DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Vjerujete li u sudbinu?

Ići dole 
+32
fantom®
boban111
Svemimir
Marea
Kijara-brm
dusicaa
pesma
brdjanin
Auror@
Danubius
Ladyintheblack
furija
Lakota
Gothic
Tarja
Bane Bumbar
MonteGirl
Okano
zoran1970
Marquise
promaja
sanjalica.ns
montoya
Samouka
Nut
Hestija
AstrinaKomsinica
doctorr67
Sibila_
Uther Pendragon
tvrtko
Astra
36 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyNed Maj 27, 2012 12:02 am

First topic message reminder :

Vjerujete li u sudbinu?
Teško pitanje ili možda nije. Priznali to ili ne, mi ljudi smo podosta izgubljeni na putu koji se zove život. Imamo toliko pitanja, toliko nepoznanica, hrpa dilema, lažnih uvjerenja, strahova, neznanja, stvaramo greške, ne volimo odluke i bojimo se za ono što će biti sutra. Pa, uopće nam nije lako.

Ako pitamo znanost, samo nas još više ubije u pojam! Ono što je vrijedilo jučer danas baš i ne vrijedi, ono što pretpostavljaju još uvijek ne mogu dokazati, ograničeni smo resursima, našim umovima i tehnologijom. Znanstvenici su zbunjeni, ono što vrijedi u klasičnoj mehanici i Newton-ovom svijetu, ne vrijedi u kvantnoj fizici i svjetovima majsitnijih čestica koje su zapravo valovi. Kako kaotično za naše logične umove, zar ne???

I tako živimo ne znajući ni sami kako. A kada nam se dogodi nešto teško, bolno ili nerazumjevajuće slegnemo ramenima i kažemo: „Eto takva mi je sudbina!“

Mislite li da mi nemamo moć gospodariti našom sudbinom, da nemamo moć uzeti život u svoje ruke i postati odgovorni za svaku situaciju koja nam se događa ili nam se dogodila????

Ili imamo?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com

AutorPoruka
MonteGirl
La Montenegrina



Datum upisa : 11.08.2012

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyPon Avg 27, 2012 1:43 pm

Vjerujem u sudbinu...
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav



Datum upisa : 02.08.2010

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyPon Avg 27, 2012 1:44 pm

Verujem i nikad je ne izazivam Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 111827
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyPon Avg 27, 2012 10:50 pm

Da, specijalno kad je malo uredim :lonac:
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav



Datum upisa : 02.08.2010

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyPon Avg 27, 2012 10:51 pm

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 111827 krsti se
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Sudbina   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyNed Jan 20, 2013 9:14 pm

Kakva god bila naša sudbina i kakve god bile teškoće kroz koje moramo
proći, nikad se ne smijemo smatrati žrtvom. Sve u svemiru ispunjeno je
svrhom. Jedino s tim stavom možemo naprijed."
"Ljudsko srce ima nezgodnu naviku da sudbinom naziva samo ono što ga satire."
"Veličina čovjeka je u njegovoj odluci da bude jači od svoje sudbine."

"U vašim trenucima odluke oblikuje se vaša sudbina."

"Sudbina miješa karte, a mi igramo."

"Odbaciš
li čin, iz njega će izrasti stav. Odbaciš li stav, iz njega će izrasti
karakter. Odbaciš li karakter iz njega će izrasti sudbina."

"Zajednička nam je sudbina, ali misao pripada pojedincu."

Niko
ne treba misliti da tokom života sve uvijek treba ići lahko, jer
sudbina je promjenljiva i nakon dugog razdoblja zatišja neizbježan je
dolazak ružnog vremena."

"Sitne su i uske duše oni koji tako rado svaki zasluženi jad obilježavaju imenom neumoljive sudbine."

"Sudbina nije stvar slučajnosti, već je stvar izbora; to nije nešto što treba čekati, već nešto što treba postići.



Što god da se desilo,kažemo-sudbina,tako nam je suđeno

Ima li život ikakav smisao ako je sve već određeno sudbinom ?
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyPon Jan 21, 2013 1:30 am

Što god da se desilo,kažemo-sudbina,tako nam je suđeno

Ima li život ikakav smisao ako je sve već određeno sudbinom ?

Ne verujem da je baš sve zapisano tamo gore,i da ću zbog toga čučati u nekom ćošku,i čekati da se desi nešto navodno predodređeno..
Sudbina je ono,što volimo,želimo...Odluke koje donosimo sami..
Sve ostalo su samo izgovori da se ne moramo truditi za ništa...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyPon Jan 21, 2013 1:32 am

Karma, karma,,,,kako saljemo dalje, tako nam i dolazi migg
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyPon Jan 21, 2013 6:29 pm

AstrinaKomsinica ::
Karma, karma,,,,kako saljemo dalje, tako nam i dolazi [You must be registered and logged in to see this image.]
Misliš dobro se dobrim vraća..loše lošim...?
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Bane Bumbar
Buntovnik bez razloga



Datum upisa : 07.01.2013

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyPon Jan 21, 2013 8:07 pm

Mislim da na životnom putu ima mnogo raskrsnica na kojima mi sami odlučujemo gde će nas put dalje odvesti, a ishodišta mogu biti potpuno drugačija u zavisnosti od NAŠEG izbora!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyPon Jan 21, 2013 8:15 pm

Sudbina utaba staze a do nas je hocemo li ih posuti kamenjem,trnjem,laticama,suzama i kako cemo ih obojiti...a zivot i sudbina nude cijeli spektar duginih boja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyPon Jan 21, 2013 8:19 pm

Ako predjem cestu i z`gazi me auto? Kaze se sudbina, a da sam sacekao 1 minut, nebi se desilo, sve je to sudbina. Ona postoji realno dan za danom, netrebamo vjerovati kad postoji. :329340:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyUto Jan 22, 2013 3:26 am

Kijara-brm ::
AstrinaKomsinica ::
Karma, karma,,,,kako saljemo dalje, tako nam i dolazi [You must be registered and logged in to see this image.]
Misliš dobro se dobrim vraća..loše lošim...?

Pa ne bas, ali slicno:)
Imas ljudi koji cine dobro s predumisljajem, i onda se aman zacude kad ih nesto poklopi "a ja tako puno dajem, pa zasto meni?!"

A onda imas onih koji su istinski dobri, koji bez razmisljanja cine dobro, kojima zlo nikada ne pada na pamet, koji ne razumiju takve tokove razmisljanja,,,,e takvima se neko golemo zlo malo rjedje desi:) Jer sve, uvijek, se desi za razlog, pa i nesto, nekad sto lici na uzas, kad malo prokontas, mozda ima neki jako vazan razlog.
Primjer
Bas prije nekoliko dana iznenada nam je preminuo jako drag prijatelj. Infarkt. Mlad. I da, za porodicu je uzasno, za prijatelje,,,ali ispostavilo se da je imao zlocudni tumor na zelucu. I da je pozivio jos par godina, umirao bi u najgorim mukama. A osoba koja je bio, nikad u zivotu nije zasluzio nista lose, jedan od najboljih ljudi koje sam ikad poznavala. Mozda ga je Bog, Energija, neka visa sila, sta god, postedilo uzasne patnje. I njega i njegovu obitelj.

Sve se desava za razlog:)
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyUto Jan 22, 2013 12:29 pm

AstrinaKomsinica ::
Kijara-brm ::
AstrinaKomsinica ::
Karma, karma,,,,kako saljemo dalje, tako nam i dolazi [You must be registered and logged in to see this image.]
Misliš dobro se dobrim vraća..loše lošim...?

Pa ne bas, ali slicno:)
Imas ljudi koji cine dobro s predumisljajem, i onda se aman zacude kad ih nesto poklopi "a ja tako puno dajem, pa zasto meni?!"

A onda imas onih koji su istinski dobri, koji bez razmisljanja cine dobro, kojima zlo nikada ne pada na pamet, koji ne razumiju takve tokove razmisljanja,,,,e takvima se neko golemo zlo malo rjedje desi:) Jer sve, uvijek, se desi za razlog, pa i nesto, nekad sto lici na uzas, kad malo prokontas, mozda ima neki jako vazan razlog.
Primjer
Bas prije nekoliko dana iznenada nam je preminuo jako drag prijatelj. Infarkt. Mlad. I da, za porodicu je uzasno, za prijatelje,,,ali ispostavilo se da je imao zlocudni tumor na zelucu. I da je pozivio jos par godina, umirao bi u najgorim mukama. A osoba koja je bio, nikad u zivotu nije zasluzio nista lose, jedan od najboljih ljudi koje sam ikad poznavala. Mozda ga je Bog, Energija, neka visa sila, sta god, postedilo uzasne patnje. I njega i njegovu obitelj.

Sve se desava za razlog:)

Strašno...:(((


Pa ne bas, ali slicno:)
Imas ljudi koji cine dobro s predumisljajem, i onda se aman zacude kad ih nesto poklopi "a ja tako puno dajem, pa zasto meni?!"

Definitivno tačno...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Tarja

Tarja


Godina : 35
Datum upisa : 14.01.2013

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyPet Feb 22, 2013 8:52 pm

Sto se tice vere u sudbinu...I da i ne...Koliko god se opirala time da se sve u zivotu desava ili zato sto su odredjeni ljudski faktori uticali ili slucajnosti, onde gde njih ima previse ( slucajnosti ), gde dolazi do ``spoja nespojivog`` me nateraju da se zamislim i kad god ne mogu doci do logicnog i racionalnog odgovora, pripisujem to sudbini. Bas zato je i dozivljavam kao neshvatljivu, ali neizbeznu.
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyPet Feb 22, 2013 8:56 pm

Ja verujem...nadam se da ce Tarja jednog dana doci kod mene u goste. :329340:


Poslednji izmenio Zika Zeneva dana Pet Feb 22, 2013 8:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyPet Feb 22, 2013 8:56 pm

Kazu da je svoju sudbinu krojimo sami.Mozda i samo mozda.
Duboko verujem da tamo negde postoji neko ili nesto sto nam slaze kockice i nas zivot postaje jedna puzla.
E sad, ako i mi ucestvujemo u slaganju tih kockica da se one bas lepo uklope-tim bolje.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyPet Feb 22, 2013 9:21 pm

dusica_nesanica ::
Kazu da je svoju sudbinu krojimo sami.Mozda i samo mozda.
Duboko verujem da tamo negde postoji neko ili nesto sto nam slaze kockice i nas zivot postaje jedna puzla.
E sad, ako i mi ucestvujemo u slaganju tih kockica da se one bas lepo uklope-tim bolje.
Kod sudbine se često upotrebljava i onaj izraz"kurva sudbina" .A poznato je da se u poslovima sa osobama koje imaju takav epitet -nikada ne prolazi dobro .
Ne bih baš voleo da mi je negde sve "utefterisano" ,a da ja nemam nikakvog uticaja ,na kraju ni na svoj život + cela stvar je aposlutno "nepromenljiva" ? No, ipak mislim da su neki susreti apsolutno "sudbinski" -naročito kada nemaju nikakvo logičko objašnjenje -a ipak se dese.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptySub Jul 13, 2013 4:52 pm

Verujem da postoji knjiga za sve nas,nesto unapred zapisano,kismet,sudbina,usud,ili samo sticaj slucajnih okolnosti.Nesto sto sami mozemo kontrolisati,a opet veliki deo desava se onako kako je -receno-...imam li dokaze za to,nista opipljivo,samo iskustvo.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptySub Jul 13, 2013 5:02 pm

Ne podcenjujem je ni malo. Ne manipulišem pojmom "sudbina", okrivljujući nju za neke svoje postupke, najčešće propuste, ne uzdižem je na pijedestal zvezde vodilje kroz život, ali je osluškujem a negde i prepoznajem njene tragove.
Nazad na vrh Ići dole
furija

furija


Datum upisa : 12.09.2012

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptySub Jul 13, 2013 5:19 pm

Ne. Sudbina je jeftin nacin da opravdamo posledice sopstvenih losih procena , postupaka i odluka. Ne priznaje je ni nauka, ni pravoslavna crka, pa ni moja malenkost...
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyUto Mar 11, 2014 12:18 am

U staroj izreci ''Sta bude-bice'',sadrzana je sva jednostavnost lake mudrosti,od svih odgovora na pitanja o sydbini..I zaista,kakva je uistinu razlika,kad ono sto se dogadja prolasavamo sudbinom ili pukim slucajem..Ishod je tako ocigledno identican..Jer,cini se bas kad zivimo kao da sudbine nema,mi je u potpunosti ispunjavamo,vestacki ubrzavamo ili usporavamo dogadjaje ,kalkulisuci..

Tako ponistavamo i sam  impuls spontanog desavanja,puteve zivota koji ostvaruju nasu sudbinu...A nije bas ni inspirativno znati sve unapred,mozda samo ponesto,da odagnamo strepnje..To je kao kad bi ptici odsekli krila pre nego sto poleti,pa to nazvali njenim urodjenim defektom,greskom prirode.....

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyUto Mar 11, 2014 9:26 am

... sudbina, sticaj okolnosti ili kako god to nazvali, ne postoji... sve žto nam se dešava je samo naša projekcija... slučajnosti ne postoje... sve što iskreno želimo, to nam se i dešava... otklonite svaku sumnju od onoga što želite...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyUto Mar 11, 2014 9:29 am

John Doe ::
sve što iskreno želimo, to nam se i dešava...

rasta

Njegoše...brate... zlz

Džaba meni da verujem u nju...ako ona ne veruje u mene, tj. u moje izbore i dela.
"Spisak" uvek postoji. A Vaseljena se već potrudi da stvari nekako posloži...










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyUto Mar 11, 2014 9:38 am

brdjanin ::
John Doe ::
sve što iskreno želimo, to nam se i dešava...

rasta

Njegoše...brate... zlz

Džaba meni da verujem u nju...ako ona ne veruje u mene, tj. u moje izbore i dela.
"Spisak" uvek postoji. A Vaseljena se već potrudi da stvari nekako posloži...

... obeležio sam "kvaku" ... ubedi je da veruje u tebe... što se tiče kosmosa, tu si u pravu... na kraju, sve dođe na svoje ili po svoje... po zaslugama...


rasta
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyUto Mar 11, 2014 9:44 am

Ima jedna dosta "izlizana" i korišćena izreka, koja je neverovatno tačna...kakve su ti misli, takav ti je život.
Meni recept tog "ubedjivanja sudbine da veruje u mene" dosta dobro ide od ruke.
Željeno obilazim skoro svakog dana u mislima. Ponekad je potrebno da prodju i godine dok to dođe na red. Ali dođe. I ne zavisi od konkretnih osoba, nego upravo od situacije za koju je potrebno da se "poklopi".










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyUto Mar 11, 2014 9:58 am

brdjanin ::
Ima jedna dosta "izlizana" i korišćena izreka, koja je neverovatno tačna...kakve su ti misli, takav ti je život.
Meni recept tog "ubedjivanja sudbine da veruje u mene" dosta dobro ide od ruke.
Željeno obilazim skoro svakog dana u mislima. Ponekad je potrebno da prodju i godine dok to dođe na red. Ali dođe. I ne zavisi od konkretnih osoba, nego upravo od situacije za koju je potrebno da se "poklopi".

... da bi dobio savršen bonsai, treba sa mogo znanja, ljubavi, truda i strpljenja...


(mislim da nije potrebno prevoditi)



rasta
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyUto Mar 11, 2014 10:29 am

brdjanin ::
..kakve su ti misli, takav ti je život.

Karmica, karmica:)  top88 
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyUto Mar 11, 2014 10:38 am

AstrinaKomsinica ::
brdjanin ::
..kakve su ti misli, takav ti je život.

Karmica, karmica:)  top88 

A nije TO karma.
Karma je zaslužena prethodnim životom i na nju ne možeš uticati.
Karma je upravo sudbina.

Tipa...ako si u prethodnom životu ubio troje ljudi, morašse još tri puta roditi i umreti na isti način na koji su umrli ljudi od tvoje ruke. Znači propatiti isto.
Ili...ako ti je neko nije dobio šansu, jer ga je neko zlom osujetio, dobiće je ponovo. Jedino što karme nisi svestan...ne znaš da upravo odrađuješ svemirsku ravnotežu. zlz










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyUto Mar 11, 2014 10:46 am

Karma ,kis*met ,sudbina ...formula kojom objasnimo stvari koje ne umemo da logički objasnimo ,obično uz dodatak volje neke "više sile" ,skoro pa obavezno "božanske" .
U stvari nemamo pojma zašto se neke stvari dešavaju , jer nisu logične ,a čovek je svesno biće kod koga je za očekivati da razmišlja logički . 
"Božija volja" "Sudbina je tako htela" -formule koje su stare hiljadama godina ,dakle ,ništa nismo napredovali u shvatanju neobjašnjivog .
Ispada da su životinje pametnije -one zaista ponešto i "predosete" ,ljudi ,ređe.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyUto Mar 11, 2014 10:49 am

Danubius ::
Karma ,kis*met ,sudbina ...formula kojom objasnimo stvari koje ne umemo da logički objasnimo ,obično uz dodatak volje neke "više sile" ,skoro pa obavezno "božanske" .
U stvari nemamo pojma zašto se neke stvari dešavaju , jer nisu logične ,a čovek je svesno biće kod koga je za očekivati da razmišlja logički . 
"Božija volja" "Sudbina je tako htela" -formule koje su stare hiljadama godina ,dakle ,ništa nismo napredovali u shvatanju neobjašnjivog .
Ispada da su životinje pametnije -one zaista ponešto i "predosete" ,ljudi ,ređe.

... karma je izgovor za životno pušenje... ljudi koji se vade na karmu, nisu svesni da sami prouzrukuju to što im se dešava...


rasta
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyUto Mar 11, 2014 9:34 pm

brdjanin ::
AstrinaKomsinica ::
brdjanin ::
..kakve su ti misli, takav ti je život.

Karmica, karmica:)  top88 

A nije TO karma.
Karma je zaslužena prethodnim životom i na nju ne možeš uticati.
Karma je upravo sudbina.

Imas pogresnu predodzbu karme:)))))))))
Znam da znas, a stvarno mi se ne da prevodit sad, pa bujrum, se sam:

Karma (Sanskrit: कर्म; IPA: [ˈkarmə] ( listen); Pali: kamma) means action, work or deed;[1] it also refers to the principle of causality where intent and actions of an individual influence the future of that individual.[2] Good intent and good deed contribute to good karma and future happiness, while bad intent and bad deed contribute to bad karma and future suffering.[3][4] Karma is closely associated with the idea of rebirth in some schools of Asian religions.[5] In these schools, karma in the present affects one's future in the current life, as well as the nature and quality of future lives - or, one's saṃsāra.[6]

Kakve su ti misli, takav ti je zivot:)
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyUto Mar 11, 2014 9:36 pm

Bujrumio se zlz










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyUto Mar 11, 2014 9:37 pm

brdjanin ::
Bujrumio se zlz

Je'l sam sad bolje objasnila sta sam mislila?!  migg 
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyUto Mar 11, 2014 9:38 pm











Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyUto Mar 11, 2014 9:44 pm

AstrinaKomsinica ::
brdjanin ::
Bujrumio se zlz

Je'l sam sad bolje objasnila sta sam mislila?!  migg 

Ok.  rukuju se 
Davno sam čitao jednu knjigu, sad se ni naslova ne sećam, o karmi. Ono što napisah je ono što mi je ostalo u sećanju. U takvu karmu ne verujem. A u tvoje ne sumnjam.
Na kraju krajeva, svako ima svoje vidjenje "sudbine". Moje je ono o vezi misli i života.
A tu se slažemo. zlz










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyUto Mar 11, 2014 9:46 pm

brdjanin ::

Moje je ono o vezi misli i života.
A tu se slažemo. zlz

 rukuju se 

Nazad na vrh Ići dole
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack


Godina : 31
Location : Gdje ljubav putuje....
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyPet Jul 11, 2014 11:26 pm

Ne verujem u nista sto ne vidim..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyPon Sep 29, 2014 7:40 pm

John Doe ::


... karma je izgovor za životno pušenje... ljudi koji se vade na karmu, nisu svesni da sami prouzrukuju to što im se dešava...


rasta
Koji god izraz upotrebili ,sudbine se prisetimo kada nešto ne umemo da objasnimo , nije logično ,potpuno neočekivano -a desi se .
Obično -loše .
Za dobre stvari sudbinu ne pominjemo ,nego sreću .
No, da se sudbina kao filozofski pojam  provlači u svim slojevima društva ,je evidentno .
Intelektualac će reći -loša karma .
Primitivniji će se setiti čim čuje neki od narodnjaka ,tipa "Sudbina je tako htela"
Većina ostalih će jednostavno reći "Jbg" (i možda dodati ,takva sudbina )
Ne verujem u sudbinu ,a ako postoji i nešto mi dobro donosi -nek se već "javi" više ! :zubi3:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 64
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyPon Sep 29, 2014 8:36 pm

Život me do sada naučio, da ne dajem olako nikakve nazive, niti svrstavam nešto što mi se dogodilo ili što se dogadja, u nekakve šeme i već "otrcane" izraze. Postoje momenti koje smo mogli drugačije proživeti, postoje trenuci kada smo nemoćni ili oni, kada smo presrećni, ali - do poslednjeg daha i dana, ne možemo znati šta nas očekuje i kada je momenat za pravljenje "rekapitulacije". Ovim hoću da kažem, da je svaki dan šansa, da ono što smo smatrali sudbinom (zla kob, koja nas je snašla, loša karma), da se promeni, da postane upravo put kojim smo morali proći, da bismo došli do onoga što nas očekuje. 
Ne slažem se sa Johnom, da ljudi sami prouzrokuju svoju lošu karmu, barem ne u svim situacijama.
Često, zaokupljeni tim očajem, pomireni sa navodnom sudbinom, ne zapažamo šanse koje nam se pružaju, niti one male stvari, koje mogu ublažiti našu "zlu kob". Verujem u život, raznolik i "šaren", pre verujem u čuda i u mnogo što-šta, ali ne želim da stavim tačku i "dignem ruke", da izgubim nadu i prepustim se toj i takvoj (kakva god bila) sudbini.
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyPon Sep 29, 2014 10:52 pm

Ne toliko u sudbinu...koliko u izbore koje pravimo.
Naravno...ima tu prste i onaj "odgore" ali on nam samo nudi mogućnosti sa neizvesnim putevima i završecima...ali MI biramo. Mi odredjujemo našu sudbinu.










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 64
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyPon Sep 29, 2014 11:04 pm

brdjanin ::
Ne toliko u sudbinu...koliko u izbore koje pravimo.
Naravno...ima tu prste i onaj "odgore" ali on nam samo nudi mogućnosti sa neizvesnim putevima i završecima...ali MI biramo. Mi odredjujemo našu sudbinu.
Kažu, po nekim legendama (često pročitam nešto, pa se ne mogu setiti tačno gde sam pročitala), Andjeli su se žalili Bogu, jer je ljudima dao veliku moć, koju oni nisu dobili, a to je MOĆ IZBORA. Kud god pošli i šta god nam se dešavalo u životu, posedujemo moć, da izaberemo, od barem dva ponudjena "puta". Ako smo "u grču" iz bilo kog razloga (najpre zbog straha, zatim, zbog tudjih saveta, depresije, besa...) tada nismo u stanju da sagledamo sve mogućnosti koje nam se pruže, niti da upotrebimo tu svoju moć izbora, najpre u pravcu dobrog ili lošeg. Pa čak i ako nam se učini da smo napravili veliku grešku, postoji ona izreka "ko zna zašto je to dobro..."
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyPon Sep 29, 2014 11:09 pm

Auror@ ::
postoji ona izreka "ko zna zašto je to dobro..."

Iako je prilično "potrošena" ta izreka je vrlo istinita i to dvojako. Ako bude stvarno "dobro" onda sjajno. Ako ne...imamo dobru utehu...da će JEDNOM biti.
Ali je u svakom slučaju DOBRO jer sve što nam se dešava nas čini iskusnijim.

"Jedini način da ne grešimo je da steknemo iskustvo. I jedini način da steknemo iskustvo je da...grešimo!"










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyČet Nov 27, 2014 9:03 am

Kola su uletela u oblak para na Pančevačkom mostu koji je krio NAJNEVEROVATNIJU beogradsku priču!
Autor: Nina Gavrilović 26.11.2014. - 20:00 Komentara (5)blic
Neugledni „jugo“ vukao se Pančevačkim mostom 25. jula oko pola jedan ujutru kada je imao čeoni sudar sa sudbinom.


Na njegovu šoferku zalepila se jedna novčanica. Pa još jedna. Još dve. Bračni par u kolima je vozio kroz oblak para! Ni oni, a ni motor koji im je išao u susret nisu sanjali da su upravo postali glavni akteri neverovatne priče.

Jedan Borčanac je ranije tog dana teška srca seo na motor koji je krenuo da
preda prijatelju. Upravo mu ga je prodao jer su mu trebale pare za put u Italiju. Strpao je ratu u torbicu i upalio mašinu.

Na drugom kraju grada očajni bračni par takođe je dao gas. Zadubljeni u svoje muke krenuli su iz bolnice. Potpuno nesvesni kakvu im zvrčku sudbina sprema, motor i „jugo“ su se mimoišli na Pančevačkom mostu.

Lidija Savić je već počela da brine za rođaka kada joj je u pola jedan ujutru zazvonio telefon.



„Rođak mi je rekao da ide da odveze motor, samo da bi me kasnije okrenuo u gluvo doba noći. Nije znao za sebe! Rekao mi je da mu se tokom vožnje otvorila torbica i da su mu se dokumenta zajedno sa ratom za motor od dve hiljade evra razleteli na sred Pančevačkog mosta", priseća se Lidija koja je te večeri sa prijateljicom krenula da pomogne bratu.

„Podelili smo se u dve grupe. Drugarica i ja smo češljale jednu, rođak i drug suprotnu stranu mosta ne bi li našli novac. Idemo mi tako, kola jure oko nas, a mi tražimo. Prvo smo našle vozačku, sto metara ispred saobraćajnu, ali od para ni traga, kad ide ti moj rođak nama u susret i drži novčanicu od 50 evra. Samo nju je našao, a kada se onako nervozan sagao da pokupi nešto i ona mu je ispala! Tutnuo mi je besno u ruke i rekao ’evo tebi, vidiš da mi nije suđeno“, priseća se Lidija para koje je skoro zaboravila.

Motorista je u očaju shvatio da je ostao bez novca!
Baksuz je u očaju shvatio da je ostao bez novca! | Foto: Shutterstock (ilustracija)

A onda je mesec i po dana kasnije otišla kod frizera, u salon u kome joj radi prijateljica koja je znala šta se desilo one baksuzne noći na mostu. Njih dve su baš razgovarale, kada se ubacila komšinica koja se frizirala pored.

„Samo je odjednom počela da priča: nećete verovati šta mi se desilo pre neku nedelju. Ćerkici je pozlilo i muž i ja smo je hitno odvezli u bolnicu. U kreditima smo, jedva sklapamo kraj sa krajem. Još nam je samo to falilo. Vozimo sa mislima na svojoj muci i razmišljamo od čega ćemo teško bolesnom detetu platiti lekove kad nam se na šoferku zalepe pare! I to ne jedna novčanica, oblak para“, prepričava Lidija koja je iskolačenih očiju slušala obrt sudbine.

"Komšinica je ispričala da su ona i muž ukupno skupili oko 138.000 dinara. Rekla je da ih je Bog pogledao, a meni izlete - e, baš te pogledao, to su moje pare. Ženica mi je tad rekla da su pare već potrošili i da ne zna kako da mi vrati", otkriva za "24 sata" Lidija koja joj se samo nasmešila.

"Rekoh joj da ako je za zdravlje – neka je! Mi smo računali da te pare
nemamo i samo se nadali da ih je pokupio neki dobar čovek. I ja sam majka. Rekla sam joj neka ti je ćerkica živa i zdrava, ne vraćaj ništa", priča žena.

Nije svejedno bilo ni frizerki koja se zatekla pred susretom dve sudbine.

"Lidiji se u očima videlo da je zapanjena. Napetost je mogla da se opipa. Ne znam kako bih ja reagovala da se ta situacija meni desila, da li bih tražila pare nazad", priča frizerka Marijana V. koja je prisustvovala neverovatnom susretu, ali u prijateljicu nikada nije sumnjala.

"Uvek sam verovala da postoji neka pravda, a onda sam tome prisustvovala. Poznajem ljude koji su pronašli novac, to je divna porodica. Bračni par za primer koji brine o bolesnom detetu, a ceo kraj ih poštuje. Znala sam da će Lidija postupiti kao veliki čovek u vremenu u kome ima malo ovako lepih gestova", priča Marijana za "24 sata".

Čak je i baksuzni rođak koji je ostao bez dve hiljade evra blagonaklono reagovao.

"Od svih ljudi koji su mogli da nađu taj novac, našli su ga baš oni kojima je bio najpotrebniji. Drago mi je što je ispalo tako i ne žalim. Računali smo da te pare nikada nećemo videti i samo se nadali da su otišle u dobre ruke", priča dobročinitelj koji je želeo da ostane anoniman.

Pančevačkim mostom dnevno prođe na hiljade vozila. Neka su ugazila novčanice rasute po kolovozu. Neke su odletele u Dunav. Ali te noći u srcu Beograda rasejano je nešto mnogo vrednije od evra – ljudskost. A ona je neprocenjiva. Pa ma kako se menjao kurs.

Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptySre Mar 18, 2015 6:24 pm

Šta je to sudbina? Reč koja opisuje naše slutnje i neznanje.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptySre Mar 18, 2015 8:46 pm

pesma ::
Šta je to sudbina? Reč koja opisuje naše slutnje i neznanje.

Ne, vise je kao put jedan, cesta. Cesta bez raskrsnice tako reci. Nadje se poneki puta semafor pa stojis i razmisljas,ali kad se prebaci na zeleno, ipak kreces dalje istom cestom. ne znam
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptySre Mar 18, 2015 9:43 pm

Sama reč "sudbina" zvuči zlokobno ,i pominje se najčešće kada se dogode veoma ružne stvari .
Više je se bojimo -nego što joj se nadamo ,mada ima i lepih raspleta ,recimo rečenica :
" A onda se desio sudbinski susret....." nekih ljubavnika ,recimo ,to je lep sudbinski obrt.
Možda nije najukusnije ,ali ....danas je u Nišu preminuo jedan pacijent  -koji ima 100 godina .
Dakle ,preživeo je sve ratove i nesreće koje su zadesile ovu zemlju ,pa i epidemije ,saobraćaj,ceo jedan vek  -i onda sa 100 godina ga "pokosi grip" .
I šta ljudi kažu ?
Sudbina (je tako htela)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyČet Mar 19, 2015 12:12 am

Pa taj sa 100 vec bio jednom nogom u grobu samo trebalo nesto da ga pogura....sudbina bi bila da se ozenio...ahahahahah
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyČet Mar 19, 2015 12:35 am

Astra ::
Pa taj sa 100 vec bio jednom nogom u grobu samo trebalo nesto da ga pogura....sudbina bi bila da se ozenio...ahahahahah
Da znaš.Vidiš da je prošao sve ratove i elementarne nepogode.
 Naopako da se još oženio.  :D










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyČet Mar 19, 2015 11:01 am

Dolinac ::
pesma ::
Šta je to sudbina? Reč koja opisuje naše slutnje i neznanje.

Ne, vise je kao put jedan, cesta. Cesta bez raskrsnice tako reci. Nadje se poneki puta semafor pa stojis i razmisljas,ali kad se prebaci na zeleno, ipak kreces dalje istom cestom. ne znam
Hočeš reći da nam je sve negde zapisano, ono, idemo kroz život putem koji je za nas neko odabrao ranije? Biramo li išta na tom putu?
Biramo. Dakle, na neki način krojimo svoju sudbinu. A onda, ako verujemo u besmrtnost duše, u inkarnaciju i reainkarnaciju duše u telu, shvatamo da je sudbina u našim rukama, tj. izbor puta je na nama, pratiš put, ali isto tako gledaš i znakove pored puta. Ne mesečariš nego hodaš sasvim svestan i budan - odgovoran za ono što radiš. Gradiš svoj put.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyČet Mar 19, 2015 11:20 am

pesma ::
Dolinac ::
pesma ::
Šta je to sudbina? Reč koja opisuje naše slutnje i neznanje.

Ne, vise je kao put jedan, cesta. Cesta bez raskrsnice tako reci. Nadje se poneki puta semafor pa stojis i razmisljas,ali kad se prebaci na zeleno, ipak kreces dalje istom cestom. ne znam
Hočeš reći da nam je sve negde zapisano, ono, idemo kroz život putem koji je za nas neko odabrao ranije? Biramo li išta na tom putu?
Biramo. Dakle, na neki način krojimo svoju sudbinu. A onda, ako verujemo u besmrtnost duše, u inkarnaciju i reainkarnaciju duše u telu, shvatamo da je sudbina u našim rukama, tj. izbor puta je na nama, pratiš put, ali isto tako gledaš i znakove pored puta. Ne mesečariš nego hodaš sasvim svestan i budan - odgovoran za ono što radiš. Gradiš svoj put.

Hare Krišna, Hare, hare... OHMMMMMMMM

Put kojim ćeš da hodaš, sam moraš napraviti. U detinjstvu dobiješ uputstvo za rukovanje, raznim alatima a sam biraš alat.
E, sad, kako će da izgleda, zavisi od tebe, samog.
Ne verujem baš u sudbinu, više verujem u iskrenu i pravu želju al' je to neka duga tema.

Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyČet Mar 19, 2015 11:34 am

Pa ne samo Hare Krišna nego i hrišćanstvo, al' ono prvobitno je govorilo o reinkarnaciji. Ako postoji reinkarnacija, onda svakako ima trunčica nečega u našim životima što možemo nazvati sudbinskim, drugi deo životnog kolača sami mesimo i iz'edamo. Učimo dok smo živi, a živimo dok...? Živimo.

Je li čovek biće nesposobno da se brine samo o sebi, treba li mu tutor?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyČet Mar 19, 2015 11:43 am

pesma ::
Pa ne samo Hare Krišna nego i hrišćanstvo, al' ono prvobitno je govorilo o reinkarnaciji. Ako postoji reinkarnacija, onda svakako ima trunčica nečega u našim životima što možemo nazvati sudbinskim, drugi deo životnog kolača sami mesimo i iz'edamo. Učimo dok smo živi, a živimo dok...? Živimo.


Ma, zajebav'o sam se za Hare Krišnu.
Pa sad (znam da ni'e gramatički al' mi se svigJa), energija od koje je čovečje tiJelo sazdano, nakon odlaska u večna lovišta, mora preći u neki drugi vid energije (zakoni fizike) a geni (moji su ispravni 100%) se takođe prenose s kolJena na kolJeno.
Reinkarnacija moRRe bit' al' i ne mora al' ako je ima, u sledećem životu, prelaziš na viši nivo, k'o u Kaunter Strajku al' samo ako nis' nešto zajebo u ovom.

Jai Guru Dheva Ohmmm


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyPet Mar 20, 2015 6:33 pm

pesma ::
Dolinac ::
pesma ::
Šta je to sudbina? Reč koja opisuje naše slutnje i neznanje.

Ne, vise je kao put jedan, cesta. Cesta bez raskrsnice tako reci. Nadje se poneki puta semafor pa stojis i razmisljas,ali kad se prebaci na zeleno, ipak kreces dalje istom cestom. ne znam
Hočeš reći da nam je sve negde zapisano, ono, idemo kroz život putem koji je za nas neko odabrao ranije? Biramo li išta na tom putu?
Biramo. Dakle, na neki način krojimo svoju sudbinu. A onda, ako verujemo u besmrtnost duše, u inkarnaciju i reainkarnaciju duše u telu, shvatamo da je sudbina u našim rukama, tj. izbor puta je na nama, pratiš put, ali isto tako gledaš i znakove pored puta. Ne mesečariš nego hodaš sasvim svestan i budan - odgovoran za ono što radiš. Gradiš svoj put.

Saobracajne znakove? Pa na mom putu recimo ima posebnih znakova, sad kod tebe i drugih su slicni ali i razliciti. Recimo na mom putu novi asfalt, kod tebe i drugih ima rupa itd.Ili shoder,sljunak. Et kao primjer pisem i mislim.

Uglavnom ima razlika izmedju pojedinaca sto se sudbine tice. Pitanje da li svatko od nas moze da bira svoju sudbinu, mislim da nemoze to nitko.

A recimo ono dijete u Africi koje se rodilo ima sasvim drugu sudbinu nego dijete koje se rodilo u Svicarskoj ili tamo ili vamo.
Sto se tice birnja, ima granica, jer ono sto ja zelim recimo ne uspjeva mi.Glavom kroz zid itd. na silu nemoguce nesto postici, osim ako ti je sudbina to odobrila, onda je moguce.

Kao primjer, htio sam drugaciji zanat da izucim, pokusavao sam na vise nacina i nije mi uspjelo, jer netko je rekao ili mislio NE, nemoze.

Uglavnom kako sam pisao u gornjem postu, za mene je sudbina put jedan koji nema raskrsnica.

Ipak sam sretan da stojim uopce na putu nekome, jer uvjek se mislim neki nemaju sansu da dobiju svoj licni put.
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyPet Mar 20, 2015 9:08 pm

Dolinac ::
A recimo ono dijete u Africi koje se rodilo ima sasvim drugu sudbinu nego dijete koje se rodilo u Svicarskoj ili tamo ili vamo.
Da, to je istina nažalost, ima daleko manje šanse da uspe , u onom oficejlnom smislu,ono da se po merilima ovog sveta obogati, živi u blagostanju. Ali, sve zavisi, o kome se radi, kako i sam kažeš, sve je individualno. Nekome je za sreću potrebno malo, nekome previše(bilo čega).

Citat :
Sto se tice birnja, ima granica, jer ono sto ja zelim recimo ne uspjeva mi.Glavom kroz zid itd. na silu nemoguce nesto postici, osim ako ti je sudbina to odobrila, onda je moguce.
Razumem šta hoćeš reći, i meni se dešavaju takve stvari. Kako to da rešimo? Da obiđemo zid, da nađemo drugi put do ciljja? Učim takav način hodanja kroz život već neko vreme...

Citat :
Kao primjer, htio sam drugaciji zanat da izucim, pokusavao sam na vise nacina i nije mi uspjelo, jer netko je rekao ili mislio NE, nemoze.
I ovo te razumem, ja sam završila tamo nekakav elektrotehnički smer, a Tesla bi me se odrekao kada bi video šta danas radim.  smehsmeh

Citat :
Uglavnom kako sam pisao u gornjem postu, za mene je sudbina put jedan koji nema raskrsnica.
Ako je ima u globalu, onda je takav, a ako je ima samo na raskrsnicama, kada izaberemo smer, pa skrenemo, onda sami sebi biramo i sudbinu.  ne znam

Citat :
Ipak sam sretan da stojim uopce na putu nekome, jer uvjek se mislim neki nemaju sansu da dobiju svoj licni put.
Delim tvoju sreću, sretno ti bilo i dalje! :kisic1:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptySub Mar 21, 2015 6:47 pm


Citat :
Sto se tice birnja, ima granica, jer ono sto ja zelim recimo ne uspjeva mi.Glavom kroz zid itd. na silu nemoguce nesto postici, osim ako ti je sudbina to odobrila, onda je moguce.
Razumem šta hoćeš reći, i meni se dešavaju takve stvari. Kako to da rešimo? Da obiđemo zid, da nađemo drugi put do ciljja? Učim takav način hodanja kroz život već neko vreme...

Trud i strpljena moje iskustvo, onako zamisli vrata su zakljucana, ali kad -tad netko izadje kroz ta vrata. E sad,u tom momentu kad netko izadje kroz vrata..po trcis prije nego se zatvore i udjes. Ali moras biti jako uporan, onda je moguce postici svoj cilj.Moras uvjek biti spremna da ce netko izaci iz njih, prije ili kasnije.


Citat :
Ipak sam sretan da stojim uopce na putu nekome, jer uvjek se mislim neki nemaju sansu da dobiju svoj licni put.
Delim tvoju sreću, sretno ti bilo i dalje! :kisic1:[/quote]


Hvala! To i ja tebi zelim. ziveli1
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyNed Mar 22, 2015 12:10 am

svi mi imamo pocetnu i zavrsnu tacku u zivotu, kao i neke smernice koje bi nas trebale voditi izmedju njih. s obzirom da je zivot ciklican i ima svoje vremenske periode od sedam godina, to bi se moglo tada nazvati kao neke raskrsnice. tada na tim raskrsnicama mi sami imamo pravo izbora hocemo li levo, desno ili u koso. odemo li u neki krivi smer, za koji cemo shvatiti nakon nekog vremena da je krivo tipovan, sudbina nas tada uzima u svoje ruke i nekim krivudavim i duzim, vlaznim i napornim preprekama vodi opet na onaj isti put sa kojeg raskrsca smo se krivo usmerili. tada opet tipujemo na koju stranu da krenemo jer odluka je uvek u nasim rukama ,na tim raskrscima i tada se suprotstavljaju dva nasa najveca rivala,srce i um. o nasim izborima ovisi hocemo li prije ili kasnije stici do raja ili pakla koji su odavno zapisani kao sudbina. na tom nasem zivotnom putovanju desavaju se situacije iz kojih ucimo i koje bi nas trebale sto prije i lakse usmeravati tj sudbinski voditi. u svakom slucaju za zivot moramo biti dobro naoruzani sa ljubavlju, strpljenjem, razumevanjem,postovanjem i uvazavanjem da bi mogli preskociti,preplivati,zaobici, izrovati i minirati sve svrsishodne prepreke.


ako ne ide po planu, ide po sudbini. ako ne ide po sudbini ide po zivcima i na kraju zavrsi se kod psihijatra hos
Nazad na vrh Ići dole
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyNed Mar 22, 2015 12:31 am

Ja mislim ono sto je bilo od nas prije nego smo se rodili, To ce biti od nas i posle smrti,,,a ovo u medjuvremenu mozemo nazvati kako god hocemo, kako kome odgovora,,,
Mozda da se covjek malo vise bavi sopstvenim postojanjem, jer kad bolje razmislim ni ta sudbina da nije mene ne bi mogla da "funkcionise", dakle, jednostavno ne bi postojala za mene jer me nema,,a Ja postojim apsolutno, a sudbina je pitanje za razmatranje,,,
Onda bi sudbinom mogli nazvati i To sto smo se rodili, nebitno gdje i nebitno kad, vec je To sudbina,,
Sudbina moze biti sve a moze biti i nista,,,bitno je baviti se sobom, a sve ostalo dodje i prodje,,,
Sve je sada i ovdje,,,sudbina moze biti tek talas u okeanu,,,mi smo okean,,
Sudbina moze biti cak i stav, a covjek nije stav, covjek je prije sudbine, u rodjenju i u smrti svi smo isti, tu nema podjela, tu moze da zaigra sudbina ili ko zna sta,,,
A moze bit' da se sve dogadja samo od sebe,,,teorija je mnogo, neke sadrze "tezinu" a neke ne,
Po meni najbitnije je da covjek "reaguje" SVJEZE ,,da zivi SVJEZE, da svoju energiju usmjerava tamo gdje ce se ONA Cistiti, ,,pa ce i sudbina (ili covjek) biti dobra-ar,,
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptyPon Mar 23, 2015 7:17 pm

Nemorate vjerovati u sudbinu ali mozda sudbina vjeruje u Vas. naklon
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 EmptySre Mar 25, 2015 8:04 pm

Kako bi ovo nazvali vec sudbinom....
U avionu koji se srusio,bilo je 16 ucenika gimnazijalaca koji su izvlacili papirice,ko ce ici,jer ih je trebalo ici 40,a nije bilo mjesta u avionu.
Oni drugi su imali srecu ili ih je sudbina sacuvala...a ovih 16 su bar tada mislili da imaju srecu jer su izvukli ceduljicu da mogu sjesti u avion.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sponsored content





Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vjerujete li u sudbinu?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: