našim prostorima.Nigde dalje.. stopmini
Putovanje-može bilo gde,ali na kratko.Živeti na drugim prostorima,definitivno ne..
Upoznavanje raznih kultura,ma sve može,ali nigde ne bi mogla živeti sem na našim prostorima.Sve naše EX yu Rep..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyUto Mar 29, 2011 10:26 pm

Lily ::
Hmmm.. ne privlace me zemlje bliskog istoka.. posetiti ili nauciti nesto vezano za njihovu istoriju, tradiciju, kulturu to DA, ali ziveti definitivno NE! Iz razloga sto nam se godinama predstavlja kao zemlje gde je zenska populacija ugrozena, bez mogucnosti za napredovanje, skolovanje, uvazavanje kao osoba.. ovo se posebno odnosi na zemlje gde zene nemaju pravo glasa, gde ih sunisu itd. To me odbija.. Neobican mi je i stil zivota..

affraid Samo malo prosiriti vidike i situaciju sagledati iz drugog ugla. Ne znam ko siri takvu propagandu, ali tako sto, o cemu pises, mozda postoji jos u Somaliji, Avganistanu, i ponekim zaostalim predelima ponekih arapskih zemalja, ali Bliski istok, definitivno ne!
Pozdravljam ovo sto govoris o kulturi, istoriji, tradiciji, ali da su zene ugrozene, nisu, bar u vecem delu, a ostalo, mozda u drugom obliku, mozes sresti bilo gde u svetu.
Arapkinje na Bliskom istoku, ne samo da imaju mogucnost da se skoluju, napreduju, budu uvazene, vec nedodirljive bas iz tog razloga sto su zene! Njih neces videti da su neuredne, nedoterane. One su zasticene na nacine koja nasa zena , na zalost nikada nece osetiti ( nista tesko, nista moranje). I bas zbog tog rasirenog misljenja da su ugrozene, neskolovane ili vec, one su toliko ojacale, da imaju naprednija misljenja, stavove, i poglede na svet, kao i mogucnost da ih plasiraju, bez da ih iko dotakne ( naravno govorim o onima koje umeju, nisu sad , da se ne shvati bukvalno, sve zene takve, kao i svugde) da bih, samo da je mir, rado bila zena na Bliskom istoku!

Da se vratim na pocetak, Somalija, Avganistan i sl..ne ( mesta gde se mesa religija sa verovanjima i obicajima, su ne samo nepozeljna, nego i opasna, kako za zenu, tako i za muskarca).
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyUto Mar 29, 2011 10:37 pm

Azija i Afrika -ne .Klima, boleštine , prljavština, fanatične religije ....

Amerika -ne . Preveliki gradovi , ne mogu ni da zamislim da sate provedem na putu do posla , ili da ne izadjem skoro nikada iz "kvarta" ,kao što prosečan Amer i živi ,ili da vozim 10 sati da bi video prirodu ???
Evropa -da ....opet , ne veliki grad , pre neki gradić .
Australija-ne Klima, prevelika prostranstva ,previše razne (životinjske ) gamadi , preveliki gradovi ....

Kažu da je najlepše na Novom Zelandu -ima sve,od okeana do planine , niska stopa kriminala , visok standard...možda tamo, recimo .










Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyUto Mar 29, 2011 10:41 pm

Sefe Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? 944472 znas onu- Sedi di si, ni za disi nisi .... ? Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? 947953
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 28
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyČet Apr 07, 2011 11:27 am

Sonia, hvala na komentaru.. eto, toliko o nasoj informisanosti o zivotu zene na Bliskom Istoku.. no, to bas nisu teme koje se cesto plasiraju ovamo, nije bas da objavljuju takve stvari "na sva zvona", uvek se lose vesti brzo prosire, pa se time i stice pogresan utisak. Drago mi je sto si se potrudila da, i meni i svima koji zadju na ovu temu, to bar malo priblizis! ruza
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 28
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyČet Apr 07, 2011 11:36 am

Danubius ::


Kažu da je najlepše na Novom Zelandu -ima sve,od okeana do planine , niska stopa kriminala , visok standard...možda tamo, recimo .

To si u pravu, upoznala sam jednog decka sa Novog Zelanda koji je obisao skoro celu nasu planetu i nema kontinenata na kojima nije bio, trenutno zivi i radi u Dablinu, Irska.. takodje jedino gde nije zalazio bila je Istocna Evropa.. uvek pod sugestijama i negativnim vestima sa ovih Balkanskih prostora, nije ni imao zelju da dodje. (Ovo je poput Sonie i mene u prethodnim postovima). Naravno, kad je na nagovor svog cimera, a mog dobrog drugara sidjanina, napokon dosao, uverio se da nije sve tako crno, cak sta vise, odusevio se.. za njega je vrh vrhova opusten nacin zivota, uzivanje koje sebi nasi ljudi priuste.. ne neke prevelike pare.. vec sam "lagan" zivot, druzenje, rostiljanje, izleti, setnje po Fruskoj gori, zurke kad zelimo, alkohol takodje... nama su to sitnice, ali eto.. on se odusevio. I rekao da ce obavezno doci ponovo i cak povesti jos neke "neverne Tome".

U NZ se mozes u isto vreme kupati u moru/okeanu i poslepodne otici na skijanje na planinu. Priroda je cudesna. Sve imaju. Mnogo sam ga ispitivala o nekim detaljima, jer me je sama zemlja fascinirala posle cuvene trilogije o Gospodaru prstena.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyČet Apr 21, 2011 10:53 pm

U Dubaiju bih rado... u Njujorku nikako... Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? 829493
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 62
Datum upisa : 02.08.2010

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyČet Apr 21, 2011 10:55 pm

meni lepo i ovde ...a nebi sigurno preko bare Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? 37260
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyNed Okt 20, 2013 5:58 pm

Marselj da- na moru je, onda bih naucila francuski jezik..

Sofija ne.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyNed Okt 20, 2013 6:06 pm

Novi Zeland,zbog klime i Juzna Afrika..ubi me ova nasa promena godisnjih doba,ume da bude bas drasticna..nikad ne bih recimo Zimbabve,Sudan, i jos niz africkih zemalja..
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyNed Nov 15, 2015 10:17 pm

Da, Kanarska ostrva, to ti je isto kao da si u Norveskoj, samo sto je klima bolja :)

Ne- Chile- lepa zemlja, ali mnogo zemljotresa :)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyNed Nov 15, 2015 10:20 pm

Na Islandu da, bilo gdje u Africi nikako!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyNed Nov 15, 2015 10:20 pm

Karibik, otoke itd. Na Sjevernom ili Juznom polu nebi volio zivjeti.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyNed Nov 15, 2015 10:55 pm

Nek ima toplo more blizu,tu bi mi bilo dobro,a ne bih voljela nigdje gdje ima puno zmija,trusno i nemirno podrucje
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyNed Nov 15, 2015 11:17 pm

Barselona, ne na jedan, nego na 0,1. Klima, opuštenost, lepota grada, more...
A gde ne bih? LA recimo...sve mi nekako lažno tamo.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyPon Nov 16, 2015 8:59 am

Ja sam urasla u ovo naše blato i teško me isčupati. Ali tema je interesantna pa zašto ne odgovoriti.

Ranije sam govorila da bi NS bio moj izbor u Jugoslaviji. Jer je bio dovoljno mali da ti je sve na dohvat ruke a dovoljno velik da možeš da budeš sam i neprimetan.

Što se sveta tiče onda bi ti bili Island, Irska, Portugal ili Novi Zeland. Možda čudan izbor ali eto deluju mi privlačno svako na svoj način.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyPon Nov 16, 2015 1:38 pm

Ne privlači me nešto puno inostranstvo. Volela bih da živim negde na moru - CG koju i ne smatram za neko inostranstvo, ili u nekom manjem gradiću ovde.

Možda, možda bih mogla da živim u predgrađu Njujorka, dovoljno daleko od buke i meteža ali ipak blizu Pete avenije.

Ne bih mogla da živim u Kini, mnogo je ljudi tamo :) Takođe ni Indiju ne volim, gledala sam emisije o toj zemlji i ne privlači me.

Ne bih mogla ni u Londonu, možda u nekom gradiću u Engleskoj.

Mada, dobro mi je i ovde..sasvim.
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyPon Nov 16, 2015 7:32 pm

U Toskani negde...
A nikako u Aziji i Africi










coni
Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 49
Datum upisa : 06.01.2012

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyUto Nov 17, 2015 12:25 pm

Pitanje koje prevrcem u glavi unazad par meseci .... gde bi otisla da zivim?
Ako biram po izgledu izabrala bih neko mesto pored mora , gde je plaza peskovita, gde je uvek leto , gde su dani dugacki i gde nema ratova ni u najavi .....

Ne bih zivela nikad recimo u Indiji ili Kini ... svega ima tamo previse a nista po mom ukusu
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyUto Nov 17, 2015 12:39 pm

Živeo sam na toliko destinacija da imam pravo sebi da zabranim ikada više velike gradove, prometna mesta i mesta gde ne raste ništa prirodno.

Dakle kad bih mogao da biram, slaba naseljenost, lepa i bogata priroda, sa vodom, uzvišenjima, šumom blizu... voleo bih i nekog drtagog pored sebe i neke prijatelje na puškomet da možemo da bacimo karte na sto, kad napada sneg.

Astra likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Jagodica

Jagodica


Datum upisa : 16.12.2022

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyPet Dec 16, 2022 3:04 pm

U Srbiji i nigdje drugdje :
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptySub Dec 17, 2022 11:53 am

Negde daleko van svih  tema poput "Bahame" gde   je jedino aqtuelan Turizam  i gde nema  politike i ružnih dešavanja...

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Bahama11
Nazad na vrh Ići dole
Pele7

Pele7


Datum upisa : 28.03.2023

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyUto Mar 28, 2023 4:02 pm

Samo ovde u Srbiji, tuđina je tuđina

montoya and Astra like this post

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyČet Mar 30, 2023 1:28 pm

U nijednom milionskom gradu -ježim se od "mostova" i "petlji" ,solitera .....
A živeo bih negde pored vode (more ,reka ,jezero).....
A pošto sam na dve ulice od Dunava -već sam tamo.










Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyPet Apr 21, 2023 8:46 am

Jug Italije ili Sicilija. Ne znam zašto ali mi too zvuči primamljivo. Kao klinac sam bio u Kataniji i mLogo mi se dopao taj grad.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyPet Apr 21, 2023 9:55 am

U Švici. Predivna je .JA sam zaista mislio da je moja "Panonija" najlepše mesto na svetu.Ali nije ....










Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? 155klf10

Kijara-brm likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyPet Apr 21, 2023 2:42 pm

Danubius ::
U Švici. Predivna je .JA sam zaista mislio da je moja "Panonija" najlepše mesto na svetu.Ali nije ....
Konačno si proširio vidike suppp .
Svuda je lijepo ali kod kuće je najljepše .Mada nikad nije kasno za nove puteve .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyPet Apr 21, 2023 11:59 pm

Kijara-brm ::
Danubius ::
U Švici. Predivna je .JA sam zaista mislio da je moja "Panonija" najlepše mesto na svetu.Ali nije ....
Konačno si proširio vidike suppp .
Svuda je lijepo ali kod kuće je najljepše .Mada nikad nije kasno za nove puteve .
Nravno Švica je predivna Ai moja "panonija " mi je u duši i srcu .










Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptySub Apr 22, 2023 8:54 am

Norveška. Bili smo kod prijatelja koji se preselio pre 5 godina, žena i dvoje dece, unajmio MIlošević selidbe preselio i nameštaj i tepuhe, pošto je to tamo jezivo skupo. Na početku se mučio njegova supruga je htela da se vrate, ali izdržali su. Sada su u Oslu, našli su odlične poslove oboje su farmaceute, deca idu u dobre škole, bave se sportom, svake godine letovanje i zimovanje itd. Ostamu nameštaj iz Srbije, kaže to neće menjati, potseća ih na rodni kraj. U Srbiju dolaze samo za Novu godinu da posete familiju i nisu previše nostalgični. Pomalo im zavidim, ne znam da li imam snage za taj poduhvat
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptySub Apr 22, 2023 9:27 am

Danubius ::
Kijara-brm ::
Danubius ::
U Švici. Predivna je .JA sam zaista mislio da je moja "Panonija" najlepše mesto na svetu.Ali nije ....
Konačno si proširio vidike suppp .
Svuda je lijepo ali kod kuće je najljepše .Mada nikad nije kasno za nove puteve .
Nravno Švica je predivna Ai moja "panonija " mi je u duši i srcu .


Svojevremeno sam imao ponudu za Norvešku. Malo ribarsko ostrvo Vega pa sam se premišljao oko toga. Imao sam na umu majku, prijatelje i rodni kraj pa me je to više privlačilo. S druge strane, ponuda je bila primamljiva. Jedina ćerka vlasnika male ribarske flote i fabrike za preradu ribe. Boravio sam kod njih oko 2 meseca ali mi klima nikako nije odgovarala pa sam po povratku kući, napisao poduže pismo o razlozima odustajanja.Sory babe, I'm from Yugoslavia, free country for all. Nakon toga, ranac i vreća za spavanje su mi bili najbolji prijatelji i svi, koje sam usput sreo. Za sitne novce su bile karte IAST pa si Evropom možeo komotno da se izvozaš ili iznavlačiš, uzduž i popreko. Portugal mi se svideo, neko malo selo u Španiji,uostalom, severno od geodrafske širine Subotice me ništa nije privlačilo. Možda malo Beč, Pešta, Prag ali čak ni istočno od Subotice nije bilo vredno slovca. Nikada mi Švica mi nije pala na pamet, ustvari, dva dana boravka me nije ubedilo u gostoljubivost. Radnja se dešava u periodu od '78. - '89.  Kratak period sam bio i u braku i raznim šemama. Mirnoća Panonije me je uljuljkivala u sigurnost do 1991. kada su me mobilisali i poslali na ratište u Hrvatsku. Po povratku mi se istopila ušteđevina ali sam ubrzo našao drugi "siguran" i odgovoran posao.  "Nemoj tražit' preko 'leba pogače" je pobedilo. Priznajem da bih danas sve promenio ali su me sustigle godine i za alternativu, nema prostora, hrabrosti a ni snage. Naučio sam da plivam u ovome. Nije baš sjajno ali se trudim da onoga koji pliva pored mene ne ometam u njegovom plivanju.
Šta bi bilo kada bi bilo?
Da lovac nije srao, ulovio bi zeca.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptySub Apr 22, 2023 10:14 am

Eugen, skidam kapu za ovu iskrenost.
Svica je dobra zemlja, Bosna nista manje lijepa od nje, ali da nije bilo pod moranje, ja ni danas ne bih bila u njoj.....ali, godine vise nisu za promjene, navikne se.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptySub Apr 22, 2023 11:37 am

Astra ::
Eugen, skidam kapu za ovu iskrenost.
Svica je dobra zemlja, Bosna nista manje lijepa od nje, ali da nije bilo pod moranje, ja ni danas ne bih bila u njoj.....ali, godine vise nisu za promjene, navikne se.

Jeste lepa, barem ono što sam video i doživio u poseti kod Vas. Najbolje od svega je ta vrsta neke egzistencijalne sigurnosti i sloboda prostora ka svim ostalim zemljama. Švajcarska lična karata bez mane što prolazi grane bez puno njakanja. Predpostavljam da sam doživeo rat u svom selu, ovaj prostor me nikada više ne bi video. Deci sam rekao da ako imaju mogućnosti da odu odavde, da se ne osvrću i da misle samo na sebe, jebeš mene i moja osećanja. Jebiga, tako mi je kako mi je. Biće dobro ako sebi namestim da mi bude dobro. Treba biti u skladu sa osnovnim potrebama i da se ponašaš normalno prema svima a najviše prema partneru. Niko ne zaslužuje da mu prenosiš svoje frustarcije. Zavist je mnoge ubila.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptySub Apr 22, 2023 5:48 pm

savo ::
Norveška. Bili smo kod prijatelja koji se preselio pre 5 godina, žena i dvoje dece, unajmio MIlošević selidbe preselio i nameštaj i tepuhe, pošto je to tamo jezivo skupo. Na početku se mučio njegova supruga je htela da se vrate, ali izdržali su. Sada su u Oslu, našli su odlične poslove oboje su farmaceute, deca idu u dobre škole, bave se sportom, svake godine letovanje i zimovanje itd. Ostamu nameštaj iz Srbije, kaže to neće menjati, potseća ih na rodni kraj. U Srbiju dolaze samo za Novu godinu da posete familiju i nisu previše nostalgični. Pomalo im zavidim, ne znam da li imam snage za taj poduhvat
JA sam bio 2 nedelje kod Izi (AStre ) Nameštaj? Pa imaju oni "Brokhausi" -za kikiriki kupiš .Sve masivno drvo.










Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptySub Apr 22, 2023 7:26 pm

Danubius ::

JA sam bio 2 nedelje kod Izi (AStre ) Nameštaj? Pa imaju oni "Brokhausi" -za kikiriki kupiš .Sve masivno drvo.

Prvo ne kapiram zašto "brokhaus" a ne prodavnica polovne robe, a drugo, pa i nije baš za kikiriki. Možda Šviceru sa dobrom platom jeste, onom ko je na minimalcu ili socijali nikako nije za kikiriki. Skup je život u Švici veoma!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptySub Apr 22, 2023 7:40 pm

Danubius ::

JA sam bio 2 nedelje kod Izi (AStre ) Nameštaj? Pa imaju oni "Brokhausi" -za kikiriki kupiš .Sve masivno drvo.


Koji si ti ljakse narodnjački! Mislio sam da ceniš neke druge stvari, osim materjalnih. Jadno, žao mi te je. Meni je od Švice ostalo sećanje na onu malu crkvicu i kamenu ploču ispred, sa godinom izgradnje. Usput, prema granici sa Švabijom je bio onaj kameni zamak. Sve je uredno do sterilnosti, čak i farma svinja koju sam video. Red, rad i disciplina. Zato se i ima.
Nisi ti sirotinja, ti si alav.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyNed Apr 23, 2023 8:06 am

justicija ::
Danubius ::

JA sam bio 2 nedelje kod Izi (AStre ) Nameštaj? Pa imaju oni "Brokhausi" -za kikiriki kupiš .Sve masivno drvo.

Prvo ne kapiram zašto "brokhaus" a ne prodavnica polovne robe, a drugo, pa i nije baš za kikiriki. Možda Šviceru sa dobrom platom jeste, onom ko je na minimalcu ili socijali nikako nije za kikiriki. Skup je život u Švici veoma!

Nisam bila u Švici ali generalno život je skup gde god da si ako hoćeš preko onog koliko zarađuješ. Tu ne mislim na borbu za golu egzistenciju već za ono što će život učiniti lepšim i lakšim. Od kućnih aparata do kvalitetnog nameštaja ili pristojnog auta. O putovanjima da i ne pričamo.

Sad bar znam odakle Astri ono "broki" na temi o sekend hend prodvnicama. Tako ti je to kad si učio (a ne i naučio smehsmeh ) ruski.

Inače na ovoj temi sam se javila pre par godina (proverila) i ni u snu mi tad ne bi palo na pamet da Mađarsku uvrstim u moguće destinacije za život. Panonija (čije nas blato veže ko koren duda) gradovi koji su sačuvali duh i izgled (nema divlje i podivljale gradnje) solidno rešen gradski i međugradski prevoz. Mogućnost da sa radničkom platom priuštiš sebi ono što nije luksuz (ručak u restoranu, dvodnevni izlet i sl) Da onaj Kinez nije pojeo šišmiša ...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyNed Apr 23, 2023 12:57 pm

Eugen Grafvajer ::
Danubius ::

JA sam bio 2 nedelje kod Izi (AStre ) Nameštaj? Pa imaju oni "Brokhausi" -za kikiriki kupiš .Sve masivno drvo.


Koji si ti ljakse narodnjački! Mislio sam da ceniš neke druge stvari, osim  materjalnih. Jadno, žao mi te je. Meni je od Švice ostalo sećanje na onu malu crkvicu i kamenu ploču ispred, sa godinom izgradnje. Usput, prema granici sa Švabijom je bio onaj kameni zamak. Sve je uredno do sterilnosti, čak i  farma svinja koju sam video. Red, rad i disciplina. Zato se i ima.
Nisi ti sirotinja, ti si alav.
Izvini što ću ti prvi put to reći -ali jedeš govna .
Ako sam iskren sa svojim utiscima -ne seri mi na glavu .
Valjda me toliko znaš da mi se jebe za "materijalno" ? 
Od tebe nisam zaslužio ovakav tekst .
Uz izvinjenje Manji (koju volim i cenim ) TI si pojeo govno -ne ja ,iako si se "israo" na mene .

Nisam to nikako zaslužio -ali ok .Tvoje mišljenje .










Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyNed Apr 23, 2023 2:15 pm

ZoxZoja ::


Nisam bila u Švici ali generalno život je skup gde god da si ako hoćeš preko onog koliko zarađuješ. Tu ne mislim na borbu za golu egzistenciju već za ono što će život učiniti lepšim i lakšim. Od kućnih aparata do kvalitetnog nameštaja ili pristojnog auta. O putovanjima da i ne pričamo.

Sad bar znam odakle Astri ono "broki" na temi o sekend hend prodvnicama. Tako ti je to kad si učio (a ne i naučio smehsmeh ) ruski.

Inače na ovoj temi sam se javila pre par godina (proverila) i ni u snu mi tad ne bi palo na pamet da Mađarsku uvrstim u moguće destinacije za život. Panonija (čije nas blato veže ko koren duda) gradovi koji su sačuvali duh i izgled (nema divlje i podivljale gradnje) solidno rešen gradski i međugradski prevoz. Mogućnost da sa radničkom platom priuštiš sebi ono što nije luksuz (ručak u restoranu, dvodnevni izlet i sl) Da onaj Kinez nije pojeo šišmiša ...

Evo bas gledam
minimalac je 3.350 a cijena jednosobnog stana u okolini Ciriha, ne u centru, je 1.650 eura. Pri tome, to su samo zidovi, plus ostale rezije koje idu. Vekna hljeba 3,25 eura. pa nije ni malo jeftino.

Mi sa ovih prostora, gdje god da odemo da ne moramo natezati od prvog do prvog, da možemo sve račune platiti na vrijeme, i kupiti od hrane što poželimo, da imamo redovan pristup ljekaru i za lijekove smo na konju. Sve drugo su vaijante šta bi bilo kad bi bilo. Neko voli planinu, neko more, neko ravnicu, neko šumu, neko sunce, neko hladnoću....to je stvar ličnih afniteta. Realno, da mi je da živim opušteno i ne brinem hoću li za sve mjesečne potrebe imati dovoljno, živjela bih bilo gdje.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptySre Apr 26, 2023 7:24 am

Znači, Brazil nikako.

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Brazil10

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? 1f602 Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? 1f602 Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? 1f602 Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? 1f602 Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? 1f602

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptySre Apr 26, 2023 9:00 pm

beš kosu,  kosa se nadogradi ali more trandži. pa nađeš prijateljicu sa kojom ćeš biti dobra zubic










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
crvenkapica_011

crvenkapica_011


Datum upisa : 05.05.2020

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptySre Sep 27, 2023 10:29 am

Volela bih da živim na Krfu, to mi je onako, baš velika želja. Da mogu, sutra bih se preselila tamo jer to ostrvo ima apsolutno sve što volim.
A ne bih mogla da živim recimo negde u Maleziji, ili Emiratima. To me baš ne privlači.
Nazad na vrh Ići dole
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer


Godina : 62
Humor : C
Datum upisa : 15.07.2023

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptySre Okt 11, 2023 8:01 pm

Paaaa kakvo je stanje u svetu došlo, nigde nema sunca. Tamo, gde ga ima, preti cunami i ostale prirodne pojave na koje se niko ne može privići i preživeti. Grickam neku travku sa ove ledine i sve više se trudim da zavolim njen ukus. Previše godina sam utuk'o u ovu guzicu pa je ni radapcigerom mogu odvojiti od ove zemlje. ExYU je po mom mišljenju bila savršena za život i dalje nema. Možda bi me neki novi rat naterao da se preselim na neku drugu destinaciju. Od ove planete smo napravili neko nepogodno mesto, nepovoljno za život bez stresa.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.blogger.com/blog/posts/9030366281883919587
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? EmptyDanas u 9:46 am

Na Skijatosu.


Ili bilo kom drugom grčkom oostrvu. I to samo posle turističke setone, od oktobra do juna.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?   Gde biste voleli da zivite, a gde nikako? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Gde biste voleli da zivite, a gde nikako?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» PRODUZITE ZIVOTNI VEK LAPTOP BATERIJI
» Posao koji nikako NE BI mogli da radite ?
» FILMOVI KOJE SMO VOLELI
» Sta bi voleli da vam uradi osoba iznad?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: PUT PUTUJEM :: O PUTOVANJIMA-
Skoči na: