DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
BOSNA I BOSANCI - Page 8 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
BOSNA I BOSANCI - Page 8 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 BOSNA I BOSANCI

Ići dole 
+26
Astra
Danubius
sonia
AstrinaKomsinica
Kijara-brm
promaja
ZoxZoja
Lakota
dusicaa
Gothic
Nono 64
Samouka
podbarac
Zana
Djoka20
doctorr67
Samhain
neiskusan
slatkicass
vulencedj
debilko
Lily
vasko1
Smiljan01
cojle
Aurora Borealis
30 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyČet Apr 22, 2010 7:47 pm

First topic message reminder :

Bosanci

BOSNA I BOSANCI - Page 8 35px-Coat_of_arms_of_Bosnia_and_Herzegovina.svgBiH portal

Odjeljak isključivo posvećen Bosni i Hercegovini

Bosanci su nacija i narod, a čiji pripadnici smatraju Bosnu i Hercegovinu
svojom domovinom. Bosanci su i glavni pojam za pripadnike stanovnika
zemlje Bosne i Hercegovine, što po
opredjeljenju može da uključuje današnje Bošnjake,
bosanske Srbe i bosanske Hrvate, kao i ostale stanovnike zemlje Bosne i
Hercegovine, kako u samoj Bosni, tako i u inostranstvu.
Ime se odnosi na sve stanovnike Bosne i Hercegovine, pripadnike zemlji
Bosni i Hercegovini, bez razlika u regionalnim, vjerskim ili nacionalnim
pripadnostima.
Mnogi građani Bosne i Hercegovine se nazivaju Bosancima uglavnom u
nezvaničnom govoru te tamo gdje je takvo opredjeljenje prihvaćeno kao
zvanično (u većini stranih država). Neki se čak izjašnjavaju ekskluzivo
kao Bosanci i često kad ne žele da izraze svoju etničku pripadnost (tj.
kao bosanski Srbi, bosanski Hrvati ili Bošnjaci) ili ako potiču iz
mješanog braka. Neki od primjera ljudi koji se izjašnjavaju kao Bosanci
su: Sergej Barbarez, Branko Đurić Josip
Katalinski i Danis Tanović.
Historija


Stanovnici srednjovjekovne Bosne su bili Bosanci. U srednjem
vijeku za stanovnike Bosne pominju se nazivi Bosanac i Bošnjanin
(Bosignanin).
Prije oko 100 godina riječ “Bošnjaci“ je imala isto značenje koje
riječ “Bosanci“ ima danas. Mnogi stanovnici Bosne su se nekad zvali
Bošnjacima uključujući katolike i pravoslavce međutim to značenje je u
međuvremenu zamjenjeno. Tokom austrougarske okupacije Bosne i Hercegovine
od 1878. do
1918.
godine administracija austrougarskog guvernera u Bosni i Hercegovini,
Benjamina Kallay-a je podržavala ideju zajedničke bosanske nacije
(bosanstva) koja je trebala da uključi bosanske katolike i bosanske
pravoslavce kao i bosanske muslimane.
Ideji su se oštro protivili Hrvati i Srbi ali
također i mnogi bosanski muslimani tog vremena pošto je ideja nastala u
vremenu kad su susjedne države jačale svoj nacionalni i etnički
identitet kroz proces stvaranja zasebnih nacionalnih država. Ovakva
politika je škodila bosanskom etničkom pitanju i zvaničnom korištenju
imena Bosanci. Bosanci se mogu uporediti sa stanovnicima Bosne i Hercegovine koji su se za vrijeme bivše Jugoslavije nazivali Jugoslavenima.
Jugoslaveni ipak su bili priznati kao narod u jugoslavenskim popisima
stanovništva dok Bosanci nisu nikad bili priznati kao narod od strane
Jugoslavije. Naime, oni su bili predstavljeni kao “regionalna
pripadnost“ po jugoslavenskim statistikama što se odnosi i na zadnji
popis stanovništva u Bosni i Hercegovini 1991. godine.
Ipak, format popisa u bivšoj Jugoslaviji je često bio predmet političke
manipulacije. Bosancima nije bilo dozvoljeno da se izjašnjavaju po
nacionalnoj pripadnosti kao Bosanci čak i nakon što su zatražili tu
opciju u ustavnim amandmanima iz 1947. i 1973. Naime
morali su se izjašnjavati kao “Srbi“ ili “Hrvati“ do 1963.
“neopredjeljeni“ ili “muslimani u nacionalnom smislu“ do 1973., i
“Muslimani“ (sa velikim M) do 1993. godine.
1993. godine ime Bošnjaci je vraćeno kao zamjena imenu Muslimani,
ali je bilo prekasno da taj naziv realistično uključi i Bosance
ne-muslimane kako su oni već bili naturalizovani Srbi i Hrvati u
stopedesetogodišnjoj nacionalnoj supresiji Hrvatske, Srbije i, na kraju,
Jugoslavije. Bosanska narodnost je bila pod napadom nacionalista sa
svih strana već više od 100 godina, a njeno poricanje postojanja se
često koristi od strane političkih stranaka koje pokušavaju da udalje
konstitutivne narode Bosne i Hercegovine jedne od drugih.










BOSNA I BOSANCI - Page 8 155klf10


Poslednji izmenio Danubius dana Sub Jan 23, 2016 11:15 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptySre Sep 30, 2015 9:29 pm

Nisu Bosanke glupe....one izaberu...ako nije Bog,glavom i bradom,rijese se bijede i traze dalje,a onda naravno da ga gledaju kao Boga jer on to ili jeste ili postane....ahahahah
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost




BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptySre Sep 30, 2015 9:34 pm

Astra ::
Nisu Bosanke glupe....one izaberu...ako nije Bog,glavom i bradom,rijese se bijede i traze dalje,a onda naravno da ga gledaju kao Boga jer on to ili jeste ili postane....ahahahah

E baš tako! Neću valjda metiljavog držati kraj sebe a "Boga" zamišljati?! Nema te vukojebine koja bi me na to natjerala!
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptySre Sep 30, 2015 9:36 pm

Danubius ::

Iz čega logički proizilazi da su Bosanke najbolje žene ?  smehsmeh

Doduše ...davno meni rekoše "dovedi jednu Bosanku, i to iz neke vukojebine ,k*o Boga ima da te gleda "  :veslanje:

Isto to su mom stricu rekli pre nekih četrdeset godina. Nepodeljeno mišljenje familije da bismo bolje prošli da smo kugu i koleru zapatili nego tu strinu.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyČet Okt 01, 2015 11:22 am

Treba bit' muško pa se znat' s tim ženama nosit'.

Elem, godinu i kusur dana sam ovde a pre toga, '81. i '82. isto godinu i kusur al' po dužnosti. Ma, nema bolji' ljudi, nit' lepše zemlje.
Posle silnog stradanja naroda, sve tri strane, đene-đene su se opametili pa više ne misle naopako. Ima i' koji misle al' je to manji procenat.
Netrpeljivost između Srpske i Federacije postoji i vazda će je bit' i to samo zbog vere.
Kol'ko sam primetio, postoji mržnja Srba, muslimanske veroispovesti (Bošnjaci), prema Srbima, pravoslavne veroispovesti, s druge strane, Srbi, pravoslavne veroispovesti, mahom ne žele kontakte sa Bošnjacima i vele: "Radite šta 'oćete, samo nas pustite na miru." Prokljuvio sam razlog tome al' nije ni vreme ni mesto da raspravljam o tome.
Ipak, ostavljam Bosni i Bosancima da reše svoje nesuglasice oko Dejtona. Mada ne vidim razlog nesuglasicama, jer su sve tri strane potpisale i šlus a neki sad govore:"Puj pike ne važi."
Ne bih voleo da mi neko van granica BiH, objašnjava, kako se živi ovde i kakvi su ljudi. Da se ponovim, dobri ljudi a živi se teško, ni manje, ni više, nego u drugim zemljama. Ovde su ljudi navikli i sećaju se da može bit' i gore.
Što je rek'o Kica, još uvek u krojenju sudbine ovog naroda, udelu imaju neki sa strane.
Polako se snalazim i sa jezikom, kojim se ovde govori i omiljena reč ili rečenica mi je : "Jakojkurac."

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyČet Okt 01, 2015 9:24 pm

Svi znate da volim kuvati a za kuvanje su potrebne zdrave i ispravne namirnice. S' obzirom da upoznajem novu sredinu, voleo bih podeliti s vama iskustvo po pitanju izbora namirnica. Verovatno mislite da vazda visim na fejsu i Danubiusu ali jok, istražujem. Znam da retko otvarate linkove pa ću postaviti sliku sajta.
Znači, ako želite pravilno i zdravo da se hranite, obavezno pročitati deklaraciju na proizvodu.


BOSNA I BOSANCI - Page 8 Akzouq

Uoliko niste pogledali sajt, iskopiraću vam par stavki na koje treba da obratite pažnju prilikom kupovine.

Termini i definicije iz Halal standarda BAS 1049:2007

Halal proizvod
Proizvod koji je dozvoljen prema islamskim propisima.

Haram proizvod
Proizvod koji nije dozvoljenom prema islamskim propisima.

Mešbuh proizvod
Proizvod koji je sumnjiv prema islamskim propisima.

Halal kvaliteta
Ukupnost karakteristika proizvoda ili usluga koje su u skladu s islamskim propisima i ispunjavaju atribute kvalitete, te su kao takvi dopušteni muslimanima za korištenje ili konzumiranje.

Sigurni halal sistem
Sistem za utvrđivanje politike koja garantira halal proizvod.

Upravljanje halal proizvodima
Koordinirane aktivnosti za usmjeravanje i kontrolu organizacije u prehrambenom lancu halal proizvoda.

Kritična tačka kontrole harama (HrACCP)
Korak na kojem kontrola mora biti primijenjena i koja je bitna da se spriječi ili eliminira opasnost po sigurnost halal hrane.

Audit halal kvalitete
Sistematsko i nezavisno ispitivanje ili provjera sa ciljem da se utvrdi da li su aktivnosti i rezultati koji se odnose na halal kvalitetu u skladu sa utvrđenim odredbama i zahtjevima Halal standarda BAS 1049:2007, da li su te odredbe prikladne za postizanje postavljenih ciljeva, te da li su one stvarno provedene.


Ovo su za mene novi jezički termini koje moram savladadti.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyČet Okt 01, 2015 10:09 pm

Kad nekome nesto das od srca,onda je to halal,a ako mu das,a prigovoris onda je haram.
Postoji tako i kroz pricu,halalim ti ....znaci i posudjen novac,ne trazim nazad...ako sam te nahranio,od srca je,halalom.
Ako nekome ucinite nesto jer ste morali a protiv vase volje,obicno se i kaze haramim ti...nesto poput onoga...Evo,al za lijeka ti trebalo.Haram je vise u narodu zazivio kao kletva....pa tako nasilniku ce svako reci da i ono sto pojede,haram mu bilo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost




BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyČet Okt 01, 2015 11:03 pm

@Astra
Suviše prebrzo i obimno.
Mene trenutno zanima gastronomija s obzirom da sam kuvar u familiji. Kada pređem na druge aspekte života, onda ću se pozabaviti ostalim stvarima. Mator sam, te će mi trebati više vremena da savladam predhodno gradivo. U svakom slučaju, biće mi potrebna pomoć oko terminologije.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyPet Okt 02, 2015 11:22 am

BOSNA I BOSANCI - Page 8 2ikwt29
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyPet Okt 02, 2015 11:35 am

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyPet Okt 02, 2015 5:38 pm

BOSNA I BOSANCI - Page 8 6pqlwz











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyUto Okt 06, 2015 8:28 pm

bosankaa ::
BOSNA I BOSANCI - Page 8 6pqlwz
Nisam znao gde sa ovim -ali morammmmmm  smehsmeh (ako mi se i ovo ne bude beležilo u "vređanje žena " ) 

BOSNA I BOSANCI - Page 8 12106976_1688967868004276_7393054583114711060_n










BOSNA I BOSANCI - Page 8 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyUto Okt 06, 2015 8:41 pm

Dobro vece. ..

Kata

smehsmeh smehsmeh smehsmeh











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyUto Okt 06, 2015 8:46 pm

bosankaa ::
Dobro vece. ..

Kata

smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Da ne bude da "vređam" Bosanke (mada u ovom  slučaju nije trebala da vrati kockarčini ) i Bosance -radni su i pošteni ,ja to uvek tvrdim .  top88 
------

Higijenska radnica jednog hotela u Beču u Austriji, je u jednoj od soba hotela pronašla vreću sa 450.000 eura te ju je odlučila vratiti vlasniku.
Dženana Tulić rodom iz Prijedora u BiH, je pomislila da je neko ostavio vreću punu prljavog veša, ali je u njoj pronašla 450.000 eura.
To se dogodilo kada je krenula da očisti i pospremi sobu hostela, ugledala je vreću, otvorila je i ugledala novac. Nakon toga je pozvala svog šefa, koji je obavijestio policiju. Ubrzo nakon toga novac je vraćen vlasniku, koji je, ispostavilo se na kraju, student iz Pariza, Francuz, koji je noć prije osvojio veliki novac u jednoj od lokalnih kockarnica.
Hostel je Dženanu nagradio sa 500 eura zbog poštenja, a nije poznato da li je dobila nagradu i od studenta kojem je vratila novac.
“U Beču sam od 1993. godine i nikad mi se ovo nije dogodilo, ali jako sam sretna što sam vratila novac, jer oteto je prokleto. Uradila sam pravu stvar za sebe i moju porodicu, hotel, i grad Beč.”, kazala je Dženana.
Tulićka je još dodala da ovim potezom želi u pozitivnom svjetlu predstavljati svoju zemlju Bosnu i Hercegovinu odakle je došla u toku rata, i gdje danas živi njena rodbina.










BOSNA I BOSANCI - Page 8 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyUto Okt 06, 2015 8:47 pm

Kad ste krenuli s tim... ;)

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Bosanski










coni
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyUto Okt 06, 2015 8:49 pm

Što Kata može iz mesta đavo ne može izatrke smehsmeh


Poslednji izmenio ZoxZoja dana Uto Okt 06, 2015 8:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyUto Okt 06, 2015 8:49 pm

Kata na slici je ruskinja sa Dona ali nema veze dobar je fazon. Ja sam uvek voleo bosance ali priznajem da je to bilo poželjno u sfrj. Iza toga su se mnogi krili. O Bosni se moglo pevati do mile volje i udarati u grudi jer to nije značilo da si skrenuo sa partijske linije. Pominjanje Hrvata i Srba u takvom kontekstu nije bilo poželjno, da ne kažem bilo je skoro zabranjeno. Bosanci su u Jugi bili svugde dobrodošli i svugde rado vidjeni, jer nisu apriori nosili nacionalni predznak.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyUto Okt 06, 2015 10:14 pm

Kica/Praja ::
Kata na slici je ruskinja sa Dona ali nema veze dobar je fazon. Ja sam uvek voleo bosance ali priznajem da je to bilo poželjno u sfrj. Iza toga su se mnogi krili. O Bosni se moglo pevati do mile volje i udarati u grudi jer to nije značilo da si skrenuo sa partijske linije. Pominjanje Hrvata i Srba u takvom kontekstu nije bilo poželjno, da ne kažem bilo je skoro zabranjeno. Bosanci su u Jugi bili svugde dobrodošli i svugde rado vidjeni, jer nisu apriori nosili nacionalni predznak.  
Imam ja jednog školskog druga ,Bosanac ,i zaista je bio najgluplji u razredu . Škola nikako nije išla ,nekako je "završio" za zidara  . 
Čak mu i nadimak "Drda" govori o tome kakav je lik . 
Ali je čovek vredan i pošten ,ima petoro braće ,i svi su u "biznisu" . Počeli su kao "fizikalci" ,danas su građevinski preduzimači . 
Ima ekipu od jedno 20 majstora i sve neophodne mašine i alate ,čitave stambene zgrade "preuzimaju" . 
Ništa ukrao nije -nego je pokazao snalažljivost ,sposobnost i vrednoću , "ima" i treba da ima . 
Moj ti "Drda" danas vozi auto koji ja mogu samo da sanjam ,a ima i takvu kuću -ali se ne duva niti q..či ,puši "Drinu" i oblači se skromno ,ne banči po kafanama i poštuje svoju ženu .Ide biciklom na pecanje ,čak ni čamac nema . Oba sina rade kod njega -ali na gradilištu nisu "deca" nego "radnici" ,tačka . 
Ima i "reč" -kada kaže da će doći ,dolazi u minut ,ne dopušta alkohol radnicima za vreme posla ,i može se čovek pouzdati u njega . 
Angažovao sam ga ovih dana za neophodne radove na kući , i suma koju mi je rekao ,za mene je tolika da ne mogu ni da spavam ,razmišljajući gde i kako da stvorim . 
Ugovorili smo posao na sistem -pola za materijal ,ostalo ,kad skupiš . Bez papira ,na reč , bez nekog pomenutog roka . 
(naravno da će biti najkraći mogući ,ja nikome ne volim da dugujem ) 
"*ebo ga ti , školski ,znamo se tolike godine,daćeš ,nećeš pobeći  " 
E,to je Bosanac .










BOSNA I BOSANCI - Page 8 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptySre Okt 07, 2015 2:51 pm

Отац Пајсије

КАКО СМО НАВИКЛИ НА ЖЕНСКУ СВОЈЕВОЉУ, БАХАТОСТ И НЕПОЗНАВАЊЕ САОБРАЋАЈНИХ ПРОПИСА, ПРАВО ОСВЕЖЕЊЕ ЈЕ ОВАЈ КРАЈЊЕ РЕТКИ ПРИМЕР УСПЕШНО ВАСПИТАНЕ И ОДГАЈАНЕ ЖЕНСКЕ ДЕЦЕ, КОЈА ОДИШУ ХРИСТОЉУБЉЕМ, СВЕТОСАВСКИМ МИРОМ, ГЛАСОМ АНЂЕЛА И ДУШОМ ХЕРУВИМА. УКОЛИКО НЕКО ОД ВЕРНИКА СПЦ ПОСЕДУЈЕ У СВОЈОЈ ПРИВАТНОЈ КОЛЕКЦИЈИ ЈОШ КОЈИ СНИМАК ОВИХ НАДАСВЕ УМЕТНИЦА, ИЛИ ПАК НЕКО СВОЈЕ ИЗВОЂЕЊЕ ОВИХ БОГУУГОДНИХ ПЕСАМА, СЛОБОДАН ЈЕ ОД ГОСПОДА БОГА И СИНА МУ ИСУСА ХРИСТА ДА ИХ ПУТЕМ ТЕХНОЛОГИЈЕ КОМЕНТАР ОСТАВИ ОВДЕ И ПОДЕЛИ СА СВИМА НАМА КОЈИ СМО ПРАВОВЕРНИ И СПОЗНАЛИ СМО ЉУБАВ БОЖЈУ КРОЗ ОДРИЦАЊА, ПОСТ И КРАЈИШКУ МУЗИКУ. ХРИСТОС НЕКА ЈЕ ПО СРЕДИ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ.

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptySre Okt 21, 2015 7:24 pm

Srđan Puhalo
Jadi mladog Haruna ili genetika pejorativa


Harun: Babo, šta je to đikan?

Babo: Jesam li ti reko da ne igraš igrice, nego da učiš?

Harun:
Babo bolan ućim, evo ćitam neku knjigu piše “ili si insan ili si đikan”. Pa ne kontam šta to znači.

Babo: Jel to ćitaš poeziju, matere ti. Hoćeš da postaneš peder?

Harun: Jok bolam poezija, već lektiru.

Babo: Pitaj mater, ona i onako sve zna.

Harun: Majko, šta znači đikan.

Majka: Kako, kako?

Harun: Đikan, jesi gluva?

Majka: Mi smo prije rata imali vola, zvao se Đikan. Što je bio fin. Nekako žut, velik, a sav sve sjaji. Dedo ga prodom jer je mnogo jeo.

Harun: Ma nije ime vola piše se malim slovom.

Babo:
Pogledaj u rjećnik bosanskog jezika od našeg eminentnog istoričara i lingviste Dževada Jahića, što sam ga džabe kupovo.

Majka: Jazuk, moglimo smo 3 kile mesa kupiti da ne kupismo taj rjećnik.

Harun: Evo ga, našo sam…

Babo: De pročitaj, metere ti.

Harun: Đikan "seljačina, neotesani mladić, obično pravoslavac brđanin, stočar, čobanin, bosanski pravoslavac ćetničkog porijekla koji je genetski ćetnik".

Majka: Jes vala, kao da je opisao našeg vola?

Harun: Ali meni nešto nije jasno?

Babo: E šta ti sad nije jasno, kad ti je čovjek sve fino napiso.

Harun: A šta ako je čovjek neotesan, seljačina, čobanin ali je musliman, jel i on genetski ćetnik?

Majka: Nije on je obična muslimanska seljačina, jeste đikan ali nikako ne more biti ćetnik.

Babo: More biti jakako, eno ti onog Galijaševića, on je musliman, neotesan i ćetnik.

Harun: A šta ako je đikan i katolik?

Babo: Ćuj šta je, pa HDZ-ovac iz Širokog.

Harun: Babo, a šta ako je neko seljačina, neotesan i ateista.

Majka: On ti je peder iz NVO sektora. Jel imaš još pitanja?

Harun: Imam, kako je moguće da insan ima ćetnićki gen?

Babo: Fino, rodiš se sa tim? Geni su ti čudne bajke iz njih svašta može ispasti.

Majka: Ne slušaj baba, kad se insan krsti gen mu mutira i postaneš ili ćetnik ili ustaša?

Harun: A kad se osunetiš taj gen nestane, jel tako?

Babo: Tako je Hare.

Harun:
Babo da ti nisi rasista?

Babo: Kakav rasista, ja sam Bošnjak.

Majka: Ajde ti Harune mani se te knjige i genetike, donesi babu pivu iz frižidera i fataj se kompjutera i igrica. Nemoj da sekiraš baba.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyPet Okt 23, 2015 7:01 pm

Evo kako jedan stariji Bosanac kupuje veću količinu elektromaterijala u prodavnici u Nemačkoj . 
Obratite pažnju na njegovo stručno izražavanje i "deutsche sprache" .  smehsmeh
Tastera ,za onaj ,kloke ...cvaj stih .  :rlol:











BOSNA I BOSANCI - Page 8 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyPet Okt 23, 2015 7:13 pm

Zalosno je da zive ovdje i po 20 godina i jos se ne usude sami otici doktoru,jer ne razumiju jezik...u banku da ne spominjem....ma ni da kupi kartu u busu....sramote sav narod.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptySre Okt 28, 2015 8:11 pm

BOSNA I BOSANCI - Page 8 I6e5qf
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyPon Nov 02, 2015 7:56 pm

Natpis u jednoj pekari u Bijelini

BOSNA I BOSANCI - Page 8 2nq40fs
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptySub Nov 07, 2015 10:41 am

'nomad, dok smo se još dopisivali i skajpovali pa uz kako si i šta radiš, jedno veče, Džasti reče:
- Večeram slan'nu i bjeli luk.-
U tom momentu mi prorade klikeri i reko':
- Valja to.-
Danaske pređemo u Srbiju i u mesari, kupimo švargle i presovane svinjske glave, košer. Dođemo kući i za doručak, očistim glavicu belog luka. Kažem:
- Volim Bosnu jer se žene ne femkaju oko kozumiranja belog luka.-
Tek će Džasti:
- Jes' ti normalan? Kada ćemo da ga jedemo ako ne sada. Sada je najpotrebniji.-
Razmišljam, cele godine nam je najpotrebniji jer ga tamanimo barbar sa crnim.
Kilo crnog i kilo belog luka. Tek da se nađe. Neće se baci.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyUto Nov 10, 2015 10:50 am

BOSNA I BOSANCI - Page 8 51321i
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyUto Nov 10, 2015 11:25 am

Kol'ko sam primetio, jedino Jasna nije Bosanka. Ostalima nije baš sve jasno.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyPet Nov 13, 2015 5:26 pm

Ovo nije vic ? 
I neka još neko kaže da su Bosanci glupi .Jaran lakonski reagovao .
Sad ,šta bi -bi ,nećemo belaja pravit* 

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Fejsbuk-svaleracija-sarajevo-1447318247-782813










BOSNA I BOSANCI - Page 8 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyNed Nov 15, 2015 5:02 pm

Danubius ::
Ovo nije vic ? 
I neka još neko kaže da su Bosanci glupi .Jaran lakonski reagovao .
Sad ,šta bi -bi ,nećemo belaja pravit* 

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Fejsbuk-svaleracija-sarajevo-1447318247-782813

Ja moju svakodnevno. Prevencija.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptySre Nov 25, 2015 11:57 am

Sretan dan drzavnosti,Bosno i Bosanci.

BOSNA I BOSANCI - Page 8 V4uh04
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyNed Dec 06, 2015 9:20 pm

I tako...kad je zastoj u saobraćaju, onda može da se zasvira i zapjeva
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyNed Jan 03, 2016 5:36 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ja koji đavo! Ko bi ček'o vučnu službu, ganj'o sajle i ostale gluposti ! :brdski2:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyNed Jan 03, 2016 5:55 pm

Meni ova slika izaziva suze i sjecanje na vrijeme kad smo bili spremni pomoci svima....zamisljam ovdje takvu situaciju,garantujem da bi usporili da vide sta je to bilo,eventualno da uslikaju ako je zanimljivo,ali niko ,bas niko ne bi izasao da pomogne.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyNed Jan 03, 2016 6:00 pm

Nemoj Astra da te rastužuje. Meni ovakve slike govre da ima još uvijek nade za nas i da nismo još uvijek postali sante leda!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyUto Jan 05, 2016 6:08 pm

justicija ::


Ja koji đavo! Ko bi ček'o vučnu službu, ganj'o sajle i ostale gluposti ! :brdski2:
Ovo je snimljeno u Banjaluci ,verovali ili ne 
.Made in Bosna  :patiner:











BOSNA I BOSANCI - Page 8 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyUto Jan 05, 2016 6:45 pm

I jedna prelijepa slika Banja Luke danas

BOSNA I BOSANCI - Page 8 9j1w6f
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyNed Jan 10, 2016 8:17 pm

BOSNA I BOSANCI - Page 8 12144649_10156242558430624_2946669254850241128_n

...slobodno tržište ,slobodno formiranje cena ..... smehsmeh

A ja da vam uštedim novce -ne bio lenj, pa našao .... :brdski2:













BOSNA I BOSANCI - Page 8 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptySub Jan 23, 2016 10:02 am

I danas dobri i normalni ljudi su dobre i normalne komšije . 
Pokušali su ,ali nisu uspeli ipak ubiti "dušu" Bosne kakvom smo je mi znali . 

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Uredno-mu-stizu-priznanice-foto-printscreen-hayatba-1453494992-829725










BOSNA I BOSANCI - Page 8 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptySub Jan 23, 2016 11:14 am

BOSNA I BOSANCI - Page 8 2vnj88p











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyČet Jan 28, 2016 12:07 pm

Ako si žensko onda i potvrda da si prošle godine bila Prva pratilja Miss sveta, najmanje.

BOSNA I BOSANCI - Page 8 S12mnm










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyČet Jan 28, 2016 2:17 pm

BOSNA I BOSANCI - Page 8 11207340_10208174513098533_7185630621343781895_n

BOSNA I BOSANCI - Page 8 12390865_10207906200190878_8008666279054235153_n
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyPet Jan 29, 2016 7:18 pm

Oglas na olx.ba najvećem oglasnom portalu u BiH.
BOSNA I BOSANCI - Page 8 Vdfj37
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyPon Feb 08, 2016 2:22 pm

... đe me nađeee...

BOSNA I BOSANCI - Page 8 N5ng2o

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyPon Feb 08, 2016 9:16 pm

Na današnji dan prije 32 godine počele su XIV Zimske olimpijske igre u Sarajevu. Grad na Miljacki dobio je organizaciju ispred japanskog Sappora i švedskog Geteborga.Trajale su od 8. do 19. februara. Kuriozitet je da su to prve zimske olimpijske igre koje su organizovane u nekoj komunističkoj zemlji.

BOSNA I BOSANCI - Page 8 8x3g5g

Kažu, da su mnogi učesnici bili oduševljeni gostoprimstvom, ja se sjećam oduševljenja na radiju, televiziji, sjećam se da je veliki problem bio snijeg koji nikako da padne. Znam da su bili pripremljeni "snježni topovi" da se staze i borilišta opskrbe snijegom, a onda, noć prije otvaranja, snijeg je počeo da pada. O tom snijegu se i danas priča kada god pokušavamo nekome objasniti koliki je snijeg znao pasti. Tada je u mojim Loparama bilo preko 2 metra snijega i mi smo maksimalno uživali jer škola nije radila.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyNed Feb 14, 2016 11:56 am

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Wjdm2x
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptySub Apr 16, 2016 12:36 pm

CIJELI BALKAN JE ZBOG OVOG NA NOGAMA: SRBIN IZ SRBIJE POSLAO PORUKU SVIM SRBIMA KOJI ŽIVE U BiH


[You must be registered and logged in to see this link.]


Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyUto Apr 19, 2016 3:38 pm

Ko kaže da smo glupi , Enisu BOSNA I BOSANCI - Page 8 121qrzp











[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyČet Maj 12, 2016 5:15 pm

Koliko ja kapiram ,opozicija u Republici Srpskoj najavila protestno okupljanje protiv ondašnjih vladajućih (čitaj ,Dodiga) 
Dodig i kompanija naravno ,najave "kontramiting" ,kako to vladajući obično rade (nagledasmo se mi "Ušća "i sl) 
Na sve to ,zabrinuti Vučić već dva dana uznemirava javnost u Srbiji (naravno ,sa željom da skrene pažnju od svinjarija koje rade njegovi ) o "saznanjima  da su na tom skupu mogući veliki neredi " .
Isto potvrdi i ondašnji vođa opozicije (srpske ,u Republici Srpskoj ,da ne bude zabune,Mladen Bosić ,"Savez za promene"  ) -ali sa napomenom da oni imaju saznanja da se "grupe ekstremista iz Srbije spremaju da organizovano dođu u Republiku Srpsku sa ciljem izazivanja incidenata" ? 
Dakle ,Acika je zabrinut ,a poznato je da voda Dodika i gde treba i gde ne treba po Srbiji ,kao da je član njegove partije ,znači zabrinut je za njega ? 
U čemu je problem? Pa mi imamo policiju ,i znamo ko su ekstremisti u Srbiji ,nema razloga da se takav odlazak tamo ne spreči ,ako već postoje "obaveštajni podaci" ? 
Dragi Srbi iz Bosne ....sprečite sami te "branitelje" ,i najurite bandu , valjda se sećate šta je bilo 90 tih ,kada su vam isti ti dolazili "pomoći u borbi" i "braniti vas " ?
Treba li to da se ponovi ,da se zavadite međusobno uz njihovu "pomoć" ,pa da nesreće ostanu vama ,a oni ispare odakle su došli ,pošto su se napljačkali na vašoj muci i ostavili vas zavađene sa sunarodnicima ? 
Nadajmo se da će kod "Bosanaca" preovladati pamet ,pa će sami rešavati svoja neslaganja ,bez uplitanja nezvane  "braće iz majke Srbije ".

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Naslovna-12052016-1463005139-904367

Usput ...vrlo oprezno primite i "brigu za mirotvorstvo " i ovoga -setite se šta je govorio i radio kao "novinar TV Pale " -koliko juče.










BOSNA I BOSANCI - Page 8 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyPon Maj 23, 2016 6:11 pm

Dakle, opšte je poznato da se sa Bosancima nije zezati (ma šta vam okolo drugi pričali), no, Bosanke znaju biti opasne i po život :brdski2:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyPon Maj 23, 2016 6:58 pm

justicija ::
Dakle, opšte je poznato da se sa Bosancima nije zezati (ma šta vam okolo drugi pričali), no, Bosanke znaju biti opasne i po život :brdski2:

[You must be registered and logged in to see this link.]

A đe ćeš bolji način da se ode u polja ?! naklon










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyPon Maj 23, 2016 7:15 pm

Kica/Praja ::
justicija ::
Dakle, opšte je poznato da se sa Bosancima nije zezati (ma šta vam okolo drugi pričali), no, Bosanke znaju biti opasne i po život :brdski2:

[You must be registered and logged in to see this link.]

A đe ćeš bolji način da se ode u polja ?! naklon

To je bolan žena! Toliko uživanja da te na kraju smakne! :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyPon Maj 23, 2016 7:28 pm

justicija ::
Kica/Praja ::
justicija ::
Dakle, opšte je poznato da se sa Bosancima nije zezati (ma šta vam okolo drugi pričali), no, Bosanke znaju biti opasne i po život :brdski2:

[You must be registered and logged in to see this link.]

A đe ćeš bolji način da se ode u polja ?! naklon

To je bolan žena! Toliko uživanja da te na kraju smakne! :948208144:


Pa čuj bona, svaki orgazam je mala smrt, red je da jednom bude i zapravo.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyNed Jun 26, 2016 5:54 pm

Mi stariji se sećamo grba BiH iz vremena socijalističke Jugoslavije .
Neko se dosetio da ga prilagodi sadašnjem vremenu .
Tužno i istinito . 
(stavljam ovde jer ćete pogledati ,da sam stavio na neku od "crkva" tema -ne bi  BOSNA I BOSANCI - Page 8 111827

ps hvala Koni što je postavila na FB ,pa se ja odande poslužio 

BOSNA I BOSANCI - Page 8 13501875_10209547093143932_4933214856053846644_n










BOSNA I BOSANCI - Page 8 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyČet Sep 22, 2016 9:00 pm

Nigdje k'o u Bosni  :brdski2:

BOSNA I BOSANCI - Page 8 33z4viu











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyČet Sep 22, 2016 9:37 pm

Danubius ::
Mi stariji se sećamo grba BiH iz vremena socijalističke Jugoslavije .
Neko se dosetio da ga prilagodi sadašnjem vremenu .
Tužno i istinito . 
(stavljam ovde jer ćete pogledati ,da sam stavio na neku od "crkva" tema -ne bi  BOSNA I BOSANCI - Page 8 111827

ps hvala Koni što je postavila na FB ,pa se ja odande poslužio 

BOSNA I BOSANCI - Page 8 13501875_10209547093143932_4933214856053846644_n

Da si malko obišao BiH i okolinu južno-tužne Srbije, uverio bi se. Reko' ti da se ne informišeš iz ŽNJ novina i nacionalno opredeljenih.
Ranac na leđa i proveri svoje argumente.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyPon Sep 26, 2016 7:59 pm

John Doe ::
Citat :


BOSNA I BOSANCI - Page 8 13501875_10209547093143932_4933214856053846644_n

Da si malko obišao BiH i okolinu južno-tužne Srbije, uverio bi se. Reko' ti da se ne informišeš iz ŽNJ novina i nacionalno opredeljenih.
Ranac na leđa i proveri svoje argumente.


rasta
Pošto očigledno ne razumeš simboliku ,onda da te malo uputim ,i to ne "podacima iz novina " ,nego zvaničnim podacima . 
Pre rata je na teritoriji BiH bilo ukupno 1.144 džamije.Tokom rata je srušeno ili uništeno 534 džamije na teritoriji Republike Srpske ,a 80 na teritoriji koje je kontrolisalo Hrvatsko vijeće odbrane (ili kako se to već zvalo ) 
Nakon rata obnovljene su 452 džamije ,a izgrađeno je 367 NOVIH  ,dok su desetine u fazi obnove ,dakle biće završene u naredne 3 godine (podatak Republičkog centra za islamsku arhitekturu ,direktorka dr.Fatima Šišić ) Isti centar beleži još 57 džamija gde obnova nije počela ,ili su u fazi početnih radova ,kao i 44 mesdžida (za tvoju informaciju ,džamije nisu jedini islamski verski objekti ,tu su i mesdžidi (novosagrađenih 102 ) ,tekije ,mektebi ,turbeta itd -dakle , više stotina verskih objekata ) 
Samo u Sarajevu se brojka približava stotini (97 ) ,džamije se nalaze u još 89 gradova i naselja ,a trenutno "aktivnih" ima 818 . 
Podatak nije iz novina ,a ako te zanima ,možeš ih pojedinačno proveriti i razgledati na  http://www.dzamije.info/index.php
Dakle ,ni ovaj podatak nije iz "novina" ,nego sa zvaničnog sajta koji se time bavi . 
Tome dodaj popriličan broj bogomolja i hramova katoličke i pravoslavne konfesije ,od kojih i poprilično novoizgrađenih (ako te zanima ,mogu ti i to naći ) čime dobijamo jednu ogromnu cifru za tako malu zemlju i za relativno mali broj stanovnika . 
To je simbolizam koji očigledno ne razumeš -gradite fabrike da ljudi imaju gde da rade i od čega da žive ,a ne verske objekte. 

Što se tiče ovoga drugoga -nešto i tebe ne videh da si posetio Sarajevo ili da si puno hodio širom BiH ,mislim -van teritorije Srpske ,a kada budem našao sponzora za putovanja  ,kao i sponzora za noviji i pouzdaniji auto -sigurno ću to i uraditi .










BOSNA I BOSANCI - Page 8 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyUto Sep 27, 2016 12:38 pm

Poruka iz Mostara -ne treba lepše i jasnije . Bravo za Bosanke . 

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Devojke-mostar-prijateljstvo-zastave-foto-printscreen-facebook-1474963071-999691










BOSNA I BOSANCI - Page 8 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyUto Sep 27, 2016 2:33 pm

U Sarajevu sam bio od '82. a do tada sam od '81. boravio u Tuzli. Lepo si apsolvirao broj verskih objekta. Svaki stanovnik ima svoju Bogomolju,
Neka, u slučaju frke, postoji Vojvodina, gde će se preseliti ostatak sa ovih prostora, sve sa Bogomoljama. Još kada Vučić uveze Sirijce, biće i džamija, taman koliko treba i još koja pride.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyPet Nov 25, 2016 4:50 pm

Prvo zasjedanje ZAVNOBiH-a počelo je u Mrkonjić Gradu 25. novembra 1943. u 19 sati. Završeno je iste noći (26. novembra) u 4 sata ujutro.

Prvo zasjedanje Zemaljskog antifašističkog vijeća narodnog oslobođenja BiH-ZAVNOBiH, koje je bilo i konstituirajuća skupština, održano je uz prisustvo 141 delegata, od 173 delegovanih. ZAVNOBiH je osnovan kao centralno političko predstavništvo Narodnooslobodilačkog pokreta (NOP-a) i najvišeg organa narodne vlasti Bosne i Hercegovine.

Odbornici su usvojili Rezoluciju ZAVNOBiH-a i Proglas narodima BiH u kojima se ističe da ubuduće BiH i njene narode u zemlji i inostranstvu, mogu zastupati i predstavljati samo ZAVNOBiH i AVNOJ.

Ovim aktima je izražena i odlučnost naroda BiH da njihova zemlja, koja nije ni srpska, ni hrvatska, ni muslimanska, nego i srpska i muslimanska i hrvatska, bude zbratimljena zajednica u kojoj će biti osigurana puna ravnopravnost svih Srba, Muslimana i Hrvata. Na zasjedanju je izabrana delegacija od 58 članova, koja će predstavljati BiH na Drugom zasjedanju AVNOJ-a (29. novembar 1943). Istovremeno je konstituisano Predsjedništvo ZAVNOBiH-a, sastavljeno od 31 člana, sa dr. Vojislavom Kecmanovićem, ljekarom iz Bijeljine, kao predsjednikom.

 


BOSNA I BOSANCI - Page 8 15gxyqb

BOSNA I BOSANCI - Page 8 2802qz4












Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 EmptyPet Dec 16, 2016 7:08 pm

Svaka joj čast , ne što je Astrina i moja al dete je za sve pohvale.

Banjalučanka vozač kamiona, autobusa, teniski je sudija, radi kao optičar, poslastičar i kozmetičar…

Ana Lukajić (24) diplomirani je politikolog za međunarodne odnose, kozmetički tehničar, ali i vozač kamiona i autobusa, optičar, teniski sudija, poslastičar, model, promoter, te majstor za izradu ukrsnih figura i nakita.
BOSNA I BOSANCI - Page 8 TN4ktkqTURBXy8zYTE3NWRlN2MzNmI1MTFmMTgwNDBiYjhjZDE2YmRmZS5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA

- Stalni posao mi je optičarskoj radnji, gde sam zaposlena kao optičar. Pored ovog posla, osam godina već radim nokte i određene kozmetičke usluge, a po potrebi radim i torte i ostale poslastičarske usluge. Spojila sam nešto nespojivo. Sve što radim to i volim, posebno taj kozmetički posao. Svestrana sam i sve mi fino ide, radim kvalitetno. Vremenom sam sticala znanja iz raznih oblasti – priča Ana Lukajić.

Ova Banjalučanka kaže da put do boljeg života dolazi prvenstveno obrazovanjem i stalnim učenjem i usavršavanjem. Ona ne odustaje, iako joj bogat CV ponekad nije od pomoći.
- Ako apliciram za komercijalistu, onda u CV stavim samo deo koji je vezan za tu poziciju, dakle vozačke i slično iskustv… - kaže ova Banjalučanka.
BOSNA I BOSANCI - Page 8 Z_ektkqTURBXy83OGMyOGE5NWMyZmJjZGFhN2IyMWU0MDY3MmUzNGQ3ZS5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA
Pored svih poslova, ova mlada djevojka stiže i da sudi teniske mečeve u svom gradu. Za tenis kaže kako je taj sport zavolela od malih nogu i trenirala.
Anin otac se bavi prevozom, a mlađi brat vozi autobus. Tako je bilo suđeno, da ona prilikom polaganja vozačke dozvole, položi vozački i za kamion, prvo mali, pa onda sa prikolicom. Trenutno radi na dozvoli za autobus.
- Želja mi je da nađem posao da je iole normalno plaćen kao u svetu i da mogu da živim od toga. Ja radim sada dva do tri posla , nemam radno vreme i vremena za sebe. Morala sam se odreći mnogo toga, retko se viđam sa momkom, drugarice da ne spominjem. Posle optike idem u salon da radim nokte. Jako malo vremena provodim kod kuće, nemam vremena ni da treniram. Ne mogu ni duži period za odmor da uzmem. Zato bih voljela da imam normalno radno vrijeme, te platu koja je dostojna da se normalno živi - kaže mlada Banjalučanka.
Kaže da današnje mlade generacije ne žele raditi i da uglavnom provode vrijeme u nekom isčekivanju.
- Svi bi da imaju dosta novca, da troše i uživaju, ali ne bi radili. Mnogi se nadaju da ih čeka posao kada završe fakultet, svi čekaju neke pozicije. Niko neće da radi druge poslove. Ja ću svoju decu da savetujem da prvo da završe zanat, pa fakultet, da ne čekaju i nadaju se. Znanje vam nikad niko ne može uzeti- navodi Lukajić.
Na kraju, mladima poručuje da se što više da trude i bore. Kaže, ona da je čekala svoj posao i dalje bi sjedila u kući i gubila vrijeme. Najvažnije je da ne zavisite ni od koga.










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOSNA I BOSANCI   BOSNA I BOSANCI - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
BOSNA I BOSANCI
Nazad na vrh 
Strana 7 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Bosna bez viza?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: BOSNA i HERCEGOVINA-
Skoči na: