DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptyUto Jul 20, 2010 8:47 pm

Avganistanski predsednik Hamid Karzaj rekao je, otvarajući u Kabulu međunarodnu konferenciju o razvoju Avganistana, da želi da avganistanske snage preuzmu poslove bezbednosti u nekim delovima zemlje do kraja godine, a na celoj teritoriji do 2014. godine.



[You must be registered and logged in to see this image.]
On je ujedno priznao da nije stvorio dovoljno dobar sistem uprave i optužio strane bezbednosne firme za veliki udeo u korupciji u Avganistanu.
BBC-jev dopisnik u Kabulu kaže da pobunjeni talibani još kontrolišu veliki deo Avganistana, i da se zato čini da su preambiciozni ciljevi koje je predsednik Karzaj postavio u oblasti bezbednosti.

Analitičari kažu da pravi značaj konferencije leži u nastojanjima da medjunarodna zajednica ostane angažovana u Avganistanu, u svetlu odluke Baraka Obame da počne da smanjuje broj američkih trupa u Avganistanu u julu 2011 godine.


Nakon 9 dugih godina, dokle je stigao rat u Avganistanu?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptyUto Jul 20, 2010 9:00 pm

Црни дани за НАТО



САД и амерички војни савезници имали су у првих шест месеци ове године најтеже војне губитке од интервенције 2001, а спирала смрти и даље јача[You must be registered and logged in to see this image.] Војна премоћ не помаже: војници ИСАФ-а у акцији (Фото Бета)


У Авганистану спирала смрти је у драматичном узлету: и међу војницима и међу цивилима. Од почетка године САД и амерички војни савезници – у мисији ИСАФ под командом НАТО-а – имали су драматичне губитке. Према незваничним подацима погинуло је више од 360 страних војника различите националности.
Само у јуну страдала су 102 војника, што је најцрњи месец од почетка војне интервенције против талибана 2001. године. Готово половина убијених војника стигли су у Авганистан из Сједињених Америчких Држава. Црни „низ”, судећи по новинским вестима, наставља се и овог месеца: 10. јул – убијено шест америчких војника, 14. јул – погинуло осам америчких војника...
Када се овоме дода и податак да је од јануара до јуна у Авганистану живот изгубило 1.074 цивила сасвим је јасно да насиље више нико не може да контролише.
Чак и снажна светска армада: 150.000 војника под комадом НАТО-а су немоћни. Непријатељ такође трпи губитке, али се не предаје. Удара и снажно и болно.
У години која је означена као преломна за коначно успостављање мира и демократије, у Авганистану насиље је узело толико маха да се већ отворено говори како је земља утонула у хаос из којег нема излаза.
( POLITIKA)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptyUto Jul 20, 2010 9:40 pm

Dobro rečeno -nasilje je uzelo maha. Nije precizirano kako dodje do tih žrtava -tako što su gospoda talibani uključili bombaše samoubice , kamione sa eksplozivom i slične naprave . A onda strada mnogo ljudi odjednom.
Ovim ne želim reći da talibanski borci nisu odlični-naprotiv. Fanatični, ne treba im ni hrane ni vode , samo mu daj raketni bacač i on će tri dana čučati na nekoj čuki dok ne zvekne neki tenk-a onda nestati kao divokoza u kamenjaru.
Ima i drugi problem , u gradovima .Nikome na čelu ne piše da je taliban , ne može se razlikovati od običnog civila (koje, usput , ubijanjem drže u strahu ) Tako da danju se lepo šetaju-a noću izlaze naoružani. Vrlo je teško tu nešto uraditi, a da ne stradaju i civili , koje ovi uzimaju i za živi štit.
Da sam ja u komandi NATO , prvo bih hermetički zatvorio granicu prema Pakistanu , a onda pokrenuo masovnu ofanzivu na recimo onaj Kandahar .
A komanda NATO se bacila na edukaciju stanovništva , programe, bla bla....uostalom.....kad su Ameri i umeli ratovati sa gerilom ,sem što su stostruko nadmoćniji u tehnici ?
Ako žele da ne prodju kao u Vijetnamu , moraju udarati snažno, pametno i precizno -svakako izbegavajući civilne žrtve. Ovaj toplo-hladno sistem ratovanja može da traje još 20 godina , i neće ništa doneti-sem još žrtava na obe strane .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptyUto Jul 20, 2010 9:49 pm

Pa vidis , i glavnokomandujucem u Pentagonu nije jasno kad pogleda kartu Avganistana na kojoj je obelezena teritorija gde talibani imaju vlast i sve veci borj pristalica. Kako to da nakon tolikih godina, ta teritorija biva sve veca? Toliki programi i ostalo..
Gospoda talibani kazes, a onda je ta ista gospoda spremna da cuci po tri dana ko divokoza na kamenu?! Mnogo vise od te konstatacije treba, da bi se razumeo narod koji se bori na svojoj zemlji...
Snazno, pametno i precizno, a bez civilnih zrtava?! Sutra malo! Pa tamo ratuju i civili!
Mnogo je tu nepravilnosti, koje nosi svaki dugogodisnji rat, i to ce samo , kako vreme bude prolazilo, biti gore za one koji su dosli..
Uporedjujes sa Vijetnamom? Mozda je Somalija bolje uporedjenje? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
zirafa
Vitez od reči
zirafa


Godina : 68
Datum upisa : 29.03.2010

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptyUto Jul 20, 2010 10:17 pm

Sve je to američka škola koja se sada obija o glavu...

Kao i ovo na primer....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptyUto Jul 20, 2010 10:46 pm

sonia ::

Uporedjujes sa Vijetnamom? Mozda je Somalija bolje uporedjenje? [You must be registered and logged in to see this image.]
Somalija je odlično poredjenje ,kako su arogantno Ameri nastupili -ovi su ih pobili štapovima . Rekoh već da nemaju šanse ni sa jednom gerilom koja ratuje na svojoj teritoriji. Nego , ovde se nešto gubi iz vida.
Talibani nisu nikakvi "rodoljubi" nego verski fanatici , pre svega krvnici svoga naroda . Nisi videla kako streljaju žene na stadionu masovno , metkom u glavu , jer su "zgrešile" ?
Nisu oni nikakvi "partizani" -pa oni su kontrolisali proizvodnju narkotika ,a narodu silom nameću "tvrdu veru "-dakle ograničavaju sve ljudske slobode do prava da oduzmu život.Pa oni su rušili one statue Bude koje su stajale hiljadu godina , što ni Džingis Kan nije rušio.Uopšte , represija , ubijanje svake individualnosti , svake kulture, svih medija-to je njihova politika-i sva vlast njima, u Alahovo ime.
Ja mislim da to ne piše nigde u Kuranu, kako ga ovi tumače .
A pravi razlog prisustva pre svega Amerike tamo su -resursi .
Sad nisam siguran , ali mislim da se (malo sad i meni zvuči apsurdno , ali kao da tako nekako pamtim, provericu ) bas tamo nalaze ogromne rezerve ekološki zdrave pijaće vode ? Verovatno ima i koješta drugo-nisu oni dzabe dosli , jer Avganistan nema oruzje za masovno unistenje , pa bi to bio izgovor . Kao i obicno-novac je tu u pitanju, pre svega .
I baćuške Rusi isto nisu išli tamo da menjaju drustveno uredjenje i donesu demokratiju -nego da se dočepaju isto toga što i ovi žele .
Samo ovi, opet u svojoj aroganciji, nisu nista naučili od ovih prvih, što se provedoše kao bosi po trnju.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptySre Jul 21, 2010 11:23 am

Istorijski
skup u Kabulu









Avganistanski predsednik Hamid
Karzaj rekao je, otvarajući u Kabulu međunarodnu konferenciju o razvoju
Avganistana, da želi
da avganistanske snage preuzmu poslove bezbednosti u
nekim delovima zemlje do kraja godine, a na celoj teritoriji do 2014.
godine.




[You must be registered and logged in to see this image.]

Avganistan
On je ujedno priznao
da nije stvorio dovoljno dobar sistem uprave i optužio strane
bezbednosne firme za veliki udeo u korupciji
u Avganistanu.


Nije neposredno pominjao talibane,
ali je rekao delegatima iz oko 70 zemalja i organizacija da su suočeni
sa "zlim zajedničkim
neprijateljem".



BBC-jev dopisnik u Kabulu kaže da
pobunjeni talibani još kontrolišu veliki deo Avganistana, i da se zato
čini da su preambiciozni
ciljevi koje je predsednik Karzaj postavio u oblasti
bezbednosti.


Prvi veliki skup nakon Londona

Konferencija je prvi veliki skup o
Avganistanu posle donatorske konferencije održane prošlog januara u
Londonu.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Kabul
U Kabulu su zavedene stroge mere
bezbednosti i ulice grada pune su kontrolnih punktova.


Portparol ministarstva unutrašnjih
poslova, Zemaraj Bašari izjavio je agenciji Rojters: "Sto odsto smo
spremni, ali to ne
znači da će sve ići po planu".


Generalni sekretar UN, Ban Ki Mun,
koji će sa predsednikom Karzajem biti domaćin konferencije, pozvao je
avganistanskog predsednika
da izradi "konkretan plan akcije".


Avganistanska vlada će na
konferenciji izneti svoje planove za poboljšanje upravljanja zemljom,
razvoj, unapredjenje vladavine
prava i ljudskih prava i efikasnije korišćenje pomoći.


Zauzvrat, Avganistanci će tražiti od
medjunarodne zajednice da im odobri kontrolu nad 50% svih donatorskih
fondova u roku
od dve godine.


Analitičari kažu da pravi značaj
konferencije leži u nastojanjima da medjunarodna zajednica ostane
angažovana u Avganistanu,
u svetlu odluke Baraka Obame da počne da smanjuje broj
američkih trupa u Avganistanu u julu 2011 godine.


Evo , ovo je pravi potez . Tako se može smanjiti uticaj Talibana .Ako narod bolje živi , neće biti zainteresovan za ratovanje , niti će se dati vrbovati ni za kakve "svete ciljeve " .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptySre Jul 21, 2010 6:41 pm

Ej, mucna ima majka! Ovo je pravi potez , isto kao kad nas predsednik i delegacije idu ili docekuju visoke prdstavnike , sve vicuci -Bice bolje!
A narod u sve vecoj bedi..
Lepo ti pise u zadnjoj recenici, da je to samo pokusaj medjunarodnih snaga da se odrze tamo,sto ce reci, uticaj talibana se svakodnevno siri..
I da se razumemo, nisam ja za ratovanja, i nisam ni na cijoj strani, samo moje glediste je da svako treba da cisti svoje dvoriste i da porodica sama resava probleme unutar kuce.
Mozda bi i mi trebalo , ako nista, ono da nadjemo te, kako ih nazva, ''svete ciljeve'', jer sve smo blizi danu kad samo Bog moze da nam pomogne!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptySre Jul 21, 2010 10:21 pm

sonia ::
Ej, mucna ima majka! Ovo je pravi potez , isto kao kad nas predsednik i delegacije idu ili docekuju visoke prdstavnike , sve vicuci -Bice bolje!
A narod u sve vecoj bedi..
Pa nije u bedi zbog medjunarodne zajednice . Ne idu oni okolo i otimaju hranu i novac i regrutuju silom radno sposobno stanovnistvo .
Nisam ni ja navijač bilo koje strane , ali sam principijelno protiv represivnih totalitarnih rezima .A kakvi su talibani ,to smo videli .
Uostalom, talibani vojno kontrolišu manje od 1/4 teritorije,tačnije Kandahar i Nimroz i da NATO ne zeli da izbegne gubitke u svojim redovima, vec bi odavno jedna ofanziva rešila stvar .
Samo, i ovi moraju da objasne svom glasačkom telu zašto stižu mrtvački sanduci sa američkim gradjanima , i koji je interes Amerike u svim tim vukojebinama , pa to zato toliko traje , i ne bih se čudio, da kada se kapital infiltrira tamo, da dignu rep i odu , kao sto nameravaju u Iraku. Ne bi bio prvi put . Inace je poslovicna glupost americkih tajnih sluzbi ,i lose procene ,,,sta vise reci od onoga da su oni obucavali Osamu Bin Ladena i ekipu i vojno ga pomagali . Nema veze sa temom -ali ja verujem da su i Karadzicu obecali sto on kaze , poznato je da je Sloba bio americki covek , pa sta se sve izdesavalo . Cas je bio "kasapin" čas "faktor mira" Moguce je da Pentagon samo jednog dana kaze -pustimo da narod Avganistana sam izabere , tj da se povuku i da ostave talibanima da silom opet osvoje vlast-ako "procene" da im tako više odgovara, tj,da imaju vise koristi.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptySub Jul 31, 2010 2:24 pm

Danubius ::
[
Pa nije u bedi zbog medjunarodne zajednice . Ne idu oni okolo i otimaju hranu i novac i regrutuju silom radno sposobno stanovnistvo .
Nisam ni ja navijač bilo koje strane , ali sam principijelno protiv represivnih totalitarnih rezima .A kakvi su talibani ,to smo videli .
Uostalom, talibani vojno kontrolišu manje od 1/4 teritorije,tačnije Kandahar i Nimroz i da NATO ne zeli da izbegne gubitke u svojim redovima, vec bi odavno jedna ofanziva rešila stvar .
Samo, i ovi moraju da objasne svom glasačkom telu zašto stižu mrtvački sanduci sa američkim gradjanima , i koji je interes Amerike u svim tim vukojebinama , pa to zato toliko traje , i ne bih se čudio, da kada se kapital infiltrira tamo, da dignu rep i odu , kao sto nameravaju u Iraku. Ne bi bio prvi put . Inace je poslovicna glupost americkih tajnih sluzbi ,i lose procene ,,,sta vise reci od onoga da su oni obucavali Osamu Bin Ladena i ekipu i vojno ga pomagali . Nema veze sa temom -ali ja verujem da su i Karadzicu obecali sto on kaze , poznato je da je Sloba bio americki covek , pa sta se sve izdesavalo . Cas je bio "kasapin" čas "faktor mira" Moguce je da Pentagon samo jednog dana kaze -pustimo da narod Avganistana sam izabere , tj da se povuku i da ostave talibanima da silom opet osvoje vlast-ako "procene" da im tako više odgovara, tj,da imaju vise koristi.

Jbt. ne znam sta da odgovorim na ovaj post, posto si sam sebi kontradiktoran ( vidi pocetka i kraj posta).
Na prvu recenicu cu samo reci, da nisam ni mislila da je to zbog medjunarodne zajednice, ali mi je mucno, kao i vecini kad predsednici, i raznorazni predstavnici krenu okolo da hvale kako sve napreduje, cveta, a kad tamo narod grca!
Talibane vidimo onako kako nam i predstavljaju. Ceo svet je i nas video kao ubice i koljace, a jesmo li?
A interes Amerike, po svim vukojebinama ovog sveta, samo ona najbolje zna, tj. jedan uski krug ljudi u njoj. Ostali su, manje -vise izgubljeni po onim njenim prostranstvima..
Zakljucak je da cu Ameri tako na kraju i da urade, a sto su onda uopste i isli tamo? Ponekad mi se cini kao da je ceo svet igracka u rukama sile.. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptySub Jul 31, 2010 2:32 pm

sonia ::

Talibane vidimo onako kako nam i predstavljaju. Ceo svet je i nas video kao ubice i koljace, a jesmo li?
. [You must be registered and logged in to see this image.]
Talibane vidimo kako oni sami sebe predstave .Nisi nikada gledala kako ubijaju žene na fudbalskom stadionu metkom u glavu , ili kako odsecaju glavu sabljom ratnim zarobljenicima itd? Pa nisu to montirani spotovi ..Ne vidim ni jedan razlog zašto su talibani dobri pa ih treba braniti.Pa čak ni Islam ne poštuju ,tumače Kuran kako oni žele , a to im je i izgovor za sve vrste terora , i prema svom narodu .
A što mi imamo takav "imidž" u svetu, treba pitati one koji su ubujali u Srebrenici , one "Škorpione " koji su ubijali vezane i nenaoružane , i one razne "dobrovoljce " sa kamama....nismo mi krivi , ali su oni pripadnici našeg naroda...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptySub Jul 31, 2010 3:01 pm

[quote="Danubius"]
sonia ::

Talibane vidimo onako kako nam i predstavljaju. Ceo svet je i nas video kao ubice i koljace, a jesmo li?
. [You must be registered and logged in to see this image.]
Talibane vidimo kako oni sami sebe predstave .Nisi nikada gledala kako ubijaju žene na fudbalskom stadionu metkom u glavu , ili kako odsecaju glavu sabljom ratnim zarobljenicima itd? Pa nisu to montirani spotovi ..Ne vidim ni jedan razlog zašto su talibani dobri pa ih treba braniti.Pa čak ni Islam ne poštuju ,tumače Kuran kako oni žele , a to im je i izgovor za sve vrste terora , i prema svom narodu .
A što mi imamo takav "imidž" u svetu, treba pitati one koji su ubujali u Srebrenici , one "Škorpione " koji su ubijali vezane i nenaoružane , i one razne "dobrovoljce " sa kamama....nismo mi krivi , ali su oni pripadnici našeg naroda...[/quote]

Uh! Pa ko kaze da ja branim talibane?! Grozim se bilo kog obika nasilja, i ne opravdavam nijedan razlog , sem mozda zastita sopstvenog zivota, ili zivota dece, sto znaci samo kao samoodbranu!
Snimci mogu bit,i ali i ne moraju , montirani, ali MORAS uzeti u obzir gde ti ljudi zive, kakavi su njihgovi zakoni ( pa jos postoje i ljudozderi na ovom svetu). Takve drasticne mere , koje sprovode, verovatno jesu jedini nacin da se sprovede neki zakon medju njima, NE OPRAVDAVAM, ali isto tako NE OPRAVDAVAM ni to da JA ILI NEKO TRECI odem tamo i na svoj nacin ( koji zovu ovako ili onako) sprovodim zakon medju njima! I sto je najgore, taj novi zakon, kad malo bolje osmotris ( eno opet novih 95hiljada dokaza) nije nista bolji od slucaja na igralistu! [You must be registered and logged in to see this image.]
I za kraj, ne zelim da pitam ove ili one ( a bilo ih je i sa jedne, druge i trece strane) zasto nam je imidz u svetu takav! Ne zelim da znam da postoje! Ali nije moralo da dodje do toga da su svi Srbi takvi, a vecina
nije!
Nismo mi krivi, ali oni su pripadnici naseg naroda???!!! Paa!!!?? Zato treba da uzmemo deo odgovornosti?!! Ne pristajem!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptyPon Avg 02, 2010 11:36 pm

PETORO DECE POGINULO U SAMOUBILAČKOM NAPADU Ponedeljak, 2. Avgust, 2010.|

Autor: Agencija TANJUG











[You must be registered and logged in to see this image.]
KANDAHAR - Petoro dece poginulo je jutros u napadu bombaša
samoubice na policijsko vozilo kojim je jedan avganistanski zvaničnik
išao na posao, u provinciji Kandahar, na jugu Avganistana, saopštilo je
Ministarstvo unutrašnjih poslova.

"Bombaš samoubica aktivirao je eksploziv u automobilu nedaleko od
konvoja guvernera distrikta Dand", rekao je zvaničnik provincije
Kandahar. On je rekao da je poginulo petoro i povređeno jedno dete.

Šef distrikta Dand u provinciji Kandahar Ahmadulah Nazak, koji je bio
meta napada, ostao je nepovređen, ali je jedan od njegovih
telohranitelja zadobio povrede, javio je AP.

Talibanski pobunjenici u borbi protiv avganistanskih i stranih vojnika,
kojih trenutno u Avganistanu ima oko 150.000, najčešće koriste
samoubilačke napade.

Eto kretena talibana i njihove "taktike " .Usput , gledao sam juče jedan dokumentarac o ratu u Afganistanu . Lepo sukob u toku , sa jedne strane talibani ,sa druge NATO.Onda ovi drugi lepo laptop , pa slika sa satelita ....lepo se videlo , kao na filmu šta rade ovi "preko" Pa lepo satelitski telefon , vazdušna podrška ...jedan veliki vatreni bummmm-i nema više nikoga "preko" Sa takvom nadmoći , nije mi jasno kako NATO može da izgubi.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptyUto Avg 03, 2010 12:58 pm

Danubius ::
Talibanski pobunjenici u borbi protiv avganistanskih i stranih vojnika,
kojih trenutno u Avganistanu ima oko 150.000, najčešće koriste
samoubilačke napade.

Eto kretena talibana i njihove "taktike " .Usput , gledao sam juče jedan dokumentarac o ratu u Afganistanu . Lepo sukob u toku , sa jedne strane talibani ,sa druge NATO.Onda ovi drugi lepo laptop , pa slika sa satelita ....lepo se videlo , kao na filmu šta rade ovi "preko" Pa lepo satelitski telefon , vazdušna podrška ...jedan veliki vatreni bummmm-i nema više nikoga "preko" Sa takvom nadmoći , nije mi jasno kako NATO može da izgubi.


Pa upravo tako, samoubilacki napadi! Ni meni to nije bilo jasno dok nisam otisla i videla nesto slicno. Odmah da se ogradim, nikad ne bi podrzala nesto takvo, posto smatram da nema tog cilja, ideje, ideologije, kako god, u danasnjem vremenu , na ovom svetu , za koju treba zivot dati ( sem dece), posto je sve izopaceno, lazno od strane male grupe isplanirano. Ali, potpuno razumem onog tamo kad se eksplodira, posto je svoj na svome, i za svoje se bori! On nema alternativu u tom momentu, on nema ni laptop, ni satelit, ali ima ludu zelju da odbrani svoje ( kad ginemo mi , neka ginu i oni, pa kako god!)
Jbt. ne mozes reci da su kreteni, kad to nisu! Mozda jesu zli i nemilosrdni, sta ja znam sve, ali kreteni nisu, bar prema ovome sto citamo svakodnevno, i citamo i cujemo.!
Ama, sta tebi nije jasno?! Znas li ti, prvo koliko psihicki faktor igra ulogu u svemu tome?! Dzaba tebi svo naoruzanje ovoga sveta, elem, baci atomsku i resi, ako je to resenje, ako ne mozes da prosetas drzavom a da niste svi ''dupe u dupe''. Pogledaj film koji je uzeo oskara za najbolji , a govori o Iraku, mozda ce ti biti jasnije malo..
Najgore je to sto ni njima nije jasno, te ce nama..Ali ovaj rat nema kraja, sem ako se Ameri ne povuku, a oce....
Amerika, kaze, da ako se ovako nastavi, bice ovaj rat, ako vec nije, gori od Vijetnamskog...
Sacuvaj nas Boze ratova!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptySub Avg 07, 2010 9:52 am

Pronađeno 10 tela, uglavnom lekara, na severu Avganistana



Beta | 07. 08. 2010. - 09:31h
| Komentara: 0




Policija
je na severu Avganistana našla tela 10 osoba među kojima šest nemačkih
i dva američka lekara sa tragovima prostrelnih rana, rekao je šef
policije u provinciji Badahšan, a prenose agencije.
"Pronašli
smo tela šest Nemaca, dvojice Amerikanaca i dvojice Avganistanaca",
rekao je Aka Nur Kintoz, šef policije Badahšana planinske provivincije
na severoistoku zemlje.

Prema izjavama jedinog preživelog iz ekipe od 11 osoba, grupa
uglavnom lekara oftalmologa putovala je od Badahšana do provincije
Nuristan. Šef policije rekao je da je preživeli ispričao da ih je
presrela naoružana grupa ljudi, postrojila ih i pobila.


Prema još nezvaničnim podacima, grupa stranih lekara je
najverovatnije bila žrtva pljačke. "Nismo kod poginulih pronašli niti
njihove pasoše niti bilo šta drugo", rekao je Kintoz. Portparol
ambasade SAD u Kabulu potvrdila je da "među stradalima ima
nekoliko Amerikanaca".



"Ne možemo da iznesemo više detalja, ali intenzivno radimo sa
loklanim vlastima kako bi utvrdili identite i nacionalnost tih osoba",
rekla je portparol Kejtlin Hajden.

Eto , simbolično.....kako talibani neće da dozvole da njihov narod "progleda " Šta su im lekari bili krivi ? Mogli su ih opljačkati i bez ubistva ...Ali tako talibani šalju "poruku" ...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptySub Avg 28, 2010 4:51 pm

Vol Strit žurnal piše: Iz Avganistana ode više gotovine nego što zemlja ubere od poreskih prihoda. Ministar finansija Avganistana, Omar Zakilval, veruje da zna odakle novac dolazi: „Najveći deo finansija čine subvencije. Veliki preduzetnici dobijaju debele iznose od stotinu miliona dolara. Novac dobijaju u zemlji, a onda ga iznose iz zemlje.“



Zapadne zemlje-donatore ne raduje činjenica da njihova novčana pomoć, gotovina upakovana u koferima, napusti zemlju da bi završila na primer u Dubaiju. I to najverovatnije u rukama onih kojima nije toliko potrebna kao prosečnom Avganistancu. U zemlji, koja je (prema Transparensi internešenelu) po indeksu korupcije na drugom mestu u svetu, lako se može posumnjati da su vlasti umešane u takvu praksu. Vol Strit Džurnal čak izeštava da je možda reč o podmićivanju.



„Brojke su tako predstavljene kao da dokazuju ogromnu korumpiranost vlade. Ali mi smo za tri godine imali samo jednu milijardu na raspolaganju. Kako onda možemo da budemo umešani u korupciju? Mi nismo umešani!“










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptyPon Okt 10, 2011 9:04 pm

UN: Afganistan sistematski mučio zatvorenike

Afganistanska obavještajna služba i policija "sistematski" su po zatvorima mučile zavorenike, uključujući djecu, što predstavlja kršenje lokalnih i međunarodnih zakona, navodi se u novom izvještaju UN.
[You must be registered and logged in to see this image.] Foto: AP

Veliki broj ljudi rekao je službenicima UN da su ih pripadnici obavještajne službe i policije fizički i mentalno zlostavljali, prebijali, koristili elektro šokove i čupali im nokte, piše u izvještaju.

Šef misije UN u Afganistanu Stefan de Mistura rekao je da mučenje nije bilo institucionalizovano, niti je to bila državna politika, i pohvalio Ministarstvo unutrašnjih poslova i obavještajnu službu jer su dozvolili pristup zatvorima za potrebe ovog istraživanja.

Afganistanska vlada odbacila je mnoge od izrečenih optužbi, ali je priznala da su se sporadično dešavala zlostavljanja i dodala da su preduzeti koraci koji će spriječiti dalje probleme.

Istražitelji UN obavili su od oktobra 2010. do augusta 2011. godine 379 razgovora sa zavorenicima prije suđenja i osuđenim zatvorenicima, u 47 zatvora.

U izvještaju se navodi da su 324 pritvorenika bila optužena za zločine povezane sa ratom.

Postojalo je sistematsko mučenje u pet objekata nacionalne policije, kao i "kredibilne i vešestruke optužbe" o mučenjima u još dva zatvora, navodi se u izvještaju. Još se ispituju optužbe vezane za ponašanje pripadnika snaga bezbjednosti u još 17 zatvora.

Skoro polovina intervjuisanih su osumnjičeni pobunjenici, 20 odsto ih je uhapšeno dok su nosili eksploziv, a 11 odsto su bombaši samobuce čiji napadi nisu uspjeli.

Misija UN u Afganistanu navodi da je skoro polovina ispitanih bila izložena tehnikama ispitivanja koje se podvode pod mučenje.

Pored fizičkog maltretiranja, koje je uključivalo seksualno ponižavanje, mnogi pritvorenici rekli su da su u pritvoru proveli više vremena od roka koji je predviđen zakonom i da za to vrijeme nisu mogli da ih obiđu članovi porodice.

UN su saopštile da teška situacija u Afganistanu ne može biti opravdanje za zlostavljenje po zatvorima.



Onda nee bi ni cudilo da talibani opet preuzmu vlast...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptyNed Avg 15, 2021 9:08 pm

NATO i EU se su očigledno,posle 20 godina ,povukli pred talibanima ,i ostavili narod na milost i nemilost ekstremistima ?
Pa šta ste radili ,što ste uopšte dolazili ?
EU kao "'preti" talibanima "izolacijom" ?
Pa to oni hoće-da sprovedu ekstremni "šerijat" ?
Nisu ni imali šanse -bez pomoći ,pre svega USA .
Vladine snage su brojale nekih 110 .000-naspram 4 miliona "talibana" ?
Amerika je prodala Avganistan i verovatno otvorila "klanicu"
Svaka čast -serem se na vašu "demokratiju"
edit :
Talibani su zauzeli
Kabul(potvrđena vest )
Predsednik je pobegao u Tadžikistan .
Klanica je otvorena -nema šta tu više da se kaže .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptyPon Avg 16, 2021 8:41 am

PAKAO NA AERODROMU KABUL: Hiljade civila juri ka avionima da se spasi od talibana! Vise, guraju se i penju na letelice VIDEO

A "svet "to mirno gleda ? 
Te "moćne sile" ?
General Nor je pobegao u Uzbekistan ,ostavljajući sva oklopna i borbena vozila ,i kompletno naoružanje -koje su talibani mirno pokupili ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptyPon Avg 16, 2021 10:51 am

Nemoj mi reći da se sve to NE može suzbiti nekom vojnom intervencijom. Gde su UN, NATO i čuvene sveCke alijanse?
Protiv protiivnika se igra po njihovim pravilima.
Nema fer pleja.
Pobiješ govna i gotova stavr.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptyČet Avg 19, 2021 5:12 pm

Eugen Grafvajer ::
Nemoj mi reći da se sve to NE može suzbiti nekom vojnom intervencijom. Gde su UN, NATO i čuvene sveCke alijanse?
Protiv protiivnika se igra po njihovim pravilima.
Nema fer pleja.
Pobiješ govna i gotova stavr.
Tema postavljena 2010 (Sonia ) Sada je 2021 -a već onda se slutilo da tu nešto debelo smrdi -čim talibanski ostaci nisu uništeni onda u planinama Tora Bora (još im i Bin Laden zbrisao ???)
Nije logično da 80 000 "boraca" ,u papučama i šalvarama , naoružanih običnim pešadijskim naoružanjem ,osvoje celu državu ,za par dana -pored 330 000 ,odlično naoružanih (a trebalo bi ,i obučenih) pripadnika Avganistastanske narodne Armije ?
Sad je sve ta silna vojna oprema (koju nemaju ni mnoge novije članice EU ) lepo pala u ruke "talibanima" .
Ako se neko nada da su se "promenili" -debelo se vara .
Već danas su proglasili Islamski Emirat Avganistan ,a ako iko misli da će se išta promeniti od "radikalnog šerijata" ,i da će žene i devojčice biti pošteđene -vara se .
Kažu -na udaru će biti gejovi ,pedofili i dileri narkotika ?
i ISIS je ubijao gejove ,talibani "žene" 12 godišnje devojčice (na silu )a od maka i heroiona su se praktično izdržavali i naoružavali .
Već sada je jasno da će od "nove vlade" da se debelo "omrse" Rusi i Kinezi ,a Ameri su kao obično, ispali budaletine i pič..
Jedina svetla tačka je "Dolina Panjšir " (nekih 5 % teritorije ) koju nisu zauzeli nikada ni talibani ni Sovjeti -jer je "prirodna tvrđava" .
Tamo su se skoncetrisale snage otpora (ostaci ANA koji su pobegli -ali sa tehnikom) ,i manjine -Uzbeci ,Tadžiti i Hazari -koji su formirali "Severni Savez" .Njima bi se pridružilo na stotine hiljada Avganistaca ,kojima je odgovarala srušena "Demokratska Republika Avganistan"
Ukoliko ih "zapad" pomogne -sve je moguće (ali iskreno-sumnjam da će se to desiti )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptyČet Avg 19, 2021 6:27 pm

Biće nešto iscenirano i neko će nedužan da najebe. Sigurno ovo ne miriše na dobro. Pa toga smo taoci poslednjih 30-ak godina.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptyČet Avg 19, 2021 11:07 pm

debilko ::
Biće nešto iscenirano i neko će nedužan da najebe. Sigurno ovo ne miriše na dobro. Pa toga smo taoci poslednjih 30-ak godina.
Naravno da ne miriše na dobro .
Paz* sad kada se u Avganistan stušti sav teroristički "radikalni islam" ?
Pa im postane "tesno" ?
Bojim se da je ISIS bio "laka šala" ,a uvukli su u rat i Irak ,Iran , Siriju ,Tursku ,Rusiju , Ameriku itd .
A ovi su veći gadovi .Neće valjati .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptyNed Avg 29, 2021 10:32 am

I desilo se što se i naslućivalo .
Tri "bombaša samoubice" su ubili 90 ljudi na kabulskom aterodromu (žena ,dece ,13 amerčkih marinaca ) a 150 je ranjeno .
Dok talibani "slade" pred međunarodnom zajednicom ("nismo mi" -nego ćelija ISIS-a) dotle u tišini likvidiraju nedužne ljude .Već su ubijeni najpoznatiji avganistanski komičar ,i najpoznatiji muzičar (koji je izvodio tradicionalnu ondašnju muziku )
"Osveta" Amerike je bila "napad dronom" ,kojom prilikom je ubijen "glavni planer" ISIS -a u Avganistanu .
Mlako i nedovoljno .Na svakog "uklonjenog" dođe odmah pet novih terorista .
Igranka bez kraja .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptyUto Avg 31, 2021 9:53 am

Što se tiče NATO-a, tema klasika.Zakuvaju sranje u nekoj pripizdini, prodaju višak naoružanja pa se pokupe i odu. Po potrebi dolivaju ulje na vatru i to je to.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptyUto Avg 31, 2021 6:49 pm

Eugen Grafvajer ::
Što se tiče NATO-a, tema klasika.Zakuvaju sranje u nekoj pripizdini, prodaju višak naoružanja pa se pokupe i odu. Po potrebi dolivaju ulje na vatru i to je to.
Ovo je još gore .
Ostavili su gomilu naoružanja ,vredno milione dolara ,ovim seronjama (u šalrvarama i papučama +ortacima iz Al Kaide ) 
I ti takvi su obarali i ruske i američke helikoptere -sa "ramena" ? 
Pa jbt ...osnova svakog povlačenja je -uništi opremu ? To je ABC još od I svetskog rata ,"partizana" ??? 

[You must be registered and logged in to see this image.]

A ako neko misli da neće da znaju da "podignu" one "Black Hawk" što su ostavili -varaju se .
Ako su našli likove koji su itekako znali upravljati "Boingovima"11.septembra -ovo će da bude još lakše.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptyČet Sep 02, 2021 4:31 pm

Cena hrane u Avganistanu je porasla za 50 % ,a goriva čak za 70 % .

I dok u svet odlaze najgore moguće slike (nasilje ,ubistva,egzodus hiljada ljudi koji preko pustinje beže u Pakistan ) ,pa slika spikera koji čita vesti ,a iza leđa mu stoje dva naoružana talibana ,ima i prizora ekstremne hrabrosti .
Najgledanija avganistanska TV je nastavila da emituje jutarnji program sa -voditeljkom .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Hidžab je tu ,nije burka ,ali je žena ili ekstremno hrabra ,ili su talibani rešili da naprave predstavu kako su sada "demokrati" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptyNed Sep 05, 2021 3:29 pm

Kakve hrabre carice ? Po cenu života !

[You must be registered and logged in to see this image.]

Govna talibanska ih kundacima udaraju .

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ali se one ipak bore ,za "slobodnu reč" ?
Svako divljenje za hrabre žene Avganistana .
Da smo neki ljudi (mislim na svet ) uzeli bi oružje i pobili govna .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? EmptySub Okt 02, 2021 11:40 am

Paklu -ime ti je Avganistan .
Talibani ubijaju sve ,pred porodicom ,koji su imali ikakve veze sa NATO -snagama .
Na kućnom pragu !
Najveće žrtve su žene i deca .Porodilišta (gde je "zapad" zaista pokušao da učini nešto ,jer Avganistan i od ranije ima najveću stopu smrtnosti majki i dece ) su opustošena .Sve je pokradeno ,isečena je i struja ,tako da se Avganistanke porađaju pod svetlom mobilnih telefona ?(bez zaliha krvi ,kiseonika ,osnovnih medicinskih potrebština ?)
Na 10 000 ljudi imaju 1,6 lekara i med. sestara ?
Da se ne priča o (već viđenim ) silovanjima i neželjenim trudnoćama (koje se procenjuju ma već 51 000 -samo od "napuštanja" NATO ?)
20 godina "ničega" .Zapad je "dao nadu" -pa ostavio taj narod tamo da se zlopati ,umesto da su odlučno "zatukli" talibane  ?
Imali su i čime i kako . Ali nisu -nego ,kukavički ,pobegli.
Ako je to neka "politika" -onda im se wc  na takvu "politiku" .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty
PočaljiNaslov: Re: AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?   AVGANISTAN  - (NATO gubi rat)? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
AVGANISTAN - (NATO gubi rat)?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Srbija u NATO?!
» FORMULA 1 -"sport" koji gubi atraktivnost ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: