DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati?

Ići dole 
+4
Danubius
Gothic
Tarja
Zana
8 posters
AutorPoruka
Zana

Zana


Godina : 60
Datum upisa : 30.05.2012

Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? Empty
PočaljiNaslov: Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati?   Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? EmptyČet Jun 07, 2012 1:31 pm

Postoji li, u srzi svoje egzistencije, ishta shto je apsolutno istinito, nemoguce opovrgnuti ili sa manjkom ikakvih diskusija koje bi to mogle opovrgnuti? Koliko je stvarno postojanje dogme kao istine koja se ne moze izjaloviti kao laz ili polu-istina?
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 60
Datum upisa : 30.05.2012

Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati?   Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? EmptyČet Jun 07, 2012 1:34 pm

Poshto sam odpochela temu,ja cu i postaviti josh jedno pitanje,tj.neko moje razmishljanje..
Mozemo li mi biti apsolutno sigurni da je ovo shto mi zovemo zivot ovaj trenutak, da su to ove godine koje prozivljavamo, ili ima neshto posle nashe takozvane "smrti" koja ekvivalira nekom drugom konceptu i objashnjenju nasheg "zivota"? Mozemo li zaista odgovoriti na ovo pitanje a da ga neko ne opovrgne?
Nazad na vrh Ići dole
Tarja

Tarja


Godina : 36
Datum upisa : 14.01.2013

Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati?   Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? EmptyPet Feb 22, 2013 9:07 pm

Samo pitanje je apsurdno. Zasto? Da bi mi znali apsolutnu istinu, morali bi smo imati stepen inteligencije i svesti na nivou citavog svemira, sto nemamo. Mi mozemo imati apsolutnu istinu u sklopu nasih zivota, naseg trenutka koji provodimo u ovom svetu.( npr. niko od nas ne moze opovrgnuti da se covek radja, a potom da umire, ali recimo postaviti pitanje da li je apsolutna istina da je svemir beskonacan, je nemoguce odgovoriti, jer mi nemamo svest o beskonacnosti, zbog nase ogranicenosti )

Postaviti sebi pitanje ima li neceg posle je , priznajem, jako zanimljivo za razmisljanje, ali odgovor nikad necemo znati.
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati?   Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? EmptyPet Feb 22, 2013 9:10 pm

Sve se moze negirati samo uz adekvatano obrazlozenje. 55555
Nazad na vrh Ići dole
Tarja

Tarja


Godina : 36
Datum upisa : 14.01.2013

Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati?   Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? EmptyPet Feb 22, 2013 9:19 pm

Reci mi prvo sta je sve? Pa kad definisemo sve, onda da vidimo sta se moze opovrgnuti.
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati?   Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? EmptyPet Feb 22, 2013 9:22 pm

Tarja ::
Reci mi prvo sta je sve? Pa kad definisemo sve, onda da vidimo sta se moze opovrgnuti.

Najveca istina se moze negirati na sudu,ako se na neki nacin ubede svedoci u tvoju korist i nadje dobar Advokat da to sprovede u delo.
Nazad na vrh Ići dole
Tarja

Tarja


Godina : 36
Datum upisa : 14.01.2013

Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati?   Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? EmptyPet Feb 22, 2013 9:26 pm

Ziko govoris o ovozemaljskim stvarima, ovo je filozofska tema. Moj odgovor je u skladu sa filozofskim pitanjem apsolutne istine ( a ona se odnosi na postojanje svega i njeno funkionisanje )
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati?   Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? EmptyPet Feb 22, 2013 9:31 pm

Tarja ::
Ziko govoris o ovozemaljskim stvarima, ovo je filozofska tema. Moj odgovor je u skladu sa filozofskim pitanjem apsolutne istine ( a ona se odnosi na postojanje svega i njeno funkionisanje )

Jao sto sam glup zid ,odlazim odmah sa ove teme posto je nisam razumeo. :neznam:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati?   Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? EmptyPet Feb 22, 2013 9:33 pm

Nikada se ne može negirati istina -kada je potkrepljena još i validnim materijalnim dokazima . Čak i kada se u jednom trenutku uspe prikazati drugačije -obično kad -tad izađe na videlo . Nekada prođu vekovi tokom kojih se svesno usađuje u svest neistina o nekom događaju ,nestanu svi svedoci ,unište se materijalni dokazi -pa istina opet nađe put i način da se pojavi .
Primer -religije . Postojeće ,i knjige koje ih prate se smatraju "svetima" ,pa je opet sve više glasova (i dokaza ) da sadrže gomilu laži .
Možda prođe još puno godina -ali i pre su tokom vekova nestajale mnoge masovne religije ,kada je dokazano da im je "dogma" apsurdna .Jednostavno više niko nije verovao -i nestale su . Da se mnoge laži brižljivo ne čuvaju -istina bi pre izašla na videlo .
Bilo bi zanimljivo videti šta kriju tajni hodnici Vatikanske biblioteke ,ili arhiva CIA ...jedog dana će se i to obelodaniti ,i mnogo toga neće biti više isto .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati?   Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? EmptySub Feb 23, 2013 4:08 pm

Tarja je pametna djevojka:) I like her:)

Licno vjerujem u aposlutnu istinu. Ima tu filozofije za 5 zivotaaaaa, ali banalan primjer bi bila bas smrt: istina je da svi umiremo, nema opovrgavanja, nema protudokaza, sve nas ceka iza coska. E sad drugo pitanje je "sta poslije", da li ista, kako, gdje, etc.,,,,
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati?   Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? EmptySub Jul 13, 2013 4:45 pm

Naravno da postoji,prekriveno teorijama,mogucnostima,nagadjanjima....a jedina istina je da ne znamo.
Nazad na vrh Ići dole
furija

furija


Datum upisa : 12.09.2012

Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati?   Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? EmptySub Jul 13, 2013 5:15 pm

Ne postoji jedna jedina apsolutna istina. Jednu te istu stvar svaka osoba dozivljava na svoj nacin, odnosno, za nju je kao takva - apsolutna istina. Cak ni smrt nije apsolutna istina, jer je neko dozivljava kao pocetak novog zivota a ne kao kraj istog. Svaka stvar i dogadjaj (predstavljeni na jedan jedinstven nacin kao apsoutna istina) se mogu negirati, zavisno od ugla iz kog neko posmatra, a ako ima i posebnu nameru, nije ni previse tesko. Dokazano je da ono sto se bezbroj puta ponovi, prihvata se, u vecini slucajeva, a priori kao tacno bez dodatnih provera i sumnji. Jedino se telesno rodjenje i smrt ne mogu negirati, sve ostalo je veliki znak pitanja.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati?   Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? EmptySub Jul 13, 2013 6:31 pm

Filozofija vodi debatu hiljadama godina na tu temu, i nikako da se sloze misljenja,,,,,jedino u cem se slazu je da je cinjenice tesko oboriti, no;)))))

Ono sto je istina, aposlutna istina, u uzdrmanom umu moze da zvuci kao relativitet, i vjerojatno hoce, jer takav um ce traziti "opravdanja" za svoje twisted actions,,,,Primjer: ratovi, masovna ubojstva - uvijek imaju opravdanja, neku svoju izvitoperenu istinu.

Aposlutna istina je ono sto niko od nas ne moze da ospori. Umrijeces, i ja ti garantujem da hoces - isto kao i ja:) Tvoje tijelo ce da nestane, kao i moje. Ako aposlutna istina ne postoji, kako onda da nema pojedinih koji zive i danas, a recimo umrli prije 1000 godina;))))) Msm. necemo o Drakuli i bullcrap, licno u to ne vjerujem, ali to je vec moja istina;)

"What is absolutely true is always correct, everywhere, all the time, under any condition. An entity's ability to discern these things is irrelevant to that state of truth." —Steven Robiner

"Ono sto je apsolutno istinito je uvijek tacno, svigdje, zauvijek, u bilo kojim uvjetima. Sposobnost subjekta da to razluci je nevazno za stanje istine" - Steve Robiner

Jezaaaaaaaaaa jakog 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati?   Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? EmptySub Jul 13, 2013 6:43 pm

furija ::
  Jedino se telesno rodjenje i smrt ne mogu negirati, sve ostalo je veliki znak pitanja.

 Mogu .Reinkarnacija nije telesno rođenje .
Duša je besmrtna ,smrt ne postoji ,nego večni život (kako ko zasluži ,u raju ili paklu , naravno , tako tvrde milioni ) Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? 599 Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? 111827
Jedino što se ne može negirati je činjenica da sam ja najlepši, najbolji ,najveći genije . :zubi3:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati?   Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? EmptySre Jul 17, 2013 1:45 am

Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati?..

Vidi ..vidi..mile temice...
Ne verujem u  ''apsolutno'  ni sa jednog  aspekta....a..NA OVA PITANJA ODGOVARAMO U ZAVISNOSTI OD TOGA U KOME SVETU ZIVIMO...POZNAJEMO NAJMANJE DVA ..ONAJ NAS..I ovaj spolja...stvarnost je odraz naseg unutrasnjeg stanja...Vecina pokusava balansirati izmejdu ta dva sveta..pa onda tako i posmatra stvari..Ali,svi oni koji zive samo u svom svetu..imaju svoje istine apsolutne ..ili drugacije .i nista ih drugo ne dotice..
Sve mozemo negirati,ako uspemo izdvojiti svest .. do u beskonacnost..Pitanje je sta se sa njom desava..kada covek umire..vele da se dusa seli..tamo..vamo..a svest..''Kladim se''  da ona takodje trazi svoje utociste...Pitanje je samo kako cemo i gde se ''osvestiti da smo to mi u nekom obliku..(svest kao deo duse..najbitnija stvar..)..
Ali..ima neki apsolutni vladar..moguce da mu je jako mocno oruzje istina..pa njime ''vitla'' s'vremena na vreme da ''opominje covecanstvo''.. kada preterano, ''krvari''(ratovi,destrukcija..i ostalo...)
Cinjenica je da je zadnjih decenija ispustio ''dizgine''..cim su  se sve  aberacije,poremecaji i pandemije povampirile ..i sve naopake,lose,i devijantne stvari kolo vode..i pokusavaju napraviti svoju istinu..Nece im dozvoliti..sigurna sam..samo je pitanje ,koliko ce biti potrebno vremena i zrtava..da bi se zaustavilo i zauzdalo to zlo u ljudima..
Kada se tako ''zalaufa'',pobegnem, u svoj svet i tu mirujem..zadovoljna sto sam izgradila brane koje me cuvaju..ali naravno potreban je oprez..jer ''znam neke,koji su tako odlazili,pa se zaborave vratiti''to je opasan teren..NE IDIMO,AKO NEMAMO SNAGE ZA POVRATAK..
Apsolutna istina je, da svako ima svoju istinu..ali iz drugog ugla to je relativna stvar..jer postoji pausalno pitanje..sta je to sto mi nazivamo apsolutom u sopstvenom domenu..?
O istinama u kosmosu i svemiru cu drugi put..a,tek o ''vampirizmu''..neko je spomenuo Drakulu..-Moja Kona..wsmile 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati?   Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? EmptySre Jul 17, 2013 2:20 am

Evo jos malo..
Tarja@
Citat :
Samo pitanje je apsurdno. Zasto? Da bi mi znali apsolutnu istinu, morali bi smo imati stepen inteligencije i svesti na nivou citavog svemira, sto nemamo.
..

Odakle ovo..????U covekovoj prirodi..i uopste ..psihofizickoj komponenti ljudkog bica ne stoji ovakva  stavka..Nismo sazdani za takve stvari(takav stepen intel.i svesti...)tako da ovo zaista ne stoji...
''Sta bi bilo kad bi bilo''..ALI U NASEM SLUCAJU NE MOZE BITI...
osim toga apsolutna istina nam verovatno nije potrebna..jer..da bismo znali 'sta je istina''..neophodno je da spoznamo lazi..(sta je za koga laz..sta istina.tu su problemi..)

Citat :
ali recimo postaviti pitanje da li je apsolutna istina da je svemir beskonacan, je nemoguce odgovoriti, jer mi nemamo svest o beskonacnosti, zbog nase ogranicenosti )

Ovo je cudno..NIJE NAM DATO DA TAKVE STVARI SPOZNAJEMO..Dajmo se prihvatiti,onakvima ,kakvi smo po svojoj prirodi..
''Nisam sigurna da nemamo svest o beskonacnosti''...kako ko..

Nismo mi ograniceni zbog toga..mi smo prosto ljudi..nismo ''svemirci''(doduse kako ko ..ili jos bolje kako se ko oseca)..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati?   Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Postoji li išta apsolutno istinito, što je nemoguće negirati?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Da li postoji neka pesma....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: